Home פורומים Admissions Chat system forum Ask Roy about Kellogg

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • mb108
  חבר
  מספר הפוסטים: 19

  רועי כץ, סטודנט ל-MBA ב-Kellogg, ישמח לענות על שאלות בנושא התוכנית.

  Kellogg מדורג כיום ראשון מבין בתי הספר למנהל עסקים ע"י Business Week.

  רועי הוא בוגר קורס חובלים – שירת 6 שנים בחיל הים. אחרי השחרור למד הנדסת תעשייה וניהול בטכניון והתחיל במקביל לעבוד כיועץ בתפן – חברת ייעוץ בתחום התעשייה וניהול. לאחר סיום הלימודים עבד כמנהל פרוייקטים בחברה במשך 4 שנים עד שנסע ללימודים בארה"ב. רועי עושה את מסלול MMM של Kellogg, הכולל תואר משולב של MBA ותואר שני בהנדסה. הוא נמצא בשיקגו עם אשתו ושני ילדים.

  id369
  חבר
  מספר הפוסטים: 1

  האם כדאי ללמוד בארץ בתוכניות שבתל אביב

  או שכדאי ליסוע

  או במילים אחרות האם יש הבדל בין התוכניות השונות מבחינת רמת הלימודים והדרישות

  rkmba2002
  חבר
  מספר הפוסטים: 54

  In reply to id369 from December 10 2003


  הי,

  ההבדל הוא אישי. קודם שאל את עצמך אם אתה רוצה ללמוד בארה"ב (או בחו"ל בכלל) או בארץ. לעצם הלימודים והעבודה בחו"ל לתקופה של כמה שנים יש השפעה משמעותית מאד על הקריירה. לטעמי, לצאת מהארץ ולהתערות בקהילת העסקים בעולם נותן לך פרספקטיבה שונה. אבל כל אחד והתוכניות שלו.

  אני לא מכיר לפרטי הפרטים את התוכנית של Kellogg-Recanati, אבל עד כמה שאני מבין, הסילבוס דומה. חלק מהמרצים שמלמדים בשיקגו מגיעים ללמד בתל אביב וחלק מהמלימודים מתבצעים בקמפוס של Kellogg. כך שאני מניח שההבדל האקדמי הוא לא משמעותי.

  מהרבה בחינות אחרות התוכניות מאד שונות. התוכנית כאן (ב Evanston) נותנת דגש מאד חזק על פיתוח למנהיגות ו Netwrok. הפעילות שמסביב ללימודים מאד מגוונת וכמובן שהחשיפה האדירה לחברות המובילות בעולם. התוכנית בתל-אביב, באופייה אינה יכולה להשתוות במימדים אלו.
  – רק אתה יכול להחליט אם אילו המימדים החשובים לך.

  דבר נוסף ומאד חשוב, Kellogg-Recanati היא תוכנית למנהלים ומקבילה יותר לתוכניות EMP שמבוצעות ב Kellogg. (תוכניות Executive MBA). זוהי תוכנית Part Time שמבוצעת במקביל לעבודה כמנהל במשרה מלאה. כך שהתוכניות לא מיועדות לאותו חתך אוכלוסיה.

  מקווה שעזרתי, ואשמח לענות על עוד שאלות,

  רועי

  nirdr
  חבר
  מספר הפוסטים: 4

  רועי שלום,

  עד כמה שידוע לך, מה הדגשים של KELLOGG בהיבט הקבלה (איזה מבין המרכיבים הבאים מקבל דגש מרכזי – קורות חיים, GMAT, המלצות, חיבורים וכו') ?

  אילו היבטים ותכונות חשוב להדגיש בחיבורים?

  תודה מראש.

  rkmba2002
  חבר
  מספר הפוסטים: 54

  הי nirdr,

  זאת לא תשובה מוסמכת, אני לא חלק מועדת הקבלה, אבל זאת הדרך שבה אני מבין את העניין: הכל חשוב וכל חלק אמור להאיר אותך מזוית אחרת.

  GMAT וציוני תואר ראשון אמורים להראות שאתה מסוגל לעמוד בעומס האקדמי, קורות החיים אמורים להראות את הקידום המקצועי שלך, החיבורים יותר את הצד האישי וההמלצות הן מבט מהצד. כך שהכל חשוב ומהווה מכלול. אחד גם יכול לפצות על השני, אם למשל הGMAT שלך לא מבריק, תן דוגמאות בחיבורים שיראו שיש לך חשיבה אנליטית, שאתה יכול ללמוד נושאים חדשים ביסודיות ובמהירות.

  מהבחינה הזאת, אולי החיבורים הם החלק החשוב ביותר מכיוון שהם החלק היחיד בו יש לך שליטה.

  לגבי נושאים להדגשה: קודם כל מנהיגות, עבודת צוות והקשר בינהם. או באנגלית: Team Leadership. תאר באופן מעניין איך הנהגת קבוצה לפתור יחד איזו בעייה.

  דבר שני – מעורבות חברתית – התנדבות, ספורט, תחביבים: שיראו שיש בך עוד צדדים חוץ מהעבודה. שמעניין יהיה ללמוד ולעבוד אתך.

  דבר שלישי: מה אתה רוצה לעשות כשתהייה גדול – תראה קו מחשבה מסודר שמביא אותך מהיום לתפקיד שאתה שואף להגיע אליו עוד 10 שנים ותראה איך MBA בכלל ו Kellogg בפרט משתלבים בתהליך.

  ובסוף: תסביר למה דווקא Kellogg, מה הדברים שמושכים אותך ספציפית ל Kellogg.

  אגב, לא בהכרח בסדר הזה.

  שוב, זאת נקודת המבט שלי, יעזור לך אם תדבר עם סטודנטים ובוגרים נוספים.

  מקווה שעזרתי, רועי

  אלמוני
  לא פעיל
  מספר הפוסטים: 48

  In reply to mb108 from December 08 2003 on 14:01


  Hi Roy,

  I'm starting to plan my applications and was wondering what's Kellogg's forte from your perspective (is it Finance? Marketing? General Mngt..?)?

  Thanks,

  Addi.

  rkmba2002
  חבר
  מספר הפוסטים: 54

  Addi,

  Good question. I think that like every most school, Kellogg is really strong across the board. Although it "known" as the marketing school, Kellogg have very strong finance and management departments. Actually Finance is the most popular major at Kellogg, followed by Marketing and Management and Strategy.

  That being said, many recruiters come to Kellogg to recruit to marketing and general management positions. Less (although still many) come to recruit finance people. My feeling is this is skewed because of recruiters perception and not because of school's actual strengths or weaknesses.

  One more area Kellogg is strong in is Healthcare. Kellogg have a very strong Healthcare management and Biotechnology departments, and many healthcare companies recruit on campus.

  I hope this helps,

  Roy

  gideon_z
  חבר
  מספר הפוסטים: 8

  To: All


  HI Roy,

  I have just been notified that I'm on Kellogg's waiting list.

  Do you know what are the stats from previous years to be finally admitted?

  Thanks,

  Gideon

  rkmba2002
  חבר
  מספר הפוסטים: 54

  To: gideon_z


  Sorry, I do not know what the stats are. Usually people get in from the waitlist through July. I assume that the first wave of admits from the waitlist will start end of April after the admits from 1st and 2nd round will have to decide and commit to their school of choice.

  Anyway, I encourage you to inititate activities that will show your interest in the program. You can write an additional letter stating why do you want to study at Kellogg. Maybe you can describe talks that you had with current students or alumni (and if you have'nt done so already contact us current students), post writing your essays and say how these discussion strengthen (if it does) your decision to go to Kellogg.

  Well, I hope I helped even though I did not answer your direct question…

  Roy

  gideon_z
  חבר
  מספר הפוסטים: 8

  To: rkmba2002


  Hi,

  Thanks for the prompt reply.

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.