Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 601 עד 650 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: lily

שלום גילעם,
    אני חושבת על להתחיל MBA בספטמבר 2010.
    אשמח אם תוכל להעריך את מועמדותי לאוניברסיטאות האירופאיות, עם דגש על LBS, IMD ו-INSEAD. אני מעוניינת בתוכניות של ניהול כללי.

הרקע שלי:
    בת 22.
    השכלה:
    סיימתי השנה הנדסת מחשבים מהפקולטה להנדסת חשמל בטכניון עם ממוצע 88.5 (cume laude)
    תעסוקה:
    תוך כדי התואר עבדתי שנתיים בחברת הי-טק גדולה בחצי משרה בפיתוח וכעת עברתי למשרה מלאה. אציין שזו סביבת עבודה מאוד טובענית, שמחייבת עמידה בלוחות זמנים צפופים.
    התנדבות:
    בשנה שעברה (עוד במהלך התואר הראשון) יזמתי וניהלתי פעילות התנדבותית על בסיס שבועי מטעם החברה בה אני עובדת. הפעילות כללה מהנדסים שבאים ללמד ילדים בתיכון בפריפריה.
    פסיכומטרי: 717, (עם 147 באנגלית)
    GMAT: ניגשת בפברואר.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי תהיי מועמדת תחרותית ב-LBS, בין תחרותית לסטרצ' ב-אינסאד, ובין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-IMD.

בנוסף, אשמח לקבל את דעתך האם זה יעזור לי להתקבל אם אני אעזוב עכשיו את ההי-טק ועבוד שנתיים ב-consulting.

הפרמטרים העיקריים שישפיעו על עוצמת ההחלטה הזו בהיבט של סיכויי הקבלה הם: 1. זהות חברת הייעוץ, 2. זהות החברה בה את עובדת כרגע, 3. ההישגים/הצטיינויות/קידומים שתצברי במהלך השנתיים הנ"ל בכל אחד משני המסלולים האפשריים האלה, 4. חוזק הממליץ וההמלצה שתוכלי לקבל תחת כל אחד מהמסלולים. ו-5. מידת ההתחברות של כל אחד מהמסלולים לעבר שלך ולתוכנית הקריירה שלך (בנושא האחרון אניח שהחיבור משמעותית חזק יותר אם תשארי במקום העבודה הנוכחי).

למשל, אם תמשיכי לעבוד בחברה הנוכחית (אניח שמדובר בשם בינ"ל גדול כגון אינטל), תצברי קידום אחד בשנתיים האלה ותנהלי 3 אנשים, ומנגד במסלול השני תעבדי עבור חברת ייעוץ ישראלית (למשל: TASC) כיועצת עם הישגים ממוצעים, ואם נניח איכות ממליץ/המלצה דומה בשני המסלולים, אזי להערכתי השארות בחברה הנוכחית תחזק את מועמדותך במידה בינונית עד גבוהה בהשוואה לעזיבתה.
    עפ"י נסיוננו, אם ניקח את "הממוצע" של כל עשרות התרחישים האפשריים במקרה הזה תחת ההנחות השונות, סביר כי השארות בחברה תהיה אסטרטגיה מעט חזקה יותר. כאמור, תחת הנחות שונות ההשפעה של המהלך הזה על סיכויי הקבלה תהיה שונה.

תודה רבה
    לילי

מקווה שעזרתי, לילי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: אסטרו

גלעם שלום,
    אני מסיימת לימודי משפטים באונ' ת"א עם ממוצע 84 ואמורה להתחיל התמחות בפרקליטות המדינה. האם יהיה רלוונטי להגיש מועמדות לתוכנית שמתחילה לאחר בחינות הלשכה (2011) או שמא עליי לצבור ניסיון כלשהו בעבודה? בצבא שירתתי כקצינה ועבדתי במהלך התואר כאחראית משמרת של סטודנטים בחברת היי טק גדולה.

אכן, יהיה רלוונטי. ככל שנסיון העבודה שלך יורד מתחת ל-3 שנים של עבודה במשרה מלאה, כך קשה יותר (אם כי עדיין אפשרי בהחלט) להתקבל. נסיון לאחר לימודי התואר לכשעצמו אינו הכרחי, אם כי נסיון לאחר התואר בד"כ ייחשב ל"חזק" יותר בהשוואה לנסיון זהה שבוצע לפני התואר. כמו כן, ניסיון צבאי נחשב כניסיון עבודה לכל דבר.

אני מעוניינת ללמוד באונ' קולומביה או NYU מנע"ס. איזה ציון נדרש ממני ב- GMAT ובTOEFL כדי שיהיה לי סיכוי אמיתי?

לגבי קולומביה: ציון ה-GMAT של רוב המתקבלים לתוכנית נע בטווח של 650-750. ככל שהציון שלך בקצה הנמוך של הטווח, או נמוך ממנו, כך יהיה לך קשה יותר להתקבל. קולומביה לא דורשת ציון מינימום ב-TOEFL.
    לגבי NYU התמונה דומה: ציון ה-GMAT של רוב המתקבלים לתוכנית נע בטווח של 640-750. ככל שהציון שלך בקצה הנמוך של הטווח, או נמוך ממנו, כך יהיה לך קשה יותר להתקבל. גם NYU לא דורשת ציון מינימום ב-TOEFL. ראי עוד בנושא הזה:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

שאלה נוספת היא לגבי הממליצים- לא כל כך הבנתי מי הם אמורים להיות. האם הם רק עונים על השאלות או שגם האונ' יוצרת איתם קשר?

ככלל, המלצות מהעבודה (בדגש על ממליצים שפיקחו על עבודתך) הן בד"כ הרצויות ביותר (אלא אם כן התוכנית דורשת ממליצים אחרים). יתכן שהאוניברסיטה תיצור קשר עם ממליצים על מנת לאמת את פרטי ההמלצה.

תודה,
    מעין

בבקשה, מעין. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: karin.shimon

גילעם שלום,

ראשית – תודה רבה (!) על העזרה הגדולה ועל המידע הרב והחשוב שהינך מספק לכל משתמשי האתר, ואני ביניהם!

רציתי לדעת, האם ישנם נתונים (או אומדן כלשהו) לגבי מספר המתקבלים ל-CBS ממועד ההגשה המוקדמת, והאם יש בכך כדי להעיד על אומדן של מספר המקומות שנותרו למועמדים ישראלים לסתיו 2009?
    לצערי אין לי עדיין נתונים מבוססים בנושא הזה – אנחנו עורכים את סקר התוצאות בסביבות אפריל.

בתודה מראש.

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

To: aringo a

הי גילעם,

תודה רבה על הסיוע העצום שאתה מעניק כאן בפורום.

שאלה שמסקרנת אותי. האם נחשפת לסיטואציה שבה קלוג שולחת WAIVER לראיון למועמדים כלשהם ולאחר מכן מזמינה אותם להתראיין טלפונית עם נציג של ועדת הקבלה?

האם משמעות הזימון המחודש שהם הוחזרו לערימה הרגילה (קרי, לא נדחו, והבקשה שלהם תיבדק במקביל ליתר המועמדים שהתראיינו) או שמדובר בחדשות טובות יותר (קרי, שלאחר עיון הם התרשמו מהאפליקיישן ולמעשה רואים במועמד כמועמד חזק שיש לו סיכוי גבוה להתקבל?)

האם מנסיונך הראיון שונה משמעותית מראיונות עם בוגרים?

שאלה נוספת, הפעם עבור חבר. מנסיונך – אילו בתי הספר נוטים לתת לישראלים את המלגות המשמעותיות ביותר? (אני יודע שההתמחות שלכם היא להתקבל, אך בוודאי שמתם לב לטרנדים בנושא).

תודה מראש!

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

To: gileyal

גילעם שלום

בהמשך לשאלתו של גיל

האם ניתן כבר לאחר סבב הזימונים לראיונות של R-1

לדבר על מגמות שמאפיינות את השנה

כמו לדוגמה סף הגיל ב HBS

או הויתור על הראיונות בקלוג ?

האם ניתן להבחין השנה בקושי רב יותר למועמדים מחו"ל על רקע המשבר הכלכלי ?

תודה

רן

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

גיל, לגבי מלגות, למיטב ידיעתי שיקגו הכי חזקים בתחום הזה… אם אני לא טועה, הם היחידים בעולם שמציעים מלגה ייעודית לישראלים בלבד.
    ukki
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: All

גילעם שלום.

רציתי לדעת מה סיכויי הקבלה לתכניות MBA באירופה ללא תואר ראשון (INSEAD, IESE, LBS, Oxford, Cambridge), והאם לדעתך זה אפשרי בכלל (שמעתי על כל מיני תקדימים, אבל איני יודע כמה זה נפוץ).

קצת רקע:
    קורס תכנות בממר"מ, סרן במודיעין, נסיון עבודה של 8 שנים- מתכנת, ראש צוות (ניהלתי 6 חיילים), מפקד קורס (35 חיילים וקצינים), ראש מדור (15 חיילים וקצינים).
    GMAT – 690
    המלצות חזקות ממפקד יחידה וCTO (שניהם בהיכרות מאוד טובה איתי).
    יזמתי הרבה פרוייקטים התנדבותיים גדולים.
    כמו כן, מצטיין קורס, מצטיין קקץ, כמה הצטיינויות אישיות, ושותף לזכייה בפרס בטחון ישראל מהנשיא.

אשמח לדעת כמה העובדה שאין לי BA תשפיע על מועמדותי (העמדה הרשמית של בתי הספר היא שזה לא משפיע במידה רבה, באם יש לי נסיון רב בניהול, ופוטנציאל leadership).

תודה רבה!

mike_mba
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: ukki

היי גילעם,

האם לימודי MBA בארץ והצטיינות בהם (בפתוחה למשל) עשויים לשפר סיכויי מועמד לתוכניות אמריקאיות? כוונתי ללימוד סמסטר או מעט יותר טרם הגשת המועמדות?

אני שואל כיוון שציוניי בתואר הראשון נמוכים יחסית (75) ואני מעוניין להראות יכולות לימוד גבוהות ל"איזון" הרושם מציוניי התואר הראשון (מדעי המחשב).

KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

To: mike_mba

כמישהו עם ממוצע נמוך משלך מהתואר הראשון, עדיף להשקיע את הזמן בללמוד ל- GMAT יותר ולקבל ציון כזה שיהפוך את ציוני התואר הראשון ללא רלבנטיים, בלדבר עם סטודנטים ובוגרים של בתי הספר בהם אתה מעוניין, ובכתיבת קורות חיים ומאמרים ברמה הגבוהה ביותר.

בניגוד לציונים שתשיג בתואר שני, בציון ה- GMAT תוכל ותצטרך להשתמש כדי למצוא התמחות ועבודה משרה מלאה – הקורסים שתעשה בפתוחה לא יעזרו בכלום בזה, ויעזרו מעט, אם בכלל, בלהתקבל לבתי ספר למנהל עסקים.

aringoadmin
    חבר

חברים,

אני בחופש ביום שלישי, אענה על שאלות ביום רביעי.

סליחה על העיכוב.

aringoadmin
    חבר

הי גילעם,
    תודה רבה על הסיוע העצום שאתה מעניק כאן בפורום.

שאלה שמסקרנת אותי. האם נחשפת לסיטואציה שבה קלוג שולחת WAIVER לראיון למועמדים כלשהם ולאחר מכן מזמינה אותם להתראיין טלפונית עם נציג של ועדת הקבלה?

אכן, ככל הידוע לי היו מקרים כאלה בשנה שעברה וגם השנה.

האם משמעות הזימון המחודש שהם הוחזרו לערימה הרגילה (קרי, לא נדחו, והבקשה שלהם תיבדק במקביל ליתר המועמדים שהתראיינו) או שמדובר בחדשות טובות יותר (קרי, שלאחר עיון הם התרשמו מהאפליקיישן ולמעשה רואים במועמד כמועמד חזק שיש לו סיכוי גבוה להתקבל?)

אכן, להערכתי מדובר בחדשות טובות – האופציה השניה שציינת, עם שינוי המילים "חזק" ו-"גבוה" ל-"רלוונטי" ו-"סביר".

האם מנסיונך הראיון שונה משמעותית מראיונות עם בוגרים?

אכן, בשלושה היבטים עיקריים: 1. ראיון עם בוגר מתקיים מול ישראלי, על כל המשתמע מכך – בדרך כלל יהיה לך קל יותר "להתחבר" אליו, יהיה לו קל יותר להבין כל מיני פרטים הקשורים במועמדות שלך (למשל, צבא), ייתכן שיהיה לו קל יותר להבין את המבטא שלך וכדומה. כמו כן, ראיונות עם בוגרים ישראלים נוטים להיות לעיתים פחות פורמלים, והיו מקרים שהם התנהלו ברובם בעברית ולא באנגלית.
    2. ב
    ראיון טלפוני עם חבר בועדת הקבלה לא יהיה את אלמנט ה-"פנים אל פנים". מועמדים מסוימים מרגישים שקשה יותר ליצור קשר ורושם טוב באופן זה. מועמדים אחרים, לעומת זה, עושים רושם טוב יותר בטלפון (הנושא הזה תלוי בין השאר באיכות האנגלית, באופי הקול ובמראה של המועמד).
    3. בדרך כלל (לא תמיד) לראיון עם חבר מועדת הקבלה יהיה משקל גבוה יותר מאשר לראיון עם בוגר ישראלי בארץ. במקרה של קלוג ההבדל קטן יחסית.

שאלה נוספת, הפעם עבור חבר. מנסיונך – אילו בתי הספר נוטים לתת לישראלים את המלגות המשמעותיות ביותר? (אני יודע שההתמחות שלכם היא להתקבל, אך בוודאי שמתם לב לטרנדים בנושא).

תוכל לראות את סכומי המלגות שניתנו לחלק מהישראלים בשנים האחרונות כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-finaid.htm

תודה מראש!

מקווה שעזרתי. בהצלחה, גיל!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: rash733

גילעם שלום
    בהמשך לשאלתו של גיל
    האם ניתן כבר לאחר סבב הזימונים לראיונות של R-1
    לדבר על מגמות שמאפיינות את השנה
    כמו לדוגמה סף הגיל ב HBS
    או הויתור על הראיונות בקלוג ?
    האם ניתן להבחין השנה בקושי רב יותר למועמדים מחו"ל על רקע המשבר הכלכלי ?

אכן, שתי המגמות שציינת הן נכונות. עם זאת, שתיהן התקיימו גם בשנה שעברה.
    נכון, ההערכה הרווחת היא שיהיה קשה יותר להתקבל השנה ובשנה הבאה כי יהיו יותר מועמדים שיפנו לתוכניות המובילות.
    עם זאת, על סמך נסיון העבר להערכתי לישראלים לאו דווקא יהיה יותר קשה השנה מאשר בשנה שעברה, שהיתה שנה קשה למדי לישראלים.
    אנחנו עורכים את סקר התוצאות השנתי באפריל-מאי, ואז בתקווה יהיו כמה מסקנות מבוססות למדי…
    תודה

רן

בבקשה, רן. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

היי גילעם,
    האם לימודי MBA בארץ והצטיינות בהם (בפתוחה למשל) עשויים לשפר סיכויי מועמד לתוכניות אמריקאיות? כוונתי ללימוד סמסטר או מעט יותר טרם הגשת המועמדות?
    אני שואל כיוון שציוניי בתואר הראשון נמוכים יחסית (75) ואני מעוניין להראות יכולות לימוד גבוהות ל"איזון" הרושם מציוניי התואר הראשון (מדעי המחשב).

אם תסיים כמה קורסים בציונים גבוהים, הדבר יתרום למועמדותך במידה קטנה להערכתי, בהיבט של "קונטרה" מסויימת לציוני התואר. אם תסיים את התקופה בהצטיינות דקאן, התרומה תהיה קטנה עד בינונית להערכתי.
    בהיבט של התוכן – עצם ההוספה של כמה קורסים עסקיים לקורות החיים שלך תחזק את מועמדותך במידה קטנה להערכתי. סביר שהדבר יחזק את ה-admission driver של business skills (היות ואתה בא עם תואר "הנדסי"). מצד שני, במקרה הפסימי (שסבירותו נמוכה מאוד להערכתי אם מדובר בשניים-שלושה קורסים ובהנתן התואר ה-"הנדסי" שלך) קורסים כאלה עשויים לפגוע במועמדותך מפני שלכאורה הם יקטינו את הצורך שלך ב-MBA במידה מסוימת ולכן עשויים מעט להקשות עליך לשכנע את ועדת הקבלה למה ה-MBA חשוב לך כל כך.
    חשוב לזכור שתואר MBA מלא מהארץ יקשה על מועמדותך לתוכניות המובילות (תוכל לראות ב-aringo.co.il/programs את היחס של כל תוכנית לנושא הזה (תחת הפרק "דרישות מיוחדות")).
    בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

תודה רבה – כרגיל עזרת מאד.

aringoadmin
    חבר

To: ukki

גילעם שלום.

רציתי לדעת מה סיכויי הקבלה לתכניות MBA באירופה ללא תואר ראשון (INSEAD, IESE, LBS, Oxford, Cambridge), והאם לדעתך זה אפשרי בכלל (שמעתי על כל מיני תקדימים, אבל איני יודע כמה זה נפוץ).

קצת רקע:
    קורס תכנות בממר"מ, סרן במודיעין, נסיון עבודה של 8 שנים- מתכנת, ראש צוות (ניהלתי 6 חיילים), מפקד קורס (35 חיילים וקצינים), ראש מדור (15 חיילים וקצינים).
    GMAT – 690
    המלצות חזקות ממפקד יחידה וCTO (שניהם בהיכרות מאוד טובה איתי).
    יזמתי הרבה פרוייקטים התנדבותיים גדולים.
    כמו כן, מצטיין קורס, מצטיין קקץ, כמה הצטיינויות אישיות, ושותף לזכייה בפרס בטחון ישראל מהנשיא.

אשמח לדעת כמה העובדה שאין לי BA תשפיע על מועמדותי (העמדה הרשמית של בתי הספר היא שזה לא משפיע במידה רבה, באם יש לי נסיון רב בניהול, ופוטנציאל leadership).

אני מכיר כמה מקרים, נדירים יחסית, שבהם מועמדים התקבלו ללא תואר ראשון לתוכניות אירופאיות (בעיקר נתקלנו בזה ב-INSEAD) – רובם היו טייסים. להערכתי יהיה לך משמעותית קשה יותר להתקבל ללא תואר ראשון, אך סביר שזה לא "בלתי אפשרי" (באירופה, להבדיל מארה"ב). הנסיון וההצטיינויות יסייעו מאוד, וחסרון ה-BA יהפוך את זה למשמעותית קשה יותר.

תודה רבה!

בבקשה. מקווה שעזרתי.

צוות ארינגו
    (גילעם)

jony
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

גילעם שלום,

אני מתכנן להגיש מועמדות לסיבוב השלישי ל- IESE ואולי אף ל- ESADE. לצערי לא היה לי זמן להתפנות לכל התהליך מוקדם יותר (סיום לימודים, חתונה וכו') ולכן אני עובד על המועמדות בימים אלה ממש.
    בנוסף לכל זאת קיים סיכוי, כי אאלץ לדחות את הלימודים בשנה ל- 2010.
    נניח שני מיקרים:
    1- מקבלים אותי ללימודים ואני נאלץ לדחות את הלימודים בשנה.
    2- לא מקבלים אותי, ואני מעוניין להגיש מועמדות שוב בשנה הבאה.

הייתי מעוניין לשמוע, מה לדעתך כדאי לעשות? ואיך זה ישפיע על הסיכויים? בהנחה שמדובר במועמדות תחרותית / חזקה.

תודה רבה,
    יונתן.

mike_mba
    חבר

To: KatzA09

היי,

ראשית תודה רבה על התשובה.

שנית, האם תוכל לספר לי או להפנות אותי לדף בו סיפרת מעט על דארדן?

אני מעוניין מאד בעיקר לאור העובדה שגם לי יש בעית ממוצע (שהוא, אגב, מעט נמוך מ 75), אני איש צבא ואני מבין שדארדן צאד "בעד" קבלת יוצאי צבא ללימודים, יש לי גם מספר מכרים באזור ביה"ס.

KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

אין בעיה.

זה הדף של Darden באתר זה: http://www.mbachances.co.il/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=1&TopicID=201&PagePosition=1&get=last#26400.

ניתן להשיג אותי בטלפון: 703-303-2878

או בדואר אלקטרוני: [email protected].

אני אשמח אם תיצור איתי קשר.

ארנון

aringoadmin
    חבר

To: jony

גילעם שלום,

אני מתכנן להגיש מועמדות לסיבוב השלישי ל- IESE ואולי אף ל- ESADE. לצערי לא היה לי זמן להתפנות לכל התהליך מוקדם יותר (סיום לימודים, חתונה וכו') ולכן אני עובד על המועמדות בימים אלה ממש.
    בנוסף לכל זאת קיים סיכוי, כי אאלץ לדחות את הלימודים בשנה ל- 2010.
    נניח שני מיקרים:
    1- מקבלים אותי ללימודים ואני נאלץ לדחות את הלימודים בשנה.
    2- לא מקבלים אותי, ואני מעוניין להגיש מועמדות שוב בשנה הבאה.

הייתי מעוניין לשמוע, מה לדעתך כדאי לעשות? ואיך זה ישפיע על הסיכויים? בהנחה שמדובר במועמדות תחרותית / חזקה.

להערכתי, לגבי שתי התוכניות שציינת, קשה אך לא בלתי אפשרי לקבל דחייה של שנה במידה והתקבלת. עם זאת, סביר שתצטרך לספק סיבה עובדתית משכנעת על מנת לקבל אישור לדחייה כזאת. במידה ולא תקבל דחייה, ייתכן שיהיה לך קשה יותר להתקבל אם תגיש את מועמדותך שוב שנה לאחר מכן.
    במידה ולא התקבלת, המקרה הסביר הוא שהדבר לא יפגע משמעותית (או לא יפגע בכלל) בסיכויי הקבלה שלך בשנה הבאה. אם האפליקיישן שלך יהיה סביר ותוכנו לא "ישרוף" אותך אז יתכן שהעובדה שאתה מתמיד ודבק בביה"ס שנה אחר שנה אף תעמוד לזכותך.
    במידה ואתה חש שיש סיכוי גבוה שתאלץ לדחות את הלימודים, והסיבה לדחיה אינה סיבה עובדתית "חזקה" (כגון: מחלה חס וחלילה) אולי עדיף להמתין לשנה הבאה ולא לסכן את מעמדך בתוכנית במידה ותתקבל ולא תאושר לך דחייה. לעומת זאת, במידה והסיכוי שתאלץ לבקש דחייה נמוך, או שהסיבה לדחיה צפויה להיות סיבה חזקה, סביר שכדאי לך להגיש עוד השנה. בנוסף, אם הסיבה הצפויה היא סיבה עובדתית חזקה, כדאי שתשקול להתכתב כבר עכשיו עם ביה"ס ולהתייעץ איתם בנושא.

תודה רבה,
    יונתן

בבקשה, יונתן. מקווה שעזרתי.

צוות ארינגו
    (גילעם)

danaef
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

צוות ארינגו שלום,
    אני בת 27, בעלת תואר ראשון מהחוג לכלכלה (91) ומהתוכנית הרב תחומית ללימודי נשים ומגדר (92- הצטיינות) מת"א.
    GMAT – 710 V41, Q47,
    יש לי כשנה נסיון ממקום העבודה הנוכחי שלי: אנליסטית, ומנהלת הנפקות אג"ח בחברת אחזקות. בתקופתי גייסנו 240 מ' ₪, כ160 מ' ₪ מתוכם כשתפקדתי כמנהלת ההנפקה. בעבודה אני עובדת הרבה מול סמנכ"לי הכספים והמנכ"לים של החברות הבנות שלנו + מפקחת (אך לא אחראית) על עבודתם של 3 כלכלנים.
    צבא: שירתי כאח"צית בחמ"ן. אחריות מודיעינית ומנהלתית על 15 איש, הובלתי שינוי מבני מהותי בצורת העבודה של הצוות שלי.
    שונות: פר"ח , שנתיים במד"א (מצטיינת קורס מבין כמאתיים חניכים), מטרות שונות למען נשים, במסגרת התואר יזמתי (יחד עם עוד 2 בנות) כנס של הסטודנטיות, הבוגרות והמרצות והובלנו להקמת תשתית לרשת בוגרות של התוכנית (מגדר).
    · מהם סיכויי הקבלה שלי ללימודים בספטמבר 2009 ב: Booth, HBS, Stanford, Columbia, Insead, LBS, Wharton.
    אני מעוניינת להגיש מועמדות לInsead ללימודים בינואר 2010, ל1-2 בי"ס בסיבוב שני. אולי אגיש מועמדות לבי"ס נוסף בסיבוב שלישי. התכנון המקורי היה להגיש שנה הבאה אולם המצב במשק מציב אותי במצב של it's now or never…
    · לאיזה מבין ביה"ס יש לי סיכוי טוב יותר להתקבל בסיבוב שלישי?
    · אוכל לקבל 2-3 המלצות ממקום העבודה הנוכחי שלי, האם כדאי לי לדאוג להמלצה אחת ממפקד בצבא למרות שעבר זמן רב?
    תודה מראש!
    דנה
    aringoadmin
    חבר

חברים,

יש אופציה שחלק מהישראלים לא מודעים לה, חשבתי שיהיה טוב אם איידע אתכם:

החל מאמצע ינואר ישנם כ-40 תאריכי הרשמה (שאינם הסבב האחרון) לתוכניות ה-MBA המובילות בעולם (טופ-25, כולל קולומביה, אינסאד ואחרות).
    מדובר על תוכניות שמתחילות בספטמבר 2009 או בתחילת 2010.
    ברובן ישראלים קיבלו מילגות חלקיות או מלאות.
    לא מדובר בסבב ההרשמה האחרון (שבו בד"כ משמעותית קשה יותר להתקבל).

ישנם אנשים שלא מודעים לזה, אז חשבתי שאולי זה יעניין חלק מכם.

תאריכי ההרשמה האלה מפורטים כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/AdditionalInfo.htm
    (לחצו על הלינק העליון)

מקווה שזה יהיה לכם לעזר.
    בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

Uri1
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

צוות ארינגו שלום,

שמי אורי, אני בן 27 ומתכוון להגיש מועמדות לLBS ולאינסאד לשנה הבאה ללא תואר BA.

קצת נתונים – בצבא שירתתי כטייס.

כמדריך טיסה, מילאתי תפקידי פיקוד וניהול בגיל צעיר מהמקובל בחיל אוויר ופיקדתי על חניכים ומדריכים.

בהמשך שירתתי כקצין בכיר באחת הטייסות העמוסות ביותר מבחינה מבצעית, בתפקיד של ניהול פרוייקטים בעלי סדר גודל וחשיבות גדולים. זאת בנוסף לשגרת העבודה העמוסה במיוחד של הטייסת.

כיום אני לומד לתואר ראשון, עובד בחברת יבוא-ייצוא במכירות בינלאומיות ומקים אתר אינטרנט עם שותף אנגלי.

יש לי ציון (41 במילולי, 47 בכמותי) – 720 בGMAT.

א. אשמח לקבל חוות דעת על סיכויי הקבלה שלי ל2 המוסדות. האם יש צורך לשפר את הGMAT בצד הכמותי? (יש לי יכולת חלקית נוספת להוכיח יכולות אקדמיות מתמטיות).

ב. באחד החיבורים אני מתבקש לציין את 2 ההישגים הגדולים שלי.

ההישג המקצועי הכי גדול שלי קרה בזמן מלחמת לבנון השניה. האם עצם אזכור המלחמה והשתתפותי בה הוא בעייתי ועדיף לי להתספק בציון השגים פחותים, או שעדיף לציין את ההישג הכי משמעותי תוך ציון שהשתתפתי במלחמה?

בתודה מראש,

אורי

polak
    חבר

To: Uri1

שלום צוות ארינגו,
    ראשית – תודה גדולה על העזרה הרבה שאתם מגישים כאן – ישר כוח.
    לאחר מחקר מעמיק באינטרנט אין ספק שאין עוד גוף בארץ המספק מידע בעניין הנ"ל בצורה מקצועית כמותכם.
    רציתי לקבל הנחייה כללית מכם בקשר למספר החלטות שעלי לקבל בתקופה הקרובה, כאשר מטרת העל שלי היא ללמוד MBA בטופ 20.
    להלן הפרטים :
    בן 26 קצין המבצעים והמודיעין של אחת היחידות המיוחדות של צה"ל (מצטיין רמטכ"ל)
    במסגרת התפקיד תכנון ,ניהול וביצוע של עשרות מבצעים – תחת פיקודי היו כ – 15 חיילים.
    מדריך פסיכומטרי במשך חצי שנה (ציון פסיכומטרי 744)
    סגן מנהל חנות סקי וסנובורד במשך חצי שנה
    כרגע עובד בחברת סחר בינלאומי קטנה. החברה עובדת במספר מקומות בעולם וביוזמתי הוקמה בה מחלקה העובדת עם מדינות מערב – אפריקה. כל הקמת המחלקה ותפעולה נעשו ע"י בשנה האחרונה.
    במסגרת עבודתי ביליתי כחצי שנה בכ-5 מדינות במערב אפריקה, העבודה כללה קשרים קרובים עם בכירי הממשל במדינות אלו. תחתי עובדים כ-15 נציגים של החברה במקומות שונים באיזור.
    במקביל לומד קורסים בסיסיים במתמטיקה ופיסיקה באוניברסיטה הפתוחה
    כעת אני עומד מול התלבטות : האם להמשיך בעבודתי או לעזוב וללמוד במשרה מלאה באוניברסיטה.
    מעבר לכך אני מתלבט עם ללמוד תואר ריאלי (ביואניפורמטיקה) או כלכלה/מנהל עסקים.
    אשמח אם תוכלו לענות לי על השאלות הבאות (כאשר המטרה היא ליצור לעצמי סיכויי כניסה מיטביים לתוכנית MBA בטופ 20).

1. האם יש חשיבות האם התואר הוא מהאוניברסיטה הפתוחה או אוניברסיטה רגילה? אם כן עד כמה?
    2. האם הניסיון הצבאי והניהולי שציינתי "מספיקים" וכדאי להשקיע אנרגיה כדי ליצור תואר "חזק" יותר? או שלחלופין כדי לקחת תואר "קל" יותר ולהתמקד בצבירת ניסיון בעבודה?
    3. כשאגיע להגיש בקשה לתוכנית MBA אהיה בן 31 – 32 האם זוהי מגרעה בעיני ועדות הקבלה?
    4. במידה ואסיים תואר הנדסי – לא יהיה לי ניסון עבודה בתחום אותו למדתי – האם יש לכך חשיבות קריטית?
    5. האם ישנה התחשבות בסוג התואר כאשר מסתכלים על הציונים, כלומר בוגר תואר בניהול עם ממוצע 90 יהיה שווה ערך לבוגר תואר הנדסי עם ממוצע 90?
    6. באופן כללי – לאור פרטי האישיים – במה הייתם מציעים לי להתמקד כדי לשפר את סיכויי? תואר "נחשב"?, ניסיון תעסוקתי? יוזמות חברתיות?

תודה רבה וגדולה

polak
    חבר

To: All, aringo a

שלום צוות ארינגו,
    לאחר מחקר מעמיק באינטרנט אין ספק שאין עוד גוף בארץ המספק מידע בעניין הנ"ל בצורה מקצועית כמותכם.
    רציתי לקבל הנחייה כללית מכם בקשר למספר החלטות שעלי לקבל בתקופה הקרובה, כאשר מטרת העל שלי היא ללמוד MBA בטופ 20.
    להלן הפרטים :
    במסגרת התפקיד תכנון ,ניהול וביצוע של עשרות מבצעים – תחת פיקודי היו כ – 15 חיילים.
    כרגע עובד בחברת סחר בינלאומי קטנה. החברה עובדת במספר מקומות בעולם וביוזמתי הוקמה בה מחלקה העובדת עם מדינות מערב – אפריקה. כל הקמת המחלקה ותפעולה נעשו ע"י בשנה האחרונה.
    במסגרת עבודתי ביליתי כחצי שנה בכ-5 מדינות במערב אפריקה, העבודה כללה קשרים קרובים עם בכירי הממשל במדינות אלו. תחתי עובדים כ-15 נציגים של החברה במקומות שונים באיזור.
    כעת אני עומד מול התלבטות : האם להמשיך בעבודתי או לעזוב וללמוד במשרה מלאה באוניברסיטה.
    אשמח אם תוכלו לענות לי על השאלות הבאות (כאשר המטרה היא ליצור לעצמי סיכויי כניסה מיטביים לתוכנית MBA בטופ 20).

1. האם יש חשיבות האם התואר הוא מהאוניברסיטה הפתוחה או אוניברסיטה רגילה? אם כן עד כמה?
    2. האם הניסיון הצבאי והניהולי שציינתי "מספיקים" וכדאי להשקיע אנרגיה כדי ליצור תואר "חזק" יותר? או שלחלופין כדי לקחת תואר "קל" יותר ולהתמקד בצבירת ניסיון בעבודה?
    3. כשאגיע להגיש בקשה לתוכנית MBA אהיה בן 31 – 32 האם זוהי מגרעה בעיני ועדות הקבלה?
    4. במידה ואסיים תואר הנדסי – לא יהיה לי ניסון עבודה בתחום אותו למדתי – האם יש לכך חשיבות קריטית?
    5. האם ישנה התחשבות בסוג התואר כאשר מסתכלים על הציונים, כלומר בוגר תואר בניהול עם ממוצע 90 יהיה שווה ערך לבוגר תואר הנדסי עם ממוצע 90?
    6. באופן כללי – לאור פרטי האישיים – במה הייתם מציעים לי להתמקד כדי לשפר את סיכויי? תואר "נחשב"?, ניסיון תעסוקתי? יוזמות חברתיות?

תודה רבה וגדולה

aringoadmin
    חבר

צוות ארינגו שלום,
    אני בת 27, בעלת תואר ראשון מהחוג לכלכלה (91) ומהתוכנית הרב תחומית ללימודי נשים ומגדר (92- הצטיינות) מת"א.
    GMAT – 710 V41, Q47,
    יש לי כשנה נסיון ממקום העבודה הנוכחי שלי: אנליסטית, ומנהלת הנפקות אג"ח בחברת אחזקות. בתקופתי גייסנו 240 מ' ₪, כ160 מ' ₪ מתוכם כשתפקדתי כמנהלת ההנפקה. בעבודה אני עובדת הרבה מול סמנכ"לי הכספים והמנכ"לים של החברות הבנות שלנו + מפקחת (אך לא אחראית) על עבודתם של 3 כלכלנים.
    צבא: שירתי כאח"צית בחמ"ן. אחריות מודיעינית ומנהלתית על 15 איש, הובלתי שינוי מבני מהותי בצורת העבודה של הצוות שלי.
    שונות: פר"ח , שנתיים במד"א (מצטיינת קורס מבין כמאתיים חניכים), מטרות שונות למען נשים, במסגרת התואר יזמתי (יחד עם עוד 2 בנות) כנס של הסטודנטיות, הבוגרות והמרצות והובלנו להקמת תשתית לרשת בוגרות של התוכנית (מגדר).
    · מהם סיכויי הקבלה שלי ללימודים בספטמבר 2009 ב: Booth, HBS, Stanford, Columbia, Insead, LBS, Wharton.
    אני מעוניינת להגיש מועמדות לInsead ללימודים בינואר 2010, ל1-2 בי"ס בסיבוב שני. אולי אגיש מועמדות לבי"ס נוסף בסיבוב שלישי. התכנון המקורי היה להגיש שנה הבאה אולם המצב במשק מציב אותי במצב של it's now or never…
    · לאיזה מבין ביה"ס יש לי סיכוי טוב יותר להתקבל בסיבוב שלישי?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים והגשה בסבב השני (או, קרוב לתאריך הפתיחה במקרה של תוכנית ינואר בקולומביה), להערכתי תהיי מועמדת חזקה ב-שיקגו, LBS, ו-אינסאד, בין חזקה לתחרותית ב-וורטון וב-קולומביה (קרוב יותר לתחרותית), תחרותית ב-סטנפורד ובין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותית) ב-הרווארד.

בדרך כלל הסיכוי בסבב השלישי טוב יותר כשמדובר בתוכניות בהן זהו אינו הסבב האחרון – במקרה שלך זהו המצב ב-LBS. כמו כן, הדדליינים של ינואר 2010 ב-אינסאד מאוחרים יחסית, כך שסביר שתספיקי להגיש שם בסבב השני בכל מקרה, ואולי אף בראשון.

· אוכל לקבל 2-3 המלצות ממקום העבודה הנוכחי שלי, האם כדאי לי לדאוג להמלצה אחת ממפקד בצבא למרות שעבר זמן רב?

בהנחה שאלה שתי האפשרויות היחידות להמלצה (עבודה נוכחית וצבא), להערכתי יהיה טוב לקבל המלצה אחת מהצבא, גם בגלל ההיבט המנהיגותי של עבודתך שם, וגם בגלל שזו הזדמנות לשקף צדדים שונים במועמדותך.
    תודה מראש!
    דנה

בבקשה, דנה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

צוות ארינגו שלום,

שמי אורי, אני בן 27 ומתכוון להגיש מועמדות לLBS ולאינסאד לשנה הבאה ללא תואר BA.

קצת נתונים – בצבא שירתתי כטייס.

כמדריך טיסה, מילאתי תפקידי פיקוד וניהול בגיל צעיר מהמקובל בחיל אוויר ופיקדתי על חניכים ומדריכים.

בהמשך שירתתי כקצין בכיר באחת הטייסות העמוסות ביותר מבחינה מבצעית, בתפקיד של ניהול פרוייקטים בעלי סדר גודל וחשיבות גדולים. זאת בנוסף לשגרת העבודה העמוסה במיוחד של הטייסת.

כיום אני לומד לתואר ראשון, עובד בחברת יבוא-ייצוא במכירות בינלאומיות ומקים אתר אינטרנט עם שותף אנגלי.

יש לי ציון (41 במילולי, 47 בכמותי) – 720 בGMAT.

א. אשמח לקבל חוות דעת על סיכויי הקבלה שלי ל2 המוסדות. האם יש צורך לשפר את הGMAT בצד הכמותי? (יש לי יכולת חלקית נוספת להוכיח יכולות אקדמיות מתמטיות).

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב- אינסאד ובין תחרותי לסטרצ' ב- LBS. אני מכיר כמה מקרים, נדירים יחסית, שבהם מועמדים התקבלו ללא תואר ראשון לתוכניות אירופאיות (בעיקר נתקלנו בזה באינסאד) – רובם היו טייסים. הציון הכמותי שלך ב-GMAT גבוה יחסית ולא אמור לעורר בעיות. עם זאת, אם תוכל להערכתך די בקלות לשפר בעוד 30 נקודות, סביר שזה שווה את המאמץ.

ב. באחד החיבורים אני מתבקש לציין את 2 ההישגים הגדולים שלי.

ההישג המקצועי הכי גדול שלי קרה בזמן מלחמת לבנון השניה. האם עצם אזכור המלחמה והשתתפותי בה הוא בעייתי ועדיף לי להתספק בציון השגים פחותים, או שעדיף לציין את ההישג הכי משמעותי תוך ציון שהשתתפתי במלחמה?

התשובה תלויה שבני פרמטרים עיקריים להערכתי: 1. עד כמה ההישג האלטרנטיבי חלש יותר, ו-2. עד כמה ההישג המלחמתי מתחבר לפעילות מלחמתית/התקפית/קרבית.
    אם ההישג האלטרנטיבי חלש במעט, וההישג המלחמתי מתחבר במידת מה לפעילות המלחמתית, הייתי משתמש בהישג האלטרנטיבי. להערכתי לחלק (קטן יחסית) מהקוראים הפוטנציאליים באינסאד ההשתתפות שלך במלחמה תצרום במידת מה.
    ככל ש
    תוכל "לרכך" את ההישג ולנסח אותו בצורה פחות "קרבית" (למשל, משימה הגנתית, סיוע לאזרחים, פעילות הדרכתית/ניהולית וכדומה) כך תקטן ה"צרימה" הנ"ל (והשאלה היא מה המחיר מבחינת הרושם שייצור ההישג).

בתודה מראש,

אורי

מקווה שעזרתי. בהצלחה, אורי!

צוות ארינגו
    (גילעם)

Uri1
    חבר

תודה רבה,

ילקח בחשבון.

אורי

polak
    חבר

To: Uri1, All, aringo a

שלום צוות ארינגו,

להלן הפרטים :

תודה רבה וגדולה

aringoadmin
    חבר

To: polak

שלום צוות ארינגו,
    בבקשה!
    להלן הפרטים :

בתוכניות בהן קורא האפליקיישן שלך יהיה ישראלי (מיעוטן של התוכניות המובילות) או שבהן תתראיין עם ישראלי (רוב התוכניות המובילות), סביר כי יוקרת המוסד בו אתה לומד תשפיע על סיכוייך במידה קטנה עד בינונית. במקרים בהם לא יהיה מעורב ישראלי בתהליך הקבלה שלך, סביר כי ההשפעה תהיה זניחה.
    בסיכומו של דבר, בממוצע (להבדיל מבמוסד ספציפי כזה או אחר) החשיבות של זהות המוסד במכלול שיקולי הקבלה לתוכניות המובילות היא נמוכה עד בינונית. לאורך השנים ראיתי מועמדים (לא רבים) שהתקבלו (עם ציונים טובים, אך לא חריגים) לתוכניות המובילות ועשו את התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה, במכללת רמת גן, וכדומה. עם זאת, במקרה של האוניברסיטה הפתוחה סביר יותר שה"פגיעה" תהיה בינונית מאשר קטנה. זאת היות והמושג Open University הוא מושג בינלאומי המוכר גם לזרים רבים ולעיתים קרובות נחשב פחות "רציני" מאוניברסיטה או מכללה.

1. האם הניסיון הצבאי והניהולי שציינתי "מספיקים" וכדאי להשקיע אנרגיה כדי ליצור תואר "חזק" יותר? או שלחלופין כדי לקחת תואר "קל" יותר ולהתמקד בצבירת ניסיון בעבודה?

הניסיון הניהולי-מנהיגותי שלך מרשים למדי, וסביר שהוא חזק יותר מרוב המועמדים בני גילך. עם זאת, במידה ותגיש בקשה רק בעוד 5-6 שנים, תתמודד מול מועמדים בני גילך שצברו ניסיון מנהיגותי-עסקי רב. כלומר, אילו היית מגיש היום הייתי אומר שהניסיון שלך בהחלט מספק, אבל אם תגיש רק בגיל 31-32 רצוי יהיה שתצבור עד אז ניסיון ניהולי נוסף. הייתי מסכם בכך שהייתי מייעץ לך להשקיע גם בתואר וגם בהמשך צבירת נסיון עבודה מרשים.

1. כשאגיע להגיש בקשה לתוכנית MBA אהיה בן 31 – 32 האם זוהי מגרעה בעיני ועדות הקבלה?

גילך יקשה מעט על סיכויי הקבלה שלך למרבית התוכניות המובילות. לא מדובר ב-deal breaker אלא בחסרון (קטן יחסית בוורטון למשל, וגדול יחסית בהרוורד למשל) אשר ניתן לאזנו ע"י נתונים חזקים אחרים.

1. במידה ואסיים תואר הנדסי – לא יהיה לי ניסון עבודה בתחום אותו למדתי – האם יש לכך חשיבות קריטית?

רוב התוכניות המובילות מבקשות שתספר להן על תוכנית הקריירה שלך. זו בדרך כלל תהיה חזקה יותר ככל שתוכל לקשר אותה לניסיון שצברת ולהחלטות שלקחת בעבר. כלומר, חוסר בניסיון עבודה בתחום אותו למדת אינו קריטי כשלעצמו, אבל תצטרך למצוא דרך להסביר איך הניסיון וההחלטות שלקחת קשורים לתוכנית הקריירה שלך (זה בדרך כלל קל יותר לביצוע אם ניסיון העבודה והרקע האקדמאי שלך תואמים במידה זו או אחרת).

1. האם ישנה התחשבות בסוג התואר כאשר מסתכלים על הציונים, כלומר בוגר תואר בניהול עם ממוצע 90
      יהיה שווה ערך לבוגר תואר הנדסי עם ממוצע 90?

לגבי זהות התואר: במרבית המקרים החשיבות של התחום בו עשית את התואר נמוכה. הדבר נובע בעיקר מהרצון של התוכניות המובילות לגוון את הכיתה: שיהיו גם מהנדסים, גם כלכלנים, גם רואי חשבון, ואפילו גם כמה מוזיקאים, כמה רופאים וכדומה. דוגמה קיצונית כדי להמחיש את העניין: אם 70% מהפונים לתוכנית MBA מסויימת הם מהנדסי תוכנה, למשל, אז סביר שהעובדה שאתה מהנדס תוכנה תקשה על סיכוייך להתקבל. אם רק שניים מכל הפונים הם פסיכולוגים, אז סביר שהעובדה שאתה אחד מהם תקל במידת מה על סיכוייך להתקבל.

לגבי הציונים: הנתון החשוב יותר הוא האחוזון בו ממוקמים ציוניך ביחס לשאר הסטודנטים במחזור שלך. האם היית ב-10% העליונים? ב-20% העליונים? וכדומה. החשיבות של הציון האבסולוטי נמוכה יחסית.

1. באופן כללי – לאור פרטי האישיים – במה הייתם מציעים לי להתמקד כדי לשפר את סיכויי? תואר "נחשב"?, ניסיון תעסוקתי? יוזמות חברתיות?

מה שבד"כ עוזר בהקשר של תוכנית הקריירה בשלב בו אתה נמצא הוא לחשוב על חוט המקשר את הדברים שעשית עד היום, ולהמשיך "לשזור" את החוט הזה בקריירה (וכן בלימודים ובפעילות ההתנדבותית/קהילתית) שלך מכאן ואילך. החוט המקשר יכול להיות התמקדות בתעשייה מסויימת (למשל: תוכנות אבטחה) או בתחום מקצועי מסויים (למשל: שיווק לצרכנים). העקרון של ה"חוט המקשר" הוא אחד מכמה עקרונות שיסייעו למועמדותך, ויש לשקול את העקרונות השונים זה מול זה בקבלת החלטות. למשל – אם מחד עומדת עבודה שמתחברת עם החוט המקשר אך בה לא תוכל להפגין מנהיגות (או: אינך צופה שתוכל להתקדם), ומנגד עומדת עבודה בה תנהל 10 אנשים (או, למשל, צפוי שתתקדם פעמיים בתוך שנתיים), סביר כי האלטרנטיבה השנייה חזקה יותר.

לגבי שאלתך על "תואר נחשב" – ראה תשובתי למעלה בעניין זהות התואר. האחוזון שלך בכיתה חשוב ויהיה טוב אם הוא יהיה גבוה ככל שניתן.

בנוסף לבחירות קריירה נבונות, הפעולות שנכונות לגבי מרבית המועמדים שנמצאים כמה שנים לפני ההגשה נראות נכונות גם במקרה שלך – יהיה טוב אם "תשים את הכוונת" על 2-3 ממליצים פוטנציאליים (אם יש מישהו בכיר מאוד/מפורסם שאתה יכול לעשות עבורו עבודה כלשהי זה מצויין) ותבנה איתם יחסים מעולים, תשקול פעילות ציבורית/חברתית/התנדבותית/פוליטית (אם היא בהקשר המנהיגותי/הבחרותי/יזמי זה טוב במיוחד), תבנה היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, תעקוב אחרי פורומים כגון זה, תחשוב אם יש לך כרגע (או בהמשך) הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), תגבש את מטרותיך לעתיד (תוכנית הקריירה), תצבור כמה הצטיינויות שאפשר בלימודים/עבודה/פעילות אחרת, תלמד על בתי הספר, תבקר בקמפוסים אם יוצא לך, ותבחר 2-3 בתי ספר שעליהם תשים את הפוקוס.

ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

תודה רבה וגדולה

בבקשה, ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

Neta
    חבר

גילעם שלום,

לאור התכתובת המאוד מפרגנת בפורום – מוצאת לנכון לפנות אליך ומאמינה שגם אני אצא נשכרת.

אני בת 26 עוד מעט, למדתי תואר ראשון בביולוגיה באוניברסיטת בן גוריון וסיימתי עם ממוצע 89.
    (בשנה א' קיבלתי מלגת הצטיינות)

בצבא הייתי קצינת ניהול ושלישות בחיל האויר, בסיום קורס הקצינות קיבלתי תעודת "למופת" ובמהלך השרות קיבלתי תעודת הצטיינות טייסתית. היום, אני משרתת במילואים כקצינת מיון ומעקב בגיבוש לקורס קצינים.

יש לי ניסיון של שנה כתועמלנית בחברת תרופות בינלאומית. התפקיד כולל שיחות תעמולה, הכנת והעברת הרצאות וימי עיון לקבוצות.

פעילויות התנדבותיות: (תמצית)
    היום, במסגרת מקום העבודה: מובילת ערוץ בצוות "פרויקט תרומה לקהילה"
    במהלך הלימודים, התנדבות בפרויקט סל"ע: סיוע לנערות עולות ונציגה ב"וועד הסטודנטים" המחלקתי.
    בעבר, התנדבתי מספר שנים כמע"רית במד"א וכנציגת הנוער במחוז.

בימים אלה סיימתי את ה-Gmat הראשון שלי עם ציון 580 (Q50, V20) ובעוד כחודשיים אני ניגשת לGmat השני – ומעריכה שאקבל 650.

אני מעריכה שאני יכולה לקבל המלצות חמות משני גורמים אצלם עבדתי במהלך לימודי, כמנהלת לישכה (מנהל משרד רואה חשבון ומנכ"ל חברת startup) ובהמשך גם מהמנהלת הנוכחית שלי.

אני מתכננת להגיש בקשות בעוד כשנה.
    אשמח לקבל את התרשמותך לגבי סיכויי לקבלה ל-MBA בארה"ב וכמו כן, מה לדעתך עלי לעשות בתקופה זו ע"מ להעלות את סיכויי.

תודה רבה מראש,

נטע

aringoadmin
    חבר

To: Neta

גילעם שלום,

לאור התכתובת המאוד מפרגנת בפורום – מוצאת לנכון לפנות אליך ומאמינה שגם אני אצא נשכרת.

אני בת 26 עוד מעט, למדתי תואר ראשון בביולוגיה באוניברסיטת בן גוריון וסיימתי עם ממוצע 89.
    (בשנה א' קיבלתי מלגת הצטיינות).
    אעריך שלא סיימת את התואר בהצטיינות.

בצבא הייתי קצינת ניהול ושלישות בחיל האויר, בסיום קורס הקצינות קיבלתי תעודת "למופת" ובמהלך השרות קיבלתי תעודת הצטיינות טייסתית. היום, אני משרתת במילואים כקצינת מיון ומעקב בגיבוש לקורס קצינים.

יש לי ניסיון של שנה כתועמלנית בחברת תרופות בינלאומית. התפקיד כולל שיחות תעמולה, הכנת והעברת הרצאות וימי עיון לקבוצות.

פעילויות התנדבותיות: (תמצית)
    היום, במסגרת מקום העבודה: מובילת ערוץ בצוות "פרויקט תרומה לקהילה"
    במהלך הלימודים, התנדבות בפרויקט סל"ע: סיוע לנערות עולות ונציגה ב"וועד הסטודנטים" המחלקתי.
    בעבר, התנדבתי מספר שנים כמע"רית במד"א וכנציגת הנוער במחוז.

בימים אלה סיימתי את ה-Gmat הראשון שלי עם ציון 580 (Q50, V20) ובעוד כחודשיים אני ניגשת לGmat השני – ומעריכה שאקבל 650.

אני מעריכה שאני יכולה לקבל המלצות חמות משני גורמים אצלם עבדתי במהלך לימודי, כמנהלת לישכה (מנהל משרד רואה חשבון ומנכ"ל חברת startup) ובהמשך גם מהמנהלת הנוכחית שלי.

אני מתכננת להגיש בקשות בעוד כשנה.
    אשמח לקבל את התרשמותך לגבי סיכויי לקבלה ל-MBA בארה"ב וכמו כן, מה לדעתך עלי לעשות בתקופה זו ע"מ להעלות את סיכויי.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 650, להערכתי תהיי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למלגה משמעותית בתוכניות כגון בבסון ו- UNC, תחרותית בתוכניות כגון UCLA ו- דרדן, בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותית) בתוכניות כגון NYU ו- מישיגן, בין תחרותית לסטרצ' ב- טאק, בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בתוכניות כגון MIT ו- ברקלי, וסטרצ' בתוכניות כגון קולומביה ו- הרווארד.

לגבי השנה הקרובה, חשוב אכן להשיג את השיפור הזה מ-580 ל-650, זה שיפור משמעותי מאוד. בנוסף, בדומה למועמדים אחרים בשלב מוקדם – בשנה הקרובה יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לחשוב על אפשרות לחדש התנדבות שעשית בעבר, לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד עודמאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאת מתעניינת בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), להוציא GMAT טוב, לכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.

ראי גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

תודה רבה מראש,

נטע

בבקשה, נטע. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

Liron A
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

היי גלעם!

לפני כשבועיים הגשתי מועמדות לתוכנית ה-LFM של MIT, הדד ליין של התוכנית היה ב-15 לדצמבר.

לפי האתר, החלטה סופית תהיה ב-9 למרץ, וההזמנות לראיונות יהיו בין ינואר למרץ.

השאלה שלי היא – מתי באמת עליי לצפות להזמנה לראיון (אם עברתי את השלב הראשון) – כמה זמן לאחר הדד ליין MIT בדר"כ מזמנים את הראיונות… ובאיזה שלב, אם לא קיבלתי הזמנה, אוכל להניח שלא הגעתי לשלב הראיונות?

האם MIT מזמינים קודם את המועמדים המקומיים לראיונות, ורק אחר כך את המועמדים הבינלאומיים? (שמעתי שחלק מבית הספר עושים כך)?

תודה רבה,

לירון

Neta
    חבר

המון המון תודה!!!

על ההכוונה ועל זריקת המוטיבציה המעולה! :)

UriD
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

צוות ארינגו שלום,

אני בן 23, בעל תואר בהנדסת חשמל ופיסיקה מהטכניון, סיימתי כמצטיין עם ממוצע כולל של 88. עדיין לא עשיתי GMAT.

אני עתודאי וכיום אני משרת כקצין בצה"ל, במהלך שירותי כמפקד היו לי 12-20 חיילים טכנאים.

בעברי הייתי פעיל בתנועת נוער, הדרכתי קבוצות של בנים ובנות,

אני רוצה לברר בנוגע לסיכויי הקבלה שלי, אמנם מחכה לי עוד זמן עד סיום שירותי הצבאי, אבל בזמן הזה אשמח לעבוד בשביל לשפר את סיכויי הקבלה שלי. אני בהחלט רואה את עצמי לומד לתואר שני בארץ בשנים הקרובות, רציתי לדעת איזה מקצוע יועיל לי הכי על-מנת להתקבל לאחת מהאוניברסיטאות המובילות ? איך נראים סיכויי הקבלה שלי כמו שהם כיום ?

האם ניתן באתר ייעוץ עבור קבלה ללימודים מתקדמים בארה"ב גם במקצועות שונים ממנהל עסקים ? כגון הנדסה או מדעים,

האוניברסיטאות אשר מעניינות אותי ביותר כיום הן Stanfotd, MIT האם ריאלי לכוון אליהם ?

רב תודות,

אורי

aringoadmin
    חבר

To: Liron A

היי גלעם!

לפני כשבועיים הגשתי מועמדות לתוכנית ה-LFM של MIT, הדד ליין של התוכנית היה ב-15 לדצמבר.

לפי האתר, החלטה סופית תהיה ב-9 למרץ, וההזמנות לראיונות יהיו בין ינואר למרץ.

השאלה שלי היא – מתי באמת עליי לצפות להזמנה לראיון (אם עברתי את השלב הראשון) – כמה זמן לאחר הדד ליין MIT בדר"כ מזמנים את הראיונות… ובאיזה שלב, אם לא קיבלתי הזמנה, אוכל להניח שלא הגעתי לשלב הראיונות?

תאריכי ההזמנה לראיון משתנים משנה לשנה. סביר שההזמנות לראיון ישלחו לקראת סוף ינואר או תחילת פברואר. במידה ולא תזומן לראיון, בית הספר יודיע לך שלא התקבלת (בדרך כלל מדובר בימים ספורים אחרי שנשלחו ההזמנות).

האם MIT מזמינים קודם את המועמדים המקומיים לראיונות, ורק אחר כך את המועמדים הבינלאומיים? (שמעתי שחלק מבית הספר עושים כך)?
    בהקשר של LFM, אינני יודע.

תודה רבה,

לירון

בבקשה, לירון. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: UriD

צוות ארינגו שלום,

אני בן 23, בעל תואר בהנדסת חשמל ופיסיקה מהטכניון, סיימתי כמצטיין עם ממוצע כולל של 88. עדיין לא עשיתי GMAT.

אני עתודאי וכיום אני משרת כקצין בצה"ל, במהלך שירותי כמפקד היו לי 12-20 חיילים טכנאים.

בעברי הייתי פעיל בתנועת נוער, הדרכתי קבוצות של בנים ובנות,

אני רוצה לברר בנוגע לסיכויי הקבלה שלי, אמנם מחכה לי עוד זמן עד סיום שירותי הצבאי, אבל בזמן הזה אשמח לעבוד בשביל לשפר את סיכויי הקבלה שלי. אני בהחלט רואה את עצמי לומד לתואר שני בארץ בשנים הקרובות, רציתי לדעת איזה מקצוע יועיל לי הכי על-מנת להתקבל לאחת מהאוניברסיטאות המובילות ? איך נראים סיכויי הקבלה שלי כמו שהם כיום ?
    אני מניח שבצבא אתה עוסק בתחום הנדסי. היות וגם התואר הראשון שלך הוא הנדסי, אני מניח שתוכנית הקריירה שלך תהיה סביב ניהול בחברות היי-טק (ויהיה טוב אם היא תהיה אף ספציפית יותר מכך – למשל התמקדות בתת-תעשיה מסוימת). להערכתי תואר שני שישתלב עם תוכנית הקריירה הזו (למשל: בהנדסה, ועדיף משהו שמחובר עם אותה תת-תעשיה) יתרום למועמדותך מעט יותר מאשר תואר שאינו קשור לתוכנית הקריירה. להערכתי הפער בתרומה לסיכויים (בין שתי האלטרנטיבות האלה) יהיה קטן.

האם ניתן באתר ייעוץ עבור קבלה ללימודים מתקדמים בארה"ב גם במקצועות שונים ממנהל עסקים ? כגון הנדסה או מדעים,
    תחום המומחיות שלנו הוא MBA. ב-MBA מתמקד גם הייעוץ שלנו.

האוניברסיטאות אשר מעניינות אותי ביותר כיום הן Stanfotd, MIT האם ריאלי לכוון אליהם ?
    על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית בתוכניות כגון דיוק ו-מישיגן, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בתוכניות כגון MIT ו-ברקלי, תחרותי ב-וורטון ובין תחרותי לסטרצ' ב-סטנפורד.

רב תודות,

אורי

מקווה שעזרתי, אורי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

johnyk
    חבר

שלום רב

רציתי לדעת האם יש פטור מג'ימאט לבעלי PHD ?

וכן, לדעת האם יקבלו אותי בגיל יחסית מבוגר של כ 35-36 ועד אילו גילאים בכלל רלוונטי לדבר איתם?

תודה רבה

polak
    חבר

שלום!

רציתי לשאול מה הוא טווח הגילאים ההגיוני להגיש בהם מעומדות ל- MBA

האם יש סף גיל מסוים.

האם יש הבדל בעניין הגיל בין הטופ 10 לטופ 20?

תודה רבה

Avidor
    חבר

שלום לכולם

רציתי לדעת האם יש לכם אילו

הצעות לגבי קורס GMAT

אשר מכין בצורה טובה את התלמידים

אבידור

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

לכל ביה"ס יש פרופיל כיתה הכולל גם גיל בד"כ היה מקובל לומר שגיל 27 -28 הוא הממוצע בגלל דרישת הנסיון בעבודה אבל בשנים האחרונות יש ירידה בסף הגיל בגלל מגמה שמובילים הרווארד וסטנפורד עד כדי טענה שמועמדים בגילאי 30 + נדחים שם על הסף
    ישנם בתי ספר אחרים שמסבירי פנים יותר למועמדים מעל לגיל 30 ובד"כ מדובר בבתי הספר בעלי מיקוד בקהילות ובבעלי משפחות
    הגיל המבוגר ביותר ששמעתי עליו בבית ספר בטופ 20 הוא גיל 44
    אתה יכול לבדוק בשיחות קודמות לגבי דיון ארוך ומפורט של MBA
    לבעלי משפחה
    ככלל הרושם שמתקבל למעט אותם חריגים הוא שגיל מאוחר אינו מהווה בעיה אם יש הסבר הגיוני למהלך הקריירה שירות צבאי תואר נוסף מחויבות לעבודה וכד'
    שאלה קשורה ובעלת השפעה היא כמובן סיכויי קבלה לעבודה יש מספר מסלולים שמצפים בהם שהעובד יהיה צעיר ונמרץ (עבד) יש מסלולים שבהם מצפים שהעובד יהיה בעל השקפת עולם רחבה ונסיון
    asaff
    חבר

To: aringo

גילעם שלום,

אני סטודנט בשנה השלישית למשפטים וחשבונאות, ב2010 ואמור להתחיל את הסטאז' שלי בחשבונאות.

רציתי לדעת מבחינת לימודי התואר השני, מה יקנה לי עדיפות מבחינת האונברסיטאות האם ללכת למשרד גדול (ארנסט&יאנג או סומך) כלומר פירמה בינלאומית, עם חשיפה לחברות הגדולות במשק ומנגד סמכויות מצומצמות ופחות ניסיון ניהולי.

או למשרד בינוני-גדול, ללא רשת בינלאומית, אך עם אפשרות להתמנות למנהל תוך כשנה במקום כשנתיים-שלוש בחברות הגדולות, ועם מגוון סמכויות רחב יותר.

תודה מראש,

אסף.

aringoadmin
    חבר

To: johnyk

שלום רב

רציתי לדעת האם יש פטור מג'ימאט לבעלי PHD ?
    ככל הידוע לי אין פטור כזה בתוכניות המובילות.

וכן, לדעת האם יקבלו אותי בגיל יחסית מבוגר של כ 35-36 ועד אילו גילאים בכלל רלוונטי לדבר איתם?

איתי במחזור בוורטון היו כמה חבר'ה בגיל הזה ויותר. בכל שנה מרבית התוכניות המובילות מקבלות כל אחת כמה מועמדים סביב גיל 40. עם זאת, במרבית התוכניות המובילות יהיה לך משמעותית קשה יותר להתקבל. בהרוורד, סטנפורד ואינסאד הקושי יהיה הגדול ביותר. ב-IMD הקושי יהיה הקטן ביותר. באירופה בד"כ יהיה קל יותר מאשר בארה"ב. בוורטון וטאק סביר כי יהיה קל יותר מאשר ברוב התוכניות האמריקאיות המובילות. בנוסף, כדאי אולי שתשקול גם תוכניות Executive MBA המיועדות למועמדים מבוגרים ומנוסים יותר.

תודה רבה

בבקשה, ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: polak

שלום!

רציתי לשאול מה הוא טווח הגילאים ההגיוני להגיש בהם מעומדות ל- MBA

רוב התוכניות המובילות מקבלות מועמדים שגילם נע בין שנות העשרים המוקדמות ל-40+. הגיל הממוצע ברוב התוכניות הוא 27-28. ככל שאתה מבוגר יותר מ-30, כך יקשה עלייך יותר להתקבל לרוב התוכניות (ראה גם תשובתי לשאלה הקודמת). עם זאת, במרבית התוכניות המובילות עבור מועמדים בגילאי 31-32 מדובר בחסרון קטן יחסית שניתן לאזנו על ידי נתונים חזקים אחרים (להוציא כרגע את הרוורד (ובמידה מסוימת את סטנפורד ואינסאד), שם נראה כי ההשפעה על הסיכויים היא גבוהה).

האם יש סף גיל מסוים.

לרוב התוכניות המובילות אין סף גיל מסוים, אך לרובן יש דרישות אקדמאיות שבדרך כלל ימנעו ממועמדים צעירים מאוד להגיש בקשה.

האם יש הבדל בעניין הגיל בין הטופ 10 לטופ 20?

סביר שבתוכניות של ה-TOP 20 עניין הגיל יהיה משמעותי קצת פחות ויהיה קל יותר לאזן אותו על ידי נתונים חזקים אחרים.

תודה רבה

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: asaff

אני סטודנט בשנה השלישית למשפטים וחשבונאות, ב2010 ואמור להתחיל את הסטאז' שלי בחשבונאות.

רציתי לדעת מבחינת לימודי התואר השני, מה יקנה לי עדיפות מבחינת האונברסיטאות האם ללכת למשרד גדול (ארנסט&יאנג או סומך) כלומר פירמה בינלאומית, עם חשיפה לחברות הגדולות במשק ומנגד סמכויות מצומצמות ופחות ניסיון ניהולי.

או למשרד בינוני-גדול, ללא רשת בינלאומית, אך עם אפשרות להתמנות למנהל תוך כשנה במקום כשנתיים-שלוש בחברות הגדולות, ועם מגוון סמכויות רחב יותר.

בהנחה של מסלול התקדמות ממוצע בשתי האופציות, להערכתי האופציה הראשונה תהיה בממוצע מעט חזקה יותר. ציינתי "בממוצע" כי יש כאן בין השאר את הפרמטר של עיתוי הגשת הבקשה. אם בכל מקרה תהיה מנהל כאשר תגיש את הבקשה (כיוון שאתה פונה רק בעוד כמה וכמה שנים) אז העוצמה של המותג (באופציה הראשונה) תגבר להערכתי באופן משמעותי על היתרון שבקידום מהיר יותר (באופציה השניה). לעומת זאת, אם באופציה הראשונה לא תהיה מנהל בעת הגשת הבקשה ובאופציה השניה כן, האופציה השניה תהיה יותר חזקה להערכתי, אם כי הפער ביניהן יהיה מעט קטן יותר בהשוואה לתרחיש הראשון (התרחיש של פניה כמנהל בכל מקרה).

תודה מראש,

אסף.

בבקשה, אסף. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

skydiver
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

היי

קודם כל תודה על השירות.

מספר שאלות על סמך הנתונים המצורפים לגבי 2010.

1. מה סיכויי הקבלה שלי לתוכניות מובילות, סטנפורד בפרט? אני מתלבט בין מיקוד של ניהול טכנולוגי לבין מיקוד של פיננסי (תחום בו אין לי ניסיון תעסוקתי)
    2. מהם הסיכויים לקבלת מימון משמעותי לתוכניות לא מהשורה הראשונה ואם כן איזה תוכניות?
    3. האם הגשתם פעם/ידוע לכם על ישראלים שהגישו מועמדות/לומדים/למדו ב CEIBS (סין)?

אני בוגר טרי של אוניברסיטת תל אביב תוכנית דו חוגית, מדעי המחשב ממוצע 87 בהצטיינות וכלכלה ממוצע 86.
    GMAT, q50, v40, awa5.0 total 730.
    תוך כדי הלימודים עבדתי ב50% משרה: חברת ייעוץ כלכלי ישראלית מובילה, בתפקיד של איסוף נתונים ולבסוף גם ניתוח ואחריות על אתר האינטרנט במשך שנה. עבדתי בסטרט-אפ אינטרנטי בתפקיד מהנדס תוכנה. יזמתי ובצעתי שירות שהיה "כוכב לרגע" ומשך בפרק זמן מאות אלפי כניסות וחשיפה "תקשורתית" (בלוגים מובילים נחשב?) גדולה. החברה נקלעה לקשיי מימון ונסגרה.
    בשנה האחרונה ללימודיי עד היום (כעת במשרה מלאה), אני עובד בחברת הייטק ישראלית ציבורית וגדולה בתור מהנדס תוכנה, לא ברור אם אוכל להתקדם בשנה הקרובה לתפקיד של ראש צוות.
    מבחינת התנדבות, במהלך שלוש שנות לימודיי, התנדבתי במסגרת האוניברסיטה בבית אבות והעברתי פעילויות חברתיות. הפעילות הבולטת ביותר היה פאנל לקראת הבחירות המקומיות בת"א בהשתתפות פוליטיקאים בכירים מהרמה העירונית.
    צבא- מ"מ וקמב"ץ בשיריון, בזמן לחימה כולל התמודדות עם שכול של חייל. במסגרת האימון הגדודי תכננתי תקציב של למעלה ממיליון ש"ח של תחמושת ודלק.

אני מעריך שאוכל להשיג המלצות טובות מאוד מהבוסים הנוכחיים שלי (וכן מכל הקודמים), מרכזת התרבות בבית האבות ומהמג"ד שלי בצבא.

עוד שאלה לקינוח, האם שווה לנסות לעבור לתפקיד יותר "רך" כמו pre/post sale engineer?

שוב תודה,

סקיי.

אסטרו
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: skydiver

שלום,

האם תוכנית חילופי סטודנטים במהלך הלימודים יכולה לשפר את סיכויי להתקבל ל- MBA?

למשל, אם אלמד סמסטר במשפטים בקורנל זה ישפר את סיכויי? ככל הידוע לי כרגע אנחנו נדרשים רק לעבור את הקורסים ולא מקבלים עליהם ציון.

האם כדאי לדחות בשביל זה את הסטאז' בשנה, לעצור את עבודתי ובעצם לדחות את כל החיים בשנה בשביל זה או שעדיף לצבור עוד שנת ניסיון תעסוקתי במשפטים בארץ?

תודה,

נעם

tzurohad
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

גילעם שלום רב,

תודה על השירות המסור, הייתי שמח אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לתכניות כמו HBS, STANFORD, WHARTON, KELLOG. וכמו כן, אם הכיוון שלי הוא יזמות/קרנות הון סיכון, איזה תוכנית נוספת מומלצת?

שמי אוהד 27, בוגר תואר בכלכלה (81) ומנהל עסקים (93.5, מצטיין דיקן) מהאוניברסיטה העברית (ציון סופי 87).

ניסיון צבאי: 4 שנים, מפקד צוות סיור של 25 חיילים למשך שנה, בהמשך סמ"פ הכנה לקורס קציני חי"ר פיקוד על 70 פקודים לתקופה של 4 חודשים (שני מחזורים). בהמשך (אולי כדוגמא מובהקת למנהיגות, עבודה תחת לחץ) פיקדתי על צוות סיור במלחמת לבנון השנייה.

תכניות מיוחדות והתנדבות: אני בוגר של תכנית מיוחדת במסגרת האוניברסיטה הנקראת "יזמות בהייטק" המקנה כלים ספציפיים בבניית תכניות עסקיות והבנת שוק ההייטק וקרנות ההון סיכון. במסגרת התכנית הובלתי צוות בכתיבת תכנית עסקית מלאה והצגתה מול משקיעים. בנוסף, אני בוגר תכנית מנהיגות ודיפלומטיה של STAND WITH US, בשיתוף עם משרד החוץ. במסגרת העיסוק שלי בדיפלומטיה, הרצאתי בפני קהל סטודנטים באוניברסיטאות שונות בקנדה.

בשלוש השנים האחרונות התנדבתי בתור אחראי פרויקטים במחלקה לפיתוח קהילתי של "צעירים במרכז", מרכז הפועל מטעם עיריית ירושלים ואחראי על הקהילה הצעירה במרכז העיר.(יש ממליצים כמובן).

ניסיון תעסוקתי: בשנתיים האחרונות, עבדתי ועדיין עובד בחברה פרטית SATLINK COMMUNICATIONS, בתפקיד של שירותי מידע ותקשורת למשרד החוץ. (יש לי המלצה מהמנהל הישיר והמלצה מהלקוח העיקרי שלי – מנהל אגף התקשרות במשרד החוץ). יש לי ניסיון ניהולי נוסף בתחום הפקת האירועים.

את מבחן ה-GMAT אני עושה בעוד כשלושה שבועות וצופה צין של 680-710 בתקווה.

זה פחות או יותר על קצה המזלג.

תודה רבה, אוהד

aringoadmin
    חבר

To: skydiver

היי

קודם כל תודה על השירות. בבקשה!

מספר שאלות על סמך הנתונים המצורפים לגבי 2010.

1. מה סיכויי הקבלה שלי לתוכניות מובילות, סטנפורד בפרט? אני מתלבט בין מיקוד של ניהול טכנולוגי לבין מיקוד של פיננסי (תחום בו אין לי ניסיון תעסוקתי)

על בסיס המידע שסיפקת, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית בתוכניות כגון דרדן ו- דיוק, בין תחרותי לחזק בתוכניות כגון טאק ו- ברקלי, תחרותי ב- MIT, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בתוכניות כגון קלוג ו- וורטון, בין תחרותי לסטרצ' ב- סטנפורד, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- הרווארד.

2. מהם הסיכויים לקבלת מימון משמעותי לתוכניות לא מהשורה הראשונה ואם כן איזה תוכניות?
    להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ברוב תוכניות העשיריה השניה, למשל קורנל, UCLA, קרנגי מלון, ובייחוד בתוכניות העשיריה השלישית כגון בבסון.
    תוכל למצוא נתונים על מילגות שקיבלו ישראלים בתוכניות האלה בשנים האחרונות כאן: aringo.co.il/programs

3. האם הגשתם פעם/ידוע לכם על ישראלים שהגישו מועמדות/לומדים/למדו ב CEIBS (סין)?
    ההתמחות שלנו היא בעיקר ב-10 התוכניות המובילות בעולם. לצערי לא.

אני בוגר טרי של אוניברסיטת תל אביב תוכנית דו חוגית, מדעי המחשב ממוצע 87 בהצטיינות וכלכלה ממוצע 86.
    GMAT, q50, v40, awa5.0 total 730.
    תוך כדי הלימודים עבדתי ב50% משרה: חברת ייעוץ כלכלי ישראלית מובילה, בתפקיד של איסוף נתונים ולבסוף גם ניתוח ואחריות על אתר האינטרנט במשך שנה. עבדתי בסטרט-אפ אינטרנטי בתפקיד מהנדס תוכנה. יזמתי ובצעתי שירות שהיה "כוכב לרגע" ומשך בפרק זמן מאות אלפי כניסות וחשיפה "תקשורתית" (בלוגים מובילים נחשב?) גדולה. החברה נקלעה לקשיי מימון ונסגרה.
    בשנה האחרונה ללימודיי עד היום (כעת במשרה מלאה), אני עובד בחברת הייטק ישראלית ציבורית וגדולה בתור מהנדס תוכנה, לא ברור אם אוכל להתקדם בשנה הקרובה לתפקיד של ראש צוות.
    מבחינת התנדבות, במהלך שלוש שנות לימודיי, התנדבתי במסגרת האוניברסיטה בבית אבות והעברתי פעילויות חברתיות. הפעילות הבולטת ביותר היה פאנל לקראת הבחירות המקומיות בת"א בהשתתפות פוליטיקאים בכירים מהרמה העירונית.
    צבא- מ"מ וקמב"ץ בשיריון, בזמן לחימה כולל התמודדות עם שכול של חייל. במסגרת האימון הגדודי תכננתי תקציב של למעלה ממיליון ש"ח של תחמושת ודלק.

אני מעריך שאוכל להשיג המלצות טובות מאוד מהבוסים הנוכחיים שלי (וכן מכל הקודמים), מרכזת התרבות בבית האבות ומהמג"ד שלי בצבא.

עוד שאלה לקינוח, האם שווה לנסות לעבור לתפקיד יותר "רך" כמו pre/post sale engineer?
    אענה תחת ההנחה שמעכשיו ועד למועד פנייתך האלטרנטיבה השניה היא להשאר בתפקידך הנוכחי ללא שינויים מהותיים באופיו.
    להערכתי מעבר כזה יחזק את מועמדותך במידה קטנה (עד בינונית), בכפוף לכמות ואיכות ההישגים שתצבור, בכך שהוא יחזק את ה-admission driver של ניסיון עסקי (ואולי גם נסיון בין-לאומי, אם תעבוד מול לקוחות זרים). אם תהיה לחבר ועדת הקבלה התרשמות שמדובר בקידום, התרומה למועמדותך תהיה יותר לכיוון הבינונית להערכתי.

שוב תודה,

סקיי.

בבקשה, סקיי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

שלום,

האם תוכנית חילופי סטודנטים במהלך הלימודים יכולה לשפר את סיכויי להתקבל ל- MBA?
    למשל, אם אלמד סמסטר במשפטים בקורנל זה ישפר את סיכויי? ככל הידוע לי כרגע אנחנו נדרשים רק לעבור את הקורסים ולא מקבלים עליהם ציון.

להערכתי הדבר עשוי לשפר את סיכוייך במידה קטנה (עד בינונית) על ידי חיזוק האלמנט הבינלאומי באפליקיישן שלך, וייתכן גם על ידי הוספת "מותג" לרזומה שלך (אם מדובר באוניברסיטה יוקרתית כגון קורנל) ו/או על ידי חיזוק תוכנית הקריירה שלך (נניח, אתה מתמקד בתחום השירות הציבורי, ותלמד סמסטר של מדיניות ציבורית ומנהל). יתכן שלמעבר כזה יכולים להיות גם יתרונות עקיפים – למשל שיפור האנגלית וכתוצאה מכך שיפור ציון ה-GMAT.
    כל זאת תחת ההנחה (אשר, בהעדר נתונים נוספים, סביר להניח שאינה מדוייקת) שהמעבר לא יחליש את מועמדותך בשום דרך (למשל, בשל "פספוס" של קידום שהיית מקבל בעבודת הסטודנט שלך אם היית נשאר בארץ, "פספוס" של הצטיינות בסמסטר/בתואר, "פספוס" של פעילות חברתית מרשימה, וכדומה).

האם כדאי לדחות בשביל זה את הסטאז' בשנה, לעצור את עבודתי ובעצם לדחות את כל החיים בשנה בשביל זה או שעדיף לצבור עוד שנת ניסיון תעסוקתי במשפטים בארץ?

תחת ההנחה שאינך מתכנן, בנוסף לכך, לדחות את מועד הגשת המועמדות, סביר להניח שצבירת ניסיון תעסוקתי נוסף היא אופציה חזקה יותר מהנסיעה לקורנל. עם זאת, ייתכנו אולי נסיבות מיוחדות בהן הנסיעה היא אופציה מעט חזקה יותר (ראה ההנחות והאפשרויות שציינתי למעלה, וכן האפשרות של דחיית המועמדות בשנה (שמעלה את השאלה מה היית עושה בשנה הזו אם לא היית נוסע לקורנל – סביר להניח שמה שהיית עושה במקום הנסיעה היה חזק יותר מהנסיעה לקורנל אך רק נתונים קונקרטיים יוכלו לתת לנו תשובה מדויקת יותר)).

תודה,

נעם

מקווה שעזרתי, נעם. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: tzurohad

גילעם שלום רב,

תודה על השירות המסור. בבקשה!

הייתי שמח אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לתכניות כמו HBS, STANFORD, WHARTON, KELLOG. וכמו כן, אם הכיוון שלי הוא יזמות/קרנות הון סיכון, איזה תוכנית נוספת מומלצת?

שמי אוהד 27, בוגר תואר בכלכלה (81) ומנהל עסקים (93.5, מצטיין דיקן) מהאוניברסיטה העברית (ציון סופי 87).

ניסיון צבאי: 4 שנים, מפקד צוות סיור של 25 חיילים למשך שנה, בהמשך סמ"פ הכנה לקורס קציני חי"ר פיקוד על 70 פקודים לתקופה של 4 חודשים (שני מחזורים). בהמשך (אולי כדוגמא מובהקת למנהיגות, עבודה תחת לחץ) פיקדתי על צוות סיור במלחמת לבנון השנייה.

תכניות מיוחדות והתנדבות: אני בוגר של תכנית מיוחדת במסגרת האוניברסיטה הנקראת "יזמות בהייטק" המקנה כלים ספציפיים בבניית תכניות עסקיות והבנת שוק ההייטק וקרנות ההון סיכון. במסגרת התכנית הובלתי צוות בכתיבת תכנית עסקית מלאה והצגתה מול משקיעים. בנוסף, אני בוגר תכנית מנהיגות ודיפלומטיה של STAND WITH US, בשיתוף עם משרד החוץ. במסגרת העיסוק שלי בדיפלומטיה, הרצאתי בפני קהל סטודנטים באוניברסיטאות שונות בקנדה.

בשלוש השנים האחרונות התנדבתי בתור אחראי פרויקטים במחלקה לפיתוח קהילתי של "צעירים במרכז", מרכז הפועל מטעם עיריית ירושלים ואחראי על הקהילה הצעירה במרכז העיר.(יש ממליצים כמובן).

ניסיון תעסוקתי: בשנתיים האחרונות, עבדתי ועדיין עובד בחברה פרטית SATLINK COMMUNICATIONS, בתפקיד של שירותי מידע ותקשורת למשרד החוץ. (יש לי המלצה מהמנהל הישיר והמלצה מהלקוח העיקרי שלי – מנהל אגף התקשרות במשרד החוץ). יש לי ניסיון ניהולי נוסף בתחום הפקת האירועים.

את מבחן ה-GMAT אני עושה בעוד כשלושה שבועות וצופה צין של 680-710 בתקווה.

זה פחות או יותר על קצה המזלג.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיה מועמד בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-קלוג ו-וורטון, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-הרווארד, וסטרצ' ב-סטנפורד. בהנחה של ציון GMAT של 710, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב-קלוג וב-וורטון, תחרותי ב-הרווארד, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-סטנפורד. תוכניות נוספות שכדאי לך לבחון: UCLA, MIT, ברקלי, ו-קולומביה (כולן נחשבות לחזקות יחסית בתחום היזמות. קולומביה נחשבת לחזקה גם בתחום המימון), וגם NYU ו-שיקגו (שתיהן נחשבות לחזקות בתחום המימון).

תודה רבה, אוהד

בבקשה, אוהד. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

מוצגות 50 תגובות – 601 עד 650 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.