Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 501 עד 550 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • SagiM5
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: aringo

היי גילעם,

אשמח אם תוכל להתייחס לנושא הגשת מועמדות לתוכניות ה-MBA של LBS, Wharton, Insead ו-Columbia, כאשר למועמד MBA נוסף.

מהרבה בדיקות שערכתי, נראה שלאוניברסיטאות השונות כמה גישות לעניין. חלקן מצהירות כי אינן רואות בכך כל בעיה שהיא, חלקן מצהירות כי הן רואות בכך בעיה רק עבור סטודנטים מקומיים אך לא עבור סטודנטים זרים, וחלקן פוסלות מועמד עם MBA נוסף על הסף.

עם זאת, עדיין לא הצלחתי להבין האם העניין מהווה בעיה ואם כן, האם היא ניתנת לעקיפה ובאיזו הסתברות?

האם בין האוניברסיטאות שציינתי יש כאלו שגישתן שונה משל האחרות, לחיוב או לשלילה?

כאמור, ברשותי MBA בהתמחות מימון-חשבונאות ובהתמחות ניהול מערכות מידע מאוניברסיטת תל-אביב.

כמו כן, ברשותי BA בכלכלה וניהול מאוניברסיטת תל-אביב.

כיום אני בן 29 ומזה כשנתיים וחצי אני אנליסט אשראי בכיר בבנק לאומי. במסגרת תפקידי אני מנתח את עסקאות המימון המורכבות במשק (הערכת שווי חברות, מיזוגים ורכישת, מימון שליטה וכיו"ב), תפקיד הכולל הצגתן בפני דירקטוריון הבנק ובפני צוותי אשראי בכירים מאוד, והכולל עבודה שוטפת מול אנשי העסקים והמנהלים הבכירים במשק הישראלי.

כרגע אני בעיצומו של קורס GMAT ואני מעריך את הציון הסופי בכ-700. במסגרת הקבלה לאוניברסיטת תל-אביב עשיתי קורס כמותי וסיימתי בציון של 50.

תודה מראש על ההתייחסות.

myb
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: JR13

גלעם שלום רב,

הנני רו"ח בפירמה אמריקאית , מתחיל לעבוד בקרוב בחב' השקעות או חב' היי-טק אמריקאי כעוזר חשב, בעברי קצין בחיל האוויר וכן הקמתי(בזמן הלימודים!) וניהלתי סניף בבעלותי של חב' חב' תיווך נדל"ן אמריקאית

נתוני נמוכים –

gmat 560 כמותי 47, מילולי 22

ממוצע לימודי חשבונאות וכלכלה – 73

האם ל – Thunderbird או לUBC זה יהיה בכלל ריאלי לפנות ל –

תודה רבה

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: Ross

Quoting from an old message by Gilam:

Stretch – I believe that it will be a very big success if you get in. It will be hard for you to get in. It is probably not impossible.

Competitive – I believe that the admission committee is likely to hesitate before accepting or rejecting you.

Strong – I believe that there's a pretty good chance that you will get in, possibly with a significant scholarship.

Best of luck!

assafwand
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

To: JR13

I would seriously examine executive MBA's options. Chicago has a very cool option in London in which you go there every several weeks for a long weekend – I know of several Israelis that did it

To be honest I think an exec MBA would be the best path for you – move forward with your career and gain a great MBA experience

A

wolman
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

גילעם שלום,

קודם כל, תודה על התייחסותך המוערכת,

סיימתי תואר בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון – ממוצע 86. מעוניין ללמוד MBA באירופה או בארה"ב.

קצת על עצמי:

בן 26.

שירות צבאי:

שירתתי כסמל מחלקה בפלוגה המבצעית בתותחנים. במהלך השירות פיקדתי על כ 30 חיילים.

מבצע מילואים בצורה סדירה והשתתפי במלחמת לבנון השנייה.

ניסיון תעסוקתי:

עובד כשנה בחברת רואי חשבון בינ"ל מהמובילות בעולם, כאנליסט במחלקת כספים. (עבודה במשרה מלאה במהלך לימודי השנה האחרונה לתואר ).

בעבודתי אני עוסק באנליזה של מחלקות החברה השונות,ניתוח דוחות כספיים, הצגת דוחות כספיים למנכ"ל/סמנכ"ל וכו'..

פרטים נוספים:

פסיכומטרי 682 (144 אנגלית),בגיל 6 גרתי שנתיים בחו"ל עם משפחתי – ניו יורק ודרום אמריקה – למדתי בביה"ס אמריקאי.

כרגע מתחיל קורס GMAT ניגש לבחינה של דצמ' ומעונין להגיש מועמדות לספט' 09 – סיבוב הרשמה שני.

דובר ספרדית,מאחר ואני שוקל קבלה לIMD אולי רצוי לציין שאבי סמנכ"ל בבנק ישראלי בציריך ( ייתכן וזה עלול להועיל ? )

שאלותי הם:

1. מהם לדעתך סיכוי הקבלה שלי ל NYU,LBS,Wharton,IESE,IE,IMD,INSEAD

2.יש לי התלבטות – יש לי אפשרות לעזוב את החברה הבינ"ל בה אני עובד היום ולעבור בדצמ' הקרוב לפתח חברת סטארת אפ של המשפחה, לקבל אחריות ניהולית בתור סמנכ"ל הכספים של החברה ומנהל השיווק – זוהי חברה קטנה ולא מוכרת אך חשוב לציין שאני מאוד מעוניין לנסות ולקדם את החברה.(כלומר לאתגר את עצמי ולעזוב את החברה הבינ"ל ) עד כמה השינוי הנ"ל עלול להשפיע לרעה על סיכוי הקבלה שלי ? קיימת אפשרות שאגיש מועמדות לבסוף לספט' 2010, כלומר האם עבודה של שנה וחצי בחברה קטנה אל מול חברה גדולה ומוכרת משפיעה לרעה ? אני מאמין שתינתן לי האפשרות לקדם את עצמי ואת הניסיון הניהולי בחברה הקטנה בצורה יותר משמעותית מאשר הישארות בחברה הגדולה אך השאלה היא כמובן כיצד האוניברסיטאות יקבלו מהלך זה?

3.ממליצים – יש לי אפשרות לקבל המלצה מהסמג"ד שלי, לגבי הממליץ השני – לאור היחסים עם המנהל הישיר שלי אני סבור שלא אקבל המלצה חמה אך יש לי קשר חזק עם הסמנכ"ל כספים של החברה ( ראש מחלקת כספים ). האם המלצה מסמנכ"ל כספים יותר חזקה מהמלצה ממנהל ישיר? האם קבלת המלצה מסמנכ"ל עלול להרים גבה ותהיה למה לא קיבלתי המלצה מהמנהל הישיר או האם זה עלול להיחשב כיתרון ? במקרה של הגשת מועמדות בספט' 2010 ומעבר לחברה המשפחתית, עד כמה סיכוי הקבלה שלי פוחתים משמעותית כאשר אצרף ממליץ נוסף – בן משפחה בגין השנה וחצי האחרונות ?

יש לי אפשרות לקבל המלצה נוספת משותף בכיר/ ראש מחלקה במשרד, אני עובד מולו באופן ישיר וקבוע אך הוא אינו מפקח ישיר עלי. האם הנך סבור שהמלצה זו במקום ועלולה אף לעזור או מיותרת?

אודה לך על התייחסותך לשאלותי.

בברכה ובתודה מראש,

yonib
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: All

שלום לגילעם / לצוות

אשמח לשמוע האם ידוע לכם על תוכניות MBA טובות בתחום השיווק, המדורגות באזור הטופ 50.

אני פונה לכאלו אשר ממוצע ה – GMAT אצלם הוא 600 – 620. לזכותי ניסיון תעסוקתי רחב ועשיר , כולל שירות קבע כקצין בתפקיד משמעותי.

כמו כן, מה ידוע לכם על :Brandeis, Thunderbird , Katz(פיטסברו), Eller (אריזונה).

תודה,

יוני.

yonib
    חבר

גילעם שלום,

אני נמצא בשלב בחירת האוניברסיטאות אליהן אגיש מועמדות לקיץ הבא.

השאלה היא לאן לכוון עם הנתונים שבידיי (כלומר, לאיזו רמת דירוג ?

אני עובד מזה כשנתיים כעו"ד בחברה גדולה ביותר המתעסקת רבות עם חברות זרות , בעל תואר ראשון גם בכלכלה, במהלך הלימודים הקמתי וניהלתי עסק משפחתי עם מספר עובדים. בצבא שירתתי כקצין, כולל שנת קבע. במסגרת זו פיקדתי על כ – 30 חיילים . ביכולתי להביא ממליצים וכיוצ"ב.

אשמח כאמור לקבל המלצות לאוניברסיטאות שעשויות להתאים לפרופיל זה. תחום העניין העיקרי הוא שיווק וכן ניהול בינ"ל

כן אשמח לשמוע הידוע על האוניברסיטאות:

Thunderbird, Eller, Katz, Brandeis

בתודה,

yonib

birdy
    חבר

שלום גילעם,

כבר הרבה זמן שאני קוראת את ההודעות שלך בפורום ומתפעלת מהנכונות שלך לעזור ומהתשובות המפורטות והמועילות. עכשיו הגיע גם תורי לבקש לשמוע את עצותיך.

אני בת 26.
    לימודים: מסיימת בימים אלה לימודי פסיכולוגיה ותקשורת באוניברסיטה העברית. כרגע הממוצע שלי מעל 95 ואני מקווה שיישאר כך (חסרים לי עוד כמה ציונים שאקבל בזמן הקרוב). הייתי מצטיינת דיקן פעמיים וקיבלתי כמה מלגות הצטיינות.
    GMAT: 770
    ניסיון עבודה: הייתי קצינה ומפקדת בחיל המודיעין. בארבע השנים האחרונות עובדת בגוף תקשורת גדול במשרה מלאה, בתפקיד לא ניהולי.
    המלצות: מהמנהל הנוכחי שלי וכנראה גם ממפקד בצבא.
    התנדבות ופעילויות אחרות: מתנדבת בפרופיל נמוך בסיוע לבעלי חיים במצוקה, חברה בלהקת ריקוד

אשמח לשמוע את חוות דעתך על סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות הבאות:
    סטנפורד, קולומביה, קלוג, שיקגו, NYU, UCLA
    במידה שאתה חושב שיש לי סיכוי להתקבל לפחות לחלקן, האם יש סיכוי לקבל גם מלגה?

בנוסף, רציתי לשאול מה אתה ממליץ לי לעשות אם לא אספיק לסגור את התואר לפני הגשת האפליקיישן (אני מקווה להספיק לחלק מהאוניברסיטאות בסבב הראשון). איך להתייחס לעובדה שחסרים לי מספר ציונים בגיליון?

תודה רבה על עזרתך!
    birdy

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: Ross

אני עוד לא מיודד עם המונחים פה…
    מה זה אומר "סטרצ'"?

הנה רענון קצר:
    חזק
    על פי מיטב ניסיוננו, יש סיכוי טוב שתתקבל, עם פוטנציאל למילגה משמעותית

תחרותי
    על פי מיטב ניסיוננו, ועדת הקבלה תתלבט לפני שתחליט. ההחלטה תושפע בין השאר מ:
    א. הפרופילים של מועמדים אחרים באותו סבב, וגם
    ב. זהותם (ומצב רוחם!) של חברי ועדת הקבלה הספציפיים שיוקצו לקריאת האפלייקישן שלך

סטרצ'
    על פי מיטב ניסיוננו, מועמדים עם פרופיל דומה מתקבלים לתוכנית זו לעיתים נדירות.

לעיתים אנחנו מעריכים שמועמד מסוים לא מתאים בדיוק לאחת ההגדרות אלא נמצא ביניהן, ולכן אנו מעריכים כי הוא "בין תחרותי לסטרצ'", למשל.

ועוד שאלה קטנה: התחלתי תואר שני בMBA באוניברסיטת תל-אביב, כרגע בהפסקת לימודים אחרי כחצי מהתואר – האם כדאי להזכיר את זה בCV, או להפך, להסתיר?
    תודה רבה על התשובות המהירות !"סטרצ'"

ראשית כדאי לבדוק את ההוראות של האוניברסיטה. אם עפ"י ההוראות אתה ממש חייב לציין את הקורסים האלה, צריך לציין אותם כי אחרת אתה בהפרה אתית.
    אם ההוראות אינן מחייבות לציין את הקורסים האלה, הייתי שוקל כאן שלושה שיקולים:
    1. אם יש לך תואר MBA מלא, הדבר יקשה עליך להתקבל למרבית התוכניות המובילות (ראה בנושא הזה פירוט לגבי כל תוכנית בעמוד שלה ב-aringo.co.il/programs). במקרה שלך יש לך "חצי תואר" וסביר לכן שזה יכול מעט להקשות. סביר גם שתעלה השאלה למה החלטת להפסיק את התואר ולמה החלטת בהתחלה ללמוד בישראל ולא בחו"ל.
    2. האם התואר הראשון שלך אינו קשור כלל לעסקים? אם כך, העובדה שעשית קורסים והרחבת את הבסיס שלך בתחום העסקים היא גם יתרון – הכנה טובה ל-MBA. אבל היות ובמקרה שלך מדובר כבר בחצי תואר, השיקול הזה חלש בעיני מהשיקול הראשון.
    3. הציונים שקיבלת. ככל שהם גבוהים יותר (וביחוד אם התואר הראשון שלך לא היה בהצטיינות) כך כדאי יותר לציין אותם. בעיני גם השיקול הזה (אלא אם הציונים גבוהים מאוד והתואר הראשון שלך לא היה בהצטיינות) חלש מהשיקול הראשון.
    מקווה שעזרתי.

aringo
    חבר

To: SagiM5

היי גילעם,

אשמח אם תוכל להתייחס לנושא הגשת מועמדות לתוכניות ה-MBA של LBS, Wharton, Insead ו-Columbia, כאשר למועמד MBA נוסף.

מהרבה בדיקות שערכתי, נראה שלאוניברסיטאות השונות כמה גישות לעניין. חלקן מצהירות כי אינן רואות בכך כל בעיה שהיא, חלקן מצהירות כי הן רואות בכך בעיה רק עבור סטודנטים מקומיים אך לא עבור סטודנטים זרים, וחלקן פוסלות מועמד עם MBA נוסף על הסף.

עם זאת, עדיין לא הצלחתי להבין האם העניין מהווה בעיה ואם כן, האם היא ניתנת לעקיפה ובאיזו הסתברות?

האם בין האוניברסיטאות שציינתי יש כאלו שגישתן שונה משל האחרות, לחיוב או לשלילה?

אכן, בחלק מהתוכניות (ברקלי למשל) לא תוכל להגיש בקשה במידה וכבר יש לך MBA. על פי מיטב ידיעתי, ארבע התוכניות שציינת אינן נופלות בקטגוריה זו ואינן בעלות מדיניות החלטית, אחידה או קשיחה בעניין הזה. עם זאת, סביר כי בארבעתן העובדה שיש לך MBA תקשה על קבלתך – תצטרך לספק הסבר משכנע מדוע יש לך צורך ב-MBA נוסף.

כאמור, ברשותי MBA בהתמחות מימון-חשבונאות ובהתמחות ניהול מערכות מידע מאוניברסיטת תל-אביב.

כמו כן, ברשותי BA בכלכלה וניהול מאוניברסיטת תל-אביב.

כיום אני בן 29 ומזה כשנתיים וחצי אני אנליסט אשראי בכיר בבנק לאומי. במסגרת תפקידי אני מנתח את עסקאות המימון המורכבות במשק (הערכת שווי חברות, מיזוגים ורכישת, מימון שליטה וכיו"ב), תפקיד הכולל הצגתן בפני דירקטוריון הבנק ובפני צוותי אשראי בכירים מאוד, והכולל עבודה שוטפת מול אנשי העסקים והמנהלים הבכירים במשק הישראלי.

כרגע אני בעיצומו של קורס GMAT ואני מעריך את הציון הסופי בכ-700. במסגרת הקבלה לאוניברסיטת תל-אביב עשיתי קורס כמותי וסיימתי בציון של 50.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, ממוצע של 85 בתואר הראשון ו-700 ב-GMAT, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-LBS, תחרותי ב-INSEAD, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-Columbia וב-Wharton.

תודה מראש על ההתייחסות.

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: myb

גלעם שלום רב,

הנני רו"ח בפירמה אמריקאית , מתחיל לעבוד בקרוב בחב' השקעות או חב' היי-טק אמריקאי כעוזר חשב, בעברי קצין בחיל האוויר וכן הקמתי(בזמן הלימודים!) וניהלתי סניף בבעלותי של חב' חב' תיווך נדל"ן אמריקאית

נתוני נמוכים –

gmat 560 כמותי 47, מילולי 22

ממוצע לימודי חשבונאות וכלכלה – 73

האם זה יהיה בכלל ריאלי לפנות ל – Thunderbird או ל UBC –

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה בין תחרותי לסטרצ' בשתי התוכניות הנ"ל. הערכת הסיכויים שלי בשתי התוכניות האלה היא "גסה" במיוחד, כיוון שכמות הנסיון שלנו עם שתיהן היא מועטה יחסית.

תודה רבה

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: wolman

גילעם שלום,

קודם כל, תודה על התייחסותך המוערכת.

סיימתי תואר בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון – ממוצע 86. מעוניין ללמוד MBA באירופה או בארה"ב.

קצת על עצמי:

בן 26.

שירות צבאי:

שירתתי כסמל מחלקה בפלוגה המבצעית בתותחנים. במהלך השירות פיקדתי על כ 30 חיילים.

מבצע מילואים בצורה סדירה והשתתפי במלחמת לבנון השנייה.

ניסיון תעסוקתי:

עובד כשנה בחברת רואי חשבון בינ"ל מהמובילות בעולם, כאנליסט במחלקת כספים. (עבודה במשרה מלאה במהלך לימודי השנה האחרונה לתואר ).

בעבודתי אני עוסק באנליזה של מחלקות החברה השונות,ניתוח דוחות כספיים, הצגת דוחות כספיים למנכ"ל/סמנכ"ל וכו'..

פרטים נוספים:

פסיכומטרי 682 (144 אנגלית),בגיל 6 גרתי שנתיים בחו"ל עם משפחתי – ניו יורק ודרום אמריקה – למדתי בביה"ס אמריקאי.

כרגע מתחיל קורס GMAT ניגש לבחינה של דצמ' ומעונין להגיש מועמדות לספט' 09 – סיבוב הרשמה שני.

דובר ספרדית,מאחר ואני שוקל קבלה לIMD אולי רצוי לציין שאבי סמנכ"ל בבנק ישראלי בציריך ( ייתכן וזה עלול להועיל ? )

להערכתי הדבר יעזור במידה קטנה עד זניחה.

שאלותי הם:

1. מהם לדעתך סיכוי הקבלה שלי ל NYU,LBS,Wharton,IESE,IE,IMD,INSEAD

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-IE, תחרותי עד חזק (קרוב יותר לחזק) ב-IESE, תחרותי ב-LBS וב-NYU, בין תחרותי לסטרצ' ב-INSEAD, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-IMD, וסטרצ' ב-Wharton.

2.יש לי התלבטות – יש לי אפשרות לעזוב את החברה הבינ"ל בה אני עובד היום ולעבור בדצמ' הקרוב לפתח חברת סטארת אפ של המשפחה, לקבל אחריות ניהולית בתור סמנכ"ל הכספים של החברה ומנהל השיווק – זוהי חברה קטנה ולא מוכרת אך חשוב לציין שאני מאוד מעוניין לנסות ולקדם את החברה.(כלומר לאתגר את עצמי ולעזוב את החברה הבינ"ל ) עד כמה השינוי הנ"ל עלול להשפיע לרעה על סיכוי הקבלה שלי ? קיימת אפשרות שאגיש מועמדות לבסוף לספט' 2010, כלומר האם עבודה של שנה וחצי בחברה קטנה אל מול חברה גדולה ומוכרת משפיעה לרעה ? אני מאמין שתינתן לי האפשרות לקדם את עצמי ואת הניסיון הניהולי בחברה הקטנה בצורה יותר משמעותית מאשר הישארות בחברה הגדולה אך השאלה היא כמובן כיצד האוניברסיטאות יקבלו מהלך זה?

להערכתי התשובה לשאלה תלויה בעיקר בניסיון הניהולי שתצבור בעסק המשפחתי (ובהישיגיך בו) וכן (בהנחה שתישאר בפירמת הרו"ח הגדולה) בכמות הקידומים שהיית יכול לקבל בפירמת הרו"ח (ישנם כמובן גם משתנים נוספים כגון מיהו הממליץ שתוכל להביא בפירמה, מה תהיה איכות ההמלצה ועוד). במידה והנסיון הניהולי (וההישגים) יהיה חזק באופן משמעותי מזה שהיית צובר בפירמה, ובמידה ואתה "מפספס" רק קידום אחד בפירמה, להערכתי האופציה של החברה המשפחתית (קצת) יותר חזקה. במידה והנסיון הניהולי לא יהיה חזק באופן משמעותי מזה שתצבור בפירמה, להערכתי האופציה של להשאר בפירמה חזקה מעט יותר. במידה והעסק המשפחתי יכשל, היתרון של הפירמה יהיה אף חזק יותר.

3.ממליצים – יש לי אפשרות לקבל המלצה מהסמג"ד שלי, לגבי הממליץ השני – לאור היחסים עם המנהל הישיר שלי אני סבור שלא אקבל המלצה חמה אך יש לי קשר חזק עם הסמנכ"ל כספים של החברה ( ראש מחלקת כספים ). האם המלצה מסמנכ"ל כספים יותר חזקה מהמלצה ממנהל ישיר? האם קבלת המלצה מסמנכ"ל עלול להרים גבה ותהיה למה לא קיבלתי המלצה מהמנהל הישיר או האם זה עלול להיחשב כיתרון ? במקרה של הגשת מועמדות בספט' 2010 ומעבר לחברה המשפחתית, עד כמה סיכוי הקבלה שלי פוחתים משמעותית כאשר אצרף ממליץ נוסף – בן משפחה בגין השנה וחצי האחרונות ?

בהנחה שהתוכן ורמת ההתלהבות דומים מאוד, נותרת כאן השאלה של הרושם שיווצר לגבי עומק ההיכרות. אם תהיה תחושה שהסמנכ"ל פיקח על עבודתך (ולו באופן חלקי) ומכיר אותה לעומק (הוא יכול להמחיש זאת בעזרת דוגמאות מפורטות וספציפיות, למשל) ולאורך זמן, להערכתי כדאי לבחור בסמנכ"ל. אם תהיה תחושה שהסמנכ"ל בקושי מכיר את עבודתך או את היכולות שלך, או שהוא לא פיקח על עבודתך, אז נשמע שתצטרך לבחור בין שתי אפשרויות "לא אידאליות". במקרה כזה, אם סביר שרמת ההתלהבות של המנהל הישיר תהיה נמוכה משמעותית (גם אם לא בהרבה), ובהנחה שאלה שתי האלטרנטיבות היחידות, היית בוחר בסמנכ"ל.

לגבי המלצה מבן משפחה, לעיתים קרובות היחס להמלצה כזו לא "חשדני" (רבים מחברי ועדות הקבלה ירגישו שאולי מדובר בהמלצה לא לגמרי אוביקטיבית). סביר שעדיף יהיה לבחור בממליץ אחר ולהסביר בחיבור האופציונלי או בחלק של מידע נוסף באפליקיישן את הרציונל לבחירה שלך.

יש לי אפשרות לקבל המלצה נוספת משותף בכיר/ ראש מחלקה במשרד, אני עובד מולו באופן ישיר וקבוע אך הוא אינו מפקח ישיר עלי. האם הנך סבור שהמלצה זו במקום ועלולה אף לעזור או מיותרת?

אם אני מבין נכון, מדובר במישהו שהינו בכיר יותר מאשר סמנכ"ל הכספים הנ"ל. הייתי שוקל להביא אותו כממליץ ראשי. הלוגיקה להחלטה כאן דומה ללוגיקה של ההחלטה בין המנהל הישיר לבין סמנכ"ל הכספים: צריך, עפ"י הנסיבות הספציפיות, לשקול את ה-trade off בין 4 גורמים – עומק התוכן (פרטים, פירוט, דוגמאות), בכירות הממליץ, רמת ההתלהבות, וכן התחושה שתצא מההמלצה לגבי "עד כמה הוא פיקח על עבודתך".
    אם אני מבין נכון, שאלתך היא האם להביאו כממליץ נוסף. זו שאלה שתלויה בשני פרמטרים – 1. מהן כל האלטרנטיבות שלך לממליצים. 2. מהו היחס של ביה"ס הספציפי שאתה פונה אליו לממליצי אקסטרא (כלומר, מעבר לכמות שהתבקשה), כיוון שבמקרה כזה סביר שיהיה מדובר בממליץ אקסטרא.

אודה לך על התייחסותך לשאלותי.

בברכה ובתודה מראש,

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: yonib

גילעם שלום,

אני נמצא בשלב בחירת האוניברסיטאות אליהן אגיש מועמדות לקיץ הבא.

השאלה היא לאן לכוון עם הנתונים שבידיי (כלומר, לאיזו רמת דירוג ?(

אני עובד מזה כשנתיים כעו"ד בחברה גדולה ביותר המתעסקת רבות עם חברות זרות , בעל תואר ראשון גם בכלכלה, במהלך הלימודים הקמתי וניהלתי עסק משפחתי עם מספר עובדים. בצבא שירתתי כקצין, כולל שנת קבע. במסגרת זו פיקדתי על כ – 30 חיילים . ביכולתי להביא ממליצים וכיוצ"ב.

אשמח כאמור לקבל המלצות לאוניברסיטאות שעשויות להתאים לפרופיל זה. תחום העניין העיקרי הוא שיווק וכן ניהול בינ"ל

כן אשמח לשמוע הידוע על האוניברסיטאות:

Thunderbird, Eller, Katz, Brandeis

אניח לצורך העניין שה-GMAT שלך יהיה 680 והתארים הראשונים שלך היו בממוצע 80. תוכניות שנחשבות חזקות בתחום השיווק כוללות את מישיגן (להערכתי כמועמד תהיה שם בין תחרותי לסטרצ'), קלוג (סטרצ'), Duke (בין תחרותי לסטרצ', קרוב יותר לתחרותי). תוכניות שנחשבות חזקות בתחום הניהול הבינלאומי כוללות את קולומביה (סטרצ'), וורטון (סטרצ'), USC (תחרותי עד חזק, קרוב יותר לחזק), Thunderbird (חזק), Duke (בין תחרותי לסטרצ', קרוב יותר לתחרותי) ו-University of South Carolina (חזק).

תוכל לראות קצת פרטים (דירוגים, נתוני תעסוקה וכו') על חלק מהתוכניות האלה ב:
    aringo.co.il/programs

תחום ההתמחות שלנו הוא תוכניות ה-TOP 10. לצערי אין לי מידע מבוסס על ארבע התוכניות ששאלת עליהן.

בתודה,

Yonib

מקווה שעזרתי, יוני.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: birdy

שלום גילעם,

כבר הרבה זמן שאני קוראת את ההודעות שלך בפורום ומתפעלת מהנכונות שלך לעזור ומהתשובות המפורטות והמועילות. תודה! עכשיו הגיע גם תורי לבקש לשמוע את עצותיך.

אני בת 26.
    לימודים: מסיימת בימים אלה לימודי פסיכולוגיה ותקשורת באוניברסיטה העברית. כרגע הממוצע שלי מעל 95 ואני מקווה שיישאר כך (חסרים לי עוד כמה ציונים שאקבל בזמן הקרוב). הייתי מצטיינת דיקן פעמיים וקיבלתי כמה מלגות הצטיינות.

GMAT: 770
    ניסיון עבודה: הייתי קצינה ומפקדת בחיל המודיעין. בארבע השנים האחרונות עובדת בגוף תקשורת גדול במשרה מלאה, בתפקיד לא ניהולי.
    המלצות: מהמנהל הנוכחי שלי וכנראה גם ממפקד בצבא.
    התנדבות ופעילויות אחרות: מתנדבת בפרופיל נמוך בסיוע לבעלי חיים במצוקה, חברה בלהקת ריקוד

אשמח לשמוע את חוות דעתך על סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות הבאות:
    סטנפורד, קולומביה, קלוג, שיקגו, NYU, UCLA
    במידה שאתה חושב שיש לי סיכוי להתקבל לפחות לחלקן, האם יש סיכוי לקבל גם מלגה?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל סיום התואר בהצטיינות (רגילה), להערכתי תהיי מועמדת תחרותית עד חזקה בסטנפורד וחזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בחמש התוכניות האחרות. סיכוייך למילגה משמעותית גבוהים במיוחד בשיקגו וב-UCLA. תוכלי לקבל אינדיקציה חלקית על גודל וכמות המילגות שקיבלו ישראלים בתוכניות האלה בשנים האחרונות דרך העמוד aringo.co.il/programs (לחצי שם על הקישור לכל תוכנית ספציפית).

בנוסף, רציתי לשאול מה אתה ממליץ לי לעשות אם לא אספיק לסגור את התואר לפני הגשת האפליקיישן (אני מקווה להספיק לחלק מהאוניברסיטאות בסבב הראשון). איך להתייחס לעובדה שחסרים לי מספר ציונים בגיליון?

אני מניח שמדובר במצב בו סיימת את הקורסים ועדיין אין לך את כל הציונים (להבדיל ממצב בו עדיין לא סיימת את כל הקורסים או ממצב בו קיבלת את כל הציונים אך עדיין לא ברור אם התואר הוא בהצטיינות, ובאיזו הצטיינות). המצב הזה הוא נדיר יחסית. אני ממליץ שתתכתבי כבר עכשיו עם כל אחת מהתוכניות שתפני אליהן על מנת שתקבלי מידע מדוייק ועדכני לגבי מידת עמידתך בדרישות הפורמליות והחריגים המוצהרים האפשריים לדרישות אלה. בנוסף, יהיה טוב אם תתייחסי לנושא הזה בחיבור האופציונלי או ב-Note – תנסי בהסבר שלך להמחיש (בהתבסס ככל שניתן על עובדות) שמדובר בעניין פורמלי וזניח יחסית ולהסביר למה היה מבחינתך חשוב שתפני כבר עכשיו.

דרך אגב, נשמע שבהקשר של ארינגו (במיוחד לאור הלו"ז שאת מציינת) יתאים לך יותר השירות הנקודתי של בדיקת החיבורים (Test Drive) מאשר התהליך הרגיל.

תודה רבה על עזרתך!

birdy

בבקשה, birdy. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

selfish_gene
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

גילעם שלום,

1. התוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לבתיה"ס הבאים:
    HBS, wharton, kellog, columbia, stanford, MIT, INSEAD, LBS? (בהנחה שלא אוכל לקבל המלצות מאנשים בכירים מאוד ו/או לנהל ישירות עשרות אנשים)

2. התוכל לתת לי רעיונות כיצד לחזק את מועמדותי לבתי הספר הנ"ל על אף המשקל השונה שכל בי"ס מייחס admission driversל-?

3. מה עלי לחזק כדי להיחשב מועמד חזק ב-HBS/wharton?

הסיפור שלי הולך כך:
    אני בן 24, עתודאי במשרד הביטחון ומשתחרר עוד כ-3 שנים.

א. אקדמיה:
    א. 1. יש לי שני תארים ראשונים מהטכניון: פיזיקה והנדסה. ממוצע כללי-82.7 + 2 הצטיינויות סמסטריאליות (לא על כל התואר). הסיבה לממוצע הנמוך היא התחלה קשה שבמהלכה "למדתי ללמוד".

א. 2. כיום אני עושה תואר שני בפיזיקה באוניברסיטת ת"א. אני מעריך שאני אסיים בהצטיינות (סיכוי קטן להצטיינות יתרה).

ב. עבודה:
    ב. 1. כאמור, אני משרת במשרד הביטחון. תוך שנה מהיום אני אנהל פרויקט, ככל הנראה קטן, ובהמשך הפרויקטים יגדלו.
    ייתכן שאקבל תעודת הצטיינות עד לשחרורי (אני מוערך אצלנו) אם כי זה מן הסתם לא בטוח.

ב. 2. בזמני הפרטי, לאחר שעות העבודה, יזמתי כניסה של משרד הייעוץ של אבי (משרד קטן מאוד) לתחום של גיוס כספים ממקורות ממשלתיים לטובת מיזמי מחקר תעשייתיים-אקדמיים. הפעילות כללה ניתוח של "כללי המשחק" בגיוס הכספים, בניית קונספט עסקי כולל מודל תמלוגים (משרד – חברה – אקדמיה), פגישות פיילוט עם מנכל"ים של מספר חברות (6-7), ניפוי חברות שלא מתאימות לפרופיל הרצוי, חתימת הסכמים עם שתיים מהן, מיפוי כ"א לתפקידי רפרנט בנושא (גיוס 2 דוקטורים מתחומים שונים) ולבסוף בחירתם.
    חשוב לי להדגיש כי אני לא עוסק בתחום זה בשוטף לאחר "ההמראה" ואני משמש בשלב זה כפותר בעיות ספציפיות ונותן הכוונה כללית.

בנקודת הזמן הנוכחית, הכיוון שלי הוא ניהול בסביבה טכנולוגית- בין אם הקמת סטארט-אפ, VC או ניהול כללי.
    לא נראה לי, על כל פנים, שאני אלך לכיוון של ייעוץ או בנקי השקעות (מה גם שמספרם פוחת מיום ליום…)

נקודות נוספות:
    1. קפצתי כיתה בבי"ס יסודי
    2. למדתי במהלך כיתה י"ב בטכניון קורס אחד
    3. יזמתי אצלנו סמינר של כ-30 איש
    4. התנדבות- בתקופת האוניברסיטה, פר"ח לשנה אחת
    5. עדיין אין לי GMAT
    6. להבנתי, אע"פ שהדמות שלי "עגולה" מספיק וקו הקריירה שלי רציף ועקבי, חסר לי נסיון מנהיגותי (מעבר לנסיון פרויקטלי)

נדוש אולי, אבל התרשמתי מאוד מהמידע הרב אשר נמצא באתר;
    כל הכבוד על הסיוע למועמדים.

תודה רבה על תשובותיך!

Romiel
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

שלום,

אני מתכוון להגיש מועמדות בסיבוב הראשון לוורטון, הרווארד וסטנפורד.

עקב שביתת המרצים בתחילת השנה, כל הלו"ז נדחה וכרגע אני מוצא את עצמי עדיין ללא תואר ראשון. מה שחסר לי זה סמינר אחד שעליו גם ככה יש לי ציון בינארי. כלומר הממוצע של התואר סגור וכל הקורסים סופיים, חוץ מהסמינר. כמו כן גם הדירוג היחסי שלי במחזור סגור.

רציתי לשאול האם מישהו מכיר את הנהלים במקרה כזה? האם מותר לי להגיש מועמדות למוסדות האלה ללא תואר סגור? האם הם יבינו שזה רק קורס אחד ושאפילו אין לו השפעה על הממוצע? אם מותר – האם הדבר מחליש לי את מועמדות או שזה זניח?

אני ממש לא רוצה לדחות לסבב שני. מה אתם ממליצים?

רומי

Dvir
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

גלעם שלום,

אודה אם תוכל לענות לי על שאלה קצרה בתחום ההמלצות.

מזה מספר שנים אני עובד תחת אבי בחברה משפחתית גדולה יחסית בה הוא משמש כמנ"ל החברה. האם כדאי לבקש ממנו מכתב המלצה או שבגלל הקרבה המשפחתית להמלצה לא תהיה משקל רב?

תודה,

דביר

noanoff
    חבר

שלום גילעם

קראתי את ההודעה של רומי ואני נמצאת באותה סירה. גם לי חסר ציון אחד לתואר אבל אני אקבל את הציון הזה עד הזמן שאמורים לשלוח את גליון הציונים המלא, כך שלומר את האמת, בכלל לא חשבתי שזאת תהיה בעיה. אני כבר בתהליך מתקדם בארינגו ואני מאוד מקווה שזאת לא בעיה משמעותית וניתן לפתור אותה בחיבור הנוסף או משהו כזה???

תודה

נועה.

perah
    חבר

שלום, רציתי לשאול מה האוניברסיטאות חושבות על עבודה בשיווק רשתי.

1.צורה חיובית/שלילית

2.אם ובצורה חיובית-עבודה חלקית/עבודה במשרה מלאה

3.האם זה מוסיף לנסיון ניהולי/יזמות וכ'ו.

OrenG
    חבר

שלום גילעם,

מצבי הוא כזה אני בן 26 כיום מסיים את התואר שלי בהנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטת בן גוריון ממוצע 82-83

עבדתי כשנתיים כמהנדס פיתוח (הייתי הכי צעיר בחברה), כיום עובד בחברה אמריקאית גדולה וצובר נסיון בינלאומי די נרחב.

GMAT עוד לא עשיתי אבל צופה לכ 720.

אשמח אם תייעץ לי מה לעשות בשלב זה האם כדאי לעשות תואר שני ולסיים אותו בהצטיינות, מה שיגרום לכך שאוכל להירשם רק לשנת 2012

או לחילופין להתרכז בעבודה לארגן המלצות טובות ולהירשם ל2010?

תודה רבה על כל העזרה

OrenG
    חבר

שלום גילעם,

מצבי הוא כזה אני בן 26 כיום מסיים את התואר שלי בהנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטת בן גוריון ממוצע 82-83

עבדתי כשנתיים כמהנדס פיתוח (הייתי הכי צעיר בחברה), כיום עובד בחברה אמריקאית גדולה (הכי צעיר בצוות) וצובר נסיון בינלאומי די נרחב.

בצבא הייתי מפקד קורס במודיעין ופיקדתי על כ 60 חניכים + 7 מ"כ

מבחינה התנדבותית – התנדבתי שנתיים בעמותת באר שובע, ואני מלמד מתמטיקה ופיסיקה ילדים מעוטי יכולת כבר 4 שנים

אשמח אם תייעץ לי מה לעשות בשלב זה האם כדאי לעשות תואר שני ולסיים אותו בהצטיינות, מה שיגרום לכך שאוכל להירשם רק לשנת 2012

יש לציין שאני רוצה להירשם לאחד מה TOP10 ואני שוקל להירשם ל DUKE, MIT, TUCK, NYU, Columbia ואולי UCLA וMichigan

תודה רבה על כל העזרה

NirR
    חבר

שלום גילעם,

קיבלתי מכם הצעה ל- Test Drive, היא נראית לי מאד.
    אבל כדי להתחיל בזה, אני רוצה לדעת באילו אוניברסיטאות כדאי לי להתמקד, בהתאם לסיכויי הקבלה. אני מעוניין מאד בהערכה של סיכויי קבלה ל- NYU, Columbia, Berkeley, Stanford, Harvard, LBS, MIT.

הסיפור הוא כזה:

לימודים –
    סיימתי את לימודי המשפטים באוניברסיטת ת"א בהצטיינות, ממוצע 87.
    GMAT – 710
    אחרי התיכון ולפני הצבע למדתי במשך שנה ערבית ולימודי מזרח תיכון. סיימתי בציון גבוה.

עבודה –
    אני בן 30 בקרוב, עו"ד עם שנתיים רישיון.
    עוסק כעו"ד במשרד מסחרי, בעיקר בליטיגציה מסחרית. מייצג חברות וארגונים גדולים במשק בתביעות גדולות, תביעות ייצוגיות, עתירות בענייני מכרזים גדולים מאד, גישורים, בוררויות, ניהול מו"מ ועוד.
    שירות צבאי ביחידת מודיעין מיוחדת.
    בזמן האוניברסיטה, עבדתי ביחידה בצבא במשך שנה. לאחר מכן עבודה כטרום מתמחה במשרד עו"ד.

המלצות –
    שוב, אני עדיין לא מגובש לגמרי. אוכל לקבל המלצה טובה מאד מהעו"ד הממונה הישיר שלי, וכן מראש המשרד. אולי גם המלצה ממפקד היחידה בצבא.

התנדבות –
    באוניברסיטה, השתתפתי בפרוייקט התנדבותי לסיוע לחייבים במסגרת הליכי הוצאה לפועל.
    כעו"ד, משתתף בפרוייקט פרו בונו של לשכת עורכי הדין לייצוג מיעוטי יכולת – בחודשים האחרונים.
    מתנדב בפרוייקט סיוע לניצולי שואה למול קרנות פיצוי שונות – גם כן בשנה האחרונה (מדובר בפרוייקט חדש שהחל רק באפריל).

המון המון תודה על העזרה.

yakiraz
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום גילעם

אני כרגע נמצא בסוף תהליך ההרשמה וממלא את כל הטופסולגיה האדמיניסטרטיבית

נתבקשתי לציין מהו ציון הג'י.פי.איי שלי

סיימתי את התואר עם ציון של 88. איך אני מתרגם אותו לג'י.פי.איי

תודה

יקי

mba_hopeful
    חבר

Dear Gilam,

Several top MBA programs in the states offer a focus on media; among them :Colombia, NYU and UCLA; I was wondering if there are any similar programs in Europe?

Thanks in Advance

yakiraz
    חבר

To: mba_hopeful

גלעד שלום,

הייתי מעוניין לקבל ממך הערכה לגבי סיכויי להכנס לתוכניות הבאות:

Columbia, Kellogg, LBS, Chicago, Insead, UCLA

ציון GMAT: 680 (כמותי – 49, מילולי – 34)

שש שנות נסיון עבודה בבנק גדול בארץ, מתוכם שנתיים כסגן מנהל סניף

מנהל כיום צוות של 20 איש, רובם מבוגרים בהרבה ממני, מנהל את נושא המכירות בסניף, אחראי על פיתוח עסקי, גיוס לקוחות גדולים, נתוחי רווחיות, הכנת תוכניות עבודה שנתיות

במהלך התואר עבדתי ככתב במוסף הכלכלי במקומון ירושלמי

שלוש שנות התנדבות (עדיין מתנדב שם) בבית מחסה לנוער

שנת מגורים בלונדון לאחר צבא, כולל עבודה אדמיניסטריבית

בנוסף, אני גיי בן 31.5 שחי עם בן זוג מזה ארבע שנים. עד כמה כדאי להדגיש את נושא הנטיות המיניות בחיבורים והאם זה נותן לי יתרון כלשהוא על מועמדים אחרים

יש לי קצת בעיה עם ההמלצות: ההמלצה הראשונה הראשונה היא המלצה חזקה מאוד ממנהלת הסניף שלי, שנתנה לי לכתוב מבקומה את ההמלצה. מכיוון שאני לא מעוניין לחשוף את תוכניותיי העתידיות בבנק מעבכר למנהלת שלי, בחרתי לבקש המלצה נוספת ממנהלת בית המחסה שאני כפוף אליה מזה שלוש שנים ועובד מולה על בסיס שבועי. למרות שגם ההמלצה הזו חזקה מאוד, ישנם חלקים מסויימים, כמו התקדמות בנושאים מקצועיים שהיא לא ממש יכלה לתת תשובה. עד כמה זה פוגע, אם ההמלצה השניה קצת לוקה בחסר

aringo
    חבר

To: selfish_gene

גילעם שלום,

1. התוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לבתיה"ס הבאים:
    HBS, wharton, kellog, columbia, stanford, MIT, INSEAD, LBS? (בהנחה שלא אוכל לקבל המלצות מאנשים בכירים מאוד ו/או לנהל ישירות עשרות אנשים)

ראשית, אסייג ואומר שמדובר בהערכה גסה מאוד, מפני שאתה מתכוון לפנות רק בעוד 3 שנים לכל המוקדם. עד אז עשויים הרבה דברים להשתנות – גם בקריירה שלך, וגם בתוכניות השונות (מבחינת קשיי קבלה, תחרות גוברת, ועוד). על בסיס המידע שסיפקת, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב- LBS, תחרותי ב- אינסאד וב-MIT, בין תחרותי לסטרצ' ב-קלוג, קולומביה, ו-וורטון, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- הרווארד וב-סטנפורד.

2. התוכל לתת לי רעיונות כיצד לחזק את מועמדותי לבתי הספר הנ"ל על אף המשקל השונה שכל בי"ס מייחס admission driversל-?

כמה כיוונים כלליים (בדומה לרוב החבר'ה שעומדים 3 שנים לפני ההגשה): לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, להתחיל בפעילות התנדבותית, לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), להוציא GMAT טוב, ולכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.
    ראה גם בעניין זה:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

3. מה עלי לחזק כדי להיחשב מועמד חזק ב-HBS/wharton?

מכיוון ש-Harvard מייחסת חשיבות רבה מאוד (משמעותית יותר מרוב התוכניות) ל-admission driver של מנהיגות, יהיה טוב אם תוכל לחזק את ה"פרופיל המנהיגותי" שלך, בין השאר על ידי ניהול כמה שיותר אנשים וצבירת כמה שיותר קידומים, כמו גם הפגנת יוזמה, הובלת תהליכים/פרויקטים מוצלחים, הצלחות בתחום של שכנוע/פרזנטציה, וכדומה.
    לגבי Wharton – מה שאמרנו לגבי מנהיגות נכון גם כאן (ובמרבית התוכניות המובילות). בנוסף, התוכנית מייחסת חשיבות רבה יותר לפעילות התנדבותית בהשוואה לתוכניות אחרות. לכן יהיה טוב אם תוכל לחזק את ההיבט הזה של המועמדות שלך.

הסיפור שלי הולך כך:
    אני בן 24, עתודאי במשרד הביטחון ומשתחרר עוד כ-3 שנים.

א. אקדמיה:
    א. 1. יש לי שני תארים ראשונים מהטכניון: פיזיקה והנדסה. ממוצע כללי-82.7 + 2 הצטיינויות סמסטריאליות (לא על כל התואר). הסיבה לממוצע הנמוך היא התחלה קשה שבמהלכה "למדתי ללמוד".

א. 2. כיום אני עושה תואר שני בפיזיקה באוניברסיטת ת"א. אני מעריך שאני אסיים בהצטיינות (סיכוי קטן להצטיינות יתרה). הנחתי שתסיים בהצטיינות.

ב. עבודה:
    ב. 1. כאמור, אני משרת במשרד הביטחון. תוך שנה מהיום אני אנהל פרויקט, ככל הנראה קטן, ובהמשך הפרויקטים יגדלו.
    ייתכן שאקבל תעודת הצטיינות עד לשחרורי (אני מוערך אצלנו) אם כי זה מן הסתם לא בטוח.

ב. 2. בזמני הפרטי, לאחר שעות העבודה, יזמתי כניסה של משרד הייעוץ של אבי (משרד קטן מא
    וד) לתחום של גיוס כספים ממקורות ממשלתיים לטובת מיזמי מחקר תעשייתיים-אקדמיים. הפעילות כללה ניתוח של "כללי המשחק" בגיוס הכספים, בניית קונספט עסקי כולל מודל תמלוגים (משרד – חברה – אקדמיה), פגישות פיילוט עם מנכל"ים של מספר חברות (6-7), ניפוי חברות שלא מתאימות לפרופיל הרצוי, חתימת הסכמים עם שתיים מהן, מיפוי כ"א לתפקידי רפרנט בנושא (גיוס 2 דוקטורים מתחומים שונים) ולבסוף בחירתם.
    חשוב לי להדגיש כי אני לא עוסק בתחום זה בשוטף לאחר "ההמראה" ואני משמש בשלב זה כפותר בעיות ספציפיות ונותן הכוונה כללית.

בנקודת הזמן הנוכחית, הכיוון שלי הוא ניהול בסביבה טכנולוגית- בין אם הקמת סטארט-אפ, VC או ניהול כללי.
    לא נראה לי, על כל פנים, שאני אלך לכיוון של ייעוץ או בנקי השקעות (מה גם שמספרם פוחת מיום ליום…)

נקודות נוספות:
    1. קפצתי כיתה בבי"ס יסודי
    2. למדתי במהלך כיתה י"ב בטכניון קורס אחד
    3. יזמתי אצלנו סמינר של כ-30 איש
    4. התנדבות- בתקופת האוניברסיטה, פר"ח לשנה אחת
    5. עדיין אין לי GMAT
    6. להבנתי, אע"פ שהדמות שלי "עגולה" מספיק וקו הקריירה שלי רציף ועקבי, חסר לי נסיון מנהיגותי (מעבר לנסיון פרויקטלי)

נדוש אולי, אבל התרשמתי מאוד מהמידע הרב אשר נמצא באתר;
    כל הכבוד על הסיוע למועמדים.

תודה רבה על תשובותיך!

תודה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: Romiel

שלום,
    אני מתכוון להגיש מועמדות בסיבוב הראשון לוורטון, הרווארד וסטנפורד.
    עקב שביתת המרצים בתחילת השנה, כל הלו"ז נדחה וכרגע אני מוצא את עצמי עדיין ללא תואר ראשון. מה שחסר לי זה סמינר אחד שעליו גם ככה יש לי ציון בינארי. כלומר הממוצע של התואר סגור וכל הקורסים סופיים, חוץ מהסמינר. כמו כן גם הדירוג היחסי שלי במחזור סגור.
    רציתי לשאול האם מישהו מכיר את הנהלים במקרה כזה? האם מותר לי להגיש מועמדות למוסדות האלה ללא תואר סגור? האם הם יבינו שזה רק קורס אחד ושאפילו אין לו השפעה על הממוצע? אם מותר – האם הדבר מחליש לי את מועמדות או שזה זניח?

אני ממש לא רוצה לדחות לסבב שני. מה אתם ממליצים?

בדרך כלל, אם לא סיימת את חובותייך לתואר בעת הגשת הבקשה, סביר כי הפגיעה במועמדותך תהיה בינונית עד גבוהה (הדבר תלוי בזהות התוכנית ובהסברים שתספקי לסיטואציה הזו). במקרה שלך נדמה שיש לך הסבר חזק יחסית (ממוצע סגור, דירוג סגור, ציון בינארי, שביתה), וחשוב שתציין אותו באפליקיישן. עפ"י נסיוננו (אני עצמי פניתי לשלושת התוכניות האלה לפני סיום התואר, במקרה גבולי שדומה לשלך), המקרה הזה לא יפסול את מועמדותך בשלישייה הזו, וסביר כי הוא יקשה עליה במידה קטנה עד בינונית.
    כדאי שתתכתב מיידית עם שלושת בתיה"ס האלה ותסביר את הנסיבות הספציפיות שציינת כדי לוודא שלא יפסלו אותך על הסף (אם יפסלו, הבירור הזה יחסוך לך כסף ויאפשר לך להתמקד בתוכניות הרלוונטיות).
    האם ציון הסמינר יתקבל לפני ההגשה בסבב השני? אם כן, אז לפי ההתכתבות הנ"ל תוכל להחליט באיזה סבב להגיש לכל תוכנית. אם נשמע שביה"ס לא מתרגש מהעניין, תגיש בראשון.

רומי

מקווה שעזרתי, רומי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: Dvir

גלעם שלום,
    אודה אם תוכל לענות לי על שאלה קצרה בתחום ההמלצות.
    מזה מספר שנים אני עובד תחת אבי בחברה משפחתית גדולה יחסית בה הוא משמש כמנ"ל החברה. האם כדאי לבקש ממנו מכתב המלצה או שבגלל הקרבה המשפחתית להמלצה לא תהיה משקל רב?

לעיתים קרובות היחס להמלצה מבן משפחה הוא "חשדני" (רבים מחברי ועדות הקבלה ירגישו שאולי מדובר בהמלצה לא לגמרי אוביקטיבית), ועל אחת כמה וכמה כשמדובר באביך. סביר שעדיף יהיה לבחור בממליץ אחר.

תודה,
    דביר

בבקשה, דביר. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: noanoff

קראתי את ההודעה של רומי ואני נמצאת באותה סירה. גם לי חסר ציון אחד לתואר אבל אני אקבל את הציון הזה עד הזמן שאמורים לשלוח את גליון הציונים המלא, כך שלומר את האמת, בכלל לא חשבתי שזאת תהיה בעיה. אני כבר בתהליך מתקדם בארינגו ואני מאוד מקווה שזאת לא בעיה משמעותית וניתן לפתור אותה בחיבור הנוסף או משהו כזה???

אם כל הציונים יהיו בידייך עד למועד הגשת הבקשה, סביר כי הפגיעה במועמדותך תהיה קטנה עד זניחה. יהיה טוב אם תתכתבי עם התוכניות שאת פונה אליהן לפני הגשת הבקשה, כדי לשמוע עד כמה הנושא הזה מטריד אותן (המדיניות עשויה להשתנות משנה לשנה ומתוכנית לתוכנית). אם נראה שמטריד, כדאי יהיה להתייחס אליו בחיבור האופציונלי או ב-Note – תנסי בהסבר שלך להמחיש (בהתבסס ככל שניתן על עובדות) שמדובר בעניין פורמלי/טקסי. אם לא מטריד, עדיף אולי לא להתייחס לנושא הזה (לא לספק הסבר) כדי לא "להוציא את הדובים מהיער".
    תודה

נועה.

מקווה שעזרתי, נועה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: OrenG

שלום גילעם,
    עבדתי כשנתיים כמהנדס פיתוח (הייתי הכי צעיר בחברה), כיום עובד בחברה אמריקאית גדולה (הכי צעיר בצוות) וצובר נסיון בינלאומי די נרחב.
    מבחינה התנדבותית – התנדבתי שנתיים בעמותת באר שובע, ואני מלמד מתמטיקה ופיסיקה ילדים מעוטי יכולת כבר 4 שנים
    יש לציין שאני רוצה להירשם לאחד מה TOP10 ואני שוקל להירשם ל DUKE, MIT, TUCK, NYU, Columbia ואולי UCLA וMichigan

במידה ותסיים את התואר השני בהצטיינות, להערכתי הדבר יחזק את מועמדותך במידה קטנה (עד בינונית במקרה הטוב). בהנחה שציון ה-GMAT יהיה בסביבות ה-720 – הוא "יתן קונטרה" סבירה לעובדה שלא סיימת בהצטיינות את התואר הראשון. אם השיקול העיקרי בעד דחיה הוא התואר השני, להערכתי הכדאיות של הדחיה קטנה (מנגד עומד העניין של הגיל – הגשה בגיל 27 מול הגשה בגיל 29 – עדיפות קטנה (עד זניחה) ל-27 במרבית התוכניות (מתוך הרשימה שלך, הייתי מוציא את Tuck מהכלל הזה)). פתרון שלעיתים קרובות יעיל במקרים האלה הוא "גם וגם" – להגיש ל-2010, ובמידת הצורך להגיש שוב שנתיים לאחר מכן.

תודה רבה על כל העזרה

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: perah

שלום, רציתי לשאול מה האוניברסיטאות חושבות על עבודה בשיווק רשתי.

1.צורה חיובית/שלילית

2.אם ובצורה חיובית-עבודה חלקית/עבודה במשרה מלאה

3.האם זה מוסיף לנסיון ניהולי/יזמות וכ'ו.

עפ"י נסיוננו, אין בועדות הקבלה של התוכניות המובילות מדיניות או "גישת ועדה" בנושא הזה. סביר שההתייחסות תהיה עפ"י דעתו של הקורא לגבי התחום הזה. אם הקורא עצמו היה פעיל מאוד בנושא הזה, סביר שגישתו תהיה מאוד חיובית. להערכתי, עפ"י התרשמותי משיחות עם אמריקאים ואחרים בנושא הזה, הקורא ה"ממוצע" יחזיק בדעה נייטרלית או שלילית (סביר יותר שלילית) כלפי העיסוק הזה, ובסטראוטיפ שלילי כלשהו (ולא בהכרח מוצדק…) לגבי "סוג האנשים האלה". כנגזרת מכך, להערכתי היקף המשרה בד"כ לא ישפיע על הדעה, והתרומה ל-admission drivers כגון ניהול ויזמות תהיה, אצל מרבית הקוראים, נמוכה.

מקווה שעזרתי… ההערכה שציינתי למעלה מבוססת על שיחות ספורדיות לאורך השנים. אנחנו מחפשים בעצם את דעתו של "קורא האפליקיישן הממוצע". אם תוכל למצוא מחקר לגבי תפיסות הציבור בנושא הזה (ובייחוד תפיסות של אנשים משכילים ממעמד בינוני-גבוה) סביר שהוא ייתן לך תשובה מבוססת יותר בעניין.

בהצלחה.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: NirR

שלום גילעם,

קיבלתי מכם הצעה ל- Test Drive, היא נראית לי מאד.
    אבל כדי להתחיל בזה, אני רוצה לדעת באילו אוניברסיטאות כדאי לי להתמקד, בהתאם לסיכויי הקבלה. אני מעוניין מאד בהערכה של סיכויי קבלה ל- NYU, Columbia, Berkeley, Stanford, Harvard, LBS, MIT.

הסיפור הוא כזה:

לימודים –
    סיימתי את לימודי המשפטים באוניברסיטת ת"א בהצטיינות, ממוצע 87.
    GMAT – 710
    אחרי התיכון ולפני הצבע למדתי במשך שנה ערבית ולימודי מזרח תיכון. סיימתי בציון גבוה.

עבודה –
    אני בן 30 בקרוב, עו"ד עם שנתיים רישיון.
    עוסק כעו"ד במשרד מסחרי, בעיקר בליטיגציה מסחרית. מייצג חברות וארגונים גדולים במשק בתביעות גדולות, תביעות ייצוגיות, עתירות בענייני מכרזים גדולים מאד, גישורים, בוררויות, ניהול מו"מ ועוד.
    שירות צבאי ביחידת מודיעין מיוחדת.
    בזמן האוניברסיטה, עבדתי ביחידה בצבא במשך שנה. לאחר מכן עבודה כטרום מתמחה במשרד עו"ד.

המלצות –
    שוב, אני עדיין לא מגובש לגמרי. אוכל לקבל המלצה טובה מאד מהעו"ד הממונה הישיר שלי, וכן מראש המשרד. אולי גם המלצה ממפקד היחידה בצבא.

התנדבות –
    באוניברסיטה, השתתפתי בפרוייקט התנדבותי לסיוע לחייבים במסגרת הליכי הוצאה לפועל.
    כעו"ד, משתתף בפרוייקט פרו בונו של לשכת עורכי הדין לייצוג מיעוטי יכולת – בחודשים האחרונים.
    מתנדב בפרוייקט סיוע לניצולי שואה למול קרנות פיצוי שונות – גם כן בשנה האחרונה (מדובר בפרוייקט חדש שהחל רק באפריל).

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב- LBS וב- NYU, תחרותי ב- MIT
    וב- ברקלי, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב- קולומביה , בין תחרותי לסטרצ' ב- סטנפורד, וסטרצ' ב- הרווארד.

המון המון תודה על העזרה.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: yakiraz

שלום גילעם

ברוב ההתוכניות לא תצטרך לתרגם ותוכל לציין שהממוצע הוא 88. בדרך כלל, במידה וכן תצטרך לתרגם, יהיו באפליקיישן הוראות ספציפיות כיצד לעשות זאת. אם תציין באיזו תוכנית מדובר סביר שאוכל לספק תשובה מדויקת יותר.

תודה
    יקי

בבקשה, יקי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

גלעד שלום,

הייתי מעוניין לקבל ממך הערכה לגבי סיכויי להכנס לתוכניות הבאות:

Columbia, Kellogg, LBS, Chicago, Insead, UCLA

ציון GMAT: 680 (כמותי – 49, מילולי – 34)

שש שנות נסיון עבודה בבנק גדול בארץ, מתוכם שנתיים כסגן מנהל סניף

מנהל כיום צוות של 20 איש, רובם מבוגרים בהרבה ממני, מנהל את נושא המכירות בסניף, אחראי על פיתוח עסקי, גיוס לקוחות גדולים, נתוחי רווחיות, הכנת תוכניות עבודה שנתיות

במהלך התואר עבדתי ככתב במוסף הכלכלי במקומון ירושלמי

שלוש שנות התנדבות (עדיין מתנדב שם) בבית מחסה לנוער

שנת מגורים בלונדון לאחר צבא, כולל עבודה אדמיניסטריבית

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל תואר ראשון בממוצע 80, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב- LBS וב-UCLA, בין תחרותי לסטרצ' ב-אינסאד וסטרצ' ב קולומביה, קלוג ו-שיקגו.

בנוסף, אני גיי בן 31.5 שחי עם בן זוג מזה ארבע שנים. עד כמה כדאי להדגיש את נושא הנטיות המיניות בחיבורים והאם זה נותן לי יתרון כלשהוא על מועמדים אחרים
    תלוי בעיקר בזהות הקורא. יכול שזה יעזור עם קורא אחד, ויפגע עם קורא אחר. לגבי סטנפורד וברקלי למשל, הסיכויים לתרומה גדולים יותר והסיכויים לפגיעה קטנים יותר מאשר בתוכניות שציינת. לגבי התוכניות שציינת, להערכתי עדיף (אם כי זה גבולי בעיני, ביחוד לגבי קולומביה, קלוג, שיקגו ו-UCLA) לא לציין את זה כיוון שבממוצע, להערכתי, התועלת הפוטנציאלית (כלומר, בהתחשב במידת התועלת ובהסתברותה) תהיה נמוכה מהפגיעה הפוטנציאלית.

יש לי קצת בעיה עם ההמלצות: ההמלצה הראשונה הראשונה היא המלצה חזקה מאוד ממנהלת הסניף שלי, שנתנה לי לכתוב מבקומה את ההמלצה. מכיוון שאני לא מעוניין לחשוף את תוכניותיי העתידיות בבנק מעבכר למנהלת שלי, בחרתי לבקש המלצה נוספת ממנהלת בית המחסה שאני כפוף אליה מזה שלוש שנים ועובד מולה על בסיס שבועי. למרות שגם ההמלצה הזו חזקה מאוד, ישנם חלקים מסויימים, כמו התקדמות בנושאים מקצועיים שהיא לא ממש יכלה לתת תשובה. עד כמה זה פוגע, אם ההמלצה השניה קצת לוקה בחסר
    הבחירה בממליץ מבית המחסה, על חשבון המלצה נוספת מאותו מקום העבודה (הבנק) נשמעת נכונה במקרה הזה. עם זאת, להערכתי הפגיעה בשל החוסרים תהיה קטנה עד בינונית. אם תוכל למצוא ממליץ שבזהותו חזק באותה מידה (מבחינת הרזומה שלו ואופי ההיכרות ביניכם) שייתן המלצה חזקה יותר (מישהו אחר בבית המחסה? צבא?) זה יעזור.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: mba_hopeful

Dear Gilam,

Several top MBA programs in the states offer a focus on media; among them :Colombia, NYU and UCLA; I was wondering if there are any similar programs in Europe?

Thanks in Advance

I am not aware of such program among the top programs in Europe
    Gilam
    dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

One of the biggest and most active clubs in LBS is the Media Club. The annual media summit (6th year coming up) is now one of the biggest in London. In previouse years it was mentioned in the Int'l media (incl. YNET btw).

Below is a link to the 2007 summit.

http://www.londonmediaclub.org/summit/

yakiraz
    חבר

שלום גילעם

ברוב ההתוכניות לא תצטרך לתרגם ותוכל לציין שהממוצע הוא 88. בדרך כלל, במידה וכן תצטרך לתרגם, יהיו באפליקיישן הוראות ספציפיות כיצד לעשות זאת. אם תציין באיזו תוכנית מדובר סביר שאוכל לספק תשובה מדויקת יותר.

תודה
    יקי

בבקשה, יקי. בהצלחה!
    מדובר בקולומביה ובקלוג

color=#800080צוות ארינגו

shani_s
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: aringo, All

שלום גלעם,

אני בן 31, בעל 10 שנות ניסיון בשוק ההיי טק, מתוכם כ-4 שנים בפיתוח עסקי. בשנתיים האחרונות אני דירקטור בקבוצת האסטרטגיה של אחת מחברות ההיי טק הבינלאומיות. אני בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון (ממוצע יחסית נמוך מאחר ועבדתי לאורך כל התואר) ותואר שני במנהל עסקים, גם הוא מטעם הטכניון (הבנתי שרצוי לא לציין זאת בבקשה). כמו כן חזרתי לא מזמן מחודש של לימודי אסטרטגיה ומיזוגים ורכישות בוורטון.

בנוסף שירתתי כקצין ביחידה מובחרת ופיקדתי על צוות של כ-30 חיילים.

עדיין לא עשיתי GMAT אך לאור ניסיון קודם אני מעריך את הציון באיזור ה-650.

קיבלתי החלטה לחזור קצת אחורה ולעשות תואר במנהל עסקים באחת האוני' בארה"ב ולהמשיך לעבוד אח"כ בארה"ב.

הייתי שמח להערכה ראשונית שלך לגבי סיכויי הקבלה שלי לוורטון או סטנפורד,עד כמה הניסיון שלי יהווה יתרון בתהליך הבקשה ומה הסיכויים להספיק להגיש בקשה לשנת הלימודים 2009.

תודה.

Yoni1492
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

To: shani_s

גלעם שלום,

רציתי לדעת איך מתייחסים בועדות הקבלה למעבר על מגבלת המלים בחיבורים. אני לא מדבר על מעבר משמעותי אלא, למשל, תוספת של 30 מלים לחיבור של 1,000.

תודה,

יוני

yonib
    חבר

To: Yoni1492

גילעם וכל הצוות שלום,

ראשית, תודה על התשובות והמידע הרב שאתם מפרסמים .

אשמח לשמוע על תוכניות מובילות בתחום ה- global management

אנא התייחסותכם לתוכניות moore, marshall, וכן לתוכניות נוספות שמופיעות מעט נמוך יותר בדירוג

לגבי moore, מה ידוע לכם על היחס שלה לישראלים, ההשמה של האוניברסיטה וכיוצ"ב

בנוסף, אני מבין כי Thunderbird חזקה מאוד בתחום הזה , אולם, נראה כי ההשמה שלה נמוכה , האם אכן כך?

תודה

יוני.

Flower Girl
    חבר

Hi Gilam,

I have a question about recommendations.

I have two recommendations from two previous supervisors that know me well already. I have two questions regarding HBS' and Stanford's most effective third recommender in this context.

HBS – is it acceptable to use a peer recommendation, and if so, in what context (extracurricular/work place)?

Stanford – I am not disclosing my candidacy to my current employer, yet one of my peers is aware of it as we have a stronger bond. In your estimation, how would the ad'com treat a letter of reference from a co-worker, when I ask ad'com in another place in my application not to contact my current employer?

Thanks a lot,

Flowergirl

yaniv_h
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

הי גילעם,

אני מגיש מועמדויות למספר בתי ספר שוב לאחר ששנה שעברה לא התקבלתי.

בשנה האחרונה לקחתי חופש מהעבודה כדי ללמוד לGMAT ולעבוד על האפליקיישן ואף עברתי ל-50% משרה לתקופה של שלושה חודשים.

האם לדעתך ציון עובדה זו בחיבורים תחת הקטגוריה " מה עשית כדי לשפר את המועמדות שלך ?" יכול לתרום לסיכויי הקבלה או שהוא עלול יותר להזיק מאשר לתרום.

בתודה מראש וחג שמח,

יניב

ester
    חבר

hi Gilam

I'm currently in the US, at exchange program, after finishing my BA from the Hebrew U, (Business Administration) with average of 92.

my GMat score is low-600 28 verbal and 44 math
    I was a team leader of 8 people in the army
    and worked 100 hours a month during my last years of study.
    I did not manege people!
    Here in the US, I'm taking part in a variety of business related activities, such as SIFE ( students in free enterprise) and IBS- student consulting organization through the business department, in which I work 10 a week on a consulting project with MBA students (University of Illinois at Urbana Champaign)
    I'm thinking about applying to MBa program in Canad
    Which of the programs there are good?
    what are my chances?

best regard
    ester

OrenG
    חבר

שלום גילעם, ראשית תודה רבה על התשובה הקודמת שלך,
    אני מוסיף פה את שאלתי מפעם שעברה האם תוכל להעריך מה סיכוי הקבלה שלי לאוניברסיטות שרשמתי.
    שוב המון תודה על כל העזרה.
    אורן

"מצבי הוא כזה אני בן 26 כיום מסיים את התואר שלי בהנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטת בן גוריון ממוצע 82-83
    יש לציין שאני רוצה להירשם לאחד מה TOP10 ואני שוקל להירשם ל DUKE, MIT, TUCK, NYU, Columbia ואולי UCLA וMichigan UNC"
    aringo
    חבר

To: shani_s

שלום גלעם,

אני בן 31, בעל 10 שנות ניסיון בשוק ההיי טק, מתוכם כ-4 שנים בפיתוח עסקי. בשנתיים האחרונות אני דירקטור בקבוצת האסטרטגיה של אחת מחברות ההיי טק הבינלאומיות. אני בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון (ממוצע יחסית נמוך מאחר ועבדתי לאורך כל התואר – אעריך שסיימת עם ממוצע 80) ותואר שני במנהל עסקים, גם הוא מטעם הטכניון (הבנתי שרצוי לא לציין זאת בבקשה). כמו כן חזרתי לא מזמן מחודש של לימודי אסטרטגיה ומיזוגים ורכישות בוורטון.

בנוסף שירתתי כקצין ביחידה מובחרת ופיקדתי על צוות של כ-30 חיילים.

עדיין לא עשיתי GMAT אך לאור ניסיון קודם אני מעריך את הציון באיזור ה-650.

קיבלתי החלטה לחזור קצת אחורה ולעשות תואר במנהל עסקים באחת האוני' בארה"ב ולהמשיך לעבוד אח"כ בארה"ב.

הייתי שמח להערכה ראשונית שלך לגבי סיכויי הקבלה שלי לוורטון או סטנפורד,עד כמה הניסיון שלי יהווה יתרון בתהליך הבקשה ומה הסיכויים להספיק להגיש בקשה לשנת הלימודים 2009.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, ציון GMAT של 650 והגשה בסבב השני (ינואר), להערכתי מועמדותך תהיה בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-וורטון וסטרצ' בסטנפורד.
    הנסיון המקצועי שלך אכן יסייע למועמדותך בשתי התוכניות האלה. הנסיון המקצועי הוא אחד מכמה פרמטרים המשפיעים על סיכויי הקבלה שלך (ראה גם:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm).
    מבחינת הלו"ז להגשה – באפשרותך להגיש עד ינואר במסגרת הסיבוב השני, או עד מרץ במסגרת הסיבוב השלישי (שם הסיכויים נמוכים משמעותית). ניתן תיאורטית להכין בקשה תוך ימים ספורים. מדובר בכלי שיווקי, כך שאפשר להמשיל את זה לטקסט של מודעת פרסומת של 5 מילים על שלט חוצות – ניתן להכינו תוך שעה, נכון? אך לעיתים מקדישים לכך תהליך צוותי של כמה חודשים. בדומה לכך, בד"כ יש יחס הפוך בין מהירות הכנת הבקשה לבין סיכויי הקבלה. מרבית המועמדים עוברים תהליך של 4-10 חודשים (ברוטו, תוך כדי עבודה) על מנת להכין כ-5 בקשות באיכות גבוהה.

תודה.

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: Yoni1492

רציתי לדעת איך מתייחסים בועדות הקבלה למעבר על מגבלת המלים בחיבורים. אני לא מדבר על מעבר משמעותי אלא, למשל, תוספת של 30 מלים לחיבור של 1,000.

בד"כ חריגה של עד 10% עוברת בשלום. אולם, הדבר משתנה משנה לשנה, מבי"ס לבי"ס ולעיתים אף בין בודק לבודק בתוך ביה"ס(!). ככלל אם אתה יכול לעמוד במגבלת המילים זה עדיף כי כאמור היחס לחריגות בד"כ "נזיל" למדי ולא תמיד עקבי. ב-הרווארד מומלץ לא לחרוג ממגבלת המילים בכלל.
    אם העמידה במגבלה תגרום לכך שלא תכלול משהו שלהערכתך מאוד יועיל למועמדותך, ואם הכללתו תביא לחריגה של עד 10%, סביר, עפ"י נסיוננו, שה

תועלת של החריגה תעלה על הנזק הממוצע הצפוי.

תודה,

יוני

מקווה שעזרתי, יוני. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

שלום גילעם

מדובר בקולומביה ובקלוג

בקולומביה מבקשים להמיר את הציון לסקאלה האמריקאית ולשם כך מספקים באתר האוניברסיטה טבלת המרה. תוכל למצוא אותה בקישור: http://www4.gsb.columbia.edu/mba/learnmore/applynow/start#GPA

בקלוג ניתן להשאיר את הציון כפי שהוא ולציין שמדובר בציון 88 מתוך 100.
    בהצלחה יקי!

צוות ארינגו
    (גילעם)
    aringo
    חבר

To: yonib

גילעם וכל הצוות שלום,

ראשית, תודה על התשובות והמידע הרב שאתם מפרסמים .

אשמח לשמוע על תוכניות מובילות בתחום ה- global management

אנא התייחסותכם לתוכניות moore, marshall, וכן לתוכניות נוספות שמופיעות מעט נמוך יותר בדירוג

לגבי moore, מה ידוע לכם על היחס שלה לישראלים, ההשמה של האוניברסיטה וכיוצ"ב

להערכתי, Moore תשמח לפניות של ישראלים והיתה רוצה לקבל יותר ישראלים.

בנוסף, אני מבין כי Thunderbird חזקה מאוד בתחום הזה , אולם, נראה כי ההשמה שלה נמוכה , האם אכן כך?

אכן, Thundirbird נחשבת לטופ-3 בעולם (ולדעתי, הטובה בעולם) בתחום של ניהול בינ"ל.
    יוני, ההתמחות שלנו היא "איך להתקבל". לצערי אין לי "תשובות מומחה" בנושא של השמה.

תודה

יוני

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: Flower Girl

Hi Gilam,

I have a question about recommendations.

I have two recommendations from two previous supervisors that know me well already. I have two questions regarding HBS' and Stanford's most effective third recommender in this context.

HBS – is it acceptable to use a peer recommendation, and if so, in what context (extracurricular/work place)?

Based on our experience, recommendations from people who supervised your work are normally more effective at Harvard. A peer recommendation is acceptable but, based on our experience, a comparable/similar recommendation from a supervisor would normally be significantly more effective.

Stanford – I am not disclosing my candidacy to my current employer, yet one of my peers is aware of it as we have a stronger bond. In your estimation, how would the ad'com treat a letter of reference from a co-worker, when I ask ad'com in another place in my application not to contact my current employer?

In the case of Stanford, I believe this could actually be a decent way to “counter-balance” the fact that you do not have a recommendation from your current manager. You should explain this in the additional information section, noting that as your current employer is unaware of your plans, you chose to seek a “safer” recommendation from a peer. However, given Stanford's strong preference for a current-boss recommendation, I do believe that if you provide a strong supervisor recommendation from your current workplace (if not your current manager then possibly a past manager or a semi/indirect manager) it will be a stronger option than providing a peer recommendation from the current workplace.

Thanks a lot,

Flowergirl

You’re welcome, Flowergirl. Good luck!

The aringo Team
    (Gilam)

aringo
    חבר

To: yaniv_h

הי גילעם,

אני מגיש מועמדויות למספר בתי ספר שוב לאחר ששנה שעברה לא התקבלתי.

בשנה האחרונה לקחתי חופש מהעבודה כדי ללמוד לGMAT ולעבוד על האפליקיישן ואף עברתי ל-50% משרה לתקופה של שלושה חודשים.

האם לדעתך ציון עובדה זו בחיבורים תחת הקטגוריה " מה עשית כדי לשפר את המועמדות שלך ?" יכול לתרום לסיכויי הקבלה או שהוא עלול יותר להזיק מאשר לתרום.

להערכתי סביר שזה יזיק יותר מאשר יתרום. מצד אחד, זה עשוי לתרום מעט (להראות נחישות, דבקות במטרה וכו'). מצד שני: א. סביר שהמבט על איכות האפליקיישן ועל גובה ה-GMAT יהיה דרך הפריזמה של: "הוא עשה על זה חצי משרה, ברור שזה מעולה". ב. הרושם שלי בשיחות לאורך השנים עם ראשי ועדות קבלה הוא שהציפיה היא שאדם יהיה מסוגל לעבוד במשרה מלאה עד הגשת האפליקיישן. מצב בו אדם לא עובד במשרה מלאה בעת ההגשה (או, למעשה, בכל זמן שהוא לאחר התואר הראשון) מעורר לעיתים קרובות concern אצל ועדת הקבלה (לגבי חריצות, יכולת לעמוד במצבי לחץ וכדומה) ומצטרפת לכך לעיתים גם סטיגמה שלילית מסוימת. עפ"י נסיוננו, בשאלה "מה עשית כדי לחזק מועמדותך" הציפיה בד"כ היא לתשובות מתחום התוכן/המהות (העבודה, הלימודים).

בתודה מראש וחג שמח,

יניב

חג שמח, יניב. מקווה שעזרתי!

צוות ארינגו
    (גילעם)

מוצגות 50 תגובות – 501 עד 550 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.