Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה GMAT – מה קורה לציונים?

מוצגות 50 תגובות – 51 עד 100 (מתוך 116 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Yoni1492
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

To: rash733

רן,

מה שיפה במבחן הזה זה שאפשר לקחת אותו כל חודש…

בנוסף, המבחן הזה הוא בעיקר פסיכולוגי. ברגע ש"קלטת" והפנמת את השטיקים- אתה תצליח הרבה יותר. מהיכרותי איתך, אני יודע שאתה בחור חריף, יסודי ובעל קליטה מהירה. אין לי בכלל ספק שתצליח להפנים את הלקחים שתסיק מהמבחן ותשפר את הציון משמעותית בעוד חודש.

צא לדרך בן אדם!

YSYS
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: All

שלום,
    אני מתלבט כרגע איפה ללמוד לGMAT, בקידום או אצל המורים הפרטיים צחי ואיירין.
    אשמח לקבל המלצה על השאלות הבאות:
    האם החומרים של איירין וצחי מספיק עדכניים ומקיפים?
    האם החומרים של קידום טובים יותר?
    בנוסף אשמח לקבל המלצות כלליות ממי שלמד אצל צחי ואיירין

תודה רבה

LBS_hopeful
    חבר
    מספר הפוסטים: 142

מסכים עם כל מילה, ובעיקר עם:

5 מי שלא עומד בזמנים בבית לא יעמוד בזמנים במבחן

6 זמנים זמנים זמנים זה למעשה ההבדל בין ציון טוב ללא (אולי לא היחיד כי כמובן אין אפשרות לדעת מה היו הטעויות במבחן)

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

To: YSYS

הי. החומרים של קידום טובים מאד. אני לא מת על המבחני הכנה של קפלן – אבל לא ניסיתי אחרים.

מה שכן, צודק רן שאומר שלא היתה התמקדות בזמנים. אחד הדברים הקריטיים במסגרת הלימודים היא הקפדה על עמידה בזמנים. בסה"כ את רוב השאלות ב-GMAT אפשר לפתור אם יש מספיק זמן. הטריק הוא לעשות את זה מהר מספיק.

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: YSYS

לא למדתי אצל צחי ואיירין, אבל הייתי בכיתת דוגמה שהם העבירו במיטב ולדעתי שניהם טובים מאוד.

מה שכן, למדתי מהחומרים של צחי ואיירין ואני יכול להעיד שהם היו בהחלט מקיפים ועדכניים.

קשה לומר אצל מי עדיף, כי רוב האנשים לא למדו בשני מקומות שונים, כך שלדעתי כדאי פשוט לעשות שיעור לדוגמה גם בקידום וגם במיטב ולראות אצל מי אתה מעדיף ללמוד, מבחינת גישה, מבחינה אישית וכו'…

בהצלחה!

droren
    חבר
    מספר הפוסטים: 42

פנה אלי במייל, אני יגיד לך את דעתי לאחר שבדקתי את 2 המקומות
    droren בגוגל מייל
    droren
    חבר

גם אני נבחנתי היום ומצטרף לרן חברי
    השורה התחתונה זה שיהיה מועד נוסף בשביל שאני אוכל ללמוד באונ' נורמלית ולא במקיף יהוד (עם הציון שקיבלתי)

מה לקחים?
    1. גם אתה מרגיש שאתה מתמודד עם שאלות קשות, לא תמיד זה אומר שאלה שאלות קשות, אולי פשוט לך הם קשות
    2. PREP שעשיתי היו בסביבות 650-700, במבחן צללתי, כנראה שהבעיה היא לא בידיעת החומר
    3.היה חם בחדר מבחנים ופעם ראשונה שה"דודה" חייכה לאנשים…. בהחלט יום נדיר..
    4. משנה מקום לא משנה מזל
    5. הקטעי קריאה היו קלים ואפילו מעניינים…
    6. אם זה יום נאחס אז עד הסוף לאחר שראיתי את הציון טופל…

לסיכום, לא מוותרים בקלות , המטרה מקדשת את האמצעים

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

To: droren

אם טרם נרשמת לחודש הבא

אני ממליץ לך להרשם כמה שיותר מהר כי נשארו נכון לעכשיו מועדים ב 27/10

בשעות הצהריים

והמצב בתחילת נובמבר גם לא מזהיר

כנראה עוד קורס קידום מסתיים מספר שבועות לפני

droren
    חבר

תודה על העצה אבל אני לוקח הפסקה של חודשיים ואז ניגש.
    rash733
    חבר

שתהיה שנה טובה לכולם

שנה של ג'ימט גבוה

ותשובות חיוביות באפליקיישן

שתהיו חזקים ולא סטרצ'

ושבשנה הבאה נתכתב

מהקמפוס

gileyal
    חבר

אכן – שנה טובה ומתוקה לכולם! מי יתן ונהיה אחרי סיום מוצלח של התהליך המייגע הזה.

rash733
    חבר

To: gileyal

האם יש שינויים במדיניות של ביה"ס לעניין מילגות ושל בנקים לעניין הלוואות לימודים

לאור המשבר הכלכלי

חוסר מימון יכול להוות מכת מוות

לכל התהליך

KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

מלגות – לא סביר שיהיו הרבה שינויים בטווח הקצר. הכסף שנמצא בבתי הספר עבור מלגות הוא כבר שם, בבנק. המלגה היא מהריבית של הקרן. כך שאין מה לדאוג.

הלוואות – כל שנה בשנים האחרונות היו שמועות על ביטול ההלוואות, ועל כך שלא בטוח שהבנקים יוכלו להציע אותם… אבל בסופו של דבר תמיד נמצא פיתרון. רוב בתי הספר המובילים ערבים להלוואות, ומכיוון ובתי הספר למנהל עסקים יושבים על מאות מיליוני דולרים, לבנק יש מספיק בטחונות כדי להציע את ההלוואה. בקיצור – אי אפשר להבטיח, אבל קשה לי להאמין על בית ספר שמכבד את עצמו שלא יבטיח מימון מלא לסטודנטים.אני לא הייתי נרשם לבית ספר כזה.

בהצלחה,

ארנון

rash733
    חבר

מישהו מגיע ל WORLD TOUR?

מפציצים את המייל שלי בכל מיני הודעות אז חשבתי לקפוץ

Yoni1492
    חבר

כן, אני חושב להגיע. נראה לי שיהיה נחמד ומועיל.

נתראה ביום ראשון :)

rash733
    חבר

To: Yoni1492

רשמיי מה WORLD TOUR

בניגוד לכנס של פולברייט שהיה נינוח עם מספר סביר של משתתפים ואיפשר לדבר עם נציגי הקבלה ולקבל מידע מעמיק ומקיף במצגות של כל בי"ס

ה WORLD TOUR

נראה יריד בקר (כל אחד קיבל מספר מה שהעלה מיד את המשפט הידוע מהאסיר IM A MAN NOT A NUMBER) או כמו הפרסומת המפורסמת להמבורגר שבו הקהל דורס את המוכרים עם פתיחת החנויות

עשרות ואולי מאות ?

( האם היתה עליה מטורפת במתעניינים בחודש האחרון מאז פולברייט ? מאיפה הגיעו כולם ?)

נהרו פנימה לאולם

ולדעתי היה קשה לקבל רושם מועיל בצפיפות ברעש ובחום

אני באתי לדבר למעשה רק עם נציגה של בי"ס אחד

וברחתי לאחר מכן

בגדול די מאכזב

בדיעבד כשנזכרים בזה שפולברייט היה כנס של בתי ספר מארה"ב בלבד וכאן היו גם בתי ספר מאירופה ומקומות אחרים יתכן שההסבר לפער נובע מכך שכאן נוספו המתעניינים באירופה ואלו שיש להם מחשבות שניות בנוגע ללימודים בארה"ב לאור המשבר

Yoni1492
    חבר

גם אני התאכזבתי מהכנס, במיוחד לאור החוויה המהנה שהיתה בכנס של פולברייט לפני כשלושה שבועות.

אני חושב שהכנס היה פחות מועיל למי שלא מכוון לאירופה או לבתי הספר האמריקאים הפחות מוכרים. בנוסף, האולם היה מחניק וצפוף והמארחים לא דאגו אפילו לשתיה קלה. בקיצור, אכזבה

Zahi
    חבר
    מספר הפוסטים: 38

To: Yoni1492

שלום,

אני ראיתי בכנס דווקא הזדמנות לדברים אחרים מעבר למידע. כמו לפגוש נציגים ספציפים של תוכניות שאיתן התכתבתי, ביצוע ראיון לאחת התוכניות שרציתי וכן ביצוע מבחן קבלה ל – IE, שיכול שם להחליף את הגמט.

אני מודה שהיה הרבה פחות טוב מכנסים אחרים שהייתי בהם,

בכל זאת הבנתי שיש מלגות שרלוונטים לחבר'ה שנרשמו לכנס, כך שזה לא יכול להיות בזבוז זמן מוחלט. . .

rash733
    חבר

כתבה מ BW על מועמדים מבוגרים … יותר…

http://www.businessweek.com/bschools/content/oct2008/bs2008105_097200.htm

Neta
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

מישהו יודע מה הטלפון של איירין או צחי?

תודה רבה :)

aletzu
    חבר
    מספר הפוסטים: 105

To: Neta

I have. Send me an email

aletzu at gmail dot com

Neta
    חבר

אני בהתלבטות…

בעוד כשבוע וחצי אני ניגשת למבחן הג'ימאט.

עשיתי את בחינות הג'ימאט-פרפ, ועדיין לא התחלתי את הקפלנים.

כרגע, אני עומדת על ציון נמוך במילולי וציון גבוה בכמותי

הציון הנמוך במילולי נובע ללא ספק מאי עמידה בזמנים בקטעי הקריאה.

ועכשיו השאלה היא כזאת- מה דעתכם? האם להמשיך לרוץ ולעשות סימולציות בידיעה שבמבחן לא אקבל ציון גבוה ואצטרך בעוד מספר חודשים לגשת שוב או לוותר מראש על המבחן הקרוב?

אין צורך לציין כמובן את רמת המוטיבציה שלי ללמוד ביומיים האחרונים…

תודה מראש על התגובות :)

rash733
    חבר

היי נטע
    גם אני ניגש למבחן בעוד שבוע וחצי וזאת לאחר סבב קודם לפני 3 שבועות
    (איך שהזמן טס כשלא נהנים)
    באופן לדעתי חריג ממה שמקובל לחשוב בחינות הקפלן שלי פחות או יותר למעט אחת היו קרובות למבחן הג'ימאט פרפ היחיד שעשיתי לפני המבחן
    וקרובות גם לציון במבחן בפועל
    הרבה בחינות תירגול לא הספקתי לעשות
    אבל יומיים לאחר המבחן עשיתי בחינת קפלן נוספת וקיבלתי
    ציון גבוה ב 140 נקודות
    אני דרך אגב חושב שמבחני קפלן כן נותנים הדמיה לא רעה של המבחן עצמו כי לדוגמה פורמט של מנהטן די שונה מהמבחן וביחוד בחלק המילולי (הרבה יותר קטעים ארוכים לקריאה מבמבחן האמיתי ושאלות CR ארוכות כאורך הגלות)
    הבעיה העיקרית כפי שאני רואה אותה היא עמידה בזמנים
    ולא ידיעה מושלמת של החומר- אני למשל סבלתי ממחסור ב כ 15 דקות בחלק הכמותי מה שאומר שנאלצתי לנחש כ 7 שאלות כולל במבחן עצמו
    מעצות שקיבלתי לפני ולא היה לי הרבה זמן לישם וממחקר שעשיתי אחרי ואני מנסה לישם
    הדבר המועיל ביותר הוא לתרגל שאלות על זמן ולאחר מכן לנסות סטים של מס' שאלות על זמן
    אני מאוד ממליץ לקרוא להירשם לאתר של מנהטן -בחינם ולקרוא במרכז לתלמיד שלהם את מדריך האסטרטגיה לעמידה בזמנים מנהטן בניגוד לקפלן מאוד ממוקדים בהיבט האסטרטגי של המבחן שהוא די זניח בקפלן
    כמו כן אם רוצים לקבל פרופורציות יש את הפורומי המובילים gmatclub testmagic battlethe gmat
    יש חשיבות לתיחקור של כל מבחן לא רק לספור טעויות אלא להבין מה מקור הטעות לחץ זמן חוסר ריכוז או חוסר ידיעה
    פרט לכך יש לקחת בחשבון שלמבחנים כולל הג'ימט יש סטית תקן מכובדת ולכל אחד יש ימים טובים יותר או פחות
    אני מאוד מקווה שבפעם הבאה היכולת האמיתית תבוא לידי ביטוי
    חשוב מאוד לנוח לפחות יומיים לפני המבחן ולא לתרגל באופן איטנסיבי יש מקומות שאפילו ממליצים על שבוע של מנוחה למעט מספר שאלות מועט ביום אבל נראה לי לא אנושי להתאפק
    וכמובן הדבר הבאמת חשוב בכל העניין אחרי שהגעת ליכולת מסויימת הוא כפי הנראה גם מזל ברמות של עד 100 נקודות יותר או פחות
    בהצלחה
    eyan
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

To: beeric2004

היי בארי,

קצת מוזר לי שמתחזקי האתר עדיין לא הורידו את ההודעה שלך, אבל אם הייתי במקומך – הייתי עושה זאת בעצמי !

סתם עצה ידידותית…

שלך,

הפרנואיד.

נ.ב.

לכל מי שטרם ניגש לבחינה, איתכם הסליחה.

Neta
    חבר

המון תודה על התגובה המושקעת…

אשתמש בטיפים :)

והמון בהצלחה במבחן הקרוב!

LBS_hopeful
    חבר

To: beeric2004, eyan

אולי כדאי פשוט לנסח את זה קצת אחרת:

אשמח לחלוק את הידע שצברתי בנוגע למבחן.

gileyal
    חבר

To: beeric2004

נראה לי שפספסת את הנקודה – כשאתה ניגש ל-GMAT אתה מתחייב לשמור בסוד את השאלות שאליהן נחשפת.

הפרה של ההתחייבות הזו יכולה לגרור בין השאר ביטול של תוצאת הבחינה שלך ולדעתי גם סנקציות אחרות.

או לחילופין, אני פשוט לא הבנתי ופשוט החלטת שגמרת עם ה-GMAT ואתה מוות רעל MBA ומצפצף על ההתחייבות?

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

To: gileyal, All, eyan

קצת תמוה בעיניי כל העליהום שלכם על beeric2004 (ואין ויכוח לגבי האיסור פשוט יכולתם לעשות את זה אחרת). אגב, אני לתומי חשבתי שבכל קורסי ההכנה (בארץ ובעולם) שולחים בכל מבחן נציגים מהחברה על מנת שישחזרו שאלות לאחר המבחן (ואם עשיתם קורס באחד ממכוני ההכנה בארץ אז אתה שותפים לעבירה…).

נו טוב, אולי אני תמים….

גם קצת מוזר שהאנשים היחידים שקפצו עליו אלו אנשים שכבר עשו את המבחן….

תומר

gileyal
    חבר

To: dvasht

אני יכול להגיב רק בשם עצמי.

את התגובה שלי פרסמתי אך ורק במטרה לחסוך לבחור כאב לב. אני בהחלט מודע לכל מה שכתבת. יש הבדל בין זה לבין לפרסם בפורום שאתה מתכוון להפר את ההתחייבות שחתמת עליה ולהפיץ שאלות – בעצם לספק ראיה חותכת נגד עצמך.

אין לי מושג מה הסיכוי שפוסטים כאן יגיעו לעיני מישהו שקשור ל-GMAT, אבל אם יש סיכוי כזה, אז אני רוצה לחסוך לבחור את חוסר הנעימות. זה הכל. שום כוונה לפגוע בבחור או במישהו שטרם ניגש לבחינה. אני הראשון שישמח לעזור לכל מי שטרם ניגש ל-GMAT.

הרמיזה שמדובר בניסיון שלנו להפחית את סיכוייהם של אלו שלא ניגשו עדיין היא לגמרי חסרת בסיס. 1. אני באמת לא עד כדי כך קטנוני ושמחתי תמיד לעזור לכל מי שניגש יחד איתי. 2. מועדי הסיבוב הראשון של בתי הספר שאליהם ניגשתי חלפו מזמן כך שגם מי שיגש עכשיו לא יתמודד מולי ישירות (אלא אם אני מבין לא נכון את מנגנון הקבלה).

בכל מקרה, יכול להיות שהטון של ההודעה הקודמת שלי לא היה ברור – כששאלתי אם לא הבנתי למה הוא מתכוון זו היתה שאלת תם. בהחלט ייתכן שהבחור החליט שאין לו צורך בציון ולכן אינו חושש לפרסם את הכוונה שלו להפר את ההתחייבות. אבל אם לא, אז חבל שהענן הזה ירחף לו מעל הראש.

epony
    חבר

תומר,

אנשים רגישים דווקא בגלל כל העובדות שתיארת, ובפרט לאחר סקנדל ScoreTop שבו כמעט 100 איש ברחבי העולם איבדו את ציון ה-GMAT שלהם, ועל חלקם אף נאסר לגשת לבחינה שוב במשך 3 שנים – "עונש מוות" לחלום ה-MBA שלהם.

משפטית, הנקודה היא פשוטה: יהיה קשה מאוד לבוא למישהו בטענות על כך שנעשה שימוש בחומרים האלה, אבל קל מאוד לצלוב את אלה שמשתפים את החומר. זה קצת כמו ציד המכשפות של חברות התקליטים האמריקאיות, שמחפשות בנרות אנשים שאפשר להוכיח שהעלו שירים לרשת, כי הן לא יכולות לתבוע את הרוב המוחץ שרק הורידו שירים.

באשר לאופן שבו נעשה ה-"עליהום", לעניות דעתי זה לא היה מוגזם, ובא ממקום של דאגה אמיתית, שכן ככה אנשים נפלו בסקנדל ה-GMAT האחרון, וכל מה שצריך זו "נשמה טובה" אחת שתשלח מייל אנונימי ל-GMAC…

אני עדיין חושב שיהיה הכי טוב לכולם אם beeric2004 ימחק את ההודעה המקורית בעניין וכולנו פשוט נשכח שזה קרה. באמת חבל לקחת סיכונים כאלה, קטנים ככל שיהיו…

בהצלחה!

eyan
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

תומר, כפרה, למה עליהום? כתבתי "עצה ידידותית" … :-)

באשר לנק' שהעלת:

1) מאז פרשת ה GMAT האחרונה בתי הספר (לפחות קידום) התחילו לפחד על עכוזם והפסיקו לספק קבצי מודיעין.

2) שתי סיבות לזהות האנשים ש"קפצו" עליו:

א. דההה.

ב. מי ייעץ (לא יתקוף, ייעץ) אם לא האנשים שכבר היו בסרט הזה?

רק בריאות,

eyan.

snesh
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

מאחר והנושא עוסק ב-" GMAT מה קורה לציונים" – שאלה למנוסים:

איך מתייחסים בתי הספר המובילים לעובדה שניגשת למספר מועדי GMAT (מעל 2)?

בהרבה מקומות מופיע כי ההתייחסות היא לציון הגבוה אבל יש גם דעות בפורומים בחו"ל שמדברים כי הוועדות רואות בעין לא יפה מספר ניסיונות רב של בחינת ה- GMAT.

מה דעתכם?

gileyal
    חבר

To: snesh

לאחר מחקר די מקיך בעניין ופניה למספר נציגי אדמישן בכנסים הגעתי למסקנה הבאה:

1. כמעט כל בתי הספר מסתכלים על הגבוה בציונים.

2. שיפור ציון ה-GMAT בניסיון שני או שלישי מעיד על צדדים חיוביים באופיו של המועמד – כוח רצון וכיו"ב.

3. פעם רביעית כבר לא נראית מי יודע מה טוב אבל היא לא דיל ברייקר.

בהצלחה!

snesh
    חבר

הי gileyal,
    האם לדעתך הם יסתכלו במקרה זה גם על אופי שינויי הציונים בחלקים השונים (כמותי / מילולי) בין הניסיונות השונים?
    KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

GMAT הוא חלק קטן מכלל האפליקציה, והכוונה לציון הסופי. לא מסתכלים יותר מדי בהבדל כמותי / מילולי, רק מוודאים שהוא לא סתירה לחלוטין (מישהו שסיים את הטכניון ויש לו 20 בכמותי ייראה מוזר מאוד). קשה לי להאמין שמישהו בכלל יטרח להסתכל כמה קיבלת בכמותי בכל אחת מהפעמים שעשית את המבחן.

אני מציע להשקיע את המאמצים המנטליים כרגע בכתיבת האפליקציה ווידוא שקורות החיים נראים טובים – ופחות בלדאוג על הנושא הזה.

בהצלחה,

ארנון

gileyal
    חבר

האמת היא שלא שאלתי על הנושא הזה, אבל לדעתי אם אתה מעל אחוזון 80 בשניהם אין מקום לדאגה.
    epony
    חבר

To: gileyal, All, snesh

snesh,

עפ"י הפרופיל שלך, עושה רושם שאתה יכול להיות רגוע עם ציון ה-GMAT המקורי שלך (בהתחשב בציוני התואר הראשון), אבל אם אתה חושב שאתה יכול לשפר בקלות יחסית את הציון הכמותי ב-2-3 נקודות ולשמור על ציון מילולי ברמה של 34-35, אז לדעתי יש לך יותר מה להרוויח מלהפסיד.

הקו המנחה ב-INSEAD הוא שציון GMAT "מספיק" הוא מעל האחוזון ה-75 בשני החלקים של המבחן, שזה שווה ערך ל-45 בכמותי ו-35 במילולי, וביחד למשהו כמו 650.

יחד עם זאת, כל שנה מתקבלים מועמדים בעלי ציון נמוך מכך, והבי"ס מודה שציון GMAT "מינימלי" מבחינתו הוא מעל האחוזון ה-70 בשני חלקי המבחן, דהיינו 44 בכמותי ו-34 במילולי, וביחד בערך 630 (ואני מכיר אנשים שהתקבלו עם 630..!)

בסופו של דבר, גם ארנון וגם גיל צודקים. אם בשני חלקי ה-GMAT עברת את האחוזון ה-80, רוב להניח שקיבלת 700 ומעלה. אם ציוני התואר הראשון שלך מעל 80 וה-GMAT שלך מעל 700, אתה יכול להפסיק להילחץ מה-GMAT. אם סיימת את התואר בהצטיינות וה-GMAT שלך מעל 650, אתה יכול להפסיק להילחץ.

מה שחשוב לשים אליו לב, ושהרבה ישראלים (והודים ;-) מסרבים להפנים, הוא ש-50 בכמותי לא מרשים אף אחד אם לא מלווה אותו לפחות 34-35 במילולי…

בהצלחה!

snesh
    חבר

To: epony

האמת שכאן מתחילה הבעיה שלי:

ב GMAT הראשון לפני כשנה, קיבלתי 660 עם V 34 ו- Q 47. היה לי ברור שאני יכול להגיע רחוק יותר אבל לקח לי זמן עד שהחלטתי לגשת שוב. כעבור שנה התחלתי ללמוד שוב ל- GMAT במקביל לעבודה על ה Application עם ארינגו.

הלך לא רע בכלל (גם ב GMAT וגם בחיבורי ה Application). בסימולציות האחרונות לפני המבחן (GMATPrep) כבר הגעתי ל 770 ו- 740 עם קרוב ל- 40 ב V.

במבחן לפני חודש, האשליה התנפצה באופן שעדיין אני לא יכול להסביר אותו. קיבלתי 24 V ו- 50 Q ובסה"כ 620. הציון המילולי הוא הנמוך ביותר שאני זוכר שקיבלתי אי פעם (כולל במבחן הפתיחה בקורס של קידום…). די מייאש בייחוד לאור ההשקעה וההתקדמות שבאמת הרגשתי.

מאז המבחן, קשה לי מאוד לחזור ללימודי ה- GMAT ולעבודה על ההגשה – הרוח כבר לא מנשבת במפרשים…

אני בניתי על ציון באזור ה- 700 כדי שייתן רוח גבית להגשה ולא יהווה עקב אכילס במכלול השיקולים. החיבורים שלי טובים, ההמלצות מצוינות, אבל עדיין בשביל Sloan או Haas אני חושב שזה לא מספיק בייחוד שכרגע אני נמצא מחוץ לטווח ה- 80% מכלל ציוני ה- GMAT של המתקבלים.

אני שוקל לגשת פעם שלישית ומנסה לצבור כוח בשביל ללכת על זה שוב.

ohad
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

תיגש תיגשת כנראה שיהיה לך יום לא מוצלח.
    בפעם הראשונה שניגשתי קיבלתי 670 50Q 30V אחרי שבסימולציות קבלתי בין 750 ל790. משהו לא הסתדר לי באותו יום.
    ניגשתי שוב כעבור כחודש כמעט בלי ללמוד (לקחתי יומיים חופש לפני המבחן) וקיבלתי 760 50Q 42V.
    שווה לנסות…
    LBS_hopeful
    חבר

יש לי שאלה….

האם ייתכן שלא סיימת את הפרק המילולי?

אני יודע מסיפורים של אחרים שנוטים שלא לסיים בזמן את הפרקים, שזה פוגע בהם הרבה יותר במבחן האמיתי מאשר בסימולציות (או שזה בגלל שהם פשוט לחוצים יותר במבחן – ולכן זה מחמיר, או שבמבחן האמיתי העונש על שגיאות רצופות חמור יותר).

אם זה המצב – ייתכן שזו הסיבה שלא קיבלת את הציון שלו ציפית…

DecadentDodo
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

snesh, אני מחזק את דברי ohad – לגשת למבחן שוב, וכמה שיותר מהר. כמדריך GMAT בעברי ראיתי מתאם גבוה מאד בין ציוני ה- GMATPREP למבחן הסופי – עד כדי כך שאם תלמיד שלי היה מתקשר לאחר הבחינה ומתאר נפילה כמו שתיארת, הייתי מאיץ בו להירשם לבחינה עוד באותו היום לתאריך הקרוב ביותר האפשרי. נפילה כזו כנראה נובעת מחוסר ריכוז רגעי, כניעה לעייפות אחרי החלק הכמותי, או סתם חוסר מזל באותו יום.

תסתכל על זה ככה – אתה יודע שאתה שווה 660 לפחות. כל מה שצריך זה לשמר את המילולי ולדחוף את הכמותי במספר נקודות – זה הכל. קטן עליך.

gileyal
    חבר

מסכים עם אלו שכתבו לפני – תתיחס אל זה ככה.

אין לך מה להפסיד. הרי לא תקבל 24 במילולי שוב.

אגב – גם אני ירדתי במילולי ב-5 נקודות בערך במבחן האמיתי ורבים מאלו שאני מכיר ירדו במספרים זהים. לא יודע אם זה צרוף מקרים או שפשוט במבחן האמיתי אתה מגיע יותר מותש ויותר חושש "לסגור" על תשובה מסויימת.

rash733
    חבר

ממחקר שערכתי בכל רחבי הפורומים ומנסיוני האישי הצנוע-לא הייתי בעברי מדריך בשום מקום
    נראה שיש משקל רב מאוד לכל אותם גורמים לא מדידים
    כגון עייפות חוסר ריכוז הסחות דעת וכד' והמשקל הוא הרבה יותר משמעותי ממה שמי שכותב את המבחן ומעביר קורסי הכנה מוכן שידעו
    הסיפור של נפילה ב 100 נקודות או יותר אינו נדיר
    כמובן שיש בסיס ידע ויכולת מסוימת אבל מעבר לבסיס הזה הכל פתוח
    גם למזל יש כמובן תפקיד די חשוב כי הרי הרכב השאלות יכול להיות משמעותי לדוגמה מיקום קטע הקריאה האחרון שלך ב 5 דקות האחרונות יכול להיות קטלני למדי.

הינה לינק לדיון דומה בפורום של MGMAT

http://www.manhattangmat.com/forums/2-times-taken-the-real-gmat-what-should-i-do-t5238.html

המסקנה המתבקשת היא כמובן לנסות כמה שאפשר לנטרל גורמים כמו עייפות ומסיחי דעת נוספים אבל בהחלט לא להיות מופתע מתנודות משמעותיות בכל מקרה.

epony
    חבר

אני מצטרף אל מקהלת התומכים בעוד נסיון של ה-GMAT… הדבר היחיד שה-"נפילה" שלך הוכיחה היא שאתה בהחלט מסוגל להגיע לציון מרשים של 50 בכמותי ו-34 ומעלה במילולי (שזה מינימום 690 בסה"כ)!

אל תתמהמה – הכה בברזל כל עוד הוא חם ותתמקד בשיפור המילולי ובדברים הקטנים (עייפות, חוסן מנטלי וכו'…) כמו שצויין פה. אני אישית עשיתי את הבחינה האמיתי בשעות הצהריים, אחרי 8 שעות שינה, ארוחת בוקר טובה, קצת חימום מנטלי ובשיא העירנות, והשגתי ציון יותר טוב מאי פעם, ככה שאני מאמין גדול בהכנה מנטלית וב-"לתפוס יום"…

שיהיה המון בהצלחה!

snesh
    חבר

תודה לכל התומכים!

נראה שכדאי שאגש לעבודה…

אעדכן בהמשך

rash733
    חבר

נגשתי היום ל GMAT מס' 2

הציון הוא 650 מאוזן מאוד כמותי ומילולי

Q 39 V 40

לא הרגשתי שהמבחן קשה מידי בסוף החלק המילולי הייתי כבר די מותש

(משום מה התעוררתי אתמול בלילה והיה לי קשה לחזור לישון)

בכל מקרה זו מבחינתי הפעם הסופית והאחרונה אני יודע שבחוגים מסויימים הציון נחשב לנמוך אבל אני יחסית מרוצה בכל זאת שיפור של 70 נקודות

ובכל מקרה זה נמצא ב 80% טווח של כל בתי הספר שאני מעוניין בהם

ובשיקלול של GPA 4 נסיון נכבד בעבודה עם רקע ניהולי / פיקודי

נראה לי שזה  אפשרי

ולסיום  מדברי החכם רוד סטיוארט בשיר הפתיחה של האנטרפרייז

It's been a long road
    Getting’ from there to here
    It's been a long time
    But my time is finally near

And I can feel the change in the wind right now
    Nothing's in my way
    And they're not gonna hold me down no more
    No they're not gonna hold me back

'Cause I've got faith of the heart
    I'm going where my heart will take me
    I've got faith to believe
    I can do anything
    I've got strength of the soul
    And no one's gonna bend or break me
    I can reach any star
    I've got faith, I’ve got faith, faith of the heart

gileyal
    חבר

שיפור אדיר! כל הכבוד!

ניסיתי להתקשר אליך אבל לא היית זמין (הפנה אותי למשיבון של המשרד שלך). דבר איתי כשתוכל.

העיקר שנגמר:)

rash733
    חבר

To: gileyal

תודה

בשלב מסויים עליתי לרכבת וכידוע רכבת ישראל אינה המקום האידיאלי לקליטת סלולר

אח"כ הסוללה של הטלפון סיימה את חייה

נדבר מחר

LBS_hopeful
    חבר

סחתיין.

כשתרגע קצת… אני בטוח שיש פה הרבה שיישמחו לשמוע איך משיגים כזה שיפור…

Neta
    חבר

שאלה למנוסים –

מה צריך להביא ל-gmat?

חובה דרכון? אם אין – מה אפשר להביא במקום?

תודה

מוצגות 50 תגובות – 51 עד 100 (מתוך 116 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.