מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274
    חשבתי לפתוח נושא חדש
    א. כי אין
    ב. כי זה רלבנטי להרבה מאוד אנשים
    ג. כי אין מה להתבייש (במיוחד השנה)

ובנימה אישית
    נרשמתי ל 5 בתי ספר
    אני בוייטליסט לשניים
    חסרה תשובה אחת אבל גם שם כנראה המקסימום יהיה וייטליסט (לא זומנתי לראיון)
    אני בהמשך אעלה את הגיגי בנושא
    אבל זה אומר שלפחות עד אפריל מאי אני אמשיך להטריד את באיי הפורום

kit
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

To: rash733

ללא ספק waitlist זה מבאס, ההמתנה הזו יכולה להטריף.

אבל כמו שכולם אומרים, בשנה כזאת waitlist זאת תוצאה מרשימה ללא ספק.

אני הייתי ב wl במשך כחודשיים ל INSEAD. בדרך שלחתי להם מכתב שהתקבלתי ל- LBS ולכן אני רוצה לשמוע מהם לפני התאריך האחרון לתשלום המקדמה ועוד כמה בלה בלה.

לבסוף הם נתנו תשובה חיובית (עם או בלי קשר למכתב), בכל מקרה – המקום הזה שוב פנוי, אם זה עוזר לך.

rash733
    חבר

To: All

לא נרשמתי לאינסיאד אבל תודה

יש באינטרנט מספר רב של התיחסויות לנושא מאחר והמנגנון הזה קיים גם בבתי ספר למשפטים ולרפואה
    מבחינת מנהל עסקים הגורו בנושא היא לינדה אברהם שרוב האתרים מפנים למדריך שהיא כתבה
    לדוגמה
    http://www.mbapodcaster.com/MBA_MoreInfo/Waitlist.asp?iEpisode=11
    היא ממליצה על טיפול די רציף ומתוכנן
    מאידך כמו במקרה שלך לפעמים מספיק מכתב אחד

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

ואני בדיוק שמעתי השבוע על ישראלי שקיבל WL בבי"ס מוביל בארה"ב לפני כמה שנים ושלח להם כל שבועיים פרק חדש של קומיקס בכיכובו בשם Waitlist Man.
    למותר לציין שבסוף הוא התקבל…
    gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

כנראה שרעיון הקומיקס נעשה לעתים קרובות.

יש כל מיני סיפורים משעשעים שמסתובבים בקטע של הקבלה/WL. בחור ששלח בלנדר ובתוכו חתיכות נייר שעליהן כתובות כל מיני תכונות אופי שלו. בחור שהכין ACTION FIGURE של עצמו וכיו"ב.

באחד הפורומים הזרים אפילו קראתי על בחור שהציע לשלוח להם "כאילו בטעות" מכתב המאשר את כוונתו לבוא ללמוד בבית ספר "נחשב יותר", כדי ליצר לעצמו תדמית של מבוקש…

rash733
    חבר

לדעתי צריך לדוור אותם בסטטיסטיקות של MBACHANCES
    rash733
    חבר

השיר המאוד משעשע הזה נכתב על ידי מישהו שבסופו של דבר כנראה התקבל למס' בתי ספר אבל לא מוכן למחול על העלבון

http://gmatclub.com/forum/to-all-the-schools-that-turned-me-down-77251.html?sid=3f0dad4443575bcfc1d158c6038d5c96

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: rash733

סליחה מראש על הסטייה מהקו הנוכחי של הדיון, אבל רק במקרה שמישהו לא ראה את זה עדיין, הנה תמליל משיחה בנושא Waitlist שנערכה עם בכירים בוועדת הקבלה של Ross (מישיגן) ותלמידים שהתקבלו לביה"ס מה-WL בשנה שעברה : http://www.accepted.com/chat/Transcripts/2009/mba01222009_ross.aspx

בהצלחה!

rash733
    חבר

ובכן רשימת המתנה היא עניין מבאס למדיי
    מאחר וחוסר הודאות נמשך ואולם כמה מידידיי הטובים התקבלו לבתי ספר מובילים מהוייט ליסט ולכן אין לראות בוייט ליסט כסירוב
    כך שוייט ליסט דומה מכל דבר אחר להמשך התהליך מאשר ללא או כן ומכאן גם הבאסה רצת במרתון של 60 קילומטר הגעת לקו הסיום ועכשיו אומרים לך חביבי תרוץ עוד 20 מה גם שכל מועדי ההתארגנות לקראת המעבר לבית הספר ולמדינה אחרת נדחים בעוד מס' חודשים
    כאשר המועד לתשובות בוייטליסט הוא בד"כ לאחר סיבוב 3 אם כי יש גם בתי ספר שבהם התשובות בוייטליסט הן בהתאם לתשובות בסיבובים מוקדמים יותר או שהן רולינג.

מאחר ולמעשה הוייטליסט משמש מחד ככלי לסינון מועמדים מתאימים ומאידך ככלי לשליטה בסטיטיסטיקות של ה – יחס ההתקבלו /נרשמו
    YIELD
    יש כמה סיבות אפשריות להמצאות מועמד מסוייםבוייט ליסט
    לפיכך הנחת היסוד המוטעית היא שהמועמד בוייט ליסט בהכרח אינו מספיק טוב להתקבל כאשר בפועל יש מועמדים טובים בוייט ליסט שסביר שיפנו לבתי ספר אחרים אם יתקבלו ולפיכך יפגעו בסטטיסטיקות של בית הספר (כמובן שיש להניח שהרווארד סטנפורד וכיוב' לא שוקלים שיקול כזה בד"כ)
    מה שהפך גם השנה לבולט עוד יותר הוא השימוש בוייט ליסט ככלי להתמודדות עם חוסר הודאות הכללי בגין המשבר הכלכלי וחוסר הודאות המובהק עוד יותר באשר למצבם של תלמידים זרים בגלל קשיי המימון ומציאת העבודה.
    כך שניתן לומר שהשנה הוייט ליסט הפך יותר מבעבר למאגר של מועמדים פוטנציאלים אשר ההחלטה לגביהם תתבצע לאחר שיתבררו הענינים באשר לכלל המועמדים שהגישו מועמדות וכן לאן נושבת הרוח בהתיחס למשבר הכלכלי וכיוב'
    עוד דבר שמוזכר בקשר לוייט ליסט הוא תיאורית החילחול
    סטודנטים שמתקבלים בהרווארד מפנים מקום נמוך יותר בדירוג וכך הלאה ובתי הספר פונים אל הוייטליסט למלא את המקומות החסרים כך שבתאוריה ככל שבית הספר נמוך יותר בדירוג תהיה יותר פניה אל הוייטליסט ובמועד מאוחר יותר (בהסתיגות לגבי השנה כמובן)
    כעיקרון כפי שמודגש על ידי לינדה אברהם יש 3 סוגים של בתי ספר
    אלו שלא רוצים לשמוע ממך ונישאר רק לחכות ולהחזיק אצבעות
    (נדמה לי וורטון אבל אני לא בטוח)
    אלו שרוצים לשמוע אותך (כל היתר)
    ואלו שבאמצע (לא ברור מי אלו)
    הרעיון המרכזי הוא כמובן בבתי ספר שרוצים לשמוע ממך הוא לשמור על קשר עקבי עם ביה"ס (ענייני ולא טורדני) באמצעות עידכונים לגבי מצבך
    במידה ובתי הספר מספקים מידע מדוייק לגבי עניינים שדורשים חיזוק במועמדות מומלץ כמובן לפעול בהתאם (למשל ג'ימט נוסף או קורסים כמותיים בהתאם לזמן וליכולת)
    מכתב המלצה נוסף עלול לעזור אף הוא
    וכמובן מכתב שבו מביעים רצון עז ללמוד בביה"ס המדובר תוך כדי
    הדגשת מרכיבי יעדי הקריירה וההתאמה וכיוב'.
    המכתב הוא המרכיב הראשון החשוב ביותר ויש סיפורים על אנשים שרק כתבו מכתב מוצלח והתקבלו לכן צריך להתיחס אליו כחיבור לכל דבר ועניין.
    מכתב מסוג זה נקרא בקרב המועמדים לבתי ספר למשפטים
    LOCI
    ויש ברשת בפורומים שלהם פורמטים כדי לתת מושג כללי לגבי איך מכתב כזה צריך להראות
    http://www.top-law-schools.com/forums/viewtopic.php?f=18&t=60839

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.