Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה התקבלת? אנא עדכן

מוצגות 50 תגובות – 451 עד 500 (מתוך 847 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • ilanvag
    חבר
    מספר הפוסטים: 157

To: gili4u

גילי שלום,

אשמח לשתף אותך מנסיוני, כי בדקתי כמה וכמה גופים שפועלים בארץ בתחום זה, ושרובם מומלצים על-ידי פולברייט.

אתה מוזמן לפנות אליי בדואר אלקטרוני: ilanvag בג'ימייל קום.

sherlock
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: Psychodude, shimonh, zivbaum, ilanvag

יותר מאשמח אם תוכלו למען אלי גם את רשמייכם בנושא, זה יעזור לי מאוד

yoav19809

את וואלה co.il

orrach
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

To: Psychodude

שלום, גם אני אשמח לשמוע עוד פרטים, וגם בנוגע להודעה מלפני חודש:

"יש לי הרבה מילים לתאר איך להימנע מטעויות בדרך, והרבה מאוד טיפים לגבי מה כדאי ולא כדאי לעשות בתהליך"

אימייל or.rachlevsky בג'ימייל

או כאן בפורום

idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

To: All

גם אני כמובן אשמח לשמוע טיפים בנושא

אני שמעתי על ארינגו, רייצ'ל, בנט וג'רמי אבל אשמח לשמוע חוות דעת עליהם

תודה

עידן

y.c
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

To: orrach

מעוניין גם כן בטיפים ומידע לאלו אשר נמצאים בתחילתה של דרך ארוכה

[email protected]

תודה

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

לכל המתעניינים האקטיביים (וגם לאלו שרק צופים):

לאור ההתעניינות הרבה, והמוצדקת מאוד, בנושא החשוב של בחירת שירותי ייעוץ, נתארגן ונפרסם הודעה מסודרת בהקדם, לרבות דרכים אפשריות לדון בחופשיות בנושאים הרלוונטים השונים.

Psychodude

אדיר
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

אשמח לשמוע גם כן על שירותי היעוץ בארץ.
    המייל שלי: adirab בג'ימייל.

תודה רבה לכולכם.

zivbaum
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

Any body worked with accepted.com?
    idanva
    חבר

To: אייל

ר י צ' ל

ב נ ט

ג' ר מ י

idanva
    חבר

תרשמו את השמות שלהם עם רווח בין כל אות.

כך כנראה הסקריפט האוטומטי שלהם לא עולה על זה כנראה.

(ראו לדוגמא הודעה קודמת שלי למעלה עם שמות המתחרים)

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

To: idanva

אתה נותן להם יותר מידי קרדיט….

idanva
    חבר

To: Itair

למה? תנסה ותראה. הודעה שמכילה את שמות אחד האחרים לא נכנסת ואילו אם אתה כותב את השמות עם רווח זה כן נכנס.

idanva
    חבר

To: ilanvag

כנראה שהמחאה עזרה ועכשיו פרסמו את ההודעות שלי.

תראה עמוד אחד לפני.

Causa Sui
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

To: idanva

צ'ה יקר

כולנו איתך

ניצחונך הוא ניצחוננו

פידל

dakl312
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

גילי,בניגוד לאווירת ההכפשות הכללית ששוררת עכשיו בפורום (מעניין, מתחרים מפרסמים הודעות אחד על השני…) אני יכול להגיד לך שאמנם לא עבדתי איתה אבל שמעתי על מישהו שעבד עם טובה והיה מרוצה-ראה studyusa.co.il

ובנוסף יש (היום נראה לי) פורסמו תוצאות הקבלה של ישראלים ב http://www.aringo.co.il/hebrewsite/results.htm

אלמוני
    לא פעיל

To: dakl312

dakl312,

איש אינו מעוניין ליצור אוירה של הכפשות, בין כללית ובין נקודתית, ובטח שלא בפורום זה. הדיון שצמח כאן צמח מהשטח, ומטרתו עניינית ורצינית – לאפשר למועמדים העתידיים לקבל החלטה מושכלת בענייני ייעוץ. שטף ההודעות בפורומים מעיד על כך כאלף עדים.

Psycho

idanva
    חבר

אכן חשוב להבהיר ולחזק כי לאף אחד מאיתנו אין שום דבר נגד ארינגו.

הדבר היחיד עליו התלוננו היה שבפורום אשר מציג את עצמו אובייקטיבי ובא לעזור לישראלים בתהליך הקבלה לא ניתן להעלות שמות של מתחרים של ארינגו.

מה עוד שארינגו מאוד מלאים וקשה "להתקבל" אליהם ולכן לדעתי מגיע לנו לשמוע גם על שמות של גופים אחרים אשר נותנים שירות דומה

גם לארינגו לא יזיק לשמוע ביקורות בונות מאנשים שעבדו איתם.

יום טוב לכולם

gili4u
    חבר
    מספר הפוסטים: 78

היי dakl312
    האם אתה יכול להעביר לי פרטים של מועמד שעבד עם טובה (בתיאום איתו כמובן) ?

תודה,

גילי.

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

As for Aringo,

I would like to add that people's opinions are somewhat biased. Those who used their services and were successful in getting accepted have a positive bias vs. those were denied and thus have a negative bias. In any case, people tend to pin (to some extent) the success/failure on the service.

My advice is – take every advice with a grain of salt (somewhat a paradox, I know ).

gili4u
    חבר
    מספר הפוסטים: 78

קשה כבר להתאפק … :)
    מה שעולה כאן אינו דעה לכאן או לכאן, ובעיקרון העצה שלך, אייל, נשמעת אחלה.

הנושא הוא האפשרות לדיון ענייני ולגיטימי בעניין.
    בפרט, אין לי ספק שהדעה/תחושה אצלנו, אלו שלפני/באמצע התהליך, אינה תואמת או ניזונה מהמידע המלא ממועמדים משנים קודמות – מידע שאמור, וחשוב שיהיה, זמין לכל המועמדים העתידיים.

אני בטוח שהמטרה של אסף וחבריו היתה שיתוף מידע למען קהילת הישראלים המועמדים ל-MBA בחו"ל. האם זה מה שיש כאן, או שאיבדנו את הדרך ?

paz
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

עבודה עם חברה א' היא יקרה מאוד, תהליך סטנדרטי של עבודה איתם יכול להגיע בקלות ליותר מעשרת אלפים שקלים, הם מאווווווד יקרנים, אין מה לעשות זו מלכודת דבש אנשים לחוצים להתקבל והם מוכנים לשלם הרבה כסף עבור כל פיפס (בהתחלה זה לא נראה הרבה כסף אבל אז מסתבר שחוייבת ב 400 שקל כי העורך עבר 20 דקות על מסמך שהכנת) בכל מקרה אני ארחיב יותר בעניין יום אחד שאסיים את התהליך בעצמי

אייל
    חבר

Hey Gili,

I agree with you on the freedom of speech thing – this forum should be used for expressing opinions that could benefit MBA prospective candidates. The censorship sucks royally!!!

The thing is that I believe that there is some "Aleyhom" going on these few days about the 'A' company. While I do think they have their shortcoming (like most firms) I feel that they are getting here a bum rap. People have a tendency of ganging up on things – beware of the mob mentality.

I personally know some people who were dissatisfied with 'A' (two close friends of mine) while I know others (including myself) who were very pleased. It runs both ways and it depends on a lot of factors- a lot depends on the editor you work with.

For those of you new comers, be sure to get more than one person's opinion. That's all.

Like the sunscreen song goes: be careful with the advice you buy…..

My 2 cents.

אייל
    חבר

To: paz

Hey Paz,

I'm not the 'A' defending knight – so this will be the last thing I say about it:

The PHD thing, you’re referring to, actually helps shorten time down the road for most (not all) people. I agree that it should not be mandatory but it is not useless IMO.

While you are entitled to your opinion and are surly free to express it, I might suggest holding off for a while since you're only in the beginning of the process and don't have a full prespective yet.

Good luck anyway!

Eyal

Beethoven
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

לא יכולתי להתאפק – עבודה עם ארינגו לא עולה "מעל 10,000 ש"ח" – זה יותר בכיוון של 30,000 ש"ח

B

Itair
    חבר

בואנה יאלי, ארינגו הבטיחו לך summer internship או משהו כזה? מה נסגר….

paz
    חבר

כמה דברים על ארינגו

מלכתחילה הם עובדים עם אנשים חזקים מאוד שסביר להניח היו מתקבלים גם עם עזרה אחרת

התייעצות של כמה דקות עם איש קשר של ארינגו יכולה לעלות לכם הרבה מאוד כסף ואני לא מגזים, אם תרצו לעבוד איתם תצטרכו לשלם לפחות 2000 ש"ח לפני שמתחילים באמת לעבוד על המאמרים, תמיכה מלאה יכולה להגיע למעל 10 אלף (ושוב אני לא מגזים!)

את העבודה שלהם הם כן עושים על הצד הטוב ביותר (במיוחד מבחינה שיווקית יש לומר)

אבל בסופו של עניין השאלה היא כמה אתם יכולים להגדיל ראש ולחקור לבד וכמה אתם מוכנים להשקיע כספית

יש כאן סוג של מלכודת דבש, כי אנשים רוצים מאוד להצליח והם מוכנים לקבל כל מה שדוחפים להם

oferk
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

על מנת לאזן את הדיון ובתור אחד שעבד עם ארינגו והיה מאוד מרוצה, הנה התובנות שלי על העניין (ואני מקווה שחבריי Psychodude ושות' יקבלו את דעתי באהבה):

א) לפני הכל – חייבים לשמור על חופש הדיון פה ולא יתכן שימחקו הודעות כי מישהו לא מרוצה ממה שכתוב בהן.

ב) אני מסכים עם אייל – הרבה מהרושם שלנו נקבע לפי השורה התחתונה, ולכן אך טבעי הוא שיהיו חברה מרוצים וחברה פחות מרוצים.

ג) אני עבדתי רק עם ארינגו ולכן אני לא יכול להשוות את השירות שקיבלתי לשירות שהמתחרים מספקים. לכן אני אתייחס רק לארינגו. כמו רובנו, הם אינם מושלמים. עדיין אני חושב שהם עושים עבודה מצויינת. לי הם עזרו בצורה יוצאת דופן – החל מהאסטרטגיה וכלה בעריכת החיבורים. עבורי, אחד היתרונות המשמעותיים שלהם הוא שהם מספקים מסגרת מאוד מובנית ומקצועית שמעבירה אותך דרך השלבים של הכנת האפליקציות בצורה מסודרת.

ד) ארינגו זה עסק מסחרי. הם לא עוסקים בנדבנות. מצד שני, למיטב ידיעתי, גם המתחרים לא מאוד זולים. בכל מקרה החשבון הסופי שיצא לך מאוד תלוי בכמה עזרה דרשת וטווח המחירים מאוד מאוד דינמי (עד כדי פי 3). מבחינתי, כיוון שהעסק הזה של ה-MBA בחו"ל הוא השקעה כספית כ"כ גדולה היה שווה לי לשלם עוד קצת על העזרה באפליקציה ולהגדיל את הסיכוי שלי להתקבל לבתי הספר שרציתי.

לסיכום, מה שאני עשיתי ואני בהחלט ממליץ לאחרים זה לשמוע מכמה מקורות על האלטרנטיבות השונות, לבנות בראש תמונה של היתרונות והחסרונות של כל אחד (תתפלאו, גם לאחרים יש חסרונות ) ואז להחליט מה הכי מתאים לך אישית.

אז כמו שחבר טוב שלי נוהג לומר – "You can't buy a good cheap cigar" ולא, ארינגו לא הבטיחו לי כלום עבור התגובה הזאת.(רגע, אולי יצאתי פראייר?…)

עופר.

אייל
    חבר

רמי …. אתה צובר כוכבים מהחבר'ה של MIT על חשבוני

לגבי אר… אתה יודע מה דעתי.

שמעון אולי תפרגן לי גם כוכב? (אני מבטיח לשלוח קוב במכולה )

אייל
    חבר

שמעון אתה תותח!!!

אלמוני
    לא פעיל

To: oferk

כמי שההודעה וכן ההפנייה שלו, שכבר לא קיימים כאן מסיבות ידועות (אני מקווה שזה לא משמיץ), תרמו לכינון מה שאנו רואים בפורומים בימים האחרונים, רציתי לומר כמה דברים ראשוניים, בכל הכבוד הראוי לכולם (ובמיוחד לחברי Ofer), ומבלי להשמיץ איש, מוסד או גוף, בין במישרין ובין בעקיפין:

1. איש לא טען שגרינגו (נכתב מאילוצי סקריפט ולא, חלילה, מסיבה אחרת כלשהי) לא ראויה. אני חושב שלידע שיש ב-thread "שאל את גרינגו: תהליך הקבלה" אין אח ורע בארץ, והאפשרות לקבלו ברוכה ביותר.

2. העניין הוא שלא ייתכן שפורום, שלפי הכתוב בלינק הכניסה אליו הינו פורום מטעם התאגדות מבורכת של בוגרי MBA, הוא בעצם, לפחות באופנים מסוימים, פרסומת סמויה לחברה גלויה, בין באופן מלא ובין באופן חלקי. אני שמח שהלחץ של כולם כאן הצליח לפרוץ את הסכר ולקרוע את המעטה הזה. אמנם קצת מאוחר, אך לא מאוחר מדי בשביל רבים שניצבים כרגע בפני החלטה קריטית.

3. כמי שעבד בעבר עם גרינגו, אני רוצה לומר מילה כללית אחת שבעיניי חשובה מאין כמותה: חלקה המכריע של העבודה שלכם היא עם האדיטור שלכם, ולא עם מותג. המותג לא יכניס אתכם לשום מקום; מה שיעשה זאת תהיה אך ורק המקצועיות של האיש שאיתו אתם נפגשים, מדברים, מתכתבים, ואשר אמור להכיר כל ניואנס במועמדות שלכם. זו נקודה שחשוב לקחת בחשבון כאשר פונים לעורך או עורכת מנוסים מאוד, שכבר הכניסו מועמדים לבתי הספר הנחשקים בעיניכם. עם זאת, זו נקודה חשובה לא פחות כאשר אותו עורך או עורכת עושים זאת בפעם הראשונה אתכם (או, אולי צריך לומר, דרככם או באמצעותכם).

4. התמזל מזלי והעורכת שאיתה עבדתי השנה בחברת גרינגו הייתה מעולה, נפלאה, מסורה, תומכת, קשובה ואמיתית, לרבות היענות מעוררת השתאות גם בשעות הזויות ביותר ובמצבי לחץ קשים מאין כמותם. אין לי מילים לתאר עד כמה הייתי בר-מזל שזכיתי לעבוד איתה. אך זו הייתה העורכת שלי השנה.

5. חרף זאת, מי מביניכם, שיחקור וידרוש ויברר היטב היטב, יגלה כי המצב שאותו תיארתי בסעיף הקודם אינו תמיד הסטנדרט, ואף ידועים מקרים חריפים. אני יכול להעיד על כך מניסיון קודם באותה החברה, ניסיון אישי קשה ומתסכל מאין כמותו , שאותו – למרבה הצער – קשה לפרסם בשלב זה כאן.

6. עוד הייתי מכניס לפרופורציות מה שחלק מהאנשים בעלי הניסיון כותבים (ממש כמו מה שצריך לעשות עם מה שכתבתי כאן). כדאי לבדוק את הדברים לעומק, ולברר מה עומד מאחוריהם, או האם, למשל, חלקם מנועים מלומר דברים אחרים בשל נסיבות משפטיות או אחרות. תמיד אפשר להיעזר בידע שנמצא בידי רבים בתוך שוק קטן ומשוכלל.

7. אני דוחה בשאט נפש הסרה של הודעות באמתלות שונות ותחת שמות שונים ומשונים. כפי שכבר ציינתי, אם הפורום הזה הוא פורום ממומן, הרי שהגיע הזמן, לפי כללי הגינות בסיסיים ובהתאם לחוק במדינת ישראל, שכולם יידעו מי מממן אותו ובאיזה אופן. על הדברים להיות מפורסמים באותיות של קידוש לבנה בכניסה לפורום. אם הפורום הוא חופשי – מה טוב. לא ניתן לאחוז במקל בשני קצותיו. להלן הציטוט המדויק, שחזק יותר מכל המילים שלי בעניין זה:

IIMBA was established by students and alumni of leading international MBA programs with an aim to encourage Israelis to apply for such programs, to assist prospective Israeli MBA applicants and to promote collaborations for the benefit of the Israeli business community, between Israeli alumni of leading business schools.

IIMBA is a non-profit organization, which is built on its members' initiatives, ideas, contributions and voluntary efforts."

8. אני מבקש להבהיר בשנית, באופן גורף, חד משמעי ושאינו משתמע לשתי פנים, כי דבר מהודעה זו אינו מהווה פגיעה באיש או בגוף כלשהו, מייצג את דעת הכותב בלבד, ונכתב לפי מיטב השיפוט והאמת לאמיתה. אני מבקש להבהיר כי הסרה של הודעה זו יכול שתהיה הפרה של כללים תקנוניים של אתר זה, או של חוקים אחרים.

Psycho

Itair
    חבר

פסיכו,

אני מסכים עם רוב הדברים שכתבת, אך יש משהו אחד שארצה להוסיף מנסיוני האישי לגבי גנירגו (אני דווקא חושב שמרניגו יותר נחמד אבל לא משנה…).

אני מסכים לגמרי שלמעשה האדיטורית היא החוליה הכי חשובה בתהליך הזה, אבל מה שלי הפריע בעיקר זה דווקא הגישה הכללית של החברה שבאה לידי ביטוי במין "תרבות" שממש מעוררת סלידה אצל הרבה אנשים.

אייל
    חבר

מה עם פצ'ינגו – נשמע כמו סוג של ריקוד לא?

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159

אייל, אל תבין אותי לא נכון, אבל היתה לי תחושה שקצת הרחקת לכת אם כי הסכמתי עם הרבה ממה שכתבת.

אז ככה:

א. יש אנשים שעבדו עם החברה המדוברת והצליחו מאוד. ועדיין, הם לא מרוצים ממספר דברים שחלקם קשורים למקצוענות וחלקם לדברים אחרים. ההכללה שלך לא מבוססת.

ב. דיסקליימר: השיטה ההוליסטית שלהם מעולה אפילו אם ניתן לשפר את מימושה. יש מועמדים שאינם צריכים בשיטה כזו אך אני לא ביניהם. אני לא חושב שהייתי מצליח ללא האסטרטגיה והליווי המעולה הזה לאורך התהליך הקשה הזה (אם כי אני מכיר כאלו שדעתם שונה). אבל, חשוב להבדיל בין אלו שלא מרוצים מהתוצאות (אבל גם במקרה זה צריך לבחון למה התוצאות כאלו לפני שמכלילים), לבין אלו שהצליחו מאוד ולא מרוצים מדברים אחרים.

ג. הנקודה הכי חשובה שציינת היא העורך ורמת השירות. באמת צריך לזכור שלא כל העורכים שווים למרות ההשקעה בהם והדבר משפיע על המועמדים. (אני מכיר כאלו שקבלו את תשומת הלב הטובה ביותר אחרי שדרשו זאת. אני חושב שגם אתה מכיר). לדבר זה יכולה להיות השפעה עצומה לא רק על סיכויי ההצלחה של המועמד, אלא גם על תחושת שביעות הרצון שלו (שלא נדבר על חשבון הבנק כי יש ביניהם מהירים יותר ומהירים פחות וכשאתה משלם על דקה/שעה, זה משמעותי).

ד. שוב, בסך הכול האיכות יכולה באמת להשתנות וחשוב שמועמדים ידעו זאת ויוכלו לעשות פעולה צרכנית של בדיקה האם הצוות שלהם הוא טוב ואיזה מקום יכול להיות טוב יותר לכך מאשר בפורום זה (לפחות איך שהוא מוצג כרגע)?

ה. לדעתי, ערכים והגינות הם ליבו של הענין. זה בלט בהתנהגות בפורום בימים האחרונים שלה כולנו היינו עדים. ערכים כאמור, באים לידי ביטוי לא רק באופן שבו אתה משרת את לקוחותיך, אלא גם במקומות אחרים: בסופר, הזקנה במסדרון, וכן – בפורום.

ו. הפורום הזה מוצג כקהילה של IIMBA .IIMBA מציג את עצמו כארגון ללא מטרות רווח. לארגון ללא מטרות רווח אין מתחרים (ע"ע הודעה שהוסרה בגין הפניה לפורום מתחרה). התחושה שלי (שים לב עורך: אני לא משמיץ) היא שאופן העריכה בפורום לא עלה בקנה אחד עם איך שהפורום והארגון מוצגים. ( אגב, הארגון מציג מישהו בשם רועי כץ כמנהל הפורום. איפה הוא?)

ז. לי קשה עם זה שדברים שנכתבו פה הוגדרו כ"השמצות" (ע"י גורם בעל עניין לכאורה) בעוד שמדובר בזכות הבסיסית של צרכן (בעבר או בעתיד) לשמוע או לשתף בתנאי כמובן שהדברים נעשים בצורה ראויה. אני חושב שכללי האתיקה וההגינות, שלא צריכים להיות כתובים בכללי פורום כזה או אחר כדי לדעת אותם, לא עומדים בקנה אחד עם מעשים אלו. לעומת זאת, היו פה הודעות אחרות שהיו כן רדודות ומשמיצות אבל הן לא הוסרו ואני מקווה שזה לא כדי ליצור מראית עין של אובייקטיביות. אם יש מדיניות עריכה בפורום, אז צריך שמדיניות זו תהיה שקופה, עקבית, ואובייקטיבית.

ח. אני חושב שלא צריך להשתיק את הדיון הציבורי החשוב שהתפתח פה. מצד שני, אני חושב שגם אנחנו צריכים לשמור שהפורום הזה לא יהפוך להיות עוד אסופת טוקבקים עלובה אז בואו לא נירה לעצמנו ברגליים.

ט. אני מתפלא איך אף גורם רשמי מ-IIMBA עדיין לא הביע את דעתו בעניין ואני מקווה שזה ייעשה בקרוב כדי להבהיר קצת את העניינים. בעבר כתבו גורמים כאלו בעקבות הודעות לא ענייניות של גורם מסוים. אני חושב שהפעם הדבר הזה הרבה יותר חשוב.

י. בסה"כ אם אתם שואלים אותי, אני די מרוצה ממה שקרה פה ביומיים האחרונים אם כי לא מעט (כולל מועמדים) קבלו חומר לחיבור הבא של TELL ME ABOUT A TIME WHEN YOUR VALUES WERE CHALLENGED

ואייל- בשבילך, מעתה המינימום הוא 4 קוב

shimonh
    חבר

אהרון, עכשיו שאני קורא את ההודעה המעולה שלך, אני מבין טוב יותר את ההבדל בין משפטן לסתם פטפטן…

oferk
    חבר

יא אללה – איזה תגובה של עורך דין…

לפחות אני יודע שמעכשיו יש לי למי לפנות אם אני צריך יעוץ משפטי!

אייל
    חבר

To: shimonh

שמעון היקר,

אני אתחיל ואגיד שאני מסכים איתך. לי היתה קצת תחושה של התלהמות ולכן אמרתי את מה שאמרתי; אין שום בעיה שכל אחד יביע את דעתו.

יש אנשים – לא מדבר על אף אחד באופן ספיציפי בפורום – שתמיד אוהבים להתבכיין. שמעתי כבר : "התקבלתי לW/Kellogg/MIT – זה היה בזכותי, אבל לא לHBS , את זה מדינגו דפקו לי"

זאת היתה בסה"כ הנקודה שלי. אין לי שום בעיה עם ביקורת עניינית, להפך.

ולגבי 4 קוב – תגיד לי השתגעת?! בקושי יש לי בגדים לארוז

oferk
    חבר

To: shimonh

שניה… בסוף אני הסתם פטפטן?

וזה עוד אחרי ההמבורגר של אתמול? (בעצם שלושת ההמבורגרים של אתמול?)

אני דורש התנצלות רשמית או שאני אתבע אותך בעזרת עו"ד מעולה שאני מכיר…

Itair
    חבר

תפס טוב המדינגו הזה אהה….?

אייל, כל הכבוד אחי היקר!

shimonh
    חבר

To: oferk

לא הבנת עופריה – אני הפטפטן

ובכלל, חשבתי שאלו היו שלושת הטנורים… אותך לבוקששתר (בטח יש לו עו"ד לא פחות טוב – ואין לראות בזה משום השמצה של אהרון ).

ilanvag
    חבר
    מספר הפוסטים: 157

כהמשך לשרשור האינפורמטיבי (והמאוד מעניין, אני חייב להודות…), אני רוצה להביא שתי המלצות משלי, שהן רלבנטיות, ודי משלימות דברים שאחרים כתבו פה. שימו לב שאין פה שום השמצה של אף גורם, חס וחלילה, וגם לא שבחים לאף גורם/עורך (תהיה פה המלצה ספציפית, בסעיף הראשון, אבל זה לא מתחרה באף אחד). מדובר בהמלצות נייטראליות, שאותן (וכמה נוספות) מספר אנשים פה בפורום קיבלו ממני באימייל, ואני חושב שכדאי לכתוב אותן גם פה, לטובת הכלל:

1. פולברייט (קרן חינוך ארה"ב-ישראל). ההמלצה הכי חשובה. זו קרן שעוזרת לישראלים להתקבל ללימודים בארה"ב, עורכת כנסים, ימי הסברה והדרכה למועמדים, פגישות אחד על אחד עם המנויים שלהם ועזרה אישית, ועוד המון שירותים – כל זה במחיר מצחיק של בסביבות 300 שקל לשנתיים. הם יושבים בתל-אביב, בן-יהודה פינת אלנבי, והערך המוסף שלהם הוא עצום (כולל עזרה באסטרטגיה, במעבר על חיבורים שכתבתם, קורות החיים, ועוד). מומלץ בחום, ולו בשביל העבודה עם גלית, היועצת שאחראית על נושא ה-MBA. ורק לשם ההבהרה – פולברייט אינם מתחרים באף אחד מהיועצים והעורכים האחרים, וגם לא מספקים את מלוא השירותים שמספקים העורכים. זהו משהו אחר, מעין שירות משלים ומסובסד בידי ממשלות ארה"ב וישראל, מאוד מומלץ.
    2. בחירת עורך מקצועי. הדבר הכי גרוע שאתם יכולים לעשות, זה להסתמך על המלצות של אחרים. כולל ההמלצה שלי. מה כן עושים? תשתדלו להיפגש עם כמה עורכים לפגישות היכרות, ותראו עם מי יש לכם כימיה/קליק, ועם מי נראה שיהיה לכם כיף לעבוד, מעניין, ושהוא בראש שלכם. הסיבה שבחרתי ביועץ שאיתו עבדתי היא שיש לו חוש הומור מדהים, מעט ציני, והוא אדם מאוד חריף ומהיר מחשבה, דברים שהתאימו לי מאוד, והפכו את העבודה איתו לחוויה. עם עורכים אחרים שפגשתי לא הייתה לי כימיה, כי חלקם נראו לי "יבשים" מדי. זו הבחירה שלי, לא בטוח שזה יתאים לכם. בסופו של דבר, רק לאחר פגישה עם האנשים תוכלו להסיק מסקנות.
    ורק לחיזוק דבר נוסף, שכתב פה מישהו – תוודאו עם מי בדיוק אתם עובדים, כלומר לא מספיק רק לעבוד עם חברה מפורסמת, אלא גם חשוב מיהו היועץ הספציפי שאיתו אתם עובדים, מהו הניסיון שלו, ומהי הכימיה שלכם איתו.
    בהצלחה לכולם,
    אילן
    paz
    חבר

To: ilanvag

יש לי שאלה עקרונית, ממה שאני רואה כאן בפורום נדמה שללא עורך אי אפשר לכתוב מאמרים … ברור לי שחובה להתייעץ ולתת לאנשים לעבור על המאמרים, אבל נראה לי קצת קיצוני לעבוד עם עורך באופן צמוד, לא? זה הופך את כל הרעיון הזה של כתיבת מאמרים לעצוב בעיני … סה"כ אתה אמור לבטא את מי שאתה במאמרים ואת השקפת עולמך, בפועל יש לי אישית תחושה שאנשים כביכול שוכרים 'יחצ"נים' שמקדמים אותם, לא?

אייל
    חבר

Hey Paz,

I hope you don't mind if I chime in (I'm really bored at work ).

An editor is not a hard prerequisite but it helps a lot – these are experienced professionals that know how to help you market yourself better.

You have to remember that the first and only purpose of these essays is to get you admitted. It is very much like marketing a product – you are the product and your audience is the admissions committee. So yes, it's basically like you're hiring a publicist/ marketing expert.

If you think it's about letting people get to know who you are and your views, you are, excuse me for saying, a little green. You are trying to get accepted at an MBA programme not to save the world.

So, like many times in life, using an editor (or any help) provides you a competitive advantage (although, these days almost everyone uses them). It's not mandatory and some succeed without it, but it is a lot harder to figure out everything on your own (although it is probably cheaper).

Eyal

jhammer
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

עבדתי עם אותה חברה גדולה והתקבלתי לשלושה מקומות – האם הייתי יכול לבד? אולי. האם חברה אחרת היתה יכולה להיות יותר טובה? לא יודע. האם זה יקר? בטוח. האם יש לי הערות בונות? הרבה הערות.

אני חושב שאותה חברה נותנת כן ערך מוסף, במיוחד כשבהתחלה אין לך מושג לקראת מה אתה הולך. ניסיתי לכתוב את החיבורים לפני שעבדתי איתם, שלחתי לחברים בארה"ב שייבדקו ויתקנו. אין מה להשוות עם החיבורים שהגשתי בסופו של דבר. קראתי את החיבורים שכתבתי לבד וגיחוך עלה על פניי.

מה שטוב בחברת הייעוץ הוא המיקוד ושינוי התפיסה. תהליך הקבלה ל-MBA בחו"ל מצריך צורת חשיבה שונה ממה שמקובל בארץ. כמו כן צריך להבין מה האוניברסיטאות באמת מצפות לקרוא. חברת הייעוץ נותנת פרספקטיבה על שני הדברים. גם אהבתי את התהליך המאד מסודר שלהם.

ודבר אחרון – ממש הזדעזעתי לראות שהסירו הודעות של אנשים שכתבו נגד אותה חברה. העובדה שאני לא יכול לכתוב את שמה של אותה חברה די מעצבנת אותי. מנהלי הפורום הזה צריכים לתקן את המעוות ומהר. (אלא אם נכתבו דברים בצורה שאינה מכובדת. כפי שידידי שמעון כתב (וכל כך יפה) – לא רוצה עדת טוקבקיסטים פה בפורום.) שכל אחד יכתוב מה שהוא רוצה.

poiuy
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: jhammer

ארינגו בני זונות מניאקים! יחוסל המונופול! מהיום מתקבלים לטופ-10 לבד! (או אם ממש חייבים, אז עם יועצים אחרים )

אייל
    חבר

To: poiuy

I guess the censorship was lifted….

But hey , you don't need to be a jerk – let's keep this civilized

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

poiuy – Opening a new account just so you can come in here and bad mouth Maringo (thanks Itai!) is pretty low. I mean, get a life buddy. Do you kiss your mother with that mouth?

Such a senseless post like that defeats the entire purpose of having a positive and productive discussion regarding freedom of speech. I believe most of the people frequenting this site do not support this.

I would like to remind everyone that although the very important discussion regarding freedom of speech and the inappropriate use of this "non profit" setting for personal gain – these are things we can all probably agree on.

The focus should be on the newer people who are coming to find answers to the many complicated questions throughout the challenging process of getting an MBA. I would suggest refocusing on posting useful information, which can and should include personal experiences with editors and editing companies, as well as many other items as well.

Finding a good fit with an editor, as with any partnership, is not simple and what is good for one person is not necessarily good for another.

I am glad the censroship was lifted, as this will allow the spirit of this forum of sharing any and all relevant information, so we can all benefit from each others experiences.

Don't lose sight of the goal (MBA) and keep the faith.

AZ

idanva
    חבר

To: JoeCool

מסכים בהחלט!

בתור אחד מאלו שהתחיל את המאבק הזה וכמו שכבר ציינתי לכל החברים שמתכתבים איתי במייל בנושא זה המטרה היא לא ללכלך על מרינגו ולא על אף אחד אחר.

אני גם בכלל לא פוסל עבודה עם מרינגו, פשוט צעקתנו הייתה כנגד הצנזורה שמנעה מאיתנו לקבל מידע אובייקטיבי ותקין.

במידה ואכן ירדה הצנזורה בואו נשמור על תרבות וענייניות הדיון על מנת להצדיק את ההסרה הזו.

כל המטרה היא לקבל את כל המידע האפשרי לגבי כל נותני השירותים בנושא.

יום טוב

אייל
    חבר

I have a question for fellow MBA admits/students/alumni,

Does anyone knows what's going on with the IIMBA organization? Is it still active? There used to be a web-page where you can join the IIMBA network:

http://www.iimba.org.il/ournetwork.asp

But the link is not active.

Anyone?

Eyal

dakl312
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

אני משתמש בפורום הזה כבר שנתיים וכתבתי כאן יותר מ-20 הודעות בשמי האמיתי מעדיף לא להשתמש בו עכשיו מפחד של "עליהום" כמו שעשו על אייל.

אני כתבתי כמה הודעת בשנים האלה כולל כמה די אגרסיביים כולל על ארינגו וכולל בזמן האחרון
    וכלום לא צונזר.
    זה שהפורום הזה דפוק טכנית, מכנית ועיצובית זה משהו אחר.

ובאותה הזדמנות, בואו נדפוק את הבנקים, את ארינגו, את מייקרוסופט ודומיהם.

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

חברים,

למדתי הרבה מכמה מכם בימים האחרונים, הן מההודעות בפורום הזה והן בשיחות המשך בטלפון.

בעקבות הפידבקים, עשיתי כמה תיקונים מיידיים בתהליך של ארינגו (לדוגמא, להפוך את שלב ה-Data Mining) PHD) לאופציונלי ולהוסיף הסבר ברור יותר (עם בולד ואנדרליין…) על העלויות הכרוכות בתהליך). אעבוד על תיקונים נוספים בימים הקרובים – לדוגמא, בדרך בה אנו מתייחסים למי שנמצא ברשימת המתנה בארינגו, בדרך בה מנוהלים ומוכשרים יועצים, במחקר חזק יותר מול כל בית ספר ספציפי בנושא של תוכנית הקריירה, ובשאר הדברים שהוזכרו.

אני מקווה שאצליח להפוך את התהליך של ארינגו לטוב יותר.

גילעם

מוצגות 50 תגובות – 451 עד 500 (מתוך 847 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.