בכל שנה מוצעות יותר ויותר התמחויות (specializations/concentrations) לתלמידי תואר שני במנהל עסקים. כאן ב- ARINGO אנו רוצים לעזור לכם לבחור את ההתמחות המתאימה למסלול הקריירה שלכם שתתאים באופן מיטבי לשוק העבודה כיום.

שיווק – עולם השיווק המשתנה ללא הרף הוא בחירה מצוינת בקריירה עבור מי שאוהב להישאר מעודכן. בעשור האחרון, מאז הפריחה של המדיה החברתית, עסקים נאלצו להתעדכן עם עולם השיווק, מה שנותן הזדמנויות רבות עבור משווקים צעירים שיכולים לעמוד בקצב המגמות העכשווי, הן בעולמות השיווק והן במדיה החברתית. התמחות שיווקית יכולה לקחת אותך לכיוונים רבים ושונים. עבור אלה בצד היצירתי יותר, עבודה על צוות יצירתי במשרד פרסום יכולה להיות מושלמת עבורך. מי שמעוניין לאסוף ולנתח נתונים אולי ירצה לבדוק ניתוח שיווקי, ומי שטוב בהובלת צוות עשוי לבדוק את עמדות ניהול המותג או ניהול המוצר. יש באמת אינספור אפשרויות תעסוקה שונות הקיימות בעולם השיווק. ישנן מספר דרכים בהן מישהו יכול להשיג תואר או הסמכה בשיווק. עם זאת, בחירה בה כהתמחות ה- MBA שלך עשויה להעניק לך יתרון על פני ​​מועמד בעל הסמכה נמוכה יותר.

IT או ניהול טכנולוגיה – בדומה לשיווק, העולם הטכנולוגי משתנה במהירות ברגע, וככל שהטכנולוגיה משתנה יש ביקוש מתמשך לאנשי מקצוע ומומחים בתחום. לרוב מי שמתמחה בתחום ה-IT ממשיך לעבוד במחלקה לטכנולוגיית מידע בחברה, ומסייע לעובדים בדרישותיהם ובצרכיהם הטכנולוגיים. עם זאת, ישנן עמדות רבות אחרות בהתאם לחוזקות שלך ומה שאתה מחפש. כמה דוגמאות הן: מפתח תוכנה, מנתח מערכות מחשבים, יועץ IT, מנתח רשת ועוד עשרות אופציות. הקדש זמן לחקר תפקידים הדורשים תואר IT או ניהול טכנולוגיה, כי זה עשוי להיות משהו מושלם עבורך שטרם בדקת.

יזמות – יזמות היא התמחות חדשה למדי בזירה. לאחר שנחשבה כמיומנות שלא ניתן היה ללמד אותה, כיום מוסיפים יותר ויותר מוסדות התמחויות ליזמות כדי ללמד את התלמידים כלים ומיומנויות חשובים שהם בסיסיים בעת עבודה בעסק. עם זאת בשנים האחרונות יותר ויותר אוניברסיטאות מוסיפות יזמות לתכנית הלימודים שלה עם עליית הפופולריות שלה. לימוד יזמות יסייע לסטודנטים לפתח מיומנויות החל מעצם היסודות כיצד להתחיל, מימון, שיווק, עיצוב UX ואפילו עד להתמודדות עם כישלון. רוב תכניות ה- MBA ליזמות ממזגות את שתי התיאוריות האקדמיות עם ניסיון מעשי. בכל שנה אוניברסיטאות נוספות מוסיפות יזמות לתכנית הלימודים שלהן עם עליית הפופולריות שלה.