Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה TOEFL אחרי הג’ימט – המלצות ותובנות?

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • omerabin
    חבר
    מספר הפוסטים: 47
    שלום לכולם,
    סיימתי במזל טוב את הפרק המאיים של הג'ימט בתהליך האפליקיישן ומה שמפריד ביני לבין ההגשה הוא כרגע (מלבד החיבורים וההמלצות) מבחן הטופל.

אשמח לקבל קצת תשובות מבעלי ניסיון במבחן:

1) האם יש הבדלים בין המרכזים השונים בארץ? מישהו מכיר את מרכז הבחינה בפ"ת? שמעתי כמה וכמה סיפורי זוועות על מרכזי בחינה כאן בארץ ואני תוהה איך להיערך לעניין והאם אכן יש הבדלים משמעותיים?

2) האם יש קוהרלציה כלשהי בין שאלות הבנת הנקרא בג'ימט לבין אלה שבטופל? במילים אחרות, האם תרגול שאלות ממאגרי שאלות ג'ימט יסייעו בהכנה למבחן?

3) מניסיונם של הנבחנים ובוגרי המבחן – מה רמת הדקדוק הנדרשת בחלקי הדיבור ורמת הדיוק מבחינת הזמן שנדרשת כדי להגיע לציון בטווח 28-30?

תודה גדולה מראש!
    עומר

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 21

To: omerabin

כמה נקודות מהניסיון האישי שלי:

1. חלקי הבנת הנקרא+החיבור בטופל קלים בהרבה מה-GMAT, כך שאם למדת ל-GMAT לאחרונה וקיבלת ציון טוב, אין כמעט צורך בהתכוננות נוספת, למעט מעבר על מספר שאלות/חיבורים רק כדי להיות מוכן למבנה המבחן וסוג השאלות. עם תרגול מינימלי אין בעיה לקבל כאן 30 בכל אחד. אפשר לתרגל גם מה-GMAT, אם כי זה קצת over מבחינת המורכבות.

2. פרק ה-Listening הוא דומה ברמת הקושי להבנת הנקרא (כלומר לא מאד קשה), אולם כאן כן כדאי להתרגל להאזנה ולחשיבה על התשובות כמה שיותר מהר.

3. אני הייתי מרכז את המאמצים בפרק ה-Speaking, כאן כדאי לתרגל לא מעט – לסדר כמה שיותר מהר את התשובה לעצמך, ואז לדקלם אותה. אפשר לעשות את זה עם חומר אודיו ייעודי למבחן, אבל אפשר גם עם שותף שיתקיל אותך אחרי שתבינו ביחד את סוג השאלות. לגבי רמת הדקדוק – כמובן שנדרש לדבר ללא שגיאות, אך הדבר החשוב ביותר הוא מבנה תשובה מסודר והגיוני, ועל זה צריך לעבוד. לגבי הזמן – אתה חייב כמובן לעמוד במגבלת הזמן לכל תשובה, וגם על זה חשוב לעבוד.

לגבי מרכזים – אני עשיתי באונ' ת"א, מקום די גרוע למבחן וגם הארגון היה על הפנים – התחלנו בשעה איחור כמעט. לא ידוע לי לגבי פ"ת.

אסף.

omerabin
    חבר

To: All, abiel

היי אסף, תודה רבה על המענה המהיר!

יש לך המלצות לגבי חומרי לימוד ותרגול למבחן? בעיקר לפרקי ההאזנה והדיבור?

ובנוסף, האם מצאת את האורך של המבחן בעייתי ומאתגר (הבנתי שמדובר בחמש שעות)? איזשהם טיפים בעניין הזה? האם השתמשת בחצי שעת התרגול שניתנת בהתחלה או ויתרת על התענוג במטרה להתיש את עצמך פחות?

שוב תודה
    עומר

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 21

אני השאלתי בזמנו ממישהו דיסקים של קפלן(קידום) שמדמים כל אחד מהחלקים במבחן, ותרגלתי קצרות.

את פרקי הדיבור כמו שאמרתי – אפשר לתרגל פשוט עם מישהו שיכין לך כמה שאלות ואז ישאל אותך היות ומה שחשוב זה לא השאלה (אלו דברים כלליים מאד, כמו "איזה אירוע הסטורי השפיע עליך?"), אלא לתרגל חשיבה מהירה של 30-45 שניות על תשובה, ואז דיקלום שלה תוך 45-60 שניות, כמו במבחן.

לגבי האורך – זה די דומה ל-GMAT ולפסיכומטרי, כך שאין לי משהו מיוחד להגיד. היות והתרגול שלי לקראת המבחן היה די חפיפי אז ניצלתי את זמן התרגול.

omerabin
    חבר

To: All, abiel

שוב תודה על המענה! בהחלט אשתמש בטיפים

הבנתי באמת שזמן התרגול יכול להכניס אותך לאווירה אבל גם שחשוב קצת לתרגל לפני כדי לא סתם להילחץ מהשאלות שפתאום מופיעות לך על המסך.

המון בהצלחה, חבר, ותודה על התשובה המהירה והיעילה!

idonibrasco
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

שלום ,

אני ניגש ל – TOEFL בקרוב.
    יש למישהו לינקים למבחנים / המלצות על מבחנים לקניה ?

תודה.

omerabin
    חבר

To: All, idonibrasco

היי,

אני ניגש ביום שישי הקרוב – ראשית קח בחשבון שאתה מקבל סימולציה אחת מלאה חינם בעת ההרשמה למבחן והיא טובה ואמינה. שנית, אתה יכול להוריד מהאתר של החברה שעושה את הבחינה תכנה מיוחדת שנותנת משהו כמו 10 דוגמאות לשאלות מכל סוג בבחינה.

ניתן גם להשתמש במאגרי השאלות של הג'ימט (בהבנת הנקרא בלבד) תוך ידיעה שבטופל השאלות קלות משמעותית

מבחנים לרכישה – שמעתי שהמבחנים של קפלן לא מאוד טובים, אז קח זאת בחשבון. על פניו הכי חכם הוא לקנות אם אתה זקוק למבחני חזרה את המבחנים שהחברה עצמה מכינה – אין מדוייקים וקרובים מהם לאור העובדה שהם פיזית נבנים ע"י כותבי הבחינה עצמה. קח בחשבון שהמחיר לא זול… המלצתי באופן אישי: קח לך 4 שעות לעשות את הסימולציה שתקבל עם ההרשמה ותמשיך משם. הרבה פעמים תגלה שעדיף לתרגל באופן ספציפי חלק אחד (לרוב הדיבור) מאשר לרכוש מבחנים ולאבד פוקוס

בכל מקרה – שיהיה המון בהצלחה!

Ilan_g
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

היי עומר,

רציתי לבדוק איתך כיצד קיבלת את מבחן הסימולציה בעת ההרשמה למבחן הטופל. אני נרשמתי אליו ולא נתקלתי בשום קישור למבחן שכזה. האם אמורים לקבל לינק למייל, או משהו בסגנון?

אילן

omerabin
    חבר

To: Ilan_g

היי אילן!

גם אני גיליתי את אותה הסימולציה בהפתעה, כפי שכבר הסכמנו נפלאות הן דרכי ה-ETS והם חלילה לא כותבים לך במייל במקום נורמלי שיש לך קישור חינם לסימולציה

עליך ללכת לאתר שלהם, לעשות לוג אין לאזור החביב שבו אתה יכול לגלות שהבחינה שלך בוטלה / הועברה לרמאללה / נדחתה בשלושה חודשים או, רחמנא ליצלן, לחזות בביאת המשיח ולהדפיס הזמנה מעשית למבחן לכשיגיע – ושם מתחת ל My Orders תראה שיש קישור לTOEFL SAMPLE TEST שלמעשה פותח לך סימולציית מבחן די יעילה.

שיהיה בהצלחה, אם אתה זקוק לעזרה נוספת – תן סימן

Ilan_g
    חבר

היי עומר,

תודה על ההכוונה, בסופו של דבר נמצאה האבדה. האמת היא שנתקלתי בכך לפני כן וכיוון שמצויין השם -Tofel iBT Sampler, חשבתי שמדובר באותן שאלות לדוגמא שניתן להוריד מן האתר תחת השם Toefl Sample Questions.

בכל אופן, עדיף מאוחר מאף פעם לא.

omerabin
    חבר

To: Ilan_g

בהחלט :-)

אגב, מניסיון, קח בחשבון שהסמפלר מעט יותר פשוט מהשאלות בריל-טיים (מניסיוני היום לפחות) – אז קבל זאת בעיקר כמנבא של מבנה המבחן ושל הערכת זמנים ופחות של רמת קושי…

כמו כן ממליץ שתתנסה כמה שיותר בחלק של הדיבור שהוא העקב אכילס הבולט של רוב הנבחנים

בהצלחה

Ilan_g
    חבר

תודה על הטיפים.

באמת נשמע שוב ושוב שבאופן די מובהק לישראלים חלק הדיבור הוא המאתגר יותר.

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.