Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה TOEFL במכללת לוינסקי

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Mati1119
    חבר
    מספר הפוסטים: 7
    רציתי לספר על חוויית מבחינת ה-TOEFL שעברתי וכמה מסקנות בעקבותיה.
    בתאריך ה-16 בנובמבר 2012 נבחנתי במכללת לוינסקי.

הגעתי ל-TOEFL אחרי שנבחנתי במרכז בחינות של הג'ימט, משום מה היה לי ברור שכיוון ששני המבחנים מתבצעים ע"י ארגונים בינלאומיים, מהלך המבחן ותנאיו יהיו דומים. הם לא היו.

המבחן במכללת לוינסקי מתקיים בכיתת מחשבים רגילה של המכללה אשר לא הוקמה לטובת בחינות. יש צפיפות גדולה מאד וחוסר סדר כללי. הבוחנים הגיעו זמן קצר לפני הבחינה, שום דבר לא היה מאורגן והכל נראה כמו בדיחה אחת גדולה. אחרי כשעה וחצי של המתנה, המבחן התחיל עבור חלק מהתלמידים כאשר חלק נשאר בלי עמדה פנויה ונאלץ לחכות בחוץ. מסתבר שההמתנה היתה החלק החיובי של הבחינה.

הנה חלק מהרשמים שלי להתנהלות המבחן:

– הושבתי ליד הדלת, כאשר הן הנבחנים והן הבוחנים יצאו ונכנסו תכופות בזמן המבחן מכיוון שהתעוררו בעיות עם המחשבים. אף אחד מהם לא טרח לסגור את הדלת בשום שלב, בעיקר לא הבוחנים.

– כשהבוחנים נתבקשו לסגור את הדלת, הם פשוט התעלמו, או ענו שאי אפשר כי "אנשים יוצאים ונכנסים".

– בוחנים דיברו בסלולרי בזמן הבחינה – בתוך חדר הבחינה, יותר מפעם אחת וזאת לאחר שהוער להם ע"י נבחנים.

– מכיוון שהתעוררו כל הבעיות הנ"ל, עמדו נבחנים במסדרון והתווכחו עם הבוחנים בקול רם – בזמן שהדלת כאמור היתה פתוחה, כל זאת במרחק של כשני מטרים ממני. זה היה המצב לאורך 4 שעות הבחינה.

– לקראת סוף המבחן נפתרה בעיה במחשב לידי שלא היה שמיש עד אותו הרגע. אחר הבוחנים נעמד לידי ועשה בדיקת סאונד למחשב, כשלושים סנטימטרים מהראש שלי, כל זאת בזמן שאני באמצע אחד מקטעי הדיבור, אשר מחייב ריכוז במשך כדקה.

לאחר שפניתי לאחראי הוצע לי לעשות את המבחן מחדש.

מטרת הפוסט לא להתלונן על מה שהיה בבחינה, למיטב הבנתי זה מה יש. מטרת הפוסט היא רק ליידע שאם יש בעיה אם כל דבר, שווה למצוא את האחראי בזמן בחינה שכן אם מסיימים אותה ושולחים את התוצאות ל-ETS, ביטול התוצאות מצריך התעסקות רבה ובירוקרטיה. מנהל הבחינה יכול לפתור זאת במקום.

לרוב, מומעדים ל-MBA בחול מתכננים את הלו"ז כשנה מראש. אל תשאירו את ה-TOEFL לרגע האחרון, שכן המקרה שלי הוא לא ייחודי, לא נפלתי סתם על יום רע, יש המון סיפורים באינטרנט על ההתנהלות של מרכזי הבחינות בארץ. זאת צורת ההתנהלות שלהם. באם תצטרכו להבחן פעמיים, צריך לוודא שיש מספיק זמן לפני בכדי להספיק להגיש בזמן (לרוב צריך לקבוע כמה שבועות מראש עקב עומס ולוקח להם כשבועיים להחזיר תשובה).

שיהיה בהצלחה,

מתי

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.