Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה GMAT-שאלה לבעלי נסיון

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • dana0002000
    חבר
    מספר הפוסטים: 3
    שלום רב
    לאחרונה סיימתי קורס Gmat אצל צחי ואיירין באוניברסיטת תל אביב, למדתי די קשה והרבה, וקיבלתי ציון נושק ל-600 מלמטה.(אני מכוון ללמוד בחול ולכן אני צריך ציון הרבה יותר גבוה)
    אני שוקל להתחיל קורס חדש של קידום (אולי מועדון 700) כדי לנסות ולהשתפר.
    הבנתי מאנשים אובייקטיביים שונים, וגם מהמנהלים של קידום, שהאסטרטגיה שלמדתי אצל צחי ואיירין (להשקיע הרבה בהתחלה ולנחש בסוף וכו') וגם חוסר חומרי הלימוד (נאמר לי שחומרי הלימוד של קפלן ממש לא טובים, כך שלא עשיתי אף מבחן תרגול אמיתי לפני הGMAT האמיתי-חוץ מה-2 של התוכנה כמובן) ממש פגע לי בציון, ולכן קורס חדש יכול לעזור לי מאוד.

האם מישהו יכול לאשר או להכחיש את כל הקשור לאסטרטגיה ולחומרי הלימוד?
    האם מישהו יכול להמליץ על הקורס של קידום? קורס רציני אחר? קורס מועדון 700 של קידום?
    העניין די דחוף כי הקורס של קידום מתחיל ביום שישי ה-27/11/09
    תודה רבה

omerabin
    חבר
    מספר הפוסטים: 47

To: All, dana0002000

היי דנה,
    אני לא יודע כמה המענה שלי עדיין רלוונטי לאור העובדה שעברו כמה חודשים אבל בכל זאת – אני עשיתי את הקורס האמור של מועדון 700 בקידום בנובמבר וניגשתי למבחן עצמו לפני חודש והוצאתי מעל 700, בהתאם ליעד שלי.
    בסך הכל אני מאוד מרוצה – האסטרטגיה של להשקיע ב-10 השאלות הראשונות יותר מבאחרות היא נכונה אבל בהחלט לא שלמה, כלומר – אם השקעת המון בראשונות וב-27 הבאות פשוט ניחשת הכל אין לזה כל טעם – השיטה במבחן אדפטיבי היא כזו שלניחוש אחד שגוי אין אפקט משמעותי אבל ל-2 או 3 ובוודאי יותר מכך רצופים יש אפקט רציני מאוד על המיקום היחסי שלך ביחס לנבחנים האחרים ובהתאם גם לציון הסופי שלך.

בעיניי הדבר הטוב בקורס של קידום 700 היה שסמכו על הסטודנטים (עלינו) מספיק כדי לתת לנו את כל המידע ולהחליט על פי האסטרטגיה שנכונה ונוחה לנו. בעיניי חשוב לעשות קורס שמתאים לרמה שלך ואם המטרה שלך היא חו"ל (כלומר ציון מעל 680 ורצוי מעל 700 כדי לעמוד בממוצע התכניות המובילות) – ראוי בהחלט לעשות קורס שמכוון לשם.

יכול להיות ששווה לך לבחון גם קורסים וירטואליים בעיקר בגלל שכבר כן השקעת זמן וכסף בהיכרות עם הבחינה ואולי המודל של למידה אינטרנטית שמכוונת לנושאים הספציפיים שאת צריכה לעבוד אליהם תהיה לך טובה יותר.

התחושה האישית שלי היא בכל זאת שמבחינת המעטפת – סך השירותים, המענה של קידום 700 הוא הטוב ביותר עם הרבה חומרי לימוד, מורים פשוט מצויינים, כיתות קטנות, יחס חם והרבה יכולת שיפור

בכל מקרה שיהיה בהצלחה – ספרי איך הלך :-)
    עומר

chenaa
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: omerabin

היי לבעלי הנסיון,

אני מעוניינת ללמוד באירופה ב-2011 ועכשיו מתחילה ללמוד לקראת הגימט,נרשמתי לקידום אקספרס שזה רק החלק הכמותי,4 מפגשים, חוץ מזה שזה יוצא נוח זה גם יחסית במחיר סביר , אך אני לא בטוחה שזה מספיק לי, האם למישהו יש נסיון עם קורס זה?

לגביי החלק המילולי אני מתכוונת לרכוש מג'ימקס את הרצאות הוידאו שלהם האם למישהו יש נסיון עם זה?

אשמח לחוות דעת,

חן

omerabin
    חבר

To: chenaa

יש לי חבר טוב שרכשת את הרצאות הוידאו מג'ימקס והיה די מרוצה
    הבעיה בעיניי בזה שאת לוקחת הרצאות ממקורות שונים היא בשלב החיבור והסימולציות – החשוב בתהליך הלמידה לג'ימט הוא לא רק להגיע לשליטה בכל חלק אלא ההתנסות בבחינה כמכלול – מדובר בבחינה ארוכה עם לחץ זמן.

הייתי כן בודק מה האפשרות שלך לעשות קורס שלם בקידום, אם את בכל מקרה נבחנת לחו"ל, קיצורי הדרך האלה יכולים לעלות לך בנקודות וחבל: יש יתרון בזה שיש צוות הדרכה שאיתו את עובדת ושנותן לך את המעטפת כמכלול

אם בכל זאת את מחליטה ללכת על השיטה המפוצלת – קבעי את המבחן מספיק זמן אחרי שנגבר החלק של האקספרס כך שיהיה לך זמן לעשות סימולציות של שני החלקים גם יחד – רצוי לבדוק עם קידום מהם חומרי הלימוד שאת זכאית להם (האם למשל יש לך זכאות לבחינות סימולציה של קפלן כמו בקורסים המלאים, כולל החלק המילולי?) ומאידך מה חומרי החזרה שג'ימקס מספקים.

אם יש לך מספיק סימולציות ומספיק זמן לתרגל אותן – אני בטוח שיהיה בסדר

שיהיה המון בהצלחה!

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: All, omerabin, dana0002000, chenaa

לידיעת כולם, הגישה של להשקיע הרבה יותר ב-10 השאלות הראשונות כי שם בעצם נקבע חלק הארי של ציון ה-GMAT בכל חלק (כמותי ומילולי) היא גישה ארכאית שהולכת והופכת לפחות רלוונטית עבוד בחינת ה-GMAT..!

הגישה הזו התאימה מאוד לנבחנים כשהבחינה נוהלה ע"י ETS. אולם, בקיץ 2006 ניהול הבחינה עבר ל-Pearson, ומאז באופן הדרגתי השתנו הרבה מאוד דברים ב-GMAT. אחד השינויים המהותיים היה בהרכב ותוכן השאלות בחלק הכמותי (ויש הטוענים שגם ברמת הקושי של השאלות).

שינוי חשוב אחר היה באלגוריתם שמחשב את הציון בכל חלק של הבחינה. בעצם, במקום לקבוע את הציון של הנבחן ברמת ודאות יחסית גבוהה אחרי השליש הראשון של השאלות, הבחינה בנויה אחרת היום – כל 12 שאלות בערך הנבחן מקבל עוד "צ'אנס" להוכיח שהוא "שווה יותר" מבחינת הציון.

אי לכך ובהתאם לזאת, הגישה של השקעה מסיבית רק בשליש הראשון של כל חלק לא בהכרח תביא אף נבחן אל המנוחה והנחלה – יהיו עוד הזדמנויות לשבור את הטרנד שחוזה האלגוריתם שקובע את הציון בבחינה, וההזדמנויות האלה יכולות גם להשפיע על הציון לרעה אם הנבחן בוחר להתמקד רק ב-10 השאלות הראשונות.

בהצלחה!

אור

omerabin
    חבר

To: All, epony, dana0002000, chenaa

שמעתי גם אני מכמה אנשים שאכן יש יכולת "לתקן" בהמשך – אין ספק ש-27 השאלות שלאחר העשירייה הראשונה הן לא שאלות קישוט וראוי להותיר להן זמן מספק למענה.

עם זאת, רוב מי שעוסקים בנושא ויצא לי לדבר איתם אמרו שאם צריך לפרוט את זה למישור הכמותי – אפשר להעריך ששאלות בעשירייה הראשונה שוות פחות או יותר פי 2 או 2.5 בערכן משאלות בעשיריות הבאות ולכן רצוי להשקיע בהן יותר, מה שכמובן לא אומר לכלות את כל הזמן עליהן.

אני באופן אישי הקצבתי לפחות תיאורטית בעשירייה הראשונה 2.5 דקות לכל שאלה במקום 2 דקות והתמודדתי בהתאם עם קיצוץ של 10 שניות מכל אחת מהשאלות הנותרות (27) – במילים אחרות נתתי לעצמי לסיים את העשירייה הראשונה תוך 15 דקות ולא תוך 10 דקות, וזה עדיין אפשר לי להגיע לקו הסיום של הכמותי באופן יחסית מספק.

שורה תחתונה, ואני מקווה שתסכים גם אתה איתי אור: חשוב להשקיע בעשירייה הראשונה, אבל פשוט באופן פרופורציוני.

ובכל מקרה – שיהיה המון בהצלחה!

danashelaff
    חבר

שלום,

מישהו יודע איך אני יכולה להשיג אוגדן סימולציות של המבחן אם אני לא עושה קורס?

יש אפשרות לקנות אוגדן של מיטב, האם מומלץ?

omerabin
    חבר

To: danashelaff

תלוי במחיר – אני פחות מכיר את החומרים של מיטב

במידה ואיך לך רצון לעשות קורס – בדקי לגבי חברות שמציעות "קורס וירטואלי" – מדובר בעצם על קורס שעיקרו סימולציות ופידבק עליהן עם נקודות לשיפור.

לחילופין גם באתר של קפלן, שהם השותפים של קידום GMAT תוכלי למצוא כל מיני סימולציות לא רעות עם הסברים מצויינים – http://www.kaptest.com. בדקי שם את העלות של קניית סימולציות בלבד ללא קורס.

מה שחשוב במיוחד בעיניי הוא לוודא שהסימולציות עדכניות ופותחו על ידי גוף אמין – אחרת אין בזה טעם וזה רק מבלבל

כמו כן יש 4 סימולציות חינם שתוכלי למצוא באינטרנט ולהוריד

חפשי בגוגל

Gmat Power Prep

ו

GmatPrep

שיהיה בהצלחה!

hila
    חבר

To: omerabin

שלום

אני מעוניינת לעשות קורס ב gmat ויש לי 2 אופציות: קידום ואניברסיטת תל אביב, מכיוון שאני סטודנטית באוניברסיטה זול לי ב 1000 שקל מאשר קידום, אך אין לי ממליצים על הקורס בתל אביב. יש מישהו שהשתתף בקורס זה ויכול להמליץ לי לטובה או לרעה

תודה

danraveh
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

To: All, hila

הי,

אני עשיתי בקידום, והקורס מאוד מקצועי, מורים מאוד מנוסים ויש להם את הגב של KAPLAN
    האמריקאית. איכשהו אני לא מכיר אף אחד שעשה את הקורס באוניברסיטה.
    דן.

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

To: hila

Hila,

Welcome to the forum.

I am not closely following the GMAT market in Israel lately, but do remember a superb verbal section instructor named Irene. She also published a book about the SC part, and I know grads who studied with her and were extremely happy (cannot comment since I studied on my own).

You might want to throw that into the basket…

Good luck and let me know if you have any questions.
    Aaron

shablul
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

To: Aaron

הילה,

אני רוצה לחזק את דבריו של אהרון.
    אני עשיתי את הקורס אצל צחי ואירין (באוניברסיטה), ולמרות שיש שם דברים שזקוקים לשיפור, אני מאוד ממליץ על הקורס.
    הטעון שיפור הוא החוסר בחומרים לתרגול מייצג – קרי סימולציות.
    חוץ מזה, לשניהם יש ידע נרחב, ושניהם מעולים. לי באופן אישי היה חשוב יותר לשפר את האנגלית והידע של איירין פשוט עשה את העבודה. איירין גם כתבה ספר מצויין.

בהצלחה,

רועי

Ilan_g
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

To: All, hila

היי הילה,

מנסיוני האישי ולאור הדיונים והתגובות הרבות בנושא מהו קורס ה-GMAT האולטימטיבי, מסקנתי האישית היא שהדבר תלוי בהתאמה אופי הקורס ומרציו לכל אחד באופן אינדיבידואלי. כלומר, כבר נתקלתי ברבים שעשו קורס במכונים שונים כמיטב GMAX או באופן פרטי, התאכזבו ולאחר מכן שיפרו עם קידום. אך מצד שני יש גם רבים, ואני ביניהם, שעשו ראשית קורס בקידום, לא היו מרוצים מתוצאותיו ושיפרו את ביצועיהם אצל גורמים אחרים.

במקרה שלי, אין לי ביקורת על קידום. אני באמת מאמין שהם מעבירים קורס ברמה גבוהה ועם מדריכים מעולים, אך אצלי שיטת הלימוד של החלק המילולי שלהם לא עבדה, וכן הצלחתי משמעותית טוב יותר בחלק זה בסיועה של איירין. מצד שני, רבים אחרים הצליחו והוציאו ציונים מעולים בחלק הכמותי בזכות הקורס של קידום.

לכן השאלה לדעתי היא לא מהו הקורס הטוב ביותר, אלא מהו הקורס הטוב ביותר עבורך. אני הייתי מציע לך להיפגש, ואף ללכת לשיעור ניסיון באפשרויות השונות שיש לך על מנת לבדוק מה מתאים לך יותר באופן אישי.

אילן

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.