Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון: לחברים בלבד

מוצגות 50 תגובות – 551 עד 600 (מתוך 994 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

To: Hirsch11

גיא,הנה דוגמא טרייה למה שסיפרתי לך. אני עובד עם הפרופ' שמוזכרת שם על פרוייקט שבו אנחנו לוקחים טכנולוגיות של MIT ומוציאים אותן לשוק:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3202493,00.html

mb3
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

כרטיס החבר עודכן

* לצפיה בכרטיס של חבר, לחץ על שם החבר שבכותרת ההודעה

* עדכן את כרטיס החבר שלך ע"י לחיצת edit profile בראש העמוד

odedp
    חבר
    מספר הפוסטים: 61

To: Spock

היי ספוק,

כדאי לך ללחוץ על Ctrl ו-Shift ימני (בו"ז) לפני הקלדת הודעה בעברית.

הסמן יעבור לימין וההודעות שלך יראו ברורות יותר.

עודד,

Spock
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

To: odedp

הי עודד,

תודה. משום מה כשניסיתי את זה בהודעה הקודמת זה לא עבד, והעדפתי לכתוב פחות קריא מאשר לא בכלל ….

ספוק

kerenz
    חבר
    מספר הפוסטים: 74

To: All

הי!

בשבוע הבא אני אהיה בפילדלפיה ואשמח לבקר בוורטון. יש מישהו שכרגע לומד שם ויכול להיפגש איתי?

תודה,

קרן.

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

כרטיס החבר עודכן

Nuri
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

כרטיס החבר עודכן

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

כרטיס החבר עודכן

odedp
    חבר
    מספר הפוסטים: 61

To: kerenz

הי קרן,

אני חושב שכדאי שתתאמי את הביקור עם משרד הקבלה בוורטון, מכמה סיבות:

1. הם יגידו לך אם מתקיימים לימודים ביום שאת מגיעה.

2. הם יכולים לסדר שסטודנט שלומד שם (לרוב ישראלי) ילווה אותך בביקורך.

3. הם יוכלו להכניס אותך לכיתה להתרשמות.

4. הם יציינו שהגעת לבקר וזה בטוח לא יכול להזיק.

עודד

inna_s
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לאחרונה והבנתי שצריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:
    Hi. My name is Inna. Iam 22 years old.Living in Rishon Lezion. I finished army 4 moths a go. I was atudait.. My profession.is computer programer.

Now I am looking for a job

Bar Ilan University . BA.on mathematics and computere science

Did not do yet…

I was a programer in the army

I just began my way

If is it not late to apply application on 20007 studing year?

I suppose both to write questions and also to answer if I would know the answer

אז בהצלחה לכולם,

inna_s

jackla
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p><p align=left dir=ltr>Hi Inna,
    Well – you're not late at all if you want to apply for Sep. 2007. The first rounds will only begin in August, so you have plenty of time.

You will probably want to know if you can use your army time as work experience – you definately can.

Hope this helps,
    Evgeny </p>

avidanm
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לאחרונה והבנתי שצריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:
    בן 30 מתגורר בתל אביב

EY CONSULTING

משפטים ממוצע 90

ציון ה- GMAT שלי: 660

קצין בנ.מ.

התקבלתי לשיקגו

מבקש לדעת מי עוד התקבל לשיקגו

אז בהצלחה לכולם,

avidanm

baliknir
    חבר

To: AlexF

שלום אלכס , למרות שהודעתך נכתבה לפני זמן רב , אני מעוניין לשמוע פרטים על לימודים בסין . אני מאוד אשמח אם תחלוק בפני את המידע שברשותך .

בתודה מראש

ניר באליק

Nuri
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

To: avidanm

Hi,

Please give an email address to contact you . . .

avidanm
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: Nuri

mjavidan@netvision.net.il

shahargor
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

אני בן 25
    אני ישראלי מתל אביב אבל גר עכשיו באוקראינה

אני שחקן כדורסל ומשחק עכשיו בקייב אוקראינה

למדתי מנהל עסקים ברייכמן והממוצע שלי היה 87

ציון ה- GMAT שלי: 690

בצבא הייתי בפיקוד העורף

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל ואני הגשתי בקשות לקולומביה דיוק וורטון USC רוצ'סטר וג'ורג'טאון

יש לי ראיונות בכמה אוניברסיטאות ורציתי לדעת מה חשוב לדעת. להתכונן או להכין לפני ראיונות

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום לפחות 20 הודעות בשנה הקרובה

אז בהצלחה לכולם,

shahargor

ilanvag
    חבר
    מספר הפוסטים: 157

בן 35, ממרכז הארץ, נשוי + תינוקת בת חודשיים. מזה למעלה מ-8 שנים מנהל עסק מצליח המספק שירותי ייעוץ שיווקי ותקשורתי לחברות היי-טק ולגופים כלכליים. מחפש לעשות קפיצת מדרגה לעסקים גדולים, הזמן הוא עכשיו או אף פעם, ולכן החלטתי לבחור במסלול של MBA בארה"ב, אשר אמור לתת לי את הכלים ואת כרטיס הכניסה לעולם הזה.

היום אני מנהל בעסק שלי, המספק (מזה למעלה מ-8 שנים) שירותי ייעוץ שיווקי ותקשורתי לחברות היי-טק ולגופים כלכליים (כולל חברות היי-טק מהגדולות והמובילות בארץ ובעולם). בעל ניסיון תעסוקתי הכולל עבודה ככתב ועורך בעיתון יומי (אמצע שנות ה-90), כתב פרילנס בעיתונות מקצועית ובטלוויזיה הישראלית, יועץ תקשורת לחברות היי-טק, ועוד.

שנה שלישית ללימודי משפטים, המכללה האקדמית למשפטים ברמת-גן. ציונים טובים מאוד. בעבר (תחילת שנות ה-90) למדתי במסלול ניהול וכלכלה באוניברסיטת תל-אביב, אולם עזבתי באמצע התואר כדי לפתח קריירה, וחזרתי ללימודים רק לפני כשנתיים, לתחום המשפטים.

סיימתי קורס GMAT לפני כשבועיים בפרינסטון (למדתי אצל גבע ודני), ואני ממליץ עליהם בחום. מתכוון לגשת למבחן רק לקראת פסח, בגלל לחץ זמן ודברים אחרים.

לוחם בכוחות נ"מ, ולאחר מכן מדריך בבי"ס לנ"מ.

בגלל סיבות משפחתיות (הקשורות גם ללימודים של אשתי), ידוע לי שאני פונה ללימודים בסתיו 2007. מבחינת אזור גיאוגרפי, מדובר על אזור החוף המזרחי בלבד, כנראה בוסטון, ועם עדיפות נמוכה יותר לניו-יורק. החלום: להתקבל להארווארד, MIT או באבסון.
    נמצא לאחר קורס GMAT אך לפני המבחן, מתחיל כעת לבחון לעומק את התוכניות השונות של האוניברסיטאות.

אומרים לי שלאור הניסיון העסקי והניהולי שלי, אני יכול לפנות ולנסות להתקבל גם לתוכניות Executive MBA. מלבד העובדה שמדובר בלימודים של שנה, במקום שנתיים, מהם ההבדלים הנוספים? מה בנוגע להשמה במקומות עבודה בסיום הלימודים? עלויות? היקף תוכנית הלימודים? מה ההבדל בלימודים ומה הם תורמים בתכל'ס? האם בכלל כדאי לבדוק את זה, או שעדיפה בכל מקרה תוכנית MBA מלאה של שנתיים? אודה לכל מידע בנושא, ובייחוד כזה אשר רלבנטי לתוכניות באזור בוסטון.

אני רק בתחילת הדרך, עד כה יש לי מעט מאוד ניסיון בנושא הכנה ל-MBA, אך אשמח לתרום ככל שאוכל.

אז בהצלחה לכולם,

ilanvag

kassifo
    חבר

To: ilanvag

אילן, תרגיש חופשי ליצור איתי קשר לגבי MIT (ובוסטון כמובן):

[email protected]

amirli
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

אני בן 23, מגבעתיים, סיימתי לפני שנתיים את לימודים וכרגע אני עובד בצה"ל. ה-Bigplan זה לעשות MBA באחת מהתוכניות המובילות בעולם, לא רק בזכות הקידום המקצועי, אלא בעיקר כי זה מעניין (מנהיגות , כלכלה, שיווק..).

היום אני עובד בצה"ל בניהול פרוייקטים.

למדתי תואר כפול בהנדסה כימית וכימיה בטכניון וסיימתי בממוצע 80

עדיין לא עשיתי GMT אני מתכנן ללמוד לבד ולגשת בקיץ הקרוב (רוהצ להתחיל בינואר 09')

כמו שכתבתי אני מנהל פרוייקטים.

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל

מבחינת השתתפות בפורום – אני בד"כ מאלה שרק מסתכלים על הודעות של אחרים, אבל שאני אתחיל להכנס לעניניים אני מקווה לתרום יותר.

אז בהצלחה לכולם,

amirli

c_prog1
    חבר

היום אני עובד בתע"א בתפקיד או"ש
    וגם מתעסק ב

למדתי ב"ש סיימתי בממוצע 84

עוד לא עשיתי GMAT

בצבא הייתי במודיעין בתפקיד קצין מודיעין

אני מתכונן לפנות לתוכניות ה-MBA של סטנפורד

אז בהצלחה לכולם,

c_prog1

eliko
    חבר
    מספר הפוסטים: 203

כרטיס החבר עודכן

danteleman2002
    חבר
    מספר הפוסטים: 152

To: amirli

where do you serve?

i had a similar background before going to b-school.

dan

amirli
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: danteleman2002

i serve in ALRM, its R&D unit, and I deal with chemistry.. (that all i allowd to tell..)

Where have you served, and where you did your MBA ?

danteleman2002
    חבר
    מספר הפוסטים: 152

To: amirli

send me an email to [email protected]

Leor
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

שלום, אני ליאור מחיפה. כנראה ש-18 החודשים שעברו מאז שסיימתי את הטכניון הספיקו כדי לעורר בי שוב רצון ללמוד. אני כרגע עסוק בהכנה ל-GMAT. כשאני לא עובד, לומד או במילואים אני משתדל לשמור קצת על כושר גופני, לבלות (כמה שאפשר בחיפה…), לעקוב אחרי מכבי תל אביב וגם ללמוד בקורס טיסה אזרחי.

היום אני עובד בחברת ITH במגדל העמק       בתפקיד מתאם פרוייקטים.
    וגם מתעסק בתפעול ותכנון הפרוייקט וגם באחזקת מערכות המידע שקשורות בו.

למדתי הנדסת תעשיה וניהול בטכניון       סיימתי בממוצע 80

אני בקורס הכנה ל-GMAT בקידום. מתכוון להיבחן בסוף אפריל או תחילת מאי

בצבא הייתי קצין שריון       בתפקיד מפקד בבה"ד 1. כיום במילואים אני מ"פ ביחידה שעושה בט"ש.

או לא החלטתי על רשימה סופית של תוכניות אליהן אגיש בקשה. הרעיון הוא למצוא רשימה שתתאים לי, בעיקר של מוסדות בארה"ב וגם כמה מאירופה.

בשלב בו אני נמצא אני אשמח לקבל כל טיפ בנוגע לתהליך הקבלה. מידע פרטני על מוסדות שונים, דרישות ספציפיות מקומות שעדיפים לאדם עם פרופיל כמו וכו'

מה אני עושה בפורום?! לבד הרבה יותר קשה להתפתח, אני כאן כדי ללמוד מאחרים וכדי לתרום מה שאוכל מעצמי.

אז בהצלחה לכולם,

LeorB

asafbaner
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום שמי אסף, בן 28 , וירושלמי, וחושב על העולם הגדול…
    מתכנן על LBS או על תוכניות אחרות של MBA חו"ל,

היום אני עובד בעמותה       בתפקיד מנכ"ל
    וגם מתעסק בהשקעות בבורסות חו"ל כתחביב

למדתי באוני' העברית   

נגשתי לפני כחודש לGMAT כמותי, והוצאתי 47 ואני בודק לגבי GMAT נוסף לקראת הקיץ.

בצבא הייתי לוחם ביחידה מיוחדת (סליחה על הפלצנות אבל לא כותבים את שמה)

או: אני כרגע עובד על ה-GMAT…

אודה למי מהחברים הותיקים שיוכל ללחוץ reply ולענות לי:
    על האפשרויות למלגות באירופה, ועל הסכומים הנדרשים לשנת לימודים ומחיה שם.

.

אז בהצלחה לכולם,

asafbaner

ofri
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

To: LeorB

למה מכבי תל אביב ?

asafbaner
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שמי אסף אני בן 28 ירושלמי,
    מתכנן על MBA באיזור ינואר 07 .

היום אני עובד בעמוצתה לשינוי חברתי      בתפקיד מנכ"ל
    וגם מתעסק בהשקעות בבורסה כתחביב

למדתיבעברית    סיימתי בממוצע 85

ציון ה- GMAT שלי:  הכמותי 47 את המלא עוד לא עשיתי

בצבא הייתי ביחידה מיוחדת, סליחה על הפלצנות, אבל זה נכון.

אודה למי מהחברים הותיקים שיוכל ללחוץ reply ולענות לי:
    מלגות לימודים ומחיה היכן הסיכוי הטוב ביותר על סמך קורות חיים ולא על סמך הפצצה בציונים ?

אז בהצלחה לכולם,

asafbaner

Leor
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: ofri

מכבי תל אביב כדורסל כמובן…. למרות שהם לא ממש טובים העונה באירופה

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: asafbaner

I believe Chicago GSB's 2-4 new full scholarships (with $20,000 living expense) will be great for someone of your profile,

They are dedicated scholarships JUST for Israelis and are based on contribution (past, present and future) to the state of Israel as long as other attributes

Hope it helps,

Assaf

eyam
    חבר
    מספר הפוסטים: 47

To: Batman

Hi Boaz,

I wanted to ask you a question or two about the interview process.

I am available at egrundstein(at)yahoo.com

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

To: Assaf Wand

שלום אסף,

אודה לך אם תוכל לפרט קצת יותר על המילגה שמוצעת לישראלים בשיקאגו.

מה בדיוק הקריטריונים והאם צריך להירשם בפועל לשיקאגו (ז"א לאחר שהתקבלת כמובן) כדי להיות זכאי להגיש מועמדות?

תודה,

אייל

Assaf Wand
    חבר

To: אייל

I am no expert on that – I think Moshe and the other guys can shed more light

but overall, Yes you need to apply to Chicago AND get admitted to receive the scholarship

However, there are 3 full scholarships with Stipend (~$25,000 living expense) only for Israelis

A

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

The Dennis W. and Jane B. Carlton Fellowship

Up to three endowed fellowships are available annually offering full tuition, annual stipend of $15,000 along with mentoring and professional development by business leaders in the Chicago area facilitated by the Jewish United Federation. The Carlton fellowships are designed to strengthen the Israeli economy through the education and professional development of business and government leaders. To be eligible, applicants must be an Israeli who will return to Israel within five years of completing the MBA. Note that in the event that the student does not return to live and work in Israel, the tuition and stipend awards convert to loans to be repaid in four equal installments in the 5th -8th year post-graduation.

Hope this helps,
    Gur

אייל
    חבר

To: gbiron

Thanks for the quick reply !!!

two more questions if I may.

1. say that you are admitted to GSB do you have to actually enrole before you are eligible to apply for the fellowship ?

The reason I'm asking this question is that this fellowship could play a huge part in determining where you choose to enrole (assuming you are lucky enough to be admitted to more than one great school such as GSB).

2. Do you know if there is a minimum on the return date (right away for example) ?

Sorry for being a nag and thanks again,

Eyal

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

Eyal,

This is the first year the fellowship is being offered, so I'm not well versed with the administrative issues. Of course you have to be admitted before you can apply for the fellowship and I assume you have to make at least one payment (i.e. accept the offer) before the school notifies the results of the fellowship. As far as I understand there is no minimum stay required in the US, only a maximum duration.

Hope this helps,

Gur

Assaf Wand
    חבר

To: gbiron

Gur and Eyal,

I am not sure regarding the one payment- I think that just an acceptance- but then there is another process of applying to the scholarship :-)

Also, I think it is a no brainer anyhow- if you get into the GSB – just GO

A

eliko
    חבר

To: All

I agree with Assaf with the just go ….
    אייל
    חבר

To: Assaf Wand

Well, if you also get admitted to H/W/S/K/MIT/Col it is a harder choice to make.

Here's for living in fantasy land

אייל
    חבר

כרטיס החבר עודכן

eliko
    חבר

Well there is hard competition from H/S/W and some might win but all the others are in my opinion for sure <= …..
    BTW, I also think that every Ivey league school is a winner!
    Good luck eyal !
    Eliko
    בוסטון72
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

בת 33 מתחום הטכנולוגיה 15 שנות נסיון בתחום

עזבתי את העבודה ומתארגנת למעבר לחול

660

התקבלתי ל MIT

אודה למי מהחברים הותיקים שיוכל ללחוץ reply ולענות לי: בנוגע למלגות ל MIT

אז בהצלחה לכולם,

בוסטון72

Laker
    חבר
    מספר הפוסטים: 60

חובב גלישה

עוד לא עשיתי GMAT

בשלב זה אני מקווה לצבור מידע

או: מבחינת השתתפות בפורום – אני בד"כ מאלה שרק מסתכלים על הודעות של אחרים.

אז בהצלחה לכולם,

Laker

yatskan
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

כרטיס החבר עודכן

erezbavli
    חבר

בן 27, בן קיבוץ מגן שבצפון הנגב. לומד תואר ראשון – כלכלה וניהול בליון, צרפת. התחלתי לימודים מאוחר בגלל שירות קבע ארוך (סרן ביחידה בחיל האוויר), וטיול בדרה"מ. מתאמן באייקידו, סנובורד, כדורגל וכל ספורט שעושה שמח. אוהב את החיים הטובים ולחייך הרבה.
    בעל אזרחות כפולה ישראלית/צרפתית

היום אני עובד כאחראי אדימנסטרטיבי ועוזר בניהול החשבונות של עמותת EUROPE AIKIDO בתפקיד כללי, (מעזרה בבנית התוכנית העסקית/ההשקעות/התרומות והעזרה של העירייה והכורמים השונים… ועד אחראי מול הכורמים הטכניים על הפעלת המועדונים ורישום התלמידים)
    וגם מתעסק בהוראת עברית בליון (צריך גם לעשות כסף….)

לומד כלכלה וניהול, בליון צרפת, אוניברסיטה ליון 3.

עוד לא עשיתי

בצבא הייתי בחיל האוויר, ביחידות מוטסות וקרקעיות, בתפקיד ממפק"צ ואחראי הכשרת חיילים וקצינים לתפקידי שטחועד מנהל פרוייקטים מול התעשיות הבטחוניות.

אז בהצלחה לכולם,

erezbavli

YFEFFER
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

To: erezbavli

שלום לכולם,

אחרי שעשיתי כבר גמאט וטופאל, הייתי בהרבה אירועים של אוניברסיטאות ודיברתי עם הרבה יותר בוגרים ואחראי קבלה ניגשתי לעשות סדר בכל החומר הרב שאגרתי על כל אוניברסיטה, במטרה להתמקד בחמש שאליהן אני אתכוונן ל07'.

ובכן, השאלה שלי היא כזאת- איך לעזאזל אפשר למצוא ידיים ורגליים בים החומר שקיים?

לכל עיתון או אתר אינטרנט בנושא יש דירוגים וסטטיסטיקות משלו לכל תוכנית, יש את החומר הכתוב שכל בי"ס חילק בפגישות, יש את אתרי האינטרנט של כל בי"ס, יש אתרים עם בלוגים של סטודנטים מכל בי"ס ויש גם אתרים כמו האתר הנפלא הזה.

איך הצלחתם/ן לקבל תמונה אחידה מכל ים המידע הזה ולהתמקד בחמש תוכניות?

אם אפשר, אשמח אם תוכלו להתייחס לנק' הבאות:

1. באילו מקורות מידע נעזרתם/ן יותר ובאילו אתם ממליצים שלא להתקרב.

2. מהי האסטרטגיה שהנחתה אתכם/ן במהלך הסינון (חרשתם על כל אונ' ואז בחרתם או אולי רפרפתם ועשיתם ניפוי ראשוני ואז חרשתם על כמה שנותרו או אולי בכלל הלכתם לאחד מחברות הייעוץ ובפגישה עם המומחים שם בחרתם כמה אונ').

3. כמה זמן התהליך לקח לכם/ן (לקח לי בערך יום וחצי כדי "לסכם" את האונ' הראשונה שניסיתי עד כה).

kassifo
    חבר

To: YFEFFER

תנסה לחשוב על זה ככה: יש הבדלים לא קטנים בין התוכניות, דבר עם סטודנטים ובוגרים כדי לקבל מושג מה הם ואיפה אתה רואה את עצמך. כמו כן, תנסה לחשוב איפה בא לך להעביר את השנתיים הקרובות (איזור גיאוגרפי, עיר קטנה מול גדולה וכו'). לבתי-ספר שונים יש חוזק בתחומים שונים, גם זה חשוב לעניין ההחלטה – מה הכיוון שלך לאחר התואר.

מקווה שזה עוזר.

YFEFFER
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

To: kassifo

קודם כל תודה אורן,

נראה לי שכנראה לא הבהרתי עצמי לגמרי.

הקריטריונים שמנית ברורים לי אבל ישנם מס' דברים שעדיין לא ברורים והייתי מעונין ללמוד מהניסיון שלך –

איך ידעת כיצד להעריך את תחומי החוזק של כל תוכנית? יש פירוט באתרים שונים כמו באתר של ארינגו אבל אין לי מושג על מה זה מבוסס באמת.

מהם אותם ההבדלים שעלי לאתר בין דפי אתר הבית של האונ' השונות ? אני מבין שיש הבדל בשיטות הלימוד, באינטנסיביות, בכמות הקורסים לבחירה וכו' אבל הייתי רוצה לדעת גם כאן מה היו הקריטריונים שלך ולאיזו רזולוציה נכנסת (למשל, קריאה והבנה של התוכן של הקורסים המוצעים או רק בדיקת מגוון התחומים שבהם ניתנים קורסים)

משיחות עם סטודנטים אני בעיקר מבין אילו סוגי אנשים לומדים שם כעת והאם אני מתחבר אליהם בקלות אבל מדבריהם קשה להבין מהם ההבדלים היות והם לומדים/למדו רק בתוכנית אחת ולכן רק אותה הם מכירים והיכולת שלהם להשוות מול תוכנית אחרת מוגבלת.

בקיצור, חשוב לי בעיקר ללמוד מהניסיון שלך (ושל אחרים) ולכן הייתי מלא תודה אם היית אתה (ושאר הקוראים) יכול ממש להזכר מה היו הקריטריונים והשיקולים הספיציפיים (לא דברים במאקרו – מיקום, תחומי חוזק וכיוצ"ב, אלא במיקרו יותר – "חיפשתי הבדלים בחלוקת העומס לאורך השנתיים ובכמות הפגישות עם מעסיקים פוטנציאליים" למשל) והכי חשוב מה הם מקורות המידע שהשתמשת ואתה ממליץ עליהם.

ושוב, תודה <-:

kassifo
    חבר

אני מסכים איתך שקשה למצוא הבדלים באתרים של בתי-הספר. זה לא המקום הנכון לחפש מידע כזה.

הדברים שעזרו לי במיוחד היו ביקורים בבתי-הספר שעניינו אותי (ממליץ מאד!) ושיחות רבות עם סטודנטים, בוגרים ופרופסורים מכל אחת מהתוכניות.

בשלב הבא אתה יכול לעשות שימוש במידע שנמצא באינטרנט, למשל לגבי עבודות ומשכורות לאחר התואר, אבל אני מזהיר שצריך להיות מאד זהיר לגבי זה. לדוגמא, אתה יכול למצוא שיחה שהייתה כאן לפני כחודשיים שבה ניסו סטודנטים להסביר את הפער *לכאורה* בין המשכורות בתוכניות השונות. הנקודה היא, שהמידע קיים. אני למשל חיפשתי מידע לא רק לגבי איזה חברה לקחה כמה אנשים מכל תוכנית אלא גם לאיפה האנשים האלה הלכו. לדוגמא, גיליתי שמקינזי לקחו את אותו מספר אנשים משני בתי ספר שלגביהם התלבטתי, אבל באחד רוב האנשים הלכו לבוסטון וניו-יורק ובשני רובם הלכו למשרדים בדרום ארה"ב. אני רציתי לגור בניו-יורק אחרי התואר אז לי זה היה רלוונטי. אם קל לך להבין סטטיסטיקה ואיך להוציא תובנות מים המידע שקיים – יופי, אם לא אני מציע לא לשים דגש רב מדי על המספרים.

מעל הכל, אני חושב שביקור ושיחות עם סטודנטים יכול לתת לך מושג לגבי האופי של התוכנית ואז השאלה היא איפה אתה רואה את עצמך. בכל מקרה, אסור לעשות החלטה כזאת בגלל דירוג כזה או אחר או בגלל מלגה שקיבלת במקום זה או אחר (ולפני שאנשים קופצים – אני לא מתכוון למקרים קיצוניים, אלא להפרשים קטנים בדירוגים או במלגות).

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

תתחיל לנפות לפי הדברים הקלים :

איפה בא לך לחיות שנתיים? עיר גדולה? עיר קטנה עם אוירה אוניברסיטאית חזקה? אירופה ? ארה"ב

איפה בא לך לחיות אח"כ? אירופה? ארה"ב? חוף מערבי מזרחי דרום ארה"ב?

איזה שיטת לימוד מתאימה לך יותר? רק קייסים? שילוב של קייסים והרצאות?

האם אתה משנה קריירה? אם כן – סביר להניח שאתה יכול לפסול תוכניות של שנה. האם יש לך רקע במנע"ס? אם כן – אתה יכול להתמקד בבי"ס עם יותר קורסי בחירה

לאיזה אנשים אתה מתחבר יותר מהשיחות שלך עם הסטודנטים? עם האנשים האלה אתה רוצה ללמוד ולהתחבר לשתף פעולה בעתיד.

איזה כיוון מעניין אותך? מימון? אז לך לבתי ספר שהם שם דבר במימון (LBS, וורטון), שיווק? קלוג, GENERAL MNG? הרווארד וכו. (למרות שמהניסיון שלי, זה קריטריון פחות משמעותי)

אתה נוסע לבד או עם משפחה? איפה יהיה להם יותר קל להתאקלם.

צור לך רשימה מקוצרת ואז אל תתעצל ואל תתקמצן וסע לבקר. סביר להניח שזה כבר יפתור לך את שאר השאלות.

מקווה שזה עוזר…

מוצגות 50 תגובות – 551 עד 600 (מתוך 994 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.