מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 343 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

To: yifthahs

בהצלחה גבר!!

תנסה להשאר אופטימי.

אהוד

yifthahs
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

To: ehudger

שלום לכולם,

בהתאם לכמה המלצות שקיבלתי החלטתי לסוע ליום הפתוח באינסאד. אני בשלבים מתקדמים של תיאום פגישה עם Virginie FOUGEA. במהלך ה-19 ליוני.

אני אגיע ביום חמישי הבא בערב ואהיה בפונטי עד ראשון.

אם אתם שם ובא לכם לכם להיפגש (אני יכול להביא במבה אם מישהו ממש רוצה…) אני ממש אשמח (אני לא מתכוון ליפול עליכם לכל הלילה)

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ישירות במייל – yiftahs בג'ימייל.

בנוסף, אני אשמח לקבל המלצה על מלון במיקום נחמד ובמחיר סביר

ד"ש

יפתח

sagib
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: All

יפתח, שיהיה המון בהצלחה!

אני חשבתי לבקר באינסאד במועד מאוחר יותר, באיזור אמצע-סוף חודש יולי. אשמח אם תיצור איתי קשר (sagibb בגימייל) ע"מ לקבל קצת יותר פרטים לגבי תכנון הנסיעה.

שוב, המון בהצלחה!
    שגיא

ic09
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

To: epony, All

שלום איפוני,

רציתי לדעת כמה קשה למצוא התמחות קיץ למי שמתחיל במחזור דצמבר. למיטב הבנתי, צריך לסגור את ההתמחות כבר במרץ, מה שהופך את העבודה לעוד יותר קשה.

תודה!

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

יפתח,

אתה יכול לבקש מווירז'יני את פרטים של ישראלים שנמצאים כרגע בפונטי וליצור איתם קשר ישירות…

בהצלחה!

yifthahs
    חבר

To: epony

אני אעשה את זה.

תודה

epony
    חבר

To: sagib

שגיא,

הייתי שוקל שוב במקומך את תזמון הביקור. יולי הוא ברובו חודש "מת" בצרפת. הסטודנטים סיימו ללמוד או שהם בחופשת קיץ (או שהם עובדים בהתמחות קיץ) ואינם נמצאים בקמפוס, ומרבית הסגל מנצל זאת לחופשת הקיץ הצרפתית המפורסמת…

כעיקרון, בתכנון נסיעה לקמפוס בצרפת צריך לקחת בחשבון כמה דברים:

1. עיתוי: כאמור, לא כדאי להגיע ביולי-אוגוסט. כדאי להתייעץ עם סטודנטים נוכחיים לגבי תזמון ההגעה במהלך שנה"ל, ולהשתדל להגיע בחודשים האי-זוגיים, כי אז עומס העבודה נמוך יותר בד"כ. אם אפשר, כדאי לתזמן את הביקור לימים הפתוחים הרשמיים של INSEAD. הרשימה של אלה מתעדכנת כאן: http://www.insead.edu/mba/meet_us/form/OpenInfosession.cfm (באותו מקום אפשר גם למצוא הנחיות כלליות לביקור בקמפוס).

2. משך: אני ביליתי ב-INSEAD חצי יום והרגשתי שזה הספיק לי בשביל להבין את הפרנציפ ולהחליט שזה המקום בשבילי. אנשים אחרים שאני מכיר ביקרו בקמפוס במשך יומיים, כי היה להם חשוב להבין גם את השיגרה של חיי הקמפוס, ולא רק לפגוש 4-5 אנשים ולהיכנס להרצאה או שתיים. יש גם כאלה שמבלים סופ"ש ארוך בסביבה, כדי לחוות דברים ספציפיים כמו חיי-לילה, נסיעות לפריז, סביבת המגורים ועוד פעילויות שאפשר לפספס.
    לסיכום, אם אתה רוצה להיות יסודי בלי להתפרע, תזמין לילה אחד במלון ליד ביה"ס ותנסה לבלות יומיים באיזור…

3. לו"ז: כאמור, תלוי מה רוצים להספיק. בימי לימודים, ואם ניתנה התראה מראש, אפשר להיכנס פחות או יותר לכל הרצאה שרוצים (הכי גרוע תופסים את המרצה ברגע שהוא נכנס לחדר ומבקשים יפה). צריך רק לזכור שאם נכנסים רק להרצאה אחת, זה לא מדגם מייצג – אני זוכר בחורה ממש נחמדה שנכנסה להרצאה נורא טכנית סטטיסטיקה ונרדמה באמצע מרוב שיעמום… מהבחינה הזאת כדאי להתייעץ כמה ימים לפני הביקור עם סטודנטים לאיזה הרצאה/ות הכי כדאי להיכנס.
    חוצמזה, נסה לקבוע לצהריים אם אחד או כמה מהישראלים בקמפוס, והם כבר יכירו לך עוד כמה אנשים. לבסוף, נסה לברר מה קורה בערבים – כמעט כל יום יש משהו (משחק כדורגל, הרצאת אורח של מנכ"ל של חברה ענקית, מסיבה בבית של מישהו וכד'…)

4. מטרות: כדאי להכין רשימה של כל מה שאתה רוצה לדעת על ביה"ס, הסטודנטים, המרצים, הלימודים, חיי החברה וכיו"ב… נסה לענות על כל השאלות ברשימה, לא משנה כמה הן בנאליות או אזוטריות – אם כבר הגעת עד הקמפוס, אין סיבה להשאיר אפילו שמץ של אי-ודאות.

בהצלחה!

epony
    חבר

To: ic09

קשה לי לתת לך תשובה ברורה, כי אני אישית לא למדתי במחזור דצמבר ולא חוויתי על בשרי את חיפוש ההתמחות קיץ.

יחד עם זאת, יש לי הרגשה שמציאת התמחות קיץ בתכנית שמתחילה "רק" בינואר היא כנראה בעייתית כמו מציאת עבודה אחרי MBA שאורכו 10 חודשים בלבד. במילים אחרות, זה בהחלט אתגר, אבל יש לי הרגשה שהמוניטין של INSEAD מבטל הרבה מהמכשולים בדרך להתמחות קיץ – אחרי הכל, העובדות בשטח הן שמחזור דצמבר קיים כבר למעלה מ-25 שנים, אז כנראה שביה"ס והתלמידים שבו מצליחים להתמודד בהצלחה עם הסיטואציה הזו כבר די הרבה זמן…

epony
    חבר

לכל המתעניינים ב-INSEAD,

ביה"ס פרסם לאחרונה את דו"ח נתוני התעסוקה לבוגרי MBA בשנת 2008 (דהיינו למחזורים שסיימו ביולי 2008 ובדצמבר 2008).

מצ"ב קישור לקובץ PDF של הדו"ח: http://www.insead.edu/mba/meet_us/documents/MBA_2008_Employment_Statistics.pdf

נתונים מעניינים

• למעלה מ-85% מהבוגרים קיבלו לפחות הצעת עבודה אחת תוך 3 חודשים מתום הלימודים.
    • הגיוסים לתחום הפיננסים ירדו בשליש בערך. ירידה זו קוזזה בעליות שוות פחות או יותר בשאר התחומים (ייעוץ אסטרטגי ותעשייה, דהיינו "כל השאר"…)
      למרבה השעשוע, הנתונים כיום מזכירים את הנתונים לפני 5 שנים (כלומר, לפני הבועה הפיננסית).
    • למעלה משני-שלישים מהבוגרים מצאו עבודה במדינה אחרת מזו שממנה הם הגיעו ל-INSEAD.
    • כמעט 90% מהבוגרים השיגו שינוי מהותי כלשהו בקריירה (בתחום מקצועי, מגזר עסקי או מדינה). כ-20% השיגו שינוי על-פני כל המימדים הנ"ל!!
    • בערך שליש מהבוגרים הישראלים ב-2008 חזרו לעבוד בארץ מייד אחרי הלימודים (לצערי אין נתוני שכר מפורטים לגבי ישראל השנה).
    • שכר הבסיס הממוצע לבוגר INSEAD ירד ב-2% לעומת 2007 ועמד על כ-80 אלף יורו לשנה – נתון מרשים בהתחשב בשינוי הדרסטי בתנאי התעסוקה…
    • כשני-שליש מהמשכורות כללו מעבר לשכר הבסיס גם בונוס חתימה בסך ממוצע של כ-15 אלף יורו.

מעסיקים נבחרים: מקינזי, BCG, נוקיה, סמסונג ו-Shell…

בהצלחה!

ic09
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

אחלה נתונים. על פי סקרים קודמים, אתה יודע במקרה מה השכר הממוצע של בוגרים שחזרו ישר לארץ?

תודה!

epony
    חבר

To: ic09

נתוני השנים הקודמות מצביעים על שכר בסיס ממוצע של כ-25-30,000 ש"ח לחודש…
    epony
    חבר

CFA Partnership Announcement

INSEAD has recently been named as a Programme Partner of the CFA Institute*. The CFA partners with universities and business schools that cover a significant (70%) portion of the CFA Programme Candidate Body of Knowledge in their degree programmes. Partner institutions must also commit to covering CFA Institute ethical and professional standards.

While INSEAD is well-known for its general management offerings, strategy in particular, it also offers a strong grounding in finance, as the CFA programme partnership reflects. Students at INSEAD are exposed to the finance concepts and principles that practitioners around the world have deemed integral to global practice, as well as relevant and practical.

Jake Cohen, Professor and Dean of INSEAD’s MBA Programme, commented that “INSEAD is proud to be recently recognised as a CFA Programme Partner. This status reinforces the fact that the programme’s finance curriculum is academically rigorous, closely aligned to professional practice, and meets strong ethical standards.”

INSEAD graduates will not receive a CFA but they should be able to earn their CFA charter with less additional time if they choose to pursue this.

* The CFA Institute is the global, non-profit, professional association that administers the Chartered Financial Analyst® (CFA®) curriculum and examination programme worldwide, publishes research, conducts professional development programmes, and sets voluntary, ethics-based, professional and performance reporting standards for the investment industry.

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

היי epony, בהמשך להודעתך על ה-CFA,ולמי שמתעניין ב- Finance and Investments, בטופ 20 בארה"ב יש שלושה בתי ספר למינהל עסקים שהם Programme Partner of the CFA Institute:

UNC-KFBS

NYU

Cornell

עקב כך, בכל שנה, מספר סטודנטים (השנה חמישה ב-UNC )מקבלים מילגה ל- Level 1.

KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

אהלן,

אני עושה עבודה מחקר להשוואת התוכניות המובילות בעולם למנהל עסקים בהיבט אסטרגיה. בהיבט זה, אני אודה אם הסטודנטים / בוגרים של אינסיאד יוכלו לענות לי על שתי שאלות:

אחת – ניסיתי למצוא פרטים באתר של אינסיאד על ההתמחויות השונות בתואר. אני מבין שיש התמחויות במימון וביזמות – אבל האם יש התמחויות אחרות? אם תוכלו לשלוח אותי לקישור מתאים באתר זה יהיה אופטימלי ובתקווה לא ייקח יותר מדי מזמנכם… אני בעיקר מתעניין אם יש התמחות באסטרטגיה.

שתיים – קשה מאוד למצוא פרטים באתר של אינסיאד על קורסי הבחירה. יש קצת מידע על קורסי הבחירה בכלכלה, ועוד קצת יותר מידע על קורסי היזמות, אבל על קורסי האסטרטגיה לדוגמא לא ניתן למצוא כמעט כלום. האם יש מצב שיש קובץ ובו תיאורים של הקורסים?

אני נמצא ב- katz_arnon —- at —– yahoo.com

תודה,

ארנון

epony
    חבר

To: KatzA09

אהלן ארנון,

ל-INSEAD אין התמחויות פרופר – כלומר, כל הבוגרים מקבלים את אותה התעודה, ללא ציון של התמחויות בנוסף לתואר ה-MBA הסטנדרטי.
    יחד עם זאת, יש מן הסתם מספר "תחומים" אקדמיים: אסטרטגיה, שיווק, מימון, חשבונאות, התנהגות אירגונית, יזמות, כלכלה, טכנולוגיה וקבלת החלטות. חשוב לציין שתחומים אלה משיקים לתחומים המחקריים של ביה"ס (INSEAD הוא גם מוסד אקדמי מחקרי, לא רק בית חרושת ל-MBA…)

תחום האסטרטגיה הוא אחד הבולטים בביה"ס, וככזה הוא מהמובילים במספר הקורסים בתכנית ה-MBA המועברים ע"י מרצים מהתחום. עוד אינפורמציה לגבי תחום זה ניתן למצוא כאן: http://www.insead.edu/facultyresearch/areas/strategy.
    הנה רשימה (חלקית אני חושב) של הקורסים במוצעים בתחום הנ"ל: http://www.insead.edu/facultyresearch/areas/strategy/courses/MBA.cfm.

אני מקווה שזה עוזר…

בהצלחה!

epony
    חבר

בעקבות הגעתו של INSEAD בדירוג האחרון של Forbes (המתמקד בכדאיות הכלכלית של ה-MBA) למקום הראשון מחוץ לארה"ב, פורסם מאמר קצר במגזין על תחום היזמות בביה"ס, כולל הנתון המדהים הבא – מחצית מבוגרי INSEAD מקימים חברה או קונים חברה קיימת והופכים הלכה למעשה ליזמים בשלב כלשהו בקריירה שלהם!

למאמר: http://www.forbes.com/forbes/2009/0824/best-business-schools-09-mba-insead-school-for-entrepreneurs.html?feed=rss_news

לדירוגים של פורבס (בארה"ב, מחוץ לארה"ב – תכניות של שנה ותכניות של שנתיים מדורגות בנפרד):
    http://www.forbes.com/2009/08/05/best-business-schools-09-leadership-careers_land.html

SIGO
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

Hi epony,

I am working on my applications for INSEAD these days and I would like to get additional information about two electives:

1. Strategies for Asia Pacific

2. Project Management

Is there any way to get a detailed syllabus of these courses? Have you taken them? If yes, what was your impression?

thanks!

epony
    חבר

To: SIGO

SIGO,

Sorry, but I haven't taken these courses or studied under these professors during my time at INSEAD, so I can't comment on them personally.

Anyway, I was able to get links to these courses' syllabi:

If you're interested in these courses, you should also take a look at the following syllabi:

Best of luck!

SIGO
    חבר

Thanks Epony!
    SIGO
    חבר

Hi epony,

Does the GSM course talk also about strategies for global operations and services? I couldn't really figure this out from the syllabus

thanks!

SIGO
    חבר

Hi epony,

Does the GSM course talk also about strategies for global operations and services? I couldn't really figure this out from the syllabus

thanks!

epony
    חבר

SIGO,

If you look at the details of the course sessions in the GSM syllabus (Sessions 3-7 to be precise), you'll see that they deal extensively with global operations and services. Among the industries covered in these sessions are: Telecommunications, Pharmaceuticals, Heavy Industry, Infrastructure, Information Technology and Electronics…

Best of luck!

Fogel
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

Hi epony,
    I wish to join the rest of the greeters for your willingness to provide info and share your experience.
    May I mail you in private, regarding some issues, which are less relevant for other forum members?

Thanks, Tal

SIGO
    חבר

Hi Epony,

Thanks!

If it is not too annoying, I would be happy if you could also send me a link to the syllabus of the course Career Dynamics and Self-Assessment.

thanks s lot for all the help!

SIGO
    חבר

Hi,

I just found the syllabus.

this is the link if anyone needs: https://insidemba.insead.edu/documents/outlines0950/FBL_0950/CarrerDynamAndSelfAssess_0950_BrimmL.pdf

thanks!

SIGO
    חבר

Hi Epony,

I have two questions about the online form I hoped you could assist with:

• They ask for the "number of reports" of my current company. what do they mean? reports of a public company? how do i get this?
    • On top of the first job essay thay requires to describe the current job i detail, they require in a different place to describe the current job responsibilities. Do you know what is the difference between the two?

thanks!

epony
    חבר

SIGO,

• "Number of reports" means the numer of people reporting to you, i.e. how many employees do you manage.
    • The job responsibilities field and the first job essay are indeed somewhat redundant. The shorter field just asks for your current job responsibilities. The first job essay is wider in scope, and also asks you to discuss the nature of your work, how many employees you manage, and results you achieved at work.
      Essentially, the shorter field is intended to demistify ambiguous job titles, while the first job essay is geared towards judging you ability to succintly and effectively communicate what you do.
      You would be amazed how many people stumble on that simple question: "so, what do you do exactly?" ;-)

All the best!

SIGO
    חבר

Hi Epony,

thanks for all the help!

SIGO
    חבר

Hi Epony,

I have some more questions:

• "Number of Employees at your location" – does this refer to the total number of employees in my company in my location or those that report to me?
    • If I choose my campus to be in france and admitted, are they open for descision changing before school starts

thanks once again :)

epony
    חבר

SIGO,

• "Number of Employees at your location" – this means the number of people employed by your company in the same location you work at.
    • Campus allocation is first and foremost carried out by candidate choice. That being said, there have been a few cases in the past when candidates were asked to consider starting in the other campus (e.g. to start in Singapore when they indicated a preference for France). I also know of at least 1 case when a candidate asked to change his starting campus (his request was approved).
      Keep in mind that these cases are rare and from INSEAD's perspective, this would only be done to augment diversity in both campuses…

All the best!

AmitM
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

Hi All,

Just Got Admitted in R2 for the January 2009 class (begining in Fonti) :)

who is in with me?

Amit

amit7878 at gmail dot com

yifthahs
    חבר

To: AmitM

אני ב-WL

תחזיק לי אצבעות…

יפתח

AmitM
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

מחזיק לך אצבעות

:)

עמית

mrubin
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

Hi Epony,

Are you familiar with the Healthcare Club at INSEAD? I'd appreciate any info you might have on it. Do you know of any present or former members that I can contact?

And one more question – I'm fluent at 3 languages and have basic-intermediate knowledge of 2 more. I'm pondering whether to put the three as "required for graduation" (and make my life easier) or to take the oppurtinity to improve the languages that I'm not so good at. What do you think based on your experience and the courseload at INSEAD?

Many thanks for all your help!

Max

epony
    חבר

To: mrubin

Hi Max,

Here is some more info (including ocntact details) on the INSEAD Healthcare Club: http://www.insead.edu/mba/clubs/healthcare.

As for INSEAD's language policy – I would indicate the languages you are already fluent in. The INSEAD MBA program is intense enough without having to juggle language studies in parallel…
    Keep in mind that fluency in a language does not necessarily translate into success in convincing INSEAD that you are exempt per its language policy – INSEAD's written language tests have been known to frustrate several people who believed that they were fluent in a language, but who failed to demonstrate a good grasp of grammar in that language..!

Best of luck!

epony
    חבר

INSEAD is celebrating its 50 year anniversary this year

Here is a piece by the FT on INSEAD's humble beginnings, titled: How Insead redrew the MBA map.

"Insead created and legitimised the one-year MBA programme, [and] introduced the concept of global management…"

epony
    חבר

INSEAD Class of July 2010 Profile:

• Number of Students: 495
    • Average Age: 29 (range: 24-36)
    • Nationalities: 68
    • Average GMAT: 703 (range: 610-780)
    • Female Students: 32%
    • Average Previous Work Experience: 6 years (range: 2-13)

As you can see, quite a diverse class

epony
    חבר

For those of you who would like to get a better idea of what INSEAD looks like:

– Europe Campus: http://www.youtube.com/watch?v=K_LFW8BbkVo

– Singapore Campus: http://www.youtube.com/watch?v=8WRWHETxUJQ

Enjoy the tour!

skydiver
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

Hi epony and others thanks for all the useful information

Just wanted to ask, what are the employment possibilities of Israeli's graduates in Asia. I understand that most Israeli grads find themselves in Europe or Israel. Is this a matter of personal preferences/ opportunities / salaries/

Thanks!

epony
    חבר

To: skydiver

Working in Asia is definitely an option for Israeli graduates of INSEAD. That being said, you need to take into account several factors such as cultural differences, current market dynamics, etc.

It is due to a combination of these factors that many Israelis find it difficult to obtain employment in Asia. Recent employment trends in that region put an emphasis on fluency in the local languages, which can prove to be quite a barrier for expats…

Still, there was one Israeli in my class (he even used to visit this forum!) that made a move to the Far East. I also know another Israeli MBA grad who now works in Hong Kong.

Bottom line, the reason why most Israeli INSEADers do not end up in Asia it probably a mix of personal preferences (e.g. distance from Israel, cultural gaps, etc.) and actual opportunities (e.g. preference to local and/or local language speakers, increased competition over available positions, etc.)

I hopes this helps…

All the best!

epony
    חבר

Dear all,

For your information, INSEAD just launched their new MBA website: http://mba.insead.edu.

Enjoy!

yossipollak
    חבר
    מספר הפוסטים: 38

2 שאלות לגבי עבודה לאחר סיום התואר באינסאד:

האם משמעותית יותר קשה ליוצאי אינסאד למצוא עבודה בארה"ב מאשר ליוצאי תוכניות מאוניברסיטאות בארה"ב (מיד בסיום התואר)?

האם הרבה יוצאי אינסאד חוזרים לארץ מיד בסיום התואר?

תודה רבה,
    יוסי

epony
    חבר

To: yossipollak

כפי שכבר כתבתי כאן בעבר, אם אתה רוצה לעבוד בארה"ב, המלצתי החמה מאוד היא ללכת ללמוד בארה"ב.

אני לא יודע אם יותר "קשה" לבוגרי INSEAD למצוא עבודה בארה"ב, כיוון שקשה מאוד לכמת את זה… לדעתי האישית נראה שכן קיים הבדל כלשהו בחוזק המותג של INSEAD בארה"ב ביחס לבתי"ס אמריקאים בטופ 10.
    מה שכן אפשר לכמת זה את מספר הבוגרים שתכלס הולכים לעבוד בארה"ב אחרי INSEAD – המספר הזה עומד על פחות מ-10%, אבל כאמור, זה כנראה בגלל שבוגרי INSEAD מלכתחילה לא מחפשים לעבוד בארה"ב אחרי התואר ולא בגלל שהם מנסים למצוא שם עבודה ולא מצליחים…

באשר לחזרה לארץ מייד אחרי סיום התואר, הייתי אומר שבממוצע כשליש מהבוגרים הישראלים כל שנה חוזרים ישר לארץ. כדאי לקחת בחשבון שמאוד יכול להיות שהרצון לחזור מייד לארץ הוא מה שהניע בוגרים מסויימים ללמוד ב-INSEAD מלכתחילה (תכנית קצרה ויחסית קל"ב) – במילים אחרות, לא הייתי קופץ למסקנות עפ"י הנתון הזה בלבד…

בהצלחה!

yossipollak
    חבר
    מספר הפוסטים: 38

תודה איפוני.
    כמו תמיד אתה נותן את המידע, ומוסיף ניתוח חד שעוזר להבין את המידע.
    guywt82
    חבר
    מספר הפוסטים: 24

To: yossipollak

היי,

אני מתכנן להגיש לאינסאד בסיבוב השני הקרוב, לספטמבר 2010. השאלה שלי לא קשורה ישירות לאינסאד, אלא לdeadlines ולטופל. אני לא ממש בטוח שאספיק לקבל את הטופל עד לדדליין של אינסאד, מכיוון שהתאריך הצפוי לקבלת הציון הרשמי (כפי שמופיע באתר הטופל) הוא 1.12 ואילו הדדליין הוא ב-2.12. ברור לי שאם לא אקבל ציון עד אז אין על מה לדבר מבחינת הסיבוב השני, וכפי שהם מציינים באתר- הבקשה שלי תידחה לסיבוב הבא. מה שכן אני לא מבין זה כיצד אוכל לברר האם הציון הגיע אליהם לפני שאני מגיש את האפליקיישן. התכתבתי עם ETS והם ענו לי:

Scores are posted on the TOEFL iBT online registration system approximately 15 days after the test date (with a few exceptions) and then mailed to you and your designated score recipients. Please allow four to six weeks from the mailing date for international mail delivery, and seven to ten business days for mail delivery within the United States.

נשמע לי מופרך מאוד לחכות 4-6 שבועות מתאריך השליחה (אנחנו מדברים פה על חודשיים כמעט!). וממה שאני יודע התוצאות עוברות גם ככה אונליין לבתי ספר.

מצד שני התכתבתי עם INSEAD והם ענו לי:

I am afraid a faxed copy works for the “Unofficial GMAT” score only.

מה שלא ברור לי כי מצוין בפירוש באתר הרשמי שלהם שניתן לשלוח ציון לא רשמי. מה קורה פה? שאלתי אותה כיצד ניתן לברר האם הציון הגיע אליהם לפני שאני מגיש (בהנחה כמובן שאני קיבלתי אותו לפני הדדליין בעצמי) ונעניתי:

As I mentioned previously, it typically takes about 3 weeks for us to receive the electronic TOEFL score reports from ETS. As with all applicants, I am afraid we do not accept a faxed copy of this.

Just so you know, you could check the submission status of your documents after you have sent your online application form. Upon submission of that, you would be given an ID where you would have access to a checklist of items that reflects the required credentials that have already been received by the Admissions Team or not. As it takes a while for items to be processed and put into one, please allow some time for the list to be updated.

Alternatively, you could confirm receipt of your items with the Admissions Team at [email protected].

כיצד זה עונה לשאלתי… אני פשוט רוצה להימנע ממצב שבו אני מגיש בלי לדעת אם יעריכו את זה בסיבוב השני או לא, כי במידה ולא יעריכו אני לא אגיש כעת אלא יחכה לסיבוב הראשון של מחזור ינואר 2010 (וזה נראה לי לא לעניין לבקש למשוך חזרה את האפליקיישן אחרי שכבר שלחתי). הצעות?

nivster
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

אני הגשתי גם ל-INSEAD (תודה epony על העזרה!!!) :)

לעניות דעתי וממה שראיתי באונ' אחרות, הם לצורך הקבלה מסתמכים על הדיווח העצמי שלך באפליקיישן.

במידה והם החליטו שאתה מתאים ולא הגיע אליהם הציון שלך מ-ETS הם כבר יצרו איתך קשר ויבקשו שתדאג שזה יגיע.

אגב, אני קיבלתי את הציון TOEFL באימייל עשרה ימים אחרי המבחן.

ניב

guywt82
    חבר

To: nivster

תודה ניב.

זה ממש קטע מוזר- הם ממש מציינים באתר שניתן להגיש העתק של הציון. הסיבה היחידה שפניתי אליהם היא כדי לדעת האם הם מקבלים את הציון מETS אוטומטית לאחר 15 יום גם כן.. בקיצור אם לא הייתי שואל הייתי פשוט הולך לפי ההנחיות באתר שלהם ומגיש העתק. זה לא הייתה הכוונה שלי אבל זה יצא מעין שאלת קידבג, ועכשיו אני לא בטוח מה לעשות- להתעלם ממה שהיועצת האדמיניסטרטיבית אמרה לי וללכת לפי "התקנון" באתר?

אגבב הציטוט הוא:

"We accept TOEFL, TOEIC, IELTS and the Certificate of Proficiency in English test. For INSEAD purposes, scores are valid for two years, so there should be less than two years between your test date and INSEAD application submission date. With the TOEFL, please arrange to have ETS report your test scores directly to INSEAD, code 0970. As with the GMAT, a copy of your score report is sufficient for us to begin evaluating your file. Please note that your original test score report will only be required later on during the evaluation process. "

nivster
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

האפליקיישן שלהם הזוי קצת גם ככה. אני לא הגשתי שום עותק פיזי אלא פשוט כתבתי מה הציון שקיבלתי במקום המיועד לכך ב-PDF שלהם.

בנוסף, העברתי להם את הציון מ-ETS.

בכל מקרה, יום אחרי שהגשתי את האפליקיישן קיבלתי אישור במייל מה-admission שהאפליקיישן שלי שלם ומוכן להערכה על ידם.

אני במקומך הייתי מגיש, מקסימום יגידו לך שחסר לך ה-copy of your score report ואז תוכל להסביר שזה יגיע תוך כמה ימים.

epony
    חבר

To: guywt82

גיא,

לך לפי מה שכתוב באתר ותגיש העתק – זה מה שאני עשיתי!

בכל מקרה, כמו שניב אמר, סביר מאוד להניח שמה שקורה בפועל זה שהם מוודאים את הציון שלך ב-TOEFL רק בדיעבד.

אני יודע שזה נורא מלחיץ, אבל שווה לקחת צעד אחורה, נשימה עמוקה ולזכור שבסופו של דבר לא מדובר פה על בירוקרטיה ממשלתית – אף בי"ס לא יפספס מועמד בגלל דברים טריוויאליים כאלה. לי היו שני תאקלים בהגשות ל-INSEAD ו-LBS (ציון ה-GMAT שלי נשלח בטעות למחלקת ה-PhD של INSEAD, וב-LBS שלחו לי מייל משוה כמו שבוע לפני הדדליין לתשובה הסופית, שהם נורא מצטערים, אבל הם איבדו את ציון ה-TOEFL שלי…) ובסוף הכל עבר חלק!

שיהיה בהצלחה ובלי פאניקה!

guywt82
    חבר

תודה לכולכם- הצלחתם להרגיע אותי… זה באמת מה שאני אעשה.

ושוב תודה!

מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 343 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.