Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה התקבלת? אנא עדכן

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 847 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • kerenz
    חבר
    מספר הפוסטים: 74

To: shimonh, JoeCool, jhammer

חדשות מעולות!!!! מזל טוב

odedp
    חבר
    מספר הפוסטים: 61

To: JoeCool, shimonh, jhammer

מצטרף לכל הברכות. כל הכבוד

jhammer
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

To: epony

Thanks everyone.

I woke up this morning as a new person. What an excitement.

epony, my basic assumption was always that I would be accepted to only one school, and I will go to the school that admits me (how naive). That is why I applied to four schools that I thought I have chances to be accepted to, and hopefully one would be a success (surprise, surprise – that is exactly what happened).

MIT is defenitly the most fit for me, because of my background. I would not want to rank LBS and Insead at this point but if a miracle happens and I am admitted also to one of them, I should consider the advantages and disadvatages. As far as fit is concerned, I think that I fit in all of them. The thing that appeals to me the most in european schools is the proximity to Israel. London also is appealing (beside the obvious reasons, my partner will get an automatic work permit).

I also applied to several R2 schools. I don't know what to do about those now.

MIT wanted an answer until the middle of March. I'm going abroad next week for three weeks, so I will have plenty of time to think about it.

Yariv

jhammer
    חבר

To: shimonh, JoeCool

shimonh, JoeCool

Would you like to talk offline? I guess that we have a lot of arrangements to do now, so comparing experiences should be nice.

And again, Mazal Tov!

Yariv (j1hammer at hotmail dot com)

smiley
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

To: jhammer, JoeCool, shimonh

מזל טוב וכל הכבוד

הרבה הצלחה !!

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159

To: smiley, kerenz, odedp

תודה רבה!

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

To: jhammer, All

First thank you all for the kind wishes and congratulations. To all of you still waiting to hear – keep the faith and good things will happen…

JHammer – i am not sure about the R2 schools either at this point, since the only real reason for them being my second choice is not because of fit but rather comfort for my family. In that respect I plan to continue pursuing them as I hope to be able to choose from scholarships… (Wishful thinking right? Why am I not just satisfied with being accepted!)

AZ

Miks
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: jhammer

I applied to Yale in the R2. Any suggestions what so ever? Have you admitted?

Thanks

Miki

oferk
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

To: All, shimonh

Congratulations to all the new MIT admits and especially to you, Shimon!

These are very exciting news (I wish I were in your place today ). I bet you all deserve this. Shimon, I know the long way you've made up to this point and I'm so happy for you! Some rest, at last…

Ofer.

jhammer
    חבר

To: JoeCool

I can relate with everything you have said. I will probably wait a couple of more weeks, and then I will (very gladly) apply to MIT.
    jhammer
    חבר

To: Miks

Hi Miks,
    I was rejected from Yale (only school that rejected me without WL ).
    If you want more info you can email me at j1hammer at hotmail dot com
    Yariv
    epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: jhammer

Thanks for the detailed description of your thought process!

I believe that if I were in your place, I would most likely go with my first choice (a.k.a. best fit). The reason I asked this question of you in the first place was because someone had asked me what would I do if I got accepted to more than one school (and you have my answer in the first sentence of this paragraph…)

Obviously most of us found that we fit rather well with more than one school. However, I also believe that we each have our personal favorite. I like to think of it in terms of flipping a coin – e.g. if Heads was INSEAD and Tales was MIT, what you do if the coin landed on Heads? would you go with what the coin dictates, or would you flip it again and again until it finally lands on your preferred option (or just dismiss this random decision and go with your heart)?

Anyway, psycho-babble aside, best of luck in whatever path you choose!!

y.c
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

To: shimonh

מזל טוב שמעון!!!!

shimonh
    חבר

To: oferk

Thanks Oferia!

I am waiting for your admission which must and will come and I look forward to fulfilling the dream of studying and eating together…

shimonh
    חבר

To: chapnik

Thanks Chapnik!

gets
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

To: epony

epony,
    The right way to flip a coin is to listen carefully to your heart while the coin is in the air! On which side do you want it to land? Then, go to the place you thought about :)
    gets
    ilanvag
    חבר
    מספר הפוסטים: 157

To: Limch

היי לימור, כל הכבוד על ההחלטה על HBS!

אנחנו נהיה שכנים (כנראה שנגור בקיימברידג', כי אשתי תהיה בהארוורד), אז בטח עוד יצא לנו להיפגש.

ביי, והמון בהצלחה,

אילן

ilanvag
    חבר

To: shimonh, jhammer, JoeCool, Limch

מזל טוב לכל המתקבלים ל-MIT, וכל הכבוד! נתראה בבוסטון/קיימברידג'.

לימור, אמנם באבסון היא מחוץ לקיימברידג' (20 ק"מ), אבל עדיין נחשבת לחלק מבוסטון, ואשמח להגיע גם כן למפגש (מה גם שכנראה נגור בקיימברידג' עצמה, בסמוך להארוורד). אני מבטיח לא להבריז כמו לפני שבועיים (תינוקת חולה, לא יכולתי להגיע), ואני מקווה שתעשו את המפגש מספיק מוקדם כדי שאוכל להיפגש אתכם כבר פה בארץ (אנחנו טסים בסוף אפריל, המינוי של אשתי בהארוורד מתחיל ב-1 במאי).

ביי,

אילן

shimonh
    חבר

To: ilanvag

Thanks Ilan!

Best of luck,

Shimon.

ilanvag
    חבר

תודה רבה שמעון, המון הצלחה גם לך!

Limch
    חבר
    מספר הפוסטים: 323

ברור שאתה מוזמן!!! :)) ואני מקווה שכולם אצלך יהיו בריאים!!! מה אשתך הולכת לעשות שם?

אם אני לא טועה בסיבוב השני החבר'ה של הרווארד יקבלו תשובות בסוף מרץ (28?) והחבר'ה של MIT ממש בתחילת אפריל, אין לי מושג איך זה הולך אצלכם ב-Babson או אם יש עוד ישראלים שמחכים לתשובות משם, כך או כך זה אומר שמתישהו בחול המועד או מיד אחריו אנחנו מארגנים "ערב בוסטון והסביבה" וחלקנו כבר יהיה אחרי ה-Admit Weekend אז בטוח שיהיה לנו גם הרבה מה לספר

שיאו…. פתאום קלטתי שאוטוטו ליל סדר ואח"כ… ליל סדר הבא יהיה בבוסטון!!! אני יוצאת לשתות משהו, אני לא יכולה לחשוב על דברים כאלה עכשיו…

JoeCool
    חבר

Limor,

What does HBS offer as far as scholarships and financial aid?

Just curious to compare,

AZ

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: All

Hi all,

especially the new admitted students, I just wanted to remind you there is a LOT of data (also for new applicants) in the IIMBA website

http://www.iimba.org.il/admits.asp – we built this website when we were in your shoes exactly to answer a lot of questions

hope it helps, if you still have some strength left and want to help update it – feel free to contact me

A

JoeCool
    חבר

Thank you.
    ilanvag
    חבר

To: Limch, JoeCool

היי לימור,

אשתי עומדת לעשות פוסט-דוקטורט בביה"ס לחינוך של הארוורד.

לגבי באבסון, אני יודע שיש סה"כ 3 סיבובים, ושאפילו הסיבוב השלישי מאפשר לישראלים להירשם ולהיכנס. הסיבוב השני נסגר באמצע ינואר, ונדמה לי שהסיבוב השלישי נסגר מתישהו בתחילת מרץ, אני לא זוכר בדיוק. מפגש בחול המועד יהיה נהדר, עוד נהיה בארץ.

תגידי, את בטוחה במה שכתבת לגבי הריביות בהארוורד? הריבית במהלך השנתיים וחצי הראשונות (לימודים + חצי שנת גרייס) היא חצי אחוז? זה לא נשמע כל כך מציאותי… אולי זה פריים מינוס חצי אחוז?

בכל אופן, הריביות שלכם נהדרות, יחסית למה שמוצע לי כרגע בבאבסון. מה שמוצע לי זה פריים + 6.5 אחוז לשנה (שזה יוצא כמעט 15% לשנה), ועוד כל מיני ריביות ועמלות שמקפיצות את זה עוד יותר גבוה… מסתבר שכדאי להתקבל להארוורד :-)

AZ – אני מניח שהתוכנית שלימור מדברת עליה היא CitiAssist, שקיימת גם לסטודנטים שלומדים ב-MIT, ולכן לדעתי התנאים זהים גם לך. זו תוכנית שמוצעת לסטודנטים בפקולטות המדורגות במקומות הכי גבוהים (לא זוכר אם זה 10 הראשונות או 20 הראשונות), וזו ההלוואה בתנאים הכי טובים שיש. כיף לכם, אני מקנא בתנאים של ההלוואה שאתם יכולים לקבל…

JoeCool
    חבר

Jealousy is never good.

Think of the unbelieveable chance you have earned in your spot at Babson, and of the many people here who have yet to hear good news.

We can't get too greedy! A month ago you would just be happy to get admitted.

Now that we are back in the right perspective – maybe your wife who is going to Harvard will be eligible for better loans and then you guys can take a bigger portion of the loans you need through her terms, for example to cover her tuition and your living expenses and that will only leave you to cover your tuition with your less favorable loan terms.

Please contact me at my e-mail or cell (posted here many times before) I think I can give you some additional information which might help.

AZ

ilanvag
    חבר

טוב לראות שמישהו לוקח אותי ברצינות…

כמובן שכל מה שכתבתי היה בהומור וברוח טובה, ולא התכוונתי לקנאה במובן השלילי שלה. וכן, תאמין לי שאני מאוד מרוצה מבאבסון וממה שקיבלתי מהם.

לגבי אשתי, לפוסט-דוק אין עלויות לימוד. זה לא נחשב תואר לימודי, אלא עבודה/משרה. אנחנו עובדים במקביל גם דרך הכיוון שלה, אבל שם מדובר יותר על מלגה, ופחות על הלוואה (למעשה, הלוואות כמו שמציעים לכולנו פה קיימות באופן ספציפי רק לסטודנטים ל-MBA, כי הבנקים יודעים שאלו אנשים עם פוטנציאל (גדול) להחזר הכסף, ושלא יהיו איתם בעיות. אין הלוואות כאלו לתארים שניים בתחומים אחרים, ובמיוחד לא לסטודנטים בינלאומיים כמונו, בלי היסטוריית אשראי אמריקנית).

תודה על ההצעה לעזרה, כבר שולח לך אימייל.

אילן

JoeCool
    חבר

Obviously everything is taken in good humor.

I await your e-mail.

AZ

Limch
    חבר

אני לא זוכרת איפה ראיתי את זה, אני לא מוצאת את זה עכשיו, מי שמוצא משהו אחר מוזמן לעדכן אותי, למרות שזה ממש לא קריטי…

ilanvag
    חבר

AZ – I sent you the email a minute after I wrote the reponse.

Did you get it?

The email I have for you is aazucker AT netvision

Thanks,

Ilan

JoeCool
    חבר

Got it.

Replied… and await your call.

ilanvag
    חבר

Nothing arrived…

Can you try sending it again?

Pls send to both the email I sent it from, and also to "ilanvag1 AT gmail DOT com".

JoeCool
    חבר

Second try…
    UPA
    חבר
    מספר הפוסטים: 42

לימור,

את יכולה לפרסם טלפון/אימייל דרכו אפשר לפנות אלייך? יש לי שאלה…

Limch
    חבר

To: UPA

נראה לי שהמייל שלי הוא אחד מהיותר מפורסמים פה כבר ברחבי הפורום…

בכל מקרה, הנה שוב: limch – at – netvision – dot – net – dot – il

Sk
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

שמעתי שמישהו כבר התקבל לקולומביה בסבב השני. מישהו יודע על זה?

מתחיל להדאיג…

Limch
    חבר

To: ilanvag, All

עכשיו כשחזרתי מהסופ"ש מתקבלים והשכלתי עד מאוד (באמת היה מצוין ואתם מוזמנים לקרוא על זה ב"ביקרת בקמפוס? etc…" הנה כמה עדכונים לגבי העניינים הכספיים בהרווארד:

סה"כ עלות לשנה זה 73,300 (זה נתון מעודכן לכיתה של 2009)

מזה הם מורידים את הכסף שאתה מצהיר ומאשר שיש לך

מזה הם מורידים את הכמות שהם חושבים שאתה יכול לקחת בהלוואה שזה עד 47,000. יש שני סוגים של הלוואות: סוג ראשון של הלוואה זה הלוואה מסובסדת ע"י הרווארד שמוגבלת לשנה ראשונה בלבד ול-10,000 בלבד ועליה יש ריבית של 0.5% בזמן שאתה בלימודים ואחרי שנתיים וחצי היא הופכת להלוואה של סיטיאסיסט שזה פריים מינוס 0.125% (שזה אמור לצאת בערך 8%) את זה לא כולם מקבלים. הסוג השני זה הלוואה של סיטיאסיסט שבה הריבית של פריים מינוס 0.125% תקפה מרגע שאתה לוקח את ההלוואה וזו למעשה הלוואה שכל סטודנט יכול לקחת.

אחרי שהבאת את הכסף שלך + ההלוואה ועדיין חסר לך להשלים ל-73,300 (והם רואים לפי המשכורות של השלוש שנים האחרונות שבאמת הגיוני שזה יהיה הכסף שלך, הם עושים חישוב אחוזי של כמה הם מצפים שיהיה לך לתרום לעניין לפי גובה המשכורת, משכורות נמוכות זה יהיה אפילו מתחת ל-10% מההכנסות בשלוש השנים האחרונות, משכורות גבוהות – יותר) => אז הם משלימים לך את זה ב-fellowships, שזה בעצם מלגות, מענקים ועוד איזה מילה פלצנית. אבל בגדול זה מה שקוראים אותה – מלגה.

זהו, מצטערת אם הטעתי בפוסט הקודם, אבל לפחות אי אפשר להגיד שלא למדתי משהו בסופ"ש מתקבלים הזה :))

ronnie11
    חבר
    מספר הפוסטים: 25

לימור,

שמחתי לקרוא על רשמים מהביקור, למרות שאני בטוח שקשה להעביר את התחושה האמתית דרך פוסט!

לפי מה הם חישבו את העלות השנתית? מה הם כללו בתוכה? האם יצא לך לדבר עם מתקבלים חדשים לגבי השוואת עלויות בבתי ספר אחרים ?

רוני

Limch
    חבר

To: ronnie11

היי רוני, מה שלומך?

אתה צודק לגבי העניין של הפוסט, זה באמת הרבה יותר ממה שאפשר להעביר בכתב (אבל אפשר לפתוח על זה דיון שלם כמו על איך אפשר להעביר התלהבות בראיון טלפוני )

העלות השנתית כוללת: כ-40 אלף לימודים, כ-12 אלף מגורים, כ-11 אלף מחייה, והשאר זה הוצאות מוגדרות נוספות על ביטוחי בריאות (חובה ומשלים), דברים נוספים שקשורים ללימודים וכד', לא זוכרת בדיוק אבל לדעתי אפשר לראות את זה איפשהו באתר שלהם.

לא יצא לי לדבר על השוואת עלויות, אבל גם לא יצא לי לשמוע אנשים מדברים על זה, בכל מקרה אפשר תמיד להיכנס לאתרים של התוכניות שמעניינות אותך ולבדוק, הם מפרסמים הכל.

עדכון: הנה הלינק למקום בו זה מפורסם ב-HBS, שים לב שזה לא התקציב המעודכן לשנה הבאה אלא של השנה הנוכחית (מה שהשתנה זה עלות ה-Tuition בעיקר)http://www.hbs.edu/mba/admissions/costsummary.html

ronnie11
    חבר
    מספר הפוסטים: 25

תודה לימור, ידעתי שאפשר לסמוך עליך…

אם באמת יתחיל לשעמם לך אז שימי לב לפוסטים ב – TOEFL. אני בטוח שתמצאי מה לעזור לחבר'ה שם…

רוני

Limch
    חבר

To: ronnie11

אני כבר לא מעודכנת בענייני טופל, הבנתי שהמון דברים השתנו אבל שמעתי שיש עכשיו את אותן הבעיות שהיו לי בקיץ שעבר…

נראה לי שאני עוד מעט פותחת פה thread לעזרה ל"מאותגרים מספרית" (אני) – יש לי כמה tutorials שאני ממש מפחדת להתחיל לעשות… (חשבונאות, ניתוח כמותי, מימון… אמאל'ה…)

JoeCool
    חבר

Count me in for those.

Numberse scare me

j/k

ilanvag
    חבר

To: Limch, JoeCool

אני גם בתוך החבורה של "המאותגרים מספרית", ומפחד מכל הקורסים הכמותיים…

יצא למישהו להסתכל על חומרי ההכנה לתחום הזה, של החברה שמעבירה את ה-GMAT? מישהו מהסטודנטים הנוכחיים, אולי? בבאבסון אומרים שהם חומרים טובים, וששווה לעבור עליהם…

ilanvag
    חבר

ולימור, תודה רבה לגבי פירוט ההוצאות, ובעיקר ההלוואות. את טבלת ההוצאות באתר של הארוורד ל-MBA אני מכיר היטב – השתמשנו בזה בשביל לבנות איזשהו הצעת תקציב למחיה בקיימברידג', בשביל הפוסט-דוק של אשתי…

בכל אופן, אני יכול רק לקנא בכם על תנאי ההלוואות והעזרה שאתם מקבלים בהארוורד, ובשאר בתי הספר המובילים. ההלוואות שאני יכול לקבל בבאבסון הן בתנאים הרבה פחות טובים.

shimonh
    חבר

FYI – Michigan Ross called admits yesterday.

I am admitted + a $50K scholarship!

Best of luck everyone.

ilanvag
    חבר

וואו !!!

כל הכבוד שמעון!

אז מה, נוסעים למישיגן במקום לבוסטון?

שיהיה בהצלחה, בכל מקום בו תבחר.

asaf_sagy
    חבר

שמעון – קודם כל מברוק!

חי צדקה היה אצלנו לפני כמה ימים וטען שחסרים כמה קובים טובים במכולה לאזור שיקגו מישיגן- אני מבין שאתה בפנים?

Limch
    חבר

סחתיין שמעון!!!

נו אז מה הוחלט???

Limch
    חבר

אני אשתף אותכם בפתרון שאני מצאתי לעצמי בינתיים – לפני שאני מתכוונת להתחיל את ה-tutorials של הרווארד, אני אעבור על חומר של אונ' דרבי באינטרנט (לקחתי יוזר של מישהו שלומד שם) מרפרוף ראשוני יש שם המון קורסים במימון וחשבונאות ומה שטוב זה שיש שם חומר בעברית ובאנגלית, עוד לא ממש התחלתי אז אני לא יודעת להגיד כמה זה מועיל, אני אעדכן כשאני אהיה אחרי :)

ilanvag
    חבר

לימור – ואיך "פשוטי העם" משיגים יוזר לדרבי?

אני לא מכיר מישהו שלומד שם. אם יש לך רעיונות למקורות נוספים לחומרים, אודה מאוד.

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 847 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.