Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 751 עד 800 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: ukki

שלום גילעם.

הייתי מעוניין לדעת קצת על ההבדלים בין התכנית של קיימברידג' (Judge) ואוקספורד (Said).
    איזו נתפסת כתכנית טובה יותר? איזו יותר מתאימה לאנשים עם רקע טכנולוגי, שמתכננים להשתלב בתעשייה לאחר התואר? איזה סוג של אנשים כל תכנית מחפשת (דגשים באפליקיישן), ובאיזה תחומים רוב הבוגרים משתלבים?

מדובר בשתי תוכניות מדרג שני, אם כי הן נמצאות באוניברסיטה בעלת שם עולמי, כך שלשתיהן יש יתרון תדמיתי משמעותי יחסית לעומת תוכניות דומות בעלות שם ידוע פחות. מבחינת הדירוגים הן די דומות כך שקשה לומר שאחת נתפסת כמשמעותית טובה יותר מהשניה. שתיהן תוכניות של שנה אחת, אך הבדל אחד ביניהן הוא שב- Cambridge קיים דגש גדול יותר על למידה דרך ניסיון מעשי, בעוד ב- אוקספורד קיים דגש גדול יותר על הרצאות, כך שזה עשוי להיות קריטריון בהחלטה בהתאם להעדפותיך האישיות.
    לדעתי, אוקספורד קצת מתאימה יותר לאנשים בעלי רקע טכנולוגי ורצון להשתלב בהיי-טק בעתיד. עד כמה שידוע לי, כ-20% מבוגרי בית הספר משתלבים בהיי-טק לאחר הלימודים (לעומת בערך 13% בקיימברידג'). בין החברות המובילות המגייסות באוקספורד ניתן למצוא את Google. עם זאת, רוב הבוגרים בשתי התוכניות משתלבים בתחומי היעוץ והמימון.
    בגדול, שתי התוכניות מחפשות תכונות דומות, ובשתיהן קיים אחוז גבוה מאוד של סטודנטים מחו"ל. שני הבדלים בכל זאת: בקיימבריידג' נדמה שקיים דגש גדול יותר על ניסיון תעסוקתי והתוכנית מייחסת לכך יותר חשיבות, עובדה שגם משתקפת בגיל הממוצע של הסטודנטים (30, לעומת 28-29 באוקספורד). כמו כן, קיימברידג' מייחסת חשיבות מעט גדולה יותר לציון ה-GMAT.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: gal523

גל,

בכל הנוגע ל-Career Change, איני סבור כי תהיה לך בעיה במעבר ממנהל כספים בחברה להשתלבות ישירות במגזר הפיננסי. זה לא משהו שהייתי חושב עליו כמעבר יוצא דופן, בטח לא עם תואר אקדמי בכלכלה. מה שכן, אני לא בטוח שלכתוב שלקחת את התפקיד של מנהל כספים כדי לדעת איך זה "מהצד השני" לפני שתעבור לעבוד בבנק עלול להיתפס כיומרני (גם אם זו האמת). סיפור יותר סביר בעיני הוא שלאחר שצברת נסיון מקצועי בתחום הפיננסים, ובעקבות ההתנהלות שלך מול בנקים באותה תקופה, פיתחת שאיפה לעבוד במגזר הפיננסי עצמו. מעבר לכך, הייתי מנסה לשלב פרטים קטנים בסיפור הנ"ל כדי להעצים את האותנטיות שלו, וכן להראות שאתה שולט באפשרויות התעסוקה השונות במגזר הפיננסי (נסה את http://www.efinancialcareers.com בשביל זה…)

בהצלחה!

aringo
    חבר

To: DaniM

שלום גלעם,
    שמי דניאל בן 29 ונהדר לקרוא כאן.

סיימתי לימודי תואר ראשון, בהנדסת אלקטרוניקה בחולון, בממוצע נמוך של 78 להערכתי אחוזון 50. עם סיבות סבירות (עבודה, מילואים וכ"ו)

כיצד יחשב הציון עבור בתי הספר האמריקאים?

בכל שנה בשנים האחרונות התקבלו ישראלים עם ממוצע של 75-79 (ולעיתים 70-74) לטופ-10 (ובהחלט גם לטופ-20 ו-30). ראה לגבי תנאי הקבלה:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm
    רצוי שתספק הסברים עובדתיים לגבי אופי התואר ומעשיך בתקופת התואר אשר יעידו כי הציונים אינם משקפים נכונה את יכולותיך האנליטיות. למשל – העובדה כי עבדת X שעות בשבוע במהלך התואר, שירות מילואים במהלך התואר כפי שציינת, וכדומה.

עם ציון GMAT ריאלי של 640-670 עבורי האם ישנן תוכניות אשר אהיה תחרותי לפחות בהן?
    כולל תוכניות קנדיות.

פרטים נוספים:
    1. קצין בצה"ל
    2. חבר קונגרס יהדות גרוזיה – המלצה חמה.
    3. עבודות מגוונות ביותר – ממדריך ריקודי סלסה ועד מהנדס מערכת כסטודנט.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 670, תהיה להערכתי מועמד תחרותי או קרוב לתחרותי בתוכניות אמריקאיות כגון USC, UNC, ו- אמורי ובתוכניות קנדיות כגון קווינס, אייווי, ו- Schulich.

כמו כן אשמח להעזר בארינגו בהליך הקבלה, פניתי ונענתי שאתם עמוסים מדי, האם צפוי שינוי לקראת תקופת האפליקיישנים?

אכן, מעכשיו ועד הקיץ מתפנים מקומות בארינגו מדי שבוע או שבועיים (למשל, כרגע יש הגשות לאירופה שמסתיימות – ממליץ שתבדוק שוב עד סוף החודש).

תודה רבה,
    דניאל.

בבקשה, דניאל. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

אסטרו
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: aringo

אהלן,

אני חושבת יותר ויותר ברצינות על תואר שני במנע"ס בקולומביה או NYU.

הממוצע של התואר הראשון שלי במשפטים עומד כרגע על 83, האם יש טעם להמשיך ולחלום על זה? טרם עשיתי את הג'ימאט, אבל אני מעריכה שאקבל בסביבות 680-700 לאור סימולציות שביצעתי בתוכנה שלהם.

האם כדאי לטרוח ולנסות לשפר את הממוצע בחצי נק'- נקודה (במחיר של מועדי ב' רבים וקורסים עוקבים), או שזה לא כל כך משמעותי?

לציין שהייתי קצינה בצה"ל ובשנתיים האחרונות, במקביל ללימודיי, אני אחראית משמרת (8 עובדים) בחברת היי טק גדולה.

כדאי להמשיך בתהליך? הסיכוי ממשי? והאם יש אונ' אחרת באיזור החוף המזרחי שיש לי סיכוי רב יותר להתקבל אליה?

l;gfsr
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

היי גלעם,

בהמשך לשאלתי שבוע שעבר בהקשר לחשיבות הניסיון התעסוקתי לאחר התואר באוניברסיטאות ספציפיות. על אותו ציר דמיוני שהרוורד בצד אחד וורטון צד שני, איפה היית ממקם את יתר האוניברסיטאות הבולטות בארה"ב (דרדן, קלוג, ברקלי, אן ארבור ודיוק)?

תודה שוב,

שי

dantonov
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

Hi Gilam,

I already asked this question once, hope you won't mind giving me an update on my chances due to developments in my career path.

Recently (2 weeks ago) I relocated (second relocation) to Bulgaria to be a team leader, in the same department that I worked before (finance/payments), in a different company (but under the same mother company – Playtech). At my job I'm responsible for the work of 3 Bulgarians and 4 Israelis (which I also trained previously). I will have a lot of work relations with other companies in the group (but not only) and with senior managers from Europe (mostly UK), Asia and Israel.

I still didn’t do the Gmat (but expect 680-720).

I will work with a leading company on my application and will have very good recommendations from my previous (different) employers (CEO and CFO).

I plan to apply for Sep 2010 and I would like to hear about my chances to get into Stanford (Joint program), Wharton (also Joint program), INSEAD and Columbia.

Is there any difference in the admission chances to Joined degree MBA rather then regular MBA?

Thank you very much and keep up with the great service.

Dan

Zahi
    חבר
    מספר הפוסטים: 38

To: ukki, All

שלום גילעם.

הייתי מעוניין לדעת קצת על ההבדלים בין התכנית של קיימברידג' (Judge) ואוקספורד (Said).
    איזו נתפסת כתכנית טובה יותר? איזו יותר מתאימה לאנשים עם רקע טכנולוגי, שמתכננים להשתלב בתעשייה לאחר התואר? איזה סוג של אנשים כל תכנית מחפשת (דגשים באפליקיישן), ובאיזה תחומים רוב הבוגרים משתלבים?

לתשובתך אודה.

===================================================================

היי ukki

אני לא גילעם אבל אנסה לעזור עד כמה שאוכל.

שתי התוכניות הן תוכניות של שנה ומדורגות בדרג השני בדירוגים המובילים. התבוננות עמוקה יותר והתייחסות למותג של שני האוניברסיטאות מגלה דברים שונים.

הדומה בינהן:

-גימט ממוצע זהה (סביב 680-690)

-חשיפה בינלאומית של סטודנטים (למרות שיהיו מי שיחלקו כאן)

-פרוייקטים מעשיים- לרוב בייעוץ ויזמות

-אפשרות לעשות התמחות בקיץ (באוקספורד ניתן להעריך את התוכנית ולבצע גם פרויקט ייעוץ)

-שיטת הקולגים הייחודית

השונה בינהן:

– כמות בוגרים בקיימבריג (1300) לעומת אוקספורד (1600)

-גודל הכיתה בקיימבריג (150) לעומת אוקספורד (233)

– הדעה הרווחת היא שיותר "קל" להגיע לתעשיות טכנולוגיות מקיימבריג בגלל הקירבה הרבה יותר לחברות הזנק -אך לדעתי ניתן להגיע מכל תוכנית לכל תעשייה וזה תלוי במי אתה ומה הניסיון שלך

– אוקספורד בקטע חזק ביותר של יזמות חברתית. יש מלגות מיוחדות ומרכז לנושא. אז יכול להיות שלמישהו שבא מהתחומים האלה יהיה יותר קל להשיג מלגה באוקספורד

– למיטב ידעתי (ואנא תקנו אותי אם אני טועה) לאוקספורד אין כרגע תוכנית הלוואות מסודרת לאחר שברקליס ביטל איתם השנה. מלקחי עבר (הודעות מפורום אירופה) גם בזמן תקופת התוכנית היה קשה לקבל הלוואה ללא הוכחות אמצעים (מעין הפוך על הפוך)

לגבי השתלבות הבוגרים – אני ממליץ לבקר באתרים של התוכנית ולבדוק סטטיסטיקות לגבי קריירה והשמה.
    לגבי איזה תוכנית נתפסת כטובה- לדעתי זו שאלה בעייתית בהקשר של שתי התוכנית. לכל תוכנית יש קצת דגשים שונים ומחקר מעמיק יותר יעמוד על הבדלים נוספים. לדעתי לשתי התוכניות מותג חזק ביותר, כמובן בייחוד באנגליה ובאירופה באופן כללי. לאחר שביקרתי באוקספורד (ולא בקיימבריג כך שזו לא השוואה) אני יכול לומר מהתרשמות אישית שהרגשתי שהעיר מדהימה והאווירה מעולה (אבל אני בטוח שגם בקיימבריג הדברים דומים).
    בהצלחה
    צחי
    aringo
    חבר

To: אסטרו

אהלן,

אני חושבת יותר ויותר ברצינות על תואר שני במנע"ס בקולומביה או NYU.

הממוצע של התואר הראשון שלי במשפטים עומד כרגע על 83, האם יש טעם להמשיך ולחלום על זה? טרם עשיתי את הג'ימאט, אבל אני מעריכה שאקבל בסביבות 680-700 לאור סימולציות שביצעתי בתוכנה שלהם.

עם ממוצע של 83 ו-GMAT בטווח של 680-700 בהחלט יש טעם "להמשיך ולחלום" – על פניו מדובר באפשרות ריאלית, וכל שנה מתקבלים מועמדים עם ציונים דומים לשלך לשתי התוכניות. עם זאת חשוב לזכור שממוצע הציונים וה-GMAT הם רק 2 מתוך 7 היבטים שונים של האפליקיישן שועדות הקבלה מתייחסות אליהם. תוכלי לקרוא עוד קצת לגבי תנאי הקבלה כאן: http://aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

האם כדאי לטרוח ולנסות לשפר את הממוצע בחצי נק'- נקודה (במחיר של מועדי ב' רבים וקורסים עוקבים), או שזה לא כל כך משמעותי?

להערכתי, שיפור כזה יחזק את מועמדותך במידה קטנה מאוד, אם בכלל – בהנחה שהוא לא הופך אותך למצטיינת ולא "מקפיץ" אותך עשירון. אם השיפור הופך אותך למצטיינת התרומה שלו למועמדותך תהיה גבוהה. אם השיפור "מקפיץ" אותך עשירון (למשל, את עוברת מ-30% עליונים ל-20% עליונים במחזור) סביר שתרומה למעמדותך תהיה בינונית (עד נמוכה – תלוי בנסיבות). אם הוא מקפיץ אותך חצי עשירון (למשל מ-20% עליונים ל-15% עליונים) סביר שהתרומה למועמדותך תהיה נמוכה (עד בינונית – תלוי בנסיבות).

לציין שהייתי קצינה בצה"ל ובשנתיים האחרונות, במקביל ללימודיי, אני אחראית משמרת (8 עובדים) בחברת היי טק גדולה.

כדאי להמשיך בתהליך? הסיכוי ממשי? והאם יש אונ' אחרת באיזור החוף המזרחי שיש לי סיכוי רב יותר להתקבל אליה?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיי מועמדת תחרותית ב- NYU ובין תחרותית ל-סטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- קולומביה. כמו כן תהיי להערכתי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב- בבסון, בין תחרותית לחזקה ב- קרנגי מלון, תחרותית ב- קורנל, ובין תחרותית לסטרצ' ב- ייל – ארבעתן נמצאות במזרח ארה"ב.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: l;gfsr

היי גלעם,

בהמשך לשאלתי שבוע שעבר בהקשר לחשיבות הניסיון התעסוקתי לאחר התואר באוניברסיטאות ספציפיות. על אותו ציר דמיוני שהרוורד בצד אחד וורטון צד שני, איפה היית ממקם את יתר האוניברסיטאות הבולטות בארה"ב (דרדן, קלוג, ברקלי, אן ארבור ודיוק)?

חוץ מדרדן, שמשמעותית קרובה יותר לגישה של הרוורד, אין הבדלים משמעותיים בין התוכניות שציינת. עפ"י נסיוננו, ב-דיוק ובברקלי החשיבות של ניסיון תעסוקתי לאחר התואר גדולה קצת יותר אולי מאשר בקלוג ובמישיגן, אך לא מדובר בפער גדול.

תודה שוב,

שי

בבקשה, שי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: dantonov

Hi Gilam,

I already asked this question once, hope you won't mind giving me an update on my chances due to developments in my career path.

Recently (2 weeks ago) I relocated (second relocation) to Bulgaria to be a team leader, in the same department that I worked before (finance/payments), in a different company (but under the same mother company – Playtech). At my job I'm responsible for the work of 3 Bulgarians and 4 Israelis (which I also trained previously). I will have a lot of work relations with other companies in the group (but not only) and with senior managers from Europe (mostly UK) Asia and Israel.

I still didn’t do the Gmat (but expect 680-720).

I will work with a leading company on my application and will have very good recommendations from my previous (different) employers (CEO and CFO).

I plan to apply for Sep 2010 and I would like to hear about my chances to get into Stanford (Joint program), Wharton (also Joint program), INSEAD and Columbia.

Is there any difference in the admission chances to Joined degree MBA rather then regular MBA?

I’ll start with the second question. Getting into a joint program is generally more difficult than only getting into the regular program, as you need to be accepted by the school and then separately be accepted by the specific program (which often requires additional application materials, such as essays). It also depends on which joint programs you are interested in – some are more difficult to get into than others. In some (less-frequent) cases it's even easier to get into the joint program than to get into the regular MBA program – in cases where the university wants to increase participation in the joint program (for example, this was the case with Wharton's Lauder program in some of the past years).

Based on the information you provided this and last time, and assuming strong essays and recommendations and a GMAT score of 700, in my estimate your candidacy will be between competitive and strong at

INSEAD, competitive at Columbia, between competitive and stretch (closer to competitive) at Wharton, and between competitive and stretch at Stanford.

Thank you very much and keep up with the great service.

Dan

You’re welcome, Dan. Good luck!

The aringo Team
    (Gilam)

shay1980
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

היי גילעם,

שמי שי ואני בן 28.
    בשנה וחצי האחרונה אני מכהן כמנהל פרויקטים בחברה גדולה המבצעת פרויקטים בתחום המנהל הציבורי. היקף הפעילות עליו אני אחראי הינו כ 100 מליון ₪ בשנה.

מעבר לכך, הניסיון התעסוקתי שלי כולל שנתיים כמנהל שיווק ומכירות בפירמה קטנה בתחום הדפוס, עוזר הנהלה בחברת בתחום הביו טק (בבעלות משפחתית) וכן התמחות עסקית אצל מנכ"לית מתחום ההיי טק.
    בשירותי הצבאי הייתי כלוחם ומפקד ביחידה מיוחדת. סה"כ, כולל שירותי הצבאי אציג ניסיון "תעסוקתי" של כ 9 שנים. ניהלתי עד כה כ 6-7 אנשים בשתי עבודותיי האחרונות ופיקדתי על כ 20 במהלך שירותי הצבאי.
    את התואר ה-1 שלי עשיתי במנהל עסקים וסיימתי אותו בציון נמוך של 79. ניסיונות לאיזון חשבתי להציג ע"י עבודה במקביל לתואר וכן בהמלצה ע"י מרצה…
    המלצות:
    1. מנכ"ל החברה בה אני עוסק כעת (היקפי החברה בשנה האחרונה עמדו על כ 3 מיליארד ₪)
    2. המנכ"לית אשר ביצעתי התמחות אצלה.
    כמו כן, אני יכול לקבל מכתב מסמנכ"ל התפעול של חברת הביו טק – האם זה ראוי נוכח העובדה שזו היא חברה בבעלות משפחתית..?!
    עם ציון ג'ימט מוערך של כ 670-690 האם אהיה מועמד תחרותי בתוכניות הבאות:
    ארה"ב: DARDEN, DUKE, EMORY, UNC לא ציינתי תוכניות "חזקות" יותר עקב הGPA הנמוך שלי (אתה מוזמן להאיר את עיני..)
    אירופה: ESADE, IE, IESE, IMD, CAMBRIDGE
    האם זה יהיה נכון להגיד כי התוכניות האירופאיות יעריכו יותר את ניסיוני העסקי ובכך לא ישפטו אותי בחומרה על הישגי הדל בתואר ה-1?? האם ישנה תוכנית/יות שעדיפות לפנייה עקב אספקט זה??
    אודה לך מאד על התייחסותך,
    שי

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: saintshay

Shay,

I'm a first year student at UNC and I'd be happy to talk to you about our program (including your strength as a candidate) and about studying abroad in general.

Feel free to shoot me an email to:

razi_avram @ unc . edu

Razi

l;gfsr
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

היי גלעם,

דבר ראשון אציין שכבר התחלתי לעבוד עם ארינגו ואני מאד מרוצה.

יש לי שאלה זריזה: אשתי לעתיד היא בעלת גרין קארד ובתהליכים לקבלת אזרחות. סביר שאם וכאשר אתקבל ואסיים MBA היא תהיה אזרחית וכך גם לי יהיה גרין קארד ואישור עבודה ללא צורך בויזה מיוחדת. אתה חושב שטעם לציין זאת בחיבורים שלי? ואם כן אז איפה (עיקר ההתלבטות היא בין אם לציין זאת ב"מדוע MBA עכשיו" או בחיבור הנוסף שבו כותבים את מה שלא הספקתי).

הטיעון בעד הוא ברור: סיכוי ההשמה שלי גבוהים מאשר סטודנט זר "רגיל" (בפרט בתקופה כמו היום שבה הנטייה היא לא להעסיק זרים ע"ח אמריקאים ואולי יצמצמו את מספר ה-H1B). מאידך, עלול להתעורר חשש (שיש בו שמץ של אמת) שאני רוצה ללמוד MBA עכשיו מכיוון שארוסתי בארה"ב ואני רוצה להיות איתה בצורה חוקית ולא בגלל סיבות מקצועיות יותר.

אשמח אם תחווה דעתך כמו גם אינסייטים אחרים שיכולים להיות לך מכך,

שי

aringo
    חבר

To: saintshay

היי גילעם,

שמי שי ואני בן 28.
    בשנה וחצי האחרונה אני מכהן כמנהל פרויקטים בחברה גדולה המבצעת פרויקטים בתחום המנהל הציבורי. היקף הפעילות עליו אני אחראי הינו כ 100 מליון ₪ בשנה.
    מעבר לכך, הניסיון התעסוקתי שלי כולל שנתיים כמנהל שיווק ומכירות בפירמה קטנה בתחום הדפוס, עוזר הנהלה בחברת בתחום הביו טק (בבעלות משפחתית) וכן התמחות עסקית אצל מנכ"לית מתחום ההיי טק.
    בשירותי הצבאי הייתי כלוחם ומפקד ביחידה מיוחדת. סה"כ, כולל שירותי הצבאי אציג ניסיון "תעסוקתי" של כ 9 שנים. ניהלתי עד כה כ 6-7 אנשים בשתי עבודותיי האחרונות ופיקדתי על כ 20 במהלך שירותי הצבאי.
    את התואר ה-1 שלי עשיתי במנהל עסקים וסיימתי אותו בציון נמוך של 79. ניסיונות לאיזון חשבתי להציג ע"י עבודה במקביל לתואר וכן בהמלצה ע"י מרצה…

המלצות:
    1. מנכ"ל החברה בה אני עוסק כעת (היקפי החברה בשנה האחרונה עמדו על כ 3 מיליארד ₪)
    2. המנכ"לית אשר ביצעתי התמחות אצלה.
    כמו כן, אני יכול לקבל מכתב מסמנכ"ל התפעול של חברת הביו טק – האם זה ראוי נוכח העובדה שזו היא חברה בבעלות משפחתית..?!
    אני מניח שכוונתך היא שהחברה בבעלות של המשפחה שלך, ושהדבר יצויין באפליקיישן.

בהיבט של "ראוי" – המלצה זו בד"כ תיתפס כראויה. בהיבט של אפקטיביות ההמלצה מבחינת סיכויי הקבלה – המלצה כזו בד"כ אפקטיבית פחות (במידה קטנה עד בינונית, אם הממליץ עצמו אינו קרוב משפחתך) ממצב (תיאורטי) בו היה מדובר בהמלצה זהה כאשר החברה אינה בבעלות משפחתך. הסיבה לכך היא הספק/החשש, שסביר שיתעורר אצל הקורא, שההמלצה הזו כתובה בצורה פחות אובייקטיבית מאשר המלצה "רגילה".
    עם ציון ג'ימט מוערך של כ 670-690 האם אהיה מועמד תחרותי בתוכניות הבאות:
    ארה"ב: DARDEN, DUKE, EMORY, UNC לא ציינתי תוכניות "חזקות" יותר עקב הGPA הנמוך שלי (אתה מוזמן להאיר את עיני..)
    אירופה: ESADE, IE, IESE, IMD, CAMBRIDGE

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-אמורי וב-UNC, ובין תחרותי לסטרצ' ב-דרדן וב-דיוק (קרוב יותר לתחרותי בדרדן). כמו כן, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב- ESADE וב- Instituto de Empresa, תחרותי ב- IESE, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב- Cambridge, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- IMD.

האם זה יהיה נכון להגיד כי התוכניות האירופאיות יעריכו יותר את ניסיוני העסקי ובכך לא ישפטו אותי בחומרה על הישגי הדל בתואר ה-1?? האם ישנה תוכנית/יות שעדיפות לפנייה עקב אספקט זה??

על פי ניסיוננו, ההתייחסות מבחינת חלוקה "יבשתית" (אירופה מול ארה"ב) תהיה בממוצע דומה.

סביר שהמשקל שיתנו בתי ספר מסוימים (כגון Wharton, IMD, Tuck, Harvard) לנסיון העסקי המרשים שלך יהיה גבוה יותר בהשוואה למשקל שיתנו לו בתי ספר אחרים (כגון Oxford, Emory ו-Duke) – אך ההתייחסות תלויה בעיקר בגישה של כל בית ספר ולאו דווקא במיקומו (אירופה/ארה"ב).

אודה לך מאד על התייחסותך,

שי

מקווה שעזרתי. בהצלחה, שי!

aringo
    חבר

To: l;gfsr

היי גלעם,

דבר ראשון אציין שכבר התחלתי לעבוד עם ארינגו ואני מאד מרוצה. שמח לשמוע!

יש לי שאלה זריזה: אשתי לעתיד היא בעלת גרין קארד ובתהליכים לקבלת אזרחות. סביר שאם וכאשר אתקבל ואסיים MBA היא תהיה אזרחית וכך גם לי יהיה גרין קארד ואישור עבודה ללא צורך בויזה מיוחדת. אתה חושב שטעם לציין זאת בחיבורים שלי? ואם כן אז איפה (עיקר ההתלבטות היא בין אם לציין זאת ב"מדוע MBA עכשיו" או בחיבור הנוסף שבו כותבים את מה שלא הספקתי).

הטיעון בעד הוא ברור: סיכוי ההשמה שלי גבוהים מאשר סטודנט זר "רגיל" (בפרט בתקופה כמו היום שבה הנטייה היא לא להעסיק זרים ע"ח אמריקאים ואולי יצמצמו את מספר ה-H1B). מאידך, עלול להתעורר חשש (שיש בו שמץ של אמת) שאני רוצה ללמוד MBA עכשיו מכיוון שארוסתי בארה"ב ואני רוצה להיות איתה בצורה חוקית ולא בגלל סיבות מקצועיות יותר.

אשמח אם תחווה דעתך כמו גם אינסייטים אחרים שיכולים להיות לך מכך,

להערכתי התועלת של ציון עובדה זו (מהסיבה שציינת – סטטיסטיקות השמה) גבוהה מהסיכון (הקטן להערכתי) שאליו התייחסת (במיוחד אם אתה יכול להציג תוכנית קריירה חזקה ומגובשת – אבל גם במקרה של תוכנית קריירה וחיבור "Why MBA" ממוצעים עדיין הייתי מציין את העניין).

מהסיבה שציינת, עדיף אולי שלא להכניס את העובדה הזו לחיבור הקריירה ("Why MBA") אלא לשזור אותה בחיבור אחר (אם זה משתלב באופן טבעי בתוכן) ו/או בטפסי ההרשמה (אם יש מקום מתאים) ו/או בחלק של מידע נוסף באפליקיישן. אם ניתן, תשקול לציין את העובדה הזו יותר מפעם אחת על מנת לוודא שהיא "נקלטה" ע"י קורא האפליקיישן (שהינו לעיתים קרובות עייף, ממהר ואולי אף לא בשיא המיקוד לאחר קריאת עשרות בקשות…).

שי

מקווה שעזרתי, שי. בהצלחה!

shoch
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

To: All

שלום גלעם,

שמי שחר ונפגשתי איתך ביום שישי האחרון בו העברת הרצאה בעזריאלי.
    אני בן 29 (עוד מעט 30) בוגר התוכנית המשולבת לתואר כפול (תוכנית מצטיינים) בהנדסת חשמל ובפיזיקה באוניברסיטת תל אביב אך עם ממוצעים יחסית נמוכים, 78 בפיזיקה ו-77 בהנדסה. יש לציין שעבדתי במשרה חלקית כמעט במהלך כל התואר (למעט 5 חודשים בשנה הראשונה לתואר).

בצבא שירתתי 3.5 שנים (הייתי בקבע) כסמל מחלקה (בתפקיד הכשרה) בשריון ופיקדתי על עד 40 חיילים במשך השנה וחצי האחרונות לשירותי.

ניסיוני התעסוקתי כולל הדרכת פסיכומטרי בקידום במשך כשנה וחצי. לאחר מכן התקבלתי למשרת סטודנט בחברת אינטל (שאחר כך הפכה למארוול ישראל). החזקתי במשרה זו במשך שנה וחצי עד ששיניתי סטטוס. אני עובד במשרה מלאה כמהנדס בחברת מארוול במהלך השנתיים האחרונות.
    שאלה הצידה: דרישות הסף לקבלה לעבודה בחברה הן ממוצע גבוה (85+) מאוניברסיטאות מובילות אך למרות זאת לקחו אותי לעבודה (ובלי פרוטקציות…), האם זה יכול לעזור לי באיזשהו אופן?

במהלך עבודתי תמיד עסקתי בלימוד בהתנדבות. גם בקידום וגם במארוול.

בימים אלה אני עושה קורס GMAT וכמובן מקווה לקבל כמה שיותר. אני מניח שסף הקבלה הוא 720 וצפונה ולשם אני מכוון. כמו כן, אני מקווה שציון ה-GMAT יאפיל במידה מסוימת על ציוני התואר.

רציתי לדעת את הערכתך לסיכויי הקבלה שלי לתוכניות בחו"ל בדגש על תוכניות עם אוריינטציה טכנולוגית, יזמות וניהול בסביבת היי-טק גם בארצות הברית וגם באירופה. אני מתכוון להגיש בקשות לתוכניות שמתחילות בספטמבר 2010.

אשמח לשמוע כל התייחסות או הצעה.
    תודה רבה על העזרה.

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: shoch

שלום גלעם,

שמי שחר ונפגשתי איתך ביום שישי האחרון בו העברת הרצאה בעזריאלי.
    אני בן 29 (עוד מעט 30) בוגר התוכנית המשולבת לתואר כפול (תוכנית מצטיינים) בהנדסת חשמל ובפיזיקה באוניברסיטת תל אביב אך עם ממוצעים יחסית נמוכים, 78 בפיזיקה ו-77 בהנדסה. יש לציין שעבדתי במשרה חלקית כמעט במהלך כל התואר (למעט 5 חודשים בשנה הראשונה לתואר).

בצבא שירתתי 3.5 שנים (הייתי בקבע) כסמל מחלקה (בתפקיד הכשרה) בשריון ופיקדתי על עד 40 חיילים במשך השנה וחצי האחרונות לשירותי.

ניסיוני התעסוקתי כולל הדרכת פסיכומטרי בקידום במשך כשנה וחצי. לאחר מכן התקבלתי למשרת סטודנט בחברת אינטל (שאחר כך הפכה למארוול ישראל). החזקתי במשרה זו במשך שנה וחצי עד ששיניתי סטטוס. אני עובד במשרה מלאה כמהנדס בחברת מארוול במהלך השנתיים האחרונות.
    שאלה הצידה: דרישות הסף לקבלה לעבודה בחברה הן ממוצע גבוה (85+) מאוניברסיטאות מובילות אך למרות זאת לקחו אותי לעבודה (ובלי פרוטקציות…), האם זה יכול לעזור לי באיזשהו אופן?

התרומה של זה למועמדותך תהיה נמוכה להערכתי (סביר שזה יתרום, מעט). תוכל למנף את הנושא על ידי איזכורו באחד החיבורים (ו/או שממליץ יזכיר זאת), באופן שיציג את העניין כהישג. יהיה טוב אם תוכל להשתמש בעובדות אובייקטיביות למטרה זו. לדוגמא: ציטוט נלהב של המנהל שהחליט להעסיק אותך בגלל "היכולות האנליטיות המרשימות שהפגנת", או עובדה סטטיסטית מרשימה ("התקבלתי לעבודה מתוך 50 מועמדים").

במהלך עבודתי תמיד עסקתי בלימוד בהתנדבות. גם בקידום וגם במארוול.

בימים אלה אני עושה קורס GMAT וכמובן מקווה לקבל כמה שיותר. אני מניח שסף הקבלה הוא 720 וצפונה ולשם אני מכוון. כמו כן, אני מקווה שציון ה-GMAT יאפיל במידה מסוימת על ציוני התואר.

רציתי לדעת את הערכתך לסיכויי הקבלה שלי לתוכניות בחו"ל בדגש על תוכניות עם אוריינטציה טכנולוגית, יזמות וניהול בסביבת היי-טק גם בארצות הברית וגם באירופה. אני מתכוון להגיש בקשות לתוכניות שמתחילות בספטמבר 2010.

אשמח לשמוע כל התייחסות או הצעה.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 720, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב- קרנגי מלון, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- ברקלי וב- MIT, וסטרצ' ב- סטנפורד – כולן נחשבות לחזקות יחסית בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית. כמו כן תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב- בבסון ותחרותי ב- UCLA – שתיהן נחשבות לחזקות יחסית בתחום היזמות. בנוסף, אולי כדאי לך לבחון את התוכנית של טקסס, שנחשבת לחזקה יחסית בתחומי הניהול בסביבה טכנולוגית והיזמות. להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכנית זו.
    באירופה תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב- Instituto de Empresa ותחרותי עד חזק ב- IESE – שתיהן נחשבות לחזקות יחסית בתחום היזמות (אם כי לאו דווקא בהקשר הטכנולוגי).

תודה רבה על העזרה.

בבקשה. בהצלחה, שחר!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: noga

שלום גלעם,

אני מהנדסת תעשיה וניהול, 26.5, עובדת בשנה וחצי האחרונות בחברת צים. בתפקידי אני אנליסטית, מבצעת בקרת עלויות על ניצול תקציב המחלקה, בודקת כדאיות ומיישמת הצעות לייעול שיטות עבודה, ומנהלת פרויקטים במחלקה. העבודה שלי דורשת קשר יומיומי עם גורמים בחול.

את התואר סיימתי בטכניון בממוצע של 88.5 (אחוזון 8). במהלך התואר עבדתי ברפאל במשרת סטודנט- ניהול חוזים במשך שנה, ובחברת בת של רפאל המנהלת פרויקטים שמונה חודשים. במהלך הלימודים ועבודתי הנוכחית השתתפתי בפעילויות התנדבותית (כ-60 שעות בשנה).

בצבא הייתי קצינת כח אדם (משך שירות שנתיים וחצי)- ניהול ישיר של שלושה פקודים, אחראית כח אדם של כ-100 קצינים.

GMAT- 730 (כמותי-50, מילולי- 40). AWA 3.5.

מעוניינת בלימודי תואר שני בארה"ב או באירופה, כאשר השיקול המוביל הוא קבלת מלגה. באלו מוסדות יש לי סיכוי גבוה לקבל מלגה?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות אמריקאיות כגון קרנגי מלון, דרדן, קורנל, NYU, דיוק, מישיגן ו- טאק.

באירופה תהיי להערכתי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למלגה משמעותית בתוכניות כגון IESE, ESADE, Oxford, Cambridge, ו- LBS.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

evgenir
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: aringo a

שלום גלעם,

אני יבגני,בן 31. עובד כרגע במשרה חלקית בחברת סטארט-אפ בתור בפיתוח עסקי ומחקרי שוק. חזרתי לארץ לפני שנה וכמה חודשים אחרי כמעט 5 שנים ביפן.שם סיימתי שם תואר שני ביחסים בינ"ל באחת האוניברסיטאות המובילות במסגרת מלגה מטעם ממשלת יפן. הממוצע – 3.6. לאחר מכן עבדתי שנה בתפקיד של מתאם קשרי חוץ בעיריה של כפר במרכז יפן במסגרת פרוייקט בינ"ל.

את התואר הראשון ביחסים בינ"ל ולימודי מזרח אסיה סיימתי באוניברסיטה העברית בירושלים עם ממוצע של 84

השבוע עשיתי GMAT- 630 מתכוון לגשת למבחן פעם נוספת כדי לנסות ולשפר את הציון.

בצבא הייתי ראש צוות של 8 אנשים בחיל המודיעין ובתפקיד הזה שירתתי גם בקבע חצי שנה.כמו כן אני דובר 4 שפות – עברית,אנגלית,רוסית ויפנית.

שלחתי טופס בקשה לארינגו וקיבלתי תשובה שאני אהיה ברשימת המתנה. בינתיים רציתי להתייעץ איתך לגבי התכניות בארה"ב או לחלופין LBS שכדאי לי להגיש מעמדות אליהן ושיש סיכוי להתקבל. חשבתי על MIT (שאולי יהיו מעוניינים במעמדים שלא באים מרקע הנדסי)Cornell, UNC, UCLA. האם יש סיכוי ל-Harvard, Yale, Columbia או NYU. כל זה תלוי כמובן במדיניות של ההלוואות והמלגות.

תודה רבה מראש,

יבגני

robertpa
    חבר

היי גילעם,

שמי רוברט, בן 30, בעל תואר ראשון במדעי המחשב מהטכניון בממוצע 89, תואר שני במדעי המחשב מהטכניון בממוצע 93, ותואר שני במנהל עסקים מאוני' ת"א בממוצע 93.

הייתי עתודאי, סרן במודיעין, ניהלתי עד 30 מפתחים, לאחר השחרור הייתי מנהל פרוייקט במיקרוסופט.

עדיין לא עשיתי GMAT (הייתי פטור מ-GMAT לאוני' ת"א) אבל היום הורדתי את GMATPrep, עשיתי את בחינת הנסיון כדי להבין מאיפה אני מתחיל וקיבלתי 730 (כמותי 50, מילולי 40). להבנתי אני צריך למעלה מ-780 כדי שמועמדותי תשקל…

אז מה אני עושה פה?

מחפש מידע על דוקטורט באחד מה- top 10. בעיקר מה עוד יכול לסייע בקבלה, והאם aringo יכולה לסייע לי עם ה-application process היות והרבה מהחלקים בקבלה ל-PhD ול-MBA הם למעשה זהים.

אשמח לעזרתך :)

רוברט.

בתאל
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

שלום,

שמי בתאל ואני בת 27 ומעוניינת להתקבל לMBA בארה"ב. אני עוקבת אחרי הפורום מספר ימים ועל אף שאתה בוודאי מקבל שבחים חדשות לבקרים, חשוב לי להביע את תודתי. ערכו לא יסולא בפז!

אשמח לקבל דעתך על סיכויי הקבלה שלי למקומות הבאים:

Harvard, Stanford, Tuck, Kellogg, Wharton, MIT, Columbia, Chicago, Duke, Michigan, Berkeley

השכלה

תואר שני במשפטים מאוני' בר אילן בהצטיינות, ממוצע 90.5 (הממוצע הגבוה ביותר במחזור שלי הוא 94. אני מעריכה שאני ב10-7% עליונים), וכן מצטיינת דיקאן. כמו כן, בעלת תואר שני במסלול הישיר למצטיינים בממוצע 88.4. (אגב, האם יש חשיבות לממוצע בגרות (103)?

אינני יודעת עד כמה זה משפיע בוועדות הקבלה, אך בר אילן הציעו לי להמשיך לדוקטורט ולהשתלב בסגל האקדמי. התקבלתי אף לקולומביה לתואר שני במשפטים (LLM), אך בכוונתי לסרב לשתי ההצעות כיוון שתחום הניהול מושך אותי יותר מתחום עריכת הדין או האקדמיה המשפטית.

אני מרגישה שאצטרך להסביר את הסטייה החדה מלימודי משפטים לכיוון עולם העסקים (שני תארים באותו מקצוע), מצד שני, רוב הקורסים שלקחתי היו עסקיים (דיני חברות, עסקאות מימון, נדל"ן וכו'). כמו כן, גם כשעבדתי כמתמחה נחשפתי לעולם העסקי (עבדתי במחלקת נדל"ן בינלאומית). אפשר לומר שנחשפתי ל"מאחורי קלעיו" של עולם העסקים ולמדתי כיצד הוא מתנהל.

טרם ניגשתי לGMAT.

נסיון תעסוקתי

ניסיון כולל של 8 שנים.

עבודתי הראשונה הייתה מיד לאחר התיכון, בגיל 18, כמוכרת בחנות (רשת ידועה). לאחר חודשיים קודמתי להיות מנהלת משמרת על כ 7 עובדים. לאחר מכן עבדתי כמנהלת משרד מכירות של מוצרים סלולאריים (לא היו עובדי מכירות נוספים במשרד). לאחר מכן עבדתי כשנתיים כמנהלת משמרת בצוות מכירות ושירות לקוחות פרונטלי (כממלאת מקום), והייתי אחראית על כ30 נציגים (גם בנקודות מכירה הפרוסות מהצפון ועד לדרום).

במהלך התואר עבדתי כשנתיים כעוזרת מחקר (סייעתי לכתוב ספר על דיני חדלות פרעון מההיבט הכלכלי, העבודה הייתה באנגלית). כן עבדתי כבנקאית (משרה המשלבת גם אלמנטים שיווקיים). אציין כי לאחר כחצי שנה הציעו לי להיות מועמדת עם עוד 2 בנקאים לניהול הסניף, אך סירבתי כיוון שעמדתי להתחיל את ההתמחות. לאחר לימודי התואר עבדתי כמתמחה במשרד עו"ד (בין ה20 הגדולים) במחלקת נדל"ן בינ"ל (עבודה שבה נחשפתי לפרויקטי נדל"ן בחו"ל, ניסחתי מערכי חוזים להקמת פרויקטים של מבנים ושכונות מגורים ואזורים מסחריים (קניונים וכו') ואף הסכמי מימון בנקאיים עם בנקים באירופה בהיקפים של מליוני יורו (גם שם העבודה הייתה בשפה האנגלית).

כרגע אני לומדת לבחינות הלשכה ומעוניינת למצוא תפקיד ניהולי עד שאתחיל את הMBA בעוד כשנה וחצי. (אגב, האם תהיה לכך השפעה, במידה ואני שוקלת להגיש את הטפסים בעוד כחצי שנה?).

אציין כי יש לי ניסיון התנדבותי עשיר החל מהתיכון; יו"ר מועצת התלמידים בביה"ס התיכון- שם הקמתי פרויקטים חברתיים, נציגת הסטודנטים למשפטים באוני' בר אילן, שנת התנדבות בעמותה לסיוע משפטי לאוכלוסייה הבאה מרקע סוציו-אקונומי נמוך (וגם התנדבות בסיוע משפטי לחולי סרטן באופן עצמאי) וכן חונכות של ילדים משכונת מצוקה. כמו כן, יזמתי וניהלתי פרוייקט "מגשרים צעירים" במסגרתו הכשרתי תלמידים להיות מגשרים בבית ספרם, והפרויקט נחל הצלחה (הוא היה בליווי מרצה שלי מהאוניברסיטה). אף התנדבתי בפר"ח והעברתי קורסים במשפטים.

האם הניסיון הניהולי שצברתי מספיק לאוניברסיטאות שציינתי? ומהם סיכויי הקבלה שלי למקומות שציינתי לעיל? האם ישנם מקומות נוספים עליהם אתה ממליץ (להם יש לי סיכוי להתקבל)?

אודה לתשובתך,

בתאל

Idan28
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

הי גילעם,

שמחתי לגלות את הפורום האינפורמטיבי הזה. אין ספק שניתן לקבל כאן מידע מועיל שאינו נגיש בדרך אחרת. אני מודה לך מראש על זמנך.

אני בן 28 ושוקל להגיש מועמדות לתוכנית MBA בארה"ב או באירופה לשנת הלמודים 2010.

אני עו"ד. עברתי את בחינות הלשכה בנובמבר אשתקד לאחר התמחות של שנה במשרד מהגדולים והמובילים בארץ. התמחיתי במחלקת מיזוגים ורכישות. אני מניח שאוכל לקבל המלצה טובה מאוד מהשותף אצלו התמחיתי – אך לא מדובר בתפקיד ניהולי.

בחצי שנה האחרונה אני מתמחה בראיית חשבון במסגרת עבודתי כעו"ד במחלקת המיסים של אחד ממשרדי הרו"ח המובילים בארץ (שלוחה של פירמת ראית חשבון מובילה בעולם). בעוד כשנה וחצי אסיים את ההתמחות (כבר עברתי את בחינות המועצה) ואהיה גם רו"ח מוסמך. גם כאן תפקידי אינו כרוך, לפחות כרגע, בניהול אנשים, אך הוא כרוך באחריות רבה וליווי שוטף של לקוחות גדולים. סביר שאוכל לקבל המלצה מעולה מהמנהל הישיר שלי, שהינו סניור מנג'ר במשרד.

במהלך הצבא שירתתי ביחידת מודיעין של חיל האוויר ואף שירתתי עשרה חודשים בקבע – לא כקצין. התפקיד כלל ניהול משמרות של כשמונה עד חמישה עשר אנשים. בשנתיים האחרונות לשירות ביצעתי בנוסף תפקידים נלווים נוספים בעלי אחריות ניהולית רבה עם דגש על הדרכה ואדמיניסטרציה. אני מניח שאוכל לקבל המלצה מעולה מהמפקד הישיר שלי שהיה בזמנו בדרגת רב סרן.

למדתי באוניברסיטת תל אביב. סיימתי את התארים במשפטים (ממוצע 87 – סיום בהצטיינות – אחוזון 18.4) ובחשבונאות (ממוצע 85) בשנת 2007. במהלך השנה השניה בתואר השתתפתי בקליניקה משפטית של "יזמות עסקית וצדק כלכלי" המעודדת ומסייעת לצאת ממעגל האבטלה על ידי הקמת עסקים פרטיים. חשוב לי לציין כי במהלך כל תקופת הלימודים עבדתי, לעיתים ביותר מעבודה אחת, כדי לכלכל את עצמי ולשלם על לימודי (עבודות סטודנטיאליות שאינן רלוונטיות לניסיון התעסוקתי או למועמדות).

מעבר לקליניקה המשפטית ולחברות במועצת תלמידים בשנות התיכון (במהלכה הייתי פעיל מאוד) לא עסקתי בפעילות חברתית ו/או התנדבותית משמעותית אחרת.

במבחן ה- GMAT קיבלתי ציון 700 (Q49, V36). טרם קיבלתי את ציון החיבורים. אשמח לקבל את דעתך בדבר סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר הבאים:

Columbia, NYU, Harvard, MIT, Stanford, Berkeley, Chicago, Kellogg, Insead, LBS.

בנוסף, במבחן ה- GMAT קיבלתי פחות ממה שציפיתי (בהתבסס על סימולציות רבות שעשיתי). בהנחה שאם אבחן שוב אצליח לקבל 730 (ממוצע התרגולים היה 740+) באיזו מידה זה יחזק את המועמדות שלי (בהתחשב גם בעובדה שניתן יהיה לראות שנבחנתי שנית)? כמו כן האם בכלל רלוונטי לדמיין קבלת מלגות/ מלגות חלקיות מחלק מהמוסדות הללו בהתחשב בנתונים שלי ו/או לאחר שיפור של ציון ה- GMAT?

לאחרונה אני שוקל לעבור לעבוד בחברת ייעוץ (טרם פעלתי בנדון), במידה ואעשה זאת לפני הגשת המועמדות, באיזו מידה להערכתך, אם בכלל, זה ישפר את סיכויי הקבלה?

תודה רבה מראש על תשובתך,

עידן.

aringoadmin
    חבר

To: evgenir

שלום גלעם,

אני יבגני,בן 31. עובד כרגע במשרה חלקית בחברת סטארט-אפ בתור בפיתוח עסקי ומחקרי שוק. חזרתי לארץ לפני שנה וכמה חודשים אחרי כמעט 5 שנים ביפן.שם סיימתי שם תואר שני ביחסים בינ"ל באחת האוניברסיטאות המובילות במסגרת מלגה מטעם ממשלת יפן. הממוצע – 3.6. לאחר מכן עבדתי שנה בתפקיד של מתאם קשרי חוץ בעיריה של כפר במרכז יפן במסגרת פרוייקט בינ"ל.

את התואר הראשון ביחסים בינ"ל ולימודי מזרח אסיה סיימתי באוניברסיטה העברית בירושלים עם ממוצע של 84

השבוע עשיתי GMAT- 630 מתכוון לגשת למבחן פעם נוספת כדי לנסות ולשפר את הציון.

בצבא הייתי ראש צוות של 8 אנשים בחיל המודיעין ובתפקיד הזה שירתתי גם בקבע חצי שנה.כמו כן אני דובר 4 שפות – עברית,אנגלית,רוסית ויפנית.

שלחתי טופס בקשה לארינגו וקיבלתי תשובה שאני אהיה ברשימת המתנה. בינתיים רציתי להתייעץ איתך לגבי התכניות בארה"ב או לחלופין LBS שכדאי לי להגיש מעמדות אליהן ושיש סיכוי להתקבל. חשבתי על MIT (שאולי יהיו מעוניינים במעמדים שלא באים מרקע הנדסי)Cornell, UNC, UCLA. האם יש סיכוי ל-Harvard, Yale, Columbia או NYU. כל זה תלוי כמובן במדיניות של ההלוואות והמלגות.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 630, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד סטרצ' ב- UNC וסטרצ' בשאר התוכניות שציינת. בהנחה שתצליח לשפר את ציון ה-GMAT ל-680 נניח, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-UNC, בין תחרותי לסטרצ' ב- קורנל וב- UCLA, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- LBS וב- NYU, וסטרצ' ב- MIT, קולומביה, ייל ו- הרווארד.

תודה רבה מראש,

יבגני

בבקשה, יבגני. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: robertpa

היי גילעם,

שמי רוברט, בן 30, בעל תואר ראשון במדעי המחשב מהטכניון בממוצע 89, תואר שני במדעי המחשב מהטכניון בממוצע 93, ותואר שני במנהל עסקים מאוני' ת"א בממוצע 93.

הייתי עתודאי, סרן במודיעין, ניהלתי עד 30 מפתחים, לאחר השחרור הייתי מנהל פרוייקט במיקרוסופט.

עדיין לא עשיתי GMAT (הייתי פטור מ-GMAT לאוני' ת"א) אבל היום הורדתי את GMATPrep, עשיתי את בחינת הנסיון כדי להבין מאיפה אני מתחיל וקיבלתי 730 (כמותי 50, מילולי 40). להבנתי אני צריך למעלה מ-780 כדי שמועמדותי תשקל…

אז מה אני עושה פה?

מחפש מידע על דוקטורט באחד מה- top 10. בעיקר מה עוד יכול לסייע בקבלה, והאם aringo יכולה לסייע לי עם ה-application process היות והרבה מהחלקים בקבלה ל-PhD ול-MBA הם למעשה זהים.

אשמח לעזרתך :)

רוברט.

רוברט, תחום ההתמחות שלנו הוא תוכניות MBA, לצערי אין לנו מידע ותשובות מקצועיות בנושא של דוקטורט.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: בתאל

שלום,

שמי בתאל ואני בת 27 ומעוניינת להתקבל לMBA בארה"ב. אני עוקבת אחרי הפורום מספר ימים ועל אף שאתה בוודאי מקבל שבחים חדשות לבקרים, חשוב לי להביע את תודתי. ערכו לא יסולא בפז! תודה!

אשמח לקבל דעתך על סיכויי הקבלה שלי למקומות הבאים:

Harvard, Stanford, Tuck, Kellogg, Wharton, MIT, Columbia, Chicago, Duke, Michigan, Berkeley

השכלה

תואר שני במשפטים מאוני' בר אילן בהצטיינות, ממוצע 90.5 (הממוצע הגבוה ביותר במחזור שלי הוא 94. אני מעריכה שאני ב10-7% עליונים), וכן מצטיינת דיקאן. כמו כן, בעלת תואר שני במסלול הישיר למצטיינים בממוצע 88.4. (אגב, האם יש חשיבות לממוצע בגרות (103)? בדרך כלל התוכניות המובילות לא מייחסות חשיבות כלשהי לממוצע הבגרות. אם מדובר במשהו חריג ביותר (הצטיינות חריגה/נדירה) יכול להיות לזה משקל כלשהו, בייחוד אם התואר הראשון אינו בהצטיינות.

אינני יודעת עד כמה זה משפיע בוועדות הקבלה, אך בר אילן הציעו לי להמשיך לדוקטורט ולהשתלב בסגל האקדמי. התקבלתי אף לקולומביה לתואר שני במשפטים (LLM), אך בכוונתי לסרב לשתי ההצעות כיוון שתחום הניהול מושך אותי יותר מתחום עריכת הדין או האקדמיה המשפטית.

אני מרגישה שאצטרך להסביר את הסטייה החדה מלימודי משפטים לכיוון עולם העסקים (שני תארים באותו מקצוע), מצד שני, רוב הקורסים שלקחתי היו עסקיים (דיני חברות, עסקאות מימון, נדל"ן וכו'). כמו כן, גם כשעבדתי כמתמחה נחשפתי לעולם העסקי (עבדתי במחלקת נדל"ן בינלאומית). אפשר לומר שנחשפתי ל"מאחורי קלעיו" של עולם העסקים ולמדתי כיצד הוא מתנהל.

טרם ניגשתי לGMAT.

נסיון תעסוקתי

ניסיון כולל של 8 שנים.

עבודתי הראשונה הייתה מיד לאחר התיכון, בגיל 18, כמוכרת בחנות (רשת ידועה). לאחר חודשיים קודמתי להיות מנהלת משמרת על כ 7 עובדים. לאחר מכן עבדתי כמנהלת משרד מכירות של מוצרים סלולאריים (לא היו עובדי מכירות נוספים במשרד). לאחר מכן עבדתי כשנתיים כמנהלת משמרת בצוות מכירות ושירות לקוחות פרונטלי (כממלאת מקום), והייתי אחראית על כ30 נציגים (גם בנקודות מכירה הפרוסות מהצפון ועד לדרום).

במהלך התואר עבדתי כשנתיים כעוזרת מחקר (סייעתי לכתוב ספר על דיני חדלות פרעון מההיבט הכלכלי, העבודה הייתה באנגלית). כן עבדתי כבנקאית (משרה המשלבת גם אלמנטים שיווקיים). אציין כי לאחר כחצי שנה הציעו לי להיות מועמדת עם עוד 2 בנקאים לניהול הסניף, אך סירבתי כיוון שעמדתי להתחיל את ההתמחות. לאחר לימודי התואר עבדתי כמתמחה במשרד עו"ד (בין ה20 הגדולים) במחלקת נדל"ן בינ"ל (עבודה שבה נחשפתי לפרויקטי נדל"ן בחו"ל, ניסחתי מערכי חוזים להקמת פרויקטים של מבנים ושכונות מגורים ואזורים מסחריים (קניונים וכו') ואף הסכמי מימון בנקאיים עם בנקים באירופה בהיקפים של מליוני יורו (גם שם העבודה הייתה בשפה האנגלית).

כרגע אני לומדת לבחינות הלשכה ומעוניינת למצוא תפקיד ניהולי עד שאתחיל את הMBA בעוד כשנה וחצי. (אגב, האם תהיה לכך השפעה, במידה ואני שוקלת להגיש את הטפסים בעוד כחצי שנה?).

התרומה של התפקיד הניהולי תהיה תלויה בטייטל, במספר המנוהלים, בשם החברה, בכמות ואיכות ההישגים שתצברי בתפקיד, ועוד. ב"ממוצע", סביר שתפקיד ניהולי סביר שתתחילי מעט לפני הגשת הטפסים יחזק את מועמדותך במידה קטנה עד בינונית (יותר לכיוון הבינונית).

אציין כי יש לי ניסיון התנדבותי עשיר החל מהתיכון; יו"ר מועצת התלמידים בביה"ס התיכון- שם הקמתי פרויקטים חברתיים, נציגת הסטודנטים למשפטים באוני' בר אילן, שנת התנדבות בעמותה לסיוע משפטי לאוכלוסייה הבאה מרקע סוציו-אקונומי נמוך (וגם התנדבות בסיוע משפטי לחולי סרטן באופן עצמאי) וכן חונכות של ילדים משכונת מצוקה. כמו כן, יזמתי וניהלתי פרוייקט "מגשרים צעירים" במסגרתו הכשרתי תלמידים להיות מגשרים בבית ספרם, והפרויקט נחל הצלחה (הוא היה בליווי מרצה שלי מהאוניברסיטה). אף התנדבתי בפר"ח והעברתי קורסים במשפטים.

האם הניסיון הניהולי שצברתי מספיק לאוניברסיטאות שציינתי? ומהם סיכויי הקבלה שלי למקומות שציינתי לעיל? האם ישנם מקומות נוספים עליהם אתה ממליץ (להם יש לי סיכוי להתקבל)?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, ציון GMAT של 680 ותואר ראשון בממוצע 85 (חשיבות הממוצע של התואר הראשון גדולה מזו של התואר השני), תהיי להערכתי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב- דיוק וב- מישיגן, בין תחרותית לחזקה ב- טאק, תחרותית ב- ברקלי וב- MIT, בין תחרותית לסטרצ' ב- קלוג וב- וורטון (קרוב יותר לתחרותית בוורטון), בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- שיקגו, קולומביה, ו- סטנפורד, וסטרצ' ב- הרווארד. תוכניות נוספות שאולי כדאי לך לשקול: דרדן, קורנל, ו- NYU – בכולן להערכתי תהיי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית.

אודה לתשובתך,

בתאל

מקווה שעזרתי, בתאל. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: Idan28

הי גילעם,

שמחתי לגלות את הפורום האינפורמטיבי הזה. אין ספק שניתן לקבל כאן מידע מועיל שאינו נגיש בדרך אחרת. אני מודה לך מראש על זמנך. שמח לעזור!

אני בן 28 ושוקל להגיש מועמדות לתוכנית MBA בארה"ב או באירופה לשנת הלמודים 2010.

אני עו"ד. עברתי את בחינות הלשכה בנובמבר אשתקד לאחר התמחות של שנה במשרד מהגדולים והמובילים בארץ. התמחיתי במחלקת מיזוגים ורכישות. אני מניח שאוכל לקבל המלצה טובה מאוד מהשותף אצלו התמחיתי – אך לא מדובר בתפקיד ניהולי.

בחצי שנה האחרונה אני מתמחה בראיית חשבון במסגרת עבודתי כעו"ד במחלקת המיסים של אחד ממשרדי הרו"ח המובילים בארץ (שלוחה של פירמת ראית חשבון מובילה בעולם). בעוד כשנה וחצי אסיים את ההתמחות (כבר עברתי את בחינות המועצה) ואהיה גם רו"ח מוסמך. גם כאן תפקידי אינו כרוך, לפחות כרגע, בניהול אנשים, אך הוא כרוך באחריות רבה וליווי שוטף של לקוחות גדולים. סביר שאוכל לקבל המלצה מעולה מהמנהל הישיר שלי, שהינו סניור מנג'ר במשרד.

במהלך הצבא שירתתי ביחידת מודיעין של חיל האוויר ואף שירתתי עשרה חודשים בקבע – לא כקצין. התפקיד כלל ניהול משמרות של כשמונה עד חמישה עשר אנשים. בשנתיים האחרונות לשירות ביצעתי בנוסף תפקידים נלווים נוספים בעלי אחריות ניהולית רבה עם דגש על הדרכה ואדמיניסטרציה. אני מניח שאוכל לקבל המלצה מעולה מהמפקד הישיר שלי שהיה בזמנו בדרגת רב סרן.

למדתי באוניברסיטת תל אביב. סיימתי את התארים במשפטים (ממוצע 87 – סיום בהצטיינות – אחוזון 18.4) ובחשבונאות (ממוצע 85) בשנת 2007. במהלך השנה השניה בתואר השתתפתי בקליניקה משפטית של "יזמות עסקית וצדק כלכלי" המעודדת ומסייעת לצאת ממעגל האבטלה על ידי הקמת עסקים פרטיים. חשוב לי לציין כי במהלך כל תקופת הלימודים עבדתי, לעיתים ביותר מעבודה אחת, כדי לכלכל את עצמי ולשלם על לימודי (עבודות סטודנטיאליות שאינן רלוונטיות לניסיון התעסוקתי או למועמדות).

מעבר לקליניקה המשפטית ולחברות במועצת תלמידים בשנות התיכון (במהלכה הייתי פעיל מאוד) לא עסקתי בפעילות חברתית ו/או התנדבותית משמעותית אחרת.

במבחן ה- GMAT קיבלתי ציון 700 (Q49, V36). טרם קיבלתי את ציון החיבורים. אשמח לקבל את דעתך בדבר סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר הבאים:

Columbia, NYU, Harvard, MIT, Stanford, Berkeley, Chicago, Kellogg, Insead, LBS.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב- LBS וב- NYU, בין תחרותי לסטרצ' ב- ברקלי, אינסאד, ו- MIT, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- קלוג, וב- קולומביה, וסטרצ' ב- שיקגו, הרווארד, ו- סטנפורד.

בנוסף, במבחן ה- GMAT קיבלתי פחות ממה שציפיתי (בהתבסס על סימולציות רבות שעשיתי). בהנחה שאם אבחן שוב אצליח לקבל 730 (ממוצע התרגולים היה 740+) באיזו מידה זה יחזק את המועמדות שלי (בהתחשב גם בעובדה שניתן יהיה לראות שנבחנתי שנית)? כמו כן האם בכלל רלוונטי לדמיין קבלת מלגות/ מלגות חלקיות מחלק מהמוסדות הללו בהתחשב בנתונים שלי ו/או לאחר שיפור של ציון ה- GMAT?

בהנחה של ציון GMAT של 730, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-LBS וב-NYU, תחרותי בברקלי, MIT ו-אינסאד, בין תחרותי לסטרצ' ב-קלוג ובקולומביה, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-שיקגו וב-סטנפורד, וסטרצ' ב-הרווארד.

לאחרונה אני שוקל לעבור לעבוד בחברת ייעוץ (טרם פעלתי בנדון), במידה ואעשה זאת לפני הגשת המועמדות, באיזו מידה להערכתך, אם בכלל, זה ישפר את סיכויי הקבלה?

אני מניח שמדובר במשרת יועץ. התרומה של המעבר הזה תלויה במידה רבה בשם החברה אליה תצטרף (ובמידה מסוימת בהישגים/קידומים שתצבור וביכולת להביא משם המלצה חזקה אח"כ). במידה ומדובר במותג בינלאומי ידוע (למשל, מקינזי), להערכתי התרומה למעומדותך תהיה גבוהה. במידה ומדובר בחברה ישראלית קטנה, התרומה למועמדותך תהיה נמוכה עד בינונית להערכתי.

תודה רבה מראש על תשובתך,

עידן.

בבקשה, עידן. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

gal523
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

שלום,

נאמר לי שביקור בהארווארד טרם הגשת המועמדות אינו תורם לסיכויי הקבלה כפי שהוא טורם במקומות אחרים. האם זה נכון? מדוע קיים ההבדל?

תודה,

גל

gal523
    חבר

שלום,

נאמר לי שביקור בהארווארד טרם הגשת המועמדות אינו תורם לסיכויי הקבלה כפי שהוא טורם במקומות אחרים. האם זה נכון? מדוע קיים ההבדל?

תודה,

גל

gal523
    חבר

שלום,

תודה,

גל

Roman
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

גלעם שלום,

עברתי מאונ' ת"א לבן-גוריון לאחר השנה הראשונה ללימודי. בבן-גוריון הכירו בקורסים שעשיתי לצורך נקודות זכות, אך לא בציונים. משמע שבכל הקורסים הנ"ל הציון בגיליון הציונים של אב"ג יהיה "פטור". הציונים שלי באת"א היו די גבוהים, האם ועדת הקבלה מתחשבת רק בגיליון הציונים מהמוסד שמעניק את התואר, או שבמקרה הזה ינתן משקל חלקי או זהה לציונים מאת"א?

תודה על עזרתך,
    רומן

aringoadmin
    חבר

To: Roman

שלום,

עפ"י נסיוננו, ביקור בהרווארד אכן יתרום פחות ברוב המקרים. אני רואה שתי סיבות לכך: ראשית, התוכנית מבוקשת מאוד וה-yield שלה גבוה מאוד (כלומר, רוב מוחלט מבין המועמדים שמתקבלים להרווארד אכן בוחרים להצטרף לתוכנית), כך שאם קיווית שהביקור יראה על מחויבות רבה לתוכנית לעומת מועמדים אחרים, זה אינו אישיו שהרווארד מודאגת לגביו יתר על המידה. שנית, בשנים האחרונות אין להרווארד חיבור של "why our school" (כלומר, הם לא שואלים מדוע אתה מעוניין בתוכנית), כך שיש פחות מקום/צורך לשלב את רשמייך מהביקור בחיבורים, בניגוד לבתי ספר אחרים שכן שואלים את השאלה, ושם ניתן להזכיר פרטים מהביקור שהשפיעו על החלטתך לפנות לאותו מוסד.

תוכל לראות עוד בנושא הזה כאן: http://aringo.co.il/HebrewSite/CampusVisit.htm

תודה,

גל

בבקשה, גל. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: Roman

גלעם שלום,

עברתי מאונ' ת"א לבן-גוריון לאחר השנה הראשונה ללימודי. בבן-גוריון הכירו בקורסים שעשיתי לצורך נקודות זכות, אך לא בציונים. משמע שבכל הקורסים הנ"ל הציון בגיליון הציונים של אב"ג יהיה "פטור". הציונים שלי באת"א היו די גבוהים, האם ועדת הקבלה מתחשבת רק בגיליון הציונים מהמוסד שמעניק את התואר, או שבמקרה הזה ינתן משקל חלקי או זהה לציונים מאת"א?

כדאי שתעדכן את ועדת הקבלה לגבי הציונים מאוניברסיטת ת"א כי אחרת (אם הבנתי נכון) אין להם דרך לראות אותם. ברוב התוכניות תוכל לעשות זאת בחיבור האופציונלי או בחלק של מידע נוסף באפליקיישן. אני מעריך שלעדכון כזה תהיה תרומה קטנה למועמדותך (היות והציונים גבוהים יותר, והיות ואוניברסיטת ת"א היא מוסד מכובד). סביר שההתייחסות לציונים אלה תהיה דומה להתייחסות לציונים מבן-גוריון. בנוסף, בכך שתספק את הציונים מת"א יהיה הסבר הולם לעניין הפטורים שמופיעים על הגליון שלך, ואשר היו עלולים לעורר concern מסויים אם לא הייתי מסביר אותם.

תודה על עזרתך,
    רומן

בבקשה, רומן. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

JR13
    חבר
    מספר הפוסטים: 52

היי גילעם,
    הפעם אני שואל בעבור אישתי ששוקלת ברצינות לעשות MBA בחו"ל.

בת 28
    רקע צבאי:
    מאבחנת פסיכוטכנית, מנתבת האחראית על כ- 10 מאבחנות וכן בהמשך אחראית על מבדקים ראשוניים לקורס טייס. קיבלתי אות הצטיינות ממפקד היחידה (בדרגת אל"מ)

לימודים:
    תואר ראשון במדעי החיים ורפואה מאוניברסיטת ת"א (תוכנית מצומצמת של 30 איש בלבד).
    פעמיים מצטיינת דיקן וסיימה את התואר בהצטיינות (ממוצע 92)

תואר שני במדעי החיים במכון וייצמן ממוצע ציונים 90 ו 94 על התיזה. (הלימודים נערכים בשפה האנגלית עם מגוון סטודנטים מכל העולם)

עם סיום התואר עשתה הסבה לתחום התוכנה וניתוח מערכות והצטרפה לחברת סטרטאפ שם היא עובדת כשנתיים (בשנה אחרונה כמנתחת מערכות ומנהלת מוצר – אך אינה מנהלת אנשים)

הנחה כי תוציא ציון GMAT באיזור ה – 700.

מעוניינת להשאר בתחום התוכנה ולהתקדם לתפקידים בכירים.

כיצד הית מעריך את סיכויי הקבלה שלה לתוכניות המובילות (ארה"ב ואירופה) ובאילו בי"ס היתה ממליץ להתמקד.

תודה מראש,
    JR13

lifemr
    חבר

לגילעם היקר ולכל מי שעומד מאחורי האתר הנהדר הזה שלום

כתבתי פה הודעה בעבר אך לא הזנתי בה מידע מספיק, אז ראשית אני מתנצל על כך, וברשותך אשאל שוב.

שמי חיים, בן 24 בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאב"ג בממוצע 75 בלבד.

בגיל 18 קניתי יחד עם אחי פטנט בתחום התשתיות והקמנו מפעל המייצר את החומר ומוכר אותו בעולם. את החברה ניהלתי יחד עם אחי במקביל ללימודי באוני', אחת הסיבות לצינוי היחסית נמוכים. בחברה הייתי מנכ"ל לכל דבר, כלומר העסקתי עובדים נפגשתי עם אנשי עסקים בארץ ובחו"ל, עבדתי מול רואה חשבון בנושאים פיננסיים ועוד.

תחום עיסוק נוסף שלי הוא אינטרנט, עסקתי בעבר במסחר בשמות מתחם (דומיינים) ואף בניתי ומכרתי אתר בנושא בריאות אשר ייצר הכנסה חודשית קבוע באלפי דולרים.

בכמה חודשים האחרונים אני עוסק באופן חלקי בניהול החברה, ובמקביל עובד בבנק ע"מ לצבור ידע נוסף בתחומי פעילות במשק.

אני אסרטיבי ובעל מוטיבציה ויכולת בה אני משוכנע ומאמין, ואני בטוח שבתינתן האפשרות, אצליח להביע יכולות אלו מול ועדות קבלה שונות.

אני מתכוון להמשיך להתפתח בתחום העסקים והייזמות בעתיד והייתי רוצה לבדוק את האפשרות להשכיל בתחום באחת מהאוניברסיטאות בארה"ב, עם דגש על Stanford, UCLA, University of Washington or USC

עוד לא ניגשתי לג'ימאט, בג'ימאט פרפ קיבלתי בערך 680 מאמין שאני יכול לשפר אם צריך, אך לצורך העיניין זה הציון.

להתייחסותך והערכתך הכנה אשמח מאוד ואו אלטרנטיבה ע"ס ניסיונך לאן כן היית ממליץ למקד את מאמצי.
    בתודה רבה! מראש, חיים

aringoadmin
    חבר

To: JR13

גילעם,
    הפעם אני שואל בעבור אישתי ששוקלת ברצינות לעשות MBA
    בחו"ל.

בת 28
    רקע צבאי:
    מאבחנת פסיכוטכנית, מנתבת האחראית על כ- 10 מאבחנות וכן בהמשך אחראית על מבדקים ראשוניים לקורס טייס. קיבלתי אות הצטיינות ממפקד היחידה (בדרגת אל"מ)

לימודים:
    תואר ראשון במדעי החיים ורפואה מאוניברסיטת ת"א (תוכנית מצומצמת של 30 איש בלבד).
    פעמיים מצטיינת דיקן וסיימה את התואר בהצטיינות (ממוצע 92)

תואר שני במדעי החיים במכון וייצמן ממוצע ציונים 90 ו 94 על התיזה. (הלימודים נערכים בשפה האנגלית עם מגוון סטודנטים מכל העולם)

עם סיום התואר עשתה הסבה לתחום התוכנה וניתוח מערכות והצטרפה לחברת סטרטאפ שם היא עובדת כשנתיים (בשנה אחרונה כמנתחת מערכות ומנהלת מוצר – אך אינה מנהלת אנשים)

הנחה כי תוציא ציון GMAT באיזור ה – 700.

מעוניינת להשאר בתחום התוכנה ולהתקדם לתפקידים בכירים.

כיצד הית מעריך את סיכויי הקבלה שלה לתוכניות המובילות (ארה"ב ואירופה) ובאילו בי"ס היתה ממליץ להתמקד.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי אישתך תהיה מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב- קרנגי מלון, בין תחרותית לחזקה ב- ברקלי, תחרותית ב- MIT, ותחרותית ב- סטנפורד. ארבעת התוכניות נחשבות לחזקות בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית כך שעל פניו הן תואמות את תחומי העניין שלה.
    בנוסף לכך, להערכתי היא תהיה מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון מישיגן ו- דיוק, בין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לתחרותית) ב- קלוג וב- קולומביה, בין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לתחרותית) ב- שיקגו וב- וורטון, ובין תחרותית לסטרצ' ב- הרווארד.
    באירופה היא תהיה להערכתי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון IESE ו- אוקספורד, בין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לחזקה) ב- LBS, ובין תחרותית לחזקה ב- אינסאד.

תודה מראש,
    JR13

בבקשה, מקווה שעזרתי.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: lifemr

לגילעם היקר ולכל מי שעומד מאחורי האתר הנהדר הזה שלום

כתבתי פה הודעה בעבר אך לא הזנתי בה מידע מספיק, אז ראשית אני מתנצל על כך, וברשותך אשאל שוב.

שמי חיים, בן 24 בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאב"ג בממוצע 75 בלבד.

בגיל 18 קניתי יחד עם אחי פטנט בתחום התשתיות והקמנו מפעל המייצר את החומר ומוכר אותו בעולם. את החברה ניהלתי יחד עם אחי במקביל ללימודי באוני', אחת הסיבות לצינוי היחסית נמוכים. בחברה הייתי מנכ"ל לכל דבר, כלומר העסקתי עובדים נפגשתי עם אנשי עסקים בארץ ובחו"ל, עבדתי מול רואה חשבון בנושאים פיננסיים ועוד.

תחום עיסוק נוסף שלי הוא אינטרנט, עסקתי בעבר במסחר בשמות מתחם (דומיינים) ואף בניתי ומכרתי אתר בנושא בריאות אשר ייצר הכנסה חודשית קבוע באלפי דולרים.

בכמה חודשים האחרונים אני עוסק באופן חלקי בניהול החברה, ובמקביל עובד בבנק ע"מ לצבור ידע נוסף בתחומי פעילות במשק.

אני אסרטיבי ובעל מוטיבציה ויכולת בה אני משוכנע ומאמין, ואני בטוח שבתינתן האפשרות, אצליח להביע יכולות אלו מול ועדות קבלה שונות.

אני מתכוון להמשיך להתפתח בתחום העסקים והייזמות בעתיד והייתי רוצה לבדוק את האפשרות להשכיל בתחום באחת מהאוניברסיטאות בארה"ב, עם דגש על Stanford, UCLA, University of Washington or USC

עוד לא ניגשתי לג'ימאט, בג'ימאט פרפ קיבלתי בערך 680 מאמין שאני יכול לשפר אם צריך, אך לצורך העיניין זה הציון.

להתייחסותך והערכתך הכנה אשמח מאוד ואו אלטרנטיבה ע"ס ניסיונך לאן כן היית ממליץ למקד את מאמצי.

הרקע שלח ייחודי, והנסיון התעסוקתי שלך הוא מרכיב קריטי בו. נתונים כגון המצב הנוכחי של החברה/חברות שהקמת, כמות האנשים שניהלת, אופי התפקיד שלך בבנק וכדומה ישפיעו משמעותית על הערכת הסיכויים. על בסיס המידע שלעיל והנחות "ממוצעות" לגבי הנושאים שציינתי, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב- USC וב- וושינגטון, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב- UCLA, וסטרצ' ב- סטנפורד. כדאי לך לבחון גם את התוכנית של בבסון, הנחשבת לחזקה יחסית בתחום היזמות. להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק בתוכנית זו.

בתודה רבה! מראש, חיים

מקווה שעזרתי, חיים. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

JR13
    חבר
    מספר הפוסטים: 52

היי גילעם,

תודה רבה על התשובה המפורטת.

כיצד יכולה אישתי לחזק את מועמדותה לבי"ס שציינת (פעילות התנדבותית, GMAT גבוה יותר, תפקיד אחד וכו') ובכך לשפר את סיכוייה לקבלה ?

תודה,
    JR13

uniden
    חבר

Hi Gilam:

I am currently on the waitlist for Booth (I applied R3), but am exploring plans for next year. I applied to Wharton and Columbia as well, but was rejected.

I run a proprietary trading operation that has had steady returns of over 50% ROC for the past five years.

In addition, I have been managing production of KickDisk LLC, a startup in the musical assessory sector.

I scored a 770(V:47, Q:50, W5) on the GMAT.
    I was admitted to TAU's iMBA program this year, but would prefer to reapply to Booth, Wharton or Columbia next year.

I am 31 years old.

This past year, I did not obtain any aid from people familiar with MBA admissions, so that may have affected my candidacy.

Do you think my chances for acceptance of re-application to one of the above schools for next are good enough to warrent deferral of an MBA?

THanks,
    Zvi

sdsad
    חבר

שלום,

אשמח מאוד לשמוע את תשובותכם. הנני בן 29, בעל תארים ראשון ושני בהצטיינות מ BGU (הנדסת חשמל), ובעל ניסיון של כ 3 שנים בתעשיה (תפקיד לא ניהולי). החלטתי לשנות כוון בחיים, וללמוד MBA בארה"ב. הכוון שאני מעוניין בו הינו "יעוץ" בתחום טכנולוגי. עוד לא עשיתי GMAT (כנראה רק באוגוסט) , אך ציון משוער הינו בערך 680-720, להלן השאלות:

1) האם זה כבר מאוחר להירשם ל 9.2010?
    2) מהם האוניברסטאות המומלצות על ידיכם לאור הפרטים ש הצגתי (והאם הנתונים שלי רלוונטיים, בהינתן המלצות מתאימות וחיבורים מתאימים), ומה הם הסיכוים שלי?
    3) האם העובדה שפרסמתי מאמרים בעיתונים (טכנולוגיים) מובילים בארה"ב עוזרת?

תודה מראש על היחס,
    איגור
    Gal80
    חבר

גילעם שלום,

עבודתכם באתר מבורכת ומוערכת מאד, תודה על המאמצים וההשקעה הרבה!

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי להתקבל לבתי הספר הבאים: אוקספורד, קייברידג, קרנגי מלון, ומישיגן ללימודים בשנת 2010

אני בן 29, נשוי, בעל תואר ראשון (ממוצע 83) בהנדסת חשמל מאונ' בר אילן.
    בצבא שירתתי כקצין ביחדה מודיעינית, כשאר בשנתיים האחרונות בתפקיד ניהלתי צוות של כ-10 חיילים ואנשי קבע.

במהלך לימודי התואר עבדתי בתור סטודנט במשרה חלקית באינטל, ושם גם אני עובד היום.
    תפקידי באינטל התחיל כמפתח תוכנה (סטודנט) למשך כשנתיים, איש שיווק – טכני (ניהול לקוח מהיבט הטכני, עבודה עם גורמי הפיתוח) למשך כשנה , ולאחרונהו חזרתי חזרה לתחום הפיתוח (ניהול משימות מורכבות והפעלת סטודנטים ואנשי פיתוח אחרים לטובת המשימות)

בנוסף אני מתנדב באופן קבוע זו השנה השנייה (במסגרת העבודה) בלימוד מתמטיקה לתלמידי תיכון ובאופן מזדמן במקומות אחרים (חלוקת מזון בחגים, איסוף וחלוקת מזון לנזקקים וכו')

ציון ג'ימט כרגע 640, כאשר אני שוקל לגשת למבחן שוב על מנת לשפר (ציון מילוי מעט נמוך, וציון כמותי גבוה). ציון משוער 690-710

האם שיפור ציון הג'מט ישנה משמעותית את סיכויי הקבלה שלי?
    מה סיכויי הקבלה לתוכניות שציינתי?
    אני רוצה לשנות מעט את כיוון העבודה לאחר התואר מטכנולוגיה לכיוון הייעוץ / ניהול כללי / פיננסים. האם יש בתי ספר אחרים ב-TOP30 שיתאימו לי יותר (עם עדיפות לתוכנית של שנה)

תודה רבה!

גל

aringoadmin
    חבר

היי גילעם,

תודה רבה על התשובה המפורטת.

כיצד יכולה אישתי לחזק את מועמדותה לבי"ס שציינת (פעילות התנדבותית, GMAT גבוה יותר, תפקיד אחד וכו') ובכך לשפר את סיכוייה לקבלה ?

הדבר הראשון שעולה כאן הוא הנושא הניהולי – אם היא תוכל להתקדם לתפקיד שכרוך בניהול אנשים (כמה שיותר אנשים), זה יעזור. אם לא – קידום לתפקיד לא ניהולי גם יעזור מעט. בנוסף, בדומה לרוב המועמדים, יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לחשוב על אפשרות לחדש התנדבות שעשתה בעבר (אם יש כזו. להתחיל כרגע התנדבות חדשה יכול לסייע אך יכול גם לפגוע אם זה ייראה "תפור" לצורך האפליקיישן), לבקר בקמפוסים אם יוצא לה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותה במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שהיא מתעניינת בהן, לחשוב אם יש לה כרגע הזדמנות להקים משהו חדש בעבודה (או אולי במסגרת התנדבותית?) שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), להוציא אכן את ה-700 שאתם מקווים לו ו… לכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.
    ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

תודה,
    JR13

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: uniden

Hi Gilam:

I am currently on the waitlist for Booth (I applied R3), but am exploring plans for next year. I applied to Wharton and Columbia as well, but was rejected.

I run a proprietary trading operation that has had steady returns of over 50% ROC for the past five years.

In addition, I have been managing production of KickDisk LLC, a startup in the musical assessory sector.

I scored a 770(V:47, Q:50, W5) on the GMAT.
    I was admitted to TAU's iMBA program this year, but would prefer to reapply to Booth, Wharton or Columbia next year.

I am 31 years old.

This past year, I did not obtain any aid from people familiar with MBA admissions, so that may have affected my candidacy.

Do you think my chances for acceptance of re-application to one of the above schools for next are good enough to warrent deferral of an MBA?

Let me make several assumptions here: undergraduate (BA) GPA of 85, no special work/community activities beyond the ones mentioned above, strong essays and recommendations, and also that in your past-year applications you did not "burn" yourself in these schools (meaning, the essays, recommendations and application forms were reasonable and did not portray a particularly negative image about you).

Under these assumptions, I believe that you will be a competitive candidate at Columbia, Booth and Whaton (in this order – highest chances at Columbia, second-highest at Booth).

THanks,
    Zvi

ISure, good luck Zvi.

The aringo Team
    (Gilam)

aringoadmin
    חבר

To: sdsad

שלום,

אשמח מאוד לשמוע את תשובותכם. הנני בן 29, בעל תארים ראשון ושני בהצטיינות מ BGU (הנדסת חשמל), ובעל ניסיון של כ 3 שנים בתעשיה (תפקיד לא ניהולי). החלטתי לשנות כוון בחיים, וללמוד MBA בארה"ב. הכוון שאני מעוניין בו הינו "יעוץ" בתחום טכנולוגי. עוד לא עשיתי GMAT (כנראה רק באוגוסט) , אך ציון משוער הינו בערך 680-720, להלן השאלות:

1) האם זה כבר מאוחר להירשם ל 9.2010?

לא מאוחר. הדדליינים של הסבב הראשון של רוב התוכניות המובילות הם בדרך כלל באוקטובר ובנובמבר (בד"כ אפשר להגיש החל מאוגוסט, אך בד"כ (אלא אם מדובר בהגשה "מתגלגלת" – rolling) היתרון של הגשה לפני הדדליין הוא נמוך עד לא קיים. עם זאת, בהקשר של איכות המסמכים כדאי בד"כ להתחיל לעבוד על התהליך כמה שיותר זמן מראש.

2) מהם האוניברסטאות המומלצות על ידיכם לאור הפרטים ש הצגתי (והאם הנתונים שלי רלוונטיים, בהינתן המלצות מתאימות וחיבורים מתאימים), ומה הם הסיכוים שלי?

התחומים הנחשבים רלוונטיים ביותר להכשרה ליעוץ אסטרטגי הינם תחומי הניהול הכללי והאסטרטגיה. מנגד, ישנן תוכניות שחזקות בתחום של ניהול בסביבה טכנולוגית, אך הן אינן חזקות בהכרח בתחומי הניהול הכללי והאסטרטגיה. היות והרקע הטכנולוגי שלך די חזק, נראה שתוכניות מהסוג הראשון (שחזקות בתחומי הניהול הכללי והאסטרטגיה) יתאימו יותר למטרות שלך.
    על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-דרדן, תחרותי ב-טאק וב-מישיגן, וסטרצ' ב-הרווארד וב-סטנפורד. כולן נחשבות לחזקות בתחום הניהול הכללי. כמו כן תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-קרנגי מלון, ובין תחרותי לסטרצ' ב-ברקלי וב-MIT (קרוב יותר לתחרותי בברקלי). שלושת התוכניות נחשבות לחזקות בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית, כך שגם הן עשויות להיות רלבנטיות עבורך.

3) האם העובדה שפרסמתי מאמרים בעיתונים (טכנולוגיים) מובילים בארה"ב עוזרת?

להערכתי הדבר יתרום למועמדותך, אך סביר שבמידה מועטה.

תודה מראש על היחס,
    איגור

מקווה שעזרתי, איגור. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: Gal80

גילעם שלום,

עבודתכם באתר מבורכת ומוערכת מאד, תודה על המאמצים וההשקעה הרבה!

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי להתקבל לבתי הספר הבאים: אוקספורד, קייברידג, קרנגי מלון, ומישיגן ללימודים בשנת 2010

אני בן 29, נשוי, בעל תואר ראשון (ממוצע 83) בהנדסת חשמל מאונ' בר אילן.
    בצבא שירתתי כקצין ביחדה מודיעינית, כשאר בשנתיים האחרונות בתפקיד ניהלתי צוות של כ-10 חיילים ואנשי קבע.

במהלך לימודי התואר עבדתי בתור סטודנט במשרה חלקית באינטל, ושם גם אני עובד היום.
    תפקידי באינטל התחיל כמפתח תוכנה (סטודנט) למשך כשנתיים, איש שיווק – טכני (ניהול לקוח מהיבט הטכני, עבודה עם גורמי הפיתוח) למשך כשנה , ולאחרונהו חזרתי חזרה לתחום הפיתוח (ניהול משימות מורכבות והפעלת סטודנטים ואנשי פיתוח אחרים לטובת המשימות)

בנוסף אני מתנדב באופן קבוע זו השנה השנייה (במסגרת העבודה) בלימוד מתמטיקה לתלמידי תיכון ובאופן מזדמן במקומות אחרים (חלוקת מזון בחגים, איסוף וחלוקת מזון לנזקקים וכו')

ציון ג'ימט כרגע 640, כאשר אני שוקל לגשת למבחן שוב על מנת לשפר (ציון מילוי מעט נמוך, וציון כמותי גבוה). ציון משוער 690-710

האם שיפור ציון הג'מט ישנה משמעותית את סיכויי הקבלה שלי?
    מה סיכויי הקבלה לתוכניות שציינתי?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 640 תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד סטרצ' ב-קרנגי מלון, אוקספורד ו- Cambridge (קרוב יותר לסטרצ' ב-אוקספורד ובקיימבריג'), וסטרצ' ב-מישיגן.

בהנחה של ציון GMAT של 690, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק בקרנגי מלון, תחרותי באוקספורד, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בקיימברידג', ובין תחרותי לסטרצ' במישיגן.

אני רוצה לשנות מעט את כיוון העבודה לאחר התואר מטכנולוגיה לכיוון הייעוץ / ניהול כללי / פיננסים. האם יש בתי ספר אחרים ב-TOP30 שיתאימו לי יותר (עם עדיפות לתוכנית של שנה)

אולי כדאי לך לבחון גם את התוכנית של IESE בספרד, הנחשבת לחזקה בתחום הניהול הכללי (אם כי לא מדובר בתוכנית של שנה). להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד סטרצ' עם GMAT של 640 ותחרותי עד חזק עם GMAT של 690.

תודה רבה!

גל

בבקשה, גל. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: noga

שלום גלעם,

אני מהנדסת תעשיה וניהול, 26.5, עובדת בשנה וחצי האחרונות בחברת צים. בתפקידי אני אנליסטית, מבצעת בקרת עלויות על ניצול תקציב המחלקה, בודקת כדאיות ומיישמת הצעות לייעול שיטות עבודה, ומנהלת פרויקטים במחלקה. העבודה שלי דורשת קשר יומיומי עם גורמים בחול.

את התואר סיימתי בטכניון בממוצע של 88.5 (אחוזון 8) אניח שהתואר הוא בהצטיינות. במהלך התואר עבדתי ברפאל במשרת סטודנט- ניהול חוזים במשך שנה, ובחברת בת של רפאל המנהלת פרויקטים שמונה חודשים. במהלך הלימודים ועבודתי הנוכחית השתתפתי בפעילויות התנדבותית (כ-60 שעות בשנה).

בצבא הייתי קצינת כח אדם (משך שירות שנתיים וחצי)- ניהול ישיר של שלושה פקודים, אחראית כח אדם של כ-100 קצינים.

GMAT- 730 (כמותי-50, מילולי- 40). AWA 3.5.

מעוניינת בלימודי תואר שני בארה"ב או באירופה, מה סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות המובילות? מה סיכויי המלגה באונ' שיקאגו?

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, הנה הערכת סיכויים בכמה בתי ספר מייצגים – תהיי להערכתי מועמדת תחרותית עד חזקה (קרוב יותר לחזקה) ב-אינסאד, ב-קלוג וב-טאק, חזקה ב-LBS, חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-UCLA וב-מישיגן, חזקה ב-דרדן וב-IESE, תחרותית עד חזקה ב-MIT, ב-שיקגו וב-וורטון, תחרותית ב-סטנפורד וסטרצ' ב-הרווארד. לגבי שיקגו – אני מניח שכוונתך לאחת מהמילגות המלאות לישראלים המוצעות שם. קבלת המילגה היא תהליך נפרד, וקשה לי להעריך את סיכויי קבלתה (מדובר בכמות מתחרים קטנה וספציפית – רק ישראלים, ורק כאלה שהתקבלו לשיקגו). אם תתקבלי לשיקגו, אני "מהמר" שהסיכויים שתקבלי את המילגה הם משהו כמו 30% – אך מדובר באמת בהערכה גסה עד "ניחוש".

מקווה שעזרתי.

צוות ארינגו
    (גילעם)

kech
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

הייי,

אני בת 34 (כן, נכון, נזכרתי קצת מאוחר…). סיימתי תואר ראשון בסוציולוגיה באונ' העברית בממוצע 87.

עבדתי בתפקידים שונים (כולל אנליסטית בבזק, דיילת באל על ) ובחמש השנים האחרונות אני מנהלת (מנכ"לית) של חברה בתחום השירותים (שירותי ייעוץ לארגונים המובילים במדינת ישראל – עובדת מול מנכלים והנהלות). התקבלתי לחברה כעובדת זוטרה וזכיתי לקבל את ההזדמנות לנהל את החברה לאחר מס' חודשים בהם הייתי בתפקיד מכיוון שהחברה היתה על סף פשיטת רגל ולבעלי החברה פשוט לא היה מה להפסיד.

בארבע וחצי השנים האחרונות עשיתי מהפך הן ברמת המוצר, הקונספט העסקי, אסטרגיה וכמובן הפיכת החברה לרווחית מאוד.

מדובר בחברת בוטיק עם מחזור של מס' מיליוני דולים לשנה שבה כעשרה עובדים.

לאחר כחמש שנים שבהן צברתי ניסיון עסקי משמעותי ורשת קשרים עניפה עם בכירי השוק הישראלי, אני מרגישה חסר בידע אקדמי ותיאורטי שלדעתי יכול להקפיץ אותי מס' מדרגות קדימה ולקצר את האינטרוולים בדרך למימוש חזון הקריירה שלי.

לשם כך אני שוקלת להפסיק לשנה את העבודה וללכת ללמוד.

יש לציין כי מקום עבודתי הוא הגורם ששולח אותי ללימודים.

בעייתי היא שאני מעוניינת ללמוד באינסאד בינואר 2010 אולם עקב תפקידי לא יהיה ביכולתי לעשות GMAT

עד למועד זה.

יש לי חבר שהתקבל ללא תואר ראשון לאינסאד (הוא היה מפקד טייסת אז אולי זה מה שעזר…).

האם שמעתם על תקדים שבו מישהו התקבל ללא GMAT.

האם ניסיון תעסוקתי ניהולי ועסקי והעובדה שאני נשלחת ללימודים מטעם העבודה (כ"כ אני יכולה להביא המלצות מלקוחותיי שהם בכירי המנהלים בשוק הישראלי) יכולים לכפר על מחסור בGMAT?

כ"כ אני משמשת כחברת דירקטוריון של אחת העמותות בישראל.

האם בכלל ישקלו את מועמדותי או שכדאי לי להמתין שנה ולעשות GMAT

כמו כולם???

אנא ייעצו!!!

תודה

ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

היי,

אני אמנם לא סמכות כמו גילעם, אבל אנסה לתת לך מושג עד יום שלישי בו תקבלי תשובה יותר מלומדת.

לצערי לא הצלחתי למצוא דוגמאות ספציפיות על מועמדים שהצליחו להתקבל לאינסיאד ללא GMAT, אבל מצאתי כתבה שאולי תעניין אותך ב BW

http://www.businessweek.com/magazine/content/05_32/b3946109_mz056.htm

בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה,

אהוד

dror85
    חבר

Should i mention the fact I play poker for a living on my application?

From my experience, poker has really improved, among other things, my ability to manage risks and to analyze situations of incomplete information that occur frequently in business. In addition i beleive this fact might help me stand out. I do understand, however, that it may impact the "seriousness" of my application in the eyes of those who don't understand the game and only see it as a form of gambling.

Please assume that other then this fact i am a competitive to stretch candidate at the institutions i am applying to.

Would really appreciate your feedback.

amit190
    חבר

שלום!

שמי עמית ואני סטודנט לכלכלה וחשבונאות בבן גוריון.אני מאמין שאסיים פה בהצטיינות(נניח ממוצע 87 וב15% הגבוהים)חשבתי לעשות GMAT ישר אחרי התואר ולנסות להתקבל כשאסיים את הGMAT.כלומר לדחות את הסטאז' לאחרי התואר השני.

הייתי לוחם בתפקיד לא פיקודי .אני עובד בפרסום אינטרנט בחברה קטנה כבר שנתיים ואני מרכז את ההתנדבות באחת העמותות בדרום(אחראי על כ30 סטודנטים)כשנתיים.עבדתי שנה במס הכנסה -טרום סטאז.

בפסיכומטרי הוצאתי 700 כך שאני מאמין שיהיה בסדר גם בGMAT.

האם יש לי סיכוי להתקבל לאחת התוכניות ב20 המובילות במנהל עסקים במצב הקיים? או שאצטרך לעבוד כמה שנים בראיית חשבון כדי להתקבל?

מה הוא טווח ציון הGMAT שאצטרך?

אם אבחן בנובמבר של שנת 2010,אוכל להרשם ללימודים שיפתחו בספטמבר 2011?

תודה רבה

yovgav
    חבר

גילעם / צוות ארינגו שלום ,

שמי יואב , אני סטודנט לכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן , כרגע שנה ב' . אני יודע שעדייין מוקדם לחשוב על תואר שני, אך למרות זאת אני מסתכל קדימה ומתכנן מספר שנים, כשהמטרה שלי היא לאחר סיום התואר הראשון לעבוד 2-3 שנים בתחום הפיננסי ולאחר מכן לעשות תואר שני באחת מהתכניות המובילות בארה"ב / אירופה .

חשבתי לעשות את בחינת ה-GMAT עכשיו , למרות שמדובר על תכנון לעוד 4 שנים בערך , כיוון שכרגע אני נמצא בשלב בו החומר טרי לי בראש , אני נמצא בראש של לימודים יותר מאשר אהיה כשאהיה שנתיים בתוך עבודה , והשיקול השני שלי הוא שכרגע יותר טוב לי לוותר על שלושה חודשים של חופש , או עבודה בעבודות זמניות מאשר לוותר על עבודה קבועה בעוד מספר שנים ,

השאלה שלי היא אם כדאי לי לעשות את הבחינה כעת או להמתין עם זה מספר שנים ?, האם יסתכלו המוסדות בעין רעה על כך שניגש מועמד עם בחינת GMAT מלפני 3-4 שנים ? והאם ניסיון בעבודה או בשלות מבחינת גיל יתנו לי ערך מוסף לבחינה ?

בשלב זה ממוצע הציונים שלי עומד על 91 , אני מניח שאסיים את התואר עם ממוצע +- 90 . בצבא שירתתי כקצין לוחם בתפקידים שונים , אני מתנדב כ-7 שנים (לא ברציפות) וציון הפסיכומטרי שלי הוא 709 ,

איזה ציון GMAT בגדול אצטרך לקבל על מנת שאהיה מועמד תחרותי למוסדות המובילים ? והאם כדאי לעשות את הבחינה עכשיו ?

תודה מראש על התשובה וההשקעה

יואב

מוצגות 50 תגובות – 751 עד 800 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.