Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה התקבלת? אנא עדכן

מוצגות 50 תגובות – 551 עד 600 (מתוך 847 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

To: אייל

יש לך שבועיים שלמים של סאבלט למצוא לי שם חיבה…

asaf_sagy
    חבר

To: All

לכל הדוקטורי קומבינות:

איך מארגנים Sim card לשבוע שבועיים הראשונים בארצות הברית בלי להיקרע במחיר? האם כדאי לקחת מהארץ, או לקנות שם בקיוסקים?

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159

To: asaf_sagy

או שנתיים של לינה משותפת….

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

To: shimonh, Itair, asaf_sagy

מצאתי! מצאתי!

אסף, מה דעתך על קוקי? אם לא, אפשר גם שמופי?

dakl312
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: Itair

שמעתי שהיתה כתבה בגלובס על פערי הרמה של המרצים בין ה-MBA בישראל ובחו"ל – למישו יש את זה?

asaf_sagy
    חבר

To: dakl312

הסטודנטים למינהל עסקים לא מקבלים תמורה: ועדה בינ"ל קבעה – הידרדרות בבתי הספר לניהול בישראל; המצב עגום

18:25 | 12.7.2007 תמרה טראובמן

ועדת מטעם המועצה להשכלה גבוהה מותחת ביקורת קשה על איכות הלימודים והסגל ב-13 מוסדות המלמדים מינהל עסקים.

מצבן של תוכניות ההכשרה בבתי הספר למינהל עסקים בישראל הוא עגום, והמקצוע נמצא בתהליך של הידרדרות. זו מסקנתה של ועדה בינלאומית שמינתה המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג). הסיבה העיקרית לכם היא עלייה חדה בביקוש ללימודי מינהל עסקים שאינה מגובה בתשתית הוראה ראויה.

בעקבות הממצאים החליטו חברי המל"ג לעכב מתן אישורים לפתיחת תוכניות לימוד חדשות בתחום, עד שתסתיים הערכת מצב.

הוועדה הבינ"ל התבקשה לבדוק את איכות בתי הספר למינהל עסקים ב-13 מחלקות למינהל עסקים באוניברסיטאות, במכללות הציבוריות ובמכללות הפרטיות בישראל (רק המכללה האקדמית ספיר שבנגב המערבי לא נבדקה בשל המצב הביטחוני).

צוות המומחים הגיש את מסקנותיו במסגרת מערכת חדשה להערכת איכות שייסדה המל"ג, בה נבדקים מדי שנה תחומי לימוד שונים. כעת נבדקים, בין השאר, תחומי ההיסטוריה והעבודה הסוציאלית. ב"הארץ" פורסמו לראשונה ממצאי בדיקת מקצוע מדעי המחשב, שגם ממנה הצטיירה תמונה עגומה לגבי איכות ההוראה, היקף ואיכות הסגל והתשתיות.

הוועדה לבדיקת מקצוע מינהל העסקים הוקמה ב-2006, ובראשה עומד סטיוארט גרינבאום, פרופסור בולט בארה"ב. חברים בה עוד שישה פרופסורים למינהל עסקים מארה"ב, הולנד וישראל. באחרונה נמסרו ממצאי הבדיקה למוסדות להשכלה גבוהה לצורך קבלת תגובתם. הדו"ח המלא צפוי להתפרסם בשנת הלימודים הבאה, לאחר קבלת תגובת המבוקרים והדיון בממצאים במל"ג.

לדברי חברי הוועדה, הכשרת הנהגה ניהולית היא "יעד אסטרטגי לעידוד הצמיחה הכלכלית, המוביליות החברתית והשגשוג בישראל". עוד סבורים חברי הוועדה כי "על תוכניות ההכשרה במינהל העסקים בישראל להימנות עם 30 התוכניות הטובות ביותר בעולם ולפחות אחת מהן (צריכה להימנות) עם עשר המובילות". ואולם, לדעת מחברי הדו"ח, אף אחת מהן אינה כלולה כיום בין 30 התוכניות המובילות.

מרצים רבים "בעלי איכויות נמוכות"

לדעת המומחים, הסיבות המרכזיות למצבן העגום של המחלקות נעוצות בעלייה המהירה בביקוש ללימודי מינהל עסקים, ומנגד במחסור בתשתית הוראה, בהיקף ובאיכות הדרושים. בעוד שב-1990 עמד מספר הסטודנטים לתואר ראשון במינהל עסקים על 574, ב-2005 הגיע מספרם לשיא של 8,592.

ואולם הגידול לא לווה בהגדלת התקציבים, וכתוצאה מכך בתוכניות החדשות מלמדים מרצים רבים "בעלי איכויות נמוכות" ובלא תואר דוקטור, מציינים חברי הוועדה.

זאת ועוד: מספר שעות ההוראה צומצם, הלימוד עבר לשעות הערב, שבוע הלימודים צומצם ליומיים, משרות הוראה רבות הן חלקיות ביותר וחלק מהמורים הם פרופסורים בגמלאות "עייפים מהוראה וחסרי חדוות הוראה, שמלמדים במקום סגל הוראה מתאים יותר", כותבים המומחים ומסכמים: "התוצאה הינה דעיכה מדכאת באיכות תוכניות התואר הראשון והשני.

עוד נמצא כי ההוראה בישראל מבוססת על תוכניות לימוד "חסרות ארגון וסדר", ובתי הספר למינהל עסקים "הפכו למוסדות ללא חזון. אין גם צביון ייחודי ואין ניסיון להגדיר בידול תכני, שיאפשר לכל אחד מהם להגדיר את שליחותו וערכיו הייחודיים, המבדיל את המוצר שלו מן האחרים".

הוועדה סבורה כי "חזון איננו אוסף של קלישאות כגון 'חתירה לאיכות ומצוינות'". מפאת המשאבים המוגבלים ממליצה הוועדה שהמל"ג ינווט את בתי הספר הקיימים להתמחות בתחומים נפרדים, כגון מימון, שיווק או יזמות.

הוועדה מצאה כי לצד הגידול העצום במספר הסטודנטים לתואר ראשון, מספר הסטודנטים לתואר דוקטור הצטמצם "באופן היוצר סכנה לתחום ולאיכותו" ולא יענה על דרישות הפיתוח של התחום בעתיד. לפי הוועדה, רמת הכשרת הדוקטורנטים נפגעה כתוצאה מהקיצוצים התקציביים, ולכן על האוניברסיטאות "להקים מייד" תכניות משותפות להכשרת דוקטורנטים.

חברי הוועדה ממליצים גם להרחיב את טווח ההשכלה של המנהלים. לדבריהם, יש לשנות את תוכניות ההכשרה כך שיכללו לימודי חובה בתחומים כמו אתיקה בעסקים, ואחריות חברתית של תאגידים.

לפי החלטת הוועדה, הדו"ח לא יכלול דירוג של המוסדות. בניגוד לדו"ח לגבי מדעי המחשב, החליטו חברי הוועדה שלא להעניק למחלקות ציונים מילוליים ("איכות גבוהה", "איכות בלתי מספקת") וכו'.

ilanvag
    חבר
    מספר הפוסטים: 157

To: Assaf Wand, All

חברים, אני קניתי "שקי גופות" באורך של 140 ס"מ בשוק הכרמל בתל-אביב, באחת מחנויות התיקים במרכז השוק. זה מתוצרת ALON, נראה כמו קיטבג ענק בצבע שחור, וכל תיק כזה הכיל הרבה מעל 30 ק"ג.

כל אחד כזה עלה לי בסביבות 80-85 שקל, וקניתי *המון* כאלה (לפחות 5-6, כולל כמה שלקחתי מקופלים במזוודות, למקרה שאצטרך לפרוק מזוודות).

בקיצור, היום, אחרי שנכנסנו לדירה והתחלנו לפרוק את הכל, זה ממש כיף לקפל אותם ולדחוף את כולם לתוך מזוודה אחת. אם תקנו מזוודות, אתם תיתקעו איתן, כי אין איפה לאחסן את הדבר הגדול הזה! לא מומלץ לקנות יותר ממזוודה אחת או שתיים, וכל השאר – רק תיקים.

אסף – יופי של המלצה, מצטרף אליה בחום.

אגב, באותה חנות קניתי גם שני סטים של מזוודות. סט זה שתי מזוודות – מזוודה ענקית של 32 אינץ', ועוד מזוודת עלייה למטוס, 250 שקל לכל סט (אבל זה היה אחרי שהוצאתי את המיץ למוכרת… ).

אילן

rocksrabbit
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: Itair

מישהו כבר מצא חנות שמוכרת שקיות וואקום, עברתי כמעט בכל סניף של הום סנטר ואייס במרכז….

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159

To: rocksrabbit

Call this number: 057-7361629 and ask for a place and time where and when they will be… (it's like Bulshoy circus…).

rocksrabbit
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: shimonh

היי שמעון

מה קורה בן אדם…קודם כל משום מה נמחק לי האימייל שלך שלח לי אימייל….

itzik.katzav at gmail com

דבר שני, אתה קנית את השקיות האלו? הם מספיק גדולות לשמיכות? כמה הן עולות?

Roy Ben-Ami
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

אני התקשרתי למספר *5765 והם מבצעים משלוח של השקיות אליך הביתה.

לפי איתי הם מספיק גדולות להכניס שמיכת פוך.

JohnnyCash
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

To: Roy Ben-Ami

A bit off topic…

Does anyone here knows someone who study/studied in Yale and his contact details?

Thanks

nbomash
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

משהו יודע איפה קונים את שקי הגופות הללו?

עדיין לא מצאתי מקום אחד שמוכר אותן.

ניב.

ilanvag
    חבר
    מספר הפוסטים: 157

To: niv_b

בשוק הכרמל. אני אנסה להסביר לך בדיוק היכן זה:

כאשר אתה נכנס לשוק דרך אלנבי, והולך לאורך הרחוב המרכזי של השוק, אז זה יוצא בערך בין שליש לאמצע הדרך (בין אלנבי לבין סוף הרחוב המרכזי, כלומר מגרש החניה).

יש שם שתי חנויות תיקים, די צמודות זו לזו, בצד שמאל של השוק (שוב, הליכה מכיוון אלנבי). מדובר על החנות השנייה (בראשונה יש מישהי זקנה ודי אנטיפטית). תשאל אותה לגבי התיקים הענקיים של ALON, בגודל של 140 ס"מ; אם הגעת לחנות הנכונה, אז או שיהיו לה במקום, או שהיא תוכל להשיג לך בתוך כמה שעות, מהמשווק שהיא עובדת איתו. אם יגידו לך שאין תיקים כאלה, אז הגעת לחנות הלא-נכונה.

זהו, זה ההסבר הכי טוב שאני יכול. היה לי את הטלפון של הגברת, אבל צר לי – זה לא נסע אתי לארה"ב…

oferva
    חבר
    מספר הפוסטים: 48

חבר'ה, מה נסגר איתכם? זה פורום שוק הכרמל או פורום "התקבלת, אנא עדכן?"

nbomash
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

תודה רבה אילן.

anatshi
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

Dear current MBA students and Alumni:
    I wanted to let you know of a few great initiatives for the Israeli MBA community.
    Examples include: A Linkedin group, and a mailing list which informs on tech careers worldwide.

To subscribe to the mailing lists, to join our network, and to learn about upcoming initiatives and events please contact me.

anatshi at walla dot co dot il

idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

To: anatshi

אייל, איתי,Psychodude, EPONY, ניסן, אסף שגיא, קרן, אילן וכל חברי הפורום אשר התקבלו ועוזבים בימים אלו את הארץ,

המון המון תודה על כל העזרה והטיפים שניתנו כאן. המון בהצלחה בדרך חדשה זו, בטוח שתצליחו.

אשמח אם תמשיכו לעזור ולעדכן גם משם.

לשנה הבאה בשיקגו/פילי/בוסטון/…. הבנויה

y.c
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

To: idanva, All

גם אני רוצה להצטרף לאיחוליו של עידן:

לכל חברי הפורום אשר התקבלו לבתי הספר, אני רוצה להודות לכם על האינפורמציה הרבה שחלקתם עימנו, ומקווה שתמשיכו לעשות כך ממקום מושבכם בארצות הברית ואירופה

ושוב תודה

ירון

Triger
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: Psychodude

Dear Psychodude,

First – Congratulations!! I guess it's never to late to congratulate… and it's always a pleasure to do so…

Second – I'll be more than happy to hear about your 'insights'. It sounds like you really know what you're talking about! I'm planning to apply to several IV league schools in this coming October. How can I reach you??

Thanks and Good Luck!!!

T.

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

To: Triger

Hi Triger,

Thanks for the good wishes and complements. I will be happy to assist.

If you think your questions will be of value to others then it might be better to do that here. Otherwise, shoot me your email.

Good luck,

siska
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

Got that very much waited for phone call from Insead – and I am in (Jan 2008, Singapore)!

Anyone else here starting in January? Start posting!

Siska

YV
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

To: siska

מזל טוב!

כל הכבוד

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: siska

Congrats Siska!

Best of luck, and I hope to see you on campus sometime next year!!

avim
    חבר
    מספר הפוסטים: 48

חברים יקרים,

אני שמח לבשר שהתקבלתי לתוכנית ה- MBA של IESE !!!!

פעימות לב מטורפות כשראיתי את ההודעה החדשה עם הנושא המאיים "החלטה סופית" ואז הקלה עצומה כשהבנתי שאני בפנים. (ואז מחשבה – מאיפה לעזאזל אני מביא עכשיו 100 אלף יורו…. :) )

בהצלחה לכולכם ורק חדשות טובות,

אבי

odedp
    חבר
    מספר הפוסטים: 61

חברים,

אנחנו (סטודנטים משנה ראשונה ושניה בקלוג) מגיעים לביקור בארץ הקודש ורוצים לארגן מפגש לא פורמלי עם כל מי שמתעניין בקלוג (הגיש או מתכוון להגיש) כדי לשתף אתכם בחוויות שלנו ולענות על כל שאלה שעולה לכם בראש בנוגע לבה"ס ותהליך הקבלה. חשבנו על בית-קפה באזה"ת הרצליה פיתוח ביום רביעי, 24/12, בשעה 19:00. אם אתם בעניין, שלחו לי בבקשה מייל, כדי שנוכל להתארגן על מקום בהתאם: operry2010 at kellogg dot northwestern dot edu

נתראה בקרוב

Gili_Kellogg
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

Dear Applicants,

We would like to invite you to join our Kellogg student event in Israel taking place on December 24th.
    We assume you have already seem all the possible presentations from all the top MBA programs, therefore, we decided to organize a more casual event to give you the opportunity to meet us in small group conversations. Where you can ask the “hard” and personal questions and get our personal prospective on the Kellogg MBA program. Don’t miss this opportunity to learn about student life at Kellogg!

Please join current students from the Kellogg School
    for a coffee chat in
    Herzliya, Israel
    December 24, 2008
    7:00pm
    Arcaffe,
    5 Shenkar st.,
    Hezliya Pituach Industrial Park , Israel
    Space is limited so please RSVP at:
    face=Calibri http://www.kellogg.northwestern.edu/Programs/FullTimeMBA/Admissions_events/Off_Campus_events.aspx
    ariel13
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

Future applicants,

I will be in Israel next week and would like to host a small informal information session about the Tuck Business school at Dartmouth. I wish to take the chance to know some of you, tell you about my experiences as a student and answer your questions about Tuck, Dartmouth, the application procedure, and anything else you wish to discuss. It would be probably either Sunday the 21st or Monday the 22nd. From my experience, informal sessions are the best way to know a school (besides the visit itself…), the culture and some real students experience.

Please shooot me an e-mail if you are able to attend, what day is convenient to you and in what area (Center/North/South…).

[email protected]

See you soon,

REL

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

בוקר טוב לכולם,

אני שמח לבשר שהתקבלתי לקלוג!

אתמול בלילה ביקשו שאשלח סריקה של ציון הטופל הרשמי שלי. כמובן שהפכתי עולמות ומצאתי שכן עם סורק ושלחתי להם מיד. הם חזרו אלי עם מייל תודה קצר.

היתה לי הרגשה שזה סימן טוב (אם היו מתכוונים לשלוח אותי לדרכי לא היו טורחים לוודא שהטופל שלי לגיטימי, לא?).

כל הלילה התהפכתי במיטה. ב-5 בבוקר התייאשתי ומצאתי מייל שמאשר שהתקבלתי!! כמובן שהתהפכתי במיטה גם מאז. הולך להיות יום מאד הזוי בעבודה:)

danbarak
    חבר

To: gileyal

מזל טוב!
    rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

אתה בטח מבין שזה לא פותר אותך מלהתלוות אלינו לכל האירועים העתידיים
    gileyal
    חבר

חס וחלילה. אבל מעכשיו אני לא אצטרך לעשות את עצמי מנומס ואגש ישר לאוכל:)
    rash733
    חבר

דרך אגב אפשרות להתמודד עם העניין של סורק ב 1 בלילה
    זה פשוט לצלם את המסמך בתור תמונה במצלמה דיגיטלית על הגדרה של צילום חפצים קטנים
    ככה צילמתי מספר תעודות שהיו במסגרת ולא הצלחתי לצלם במכונת צילום

Yoni1492
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

To: rash733

ממש מקגייוור אתה… :)

מזל טוב גיל!

rash733
    חבר

לדעתי מקגיוור הוא בוגר של MIT
    מחזור 1980
    gileyal
    חבר

איפה היית אתמול בלילה כשהייתי צריך אותך (נשמע לא טוב, אה…?)
    aletzu
    חבר
    מספר הפוסטים: 105

גיל, המון מזל טוב!!!!!!!!!!!! שחקת אותה!!! :)
    אני עדין מקווה לראות את הפרצוף שלך כל בוקר בשנה הבאה במקום אחר
    gileyal
    חבר

תודה רבה!!

עד שנה הבאה אלוהים גדול…

shsh
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

שלום לכולם,

אני שמחה לבשר שהתקבלתי לאינסיאד.

קיבלתי את הטלפון המיוחל לפני מספר שעות, טרם קיבלתי את האי מייל.

בהצלחה לכל השאר, מקווה שתקבלו את הטלפון בקרוב

LBS_hopeful
    חבר
    מספר הפוסטים: 142

To: shsh

כל הכבוד!!

בהצלחה…

(בקרוב אצלנו – הממתינים)

LBS_hopeful
    חבר

To: shsh, All

בדיוק נזכרתי שגם את ההודעה על הראיון קיבלת מוקדם…

אם קיבלת רק עכשיו את הודעה, אז אולי לי ולכל הממתינים האחרים יש עוד זמן…

shsh
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: LBS_hopeful

יש עוד יומיים שלמים לקבלת הטלפונים…כך שיש עוד זמן

לי אישית – חוקי מרפי עזרו. עד תחילת השבוע כל הזמן חשבתי מה יהיה ולמה לא מתקשרים.

לפני יומיים קיבלתי הצעת נישואין….ככה שמן הסתם התעסקתי בדברים אחרים, לא חשבתי על זה ופתאום הטלפון הגיע.

ההתנתקות מומלצת לכולם

lauriy
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

when it rains …

מזל טוב!!!

kit
    חבר

התנתקות זה בכלל דבר מומלץ…

מזל טוב כפול, נשמע שיהיה לכם ירח דבש ארוך במיוחד!

atlant15
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

הודעת דחייה ראשונה – מקורנאל, לפני מספר דקות (עדיין בלי מייל, רק נרשם באתר).

הנורה הראשונה נדלקה כאשר הבנתי שלא זומנתי לראיון…

2 תשובות נוספות עד יום שישי.

kit
    חבר

אני ברשימת המתנה ב INSEAD.

איפה epony להערכת סיכויים מקצועית?

LBS_hopeful
    חבר

Hope you get in… no word yet 4 me…. did you get a call/email?

kit
    חבר

I got my answer at 15:30 by email (but just saw it now), so I guess you can relax till tomorrow.

I got email from LBS asking about a specific time in my resume. Not sure if this is a good or bad indicator.

LBS_hopeful
    חבר

To: kit

THIS IS MAD!!!!! I"M LOSING IT!!!! I CAN"T WAIT UNTIL TOMORROW!!

danbarak
    חבר

Just got the call from Chicago. I'm in!!!
מוצגות 50 תגובות – 551 עד 600 (מתוך 847 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.