מוצגות 41 תגובות – 201 עד 241 (מתוך 241 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • tomerco
    חבר
    מספר הפוסטים: 44

To: yuvalski

Hi Yuval,

Welcome! Send us an email and we'll be happy to meet you.

You can find our emails in the postings.

Cheers,

Tomer

nerorord
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

To: dantonov

Hi Dan,

I do have friends from our class who are taking the joint degree with the MS in Envorinmental sciences. If you are interested in direc contacts, you are welcomed to email me directly ([email protected]) .

Cheers,

Dror.

dantonov
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: nerorord, tomerco

Hi Tomer&Dror,

Thanks for the help, i will use it.

BR,

Dan

dantonov
    חבר

To: All, sneed1

Hi,

I would like to share Q&A that i had with one of the students in the IPER program:

Dan – I'm just starting the program this quarter, so happy to try to answer any questions or pass you along to someone more knowledgeable.

How many MBA students taking the program (every year) and what is their background?
    Not enough data to be meaningful, but so far it seems like 100% of applications
    09: 18
    08: 5/6
    07: 4

Are they coming from engineering/science faculties or have previous education or moreover have work experience in Cleantech?
    All backgrounds (including liberal arts), with a majority without background

Do you see any difference between the MBA students in the program and other students in the program?

Can't comment at length, but of course they are more business focused (meaning, for the most part, clean tech v. other environment quesstions) , generally have less of a science background, and tend to have a bit more work experience (particularly for profit).

Are the MBA students are coming with the intention to secure a position in VC/PE companies or doing it mostly to expand their knowledge (have intentions proceeding to PHD in earth science)?
    People don't seem to be doing as a pre-phd. They'd just apply for the phd. I'd say more seem to be itnerested in operations of clean tech / green start-up, but there are some interested in VC. PE seems less common

For which fields and companies range does the program opens the door for you that otherwise would be closed if you had only MBA (or at least it would be much harder getting in to). Is your job prospects are more in government related entities or public/private companies (consultancies, industry, VCs…)? How does it improves your chances if you have no previous experience in Cleantech (or chemistry/biology) if at all?
    Hard to quantify the causal relationship. I assume it helps, but it is def. not a "professional" school like law or business, so there is no career center or strong focus on alumni network. Job opportunities feel more thorugh MBA across all sectors you mention. I can tell you that I think an MS from Stanford carries some weight, but don't know if it will make a difference at the margin for a specific person.

You probably still don’t have enough occurrences with that, but do you feel that the program puts the emphasis on academia ("pushing" students towards PHD) or industry (to find a job for the prospective graduates). Can you give me a specific examples – like, are there career fairs (specifically for students taking the program)?
    Same point as above, but to clarify, it is not a masters that feeds into PhD. It is seen as a stand-alone joint degree that will likely be the extent of one's education.

Are there Alumni Networks (or networks in the field, more science related)?
    We have 4 MBA alums, so it's a very close-knit network :) In all seriousness, I think this will happen over time, but sould not be a driving reason

Is there a career service office for the students in the program (that is separate from the MBA career services)? Are you getting help in finding internships during the summer (in which fields – research or financial/consulting companies)?
    No – all through MBA. May change at some point, but not too soon.

How long does it take to finish the joint program? From what I read on the program site, it is usually 2/3 semesters longer than regular MBA. Is it what also what you see? Is it possible to squeeze it all in 2 year program or it is technically impossible?
    It's possible to do in 2 yrs (what I'm aiming at); they may change this at some point

Before deciding to take the joint program in Stanford, did you consider other programs as well? Like IGEL in Wharton. What made you decide to take the joint program in Stanford?
    I didn't even know about it when I applied. I wouldn't consider another bschool (and feel lucky to have the option to go to Stanford) – it was Stanford or nothing for me, so it's a happy coincidence that Stanford has IPER

What is your personal impression from the program? Is it interesting as you thought it would be? In which ways it exceeds your expectations? Are there points you feel you were disillusioned about?
    Love meeting the PhDs, who are much more environmentalists and a nice contract to MBAs. Love the extreme flexibility. Nothing to be disillusioned by yet – they are still putting many features in place, so you trade flexibility for structure/support

dantonov
    חבר

To: dantonov

Just wanted to add another question that i asked:

Do you think it is easier to find scholarship if you take the joint program rather MBA alone? As I see it, because it is basically 2 different schools you can utilize both of the resources. Or are there limitations on that? I'm more interested to hear about scholarships in the Earth Sciences school.

At this point, IPER doesn't have any financial aid resources. It is just a program, not a school, that received its first large grant ($12MM) which has allowed it to grow. Earth Sciences may well have financial aid, but that would be separate from IPER. However, I doubt you could get aid while at the GSB. The GSB's aid packages are relatively generous given it is a master's program. Of course, the best "aid" is if you do a PhD program, but that's an entirely different track.

ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

To: All

לכל המתעניינים בסטנפורד,

פורסמו נושאי החיבורים החדשים. ניתן למצוא אותם פה:

http://www.gsb.stanford.edu/mba/admission/essays_new.html

בהצלחה לכולם,

אהוד

tomerco
    חבר
    An interview of BusinessWeek with Admissions Director Derrick Bolton

Here

nerorord
    חבר

Hi Guys,
    The summer is here and we are all off to our summer internships. As always – don't hesitate to ask us for any information that you need and good luck with the admissions process.
    Dror Oren.
    בתאל
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

To: nerorord

הי,

בטח כבר שמעת את זה אלפי פעמים, אבל קודם כל תודה רבה על הנכונות לסייע ולענות על שאלות!

קוראים לי בתאל, תואר ראשון ושני במשפטים (בהצטיינות). עוד לא עשיתי את הGMAT (אני מתחילה קורס השבוע). האמת שבהתחלה קצת הלכתי לאיבוד; היו לי כ"כ הרבה אוני' בראש, שלא ידעתי לאן ללכת, אבל די "התכווננתי" על כמה בי"ס, כשהמוביל ברשימה הוא סטנפורד. הכיוון שלי הוא יזמות בתחום הנדל"ן. אחרי שנכנסתי לאתר של סטנפורד וצפיתתי במצגת, מאוד התרשמתי מהדגש על יזמות (שמיושם, כך הבנתי, בכל תחומי הלימוד).

רציתי לשאוך מס' שאלות ברשותך:

1. איך האווירה הלימודית? תחרותית מאוד? "סינרגית"? אווירת "team"?

2. האם ישנם מעסיקים מתחום הנדל"ן שמגיעים לגייס בקמפוס? (אני יודעת שזה תחום לא ממש פופולארי כמו ייעוץ למשל).

3. אילו תכונות חשובות לadmission office שכדאי להדגיש בחיבורים, מלבד מנהיגות?

תודה מראש!

בתאל

skydiver
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

היי,
    שאלה נוספת בקשר לממליץ "עמית"
    כעקרון, סטנפורד מדגישים בחיבורים להביא התנסויות מה-3 שנים אחרונות. האם זה גם תופס לגבי המלצת עמית?

ויותר בפירוט, אומנם יש לי חבר'ה טובים במקום עבודתי הנוכחי בשנה וחצי האחרונות, אבל אף אחד מהם לא ממש חבר טוב.
    לעומת זאת, יש לי חבר טוב מהצבא שהיה איתי באותו טנק 10 חודשים, גם למד איתי מספר קורסים באוניברסיטה, וגם עבד איתי ביחד שנה במשרת סטודנט אבל "במקום רציני". מטבע הדברים הצבא היה לפני יותר מ-3 שנים, וגם המשרת סטודנט הייתה לפני שנתיים וחצי בערך.

מה דעתכם, מה עדיף לגבי סטנפורד, מישהו שבוודאות יהיה נכון להשקיע זמן בהמלצה ויוכל לתת סיפורים יותר מעניינים מאשר מישהו יותר "עדכני" אבל אולי פחות מהדברים האחרים?

nerorord
    חבר

To: בתאל

אהלן,

מצטער על התגובה המאוחרת (התמחות וקיץ בקליפורניה תופסים הרבה זמן :))

לגבי השאלות הספציפיות:

1. האווירה מצויינת ולא תחרותית בכלל. אחד הדברים שמאפשרים את זה היא העובדה שיש לנו נורמה שלפיה לא מגלים את הציונים אחד לשני ולא למעסיקים. כלומר שבשום הזדמנות אף אחד לא יודע מה הציונים שלך. זה מאפשר לאנשים לעזור אחד לשני והאוירה היא לחלוטין שיתופית ונחמדה ועוזרת ללא יוצא מן הכלל. לא נתקלתי באף הזדמנות בקורס תחרותי ורוח בית הספר היא לחלוטין רוח של צוות ושיתוף פעולה.

2. ישנם מעסיקים מהתחום הזה, אם כי אני חושב שהתחום הזה הוא יותר תחום של חברות קטנות ואז צריך למצוא אותן בעצמך לפעמים. החברות שממש מגיעות לקמפוס הן חברות גדולות בד"כ שמגייסות מספר אנשים, בעוד שאת החברות הקטנות יש לפעמים צורך למצוא בעצמך. יש בבית הספר מועדון נדל"ן אם הנושא מעניין אותך אני יכול להפנות אותך למנהיגות של המועדון ותוכלי לשאול שאלות ספציפיות.

3. אני חושב שמה שחשוב זה באמת להראות מי את ולהראות שאת בן אדם שלם ועגול עם הרבה תכונות. אני לא חושב שיש פתרון בית ספר, אבל הם בהחלט ירצו לדעת שת לא רק מנהיגה אלא מסוגלת גם לעבוד בצוות, חכמה, תורמת לקהילה וכו'. כמובן שמומלץ לתמוך את זה עם מעשים ספציפיים שעשית ומראים את זה.

מקווה שזה עזר ובהצלחה,

דרור אורן.

nerorord
    חבר

To: skydiver

קצת קשה לענות על זה אבל אני יכול לומר ששאלתי ספציפית את ה-admissions לגבי נושא הזמנים והם אמרו כך: הם בפירוש עדיפים ממליצים וחוויות מהשנים האחרונות. אם מדובר בחוויה או בממליץ ממש יוצא דופן ששינה את חייך ואתה חושב שהapplication לא יהיה שלם בלעדיו אז שים אותו. אני חושב שעוד משהו שכדאי לך לקחת בחשבון זה גם שיעור הקומה של הממליצים שלך. אני לא יודע כמובן על מי מדובר, אבל אם הבחור שהיה איתך בטנק עושה היום משהו מאוד מרשים, זה סיבה טובה להעדיף אותו ולהיפך.

מקווה שזה עוזר ובהצלחה,

דרור אורן.

בתאל
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

To: nerorord

הי דרור

אני אשמח אם תוכל לקשר אותי למועדון הנדל"ן.

המייל שלי

[email protected]

תודה (-:

tomerco
    חבר

Hi Batel,

You can send an email to the club leadership at: [email protected]

Also, you can find the complete list of clubs at:
    http://www.gsb.stanford.edu/admissions/services/clubs.html

Cheers,
    Tomer

Yaelita
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום,
    אני עובדת עכשיו על האפליקיישן ורציתי לשאול לגבי ה-CV:
    קצת קשה לי להבין מדוע ביה"ס מבקש מהמועמדים להעלות קורות חיים, כי כביכול כל המידע נמצא באפליקיישן עצמו. האם קורות החיים צריכים להיות מוכווני מעסיק עתידי? או פשוט לסכם את המועמדות שלך בצורה הטובה ביותר?
    תודה,
    יעל
    skydiver
    חבר

הי יעל, (כמו שאת מבינה אני מועמד ולא סטודנט)
    נראה לי שהתשובות לשאלות שלך הן כן וכן.
    רוב (אולי כל) בתי הספר מבקשים קו"ח. נראה לי שהתשובה לכך היא א' שזה תקציר של הניסיון המקצועי שלך וב' שזה אחד הדברים שבעזרתו תגשי לחפש התמחות/עבודה והם רוצים לראות שאת מסוגלת לעשות את זה בצורה טובה.
    פה יש עוד כמה הסברים ששוה אולי לקרוא:
    http://adam-markus.blogspot.com/2008/05/guest-blogger-steve-green-on-resumes.html

ושאלה שיש לי: איפה יש סילבוסים מפורטים של הקורסים ולא רק תקצירים (כמו כאן:http://www.gsb.stanford.edu/research/courses/mgmtpersp.html) ?
    תודה ושנה טובה!

Yair
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

היי,

יש לי שאלה לגבי האפליקיישן:

גיליתי שבלא מעט מקומות יש הגבלת תווים די קיצונית, שלא מאפשרת לענות כמו שצריך על השאלות. למשל בחלק של awards/honors, יש 25 אותיות בלבד לתאר כל award (כש-individual merit certification לדוגמה חורג ב-5 תווים מהמכסה, ו-award for outstanding academic achievements בכלל חורג, גם אם אני מוריד את outstanding…). כנ"ל לגבי מקומות אחרים באפליקיישן, חשובים יותר ופחות (לא הצלחתי לדוגמה להכניס את תיאור התפקיד של אבא שלי, שלוש מילים בסה"כ, ב-35 תווים).

האם יש למישהו מושג אם זה בכוונה ככה או שזו איזושהי שגיאה? לי במבט ראשון זו הייתה נראית כמו שגיאה אבל לא הייתי בטוח.
    מישהו מהסטודנטים הנוכחיים זוכר אם הבעיה הייתה קיימת גם בשנים שעברו? הייתם ממליצים לפנות עם זה למישהו מבית הספר?

אני כרגע שלב אחד לפני שאני מתחיל לכתוב חצי מהאפליקיישן בקיצורים… (למשל, אם לסכם ב-30 תווים, למדתי Electrical Eng. & Computer Sc :)

תודה רבה!

ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

To: Yair

היי יאיר,

כיוון שאף אחד לא מרים את הכפפה אני אנסה לענות לך מהנסיון המוגבל מאוד שלי עם האפליקיישן של סטנפורד.

אכן הגבלת התווים מציקה ומפריעה להציג הישגים "ארוכים" :) אני שאלתי את התמיכה הטכנית של האפליקיישן את אותה השאלה והם ענו לי שזו אכן כוונת המשורר. אתה תאלץ לבחון את יכולת הצמצום שלך למשל individual merit certification יצטרך כנראה להפוך ל merit certification ו award for outstanding academic achievements למשהו בסגנון academic excellence award. בסופו של דבר התואר פחות חשוב מהמהות של ההישג (מתוך כמה אנשים, ועל בסיס מה הבחירה).

על התואר הכפול שלך בהנדסת אלקטרוניקה ומדעי המחשב היית צריך לחשוב לפני שהחלטת לגשת לסטנפורד :) וברצינות הקיצור שמצאת נראה לי סביר לגמרי.

לסיכום, קצת יצירתיות ואני בטוח שתמצא דרך להעביר את כל מה שאתה צריך באמצעות המקום שניתן לך.

בהצלחה,

אהוד

skydiver
    חבר

I know it sounds a little trivial but take a look at the about part at Stanford. The new dean in several short andf intresting videos explains about the program and Stanford views about topics such as leadership, innovation, etc…

(I never look at the about part at websites….)

Enjoy,

tomerco
    חבר

Hi Yael,

The CV is not meant to be used for future industry recruiting but rather school recruiting.
    Like you wrote, make sure it summarizes and emphasizes your achievements and skills throughout your career. Include non professional info as well (non profit, hobbies, etc).

Best,
    Tomer

tomerco
    חבר

Hi,

Unfortunately, the syllabus is only given before the course starts.

Tomer

tomerco
    חבר

Hi Yair,

Not sure about the school's intent besides making it simpler for them. I believe that when I applied it was less strict. In any case, If the information would reappear in the application it should not be a issue. If not, reasonable shortcuts should be fine, e.g. EE & CS Eng. is OK.

Best,
    Tomer

AsafC
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

התקבלתי לסטנפורד!!!!! WEEEPEEE!!!

עוד מישהו התקבל??
    אם כן אני אשמח ליצור קשר – [email protected]on.ac.il

lgavish
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

הי אסף,

מזל טוב!!!!! הוצאת לי את המילים מהפה.

אני לא מצליח לשלוח לך מייל אבל אשמח לדבר 0544343773.

tomerco
    חבר

Hi Asaf and lgavish,

Congrats!!! You are in for a phenomenal ride!

After you're done celebrating, feel free to contact me at [email protected]

Congratulations again!
    Tomer

nerorord
    חבר

Hey guys,
    Congratulations!!! I second what Tomer said. Feel free to email us ([email protected]) and let us know if you have any additional questions.
    Dror
    pita_monster
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

Hi,

I was wondering how common/accetable it is for students at GSB to work in the entrepreneurial world (e.g. found/join an early-stage startup)in parallel to their studies. Considering Stanford's location and entrepreneurial spirit, I assume it is not unlikely that entrepreneurial opportunities in the industry present themselves while in the program.

Thanks in advance!

-Amit

pita_monster
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

Hi,

Does the 3 year limitation for the achievement essays (i.e. achievements must have occured in the past 3 years) have any exceptions? I founded a startup 4 years ago (VC-backed) and it is VERY relevant to my future career goals. It would be extremely unfortunate if I couldn't include it in my achievement essay (even if I can find a way to mention it in a different essay, I won't be able to focus on the event as much as I'd like). It will have been exactly 3 years in october since the startup was closed. does this mean I can only mention events from the second half o fthe startup (within the 3 yr period) or can I go a little over the 3 year limit (and, say, talk about raising VC funding, over 3 years ago).

Thanks,
    -Amit

danraveh
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

הי,

אני מתעניין בלימודים בסטנפורד ב-2012, רציתי לשאול מה הדגשים שכדאי לי להדגיש באפליקיישן.
    הבנתי שהתוכנית מאוד קטנה. האם רקע טכנולוגי אקדמי חשוב?

תודה.
    דן.

omerabin
    חבר
    מספר הפוסטים: 47

שלום לכולם!

עונת האפליקיישן החלה רשמית וסטנפורד, שלא במפתיע, חושפים גם השנה את השאלה המקורית והמאתגרת ביותר לחיבור

What matters to you and why?

האם מישהו מהבוגרים, מהמגישים, מהתלמידים או סתם מהמבקרים יכול לתרום משהו לחיבור הזה שדי דורש מהמועמד לחטט, לנבור ולחפור אחרי דברים אמורפיים בחשיכה?

כל סוג של הכוונה ועצה יתקבלו בברכה רבה

תודה!

omerabin
    חבר
    מספר הפוסטים: 47

טיפ קטן לכל המתעניינים בסטנפורד:
    בלוג משרד ההרשמה שלהם הוא מהיעילים ביותר שלי יצא לראות באתרי תכניות וכולל טיפים בזמן אמת המבוססים על אפליקיישנ'ס שנשלחו ושכותבים חברי ועדת הקבלה

ה'פוסטים' האחרונים בבלוג למשל עוסקים בטעויות נפוצות שעושים מועמדים בבחירת ממליצים ובטעויות נפוצות בחיבורים – מאחר ומדובר בטיפים יקרים ממקור ראשון שקצת "חבויים" באתר, אבל הם עדכניים ממש לימים האחרונים, שווה לדעתי בהחלט לשים אליהם לב

בהצלחה לכולם!
    http://www.stanford.edu/group/mba/blog/

tstan
    חבר

To: danraveh

היי דן,

רקע טכנולוגי אקדמי יכול להועיל, אבל בהחלט אינו דרישת סף. בהצלחה.

תומר

tomer.stan
    @
    gmail.com

danraveh
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

To: tstan

הי,

תודה על התגובה תומר.
    שאלה נוספת, אני אהיה בן 28 שאגיש את המועמדות (בספטמבר הקרוב).
    האם זה גיל חריג לסטנפורד, התפיסה הרווחת היא שסטנפורד מחפשים צעירים.

תודה,
    דן.

tstan
    חבר

To: danraveh

היי דן,

אמנם יש בסטנפורד לא מעט צעירים, אבל אני לא חושב שיש לך מה לדאוג בקשר לגיל. בהצלחה.

תומר

LiorB
    חבר

סטנפורד במקום הראשון בדירוג של US news לשנת 2011:

http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools/top-business-schools/mba-rankings

shemesh
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

To: LiorB

האם התכנים בסטאנפורד שונים מאלו של אוניברסיטאות אחרות שכן, צוין כי רקע טכנולוגי יכול להועיל). האם חוסר בידע מתחום הכלכלה עשוי לגרוע מסיכויי הקבלה?
    EladF
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

אהלן,

היום ראיתי באתר של סטנפורד שהם מתכננים להגיע לכאן ב21-22 ליולי לעשות Info Session.

נראה אתכם שם…

אלעד

avivshl
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

To: All, shemesh

שמש,

אמנם עבר הרבה מאוד זמן מאז שפירסמת את השאלה, אבל לאחר חפירה מטורפת עם סטודנטים ובוגרים בסטנפורד, אני חושב שזה ממש לא יכול לגרוע מסיכויי הקבלה שלך.

אמנם אינני סטודנט או בוגר, אלא מישהו שמגיש את עצמו כמוך, אך לפי כל מה שכולם אמרו לי (כולל Derrick Bolton עצמו), תהיה עצמך ותהיה ייחודי!

אל תנסה להסתיר שום דבר, כל משהו שאתה חושב עליו כחסרון, נסה להפוך לייתרון (זה טוב גם לחיים, לא רק לאפליקיישן)!

אני שובר את הראש על אותם דברים, אבל זה בסוף מה שצריך לעשות. לא הצלחתי למצוא שום חוקיות בחבר'ה שמתקבלים, מלבד זה שכולם היו מרשימים בחיבורים ודיברו על דברים יוצאי דופן – ולא הדברים ה"נדושים" או ה"מקובלים" (סליחה על הביטויים).

שיהיה בהצלחה רבה,

אביב

avivshl
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

אהלן חברים,
    למי שעדיין לא ראה את המיילים מגלעד או מסטנפורד, ביום שלישי הקרוב, ה-20.12 יש איוונט של סטנפורד בת"א במסעדה עם סטודנטים שלהם.
    אמנם ההרשמה כבר סגורה ואפשר להצטרף לרשימת ההמתנה, אבל עדיין היה חשוב לי לעדכן כאן ולרשום את הלינק למי שמעוניין:
    http://sumba.askadmissions.net/Portal/EI/ViewDetails?gid=623577f3eeae728182412abf1503b7c4029fc6

סופ"ש מעולה,
    אביב

matanzin
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

שלום,

אני מתעניין בתכנית
    Management Science and Engineering
    של סטנפורד – זו תכנית של הפקולטה להנדסה בשיתוף עם ביה"ס לניהול.

מוזר לי שאין הרבה פרסום לתכנית, ולכן רציתי לשאול האם מישהו מכיר ויכול לספר בנוגע ל:

(1) איכות התכנית (מבחינת הסטודנטים, המרצים והקורסים עצמם)
    (2) יוקרה / יחס כלפי התכנית מחוץ לסטנפורד (אני מבין שהתואר הרשמי הוא לא MBA, עד כמה רחוק המוניטין של MBA בסטנפורד לעומת התכנית הזו)?

תודה מראש!
    מתן

czed
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

אהלן,

כחלק מביקור במספר אוניברסיטאות בארה"ב, אני מתכוון להגיע לביקור בסן פרנסיסקו ב – 27-28 בספטמבר. אשמח ליצור קשר עם סטודנטים ב- GSB כדי להפוך את היום הזה לפרודוקטיבי ככל האפשר.

תודה מראש.

מוצגות 41 תגובות – 201 עד 241 (מתוך 241 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.