Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ביקור בקמפוס

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • SleepingIn
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

חברים וחברות!
    זמנים מאתגרים עומדים בפנינו.
    בתי הספר מפרסמים את השאלות לאפליקיישן 08' ואנו נאבקים בחום הקשה ובזיכרון הדליל, ומעלים באוב את הימים היפים בועדת קישוט של ח'-4 כדוגמא ראויה לעבודת צוות.
    לצערנו (או שמא לשמחתנו) אנו נאלצים לדחוס לתקופה עמוסה זו גם ביקור בקמפוסים, שמתחילים להתעורר מתרדמת הקיץ.
    הביקור הממוצע כולל התרוצצות בין 4-5 קמפוסים, אינספור ארוחות טיסה והצעה מגונה מבודק בטחוני נמרץ.
    היה כיף אך מעייף, כמו שאומרים.

ישב לו אפליקנט בודד וגלמוד וחשב כיצד לשפר את הביקור העתידי ולהעניק לו נופח רוח ומורא (אותו אפליקנט גם קרא מאמר על המחתרות היהודיות בתקופת המנדט ונסחף קמעה עם מילות התואר).
    הבה ונתאגד! זעקה לה בועה מעל לפדחתו.
    מדוע שלא נחבור יחדיו, קבוצת מועמדי 08', ונטייל יד ביד בקמפוסים הנבחרים.
    על מועמדים המעוניינים להצטרף למלא את טופס ההתקשרות המצורף. אל הטופס יש לצרף דיפלומות, גליון ציונים, תמונת פספורט, חיבור המסביר מדוע עליי לבחור בכם וארבעה המלצות (לא כולל בני משפחה).
    או שפשוט תשלחו לי משהו ל:
    amit.go21 ב-gmail.com

asafsado
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

To: Amit Goldstein

באותו נושא,אך לצערי קצת פחות מליצי:

כבר נכתב ודובר רבות על ביקור בקמפוסים כדרך מצוינת להכיר את האוניברסיטאות, וכיתרון בהגשת הבקשה.

לצערי, עקב עומס בעבודה, את סיבוב האוניברסיטאות אוכל לבצע רק לאחר הסיבוב השני. כלומר את האפליקישן לאוניברסיטאות השונות אני אכתוב לפני הביקור.

האם זהו חסרון משמעותי (אם בכלל) באפליקיישן שלי?

אשמח לקבל תשובה מבוגרים סטודנטים, ובמיוחד מכאלה שהתקבלו ללא ביקור.

תודה

YV
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

To: All

גם אני אענה בצורה פחות מליצית, לאור העובדה שיום ראשון היום, ומאוד מוקדם בבוקר…

אני חושב שעל מנת לייעל את תהליך ההתאגדות, אולי כדאי שכל מי שזה רלוונטי מבחינתו ייציין מתי לאן הוא מגיש מועמדות (ובשל כך לאן הוא צפוי לנסוע לביקור), ובאיזה סבב הוא מתכנן להגיש (ראשון, שני, שלישי וכיוב…).

התמקדות זו תעזור לנו להיות יעילים יותר ולא לפתח ציפיות שווא לגבי נסיעה משותפת, כשמלכתחילה היעדים הם שונים.

אני מגיש מועמדות ל- LBS, IESE ו-HEC בסבב הראשון.

אשמח לשמוע לגבי אנשים נוספים המגישים מועמדות לבתי הספר הללו, ואולי אף אפשר לתאם איזשהו ביקור משותף.

יום טוב ובהצלחה לכולנו.

SleepingIn
    חבר

אני מתכנן לבקר ב: מישיגן, ברקלי ו-TUCK (האנובר).
    אם הזמן והמשאבים ירצו אוסיף גם את Darden (וירג'יניה) ואת Tepper (פיטסבורג).
    אני מתכנן לגשת לכולם בסיבוב הראשון.
    מועד הביקור גמיש, אם כי אני מעדיף כמה שיותר מוקדם ע"מ להוסיף את רשמיי לאפליקיישן.

מועמדים לבתי הספר הללו מוזמנים לפנות אליי במייל (amit.go21 ב-gmail) או להשאיר הודעה.

hbs09
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: Amit Goldstein, All, asafsado, YV

To all prospective applicants planning a visit:

I visited a few East Coast schools last year in September, just before applying first round. I wrote about it in my blog, tried to summarize the experience and share a few tips from my experience. I think you may find it helpful when preparing for your trip:

http://www.computersexy.com/blog/2007/05/08/us/conducting-a-beneficial-business-schools-trip/

Anyways, good luck with the application process and feel free to ask questions regarding a visit or anything else :)

YV
    חבר

To: hbs09

וואו!!!

סחטיין על ההשקעה. אין ספק שהשקעת הרבה מאוד מחשבה וזמן בכתיבת ה-POST הזה, ולפחות מבחינתי הוא בעל ערך רב.

תודה

Yuval.R
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

To: YV

מתי, הייתם מעריכים, הזמן הכי טוב לבקר באוניברסיטאות?

מצד אחד, אתה רוצה שיכירו אותך כשהם דנים עליך בועדה, מצד שני לנסוע לבקר ב- 7 אוניברסיטאות במדינות שונות עוד לפני שבכלל התקבלת – נראה קצת כמו ביזבוז של כסף סתם (אני יודע שזה חסר משמעות בהשוואה ל- 200 אלף דולר הלוואה).

עד כמה קריטי זה לדעתכם לבקר לפני ה deadline? ומה ההשפעה על סיכויי הקבלה?

אשמח למגוון תגובות, תודה.

YV
    חבר

To: Yuval.R

האמת שאני נמצא במצב דומה לשלך (אני מעריך…) של התלבטות מתי לנסוע ולמי, עוד לפני שהגשתי מועמדות.

כמו שאמרו רבים לפני ברחבי הפורום, אני חושב שכדאי לנסוע לפני שאתה מגיש את האפליקיישן, גם בגלל שזה נותן לך הרבה מאוד חומר ורעיונות שאתה יכול לכתוב עליהם בחיבורים (ובעיקר לחיבור ה-WHY MBA, WHY US?), וגם בגלל שזה מעיד על רצינות ושאתה באמת שלם עם ההחלטה להגיש אפליקיישן לאותו בית ספר (נפגשת עם אנשים, ביקרת, נכנסת לכיתה וכו', וזה עזר לך להיות שלם עם הבחירה…), ושאתה לא סתם מגיש לכמה בתי ספר רק מתוך כוונה שתתקבל לפחות לאחד מהם.

לגבי השאלה לכמה בתי ספר לנסוע, הכל שאלה של כסף, זמן ועיתוי (שוב כמו שאמרו רבים וחכמים לפני). אני לדוגמה לא מאמין שאסע לכל חמשת בתי הספר שאני מגיש להם אפליקיישן לפני ההגשה. אני מאמין שאני אסע לפחות לבית ספר אחד או שניים שהם מבחינתי בעדיפות ראשונה ושנייה, אבל לגבי השאר אני לא בטוח שאסע כי בשיקולי עלות מול תועלת אני לא בטוח שההשקעה תצדיק את עצמה בסופו של דבר.

אופציה נוספת שכדאי לך אולי לשקול היא להגיש מועמדות לחלק מבתי הספר (במידה והדד ליינים שלהם פרוסים על פני תקופה), ולשלב ביקורים עם נסיעה לראיון בבית ספר (שגם היא להערכתי מעידה על רמת רצינות והשקעה מעט גבוהה יותר מאשר ראיון בארץ.

בכל מקרה, אם עדיין לא קראת את הבלוג של הבחור מ-HBS (כמה הודעות מעלי), הייתי ממליץ לך לקרוא אותו, כיוון שהוא מציג את השיקולים הנלווים לביקור בצורה די מפורטת ומקיפה.

אבל שוב, זו רק דעתי, וכל מקרה צריך להשקל לגופו

OYOY
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

Hi YV,

I have been trying to get information about IESE beyond what they write in their website and have not succeeded. They refused to give me phones of students / alums so I dropped them off my radar for now.

Since you are applying to them I would love to talk to you and get your impression of them.

If you are interested, please contact me on [email protected].

I am currently planning on applying to IMD, IE and perhaps LBS with some (minimal) consideration to some schools in the US.

Regards,

OYOY

SleepingIn
    חבר

תודות ל-Hbs09 על ההשקעה. בהחלט חוות דעת מרעננת.
    יהיה נחמד לשמוע חוויות נוספות, מעבר לשאלות המתבקשות שמתקשרות לאפליקיישן:
    איך הייתה ההרגשה לחרוש את הכבישים? הרגשת קצת כמו קרואק?
    איך השוטרים? וכמה רכבים חתכו אותך בממוצע?

אחרי סיום התואר/השנה הראשונה/התמוטטות העצבים/הפרישה אני מתכוון לצאת למסע מחוף אל חוף ולחרוך את Route66 כשדילן מפזז לו ברקע. בינתיים אני מסתפק בהגברת המערכת ל-34 תוך כדי כתיבת מיילים לאמדישנס.

timegoesby
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

To: YV

I am not sure the blogger is a he …..
    amitk
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

לפי כמות האנשים שהולכים לבקר באוניברסיטאות בחגים השנה, זה רק עניין של זמן עד שאיסתא/ארינגו יציעו טיול מאורגן לאוניברסיטאות (פנסיון מלא, לא כולל העברות…).

ולחלק הרציני, אני מציע לכל מי שנוסע לעשות קצת שיעורי בית לפני שמגיעים לבתי הספר השונים. ה-INFO SESSIONS נשמעים תמיד בדיוק אותו הדבר, אז אני הייתי מאוד ממליץ לדבר עם כמה שיותר עם סטונדנים כדי לנסות לתפוס את האוירה.

YV
    חבר

To: Wangot

האמת שלא התעמקתי בבחינת הסוגייה אם מדובר בסטודנט או סטודנטית…

במידה ומישהו נפגע אני מתנצל מראש

YV

tomerco
    חבר
    מספר הפוסטים: 44

To: Yuval.R

הי יובל,

אני עשיתי את הביקור שלי באפריל. מהנסיון שלי הביקור נותן לך פוקוס יותר טוב על התוכניות שאתה מעדיף, ככה שעדיף להגיע כאשר ישנן לימודים. כמו כן עדיף לבחור תקופות שהסטודנטים יותר פנויים (אחרי מרץ) על מנת לקבל עזרה משמעותית יותר.

לגבי הבזבוז של כסף, אני קצת לא מסכים. אני חשבתי בתחילה כמוך, אך לאחר הביקור גיבשתי דעה יותר מוצקת לגבי בתי הספר שאני מעדיף. ככה שאם אתה יכול לבקר בבתי הספר, ההשקעה לדעתי תהיה מוצדקת.

Yuval.R
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

To: tomerco, YV

YV ו- tomerco,

תודה רבה על התשובות, אכן עוזר לסדר את הראש קצת.

יובל

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.