Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 701 עד 750 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • daniela
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: All

שלום,
    רציתי לחדד את השאלה שלי: ברור לי שג'ימט גבוה יותר יסייע.
    השאלה היא האם ג'ימט כזה יכול להספיק.
    אני מודעת לכך שהציון שלי בכמותי חריג לטובה. אין לכך השפעה חיובית?
    תודה
    KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

To: daniela

דניאלה,

32 במילולי זה נמוך, ואני אומר זה במובן החיובי של המלה. זה אומר שבקלות יחסית את יכולה להשתפר במילולי. אם תביאי את המילולי ל- 40, כבר יש לך ציון באיזור של 720-730. תלוי בקריירה שאת מעוניינת בה (בייעוץ זה חשוב יותר), אבל אל תשכחי שמסתכלים על GMAT גם בתהליך חיפוש העבודה כשאת כבר בלימודים.

אז שורה תחתונה, אני ממליץ על:

1. לקרוא הרבה ספרים באנגלית בזמן הקרוב. זה הדרך היחידה לשפר את מהירות הקריאה שהיא קריטית כדי לשפר את התוצאה בחלק המילולי.

2. ללמוד את החוקים של האנגלית שוב.

3. להתכונן למבחן הבא עוד יותר מלמבחן האחרון.

4. ובתקווה לקבל יותר (לא סוף העולם אם לא תקבלי יותר).

בהצלחה, ארנון

daniela
    חבר

ארנון,

דבר ראשון – תודה רבה על תשובתך.

רציתי ליישר איתך קו בנוגע למשהו קטן:
    כמה אנשים אמרו לי שאני לא אוכל להוציא שוב 50 בכמותי כי המחשב "זוכר" מי אני ובמבחן הבא הוא יתחיל איתי משאלות קשות יותר כבר בהתחלה, בצורה שלא תאפשר לי לחזור שוב על תוצאה של 50 ושאני צפוייה להוציא בערך 2 נקודות פחות (48).
    האם יש בכך שמץ של אמת או שזוהי שטות מוחלטת?

בתודה,
    דניאלה

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

דניאלה – מבלי להיות מומחה גדול אני נוטה חד משמעית לכיוון של שטות מוחלטת. איזה אינטרס בעולם יש לחברה שעושה את המבחן להקשות על אנשים שניגשם פעם שניה? המנדט שלהם הוא ליצור מבחן אחיד שמודד התאמה למדדים שונים – וזה מה שהם עושים.

לצערי, אנשים (אלו שאמרו לך את מה שאמרו) מפיצים טענות חסרות בסיס שמסבכות את החיים לניגשים לבחינה הזו. אני בטוח שאין להם כוונה רעה אבל אל תאמיני להם. מחקר קצר באינטרנט יראה לך שהארגון שמנהל את הבחינה מכחיש את כל הטענות האלה בתוקף.

את צריכה לשאוף להיות מעל האחוזון ה-80 בשתי הקטגוריות כדי להיות מועמדת חזקה (מבחינת ג'י ט) בבתי הספר המובילים.

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 124

דניאלה, גיל,

זה לא ה-thread שלי, אבל חשבתי שיש לי מה לתרום לדיון.

בהנחה שהאלגוריתם של המבחן לא השתנה מאז שהחברה שמפעילה אותו השתנתה, נכון לומר שההיסטוריה של הנבחן נשמרת, ושהיא משמשת בסיס לבחירת השאלות בבחינה הנוספת, לעיתויין ולמינונן. כך לדוגמא, אם קומבינטוריקה היה נושא שנבחן התקשה בו במבחן הקודם (ברמת התשובות הנכונות או במשך הזמן הנדרש לתשובה), סביר שמינון השאלות מהנושא יהיה גבוה באופן יחסי למינון הרגיל של נבחן חדש. סביר גם שמיקום השאלות הללו יהיה מוקדם יחסית במבחן, כך שהעדר שיפור מצד הנבחן יכול להוליך אותו למיקום נחות יותר לעומת האוכולוסיה.

להבנתי, ציון הג'ימט הוא מדד לחוזק האקדמי והאנליטי של מועמד, ולכן קשור בעבותות לציון התואר/תארים ולפרמטרים נוספים במועמדות. עיסוק בציון באופן מנותק מהמועמדות ההוליסטית יכול להוביל למסקנות לא מדויקות.

בהצלחה,
    אהרון

KatzA09
    חבר

דניאלה,

אין בעד מה. אם את רוצה להמשיך את הדיאלוג איתי בדוא"ל, ניתן להשיג אותי ב- [email protected].

מה שגיל כתב נשמע לי הגיוני. בנוסף, גם אם תקבלי 48 בכמותי זה לא סוף העולם אם את תשפרי את המילולי באופן ניכר. הכמותי שלי ממש לא מיוחד מדי (50, 95%) ועדיין קיבלתי ציון גבוה משום שהמילולי שלי היה גבוה יחסית (46, 99%). אין הרבה אנשים שיכולים לקבל ציון גבוה בכמותי ובמילולי יחד, ומי שמצליח לעשות את זה מקבל ציון גבוה מאוד. הציונים הגבוהים לא הולכים למי שקיבלו 99% בכמותי ו- 50% במילולי, אלא למי שהוציא 95% בשניהם.

יש בחור מסוים, שאולי יבחר להזדהות פה, שניגש למבחן בעצתי אחרי שהוציא 690. הוא הוציא 790 במבחן השני. נראה שהאלגוריתם לא היה יותר מדי לרעתו :-) זוהי אנדוקטה אז אל תבססי את ההחלטה שלך על זה. אבל אם את חושבת שקריירה בייעוץ אולי זה מה שאת רוצה, לפחות בשנים הראשונות אחרי התואר, אני מציע לעשות את ה- GMAT שוב (אם את מאמינה שתוכלי לשפר את הציון המילולי באופן ניכר). זה גם ממש לא יזיק לסיכויי הקבלה שלך לבתי הספר.

ארנון

gileyal
    חבר

כדי לסגור את הנושא אחת ולתמיד שלחתי מייל ל-GMAC עם שאלה כללית – האם כשהמערכת מייצרת עבור מועמד מבחן שני, נעשה שימוש במידע מהמבחן הראשון?

אני מאמין שיגידו לי שלא – אבל בואו נראה.

idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

אני עשיתי את המבחן פעמיים, בראשון הוצאתי 49 בכמותי ובשני 50 ולא הרגשתי הבדל ברמת הקושי.

בהצלחה,

עידן

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

הבדלי שכר לאורך זמן ובאופן כולל של בתי ספר שונים

http://bwnt.businessweek.com/interactive_reports/mba_pay_2009/index.asp?sortCol=est_career_pay&sortOrder=2&pageNum=1&resultNum=100
    גם פותר את התעלומה מדוע H/W/S
    הם הנחשבים
    Its all about the money

gileyal
    חבר

תשובהת GMAC לשאלה האם יש קשר בין המבחן הראשון לשני:

Dear Gil Eyal,

This rumor that you heard is inaccurate. The information from your previous exam does not affect future exams in any way.

assafwand
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

To: gileyal

I completly agree – this is utter BS – each exam is brand new and the system does not take into account the previous test

A

asfsms
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

אהלן גלעם!

תחילה אציין ששמעתי עליכם מחבר משפחה שסיים לאחרונה את המסלול בNYU. מה שמוכיח שאין פרסום טוב יותר מלקוחות מאושרים.
    אז כל הכבוד לכם.

עכשיו לענייני:
    אני בן 26, בוגר (בהצטיינות) תואר כפול בהנדסת תעשייה וניהול וכלכלה מהטכניון.
    בצבא הייתי מתכנן מכאני ומוביל פרוייקטים בתחום הטכנולוגיה ביחידה הטכנולוגית של חיל מודיעין.
    בכל פרוייקט נתון היו תחתיי לכל היותר 2 אנשים.
    עבדתי בתחום גם לאחר הצבא למשך שנה.
    בזמן הלימודים התנדבתי מס' פעמים לפרוייקטים (עזרה לניצולי שואה, שכבות חלשות וכו). הייתי רכז באגודת הסטודנטים.
    בשנה לאחרונה לתואר התחלתי לעבוד באינטל (לא ניהול).
    אני משער ומקווה שאקבל ציון של כ700 בgmat.

מטרתי היא להתקבל לאחת מהטופ 10 בארה"ב (העדפה לNYU).
    רציתי לדעת מה סיכויי לקבלה או מה עליי לעשות כדי לשפר את הסיכויים (אולי עבודה עם אופי יותר ניהולי?)
    באותה הזדמנות רציתי לדעת מה דעתך (בהשוואה לטופ בארה"ב) על התוכניות של university of toronto / וSchulich

תודה רבה,
    אסף

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

שלום,
    רציתי לחדד את השאלה שלי: ברור לי שג'ימט גבוה יותר יסייע.
    השאלה היא האם ג'ימט כזה יכול להספיק.

דניאלה, כן, הוא עשוי להספיק (למעשה, היו לנו מועמדים בעבר שהתקבלו להרוורד עם GMAT סביב ה-600). ל-80% המהתקבלים ל-הרווארד בשנה שעברה היה ציון GMAT בטווח של 770 – 680 (הממוצע: 720). בסטנפורד, ל-80% מהמתקבלים היה ציון GMAT בטוח של 770 – 670 (הממוצע: 726). כלומר, ציון של 680 נמצא בטווח הסביר מבחינת סיכויי קבלה, וככל שתשפרי אותו סביר שהדבר יחזק את מועמדותך עוד יותר.

אני מודעת לכך שהציון שלי בכמותי חריג לטובה. אין לכך השפעה חיובית?

רוב התוכניות המובילות מעדיפות לראות איזון יחסי בין הציון הכמותי למילולי. בהנחה שהציון הכולל זהה, סביר שמצב בו יש איזון בין שני הציונים עדיף על מצב בו יש ביניהם פער משמעותי.

תודה

בבקשה, דניאלה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: asfsms

אהלן גלעם!

תחילה אציין ששמעתי עליכם מחבר משפחה שסיים לאחרונה את המסלול בNYU. מה שמוכיח שאין פרסום טוב יותר מלקוחות מאושרים.
    אז כל הכבוד לכם. שמח לשמוע. תודה!

עכשיו לענייני:
    אני בן 26, בוגר (בהצטיינות) תואר כפול בהנדסת תעשייה וניהול וכלכלה מהטכניון.
    בצבא הייתי מתכנן מכאני ומוביל פרוייקטים בתחום הטכנולוגיה ביחידה הטכנולוגית של חיל מודיעין.
    בכל פרוייקט נתון היו תחתיי לכל היותר 2 אנשים.
    עבדתי בתחום גם לאחר הצבא למשך שנה.
    בזמן הלימודים התנדבתי מס' פעמים לפרוייקטים (עזרה לניצולי שואה, שכבות חלשות וכו). הייתי רכז באגודת הסטודנטים.
    בשנה לאחרונה לתואר התחלתי לעבוד באינטל (לא ניהול).
    אני משער ומקווה שאקבל ציון של כ700 ב
    gmat.

מטרתי היא להתקבל לאחת מהטופ 10 בארה"ב (העדפה לNYU).
    רציתי לדעת מה סיכויי לקבלה או מה עליי לעשות כדי לשפר את הסיכויים (אולי עבודה עם אופי יותר ניהולי?)
    באותה הזדמנות רציתי לדעת מה דעתך (בהשוואה לטופ בארה"ב) על התוכניות של
    university of toronto וSchulich

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב- NYU וב- דיוק, תחרותי ב- מישיגן וב- טאק, בין תחרותי לסטרצ' ב- MIT וב- ברקלי, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- קלוג וב- וורטון, וסטרצ' ב- שיקגו וב- הרווארד.

אכן, תפקיד ניהולי יסייע משמעותית למועמדותך להערכתי. בנוסף, כרגיל, יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לחשוב על אפשרות לחדש התנדבות שעשית בעבר (להתחיל כרגע התנדבות חדשה יכול לסייע אך יכול גם לפגוע אם זה ייראה "תפור" לצורך האפליקיישן), לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים והצטיינויות בעבודה, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), להוציא GMAT טוב, לכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.
    ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

מבחינת הקושי להתקבל, Schulich ו-טורונטו שקולות לתוכניות שמדורגות בארה"ב סביב מקום 25. תלחץ על הלינקים כדי לראות קצת דירוגים בולטים ונתוני תעסוקה. תהליך הקבלה דומה לזה של התוכניות האמריקאיות, וככלל הרושם שלי הוא שמדובר בתוכניות איכותיות.

תודה רבה,
    אסף

מקווה שעזרתי, אסף. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

dan2010
    חבר

To: aringo a

היי גילעם,

שמי דן וכמו רבים אחרים שמעתי על ארינגו מחברים מרוצים, אז באמת רואים שאתם עושים עבודה בצורה יפה מאוד.

רציתי לשאול בנוגע לאפשרויות הקבלה שלי (והעדפות) לאוניברסיטאות בארה"ב. הרקע שלי הוא:

בן 25, מסיים הנדסת חשמל בטכניון, ממוצע 85. עובד כבר 3 שנים בתור סטודנט (חצי משרה) בחברת אלביט מערכות בפיתוח אלגוריתמים למערכות תקשורת. בצבא הייתי ביחידה של חיל המודיעין, אחראי מקצועית על 3-5 אנשים, בתקופות שונות. התנדבתי 3 שנים בבי"ס בדרום תל-אביב בהעברת שיעורים לתלמידים ממשפחות קשות יום. עדיין אין לי ג'ימאט, אבל לאור נסיון עם הפסיכומטרי ועוד כמה דברים, ההערכה שלי היא על איזור 700-710.

אני רוצה להשתלב בניהול היי-טק, לכן כרגע אני חושב להגיש ל-MIT, Berkeley, Stanford.

רציתי בבקשה לדעת מהי הערכתך לגבי הסיכויים שלי להתקבל לאוניברסיטאות הללו, ואולי להמליץ על על מקומות נוספים בארה"ב בעלי אוריינטציה טכנולוגית שאני אולי פחות מכיר, ולהתייחס לסיכויי הקבלה שלי אליהם.

בנוסף, רציתי בבקשה לשאול לגבי החשיבות שכולם מייחסים לביקור בקמפוסים לפני הגשת האפליקיישן. זה באמת כ"כ חשוב לציין באפליקישן שביקרת בקמפוס ונפגשת עם אנשים? למען האמת אני לא בטוח עד כמה אוכל ליצור רושם בלתי נשכח על אנשים שאינני מכיר בתוך מספר שעות. אנשים שאני עובד איתם יודעים להעריך אותי, אבל רושם ראשוני מדהים הוא לא משהו שאני תמיד יודע לייצר בזמן קצר. מבחינתי גם לא כ"כ חשוב איך המקום נראה, לכן אם זה לא קריטי לסיכויי הקבלה, הייתי מעדיף להימנע מביקורים. לדעתך זאת טעות?

תודה רבה והמשך יום נעים,

דן

אלמוני
    אורח
    מספר הפוסטים: 24

To: aringo, aringo a

אהלן גילעם!

מעוניין לציין כבר בתחילת ההודעה את הערכתי על ההתייחסות הרצינית והמושקעת לכל פנייה!

שמי אורי, בן 27 מת"א.

הנני מסיים בימים אלו שירות של 9 שנים כטייס מסוקים בחיל האויר.

בעוד כשבוע אני מתחיל את לימודיי באונ' ת"א בתואר ראשון במחשבים וכלכלה (התקבלתי לאור ציוני בבגרות ופסיכומטרי 763).

לאור גילי ה"מופלג" יחסית, ולאור ניסיוני בצבא (אותו מיד אפרט) – אני מעוניין ללמוד תואר שני במנהל עסקים.

שירות כטייס טומן בחובו יכולות והתנסויות מוכרות – תהליך מיוני והכשרתי קשה וארוך, יכולות תפקוד בסביבה קיצונית משתנה, ניתוח נתונים וקבלת החלטות בקצבים מהירים וכד'.

במהלך השירות ביצעתי שני תפקידים מרכזיים, אשר לטעמי מחזקים את ההתאמה והבשלות שלי לתוכנית MBA –

1. ראש מדור במחלקת אמל"ח (שנתיים) – תפקיד מרכזי בשרשרת בניין הכוח של חה"א. בתמציתיות – עיקר התפקיד הינו ייזום ומימוש של פרויקטים הקשורים לפיתוח, רכש, התקנה והטמעת אמל"ח בפלטפורמות הטסות. מעבר לכותרות, זוהי עבודה יומיומית של שילוב בין החזון שלך, הצורך המבצעי והיכולות הטכנולוגיות העכשוויות. בפרקטיקה – מדובר בעיסוק שוטף בבקרת ישירה של מנהלי הפרויקטים השונים (עסקתי במקביל בבקרה של פרויקטים שחלקם בשווי של למעלה מחצי מליארד ש"ח), השגת מימון ותקצוב לפרויקטים, אפיון הפתרונות הטכנולוגיים וקבלת החלטות על אופן מימוש הפתרונות – משאבים, לו"ז, ביצועים, ניהו"ס וכד'. בסוף – מנהלי הפרויקט הגישו אלי דין וחשבון על התנהלותם. ראוי לציין שמוניתי בגיל צעיר יחסית לתפקיד ראש מדור (24).

2. סגן מפקד טייסת (שנתיים) – ברצף לתפקיד הקודם – כשמו כן הוא. תפקיד פיקודי גרידא. אחראי על כשירות הלוחמים למלחמה, תכנון השגרה בטייסת מרזולוציה של שנה ועד לרזולוציה של שבוע. מנהל ומוביל בטייסת – מנחה פיקודי ומקצועי בתחום התכנון ובתחום הטיסה.

בעיני ניסיון החיים הנ"ל הביא לידי ביטוי את יכולות הניהול והפיקוד שלי יחד עם הכרות מעמיקה עם תהליכים עסקיים אזרחיים לכל דבר (לא הזכרתי את הקשר האישי והעסקי לחברות אזרחיות ידועות בארץ ובעולם).

ת'אכלס, מזה זמן אני חוקר את הנושא והחלטתי הראשונית הינה להגיש מועמדות לתוכנית של 2010 באונ' הבאות:

LBS, COLUMBIA, HARVARD, STANFORD.

אני מודע לעובדה שהקבלה לתוכניות מותנית בתואר ראשון (למעט לונדון) – אך מאחר ועובדה זו ככה"נ תביא אותי למצב בו אתחיל את לימודיי במקרה הטוב בגיל 30 – אני מקווה שועדות הקבלה לא "יזרקו" אותי מכל המדרגות ללא התחשבות בניסיון החיים איתו אני מגיע.

GMAT – אני מתכנן לעשות בקיץ – מכוון לגבוה ביותר – נראה לי סדר גודל 750 ריאלי.

אשמח אם תתייחס לסיכויי הקבלה שלי לאונ' שציינתי בראייה של התמודדות עם וללא תואר ראשון.

תודה!!

אורי.

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: oriz

אורי,

אני ממליץ לך בחום לשקול גם את INSEAD, שידוע בחיבתו לטייסים ישראלים (עם ובלי תואר ראשון)…

אם אתה רוצה יותר פרטים, אתה מוזמן לכתוב לי למייל שנמצא בפרופיל שלי.

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: dan2010

היי גילעם,

שמי דן וכמו רבים אחרים שמעתי על ארינגו מחברים מרוצים, אז באמת רואים שאתם עושים עבודה בצורה יפה מאוד. שמח לשמוע, תודה!

רציתי לשאול בנוגע לאפשרויות הקבלה שלי (והעדפות) לאוניברסיטאות בארה"ב. הרקע שלי הוא:

בן 25, מסיים הנדסת חשמל בטכניון, ממוצע 85. עובד כבר 3 שנים בתור סטודנט (חצי משרה) בחברת אלביט מערכות בפיתוח אלגוריתמים למערכות תקשורת. בצבא הייתי ביחידה של חיל המודיעין, אחראי מקצועית על 3-5 אנשים, בתקופות שונות. התנדבתי 3 שנים בבי"ס בדרום תל-אביב בהעברת שיעורים לתלמידים ממשפחות קשות יום. עדיין אין לי ג'ימאט, אבל לאור נסיון עם הפסיכומטרי ועוד כמה דברים, ההערכה שלי היא על איזור 700-710.

אני רוצה להשתלב בניהול היי-טק, לכן כרגע אני חושב להגיש ל-MIT, Berkeley, Stanford.

רציתי בבקשה לדעת מהי הערכתך לגבי הסיכויים שלי להתקבל לאוניברסיטאות הללו, ואולי להמליץ על על מקומות נוספים בארה"ב בעלי אוריינטציה טכנולוגית שאני אולי פחות מכיר, ולהתייחס לסיכויי הקבלה שלי אליהם.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי מועמדותך תהיה בין תחרותית לסטרצ' ב- ברקלי וב- MIT, וסטרצ' ב- סטנפורד. אולי כדאי לך לבחון גם את טקסס ואת קרנגי מלון, הנחשבות לחזקות בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית. להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-טקסס, ותחרותי עד חזק בקרנגי מלון.

בנוסף, רציתי בבקשה לשאול לגבי החשיבות שכולם מייחסים לביקור בקמפוסים לפני הגשת האפליקיישן. זה באמת כ"כ חשוב לציין באפליקישן שביקרת בקמפוס ונפגשת עם אנשים? למען האמת אני לא בטוח עד כמה אוכל ליצור רושם בלתי נשכח על אנשים שאינני מכיר בתוך מספר שעות. אנשים שאני עובד איתם יודעים להעריך אותי, אבל רושם ראשוני מדהים הוא לא משהו שאני תמיד יודע לייצר בזמן קצר. מבחינתי גם לא כ"כ חשוב איך המקום נראה, לכן אם זה לא קריטי לסיכויי הקבלה, הייתי מעדיף להימנע מביקורים. לדעתך זאת טעות?

תוכל למצוא תשובות לשאלות האלה, ופרטים נוספים בנושא של ביקור בקמפוס, כאן: http://aringo.co.il/HebrewSite/CampusVisit.htm

תודה רבה והמשך יום נעים,

דן

בבקשה, דן. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: epony

שלום גלעם,

אני סטודנט למשפטים ועומדת בפני האפשרות להשתתף בתוכנית חילופי-סטודנטים וללמוד כבר במהלך התואר הראשון סמסטר אחד בחו"ל.

קיימות מספר אוניברסיטאות רלוונטיות בארה"ב ובאירופה, ורציתי לשאול מה לדעתך יוכל לתרום יותר למועמדות שלי לתוכנית MBA מובילה (Top 10) – סמסטר באוניברסיטה מוכרת בארה"ב (Top 20), או סמסטר באוניברסיטה קטנה-בינונית מחוץ לארה"ב (אירופה, אסיה), מה שייתפס אולי בעיניהם כ"בינלאומי" יותר מבחינת ה-admission drivers.

להערכתי, סמסטר באוניברסיטה מוכרת בארה"ב יתרום למועמדותך יותר (במידה משמעותית) מאשר האופציה השניה. אם אני מבין נכון, רוב התוכניות שתגיש אליהן מועמדות ל-MBA יהיו בארה"ב. סביר שהשם של אחת מהטופ-20 בארה"ב יעשה עליהן רושם חזק יותר. להערכתי התרומה ל-admission driver של international orientation תהיה דומה בשני המקרים (בהנחה שלא גרת/עבדת/למדת בעבר בארה"ב או באירופה).

תודה,

בבקשה. מקווה שעזרתי.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

אהלן גילעם!

מעוניין לציין כבר בתחילת ההודעה את הערכתי על ההתייחסות הרצינית והמושקעת לכל פנייה!

שמי אורי, בן 27 מת"א.

הנני מסיים בימים אלו שירות של 9 שנים כטייס מסוקים בחיל האויר.

בעוד כשבוע אני מתחיל את לימודיי באונ' ת"א בתואר ראשון במחשבים וכלכלה (התקבלתי לאור ציוני בבגרות ופסיכומטרי 763).

לאור גילי ה"מופלג" יחסית, ולאור ניסיוני בצבא (אותו מיד אפרט) – אני מעוניין ללמוד תואר שני במנהל עסקים.

שירות כטייס טומן בחובו יכולות והתנסויות מוכרות – תהליך מיוני והכשרתי קשה וארוך, יכולות תפקוד בסביבה קיצונית משתנה, ניתוח נתונים וקבלת החלטות בקצבים מהירים וכד'.

במהלך השירות ביצעתי שני תפקידים מרכזיים, אשר לטעמי מחזקים את ההתאמה והבשלות שלי לתוכנית MBA –

1. ראש מדור במחלקת אמל"ח (שנתיים) – תפקיד מרכזי בשרשרת בניין הכוח של חה"א. בתמציתיות – עיקר התפקיד הינו ייזום ומימוש של פרויקטים הקשורים לפיתוח, רכש, התקנה והטמעת אמל"ח בפלטפורמות הטסות. מעבר לכותרות, זוהי עבודה יומיומית של שילוב בין החזון שלך, הצורך המבצעי והיכולות הטכנולוגיות העכשוויות. בפרקטיקה – מדובר בעיסוק שוטף בבקרת ישירה של מנהלי הפרויקטים השונים (עסקתי במקביל בבקרה של פרויקטים שחלקם בשווי של למעלה מחצי מליארד ש"ח), השגת מימון ותקצוב לפרויקטים, אפיון הפתרונות הטכנולוגיים וקבלת החלטות על אופן מימוש הפתרונות – משאבים, לו"ז, ביצועים, ניהו"ס וכד'. בסוף – מנהלי הפרויקט הגישו אלי דין וחשבון על התנהלותם. ראוי לציין שמוניתי בגיל צעיר יחסית לתפקיד ראש מדור (24).

2. סגן מפקד טייסת (שנתיים) – ברצף לתפקיד הקודם – כשמו כן הוא. תפקיד פיקודי גרידא. אחראי על כשירות הלוחמים למלחמה, תכנון השגרה בטייסת מרזולוציה של שנה ועד לרזולוציה של שבוע. מנהל ומוביל בטייסת – מנחה פיקודי ומקצועי בתחום התכנון ובתחום הטיסה.

בעיני ניסיון החיים הנ"ל הביא לידי ביטוי את יכולות הניהול והפיקוד שלי יחד עם הכרות מעמיקה עם תהליכים עסקיים אזרחיים לכל דבר (לא הזכרתי את הקשר האישי והעסקי לחברות אזרחיות ידועות בארץ ובעולם).

ת'אכלס, מזה זמן אני חוקר את הנושא והחלטתי הראשונית הינה להגיש מועמדות לתוכנית של 2010 באונ' הבאות:

LBS, COLUMBIA, HARVARD, STANFORD.

אני מודע לעובדה שהקבלה לתוכניות מותנית בתואר ראשון (למעט לונדון) – אך מאחר ועובדה זו ככה"נ תביא אותי למצב בו אתחיל את לימודיי במקרה הטוב בגיל 30 – אני מקווה שועדות הקבלה לא "יזרקו" אותי מכל המדרגות ללא התחשבות בניסיון החיים איתו אני מגיע.

GMAT – אני מתכנן לעשות בקיץ – מכוון לגבוה ביותר – נראה לי סדר גודל 750 ריאלי.

אשמח אם תתייחס לסיכויי הקבלה שלי לאונ' שציינתי בראייה של התמודדות עם וללא תואר ראשון.

מנסיוני יהיה לך קשה מאוד עד בלתי אפשרי להתקבל ל-סטנפורד, הרווארד, ו-קולומביה במצב בו אינך צפוי לסיים את התואר הראשון עד תחילת ה- MBA (כדאי אולי שתפנה אליהם בעניין, וגם אל LBS, לפני שתתחיל להשקיע באפליקיישן). בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, וציון GMAT של 750, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד סטרצ' ב- LBS, ללא תואר.

בהנחה של פניה בגיל 30 עם תואר בממוצע 80, חיבורים והמלצות חזקים, וציון GMAT של 750, להערכתי תהיה מועמד חזק ב- LBS, תחרותי עד חזק ב- קולומביה (קרוב יותר לתחרותי), ותחרותי ב- הרווארד וב- סטנפורד.

תודה!!

אורי.

מקווה שעזרתי, אורי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

lifemr
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

גילעם וצוות ארינגו שלום.
    כמו כולם אתחיל בלהודות לכם על האור שאתם שופכים על הנושא המיסתורי הזה שנקרא תואר שני בחו"ל, הוא מוערך מאוד.

אני בן 23 ובעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון בממוצע 75.
    כרגע עובד בבנק, ומעוניין בהמשך לימודים באחת מהואניברסיטאות הבאות:
    UCLA Anderson
    USC Marshall
    UW Foster
    אוניברסיטאות אחרות באזור קליפורניה-אורגן-וואשינגטון גם מעניינות אותי.
    הייתי שמח לדעת האם זה אפשרי ע"ס הממוצע הנמוך שלי, ואיזה ציון GMAT TOEFL עלי לקבל ע"מ לשפרם. אני מאמין שציון בסביבות ה700 הוא אפשרי מבחינתי.

מקווה שנתתי את כל המידע הרלוונטי
    שוב תודה רבה על עזרתך

ukki
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

שלום גילעם.

הייתי מעוניין לדעת קצת על ההבדלים בין התכנית של קיימברידג' (Judge) ואוקספורד (Said).
    איזו נתפסת כתכנית טובה יותר? איזו יותר מתאימה לאנשים עם רקע טכנולוגי, שמתכננים להשתלב בתעשייה לאחר התואר? איזה סוג של אנשים כל תכנית מחפשת (דגשים באפליקיישן), ובאיזה תחומים רוב הבוגרים משתלבים?

לתשובתך אודה.

JR13
    חבר
    מספר הפוסטים: 52

גילעם שלום,
    כחלק מהאפליקשיין, נדרש לשלוח לאוניברסיטאות גם גליון ציונים ואישור סיום תואר ראשון באנגלית.
    מעבר לתואר הראשון, עברתי גם קורסים מקצועיים (ניתוח מערכות מידע, ניהול פרוייקטים) ולימודי תעודה לטכנאי הנדסת תוכנה.

א. האם כדאי לציין פרטים אלה באפליקשיין ?
    ב. האם נדרש לשלוח לאוניברסיטאות גם תעודות של קורסים מקצועיים כדוגמת אלה שציינת מעלה ?

נ.ב.
    אני מתכוון לגשת לIMD וקיימברידג'

מנקסטר
    חבר

To: aringo

שלום גילעם!

אני מתכוון לנסות להתקבל לאחד מבתיה"ס הגדולים בארה"ב. אני עדיין לא כ"כ סגור על איזה בי"ס ואיזו תכנית בדיוק ואני מקווה שאתה תוכל לעזור לי בהערכת סיכויי קבלה וכן בהכוונה ראשונית- איך לבחור בי"ס ותכנית.

אני בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנע"ס באונ' העברית. ממוצע 90 (פחות או יותר זהה בכלכלה ובמנע"ס). ממש השבוע עשיתי GMAT וקיבלתי 740.

מבחינת ניסיון תעסוקתי- אני עובד בגוף פיננסי גדול מזה כ-3 שנים (כנראה אשלים 4, אני מתכנן לנסות להתקבל לאוגוסט 2010). בערך אחרי שנה וחצי נכנסתי למסלול עתודה ניהולית במסגרתו אני עובר קורסים מקצועיים (סחר בינ"ל, שוק ההון ועוד)וקורסים להכשרת מנהלים (החל מסדנאות שפת גוף ותקשורת בין-אישית ועד תרגילי מנהיגות וכו') וכן מרכז לא מעט פרוייקטים, בעיקר שיווקיים, ככה שיוצא לי גם להתנסות די הרבה בתכנון ובהנעת עובדים.

מבחינת הכיוון, שני התחומים שהכי מעניינים אותי הם מימון, כמעט על כל האספקטים שלו (לקחתי כמעט כל קורס אפשרי במימון במסגרת התואר הראשון) ושיווק- ברמה האסטרטגית.

באלו מקומות יהיה ריאלי מבחינתי לקוות למלגות משמעותיות? האם המלגות תלויות גם בציונים או רק במצב כלכלי? הבנתי שבמצב של ימינו הבנקים בארה"ב לא בדיוק ממהרים לתת הלוואות גם לסטודנטים בבתי"ס המובילים, וגם אם כן- לא בטוח שהלוואה כזו היא כדאית. בניגוד לשנים קודמות, אף אחד היום לא יכול להבטיח משכורת שמנה עם סיום התואר.

ומבחינת כחירת בי"ס וכיוון- יש איזשהו מקום שמרכז את התכניות המובילות? או מדרג את האוניברסיטאות לפי תחומים שונים?

המון מהון תודה על העזרה!

epony
    חבר

To: מנקסטר

מנקסטר,

גילעם בחופש עד ה-24 לחודש, אז ברשותך, הנה כמה מקורות שיכולים לעזור:

• האתר של ארינגו (החברה של גילעם) מרכז לא מעט חומר בנושא MBA בחו"ל: http://www.aringo.co.il
    • למגזין Business Week יש מדור שלם שעוסק בבתי"ס למנע"ס (בדגש מסויים על ארה"ב): http://www.businessweek.com/bschools
      ל-Financial Times יש מדור דומה, עם גישה קצת יותר בינ"ל: http://www.ft.com/businesseducation
    • בתי"ס שמזוהים במיוחד עם מימון הם: Wharton, Columbia, Chicago.
    • בתי"ס שמזוהים במיוחד עם שיווק הם: Kellogg, Michigan (Ross), Duke.

כמו-כן, אני ממליץ לך בחום להתכרבל עם המחשב במהלך הסופ"ש וללכת אחורה בכמה מהדיונים בפורום זה. זה לא האתר הכי מאורגן בעולם, אבל כמות המידע פה מדהימה והיא בהחלט שווה את ההשקעה ;-)

בהצלחה!

nyaniv
    חבר
    מספר הפוסטים: 76

מנקסטר,

עוד דירוג טוב שיש לו אפשרות לחפש לפי התמחויות (מימון, שיווק…) הוא של US NEWS (תריץ את זה בגוגל).

לגבי מלגות, כיוון שאתה בהתחלת התהליך, חשוב שתכין את עצמך שלא משנה כמה מועמד חזק אתה (וממה שרשמת אכן נראה שאתה מועמד חזק שיהיה תחרותי התוכניות המובילות, לפחות לעניות דעתי) לא סביר בעליל שתקבל מלגה שתכסה לך את כל שכר הלימוד. אני פשוט יוצא מנקודת הנחה שתהיה סטודנט זר, דהיינו, לא בעל אזרחות כפולה, ולכן כבר אתה מתחיל את חיפוש המילגות ממצב נחות. במצב הכלכלי הנוכחי שגם אם ישתנה פלאים בקרוב, עדיין המילגות הצטצמו כבר ולכן ההיצע נמוך היום.

אני לא מנסה לבאס, רק לומר שאתה כן יכול לצפות למילגה של נאמר 20% מהעלות הכוללת של התואר (עלות ישירה, ללא FORGONE SALARY). זה די סביר, ויש כאן ישראלים שאני מכיר מטופ 15 שקיבלו. ככלל אצבע, ככל שתלך יותר גבוהה בדירוג של האמריקאיות, כך ירד הסיכוי למילגה, ואני לא מדבר על יירד לאט, אלא ישאף לאפס בצורה אקספוננציאלית.

תעשה את החשבון של מה אתה רוצה להוציא מהתוכנית לימודים ולמה אתה הולך לפני שתחל לחשוב על מילגות. ההשקעה שלך היא בקירוב 50K USD שכר לימוד ועמלות לכל שנת לימוד, מחייה של לפחות אותו סכום ליחיד לכל שנה, וכמובן משכורת שאתה מוותר בתקופת התואר.

אני מזהיר אותך מראש לא לחפור באתרי בתי הספר ולהסתנוור, כי כתבת לעיל משהו מדאיג "בניגוד לשנים קודמות, אף אחד היום לא יכול להבטיח משכורת שמנה עם סיום התואר." בשום שלב שום דבר לא היה מובטח, לא משנה איפה תסיים או סיימת. הפורום הזה יכול לבלבל וגם למכור אשליות, שום דבר לא מובטח.

נסה למצוא בוגרים לדבר איתם, תרשם לQS MBA WORD TOUR, אלה בדרך כלל המקורות הכי טובים למידע. בעיקר תחפש אנשים שיאמרו לך למה לא שווה ללכת על MBA, כדי שתוכל להיות בטוח שאתה מתייחס לכל הסיכונים.

rets
    חבר

גילעם שלום,

לצערי, הרקע שלי לא מרשים כמו של רוב הכותבים כאן.

אני בן 24, ומסיים בסוף הסמסטר תואר ראשון במשפטים, ותואר שני במנע"ס מהמרכז הבינתחומי. הממוצע שלי הוא וכנראה ישאר בסביבות ה86.8.

במהלך הלימודים הייתי נציג אגודת הסטודנטים במסלול שלי, התנדבתי שנתיים באגודה למלחמה בעוני במחלקת ההוצאה לפועל. כיום אני גם ראש צוות באחד המכונים שפועלים מטעם המרכז הבינתחומי.

בגיל 18 התחלתי עסק לממכר דמויי-שלגונים עם שני חברים, שבשיאו סיפק את השלגונים לילדים בכחמישה עשר בתי ספר יסודיים בשלוש ערים שונות.

את הצבא, שם עסקתי בעיקר בתמיכה טכנית למחשבים, עזבתי אחרי שנה בלבד.

בשנים האחרונות עבדתי כקורדינטור בחברת עיצוב נוף (משרה ניהולית במסגרתה הייתי אחראי על שני צוותים אשר מונים כ-4 אנשים כל אחד).

לאחר סיום התואר אני מתכנן לעשות התמחות, והתוכנית היא לנסוע לעשות MBA כשנה לאחר מכן כשאצבור קצת ניסיון עבודה.

בהתבסס על ההשגים שלי בפסיכומטרי, אני מניח שאקבל בסביבות ה-670-700 ב-GMAT.

אני מתעניין בעיקר בניהול כללי, ייעוץ ויזמות. אשמח לקבל את דעתך לגבי אפשרויות הקבלה שלי לתכניות מסוג זה בTOP10.

תודה רבה!

gileyal
    חבר

הי RETS,

גילעם בחופש אז אני אידחף פה.

הרקע שלך לא רע בכלל – אתה רק בן 24 וכבר מנהל צוותים!

ממוצע הציונים שלך סביר +, ולדעתי העובדה שלא עשית שלוש שנים צבא לא מעניינת את בתי הספר בחו"ל כהוא זה.

דאג לחזק ככל האפשר את הרקע הניהולי לפני שאתה ניגש לבתי הספר ועשה הכל כדי לקבל ציון GMAT כמה שיותר גבוה. כמו כן, נסה לדאוג לכך שיהיו לך ממליצים נלהבים.

כשגילעם יחזור בוודאי יוכל לתת תשובה מקיפה ומקצועית יותר.

לדעתי, עם GMAT גבוה אין סיבה שלא תהיה מועמד טוב לבתי הספר המובילים.
    l;gfsr
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: gileyal

גילעם שלום,

אני כרגע מתלבט לגבי סיכויי הקבלה שלי באוניברסיטאות הבולטות בארה"ב. אני רוצה להגיש בסיבוב ראשון הקרוב, לשנת 2010, אבל יש לי בעיה של ניסיון תעסוקתי מכיוון שאסיים את הלימודים רק בקיץ הקרוב (בתחילת הלימודים ב-2010 ימלאו לי 27). שירתתי בצבא 4 שנים (קצין) ועד הגשת האפליקיישן אצבור ניסיון תעסוקתי של קצת יותר משנה בחברת ייעוץ במשרת סטודנט (~30 שעות בשבוע).

ברור לי שהקריטריון מורכבים מגורמים נוספים, אבל הבנתי שקיים שוני ביחס של האוניברסיטאות השונות לסטודנטים ללא ניסיון לאחר הלימודים. בפרט שהרוורד, סטנפורד, ייל וקצת שיקגו יותר מעודדים זאת, לעומת ברקלי, וורטון וטאק שמעדיפים שלא. אשמח לשמוע אם המידע שלי מדוייק וגם את יחסם של אוניברסיטאות אחרות (UCLA, NYU, קולומביה ו-MIT)

תודה,

שי

KatzA09
    חבר

To: l;gfsr

שי,

הניסיון שלך בצבא הוא ניסיון תעסוקתי. אם כבר, המגמה של בתי הספר למנהל עסקים היא ל"הצעיר" את הכיתות לכן עדיף שתיגש עכשיו עם "מעט" שנות ניסיון ולא תעבוד עוד שנתיים שלוש בניסיון לצבור שנות ניסיון אחרי התואר. וכמובן שארבע שנים בתור קצין בצבא זה הרבה יותר ניסיון ממה שבתי הספר למנהל עסקים רגילים לקבל.

בהצלחה,

ארנון

l;gfsr
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: KatzA09

ארנון,

תודה על התשובה.

בהנחה שאני כן אנסה להתקבל, אני מנסה להבין אלו בתי ספר יותר תומכים בגישה זו מאחרים, האם ההערכות שנתתי תתי קודם מדוייקות ומה המדיניות של יתר בתי הספר שהוספתי בסוגריים,

תודה

שי

KatzA09
    חבר

בשביל זה תצטרך לחכות שארינגו יחזור מהחופש :)

אבל למיטב ידיעתי… אין הבדל בגישה הזו בין בתי הספר.

בהצלחה!

מנקסטר
    חבר

To: nyaniv

אהלן יניב!

ראשית- תודה רבה על התגובה!
    שנית- האם אני יכול להבין מתשובתך כי במידה ואני כן מחזיק באזרחות כפולה אז יש לי סיכוי טוב יותר לקבל מלגה משמעותית יותר?

דבר נוסף- אני בהחלט לוקח ברצינות את מה שכתבת לגבי ההסתנוורות. לא שבניתי במיוחד על מה שהאוניברסיטאות מפרסמות אצלן, אבל התמונה בהחלט קצת ורודה מדי…

למה אתה מתכוון ב"מה אני רוצה לקחת מהתואר"? אשמח אם תרחיב טיפה בעניין.

מנקסטר,

עוד דירוג טוב שיש לו אפשרות לחפש לפי התמחויות (מימון, שיווק…) הוא של US NEWS (תריץ את זה בגוגל).

לגבי מלגות, כיוון שאתה בהתחלת התהליך, חשוב שתכין את עצמך שלא משנה כמה מועמד חזק אתה (וממה שרשמת אכן נראה שאתה מועמד חזק שיהיה תחרותי התוכניות המובילות, לפחות לעניות דעתי) לא סביר בעליל שתקבל מלגה שתכסה לך את כל שכר הלימוד. אני פשוט יוצא מנקודת הנחה שתהיה סטודנט זר, דהיינו, לא בעל אזרחות כפולה, ולכן כבר אתה מתחיל את חיפוש המילגות ממצב נחות. במצב הכלכלי הנוכחי שגם אם ישתנה פלאים בקרוב, עדיין המילגות הצטצמו כבר ולכן ההיצע נמוך היום.

אני לא מנסה לבאס, רק לומר שאתה כן יכול לצפות למילגה של נאמר 20% מהעלות הכוללת של התואר (עלות ישירה, ללא FORGONE SALARY). זה די סביר, ויש כאן ישראלים שאני מכיר מטופ 15 שקיבלו. ככלל אצבע, ככל שתלך יותר גבוהה בדירוג של האמריקאיות, כך ירד הסיכוי למילגה, ואני לא מדבר על יירד לאט, אלא ישאף לאפס בצורה אקספוננציאלית.

תעשה את החשבון של מה אתה רוצה להוציא מהתוכנית לימודים ולמה אתה הולך לפני שתחל לחשוב על מילגות. ההשקעה שלך היא בקירוב 50K USD שכר לימוד ועמלות לכל שנת לימוד, מחייה של לפחות אותו סכום ליחיד לכל שנה, וכמובן משכורת שאתה מוותר בתקופת התואר.

אני מזהיר אותך מראש לא לחפור באתרי בתי הספר ולהסתנוור, כי כתבת לעיל משהו מדאיג "בניגוד לשנים קודמות, אף אחד היום לא יכול להבטיח משכורת שמנה עם סיום התואר." בשום שלב שום דבר לא היה מובטח, לא משנה איפה תסיים או סיימת. הפורום הזה יכול לבלבל וגם למכור אשליות, שום דבר לא מובטח.

נסה למצוא בוגרים לדבר איתם, תרשם לQS MBA WORD TOUR, אלה בדרך כלל המקורות הכי טובים למידע. בעיקר תחפש אנשים שיאמרו לך למה לא שווה ללכת על MBA, כדי שתוכל להיות בטוח שאתה מתייחס לכל הסיכונים.

epony
    חבר

To: מנקסטר, nyaniv

אני חושב שהכוונה של יניב הייתה שאם יש לך אזרחות אמריקאית אתה זכאי להגיש מועמדות ליותר מלגות, ובמידה מסויימת אתה בנקודת פתיחה יותר טובה מבחינת סיכויי הקבלה של מלגות אלו. קשה לכמת את זה, אבל בגדול הסיבה היא שאם יש לך אזרחות אמריקאית אז אתה יכול לעבוד בארה"ב אחרי התואר בלי אישור עבודה, מה שהופך אותך לאטרקטיבי יותר עבור ביה"ס עצמו, ועבור גורמים המחלקים הלוואות/מלגות..

בהצלחה!

nyaniv
    חבר
    מספר הפוסטים: 76

מנקסטר,
    אני מאמין, מניסיוני שלי, שהעובדה שיש לך אזרחות כפולה עשויה לסייע בהשגת מילגות ובעבודה לאחר התואר. אני קיבלתי מילגה בIVEY שפתוחה לכולם ואילו 70% מהמילגות היו לאזרחי קנדה בלבד… קיבלתי אז לא אתלונן אך היה יכול להיות הרבה יותר פשוט (וזול) אם הייתי אזרח (אני עובד על זה עכשיו )

לגבי מה אתה רוצה להוציא מהתואר, בסופו של דבר זו השקעה גדולה שלך, גם כספית וגם אישית (קריירה נעצרת, עקירה מהסביבה המוכרת וכו'), השאלה היא (וזה הדבר הראשון שישאלו אותך בADMISSIONS)
    why an MBA? Why now?
    ללכת על MBA תלוי בתשובה שלך: אם אתה הולך על זה כי שמעת על איזה מישהו שמרוויח הון היום ועשה MBA בעבר, אז הייתי ממליץ נגד MBA
    אם אתה באמת חושב שהתואר ימנף אותך בקריירה או בעסקים אז יש באמת סיבה לשקול ללכת בחיוב.
    הבדיקה הכי שטחית שעושים פה בפורום היא ROI, החזר על ההשקעה של ה-MBA פשוט תסכום את כל ההוצאות הישירות שלך על ה-MBA (שכר לימוד, עמלות שונות, מחייה) ואובדן ההכנסה שלך (שכן אתה לא עובד במהלך התואר) תחסר את עלות המחייה שלך לאותו זמן בארץ ותקבל כמה סה"ב עולה לך החוויה הזו.
    גש לאתר בית הספר (לא לאתרי דירוג!) תוציא את ה-PDF מהCAREER SECTION ותברר מה הממוצע (ועדיף מה החציון) של שכר אחרי התואר (אני ארמה ואומר לך שזה 100K$ לשנה בכמעט כל האמריקאיות, לא כולל בונוס חתימה). מפה תתחיל לחשב אם זה באמת שידרוג במשכורת ותוכל לעשות חישוב מאוד גס של אם התוכנית שווה או לא (זה שטויות, ראה המשך).
    אבל מה, ללא מילגות, ותחת ההנחה שאתה מרוויח את הממוצע השכר בכניסה לתואר (בגדול 70K$ בשנה) תראה שיקח לך זמו אדיר להחזיר את הכסף, כלומר לפי החישוב הזה זה כמעט אף פעם לא שווה. פה יקפצו ישראלים ויאמרו "שטויות! החזרתי תוך 3 שנים!" אז תשאל "החזרת מה? את ההשקעה או את ההלוואה?" והתשובה היא את ההלוואה! לא ההשקעה האדירה פה.
    יתרה מזה, ישראלים יבואו ויאמרו, זה חישוב מחמיר מדי, אתה לא לוקח בחשבון עליית שכר בעקבות התואר שנים רבות אחרי… אז פה יש את בית הלל ובית שמאי:
    אני מבית שמאי, אין כמעט (שים לב לכמעט) שום קשר (!!!) בין המשכורת שלך מספר שנים אחרי התואר, לבית הספר שבו סיימת. על אחת כמה וכמה על המשכורת שלך מעבר לשנה הראשונה אחרי התואר. למה? יש טבלאות שכר אצל כל המעסיקים הגדולים, שם תקבל כמה שMBA מקבל + תרומת הניסיון הקודם שלך (ושוב זו הסיבה שהממוצע הזה של 100K$ לשנה חוזר כמעט בכל בתי הספר). מהרגע שאתה עובד, זה הכל אתה (וכלול בזה השיפור ביכולות בעקבות ההשכלה החדשה שלך), אם אתה טוב תקודם, אם לא תלך הבייתה גם אם אתה מHBS או סטנפורד.
    עוד שיקול, כל העלויות האלה זה דבר יחסי מאוד. 120K (השכר השנתי עם בונוס) בניו יורק זה לא אותו דבר כמו בשיקגו או בLA. פשוט עניין של עלויות מחייה ומיסוי.
    שיקול נוסף הוא שכל מה שכתוב לעיל זה חישוב כל ברוטו.. וישראלי אתה יודע שברוטו זה פיקציה.. יש בישראל מס גבוה (הכנסה, בריאות, ביטוח לאומי, או ליתר דיוק בשמותיהם האמיתיים: מס הכנסה א' ב' ו-ג') וכן מיסים עקיפים גבוהים: מע"מ, מס על הרכב ועל הדלק שנמוך יותר בצפון אמריקה, ביגוד (מותגים) זולים משמעותית שם מאשר פה וכו וכו.
    אתה רואה שעם שיקולי כסף לבד לא תצא מזה נכון?
    פה נכנס "מה אתה רוצה מהתוכנית?"
    אני אענה עם הדוגמא שלי:
    אני מקבל להיות לפחות שנה בחו"ל בסביבה עסקית שאני בחיים לא אמצא בארץ
    אני משחיז את היכולות העסקיות, יכולות מכירה, מו"מ,תקשורת בין תרבויות עסקיות (ובמקרה של IVEY: סין, סין, סין)
    אני לומד שנה באנגלית שאני צריך על בסיס קבוע לעמוד מול קהל דוברי אנגלית ולהתבטא בצורה משכנעת (אני בטוח שאתה יכול לחשוב על מספר דוגמאות בהן יכולת זו שימושית)
    אני מקבל "טיול לחו"ל" לשנה (שנסעת לחופש לא חישבת ROI על עלויות הנופש, נכון?)
    אשתי משפרת את האנגלית, עובדת בחו"ל
    מקבל פרספקטיבה על מה טוב לי בארץ ומה לא
    יכול לשנות קריירה
    יכול לשנות תפקיד
    משדרג (כנראה) את השכר
    נפגש עם חברות שבארץ רואים רק דרך האינטרנט
    אשתי, בתי ואני מקבלים אזרחות קנדית
    קשרים עסקיים חובקי עולם
    רשת בוגרים חובקת עולם
    פותח אפשרויות תעסוקה מסביב לעולם במקומות שאפילו לבקר לא נסעתי
    בקיצור, MBA בחו"ל, שווה בשבילי עולם ומלואו, אני מרגיש כמו לפני התואר הראשון, שאני יכול לבחור הכל מהכל והבעיה היחידה היא להחליט. את זה אתה לא יכול למדל בכסף… ולכן MBA רק בשביל הכסף לדעתי מפספס את המטרה (וללא מילגה, מי שעושה את זה, או שלא הרוויח כלום לפני התואר, או שטעה בחישובים).
    הקיצר, לדעתי זה כיף לא נורמלי, ומשדרג אותך משמעותית, אך לא בגלל שיש לך את IVEY, INSEAD, HBS או אחר בקורות חיים, אלא בגלל שאתה משתנה, מתבגר, מתחזק, מחכים ומבין יותר מה אתה ממחפש.
    מקווה שזה עוזר,
    יניב

zapkif
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שאלה לגבי סיכויי קבלה במקרה לא סטנדרטי :

יש לי תואר שני במתמטיקה (תואר ראשון מירושלים עם ממוצע יוצא דופן ותואר שני מברקלי, אחרי שנמאס לי ללמוד מתמטיקה בדרך לדוקטורט שהייתי אמור לעשות שם ויצאתי מהתוכנית אחרי שנתיים וחצי) וציון 780 ב GMAT (אחרי שלימדתי שנה GMAT בניו יורק).

הבעיה היא שהניסיון היחיד שיש לי בעבודה זה בהוראה. תירגלתי 3 שנים בירושלים ובברקלי, אח"כ לימדתי שנה בניו יורק, ומאז אני מלמד מתמטיקה במכללה. אני לא יודע אפילו איך נראה משרד :)

אני כבר הרבה זמן חושב על שינוי כיוון כי אני לא רוצה ללמד עד הפנסיה, ואני מאוד רוצה להיכנס לתחום של ניהול פיננסי (השקעות בעיקר).

חיפשתי שאלות קשורות וראיתי שהתייחסו לשירות בצבא כ"תחליף" לעבודה בקורות חיים…אבל גם זה לא עשיתי (סליחה…)

אולי מישהו יכול להגיד לי משהו לגבי סיכויי קבלה או עצות לאיזה מקומות כדאי לכוון ?

תודה רבה,
    יונתן

KatzA09
    חבר

To: zapkif

יונתן,

יש לך ציון GMAT מדהים, תואר שני וראשון בציונים טובים, וניסיון תעסוקתי (בהוראה). לדעתי אתה תגוון ותוסיף ערך לכל כיתה שתצטרף אליה. משרדי הקבלה באוניברסיטאות השונות אמורים לרוץ אחריך! לא סיפרת אם יש לך כבר "גרין קארד" או לא – גרין קארד יוסיף הרבה לסיכויי הקבלה שלך.

מה שכן, אתה צריך לספר את הסיפור שלך בצורה משכנעת במאמרים שאתה כותב באפליקציות. שים לב שאתה מגיש לבתי ספר שאוהבים אנשים עם רקע מגוון (דרדן לדוגמא) ולבתי ספר שבאים אליהם מגייסים רבים מהתחום הפיננסי (דרדן, NYU, קולומביה, הרווארד, וורטון, שיקגו). לא אמרת את הגיל שלך שזה גם שיקול באיזה בית ספר אתה רוצה ללמוד בו. אני במקומך הייתי מתייעץ עם יועץ אפליקציות, דוגמת ארינגו (יש עוד מתחרים בשוק), כדי לוודא שהסיפור שאתה מספר וקורות החיים שלך ברמה הגבוהה ביותר.

חשוב גם נושא המיקום – אולי אתה רוצה לחזור לברקלי, או להישאר בחוף המערבי? אתה מעדיף עיר גדולה (ניו-יורק) או את איכות החיים של עיר אוניברסיטאית קטנה (דרדן, טאק, קורנל, רוס). יש הרבה שיקולים שכדאי שתחשוב עליהם כשאתה בונה את רשימת בתי הספר אליה תנסה להתקבל.

שלח לי דוא"ל ל- [email protected] או תתכתב איתי בפורום של דרדן אם יש לך שאלות נוספות.

בהצלחה,

ארנון

karina
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: All, aringo a

הי,

בן זוגי הוא אזרח אמריקאי ולאחרונה (לאחר שכבר הגשתי את האפליקיישן) התארסנו.

לאור המצב הכלכלי והעדיפות הניתנת לבעלי אזרחות, האם יש טעם לעדכן את ועדת הקבלה על כך שככל הנראה עם תום תקופת הלימודים אהיה בעלת אזרחות אמריקאית ואישור עבודה?

האם זה עשוי לשפר את סיכויי הקבלה שלי? ככל שכן – האם השיפור הוא במידה המצדיקה משלוח עדכון בדוא"ל לועדת הקבלה במיוחד לתכלית זו?

תודה רבה מראש,

קארין.

gileyal
    חבר

קארינה – אין לי מושג לגבי סיכויי קבלה, אבל כפי שלמדתי על בשרי כעת – גרין קארד משפיע משמעותית על היכולת לקבל מלגות ותמיכה ממשלתית בארה"ב.

למשל בקלוג, 65% מהאזרחים / בעלי הגרין קארד מקבלים מלגה כלשהי בעוד שמספר הזרים ככל הנראה נמוך משמעותית.

אם אתם מתכוונים ממילא להתחתן יכול מאד להשתלם לכם לעשות את זה כמה שיותר מהר ולקבל את הגרין קארד לפני המועד שבו את מבקשת Financial Aid.

DaniM
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

שלום גלעם,
    שמי דניאל בן 29 ונהדר לקרוא כאן.

סיימתי לימודי תואר ראשון, בהנדסת אלקטרוניקה בחולון, בממוצע נמוך של 78 להערכתי אחוזון 50. עם סיבות סבירות (עבודה, מילואים וכ"ו)

כיצד יחשב הציון עבור בתי הספר האמריקאים?
    עם ציון GMAT ריאלי של 640-670 עבורי האם ישנן תוכניות אשר אהיה תחרותי לפחות בהן?
    כולל תוכניות קנדיות.

פרטים נוספים:
    1. קצין בצה"ל
    2. חבר קונגרס יהדות גרוזיה – המלצה חמה.
    3. עבודות מגוונות ביותר – ממדריך ריקודי סלסה ועד מהנדס מערכת כסטודנט.

כמו כן אשמח להעזר בארינגו בהליך הקבלה, פניתי ונענתי שאתם עמוסים מדי, האם צפוי שינוי לקראת תקופת האפליקיישנים?

תודה רבה,
    דניאל.

aringo
    חבר

To: JR13

גילעם שלום,
    כחלק מהאפליקשיין, נדרש לשלוח לאוניברסיטאות גם גליון ציונים ואישור סיום תואר ראשון באנגלית.
    מעבר לתואר הראשון, עברתי גם קורסים מקצועיים (ניתוח מערכות מידע, ניהול פרוייקטים) ולימודי תעודה לטכנאי הנדסת תוכנה.

א. האם כדאי לציין פרטים אלה באפליקשיין ?

רוב התוכניות יאפשרו לך לציין פרטיים אלה כחלק מהאונליין אפליקשיין, ובמידה וכך הדבר אכן כדאי לציין.

ב. האם נדרש לשלוח לאוניברסיטאות גם תעודות של קורסים מקצועיים כדוגמת אלה שציינת מעלה ?

רוב התוכניות אינן דורשות זאת. בכל אופן, כל אוניברסיטה מפרטת בטפסי/חומרי ההרשמה איזה מסמכים יש לשלוח כחלק מהאפליקיישן ורצוי לפעול בהתאם.

נ.ב.
    אני מתכוון לגשת לIMD וקיימברידג'

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

שלום גילעם!

אני מתכוון לנסות להתקבל לאחד מבתיה"ס הגדולים בארה"ב. אני עדיין לא כ"כ סגור על איזה בי"ס ואיזו תכנית בדיוק ואני מקווה שאתה תוכל לעזור לי בהערכת סיכויי קבלה וכן בהכוונה ראשונית- איך לבחור בי"ס ותכנית.

אני בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנע"ס באונ' העברית. ממוצע 90 (פחות או יותר זהה בכלכלה ובמנע"ס). אעריך שלא סיימת בהצטיינות. ממש השבוע עשיתי GMAT וקיבלתי 740.

מבחינת ניסיון תעסוקתי- אני עובד בגוף פיננסי גדול מזה כ-3 שנים (כנראה אשלים 4, אני מתכנן לנסות להתקבל לאוגוסט 2010). בערך אחרי שנה וחצי נכנסתי למסלול עתודה ניהולית במסגרתו אני עובר קורסים מקצועיים (סחר בינ"ל, שוק ההון ועוד)וקורסים להכשרת מנהלים (החל מסדנאות שפת גוף ותקשורת בין-אישית ועד תרגילי מנהיגות וכו') וכן מרכז לא מעט פרוייקטים, בעיקר שיווקיים, ככה שיוצא לי גם להתנסות די הרבה בתכנון ובהנעת עובדים.

מבחינת הכיוון, שני התחומים שהכי מעניינים אותי הם מימון, כמעט על כל האספקטים שלו (לקחתי כמעט כל קורס אפשרי במימון במסגרת התואר הראשון) ושיווק- ברמה האסטרטגית.

באלו מקומות יהיה ריאלי מבחינתי לקוות למלגות משמעותיות? האם המלגות תלויות גם בציונים או רק במצב כלכלי? הבנתי שבמצב של ימינו הבנקים בארה"ב לא בדיוק ממהרים לתת הלוואות גם לסטודנטים בבתי"ס המובילים, וגם אם כן- לא בטוח שהלוואה כזו היא כדאית. בניגוד לשנים קודמות, אף אחד היום לא יכול להבטיח משכורת שמנה עם סיום התואר.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב- NYU, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב- קולומביה, ובין תחרותי לסטרצ' ב- וורטון וב- שיקגו. כל התוכניות הנ"ל נחשבות לחזקות בתחום המימון. בנוסף לכך, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב- דיוק וב- מישיגן ובין תחרותי לסטרצ' ב- קלוג. שלושתן נחשבות לחזקות יחסית בתחום השיווק.

במרבית המקרים השיקולים למתן מילגה לישראלים הם שיקולי merit. כלומר – הנה מועמד שאנחנו מאוד רוצים שיבוא, בואו נציע לו מילגה.

ומבחינת כחירת בי"ס וכיוון- יש איזשהו מקום שמרכז את התכניות המובילות? או מדרג את האוניברסיטאות לפי תחומים שונים?

קיימים דירוגים שונים ומגוונים. תוכל להתחיל את המחקר שלך כאן: http://aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.asp

המון מהון תודה על העזרה!

בבקשה. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: rets

גילעם שלום,

לצערי, הרקע שלי לא מרשים כמו של רוב הכותבים כאן.

אני בן 24, ומסיים בסוף הסמסטר תואר ראשון במשפטים, ותואר שני במנע"ס מהמרכז הבינתחומי. הממוצע שלי הוא וכנראה ישאר בסביבות ה86.8.

במהלך הלימודים הייתי נציג אגודת הסטודנטים במסלול שלי, התנדבתי שנתיים באגודה למלחמה בעוני במחלקת ההוצאה לפועל. כיום אני גם ראש צוות באחד המכונים שפועלים מטעם המרכז הבינתחומי.

בגיל 18 התחלתי עסק לממכר דמויי-שלגונים עם שני חברים, שבשיאו סיפק את השלגונים לילדים בכחמישה עשר בתי ספר יסודיים בשלוש ערים שונות.

את הצבא, שם עסקתי בעיקר בתמיכה טכנית למחשבים, עזבתי אחרי שנה בלבד.

בשנים האחרונות עבדתי כקורדינטור בחברת עיצוב נוף (משרה ניהולית במסגרתה הייתי אחראי על שני צוותים אשר מונים כ-4 אנשים כל אחד).

לאחר סיום התואר אני מתכנן לעשות התמחות, והתוכנית היא לנסוע לעשות MBA כשנה לאחר מכן כשאצבור קצת ניסיון עבודה.

בהתבסס על ההשגים שלי בפסיכומטרי, אני מניח שאקבל בסביבות ה-670-700 ב-GMAT.

אני מתעניין בעיקר בניהול כללי, ייעוץ ויזמות. אשמח לקבל את דעתך לגבי אפשרויות הקבלה שלי לתכניות מסוג זה בTOP10.

התחומים הנחשבים רלוונטיים ביותר להכשרה ליעוץ אסטרטגי הינם תחומי הניהול הכללי והאסטרטגיה. אינני מכיר דירוג עמוק של תוכניות MBA לפי הכשרתן ב-"יעוץ". נראה לי כי תוכניות שחזקות בניהול כללי/אסטרטגיה עונות לכוונה שלך. על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב- דרדן (קרוב יותר לתחרותי), תחרותי ב- מישיגן, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב- טאק, וסטרצ' ב- סטנפורד וב- הרווארד (כולן נחשבות לחזקות יחסית בתחום הניהול הכללי). כמו כן, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב- בבסון, תחרותי עד חזק ב- UCLA, ובין תחרותי לסטרצ' ב- ברקלי וב- MIT (כולן נחשבות לחזקות יחסית בתחום היזמות).

תודה רבה!

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

aringo
    חבר

גילעם שלום,

אני כרגע מתלבט לגבי סיכויי הקבלה שלי באוניברסיטאות הבולטות בארה"ב. אני רוצה להגיש בסיבוב ראשון הקרוב, לשנת 2010, אבל יש לי בעיה של ניסיון תעסוקתי מכיוון שאסיים את הלימודים רק בקיץ הקרוב (בתחילת הלימודים ב-2010 ימלאו לי 27). שירתתי בצבא 4 שנים (קצין) ועד הגשת האפליקיישן אצבור ניסיון תעסוקתי של קצת יותר משנה בחברת ייעוץ במשרת סטודנט (~30 שעות בשבוע).

ברור לי שהקריטריון מורכבים מגורמים נוספים, אבל הבנתי שקיים שוני ביחס של האוניברסיטאות השונות לסטודנטים ללא ניסיון לאחר הלימודים. בפרט שהרוורד, סטנפורד, ייל וקצת שיקגו יותר מעודדים זאת, לעומת ברקלי, וורטון וטאק שמעדיפים שלא. אשמח לשמוע אם המידע שלי מדוייק וגם את יחסם של אוניברסיטאות אחרות (UCLA, NYU, קולומביה ו-MIT)

ככל שנסיון העבודה שלך יורד מתחת ל-3 שנים של עבודה במשרה מלאה, כך קשה יותר (אם כי עדיין אפשרי בהחלט) להתקבל. נסיון לאחר לימודי התואר לכשעצמו אינו הכרחי כמעט באף תוכנית (כולל וורטון וטאק), אם כי נסיון לאחר התואר בד"כ ייחשב ל"חזק" יותר בהשוואה לנסיון זהה שבוצע לפני התואר (בייחוד במקומות כמו וורטון וטאק). כמו כן, ניסיון צבאי נחשב כניסיון עבודה לכל דבר.
    אכן, ההבחנה שלך לגבי הרוורד, סטנפורד ו(קצת) ייל ושיקגו נכונה עפ"י נסיוננו. את NYU, UCLA, Columbia, MIT הייתי שם די "באמצע" בנושא הזה.

תודה,

שי

בבקשה, שי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

שאלה לגבי סיכויי קבלה במקרה לא סטנדרטי :

יש לי תואר שני במתמטיקה (תואר ראשון מירושלים עם ממוצע יוצא דופן אעריך שסיימת בהצטיינות יתרה ותואר שני מברקלי, אחרי שנמאס לי ללמוד מתמטיקה בדרך לדוקטורט שהייתי אמור לעשות שם ויצאתי מהתוכנית אחרי שנתיים וחצי) וציון 780 ב GMAT (אחרי שלימדתי שנה GMAT בניו יורק).

הבעיה היא שהניסיון היחיד שיש לי בעבודה זה בהוראה. תירגלתי 3 שנים בירושלים ובברקלי, אח"כ לימדתי שנה בניו יורק, ומאז אני מלמד מתמטיקה במכללה. אני לא יודע אפילו איך נראה משרד :)

אני כבר הרבה זמן חושב על שינוי כיוון כי אני לא רוצה ללמד עד הפנסיה, ואני מאוד רוצה להיכנס לתחום של ניהול פיננסי (השקעות בעיקר).

חיפשתי שאלות קשורות וראיתי שהתייחסו לשירות בצבא כ"תחליף" לעבודה בקורות חיים…אבל גם זה לא עשיתי (סליחה…)

אולי מישהו יכול להגיד לי משהו לגבי סיכויי קבלה או עצות לאיזה מקומות כדאי לכוון ?

ככלל, בתי הספר נותנים עדיפות מסויימת למועמדים שבאים מרקע מיוחד יחסית (שזה המקרה אצלך), וכן נוטים לעיתים לתת עדיפות למועמדים ממוקדים (מבחינת כיוון התקדמות הקריירה שלהם). מה שבד"כ עוזר בהקשר של תוכנית הקריירה הוא לחשוב על חוט המקשר את הדברים שעשית עד היום, ולהמשיך "לשזור" את החוט הזה שלך מכאן ואילך. החוט המקשר יכול להיות התמקדות בתעשייה מסויימת או בתחום מקצועי מסויים.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון
    דיוק ו- מישיגן, תחרותי עד חזק בתוכניות כגון טאק ו- ברקלי, תחרותי בתוכניות כגון קלוג ו- קולומביה, ובין תחרותי לסטרצ' ב- הרווארד וב- סטנפורד (קרוב יותר לסטרצ' ב-הרווארד).

תודה רבה,

יונתן

מקווה שעזרתי, יונתן. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: karina

הי,

בן זוגי הוא אזרח אמריקאי ולאחרונה (לאחר שכבר הגשתי את האפליקיישן) התארסנו.

לאור המצב הכלכלי והעדיפות הניתנת לבעלי אזרחות, האם יש טעם לעדכן את ועדת הקבלה על כך שככל הנראה עם תום תקופת הלימודים אהיה בעלת אזרחות אמריקאית ואישור עבודה?

האם זה עשוי לשפר את סיכויי הקבלה שלי? ככל שכן – האם השיפור הוא במידה המצדיקה משלוח עדכון בדוא"ל לועדת הקבלה במיוחד לתכלית זו?

להערכתי הדבר עשוי לשפר את סיכוייך במידה קטנה. אולי כדאי לעדכן את ועדת הקבלה בנושא כחלק מעדכון נרחב יותר שיכלול גם עדכונים בתחום המקצועי, נניח, וכך זה יראה טבעי יותר. בכל מקרה, כדאי לעדכן.

תודה רבה מראש,

קארין.

בבקשה, קארין. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

assafwand
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

Hi there

I actually think you can be a very interesting candidate in Chicago Booth – and your degree will fit perfectly with the analytical finance focus

A

epony
    חבר

To: aringo, rets

ראוי לציין גם את INSEAD, שנחשב היסטורית כביה"ס המוביל בהשמה בתחום הייעוץ האסטרטגי (למרות שביה"ס מנסה בשנים האחרונות להתנער מה-"סטיגמה" הזאת…)

מעבר לכך, INSEAD בהחלט נחשב גם כאחד המובילים גם בתחומים של ניהול כללי ויזמות. לראיה, למעלה ממחצית(!) מבוגרי ביה"ס פותחים חברה משלהם בתוך 10 שנים מתום הלימודים.

בהצלחה!

gal523
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

שלום לכולם,

לאחרונה החלו אצלי התלבטויות כיצד להציג את יעדיי ארוכי הטווח באפליקיישנז לתוכניות. אני מעוניין להשתלב בתעשיית הבנקאות בסיום התואר וחשבתי על לכתוב שהיעד ארוך הטווח שלי הוא הגעה לתפקיד בכיר בסקטור זה. מחינת ניסיוני המקצועי הנוכחי, הייתי 5 שנים בצבא ביחידת מודיען, מתוכם 3.5 כקצין בתפקידים ניהוליים, וכן משמש בשנה האחרונה כמנהל מחלקת הכספים של חברת סטארט אפ כמה עשרות עובדים (אני מנהל כחמישה מהם) . במסגרת התפקיד אני עוסק הן בפן של גיוס הון וקשר מול הבנקים עימם אנו עובדים והן בפן התקצובי

בין שני התפקידים עשיתי תואר בכלכלה.

שאלתי היא – האם השתלבות בתעשיית הבנקאות נחשבת כ- carreer switch מבחינת בתי הספר?

האם זה נראה הגיוני לשזור את התפקיד עם מטרותיי בהמשך על ידי כך שאומר שרציתי להנסות בהיבטי המימון מהפן ה"צרכני" לפני שהתחלתי את הקריירה שלי בבנקאות? או האם זה שאומר שאני מתכנן להגיע לתחום זה ייראה לא טוב בהיבט של שני "קריר סוויצ'" – מצבא לחברת סטארט אפ ל בנקאות, וכך יראה על חוסר עקביות?

תודה גדולה מראש..

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

To: aringo, rets

rets,

Kenan Flagler Business school (UNC) also has a great entrepreneurship program. Below are the details:

1. KFBS is ranked consistently as one of the top program for entrepreneurship (USnews, Princeton review, entrepreneur.com, etc.). Below is an example from the USnews ranking:
    face=Calibri http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/grad/mba/entrepreneurship

2. Below is the section at our web site about entrepreneurship at KFBS and the center for entrepreneurial studies:
    face=Calibri http://www.ces.unc.edu

3. One of KFBS concentrations is in entrepreneurship (out of 8). I attached a few details about the concentration below (If you who are interested I will send the complete file): "Entrepreneurial career opportunities come in many forms, whether you want to start your own company, work for a startup, find an entrepreneurial opportunity within a larger company, or go into related areas such as venture capital or social entrepreneurship. The Concentration in Entrepreneurship has different academic tracks to match these career tracks (see Suggested Courses for Different Career Tracks section below). The majority of courses are taught by UNC Kenan-Flagler senior faculty, augmented by courses taught by practicing entrepreneurs, venture capitalists, venture lawyers and others who have the most current and relevant knowledge on specific entrepreneurial topics."

Have a day,
    Tomer

מוצגות 50 תגובות – 701 עד 750 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.