Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 551 עד 600 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: ester

hi Gilam

I'm currently in the US, at exchange program, after finishing my BA from the Hebrew U, (Business Administration) with average of 92. I will assume that you did not graduate with distiniction.

my GMat score is low-600 28 verbal and 44 math
    I was a team leader of 8 people in the army
    and worked 100 hours a month during my last years of study.
    I did not manege people!
    Here in the US, I'm taking part in a variety of business related activities, such as SIFE ( students in free enterprise) and IBS- student consulting organization through the business department, in which I work 10 a week on a consulting project with MBA students (University of Illinois at Urbana Champaign)
    I'm thinking about applying to MBa program in Canad
    Which of the programs there are good?
    what are my chances?

Based on the information you provided, and assuming strong essays and recommendations, my estimate is that your candidacy will be between competitive and stretch (closer to competitive) at leading Canadian programs such as Ivey, Schulich, and Queens, and between competitive and stretch (closer to stretch) at Toronto. This covers the top-4 MBA programs in Canada.

best regard
    ester

I hope this helps. Good luck, Ester!

The aringo Team
    (Gilam)

aringo
    חבר

To: OrenG

שלום גילעם, ראשית תודה רבה על התשובה הקודמת שלך,
    אני מוסיף פה את שאלתי מפעם שעברה האם תוכל להעריך מה סיכוי הקבלה שלי לאוניברסיטות שרשמתי.
    אורן, עם חיבורים והמלצות חזקים ותחת הנחה של GMAT 720, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-UNC, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-UCLA, תחרותי ב-NYU, ב-Michigan, ב-Duke וב-Tuck, ובין תחרותי לסטרצ' ב-Columbia וב- MIT.

שוב המון תודה על כל העזרה.

אורן

בבקשה אורן. בהצלחה!
    "מצבי הוא כזה אני בן 26 כיום מסיים את התואר שלי בהנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטת בן גוריון ממוצע 82-83
    עבדתי כשנתיים כמהנדס פיתוח (הייתי הכי צעיר בחברה), כיום עובד בחברה אמריקאית גדולה (הכי צעיר בצוות) וצובר נסיון בינלאומי די נרחב.
    GMAT עוד לא עשיתי אבל צופה לכ 720.
    בצבא הייתי מפקד קורס במודיעין ופיקדתי על כ 60 חניכים + 7 מ"כ
    מבחינה התנדבותית – התנדבתי שנתיים בעמותת באר שובע, ואני מלמד מתמטיקה ופיסיקה ילדים מעוטי יכולת כבר 4 שנים
    אשמח אם תייעץ לי מה לעשות בשלב זה האם כדאי לעשות תואר שני ולסיים אותו בהצטיינות, מה שיגרום לכך שאוכל להירשם רק לשנת 2012
    או לחילופין להתרכז בעבודה לארגן המלצות טובות ולהירשם ל2010?

יש לציין שאני רוצה להירשם לאחד מה TOP10 ואני שוקל להירשם ל DUKE, MIT, TUCK, NYU, Columbia ואולי UCLA וMichigan UNC"

sagib
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: Aringo

שלום גילעם,

אני בן 30, בעל תואר במדעי המחשב בהצטיינות ייתרה (ממוצע +93) מהמרכז הבינתחומי. במסגרת לימודי השתתפתי בשתי משלחות:
    הראשונה, ל-University Of Pennsylvania שבמסגרתה למדתי סמסטר ב-Wharton וב-Penn Engineering (ממוצע 3.63 ובנוסף פתחתי תיק המלצות ובו המלצות ממרצים משני בתי הספר).
    השניה, משלחת החלפת סטודנטים בת חודש לסין וזאת לאחר לימודי השפה כשנה – חשוב לציין כי איני דובר סינית ברמה עיסקית.
    בנוסף, לאחר שסיימתי את לימודי, עבדתי כעוזר הוראה במשך כחצי שנה.

ניסיוני המקצועי (כ-6 שנות נסיון) הוא בתחום פיתוח תוכנה ואבטחת איכות.
    בעבר עבדתי כראש צוות QA אשר מנה כ-10 בודקים ובשלושת השנים האחרונות אשר מתוכם כמעט כשנתיים כראש צוות פיתוח תוכנה בחברת היי-טק בינלאומית גדולה.
    במסגרת עבודתי הייתי אחראי על פיתוח שני פרוייקטים חדשניים עליהם זכיתי להצטיינות והוקרה (Awards).

בצבא שירתתי כמפקד צוות ביחידה מבצעית, במסגרת תפקידי פיקדתי על כ-30 אנשים.

ציון ה-GMAT שלי הוא 700.

אני מעוניין להירשם בינואר הקרוב לאחת מהאוניברסיטאות הבאות (כנראה באירופה בלבד): INSEAD, LBS, IMD, IE, IESE.
    אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי להתקבל לאוניברסיטאות הנ"ל ובנוסף לציין באילו אוניברסיטאות בארה"ב (בסבב השני) אוכל להתמודד בצורה תחרותית.
    כמו כן, אשמח אם תוכל למסור לי מידע נוסף לגבי לוחות הזמנים מבחינת הסתייעות ב-Aringo (In terms of availability).

בתודה מראש,
    שגיא

karin.s
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: aringo

גילעם שלום,

אני בוגרת תואר ראשון במשפטים ובניהול מאוניברסיטת תל-אביב עם ממוצע של 82 ו-87, בהתאמה. במהלך לימודי התואר הראשון נבחרתי כנציגה באגודת הסטודנטים של האוניברסיטה, ובנוסף חנכתי סטודנטים עולים במסגרת מעורבות חברתית. שנה אחת לקחתי גם חלק בפרוייקט פר"ח, במסגרתו חנכתי סטודנטים עולים. בנוסף, במהלך לימודי התואר הראשון עבדתי שנה אחת כמנהלת מותג רד-בול במסגרת פרוייקט חד-שנתי של החברה שמשווקת ומפיצה את רד-בול בארץ (ומשכו מראש תוכנן לשנה אחת בלבד).

לאחר מכן התקבלתי להתמחות בניהול מותג בחברת לוריאל פריז במסגרת שיתוף פעולה של החברה עם הפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל-אביב (בכל שנה נבחר סטודנט אחד בלבד להתמחות בשיווק מתוך כלל הפונים). ההתמחות תוכננה להימשך 4 חודשים אך עם תום התקופה הציעה לי החברה להאריך את תקופת ההתמחות בארבעה חודשים נוספים, וכך היה. מיד עם תום ההתמחות בלוריאל ועם תום לימודי התואר הראשון , התחלתי את ההתמחות שלי בתחום המשפט המסחרי במשרד עורכי דין – משרד שנחשב גדול אך לא מהמובילים והמוכרים בתחום. במקביל להתמחות הייתי עוזרת הוראה בקורס יסודות המשפט בפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל-אביב.

עם תום ההתמחות במשפטים התחלתי לעבוד בחברה יזמית בתחום הנדלן (חברה קטנה מאוד ולא מוכרת; מה שנראה לי באותו שלב כאתגר מאוד גדול וכסיכוי מאוד גדול להתקדם אך גם כסיכון). בחברה זו עבדתי צמוד למנכ"לית, כאשר ניהלתי חלק גדול מהפעילות השיווקית, לרבות ניהול משאים ומתנים בעסקאות נדל"ן, וכן ניהלתי את הטיפול בנושאים משפטיים אם כי חלק הארי היה באאוטסורסינג למשרדי עורכי דין המתמחים בתחום. בחרתי לעזוב את החברה אחרי פחות משנה לאחר שהבנתי שחרף התפקיד שבהגדרתו ובמהותו נראה היה לי בתחילה מאתגר, עדיין נפח הפעילות של החברה קטן ביותר וקשה היה להרחיבו לאור קשיים כלכליים שהחברה הייתה שרויה בהם בעקבות התנהלות פיננסית לקויה (ולמיטב ידיעתי זה המצב גם היום). משנוכחתי להבין שאין בכוחי להשפיע על הטבת מצבה של החברה וכן שלאור מצבה באותה נקודת זמן אין שם אופק להתפתחות עבורי בחרתי לעזוב את התפקיד.

היום אני עובדת במחלקה משפטית של חברה מאוד מאוד גדולה ומאוד מוכרת עם מוניטין רב – גם ברמה הבינ"ל.

בבחינת הג'ימאט קיבלתי 710.

שאלותיי: מהם סיכויי הקבלה שלי ל-NYU ול-Columbia? מהם ציוני החיבורים הנדרשים לי על מנת להתקבל?

האם יש לי סיכויים לקבל מילגה ?

האם העובדה שעבדתי באותה חברה יזמית פחות משנה תפגע בסיכויי להתקבל למי מהאוניברסיטאות שצויינו לעיל, והאם הטעמים שהבאתי לסיבת עזיבתי מספקים?

פרט נוסף: נבחנתי בעבר בבחינת הג'ימאט כאשר ניגשתי רק לפרק הכמותי, כך שהציון הכללי שלי היה נמוך מאוד (450 או משהו כזה) האם הדבר ישפיע על סיכויי הקבלה שלי? האם באוניברסיטאות שציינתי לעיל מתחשבים בציונים קודמים?

האם התכנית בת השנה בקולומביה נחשבת טוב הפחות מזו של השנתיים?

ושאלה אחרונה.. עד מתי אוכל להגיש מועמדות לתכנית בת השנה בקולומביה על מנת להתחיל מה שיותר מוקדם?

בתודה (רבה) מראש..

קארין.

karin.s
    חבר

To: karin.s

גילעם שוב שלום,

שכחתי לציין שבצבא שירתתי כמאבחנת פסיכוטכנית.

תודה,

קארין.

aringo
    חבר

To: sagib

שלום גילעם,

אני בן 30, בעל תואר במדעי המחשב בהצטיינות ייתרה (ממוצע +93) מהמרכז הבינתחומי. במסגרת לימודי השתתפתי בשתי משלחות:
    הראשונה, ל-University Of Pennsylvania שבמסגרתה למדתי סמסטר ב-Wharton וב-Penn Engineering (ממוצע 3.63 ובנוסף פתחתי תיק המלצות ובו המלצות ממרצים משני בתי הספר).
    השניה, משלחת החלפת סטודנטים בת חודש לסין וזאת לאחר לימודי השפה כשנה – חשוב לציין כי איני דובר סינית ברמה עיסקית.
    בנוסף, לאחר שסיימתי את לימודי, עבדתי כעוזר הוראה במשך כחצי שנה.

ניסיוני המקצועי (כ-6 שנות נסיון) הוא בתחום פיתוח תוכנה ואבטחת איכות.
    בעבר עבדתי כראש צוות QA אשר מנה כ-10 בודקים ובשלושת השנים האחרונות אשר מתוכם כמעט כשנתיים כראש צוות פיתוח תוכנה בחברת היי-טק בינלאומית גדולה.
    במסגרת עבודתי הייתי אחראי על פיתוח שני פרוייקטים חדשניים עליהם זכיתי להצטיינות והוקרה (Awards).

בצבא שירתתי כמפקד צוות ביחידה מבצעית, במסגרת תפקידי פיקדתי על כ-30 אנשים.

ציון ה-GMAT שלי הוא 700.

אני מעוניין להירשם בינואר הקרוב לאחת מהאוניברסיטאות הבאות (כנראה באירופה בלבד): INSEAD, LBS, IMD, IE, IESE.

אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי להתקבל לאוניברסיטאות הנ"ל ובנוסף לציין באילו אוניברסיטאות בארה"ב (בסבב השני) אוכל להתמודד בצורה תחרותית.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד חזק ב-Instituto de Empresa, IESE, LBS
    , ו-IMD, ובין תחרותי לחזק ב-אינסאד.

בארה"ב תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית בתוכניות כגון
    מישיגן ו-טאק, בין תחרותי לחזק בברקלי, תחרותי בתוכניות כגון וורטון, MIT ו-שיקגו, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי)ב-סטנפורד ובין תחרותי לסטרצ' ב-הרווארד.

כמו כן, אשמח אם תוכל למסור לי מידע נוסף לגבי לוחות הזמנים מבחינת הסתייעות ב-Aringo (In terms of availability).
    היות ומדובר בסיבוב השני, הזמן קצר. יהיה מצוין אם תפנה מיידית… בגלל בעיית מקום לסיבוב השני, אנחנו נאלצים לבחור את המועמדים "בפינצטה". אני אומר "נאלצים" כי הייתי יותר שמח אם היה לנו יותר מקום… אני מקווה שיימצא מקום.

בתודה מראש,
    שגיא

בבקשה, שגיא. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

גילעם שלום,

אני בוגרת תואר ראשון במשפטים ובניהול מאוניברסיטת תל-אביב עם ממוצע של 82 ו-87, בהתאמה. במהלך לימודי התואר הראשון נבחרתי כנציגה באגודת הסטודנטים של האוניברסיטה, ובנוסף חנכתי סטודנטים עולים במסגרת מעורבות חברתית. שנה אחת לקחתי גם חלק בפרוייקט פר"ח, במסגרתו חנכתי סטודנטים עולים. בנוסף, במהלך לימודי התואר הראשון עבדתי שנה אחת כמנהלת מותג רד-בול במסגרת פרוייקט חד-שנתי של החברה שמשווקת ומפיצה את רד-בול בארץ (ומשכו מראש תוכנן לשנה אחת בלבד).

לאחר מכן התקבלתי להתמחות בניהול מותג בחברת לוריאל פריז במסגרת שיתוף פעולה של החברה עם הפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל-אביב (בכל שנה נבחר סטודנט אחד בלבד להתמחות בשיווק מתוך כלל הפונים). ההתמחות תוכננה להימשך 4 חודשים אך עם תום התקופה הציעה לי החברה להאריך את תקופת ההתמחות בארבעה חודשים נוספים, וכך היה. מיד עם תום ההתמחות בלוריאל ועם תום לימודי התואר הראשון , התחלתי את ההתמחות שלי בתחום המשפט המסחרי במשרד עורכי דין – משרד שנחשב גדול אך לא מהמובילים והמוכרים בתחום. במקביל להתמחות הייתי עוזרת הוראה בקורס יסודות המשפט בפקולטה לניהול של אוניברסיטת תל-אביב.

עם תום ההתמחות במשפטים התחלתי לעבוד בחברה יזמית בתחום הנדלן (חברה קטנה מאוד ולא מוכרת; מה שנראה לי באותו שלב כאתגר מאוד גדול וכסיכוי מאוד גדול להתקדם אך גם כסיכון). בחברה זו עבדתי צמוד למנכ"לית, כאשר ניהלתי חלק גדול מהפעילות השיווקית, לרבות ניהול משאים ומתנים בעסקאות נדל"ן, וכן ניהלתי את הטיפול בנושאים משפטיים אם כי חלק הארי היה באאוטסורסינג למשרדי עורכי דין המתמחים בתחום. בחרתי לעזוב את החברה אחרי פחות משנה לאחר שהבנתי שחרף התפקיד שבהגדרתו ובמהותו נראה היה לי בתחילה מאתגר, עדיין נפח הפעילות של החברה קטן ביותר וקשה היה להרחיבו לאור קשיים כלכליים שהחברה הייתה שרויה בהם בעקבות התנהלות פיננסית לקויה (ולמיטב ידיעתי זה המצב גם היום). משנוכחתי להבין שאין בכוחי להשפיע על הטבת מצבה של החברה וכן שלאור מצבה באותה נקודת זמן אין שם אופק להתפתחות עבורי בחרתי לעזוב את התפקיד.

היום אני עובדת במחלקה משפטית של חברה מאוד מאוד גדולה ומאוד מוכרת עם מוניטין רב – גם ברמה הבינ"ל.

בבחינת הג'ימאט קיבלתי 710.

שאלותיי: מהם סיכויי הקבלה שלי ל-NYU ול-Columbia? מהם ציוני החיבורים הנדרשים לי על מנת להתקבל?

האם יש לי סיכויים לקבל מילגה ?

להערכתי תהיי מועמדת תחרותית ב-קולומביה ובין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לתחרותית) ב-NYU. להערכתי הסיכויים כי תקבלי מילגה משמעותית באחת משתי התוכניות האלה נמוכה (הכוונה למילגת merit based שניתנת ע"י האוניברסיטה – מרבית המילגות שמקבלים ישראלים הן מסוג זה).
    בעניין החיבורים – אני מניח שכוונתך לחיבורי ה-GMAT (עליהם יש ציון)? בקולומביה, אין דרישה של ציון מינימלי כלשהו לחיבורי ה-GMAT (מה שנקרא ציון AWA). ב-NYU – רצוי מאוד שהציון יהיה 4 ומעלה. אם הציון יהיה 3.5 למשל, הדבר יפגע במועמדותך להערכתי במידה קטנה עד בינונית.
    אם כוונתך לחיבורי האפליקיישן – אין עליהם ציון. ככל שהם חזקים יותר, כך טוב יותר. ראי גם:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

האם העובדה שעבדתי באותה חברה יזמית פחות משנה תפגע בסיכויי להתקבל למי מהאוניברסיטאות שצויינו לעיל, והאם הטעמים שהבאתי לסיבת עזיבתי מספקים?
    להערכתי הפגיעה תהיה קטנה עד זניחה. אם תביאי המלצה חזקה מהבוסית שלך שם, סביר שהפגיעה תהיה זניחה, אם בכלל. לאור התוכן של ההסבר שנתת – להערכתי מידת הפגיעה במצב בו תספקי את ההסבר שציינת תהיה דומה למידת הפגיעה במצב בו לא תספקי את ההסבר הזה. לדעתי, ככל שההסבר הזה יהיה יותר מבוסס-עובדות, כן ייטב מבחינת חוזק המועמדות.

פרט נוסף: נבחנתי בעבר בבחינת הג'ימאט כאשר ניגשתי רק לפרק הכמותי, כך שהציון הכללי שלי היה נמוך מאוד (450 או משהו כזה) האם הדבר ישפיע על סיכויי הקבלה שלי? האם באוניברסיטאות שציינתי לעיל מתחשבים בציונים קודמים?
    ההשפעה בשתי התוכניות האלה תהיה קטנה מאוד עד זניחה להערכתי. ב-NYU תשומת הלב תינתן בעיקר (כמעט רק) לציון הגבוה ביותר שלך. בקולומביה יסתכלו רק על הציון הגבוה ביותר שלך.

האם התכנית בת השנה בקולומביה נחשבת טוב הפחות מזו של השנתיים?
    התשובה לשאלה הזו משתנה תחת הנחות שונות. למשל, אם הכוונה היא "טובה בעיני מעסיקים אמריקאיים מתחום הבנקאות שמסתכלים על הרזומה שלי מיד עם סיום התואר", להערכתי התשובה היא "טובה מעט פחות". או למשל, אם הכוונה היא "טובה בעיני מעסיקים ישראלים מתחום היעוץ או הבנקאות שמסתכלים על הרזומה שלי כמה שנים לאחר סיום התואר", להערכתי התשובה היא "טובה במידה דומה מאוד".

ושאלה אחרונה.. עד מתי אוכל להגיש מועמדות לתכנית בת השנה בקולומביה על מנת להתחיל מה שיותר מוקדם?
    הדדליין לתוכנית שמתחילה בינואר הוא מחר. לגבי התוכנית שמתחילה בינואר 2010, כדאי שתגישי במאי הקרוב, או כמה שיותר מהר (בהנחה של אפליקיישן באיכות טובה) לאחר מאי.

בתודה (רבה) מראש..

קארין.

בהצלחה קארין!

צוות ארינגו
    (גילעם)

karin.s
    חבר

גילעם שוב שלום,

תודה רבה על התשובה המפורטת.

אנא הבהרתך למה הכוונה ב"מועמד חזק" וב"מועמד תחרותי" ?

ilevy
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: All

גלעם שלום רב,

ראשית, קארין אני מתנצל שהתפרצתי להודעה שלך, אך לא עברו 10 ימים מאז נרשמתי לפורום, אז סליחה, וחתימה טובה.

שמי יואב בן 25, מעוניין ללמוד ב MIT,NYU,PENN,COLUMBIA אשמח אם תוכל לצרף מידע על אוניברסיטאות נוספות באיזור.

קורות חיים +-

לימודים:
    *אני שנה ד' בהנדסת מחשבים באוניברסיטה העברית ובמסלול מוסמך למנהל עסקים בעל ממוצע +80.

תעסוקתי:
    *בתקופת התיכון הייתי יחצ"ן מסיבות, ניהלתי צוות גדול, והייתי שותף להקמת אירועים גדולים מאוד.
    *בשנת 2002 בגיל 18 הקמתי עסק לבניית אתרי אינטרנט ותוכנה שפעל עד 2005, יש לי מספר מכובד של של לקוחות, במסגרת עבודה זו העסקתי גרפיקאים מהנדסים ואנשי מכירות(שהיו
    כמעט פי 2 מגילי), את מרבית העבודה עשיתי בטיפול שוטף בעסק ובשמירת הלקוחות.
    ראוי לציין שלא היה לי שום רקע במחשבים,רק רצון להצליח.

*עובד בחברת אינטל משנת 2007 במרכז הפיתוח (כעת מוסב לתפקיד במחלקת marketing של אינטל).

צבא:
    התנדבתי לצבא לאחר מאבקים קשים (יוסבר בהמשך) ליחידת מחשבים, וניהלתי צוות קטן של אנשים.

בנוסף:
    אני סובל מבעיה רפואית נדירה שהתגלתה בגיל שבע, עברתי בדיקות בארץ ובארה"ב ואני נחשב למקרה נדיר בעולם הרפואה, למרות הכל הרצון והשאיפות שלי גברו על הכל.
    הבעיה מקשה עליי מאוד בלימודים ניתן לראות זאת בציוניי, חסמה לי דרכים בצבא, ולימדה אותי שהכל אפשרי.
    ראוי לציין כי אם תפגוש אותי, לא תוכל להעלות על דעתך שאני סובל מפגם כלשהו.

מטרות:
    תפקיד שיווקי בהייטק האמריקאי בדגש על קשרים עם ישראל.

המלצות ייתקבלו מדיקן האונ', מנהל בכיר באינטל, מפקד אישי בצבא.

גמר חתימה טובה!!!

roi
    חבר

שלום גלעם,

למדתי הנדסת ביוטכנולוגיה בבן גוריון וסיימתי עם ממוצע 85.

בצבא שירתתי כלוחם ביחידת בשלדג 4 שנים (עשיתי שנה אחת קבע), בקבע הייתי סמל של 26 טירונים.

הציון שקיבלתי ב GMAT הינו 650 ואין בכוונתי לשפרו.

כיום אני עובד כמנהל מכירות ומוצרים בחברה שמספקת חומרים לתעשיית המזון ותוספי התזונה (ויטמינים, מינראלים) בעלת מחזור של בערך 100 מיליון דולד, התפקיד כולל נסיעות מרובות לחו"ל ואחריות על שווקים כמו יפן, קוריאה, תאילנד, דרום אפריקה. אני בקשר יומיומי עם השווקים האלה וכמו כן עם לקוחות וסוכנים רבים ברחבי העולם, ארה"ב ואירופה. כרגע מנהל ישירות 5 עובדים.

במקביל לשנתי האחרונה באוניברסיטה הקמתי וניהלתי בר בת"א. עשיתי זאת במשך כשנתיים.

אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה של לתכניות הבאות:

NYU, Cornell, Darden, Duke, INSEAD, IESE, IE, Berkeley, Michigan, UCLA, Tuck, Yale

תודה,

רואי

roi
    חבר

ה
    רק עוד הערה קטנה…
    אני מעוניין להגיש בקשה לסיבוב השני.
    Or.R
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

To: roi

רועי,
    בנוגע לציון ה-GMAT, בחלק לא מבוטל מהמקרים הוא הרבה יותר משנה לחברות שמגייסות מאשר לאוניברסיטאות עצמן. למשל, קשה מאוד להיכנס לחברות הייעוץ המובילות ללא ציון עם קידומת "7". אם תבחר בתי ספר שאתה חושב שאתה תתאים להם והם יתאימו לך, ציון GMAT הופך להיות בעל משמעות נמוכה יחסית לקבלה, במיוחד אם יש לך רקע כמותי משמעותי. אל תשכח שבתי הספר מקבלים מאות מועמדויות מהודים/סינים עם 780 GMAT ותמיד אפשר להכניס כמה כאלה כדי להנדס את הממוצע, אם ה-GMAT היה הדבר הכי חשוב ממוצעי בתי הספר המובילים היו באיזור 780.
    אני נמצא בדארדן עם ממוצע תואר 73 (יש מאחורי זה סיפור ארוך) וציון GMAT של 660 שהתלאות שעברו עלי ביום המבחן עוד רשומות פה בפורום.
    בדארדן מעריכים, מאוד, ניסיון ורקע צבאי וגם רקע יזמי וניהולי. אם תציג (או שיעזרו לך להציג) את הניסיון שלך באופן אפקטיבי באפליקיישן, אני לא רואה סיבה מדוע לא נהיה שכנים בשנה הבאה. מאוד חשוב שבית הספר ישמע עליך לפני הגשת האפליקיישן, נטוורקינג יעזור לך להתקבל וגם למצוא עבודה לאחר התואר.
    זאת העמדה הרשמית של דארדן לגבי מועמדים עם רקע צבאי
    face=Calibri color=#800080 http://www.darden.virginia.edu/html/standard.aspx?menu_id=27&styleid=4&id=870
    זה האתר של מועדון בוגרי הצבא – הדף של החברים מהשנה הראשונה, תוכל לראות כמה ישראלים בתחתית הדף.
    face=Calibri color=#800080 http://web2.darden.virginia.edu/student/html/standard.aspx?menu_id=26&id=6524

שתי עצות בשבילך הראשונה, תצמצם את "רשימת המכולת" של תוכניות ה-MBA שלך ל2-3 תוכניות שמתאימות לך ואתה מתאים להם והשנייה, תבדוק טוב את בתי הספר שמדורגים 10-25 כי נמצאים שם בתי ספר נהדרים שמתחבאים מתחת לראדאר של ישראלים רבים.

אם אתה מעוניין לשמוע יותר על דארדן אתה מוזמן לפנות אלי (מה לא עושים כדי לברוח מספאם)
    Rothschildo10
    (!(@)!)
    darden.virginia.edu
    LBS_hopeful
    חבר
    מספר הפוסטים: 142

Quoting Gilam:

To clarify the "rules of the game" for this thread –

1. I answer questions every Monday.
    2. We use the following terminology for chances evaluation:

Stretch – I believe that it will be a very big success if you get in. It will be hard for you to get in. It is probably not impossible.
    Competitive – I believe that the admission committee is likely to hesitate before accepting or rejecting you.
    Strong – I believe that there's a pretty good chance that you will get in, possibly with a significant scholarship.

Hope this helps…

Gilam

I hope so too…
    Elad.

ooeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

לכל מי שמחפש מידע על ועדת הקבלה

ראש ועדת הקבלה של דארדן, שרה ניהאר, מפרסמת וידאו בלוג(ובלוג) שיכול להיות מאד שימושי למי שיודע לקרוא בין השורות ולמי שמחפש מידע

להלן הקישור:
    http://www.youtube.com/watch?v=RNsblW7EQMQ&feature=user

marko
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום גלעם,
    אני מתגורר כרגע בסן פרנסיסקו ועובד כאן החל מלפני חודש.
    אני מתעניין בתכניות EMBA שיש פה באיזור, והטובות ביותר מבחינת מיקום עבורי הם וורטון, ברקלי+קולומביה (תכנית משותפת) וסנטה קלרה.
    למדתי תואר ראשון במנע"ס במכללה למנהל עם ממוצע 75 וכרגע אני מתחיל ללמוד ל-GMAT כאשר ברור לי שאני צריך להיכנס למועדון ה- 700 כדי להתקבל למקום איכושתי ומוביל.

אני בן 33, עם 10 שנות נסיון בתחום הפרסום באינטרנט מתוכן 4 כמנכ"ל של משרד אינטראקטיב (שלוחה של פובליסיס בישראל)
    ו- 4 כסמנכ"ל שיווק ופרסום של אחד האתרים המובילים בישראל.

שאלותי הן:
    1. האם אתה מכיר או יודע אינפורמציה על אוניברסיטת סנטה קלרה ועל תכנית ה- EMBA שלהם במיוחד?
    2. האם אתה מכיר עוד אופציות טובות לתכניות EMBA טובות באיזור?

תודה רבה מראש על תשובתך ושנה טובה :)

שחף
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: marko

גלעם שלום,

התחלתי להתעניין לאחרונה בלימודי MBA ב- INSEAD כאשר התוכניות אשר מעניינות אותי הן בעיקר בתחום הניהול הכללי (התנהגות ארגונית, אסטרטגיה, משאבי אנוש). אני לא פוסלת לימודים בתוכנית אחרת, ואשמח לשמוע אם יש תוכניות שסיכויי הקבלה שלי אליהן טובים יותר. יחד עם זאת אם אין לי סיכויים ריאליים להתקבל לתכנית באחד מבתי הספר המובילים לא אעבור לחו"ל לצורך לימודים.

למדתי תואר ראשון במרכז הבינתחומי במשפטים ובמנהל עסקים והציון המשוקלל שלי בשני התארים (אין אפשרות להפריד ציון) הוא 87. את השנה השלישית והרביעית סיימתי בהצטיינות צידקאן אולם חסרו לי מספר עשיריות על מנת לסיים את כל התואר בהצטיינות. אציין כי הציונים שלי במקצועות הכמותיים גרידא (חדווא, סטטיסטיקה, מימון וכו') נמוכים משמעותית מהציונים שלי בקורסים בתחומי המשפטים או בקורסים שאינם כמותיים גרידא בתואר במנהל עסקים. טרם נבחנתי במבחן ה GMAT ואני מתכוונת להתחיל ללמוד אליו בקרוב. ממוצע הבגרויות שלי הוא 10. ניגשתי פעם אחת לפסיכומטרי בגיל 20 (במהלך שירות צבאי) מבלי ללמוד ולמיטב זכרוני קיבלתי בערך 560 כך שאני לא יודעת איזה אינדיקציה יכול לשמש. להערכתי אם הייתי לומדת הייתי יכולה לקבל לפחות 650-680.

מבחינת נסיון מקצועי- במהלך לימודי התואר הראשון לקחתי חלק בפרוייקט פר"ח. כמו כן התנדבתי במסגרת של פעילויות במרכז הבינתחומי כחלק ממלגה שקיבלתי מהמרכז. כמו כן הייתי פעילה בתוכנית של סטודנטים למען הקהילה בהתנדבות בלשכת הוצל"פ שעזרה למיעוטי יכולת.

במהלך הלימודים עבדתי כתומכת תמיכה טכנית בחברת אינטרנט זהב למשך תקופה של כשנה ובשנה האחרונה של התואר עבדתי כטרום מתמחה במשרד עורכי דין ידוע (אם כי לא בין המובילים) בתל אביב. בסיום הלימודים התחלתי התמחות באחד מן המשרדים הגדולים והידועים במשק במחלקה המסחרית, ולאחר בחינות הלשכה המשכתי לעבוד במשרד. כרגע אני מועסקת כעורכת דין במחלקה המסחרית קרוב לשנה. אציין כי התפקיד אינו תפקיד ניהולי.

אציין עוד כי שירתתי תקופה של 3.5 שנים בצה"ל כקצינת מודיעין ביחידה הטכנולוגית איסופית של חמ"ן. במסגרת תפקידי האחרון פיקדתי על 10 חיילים והנחתי מקצועית 3 קצינים ופקודיהם בבסיסים של היחידה. אני עדיין משרתת במילואים ביחידה, אולם בהיקף מצומצם.

שאלותיי: מהו הסיכוי להתקבל לתוכנית אם בכלל ואיזה ציון Gmat יהיה רלוונטי כדי להתקבל? כמו כן הייתי שמחה לשמוע על תוכניות אחרות רלוונטיות עבורי.

מהו לדעתך המועד הקרוב הריאלי לתחילת לימודים בהנחה שטרם נבחנתי בבחינת ה- Gmat? האם כדאי לנסות לשפר תחומים מסויימים בקורות החיים לפני רישום ללימודים, בהנחה שאני בת 27 כרגע.

בתודה מראש ושנה טובה,

שחף

aringo
    חבר

To: ilevy

גלעם שלום רב,

ראשית, קארין אני מתנצל שהתפרצתי להודעה שלך, אך לא עברו 10 ימים מאז נרשמתי לפורום, אז סליחה, וחתימה טובה.

שמי יואב בן 25, מעוניין ללמוד ב MIT,NYU,PENN,COLUMBIA אשמח אם תוכל לצרף מידע על אוניברסיטאות נוספות באיזור.

קורות חיים +-

לימודים:
    *אני שנה ד' בהנדסת מחשבים באוניברסיטה העברית ובמסלול מוסמך למנהל עסקים בעל ממוצע +80.

תעסוקתי:
    *בתקופת התיכון הייתי יחצ"ן מסיבות, ניהלתי צוות גדול, והייתי שותף להקמת אירועים גדולים מאוד.
    *בשנת 2002 בגיל 18 הקמתי עסק לבניית אתרי אינטרנט ותוכנה שפעל עד 2005, יש לי מספר מכובד של של לקוחות, במסגרת עבודה זו העסקתי גרפיקאים מהנדסים ואנשי מכירות(שהיו
    כמעט פי 2 מגילי), את מרבית העבודה עשיתי בטיפול שוטף בעסק ובשמירת הלקוחות.
    ראוי לציין שלא היה לי שום רקע במחשבים,רק רצון להצליח.

*עובד בחברת אינטל משנת 2007 במרכז הפיתוח (כעת מוסב לתפקיד במחלקת marketing של אינטל).

צבא:
    התנדבתי לצבא לאחר מאבקים קשים (יוסבר בהמשך) ליחידת מחשבים, וניהלתי צוות קטן של אנשים.

בנוסף:
    אני סובל מבעיה רפואית נדירה שהתגלתה בגיל שבע, עברתי בדיקות בארץ ובארה"ב ואני נחשב למקרה נדיר בעולם הרפואה, למרות הכל הרצון והשאיפות שלי גברו על הכל.
    הבעיה מקשה עליי מאוד בלימודים ניתן לראות זאת בציוניי, חסמה לי דרכים בצבא, ולימדה אותי שהכל אפשרי.
    ראוי לציין כי אם תפגוש אותי, לא תוכל להעלות על דעתך שאני סובל מפגם כלשהו.

מטרות:
    תפקיד שיווקי בהייטק האמריקאי בדגש על קשרים עם ישראל.

המלצות ייתקבלו מדיקן האונ', מנהל בכיר באינטל, מפקד אישי בצבא.

יואב, על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי מועמדותך תהיה בין תחרותית לסטרצ' ב-NYU, בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-MIT, וסטרצ' ב-וורטון וב-קולומביה. שתי תוכניות נוספות שאולי כדאי לך לבחון בהתחשב במטרות שלך: קרנגי מלון, הנחשבת לחזקה בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית, ו-דיוק, הנחשבת לחזקה בתחום השיווק. להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-קרנגי מלון ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-דיוק.

גמר חתימה טובה!!!

תודה, יואב. מקווה שעזרתי!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: roi

שלום גלעם,
    למדתי הנדסת ביוטכנולוגיה בבן גוריון וסיימתי עם ממוצע 85.
    בצבא שירתתי כלוחם ביחידת בשלדג 4 שנים (עשיתי שנה אחת קבע), בקבע הייתי סמל של 26 טירונים.
    הציון שקיבלתי ב GMAT הינו 650 ואין בכוונתי לשפרו.
    כיום אני עובד כמנהל מכירות ומוצרים בחברה שמספקת חומרים לתעשיית המזון ותוספי התזונה (ויטמינים, מינראלים) בעלת מחזור של בערך 100 מיליון דולד, התפקיד כולל נסיעות מרובות לחו"ל ואחריות על שווקים כמו יפן, קוריאה, תאילנד, דרום אפריקה. אני בקשר יומיומי עם השווקים האלה וכמו כן עם לקוחות וסוכנים רבים ברחבי העולם, ארה"ב ואירופה. כרגע מנהל ישירות 5 עובדים.
    במקביל לשנתי האחרונה באוניברסיטה הקמתי וניהלתי בר בת"א. עשיתי זאת במשך כשנתיים.
    אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה של לתכניות הבאות:
    NYU, Cornell, Darden, Duke, INSEAD, IESE, IE, Berkeley, Michigan, UCLA, Tuck, Yale

רואי, על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים והגשה בסבב השני, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב- Instituto de Empresa, תחרותי ב-IESE, בין תחרותי לסטרצ' ב-קורנל, וב-דרדן, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-דיוק, מישיגן ו- NYU, וסטרצ' ב- טאק, ברקלי, אינסאד, ו- ייל.

תודה,
    רואי

בבקשה, רואי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: marko

שלום גלעם,
    אני מתגורר כרגע בסן פרנסיסקו ועובד כאן החל מלפני חודש.
    אני מתעניין בתכניות EMBA
    שיש פה באיזור, והטובות ביותר מבחינת מיקום עבורי הם וורטון, ברקלי+קולומביה (תכנית משותפת) וסנטה קלרה.
    למדתי תואר ראשון במנע"ס במכללה למנהל עם ממוצע 75 וכרגע אני מתחיל ללמוד ל-
    GMAT כאשר ברור לי שאני צריך להיכנס למועדון ה- 700 כדי להתקבל למקום איכושתי ומוביל.

אני בן 33, עם 10 שנות נסיון בתחום הפרסום באינטרנט מתוכן 4 כמנכ"ל של משרד אינטראקטיב (שלוחה של פובליסיס בישראל)
    ו- 4 כסמנכ"ל שיווק ופרסום של אחד האתרים המובילים בישראל.

שאלותי הן:
    1. האם אתה מכיר או יודע אינפורמציה על אוניברסיטת סנטה קלרה ועל תכנית ה-
    EMBA שלהם במיוחד

2. האם אתה מכיר עוד אופציות טובות לתכניות EMBA טובות באיזור?

ההתמחות שלנו היא בתוכניות Top-10, full-time MBA. לצערי אין לי תשובה מבוססת לשתי השאלות האלה…

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

גילעם שוב שלום,

תודה רבה על התשובה המפורטת.

אנא הבהרתך למה הכוונה ב"מועמד חזק" וב"מועמד תחרותי" ?

הנה רענון קצר:

חזק
    על פי מיטב ניסיוננו, יש סיכוי טוב שתתקבל, עם פוטנציאל למילגה משמעותית

תחרותי
    על פי מיטב ניסיוננו, ועדת הקבלה תתלבט לפני שתחליט. ההחלטה תושפע בין השאר מ:
    א. הפרופילים של מועמדים אחרים באותו סבב, וגם
    ב. זהותם (ומצב רוחם!) של חברי ועדת הקבלה הספציפיים שיוקצו לקריאת האפלייקישן שלך

סטרצ'
    על פי מיטב ניסיוננו, מועמדים עם פרופיל דומה מתקבלים לתוכנית זו לעיתים נדירות.

בהצלחה.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: שחף

גלעם שלום,

התחלתי להתעניין לאחרונה בלימודי MBA ב- INSEAD כאשר התוכניות אשר מעניינות אותי הן בעיקר בתחום הניהול הכללי (התנהגות ארגונית, אסטרטגיה, משאבי אנוש). אני לא פוסלת לימודים בתוכנית אחרת, ואשמח לשמוע אם יש תוכניות שסיכויי הקבלה שלי אליהן טובים יותר. יחד עם זאת אם אין לי סיכויים ריאליים להתקבל לתכנית באחד מבתי הספר המובילים לא אעבור לחו"ל לצורך לימודים.

למדתי תואר ראשון במרכז הבינתחומי במשפטים ובמנהל עסקים והציון המשוקלל שלי בשני התארים (אין אפשרות להפריד ציון) הוא 87. את השנה השלישית והרביעית סיימתי בהצטיינות צידקאן אולם חסרו לי מספר עשיריות על מנת לסיים את כל התואר בהצטיינות. אציין כי הציונים שלי במקצועות הכמותיים גרידא (חדווא, סטטיסטיקה, מימון וכו') נמוכים משמעותית מהציונים שלי בקורסים בתחומי המשפטים או בקורסים שאינם כמותיים גרידא בתואר במנהל עסקים. טרם נבחנתי במבחן ה GMAT ואני מתכוונת להתחיל ללמוד אליו בקרוב. ממוצע הבגרויות שלי הוא 10. ניגשתי פעם אחת לפסיכומטרי בגיל 20 (במהלך שירות צבאי) מבלי ללמוד ולמיטב זכרוני קיבלתי בערך 560 כך שאני לא יודעת איזה אינדיקציה יכול לשמש. להערכתי אם הייתי לומדת הייתי יכולה לקבל לפחות 650-680.

מבחינת נסיון מקצועי- במהלך לימודי התואר הראשון לקחתי חלק בפרוייקט פר"ח. כמו כן התנדבתי במסגרת של פעילויות במרכז הבינתחומי כחלק ממלגה שקיבלתי מהמרכז. כמו כן הייתי פעילה בתוכנית של סטודנטים למען הקהילה בהתנדבות בלשכת הוצל"פ שעזרה למיעוטי יכולת.

במהלך הלימודים עבדתי כתומכת תמיכה טכנית בחברת אינטרנט זהב למשך תקופה של כשנה ובשנה האחרונה של התואר עבדתי כטרום מתמחה במשרד עורכי דין ידוע (אם כי לא בין המובילים) בתל אביב. בסיום הלימודים התחלתי התמחות באחד מן המשרדים הגדולים והידועים במשק במחלקה המסחרית, ולאחר בחינות הלשכה המשכתי לעבוד במשרד. כרגע אני מועסקת כעורכת דין במחלקה המסחרית קרוב לשנה. אציין כי התפקיד אינו תפקיד ניהולי.

אציין עוד כי שירתתי תקופה של 3.5 שנים בצה"ל כקצינת מודיעין ביחידה הטכנולוגית איסופית של חמ"ן. במסגרת תפקידי האחרון פיקדתי על 10 חיילים והנחתי מקצועית 3 קצינים ופקודיהם בבסיסים של היחידה. אני עדיין משרתת במילואים ביחידה, אולם בהיקף מצומצם.

שאלותיי: מהו הסיכוי להתקבל לתוכנית אם בכלל ואיזה ציון Gmat יהיה רלוונטי כדי להתקבל? כמו כן הייתי שמחה לשמוע על תוכניות אחרות רלוונטיות עבורי.
    שחף, אמתקד כאמור בתוכניות מובילות שנחשבות לחזקות בניהול כללי. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, תהיי להערכתי מועמדת תחרותית ב-אינסאד וב-IMD, בין תחרותית לחזקה ב-דרדן, בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-הרווארד וסטרצ' ב-סטנפורד.

מהו לדעתך המועד הקרוב הריאלי לתחילת לימודים בהנחה שטרם נבחנתי בבחינת ה- Gmat? האם כדאי לנסות לשפר תחומים מסויימים בקורות החיים לפני רישום ללימודים, בהנחה שאני בת 27 כרגע.
    במקרה של אינסאד, סביר להניח ינואר 2010. במקרה של שאר התוכניות, סביר להניח ספטמבר 2010. אם תכנסי מיידית להילוך גבוה מאוד, ייתכן שספטמבר 2009 יבוא בחשבון, אם כי סביר להניח שזה יבוא במידה כלשהי על חשבון ההכנה ל-GMAT או איכות האפליקיישן. מבחינת קורות החיים – אם תוכלי לצבור "נקודות ניהוליות" בתפקיד הנוכחי או בתפקיד הבא, סביר שזה יעזור – ניהול אנשים, ייזום פרויקט גדול, ניהול פרויקטים (בהנחה שה-"נקודות" האלה לא יבואו על חשבון משהו אחר כגון היחסים עם ממליץ או קידום או הלוגיקה של החלטות הקריירה שלך). סביר גם שקידום בעבודה או הצטיינות בעבודה יעזרו.

בתודה מראש ושנה טובה,

שחף

שנה טובה שחף. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

שחף
    חבר

הי גלעם,

ראשית, תודה על התייחסותך המהירה והעניינית!

האם יש אפשרות לפנות אליכם על מנת להעזר בכם לצורך מילוי האפליקיישן? אם רלוונטי- האם רצוי לפנות אליכם במקביל ל GMAT או רק אחרי שיהיה לי ציון?

המון תודה,

שחף

KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

שחף,

שמי ארנון ואני סטודנט שנה שנייה בדרדן. הפרופיל שלך נראה מעניין ובנוסף נראה שאת מחפשת בית ספר דומה לדרדן. אשמח לדבר איתך מעל גבי הפורום של דרדן. את גם מוזמנת לכתוב אלי ב- [email protected].

בהצלחה,

ארנון

avim
    חבר
    מספר הפוסטים: 48

עצה קטנה שלא ידעתי באיזה פורום לכתוב אותה:

באפליקיישן שדורש העלאת החיבורים בפורמט וורד, רצוי למחוק את כל הנתונים הנוספים שיש בקובץ (שם בעל המחשב, כמה גרסאות היו, מי שמר את הגרסא האחרונה וכו'). יש מסמך פנימי של ארינגו בנושא הזה אבל למי שמשתמש בוורד 2007 יש לי טיפ פשוט:

אחרי שלוחצים על כפתור האופיס (בצד שמאל למעלה בגרסה האנגלית) נפתח התפריט שמאפשר לשמור קובץ, לפתוח וכו'. יש תת-תפריט בשם PREPARE ואח"כ עוד תת-תפריט בשם INSPECT. זה כלי פשוט שעובר על כל המסמך שלכם ומוחק את כל הנתונים המיותרים.

בהצלחה לכולם בשליחת האפליקיישן!

Itay
    חבר

To: All, aringo

גלעם שלום,

ניגשתי לאחרונה למבחן ה ג'ימאט וקיבלתי ציון של 690 עם ציון נמוך יחסית בכמותי – 45.

בהתייחס לתשובתך שמופיעה ב

http://www.mbachances.co.il/forum/defaultmail.asp?ForumID=1&Thread_id=22852&TopicID=41&single=yes

כיצד הדבר משפיע על מועמדותי אם בכלל?

עד כמה הדבר יחזק את מועמדותי אם אגש שוב ואקבל ציון בטווח 710 – 720 ?

האם האוניברסיטאות מתייחסות לציון הגבוה מבין השניים או לציון האחרון שהתקבל?

האם יש עדיפות מסויימת למי שניגש לבחינה פעם אחת בלבד?

האם הציון הכמותי הנמוך יחסית משפיע על מועמדותי ואם כן עד כמה?

תודה רבה

איתי

KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

To: Itay

איתי,

אמנם אני לא גלעם, אבל קצת פרספקטיבה על הנושא – לעלות מ- 690 ל- 710 לא ישפיע באופן משמעותי על סיכויי הקבלה שלך. ה- GMAT הוא חלק קטן מהאפליקציה, ו- 20 נקודות זה שינוי קטן מדי מכדי להשפיע. עדיף להשקיע בחלקים האחרים (להתקדם בעבודה, לכתוב מאמרים יותר טובים, לכתוב קורות חיים ברמה גבוהה יותר).

רוב האוניברסיטאות מסתכלות על הציון האחרון, אבל כמובן אם מישהו מגיש עם GMAT בציון 700 וזו הפעם המאה שהוא ניגש ל- GMAT, יהיו שאלות לגבי יכולתו הניהולית של אותו אדם. לגשת ל- GMAT פעם או פעמיים נחשב סביר ביותר. אל תהפוך את זה לעניין חודשי אבל :)

לגבי הציון הכמותי הנמוך, בהתחשב בתואר אותו למדת זה לא יעניין אף אחד. להיפך, העובדה שקיבלת גבוה יחסית במילולי מראה שאתה בן אדם Well Rounded – דבר שהןא דרישה בסיסית בכל בית ספר למנהל עסקים.

אם אתה ניגש שוב ל- GMAT, הייתי ממליץ לך לעשות את זה כדי לקבל הרבה יותר מ- 700. תלמד טוב ותשקיע בזה באמת. לפי מה שכתבת יש לך עוד כמה שנים עד שאתה נרשם, אז תחכה איזה שנה לפני שאתה ניגש שוב, ובשנה הזו תקרא כמה שיותר ספרים באנגלית כדי להפוך את המבחן לקל עבורך עד כמה שניתן. הציון שקיבלתי ב- GMAT קשור ישירות לכמות הספרים שקראתי מהתיכון ועד שניגשתי למבחן. אם אתה שוקל לפנות לקריירה בייעוץ אסטרטגי, הייתי ממליץ לך לעשות את ה- GMAT טוב ולקבל גבוה עד כמה שניתן. אם ייעוץ אסטרטגי זה לא בשבילך, אז אני הייתי מסתפק ב- 690 אלא אם כן אתה חושב שיהיה לך קל יחסית לעשות את הקפיצה ל- 750 ומעלה. לא הייתי עושה את המאמץ רק כדי להגיע ל- 710.

בהצלחה,

ארנון

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: Itay

גלעם שלום,

ניגשתי לאחרונה למבחן ה ג'ימאט וקיבלתי ציון של 690 עם ציון נמוך יחסית בכמותי – 45.

בהתייחס לתשובתך שמופיעה ב

http://www.mbachances.co.il/forum/defaultmail.asp?ForumID=1&Thread_id=22852&TopicID=41&single=yes

כיצד הדבר משפיע על מועמדותי אם בכלל?

ההערכה שלי התבססה על ציון GMAT של 680 כך שציון של 690 מחזק אותה במידה קטנה עד זניחה.

עד כמה הדבר יחזק את מועמדותי אם אגש שוב ואקבל ציון בטווח 710 – 720 ?

על בסיס המידע שסיפקת בפעם הקודמת ובהנחה של ציון GMAT של 720, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-Cornell, Babson, Darden, ו-UCLA, בין תחרותי לחזק ב-NYU, תחרותי ב-Yale, Berkeley, ו-INSEAD ובין תחרותי לסטרצ' ב-Columbia.

האם האוניברסיטאות מתייחסות לציון הגבוה מבין השניים או לציון האחרון שהתקבל?

רוב התוכניות המובילות מתייחסות רק (או כמעט רק) לציון הגבוה ביותר שקיבלת.

האם יש עדיפות מסויימת למי שניגש לבחינה פעם אחת בלבד?

עפ"י נסיוננו, עיקר החשיבות, במרבית התוכניות, היא לציון הגבוה ביותר. היתרון של לגשת לבחינה פעם אחת לעומת פעמיים הוא קטן עד זניח.

האם הציון הכמותי הנמוך יחסית משפיע על מועמדותי ואם כן עד כמה?

להערכתי ברוב התוכניות המובילות ציון של 45 בכמותי יעורר כרגע דאגה קטנה עד זניחה לגבי היכולות הכמותיות שלך.

תודה רבה

איתי

בבקשה, איתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

הי גלעם,

ראשית, תודה על התייחסותך המהירה והעניינית!

האם יש אפשרות לפנות אליכם על מנת להעזר בכם לצורך מילוי האפליקיישן? אם רלוונטי- האם רצוי לפנות אליכם במקביל ל GMAT או רק אחרי שיהיה לי ציון?

בהחלט, ניתן לפנות דרך אתר ארינגו. רצוי (מבחינת הלו"ז לתהליך יסודי, ומבחינת זמינות המקום) לפנות עוד לפני תחילת ההכנה ל-GMAT, ולו כדי לשמור מקום לתאריך עתידי לתחילת עבודה.

המון תודה,

שחף

בהצלחה שחף!

צוות ארינגו
    (גילעם)

karin-sh
    חבר

Hi Gilam,

I intend to apply to Columbia and as I missed the early decision period, I would really like to know whether you believe, according to your experience, that the chance to get in during the second round is significantly lower than the chance to get in during the early decision period?

Thank you very much in advance,

Karin.

karin-sh
    חבר

To: karin-sh

An an additional question..

What is the min. required TOFEL score in order to get in to Columbia?

ndm1
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

הי גלעם,

אני מעוניין להתחיל ללמוד ב2010, וכמות המוסדות והתוכניות נראית אינסופית, ורציתי קצת להבין יותר מה הסיכויים שלי. כרגע אני רק בתחילת התהליך.

אני כרגע בן 28, בעל תואר ראשון בהנדסת תעו"נ עם ממוצע 80. GMAT עדיין לא עשיתי(אתחיל אם זה בקרוב), אבל ממבחנים לדוג' וכו אני מניח שאגיע לסביבות ה700. כרגע אני עובד בחברת תוכנה בייעוץ (טכני אמנם) והדרכה. העבודה שלי כוללת מגע יומיומי עם לקוחות בכל העולם, וגם נסיעות לפעמים.

עיקר העניין שלי מבחינת הMBA הוא לעבור לתפקיד יותר ניהולי, עדיין בעולם הטכנולוגי, והעדיפות (מבחינתי) היא דווקא לעולם הייצור (למרות שכרגע אני לא עוסק בזה).

התוכנית שהכי מעניינת אותי היא ה MIT LFM מעבר לזה, רציתי לדעת איזה מועמד אהיה בLBS,Wharton,IESE,NYU,Anderson. בנוסף, האם יש תוכניות נוספות (בארה"ב או באירופה) שיתאימו לתחומי העניין שלי?

תודה רבה

mike_mba
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

גילעם שלום ,

אודה לך להערכה לסיכויי להתקבל לתכניות המובילות בארה"ב (15 המובילות) ו INSEAD.

אלו נתוניי:

1.עתודאי, בוגר מדעי המחשב באוניברסיטה בציון ממוצע 74 (הסיבה לממוצע הנמוך היא חוסר בשלות ללימודים גבוהים בשלב בו ניגשתי ללימודים).

2. נבחנתי בעבר ב GMAT בחלק הכמותי בלבד (שאיפתי היתה להתקבל תוכניות בארץ). הציון בחלק הכמותי הוא 50. בהתחשב בעובדה שאני חזק מאד באנגלית, אני צופה ציון של 700 ומעלה בבחינת GMAT מלאה כשאגש.

3. ניסיון – 3 שנים בפיתוח תוכנה במסגרת פרויקט צבאי מוביל לשעת חירום. משמש כרגע כמנהל הפיתוח של הפרויקט (זהו ה title הרשמי, בפועל גם עוסק ב"קשרי לקוחות" מול משתמשי המערכת, הטמעה, גיוס כוח אדם ובניית תוכניות עבודה). לאחר השחרור (בעוד כשנה) יהיו לי 3 שנים ניסיון בתפקיד זה. הצוות תחתיי כולל 11 מתכנתים ומנתחי מערכות, קצינים ואזרחים. בהחלט אוכל להשיג המלצות מקצינים בכירים ועמיתים בעלי ניסיון בתחום.

4. רקע התנדבותי – התנדבות במסגרת צבאית בעבודה מול עיוורים קשישים במרכז לעיוורים, כשנה.

כיצד אוכל לשפר את סיכויי הקבלה שלי אל מול הממוצע שצוין לעיל?

בנוסף אציין כי אני מעוניין להתחיל לימודים בספטמבר 2010 לכל המוקדם.

תודה מראש על תשובתך.

aringoadmin
    חבר

Hi Gilam,

I intend to apply to Columbia and as I missed the early decision period, I would really like to know whether you believe, according to your experience, that the chance to get in during the second round is significantly lower than the chance to get in during the early decision period?

In our experience, applying to Columbia following the early decision round indeed decreases your chances rather significantly (assuming the application quality is the same). However, do note that this also depends on the time of submission. The earlier you submit in the regular (non-early) round, the better (assuming the application quality is the same). In the past, a high percentage of applications were submitted in the last week before the January deadline, so the earlier you can submit in the regular round of Columbia, the better your chances should be.

Thank you very much in advance,

Karin.

You’re welcome, Karin. I hope this helps.

The aringo Team
    (Gilam)

aringoadmin
    חבר

An an additional question..

What is the min. required TOFEL score in order to get in to Columbia?

Columbia does not have a minimum TOEFL requirement.

The aringo Team
    (Gilam)

aringoadmin
    חבר

To: ndm1

הי גלעם,

אני מעוניין להתחיל ללמוד ב2010, וכמות המוסדות והתוכניות נראית אינסופית, ורציתי קצת להבין יותר מה הסיכויים שלי. כרגע אני רק בתחילת התהליך.

אני כרגע בן 28, בעל תואר ראשון בהנדסת תעו"נ עם ממוצע 80. GMAT עדיין לא עשיתי(אתחיל אם זה בקרוב), אבל ממבחנים לדוג' וכו אני מניח שאגיע לסביבות ה700. כרגע אני עובד בחברת תוכנה בייעוץ (טכני אמנם) והדרכה. העבודה שלי כוללת מגע יומיומי עם לקוחות בכל העולם, וגם נסיעות לפעמים.

עיקר העניין שלי מבחינת הMBA הוא לעבור לתפקיד יותר ניהולי, עדיין בעולם הטכנולוגי, והעדיפות (מבחינתי) היא דווקא לעולם הייצור (למרות שכרגע אני לא עוסק בזה).

התוכנית שהכי מעניינת אותי היא ה MIT LFM מעבר לזה, רציתי לדעת איזה מועמד אהיה בLBS,Wharton,IESE,NYU,Anderson. בנוסף, האם יש תוכניות נוספות (בארה"ב או באירופה) שיתאימו לתחומי העניין שלי?

ראשית, אסייג ואומר שההערכה שלי מבוססת על הנתונים הנוכחיים. כלומר, דברים עשויים להשתנות עד תאריך הפנייה שלך, למשל הקושי להתקבל לבתי ספר מסוימים. על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-IESE, תחרותי ב-UCLA, בין תחרותי לסטרצ' ב-LBS וב-NYU, וסטרצ' ב-MIT וב-Wharton. כדאי גם שתבחן את Carnegie Mellon, אשר נחשבת לחזקה בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית, כמו גם בתחום הייצור. להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) בתוכנית זו.

תודה רבה

בבקשה. מקווה שעזרתי.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: mike_mba

גילעם שלום ,

אודה לך להערכה לסיכויי להתקבל לתכניות המובילות בארה"ב (15 המובילות) ו INSEAD.

אלו נתוניי:

1.עתודאי, בוגר מדעי המחשב באוניברסיטה בציון ממוצע 74 (הסיבה לממוצע הנמוך היא חוסר בשלות ללימודים גבוהים בשלב בו ניגשתי ללימודים).

2. נבחנתי בעבר ב GMAT בחלק הכמותי בלבד (שאיפתי היתה להתקבל תוכניות בארץ). הציון בחלק הכמותי הוא 50. בהתחשב בעובדה שאני חזק מאד באנגלית, אני צופה ציון של 700 ומעלה בבחינת GMAT מלאה כשאגש.

3. ניסיון – 3 שנים בפיתוח תוכנה במסגרת פרויקט צבאי מוביל לשעת חירום. משמש כרגע כמנהל הפיתוח של הפרויקט (זהו ה title הרשמי, בפועל גם עוסק ב"קשרי לקוחות" מול משתמשי המערכת, הטמעה, גיוס כוח אדם ובניית תוכניות עבודה). לאחר השחרור (בעוד כשנה) יהיו לי 3 שנים ניסיון בתפקיד זה. הצוות תחתיי כולל 11 מתכנתים ומנתחי מערכות, קצינים ואזרחים. בהחלט אוכל להשיג המלצות מקצינים בכירים ועמיתים בעלי ניסיון בתחום.

4. רקע התנדבותי – התנדבות במסגרת צבאית בעבודה מול עיוורים קשישים במרכז לעיוורים, כשנה.

כיצד אוכל לשפר את סיכויי הקבלה שלי אל מול הממוצע שצוין לעיל?

בנוסף אציין כי אני מעוניין להתחיל לימודים בספטמבר 2010 לכל המוקדם.

כפי שציינתי בתשובה הקודמת, אסייג ואומר שההערכה שלי מבוססת על הנתונים הנוכחיים. כלומר, דברים עשויים להשתנות עד תאריך הפנייה שלך, למשל הקושי להתקבל לבתי ספר מסוימים. על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי מועמדותך תהיה בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותית) בתוכניות כגון Darden ו-UCLA, בין תחרותית לסטרצ' בתוכניות כגון NYU ו-Duke, בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בתוכניות כגון Tuckו-Berkeley, וסטרצ' בתוכניות כגון Wharton, Stanford ו-INSEAD.

לגבי הממוצע, תוכל לתקוף את העניין משתי זוויות:

1. מתן "קונטרה" לציונים האלה. כלומר, הבאת אינדיקציות אחרות אשר יעידו, ככל הניתן, כי הציונים אינם משקפים את יכולותיך האנליטיות. למשל, התייחסות של ממליצים לחוזקים האנליטיים שלך תסייע, וכן יסייעו אינדיקציות אובייקטיביות כגון ציון ,GMAT ציון IQ, ציון פסיכומטרי, ציוני תואר שני, ציונים של קורסים שעשית מחוץ לתואר, וכדומה.
    לדוגמא, אם תסיים כמה קורסים בהצטיינות או בציונים גבוהים באוניברסיטה הפתוחה, בייחוד בתחום בו אתה אולי יכול להתפס כחזק פחות (למשל: מתמטיקה?), הדבר ייתן "קונטרה" מסויימת לציוני התואר.

2. מתן הסברים עובדתיים לגבי אופי התואר ומעשיך בתקופת התואר אשר יעידו כי הציונים אינם משקפים נכונה את יכולותיך האנליטיות. למשל – העובדה כי עבדת X שעות בשבוע במהלך התואר, שירות מילואים במהלך התואר וכדומה.

תודה מראש על תשובתך.

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

asircpa
    חבר

גילעם היי,

אני בן 35 ושבוע (המרכיב הקריטי בשאלתי…) , נשוי+1, רואה חשבון בהשכלתי 7 שנים.
    עד לפני 4 שנים ניהלתי משרד רואה חשבון קטן עם אבי.
    ב -4 השנים האחרונות אני עוסק בקידום עסקאות נדל"ן ותשתיות בחו"ל.
    השינוי נעשה בעיקר בהשפעתו של החבר הכי טוב שלי ושותפי לעיקר הפעילות היום, שעבר ללונדון לפני 4 שנים לאחר נישואיו ושיכנע אותי להתחיל בפעילות.

הפעילות גדולה ומורכבת מאוד ובשיטת עבודה עם שותפים מקומיים.
    מדובר בעסקאות ענק.
    יש לי שותפים מקומיים בלונדון, ציריך, ניו דלהי, מילאנו, מוסקבה וניו יורק שעימם אני בקשר יום יומי.

ההתחלה וההקמה הייתה קשה מאוד ומייאשת.
    נכון להיום הייתי מעורב בשנתיים האחרונות, כאשר הפעילות החלה לשאת פרי, בסגירה של מספר עסקאות בשווי כולל של מעל 200 מליון דולר.

התלבטותי – האם ללכת על תואר בלונדון ביזנס סקול בהנחה שאתקבל ?
    לא עשיתי GMAT עדיין.

שאלותי –

1. הגיל – האם אהיה זאב בודד ו"זקן" ביחס לסטודנטים האחרים ? אני מדמיין את רובם צעירים בני 29-31.
    2. כמה הגיל משפיע על סיכויי הקבלה ?
    3. ביצוע תואר כאמור אינו רק השפעה כספית אלא בעל הוצאות עקיפות של הפחתת הפעילות – יקל עלי לדעת שהנטוורקינג שיצא לי משם שווה את ההשקעה.

אודה לך מאוד על תשובתך.
    עצרתי בינתיים את לימודי GMAT על לקבלת החלטה סופית.

אסי

assafwand
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

To: asircpa

take an executive education

Chicago GSB has a very very good exec MBA in London

http://europe.chicagoexec.net/

enjoy

A

Dvir
    חבר

גלעם שלום

אני בן 27, סיימתי תואר ראשון (מנהל עסקים) בהצטיינות יתרה וכן יש לי תואר ראשון נוסף מהאוניברסיטה הפתוחה. שני התארים הושגו במקביל ובמקביל לעבודה במשרה מלאה.

בצבא שירתתי כקצין ביחידה מובחרת (שנתיים נסיון פיקודי) לאחר מכן 3 שנים כראש צוות תוכנה (ניהול של כ 20 איש) וכעת מזה שנתיים אני נמצא בתפקיד ניהולי בכיר (אחריות על כמה מאות עובדים, חבר הנהלה)

בGMAT קבלתי ציון נמוך של 620. ואני מתכוון לשפר אותו בקרוב. מקווה להגיע לסביבות ה 700.

אני מעוניין ללמוד בקולומביה או ב NYU ומבחינת חיבורים והמלצות אני מוכן להגשה לשני המוסדות.

אני רואה כעת שתי אפשרויות:

• להמתין עם ההגשה בתקווה לשפר את ה ג'י מאט. כלומר להגיש באמצע דצמבר (סיבוב שני ב NYU)
    • להגיש כעת את האפליקיישן, עם ציון ג' מאט של 620, ולציין בחיבור הרביעי כי אני מתכוון לחזור על הג'י מאט במהלך החודש הקרוב

איזו מבין האפשרויות עדיפה לדעתך בהנחה והחיבורים וההמלצות הם טובים?

המון תודה על העזרה ועל ניהול הפורום ככלל,

דביר

Dvir
    חבר

גלעם שלום,

תוספת קטנה לשאלה: מה לדעתך הסיכויים להתקבל לקולומביה ול NYU על סמך הנתונים שהצגתי ועם ציון GMAT של 620? באיזו מידה שיפור הציון ל 700 יחזק את מועמדותי?

תודה,

דביר

גלעם שלום

אני בן 27, סיימתי תואר ראשון (מנהל עסקים) בהצטיינות יתרה וכן יש לי תואר ראשון נוסף מהאוניברסיטה הפתוחה. שני התארים הושגו במקביל ובמקביל לעבודה במשרה מלאה.

בצבא שירתתי כקצין ביחידה מובחרת (שנתיים נסיון פיקודי) לאחר מכן 3 שנים כראש צוות תוכנה (ניהול של כ 20 איש) וכעת מזה שנתיים אני נמצא בתפקיד ניהולי בכיר (אחריות על כמה מאות עובדים, חבר הנהלה)

בGMAT קבלתי ציון נמוך של 620. ואני מתכוון לשפר אותו בקרוב. מקווה להגיע לסביבות ה 700.

אני מעוניין ללמוד בקולומביה או ב NYU ומבחינת חיבורים והמלצות אני מוכן להגשה לשני המוסדות.

• להמתין עם ההגשה בתקווה לשפר את ה ג'י מאט. כלומר להגיש באמצע דצמבר (סיבוב שני ב NYU)
    • להגיש כעת את האפליקיישן, עם ציון ג' מאט של 620, ולציין בחיבור הרביעי כי אני מתכוון לחזור על הג'י מאט במהלך החודש הקרוב

דביר

greenyo
    חבר

To: Dvir

גילעם שלום,

רקע: סיימתי עכשיו את לימודיי באונ' בן גוריון ואני שואף להתקבל לאחת מתוכניות הTOP 10 של MBA.

כיהנתי כיו"ר אגודת הסטודנטים באונ' בשנה האחרונה ובמגוון של תפקידים אחרים – אלה החוזקות שלי.

את לימודיי בכלכלה ומדעי המדינה סיימתי בממוצע 85 כללי. אולם הציון בכלכלה הוא 79.

GMAT אני אעשה בשנה הבאה בסביבות אפריל. קיבלתי פידבק חיובי מקידום אפליקיישן בקשר לקבלה לאחת מהתוכניות הטובות.

שאלתי: אני אמור לסגור את התואר ולקבל זכאות (זה גם חשוב לקבלה לעבודה במגוון משרות, חייבים זכאות לתואר)..אולם, אם סוגרים את התואר לא ניתן לשפר ציונים ולהעלות הממוצע בכלכלה..

כמה זה משנה בנוגע לסיכויי הקבלה ובכלל?האם הממוצע מספיק באופן כללי?

בוגרים אחרים אמרו לי שלא כל כך חשוב ופרקטי לשפר ציונים.. אבל חשוב לי לשאול אותך.

תודה רבה,

יונתן.

aringoadmin
    חבר

To: asircpa

גילעם היי,

אני בן 35 ושבוע (המרכיב הקריטי בשאלתי…) , נשוי+1, רואה חשבון בהשכלתי 7 שנים.
    עד לפני 4 שנים ניהלתי משרד רואה חשבון קטן עם אבי.
    ב -4 השנים האחרונות אני עוסק בקידום עסקאות נדל"ן ותשתיות בחו"ל.
    השינוי נעשה בעיקר בהשפעתו של החבר הכי טוב שלי ושותפי לעיקר הפעילות היום, שעבר ללונדון לפני 4 שנים לאחר נישואיו ושיכנע אותי להתחיל בפעילות.

הפעילות גדולה ומורכבת מאוד ובשיטת עבודה עם שותפים מקומיים.
    מדובר בעסקאות ענק.
    יש לי שותפים מקומיים בלונדון, ציריך, ניו דלהי, מילאנו, מוסקבה וניו יורק שעימם אני בקשר יום יומי.

ההתחלה וההקמה הייתה קשה מאוד ומייאשת.
    נכון להיום הייתי מעורב בשנתיים האחרונות, כאשר הפעילות החלה לשאת פרי, בסגירה של מספר עסקאות בשווי כולל של מעל 200 מליון דולר.

התלבטותי – האם ללכת על תואר בלונדון ביזנס סקול בהנחה שאתקבל ?
    לא עשיתי GMAT
    עדיין.

שאלותי –
    הגיל – האם אהיה זאב בודד ו"זקן" ביחס לסטודנטים האחרים ? אני מדמיין את רובם צעירים בני 29-31.
    כמה הגיל משפיע על סיכויי הקבלה ?

הגיל הממוצע של סטודנט ב-LBS (בתחילת התוכנית) הוא 28 בערך, כאשר הרוב המוחלט של הסטודנטים הם בגיל 26-30. להערכתי גילך יקשה משמעותית על סיכויי הקבלה, אך לא יפסול אותך על הסף. LBS מקבלת גם אנשים בגילך. דרך אגב, ב- IMD הפתיחות לגיל 35+ היא הגדולה ביותר.

ביצוע תואר כאמור אינו רק השפעה כספית אלא בעל הוצאות עקיפות של הפחתת הפעילות – יקל עלי לדעת שהנטוורקינג שיצא לי משם שווה את ההשקעה.

המומחיות שלנו היא "איך להתקבל" – לצערי אין לי תשובה מבוססת לשאלה הזו…

אודה לך מאוד על תשובתך.
    עצרתי בינתיים את לימודי
    GMAT על לקבלת החלטה סופית.

אסי

מקווה שעזרתי. בהצלחה, אסי!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

גלעם שלום
    להמתין עם ההגשה בתקווה לשפר את ה ג'י מאט. כלומר להגיש באמצע דצמבר (סיבוב שני ב NYU)
    להגיש כעת את האפליקיישן, עם ציון ג' מאט של 620, ולציין בחיבור הרביעי כי אני מתכוון לחזור על הג'י מאט במהלך החודש הקרוב

אם להערכתך יש סיכוי סביר שתשפר את ה-GMAT ל-700 (או אף ל-680), להערכתי עדיף (בהיבט של הסיכויים) שתנסה לשפר את ה-GMAT ותגיש באמצע דצמבר.

דביר

בבקשה, דביר. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

גלעם שלום,
    תוספת קטנה לשאלה: מה לדעתך הסיכויים להתקבל לקולומביה ול NYU על סמך הנתונים שהצגתי ועם ציון GMAT של 620? באיזו מידה שיפור הציון ל 700 יחזק את מועמדותי?

להערכתי, על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 620, תהיה מועמד תחרותי ב- NYU ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- קולומביה.
    בהנחה של ציון GMAT של 700, והגשה באמצע דצמבר, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-NYU, ובין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-קולומביה.

תודה,
    דביר

בבקשה, דביר. מקווה שעזרתי.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: greenyo

גילעם שלום,
    רקע: סיימתי עכשיו את לימודיי באונ' בן גוריון ואני שואף להתקבל לאחת מתוכניות הTOP 10 של MBA.
    כיהנתי כיו"ר אגודת הסטודנטים באונ' בשנה האחרונה ובמגוון של תפקידים אחרים – אלה החוזקות שלי.
    את לימודיי בכלכלה ומדעי המדינה סיימתי בממוצע 85 כללי. אולם הציון בכלכלה הוא 79.
    GMAT אני אעשה בשנה הבאה בסביבות אפריל. קיבלתי פידבק חיובי מקידום אפליקיישן בקשר לקבלה לאחת מהתוכניות הטובות.
    שאלתי: אני אמור לסגור את התואר ולקבל זכאות (זה גם חשוב לקבלה לעבודה במגוון משרות, חייבים זכאות לתואר)..אולם, אם סוגרים את התואר לא ניתן לשפר ציונים ולהעלות הממוצע בכלכלה..
    כמה זה משנה בנוגע לסיכויי הקבלה ובכלל?האם הממוצע מספיק באופן כללי?

בוגרים אחרים אמרו לי שלא כל כך חשוב ופרקטי לשפר ציונים.. אבל חשוב לי לשאול אותך.
    יונתן, נניח לרגע שציון ה-GMAT שלך יהיה 680. במקרה כזה, אם תוכל לשפר את הציונים כך שתהיה לך הצטיינות בתואר, להערכתי הדבר יתרום למועמדותך לתוכניות Top-10 במידה בינונית עד גבוהה, יותר לכיוון הגבוהה.
    לחילופין, אם ניתן אצלכם לקבל הצטיינות נפרדת במדעי המדינה, ותוכל לשפר את הציונים כך שתוכל להשיג הצטיינות במדעי המדינה, הדבר יתרום למועמדותך במידה בינונית עד גבוהה להערכתי.
    אם תוכל לשפר את הממוצע בכלכלה ל-80 (החלפת קידומת) ואם סביר שהצגת הממוצעים בגליון הציונים תהיה כזו שבה ניתן לראות די בקלות מה הממוצע הנפרד בכל אחד מהחוגים, השיפור ל-80 יתרום למועמדותך במידה בינונית להערכתי. אם הממוצע של 79 לא יוצג בגליון, והתוכניות אליהן תפנה לא ידרשו הצגה נפרדת של כל חוג (תלוי בתוכנית…) התרומה של השיפור מ-79 ל-80 תהיה קטנה להערכתי.
    ככל שציון ה-GMAT יהיה גבוה יותר כך התרומה הפוטנציאלית תקטן. למשל, אם ציון ה-GMAT שלך יהיה 750 אז, להערכתי, אם תוכל לשפר את הציונים כך שתהיה לך הצטיינות בתואר, השיפור יתרום למועמדותך במידה בינונית (בטופ-5) עד קטנה (בתוכניות אחרות, שם תהיה בתרחיש כזה מועמד תחרותי עד חזק גם עם GMAT של 700 למשל).
    כנגד התרומות האפשריות של שיפור הציונים כדאי שתשקול את העלויות האפשריות של המאמץ הזה בהיבט של סיכויי הקבלה (האפשרות של עיכוב במציאת עבודה, האפשרות של מציאת עבודה טובה פחות עד לסגירת התואר) ובהיבט האישי.
    לגבי -"האם הממוצע מספיק" – בכל שנה כמעט בשנים האחרונות התקבלו ישראלים עם ממוצע של 75-79 (ולעיתים 70-74) ל-Top 10. ראה גם:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

תודה רבה,
    יונתן.

בבקשה, יונתן. בהצלחה!

shotta11
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: aringo a

גילעם שלום

רציתי לברר על סיכויי קבלה ל chicago, nyu, wharton, stanford

כמו כן – ברצוני לדעת על סיכויי למלגות משמעותיות בבתי ספר אלו או בדרכים אחרות. (ברור לי שזהו בירור ראשוני ולא מקיף, המטרה היא רק לקבל רעיון לגבי סיכויי)

הרקע:

תואר ראשון בכלכלה חשבונאות, ממוצע 92 (הצטיינות יתרה)

GMAT – 770

בעברי שרות צבאי מלא ללא נסיון פיקודי. כיום – עובד בפירמת רו"ח בינ"ל מזה כשנתיים (כשלוש שנים נכון ליום הגשת האפליקיישן). המלצות אוכל לקבל משני אנשים במשרד בדרגות שונות, ככל הנראה לא יהיו המלצות משמעותיות ממקומות אחרים (עד כמה זה פוגע?).

בנוסף, לאחרונה התחלתי להרצות באונ' הפתוחה בשאיפה לצבור נסיון של שני סמסטרים עד האפליקיישן.

פרוייקטים קהילתיים – ברשותי אישורים על שלושה פרוייקטים של חניכת סטודנטים לקויי למידה וכו' במסגרת תכניות חונכות שנלוות למלגות.

המון תודה

lily
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

שלום גילעם,
    אני חושבת על להתחיל MBA בספטמבר 2010.
    אשמח אם תוכל להעריך את מועמדותי לאוניברסיטאות האירופאיות, עם דגש על LBS, IMD ו-INSEAD. אני מעוניינת בתוכניות של ניהול כללי.

הרקע שלי:
    בת 22.
    השכלה:
    סיימתי השנה הנדסת מחשבים מהפקולטה להנדסת חשמל בטכניון עם ממוצע 88.5 (cume laude)
    תעסוקה:
    תוך כדי התואר עבדתי שנתיים בחברת הי-טק גדולה בחצי משרה בפיתוח וכעת עברתי למשרה מלאה. אציין שזו סביבת עבודה מאוד טובענית, שמחייבת עמידה בלוחות זמנים צפופים.
    התנדבות:
    בשנה שעברה (עוד במהלך התואר הראשון) יזמתי וניהלתי פעילות התנדבותית על בסיס שבועי מטעם החברה בה אני עובדת. הפעילות כללה מהנדסים שבאים ללמד ילדים בתיכון בפריפריה.
    פסיכומטרי: 717, (עם 147 באנגלית)
    GMAT: ניגשת בפברואר.

בנוסף, אשמח לקבל את דעתך האם זה יעזור לי להתקבל אם אני אעזוב עכשיו את ההי-טק ועבוד שנתיים ב-consulting.

תודה רבה
    לילי
    אסטרו
    חבר

גלעם שלום,

אני מסיימת לימודי משפטים באונ' ת"א עם ממוצע 84 ואמורה להתחיל התמחות בפרקליטות המדינה. האם יהיה רלוונטי להגיש מועמדות לתוכנית שמתחילה לאחר בחינות הלשכה (2011) או שמא עליי לצבור ניסיון כלשהו בעבודה? בצבא שירתתי כקצינה ועבדתי במהלך התואר כאחראית משמרת של סטודנטים בחברת היי טק גדולה.

אני מעוניינת ללמוד באונ' קולומביה או NYU מנע"ס. איזה ציון נדרש ממני ב- GMAT ובTOEFL כדי שיהיה לי סיכוי אמיתי?

שאלה נוספת היא לגבי הממליצים- לא כל כך הבנתי מי הם אמורים להיות. האם הם רק עונים על השאלות או שגם האונ' יוצרת איתם קשר?

תודה,

מעין

karin.shimon
    חבר

גילעם שלום,

ראשית – תודה רבה (!) על העזרה הגדולה ועל המידע הרב והחשוב שהינך מספק לכל משתמשי האתר, ואני ביניהם!

רציתי לדעת, האם ישנם נתונים (או אומדן כלשהו) לגבי מספר המתקבלים ל-CBS ממועד ההגשה המוקדמת, והאם יש בכך כדי להעיד על אומדן של מספר המקומות שנותרו למועמדים ישראלים לסתיו 2009?

בתודה מראש.
    aringoadmin
    חבר

To: shotta11

גילעם שלום
    רציתי לברר על סיכויי קבלה ל chicago, nyu, wharton, stanford
    כמו כן – ברצוני לדעת על סיכויי למלגות משמעותיות בבתי ספר אלו או בדרכים אחרות. (ברור לי שזהו בירור ראשוני ולא מקיף, המטרה היא רק לקבל רעיון לגבי סיכויי)
    הרקע:
    תואר ראשון בכלכלה חשבונאות, ממוצע 92 (הצטיינות יתרה)
    GMAT – 770
    בעברי שרות צבאי מלא ללא נסיון פיקודי. כיום – עובד בפירמת רו"ח בינ"ל מזה כשנתיים (כשלוש שנים נכון ליום הגשת האפליקיישן). המלצות אוכל לקבל משני אנשים במשרד בדרגות שונות, ככל הנראה לא יהיו המלצות משמעותיות ממקומות אחרים (עד כמה זה פוגע?).

אם כל הפרמטרים האחרים זהים (איכות ההמלצה, בכירות הממליץ וכדומה), עפ"י נסיוננו בד"כ שתי המלצות ממקומות עבודה שונים יהיו קצת חזקות יותר ויוסיפו לך "יותר נקודות" (תרומה לסיכויים: קטנה) לעומת שתי המלצות מאותו מקום עבודה. עם זאת, אני מכיר מועמדים רבים שהגישו שתי המלצות (ובמקרים מועטים אפילו שלוש) מאותו מקום עבודה והתקבלו.

בנוסף, לאחרונה התחלתי להרצות באונ' הפתוחה בשאיפה לצבור נסיון של שני סמסטרים עד האפליקיישן.
    פרוייקטים קהילתיים – ברשותי אישורים על שלושה פרוייקטים של חניכת סטודנטים לקויי למידה וכו' במסגרת תכניות חונכות שנלוות למלגות.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-NYU, תחרותי עד חזק (קרוב יותר לחזק) ב-שיקגו וב-וורטון, ותחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-סטנפורד.
    לגבי המילגות – תוכל לראות סכומי מילגות שקיבלו כמה ישראלים בתוכניות האלה כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-finaid.htm

המון תודה

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

מוצגות 50 תגובות – 551 עד 600 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.