Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,251 עד 1,300 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • rino
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

To: aringo

שלום רב,

ברצוני לשאול על סמך הנתונים שציינתי מהם להערכתכם סיכויי הקבלה שלי ל-INSEAD או -KELLOGG.

תודה מראש,

Rino

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: rino

רינו,

על סמך הנתונים שציינת (אם אני מבין נכון, התואר הראשון לא היה בהצטיינות), עם חיבורים והמלצות חזקים מועמדותך תהיה להערכתי סטרצ' בקלוג ובאינסאד. נושא הגיל ישחק כאן תפקיד משמעותי (בייחוד באינסאד). כדאי אולי שתשקול את התוכנית של IMD (בה תהיה תחרותי).

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

rino
    חבר

היי ארינגו,

תודה על המענה.

למען האמת, כן סיימתי את התואר הראשון בהצטיינות (את התואר המשולב), וגם קיבלתי פרסי הצטיינות (מהמחלקה לכלכלה) בשנה השניה והשלישית לתואר . האם זה משנה את התמונה?

קורס
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום,

ישנם מוסדות שמבקשים שהמועמד ישלים קורס בסטטיסטיקה או בחדו"א אם אין לו רקע בכך.
    מישהו יודע איזה מוסד בארץ יכול להעביר קורס מזורז בסטטיסטיקה שירצה את בתי הספר?

תודה רבה

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: קורס

אין דרישה לחדו"א למיטב ידיעתי, ודרישה מאת ביה"ס לעבור קורס בסטטיסטיקה לפני תחילת לימודי ה-MBA היא די חריגה.

גם כשזה קורה, יש בתי"ס רבים שמציעים "מכינות" שרצות בד"כ ביולי-אוגוסט לפני תחילת לימודי ה-MBA…

בכל מקרה, למיטב הבנתי כל מוסד אקדמי שמוכר ע"י הרשויות בישראל ייחשב כלגיטימי ע"י מוסדות אקדמיים בחו"ל – כולל האוניברסיטה הפתוחה (שהיא כנראה המוסד הכי גמיש ומתאים לצורך שכזה) – אבל לגבי קורסים מזורזים, אני לא חושב שזה קיים…

בהצלחה!

אור

aringo
    חבר

רינו,

ראשית, מתנצל על האיחור בתשובתי.

כן, זה משנה קצת את התמונה. להערכתי תהיה ב-IMD מועמד בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי). בקלוג תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתי (טיפה קרוב יותר לסטרצ') ובאינסאד עדיין סטרצ' (לאור נושא הגיל, שחשוב להם משמעותית עפ"י נסיוננו). באוקספורד ובקיימברידג' תהיה תחרותי להערכתי.

בהצלחה!

aringo
    חבר

To: קורס

תשובה מושלמת של epony, אין לי משהו להוסיף על זה…

גילעם

robertok
    חבר
    מספר הפוסטים: 43

To: aringo, rino

רינו,

אני מסכים עם גילעם בנוגע לאפקט הגיל ב IMD, שם הגיל הממוצע הוא כ 32, ומשתתפים בני 33-34 נפוצים מאוד.

במידה ותרצה פרטים נוספים על בית הספר הנך מוזמן ליצור קשר ב:
    [email protected]

בברכה,
    רוברטו

edi.rubinov
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום שמי אדי, אני בן 25 ואני מעוניין לקבל את חוות דעתכם על מסלול הקריירה האופטימאלי שעלי לקחת על מנת להתקבל לתוכניות ה – MBA המובילות בחו"ל.
    • אני מעוניין לבצע את תהליך ההרשמה בעוד 3 שנים כך שבאותה עת אני יהיה בן 28-29. על כן, את כל נתוני הפרופיל האישי אני אפרט כחיזוי מיטבי בהתאם לתקופת ההרשמה.
    • 2004 – 2007, שירות צבאי בתור שח"מ (שירות חובה במשטרה).
    • 2008 – 2013, בוגר מדעי המחשב וניהול B.Sc – ממכללת תל אביב יפו, ממוצע 81 (סיימתי את התואר כעבור חמש שנים בגלל עבודה במשרה מלאה במקביל ללימודי).
    • 2008 – מצטיין מחוזי בתוכנית פר"ח
    • 08.2009 – 06.2011, סגן ראשון בסניף קניון זהב במקדונלדס, מדובר בסניף הגדול בארץ המעסיק כ – 150 עובדים. עבדתי בתור מנהל ואחראי משמרת, באותה עת הסניף זכה באינספור פרסי הצטיינות ותחרויות והוכתר מספר פעמים כסניף היעיל והמצטיין ברשת (מתוך מאות סניפים). כמו כן באופן אישי זכיתי לפרסי הצטיינות רבים, כגון מצטיין קורס סגנים ראשונים ועוד.
    • 07.2011 – 07.2013, מנהל סניף מקדונלדס , ניהול ישיר של 25 עובדים, אחראיות על כל הפעילויות השוטפות של הסניף כגון ניהול מלאי, העסקת עובדים, חיזוי ביקושים התנהלות מול גופים בכירים ברשת. פרסי הצטיינות על ניהול יעיל.
    • 07.2013 – 07.2014, מנהל סניף מקדונלדס (סניף גדול יותר) , ניהול ישיר של 50 עובדים, אחראיות על כל הפעילויות השוטפות של הסניף כגון ניהול מלאי, העסקת עובדים, חיזוי ביקושים התנהלות מול גופים בכירים ברשת. פרסי הצטיינות על ניהול יעיל.
    • המלצות מבכירים במקדונלדס, כולל סמנכ"ל מקדונלדס ישראל.
    • בשלוש שנים האחרונות מתנדב במשך 60 שעות בשנה.
    • בהתחשב שאני מעוניין לעשות את תהליך ההרשמה בעזרת ARINGO וציון ה – GMAT שלי הוא בסביבות ה- 700 (אבקש התייחסות למצב בו ציון שלי ה – GMAT שלי הוא 680 ו- 720).
    אשמח לקבל את חוות דעתכם על סיכויי הקבלה שלי לתוכניות המובילות בארה"ב ואירופה עם דגש על תוכניות דו שנתיות בארה"ב. עם זאת, אשמח לקבל גם מידע על סיכויי למלגה בתוכניות קצרות יותר באירופה.

שאלה נוספת – האם עצם עבודתי במקדונלדס פוגע בסיכויי הקבלה שלי?

בתודה רבה מראש,
    אדי

evgeny.shigol
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: edi.rubinov

שלום שמי יבגני, אני בן 24 עוד מעט 25, אני מעוניין לקבל את חוות דעתכם והמלצתכם לגבי בחירת מסלול הקריירה האופטימאלי עבורי לשם קבלה לתוכניות ה – MBA המובילות בחו"ל.
    • אני מעוניין לבצע את תהליך ההרשמה בעוד 3 – 4 שנים כך שבאותה עת אני יהיה בן 28-29. על כן, את כל נתוני הפרופיל האישי אני אפרט כחיזוי מיטבי בהתאם לתקופת ההרשמה.
    • 2004 – 2006, שירות צבאי בתור מש"ק תכנון בחיל אויר (תפקיד על תקן קצין), אחראי על ארגון ובקרה של קורסי אלקטרוניקה בחיל האוויר, עבודה שוטפת מול קצינים בדרגות גבוהות (סגני אלוף, אלופי משנה ועוד…).
    • 2006 – 2010, מהנדס תעשיה וניהול B.Sc – אוניברסיטת בן גוריון, ממוצע 82.
    • 11.2009 – 04.2011, הקמת חברת IME (עם שותף), החברה מתמחה בבניית מערכות אינטרנט וקידום אורגני SEO. במסגרת העבודה נבנו עשרות אתרים שמדורגים במקומות הראשונים במנועי החיפוש עבר המונחים הרלוונטיים. (לדעתי לא הושגו הישגיים כספיים משמעותיים).
    • 04.2011 – 04.2014, מנהל פרויקטים בחברת היי-טק בינלאומית המתמחה בבניית מערכות אינטרנט לשוק הבידור העולמי. החברה מונה כ – 250 עובדים ונחשבת למובילה עולמית בתחומה עם רווחים שנתיים של מאות מיליונים (תחום הבידור למבוגרים). התפקיד כולל ניהול מטריציוני של עשרות עובדים ומגוון צוותים בכל פרויקט. סה"כ ישנם חמישה מנהלי פרויקטים בחברה. העבודה כוללת עבודה שוטפת מול המנכ"ל והבעלים של החברה. (במשך שלוש השנים ההבאות צפוי קידום אחד לפחות, אבקש התייחסות גם ללא קידום).
    • המלצות מבכירים בחברה כולל המנכ"ל והבעלים (יזם, מולטימיליונר ואישיות ציבור ידוע).
    • בהתחשב שאני מעוניין לעשות את תהליך ההרשמה בעזרת ARINGO וציון ה – GMAT שלי הוא בסביבות ה- 700 (אבקש התייחסות למצב בו ציון ה – GMAT שלי הוא 680 ו- 720).

אשמח לקבל את חוות דעתכם על סיכויי הקבלה שלי לתוכניות המובילות באירופה ובארה"ב. אשמח לקבל גם מידע על סיכויי למלגה בתוכניות שונות של 12- 18 חודשים באירופה ובארה"ב.

שאלה נוספת – האם זה שחלק עיקרי ממוצרי החברה בה אני עובד מוכוונים לשוק הבידור למבוגרים יכול לפגוע בסיכויי הקבלה שלי?

בתודה רבה מראש,
    יבגני

aringo
    חבר

To: edi.rubinov

שלום שמי אדי, אני בן 25 ואני מעוניין לקבל את חוות דעתכם על מסלול הקריירה האופטימאלי שעלי לקחת על מנת להתקבל לתוכניות ה – MBA המובילות בחו"ל.
    • אני מעוניין לבצע את תהליך ההרשמה בעוד 3 שנים כך שבאותה עת אני יהיה בן 28-29. על כן, את כל נתוני הפרופיל האישי אני אפרט כחיזוי מיטבי בהתאם לתקופת ההרשמה.
    • 2004 – 2007, שירות צבאי בתור שח"מ (שירות חובה במשטרה).
    • 2008 – 2013, בוגר מדעי המחשב וניהול B.Sc – ממכללת תל אביב יפו, ממוצע 81 (סיימתי את התואר כעבור חמש שנים בגלל עבודה במשרה מלאה במקביל ללימודי).
    • 2008 – מצטיין מחוזי בתוכנית פר"ח
    • 08.2009 – 06.2011, סגן ראשון בסניף קניון זהב במקדונלדס, מדובר בסניף הגדול בארץ המעסיק כ – 150 עובדים. עבדתי בתור מנהל ואחראי משמרת, באותה עת הסניף זכה באינספור פרסי הצטיינות ותחרויות והוכתר מספר פעמים כסניף היעיל והמצטיין ברשת (מתוך מאות סניפים). כמו כן באופן אישי זכיתי לפרסי הצטיינות רבים, כגון מצטיין קורס סגנים ראשונים ועוד.
    • 07.2011 – 07.2013, מנהל סניף מקדונלדס , ניהול ישיר של 25 עובדים, אחראיות על כל הפעילויות השוטפות של הסניף כגון ניהול מלאי, העסקת עובדים, חיזוי ביקושים התנהלות מול גופים בכירים ברשת. פרסי הצטיינות על ניהול יעיל.
    • 07.2013 – 07.2014, מנהל סניף מקדונלדס (סניף גדול יותר) , ניהול ישיר של 50 עובדים, אחראיות על כל הפעילויות השוטפות של הסניף כגון ניהול מלאי, העסקת עובדים, חיזוי ביקושים התנהלות מול גופים בכירים ברשת. פרסי הצטיינות על ניהול יעיל.
    • המלצות מבכירים במקדונלדס, כולל סמנכ"ל מקדונלדס ישראל.
    • בהתחשב שאני מעוניין לעשות את תהליך ההרשמה בעזרת ARINGO וציון ה – GMAT שלי הוא בסביבות ה- 700 (אבקש התייחסות למצב בו ציון שלי ה – GMAT שלי הוא 680 ו- 720).
    אשמח לקבל את חוות דעתכם על סיכויי הקבלה שלי לתוכניות המובילות בארה"ב ואירופה עם דגש על תוכניות דו שנתיות בארה"ב. עם זאת, אשמח לקבל גם מידע על סיכויי למלגה בתוכניות קצרות יותר באירופה.
    אדי,
    מתנצל על האיחור בתשובתי.
    על בסיס הנתונים שציינת למעלה ובהנחה של GMAT 680 תהיה להערכתי מועמד תחרותי בתוכניות כגון Emory, UNC, USC, ESADE תחרותי עד חזק ב-Babson ב-ESADE וב-HEC – Paris ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בCambridge וב-Oxford.
    בהנחה של GMAT 720 תהיה להערכתי מועמד בין תחרותי לחזק בתוכניות כגון Emory, UNC, USC, ESADE, חזק ב-Babson ב-ESADE וב-HEC – Paris, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-Cambridge, ב-Duke וב-Oxford, תחרותי ב-NYU ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בINSEAD וב-Columbia.
    התוכניות הקצרות באירופה ממעטות לחלק מלגות משמעותיות ומלגות merit. הרבה מהמלגות הן קטנות למדי (כמה אלפי דולרים) וחלקן תלויות בנתונים טכניים (אזרחות, מקצוע, מגדר וכדומה). בלינקים שלמעלה תוכל לראות את סכומי המלגות שקיבלו ישראלים (לקוחות ארינגו) בתוכניות האלה.

שאלה נוספת – האם עצם עבודתי במקדונלדס פוגע בסיכויי הקבלה שלי?
    עפ"י נסיוננו, ההתייחסות למקדונלדס טיפה "מזלזלת" אצל חלק מחברי ועדות הקבלה, בייחוד בארה"ב ("עבודה של תיכוניסטים"). כלומר, עבודה עם רמה דומה של אחריות ניהולית בסלקום, למשל, היא, בממוצע (תלוי על איזה חבר ועדה אתה "נופל") חזקה יותר בצורה משמעותית. עם זאת, ההצטיינויות שלך וכמות המנוהלים מרשימים, ובתקווה יתקנו בצורה יפה את הרושם המזלזל (אם יהיה כזה).

בתודה רבה מראש,
    אדי
    בבקשה אדי. בהצלחה!
    aringo
    חבר

To: evgeny.shigol

שלום שמי יבגני, אני בן 24 עוד מעט 25, אני מעוניין לקבל את חוות דעתכם והמלצתכם לגבי בחירת מסלול הקריירה האופטימאלי עבורי לשם קבלה לתוכניות ה – MBA המובילות בחו"ל.
    • אני מעוניין לבצע את תהליך ההרשמה בעוד 3 – 4 שנים כך שבאותה עת אני יהיה בן 28-29. על כן, את כל נתוני הפרופיל האישי אני אפרט כחיזוי מיטבי בהתאם לתקופת ההרשמה.
    • 2004 – 2006, שירות צבאי בתור מש"ק תכנון בחיל אויר (תפקיד על תקן קצין), אחראי על ארגון ובקרה של קורסי אלקטרוניקה בחיל האוויר, עבודה שוטפת מול קצינים בדרגות גבוהות (סגני אלוף, אלופי משנה ועוד…).
    • 2006 – 2010, מהנדס תעשיה וניהול B.Sc – אוניברסיטת בן גוריון, ממוצע 82.
    • 11.2009 – 04.2011, הקמת חברת IME (עם שותף), החברה מתמחה בבניית מערכות אינטרנט וקידום אורגני SEO. במסגרת העבודה נבנו עשרות אתרים שמדורגים במקומות הראשונים במנועי החיפוש עבר המונחים הרלוונטיים. (לדעתי לא הושגו הישגיים כספיים משמעותיים).
    • 04.2011 – 04.2014, מנהל פרויקטים בחברת היי-טק בינלאומית המתמחה בבניית מערכות אינטרנט לשוק הבידור העולמי. החברה מונה כ – 250 עובדים ונחשבת למובילה עולמית בתחומה עם רווחים שנתיים של מאות מיליונים (תחום הבידור למבוגרים). התפקיד כולל ניהול מטריציוני של עשרות עובדים ומגוון צוותים בכל פרויקט. סה"כ ישנם חמישה מנהלי פרויקטים בחברה. העבודה כוללת עבודה שוטפת מול המנכ"ל והבעלים של החברה. (במשך שלוש השנים ההבאות צפוי קידום אחד לפחות, אבקש התייחסות גם ללא קידום).
    • המלצות מבכירים בחברה כולל המנכ"ל והבעלים (יזם, מולטימיליונר ואישיות ציבור ידוע).
    • בהתחשב שאני מעוניין לעשות את תהליך ההרשמה בעזרת ARINGO וציון ה – GMAT שלי הוא בסביבות ה- 700 (אבקש התייחסות למצב בו ציון ה – GMAT שלי הוא 680 ו- 720).

אשמח לקבל את חוות דעתכם על סיכויי הקבלה שלי לתוכניות המובילות באירופה ובארה"ב. אשמח לקבל גם מידע על סיכויי למלגה בתוכניות שונות של 12- 18 חודשים באירופה ובארה"ב.

יבגני,
    על בסיס הנתונים שציינת למעלה ובהנחה של GMAT 680 ושל קידום שיביא אותך לניהול של צוות קטן, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) בתוכניות כגון Emory, UNC, USC, ESADE תחרותי עד חזק (קרוב יותר לחזק) ב-Babson ב-ESADE וב-HEC – Paris ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בCambridge וב-Oxford.
    בהנחה של GMAT 720 תהיה להערכתי מועמד בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לחזק) בתוכניות כגון Emory, UNC, USC, ESADE, חזק ב-Babson ב-ESADE וב-HEC – Paris, בין תחרותי לחזק ב-Cambridge וב-Oxford, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-NYU וב-Duke ותחרותי בINSEAD וב-Columbia.
    ללא קידום להערכתי מועמדותך (עם GMAT 720) תהיה איפשהו בין המצב שתיארתי למעלה עם 680 לבין המצב שתיארתי למעלה עם 720.
    התוכניות הקצרות באירופה ממעטות לחלק מלגות משמעותיות ומלגות merit. הרבה מהמלגות הן קטנות למדי (כמה אלפי דולרים) וחלקן תלויות בנתונים טכניים (אזרחות, מקצוע, מגדר וכדומה). בתוכניות הקצרות בארה"ב המצב דומה (מעט מלגות יחסית, אם כי תלויות ב-merit – חוזק המועמדות – ביותר מקרים). בלינקים שלמעלה תוכל לראות את סכומי המלגות שקיבלו ישראלים (לקוחות ארינגו) בתוכניות האלה.

שאלה נוספת – האם זה שחלק עיקרי ממוצרי החברה בה אני עובד מוכוונים לשוק הבידור למבוגרים יכול לפגוע בסיכויי הקבלה שלי?
    עפ"י נסיוני, זו שאלה של ניסוח. לפי הנתונים הספציפיים (מה בדיוק כל תחומי העיסוק של החברה? מה הנתח של בידור מבוגרים? האם הכוונה לפורנוגרפיה ו/או דברים אחרים (הימורים)? וכדומה) סביר שאפשר לגבש ניסוח זהיר (ובלי לשקר) כך שהפגיעה במועמדותך תהיה קטנה עד זניחה.

בתודה רבה מראש,
    בבקשה יבגני! בהצלחה!
    economics
    חבר
    מספר הפוסטים: 135

To: All

שלום גילעם,

ההתייחסות היא רק למקדונלדס או למקומות אחרים גם? או שמא לתפקיד של מנהל סניף ?

rino
    חבר

To: aringo, epony

ארינגו- תודה על המענה המפורט

EPONY- אני מקבל תשובות סותרות בנוגע לסיכויים של בן 33-4 להתקבל לאינסאד. אשמח לשמוע את דעתך …

תודה , אורן

rino
    חבר

To: robertok, aringo, epony

היי רוברטו,

תודה על ההצעה, אבל אני כרגע נוטה לא להגיש ל-IMD.

התיזה שלי היא שעדיף ללמוד בארה"ב, ואם באירופה אז רק בביה"ס שימצאים בטופ-5 (אינסאד או LBS(.

אם אתה חושב שאני טועה אשמח לשמוע את דעתך ..

robertok
    חבר

To: rino, aringo, epony

יתכן ואינני מעודכן, למיטב זכרוני IMD מככב ברשימת הטופ-5. אני מניח שתלוי באיזה דרוג בוחרים.

בכל מקרה, ארה"ב או אירופה היא התלבטות עקרונית שכדאי להבהיר בשלב מוקדם, כיוון שמסלולי הקרייה הסבירים לאחר הלימודים שונים מאוד.

כמו כן, בין בתי הספר יש הבדל גדול בתחום ההתמחות, והדבר רלוונטי לבחירה בין אינסאד LBS ו IMD.

רוברטו

rino
    חבר

To: robertok, epony

זה היה מהיר….

אני מתכוון לדרוג הגלובלי של FT, שם IMD 14, אינסאד 4 וLBS 1.

מה ההתמחות ב-IMD?

robertok
    חבר

בית הספר מבוסס על קשר אינטימי עם חלק הארי של החברות האירופאיות הרב לאומיות כגון נסטלה, UBS, SAP וכו', אשר מבצעות בבית הספר מספר רב של תוכניות להכשרת הנהלתם הבכירה.

תוכנית ה MBA של IMD מבוססת על פיתוח אישי ופיתוח מנהיגות, מתוך כוונה להכשיר מנהלים בכירים לחברות גדולות הפועלים בשווקים בין-לאומיים. אשמח להרחיב מחוץ לפורום במידה והנושא מעניין אותך.

רוברטו

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

Rino,

I don't know why you are so obsessed with FT rankings, as almost everybody treats it as the least reliant ranking of them all. For example, according to FT: HKUST is number 6, IIMH is 11 and Indian school of business is 13. I don't know about you, but any ranking that has these schools so high make me treat it with cautious and some skepticism.
    I think that the following ranking Poets&Quants Top 50 MBA Programs outside the US

is the most consistent and reliant ranking for schools outside the U.S.

Razi

rino
    חבר

To: razia

היי רזיה,

אני לא מומחה לדרוגים, אבל נראה לא רציני לזלזל בתוכניות MBA.רק בגלל מיקומן בסין או בהודו

לגבי FT, למיטב ידיעתי הוא אחד המגרגים המובילים.

rino
    חבר

To: robertok

תודה על המידע- למה אתה חושב שזה שונה באופן משמעותי מאינסאד- שם הדגש הוא על ניהול כללי

בכל אופן, ני פתוח לשקול את IMD- אלמד קצת על ביה"ס ואהיה איתך בקשר

תודה, אורן

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

רינו,

קודם כל השם הוא רזי.

שנית, מטרת הפוסט היתה להבהיר שלעניות דעתי IMD אינו נופל משני בתי הספר האחרים שציינת (רק בגלל שFT מדרגים אותו 14).

שלישית, בתי הספר שציינתי היו דוגמה לבתי ספר שנמצאים בטופ 15 של FT אבל לא נמצאים בכלל ברדאר של אף דירוג אחר (במקרה יצא שהם מהודו וסין, אבל באותה המידה יכלו להיות באוסטרליה, הולנד או זימבבואה ) ובנוסף מדורגים לפני בתי ספר בעלי מוניטין עולמי כגון קלוג, טאק, ברקלי וניו-יורק.
    הייתי מציע לכל אחד שמשתמש בכלי מידע כלשהוא (במקרה זה דירוג תוכניות MBA) להיות קצת ביקורתי ולהבין את המתודולוגיה שהכלי משתמש בה לצורך קביעת הדירוג. לכל דירוג יש יתרונות וחסרונות, אבל לפי דעתי בחסרונות של הדירוג של FT הם הגדולים ביותר ויוצרים דירוג עם תוצאות קצת מוטות והזויות (אבל זאת רק דעתי האישית).

אם אתה מעוניין תוכל לקרוא יותר על החסרונות והיתרונות של כל דירוג בלינק הבא:
    Pros and cons of MBA rankings
    תוכל למצוא שם כמה מהסיבות בגללן אני לא כל כך מתלהב מהדירוג של FT, ולא משום דירוג בודד אחר.

בברכה,
    רזי

rino
    חבר

To: razia

רזי,

סליחה על שיבוש השם

עברתי על הלינק שצרפת, ואצטט קטע קטן שמדבר על FT-

"For my money, it’s the best all-inclusive global ranking of the top 100 business schools, far better than The Economist list.For my money, it’s the best all-inclusive global ranking of the top 100 business schools, far better than The Economist list."

נראה כי הבעיה בדרוגים האחרים, מעבר לשונות הרבה בינהם, היא שהם לא מדרגים ברמה הגלובלית. יוצא, אם כן, שאין דרך טובה יותר להשוות בין בתי ספר בארה"ב לבין אלה שבשאר העולם מלבד הדרוג של FT (וברוח הלינק שלך, נשים את ה-Economist בצד(

בברכה, אורן

aringo
    חבר

To: economics

כן, ההתייחסות שלי היתה ספציפית לדימוי של חברת מקדונלדס בעיני חלק מחברי ועדות הקבלה.

גילעם

U222000
    חבר

ללייני וצוות ארינגו,
    לאחר שנה מטורפת של לחץ אינסופי ועבודה קשה, אשר הניבה פרי, ברצוני להודות לכם על הליווי האישי, העבודה המקצועית, הסבלנות והתמיכה (גם אישית) הרבה. ללא כל אלו, אין לי ספק שלא הייתי משיג את מטרתי ומתקבל לבית הספר בו אני מעוניין.
    אין מספיק מילים אשר באמת יכולות להביע את הכרת התודה שלי.

אוריאל

בבסון 2013

aringo
    חבר

To: U222000

אוריאל,

כל הכבוד על התוצאה הזו. גאים בך.

תודה על הפירגון.

גילעם

Yaron1010
    חבר

שלום רב,

שמי ירון, אני מתכוון לנסות ולהתקבל להאוורד (ביזנס או קנדי סקול) או לאנסאד.

ממוצע 86 בתואר ראשון באוניברסיטה העברית

ממקימי ומפעילי עמותה חינוכית שמעסיקה כ 10 אנשים (בהתנדבות)

עבודה במשרד ממשלתי מרכזי

מתחת לגיל 30

מתכוון להגיש מועמדות בסבב ראשון

אני מעוניין לדעת האם שווה לי לעשות ג'ימט בשנית, עם ציון של 690, וציון 4 בחיבורים.

האם הציון הנמוך בחיבורים משמעותי? שווה לעשות שוב בשבילו?

תודה רבה על העזרה!

aringo
    חבר

To: Yaron1010

שלום רב,

שמי ירון, אני מתכוון לנסות ולהתקבל להאוורד (ביזנס או קנדי סקול) או לאנסאד.

ממוצע 86 בתואר ראשון באוניברסיטה העברית

ממקימי ומפעילי עמותה חינוכית שמעסיקה כ 10 אנשים (בהתנדבות)

עבודה במשרד ממשלתי מרכזי

מתחת לגיל 30

מתכוון להגיש מועמדות בסבב ראשון

אני מעוניין לדעת האם שווה לי לעשות ג'ימט בשנית, עם ציון של 690, וציון 4 בחיבורים.

על סמך הנתונים שלמעלה, ובהנחה שלא "מסתתרים" הישגי/תפקידי leadership משמעותיים נוספים ברקע שלך (למשל – תפקיד ניהולי משמעותי במשרד הממשלתי) –

אם אתה מאמין שיש סיכוי סביר ש"תחליף קידומת" (כלומר – תשפר ל- 700 ומעלה): להערכתי שיפור של 10 נקודות יתרום למועמדותך במידה קטנה עד בינונית (קרוב יותר לקטנה) באינסאד, ובמידה קטנה עד זניחה (קרוב יותר לזניחה) בהרוורד.
    שיפור של 40 נקודות יתרום להערכתי למועמדותך במידה בינונית עד גבוהה (קרוב יותר לגבוהה) באינסאד, ובמידה קטנה עד בינונית (קרוב יותר לקטנה) בהרוורד.

האם הציון הנמוך בחיבורים משמעותי? שווה לעשות שוב בשבילו?
    עפ"י נסיוננו עם שתי התוכניות האלה, משמעות נמוכה. לא שווה לעשות שוב בשבילו.

תודה רבה על העזרה!

בבקשה. בהצלחה!

yuvalMBA
    חבר

שלום לצוות ארינגו,

שמי יובל, אני בן 26 ובעל תואר ראשון במדעי המחשב מאוניברסיטת בן גוריון בממוצע איפשהו בין 84 ל-85 (לא ידוע לי האחוזון).

בצבא פיקדתי והדרכתי כ-20 חיילים בקורס, כולל קורס הכנה לקורס קצינים.

יש לי 3 שנות ניסיון בתכנות וכשנה כאחראי על צוות של 3 אנשים.

הרבה מהעבודה שלי היא מול גורמים בינלאומיים, ביניהם לקוחות וחברות בת בחו"ל, לכן יש לי ניסיון בינלאומי, למרות שרובו טלפוני והתכתבויות.

לפני כשנה הקמתי במקביל לעבודה כשכיר חברה בע"מ, החברה מתעסקת בייעוץ בתחום התוכנה ובבניית אתרים (כרגע 2 עובדים, כולל אותי :).

בנוסף אני מתעסק כתחביב בהשקעות ערך, אני עדיין מתלבט אם ארצה לפנות לתחום המימון ולכן אשאל את השאלה באופן כללי לגבי תוכניות ב-TOP 10.

אין לי רקע התנדבותי מיוחד, קידומים בעבודה אפשר לומר שהיו 2.

ב-GMAT שעשיתי לאחרונה קיבלתי 730, עם פיזור של 50 בכמותי ו-38 במילולי.

אני מתכנן לעבוד עם ארינגו על הליך ההרשמה, אני לא כל כך שלם עם ציון ה-GMAT, לדעתי אם אגש שוב אוכל להוציא ציון גבוה יותר משמעותית (לפי הסימולציות – 770), אבל אני תוהה אם זה בכלל שווה את זה.

הסתכלתי באתר על העמוד "סיכויי הקבלה – אינדיצקציה" (למי שמעוניין http://aringo.co.il/ClientInfo/ChancesIndication54915.htm), הסיכום שלי שם הגיע רק לכ-62 לצערי.

רציתי לשאול לדעתכם על סיכויי קבלה שלי ל-TOP 10 למיניהם, בדגש על INSEAD, הארוורד, וורטון, קולומביה, MIT וסטנפורד, הייתי שמח גם לשמוע מה לדעתכם תהיה ההשפעה של ציון גבוה יותר ב-GMAT, מאחר ורוב המקומות יקחו את הציון הגבוה, אני קצת מרגיש שאין לי מה להפסיד חוץ מהזמן – בגלל זה אני מנסה להעריך אם זה שווה את הניסיון.

תודה רבה על זמנכם,

יובל

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: yuvalMBA

יובל,

לעניות דעתי, חבל על הזמן ועל הכסף שלך בכל הנוגע לבחינת GMAT נוספת – יש לך ציון מעולה, ועברת את האחוזון ב-70 בחלק המילולי שזה סוג של פילטר בחלק מבתיה"ס המובילים (למשל INSEAD), ולכן אין הרבה טעם בשיפור הציון הכללי (אפילו ל-800!)…

בהצלחה!

אור

Nofar
    חבר

שלום רב,
    אני מעוניינת להרשם לתוכנית MBA באיזור העיר ניו-יורק, כלומר בעיר או במרחק נסיעה סביר ממנה. על הפרק כרגע NYU , קולומביה, Baruch College שלמיטב הבנתי נחשב גם לבית ספר טוב, ואם יש עוד בתי ספר טובים במרחק נסיעה אשמח לשמוע עליהם גם.
    אני בת 28.5 (התכנון הוא להתחיל את ה MBA בספטמבר 2012, אז אהיה בדיוק בת 30)
    יש לי תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת ת"א בממוצע 82 (לא עסקתי בתחום)
    בעוד שנה אסיים תואר ראשון נוסף במדעי המחשב בממוצע 87 במכללה האקדמית ת"א-יפו.
    בשנה האחרונה, במקביל ללימודים עבדתי בכ- 80% משרה כמתכנתת (אני מניחה שתהיינה לי הלצות טובות ולמעסיק לא תהיה בעיה לומר שעבדתי במשרה מלאה אם צריך). כלומר – יהיו לי לי לפחות שנתיים וחצי נסיון בעבודה זו במועד בו אני רוצה להתחיל את התואר.
    לפני כן עבדתי במשך שנתיים וחצי בחברה בעלת שם עולמי במשרת סטודנט בתחום של אבטחת אינטרנט.
    כמו כן התנדבתי במשך כמה שנים במד"א ואוכל לקבל המלצה משם.

אשמח לדעת מהי הערכתכם לגבי סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר שלעיל, וכן אשמח לדעת מה הציון ה GMAT המינימאלי שאליו יש לכוון (אני מאמינה של 650 לדוגמא לא תהיה לי בעיה להגיע, וסביר להניח שגם ליותר).

תודה רבה.

KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

יובל,

מסכים עם אור שאתה לא צריך GMAT גבוה יותר על מנת להתקבל לבתי הספר. אם יעניין אותך לעבוד בייעוץ בחברות המובילות (מקינזי, בוסטון קונסלטינג גרופ, ביין) ואתה תלמד בארצות הברית – כדאי יהיה לעשות את ה- GMAT מחדש אם אתה מרגיש שאתה יכול לקבל יותר.

ארנון

aringo
    חבר

שלום לצוות ארינגו,

שמי יובל, אני בן 26 ובעל תואר ראשון במדעי המחשב מאוניברסיטת בן גוריון בממוצע איפשהו בין 84 ל-85 (לא ידוע לי האחוזון).

בצבא פיקדתי והדרכתי כ-20 חיילים בקורס, כולל קורס הכנה לקורס קצינים.

יש לי 3 שנות ניסיון בתכנות וכשנה כאחראי על צוות של 3 אנשים.

הרבה מהעבודה שלי היא מול גורמים בינלאומיים, ביניהם לקוחות וחברות בת בחו"ל, לכן יש לי ניסיון בינלאומי, למרות שרובו טלפוני והתכתבויות.

לפני כשנה הקמתי במקביל לעבודה כשכיר חברה בע"מ, החברה מתעסקת בייעוץ בתחום התוכנה ובבניית אתרים (כרגע 2 עובדים, כולל אותי :).

בנוסף אני מתעסק כתחביב בהשקעות ערך, אני עדיין מתלבט אם ארצה לפנות לתחום המימון ולכן אשאל את השאלה באופן כללי לגבי תוכניות ב-TOP 10.

אין לי רקע התנדבותי מיוחד, קידומים בעבודה אפשר לומר שהיו 2.

ב-GMAT שעשיתי לאחרונה קיבלתי 730, עם פיזור של 50 בכמותי ו-38 במילולי.

אני מתכנן לעבוד עם ארינגו על הליך ההרשמה, אני לא כל כך שלם עם ציון ה-GMAT, לדעתי אם אגש שוב אוכל להוציא ציון גבוה יותר משמעותית (לפי הסימולציות – 770), אבל אני תוהה אם זה בכלל שווה את זה.

הסתכלתי באתר על העמוד "סיכויי הקבלה – אינדיצקציה" (למי שמעוניין http://aringo.co.il/ClientInfo/ChancesIndication54915.htm), הסיכום שלי שם הגיע רק לכ-62 לצערי.

מה שאומר שלדעתי הכלי לא לגמרי בכיוון במקרה שלך. רגישות מוגבלת לנסיבות הספציפיות, זה אחד החסרונות של כלים אוטומטיים… :-)

רציתי לשאול לדעתכם על סיכויי קבלה שלי ל-TOP 10 למיניהם, בדגש על INSEAD, הארוורד, וורטון, קולומביה, MIT וסטנפורד, הייתי שמח גם לשמוע מה לדעתכם תהיה ההשפעה של ציון גבוה יותר ב-GMAT, מאחר ורוב המקומות יקחו את הציון הגבוה, אני קצת מרגיש שאין לי מה להפסיד חוץ מהזמן – בגלל זה אני מנסה להעריך אם זה שווה את הניסיון.

ראשית, מתנצל על האיחור בתשובתי.

הדעות בנושא ה-GMAT חלוקות. רבים בועדות הקבלה אומרים שהחשיבות של ה-GMAT אינה גבוהה. אני מכבד ולוקח בחשבון גם את הדעות האלה.
    עפ"י נסיוננו, לועדות חשוב להעלות את כמות הפונים (כדי להעלות את ה-selectivity, פרמטר שמשפיע על הדירוגים שלהם) ויכול להיות שזו לעיתים אחת הסיבות להתבטאויות האלה.
    עפ"י נסיוננו, במקרה שלך שיפור של 40 נקודות ב-GMAT יגדיל את סיכוייך במידה בינונית עד גבוהה (קרוב יותר לבינונית) באינסאד, בקולומביה, ב-MIT ובסטנפורד, במידה בינונית בוורטון ובמידה קטנה בהרוורד.

על בסיס הנתונים הקיימים, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי באינסאד ובקולומביה, בין תחרותי לסטרצ' ב-MIT, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בסטנפורד, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי, בייחוד בברקלי) במישיגן, בברקלי, ובטאק, בין תחרותי לחזק ב-duke ובדרדן וסטרצ' בהרוורד. תוכל לראות דירוגים, מלגות ותחומי חוזק של התוכניות האלה ב-aringo.co.il/programs.

תודה רבה על זמנכם,

יובל

בבקשה יובל. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: Nofar

שלום רב,
    אני מעוניינת להרשם לתוכנית MBA באיזור העיר ניו-יורק, כלומר בעיר או במרחק נסיעה סביר ממנה. על הפרק כרגע NYU , קולומביה, Baruch College שלמיטב הבנתי נחשב גם לבית ספר טוב, ואם יש עוד בתי ספר טובים במרחק נסיעה אשמח לשמוע עליהם גם.
    אולי תתני מבט גם על Yale: ראי דירוגים ותחומי חוזק ב- color=#0066cchttp://aringo.co.il/Yale_MBA.htm

אני בת 28.5 (התכנון הוא להתחיל את ה MBA בספטמבר 2012, אז אהיה בדיוק בת 30)
    יש לי תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת ת"א בממוצע 82 (לא עסקתי בתחום)
    בעוד שנה אסיים תואר ראשון נוסף במדעי המחשב בממוצע 87 במכללה האקדמית ת"א-יפו.
    בשנה האחרונה, במקביל ללימודים עבדתי בכ- 80% משרה כמתכנתת (אני מניחה שתהיינה לי הלצות טובות ולמעסיק לא תהיה בעיה לומר שעבדתי במשרה מלאה אם צריך). כלומר – יהיו לי לי לפחות שנתיים וחצי נסיון בעבודה זו במועד בו אני רוצה להתחיל את התואר.
    לפני כן עבדתי במשך שנתיים וחצי בחברה בעלת שם עולמי במשרת סטודנט בתחום של אבטחת אינטרנט.
    כמו כן התנדבתי במשך כמה שנים במד"א ואוכל לקבל המלצה משם.

אשמח לדעת מהי הערכתכם לגבי סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר שלעיל, וכן אשמח לדעת מה הציון ה GMAT המינימאלי שאליו יש לכוון (אני מאמינה של 650 לדוגמא לא תהיה לי בעיה להגיע, וסביר להניח שגם ליותר).

על סמך הנתונים שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל ציון GMAT של 670, תהיי להערכתי מועמדות חזקה ב-Baruch, בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-NYU וסטרצ' בקולומביה וב-ייל.
    תודה רבה.
    בהצלחה נופר!

orbenishi
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום ארינגו

שמי אור אני סטודנט בבינתחומי לממשל ולומד בשפה האנגלית במסגרת בית הספר הבינלאומי

אני אספר על עצמי בסדר עולה מגיל נוער ועד היום

אני מנגן על ארבעה כלים (קלרינט,חצוצרה,סקסופון ופסנטר) הייתי בתזמורת חיפה ותזמורת מודיעין, השתתפתי במשלחת לאפילות אירופה לתזמורות

התנדבתי בצעירים למען האו"ם בישראל

בצבא הייתי בסיירת גולני ולאחר סיום המסלול כלוחם תפקדתי כמדריך לוחמה מיוחדת ביחידה ובשנה האחרונה ניהלתי את המדור, כקצין הייתי אחראי על שבעה מש"קים בשוטף וכמובן כל שבוע הדרכתי צוותי לוחמים הסדר גודל של 20 עד 30 איש,לאחר הצבא הדרכתי צבאות באפריקה במשך שנה וממש הקמנו מאפס יחידות מיוחדות של משטרה ללוחמה בטרור

כסטודנט אני עובד במכון לחקר הטרור במרכז הבינתחומי,בשנה הראשונה ללימודים עבדתי בכנסת כעוזר ח"כ של אחת המפלגות ואני עושה כבר את ההתמחות שלי כעוזר דובר במשרד ממשלתי ויש לי המלצה משר בממשלה

במשך הלימודים וגם בתקופה שלאחר הצבא התנדבתי רבות ויש לי מעל 300 שעות הנתנגבות (לפי סיכויי קבלה-אינדיקציה באתר שלכם)

טרם עשיתי מבחן ג'ימט אך על פי סימולציות רבות שעשיתי אני משוכנע שאוכל להוציא ציון הנע בין 700-730נשאף כמובן ליותר

וממוצע הציונים שלי בתואר הם 88-90

אני מעוניין מאוד לעבוד לאחר התואר בחברות של ייעוץ אסטרטגי או במחלקות אסטרטגיות בחברות כגון אמריקן אקספרס,אמדוקס וכדומה להם

אין לי כרגע העדפה של מקום לימודים אם זה בארה"ב או באירופה ואשמח להמלצה

תודה רבה לכם

אור

orbenishi
    חבר

שלום ארינגו

שכחתי לציין את מספר הפקודים שהיו לי במהלך שהותי באפריקה, שם תפקדתי כמפקד צוות של 25 חיילים בחצי שנה הראשונה, ובחצי השנה השניה פיקדתי על 30 חיילים

תודה רבה

אור

aringo
    חבר

To: orbenishi

שלום ארינגו

שמי אור אני סטודנט בבינתחומי לממשל ולומד בשפה האנגלית במסגרת בית הספר הבינלאומי

אני אספר על עצמי בסדר עולה מגיל נוער ועד היום

אני מנגן על ארבעה כלים (קלרינט,חצוצרה,סקסופון ופסנטר) הייתי בתזמורת חיפה ותזמורת מודיעין, השתתפתי במשלחת לאפילות אירופה לתזמורות

התנדבתי בצעירים למען האו"ם בישראל

בצבא הייתי בסיירת גולני ולאחר סיום המסלול כלוחם תפקדתי כמדריך לוחמה מיוחדת ביחידה ובשנה האחרונה ניהלתי את המדור, כקצין הייתי אחראי על שבעה מש"קים בשוטף וכמובן כל שבוע הדרכתי צוותי לוחמים הסדר גודל של 20 עד 30 איש,לאחר הצבא הדרכתי צבאות באפריקה במשך שנה וממש הקמנו מאפס יחידות מיוחדות של משטרה ללוחמה בטרור

כסטודנט אני עובד במכון לחקר הטרור במרכז הבינתחומי,בשנה הראשונה ללימודים עבדתי בכנסת כעוזר ח"כ של אחת המפלגות ואני עושה כבר את ההתמחות שלי כעוזר דובר במשרד ממשלתי ויש לי המלצה משר בממשלה ההקשר הפוליטי הזה, וההמלצה מהשר, יחזקו משמעותית את המועמדות שלך להערכתי (בייחוד אם תחבר אותם בחיבורים יפה עם לימודי הממשל, ההתנדבות למען האו"ם, הפעילות באפריקה (!) ותוכנית קריירה פוליטית/ציבורית).

במשך הלימודים וגם בתקופה שלאחר הצבא התנדבתי רבות ויש לי מעל 300 שעות הנתנגבות (לפי סיכויי קבלה-אינדיקציה באתר שלכם)

טרם עשיתי מבחן ג'ימט אך על פי סימולציות רבות שעשיתי אני משוכנע שאוכל להוציא ציון הנע בין 700-730נשאף כמובן ליותר

וממוצע הציונים שלי בתואר הם 88-90

אני מעוניין מאוד לעבוד לאחר התואר בחברות של ייעוץ אסטרטגי או במחלקות אסטרטגיות בחברות כגון אמריקן אקספרס,אמדוקס וכדומה להם

אין לי כרגע העדפה של מקום לימודים אם זה בארה"ב או באירופה ואשמח להמלצה

אור, על סמך המידע שלעיל (והתוספת בהודעה השניה) ותחת ההנחות של חיבורים והמלצות חזקים, של ציון GMAT 720, ושל התעניינות שלך בעיקר בתוכניות שחזקות בניהול כללי/אסטרטגיה, תהיה להערכתי מועמד חזק ב-Ivey (קנדה), תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-Darden, ב-Duke, באוקספורד ובקיימברידג', תחרותי ב-Tuck, ב-Berkeley וב-INSEAD, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בהרוורד ובוורטון וסטרצ' בסטנפורד.

תוכל לראות דירוגים, נתוני מלגות ותחומי חוזק של התוכניות האלה ב: aringo.co.il/programs

תודה רבה לכם

אור

בבקשה. בהצלחה אור!

גילעם

BERLIN
    חבר

To: orbenishi

שלום לגילעם ולכולם !
    אז ככה, אני בן 23, עדיין לא התחלתי לימודי תואר ראשון ואני נמצא בדילמת בחירה.
    שאיפתי היא לתעד את עצמי ללימודי MBA באירופה (LBS, INSEAD, HEC) .
    אני אמנם הצלחתי להבין כי בתי הספר מחפשים גיוון כמה שיותר אך רציתי לשאול איזה כיוון בבחירת הלימודים יתן לי את היתרון המקסימלי (מבחינת הלימודים, ונסין תעסוקתי).
    חשוב לי לציין כי אני מתלבט בין לימודי מדעי המחשב-כלכלה, משפטים, חשבונאות-כלכלה, כלכלה-סטטיסטיקה.
    ובכלל איזה טיפים יש לכם על מנת לבסס את המועמדות שלי.

תודה רבה.

manymore
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

גלעם שלום,

אני בן 30 עם תואר ראשון בהנדסת תעשייה ממוצע נמוך מאוד של 75.

יש לי GMAT של 750 וניסיון תעסוקתי כמנהל תפעול וניהול של בין 30-60 אנשים במשך 5 שנים.

המקומות שמעניינים אותי הם (לפי הסדר הזה)

NYU,

Columbia

Wharton

,Carnegie Mellon

,Berkeley

DUKE

כשאני אתחיל את הלימודים אני אהיה בן 31 וחצי,

האם אתה חושב שזה "מאוחר מידי"? איך אתה מעריך את הסיכויים שלי להתקבל למקומות שרשמתי בהתחשב בנתונים שפירטתי.

אני עומד להמשיך להשתמש בשירותים של ארינגו ולכן רציתי לוודא שאני לא שורף זמן וכסף על תרחישים לא ריאלים…

תודה רבה.

manymore
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: manymore

גלעם שלום,

בנוסף רציתי לשאול לגבי 2 דברים נוספים.

1. כבר הגשתי בעבר בקשה לNYU עם ציון GMAT של 680 ולא התקבלתי, האם זה יפגע בסיכויים שלי בפעם השניה.

2. כדי להוציא 750 עשיתי 4 פעמים GMAT (תמיד קיבלתי 51 בכמותי), האם תהייה לזה השפעה?

תודה שנית,

ep2
    חבר

גלעם שלום,
    אני מסיים בקרוב תואר בכלכלה חשבונאות באוניברסיטת בן גוריון עם ממוצע תואר מעט מעל הממוצע.
    לאחר מכן מצפות לי שנתיים של התמחות באחד ממשרדי הטופ 4. (PWC)
    כמו כן בשירותי הצבאי הייתי קצין חי"ר קרבי ושירותי ארך 4 וחצי שנים כשבין תפקידיי היו מפקד מחלקה (40 איש) ולאחר מכן גם סמ"פ בפלוגה של כ150 איש כולל אחריות על מפקדים. אציין שחלק מהתפקידים היו בהדרכה בבית הספר למכ"ים (משולבת עם פעילות מבצעית).
    בנוסף הקמתי יחד עם מספר חברים עמותה (מלכ"ר) לזכר חבר שנהרג במלחמה אשר מפעילה חוג הכנה לצה"ל תוך דגש על סבסוד ומימון של נוער בסיכון/נוער חלש. במסגרת פעילותי בעמותה אני משמש כאחראי הכספים (מחזור של כ100,000 שח בשנה) וכמובן כשאר החברים אחראי לתכנון הפעילות השוטפת ועבודה מול 2 המדריכים השכירים בעמותה כמו גם גיוס כספים מתורמים פרטיים ומהרשות המקומית, הכל כמובן בהתנדבות מלאה.
    פעלתי גם בהתנדבות במסגרת ארגון "פעמונים" במשך שנה. (ארגון העוזר למשפחות במצוקה לצאת מהמצב הכלכלי אליו נקלעו על ידי ליווי משפחה וייעוץ לה במשך תקופה)
    בבחינת הפסיכומטרי קיבלת מעל 700 כך שאני שואף ומקווה להגיע לציון דומה גם בג'י מאט.

אציין שבעת סיום ההתמחות אהיה בן 30.
    שאיפתי היא לתואר במנהל עסקים עם התמחות במימון/ניהול באינסיאד אך אני פתוח גם לשאר הצעות.
    אשמח לדעת איך אתה רואה את סיכויי הקבלה שלי במבט ראשון.

aringo
    חבר

To: BERLIN

שלום לגילעם ולכולם !
    אז ככה, אני בן 23, עדיין לא התחלתי לימודי תואר ראשון ואני נמצא בדילמת בחירה.
    שאיפתי היא לתעד את עצמי ללימודי MBA באירופה (LBS, INSEAD, HEC) .
    אני אמנם הצלחתי להבין כי בתי הספר מחפשים גיוון כמה שיותר אך רציתי לשאול איזה כיוון בבחירת הלימודים יתן לי את היתרון המקסימלי (מבחינת הלימודים, ונסין תעסוקתי).
    חשוב לי לציין כי אני מתלבט בין לימודי מדעי המחשב-כלכלה, משפטים, חשבונאות-כלכלה, כלכלה-סטטיסטיקה.
    ובכלל איזה טיפים יש לכם על מנת לבסס את המועמדות שלי.
    את תחום הלימודים הייתי שם במקום השלישי מבחינת ההשפעה על סיכויי הקבלה שלך. בשני המקומות הראשונים עומדים, עפ"י נסיוננו, האחוזון בכיתה עם סיום הלימודים (זה בד"כ הגורם הכי חשוב) וזהות מוסד הלימודים. מבין 4 האפשרויות שציינת, האם אחת מהן מתחברת יותר עם הנסיון הצבאי/הנסיון התעסוקתי הנוכחי/תוכניות הקריירה שלך? אם כן, היא אולי העדיפה (במעט, בהנחה שאין שינוי באחוזון ובזהות המוסד) על האופציות האחרות, כי היא תשתלב טוב יותר אם תוכנית הקריירה שתציג לתוכניות ה-MBA שתפנה אליהן.
    בנוסף, חאופציה הראשונה (עם מחשבים) יש אולי יתרון קטן (מבחינת דלתות שהיא תפתח לך בהמשך).
    לגבי טיפים כלליים למי שחושב להגיש בעוד כמה שנים – בנוסף לבחירות קריירה/השכלה נבונות, יהיה טוב אם "תשים את הכוונת" על 2-3 ממליצים פוטנציאליים – אם יש מישהו בכיר מאוד/מפורסם שאתה יכול לעשות עבורו עבודה כלשהי זה מצויין – ותבנה איתם יחסים מעולים, תשקול פעילות ציבורית/חברתית/התנדבותית/פוליטית (אם היא בהקשר המנהיגותי/הבחרותי/יזמי זה טוב במיוחד), תבנה היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, תעקוב אחרי פורומים כגון זה, תחשוב אם יש לך כרגע (או בהמשך) הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), תגבש את מטרותיך לעתיד (תוכנית הקריירה שדיברנו עליה למעלה), תצבור כמה הצטיינויות שאפשר בלימודים/עבודה/פעילות אחרת, תלמד על בתי הספר, תבקר בקמפוסים אם יוצא לך, ותבחר 2-3 בתי ספר שעליהם תשים את הפוקוס.
    תודה רבה.
    בבקשה. בהצלחה!
    גילעם

aringo
    חבר

גלעם שלום,

אני בן 30 עם תואר ראשון בהנדסת תעשייה ממוצע נמוך מאוד של 75.

יש לי GMAT של 750 וניסיון תעסוקתי כמנהל תפעול וניהול של בין 30-60 אנשים במשך 5 שנים.

המקומות שמעניינים אותי הם (לפי הסדר הזה)

NYU,

Columbia

Wharton

,Carnegie Mellon

,Berkeley

DUKE

כשאני אתחיל את הלימודים אני אהיה בן 31 וחצי,

האם אתה חושב שזה "מאוחר מידי"? איך אתה מעריך את הסיכויים שלי להתקבל למקומות שרשמתי בהתחשב בנתונים שפירטתי.

עם חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי ב-NYU וב-Duke, בין תחרותי לחזק בקרנגי מלון (קרוב יותר לתחרותי), בין תחרותי לסטרצ' בברקלי (קרוב יותר לתחרותי), בין תחרותי לסטרצ' בקולומביה, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בוורטון. כמו שזיהית, הגיל וציוני התואר יקשו על העניין, אבל ה-GMAT והנסיון יתנו קונטרה רצינית שבתקווה תספיק.

אני עומד להמשיך להשתמש בשירותים של ארינגו ולכן רציתי לוודא שאני לא שורף זמן וכסף על תרחישים לא ריאלים…

תודה רבה.

בנוסף רציתי לשאול לגבי 2 דברים נוספים.

1. כבר הגשתי בעבר בקשה לNYU עם ציון GMAT של 680 ולא התקבלתי, האם זה יפגע בסיכויים שלי בפעם השניה.

אם החיבורים/ההמלצות שהגשת בזמנו היו "זוועתיים" – הציגו אותך, למשל, כסוציומט רציני, אז הפגיעה במועמדותך תהיה משמעותית. אחרת, הפגיעה תהיה קטנה, אם בכלל. אם החומרים שהגשת בזמנו היו באיכות סבירה מבחינת הצגה עצמית, אז העובדה שאתה מתמיד, רציני ופונה שוב תהיה למעשה יתרון כשמדובר ב-NYU.

2. כדי להוציא 750 עשיתי 4 פעמים GMAT (תמיד קיבלתי 51 בכמותי), האם תהייה לזה השפעה?

עפ"י נסיוננו, ברוב המקרים ההשפעה תהיה קטנה עד זניחה.

תודה שנית,

בבקשה. כל הכבוד על ההתמדה שלך. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: ep2

גלעם שלום,
    אני מסיים בקרוב תואר בכלכלה חשבונאות באוניברסיטת בן גוריון עם ממוצע תואר מעט מעל הממוצע.
    לאחר מכן מצפות לי שנתיים של התמחות באחד ממשרדי הטופ 4. (PWC)
    כמו כן בשירותי הצבאי הייתי קצין חי"ר קרבי ושירותי ארך 4 וחצי שנים כשבין תפקידיי היו מפקד מחלקה (40 איש) ולאחר מכן גם סמ"פ בפלוגה של כ150 איש כולל אחריות על מפקדים. אציין שחלק מהתפקידים היו בהדרכה בבית הספר למכ"ים (משולבת עם פעילות מבצעית).
    בנוסף הקמתי יחד עם מספר חברים עמותה (מלכ"ר) לזכר חבר שנהרג במלחמה אשר מפעילה חוג הכנה לצה"ל תוך דגש על סבסוד ומימון של נוער בסיכון/נוער חלש. במסגרת פעילותי בעמותה אני משמש כאחראי הכספים (מחזור של כ100,000 שח בשנה) וכמובן כשאר החברים אחראי לתכנון הפעילות השוטפת ועבודה מול 2 המדריכים השכירים בעמותה כמו גם גיוס כספים מתורמים פרטיים ומהרשות המקומית, הכל כמובן בהתנדבות מלאה.
    פעלתי גם בהתנדבות במסגרת ארגון "פעמונים" במשך שנה. (ארגון העוזר למשפחות במצוקה לצאת מהמצב הכלכלי אליו נקלעו על ידי ליווי משפחה וייעוץ לה במשך תקופה)
    בבחינת הפסיכומטרי קיבלת מעל 700 כך שאני שואף ומקווה להגיע לציון דומה גם בג'י מאט.

אציין שבעת סיום ההתמחות אהיה בן 30.
    שאיפתי היא לתואר במנהל עסקים עם התמחות במימון/ניהול באינסיאד אך אני פתוח גם לשאר הצעות.
    אשמח לדעת איך אתה רואה את סיכויי הקבלה שלי במבט ראשון.

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 700, תהיה להערכתי מועמד תחרותי באינסאד. תהיה תחרותי גם ב-LBS, ובין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-IMD, אוקספורד ובקיימברידג'.
    תוכל ללמוד עוד על התוכניות האלה ב: aringo.co.il/programs
    בהצלחה!
    Ellllll
    חבר

To Gwen and the rest of the Aringo team,
    When we started, I had only the most general idea of where I wanted to apply, not to mention my skepticism as to meeting the various deadlines for submissions and overall chances of getting in. You routed all these worries into constructive progression and helped turn an excruciating process into an almost pleasant one.
    A few months later, the results are more than I could have ever hoped for – admission offers from Columbia, MIT, Chicago Booth and LBS, with a substantial fellowship at Booth. It could not have happened without your dedication, professionalism, and support.
    Gwen – your wit, accurate feedback, sense of humor and great coffee more than just allowed me to submit good applications. You changed what I thought I knew about effective writing, and helped me develop skills I will continue to utilize at later stages – a true added value to your impressive work.
    Thanks to Daniel and Tal, who provided important insights, intelligence and feedback during mock interviews and made sure a well written application would also translate to an actual admission offer.
    You are a true asset to any MBA applicant. Thank you!
    Erez Stamler
    Chicago Booth 2013

aringo
    חבר

To: Ellllll

ארז,

כל הכבוד לך! ותודה על הפירגון.

גילעם

Barak
    חבר

To: gpixie

שלום גילעם,

אני מתעניין ברישום וסיכויי קבלה ל-MBA ב-2012. הכיוון שלי הוא טכנולוגי – תפקידים בחברות טכנולוגיה או קרנות הון סיכון המשקיעות בתחום.

אני עובד 4 שנים כמהנדס פיתוח באינטל.

יש לי תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון בממוצע 92.5 (3% עליונים במחזור), ואני לקראת סיום תואר שני בהנדסת חשמל באוניברסיטת ת"א (ממוצע דומה). את התואר השני עשיתי תוך כדי עבודה בתעשיה, ובנוסף לכך הייתי מתרגל במספר קורסים באוניברסיטה.

בצבא הייתי לוחם ביחידה מובחרת, והייתי סמל צוות (בצוות כ-20 לוחמים). גם במילואים אני נמצא בתפקיד פיקודי.

קיבלתי 720 ב-GMAT עם 4 ב-AWA.

מהם סיכויי הקבלה שלי ל: Stanford, Booth, Kellogg, Harvard, Wharton, Sloan, Haas, NYU?

בהנחה שאצליח לשפר את ה-GMAT בכ-30 נקודות, עד כמה זה יקדם אותי מבחינת סיכויי הקבלה?

המון תודה מראש,

ברק

aringo
    חבר

To: Barak

שלום גילעם,

אני מתעניין ברישום וסיכויי קבלה ל-MBA ב-2012. הכיוון שלי הוא טכנולוגי – תפקידים בחברות טכנולוגיה או קרנות הון סיכון המשקיעות בתחום.

אני עובד 4 שנים כמהנדס פיתוח באינטל.

יש לי תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון בממוצע 92.5 (3% עליונים במחזור) כל הכבוד! אניח שעל התעודה באנגלית יהיה כתוב Magna Cum Laude, ואני לקראת סיום תואר שני בהנדסת חשמל באוניברסיטת ת"א (ממוצע דומה). את התואר השני עשיתי תוך כדי עבודה בתעשיה, ובנוסף לכך הייתי מתרגל במספר קורסים באוניברסיטה.

בצבא הייתי לוחם ביחידה מובחרת, והייתי סמל צוות (בצוות כ-20 לוחמים). גם במילואים אני נמצא בתפקיד פיקודי.

קיבלתי 720 ב-GMAT עם 4 ב-AWA.

מהם סיכויי הקבלה שלי ל: Stanford, Booth, Kellogg, Harvard, Wharton, Sloan, Haas, NYU?

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב-NYU ו-Haas, תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-Sloan וב-Kellogg, תחרותי ב-Wharton וב-Booth, בין תחרותי לסטרצ' ב-Stanford, וסטרצ' ב-Harvard.

דרך אגב, תוכל לראות עוד פרטים על התוכניות האלה (הסטורייית מלגות, תחומי חוזק, דירוגים, תנאי קבלה) ב: aringo.co.il/programs

בהנחה שאצליח לשפר את ה-GMAT בכ-30 נקודות, עד כמה זה יקדם אותי מבחינת סיכויי הקבלה?

במקרה כזה תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-NYU, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לחזק) ב-Haas, תחרותי עד חזק ב-Sloan, ב-Kellogg וב-Booth, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-Wharton, תחרותי ב-Stanford, וסטרצ' ב-Harvard.

המון תודה מראש,

ברק

בבקשה ברק. מקווה שעזרתי. בהצלחה!

guysiche
    חבר

היי גילעם,
    אני בצומת דרכים קטנה ואשמח לעצה.
    אני מסיים תואר בחשבונאות וכלכלה ומתלבט מה הנתיב הטוב יותר לקבלה לMBA (בעיקר תכניות המתמחות במימון)

אפשרות אחת- סטאז' בpwc ישראל, במחלקה הכלכלית שבסופו כמובן אקבל את רשיון רואה החשבון.
    אפשרות שנייה- לוותר על הסטאז' ועל הרשיון ולהתחיל לעבוד בחברות כגון ברקליס קפיטל או bcg
    שמהתרשמות (לא כזו מעמיקה..) השם שלהן בארה"ב יותר "חזק" אך מצד שני ללא רשיון (שהבנתי
    שמקנה מספר נקודות)

תודה רבה מראש.

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: guysiche

If you can get into BCG or Barclys it is a no brainer – WAY stronger in application and for anything forward in life

They don't really care about the CPA in the US

A

מוצגות 50 תגובות – 1,251 עד 1,300 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.