Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 451 עד 500 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • ilans
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: aringo

שלום רב,

שמי אילן אני בן 28 ואני מעוניין ללמוד MBA בברקלי , NYU או קולומביה.

הנני בוגר תואר ראשון במדעי המחשב ופיסיקה ותואר שני במדעי המחשב (סיימתי בממוצע 90)

את התחלת לימודי עשיתי במהלך התיכון ודחיתי את שירותי בשנתיים על מנת לסיים.

שירתתי 6 שנים בצבא (שוחררתי בדרגת סרן) כמהנדס תחילה אח"כ ראש צוות ולבסוף ראש מדור מחקר.

בשנתיים וחצי האחרונות אני עובד בחברת סטארט אפ כראש צוות ומנהל פרוייקט.

לעולם לא עשיתי פסיכומטרי, האם אני צריך?

מה הסיכוי להתקבל לאחד מבתי הספר הנ"ל? (עדיפות לברקלי)

האם ניתן לקבל מלגה?

תודה רבה.

ר.לביא
    חבר

גלעם שלום רב!

שמי רן, אני בן 28,

שירתתי שירות צבאי מלא בחיל השיריון, בוגר קורס מט"קים, מצטיין ביסל"ש שנת 1999.

תואר ראשון במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בממוצע 91, ציון gmat-702. בוגר קורס ברוקרים של האוניברסיטה הפתוחה(בעל רישיון)

רקע התנדבותי- התנדבות שנה במסגרת פר"ח. התנדבות באיל"ן.

רקע תעסוקתי-עבודה במוקד פיננסי של בנק במשך 4 שנים בתפקיד יועץ משכנתאות, מנהל צוות(ממונה על כ-30 איש) ואחראי משמרת(ממונה על כ-80-100), מסגרת עבודתי כללה הדרכות עובדים,עמידה ביעדי מכירות וניהול צוות גדול. בימים אלו עובד בייעוץ השקאות בבנק.

שפות: עברית שפת אם, אנגלית ברמה גבוהה מאוד.

תחביבים- צלילה- בעל תעודת dive master , טיפוס קירות.

יכול לקבל מכתבי המלצה ממעסיקים ומגופים שבהם התנדבתי.

מעוניין לקבל מידע על סיכויי קבלה(לאו דווקא מילגה לתוכניות מובילות בארה"ב, קנדה ואנגליה).

candidate
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: ר.לביא

גלעם שלום,

1. אני בן 29.

2. עשיתי שרות צבאי מלא כלוחם ומפקד צוות (לא קצין) באחת הסיירות.
    3. יש לי תואר I במדעים מדויקים מאונ' ת"א (90) בהצטיינות. השתתפתי במספר פרויקטים מובילים (בארץ ובחו"ל) בתחום הלימודים אבל לא עבדתי בתחום לאחר סיום התואר.

4. במשך שנתיים לאחר סיום הלימודים הקמתי וניהלתי מיזם אינטרנט שעסק במסחר אלקטרוני בארץ ובחו"ל. עבדו איתי 3 שותפים ומספר פרילנסרים.

5. כיום אני מנהל שיווק בחברת בת של חברה גדולה וידועה במשק הישראלי, מחזור שנתי של חברת הבת: 1,000,000$+. בחברה 15 עובדים מתוכם 6 עובדים תחתי. העבודה לא קשורה לתחום הלימודים.

6. במשך כל תקופת הלימודים ועד היום אני עובד בשכר באחת העמותות הידועות והפעילות בארץ כמדריך בכיר. היו גם שנים שעבדתי שם במשרה מלאה. ליוויתי עשרות פרויקטים.
    7. י
      ש לי ציון GMAT של 680.

הייתי רוצה ללמוד במסלול קצר ולא מסלול של שנתיים והייתי מעדיף באחד מהמסלולים המובילים באירופה:

1. Insead
    2. LBS
    3. ESADE
    4. IMD

1. עד כמה המועמדות שלי חזקה בכל אחד מהם, ומה הסיכויים שלי לקבל מלגה משמעותית? אני מתכונן לקראת תחילת לימודים בספט'-אוק' 2008.

2. האם יש מסלול מוביל בארה"ב של 15~ חודשים או פחות שמתאים לרקע שלי?
    nyasour
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

Hi Gilam,

Thank you for all the information so far – I must say that this forum is extremely helpful and important.

I’m considering applying for universities both in Europe and the US and wondering what is really the difference between studying in each continent. Is it only about where I prefer to work after I graduate or are there more elements to the equation (Salary, Higher chances for recruitment, etc…)?

I’m currently in the telecommunication industry (sales) and would like to make the transition to Finance. Should this be part of my consideration of studying in Europe or the US?

In addition, some of the programs in Europe offer a 1 year MBA program while other offer 2 years. Obviously a 1 year program has the big advantage of “loosing” less time off work and as a result cost much less. Still, my own impression is that the two years program is somewhat more extensive and provides the students with better tools in future positions and as a result is viewed better by high profile recruiters.

My personal inclination is studying and living in Europe (closure to home and family, better cultural fit, and maybe coming back to Israel in the future) but my impression is that I will have more options for success in the US.

Is this impression justified or completely false?

Thanks again for this wonderful forum.
    Noam
    Causa Sui
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

To: nyasour

שלום גלעם,

כיצד היית מציע להציג התמחות בעריכת דין בגיליון הקו"ח שמצורף לאפליקיישן?
    ממה שהבנתי עד כה, אין גישה חד משמעית לנושא – חלק מהאנשים מציגים את תקופת ההתמחות שלהם תחת הגדרת המשרה: “Associate” (שאולי תואמת את עולם המושגים האמריקאי בתחום עריכת הדין אך לא משקפת את המציאות בארץ), חלק אחר מגדירים את עצמם כ – "Articling Clerks" במשרה מלאה, ואחרים כ – Interns"".
    אני יודע שהנושא כבר עלה בעבר בהקשר של התמחות בראיית חשבון, שדומה במובנים מסויימים להתמחות בעריכת דין. בשני המקרים מדובר בדר"כ בעבודה מקצועית לכל דבר ובמשרה מלאה (ואף הרבה מעבר לכך). האומנם ההתייחסות צריכה להיות זהה בשני המקרים?

אני מניח שיצא לך לייעץ בעניין למועמד אחד או שניים שעבדת איתם. מה היתה עצתך להם?

תודה מראש על תשומת הלב,

Causa Sui

נ.ב. – אשמח לקבל פידבק בעניין גם מעמיתיי למקצוע אשר עובדים בימים אלה על האפליקיישנס או כאלה אשר כבר מגשימים/הגשימו את "החלום האמריקאי".

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

To: Causa Sui

היי CS. אני יכול לנסות להשיב כמי שהיה בדיוק באותה הסיטואציה.

התחבטתי ממושכות בסוגיה הזו, ומצאתי כמה פתרונות. הבחירה שלי הייתה בסופו של דבר במונח האחרון מבין המופיעים כאן, אך זהו אינו מדע מדויק, ובהחלט ייתכן שיהיו פליטים של לשכת עורכי הדין עם דעות אחרות.

Articled Clerk (ולא "Articling") – עלול להיתפס באוזניים אמריקאיות (אני מניח שלשם אתה מכוון) כמשרה בעלת אופי מנהלי יותר ומקצועי פחות. אם כבר, אפשר להוסיף את המונח Law, כלומר: Articled Law Clerk. בכל מקרה נדמה לי שזה מונח אוסטרלי.

Intern – לא מומלץ במיוחד, שוב בשל הפרספציה של עבודה זמנית/לא מקצועית.

Associate – עלול להיות misleading כיוון שזהו התואר שנושא מי שעמד במבחני הלשכה וחזר לעבוד כעורך דין מן המניין. לא הייתי משתמש בו כדי להימנע ממצב של backfire.

Junior Associate – המונח ששגור (למיטב ידיעתי) בז'רגון האמריקאי.

בכל מקרה, נכון יהיה לחזק את אופי העבודה באמצעות דוגמאות מקצועיות ספציפיות שיוכלו לצקת תוכן לתוך התואר שתבחר.

בהצלחה!

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

To: Psychodude, Causa Sui

I used "Articled Clerk" but Junior Associate could work, although in the U.S. a Junior Associate is usually referred to someone who has not completed their legal training, which if you are referring to your mandatory year before taking the bar, then this is not exactly true for you either.

In the end, what counts is the way you tell them about what you did durng this time. You can mention in your essay (only in 1 sentence – don't waste words ) that you were in your mandatory year of internship after law school and before you can take the Bar exams.

In any eent, as you can see, we all might have used different titles, but were able to convey what we did while in these positions in a positive way.

If you want to discuss further, feel free to contact me by e-mail.

idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

To: All

שלום גלעם

עד כמה ניתן לחרוג ממכסת המילים המותרת בחיבורים, אם בכלל?

האם יש בתי ספר אשר יותר קפדנייים בנושא?

מעניינים אותי בעיקר וורטון, MIT, שיקגו, קלוג ומישיגן

תודה

עידן

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: odi

היי ותודה ליוצרי הפורום !

אני בגישושים לקראת לימודי MBA ואשמח לדעת

מהם סיכוי הקבלה ל אינסיאד בצרפת , או לאחד מ עשרת הגדולים, התמקדות ב NYU קולומביה , הרוורד לפרופיל הנ"ל : ( אין עדיין GMAT)

ומהו ציון ה GMAT שיניב סיכוים טובים בשילוב עם הכתוב מטה:

1.בת 28 עם נסיון תעסוקתי עשיר ומגוון בחברות הייטק במגוון תפקידים כולל עבודה

(שאיפה להתמקדות בתחום השיווקאסטרטגיה, פיתוח עסקי בעולם ההיי טק)

בעמק הסיליקון בהנהלת החברה בתפקיד הקמת מערך התמיכה, מנהלת QA בחברה שמפתחת מוצר זמן אמת ו mission critical בתחום התעופה . עבודה בקומברס בניהול פרויקט ללקוח אמריקאי כולל עבודה בבוסטון באתר הלקוח ( ערוץ ESPN )

כרגע שנה שניה במשרדי הנה"ר של בנק הפועלים באגף שיווק ותכנון אסטרטגי בתפקיד ניהול פרויקט של הסבת המערכות הבנקאיות ב 250 סניפים.

2. לימודים- מסיימת שנה שניה בכלכלה וניהול במכללה האקדמית ת"א יפו תוך כדי עבודה. מאמינה שאסיים בממוצע של לפחות 85

3. לימודי מוסיקה ברימון כשנה ( פסנתרנית ומלחינה ממוצע A )

4. המלצות מעולות גם מבכירים

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיי מועמדת חזקה (עם פוטנציאל למלגה משמעותית) ב- NYU, תחרותית ב- INSEAD, בין תחרותית לסטרצ' ב- Columbia, ובין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- Harvard. כמו כן, תהיה להערכתי מועמדת בין תחרותית לחזקה ב- Tuck, בין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לתחרותית) ב- Berkeley, תחרותית ב- MIT, ובין תחרותית לסטרצ' ב- Wharton.

במידה וציון ה-GMAT שלך יהיה 720, תהיה להערכתי מועמדת חזקה ב- NYU, Tuck, Berkeley MIT, וב- INSEAD , בין חזקה לתחרותית ב- Columbia וב- Wharton, ותחרותית ב- Harvard.

בנוסף האם יש לך מידע לגבי ההתיחסות לבעלי ADHD במוסדות הנ"ל?

האמת היא שנתקלתי בנושא הזה אולי פעמיים. מהיכרותי הכללית עם התחום אני יכול להעריך שאם יש צורך להסביר ציונים נמוכים יחסית בתואר או ב-GMAT, אז כנראה שבדרך כלל עדיף להשתמש בהסבר הזה מאשר לא להשתמש בו. מדובר בעובדה (וחשוב להציג אותה בתיאורים עובדתיים ואובייקטיביים) שסביר כי לא תתפס כתירוץ . אם הציונים אינם מהווים בעיה, הייתי שוקל לדלג על העובדה הזו, ובמרבית המקרים מדלג עליה – תלוי בנסיבות (יתכנו נסיבות שייתנו הרגשה של הערכה – איך הוצאת ציונים כאלה למרות הקושי).

תודה רבה!!

בבקשה ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: Wangot

Gilam,

Thanks for your help on this site.

I have a quick question regarding Columbia: How strict is the 6000$ requirment in the early decision stage? Can I some how dodge it if I am admitted to another school?

Based on past expereince, once you pay the desposit, you will not be getting it back (unless you have an exceptional reason). You are supposed to pay the deposit if you are accepted, and that's the ethical thing to do following the commitment that you sign. I did run into a couple of cases where people did not pay the deposit, went to a different school, and got out of it (Columbia gave up) but they may not give up in future cases (though I am not aware of such intention). I did not yet run into a case where Columbia sued an Israeli candidate or damaged the candidate because of avoidance to pay the deposit.

Thanks!

You're welcome. Good luck!

The aringo Team
    (Gilam)

aringo
    חבר

To: ilans

שלום רב,

שמי אילן אני בן 28 ואני מעוניין ללמוד MBA בברקלי , NYU או קולומביה.

הנני בוגר תואר ראשון במדעי המחשב ופיסיקה ותואר שני במדעי המחשב (סיימתי בממוצע 90). אניח שסיימת את התואר הראשון בהצטיינות.

את התחלת לימודי עשיתי במהלך התיכון ודחיתי את שירותי בשנתיים על מנת לסיים.

שירתתי 6 שנים בצבא (שוחררתי בדרגת סרן) כמהנדס תחילה אח"כ ראש צוות ולבסוף ראש מדור מחקר.

בשנתיים וחצי האחרונות אני עובד בחברת סטארט אפ כראש צוות ומנהל פרוייקט.

לעולם לא עשיתי פסיכומטרי, האם אני צריך?

אין צורך בפסיכומטרי. רוב התוכניות המובילות דורשות ציוני GMAT ו-TOFEL (או מבחן דומה שבודק את רמת האנגלית שלך).

מה הסיכוי להתקבל לאחד מבתי הספר הנ"ל? (עדיפות לברקלי)

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיה מועמד בין תחרותי לחזק ב- NYU, תחרותי ב- Berkeley, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- Columbia.

האם ניתן לקבל מלגה?

מלגה תינתן בדרך כלל על בסיס חוזק המועמדות/האפליקיישן. בדרך כלל, ככל שאתה מועמד חזק יותר, כך עולה הסיכוי למלגה. ראה גם:
    http://aringo.co.il/HebrewSite/h-finaid.htm

תודה רבה.

בבקשה אילן, ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: ר.לביא

גלעם שלום רב!

שמי רן, אני בן 28,

שירתתי שירות צבאי מלא בחיל השיריון, בוגר קורס מט"קים, מצטיין ביסל"ש שנת 1999.

תואר ראשון במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בממוצע 91, ציון gmat-702. בוגר קורס ברוקרים של האוניברסיטה הפתוחה(בעל רישיון). אניח שהתכוונת שציון ה-GMAT שלך הוא 720, שכן הציון 702 אינו אפשרי ב-GMAT.

רקע התנדבותי- התנדבות שנה במסגרת פר"ח. התנדבות באיל"ן.

רקע תעסוקתי-עבודה במוקד פיננסי של בנק במשך 4 שנים בתפקיד יועץ משכנתאות, מנהל צוות(ממונה על כ-30 איש) ואחראי משמרת(ממונה על כ-80-100), מסגרת עבודתי כללה הדרכות עובדים,עמידה ביעדי מכירות וניהול צוות גדול. בימים אלו עובד בייעוץ השקאות בבנק.

שפות: עברית שפת אם, אנגלית ברמה גבוהה מאוד.

תחביבים- צלילה- בעל תעודת dive master , טיפוס קירות.

יכול לקבל מכתבי המלצה ממעסיקים ומגופים שבהם התנדבתי.

מעוניין לקבל מידע על סיכויי קבלה(לאו דווקא מילגה לתוכניות מובילות בארה"ב, קנדה ואנגליה).

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק (עם פוטנציאל למלגה משמעותית) בתוכניות מובילות בארה"ב כגון Tuck ו- Berkeley, בין תחרותי לחזק בתוכניות כגון MIT ו- Chicago, תחרותי בתוכניות כגון Wharton ו- Columbia, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב- Harvard וב- Stanford.

כמו כן,להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות מובילות באנגליה כגון LBS, Cambridge, ו- Oxford ומועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות מובילות בקנדה כגון Ivey, Toronto, ו- Schulich.

מקווה שעזרתי, בהצלחה רן!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: candidate

גלעם שלום,

1. אני בן 29.
    2. עשיתי שרות צבאי מלא כלוחם ומפקד צוות (לא קצין) באחת הסיירות.
    3. יש לי תואר I במדעים מדויקים מאונ' ת"א (90) בהצטיינות. השתתפתי במספר פרויקטים מובילים (בארץ ובחו"ל) בתחום הלימודים אבל לא עבדתי בתחום לאחר סיום התואר.
    4. במשך שנתיים לאחר סיום הלימודים הקמתי וניהלתי מיזם אינטרנט שעסק במסחר אלקטרוני בארץ ובחו"ל. עבדו איתי 3 שותפים ומספר פרילנסרים.
    5. כיום אני מנהל שיווק בחברת בת של חברה גדולה וידועה במשק הישראלי, מחזור שנתי של חברת הבת: 1,000,000$+. בחברה 15 עובדים מתוכם 6 עובדים תחתי. העבודה לא קשורה לתחום הלימודים.
    6. במשך כל תקופת הלימודים ועד היום אני עובד בשכר באחת העמותות הידועות והפעילות בארץ כמדריך בכיר. היו גם שנים שעבדתי שם במשרה מלאה. ליוויתי עשרות פרויקטים.
    7. י
      ש לי ציון GMAT של 680.

הייתי רוצה ללמוד במסלול קצר ולא מסלול של שנתיים והייתי מעדיף באחד מהמסלולים המובילים באירופה:

1. Insead
    2. LBS
    3. ESADE
    4. IMD

1. עד כמה המועמדות שלי חזקה בכל אחד מהם, ומה הסיכויים שלי לקבל מלגה משמעותית? אני מתכונן לקראת תחילת לימודים בספט'-אוק' 2008.
    על פי המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב- ESADE, בין תחרותי לחזק ב- LBS ותחרותי ב- INSEAD וב- IMD.

2. האם יש מסלול מוביל בארה"ב של 15~ חודשים או פחות שמתאים לרקע שלי?
    ישנם מספר מסלולים כאלה. להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב- Babson, Cornell וב- Emory (מסלול של 12 חודשים) ובין תחרותי לסטרצ' במסלול המקוצר (16 חודשים) של Columbia.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: nyasour

Hi Gilam,

Thank you for all the information so far – I must say that this forum is extremely helpful and important.
    Glad to hear this, thanks!

I’m considering applying for universities both in Europe and the US and wondering what is really the difference between studying in each continent. Is it only about where I prefer to work after I graduate or are there more elements to the equation (Salary, Higher chances for recruitment, etc…)?
    The main issue is indeed your future plans and chances of recruitment. European MBA programs will generally make it easier for you to find a job in Europe, while studying in the US will make your profile more attractive in the American market. However, in most cases your chances of getting work in Eupore if you studied in a top program in the US are significantly higher than your chances of finding a job in the US if you studies in a top European program. Another difference worth mentioning is that European programs, for example INSEAD and LBS, tend to have a more international outlook than US programs. However, with the top-20 US programs your chances of attaining a position with a large, world-leading corporation are probably higher compared to a top-10 European program (for one reason, because most of these companies are US-based and the brand recongition for the US programs is higher).

I’m currently in the telecommunication industry (sales) and would like to make the transition to Finance. Should this be part of my consideration of studying in Europe or the US?
    In addition, some of the programs in Europe offer a 1 year MBA program while other offer 2 years. Obviously a 1 year program has the big advantage of “loosing” less time off work and as a result cost much less. Still, my own impression is that the two years program is somewhat more extensive and provides the students with better tools in future positions and as a result is viewed better by high profile recruiters.
    My personal inclination is studying and living in Europe (closure to home and family, better cultural fit, and maybe coming back to Israel in the future) but my impression is that I will have more options for success in the US.

Is this impression justified or completely false?
    My expertise is the admission process. I can't provide an expert answer on your last 3 questions… My overall impression is that in your case US programs will be a somewhat stronger choice, as most of the world's leading financial institutions (and investment banks in particular) are originally American. As to the program length, probably the main added value of a longer program is the opportunity to engage in more/longer internships. This normally makes the full-time job search easier and sometimes more successful (you may get the full-time offer at the end of your summer internship), especially for career switchers.

Thanks again for this wonderful forum.
    Noam

You're welcome, Noam. Good luck!

The aringo Team
    (Gilam)

aringo
    חבר

To: Causa Sui

שלום גלעם,

כיצד היית מציע להציג התמחות בעריכת דין בגיליון הקו"ח שמצורף לאפליקיישן?
    ממה שהבנתי עד כה, אין גישה חד משמעית לנושא – חלק מהאנשים מציגים את תקופת ההתמחות שלהם תחת הגדרת המשרה: “Associate” (שאולי תואמת את עולם המושגים האמריקאי בתחום עריכת הדין אך לא משקפת את המציאות בארץ), חלק אחר מגדירים את עצמם כ – "Articling Clerks" במשרה מלאה, ואחרים כ – Interns"".
    אני יודע שהנושא כבר עלה בעבר בהקשר של התמחות בראיית חשבון, שדומה במובנים מסויימים להתמחות בעריכת דין. בשני המקרים מדובר בדר"כ בעבודה מקצועית לכל דבר ובמשרה מלאה (ואף הרבה מעבר לכך). האומנם ההתייחסות צריכה להיות זהה בשני המקרים?

אני מניח שיצא לך לייעץ בעניין למועמד אחד או שניים שעבדת איתם. מה היתה עצתך להם?

כאשר מדובר בתוכניות אמריקאיות (ובד"כ אמליץ על זה גם לגבי תוכניות אירופאיות), המונח האפקטיבי ביותר מבחינה שיווקית להערכתי, ושעדיין עומד במבחן האתי, הוא Junior Associate. אתה בהחלט יכול להציג את התפקיד כניסיון מקצועי במשרה מלאה לכל דבר. במידה וצברת הישגים בתפקיד (למשל, עבודה על פרויקט מרשים, או קידום מהיר מהממוצע) כדאי לציין זאת באפליקיישן (בקורות החיים, בטופס ההרשמה אונליין, ואף בחיבורים במידת הצורך/האפשר).

תודה מראש על תשומת הלב,

Causa Sui

נ.ב. – אשמח לקבל פידבק בעניין גם מעמיתיי למקצוע אשר עובדים בימים אלה על האפליקיישנס או כאלה אשר כבר מגשימים/הגשימו את "החלום האמריקאי".

בבקשה, ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: idanva

שלום גלעם

עד כמה ניתן לחרוג ממכסת המילים המותרת בחיבורים, אם בכלל?

האם יש בתי ספר אשר יותר קפדנייים בנושא?

מעניינים אותי בעיקר וורטון, MIT, שיקגו, קלוג ומישיגן

בד"כ חריגה של עד 10% עוברת בשלום. אולם, הדבר משתנה משנה לשנה, מבי"ס לבי"ס ולעיתים אף בין בודק לבודק בתוך ביה"ס(!). עפ"י המידע האחרון שבידי, שיקגו, ו-וורטון יחיו בשלום עם חריגה של עד 10% (ולהערכתי גם קלוג), מישיגן עם חריגה של עד 5%, וב-MIT עדיף לא לחרוג מהמגבלה. ככלל אם אתה יכול לעמוד במגבלת המילים זה עדיף כי כאמור היחס לחריגות בד"כ "נזיל" למדי ולא תמיד עקבי.

תודה

עידן

בבקשה. בהצלחה עידן!

Causa Sui
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

To Gilam, Psychodude and JoeCool

Thank you all very much for your informative and prompt replies.

I believe I now have all the info. I need to successfully deal with this tricky issue.

Causa Sui

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: aringo, Wangot

Quoting Wangot:

I have a quick question regarding Columbia: How strict is the 6000$ requirment in the early decision stage? Can I some how dodge it if I am admitted to another school?

Wangot,

In my humble opinion, the question you really need to ask yourself is why you would want to back out of an admit to Columbia? If you're heart is set on other programs, then I suggest applying to CBS in a later round (if at all).

Another way of looking at this is that the $6,000 is an investment in improved chances of admission – even if you're admitted to other schools and forego the $6K, it doesn't mean that the money was altogether lost, you just have to look at it as yet another expense to chalk up to the MBA admissions process.

Finally, please consider this as well: if what Gilam said in his reply to your question is true, then at least a couple of Israelis may have already tarnished Israeli applicants from CBS's point of view – do you really want to be the one that gets sues, or worse yet, the straw that breaks the camel's back and makes admission chances for Israelis in the early decision round smaller?

Just my $0.02 – think about it…

OYOY
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

Hi nyasour,
    The top cities for finance are London and New York (Tokyo, Hong Kong and Frankfurt are next). With the weak $ and the strong financial markets in europe London is on the rise (salaries, vacancies, prestige)

Since you are trying to change industries, some will claim that a longer program with the chance to do an internship is important. LBS offers a 15 – 21 month program (flexible) that covers that as well.

Just as a disclaimer, I am not an LBS student or alum. I just live in London and know how well regarded the financial markets and LBS are.

Living in Europe has all the advantages you mentioned plus your spouse will get a work visa (and the indian food is better).

Good luck

candidate
    חבר

תודה רבה.

asafsado
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

To: candidate

שאלה: בחלק הבקש שעניינו "תעסוקה", יש מקום למלא את סיבות העזיבה. אני מניח שאין מה למלא את החלק הזה עבור עבודתי הנוכחית – האם אני צודק?

(אחרת, מילוי החלק הזה דומה מדי לשאלה: "why x, why now?")

תודה

maya287
    חבר

גילעם שלום,

ראשית, אציין שהאתר של ארינגו מצוין לדעתי, יש בו המון מידע מועיל והוא נוח וקל לשימוש.

אשמח לקבל את דעתך לגבי סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות הבאות: סטנפורד, הרווארד, ניו יורק, קולומביה, ייל, LBS

אציין כי אינני מתעניינת בתחומים הנוגעים למימון, אלא יותר בכיוון של ניהול כללי, ציבורי, אסטרטגיה ומלכ"רים. אני יודעת שחלק מהאוניברסיטאות שציינתי דווקא מתמחות במימון, אשמח לשמוע המלצות נוספות על אוניברסיטאות מתאימות.

אני בת 26, סיימתי את לימודיי באוניברסיטה העברית לפני כשנה במקצועות משפטים וחינוך בממוצע 84 (82 במשפטים ו-88 בחינוך- תואר משולב)

אני עומדת להתחיל בימים הקרובים קורס GMAT

ומקווה מאוד לקבל למעלה מ-680.

כיום אני מתמחה בלשכת פרקליט המדינה במשרד המשפטים, ומטבע הדברים יש לי נגיעה לתיקים משפטיים חשובים ומעניינים ביותר, כמו גם לאספקטים ניהוליים מסוימים הקשורים לניהול הפרקליטות. התמחותי היתה אמורה להסתיים בתום שנה, אך התבקשתי והסכמתי להאריך אותה בחצי שנה נוספת (צעד חריג ביותר)

בצבא שירתתי בתפקיד מאבחנת פסיכוטכנית, ולאחר כשנה בתפקיד קודמתי לתפקיד פיקודי במסגרתו הייתי אחראית מקצועית וניהולית על כ-100 חיילים וחיילות בחוליה הפסיכוטכנית (לא כקצינה)

בהיותי סטודנטית, עבדתי באוניברסיטת תל אביב בתפקיד בוחנת במרכז לייעוץ לימודי (תפקיד הנגזר משירותי הצבאי) במשך כשנה וחצי וכן בתור עוזרת ליועץ המשפטי והמנכ"ל של עמותת תנו לחיות לחיות (טרום התמחות משפטית) במשך כשנה.

בתחום החברתי, התנדברתי במסגרת פר"ח ומעורבות חברתית באוניברסיטה בתחומים שונים, כגון ייעוץ משפטי וכלכלי בלשכות הרווחה בירושלים והתנדבות בבית חולים לילדים. בנוסף הייתי פעילה בקלינקה משפטית הנוגעת לסחר בנשים. בשנות התיכון תפקדתי כיו"ר מועצת התלמידים בבית הספר.

בהתבסס על הנתונים האלו, מה דעתך בנוגע לסיכויי הקבלה שלי ובנוסף, האם עדיף לדעתך לנסות להתקבל כבר לשנת 2009 במסגרת הסבב השני לאור מקום העבודה הנוכחי שלי, או שעדיף להרוויח ניסיון מקצועי נוסף בתור עורכת דין ולחכות ל-2010?

תודה רבה,

מאיה

david
    חבר

שלום,

ראשית רציתי לציין שהתרשמתי רבות מן המקצועיות שלכם, המידע המפורט שאתם מספקים והמענה האיכותי והספיציפי לשאלות של הפונים,

שנית, אני סטודנט לתואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת בן גוריון במסלול חשבונאות ומעוניין לדעת מהן ההשלכות של סטאז' במשרד רואי חשבון גדול (PWC/Delloite), לעומת משרד קטן יותר אך עם אחריות גדולה יותר, על ה- MBA כמובן.
    בנוסף אני שוקל לשלב עבודה בתחום עם הלימודים ותהיתי מה יגדיל את סיכויי הקבלה, עבודה ממשלתית (ברשות המס למשל) או בחברה פרטית (לא מדובר על תפקיד ניהול משמעותי).

תודה על העזרה וישר כוח על התרומה.

Danimmm
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

בהמשך להודעה מלפני כחודש,

אני מעלה את הסיבות לקושי ולאבדן העיניין בציונים ונתונים נוספים.

1. במהלך מלחמת לבנון השניה, פספתי תקופת לימודים ארוכה שהתקשתי להשלים. לא לקחתי אף פטור "עובר" ונבחנתי בכל הבחינות. החללים שנוצרו הפריעו בהמשך.

2. עם תחילת העבודה בינואר 2007 למעשה הפסקתי להגיע ללימודים ואומר את האמת, לא הכנסתי כלל ציונים למשוואה. היה לי ברור שממוצע לא ישחק תפקיד בהמשך הקריירה (למעט MBA) ולכן כמעט כל ציון התחיל מ80 (אבדן נקודות על נוכחות או תרגילי חובה וכ"ו). בפועל, הגעתי רק לבחינות.

פרטים נוספים,

אני מתנדב כבר שנים בתחומי החינוך והוראת המדעים וחבר בארגון מנסה ישראל.

כיום אני לומד לבחינת GMAT נוספת. כשהיעד המוצהר הוא 730+ על מנת לתקן את הרושם מציוני התואר הראשון. ההצטיינות הייתה בלימודי התואר הראשון בהנדסה.

אשמח לדעת האם נתונים אלו ניתנים להצגה של תשמע "רע" ואם כן כיצד אם בכלל ישנו את סיכויי הקבלה לבתי ספר שמתמחים בניהול כללי (דארדן, מישיגן, טאק, קלוג ואחרים)

תודה רבה!

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

למה לא כדאי לומר בקו"ח
    שהיית המנהל פיזיקאי גרעין אסטרונאוט או הרמטכ"ל
    (אלא אם כן באמת היית)

http://www.businessweek.com/bschools/content/aug2008/bs20080826_375103.htm?chan=bschools_bschool+index+page_top+stories

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

To: rash733

לא נעים בכלל. אני מוחק את הקטע על איך המצאתי תרופה לסרטן אבל בגלל סכסוכים על הפטנט עוד לא חשפתי אותה לעולם…

itayle7
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

בהחלט, כתבה יפה אבל לא נראה שזה קורה במציאות.

לתפוס שקרנים זה ממש ממש קשה

אני חושב שזה רק כתבה מרתיעה, בדיוק כמו שהיה עם SCORE TOP והGMAT…

Liati
    חבר

To: epony, aringo

Dear Gilam,

(and I know epony might also help)

I am working on my application for Insead, but facing a problem with the recommendations. First of all, it's hard to find anyone to recommend me, as the managers at my previous job are a little bitter that I left and probably not eager to help me, and my current job might fire me if they know I'm thinking of leaving..

This problem is reinforced by that fact that I don't know what the recommenders will be asked to write when I send them the link supplied by Insead (I can't really open it and be sure it won't be somehow corrupted) so I'm not sure who of my very narrow options will be most fitting.

Could you offer some guidance?

thanks!

Dvir
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

כ

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: Liati

Liati,

I used a non-direct manager and a ex-manager as my recommenders. Both of them were close friends and were far enough from my then "active" managers to alleviate any concerns of them finding out that I'm applying to MBA programs. All in all, schools are definitely aware of the issues some people face when choosing referees (i.e. not wantng to approach their curent manager, etc.), so try to take a deep breath and not stres over this too much :-)

As for knowing what the application links contain, one way of finding out would be to create an additional "virtual" application accoutn and generate links through that account. I can't vouch for this technique, and I'm not sure how ethical it is, but I know that it's been done before…

Best of luck!

Dvir
    חבר

גלעם שלום,

אודה אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לHBS, Culombia, NYU, NSIAD.

אני בן 27, בעל תואר ראשון במנהל עסקים (ממוצע 92) וכן תואר ראשון נוסף במדעי החיים (ממוצע 83).

בצבא שירתתי כקצין ביחידה קרבית וצברתי נסיון פיקודי של שנתיים

מבחינת קריירה , אני מבצע תפקידים ניהוליים במשך 5 שנים (הלימודים כולם היו במסגרת מסלולי ערב)

אני כרגע מתכונן לGMAT וצופה להוציא ציון סביב ה 680.

כמו כן, האם אתה מכיר את מסלול ה MBA של ברצלונה(IESE) איך הוא לעומת שאר המקומות שהזכרתי?

המון תודה על העזרה

דביר

sanisani
    חבר

To: Dvir

היי גלעם מקווה שנהנית בחו"ל

1. מה מדניות לגבי מבחן הטופול האם הציון הגבוה נחשב או שהאחרון?

2.אני עובד במקום העבודה הנוכחי כשבעה חודשים הייתי מעדיף לא לגלות למעסיק על תוכניות שלי מה מידת השפעה על סיכוי קבלה והאם לא עדיף להבי המלצה שמנה יותר ממקום עבודה הקודם?

בתודה מראש
    aringo
    חבר

To: maya287

גילעם שלום,

ראשית, אציין שהאתר של ארינגו מצוין לדעתי, יש בו המון מידע מועיל והוא נוח וקל לשימוש. תודה, שמח לשמוע! נו, אם העיצוב על הפנים (יש על מה לעבוד…), לפחות המידע טוב.

אשמח לקבל את דעתך לגבי סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות הבאות: סטנפורד, הרווארד, ניו יורק, קולומביה, ייל, LBS

אציין כי אינני מתעניינת בתחומים הנוגעים למימון, אלא יותר בכיוון של ניהול כללי, ציבורי, אסטרטגיה ומלכ"רים. אני יודעת שחלק מהאוניברסיטאות שציינתי דווקא מתמחות במימון, אשמח לשמוע המלצות נוספות על אוניברסיטאות מתאימות.

אני בת 26, סיימתי את לימודיי באוניברסיטה העברית לפני כשנה במקצועות משפטים וחינוך בממוצע 84 (82 במשפטים ו-88 בחינוך- תואר משולב)

אני עומדת להתחיל בימים הקרובים קורס GMAT

ומקווה מאוד לקבל למעלה מ-680.

כיום אני מתמחה בלשכת פרקליט המדינה במשרד המשפטים, ומטבע הדברים יש לי נגיעה לתיקים משפטיים חשובים ומעניינים ביותר, כמו גם לאספקטים ניהוליים מסוימים הקשורים לניהול הפרקליטות. התמחותי היתה אמורה להסתיים בתום שנה, אך התבקשתי והסכמתי להאריך אותה בחצי שנה נוספת (צעד חריג ביותר)

בצבא שירתתי בתפקיד מאבחנת פסיכוטכנית, ולאחר כשנה בתפקיד קודמתי לתפקיד פיקודי במסגרתו הייתי אחראית מקצועית וניהולית על כ-100 חיילים וחיילות בחוליה הפסיכוטכנית (לא כקצינה)

בהיותי סטודנטית, עבדתי באוניברסיטת תל אביב בתפקיד בוחנת במרכז לייעוץ לימודי (תפקיד הנגזר משירותי הצבאי) במשך כשנה וחצי וכן בתור עוזרת ליועץ המשפטי והמנכ"ל של עמותת תנו לחיות לחיות (טרום התמחות משפטית) במשך כשנה.

בתחום החברתי, התנדברתי במסגרת פר"ח ומעורבות חברתית באוניברסיטה בתחומים שונים, כגון ייעוץ משפטי וכלכלי בלשכות הרווחה בירושלים והתנדבות בבית חולים לילדים. בנוסף הייתי פעילה בקלינקה משפטית הנוגעת לסחר בנשים. בשנות התיכון תפקדתי כיו"ר מועצת התלמידים בבית הספר.

בהתבסס על הנתונים האלו, מה דעתך בנוגע לסיכויי הקבלה שלי ובנוסף, האם עדיף לדעתך לנסות להתקבל כבר לשנת 2009 במסגרת הסבב השני לאור מקום העבודה הנוכחי שלי, או שעדיף להרוויח ניסיון מקצועי נוסף בתור עורכת דין ולחכות ל-2010?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, ציון GMAT של 700 והגשה בסבב השני, להערכתי תהיי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-LBS ו-NYU, בין תחרותית לחזקה ב-Yale, תחרותית ב-Columbia ובין סטרצ' לתחרותית (קרוב יותר לתחרותית) ב-Harvard וב-Stanford. יתכן שכדאי לך לשקול גם את התוכניות של Michigan, Darden ו-Tuck שנחשבות לחזקות יחסית בתחום הניהול הכללי. להערכתי בשלושתן תהיי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למלגה משמעותית.

תוכלי לראות קצת פרטים (דירוגים, נתוני תעסוקה וכו') על התוכניות האלה ב:
    aringo.co.il/programs

לגבי השאלה השניה, להערכתי ניסיון מקצועי נוסף יחזק את מועמדותך במידה קטנה עד זניחה (אלא אם כן יהיו לך הישגים יוצאי דופן בתקופה זו. במקרה כזה להערכתי הדבר יחזק את מועמדותך במידה בינונית). כמו כן, גם במידה ולא תתקבלי בסבב השני של 2009, המקרה הסביר הוא שהדבר לא יפגע במועמדותך בשנה הבאה, כל עוד איכות האפליקיישן הראשון תהיה סבירה ולא "תשרוף אותך" (היוצא דופן כאן הוא Harvard, שם בד"כ קשה יותר להתקבל כ-re-applicant).

תודה רבה,

מאיה

בבקשה, מאיה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: david

שלום,

ראשית רציתי לציין שהתרשמתי רבות מן המקצועיות שלכם, המידע המפורט שאתם מספקים והמענה האיכותי והספיציפי לשאלות של הפונים. תודה!

שנית, אני סטודנט לתואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת בן גוריון במסלול חשבונאות ומעוניין לדעת מהן ההשלכות של סטאז' במשרד רואי חשבון גדול (PWC/Delloite), לעומת משרד קטן יותר אך עם אחריות גדולה יותר, על ה- MBA כמובן.
    בנוסף אני שוקל לשלב עבודה בתחום עם הלימודים ותהיתי מה יגדיל את סיכויי הקבלה, עבודה ממשלתית (ברשות המס למשל) או בחברה פרטית (לא מדובר על תפקיד ניהול משמעותי).

בהנחה שאחריות גדולה יותר במשרד קטן יותר אין משמעותה שתנהל אנשים או תצבור ניסיון ניהולי משמעותי, להערכתי עדיף (בהיבט של סיכויי הקבלה) שתעשה את הסטאז' במידת האפשר במשרד שהוא מותג בינלאומי מוכר כגון השניים שציינת. להערכתי עבודה במשרד כזה עשויה לחזק את מועמדותך במידה קטנה עד בינונית לעומת עבודה במשרד שאינו מותג בינלאומי מוכר. כמו כן, להערכתי עבודה ממשלתית תקדם את סיכוייך במידה קטנה עד בינונית לעומת עבודה בתפקיד לא ניהולי בחברה פרטית שאינה מותג בינלאומי. ממשלת ישראל היא מותג בינלאומי ועבודה עבורה נותנת לחבר ועדת הקבלה לעיתים קרובות תחושה של "אני מבין איפה הוא עבד, מבין מה היתרונות והחסרונות של מקום כזה, ויודע שזה ארגון גדול ורציני". בנוסף, עבודה כזו עשויה להביא לך המלצה מבכיר בשרות הציבורי, שלעיתים קרובות הינו ממליץ חזק יותר מאשר בכיר מקביל בשוק הפרטי.

תודה על העזרה וישר כוח על התרומה.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: Danimmm

בהמשך להודעה מלפני כחודש,

אני מעלה את הסיבות לקושי ולאבדן העיניין בציונים ונתונים נוספים.

1. במהלך מלחמת לבנון השניה, פספתי תקופת לימודים ארוכה שהתקשתי להשלים. לא לקחתי אף פטור "עובר" ונבחנתי בכל הבחינות. החללים שנוצרו הפריעו בהמשך.
    מדובר בהסבר אוביקטיבי, עובדתי. להערכתי הוא יסייע למועמדותך (במידה קטנה, סביר להניח).

2. עם תחילת העבודה בינואר 2007 למעשה הפסקתי להגיע ללימודים ואומר את האמת, לא הכנסתי כלל ציונים למשוואה. היה לי ברור שממוצע לא ישחק תפקיד בהמשך הקריירה (למעט MBA) ולכן כמעט כל ציון התחיל מ80 (אבדן נקודות על נוכחות או תרגילי חובה וכ"ו). בפועל, הגעתי רק לבחינות.
    להערכתי אילו היה לך הסבר עובדתי חזק לכך שהפסקת להגיע ללימודים (נניח, מחלה) הדבר היה מסייע לתת "קונטרה" לממוצע. לגבי ההסבר שסיפקת – להערכתי התרומה שלו למועמדותך תהיה זניחה והוא אף עשוי לפגוע במועמדותך (מפני שיתכן שהרושם שיווצר הוא ש-"לא ממש היה איכפת לי מהלימודים").

פרטים נוספים,

אני מתנדב כבר שנים בתחומי החינוך והוראת המדעים וחבר בארגון מנסה ישראל.

כיום אני לומד לבחינת GMAT נוספת. כשהיעד המוצהר הוא 730+ על מנת לתקן את הרושם מציוני התואר הראשון. ההצטיינות הייתה בלימודי התואר הראשון בהנדסה.

אשמח לדעת האם נתונים אלו ניתנים להצגה של תשמע "רע" ואם כן כיצד אם בכלל ישנו את סיכויי הקבלה לבתי ספר שמתמחים בניהול כללי (דארדן, מישיגן, טאק, קלוג ואחרים)

החברות במנסה יכולה גם כן לתת "קונטרה" קטנה לממוצע ולחזק את ה-Admission driver של Smarts. אני ממליץ לך לציין זאת באפליקיישן.
    על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 730, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-Darden, תחרותי ב-Tuck וב-Michigan, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-Kellogg וסטרצ' ב-Harvard.

תודה רבה!

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: Liati

Dear Gilam,

(and I know epony might also help)

I am working on my application for Insead, but facing a problem with the recommendations. First of all, it's hard to find anyone to recommend me, as the managers at my previous job are a little bitter that I left and probably not eager to help me, and my current job might fire me if they know I'm thinking of leaving..

This problem is reinforced by that fact that I don't know what the recommenders will be asked to write when I send them the link supplied by Insead (I can't really open it and be sure it won't be somehow corrupted) so I'm not sure who of my very narrow options will be most fitting.

Could you offer some guidance?

While not being able to ask for a recommendation at the current workplace is a relatively common issue, the fact that you have a problem with the previous job makes this more difficult. Some options to consider: Somebody at the current job who supervised you and no longer works for the company (hence reducing the risk) or someone at the current job who you trust (will probably not be your direct/indirect manager, which is not ideal – something to consider against the other alternatives I'm mentioning here); someone at the previous company who supervised you and is not “bitter” about your departure and would be willing to write an enthusiastic recommendation; you can also try finding someone outside the scope of work, i.e. volunteer activity, who supervised you. A commander in the army could also be a possibility. In addition, try to provide as strong explanation as possible for the recommender problem in the optional essay.

thanks!

You’re welcome. Good luck!

The aringo Team
    (Gilam)

maya287
    חבר

גילעם,

תודה על התשובה המפורטת. שכחתי להוסיף דבר אחד, אני לא בטוחה עד כמה הוא רלוונטי מכיוון שלא מדובר בהישג של למעשה, אבל בשנתיים האחרונות השתתפתי יחד עם אבי בישיבות דירקטריון של חברה בינלאומית גדולה (מחוץ לישראל) ויצא לי להכיר וללמוד מקרוב אודות ניהול בדרגות הגבוהות של החברה.

האם עניין זה יוסיף לערכי כמועמדת?

תודה רבה, מאיה

aringo
    חבר

To: Dvir

גלעם שלום,

אודה אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לHBS, Culombia, NYU, NSIAD.

אני בן 27, בעל תואר ראשון במנהל עסקים (ממוצע 92) אניח שהתואר אינו בהצטיינות וכן תואר ראשון נוסף במדעי החיים (ממוצע 83).

בצבא שירתתי כקצין ביחידה קרבית וצברתי נסיון פיקודי של שנתיים

מבחינת קריירה , אני מבצע תפקידים ניהוליים במשך 5 שנים (הלימודים כולם היו במסגרת מסלולי ערב)

אני כרגע מתכונן לGMAT וצופה להוציא ציון סביב ה 680.

כמו כן, האם אתה מכיר את מסלול ה MBA של ברצלונה(IESE) איך הוא לעומת שאר המקומות שהזכרתי?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב-NYU, בין תחרותי לסטרצ' ב-INSEAD וסטרצ' ב-Columbia וב-Harvard. מידע נוסף על התפקידים הניהוליים שציינת עשוי לשנות את ההערכה הזו.

התוכנית של IESE נחשבת Top 8באירופה (הייתי ממקם אותה סביב מקום 4-6). להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לחזק) בתוכנית זו. תוכל לקרוא דירוגים ומידע נוסף על התוכנית כאן:

http://aringo.co.il/Schools/h-schools-iese-deep-req.htm

המון תודה על העזרה

דביר

מקווה שעזרתי, דביר. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: sanisani

היי גלעם מקווה שנהנית בחו"ל

1. מה מדניות לגבי מבחן הטופול האם הציון הגבוה נחשב או שהאחרון?

ברוב התוכניות הציון הגבוה יותר הוא זה שנחשב.

2.אני עובד במקום העבודה הנוכחי כשבעה חודשים הייתי מעדיף לא לגלות למעסיק על תוכניות שלי מה מידת השפעה על סיכוי קבלה והאם לא עדיף להבי המלצה שמנה יותר ממקום עבודה הקודם?

מדובר בבעיה שמוכרת לרוב התוכניות המובילות. עם זאת, לעיתים ישנו החשש שהמועמד לא מצליח במקום העבודה ומשתמש בהסבר זה כתירוץ. במקרה שלך מדובר רק ב-7 חודשים אז ה-"אי נעימות" מובנת יותר וסביר שהחשש הנ"ל יהיה קטן יותר. לגבי האפשרות להביא המלצה חזקה יותר ממקום העבודה הקודם: כאשר מדובר (מצב תיאורטי כדי להמחיש את הנקודה) בשני מקומות עבודה זהים, בשני תפקידים זהים, בשני ממליצים זהים (מבחינת בכירות, יחס היררכי בין התפקיד שלהם לתפקיד שלך וכדומה) ובהמלצות שהינן זהות מבחינת רמת ההתלהבות ואיכות התוכן – אם צריך לבחור רק המלצה אחת מהשתיים, ישנה במרבית בתי הספר, עפ"י נסיוננו, חשיבות בינונית עד גבוהה לכך שההמלצה תהיה ממקום העבודה הנוכחי. כאשר ישנם הבדלים בין ההמלצות מבחינת 4 הפרמטרים הנ"ל – צריך לשקול את ההבדלים ולראות אם הם מביאים למסקנה שההמלצה מהמקום הקודם עדיפה עד כדי כך שכדאי ללכת עליה.

בתודה מראש

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

הנה אתר נחמד שמאפשר לבדוק להכן יש לך סיכויי להתקבל
    בשיטת עשה זאת בעצמך
    שחקו עם הפרמטרים להנאתכם

http://www.veritasprep.com/selector/

geva
    חבר

שלום גילעם,

קודם כל תודה על התשובות המהירות והעצות המועילות.

אני מעוניין לבחון את נושא הMBA ואת מידת סיכויי להתקבל

נתוני אינם גבוהים במיוחד (30 במילולי)Gamt 650

ציוני תואר 87 מהטכניון בהנדסת תעשיה וניהול מערכות מידע (אך הבנתי שאין לכך משקל, כלומר הציון הינו גבוה לטכניון אך נמוך ביחס לאוניברסיטאות אחרות)

מתנדב ויוזם פעילות חברתית באופן שוטף ואף משרת במילואים באופן סדיר(קצין בדרגת סרן).

המלצות ינתנו הן ממנכ"ל החברה בה אני עובד כמנהל פרויקטים והן מסגן מפקד הגדוד בו אני עושה מילואים.

לפי החישובים שביצעתי ולפי מיטב הבנתי אני יהיה סקרצ' ומטה בכל אחת מ10 התוכניות המובילות בארה"ב ואירופה. האם אני צודק?

האם לאור כך, בראיה שלשם אני מכוון (MIT או WHARTON או LBS) עדיף לי לחכות שנה נוספת , לעשות את ה-GMAT שוב במסודר ולנסות לשפר את סיכויי? האם המצב הכלכלי בארה"ב היום הופך את סיכויי הקבלה לזרים לאף נמוכים יותר בעיקר לכאלו אם נתונים כשלי?

מה ההשפעה שיש לגיל בזמן הגשת המועמדות (כיום בן 30).?

מה המשקל שיש להגשה נוספת במידה של כישלון בקבלה בנוסף לנתונים שמסרתי(כולל גיל)?

תודה על הסבלנות בקריאת מטר השאלות

תודה מראש.

ilangr
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

גילעם שלום,

התחלתי להתעניין בלימודי ה- M.B.A ויש לי כמה שאלות שהייתי שמח אם תוכלו לענות לי עליהם.

אני בן 28, הניסיון התעסוקתי שלי כולל: שנה בה ניהלתי צוותי עובדים במסגרת חקלאית, עוד שנתיים בהן הייתי מנהל משמרת במסעדה ובשנה האחרונה במקביל ללימודיי אני עובד כאנליסט בהיקף משרה חלקי (מעין פרילנסר) בחברת העוסקת באיתור וניתוח מידע עסקי. כמו כן, בשנה הקרובה גם אעשה במסגרת לימודיי התמחות של יום בשבוע כאנליסט בקופת גמל.

כיום אני עומד להמתחיל את השנה האחרונה לתואר ה-B.A. במנהל עסקים ולימודים לטינו-אמריקניים באוניברסיטה העברית. ממוצע ציוניי עומד על 94-95, כך שאני מניח שאסיים את התואר בהצטיינות, וייתכן שאף בהצטיינות יתרה. מבחן GMAT עוד לא עשיתי. כוונתי היא להתחיל את לימודי ה-M.B.A. בעוד שנתיים (שנה לאחר סיום התואר הראשון).

בשנת הלימודים הבאה היקף לימודיי מצומצם ומאפשר לי מצד אחד לקחת קורסים מתכנית ה-M.B.A., או מצד שני להרחיב את היקף עבודתי בחברה בה אני עובד.

שאלותיי הן:

• האם להוספת קורסים של M.B.A. לרזומה יש כלל משמעות לחיזוק המועמדות שלי, או שזה זניח. מצד שני, האם להגדלת היקף העבודה הנוכחית שלי יכולה להיות השפעה על חיזוק המועמדות, או שכל עוד אני לא עובד במשרה מלאה אין משמעות להיקף גדול קצת יותר או פחות?
    • אשמח אם תוכל להעריך מהם סיכויי הקבלה שלי ל-TOP 10 בארה"ב, בפרט HBS, STANOFRD, WHARTON, KELLOGG ו-COLUMBIA, וכן מה כדאי לי לחזק בתקופה שיש לי עד לתחילת ההרשמה בעוד כשנה-שנה וחצי.
    • שאלתי האחרונה היא אילו בתי ספר למנע"ס (גם באירופה) נחשבים לחזקים יותר בתחום של פעילות ועסקים בינלאומיים, ייעוץ בינלאומי וכדומה.

תודה

אילן

JR13
    חבר
    מספר הפוסטים: 52

היי גלעם,

2 שאלות נוספות:

1. חזרתי כעת מ"סיבוב נוסף" בזירת ה GMAT התוצאות – סה"כ 680, כמותי – 40 ומילולי – 42, כאשר במבחן הקודם, התוצאות היו סה"כ 660, כמותי – 49 ומילולי – 32.התוצאה הנמוכה בכמותי ממש לא מייצגת ונובעת מאי נעימות קלה בהפסקה בין החלק הכמותי, אשר הובילה לכך שהתחילתי את חלק זה באיחור שלמעלה מ 2 דקות ומהלחץ דפק לי לגמרי את החלק הזה של המבחן. (תוצאות שני המבחנים נשלחו בין היתר לקיימבריד'ג ו IMD -ביה"ס המועדפים עליי)

האם יש מצב בו ביה"ס יקחו בחשבון את המקסימום שהוצאתי בכל חלק בנפרד ? או שמאאתה ממליץ לעשות את המבחן פעם נוספת, למימוש הפוטנציאל שלי בשני החלקים להשגת ציון גבוה מ 700 ?

2. הוצע לי קידום משמעותי מאוד במקום עבודתי, אשר ידרוש ממני לדחות את מועד תחילת הלימודים בשנה (ספט' 10 / ינואר 11). מצד אחד, מדובר בתפקיד של מנהל מחלקת פיתוח (ניהול של כ-80 אנשי תוכנה) ומצד שני אני אהיה כמעט בן 33. האם בשקלול הכולל זה יוסיף או יגרע ממועמדותי ?

תודה,

JR

assafwand
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

To: JR13

JR – If you aer getting the promotion why would you consider the MBA – isn't it better to move forward on your accelerated path as is????

A

JR13
    חבר
    מספר הפוסטים: 52

היי אסף,
    קודם כל, הקידום הגיע כהפתעה גמורה, ולא בגלל שאיני ראוי, אלא דווקא לאור העובדה שהאדם אותו אני אחליף בתפקיד, לא היה אמור לעזוב אותו בשנים הקרובות. כל העניין תפס אותי בעיצומן של ההכנות ל MBA – עבודה על האפליקשיין, toefl, GMAT כו'.

מעבר לכך, גם לאחר הקידום, אני רואה את עצמי עושה MBA
    והאופציה של חו"ל עדיין נשארה בעיני אטרקטיבית מאוד ובעלת יכולת השפעה על קידום עתידי לרמות ניהול בכירות עוד יותר או להקמת חברה משל עצמי..

אגב, במקביל אני בוחן יציאה ללימודים ע"ח מקום העבודה, בתום קדנציה בתפקיד (קרה בעבר בכמה מקרים בודדים), אופציה שמבחינתי תהיה איזון מצויין בין שני העולמות.

לסיכומו של עניין, אני מסכים איתך שהקידום שינה באופן משמעותי את פני הדברים, אך עדיין קיים הרצון ולהערכתי גם ערך רב בלימודי ה- MBA.

JR

aringo
    חבר

To: maya287

גילעם,

תודה על התשובה המפורטת. שכחתי להוסיף דבר אחד, אני לא בטוחה עד כמה הוא רלוונטי מכיוון שלא מדובר בהישג של למעשה, אבל בשנתיים האחרונות השתתפתי יחד עם אבי בישיבות דירקטריון של חברה בינלאומית גדולה (מחוץ לישראל) ויצא לי להכיר וללמוד מקרוב אודות ניהול בדרגות הגבוהות של החברה.

האם עניין זה יוסיף לערכי כמועמדת?

להערכתי הדבר יחזק את מועמדותך במידה קטנה (בעיקר בהקשר של Business Skills ו-International Orientation).

תודה רבה, מאיה

בבקשה, מאיה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: geva

שלום גילעם,

קודם כל תודה על התשובות המהירות והעצות המועילות. בבקשה!

אני מעוניין לבחון את נושא הMBA ואת מידת סיכויי להתקבל

נתוני אינם גבוהים במיוחד (30 במילולי)Gamt 650

ציוני תואר 87 מהטכניון בהנדסת תעשיה וניהול מערכות מידע (אך הבנתי שאין לכך משקל, כלומר הציון הינו גבוה לטכניון אך נמוך ביחס לאוניברסיטאות אחרות)

מתנדב ויוזם פעילות חברתית באופן שוטף ואף משרת במילואים באופן סדיר(קצין בדרגת סרן).

המלצות ינתנו הן ממנכ"ל החברה בה אני עובד כמנהל פרויקטים והן מסגן מפקד הגדוד בו אני עושה מילואים.

לפי החישובים שביצעתי ולפי מיטב הבנתי אני יהיה סקרצ' ומטה בכל אחת מ10 התוכניות המובילות בארה"ב ואירופה. האם אני צודק?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד סטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בתוכניות כגון Darden ,Duke (שתיהן מדורגות ב-TOP 10 בחלק מהדירוגים) ו-Michigan, וסטרצ' בתוכניות כגון MIT ו-Wharton. באירופה תהיה להערכתי מועמד תחרותי ב-IESE, בין תחרותי לסטרצ' ב-Oxford, תחרותי עד סטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-Cambridge וב-LBS, וסטרצ' ב-INSEAD.

תוכל לראות קצת פרטים (דירוגים, נתוני תעסוקה וכו') על התוכניות האלה ב:
    aringo.co.il/programs

האם לאור כך, בראיה שלשם אני מכוון (MIT או WHARTON או LBS) עדיף לי לחכות שנה נוספת , לעשות את ה-GMAT שוב במסודר ולנסות לשפר את סיכויי? האם המצב הכלכלי בארה"ב היום הופך את סיכויי הקבלה לזרים לאף נמוכים יותר בעיקר לכאלו אם נתונים כשלי?

מה ההשפעה שיש לגיל בזמן הגשת המועמדות (כיום בן 30).?

מה המשקל שיש להגשה נוספת במידה של כישלון בקבלה בנוסף לנתונים שמסרתי(כולל גיל)?

לגבי שלוש השאלות האלה:
    אם תפנה השנה ולא תתקבל, המקרה הסביר הוא שהדבר לא יפגע במועמדותך בשנה הבאה, כל עוד איכות האפליקיישן הראשון תהיה סבירה ולא "תשרוף אותך" (במקרה של Wharton ההתמדה אפילו עשויה לשחק לזכותך). בנוסף, ככל שאתה מבוגר יותר מ-30 כך יקשה הדבר על קבלתך. אם תמתין שנה נוספת להערכתי הדבר יפגע במועמדותך במידה קטנה. אם תגיש עכשיו ולא תתקבל, תוכל לעשות את ה-GMAT
    שוב ולהגיש בשנה הבאה.
    מנגד – החסרון של האסטרטגיה הזו היא בעלות (כסף, זמן, אנרגיה) של פניה פעמיים. לכן, אם העלות הזאת משמעותית עבורך ואם אתה משוכנע שתוכל לשפר את ה-GMAT בצורה משמעותית (נניח, ל-690 או 700) סביר ששוה שתחכה.
    לגבי המצב הכלכלי בארה"ב, על פי ניסיון העבר בעיתות משבר אכן יש עלייה במספר הפונים ובכפוף לכך ברוב התוכניות התחרות קשה יותר.

תודה על הסבלנות בקריאת מטר השאלות

תודה מראש.

בבקשה, ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: ilangr

גילעם שלום,
    התחלתי להתעניין בלימודי ה- M.B.A ויש לי כמה שאלות שהייתי שמח אם תוכלו לענות לי עליהם.
    אני בן 28, הניסיון התעסוקתי שלי כולל: שנה בה ניהלתי צוותי עובדים במסגרת חקלאית, עוד שנתיים בהן הייתי מנהל משמרת במסעדה ובשנה האחרונה במקביל ללימודיי אני עובד כאנליסט בהיקף משרה חלקי (מעין פרילנסר) בחברת העוסקת באיתור וניתוח מידע עסקי. כמו כן, בשנה הקרובה גם אעשה במסגרת לימודיי התמחות של יום בשבוע כאנליסט בקופת גמל.
    כיום אני עומד להמתחיל את השנה האחרונה לתואר ה-B.A. במנהל עסקים ולימודים לטינו-אמריקניים באוניברסיטה העברית. ממוצע ציוניי עומד על 94-95, כך שאני מניח שאסיים את התואר בהצטיינות, וייתכן שאף בהצטיינות יתרה. אניח שתסיים בהצטיינות. מבחן GMAT עוד לא עשיתי. כוונתי היא להתחיל את לימודי ה-M.B.A. בעוד שנתיים (שנה לאחר סיום התואר הראשון).
    בשנת הלימודים הבאה היקף לימודיי מצומצם ומאפשר לי מצד אחד לקחת קורסים מתכנית ה-M.B.A., או מצד שני להרחיב את היקף עבודתי בחברה בה אני עובד.
    שאלותיי הן:

• האם להוספת קורסים של M.B.A. לרזומה יש כלל משמעות לחיזוק המועמדות שלי, או שזה זניח. מצד שני, האם להגדלת היקף העבודה הנוכחית שלי יכולה להיות השפעה על חיזוק המועמדות, או שכל עוד אני לא עובד במשרה מלאה אין משמעות להיקף גדול קצת יותר או פחות?

הוספת קורסים של MBA לקורות החיים שלך תחזק את מועמדותך במידה קטנה להערכתי. סביר שהדבר יחזק את ה-admission drivers של business skills ו-analytical skills (בצד הכמותי – היות ואתה בא עם תואר "הומני"). עם זאת, מכיוון שציוניך גבוהים מאוד בלאו הכי התרומה ל-analytical skills תהיה נמוכה יחסית (אם ציוניך היו נמוכים יותר אזי הקורסים, אם היו בציונים טובים, היו נותנים "קונטרה" מסוימת ומאזנים את הממוצע – כאמור זה לא המקרה אצלך). מצד שני, במקרה הפסימי (שסבירותו נמוכה מאוד להערכתי אם מדובר בשניים-שלושה קורסים ובהנתן התואר ה"הומני" שלך) קורסים כאלה עשויים לפגוע במועמדותך מפני שלכאורה הם יקטינו את הצורך שלך ב-MBA במידה מסוימת ולכן קצת יקשו עלייך לשכנע את ועדת הקבלה למה ה-MBA חשוב לך כל כך.
    להערכתי הגדלת היקף העבודה (בהנחה שלא מדובר במשרה מלאה ושאופי העבודה יהיה דומה) עשויה לחזק את מועמדותך במידה קטנה עד זניחה.

• אשמח אם תוכל להעריך מהם סיכויי הקבלה שלי ל-TOP 10 בארה"ב, בפרט HBS, STANOFRD, WHARTON, KELLOGG ו-COLUMBIA, וכן מה כדאי לי לחזק בתקופה שיש לי עד לתחילת ההרשמה בעוד כשנה-שנה וחצי.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק בתוכניות כגון Darden ו-Duke, תחרותי בתוכניות כגון MIT, Wharton, Columbia ו-Kellogg, בין תחרותי לסטרצ' ב-Stanford וסטרצ' ב-Harvard.
    בזמן שנותר עד ההרשמה יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לחשוב על אפשרות לחדש התנדבות שעשית בעבר (אם יש כזו. להתחיל כרגע התנדבות חדשה יכול לסייע אך יכול גם לפגוע אם זה ייראה "תפור" לצורך האפליקיישן), לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה בעבודה וכדומה), להוציא GMAT כמה שיותר טוב ולכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.
    ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

• שאלתי האחרונה היא אילו בתי ספר למנע"ס (גם באירופה) נחשבים לחזקים יותר בתחום של פעילות ועסקים בינלאומיים, ייעוץ בינלאומי וכדומה.

תוכניות שעשויות לעניין אותך בהקשר זה כוללות את Thunderbird ו-University of South Carolina (שתיהן נחשבות לחזקות מאוד בתחום הניהול בסביבה בינלאומית), כמו גם Wharton, Columbia, ו-Duke. באירופה כדאי שתבחן את Manchester, Empresa, LBS, ו-INSEAD.

תודה

אילן

מקווה שעזרתי, אילן. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: Ross

אודה למי מהחברים הותיקים שיוכל לעזור לי עם להבין מה הסיכוי שלי להתקבל לMIT או TUCK עם הנתונים שלי, שהם:
    לטובה:
    1. מפקד על עשרות חיילים בשרותי הצבאי (מ"כ וסמל תירונים, מפקד מערך אבטחה בחיל אויר – 3שנים)
    2. תואר ראשון במתמטיקה בטכניון (84) ותואר ראשון נוסף בטכניון במדעי מחשב (79)
    3. בעלות על עסק קטן באינטרנט (פיתוח האתר, פרסום, גיוס משקיעים)
    לרעה:
    4. עובד בתור תכנת פשוט
    5. גיל 30
    6. GMAT נוכחי בציון 630 (עם 49 בכמותי)
    לא ברור לאיזה צד:
    7. התחלתי תואר שני בMBA באוניברסיטת תל-אביב, כרגע בהפסקת לימודים אחרי כחצי מהתואר.

על בסיס המידע שלעיל, להערכתי מועמדותך תהיה סטרצ' ב-MIT וב-Tuck.
    מקווה שעזרתי…

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: JR13

היי גלעם,

2 שאלות נוספות:

1. חזרתי כעת מ"סיבוב נוסף" בזירת ה GMAT התוצאות – סה"כ 680, כמותי – 40 ומילולי – 42, כאשר במבחן הקודם, התוצאות היו סה"כ 660, כמותי – 49 ומילולי – 32.התוצאה הנמוכה בכמותי ממש לא מייצגת ונובעת מאי נעימות קלה בהפסקה בין החלק הכמותי, אשר הובילה לכך שהתחילתי את חלק זה באיחור שלמעלה מ 2 דקות ומהלחץ דפק לי לגמרי את החלק הזה של המבחן. (תוצאות שני המבחנים נשלחו בין היתר לקיימבריד'ג ו IMD -ביה"ס המועדפים עליי)

האם יש מצב בו ביה"ס יקחו בחשבון את המקסימום שהוצאתי בכל חלק בנפרד ? או שמאאתה ממליץ לעשות את המבחן פעם נוספת, למימוש הפוטנציאל שלי בשני החלקים להשגת ציון גבוה מ 700 ?

להערכתי הסיכוי שיהיה לשיקול של "הוא הוציא ציון גבוה במילולי במבחן הזה וציון גבוה בכמותי במבחן הקודם" משקל משמעותי הוא נמוך עד קלוש. לפי מה שאתה מתאר, כדאי שתשקול ברצינות (אם להערכתך הדבר לא יביא לפגיעה משמעותית באיכות האפליקיישן) לעשות את המבחן שוב בתקווה להביא לידי ביטוי את יכולותיך בשני התחומים (אם אתה מרגיש שהמבחן השני אכן משקף במידה סבירה את היכולות המילוליות שלך) ולהשיג שיפור משמעותי.

2. הוצע לי קידום משמעותי מאוד במקום עבודתי, אשר ידרוש ממני לדחות את מועד תחילת הלימודים בשנה (ספט' 10 / ינואר 11). מצד אחד, מדובר בתפקיד של מנהל מחלקת פיתוח (ניהול של כ-80 אנשי תוכנה) ומצד שני אני אהיה כמעט בן 33. האם בשקלול הכולל זה יוסיף או יגרע ממועמדותי ?

להערכתי (וביחוד לגבי IMD) ה"פגיעה" במועמדותך כתוצאה מהעליה בגיל מ-32 ל-33 תהיה קטנה. מנגד, העובדה שקודמת והעובדה שאתה מנהל 80 איש יתרמו תרומה גדולה למועמדותך להערכתי.

תודה,

JR

בבקשה, JR. בהצלחה.

צוות ארינגו
    (גילעם)

מוצגות 50 תגובות – 451 עד 500 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.