Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,551 עד 1,600 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • infinity4
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: aringo

שלום קארין,
    האם תוכלי להתייחס לנושא של דחיית לימודים בשנה במידה והתקבלתי? היכן זה אפשרי והיכן לא?

תודה!

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: infinity4

שלום קארין,
    האם תוכלי להתייחס לנושא של דחיית לימודים בשנה במידה והתקבלתי? היכן זה אפשרי והיכן לא?

תודה!

למיטב נסיוננו, MIT, קולומביה, קורנל ו-NYU נוטים שלא להעניק דחיות לימודים אלא במקרים נדירים. ברקלי, UCLA, טאק, וורטון ודרדן מעניקים דחיות לימודים גם במקרים פחות נדירים אלא שגם כאן מדובר במקרים חריגים יחסית ויהיה צורך בהסבר משכנע על מנת לקבל את הדחייה (deferral).

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין
    03-9708829 (אפשר גם בשעות הערב)

NIOZ
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

היי
    רציתי לשאול לגבי הסיכויים לקבלה לתואר שני במנע'ס באחת מהתוכניות טופ-10-20
    לגבי הנתונים אני אספר בקצרה:
    ניסיון צבאי: 8200. איש מודיעין, סגן מפקד צוות (15 איש) ומפקד קורס קצר (20-25 אנשים).
    לאחר השחרור: עבודה בבנק גדול (10 חודשים) כבנקאי, לאחר מכן קודמתי וקבלתי אחריות נוספות.
    לאחר מכן עבודה קצרה של כחצי שנה בחברת הייטק בתחום הפרסום באינטרנט.

כיום סטודנט לחשבונאות ומשפטים באונ' העברית. ממוצע ציונים של התואר עדיין לא ידוע (מעריך שיהיה מעל הממוצע אבל לא בהרבה מעל הממוצע). אני עובד תוך כדי הלימודים בעבודות מזדמנות (מלצרות וכו', לא רלוונטי כל כך).

פסיכומטרי 720, מעריך שיכול להוציא (במקסימום) 700 בgmat.

מבחינת ניסיון תעסוקתי שלאחר התואר – אני מעוניין להתחיל ללמוד ישר לאחר ההתמחות בחשבונאות, שנתיים ניסיון באחד ממשרדי הביג 4 (kpmg, ey, deloitte, pwc).

מבחינת התנדבות: התנדבתי שנה ב'אחריי' וכעת אני מתנדב במחלקה המשפטית במרכז התומך במכורים לסמים של עיריית ירושלים.

aringo
    חבר

To: nissanel

היי
    רציתי לשאול לגבי הסיכויים לקבלה לתואר שני במנע'ס באחת מהתוכניות טופ-10-20
    לגבי הנתונים אני אספר בקצרה:
    ניסיון צבאי: 8200. איש מודיעין, סגן מפקד צוות (15 איש) ומפקד קורס קצר (20-25 אנשים). אניח שלא היית קצין
    לאחר השחרור: עבודה בבנק גדול (10 חודשים) כבנקאי, לאחר מכן קודמתי וקבלתי אחריות נוספות.
    לאחר מכן עבודה קצרה של כחצי שנה בחברת הייטק בתחום הפרסום באינטרנט.

כיום סטודנט לחשבונאות ומשפטים באונ' העברית. ממוצע ציונים של התואר עדיין לא ידוע (מעריך שיהיה מעל הממוצע אבל לא בהרבה מעל הממוצע). אני עובד תוך כדי הלימודים בעבודות מזדמנות (מלצרות וכו', לא רלוונטי כל כך).

פסיכומטרי 720, מעריך שיכול להוציא (במקסימום) 700 בgmat.

מבחינת ניסיון תעסוקתי שלאחר התואר – אני מעוניין להתחיל ללמוד ישר לאחר ההתמחות בחשבונאות, שנתיים ניסיון באחד ממשרדי הביג 4 (kpmg, ey, deloitte, pwc).

מבחינת התנדבות: התנדבתי שנה ב'אחריי' וכעת אני מתנדב במחלקה המשפטית במרכז התומך במכורים לסמים של עיריית ירושלים.

שלום,
    בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, של GMAT 700 ושל התמחות באחד מה-Big Four, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בתוכניות כגון Duke ו- UCLA, בין תחרותי לחזק ב-McCombs, מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-Simon, USC, בוסטון קולג' ו-Kelley, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-NYU, ובין תחרותי לסטרצ' בתוכניות כגון קולומביה, שיקגו ו-וורטון (קרוב יותר לסטרצ' בשתי האחרונות). התמקדתי בתוכניות שחזקות במימון/חשבונאות.
    ראה עוד על רוב התוכניות האלה (מלגות עבר לישראלים, תחומי חוזק, דירוגים ועוד) ב: http://www.aringo.co.il/programs
    בהצלחה!
    menkesu
    חבר
    מספר הפוסטים: 6
    היי קארין,
    הייתי שמח לקבל את חוות דעתך על הנושא של ציוני התואר אל מול עבודה איכותית.
    כרגע אני לומד הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת ת"א, את השנה ראשונה סיימתי מצטיין דקאן(5% עליונים).
    ההתלבטות כעת היא האם להתחיל לעבוד במקום איכותי, כמו Google לדוגמה – כנראה שהדבר יבוא על חשבון להישאר ב-5% עליונים אבל אני מאמין שעדיין אוכל להיות ב-10% העליונים. מה לדעתך מהווה יתרון יותר טוב – ניסיון בעבודה במקום טוב או לסיים את התואר ב-5% העליונים, בהנחה ואני מעוניין להתקבל ל-MBA במסלולים בטופ 10.

תודה,
    אודי

aringo
    חבר

To: menkesu

היי קארין,
    הייתי שמח לקבל את חוות דעתך על הנושא של ציוני התואר אל מול עבודה איכותית.
    כרגע אני לומד הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת ת"א, את השנה ראשונה סיימתי מצטיין דקאן(5% עליונים).
    ההתלבטות כעת היא האם להתחיל לעבוד במקום איכותי, כמו Google לדוגמה – כנראה שהדבר יבוא על חשבון להישאר ב-5% עליונים אבל אני מאמין שעדיין אוכל להיות ב-10% העליונים. מה לדעתך מהווה יתרון יותר טוב – ניסיון בעבודה במקום טוב או לסיים את התואר ב-5% העליונים, בהנחה ואני מעוניין להתקבל ל-MBA במסלולים בטופ 10.

שאלה טובה… אם מדובר במקום חזק/"חם" במיוחד כמו גוגל, פייסבוק, מקינזי או BCG – להערכתי, בהיבט של סיכויי הקבלה, שווה לרדת מאחוזון 5 לאחוזון 10. אם מדובר במקום חזק פחות, התשובה תלויה בנסיבות: עד כמה החברה יוקרתית בעיני ועדות הקבלה? באיזה תפקיד מדובר? מה הקידומים/הישגים הצפויים? מתי אתה מתכנן להגיש (מייד אחרי התואר או כמה שנים אחרי?) וכדומה.

בנוסף אציין שתמיד טוב למצוא את האיזון המושלם, גם אם תהיה בטופ 10% בסוף התואר ולא בטופ 5%, נציין את זה באפליקיישן וזה עדיין יהיה מעולה.

תודה,
    אודי

בבקשה אודי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

LiorB
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

שלום קארין,
    שאלה קצת כללית ברשותך – כיצד היית ממליצה לכוון את הקריירה והלימודים על מנת לשפר סיכויי קבלה לטופ MBA בעתיד? אני מתכוון להנחיות כלליות למועמדים, לאו דווקא למקרה הספציפי שלי.
    תודה וחג שמח!
    aringo
    חבר

To: LiorB

שלום קארין,
    שאלה קצת כללית ברשותך – כיצד היית ממליצה לכוון את הקריירה והלימודים על מנת לשפר סיכויי קבלה לטופ MBA בעתיד? אני מתכוון להנחיות כלליות למועמדים, לאו דווקא למקרה הספציפי שלי.
    תודה וחג שמח!

מה שבד"כ עוזר בהקשר של תוכנית הקריירה בשלב בו אתה נמצא הוא לחשוב על חוט המקשר את הדברים שעשית עד היום, ולהמשיך "לשזור" את החוט הזה בקריירה (וכן בלימודים ובפעילות ההתנדבותית/קהילתית) שלך מכאן ואילך. החוט המקשר יכול להיות התמקדות בתעשייה מסויימת (למשל: תוכנות אבטחה) או בתחום מקצועי מסויים (למשל: שיווק לצרכנים). העקרון של ה"חוט המקשר" הוא אחד מכמה עקרונות שיסייעו למועמדותך, ויש לשקול את העקרונות השונים זה מול זה בקבלת החלטות. למשל – אם מחד עומדת עבודה שמתחברת עם החוט המקשר אך בה לא תוכל להפגין מנהיגות (או: אינך צופה שתוכל להתקדם), ומנגד עומדת עבודה בה תנהל 10 אנשים (או, למשל, צפוי שתתקדם פעמיים בתוך שנתיים), סביר כי האלטרנטיבה השנייה חזקה יותר.

בנוסף לבחירות קריירה נבונות, יהיה טוב אם "תשים את הכוונת" על 2-3 ממליצים פוטנציאליים (אם יש מישהו בכיר מאוד/מפורסם שאתה יכול לעשות עבורו עבודה כלשהי זה מצויין) ותבנה איתם יחסים מעולים, תשקול פעילות ציבורית/חברתית/התנדבותית/פוליטית (אם היא בהקשר המנהיגותי/הבחרותי/יזמי זה טוב במיוחד), תבנה היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, תעקוב אחרי פורומים כגון זה, תחשוב אם יש לך כרגע (או בהמשך) הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), תגבש את מטרותיך לעתיד (תוכנית הקריירה), תצבור כמה הצטיינויות שאפשר בלימודים/עבודה/פעילות אחרת, תלמד על בתי הספר, תבקר בקמפוסים אם יוצא לך, ותבחר 2-3 בתי ספר שעליהם תשים את הפוקוס.

ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

מקווה שעזרתי, בהצלחה וחג שמח!

צוות ארינגו
    קארין

astronaut
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

היי קארין,

לאור החשיבות הרבה של ציוני התואר הראשון בקבלה ל-MBA, האם כדאי לי לנסות לתקן את הממוצע למשל בקורסים באוניברסיטה הפתוחה?

aringo
    חבר

To: astronaut

היי קארין,

לאור החשיבות הרבה של ציוני התואר הראשון בקבלה ל-MBA, האם כדאי לי לנסות לתקן את הממוצע למשל בקורסים באוניברסיטה הפתוחה?

אם תסיים כמה קורסים בהצטיינות או בציונים גבוהים באוניברסיטה הפתוחה, בייחוד בתחום בו אתה אולי יכול להתפס כחזק פחות (למשל: מתמטיקה?), הדבר יתרום למועמדותך במידה בינונית עד נמוכה (קרוב יותר לנמוכה) להערכתי.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

Twiy
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: All

שלום ארינגו!
    אני מברך על העבודה הנפלאה .

אני אמנם צעיר יחסית (22) אבל משתדל להמשיך לבנות ולחזק את הקו״ח בתקווה להתקבל יום אחד לאחת התוכניות המובילות.
    רציתי לדעת האם חשוב שיהיו לי ״הוכחות״ (תעודות, אישור בכתב) על התנדבויות ופעילות חברתית שעשיתי?
    לדוגמא, אני כרגע בנפאל והתנדבתי חודש בבית יתומים שהוא חלק מארגון בינלאומי.
    האם בתהליך הקבלה יבקשו ממני להוכיח שעשיתי את הפעילות/התנדבות?

aringo
    חבר

To: Twiy

בד"כ לא יבקשו הוכחות/תעודות/אישורים בכתב, עצם העובדה שזה רשום ברזומה זה מספיק עם זאת, כמה דברים לקחת בחשבון:

1. יש סיכוי קטן שכן ירצו את ההוכחות, אם במסגרת בדיקה מדגמית (שחלק מבתיה"ס עושים על חלק מהמועמדים לאחר הגשת האפליקיישן) ואם במסגרת שינויים בתהליך האפליקיישן (שבי"ס מסויים יחליט פתאום שהוא כן רוצה הוכחות).

2. יש סיכוי שתרצה להביא המלצה מההתנדבות הזאת (תלוי באלטרנטיבות שיהיו לך בבוא היום) – אז גם אם אין לך תעודות, שקול לפתח קשר ולשמר אותו עם מישהו משם לצורך זה.

בהצלחה!

קארין

omrih
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

שלום קארין,
    רציתי לברר האם היותי תושב ארה"ב (ולא אזרח), תורם לסיכויי הקבלה שלי בתוכניות המובילות?
    האם הדבר תורם לסיכויי קליטתי בשוק העבודה האמריקני? תורם בקבלת מלגות?
    תודה רבה!

aringo
    חבר

To: omrih

שלום קארין,
    רציתי לברר האם היותי תושב ארה"ב (ולא אזרח), תורם לסיכויי הקבלה שלי בתוכניות המובילות?
    האם הדבר תורם לסיכויי קליטתי בשוק העבודה האמריקני? תורם בקבלת מלגות?
    תודה רבה!

האם ויזת התושבות הזו מעניקה אפשרות עבודה ארוכה יותר בארה"ב מזו שתעניק לך ויזת סטודנט? אם לא, אז להערכתי לעובדת היותך תושב ארה"ב תהיה השפעה זניחה על סיכויי הקבלה שלך או על היכולת למצוא עבודה. אם כן, אז תהיה לסטאטוס הזה תרומה (קטנה להערכתי) בנושא של סיכויי הקבלה. לגבי נושא מציאת עבודה, שוב, תלוי במעמד הויזה אבל היתרון היחידי שזה יכול לתת לך הוא שיש חברות שמגיעות לקמפוסים אך לא מגייסות תלמידים בינלאומיים להתמחויות קיץ או לעבודות אחרי ה-MBA כמו חברות פרסום, שיווק, ניהול ספורט וכו' ובמידה וכן יש לך תושבות (אישור לעבוד בארה"ב) – אולי העבודות האלו כן יהיו אופציונאליות עבורך.

לגבי מלגות – הסטאטוס הזה יסייע להערכתי רק במקרה של מלגות שדורשות סטאטוס תושב לשם קבלתן (כמעט לא נתקלתי במלגות כאלה).

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

astronaut
    חבר

אהלן,

יש לי שאלה לגבי המלצות:
    אני נעזר בממליצים שמכירים אותי וכותבים לי נקודות, אבל הם בסופו של דבר נותנים לי לכתוב את ההמלצות בעצמי. השאלה היא מאיזה דרג כדאי לי לבקש המלצה – מנהל זוטר או סמנכ"ל, בהנחה שהתוכן של ההמלצה יהיה מאוד דומה.

aringo
    חבר

אהלן,

יש לי שאלה לגבי המלצות:
    אני נעזר בממליצים שמכירים אותי וכותבים לי נקודות, אבל הם בסופו של דבר נותנים לי לכתוב את ההמלצות בעצמי. השאלה היא מאיזה דרג כדאי לי לבקש המלצה – מנהל זוטר או סמנכ"ל, בהנחה שהתוכן של ההמלצה יהיה מאוד דומה.

בהנחה שהתוכן ורמת ההתלהבות דומים מאוד, נותרת כאן השאלה של הרושם שיווצר לגבי עומק ההיכרות. אם תהיה תחושה שהסמנכ"ל פיקח על עבודתך (ולו באופן חלקי) ומכיר אותה לעומק (הוא יכול להמחיש זאת בעזרת דוגמאות מפורטות וספציפיות, למשל) ולאורך זמן, להערכתי כדאי לבחור בסמנכ"ל. אם תהיה תחושה שהסמנכ"ל בקושי מכיר את עבודתך או את היכולות שלך, עדיף להערכתי בחור במנהל הזוטר.
    שים לב שבדרך כלל כללי האתיקה של בתי הספר אוסרים על המועמד
    לראות את ההמלצה שמגיש הממליץ.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

astronaut
    חבר

שלום קארין,
    רציתי לשאול איך תשפיע העובדה שהייתי אחד ממקימיה של חברה על מועמדותי לתוכניות MBA? כיצד ניתן למנף זאת בצורה טובה באפליקיישן?
    aringo
    חבר

שלום קארין,
    רציתי לשאול איך תשפיע העובדה שהייתי אחד ממקימיה של חברה על מועמדותי לתוכניות MBA? כיצד ניתן למנף זאת בצורה טובה באפליקיישן?

העובדה שאתה ממקימיה של חברה מרשימה במיוחד – כדאי שההישג הזה יהיה בולט, מוצג בחדות (מבחינת המעורבות שלך – (co-founder? ובאופן כמה שיותר מרשים (בייחוד לגבי מצב החברה כיום) בחומרי ההרשמה שלך.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

orizeli
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום,
    אני סטודנט שנה ד׳ לרפואה ומתעניין בלימודי MBA. רציתי לדעת האם עבודה כאנליסט בחברת מודיעין עסקי (במשרה חלקית כסטודנט) יכולה לתרום לי לסיכויי הקבלה לתוכניות השונות? האם ניסיון בחברה כזו יכול לתרום לי בקבלה לחברות ייעוץ אסטרטגי דוגמת מקינזי? האם עבודת סטודנט במחקר רפואי או בחברת ביוטק יתרום לי יותר או פחות בסיכויי הקבלה לתוכניות ה-MBA ו/או חברות הייעוץ לעומת עבודה במודיעין עסקי?

תודה רבה!

aringo
    חבר

To: orizeli

שלום,
    אני סטודנט שנה ד׳ לרפואה ומתעניין בלימודי MBA. רציתי לדעת האם עבודה כאנליסט בחברת מודיעין עסקי (במשרה חלקית כסטודנט) יכולה לתרום לי לסיכויי הקבלה לתוכניות השונות? האם ניסיון בחברה כזו יכול לתרום לי בקבלה לחברות ייעוץ אסטרטגי דוגמת מקינזי? האם עבודת סטודנט במחקר רפואי או בחברת ביוטק יתרום לי יותר או פחות בסיכויי הקבלה לתוכניות ה-MBA ו/או חברות הייעוץ לעומת עבודה במודיעין עסקי?

בהנחה שלא מדובר בחברה שהיא אחת המובילות בעולם בתחום, התרומה למועמדותך (בהנחה של הישגים/קידומים סבירים בעבודה) תהיה קטנה להערכתי.

אם מדובר באחת החברות המובילות בעולם בתחום, התרומה תהיה קטנה עד בינונית (קרוב יותר לקטנה) להערכתי.
    התרומה של העבודה הזו לקבלה לחברות ייעוץ אסטרטגי כגון מקינזי תהיה קטנה יותר להערכתי מאשר התרומה לסיכויי הקבלה לתוכניות המובילות (כי במקינזי ודומיו יש התבססות גדולה יותר על ראיונות ומבחנים).
    להערכתי עבודה במחקר רפואי (ויותר מכך, בחברת ביוטק) בחברה שהיא באותו סדר-גודל (מבחינת המוניטין) כמו חברת המודיעין העסקי תתרום למועמדותך במידה שהיא משמעותית גבוהה יותר מאשר תרומתה של חברת המודיעין העסקי, הן בגלל החיבור ללימודי הרפואה שלך ו-(אני מניח) לתוכנית הקריירה שתציג באפליקיישן והן בגלל שמדובר בתחום "חם" יותר בקרב ועדות הקבלה.

תודה רבה!

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו

c0wb0y
    חבר

הי קארין,
    אני מתכנן להגיש כ-4 אפליקיישנים בסיבוב הראשון. מהו המינון המומלץ לדעתך להגשה בין התוכניות בטופ 5 לשאר?
    תודה!

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

הי קארין,
    אני מתכנן להגיש כ-4 אפליקיישנים בסיבוב הראשון. מהו המינון המומלץ לדעתך להגשה בין התוכניות בטופ 5 לשאר?
    תודה!

מהי רמת הסיכון שאתה מעוניין בה? עד כמה אתה רוצה להבטיח את קבלתך? עד כמה חשובים לך הסיכויים למילגה משמעותית?התשובה משתנה מאדם לאדם. למועמד ה"ממוצע" הייתי ממליצה לפנות ל-5-7 מקומות (בשני הסיבובים) ולכלול בהם 1-2 בתי"ס בהם הוא מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית, 1-3 בתי"ס בהם הוא מועמד תחרותי, ו-1-2 בתי"ס בהם הוא בסטרצ'

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

mastermind
    חבר

שלום,

רציתי לשאול מהו הרף התחתון המקובל בג'ימאט על מנת להתקבל ל-MBA בטופ-10?

תודה רבה.

aringo
    חבר

שלום,

רציתי לשאול מהו הרף התחתון המקובל בג'ימאט על מנת להתקבל ל-MBA בטופ-10?

תודה רבה.

לגבי GMAT מינימלי – ב-5 השנים האחרונות לא נתקלתי במועמד ישראלי שהתקבל לבי"ס טופ-10 עם פחות מ- 580, זה היה השיא ומצב זה מאוד נדיר, בכל שנה מעטים בעולם מתקבלים עם פחות.

ממוצע המתקבלים הוא בד"כ סביב 700-710, וככל שתתרחק כלפי מטה מממוצע זה, כך יהיה קשה יותר להתקבל.

הייתי אומרת שלטופ 10 ציון נמוך מ-660 ייפגע בסיכויי הקבלה, יהפוך את המועמד לפחות תחרותי ויקרב את האופציה של טופ 20/25 במקום.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

yaron_dor
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום קאריןגילעם!
    דבר ראשון, ואני יודע שכבר שמעתם את זה, הפורום הזה הוא מדהים וממש כיף לראות שאתם משתפים את אנשי הפורום בניסיון שלכם.
    רציתי לשמוע מכם בבקשה על סיכויי הקבלה שלה לכמה בתי ספר:
    אני בן 27 מירושלים, בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית, ממוצע 88(לא יודע איזה אחוזון זה, אני מעריך שלפחות 20 אחוז עליונים). במסגרת התואר הייתי חבר במשך 3 שנים במועדון הדיבייט של האוניברסיטה.
    בשנת הלימודים השלישית שלי התנדבתי בארגון יזמים צעירים(בערך כ7 שעות שבועיות, סה"כ בערך כ250 שעות) בבית ספר באזור ירושלים, הובלתי ביחד עם המורה קבוצה של כ15 ילדים, הקבוצה שלי זכתה בכמה פרסים קטנים, לא יותר.
    בשירות הצבאי שלי שירתי ביחידת 8200, במערך הטכני. מיד עם סיום ההכשרה שלי הפכתי לאחראי החפיפות של הצוות והמדור שלי (כ-50 חיילים) וסיימתי בהצטיינות יתרה קורס מטעם הענף שלי, ולאחר מכן מוניתי למפקד קורס זה. בנוסף, פיקדתי על הצוות עצמו (10 חיילים) לפרקים. עקב תפקודי בשירות הסדיר מוניתי, במסגרת תפקיד יועץ, לתפקיד מנהל פרויקט פיתוח חשוב מאוד ביחידה, במשך כשנה.
    ב-8 השנים האחרונות אני מנהל ביחד עם אבי את העסק המשפחתי שלנו- ב-8 השנים האחרונות הכפלנו את מחזור המכירות בעסק (עומדות כיום על כ-8 מיליון ש"ח בשנה). בהקשר של העסק המשפחתי, אני מניח שזה כמעט ולא יתרום לי בהיבט של הניסיון אלא יותר בהיבט ה"סיפורי"? או שכן יתרום משהו? :)
    לפני כמה חודשים התחלתי התמחות בראיית חשבון באחד ממשרדי ה-BIG4 בתל אביב, בזמן הגשת האפליקיישן יהיו לי כ-2 שנות ניסיון (עד תחילת הלימודים 3 שנות ניסיון בדיוק), בעבודה, קשה כמובן לדעת מה יהיו הקידומים.
    GMAT- עשיתי וקיבלתי 660, אולם אני מתכנן לעשות שוב ולכן אשמח אם לצורך הערכתכם הציון יהיה 700.

בתי הספר שאני מתעניין בהם הם TUCK, DARDEN, DUKE-FUQUA, MICHIGAN-ROSS, CHICAGO-BOOTH, MIT וNYU.

תודה רבה!
    ירון

שלום ירון,
    תודה רבה על המחמאות!
    השירות הצבאי והנסיון הפיקודי מרשימים מאוד ותורמים רבות למועמדותך, כמו גם ההתנדבות (שאולי כדאי לשקול לחדש (באותו ארגון, כך שיש רצף) בצורה זו או אחרת, זה משהו שיכול לשפר את מועמדותך).
    הנסיון בעסק המשפחתי יותר חזק להערכתי ממה שאתה מייחס לו כרגע. אני חושבת שלאור הכפלת המכירות, ייקחו את זה ברצינות וזה אחד העוגנים של האפליקיישן שלך. כדאי שתחליט עם אביך מה הטייטל שלך בעסק, ותשחזר את תחומי האחריות שלך ואיך הם גדלו עם הזמן (אם גדלו). אם היה טייטל זוטר יותר שהשתמשת בו בעבר, תציג ברזומה את החלוקה לתקופות כך שיהיה ברור שהחשיבות שלך בעסק עלתה (ועימם הנסיון והאחריות). סביר שאפשר לבנות לפחות חיבור אחד (או חלק מחיבור) על הישג שלך בעסק שהביא לעלייה במכירות.

לאור הנתונים שסיפקת ובהנחה של 700 ב-GMAT, להערכתנו תהיה מועמד בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בשיקגו, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-MIT וטאק, ותחרותי במישיגן, דיוק ו-NYU.

לגבי העבודה החדשה, יהיה טוב אם תשים לך על הכוונת ממליץ פוטנציאלי משם שיוכל לתת לך מכתב המלצה סופר-חזק כשתגיש את האפליקיישן (מאחר והמלצה מהעסק המשפחתי סביר שתהיה פחות רלוונטית).
    מקווה שעזרתי, בהצלחה!

היי קארין,
    ניגשתי לאחרונה שוב לבחינת הGMAT וקיבלתי 720, רציתי בבקשה לדעת שוב – על סמך הנתונים שרשמתי למעלה, מה סיכויי הקבלה לדרדן, דיוק, מישיגן, NYU, טאק,MIT ושיקגו.
    תודה רבה!

URIELGSN
    חבר

שלום,

קודם כל אני חייב לציין שאני נהנה לקרוא את ההודעות ואת התשובות שלכם לאנשים.

שמי אוריאל ואני תלמיד תיכון כיתה יא וסטודנט לכלכלה וחטיבה ומנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה.

כרגע אני לקראת סיום שנה ב בתואר ואני חושב שאסיים את התואר בציון 80, אני מודע לכך שהציונים הם יחסית נמוכים אבל זה בעקבות פעילותי מעבר להיותי סטודנט לתואר ראשון.

אני מדריך בתנועת נוער במשך כשנתיים את כיתות ח-י וחבר בארגון LEAD.

בארגון מאותרים בכל הארץ כ120 ילדים בכיתות י בעלי פוטנציאל מנהיגותי והם עוברים מסלול במשך כשנתיים שבמהלכו מתנסים בהקמת פרויקט חברתי-קהילתי ללא מטרות רווח.

הפרויקט שאני מקים הוא פרויקט של חינוך פיננסי לזוגות צעירים שמועבר ע"י חברה שמומחית לחינוך פיננסי.

הפרויקט נמצא בשלבים מתקדמים כניסה לפלטפורמה ארצית שקיימת לזוגות צעירים אבל לא בתחום החינוך הפיננסי.

אתגייס לצבא כאקדמאי בכלכלה במסלול אקדמיזציה ואצטרך לחתום שנתיים קבע בנוסף ל3 שנים חובה.

במידה ולא אחתום עוד קבע אסיים בדרגת סרן בסביבות גיל 23.

השאלות שלי הן:

1) אני חושב על האפשרות לעשות עוד תואר במהלך השירות הצבאי, האם כדאי לעשות למרות שיש סיכוי שהציונים לא יהיו גבוהים כי זה תוך כדי שירות?אם כן האם זה משנה אם זה תואר שני בכלכלה או תואר ראשון בתחום אחר?

2) האם ישצורך לצבור ניסיון של יותר מ5 שנים בצבא ?

3) האם דרכוןשל האיחוד האירופי (רומניה) ושפה זרה יכול להועיל?

4) אם יש לי בן משפחה שלמד דוקטורנט בהרווארד זה יכול להועיל איכשהו?

מהקריאה בפורום הבנתי שלקבל המלצות מהמפקדים יעזור לי.

אני מעוניין להגיע ל10 האוניברסיטאות המובילות בארה"ב, האם יש עוד דברים שאני יכול לעשות בשביל לקדם את זה?

תודה רבה!

aringo
    חבר

שלום,

קודם כל אני חייב לציין שאני נהנה לקרוא את ההודעות ואת התשובות שלכם לאנשים.

שמי אוריאל ואני תלמיד תיכון כיתה יא וסטודנט לכלכלה וחטיבה ומנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה.

כרגע אני לקראת סיום שנה ב' בתואר ואני חושב שאסיים את התואר בציון 80, אני מודע לכך שהציונים הם יחסית נמוכים אבל זה בעקבות פעילותי מעבר להיותי סטודנט לתואר ראשון.

אני מדריך בתנועת נוער במשך כשנתיים את כיתות ח-י וחבר בארגון LEAD.

בארגון מאותרים בכל הארץ כ-120 ילדים בכיתות י' בעלי פוטנציאל מנהיגותי והם עוברים מסלול במשך כשנתיים שבמהלכו מתנסים בהקמת פרויקט חברתי-קהילתי ללא מטרות רווח.

הפרויקט שאני מקים הוא פרויקט של חינוך פיננסי לזוגות צעירים שמועבר ע"י חברה שמומחית לחינוך פיננסי.

הפרויקט נמצא בשלבים מתקדמים כניסה לפלטפורמה ארצית שקיימת לזוגות צעירים אבל לא בתחום החינוך הפיננסי.

הישגים מרשימים מאוד לגילך הצעיר!

אתגייס לצבא כאקדמאי בכלכלה במסלול אקדמיזציה ואצטרך לחתום שנתיים קבע בנוסף ל-3 שנים חובה.

במידה ולא אחתום עוד קבע אסיים בדרגת סרן בסביבות גיל 23.

השאלות שלי הן:

1) אני חושב על האפשרות לעשות עוד תואר במהלך השירות הצבאי, האם כדאי לעשות למרות שיש סיכוי שהציונים לא יהיו גבוהים כי זה תוך כדי שירות? אם כן האם זה משנה אם זה תואר שני בכלכלה או תואר ראשון בתחום אחר?
    להערכתנו, תואר נוסף ישפר במידה מועטה את סיכויי הקבלה שלך ל-MBA, כאשר מבין 2 האפשרויות שציינת תואר שני יתרום קצת יותר מאשר עוד תואר ראשון, במיוחד אם תסיים אותו בהצטיינות.
    2) האם יש צורך לצבור ניסיון של יותר מ-5 שנים בצבא ?
    ממוצע שנות הנסיון התעסוקתי של הסטודנטים בתוכניות ה-MBA המובילות הוא סביב 5, כך שזה בהחלט יכול להספיק לך. כמובן שמה שחשוב הוא איכות הנסיון התעסוקתי (תחומי אחריות, הישגים, קידומים, ניהול אנשים) ולא רק הכמות.
    3) האם דרכון של האיחוד האירופי (רומניה) ושפה זרה יכול להועיל?
    כן, אך התרומה לסיכויי הקבלה תהיה זניחה להערכתנו (השפה הזרה תועיל קצת יותר מהדרכון מאחר והיא מחזקת את הרקע הבינ"ל שלך, שהינו אחד מה"אדמישן דרייברס"). אם תלמד באירופה, הדרכון יוכל לעזור לך למצוא עבודה אחרי התואר ויחסוך התעסקויות בויזות עבודה.
    4) אם יש לי בן משפחה שלמד דוקטורנט בהרווארד זה יכול להועיל איכשהו?
    הדבר יכול לקדם במידה מועטה את מועמדותך.
    מהקריאה בפורום הבנתי שלקבל המלצות מהמפקדים יעזור לי.
    נכון מאוד, כל מועמד נדרש להביא המלצות מקצועיות ממקום העבודה, ובעדיפות מהמנהל הישיר שלו. אם אתה הולך על קריירה צבאית תצטרך להביא המלצות מהמפקדים. כבר מההתחלה חשוב לשים על הכוונת ממליצים פוטנציאליים ולטפח את הקשרים איתם.
    אני מעוניין להגיע ל-10 האוניברסיטאות המובילות בארה"ב, האם יש עוד דברים שאני יכול לעשות בשביל לקדם את זה?
    יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, להמשיך/לחדש התנדבות שעשית בעבר, לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר ארינגו, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), להוציא GMAT טוב, לכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.

תודה רבה!

בבקשה, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

aringo
    חבר

שלום ירון,

ההערכות הקודמות שלנו התבססו על ציון
    700, כך שציון של 720 משפר במעט את סיכוייך בכל בי"ס, כלומר להערכתנו זה עושה
    אותך מועמד תחרותי בשיקגו,
    MIT וטאק, ובין תחרותי לחזק ב-NYU, דרדן,
    דיוק ומישיגן.

בהצלחה!

צוות ארינגו

קארין

r_z_
    חבר

שלום!

אני מסיים השנה תואר ראשון בפכ"מ באוניברסיטה העברית (תכנית מיוחדת ללימודי פילוסופיה כלכלה ומדעי המדינה) והממוצע שלי יתאזן על בערך 89- אני מקווה שזה יהיה בהצטיינות (20% עליונים). בנוסף עשיתי GRE והציונים שלי הם 162 בכמותי ו159 במילולי (לפי האתר של הGRE זה בערך 700) כל זה בלי ללמוד כ"כ ככה שאני מאמין שאם אני אשקיע ברצינות חודשיים בלימודים אוכל לשפר. אני עובד כבר יותר משנה כרפרנט תקציבים ותוכניות עבודה במשרד ממשלתי גדול ומשמעותי (תקציב גדול). בצבא הייתי לוחם ולקראת סוף השירות יצא לפקד על הכיתה שלי (10-12 איש) בגלל שהמפקד שלי יצא לקורס קצינים ככה שהמ"מ ביקש שאני אחליף אותו למספר שבועות (ככה שלא עשיתי קורס פיקודי). מגיל 18 אני נמצא במסגרות התנדבותיות שונות: קו לחיים, שמחה לילד, הנחיית תיכונים בלימודי אזרחות וציונות, הדרכה בפנמייה לבני נוער,ריכוז ובניית מערכי הדרכה והדרכה בפועל של סמנריוני מנהיגות בתנועות נוער. אני מאוד רוצה ללומד דווקא בטופ -10.

אשמח ממש לדעת אם:

1.האם אני מכוון גבוה מדי לאור הנתונים שלי? האם בכלל התנוים שלי מתאימים לשם?

2.כיצד עליי לשפר את הנתונים או את הרקע שלי?

3. האם יש לי סיכוי לקבל מלגה גבוהה יחסית?

תודה רבה.

Visitor100
    חבר

שלום קארין

דבר ראשון רק רציתי להגיד תודה על העזרה שלכם לאנשים כאן בפורום

אודה לכם אם תוכלו להעריך את סיכויי הקבלה שלי למוסדות הבאים:

הרווארד, סטנפורד, MIT, ייל, קורנל(תוכנית של שנהשנתיים), וורטון, קלוג (תוכנית של שנה שנתיים), אוקספורד, קיימברידג', LBS, קולומביה, שיקגו, NYU,ברקלי

על עצמי:

בן 28 בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות באוניברסיטה העברית בממוצע 86 (לפי דעתי ברף של 20%-25% עליונים בשנתון שלי). ציון פסיכומטרי 728, כך שההנחה שלי היא ציון של כ-700-710 בבחינת ה-GMAT. אני מתכנן להגיש מועמדות ללימודי תואר שני כשאהיה בן 29-30.

ניסיון תעסוקתי:

מגיל 16 ניהלתי את תחום הנוער באתר אינטרנט מוכר למשך שנתיים; הקמתי צוות צלמים, הפקתי אירועים וניהלתי קשרי לקוחות. בצבא הייתי קצין קרבי במספר תפקידים, כאשר המשמעותי ביותר היה מפקד פלגה של כ-40 לוחמים, תפקידים נוספים היו מפקד צוות לוחמים, סמל צוות וחונך צוותי מילואים.

במהלך התואר עבדתי כ-3 שנים במשרד האוצר (כמעט משרה מלאה), במהלך העבודה במשרד האוצר יזמתי, קידמתי וניהלתי הסדר חוב בסך של כ-90 מיליון ₪.כמו כן, יזמתי וקידמתי בשיתוף עם עובדים נוספים (מספר מצומצם) מהלך שהביא לחיסכון של מיליוני שקלים בשנה למדינה. בנוסף, יזמתי וקידמתי בשיתוף עם עובדים נוספים (מספר מצומצם) פרויקט התייעלות בתהליך מסוים במשרד.

כיום, אני במהלך התמחות בראיית חשבון בחברת E&Y (ארנסט אנד יאנג). בזמן הגשת האפליקיישן יהיה לי ניסיון של כשנתיים בחברה.

התנדבות:

נציג החוג לחשבונאות באגודת הסטודנטים של מנהל עסקים באונ' העברית למשך כ-3 שנים וראש מחלקת תרבות באגודה לתקופה של כשנתיים (על תרומתי לאגודה קיבלתי מכתב הערכה מדיקן בית הספר למנהל עסקים, פרופ' דן גלאי).

ניהלתי למשך כשנה בהתנדבות את פורום האוניברסיטה העברית בתפוז, פורום המספק מידע ומסייע לסטודנטים חדשים באוניברסיטה או למועמדים.

כמו כן, אני מבצע כ-15-25 ימי מילואים בשנה.

המלצות:

אוכל לקבל המלצה אישית מהמנהלים הקודמים שלי במשרד האוצר. ממפקדים בצבאמילואים (דרגת סגן אלוףאלוף משנה) ואולי ממקום העבודה הנוכחי.

רציתי גם לדעת אם קרבה משפחתית לאנשים שלמדו או מלמדים באוניברסיטאות יש תרומה לסיכויי הקבלה?

סבא שלי כיום פרופסור לרפואה (אני חושב שבדרגה הכי גבוהה ) בהרווארד כ-30 שנה, למד רפואה בקורנל. דוד שלי סיים בהצטיינות MBA בייל.

דברים נוספים:

בעל אזרחות אמריקאית, מגיל צעיר מאוד מקים ומפתח יוזמות עסקיות שונות.

שאלה אחרונה, מה אני יכול לעשות כדי לשפר את הסיכויים שלי להתקבל למקומות כמו הרווארד או סטנפורד?

aringo
    חבר

שלום!

אני מסיים השנה תואר ראשון בפכ"מ באוניברסיטה העברית (תכנית מיוחדת ללימודי פילוסופיה כלכלה ומדעי המדינה) והממוצע שלי יתאזן על בערך 89- אני מקווה שזה יהיה בהצטיינות (20% עליונים). בנוסף עשיתי GRE והציונים שלי הם 162 בכמותי ו159 במילולי (לפי האתר של הGRE זה בערך 700) כל זה בלי ללמוד כ"כ ככה שאני מאמין שאם אני אשקיע ברצינות חודשיים בלימודים אוכל לשפר. אני עובד כבר יותר משנה כרפרנט תקציבים ותוכניות עבודה במשרד ממשלתי גדול ומשמעותי (תקציב גדול). בצבא הייתי לוחם ולקראת סוף השירות יצא לפקד על הכיתה שלי (10-12 איש) בגלל שהמפקד שלי יצא לקורס קצינים ככה שהמ"מ ביקש שאני אחליף אותו למספר שבועות (ככה שלא עשיתי קורס פיקודי). מגיל 18 אני נמצא במסגרות התנדבותיות שונות: קו לחיים, שמחה לילד, הנחיית תיכונים בלימודי אזרחות וציונות, הדרכה בפנמייה לבני נוער,ריכוז ובניית מערכי הדרכה והדרכה בפועל של סמנריוני מנהיגות בתנועות נוער. אני מאוד רוצה ללמוד דווקא בטופ-10.

אשמח ממש לדעת אם:

1. האם אני מכוון גבוה מדי לאור הנתונים שלי? האם בכלל הנתונים שלי מתאימים לשם?

2. כיצד עליי לשפר את הנתונים או את הרקע שלי?

3. האם יש לי סיכוי לקבל מלגה גבוהה יחסית?

תודה רבה.

שלום,

קודם כל, לפי מחשבון ההשוואה בין GRE ל-GMAT שנמצא באתר של ה-GRE, מצאתי שהציון שלך מקביל ל-680 בג'ימאט, כך שאם תוכל לשפר זה בהחלט יעזור לסיכויים שלך.

לגבי הפרופיל הכללי שלך וסיכוייך בטופ-10, להערכתנו יש לך כרגע בסיס טוב מאוד שניתן להמשיך ולחזק אותו בזמן שנותר עד ההגשה, בעיקר בדרכים הבאות: להעשיר כמה שיותר את הנסיון התעסוקתי ולצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, ואפילו לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה); לאתר ממליצים פוטנציאליים ולבנות איתם קשרים; לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים; אם ניתן, לשפר GMAT/GRE. סיום התואר בהצטיינות יעזור אם יש לך עדיין דרך להשפיע על כך.

מבחינת מחקר והכנה לקראת ההגשות, מומלץ ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, ולבקר בקמפוסים אם יוצא לך.
    הפעילות ההתנדבותיות שלך חשובות מאוד ועשויות לתרום רבות למועמדותך! חשוב להמשיך לפתח ולשמר אותן.

לגבי קבלת מלגה, המלגות הן בדרך כלל על בסיס חוזק, כך שכל דבר שתעשה כדי לחזק את המועמדות שלך ולשפר את סיכוייך מגדיל למעשה גם את הסיכוי לקבלת מלגה. קח בחשבון שקשה יותר לקבל מלגה בתוכניות המובילות. הסיכוי למלגה (בכלל ולמלגה גבוהה בפרט) עולה ככל שהתוכנית מדורגת נמוך יותר.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו

קארין

03-9708829 (זמינה גם בשעות הערב)

nadavn
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

היי קארין!

הפורום הזה נחמד ומעשיר מאוד!

רציתי לבקש את הערכתך לחוזק המועמדות שלי: שמי נדב, בן 26 מתל אביב.

שירתתי כ-3 שנים ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין פלוס שנת משרת יועץ ביחידה. יש ברשותי ניסיון פיקודי על כ10 חיילים והישגים נוספים.

אני עובד בתפקיד בכיר מאוד בעסק המשפחתי שלי ב-6 השנים האחרונות, רשמנו קפיצה משמעותית מאוד בגודל העסק בתקופה זו(המכירות שולשו בתקופה זו, לרמה של כ10 מיליון שח בשנה).

אני מסיים תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות באוניברסיטת בן גוריון, ממוצע 87. ניגשתי לבחינת הGMAT והוצאתי 720.

מבחינת התנדבויות, שנת התנדבות במסגרת פר"ח, ועוד כמה התנדבויות נוספות במסדרת הצבא.

מתחיל בקרוב סטאז' בחשבונאות באחת מפירמות הBIG4. לצורך הערכתך אשמח לשמוע האם השתלבות באחת מחברות הייעוץ הישראליות המובילות תשפר את המועמדות או לא.

בתי שבהם אני מתעניין הם Berkeley, Tuck, Mit, Chicago, Duke

תודה רבה!

נדב

aringo
    חבר

היי קארין!

הפורום הזה נחמד ומעשיר מאוד!

רציתי לבקש את הערכתך לחוזק המועמדות שלי: שמי נדב, בן 26 מתל אביב.

שירתתי כ-3 שנים ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין פלוס שנת משרת יועץ ביחידה. יש ברשותי ניסיון פיקודי על כ10 חיילים והישגים נוספים.

אני עובד בתפקיד בכיר מאוד בעסק המשפחתי שלי ב-6 השנים האחרונות, רשמנו קפיצה משמעותית מאוד בגודל העסק בתקופה זו(המכירות שולשו בתקופה זו, לרמה של כ10 מיליון שח בשנה).

אני מסיים תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות באוניברסיטת בן גוריון, ממוצע 87. ניגשתי לבחינת הGMAT והוצאתי 720.

מבחינת התנדבויות, שנת התנדבות במסגרת פר"ח, ועוד כמה התנדבויות נוספות במסדרת הצבא.

מתחיל בקרוב סטאז' בחשבונאות באחת מפירמות הBIG4. לצורך הערכתך אשמח לשמוע האם השתלבות באחת מחברות הייעוץ הישראליות המובילות תשפר את המועמדות או לא.
    אני מניחה שאתה מתייחס לחברות ייעוץ אסטרטגי ישראליות כגון טאסק/שלדור? להערכתי התרומה שלהן למועמדותך תהיה בינונית עד נמוכה. המשך עבודה ב-Big 4 תתרום למועמדותך במידה בינונית להערכתי (המידה המדוייקת תלויה בתפקיד, קידומים, הישגים וכו'). עבודה בחברת ייעוץ אסטרטגי מובילה כגון BCG או מקינזי תתרום למועמדותך במידה גבוהה להערכתי.

בתי שבהם אני מתעניין הם Berkeley, Tuck, Mit, Chicago, Duke

להערכתי תהיה מועמד תחרותי בשיקגו, בברקלי וב-MIT, ובין תחרותי לחזק ב-Duke וב-Tuck.

אני מעריכה שתוכל לעשות "מטעמים" מהעסק המשפחתי (ייתן לך מין edge באפליקיישן מול מועמדים עם פרופיל דומה), זה טוב ששמת עליו דגש בהצגה העצמית שלך – אתה בכיוון הנכון להערכתי. תתחיל לחשוב על ממליצים פוטנציאלים מחוץ למשפחה, שותפים עסקיים אולי, אם אין, זה בדיוק הזמן להתחיל לפתח קשרים.

תודה רבה!

נדב

בבקשה. מקווה שעזרתי. בהצלחה נדב!

צוות ארינגו
    קארין

mastermind
    חבר

שלום קארין,

יכול להיות שיצא לי לנסוע לארה"ב בחודשים הקרובים ורציתי לשאול האם לדעתך כדאי להשקיע בביקור באוניברסיטאות אליהן אני מתכנן להגיש? האם ביקור בקמפוס יכול לעזור לסיכויי הקבלה?

aringo
    חבר

שלום קארין,

יכול להיות שיצא לי לנסוע לארה"ב בחודשים הקרובים ורציתי לשאול האם לדעתך כדאי להשקיע בביקור באוניברסיטאות אליהן אני מתכנן להגיש? האם ביקור בקמפוס יכול לעזור לסיכויי הקבלה?,

שלום,

תוכל למצוא תשובות לשתי השאלות האלה, ופרטים נוספים בנושא של ביקור בקמפוס, כאן: http://aringo.co.il/HebrewSite/CampusVisit.htm

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו

קארין

גדעון
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

היי קארין,

אני מתעניין במיוחד ב MIT SLOAN-וספציפית בתוכנית ה LFM- שלהם.

האם את מכירה את התוכנית? מה ניתן לעשות, כדי לשפר את סיכויי הקבלה לשם?

aringo
    חבר

היי קארין,

אני מתעניין במיוחד ב MIT SLOAN-וספציפית בתוכנית ה LFM- שלהם.

האם את מכירה את התוכנית? מה ניתן לעשות, כדי לשפר את סיכויי הקבלה לשם?

יחסית לתוכניות MBA מובילות אחרות, ב-LFM יש דגש חזק יחסית על כמות נסיון העבודה (פחות נוטים ללכת על צעירים ללא נסיון) ובייחוד בהקשר הנדסי/תעשייתי, על יכולות אנליטיות (בעיקר כפי שהן עולות מציוני התואר וה-GMAT) ועל אזרחות אמריקאית (בעיקר) או אירופאית. כל התקדמות/חיזוק שתוכל לעשות בשלושת הכיוונים האלה תסייע, וזאת בנוסף לדברים ה"רגילים" (ראה תשובותי הקודמות בנושא) שניתן לעשות כמה שנים מראש כאשר חושבים על תוכנית MBA מובילה.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו

קארין

שקד
    חבר

שלום,

אני בת 27 וחצי. סיימתי תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה באונ' ת"א – 20% עליונים.

אני בוגרת 8200 (חמ"ן שחקים), הייתי קצינה (סה"כ שירות 4 שנים). בתפקיד הצבאי ניהלתי פיקודית חייל אחד ומקצועית – צוות של ~10 אנשים.

אני עובדת בהייטק כמפתחת. כשעד כה עבדתי שנתיים וחצי במשרה מלאה ו-3 שנים במשרת סטודנט – בשלוש חברות שונות.

בחברה אחת אף התקדמתי ועברתי ממשרת בדיקות לפיתוח.

אני מתנדבת כבר כמה שנים במסגרות שונות.

רציתי לשאול מה הסיכויים שלי להתקבל לאוניברסיטאות – ברקלי וסטנפורד?

השאיפה שלי היא להתחיל ב-2014 (טרם עשיתי GMAT)

תודה רבה!

roeid
    חבר

שאלתי גם כן עוסקת בנושא שירות צבאי ו – MBA אך מהפן האחר….

הסיפור שלי הוא שלפני שנים רבות יצאתי מהצבא באמצע השירות הצבאי שלי. בדיעבד הבנתי שזו הייתה טעות אך את הנעשה אין להשיב.

מספר שאלות בהקשר למידע הנ"ל:

1. האם בתי ספר למנהל עסקים מבקשים אסמכתא כלשהי לצורך הוכחת תקופת השירות שלי בצבא (תעודת שחרור לדוגמא)?

2.במידה ואציין עובדה כאשר אגיש את ה- Application לצורך בחינת מידת התאמתי ללימודים במוסד כזה או אחר, עד כמה היא תזיק לי? האם כל הרקורד שלי יתמוטט כתוצאה מכך וכל מוסד לימודים יסגור בפניי את דלתו?

אני די לחוץ מהעניין הזה, אשמח לקבל תשובות.

תודה רבה על העזרה.

רועי.

aringo
    חבר

שלום,

אני בת 27 וחצי. סיימתי תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה באונ' ת"א – 20% עליונים.

אני בוגרת 8200 (חמ"ן שחקים), הייתי קצינה (סה"כ שירות 4 שנים). בתפקיד הצבאי ניהלתי פיקודית חייל אחד ומקצועית – צוות של ~10 אנשים.

אני עובדת בהייטק כמפתחת. כשעד כה עבדתי שנתיים וחצי במשרה מלאה ו-3 שנים במשרת סטודנט – בשלוש חברות שונות.

בחברה אחת אף התקדמתי ועברתי ממשרת בדיקות לפיתוח.

אני מתנדבת כבר כמה שנים במסגרות שונות.

רציתי לשאול מה הסיכויים שלי להתקבל לאוניברסיטאות – ברקלי וסטנפורד?

השאיפה שלי היא להתחיל ב-2014 (טרם עשיתי GMAT)

שלום. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 700, תהיי להערכתי מועמדת תחרותית בברקלי ובין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בסטנפורד.
    בהנחה של GMAT 730, תהיי להערכתי תחרותית עד חזקה בברקלי ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותית) בסטנפורד.

תודה רבה!

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין
    aringo
    חבר

שאלתי גם כן עוסקת בנושא שירות צבאי ו – MBA אך מהפן האחר….

הסיפור שלי הוא שלפני שנים רבות יצאתי מהצבא באמצע השירות הצבאי שלי. בדיעבד הבנתי שזו הייתה טעות אך את הנעשה אין להשיב.

מספר שאלות בהקשר למידע הנ"ל:

1. האם בתי ספר למנהל עסקים מבקשים אסמכתא כלשהי לצורך הוכחת תקופת השירות שלי בצבא (תעודת שחרור לדוגמא)?

לא.

2.במידה ואציין עובדה כאשר אגיש את ה- Application לצורך בחינת מידת התאמתי ללימודים במוסד כזה או אחר, עד כמה היא תזיק לי? האם כל הרקורד שלי יתמוטט כתוצאה מכך וכל מוסד לימודים יסגור בפניי את דלתו?

אני די לחוץ מהעניין הזה, אשמח לקבל תשובות.

אם תציין את תאריכי השירות הצבאי שלך (ותצטרך לציין, במסגרת קורות החיים וכדומה), להערכתי הסיכוי די גדול שמרבית המוסדות (בייחוד באלה בהם קוראי האפליקיישן שלך לא יהיו ישראלים – שזה בד"כ המצב) לא ישאלו שאלה כמו: "אנחנו רואים שעשית שירות צבאי קצר מהרגיל. למה?" וזה לא ידליק נורה אדומה עד שלב הראיון. בשלב הראיון, אם המראיין שלך יהיה ישראלי, יש סיכוי מסויים שהוא ישים לב שהשירות היה קצר (אם הוא יטרח לחשב את טווח התאריכים…), וישאל על זה. כאמור, להערכתי ברוב המקרים לא תידלק נורה אדומה, ובמיעוטם ישימו לזה לב ויבינו שיש פה שאלה לבירור.

אם ישאלו על זה, ההשפעה של העובדה הזו על סיכויי הקבלה שלך תלויה בהסבר שתספק. אם למשל שוחררת בגלל בעיית בריאות ברגל, לא תהיה לזה להערכתי השפעה על סיכוייך. אם שוחררת בגלל בעיות נפשיות, יכולה בהחלט להיות השפעה (תלוי במה מדובר ואיך תציג את זה).

תודה רבה על העזרה.

רועי.

בבקשה רועי. מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין
    infinity4
    חבר

הי קארין,
    האם כדאי לי כבר מעכשיו להשיג המלצה לשנה הבאה – כלומר, האם קיימת כביכול איזושהי בעיה מבחינת בתי הספר לקבל המלצה "לא מעודכנת" נכון לתאריך האפליקיישן?
    תודה רבה!

aringo
    חבר

הי קארין,
    האם כדאי לי כבר מעכשיו להשיג המלצה לשנה הבאה – כלומר, האם קיימת כביכול איזושהי בעיה מבחינת בתי הספר לקבל המלצה "לא מעודכנת" נכון לתאריך האפליקיישן?
    תודה רבה!

ברוב התוכניות המובילות, הממליצים מתבקשים לענות על שאלות ספציפיות. השאלות בד"כ שונות מעט בין תוכנית לתוכנית ועשויות להשתנות משנה לשנה. בנוסף, מרבית התוכניות דורשות/מעדיפות שהממליץ יכתוב ויגיש את ההמלצה דרך המערכת האינטרנטית של האוניברסיטה לאחר שפתחת לעצמך "תיק" במערכת זו. סביר לכן להניח שהפתרון האידאלי מבחינתך הוא לקחת את ההמלצה סמוך יותר למועד ההגשה. אם תיקח את ההמלצה עכשיו ייתכן שתוכל להשתמש בה כפי שהיא כ-extra recommendation (המלצה שהיא מעבר למכסה הנדרשת), אך סביר שכהמלצה עיקרית השימוש בה יהיה בעייתי במידה קטנה עד בינונית בהקשר של כלל האפליקיישן שלך.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין
    03-9708829 (אפשר גם בשעות הערב המאוחרות)

c0wb0y
    חבר

קארין שלום,

איזה סוג של פעילות התנדבותית תתרום לי מבחינת סיכויי הקבלה – פעילות התנדבותית חברתית (למשל עבודה עם ילדים) או פעילות התנדבותית בתחומים יותר מקצועיים (למשל התנדבות בפרויקט יזמים צעירים)?

אילנה
    חבר

שלום קארין
    UCLA, הרווארד, USC ,ייל,DUKE, קורנל, NYU,

על עצמי:
    בת 24 בעלת תואר ראשון בחשבונאות באוניברסיטה העברית בממוצע 80. אני מתכננת להגיש מועמדות ללימודי תואר שני כשאהיה בת 26-27.

ניסיון תעסוקתי:
    שירות לאומי של שנתיים בארגון 'בטרם' ( בהצטיינות ), ארגון הפועל בביה"ח סורוקה ופועל להעלאת המודעות לסכנות בטיחותיות לילדים. במהלך השירות ניהלתי את השלוחה והייתי אחראית על כ-20 מתנדבים, פיתחתי קשר למול אוכלוסיות יעד מגוונות תוך ביצוע הדרכות בנושאי בטיחות, יצירת ופיתוח קשר הדוק למול הצוות הרפואי, הקניית ידע בחניכה של מתנדבים חדשים וליווי כניסתם לתפקיד כולל ביצוע בקרה על תפקודם, מתן הדרכות והכשרות לצוותים הפועלים בשטח, נסיון בניהול מערך כ"א.

במהלך התואר עבדתי במשרד האוצר כשנה והייתי אחראית על הפקת דוח הממונה על השכר וכמו כן עבדתי כשנה וחצי במשרד להגנת הסביבה בו הייתי אחראית על הכנסות המשרד בסך 300 מיליון ש"ח בנוסף סייעתי בניסוח נהלי עבודה ועבדתי למול גורמים בכירים במשק.

כיום, אני מתחילה את ההתמחות בראיית חשבון בחברת E&Y (ארנסט אנד יאנג). בזמן הגשת האפליקיישן יהיה לי ניסיון של כשנתיים בפירמה.

התנדבות:
    נציגת החוג לחשבונאות באגודת הסטודנטים של מנהל עסקים באונ' העברית במשך שנתיים וראש מחלקת קשרי חוץ (על תרומתי לאגודה קיבלתי מכתב הערכה מדיקן בית הספר למנהל עסקים, פרופ' דן גלאי). כחלק מהתפקיד ארגנתי כנס מקצועי בתחום החשבונאות שהשתתפו בו מעל ל-150 סטודנטים ובכירים מהתחום. כמו כן קידמתי קשרים עם פירמות גדול כמו (CITI, UNILIVER, P& G, ) לצורך השמת סטודנטים, הקמתי מערך אינטרנט שיווקי לאגודת הסטודנטים וליוויתי ויזמתי משלחות סטודנטים מחו"ל. בנוסף התנדבתי שנה בפרח. כמו כן הייתי נציגה של ביה"ס בו למדתי במשלחת לNASA ארהב. כיום אני מתנדבת במטה הבחירות של מועמד למועצת עיר מרכזית לקדנציה שנייה.

דברים נוספים:
    השתתפתי בתחרויות טניס, ניגנתי על פסנתר בהתנדבות בבתי אבות, צוללת, עושה סקי.

שאלה אחרונה, איפה לדעתך עלי לתת דגש על מנת לשפר את סיכויי להתקבל לתוכנית בטופ 10?

aringo
    חבר

קארין שלום,
    איזה סוג של פעילות התנדבותית תתרום לי מבחינת סיכויי הקבלה – פעילות התנדבותית חברתית (למשל עבודה עם ילדים) או פעילות התנדבותית בתחומים יותר מקצועיים (למשל התנדבות בפרויקט יזמים צעירים)?

אני נייטרלית בין שתי האופציות. מנגד, ככל שההקשר יהיה יותר מנהיגותי, כך יהיה טוב יותר להערכתי
    מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

aringo
    חבר

שלום קארין
    UCLA, הרווארד, USC ,ייל,DUKE, קורנל, NYU,

על עצמי:
    בת 24 בעלת תואר ראשון בחשבונאות באוניברסיטה העברית בממוצע 80. אני מתכננת להגיש מועמדות ללימודי תואר שני כשאהיה בת 26-27.

ניסיון תעסוקתי:
    שירות לאומי של שנתיים בארגון 'בטרם' ( בהצטיינות ), ארגון הפועל בביה"ח סורוקה ופועל להעלאת המודעות לסכנות בטיחותיות לילדים. במהלך השירות ניהלתי את השלוחה והייתי אחראית על כ-20 מתנדבים, פיתחתי קשר למול אוכלוסיות יעד מגוונות תוך ביצוע הדרכות בנושאי בטיחות, יצירת ופיתוח קשר הדוק למול הצוות הרפואי, הקניית ידע בחניכה של מתנדבים חדשים וליווי כניסתם לתפקיד כולל ביצוע בקרה על תפקודם, מתן הדרכות והכשרות לצוותים הפועלים בשטח, נסיון בניהול מערך כ"א.

במהלך התואר עבדתי במשרד האוצר כשנה והייתי אחראית על הפקת דוח הממונה על השכר וכמו כן עבדתי כשנה וחצי במשרד להגנת הסביבה בו הייתי אחראית על הכנסות המשרד בסך 300 מיליון ש"ח בנוסף סייעתי בניסוח נהלי עבודה ועבדתי למול גורמים בכירים במשק.

כיום, אני מתחילה את ההתמחות בראיית חשבון בחברת E&Y (ארנסט אנד יאנג). בזמן הגשת האפליקיישן יהיה לי ניסיון של כשנתיים בפירמה.

התנדבות:
    נציגת החוג לחשבונאות באגודת הסטודנטים של מנהל עסקים באונ' העברית במשך שנתיים וראש מחלקת קשרי חוץ (על תרומתי לאגודה קיבלתי מכתב הערכה מדיקן בית הספר למנהל עסקים, פרופ' דן גלאי). כחלק מהתפקיד ארגנתי כנס מקצועי בתחום החשבונאות שהשתתפו בו מעל ל-150 סטודנטים ובכירים מהתחום. כמו כן קידמתי קשרים עם פירמות גדול כמו (CITI, UNILIVER, P& G, ) לצורך השמת סטודנטים, הקמתי מערך אינטרנט שיווקי לאגודת הסטודנטים וליוויתי ויזמתי משלחות סטודנטים מחו"ל. בנוסף התנדבתי שנה בפרח. כמו כן הייתי נציגה של ביה"ס בו למדתי במשלחת לNASA ארהב. כיום אני מתנדבת במטה הבחירות של מועמד למועצת עיר מרכזית לקדנציה שנייה.

דברים נוספים:
    השתתפתי בתחרויות טניס, ניגנתי על פסנתר בהתנדבות בבתי אבות, צוללת, עושה סקי.

שאלה אחרונה, איפה לדעתך עלי לתת דגש על מנת לשפר את סיכויי להתקבל לתוכנית בטופ 10?

שלום אילנה,

מבחינת סיכויי הקבלה לתוכניות שציינת, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וג'ימאט 700 תהיי להערכתי מועמדת תחרותית עד חזקה בקורנל, דיוק ו-UCLA, מועמדת חזקה עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-USC , מועמדת תחרותית ב-NYU ובייל, ובין תחרותית לסטרצ' בהרוורד.
    כמה מקומות שכדאי לתת עליהם דגש כדי להגדיל את הסיכויים להתקבל:

ג'ימאט: היות וציוני התואר שלך טובים אך מתחת לממוצע של המתקבלים, ציון טוב בג'ימאט יחזק את התחושה שיש לך כישורים אנליטיים חזקים, זה אחד הדברים המרכזיים שוועדות קבלה מחפשות.

התפקיד במשרד להגנת הסביבה: נשמע מרשים לאור היקף האחריות שלך והיקף ההכנסות, כדאי להזכיר אותו מספר פעמים – הישגים, קידומים, ואולי גם להשיג משם המלצה.

כך גם לגבי אספקטים ניהוליים של השירות הלאומי והעובדה שהיית מצטיינת, ההיבחרות בחוג לחשבונאות, והעובדה שהיית ראש מחלקת קשרי החוץ באגודה (חשוב להדגיש את האספקטים האלה, שלא יפספסו את זה…).

קידומים מרשימים ו/או הצטיינויות בארנסט & יאנג יעזרו גם הם.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

avstav
    חבר

שלום,

אשמח לדעת כיצד מחשבים GPA?

וכן, יש לי תואר ראשון עם ממוצע 80 אבל תואר שני (לא MBA) עם ממוצע 89, האם התואר השני מספר את סיכויי הקבלה שלי ל-10 המובילות?

איה סוג של התנדבות מתאימה? אני כבר 4 שנים מתנדבת במרכז לנפגעות אונס בעיקר בתחום גיוס משאבים- האם זה מתאים? או שעדיף להתנדב גם בתחומים של פיתוח מנהיגות נשית?

תודה!

aringo
    חבר

שלום,

אשמח לדעת כיצד מחשבים GPA?

וכן, יש לי תואר ראשון עם ממוצע 80 אבל תואר שני (לא MBA) עם ממוצע 89, האם התואר השני מספר את סיכויי הקבלה שלי ל-10 המובילות?

איזה סוג של התנדבות מתאימה? אני כבר 4 שנים מתנדבת במרכז לנפגעות אונס בעיקר בתחום גיוס משאבים- האם זה מתאים? או שעדיף להתנדב גם בתחומים של פיתוח מנהיגות נשית?

תודה!

שלום,

לגבי חישוב GPA, אני מניח שאת מתכוונת להמרה מציונים ישראלים לאמריקאיים. ישנן שיטות שונות לכך (למשל https://en.wikipedia.org/wiki/Grading_%28education%29#United_States) אולם מנסיוני רוב תוכניות ה-MBA בכלל מבקשות מהמועמד לא לבצע המרה כזו אלא לדווח על הציונים שלו לפי הסקאלה המקורית בה ניתנו, ולהסביר מהי הסקאלה הנהוגה בארצו או במוסד הלימוד שלו (לדוגמא, "הציון שלי הוא 90 והסקאלה הנהוגה אצלנו היא 0-100"). בחלק מהמקרים נדרש המועמד גם לציין מהו האחוזון שלו בכיתה, כלומר מיקומו ביחס לשאר הסטודנטים.

לגבי התואר השני, להערכתי התרומה שלו לסיכויי הקבלה שלך תהיה נמוכה עד בינונית, קרוב יותר לנמוכה, וזאת בהנחה שהאחוזון בכיתה בתואר השני גבוה יותר מאשר בראשון.

לגבי ההתנדבות – שני התחומים שציינת הם טובים מאוד להתנדבות ויכולים לשפר את סיכויי הקבלה שלך. בכל מקרה, מה שחשוב לשים עליו דגש גם בהקשר של ההתנדבות הוא צבירה של הישגים, נסיון ניהולי, קידומים וכו'.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

צוות ארינגו
    קארין

astronaut
    חבר

אהלן קארין,

במידה ויש לי ממוצע ציונים לא גבוה במיוחד בתואר הראשון, האם כדאי לי לנסות לתקן את הממוצע בהנחה שיש לי זמן? למשל ע"י לקיחת קורסים באוניברסיטה הפתוחה?

המון תודה.

מוצגות 50 תגובות – 1,551 עד 1,600 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.