Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,051 עד 1,100 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Maorf
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: All

היי גיא,

דבר ראשון מברוק על הציון!!!
    מאחר וגם אני מנסה לקבל הערכת זמן למבחן ה- GMAT.
    רציתי לשאול – האם יש לך המלצות בנוגע למילוי הטפסים?
    אציין שלמבחן הפסיכומטרי קיבלתי הערכת זמן.

תודה ושבת שלום,
    מאור

Yok
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: aringo a

גילעם שלום,

הייתי שמח לקבל הערכה לגביי סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות מובילות ובפרט להרווארד, MIT, קולומביה, NYU ומוסדות מובילים אחרים שנמצאים בערים עם קהילה יהודית גדולה.
    הגשתי את מועמדותי לארינגו, ואני מאמין שאתחיל את התהליך המלא בחודשים הקרובים לקראת לימודים שמתחילים ב-2011.

אני בן 27 (בתחילת הלימודים אהיה בן 29). דובר 4 שפות (עברית, אנגלית, רוסית, איטלקית). כיום אני לקראת סיום תואר ראשון בכלכלה והיסטוריה באוניברסיטת ת"א. אני מעריך שאסיים עם ממוצע 80-82 לאחר שש שנות לימודים. כדי לרכך מעט את החיסרון אומר שהתייחסתי לתואר לכל אורכו כהעשרה בלבד במקביל לעבודה. בנוסף, לפני מעט פחות משנה אובחנתי והתחלתי בטיפול בהפרעת קשב (מאז הציונים שלי עלו ל-93, והצלחתי לסיים יותר קורסים בסמסטר). עוד לא עשיתי GMAT, בסימולציות אני מקבל סביב ה-700, ואני מאמין שאקבל תוספת זמן בבחינה שתגרום לעלייה בציון (האם האוניברסיטאות מבדילות בין ציון רגיל לציון בבחינה עם "הקלות"?).

אני בוגר קורס של חמ"ן תלפיות ושירתתי ביחידה מבצעית מיוחדת בחיל מודיעין כקצין ומנהל "מוצר". שני פרויקטים שנטלתי בהם חלק חשוב (אם כי לא במרכז) זכו בפרס ביטחון ישראל. עבדתי במספר תפקידים טכנולוגיים במספר חברות היי-טק מגיל 17 (בחופשים ולפני הגיוס) אחת מהן, שבה שימשתי כמנהל מוצר, נמכרה לחברה אמריקאית בה ניהלתי 4 אנשים. כיום אני עובד כסמנכ"ל מוצר ופיתוח עסקי בקרן הון סיכון פרטית. האם מעבר של 7 חברות ב-7 שנים (כל שינויי בתפקיד כלל קידום משמעותי בתפקיד או בשכר), והעובדה שהתואר האקדמי שלי לא קשור למקצוע, יפגעו במועמדותי?

במקביל לעבודה, בגיל 23, הצטרפתי כמשקיע קטן לחברת השקעות ונבחרתי ע"י 100% מבעליי המניות לכהן כדירקטור בחברה. כעבור שנה נבחרתי לכהן כיו"ר הדירקטוריון ואני משמש בתפקיד מאז. בגיל 25 הקמתי בעצמי חברת השקעות קטנה וגייסתי לתוכה 2 מיליון ₪ ממספר משקיעים. אני משמש כמנכ"ל ויו"ר של החברה שהשקיעה מאז ב-5 חברות בישראל וביוון. כל החברות שרדו בהצלחה את המשבר הנוכחי, גייסו כסף בשווי גבוהה יותר מהשקעתנו ואחת מהן תצא להנפקה בחודשים הקרובים. אני משמש כחבר דירקטוריון ב-3 מהחברות (אחת מהן ביוון) וזוכה להערכה רבה ממנהליהן ובעליהן (חלקם מוכרים מאוד בשוק הישראלי).

התנדבתי במשך שנתיים במגרת עמותת צ.ב.ע. בבית ספר יסודי, ובשלוש השנים האחרונות אני מתנדב כמנחה עסקי של קבוצות במסגרת "יזמים צעירים". אחת הקבוצות זכתה בתחרות הארצית (מתוך כ-80 בתי ספר) וייצגה את ישראל בתחרות העולמית. הקבוצה הצליחה לשווק בהצלחה את מוצרה החדשני ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד, והילדים זכו להופיע בערוץ 2, ובעיתונות. במהלך החודש הבא נתאגד כחברה בע"מ וכנראה נתחיל לשווק את המוצר ברשת שיווק גדולה בארה"ב ובקנדה.

בנוסף, במשך 4 שנים שימשתי כקפטן קבוצת ספורט (בליגה ב') ושימשתי כחבר במספר ועדות מקצועיות של האיגוד.

ממה שהספקתי להבין עד כה, אני מאמין שיש לי סיפור מעניין לספר לועדות הקבלה ורקע תעסוקתי טוב אם כי כזה שיכול להתפרש כתזזיתי. האם לדעתך, הרקע שלי מחפר על הרקורד האקדמי הירוד (בציון ובמשך לימודים)? האם יש דרך שבה אפשר לאזן מעט את החשש מהרקורד האקדמי (חמ"ן תלפיות, תיכון)?

תודה רבה על הזמן שאתה משקיע באתר.

חג שמח

guyms
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

תודה

הייתי ממליץ לך א. תמיד לבקש את המקסימום שאפשר. במקרה הגרוע תקבל פחות. ב. לצרף מכתב אישי עם תיאור של הקשיים שלך לאורך השנים. ג. בישראל בדרך כלל נותנים תוספת זמן של עד 25%. ב-GMAT אפשר לקבל תוספת של 100%. הרבה פעמיים כאשר הם רואים מועמד שקיבל רק 25% הם חושבים שאם הוא הסתדר עם התוספת הזמן הזו עד עכשיו, הוא בהחלט יוכל להסתדר רק עם 50% תוספת זמן ב-GMAT. חשוב שתדגיש בפניהם שזו המקסימום תוספת שניתן לקבל בישראל. ד. אם הפסכיטאר הבודק שלך חושב שמגיע לך 100% תוספת זמן, בקש ממנו שידגיש את עובדה זו בערכה שלו. זה יכול להקפיץ משמעותית את הסיכוי לקבל את התוספת.

בהצלחה.

nickb
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

איך מתרגמים ציונים ותיאורים אקדמיים מישראל?
    למשל – תואר "בהצטיינות" או "בהצטיינות יתרה" זה "cum laude" ו – "summa cum laude"? ראיתי גם את המונח "with distinction" בהקשר הזה וגם magna cum laude – מה התרגום הנכון?

לגבי המרת ציונים 0-100 ל – 0-4: לפי Columbia, ציונים 90-100 מומרים ל – 4.0? זה הגיוני או שאני מפספס משהו? http://www4.gsb.columbia.edu/mba/learnmore/applynow/start#GPA

Yair
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

To: nickb, All

היי,

התרגום של הציונים מאוד תלוי במוסד בו למדת. הכי טוב שתסתכל ב-Transcripts שאתה מקבל מהאוניברסיטה, שם אמור להיות רשום התרגום המדוייק, או שפשוט תתקשר אליהם ישירות לשאול. אני יכול להגיד לך שבתל אביב "בהצטיינות" מתורגם ל-"Magna cum laude" ו"בהצטיינות יתרה" ל-"Summa cum laude", אבל זה לא בהכרח ככה באוניברסיטאות/מכללות אחרות.

לגבי המרת הציונים בקולומביה – אכן ציונים של 90-100 מומרים ל-4.0. לא יודע אם זה הגיוני או לא אבל כנראה שאין לנו על מה להתלונן… :)

מקווה שעזרתי ובהצלחה!

תום
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

תבדוק טוב שהם רוצים שתמיר את הציונים.
    למרות שיש סולם המרה, ברוב המקרים ראיתי שהם מבקשים לכתוב את הציון בסולם בו דורגת ולא להמיר אותו
    OYOY
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

Hi Dan,

I think that your age will be less of a concern at IMD – the average age this year (class of 2009) was 31. Also your level of experience at work will fit the type of experience the other classmates have and thus what recruiters look for when coming to IMD.

I'll be glad to answer any further questions about IMD here or at the Kidum fair at the end of this month.

Cheers,

OYOY

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: guyms

שלום גילעם

לפני כחודשיים-שלושה פרסמתי הודעה בפורום עם בקשה לערכה לגבי סיכוי הקבלה שלי לטופ 10 בארה"ב. באותו זמן עדיין לא עשיתי את בחינת ה-GMAT. עכשיו עשיתי אותה וקבלתי 760 (עם תוספת זמן). כמו כן, אני וחברים שלי פתחנו לאחרונה חברה בתחום ההשקעות ואנחנו גם מעבירים קורסים בתחום וגם משקיעים בפרקטיקה.
    האם תוכל בבקשה לחדד לי מה הם סיכוי הקבלה שלי למקומות בטופ-10 כמו
    Harvard, Chicago, Wharton,Columbia וכו?

תודה רבה
    גיא
    אני מצרף את ההודעה הקודמת שלי כדי שהיו לך את כל הפרטים.

שלום גילעם
    אני מעוניין להתחיל ללמוד באחד מהטופ 10 בעוד בערך שנתיים.
    דובר: עברית, אנגלית.
    אזרחות: ישראלית, אמריקית.
    סיימתי תואר בכלכלה באונברסיטת תל-אביב עם ממוצע 88.
    אני כרגע לומד ל-
    GMAT, אני מצפה ל-720 במקרה הגרוע.
    אין לי כרגע נסיון עבודה רלוונטי ולכן אני מחפש לעבוד עכשיו שנתיים (בתקווה בחברה בינלאומית מכובדת) על מנת שאוכל לצבור נסיון. האם עוד נסיון עבודה באמת יועיל לבקשה שלי או שהצבא יספיק? (בצבא שירתתי ביחידה מיוחדת של תותחנים)
    בנוסף הייתי רוצה לברר האם האונברסיטות מתחשבות בקבלה שלהם באנשים עם לקיות למידה והפרעות קשב יחסית חמורות? (ואם כן מה מידת ההשפעה?)
    באבחון האחרון שעשיתי (בשביל ה-
    GMAT) קיבלתי "המלצה חמה" ל-100% תוספת זמן ל-GMAT ושאר ההקלות.
    תודה רבה
    גיא

גיא, על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לחזק) בתוכניות כגון מישיגן ו-טאק, תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) בתוכניות כגון MIT ו-ברקלי, תחרותי ב-קלוג וב-קולומביה, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-שיקגו וב-וורטון, בין תחרותי לסטרצ' ב-סטנפורד ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-הרוורד.

מקווה שעזרתי, גיא. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: s26

שלום לכולם

רציתי לשאול אני סטודנט שנה ג' לתואר במדעי המדינה וביסטוריה מאוניברסיטת ת"א. בנוסף אני רוצה להתחיל ללמוד לתואר נוסף בניהול וכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה רציתי לשאול כיצד זה ייתפס על ידי ועדות הקבלה השילוב הנ"ל והאם תואר נוסף מראה על חוסר החלטיות ורצינות?

באופן כללי, סביר להניח שהתואר הנוסף לכשעצמו, בתרחיש סביר, לא ישפיע משמעותית על סיכויי הקבלה שלך.

אם ציוני התואר הנוסף יהיו גבוהים באופן משמעותי מהתואר הנוכחי (למשל – הצטיינות בנוסף, ואי הצטיינות בנוכחי) אז סביר שלתואר הנוסף תהיה תרומה בינונית למועמדותך. אם הם יהיו נמוכים משמעותית מציוני התואר הנוכחי, סביר שהפגיעה במועמדותך תהיה קטנה.

במידה ותוכל להציג בפני ועדות הקבלה תוכנית קריירה שמשלבת את כל הנושאים הנ"ל סביר שהדבר יתפס באופן חיובי על ידי ועדות הקבלה (לדוגמא, תוכנית קריירה שמשלבת את התחום העסקי עם התחום הממשלתי). במידה ותוכל לקשר את התואר הנוסף לבחירות אחרות שעשית, בתחום המקצועי או ההתנדבותי למשל, זה גם יעזור. במידה ולא תוכל לעשות את הקישורים הנ"ל, ייתכן שהבחירות שלך יתפסו כשיקוף של חוסר החלטיות מסוים ויחלישו את מועמדותך, במידה קטנה להערכתי.

תודה מראש

בבקשה. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: Yok

גילעם שלום,

הייתי שמח לקבל הערכה לגביי סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות מובילות ובפרט להרווארד, MIT, קולומביה, NYU ומוסדות מובילים אחרים שנמצאים בערים עם קהילה יהודית גדולה.
    הגשתי את מועמדותי לארינגו, ואני מאמין שאתחיל את התהליך המלא בחודשים הקרובים לקראת לימודים שמתחילים ב-2011.

אני בן 27 (בתחילת הלימודים אהיה בן 29). דובר 4 שפות (עברית, אנגלית, רוסית, איטלקית). כיום אני לקראת סיום תואר ראשון בכלכלה והיסטוריה באוניברסיטת ת"א. אני מעריך שאסיים עם ממוצע 80-82 לאחר שש שנות לימודים. כדי לרכך מעט את החיסרון אומר שהתייחסתי לתואר לכל אורכו כהעשרה בלבד במקביל לעבודה. בנוסף, לפני מעט פחות משנה אובחנתי והתחלתי בטיפול בהפרעת קשב (מאז הציונים שלי עלו ל-93, והצלחתי לסיים יותר קורסים בסמסטר). עוד לא עשיתי GMAT, בסימולציות אני מקבל סביב ה-700, ואני מאמין שאקבל תוספת זמן בבחינה שתגרום לעלייה בציון (האם האוניברסיטאות מבדילות בין ציון רגיל לציון בבחינה עם "הקלות"?).
    במקרה הממוצע ההשפעה להערכתי היא קטנה עד זניחה.

אני בוגר קורס של חמ"ן תלפיות ושירתתי ביחידה מבצעית מיוחדת בחיל מודיעין כקצין ומנהל "מוצר". שני פרויקטים שנטלתי בהם חלק חשוב (אם כי לא במרכז) זכו בפרס ביטחון ישראל. עבדתי במספר תפקידים טכנולוגיים במספר חברות היי-טק מגיל 17 (בחופשים ולפני הגיוס) אחת מהן, שבה שימשתי כמנהל מוצר, נמכרה לחברה אמריקאית בה ניהלתי 4 אנשים. כיום אני עובד כסמנכ"ל מוצר ופיתוח עסקי בקרן הון סיכון פרטית. האם מעבר של 7 חברות ב-7 שנים (כל שינויי בתפקיד כלל קידום משמעותי בתפקיד או בשכר), והעובדה שהתואר האקדמי שלי לא קשור למקצוע, יפגעו במועמדותי?

להערכתי סביר שהמעבר בין 7 חברות ב-7 שנים יעורר סימני שאלה. יהיה טוב אם תוכל להתייחס לעניין, אם "בדלת אחורית" דרך אחד החיבורים ואם באופן ישיר בטפסי ההרשמה או בחיבור האופציונלי. אם תמצא דרך לשלב את ההסבר הזה באופן "טבעי" באחד החיבורים, לעיתים קרובות זה יהיה הכי אפקטיבי/משכנע כי יש פחות תחושה של תירוץ ויותר עדינות בהחדרת המסר. ככל שההסבר יהיה אובייקטיבי יותר ומבוסס יותר על עובדות, כך סביר שהוא יעשה את העבודה טוב יותר.

לגבי התואר האקדמי, בדומה לתשובתי לשאלה הקודמת, הדבר יהיה תלוי במידה שבה תוכל לחבר את התואר לניסיון המקצועי שלך ולתוכנית הקריירה שלך. ככל שתוכל לעשות זאת באופן משכנע יותר, כך עולה הסבירות ש ועדות הקבלה יתייחסו לנושא באופן חיובי יותר. אבל גם אם לא תוכל לעשות זאת, סביר שהפגיעה במועמדותך תהיה קטנה עד זניחה.

במקביל לעבודה, בגיל 23, הצטרפתי כמשקיע קטן לחברת השקעות ונבחרתי ע"י 100% מבעליי המניות לכהן כדירקטור בחברה. כעבור שנה נבחרתי לכהן כיו"ר הדירקטוריון ואני משמש בתפקיד מאז. בגיל 25 הקמתי בעצמי חברת השקעות קטנה וגייסתי לתוכה 2 מיליון ₪ ממספר משקיעים. אני משמש כמנכ"ל ויו"ר של החברה שהשקיעה מאז ב-5 חברות בישראל וביוון. כל החברות שרדו בהצלחה את המשבר הנוכחי, גייסו כסף בשווי גבוהה יותר מהשקעתנו ואחת מהן תצא להנפקה בחודשים הקרובים. אני משמש כחבר דירקטוריון ב-3 מהחברות (אחת מהן ביוון) וזוכה להערכה רבה ממנהליהן ובעליהן (חלקם מוכרים מאוד בשוק הישראלי).

התנדבתי במשך שנתיים במגרת עמותת צ.ב.ע. בבית ספר יסודי, ובשלוש השנים האחרונות אני מתנדב כמנחה עסקי של קבוצות במסגרת "יזמים צעירים". אחת הקבוצות זכתה בתחרות הארצית (מתוך כ-80 בתי ספר) וייצגה את ישראל בתחרות העולמית. הקבוצה הצליחה לשווק בהצלחה את מוצרה החדשני ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד, והילדים זכו להופיע בערוץ 2, ובעיתונות. במהלך החודש הבא נתאגד כחברה בע"מ וכנראה נתחיל לשווק את המוצר ברשת שיווק גדולה בארה"ב ובקנדה.

בנוסף, במשך 4 שנים שימשתי כקפטן קבוצת ספורט (בליגה ב') ושימשתי כחבר במספר ועדות מקצועיות של האיגוד.

ממה שהספקתי להבין עד כה, אני מאמין שיש לי סיפור מעניין לספר לועדות הקבלה ורקע תעסוקתי טוב אם כי כזה שיכול להתפרש כתזזיתי. האם לדעתך, הרקע שלי מחפר על הרקורד האקדמי הירוד (בציון ובמשך לימודים)? האם יש דרך שבה אפשר לאזן מעט את החשש מהרקורד האקדמי (חמ"ן תלפיות, תיכון)?

ראשית, הרקורד האקדמי שלך לא ירוד – הייתי אומר שהוא קצת פחות חזק מהממוצע. מועמדים רבים עם ממוצע נמוך משלך התקבלו לתוכניות המובילות במהלך השנים. אכן, תוכל "לתת קונטרה" לכך באמצעות פירוט של עובדות אובייקטיביות שידגישו את היכולות האקדמיות/כמותיות שלך – לדוגמא, ציון ה-GMAT, כמו גם הישגים מרשימים במיוחד מהתיכון, וחמ"ן תלפיות.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-NYU וב-UCLA, תחרותי ב-MIT וב-ברקלי, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-הרוורד, בין תחרותי לסטרצ' ב-קלוג, שיקגו, ו-קולומביה, וסטרצ' ב-סטנפורד.

תודה רבה על הזמן שאתה משקיע באתר.

חג שמח

בבקשה, מקווה שעזרתי. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: nickb

איך מתרגמים ציונים ותיאורים אקדמיים מישראל?
    למשל – תואר "בהצטיינות" או "בהצטיינות יתרה" זה "cum laude" ו – "summa cum laude"? ראיתי גם את המונח "with distinction" בהקשר הזה וגם magna cum laude – מה התרגום הנכון?

לגבי ההצטיינויות, הדרך הטובה ביותר היא לבדוק את גליונות הציונים הרשמיים שלך באנגלית ולהשתמש במינוח שמצוין שם. לגבי הציונים באופן כללי, חשוב לשים לב להוראות בטפסי ההרשמה של התוכנית שאתה פונה אליה. יש תוכניות שרוצות את הציונים המקוריים ללא המרה, ויש כאלה שנותנות הוראות המרה ספציפיות. בהעדר כל הוראת המרה, סביר להניח שהפתרון הטוב ביותר, במקרה של תוכניות אמריקאיות, הוא לחלק את הציון שלך ב-25, ולרשום הסבר שזה מה שעשית ושתשמח לחשב בדרך אחרת אם יש צורך.

לגבי המרת ציונים 0-100 ל – 0-4: לפי Columbia, ציונים 90-100 מומרים ל – 4.0? זה הגיוני או שאני מפספס משהו?
    http://www4.gsb.columbia.edu/mba/learnmore/applynow/start#GPA

אכן כך. קולומביה מספקת הוראות ספציפיות וייחודיות למדי להמרה. רצוי לעקוב אחר ההוראות האלה. עם זאת, ההמרה הזו גסה מאוד. אם ההמרה פועלת לרעתך, לדעתי שווה שתציין את העניין. למשל, אם יש לך ממוצע 89, אז תמיר ל-3.3 ותציין בהערה שזה במקור 89, נקודה אחת פחות מהמרה ל-3.7 (או, למעשה, ל-4.0).

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

omerutah
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

YOK,

אני אמנם לא נכנס לאתר יותר מדי עכשיו כשאני כבר בתוך הלימודים ואחרי התהליך אבל בכ"ז אציע עצה קטנה ולשיקולך אם לקבל אותה או לא.

כל התכניות המובילות בארה"ב ינסו להבין מה המוטיבציה שלך לעשות תואר שני ויודעות די מהר לסנן דברים לא רצויים כמו חארטות, חוסר החלטיות, חוסר רצינות, וכו'. לא בטוח שיסתדר להם כ"כ שמישהו בן 27 הוא גם יו"ר דירקטוריון של 3-4 חברות, גם מנפיק אותן בבורסה, גם יזם, גם סמנכ"ל של קרן הון סיכון…ועכשיו הוא רוצה לעשות MBA כשכולם יודעים שהתואר הזה במקרה הטוב יכול להביא אותך למקומות האלה שאתה כביכול נמצא בהם היום – אין לזה כ"כ אחיזה עם המציאות…

לכן – או שהסיפור שלך קצת מוגזם (וזה בסדר כי כולם מותחים את שלהם, אבל שלך או קצת רחוק מדי) או שבאמת אין לך שום טעם לעשות MBA ובמקרה הזה – ברכותיי, לפי הסיפור שלך אתה כנראה מיליונר. אני לחלוטין לא מטיל ספק במה שאתה מספר, אלא רק אומר שכדאי שתחשוב היטב איך "לספר את הסיפור" שלך כי יש דברים שאפשר "למתוח" קצת כמו צבא, פעילות חברתית, שפות, וכו' – אבל מי שמנהל חברות, יושב בדירקטוריון שלהם ומתפקד כסמנכ"ל קרן הון סיכון הוא או OVERQUALIFIED או "מגזימן" (וזה במילים יפות).

שיהיה המון בהצלחה – כסטודנט ישראלי האינטרס שלי הוא שכמה שיותר אנשים מוכשרים יעשו MBA בארה"ב, אבל אני יודע לפחות ממישיגן שאחד הדברים שהכי "מורידים" לוועדת הקבלה את הרצון להביא אנשים ממדינה מסוימת זה שקרים או חצאי-אמיתות.

Yok
    חבר
    הי עומר,

תודה על העצה. אני יכול להבין שהסיפור שלי יכול להתפרש כהגזמה. אבל הכל כאן עניין של סקייל. לחברה שהקמתי גייסתי רק שני מיליון ש"ח, ולא קרן של 50 מיליון דולר. הקרן שאני עובד בה משקיעה בחברות בשלב מוקדם ואחרי שלב העלייה של החברות מדוללת לרוב לאחזקות מיעוט. אני עוד לא סמנכ"ל בסקוייה. החברות שאני משקיע בהם, על אף היותם מוצלחות ורווחיות, הם חברות קטנות, או שהאחזקה שלנו היא קטנה. החברה שתצא להנפקה היא חברה מדהימה, והיה לי המזל להשקיע בה בזמן וללמוד מהתהליך, אבל לצערי בהיקף מינורי. האנשים שיגרפו ממנה את מרב המיליונים הם אותם המשקיעים שכולנו מכירים מהרשימות של דה-מרקר. אני מקווה שהסיפור שלי לא יתפרש כהגזמה, ותודה שהפנית את תשומת ליבי לכך שאצטרך להסביר הרבה דברים. כל תפקיד והישג שהשגתי אני אוכל לגבות בנתונים גם לספקנים ביותר.

אחת הסיבות בגינם אני רוצה לצאת ללימודים היא גם עניין של סקייל. אני מרגיש שחסר לי המון ידע בניהול מערכות גדולות, ושאני לא תמיד דובר את השפה המקצועית הדרושה. למזלי יצא לי לעבוד עם אנשים סבלניים שפינו מזמנם כדי להסביר לי את התהליכים שאני לא מכיר. אבל לא פעם זה התנקם בי כשקיבלתי החלטה רחוקה ממיטבית. גם המשקיעים שלי מקבלים את הטעויות שאני עושה מדי פעם בהבנה, אבל כבר עכשיו אני מרגיש שחסר לי משהו כדי לקפוץ מדרגה.

Yok
    חבר

גילעם,

תודה רבה על הערכת הסיכויים שלי.

אני מאמין שעד תחילת העבודה האינטנסיבית שלי על האפליקיישן יהיה לי זמן לעבוד על אחד מהשניים – לחזור על קורס או שניים שפוגעים בממוצע שלי בתואר, או להשקיע עוד בלימוד ה-GMAT. לאיזה גורם, להערכתך, תהיה השפעה רבה יותר על הסיכויים שלי – לשיפור הממוצע ל-83, או שיפור ה-GMAT ל-730?

אשמח אם תוכל להעריך את הסיכויי להרוורד, קולומביה, MIT, וורטון בהנחה שאצליח לשפר את הגורם המשפיע יותר.

האם למימון חלק מעלות לימודיי על ידי החברה שבה אני מועסק, ולהתחייבות לקלוט אותי בתום התואר יש השפעהעל סיכויי הקבלה?

שוב תודה, ושבת שלום

oznathan
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

גילעם שלום,

אני סטודנט למשפטים ובקרוב עלי להחליט היכן אני מעוניין להתמחות.

להערכתך, עבור Harvard וStanford, באיזה מקרה סיכויי הקבלה שלי יגדלו?

1. התמחות באחד המשרדים המסחריים הגדולים בארץ, במחלקה כמו מיזוגים ורכישות למשל או מחלקה בינלאומית.

2. התמחות אצל שופט בעליון, התמחות מאוד יוקרתית ואפשרות לעבוד תחת ולקבל המלצה מדמות בכירה מאוד.

י

aringoadmin
    חבר

To: Yok

גילעם,

תודה רבה על הערכת הסיכויים שלי.

אני מאמין שעד תחילת העבודה האינטנסיבית שלי על האפליקיישן יהיה לי זמן לעבוד על אחד מהשניים – לחזור על קורס או שניים שפוגעים בממוצע שלי בתואר, או להשקיע עוד בלימוד ה-GMAT. לאיזה גורם, להערכתך, תהיה השפעה רבה יותר על הסיכויים שלי – לשיפור הממוצע ל-83, או שיפור ה-GMAT ל-730?

להערכתי, שיפור ה-GMAT יהיה משמעותי יותר, ובמידה די גדולה. זאת בהנחה ששיפור הממוצע ל-83 לא הופך אותך (משום מה) למצטיין בתואר.

אשמח אם תוכל להעריך את הסיכויי להרוורד, קולומביה, MIT, וורטון בהנחה שאצליח לשפר את הגורם המשפיע יותר.

על בסיס המידע שסיפקת, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 730, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-MIT (קצת יותר לכיוון התחרותי), תחרותי בהרוורד, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בקולומביה ובוורטון.

האם למימון חלק מעלות לימודיי על ידי החברה שבה אני מועסק, ולהתחייבות לקלוט אותי בתום התואר יש השפעהעל סיכויי הקבלה?

להערכתי סביר שהדבר יחזק את מועמדותך במידה קטנה (עד בינונית, בנסיבות המתאימות – מימון רוב העלות, התחייבות לקליטה בתפקיד מרשים במיוחד, וכדומה).

שוב תודה, ושבת שלום

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: oznathan

גילעם שלום,

אני סטודנט למשפטים ובקרוב עלי להחליט היכן אני מעוניין להתמחות.

להערכתך, עבור Harvard וStanford, באיזה מקרה סיכויי הקבלה שלי יגדלו?

1. התמחות באחד המשרדים המסחריים הגדולים בארץ, במחלקה כמו מיזוגים ורכישות למשל או מחלקה בינלאומית.

2. התמחות אצל שופט בעליון, התמחות מאוד יוקרתית ואפשרות לעבוד תחת ולקבל המלצה מדמות בכירה מאוד.

להערכתי התמחות אצל שופט בעליון תהיה חזקה יותר. בין הסיבות לכך: 1. יש פחות מועמדים עם רקע כזה מאשר עם רקע של משרד מסחרי גדול. 2. שמות המשרדים הגדולים בארץ בד"כ לא מוכרים לתוכניות המובילות. לעומת זאת סביר שהשם/מונח "שופט בית המשפט העליון" מייד יעשה אסוציאציה של יוקרה/הצטיינות/הצלחה אצל רוב חברי ועדות הקבלה, הי הם מכירים ומעריכים את זה מהמדינה שלהם. 3. סעיף 2 אף מתחזק אם תהיה לך גם המלצה טובה משופט ביהמ"ש העליון, בהשוואה להמלצה משותף במשרד גדול.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

gpixie
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

אהלן גילעם,
    תודה על זמנך.
    אני בוגרת טרייה של לימודי כלכלה באונ' ת"א, בממוצע 91, וקודם לכך, סיימתי תואר בקולנוע בממוצע 88. בזמן לימודי הקולנוע עבדתי בהפקות טלוויזיה בתפקידי הפקה שונים – תחקירנית, א. תסריט, כמפיקת פוסט בטלוויזיה החינוכית, וביימתי והפקתי סרטים קצרים. תוך כדי הלימודים הבנתי שחסרה לי הבנה כלכלית יותר של הדברים, רציתי לשנות מדיניות ממשלתית בתחומי אמנויות, ולקראת סוף התואר בקולנוע, החלטתי ללמוד גם כלכלה.
    כרגע אני עובדת כעורכת בעיתון כלכלי מוביל (מזה שנתיים).
    טרם עשיתי GMAT.
    בצבע עבדתי כמדריכת שר-אל (מדריכה של קבוצות מתנדבים מחו"ל שמגיעים לבסיסי צה"ל)
    בעתיד הקרוב אני שואפת לעבוד במגזר הציבורי.
    בזמן הלימודים התנדבתי בלשכות רווחה, עזרתי בעיקר במיצוי זכויות ובמתן חינוך כלכלי לאוכלוסיות מוחלשות – זאת במסגרת פרוייקט משותף של סיטי ואונ' ת"א.
    אני מבינה שאני עוף מוזר בנוף המועמדים הפוטנציאלים העומדים בפני האוניברסטיאות האמריקניות, והייתי רוצה להבין מהם סיכויי הקבלה שלי ולאילו אוניברסיטאות.
    חן חן

gpixie
    חבר

אהלן גילעם,
    תודה על זמנך.
    אני בוגרת טרייה של לימודי כלכלה באונ' ת"א, בממוצע 91, וקודם לכך, סיימתי תואר בקולנוע בממוצע 88. בזמן לימודי הקולנוע עבדתי בהפקות טלוויזיה בתפקידי הפקה שונים – תחקירנית, א. תסריט, כמפיקת פוסט בטלוויזיה החינוכית, וביימתי והפקתי סרטים קצרים. תוך כדי הלימודים הבנתי שחסרה לי הבנה כלכלית יותר של הדברים, רציתי לשנות מדיניות ממשלתית בתחומי אמנויות, ולקראת סוף התואר בקולנוע, החלטתי ללמוד גם כלכלה.
    טרם עשיתי GMAT.
    בצבא עבדתי כמדריכת שר-אל (מדריכה של קבוצות מתנדבים מחו"ל שמגיעים לבסיסי צה"ל)
    בזמן הלימודים התנדבתי בלשכות רווחה, עזרתי בעיקר במיצוי זכויות ובמתן חינוך כלכלי לאוכלוסיות מוחלשות – זאת במסגרת פרוייקט משותף של סיטי ואונ' ת"א.
    אני מבינה שאני עוף מוזר בנוף המועמדים הפוטנציאלים העומדים בפני האוניברסטיאות האמריקניות, והייתי רוצה להבין מהם סיכויי הקבלה שלי ולאילו אוניברסיטאות.
    חן חן

aringoadmin
    חבר
    אהלן גילעם,
    תודה על זמנך.
    אני בוגרת טרייה של לימודי כלכלה באונ' ת"א, בממוצע 91, וקודם לכך, סיימתי תואר בקולנוע בממוצע 88
    למטרות ההערכה אניח שלא סיימת את התארים בציונים גבוהים אך לא בהצטיינות בזמן לימודי הקולנוע עבדתי בהפקות טלוויזיה בתפקידי הפקה שונים – תחקירנית, א. תסריט, כמפיקת פוסט בטלוויזיה החינוכית, וביימתי והפקתי סרטים קצרים. תוך כדי הלימודים הבנתי שחסרה לי הבנה כלכלית יותר של הדברים, רציתי לשנות מדיניות ממשלתית בתחומי אמנויות, ולקראת סוף התואר בקולנוע, החלטתי ללמוד גם כלכלה.
    טרם עשיתי GMAT.
    בצבא עבדתי כמדריכת שר-אל (מדריכה של קבוצות מתנדבים מחו"ל שמגיעים לבסיסי צה"ל)
    חן חן

ראשית, בנוגע לרקע שלך: ככלל, בתי הספר נותנים עדיפות מסויימת למועמדים שבאים מרקע מיוחד יחסית. הרקע המיוחד שלך יהיה יתרון להערכתי.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיי מועמדת תחרותית עד חזקה בתוכניות כגון UCLA, דרדן, ו-NYU, תחרותית בתוכניות כגון מישיגן ו-טאק, בין תחרותית לסטרצ' בתוכניות כגון וורטון ו-קלוג, וסטרצ' ב-הרוורד וב-סטנפורד. אציין גם שהערכות מבוססות על ההנחה שגילך נמוך מ-30. ככל שאת מעל ל-30, כך יהיה לך קשה יותר להתקבל.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

fady88
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: gpixie

שלום גילעם,

רציתי לדעת האם יש סיכוי, ובאילו מקרים, להתקבל ל MBA בטום 10, בלי ניסיון מקצועי (רק עם סטאג' בחשבונאות של שנתיים)?!

aringoadmin
    חבר

To: Yuval

גילעם שלום ,

שמי יובל אני בוגר תואר בכלכלה וניהול מטעם האוניברסיטה הפתוחה , התואר הוא בממוצע 93 ובהצטיינות .
    אני בן 25 והתחלתי את התואר מייד אחרי השירות הצבאי כמו כן עבדתי במגוון תפקידים בחברה משפחתית גדולה בתחום התשתיות והנדל"ן.
    במסגרת השירות הצבאי שירתתי ביחידת המסתערבים של משמר הגבול ופיקדתי על צוות לוחמים במסגרת ההכשרה והפעילות המבצעית .
    זכיתי בעצמי וביחד עם הצוות והיחידה בתעודות הוקרה רבות מטעם מפקד אוגדת איו"ש, אלוף פקמ"ז ומפקד משמר הגבול.
    במהלך השירות נפצעתי בפעילות מבצעית וחזרתי לאחר שיקום ליחידה.
    לאחר השירות התחלתי לעבוד בחברה המשפחתית ולאורך ה4 שנים האחרונות מילאתי מגוון תפקידים בתחום הרכש, הכספים וניהול פרויקטים
    כאשר במסגרתם ניהלתי אנשים תחתיי לעיתים אף מעל 25 איש, כיום אני עובד מזה מספר שבועות כממלא מקום חשב החברה שהתפטר.
    במסגרת הלימודים התחלתי ללמוד באוניברסיטה הפתוחה במסגרת של לימודי ערב מכיוון שרציתי לקדם את הקריירה במקביל ולא לוותר על כמה שנים
    (האם זה יפגע בי ? שלא למדתי במסגרת קונבנציונלית ?)

בדרך כלל החשיבות של זהות המוסד במכלול שיקולי הקבלה לתוכניות המובילות היא נמוכה עד בינונית (תלוי במידה שבה מעורבים ישראלים בתהליך הקבלה של התוכניות שתפנה אליהן). לאורך השנים ראיתי מועמדים (לא רבים) שהתקבלו (עם ציונים טובים, אך לא חריגים) לתוכניות המובילות ועשו את התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה, במכללת רמת גן, וכדומה. להערכתי המקרה הסביר הוא שבתרחיש הממוצע הדבר יפגע במועמדותך במידה נמוכה.

כמו כן עסקתי בגיוס תרומות למען עמותה לטיפול במשפחות נזקקות ובית תמחוי , במסגרת העמותה במשך השנתיים האחרונות אני עוסק בהתנדבות
    בהכנה לבגרויות בחינות מתכונת וכול עזרה לימודית לילדים ממשפחות מצוקה וכאלו שהוצאו מבתיהם ע"י המדינה ומלמד בעיקר מתמטיקה ואנגלית.

הייתי ואני עדיין פעיל במסגרת צעירי קדימה ולפני הבחירות והפריימריז עשיתי עבודה רבה למען המפלגה והמועמדים שבעקבותיהם זכיתי לתעודת הוקרה מטעם יו"ר המפלגה דאז אהוד אולמרט ומטעם שרת התיירות לשעבר רוחמה אברהם.

טרם עשיתי GMAT אך אני מתחיל את הקורס בקרוב ומאמין שאשיג ציון טוב .

הייתי מעוניין לדעת מהי נקודת הפתיחה שלי לקראת לימודי MBA באחת האוניברסיטאות המובילות בארה"ב או בלונדון
    העדיפויות שלי הם
    LBS או קולומביה עם דגש על תחום המימון.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק בתוכניות כגון LBS, NYU ו- מישיגן, תחרותי בתוכניות כגון MIT ו- טאק, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בתוכניות כגון קולומביה, קלוג, ו- הרוורד בין תחרותי לסטרצ' בתוכניות כגון וורטון ו- שיקגו, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- סטנפורד.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: fady88

שלום גילעם,

רציתי לדעת האם יש סיכוי, ובאילו מקרים, להתקבל ל MBA בטום 10, בלי ניסיון מקצועי (רק עם סטאג' בחשבונאות של שנתיים)?!

ככל
    שנסיון העבודה שלך יורד מתחת ל-3 שנים של עבודה במשרה מלאה, כך קשה יותר (אם כי עדיין אפשרי בהחלט) להתקבל (וגם ללא נסיון עבודה כלשהו הדבר עדיין אפשרי, במקרים של מועמדים חזקים במיוחד). סטאז' במשרה מלאה יחשב כניסיון עבודה לכל דבר, וכך גם ניסיון צבאי במשרה מלאה.

מעבר לכמות הנסיון (שחשיבותה בד"כ בינונית, ולעיתים נמוכה), האופי של נסיון העבודה שלך ישפיע על סיכוייך קבלתך – הישגים, קידומים, טייטלים, זהות החברות, נסיון ניהולי, וכדומה.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

feigin
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

הי יובל,
    אומנם לא הפנית את השאלה אלי, אבל החלטתי לענות.
    לטעמי יש לך מועמדות חזקה מאד ועם ג'מאט מעל 700 אתה יכול להתקבל לכל אוניברסיטה, גם ב- top 3.
    גם אני למדתי בפתוחה, והתקבלתי לכמה תוכניות שאחת מהן ב- top 3.
    שלח לי אימייל אם אתה צריך עזרה וכיוון [email protected]
    nimrodm819
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

היי גילעם,

רציתי לברר לאילו אוניברסיטאות יש תואר MBA עם אוריינטציה לתחום הפארמצבטיקה/ביו טק/מדיקל סיינס?

אני מתעתד לעשות MBA בתחום המימון ואילו אשתי באה מהתחום המפורט לעיל, לכן רצוי שאלו יהיו או אונבירסיטאות זהות לשני התחומים או בערים גדולות. אני יודע למשל שאוניברסיטת ראטגרס בניו ג'רסי היא בעלת אוריינטציה חזקה לתחומי הפארמה אבל איני מכיר את תוכנית ה MBA שלה (רלוונטי בשבילי בגלל התוכניות של NYU וקולומביה).

תודה,

נמרוד

aringoadmin
    חבר

To: nimrodm819

היי גילעם,

רציתי לברר לאילו אוניברסיטאות יש תואר MBA עם אוריינטציה לתחום הפארמצבטיקה/ביו טק/מדיקל סיינס?

אני מתעתד לעשות MBA בתחום המימון ואילו אשתי באה מהתחום המפורט לעיל, לכן רצוי שאלו יהיו או אונבירסיטאות זהות לשני התחומים או בערים גדולות. אני יודע למשל שאוניברסיטת ראטגרס בניו ג'רסי היא בעלת אוריינטציה חזקה לתחומי הפארמה אבל איני מכיר את תוכנית ה MBA שלה (רלוונטי בשבילי בגלל התוכניות של NYU וקולומביה).

מבין בתי הספר המובילים, שתי תוכניות שעונות (יותר לגביך ופחות (אם כי עדיין במידה סבירה, בייחוד בהקשר של וורטון…) לגבי אשתך) על הדרישות של שניכם הן NYU ו- וורטון (וגם, במידת מה, קולומביה). תוכניות אחרות שרלבנטיות לתחום הרפואי כוללות את דיוק, UNC, ברקלי, MIT (תוכנית ה-BEP), קלוג (תוכנית ה-HIM, ואתה יכול ללמוד ב-שיקגו, שחזקה מאוד בתחום המימון), ו- סטנפורד.

נמרוד

מקווה שעזרתי. בהצלחה, נמרוד!

גלעד
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

Wanted to update you MBA grads and candidates out there about three open positions with Aringo in case you, or someone you know, may be relevant. Thanks.

1. Deputy CEO
    Lead business development projects
    Lead marketing and social media projects
    Manage product development projects
    Define and improve key systems and services
    – Manage a team of 3

Requirements:
    Based in Israel (although working from home could be a possibility)
    Exceptional decision-making skills
    Strong people and project management skills
    MBA from a top US/European program
    Two or more years of post-MBA experience
    Programming experience a plus
    Native English a plus
    Please send your resume to Gilad at aringo co il. Thank you.

2. Consultant, Aringo Insiders Track

The role combines both consulting and writing/commenting. The Consultant helps candidates get into top MBA programs, and serves as their application consultant for the admission process. This role takes about 3-8 hours per week (flexible).

Requirements:
    – Strong interviewing and data mining skills
    – Strong listening skills
    – MBA from a top program
    – Exceptional marketing and written presentation skills
    – Meticulousness
    – High level of responsibility and reliability
    – Strong interpersonal skills, service orientation
    – School admissions or admissions consulting experience
    – Love for helping future applicants

Send your resume to Gilad at aringo co il. Thank You.

3.

Two-Month Projects
    Lead several marketing and business development projects for the US and Israeli services
    10 hours per week, for two months

Requirements:
    Based in Israel
    Strong people and project management skills
    Outstanding decision-making skills
    A plus – Native English
    A plus – MBA from a top US/European program
    A plus – two or more years of post-MBA experience
    Please send your resume to Gilad at aringo co il. Thank you.

friday
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

שלום גלעם,

אני מעוניין לדעת לאילו בתי ספר כדי לי לפנות.

אני בן 28 בעל תואר במשפטים בהאוניברסיטה העברית, ממוצע בינוני. התמחיתי במשרד מסחרי גדול וכיום אני עובד במשרד בוטיק קטן מזה שנתיים בתחום המיסוי בינלאומי.

בצבא הייתי מ"כ בגדוד הנדסה.

עשיתי GMAT וקיבלתי 710.

להערכתך לאילו בתי ספר כדי לי לפנות אם אני מעוניין בתחום המימון בהתחשב בסיכויי קבלה שלי?

Young one
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום. אני עוקב כבר המון זמן אחרי הפורם, בערך שנה, ובחודש הבא אני אמור להיפגש איתכם לפגישה הראשונה. רציתי לשאול מה הסיכויים שלי להתקבל למספר מקומות בארה"ב ואירופה.

אז ככה, אני בן 26, תואר ראשון במנהל עסקים מאונ' דרבי עם ממוצע C+, עשיתי את התואר בשנתיים וכתבתי תזה מחקרית תוך שאני עובד משרה מלאה. אני דובר 3 שפות ברמת שפת אם – עברית אנגלית ורוסית.

מבחינת ניסיון תעסוקתי, בצבא הייתי חובש קרבי (חופ"ל) בחי"ר, ישר אחרי השחרור התחלתי ללמוד ולעבוד בתחום המכירות. שנה בשרות ושימור טלפוני, שנה במכירות שטח של "פלאפון", לאחר סיום התואר עבדתי כמנהל של צוות מכירות טלפוניות גם כמעט שנה. לאחר מכן טסתי לארה"ב וניהלתי במשך של כשנה וחצי מערך די גדול של מכירות, כולל ניהול מנהלים, ניהול לוגיסטי וכו'.

ניגשתי ל-GMAT וקיבלתי 700 (Q49 V35) וכיום אני עובד כנציג מכירות SME בחברת אורנג' (פרטנר).

ברצוני להיכנס בעתיד לתחום של ייעוץ עסקי/אסטרטגי, ורציתי לשאול מה הסיכויים שלי להתקבל לאחת מהאונ' בארה"ב או אירופה אשר מעניקות הלוואות לסטודנטים זרים ללא ערב (לא כ"כ משנה לי המוסד עצמו, מאחר וברור לי שאני אצטרך להתפשר), או לסירוגין לאונ' שיש לי סיכוי טוב לקבל שם מלגה מלאה?

כמו כן, רציתי לשאול האם שיפור מבחן ה-GMAT הוא מומלץ, ועד כמה זה יעלה את הסיכויים. בנוסף, רציתי לשאול האם קידום לתפקיד מנהל מכירות/ראש צוות יעלה משמעותית את סיכויי הקבלה שלי?

אני מאוד מודה על העזרה.

בברכה,

לאון

aringoadmin
    חבר

To: wdavidw

שלום גלעם,

אני מעוניין לדעת לאילו בתי ספר כדי לי לפנות.

אני בן 28 בעל תואר במשפטים בהאוניברסיטה העברית, ממוצע בינוני (אעריך שסיימת בממוצע 80). התמחיתי במשרד מסחרי גדול וכיום אני עובד במשרד בוטיק קטן מזה שנתיים בתחום המיסוי בינלאומי.

בצבא הייתי מ"כ בגדוד הנדסה.

עשיתי GMAT וקיבלתי 710.

להערכתך לאילו בתי ספר כדי לי לפנות אם אני מעוניין בתחום המימון בהתחשב בסיכויי קבלה שלי?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-סימון וב- Toronto, תחרותי ב-NYU וב-LBS, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב- Columbia ובין תחרותי לסטרצ' ב- Wharton וב- Chicago. התוכניות האלה נחשבות לחזקות יחסית בתחום המימון.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: Young one

שלום. אני עוקב כבר המון זמן אחרי הפורם, בערך שנה, ובחודש הבא אני אמור להיפגש איתכם לפגישה הראשונה. רציתי לשאול מה הסיכויים שלי להתקבל למספר מקומות בארה"ב ואירופה

אז ככה, אני בן 26, תואר ראשון במנהל עסקים מאונ' דרבי עם ממוצע C+, עשיתי את התואר בשנתיים וכתבתי תזה מחקרית תוך שאני עובד משרה מלאה. אני דובר 3 שפות ברמת שפת אם – עברית אנגלית ורוסית.

מבחינת ניסיון תעסוקתי, בצבא הייתי חובש קרבי (חופ"ל) בחי"ר, ישר אחרי השחרור התחלתי ללמוד ולעבוד בתחום המכירות. שנה בשרות ושימור טלפוני, שנה במכירות שטח של "פלאפון", לאחר סיום התואר עבדתי כמנהל של צוות מכירות טלפוניות גם כמעט שנה. לאחר מכן טסתי לארה"ב וניהלתי במשך של כשנה וחצי מערך די גדול של מכירות, כולל ניהול מנהלים, ניהול לוגיסטי וכו'.

ניגשתי ל-GMAT וקיבלתי 700 (Q49 V35) וכיום אני עובד כנציג מכירות SME בחברת אורנג' (פרטנר).

ברצוני להיכנס בעתיד לתחום של ייעוץ עסקי/אסטרטגי, ורציתי לשאול מה הסיכויים שלי להתקבל לאחת מהאונ' בארה"ב או אירופה אשר מעניקות הלוואות לסטודנטים זרים ללא ערב (לא כ"כ משנה לי המוסד עצמו, מאחר וברור לי שאני אצטרך להתפשר), או לסירוגין לאונ' שיש לי סיכוי טוב לקבל שם מלגה מלאה?

ראשית, שתי הערות:

1. בעקבות המשבר הכלכלי, כיום רבות מהתוכניות המובילות מאפשרות הלוואות בתנאים נוחים ואינן דורשות ערב/חותם משותף (או שאינן דורשות ערב אמריקאי/אירופאי). ראה רשימה כאן (לקראת הסוף): http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-finaid.htm
    2. התחומים הנחשבים רלוונטיים ביותר להכשרה ליעוץ אסטרטגי הינם תחומי הניהול הכללי והאסטרטגיה. נראה שתוכניות שחזקות בניהול כללי עונות על הכוונה שלך לגבי תוכניות שחזקות בייעוץ.

על בסיס המידע שלעיל ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים הייתי ממליץ לך לבחון את התוכנית של IESE בספרד ויתכן שגם את Ivey בקנדה – להערכתי תהיה תחרותי בשתיהן, ואם תחזק את מועמדתך לקראת ההגשה (ראה התשובה לשאלתך השניה) יתכן שאף בעל פוטנציאל למלגה משמעותית. תוכניות אחרות שאולי תרצה לבחון כוללות את Darden ו- Oxford, כמו גם את Duke ואת INSEAD. להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד סטרצ' בתוכניות האלה (קצת לכיוון הסטרצ' בשתי האחרונות) וסטרצ' ב- Harvard. כל התוכניות שציינתי נחשבות לחזקות יחסית בתחום הניהול הכללי.

כמו כן, רציתי לשאול האם שיפור מבחן ה-GMAT הוא מומלץ, ועד כמה זה יעלה את הסיכויים. בנוסף, רציתי לשאול האם קידום לתפקיד מנהל מכירות/ראש צוות יעלה משמעותית את סיכויי הקבלה שלי?

במידה ותוכל לשפר את ציון ה-GMAT ל-720, להערכתי הדבר יחזק את מועמדותך במידה קטנה עד בינונית (סביר יותר שקטנה). במידה ותוכל לחזק את הציון לטווח ה-730-750, להערכתי התרומה למועמדותך תהיה בינונית עד גבוהה. אם אתה מאמין שתוכל לשפר את הציון, בלי לפגוע בהכנת הבקשות, הייתי ממליץ לך לעשות את ה-GMAT פעם נוספת. כמו כן, קידום לתפקיד ניהולי יחזק את סיכוייך להערכתי במידה קטנה עד בינונית (בכפוף למספר האנשים שתנהל, תחומי האחריות שלך, ההישגים שתצבור בתפקיד וכו').

אני מאוד מודה על העזרה.

בברכה,

לאון

בבקשה, לאון. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

חברים,

אני יוצא לחופש, אענה שוב על שאלות ביום שלישי, 2 במרץ.

בהצלחה לכל המחכים לתשובות והמגישים בקרוב,
    להתראות,

גילעם

ranko
    חבר

שלום גילעם

רציתי להציג בפניך את נתוני הפתיחה הנוכחיים שלי ולקבל הערכה לגבי סיכויי הקבלה שלי לאחת מאוניבסרטיאות בטופ 10.

אני בן 27 תלמיד שנה א' להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן גוריון, כרגע ממוצע הציונים שלי עומד על 85

בצבא שירתתי באחת היחידות המובחרות בתור קצין המודיעין והמבצעים של היחידה, וסיימתי קורס קצינים כמצטיין רמטכ"ל

במהלך התפקיד ניהלתי מחלקה של כ – 20 חיילים ותכננתי, ביצעתי ובקרתי עשרות פעילויות מבצעיות

לאחר השחרור טיילתי ועבדתי בחול מספר שנים במהלכם עבדתי כמדריך סנובורד בקנדה

לאחר שחזרתי לארץ עבדתי כמדריך פסיכומטרי באחת החברות הגדולות בארץ

מזה שנתיים אני עובד בחברה בינלאומית קטנה שמשרדיה נמצאים בארץ ומתעסקת בעיקר בייזום פרוייקטים בתחום התעשייה במקומות שונים בעולם

מתוקף תפקידי ניהלתי את הפרוייקטים של החברה במערב אפריקה ובשנה האחרונה לפני שהתחלתי ללמוד בילית את מרבית זמני שם

תוך כדי התפקיד יצא לי לנהל מגעים עסקיים עם עשרות גורמים בינהם גורמי ממשל בכירים ואף עבודה צמודה עם שגריר ישראל באחת ממדינות מערב אפריקה

במהלך העבודה הייתי אחראי באופן בלעדי על פרוייקט תעשייה גדול במערב אפריקהת החל משלב הייזום עד לשלב גיוס ההון

כפי שציינתי לפני שנה החלטתי להתחיל ללמוד וכיום אני לומד באוניברסיטה אך ממשיך לעבוד במשרה חלקית באותה החברה כמנהל אחד הפרוייקטים להקמת מפעל תעשייה באחת ממדינות מערב אפריקה

בנוסף אני ספורטי חצי מקצועי בתחום הטריאתלון, מתחרה באופן קבוע בארץ בתחרויות למרחקים אולימפיים ובסוף השנה הנוכחית אתחרה בתחרות ה"איירון מן" בשוויץ (אחת מתחרויות הטריאתלון למרחקים ארוכים הקשות בעולם)

אמנם קשה לי להעריך במדויק אך מכייון שאני דובר אנגלית ברמת שפת אם אני מאמין שאצליח לשחזר את הישגי מהפסיכומטרי ב – GMAT

הייתי שמח לו היית יכול להעריך באופן גס את סיכווי הקבלה שלי לטופ 10 על בסיס הנתונים שהצגתי

בנוסף רציתי לשאול מספר שאלות ספציפיות:

1 – האם העובדה שניסיון העבודה שלי קדם ללימודים תפגע בי בצורה קשה? האם יש ערך לעובדה שאני עדיין עובד במקביל לתואר?

2 – האם העובדה שניסיון העבודה שלי וההמלצות שאקבל הינן מחברה קטנה ולא תאגיד ענק?הינה משמעותית

3 – מתי היית ממליץ לי להתחיל את התהליך עם ארינגו?

4 – באילו מן התחומים בהם אני מתעסק כיום היית ממליץ לי לרכז מאמצים כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלי (לימודים – שיפר ציונים? עבודה?

5 – האם לגיל המועמד יש השפעה מכרעת על סיכווי הקבלה (אנ אסיים תואר ראשון בגיל 31)

6 – האם ניתן להגיש מועמדות לפני סיום התואר הראשון

TR2010
    חבר

הי גילעם, מקווה שנהנת בחופש….

אני עוקב אחרי הפורום כבר זמן די ארוך, ורציתי לשאול אותך על סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות מובילות בארה"ב.

על עצמי- אני בן 28, בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות + מצטיין דיקן, ממוצע 90) מאוניברסיטת ת"א ותואר בחשבונאות (ממוצע 89) מאוניברסיטת ת"א. אני עובד כיום כעו"ד במשרד מסחרי גדול, ועוסק בעיקר בעסקאות מימון גדולות. במהלך הלימודים בשנה ד' עבדתי במשך קרוב לשנה כאנליסט פיננסי בחברת הייטק בינונית – גדולה. בצבא הייתי מפקד צוות ביחידה מודיעינית, פיקדתי ישירות על כ- 5 חיילים. כיום במילואים אני עוסק בעיקר בהעברת גיבושים שם אני מפקד ישירות על כ- 25 מועמדים.

טרם ניגשתי לבחינת ה- GMAT.

המטרה שלי הינה להתקבל לאחת מן האוניבריסטאות הבאות- קולומביה, NYU, שיקאגו, וורטון

מהם הסיכויים לדעתך?

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: TR2010

הי גילעם, מקווה שנהנת בחופש….

אני עוקב אחרי הפורום כבר זמן די ארוך, ורציתי לשאול אותך על סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות מובילות בארה"ב.

על עצמי- אני בן 28, בעל תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות + מצטיין דיקן, ממוצע 90) מאוניברסיטת ת"א ותואר בחשבונאות (ממוצע 89) מאוניברסיטת ת"א. אני עובד כיום כעו"ד במשרד מסחרי גדול, ועוסק בעיקר בעסקאות מימון גדולות. במהלך הלימודים בשנה ד' עבדתי במשך קרוב לשנה כאנליסט פיננסי בחברת הייטק בינונית – גדולה. בצבא הייתי מפקד צוות ביחידה מודיעינית, פיקדתי ישירות על כ- 5 חיילים. כיום במילואים אני עוסק בעיקר בהעברת גיבושים שם אני מפקד ישירות על כ- 25 מועמדים.

טרם ניגשתי לבחינת ה- GMAT.

המטרה שלי הינה להתקבל לאחת מן האוניבריסטאות הבאות- קולומביה, NYU, שיקאגו, וורטון

מהם הסיכויים לדעתך?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-NYU, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב- Columbia, ותחרותי ב- Chicago וב- Wharton.

בהצלחה!

ranko
    חבר

To: aringo

שלום גילעם

ראשית רציתי לומר תודה רבה על התשובות המפורטות והמעמיקות

כל הכבוד וישר כוח!

רציתי לנסות להבין יותר לעומק חלק מן התשובות שנתת לי

המידע מהמייל הקודם)

1 – אני יודע שממוצע 85 בפקולטה להנדסה אצלנו נחשב להצטיינות ולכן כרגע אני בטווח ההצטיינות האם הדבר משפר את סיכויי באופן משמעותי?

2- אמנם הניסיון הצבאי שלי רחב השאלה האם ייתכן שבחלק מהאוניברסיטאות יראו זאת בעין לא יפה במיוחד בשל חוסר הקונצנזוס בעולם לגבי לגיטימיות העימות שישראל מעורבת בו?

3 – האם שנתיים ניסיון בעבודה שצברתי עד כה מספקים בקטגוריית "ניסיון בעבודה" ועדיף לי כרגע לעזוב את העבודה ולהשקיע בדברים האחרים כפי שפירטת? בנוסף, האם יש ערך לעבודה על פרוייקט גדול שלא יצא לפועל?

4 – המלצות – ממי בד"כ כדאי לקבל המלצות? עד כמה רמת ההכרות של הממליץ עם המועמד צריכה להיות גבוהה.האם הממליץ חייב להיות מעביד / בוס – כלומר מישהו שמכיר את המועמד זמן רב?

5 – ראיתי את תשובתך בקשר לפגיע היחסית משמעותית שתהיה לגיל שלי בהרוורד למשל. מכיוון שזו אחת האוניברסיטאות ששאפתי לנסות ולהתקבל אליהם רציתי להבין יותר לעומק מכיוון שאם הדבר ישפר את סיכויי הקבלה שלי אני מוכן לעבור למסלול לימודים אחר מהיר וקל יותר בהנחה כמובן שהסיכויים ישתפרו משמעותית (האם אתה ממליץ על כך במקרה שלי?) . האם הפגיעה היא ברמה שבה אין טעם לנסות אפילו או שיש סיכוי שעם תחומים חזקים אחרים ישנו סיכוי, בנוסף – יש לי אפשרות לעבור לתואר אחר (מנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה) אשר אותו אני יכול לסיים שנה וחצי מוקדם יותר מתאריך היעד של התואר בהנדסת תעשייה וניהול אותו אני עושה כעת, האם הבדל כזה בזמן יכול לעשות שינוי משמעותי, האם לאוניברסיטה הפתוחה ערך פחות?

6 – האם באופן כללי יש ערך רב גדול לתואר ראשון בהנדסת תעשייה אל מול תואר ראשון במנהל עסקים ,האם לוקחים בחשבון באוניברסיטאות את ההבדלים בציונים בין התארים כתוצאה מרמות קושי שונות

7 – במקרה בו ניסיון העבודה אינו בתחום הלימודים האקדמיים שנלמדו, האם יש חסרון גדול בכך?לדוגמה במקרה שבו לומדים מקצוע שאין לו זיקה לעסקים (ביוטק למשל) האם סיכויי הקבלה פוחתים בעקבות כך?

מצטער על מבול השאלות, אני צמא למידע ולא מצאתי מקומות אחרים בהם ניתן לקבל מידע איכותי ומהימן כמו בארינגו

תודה רבה רבה

TR2010
    חבר

הי גלעם, תודה רבה על התשובה המהירה! האמת שהייתי מופתע מהתשובות החיוביות יחסית, ורציתי לשאול עוד שתי שאלות קצרות:

1. במידה וציון ה- GMAT לא יהיה 700 אלא באזור 670- האם זה ישפיע בצורה משמעותית על סיכויי הקבלה (בהנחת רקע אקדמאי חזק יחסית?

2. מהם סיכויי הקבלה עם GMAT 700 לאוניברסיטאות כמו MIT הרווארד וסטנפורדד?

המון תודה מראש על העזרה!

בתאל
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

גלעד שלום,

שמי בת אל ואני בת 27 ומעוניינת להתקבל לMBA בארה"ב. כתבתי בעבר כאשר טרם היה בידיי ציון הGMAT :

(650 Q47 V33). מאז, גם די התפקסתי על מספר מצומצם יותר של תוכניות. Harvard, Stanford, Wharton, MIT, Columbia, Berkeley

אשמח לשמוע את דעתך, בהתחשב בציוני הGMAT ושאר פרטיי:

השכלה

תואר ראשון במשפטים מאוני' בר אילן בהצטיינות, ממוצע 90.5 (10-7%עשירון) וכן מצטיינת דיקאן. כמו כן, בעלת תואר שני במסלול הישיר למצטיינים בממוצע 88.4. (דחיתי הצעה להמשך לדוקטורט במלגה כפולה).

נסיון תעסוקתי

ניסיון תעסוקתי כולל של כ-9 שנים.

עבודתי הראשונה הייתה מיד לאחר התיכון, בגיל 18, כמוכרת בחנות (רשת ידועה). לאחר חודשיים קודמתי להיות מנהלת משמרת על כ 7 עובדים. לאחר מכן עבדתי כמנהלת משרד מכירות של מוצרים סלולאריים (לא היו עובדי מכירות נוספים במשרד). לאחר מכן עבדתי כשנתיים כמנהלת משמרת בצוות מכירות ושירות לקוחות פרונטלי (כממלאת מקום), והייתי אחראית על כ30 נציגים (גם בנקודות מכירה הפרוסות מהצפון ועד לדרום).

במהלך התואר עבדתי כשנתיים כעוזרת מחקר (סייעתי לכתוב ספר על דיני חדלות פרעון מההיבט הכלכלי). כן עבדתי כבנקאית (משרה המשלבת גם אלמנטים שיווקיים). אציין כי לאחר כחצי שנה הציעו לי להיות מועמדת עם עוד 2 בנקאים לניהול הסניף, אך סירבתי כיוון שעמדתי להתחיל את ההתמחות. לאחר לימודי התואר הראשון ובמהלך לימודי התואר השני עבדתי כמתמחה במשרד עו"ד (בין ה15 הגדולים) במחלקת נדל"ן בינ"ל (עבודה שבה נחשפתי לפרויקטי נדל"ן בחו"ל, ניסחתי מערכי חוזים להקמת פרויקטים של מבנים ושכונות מגורים ואזורים מסחריים (קניונים וכו') ואף הסכמי מימון בנקאיים עם בנקים באירופה בהיקפים של מליוני יורו.

כיום אני עובדת כעו"ד מסחרית כ7 חודשים (יעוץ משפטי לחברות נדל"ן, הייטק ותקשורת, ייצוג בבימ"ש וניסוח הסכמים) (עד לתחילת הלימודים בספטמבר 2011 אצבור עוד שנה וחצי בתפקיד).

אציין כי יש לי ניסיון התנדבותי עשיר.

אני מאוד חוששת שהציון יציב אותי בנק' התחלה נמוכה יחסית לשאר ואני מבינה שאצטרך "לאזן" את החולשה הזו עם המלצות וחיבורים חזקים. עד כמה ההצטיינות בתואר תעזור אל מול הGMAT?

אגב, אני מתלבטת אם לגשת שוב. זו הפעם השנייה שניגשתי ואני לא יודעת אם אצליח לשפר יותר ובכל מקרה אני לא מאמינה שזה יגיע ל 700… עד כמה משמעותי 680-670 לעומת 650?

אודה לתשובתך,

בתאל

noa12
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום,

אני אחרי קורס ג'ימאט ולהערכתי הציון שאקבל כרגע לא יהיה מספיק טוב. בכל מקרה אגש אל הבחינה בסוף ואני מניחה שאצטרך לגשת שוב על מנת לשפר את הציון, רציתי לדעת כיצד רואות האוניברסיטאות מועמד אשר ניגש יותר מפעם אחת? האם הם מסתכלים על כל הציונים או על הגבוה שבהם בלבד? האם זה שאגש יותר מפעם אחת עשוי להיות בעוכריי האפליקשיין שלי או דווקא ייתפס באופן חיובי כמי שמתמידה ומשתפרת? (בשאיפה…)

תודה!

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: ranko

ranko,

כדי לחסוך לך שבוע המתנה עם חלק מהשאלות, הנה כמה תשובות ישירות יחסית:

1. הצטיינות בלימודים תביא לשיפור קטן עד בינוני לסיכויי קבלתך. הצטיינות יתרה תביא לשיפור בינוני עד גדול.

2. מלבד אולי תכנית ה-MBA של ברקלי, אין שום התייחסות לסיטואציה המדינית-ביטחונית בישראל – חיובית או שלילית. למעשה, מרבית בתיה"ס אוהבים מועמדים בעלי נסיון צבאי, היות והוא מקנה למרבית המשרתים בצבא בגרות ונסיון אישי ומקצועי בשלב מאוד מוקדם בחייהם.

3. מצד אחד, שנתיים נסיון מקצועי ועוד הנסיון הצבאי שלך הן כעיקרון מספיקות ואפילו יותר מכך לרוב המכריע של התכניות. מצד שני, לעזוב את העבודה עכשיו ולהגיש מועמדות לתכנית MBA מתוך "ואקום" תעסוקתי זה כמעט תמיד רעיון גרוע…

4. הכי טוב לקבל המלצות מממונה ישיר בתחום המקצועי שפיקח על עבודתך במשך תקופה לא קצרה. יחד עם זאת, ועדות הקבלה לתכניות ה-MBA המובילות בעולם מודעות לכך שמועמדים רבים אינם מעוניינים שהמנהל הישיר שלהם יידע שהם מתכננים לעזוב את עבודתם בקרוב, כך שאפשר למשל לפנות למעסיקים לשעבר, או לאנשים שלא פיקחו על עבודתך ישירות, אך ניהלו אותך בעקיפין.

5. להרווארד וסטנפורד יש העדפה ברורה למועמדים צעירים יחסית – הגיל הממוצע שם בשנים האחרונות יורד בעקביות וניצב כרגע על 26 במועד תחילת התכנית…

6. זה קשה עד בלתי אפשרי להשוות בין תארים שונים בכל מצב, ואף בי"ס לא באמת מנסה לעשות זאת. מה שכן ועדות הקבלה בהחלט מודעות להבדלים בציונים בין פקולטות מסויימות לפקולטות אחרות, כך שאין טעם לחשש מהבחינה הזאת.

7. להיפך – ככל שאתה עובד בתחום אקזוטי יותר, כך אתה הופך למועמד מעניין וייחודי יותר, מה שבהחלט יכול להגדיל את סיכוייך להתקבל!

זהו פחות או יותר. אני מתנצל אם התשובות שלי קצת לקוניות – אני בעיקר לא רוצה שתסתמך רק עליהן ושיישאר לך טעם של עוד עד שגילעם יענה לך בשבוע הבא ;-)

בהצלחה!

אור

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: noa12

noa12,

מרבית בתיה"ס מסתכלים על ציון ה-GMAT הגבוה ביותר בלבד.
    לא הייתי מייחס יותר מדי חשיבות למספר הפעמים שניגשת לבחינה – ההשפעה שיש לכך על בתיה"ס נעה בין זניחה לבלתי קיימת…

בהצלחה!

אור

Rotem
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: epony

שלום לגלעם ולכל שאר החברים

קיבלתי לאחרונה ציון גימאט 710-V39 Q48 וציון חיבורים 3.5

אני יודע שיש איזה שהיא הנחה שהציון הנדרש הוא 4 מינימום ועל כך מספר שאלות:

האם יש מבין התכניות בטופ 10 שלא יקבלו אותי על הסף בגלל ציון 3.5?
    האם יש תכניות בטופ 10 שהציון 3.5 לא ישפיע כלל על ההחלטה אם לקבל אותי?/ישפיע בצורה משמעותית?
    האם יש למשהוא נסיון טוב בערעור על ציון של החיבורים?
    האם למישהוא פעם הורידו את הציון אחרי ערעור או העלו את הציון?
    האם כדאי לי לעשות שוב את המבחן בגלל ה3.5?(אופציה מאוד גרוע מבחינתי…)?
    האם כדאי לי לעשות רק את החלק של החיבורים שוב?
    האם הציון המילולי הגבוה יחסית שלי יכול לחפר על העניין? אם אקבל ציון טופל גבוה זה יוכל לעזור?

תודה רבה על העזרה

ויום טוב לכולם

aringoadmin
    חבר

To: Rotem

שלום לגלעם ולכל שאר החברים

קיבלתי לאחרונה ציון גימאט 710-V39 Q48 וציון חיבורים 3.5

אני יודע שיש איזה שהיא הנחה שהציון הנדרש הוא 4 מינימום ועל כך מספר שאלות:

האם יש מבין התכניות בטופ 10 שלא יקבלו אותי על הסף בגלל ציון 3.5?
    אין תוכנית טופ-10 כזו. תוכל לראות דרישות מינימום של כל תוכנית בהקשר של ה-GMAT כאן:
    aringo.co.il/programs

לחץ על שם התוכנית, הדרישות של כל תוכנית בהקשר של GMAT
    מופיעות לקראת סוף העמוד של התוכנית.

האם יש תכניות בטופ 10 שהציון 3.5 לא ישפיע כלל על ההחלטה אם לקבל אותי?/ישפיע בצורה משמעותית?
    ההשפעה תהיה קטנה להערכתי בכל התוכניות. הציון הזה יהווה concern קטן של ועדת הקבלה, ותוכל לאזנו ע"י אלמנטים כגון ציון גבוה ב-TOEFL או ב-GMAT Verbal (ואכן הציון המילולי גבוה יחסית במקרה שלך).
    האם יש למשהוא נסיון טוב בערעור על ציון של החיבורים?
    לא מוכר לי מקרה כזה (ההתמחות שלנו היא החיבורים, ההמלצות וקורות החיים…)
    האם למישהוא פעם הורידו את הציון אחרי ערעור או העלו את הציון?
    האם כדאי לי לעשות שוב את המבחן בגלל ה3.5?(אופציה מאוד גרוע מבחינתי…)?
    אם אתה מעריך שתוכל לשפר את הציון הכולל בכמה עשרות נקודות, ואם ההכנה ל-GMAT לא תפגע באיכות האפליקיישן שלך, אז לדעתי כדאי.
    האם כדאי לי לעשות רק את החלק של החיבורים שוב?
    אם יש אופציה כזו, כן.
    האם הציון המילולי הגבוה יחסית שלי יכול לחפר על העניין? אם אקבל ציון טופל גבוה זה יוכל לעזור?
    אכן כן. גם אנגלית חזקה בראיון (אם וכאשר תגיע אליו) יכולה לעזור.

תודה רבה על העזרה

ויום טוב לכולם

בבקשה. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: noa12

שלום,

אני אחרי קורס ג'ימאט ולהערכתי הציון שאקבל כרגע לא יהיה מספיק טוב. בכל מקרה אגש אל הבחינה בסוף ואני מניחה שאצטרך לגשת שוב על מנת לשפר את הציון, רציתי לדעת כיצד רואות האוניברסיטאות מועמד אשר ניגש יותר מפעם אחת? האם הם מסתכלים על כל הציונים או על הגבוה שבהם בלבד? האם זה שאגש יותר מפעם אחת עשוי להיות בעוכריי האפליקשיין שלי או דווקא ייתפס באופן חיובי כמי שמתמידה ומשתפרת? (בשאיפה…)

תוכלי לראות כאן את המדיניות של כל תוכנית לגבי מקרה של לקיחת ה-GMAT יותר מפעם אחת:

aringo.co.il/programs
    (לחצי על שם התוכנית, הנושא הזה
    מופיע בפרק "דרישות מיוחדות" לקראת סוף העמוד של התוכנית)
    ברוב המקרים, לציונים הנמוכים יותר יש השפעה נמוכה יותר (או זניחה), וביה"ס מסתכל בעיקר (או רק) על הציון הגבוה ביותר. מנגד, בד"כ, עפ"י התרשמותי, אין "נקודות" על העניין של "כל הכבוד שהיא ניסתה ולא ויתרה" בהקשר של ה-GMAT (מה שכן קיים לעיתים בהקשר של re-application).

תודה!

בבקשה. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: בתאל

גלעד שלום,

שמי בת אל ואני בת 27 ומעוניינת להתקבל לMBA בארה"ב. כתבתי בעבר כאשר טרם היה בידיי ציון הGMAT :

(650 Q47 V33). מאז, גם די התפקסתי על מספר מצומצם יותר של תוכניות. Harvard, Stanford, Wharton, MIT, Columbia, Berkeley

אשמח לשמוע את דעתך, בהתחשב בציוני הGMAT ושאר פרטיי:

השכלה

תואר ראשון במשפטים מאוני' בר אילן בהצטיינות, ממוצע 90.5 (10-7%עשירון) וכן מצטיינת דיקאן. כמו כן, בעלת תואר שני במסלול הישיר למצטיינים בממוצע 88.4. (דחיתי הצעה להמשך לדוקטורט במלגה כפולה).

נסיון תעסוקתי

ניסיון תעסוקתי כולל של כ-9 שנים.

עבודתי הראשונה הייתה מיד לאחר התיכון, בגיל 18, כמוכרת בחנות (רשת ידועה). לאחר חודשיים קודמתי להיות מנהלת משמרת על כ 7 עובדים. לאחר מכן עבדתי כמנהלת משרד מכירות של מוצרים סלולאריים (לא היו עובדי מכירות נוספים במשרד). לאחר מכן עבדתי כשנתיים כמנהלת משמרת בצוות מכירות ושירות לקוחות פרונטלי (כממלאת מקום), והייתי אחראית על כ30 נציגים (גם בנקודות מכירה הפרוסות מהצפון ועד לדרום).

במהלך התואר עבדתי כשנתיים כעוזרת מחקר (סייעתי לכתוב ספר על דיני חדלות פרעון מההיבט הכלכלי). כן עבדתי כבנקאית (משרה המשלבת גם אלמנטים שיווקיים). אציין כי לאחר כחצי שנה הציעו לי להיות מועמדת עם עוד 2 בנקאים לניהול הסניף, אך סירבתי כיוון שעמדתי להתחיל את ההתמחות. לאחר לימודי התואר הראשון ובמהלך לימודי התואר השני עבדתי כמתמחה במשרד עו"ד (בין ה15 הגדולים) במחלקת נדל"ן בינ"ל (עבודה שבה נחשפתי לפרויקטי נדל"ן בחו"ל, ניסחתי מערכי חוזים להקמת פרויקטים של מבנים ושכונות מגורים ואזורים מסחריים (קניונים וכו') ואף הסכמי מימון בנקאיים עם בנקים באירופה בהיקפים של מליוני יורו.

כיום אני עובדת כעו"ד מסחרית כ7 חודשים (יעוץ משפטי לחברות נדל"ן, הייטק ותקשורת, ייצוג בבימ"ש וניסוח הסכמים) (עד לתחילת הלימודים בספטמבר 2011 אצבור עוד שנה וחצי בתפקיד).

אציין כי יש לי ניסיון התנדבותי עשיר.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיי מועמדת תחרותית ב-MIT וב- Berkeley, בין תחרותית לסטרצ' ב- Wharton וב- Columbia.
    (קצת קרוב יותר לתחרותית ב-וורטון), ובין תחרותית לסטרצ' ב- Stanford וב- Harvard (קרוב יותר לסטרצ' בסטנפורד).

אני מאוד חוששת שהציון יציב אותי בנק' התחלה נמוכה יחסית לשאר ואני מבינה שאצטרך "לאזן" את החולשה הזו עם המלצות וחיבורים חזקים. עד כמה ההצטיינות בתואר תעזור אל מול הGMAT?

ההצטיינות בהחלט תעזור (הערכה גסה, רק כדי לתת לך מושג מסוים – אני מעריך שבממוצע השילוב של ציון ה-GMAT וההצטיינות במקרה שלך דומה בערכו לציון GMAT של 690 או אף 700 וממוצע בתואר של 85 ללא הצטיינות).

אגב, אני מתלבטת אם לגשת שוב. זו הפעם השנייה שניגשתי ואני לא יודעת אם אצליח לשפר יותר ובכל מקרה אני לא מאמינה שזה יגיע ל 700… עד כמה משמעותי 680-670 לעומת 650?

בהנחה של ציון GMAT של 680, להערכתי תהיי מועמדת תחרותית (טיפה לכיוון החזקה) ב-MIT וב- Berkeley, בין תחרותית לסטרצ' (קרובה יותר לתחרותית) ב- Wharton וב- Columbia, ובין תחרותית לסטרצ' ב- Stanford וב- Harvard.

אודה לתשובתך,

בתאל

מקווה שעזרתי, בתאל. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

גלעם, תודה רבה על התשובה המהירה! האמת שהייתי מופתע מהתשובות החיוביות יחסית, ורציתי לשאול עוד שתי שאלות קצרות:

1. במידה וציון ה- GMAT לא יהיה 700 אלא באזור 670- האם זה ישפיע בצורה משמעותית על סיכויי הקבלה (בהנחת רקע אקדמאי חזק יחסית?

על בסיס המידע שסיפקת בפעם הקודמת, ובהנחה של ציון GMAT של 670, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-NYU, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב- Columbia וב- Wharton, ובין תחרותי לסטרצ' ב- Chicago.

2. מהם סיכויי הקבלה עם GMAT 700 לאוניברסיטאות כמו MIT הרווארד וסטנפורדד?

על בסיס ההנחות הנ"ל, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-MIT ובין תחרותי לסטרצ' ב- Harvard וב- Stanford.

בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: ranko

גילעם

ראשית רציתי לומר תודה רבה על התשובות המפורטות והמעמיקות

כל הכבוד וישר כוח!

רציתי לנסות להבין יותר לעומק חלק מן התשובות שנתת לי

המידע מהמייל הקודם)

1 – אני יודע שממוצע 85 בפקולטה להנדסה אצלנו נחשב להצטיינות ולכן כרגע אני בטווח ההצטיינות האם הדבר משפר את סיכויי באופן משמעותי?

אכן כן, תרומה משמעותית כיוון שזהו שינוי בולט באחד מ-7 האינפוטים המרכזיים שועדת הקבלה מסתמכת עליהם. בהנחה שתסיים את הלימודים בהצטיינות, ההערכות שסיפקתי בפעם שעברה יהיו קצת חזקות יותר – יש לזכור שהציונים הם רק היבט אחד מ-7 מרכיבים באפליקיישן שלך. ראה כאן עוד קצת פרטים בנושא: http://aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

2- אמנם הניסיון הצבאי שלי רחב השאלה האם ייתכן שבחלק מהאוניברסיטאות יראו זאת בעין לא יפה במיוחד בשל חוסר הקונצנזוס בעולם לגבי לגיטימיות העימות שישראל מעורבת בו?

תוכניות מובילות רבות (למשל Harvard, Wharton, Kellogg ועוד) מעריכות ניסיון צבאי ורואות בו הזדמנות מצוינת להפגין מנהיגות ולחזק צדדים שונים של המועמד כגון עבודת צוות ויוזמה. Berkeley אכן קצת יוצאת דופן בהיבט זה ונדמה ששם הניסיון הצבאי פחות מוערך, בעיקר בהקשר הקרבי. כך גם (במידה פחותה) לעיתים ב- Stanford, בחלק מהתוכניות האירופאיות, ולעיתים רחוקות יותר גם בתוכניות האחרות (תלוי על איזה קורא "תיפול").

3 – האם שנתיים ניסיון בעבודה שצברתי עד כה מספקים בקטגוריית "ניסיון בעבודה" ועדיף לי כרגע לעזוב את העבודה ולהשקיע בדברים האחרים כפי שפירטת? בנוסף, האם יש ערך לעבודה על פרוייקט גדול שלא יצא לפועל?

על פניו יש לך יותר משלוש שנות ניסיון עבודה (כולל צבא, שכאמור נחשב כניסיון מקצועי לכל דבר ועניין) כך שסביר שלא "תאבד נקודות" עקב ניסיון עבודה מועט – עם זאת, אני לא בטוח שלעזוב את העבודה כרגע יהיה רעיון טוב מבחינת סיכויי הקבלה (פנייה לבתי ספר כאשר אינך עובד תעורר חשש בדרך כלל ותצטרך להסביר את העניין). לגבי הפרויקט שלא יצא אל הפועל (אני מניח שמדובר בפרויקט עצמאי שלך ולא במשהו שעשית במסגרת העבודה, ואני מניח גם שחוץ ממחשבה, כוונה, התארגנות ותכנון לא קרה כלום "בשטח") – להערכתי הפרויקט הזה לא יתרום משמעותית, אם בכלל, לסיכויי קבלתך, אלא אם מדובר במקרה יוצא דופן – למשל, פרויקט שבו שיתפת פעולה באופן ישיר עם אנשים בכירים מאוד, כמו שרים בממשלה ושלא יצא לפועל בגלל סיבות עובדתיות שלא קשורות אליך.

4 – המלצות – ממי בד"כ כדאי לקבל המלצות? עד כמה רמת ההכרות של הממליץ עם המועמד צריכה להיות גבוהה.האם הממליץ חייב להיות מעביד / בוס – כלומר מישהו שמכיר את המועמד זמן רב?

רוב התוכניות המובילות דורשות המלצות ממישהו שפיקח על עבודתך (עדיף באופן ישיר, ומנגד ככל שהממליץ בכיר יותר כך טוב יותר – יש כאן tradeoff). רצוי שרמת ההכרות תהיה גבוהה ושהממליץ יוכל לחזק את המלצתו באמצעות דוגמאות ספציפיות. אכן רצוי שהממליץ יהיה מעביד, או מישהו אחר שפיקח על עבודתך (בהקשר התנדבותי, למשל). כמו כן, מספר קטן של תוכניות (סטנפורד, למשל) מבקשות גם המלצה אחת מעמית לעבודה (peer). ראה עוד בעניין הזה:

http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-Recommendations.htm

5 – ראיתי את תשובתך בקשר לפגיע היחסית משמעותית שתהיה לגיל שלי בהרוורד למשל. מכיוון שזו אחת האוניברסיטאות ששאפתי לנסות ולהתקבל אליהם רציתי להבין יותר לעומק מכיוון שאם הדבר ישפר את סיכויי הקבלה שלי אני מוכן לעבור למסלול לימודים אחר מהיר וקל יותר בהנחה כמובן שהסיכויים ישתפרו משמעותית (האם אתה ממליץ על כך במקרה שלי?) . האם הפגיעה היא ברמה שבה אין טעם לנסות אפילו או שיש סיכוי שעם תחומים חזקים אחרים ישנו סיכוי, בנוסף – יש לי אפשרות לעבור לתואר אחר (מנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה) אשר אותו אני יכול לסיים שנה וחצי מוקדם יותר מתאריך היעד של התואר בהנדסת תעשייה וניהול אותו אני עושה כעת, האם הבדל כזה בזמן יכול לעשות שינוי משמעותי, האם לאוניברסיטה הפתוחה ערך פחות?

אם ניקח שני מועמדים שזהים בכל הפרמטרים (ונניח שגם הנסיון עבודה דומה מבחינת איכות/רושם, למרות ההבדל מבחינת כמות) ואחד מהם פונה להרוורד בגיל 26 והשני בגיל 31, להערכתי היתרון של הראשון על פני השני הוא גדול (אם כי ייתכן שגם השני יתקבל!). בהנחה שתסיים את התואר בפתוחה באותו ציון של בן גוריון, ושתפנה בגיל 29.5 במקום 31, להערכתי הקיזוז בגיל מול הפיחות במוסד יאזנו אחד את השני פחות או יותר (אולי עם יתרון קטנטן לפתוחה).
    לגבי המסלול המהיר יותר – אם אין שינוי בציונים, והוא יקצר את העניין בנניח חצי שנה, אני מעריך שההשפעה תהיה זניחה.

6 – האם באופן כללי יש ערך רב גדול לתואר ראשון בהנדסת תעשייה אל מול תואר ראשון במנהל עסקים ,האם לוקחים בחשבון באוניברסיטאות את ההבדלים בציונים בין התארים כתוצאה מרמות קושי שונות

במרבית המקרים החשיבות של התחום בו עשית את התואר נמוכה. במקרה שאתה מתאר ההשפעה תהיה נמוכה להערכתי, עם יתרון קל להנדסה.

אם הרקע שלך מיוחד יחסית יכול להיות בזה יתרון – התוכניות המובילות אוהבות לגוון את הכיתה: שיהיו גם מהנדסים, גם כלכלנים, גם רואי חשבון, ואפילו גם כמה מוזיקאים, כמה רופאים וכדומה.

לגבי הציונים: הנתון החשוב יותר הוא האחוזון בו ממוקמים ציוניך ביחס לשאר הסטודנטים במחזור שלך. האם היית ב-10% העליונים? ב-20% העליונים? וכדומה.

7 – במקרה בו ניסיון העבודה אינו בתחום הלימודים האקדמיים שנלמדו, האם יש חסרון גדול בכך?לדוגמה במקרה שבו לומדים מקצוע שאין לו זיקה לעסקים (ביוטק למשל) האם סיכויי הקבלה פוחתים בעקבות כך?

בתי הספר שונים נוטים לעיתים לתת עדיפות למועמדים ממוקדים (מבחינת כיוון התקדמות הקריירה שלהם). מה שבד"כ עוזר בהקשר של תוכנית הקריירה הוא לחשוב על חוט המקשר את הדברים שעשית עד היום, ולהמשיך "לשזור" את החוט הזה בקריירה (וכן בלימודים ובפעילות ההתנדבותית/קהילתית) שלך מכאן ואילך. החוט המקשר יכול להיות התמקדות בתעשייה מסויימת או בתחום מקצועי מסויים. המקרה שאותו אתה מתאר עשוי להקשות עלייך לעשות זאת. עם זאת, ובכפוף להיבטים אחרים באפליקיישן, לא הייתי מגדיר זאת כחסרון גדול – ברוב המקרים יהווה הדבר חסרון קטן, תלוי בנסיבות המדויקות.

מצטער על מבול השאלות, אני צמא למידע ולא מצאתי מקומות אחרים בהם ניתן לקבל מידע איכותי ומהימן כמו בארינגו

תודה, שמח לשמוע.

תודה רבה רבה

בבקשה. מקווה שעזרתי.

Tania
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

שלום גלעם,
    אני עוקבת אחר הפורום כבר מספר חודשים, ורציתי לאמר תודה רבה! האינפורמציה שאתם נותנים כאן תרמה לי המון.
    שמי טניה, אני בת 24 ואני מעוניינת להתקבל ל-MBA באחת התוכניות המובילות.
    כעת אני בסמסטר האחרון ללימודי כלכלה וניהול באוניברסיטת תל אביב. את התואר אני עומדת לסיים בהצטיינות עם ממוצע 92, כמו כן אני מצטיינת רקטור בחוג לניהול עבור שנת הלימודים הקודמת (2008-2009).
    טרם עשיתי את בחינת ה-GMAT, אני מתכוונת להתחיל את הקורס במועדון 700 של קידום בתחילת מאי.
    בצבא שירתתי במודיעין אלקטרוני ב-8200 ושובצתי בחיל הים. במסגרת התפקיד עסקתי באסוף ועיבוד אינפורמציה, ליוויתי מבצעים של חיל הים בהם עבדתי מול קצינים בכירים. בתור הסמכות המקצועית בתחום שלי, היה עלי לתת חוות דעת ולקבל החלטות בזמן אמת אשר השפיעו על מהלך המבצע. השתתפתי גם במספר הפלגות מבצעיות ובמלחמת לבנון השניה. כמו כן הייתי אחראית על הכשרתם המקצועית של חיילים צעירים ופיקוח על עבודתם.
    לאחר הצבא עבדתי חצי שנה בחדר כושר בתור עוזרת המנהלת. מכיוון שהמקום רק נפתח, הייתי שותפה לכל ההחלטות והאספקטים בניהולו: בניית לו"זים, פתיחת חוגים, מציאת עובדים ומדריכים, החלטות בנוגע להתרחבות המקום, שיווק ופרסום. הייתי אחראית על מכירת מנויים, על צוות המדריכים ועובדי התחזוקה ועל הפעילות השוטפת. בתקופה שבה עבדתי במקום, עמדנו ביעדים, מספר המנויים גדל בקצב גבוה והראנו תוצאות מרשימות.
    השנה שימשתי כעוזרת מחקר בפקולטה והרצתי ניסויים בתחום השיווק ותורת המשחקים.
    כעת אני בחיפושים אחר עבודה במשרת סטודנט והחל מאוגוסט אתפנה למשרה מלאה.
    אני מאוד מתלבטת לאיזו שנת לימודים כדאי לי להגיש מועמדות, האם בספטמבר 2011 או 2012. מתי היית ממליץ לי לנסות? האם לדעתך יש לי סיכוי להתקבל ב-2011?
    בהנחה שאמצא עבודה בקרוב, האם תהיה זו בעיה שבזמן הגשת האפליקיישן בסיבוב הראשון אהיה רק מספר חודשים בעבודה?
    אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי קבלתי לתוכניות המובילות.
    שאלה אחרונה לסיום: לגבי המלצות, האם המלצה מדיקן הפקולטה תתרום למועמדותי, למרות שהיכרותי איתו אינה עמוקה או ארוכת טווח?

תודה מראש
    טניה

בתאל
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

גלעד תודה רבה!

רציתי רק לשאול שאלה קטנה: מהם סיכויי ב NYU- עם ציון 650 (Q47 V33) ועם ציון 670-680?

תודה…

בתאל

astro
    חבר

שלום,

שמי מעין, סיימתי תואר במשפטים באונ' ת"א עם ממוצע 84.2, האם שיפור ל- 84.4 או 84.5 הוא קריטי? גם במחיר של דחיית בחינות הלשכה (בגלל דחייה בסגירת התואר) ותחילת עבודה כעו"ד? או שאין לכך ממש משמעות ועדיף להתמקד בעוד כמה נקודות בג'ימאט?

פרטים נוספים: מעריכה שציון הג'ימאט יהיה בסביבות ה- 700, מתמחה בפרקליטות המדינה, קצינה בעבר באחת מיחידות דובר צה"ל ועבודה (לא פקידותית) במשרד ממשלתי במהלך הלימודים (שנתיים). האם יש לי סיכוי בכלל באונ' כמו קולומביה, NYU, הרווארד, ייל וקורנל (שהיא ברירת המחדל)?

תודה,

מעין

מוצגות 50 תגובות – 1,051 עד 1,100 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.