Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,301 עד 1,350 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: guysiche

היי גילעם,
    אני בצומת דרכים קטנה ואשמח לעצה.
    אני מסיים תואר בחשבונאות וכלכלה ומתלבט מה הנתיב הטוב יותר לקבלה לMBA (בעיקר תכניות המתמחות במימון)

אפשרות אחת- סטאז' בpwc ישראל, במחלקה הכלכלית שבסופו כמובן אקבל את רשיון רואה החשבון.
    אפשרות שנייה- לוותר על הסטאז' ועל הרשיון ולהתחיל לעבוד בחברות כגון ברקליס קפיטל או bcg
    שמהתרשמות (לא כזו מעמיקה..) השם שלהן בארה"ב יותר "חזק" אך מצד שני ללא רשיון (שהבנתי
    שמקנה מספר נקודות)

בהיבט של סיכויי הקבלה ל-MBA בחו"ל – ברקליס קפיטל ו-BCG הם שמות משמעותית חזקים יותר מאשר PWC (גם בתוספת של רשיון הרואה חשבון, שתרומתו היא נמוכה יחסית).

תודה רבה מראש.

בבקשה. בהצלחה גיא!

Roni_D
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: All

שלום,
    אני נמצאת כרגע בצומת דרכים מסוימת והייתי שמחה לקבל ייעוץ.
    אני בת 23 סטודנטית באוניברסיטה העברית למנהל עסקים ותקשורת (תואר ראשון) ומסימת את שנתי השנייה בקרוב. הממוצע שלי עומד על כ-94.5. תוך כדי הלימודים אני עובדת במשרד האוצר במשרת סטודנט.
    נפתחה בפני אפשרות להתחיל שנה הבאה MBA באוניברסיטה תוך סיום התואר הראשון, כך שבעוד שנתיים יהיו בידי כבר 2 התארים. התכנית החדשה מיועדת למצטיינים בלבד ופוטרת אותי מ-GMAT.
    רציתי לדעת אם ארצה בעתיד להמשיך ל-MBA בחו"ל האם העובדה שכבר יש לי MBA תפגע בי?
    כמו כן, אני מתלבטת האם להמשיך בתכנית שמוצעת בפני או לחכות ולצבור ניסיון בשוק העבודה ולאחר מכן להמשיך ל-MBA בחו"ל. מה עדיף? חשוב לציין שאני מתעננינת בתחום השיווק, ומערכות/טכנולוגיות מידע.
    הבעייתיות היא שאני יחסית צעירה כך שאם אמשיך בתכנית אסיים תואר שני לקראת גיל 25. בנוסף, אין לי ניסיון תעסוקתי רב הרלוונטי לתחום למעט המשרה שאני עובדת בה כעת.
    מה היית ממליץ לי לעשות?
    תודה רבה!
    רוני
    dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

To: All, guysiche, aringo, Assaf Wand

guysiche-

תחת ההנחה ש-"להתקבל ל-MBA" זו לא המטרה בחיים שלך, השאלה שאתה שואל היא קצת בעייתית/כללית….. מה אתה רוצה לעשות בחיים שלך? מקרה 1: אם אתה רוצה לעסוק בתחום המימון/כספים אז אני לא רואה שום סיבה ללכת ל-BCG. מקרה 2: אם אתה רוצה לעסוק בייעוץ אסטרטגי, ואתה מתקבל ל-BCG, אז אין פה שאלה. איפה אתה רוצה להיות כמה שנים אחרי ה-MBA? אם אתה רוצה לעסוק בייעוץ אסטרטגי, רוצה לחזור לארץ בסופו של דבר והתקבלת (נגיד) ל-BCG, למה לעשות MBA? (בוא נתעלם מהחוויה לשנייה). מקרה 3: אם אתה רוצה לעסוק בבנקאות השקעות, רוצה לחזור לארץ והתקבלת למחלקת בנקאות השקעות של ברקליס ישראל למה לעשות MBA……. מקרה 4: אם אתה רוצה לחזור לארץ ורוצה להיות סמנכ"ל כספים יום אחד, כדאי מאוד שתהיה רו"ח (אחרת הסיכוי שלך שואף לאפס)…… בקיצור, אתה צריך להגדיר לעצמך יעדים/מטרות/שאיפות ורק אז לחשוב איזה מעסיק/תפקיד בתקופה הקרובה יביא אותה הכי קרוב למטרה.

באופן כללי (ושוב, יותר חשוב המקרה הספציפי שלך) BCG זו ליגה אחרת בעיניי ווועדות הקבלה. מצד שני, אם התקבלת ל-BCG ישראל, וזה מה שאתה רוצה לעשות, סביר להניח שהם ישלחו אותך לעשות MBA באינסייד (בעיה נפתרה!)……. לברקליס יש שם טוב בארה"ב (בנק בריטי), אבל לא הרבה יותר משל ה-Big 4 (השמות של הביג 4 מאוד ידועים בארה"ב ובעולם, ולמשל מופיעים באופן קבע ברשימת 100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהם בארה"ב של מגזין פורצ'ן). מעבר לזה שזה גם תלוי בתפקיד אותו תעשה (אם היית פקיד בברקליס, זה משנה שהיית בברקליס?)…. במחלקה הכלכלית של קסלמן אתה תחשף לעסקאות מאוד משמעותיות במשק הישראלי ותצבור ניסיון שילווה אותך לאורך כל החיים. בקיצור, צריך לספק פרטים מעבר לשמות של 3 חברות בשביל לקבל תשובות מושכלות…………

רו"ח- גם בארה"ב, רבים רבים מסמנכ"לי הכספים הם רו"ח. זה נכון שבארה"ב זה לא חובה כמו בארץ, אבל תהיה בטוח שזה ייתן לך יתרון משמעותי אם הכוונה שלך היא להשתלב בעולם הכספים (אין שאלה בכלל אם אתה מתכוון לחזור לארץ בטווח הארוך)….. על אחת כמה וכמה אם מתחשבים בעובדה שארה"ב תאמץ בשנים הקרובות את ה-IFRS ואתה הוכשרת כ-רו"ח במדינה שמדווחים בה ב-IFRS.

בהצלחה!

תומר

economics
    חבר
    מספר הפוסטים: 135

שלום גילעם ואחרים,

רציתי לשאול לגבי אופן השתלבות הג'ימאט במועמדות. אני יודע שבתי הספר מסתכלים באופן הוליסטי על המועמדות, אבל בחודשים האחרונים קיבלתי את הרושם שיש בתי ספר שציון הג'ימאט חשוב להם מאוד.

תוכל בבקשה לסקור את התייחסות בתי הספר לג'ימאט?

ובנוסף אצלי המצב הוא שיש לי רקע אקדמי שבתי הספר מחשיבים לחזק(דירוג של ראשון בב.א וראשון בשנה ראשונה במ.א כלכלה)

תודה רבה

ohastern
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: economics

שלום,
    תודה על זמנך.
    אני עומד כרגע בשלבי סיום השירות הצבאי שלי, בדיוק בשלב בו מתחילים לחשוב על לימודי תואר ראשון.
    היות ואני יודע כי את לימודי ה- MBA שלי ארצה לעשות ב TOP 10, רציתי לדעת כיצד לנצל את לימודי התואר הראשון לצורך המשימה.
    כיצד לבחור מקצוע?
    הכיוון שאני חותר אליו הוא תחום הכלכלה, וההתלבטות היא במה לשלב אותו?
    סטטיסטיקהמנהל עסקיםחשבונאותמשפטיםמדעי המחשב, האפשרויות הן רבות וקשה להחליט.
    מכייון שהבנתי ששילוב מוצלח יעזור מאוחר יותר להתקבל רציתי לקבל את דעתך המקצועית.
    דבר נוסף,
    היכן ללמוד?
    האם יש חשיבות לבחירת המוסד?
    כמובן שאוניברסיטה אבל איזו?
    תל אביב או העברית ומה לגבי בר-אילן?
    בברכה,
    aringo
    חבר

To: Roni_D

שלום,
    אני נמצאת כרגע בצומת דרכים מסוימת והייתי שמחה לקבל ייעוץ.
    אני בת 23 סטודנטית באוניברסיטה העברית למנהל עסקים ותקשורת (תואר ראשון) ומסימת את שנתי השנייה בקרוב. הממוצע שלי עומד על כ-94.5. תוך כדי הלימודים אני עובדת במשרד האוצר במשרת סטודנט.
    נפתחה בפני אפשרות להתחיל שנה הבאה MBA באוניברסיטה תוך סיום התואר הראשון, כך שבעוד שנתיים יהיו בידי כבר 2 התארים. התכנית החדשה מיועדת למצטיינים בלבד ופוטרת אותי מ-GMAT.
    רציתי לדעת אם ארצה בעתיד להמשיך ל-MBA בחו"ל האם העובדה שכבר יש לי MBA תפגע בי?
    סביר להניח שכן. ישנן תוכניות שממש יפסלו את מועמדותך בשל כך (ברקלי למשל), ואחרות בהן זה יעורר סימני שאלה ותצטרכי להסביר מדוע את צריכה MBA נוסף. תוכלי לראות כאן פירוט לגבי כל תוכנית (מה היחס שלה ל-MBA נוסף): http://www.aringo.co.il/programs
    כמו כן, אני מתלבטת האם להמשיך בתכנית שמוצעת בפני או לחכות ולצבור ניסיון בשוק העבודה ולאחר מכן להמשיך ל-MBA בחו"ל. מה עדיף? חשוב לציין שאני מתעננינת בתחום השיווק, ומערכות/טכנולוגיות מידע.
    הבעייתיות היא שאני יחסית צעירה כך שאם אמשיך בתכנית אסיים תואר שני לקראת גיל 25. בנוסף, אין לי ניסיון תעסוקתי רב הרלוונטי לתחום למעט המשרה שאני עובדת בה כעת.
    מה היית ממליץ לי לעשות?
    האם את רואה את עצמך עובדת בחו"ל כמה שנים לאחר התואר? חיה בחו"ל לטווח ארוך?
    האם את רואה את עצמך משקיעה מעל 100 אלף דולר ב-MBA יוקרתי שיפתח לך דלתות לעבודה בחברות המובילות בעולם?
    עד כמה מתאים לך, מבחינה אישית ומבחינת תחומי עניין, לעבור את החוויה של לימודים בחו"ל (תרבות, שפה, אנשים)?
    ככל שהתשובה לשאלות האלה היא "כן" חזק יותר, כך כדאי יותר שתשקלי את הכיוון של חו"ל ברצינות…
    מבחינת הנסיון התעסוקתי, פחות הייתי דואג בעניין הזה (הגיל הצעיר שלך הוא יתרון, משרד האוצר זה מרשים, ואת תצברי עוד נסיון…)
    תודה רבה!
    רוני
    בהצלחה רוני! מקווה שעזרתי קצת…
    גילעם

aringo
    חבר

To: economics

שלום גילעם ואחרים,

רציתי לשאול לגבי אופן השתלבות הג'ימאט במועמדות. אני יודע שבתי הספר מסתכלים באופן הוליסטי על המועמדות, אבל בחודשים האחרונים קיבלתי את הרושם שיש בתי ספר שציון הג'ימאט חשוב להם מאוד.

תוכל בבקשה לסקור את התייחסות בתי הספר לג'ימאט?

ובנוסף אצלי המצב הוא שיש לי רקע אקדמי שבתי הספר מחשיבים לחזק(דירוג של ראשון בב.א וראשון בשנה ראשונה במ.א כלכלה)

כל הכבוד על ההישגים האקדמיים האלה! אכן, יש תוכניות שעפ"י נסיוננו בד"כ חשוב להן יותר ה-GMAT (אם כי חלקן מכחישות! בין השאר כי חשוב להם לעודד כמה שיותר מועמדים לפנות) – למשל סטנפורד, אינסאד, NYU, קולומביה, MIT.
    הרוורד, מנגד, ידועה ככזו שה-GMAT פחות חשוב לה, וראינו את זה פעמים רבות (כולל לקוח עם 580 שהתקבל).

אם תתן מבט כאן – http://www.aringo.co.il/programs על ציון ה-GMAT הממוצע של המתקבלים לכל מוסד, תוכל לראות "סטיות" של אי התאמה בין הדירוגים של התוכנית (שמשקפים במידה רבה את רמת הביקוש לה) לבין ממוצע ה-GMAT של המתקבלים. תראה את NYU למשל – דירוגים סביב מקום 15, ו-GMAT ממוצע של המתקבלים של 715 – דומה לזה של רבים מבתיה"ס בעשיריה הראשונה (קלוג, למשל, עם 715).

תודה רבה

בבקשה. בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: ohastern

שלום,
    תודה על זמנך.
    אני עומד כרגע בשלבי סיום השירות הצבאי שלי, בדיוק בשלב בו מתחילים לחשוב על לימודי תואר ראשון.
    היות ואני יודע כי את לימודי ה- MBA שלי ארצה לעשות ב TOP 10, רציתי לדעת כיצד לנצל את לימודי התואר הראשון לצורך המשימה.
    כיצד לבחור מקצוע?
    הכיוון שאני חותר אליו הוא תחום הכלכלה, וההתלבטות היא במה לשלב אותו?
    סטטיסטיקהמנהל עסקיםחשבונאותמשפטיםמדעי המחשב, האפשרויות הן רבות וקשה להחליט.
    מכייון שהבנתי ששילוב מוצלח יעזור מאוחר יותר להתקבל רציתי לקבל את דעתך המקצועית.
    ראשית, תתן אולי מבט בעמוד הזה: color=#0066cchttp://aringo.co.il/ClientInfo/ChancesIndication54915.htm
    אני חושב שהוא יעזור לך לקבל החלטות מהסוג שאתה מתלבט בהן.
    החשיבות של בחירת התואר שתשלב עם כלכלה היא נמוכה עד בינונית (קרוב יותר לנמוכה) בהקשר של סיכויי הקבלה ל-MBA בחו"ל. אני חושב ששתי האופציות האחרונות שציינת מעט חזקות יותר (משפטים – זה מרשים אמריקאים, בהנחה שאתה פונה לארה"ב. מחשבים – נותן לך את הערך המוסף של תחום לגמרי שונה מכלכלה, ועם הרבה משקל בשוק העבודה (ידע טכני הוא יתרון בחלק מסוים מהתפקידים של פוסט-MBA)).
    דבר נוסף,
    היכן ללמוד?
    האם יש חשיבות לבחירת המוסד?
    כמובן שאוניברסיטה אבל איזו?
    תל אביב או העברית ומה לגבי בר-אילן?
    החשיבות של זהות המוסד היא, בממוצע, נמוכה יחסית (יותר מנמוכה כשמדובר בחבר ועדת קבלה ישראלי). האחוזון בכיתה (עם סיום התואר) בד"כ חשוב יותר. אני חושב שבד"כ הסדר שציינת כאן הוא סדר העוצמה של המוסדות, אבל סביר שככל שתלך יותר לכיוון בר אילן אז גם האחוזון שלך יעלה – משהו לקחת בחשבון (אם כי, אם אתה למשל מעריך שתצטיין בכל מקרה, גם באוניברסיטת ת"א, אז השיקול הזה פחות רלוונטי).
    בברכה,
    בהצלחה! מקווה שעזרתי.

ohastern
    חבר

To: aringo

שלום,
    תודה על התשובה הזריזה.
    רציתי לגעת,
    אילו BA יהוו יתרון בקבלה לתוכניות ה-MBA?
    economics
    חבר
    מספר הפוסטים: 135

תודה גילעם
    aringo
    חבר

To: ohastern

שלום,
    תודה על התשובה הזריזה. בכיף. אני עונה בכל יום ראשון.
    רציתי לגעת,
    אילו BA יהוו יתרון בקבלה לתוכניות ה-MBA?
    ההשפעה של סוג התואר הראשון על סיכויי הקבלה בד"כ קטנה עד זניחה (ההשפעה של האחוזון במחזור ושל זהות האוניברסיטה בד"ה גדולה יותר). לסוג התואר הראשון יכולה להיות משמעות קצת גדולה יותר אם הוא מתחבר טוב לרקע התעסוקתי שלך ולתוכנית הקריירה שתציג בחיבורים שלך באפליקיישן.
    לסוג התואר יכולה גם להיות משמעות מוגברת (עדיין די קטנה בד"כ) בשלושת המצבים הבאים (המשמעות חיובית בשני המקרים הראשונים ושלילית בשלישי):
    1. כשמדובר בתארים מיוחדים יחסית, שיעזרו לגוון את כיתת ה-MBA (למשל – מוסיקה, אמנות).
    2. כשמדובר בתואר בתחום "חם" (למשל: ביוטכנולוגיה (ביחוד בהרוורד), ננוטכנולוגיה).
    3. כשמדובר בבי"ס שרבים מהפונים אליו הם מתחום מסויים (למשל: מהנדסים שפונים ל-MIT – במקרה הזה, אם גם אתה מהנדס, סביר שזה יקשה על סיכויי הקבלה שלך).
    מקווה שעזרתי. בהצלחה!
    גילעם

chen
    חבר

האם קבלה לתוכניות פחות נחשבות בארה"ב כמו

arizona state, LSU, san diego state…

היא פחות קשה משמעותית?

אני נמצא במהלך התואר שלי במדעי המחשב באונ' מוכרת ואני מעוניין בלימודי mba

בארה"ב, אך הבעיה שאין לי נסיון ניהולי או מקצועי עדיין( אני בשנה ראשונה).

עוד שאלה, האם השירות הצבאי שלי נחשב כניסיון עבודה? לפי מה שקראתי רוב התוכניות דורשות ניסיון תעסוקתי לאחר התואר ובחלון הזמן לפי מה שאני רואה יהיה לי שנה-שנה וחצי של ניסיון עבודה בתחום אותו אני לומד…

snowbolster
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

שלום גלעד!

רציתי בבקשה לשמוע את דעתך בקשר לסיכויי קבלה למספר בתי ספר.

קצת על עצמי:

תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים בממוצע 83 , שירתתי קקצין בשרותי הצבאי עם אחריות על מעל 20 חיילים. עובד כרגע בחברת פרסום, כאשר ביום יום אני מנהל משא ומתן עם לקוחות בחו"ל בטלפון ובאימיילים באנגלית.

הג'ימאט שלי הוא 640 עם 31 במילולי ו47 בכמותי.

רציתי לדעת מה הם סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר הבאים: Wharton,Mccombs,Cornell,Duke,UNC ,Rotman והאם יש בתי ספר אחרים שהיית ממליץ לי לשקול להגיש אליהם.

בנוסף, האם עם הנתונים שלי עדיף להגיש לסיבוב ראשון באיזשהו מהבתי ספר ולא בסיבוב השני?

תודה מראש

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: snowbolster

snowbolster,

If you are interested in UNC and would like to have some indication about your chances to get in (based on past experience), shoot me an email and we can discuss it offline

My email is:
    [email protected]

Razi

Or.R
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

Snowblaster
    אם אתה יכול להראות פוטנציאל ניהולי מרשים על בסיס שירות צבאי, יחד עם גידול מתמיד באחריות המוטלת עליך בעבודה המלווה בהשגים מרשימים (יחד עם המלצות תואמות) אפשר להתקבל בסיכוי סביר לרוב התי הספר שציינת.
    את בתי הספר מטרידים שלושה אלמנטים:
    – האם המועמד ימצא עבודה "איכותית"
    – האם המועמד יתרום לדירוג בית הספר (לישראלים זה בעיקר הג'ימאט)
    – האם יש פוטנציאל שהמועמד יהיה תורם משמעותי, האם יש לו סיכוי להיות יזם רציני/CEO בעתיד? (יש גם קשר סטטיסטי בין רקע התנדבותי לפני בית הספר לבין תרומה לבית הספר בעתיד – לכן בתי הספר מתעניינים גם ברקע התנדבותי)

אתה עובד במשרד פרסום… אם אתה יכול "למכור" להם שאתה עונה על שלושת הקריטריונים, אז התקבלת.

בנוסף לבתי הספר שציינת, כדאי לך לשקול גם את דארדן – קיימת עדיפות מובהקת בקבלה למועמדים בעלי רקע צבאי פיקודי.
    http://www.darden.virginia.edu/web/MBA/Student-Life/Organizations/Military/Darden-Military-Association/

אתה מוזמן לפנות אלי ב:
    rothschildo10
    אצל
    darden.virginia.edu

אגב, לי בזמנו המליצו להדגיש שירות צבאי גם באפליקיישן למקומבס-טקסס (90% מהאפליקיישן שלי למקומבס היה מבוסס על שירות צבאי), 100% מהראיון שלי, שהיה מול טקסני חמום מוח, היה מבוסס מור"קים . עם נתונים לא שונים בהרבה משלך קיבלתי מלגה ממקומבס.

YotamA
    חבר

שלום רב,

תחילה הרשו לי להודות לכם על הפורום המעולה ועל התגובות המעניינות בו.

כעת מעט על עצמי.

שמי יותם ואני בן 27

בצבא שירתתי כבקר טיסה והשתחררתי בדרגת סרן (בקרוב אקודם לרס"ן מיל' אם זה רלוונטי) במסגרת התפקיד פיקדתי על עד 30 חיילים וקצינים באופן ישיר. באופן עקיף הייתי חלק מהצוות שניהל את הפעילות השוטפת של חיל האוויר על כל המשתמע מכך, בין שאר תפקידיי שירתתי במחלקת מבצעים וכתבתי פקודות מבצעיות והייתי שוטף לתכנון פעילות חיל האוויר בבט"ש ובלחימה.

אני בוגר תואר ראשון במדעי המחשב מהמכון הטכנולוגי חולון (HIT) בממוצע 96 (הצטיינות יתרה – מקום 3 בשנתון), את התואר סיימתי תוך שנתיים, במקביל ללימודים עבדתי כמתפח בחברת תוכנה בינ"ל גדולה.למדתי במכללה בזכות לימודי ערב המאפשרים לשלב עבודה במשרה (כמעט) מלאה עם הלימודים.

אך אליה וקוץ בה, מחלק ניכר מהקורסים , של שנה א' , ניתן לי פטור בזכות לימודים באו"פ שנלמדו בזמן שהייתי בתיכון.הבעיה היא שכעת התברר לי שהרישום האקדמי שלי באו"פ נמחק, לכן אין לי יכולת להציג מסמכים המעידים על הציונים בקורסים שנלמדו באו"פ.

ציון הGMAT שלי עומד על 720

מבחינת הנסיון התעסוקתי שלי שירתתי כמעט 6 שנים בצה"ל, 5 מהן כבקר טיסה הנסיון האזרחי שלי כולל שנתיים נסיון כמפתח תוכנה.

יש לי רקע התנדבותי עשיר למדי הן מתקופת הלימודים בבי"ס והן מתקופת הלימודים האקדמים.

ההמלצות אותן אוכל להשיג יהיו כנראה מקצין בדרגת סא"ל/אל"מ עם קצת מאמץ אולי אפילו מקצין חינוך ראשי אם תהיה לזה חשיבות מיוחדת, וממנהל הנוכחי שלי שהוא מנהל פיתוח בחברת תוכנה גדולה ובינ"ל.

שאלתי היא ,באופן מפתיע, כיצד אתה מעריך את סיכויי להיכנס לטופ 10? :)

שאלה נוספת האם העובדה שאני לא יכול להציג את הציונים עליהם קיבלתי פטור ,היות וכך הם רשומים בגליון הציונים, תזיק למועמדות שלי אם כן, באיזו מידה?

לסיום שוב תודה על הפורום ועל ההשקעה הרבה בו,

יותם

aringo
    חבר

To: chen

האם קבלה לתוכניות פחות נחשבות בארה"ב כמו

arizona state, LSU, san diego state…

היא פחות קשה משמעותית?

אכן כן. הבדל משמעותי מאוד בהשוואה לטופ-10 וגם לטופ-20.

אני נמצא במהלך התואר שלי במדעי המחשב באונ' מוכרת ואני מעוניין בלימודי mba

בארה"ב, אך הבעיה שאין לי נסיון ניהולי או מקצועי עדיין( אני בשנה ראשונה).

עוד שאלה, האם השירות הצבאי שלי נחשב כניסיון עבודה? לפי מה שקראתי רוב התוכניות דורשות ניסיון תעסוקתי לאחר התואר ובחלון הזמן לפי מה שאני רואה יהיה לי שנה-שנה וחצי של ניסיון עבודה בתחום אותו אני לומד…

היחס לשירות צבאי הוא בד"כ כאל ניסיון תעסוקתי לכל דבר. עם זאת, בד"כ בתיה"ס נותנים פחות משקל לנסיון תעסוקתי שנרכש לפני התואר הראשון. מעבר לכך, על פי ניסיוננו, תוכניות מסוימות (למשל Harvard ו-Kellogg) מעריכות שירות צבאי ומתייחסות אליו בחיוב יותר מאשר תוכניות אחרות (Berkeley ותוכניות אירופאיות, למשל). מעבר לכך, יש היום מגמה ברבים מבתיה"ס לקבל מועמדים צעירים יותר, עם נסיון עבודה מועט. תוכל לקבל כאן אינדיקציה על סיכויי הקבלה שלך עם רמות שונות של נסיון עבודה: color=#0066cchttp://aringo.co.il/ClientInfo/ChancesIndication54915.htm

בהצלחה חן!

גילעם

aringo
    חבר

שלום גלעד!

רציתי בבקשה לשמוע את דעתך בקשר לסיכויי קבלה למספר בתי ספר.

קצת על עצמי:

תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים בממוצע 83 , שירתתי קקצין בשרותי הצבאי עם אחריות על מעל 20 חיילים. עובד כרגע בחברת פרסום, כאשר ביום יום אני מנהל משא ומתן עם לקוחות בחו"ל בטלפון ובאימיילים באנגלית.

הג'ימאט שלי הוא 640 עם 31 במילולי ו47 בכמותי.

רציתי לדעת מה הם סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר הבאים: Wharton,Mccombs,Cornell,Duke,UNC ,Rotman והאם יש בתי ספר אחרים שהיית ממליץ לי לשקול להגיש אליהם.

עפ"י נסיוננו ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי ב-Rotman, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-McCombs וב-UNC, בין תחרותי לסטרצ' בקורנל, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-Duke, וסטרצ' ב-Wharton. שווה אולי שתשקול גם את Emory ואת Kelley – שניהם עם אוריינטציה די חזקה לתחום הפרסום והשיווק (ואתה תחרותי בשניהם להערכתי). יש פרטים על התוכניות האלה (דירוגים, תחומי חוזק, מלגות ועוד) ב-www.aringo.co.il/programs.

בנוסף, האם עם הנתונים שלי עדיף להגיש לסיבוב ראשון באיזשהו מהבתי ספר ולא בסיבוב השני?

בממוצע, כן. אני אומר "בממוצע", כי יש שנים ויש בתי"ס בהם פתאום הסיבוב השני עדיף, אך בד"כ זה לא המצב.

תודה מראש

בבקשה. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: YotamA

שלום רב,

תחילה הרשו לי להודות לכם על הפורום המעולה ועל התגובות המעניינות בו.

תודה יותם.

כעת מעט על עצמי.

שמי יותם ואני בן 27

בצבא שירתתי כבקר טיסה והשתחררתי בדרגת סרן (בקרוב אקודם לרס"ן מיל' אם זה רלוונטי) במסגרת התפקיד פיקדתי על עד 30 חיילים וקצינים באופן ישיר. באופן עקיף הייתי חלק מהצוות שניהל את הפעילות השוטפת של חיל האוויר על כל המשתמע מכך, בין שאר תפקידיי שירתתי במחלקת מבצעים וכתבתי פקודות מבצעיות והייתי שוטף לתכנון פעילות חיל האוויר בבט"ש ובלחימה.

אני בוגר תואר ראשון במדעי המחשב מהמכון הטכנולוגי חולון (HIT) בממוצע 96 (הצטיינות יתרה – מקום 3 בשנתון כל הכבוד!), את התואר סיימתי תוך שנתיים, במקביל ללימודים עבדתי כמתפח בחברת תוכנה בינ"ל גדולה.למדתי במכללה בזכות לימודי ערב המאפשרים לשלב עבודה במשרה (כמעט) מלאה עם הלימודים.

אך אליה וקוץ בה, מחלק ניכר מהקורסים , של שנה א' , ניתן לי פטור בזכות לימודים באו"פ שנלמדו בזמן שהייתי בתיכון.הבעיה היא שכעת התברר לי שהרישום האקדמי שלי באו"פ נמחק, לכן אין לי יכולת להציג מסמכים המעידים על הציונים בקורסים שנלמדו באו"פ.

ציון הGMAT שלי עומד על 720

מבחינת הנסיון התעסוקתי שלי שירתתי כמעט 6 שנים בצה"ל, 5 מהן כבקר טיסה הנסיון האזרחי שלי כולל שנתיים נסיון כמפתח תוכנה.

יש לי רקע התנדבותי עשיר למדי הן מתקופת הלימודים בבי"ס והן מתקופת הלימודים האקדמים.

ההמלצות אותן אוכל להשיג יהיו כנראה מקצין בדרגת סא"ל/אל"מ עם קצת מאמץ אולי אפילו מקצין חינוך ראשי אם תהיה לזה חשיבות מיוחדת, וממנהל הנוכחי שלי שהוא מנהל פיתוח בחברת תוכנה גדולה ובינ"ל.

שאלתי היא ,באופן מפתיע, כיצד אתה מעריך את סיכויי להיכנס לטופ 10? :)

עפ"י נסיוננו, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים תהיה מועמד תחרותי ב-Wharton, תחרותי ב-Chicago וב-MIT, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-Tuck וב-Michigan, בין תחרותי לחזק (קרוב מאוד לתחרותי) באינסאד ובקולומביה, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בהרוורד וסטרצ' בסטנפורד. כולן תוכניות טופ-10.

שאלה נוספת האם העובדה שאני לא יכול להציג את הציונים עליהם קיבלתי פטור ,היות וכך הם רשומים בגליון הציונים, תזיק למועמדות שלי אם כן, באיזו מידה?

להערכתי הדבר יפגע במועמדותך במידה קטנה ברוב התוכניות.

לסיום שוב תודה על הפורום ועל ההשקעה הרבה בו,

יותם

בכיף. בהצלחה יותם!

גילעם

mariaf
    חבר

שלום רב,

שמי מריה ואני בת 27.

יש לי שני תארים בטכניון, תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה (מצטיינת דיקן, עד כמה שזכור לי זה 15% העליונים) ומסטר בהנדסת תעשיה וניהול. כיום אני עובדת כמהנדסת מערכות מידע ב-eBay (קרוב לשנתיים)

לצערי אין לי כ"כ רקע התנדבותי…

רק לאחרונה החלטתי שאני רוצה ללמוד MBA בחו"ל והייתי רוצה להגיש מועמדות לשנה הבאה.

הבעיה היא שעדיין לא עשיתי מבחן GMAT ואוכל לגשת אליו רק בעוד חודש לפחות. אני חוששת שזה עלול להיות צפוף מבחינת לוח זמנים, אבל לא הייתי רוצה לחכות שנה נוספת להגשת מועמדות.

בהנחה שאוכל להוציא ציון 700 ב-GMAT, הייתי רוצה לדעת מה הסיכויים שלי להתקבל לאוניברסיטאות ב-top 10 או 10-20.

בנוסף, הייתי רוצה לקבל עצה האם כדאי לי לנסות להתקבל לשנה הבאה, למרות הלו"ז הצפוף? מה הסיכויים להתקבל בסבב שני אם לא אספיק להגיש מעמדות בסבב הראשון?

תודה רבה!

Jehosh
    חבר

To: gpixie

שלום,

אני קצין בצה"ל – מ"פ ביחידה לוחמת. אשתחרר בדרגת רס"ן ופיקדתי זה מכבר על יותר מ-100 פקודים. בתפקידיי הקודמים אף עסקתי בתקציבים (מיליוני שקלים). הקידום שלי בצבא נחשב למהיר וניתן לומר (בצניעות) שביצועי בכלל התפקידים שביצעתי זכו להערכה רבה מאוד.

במהלך שירותי ביצעתי לימודים במסגרת "המכללה לפיקוד טקטי" – תואר אקדמי אשר חלקו עוסק בלימודים צבאיים וחלקו הוא לימודים אקדמיים "גרידא" – הגרסה הצה"לית לווסט פוינט האמריקנית (להלן קישור לויקיפדיה שמגדיר את המוסד באופן סביר – http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9E%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%94_%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%93_%D7%98%D7%A7%D7%98%D7%99).

המכללה עובדת בשותפות עם מוסדות אקדמיים שונים, בתקופתי – אוניברסיטת בר אילן. לי יש תואר BA במסלול רב תחומי בחוג המשולב למדעי החברה בבר אילן (ממוצע 89.4). הסיליבוס שלנו הוא "מיוחד" אבל חלק גדול ממנו הוא מתחום מדעי המדינה וחלק נוסף הוא מתחום הכלכלה/מנע"ס.

אני דובר אנגלית ממש ברמת שפת אם (דיבור, קריאה כתיבה).

היעד הבא שלי אחרי הצבא הוא לעשות MBA בחו"ל. פנייתי זו מטרתה היא להבין מה חוזק המועמדות שלי כדי לתכנן תוכנית עבודה לקראת תהליך הקבלה (איסוף המלצות, קורסים נוספים, GMAT וכו').

תחום היעד – ניהול כללי (בינ"ל ?).

מוסדות היעד – הרווארד, וורטון, סטנפורד, אינסאד, לונדון (קולומביה). פתוח לאופציות אחרות עפ"י תחום היעד, אבל הכוונה היא לטופ של הטופ.

כמו כן, לאור שחרור מצה"ל אשר צפוי לסוף שנת 2013 – מתי כדי להתחיל להיערך לתהליך הקבלה ?

אני מתעתד לפנות לארינגו גם דרך האתר כדי לקבל ייעוץ "פורמאלי", אבל לא אתנגד לקבל התייחסות כאן.

תודה מראש.

Tal-Booth
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

גילעם שלום,

מעוניין לקבל הערכה אודות סיכויי הקבלה שלי:
    שמי טל, בן 27.

עובד כשנה וחצי כאנליסט בזרוע ההון סיכון של חברה טכנולוגית גדולה (fortune 100). שם מוכר וחזק בעולם ההון סיכון.
    שירות צבאי: שנה כפרח-טיס, ולאחר מכן שלוש שנים כקצין מודיעין (סגן) בחיל האוויר, שם מילאתי תפקידים משמעותיים הכללו: הצגה לבכירים (רמטכ"ל, ר' אמ"ן ומפקד חיל אוויר), ניהול תחום מבצעי, ניהול פעילות התקפית בזמן אמת ועוד.
    במהלך השירות נבחרתי לייצג את חיל האוויר בתרגיל משותף עם חיל האוויר האמריקאי, מתוך כ-150 קצינים.

כרגע לומד לקראת GMAT, אבל לפי סימולציות מצפה ל-740-750.
    תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת ת"א, ממוצע 85.
    נבחרתי לתוכנית מצטיינים של משרד רו"ח בו הייתי אמור להתמחות (KPMG).
    כמו כן הגעתי למקום השני בתחרות ארצית בנושא יזמות סביבתית שנערכה ע"י Ernst&Young. התחרות כללה פיתוח מוצר, יצירת תכנית עסקית, והצגה להנהלת הפירמה.

ניסיון התנדבותי ממוצע (כ-150 שעות במשך כשנה כחונך לילד ממשפחה בה ההורים עיוורים).

פונה ל: Stanford, Harvard, Columbia, NYU, Wharton, and Chicago.

כמו כן, האם קיים הבדל משמעותי מבחינת סיכויי קבלה בין סיבוב ראשון ושני (מעבר לעניין הקבלה המוקדמת ב- Columbia)?

תודה מראש,
    טל

usamba13
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

שלום גילעם,
    ראשית רציתי לומר שכמות הזמן שאתה משקיע בפורום בלענות לשאלות של אנשים
    היא לא טריוויאלית – ואני מעריך זאת רבות !

הייתי שמח לקבל הערכה ראשונית לגבי סיכויי הקבלה שלי :

אני בן 28,
    סיימתי לאחרונה תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותוכנה בטכניון בממוצע 78,
    התחלתי לעבוד לפני כחודשיים בחברת תוכנה (סטארט-אפ) במרכז הארץ כמהנדס תוכנה,
    אני מתכנן להתחיל ללמוד ב Fall 2013
    ואני מתכוון להגיש מועמדות בסיבוב הראשון – כלומר האפליקישן צריך להיות מוכן עד אוקטובר 2012.

עד להתחלת הלימודים – יהייה לי ניסיון תעסוקתי במשרה מלאה של כשנתיים וחצי.
    מעבר למשרה המלאה שלי – אני עובד באופן עצמאי עם 2 שותפים נוספים על מיזם בתחום האינטרנט (אתר אינטרנט)
    ואפשר לכנות את התפקיד שלי בחברה כ : Founder & CTO.
    (מיזם שבפיתוח כבר בסביבות החצי שנה – ורק העתיד יוכל להגיד איך הוא יסתיים)

התחלתי לאחרונה להתנדב ב Amnesty – ארגון זכויות האדם.
    (כלומר בשאיפה עד להתחלת הלימודים יהייה לי רקורד של
    כשנתיים וחצי של פעילות התנדבותית באירגון בינלאומי מוכר)

בצבא שירתתי במודיעין שדה – ובשנה האחרונה של השירות הייתי סמל צוות
    (אחד מ 4 סמלים במחלקה שכללה כ 20 אנשים) ופיקדתי באופן ישיר על 5 אנשים
    ברוטציה : כלומר לפי סבבי היציאות – האנשים התחלפו ופיקדתי בצורה כזאת על כל המחלקה.

מאחר וה GPA שלי יחסית חלש – אני מתכנן לעשות את כל הדרוש עלמנת להוציא ציון בסביבות ה 720 – 750 ב GMAT
    (הוצאתי בזמנו 710 בפסיכומטרי), אחרי ה GMAT אגש ל TOEFL – ואני מאמין שאוכל להוציא ציון גבוה גם שם.

בהנחה ואני אעבוד באינטנסיביות איתכם בארינגו והקורות חיים שלי, החיבורים וההמלצות יהיו חזקים מאוד
    איך אתה מעריך את סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר הבאים :

מהטופ-10 :
    (אני בטוח אנסה להתקבל ל:)
    Stanford
    MIT
    Wharton
    Harvard

אני מתלבט לגבי האפשרות להגיש גם ל :
    Booth
    Duke
    Ross
    Kellogg

ואני מתלבט לגבי עוד 2 בתי ספר מה טופ-30 (אשמח לשמוע המלצות) :
    Dartmouth
    Cornell
    University of California (שניהן)
    NYU
    Yale
    University of North Carolina
    Carnegie Mellon

(סה"כ אני מתכוון להגיש מועמדות ל 6-8 בתי ספר)
    תודה רבה על העזרה !

aringo
    חבר

To: mariaf, Jehosh, tal-k, usamba13

מריה, ג'וש, טל ו-usamba13,

אענה על שאלותיכם מחר על הבוקר. אני מתנצל על האיחור בתשובתי (בד"כ אני עונה בימי ראשון).

תודה, וסליחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: mariaf

שלום רב,

שמי מריה ואני בת 27.

יש לי שני תארים בטכניון, תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה (מצטיינת דיקן, עד כמה שזכור לי זה 15% העליונים) ומסטר בהנדסת תעשיה וניהול. כיום אני עובדת כמהנדסת מערכות מידע ב-eBay (קרוב לשנתיים)

לצערי אין לי כ"כ רקע התנדבותי…

רק לאחרונה החלטתי שאני רוצה ללמוד MBA בחו"ל והייתי רוצה להגיש מועמדות לשנה הבאה.

הבעיה היא שעדיין לא עשיתי מבחן GMAT ואוכל לגשת אליו רק בעוד חודש לפחות. אני חוששת שזה עלול להיות צפוף מבחינת לוח זמנים, אבל לא הייתי רוצה לחכות שנה נוספת להגשת מועמדות.

בהנחה שאוכל להוציא ציון 700 ב-GMAT, הייתי רוצה לדעת מה הסיכויים שלי להתקבל לאוניברסיטאות ב-top 10 או 10-20.

מריה, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל הגשה בעיקר בסיבובים השניים תהיי להערכתי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למלגה משמעותית בתוכניות כגון Carnegie Mellon-Tepper, מישיגן, UCLA, USC וקורנל, בין תחרותית לסטרצ' (קרוב מאוד לתחרותית) בוורטון ובקולומביה, בין תחרותית לחזקה (קרוב מאוד לתחרותית) בשיקגו ובטאק, תחרותית ב-NYU ובין תחרותית לסטרצ' בהרוורד ובסטנפורד.

אפשר לראות דירוגים, תחומי חוזק, מלגות עבר ודרישות קבלה של התוכניות האלה כאן: http://www.aringo.co.il/programs

בנוסף, הייתי רוצה לקבל עצה האם כדאי לי לנסות להתקבל לשנה הבאה, למרות הלו"ז הצפוף? מה הסיכויים להתקבל בסבב שני אם לא אספיק להגיש מעמדות בסבב הראשון?

מבחינת הלו"ז (ובהתעלם משיקולים אחרים/אישיים שאינם נוגעים לסיכויי הקבלה), לדעתי כן, שווה לנסות השנה. ראשית, להערכתי הסבב השני מוריד במידה קטנה עד בינונית (קרוב יותר לקטנה), בממוצע, מסיכוייך, וכמו שאת רואה למעלה, הם עדיין ראליים להערכתי. שנית, אם לא יילך השנה, תוכלי להגיש שוב בשנה הבאה עם יותר נסיון בתהליך ועם הפגנת נחישות שאת פונה שוב (ברוב התוכניות זה יתרון קטן, בהרוורד בד"כ לא). יש הרבה עניין של מזל/אקראיות בתהליך הזה (על איזה חברי ועדת קבלה את נופלת) – למלא כרטיס לוטו פעמיים מגדיל את הסיכוי :-)

תודה רבה!

בבקשה והרבה הצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: Jehosh

שלום,

אני קצין בצה"ל – מ"פ ביחידה לוחמת. אשתחרר בדרגת רס"ן ופיקדתי זה מכבר על יותר מ-100 פקודים. בתפקידיי הקודמים אף עסקתי בתקציבים (מיליוני שקלים). הקידום שלי בצבא נחשב למהיר וניתן לומר (בצניעות) שביצועי בכלל התפקידים שביצעתי זכו להערכה רבה מאוד. כל הכבוד!
    אניח שאתה בן 30 בערך (יש לגיל השפעה על סיכויי הקבלה).

במהלך שירותי ביצעתי לימודים במסגרת "המכללה לפיקוד טקטי" – תואר אקדמי אשר חלקו עוסק בלימודים צבאיים וחלקו הוא לימודים אקדמיים "גרידא" – הגרסה הצה"לית לווסט פוינט האמריקנית (להלן קישור לויקיפדיה שמגדיר את המוסד באופן סביר – http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9E%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%94_%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%93_%D7%98%D7%A7%D7%98%D7%99).

המכללה עובדת בשותפות עם מוסדות אקדמיים שונים, בתקופתי – אוניברסיטת בר אילן. לי יש תואר BA במסלול רב תחומי בחוג המשולב למדעי החברה בבר אילן (ממוצע 89.4). הסיליבוס שלנו הוא "מיוחד" אבל חלק גדול ממנו הוא מתחום מדעי המדינה וחלק נוסף הוא מתחום הכלכלה/מנע"ס.

אני דובר אנגלית ממש ברמת שפת אם (דיבור, קריאה כתיבה).

היעד הבא שלי אחרי הצבא הוא לעשות MBA בחו"ל. פנייתי זו מטרתה היא להבין מה חוזק המועמדות שלי כדי לתכנן תוכנית עבודה לקראת תהליך הקבלה (איסוף המלצות, קורסים נוספים, GMAT וכו').

תחום היעד – ניהול כללי (בינ"ל ?).

מוסדות היעד – הרווארד, וורטון, סטנפורד, אינסאד, לונדון (קולומביה). פתוח לאופציות אחרות עפ"י תחום היעד, אבל הכוונה היא לטופ של הטופ.

כמו כן, לאור שחרור מצה"ל אשר צפוי לסוף שנת 2013 – מתי כדי להתחיל להיערך לתהליך הקבלה ?

בהיבט של סיכויי הקבלה, אני חושב שיש יתרון שתגיש את הבקשות בסביבות ספטמבר-אוקטובר 2013 ותתחיל לימודים בספטמבר 2014 (כאשר לאינסאד (ואולי גם לקולומביה) כדאי שתגיש עוד בתחילת-אמצע 2013 ללימודים שמתחילים בינואר 2014). הסיבות העיקריות הן א. נושא הגיל ו-ב. הנסיון התעסוקתי – יכול להיות שהעבודה הראשונה אחרי הצבא תהווה "ירידה" מסויימת מבחינת הקורות חיים ו/או שיבוש/טוויסט מסויים שלהם, ולכן עדיף אולי להגיש בזמן שאתה בצבא.

מבחינת תוכנית עבודה ולו"ז להערכות לתהליך הקבלה, כדאי אולי שתעיף מבט כאן: color=#0066cchttp://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

אחת השאלות החשובות במיוחד בנושא שלך היא האסטרטגיה/תוכנית הקריירה – עד כמה ואיך היא תתחבר עם הרקע הצבאי שלך? בנושא האסטרטגיה עושים היום בארינגו Round Table/סיעור מוחות די בתחילת התהליך, וזה דבר שכדאי להערכתי שתעשה באמצע-סוף 2012 לכל המאוחר (אפשר, ויש סיכוי מסויים שעדיף, גם לפני).

עם חיבורים והמלצות חזקים, ציון GMAT של 720, נניח (שפת האם אנגלית היא בד"כ יתרון משמעותי ב-GMAT) ותוכנית קריירה חזקה, תהיה להערכתי מועמד תחרותי באינסאד וב-LBS, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בהרוורד ובסטנפורד, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בקולומביה. לגבי עוד תוכניות שחזקות בתחום הניהול הכללי – טאק (תחרותי), דארדן (בין תחרותי לחזק, קרוב יותר לתחרותי), אוקספורד/קיימברידג' במידת מה (בין תחרותי לחזק), IMD (תחרותי).

אני מתעתד לפנות לארינגו גם דרך האתר כדי לקבל ייעוץ "פורמאלי", אבל לא אתנגד לקבל התייחסות כאן.

תודה מראש.

בבקשה והמון בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: tal-k

גילעם שלום,

מעוניין לקבל הערכה אודות סיכויי הקבלה שלי:
    שמי טל, בן 27.

עובד כשנה וחצי כאנליסט בזרוע ההון סיכון של חברה טכנולוגית גדולה (fortune 100). שם מוכר וחזק בעולם ההון סיכון. כל הכבוד! מעריך שהשם (אפשר גם לנחש מי…) יתרום משמעותית למועמדות שלך.
    שירות צבאי: שנה כפרח-טיס, ולאחר מכן שלוש שנים כקצין מודיעין (סגן) בחיל האוויר, שם מילאתי תפקידים משמעותיים הכללו: הצגה לבכירים (רמטכ"ל, ר' אמ"ן ומפקד חיל אוויר), ניהול תחום מבצעי, ניהול פעילות התקפית בזמן אמת ועוד.
    במהלך השירות נבחרתי לייצג את חיל האוויר בתרגיל משותף עם חיל האוויר האמריקאי, מתוך כ-150 קצינים.

כרגע לומד לקראת GMAT, אבל לפי סימולציות מצפה ל-740-750.
    תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת ת"א, ממוצע 85.
    נבחרתי לתוכנית מצטיינים של משרד רו"ח בו הייתי אמור להתמחות (KPMG).
    כמו כן הגעתי למקום השני בתחרות ארצית בנושא יזמות סביבתית שנערכה ע"י Ernst&Young. התחרות כללה פיתוח מוצר, יצירת תכנית עסקית, והצגה להנהלת הפירמה.

ניסיון התנדבותי ממוצע (כ-150 שעות במשך כשנה כחונך לילד ממשפחה בה ההורים עיוורים).

פונה ל: Stanford, Harvard, Columbia, NYU, Wharton, and Chicago.
    טל, בהנחה של GMAT 750 ושל חיבורים/המלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד חזק ב-NYU, בין תחרותי לחזק בקולומביה, בין תחרותי לחזק בוורטון (קרוב יותר לתחרותי), תחרותי בסטנפורד ובין תחרותי לסטרצ' בהרוורד (קרוב יותר לתחרותי להערכתי).

כמו כן, האם קיים הבדל משמעותי מבחינת סיכויי קבלה בין סיבוב ראשון ושני (מעבר לעניין הקבלה המוקדמת ב- Columbia)?
    על פי נסיון העבר, הגשה בסבב הראשון עדיפה בד"כ. ישנן שנים בהם המצב מתהפך, וישנן תוכניות בהן המצב מתהפך. בשורה התחתונה, הרושם שלי הוא שבממוצע ההשפעה החיובית של פניה בסבב הראשון היא קטנה עד בינונית (בהרוורד יותר לכיוון הבינונית, בוורטון קטנה). מידת ההשפעה תלויה באיכות וכמות המועמדים הפונים בכל סבב ובמדיניות של ועדת הקבלה הספציפית באותה תוכנית באותה שנה. ההשפעה נעה לאורך השנים ב-"גלים" – ככל שיותר ישראלים פונים בסבב הראשון, כך היתרון של הסבב הראשון קטן (או של השני גדל), ואז יש פחות פונים בראשון, וחוזר חלילה…
    תודה מראש,
    טל
    בבקשה טל. מקווה שעזרתי.
    גילעם

aringo
    חבר

To: usamba13

שלום גילעם,
    ראשית רציתי לומר שכמות הזמן שאתה משקיע בפורום בלענות לשאלות של אנשים
    היא לא טריוויאלית – ואני מעריך זאת רבות !

הייתי שמח לקבל הערכה ראשונית לגבי סיכויי הקבלה שלי :

אני בן 28,
    סיימתי לאחרונה תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותוכנה בטכניון בממוצע 78,
    התחלתי לעבוד לפני כחודשיים בחברת תוכנה (סטארט-אפ) במרכז הארץ כמהנדס תוכנה,
    אני מתכנן להתחיל ללמוד ב Fall 2013
    ואני מתכוון להגיש מועמדות בסיבוב הראשון – כלומר האפליקישן צריך להיות מוכן עד אוקטובר 2012.

עד להתחלת הלימודים – יהייה לי ניסיון תעסוקתי במשרה מלאה של כשנתיים וחצי.
    מעבר למשרה המלאה שלי – אני עובד באופן עצמאי עם 2 שותפים נוספים על מיזם בתחום האינטרנט (אתר אינטרנט)
    ואפשר לכנות את התפקיד שלי בחברה כ : Founder & CTO.
    (מיזם שבפיתוח כבר בסביבות החצי שנה – ורק העתיד יוכל להגיד איך הוא יסתיים)

התחלתי לאחרונה להתנדב ב Amnesty – ארגון זכויות האדם.
    (כלומר בשאיפה עד להתחלת הלימודים יהייה לי רקורד של
    כשנתיים וחצי של פעילות התנדבותית באירגון בינלאומי מוכר)

בצבא שירתתי במודיעין שדה – ובשנה האחרונה של השירות הייתי סמל צוות
    (אחד מ 4 סמלים במחלקה שכללה כ 20 אנשים) ופיקדתי באופן ישיר על 5 אנשים
    ברוטציה : כלומר לפי סבבי היציאות – האנשים התחלפו ופיקדתי בצורה כזאת על כל המחלקה.

מאחר וה GPA שלי יחסית חלש – אני מתכנן לעשות את כל הדרוש עלמנת להוציא ציון בסביבות ה 720 – 750 ב GMAT
    (הוצאתי בזמנו 710 בפסיכומטרי), אחרי ה GMAT אגש ל TOEFL – ואני מאמין שאוכל להוציא ציון גבוה גם שם.

בהנחה ואני אעבוד באינטנסיביות איתכם בארינגו והקורות חיים שלי, החיבורים וההמלצות יהיו חזקים מאוד
    איך אתה מעריך את סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר הבאים :

מהטופ-10 :
    (אני בטוח אנסה להתקבל ל:)
    Stanford
    MIT
    Wharton
    Harvard

אני מתלבט לגבי האפשרות להגיש גם ל :
    Booth
    Duke
    Ross
    Kellogg

ואני מתלבט לגבי עוד 2 בתי ספר מה טופ-30 (אשמח לשמוע המלצות) :
    Dartmouth
    Cornell
    University of California (שניהן)
    NYU
    Yale
    University of North Carolina
    Carnegie Mellon

בהנחה של GMAT 730 ועל סמך ההנחות והנתונים שלמעלה, תהיה להערכתי מועמד בין תחרותי לסטרצ' (קרוב מאוד לתחרותי) ב-Dartmouth (טאק), ב-Yale ובברקלי, תחרותי ב-Duke, ב-NYU וב-Ross, בין תחרותי לחזק בקורנל וב-UCLA, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לחזק) ב-Carnegie Mellon, חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-UNC, בין תחרותי לסטרצ' בקלוג, ב-MIT וב-Booth, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בוורטון, וסטרצ' בהרוורד ובסטנפורד.
    תשקול אולי להגיש גם ל-McCombs (בי"ס שחזק הלימודי ניהול בסביבה טכנולוגית. תהיה שם להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית).
    (סה"כ אני מתכוון להגיש מועמדות ל 6-8 בתי ספר)
    תודה רבה על העזרה !
    בבקשה. בהצלחה!
    גילעם

Jehosh
    חבר

ואם אני בן 24 ואהיה בן 27 ב 2014? זה משפר את הסיכויים להארווארד וסטנפורד ?
    epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

Jehosh,

בשתי מילים, כן.

בהצלחה!

אור

eroica
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום גילעם,

ברצוני לשאול האם בעיני ועדות הקבלה יש הבדל רב בין תפקיד של מנהל משמרת האחראי על כ-200 עובדים
    לבין תפקיד של מנהל ישיר האחראי על צוות לדוגמא של 4 אנשים? האם תפקיד של מנהל משמרת נחשב ניסיון ניהולי
    או שלא?
    בתודה מראש,
    עידו

MoshikLavi
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום גילעם וצוות ארינגו,

אצטט את ההודעה שלי (עם תשובתכם) מלפני מספר חודשים:

"
    היי צוות ארינגו,

היי מושיק.

שמי משה (מושיק) לביא וקודם כל רציתי להגיד לכם כל הכבוד על ההשקעה בפורום ובאתר, מאוד מהנה לקרוא. תודה. כיף לשמוע!

שנית, אשמח להערכת סיכויי להתקבל לMBA למספר אוניברסיטאות שאני שוקל להגיש אליהן: (כמובן לסיבוב שני)
    Columbia
    MIT
    NYU
    Harvard
    Stanford
    Tuck
    Booth
    Wharton
    אני בן 25, בוגר ממר"ם ושירותי הצבאי היה ביחידת מחשוב (של ח"א, ללא קבע), ישירות לאחר הצבא עברתי לעבוד במוסד ביטחוני ישראלי (בתפקיד מחשובי) בארה"ב (וושינגטון) ואני עובד כאן עד היום.
    במקביל לעבודה FULL TIME, אני מסיים בקרוב תואר ראשון בתקשורת ופרסום באוניברסיטה ממוצעת בארה"ב (GPA: 3.96, SUMMA CUM LAUDE) ורוצה להתחיל ללמוד בספטמבר 2011.
    עשיתי GMAT לפני כשנה וקיבלתי 730 (מתמטיקה אחוזון 86, אנגלית אחוזון 89).
    ניהלתי מעל ל20 איש בתקופת הצבא, אין לי רקע התנדבותי כלל, קודמתי מספר פעמים בעבודתי הנוכחית וגם בצבא.
    אני לא יודע אם זה חיסרון, אך הבקשות שאגיש יהיו כאשר נשאר לי עוד סמסטר אחד לסיים את התואר הראשון (מסיים במאי 2011 ורוצה להתחיל MBA כבר בספטמבר 2011)

גם אני הגשתי במצב דומה… ברוב התוכניות שציינת זה יקשה משמעותית על קבלתך. כדאי להתכתב כבר עכשיו מול כל אחת מהתוכניות האלה, להסביר את המצב ולשמוע את תגובתם (התגובה עשויה לעזור לך בניסוח ההסבר לנושא באפליקיישן, ואולי בהחלטה באילו בתי"ס עדיף להשקיע/לא להשקיע בפניה אליהם במצב הזה).
    אם נניח שאין את הסוגיה הזו (נניח שהבי"ס אומר לך: אין שום בעיה, זה עניין טכני, תגיש), אז על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים וההמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-
    Tuck ו-NYU, בין תחרותי לחזק ב-Columbia, בין תחרותי לחזק (קרוב מאוד לתחרותי) ב- Wharton, Chicago ו-MIT ובין תחרותי לסטרץ' ב- Stanford וב-Harvard.

המון המון תודה,
    מושיק.

בבקשה. מקווה שעזרתי
    "

קודם כל המון תודה על התשובה :)

שנית, מפאת חוסר בזמן, הגשתי בשנה שעברה רק לTuck, Wharton וNYU (כולם סיבוב שני) ואחרי שהייה בWL של NYU ו-Tuck לא התקבלתי לאף בית ספר (עבדתי על החיבורים לבד ולצערי בלי יותר מדי זמן להשקיע בהם).

השנה אני מתכנן לעבוד איתכם על החיבורים ולהגיש שוב לבתי ספר מעט שונים: Columbia Early Decision, Tuck Early Decision, NYU R1, Haas R1, Booth R1, LBS R1, Esade R1, Harvard R1.

שאלתי העיקרית היא האם סיכויי הקבלה שלי עכשיו באמת גבוהים יותר בגלל שכבר סיימתי את התואר הראשון (מאי 2011) ואני לא מגיש כמו שנה שעברה תוך כדי התואר?
    חשוב לי לציין שעבדתי במשרה מלאה תוך כדי כל התואר הראשון שלי ונשארתי לעבוד באותו המקום ואותה המשרה גם לאחר סיום התואר (תחום התואר [תקשורת ופרסום] לא קשור ישירות למשרה שבה אני עובד).
    אני אהיה בן 26.5 בעת ההגשה, ז"א בן 27 וקצת עם תחילת הלימודים.

שאלתי השנייה היא אם יש בכלל טעם להגיש לTuck וNYU כאשר רק לפני מספר שבועות ירדתי מהWL שלהם ואני כבר מגיש שוב בלי שום שינוי משמעותי בחיי (פרט לסיום התואר)?

כמובן שאשמח לקבל את הערכתכם לסיכויים שלי בשאר בתי הספר שציינתי לעיל.

מודה לכם מקרב לב,
    מושיק.

aringo
    חבר

ואם אני בן 24 ואהיה בן 27 ב 2014? זה משפר את הסיכויים להארווארד וסטנפורד ?

להערכתי בהרוורד כן – עם הנתון הזה של גיל נמוך יותר (ממה שבטעות הנחתי) תהיה בין תחרותי לסטרצ' בהרוורד. בסטנפורד הערכתי היא שהנתון הזה ישפר מעט את סיכוייך ביחס להנחת הגיל הקודמת שלי (אם כי פחות השפעה מאשר בהרוורד).

בהצלחה!
    גילעם
    aringo
    חבר

To: eroica

שלום גילעם,

ברצוני לשאול האם בעיני ועדות הקבלה יש הבדל רב בין תפקיד של מנהל משמרת האחראי על כ-200 עובדים
    לבין תפקיד של מנהל ישיר האחראי על צוות לדוגמא של 4 אנשים? האם תפקיד של מנהל משמרת נחשב ניסיון ניהולי
    או שלא?

עפ"י נסיוננו בעניין הזה, בממוצע, ובהנחה ששאר הנתונים זהים (למשל, זהות החברה וטייטל התפקיד), ובהנחה שהתפקיד של מנהל המשמרת מנוסח בצורה שכמה שיותר נותנת תחושה של ניהול "רגיל":
    תפקיד של מנהל משמרת האחראי על 200 עובדים שקול (מבחינת הרושם שהוא יוצר, ומבחינת ה"נקודות" שהוא נותן לך על נושאי ניהול ומנהיגות) לתפקיד של מנהל של, נניח, 20-30 איש.
    כתבתי "בממוצע" כיוון שבנושא הזה סביר שלחברי ועדה שונים תהיה תחושה/התרשמות שונה.
    בתודה מראש,
    עידו
    בהצלחה עידו!
    גילעם

aringo
    חבר

To: MoshikLavi

שלום גילעם וצוות ארינגו,

אצטט את ההודעה שלי (עם תשובתכם) מלפני מספר חודשים:

"
    היי צוות ארינגו,

היי מושיק.

שמי משה (מושיק) לביא וקודם כל רציתי להגיד לכם כל הכבוד על ההשקעה בפורום ובאתר, מאוד מהנה לקרוא. תודה. כיף לשמוע!

שנית, אשמח להערכת סיכויי להתקבל לMBA למספר אוניברסיטאות שאני שוקל להגיש אליהן: (כמובן לסיבוב שני)
    Columbia
    MIT
    NYU
    Harvard
    Stanford
    Tuck
    Booth
    Wharton
    אני בן 25, בוגר ממר"ם ושירותי הצבאי היה ביחידת מחשוב (של ח"א, ללא קבע), ישירות לאחר הצבא עברתי לעבוד במוסד ביטחוני ישראלי (בתפקיד מחשובי) בארה"ב (וושינגטון) ואני עובד כאן עד היום.
    במקביל לעבודה FULL TIME, אני מסיים בקרוב תואר ראשון בתקשורת ופרסום באוניברסיטה ממוצעת בארה"ב (GPA: 3.96, SUMMA CUM LAUDE) ורוצה להתחיל ללמוד בספטמבר 2011.
    עשיתי GMAT לפני כשנה וקיבלתי 730 (מתמטיקה אחוזון 86, אנגלית אחוזון 89).
    ניהלתי מעל ל20 איש בתקופת הצבא, אין לי רקע התנדבותי כלל, קודמתי מספר פעמים בעבודתי הנוכחית וגם בצבא.
    אני לא יודע אם זה חיסרון, אך הבקשות שאגיש יהיו כאשר נשאר לי עוד סמסטר אחד לסיים את התואר הראשון (מסיים במאי 2011 ורוצה להתחיל MBA כבר בספטמבר 2011)

גם אני הגשתי במצב דומה… ברוב התוכניות שציינת זה יקשה משמעותית על קבלתך. כדאי להתכתב כבר עכשיו מול כל אחת מהתוכניות האלה, להסביר את המצב ולשמוע את תגובתם (התגובה עשויה לעזור לך בניסוח ההסבר לנושא באפליקיישן, ואולי בהחלטה באילו בתי"ס עדיף להשקיע/לא להשקיע בפניה אליהם במצב הזה).
    אם נניח שאין את הסוגיה הזו (נניח שהבי"ס אומר לך: אין שום בעיה, זה עניין טכני, תגיש), אז על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים וההמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-
    Tuck ו-NYU, בין תחרותי לחזק ב-Columbia, בין תחרותי לחזק (קרוב מאוד לתחרותי) ב- Wharton, Chicago ו-MIT ובין תחרותי לסטרץ' ב- Stanford וב-Harvard.

המון המון תודה,
    מושיק.

בבקשה. מקווה שעזרתי
    "

קודם כל המון תודה על התשובה :)

שנית, מפאת חוסר בזמן, הגשתי בשנה שעברה רק לTuck, Wharton וNYU (כולם סיבוב שני) ואחרי שהייה בWL של NYU ו-Tuck לא התקבלתי לאף בית ספר (עבדתי על החיבורים לבד ולצערי בלי יותר מדי זמן להשקיע בהם).

השנה אני מתכנן לעבוד איתכם על החיבורים ולהגיש שוב לבתי ספר מעט שונים: Columbia Early Decision, Tuck Early Decision, NYU R1, Haas R1, Booth R1, LBS R1, Esade R1, Harvard R1.

שאלתי העיקרית היא האם סיכויי הקבלה שלי עכשיו באמת גבוהים יותר בגלל שכבר סיימתי את התואר הראשון (מאי 2011) ואני לא מגיש כמו שנה שעברה תוך כדי התואר? אכן, וגם בשל העובדה שאתה מגיש בסיבובים ראשונים וב-Early Decision, שזה, בממוצע, טוב יותר לסיכויים (במידה קטנה עד בינונית) מאשר הגשות מאוחרות יותר.
    חשוב לי לציין שעבדתי במשרה מלאה תוך כדי כל התואר הראשון שלי ונשארתי לעבוד באותו המקום ואותה המשרה גם לאחר סיום התואר (תחום התואר [תקשורת ופרסום] לא קשור ישירות למשרה שבה אני עובד).
    אני אהיה בן 26.5 בעת ההגשה, ז"א בן 27 וקצת עם תחילת הלימודים.

שאלתי השנייה היא אם יש בכלל טעם להגיש לTuck וNYU כאשר רק לפני מספר שבועות ירדתי מהWL שלהם ואני כבר מגיש שוב בלי שום שינוי משמעותי בחיי (פרט לסיום התואר)?
    לדעתי כן. ראשית, בגלל שאתה מגיש מוקדם יותר השנה וסביר שזה יעזור בשתי התוכניות האלה. שנית, בגלל שבהגשה הנוספת אתה מראה נחישות ועקביות ברצון שלך להתקבל לשתי התוכניות האלה. ושלישית, בגלל סיום התואר.

כמובן שאשמח לקבל את הערכתכם לסיכויים שלי בשאר בתי הספר שציינתי לעיל.
    בהנחה של חיבורים וההמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק ב-Tuck, ב-ESADE וב-NYU, בין תחרותי לחזק ב-Columbia, ב-LBS וב-Haas, תחרותי ב-Chicago ובין תחרותי לסטרץ' ב-Harvard.
    מודה לכם מקרב לב,
    מושיק.

בבקשה מושיק. בהצלחה!

גילעם

eroica
    חבר

היי גילעם,
    אתה יכול לפרט בכמה הכוונה לניהול "רגיל" ואתה כמה זה יכול לבוא לידי ביטוי בתפקיד של מנהל משמרת?
    תודה,
    עידו
    ilya
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

Dear forum managers,

I am a 29y.o Israeli living in Beijing, China

I have been living here for the last three years, after my graduation from Hebrew University, with a BA in Economics and East Asian studies – with a 91.5 GPA

I have taken the GMAT 3 years ago and scored 710

In Beijing, I run a company that I have founded 1.5 years ago, which is an innovative language and culture center that was covered more then 20 times by the local press and has recently broken even
    (www.cultureyard.net)
    The company has 4 full and about 20 part time employees (both local and Foreign

I am interested in learning an MBA to learn better management skills and to enrich my personal network
    In the future, I would be interested in been involved in other project related to China

An important factor is that since my company is just now braking even, and I was the only investor, finances
    are an issue

I have a few questions:
    1) which programs would you recommend me to apply to and what would be my chances?
    2) what would be a good time to apply? (taking into consideration that my GMAT is only valid for another two years and I will be turning 30 next year)
    3 are there programs that you think I might be eligible for a scholarship at

Thank you in advance

With kind regards,

Ilya.

aringo
    חבר

To: eroica

היי גילעם,
    אתה יכול לפרט בכמה הכוונה לניהול "רגיל" ואתה כמה זה יכול לבוא לידי ביטוי בתפקיד של מנהל משמרת?
    הכוונה לפעילויות כגון ביצוע הערכות תקופתיות, החלטה על העלאות שכר ובונוסים, מתן הוראות/הנחיות שהן מעבר ליום-יום, השתתפות בבניית/הגדרת תהליכים, הגדרת יעדים תקופתיים, גיוס אנשי צוות חדשים. ככל שתתאר תפקיד של מנהל משמרת שכלל חלק מהפעילויות האלה, כך התחושה תהיה יותר של ניהול "רגיל". בנוסף, יש את השאלה של הטייטל. האם הטייטל של "מנהל משמרת" הוא מדוייק ורשמי? או שהטייטל לא היה ממש מוגדר רשמית וניתן היום, בתיאום עם המנהל שלך מאז, לקבוע טייטל מדוייק שישקף יותר תחושה של ניהול "רגיל"?

תודה,
    עידו

בבקשה עידו. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: ilya

Dear forum managers,

I am a 29y.o Israeli living in Beijing, China

I have been living here for the last three years, after my graduation from Hebrew University, with a BA in Economics and East Asian studies – with a 91.5 GPA I am assuming this is a high GPA, but not considered distinction.

I have taken the GMAT 3 years ago and scored 710

In Beijing, I run a company that I have founded 1.5 years ago, which is an innovative language and culture center that was covered more then 20 times by the local press and has recently broken even
    (www.cultureyard.net)
    The company has 4 full and about 20 part time employees (both local and Foreign
    Impressive!

I am interested in learning an MBA to learn better management skills and to enrich my personal network
    In the future, I would be interested in been involved in other project related to China

An important factor is that since my company is just now braking even, and I was the only investor, finances
    are an issue

I have a few questions:
    1) which programs would you recommend me to apply to and what would be my chances?

I am going to assume that, given your current role and goal stated above, you are mostly interested in programs which are strong in general management and/or entrepreneurship. Under the assumption of strong essays and recommendations, our experience shows that you will be a strong candidate at Babson, with potential for a significant scholarship. Competitive-to-strong (closer to competitive) at Darden and Michigan, competitive to strong at Cornell (some potential for scholarships at Cornell and Michigan), competitive at INSEAD and IMD, competitive to stretch at Harvard, and stretch at Stanford.
    You can find past scholarship info about these programs at http://www.aringo.co.il/programs.
    2) what would be a good time to apply? (taking into consideration that my GMAT is only valid for another two years and I will be turning 30 next year)
    Given your age, and assuming that your career/business is not going to take a dramatic turn in the coming year, I'd say it's quite important that you apply ASAP for programs starting in September 2012 (you can always apply again next year).
    3 are there programs that you think I might be eligible for a scholarship at
    See above. In addition, consider Tepper and UNC (in both you are a strong candidate with potential for a significant scholarship) although their areas of strength probably do not closely match your interests.
    Thank you in advance

With kind regards,

Ilya.

Hope this helps. Good luck Ilya!
    Gilam

thesmallprint
    חבר

אני נמצא כרגע בהתמחות במשפטים אותה אני מסיים במרץ 2012, ולאחר מכן אני ניגש לבחינות ההסמכה במאי. האם בהתחשב בכך שלא אוכל ללמוד לג'ימאט בתקופה הזאת זה ריאלי לשאוף להתחיל ללמוד בשנת 2012-2013? מתי מתחיל הליך הקבלה לשנה זו?
    aringo
    חבר

To: thesmallprint

אני נמצא כרגע בהתמחות במשפטים אותה אני מסיים במרץ 2012, ולאחר מכן אני ניגש לבחינות ההסמכה במאי. האם בהתחשב בכך שלא אוכל ללמוד לג'ימאט בתקופה הזאת זה ריאלי לשאוף להתחיל ללמוד בשנת 2012-2013? מתי מתחיל הליך הקבלה לשנה זו?
    אם אני מבין נכון, תוכל להתחיל ללמוד ל-GMAT במאי-יוני 2012 הכי מוקדם. אם תעבוד די באינטנסיביות, תוכל להספיק להגיש לפחות חלק מהבקשות בסיבובים הראשונים (אזור אוקטובר 2012 ברוב התוכניות) לתחילת לימודים בספטמבר 2013. אם לא, תוכל להגיש את הבקשות בסיבובים שניים (ינואר 2013 ברוב התוכניות) שבממוצע הם קצת פחות טובים (בהיבט של סיכויים) מהסיבוב הראשון (אך יש מקרים בהם המצב הוא שקול או אף הפוך!).
    ראה גם בעניין הזה:
    בהצלחה!
    thesmallprint
    חבר

בהמשך להודעתי הקודמת, נראה לי שלא הובנתי נכון. אני רוצה להתחיל ללמוד ב2012-2013, לא 2013-2014.

בכל מקרה אני חושב שהתשובה שלך עונה לי על השאלה ואני אתחיל ללמוד כבר עכשיו לג'ימאט.

בהקשר זה רציתי לבדוק שתעריך את סיכויי הקבלה שלי ל-TOP 10 בארה"ב ולLBS או INSEAD באירופה בהתחשב בנתונים הבאים:

סיימתי תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים בעברית בממוצע 87.7 (אחוזון 25 בכיתה). אני כרגע מסיים התמחות במחלקה הבינלאומית של אחד ממשרדי עו"ד המובילים במדינה. אני מאמין שבג'ימאט אני אוציא ציון גבוה בהתחשב ברמת האנגלית שלי ובציון הפסיכומטרי (740).

במהלך הלימודים הייתי פעיל בפרוייקט של ייעוץ עסקי לארגונים מהמגזר השלישי. בנוסף למדתי סמסטר באוסטרליה במסגרת תוכנית חילופי סטודנטים שם הייתי פעיל באגודת הסטונדטים היהודיים.

לפני הלימודים עבדתי בישראל כנציג שירות לקוחות טלפוני של חברת AOL האמריקאית (במסגרת פרויקט Outsourcing), וכעבור מספר חודשים ניהלתי שם צוות.

שירתתי בצבא בהתנדבות והשירות לא היה משמעותי במיוחד

aringo
    חבר

To: thesmallprint

בהמשך להודעתי הקודמת, נראה לי שלא הובנתי נכון. אני רוצה להתחיל ללמוד ב2012-2013, לא 2013-2014.
    בכל מקרה אני חושב שהתשובה שלך עונה לי על השאלה ואני אתחיל ללמוד כבר עכשיו לג'ימאט.

בהקשר זה רציתי לבדוק שתעריך את סיכויי הקבלה שלי ל-TOP 10 בארה"ב ולLBS או INSEAD באירופה בהתחשב בנתונים הבאים:

סיימתי תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים בעברית בממוצע 87.7 (אחוזון 25 בכיתה). אני כרגע מסיים התמחות במחלקה הבינלאומית של אחד ממשרדי עו"ד המובילים במדינה. אני מאמין שבג'ימאט אני אוציא ציון גבוה בהתחשב ברמת האנגלית שלי ובציון הפסיכומטרי (740).

במהלך הלימודים הייתי פעיל בפרוייקט של ייעוץ עסקי לארגונים מהמגזר השלישי. בנוסף למדתי סמסטר באוסטרליה במסגרת תוכנית חילופי סטודנטים שם הייתי פעיל באגודת הסטונדטים היהודיים.

לפני הלימודים עבדתי בישראל כנציג שירות לקוחות טלפוני של חברת AOL האמריקאית (במסגרת פרויקט Outsourcing), וכעבור מספר חודשים ניהלתי שם צוות.

שירתתי בצבא בהתנדבות והשירות לא היה משמעותי במיוחד

על סמך הנתונים שלמעלה ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל ציון GMAT 710, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בתוכניות כגון INSEAD, מישיגן, NYU, דרדן, טאק, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-LBS, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בקלוג, ב-MIT ובקולומביה, בין תחרותי לסטרצ' בוורטון ובשיקגו וסטרצ' בהרוורד ובסטנפורד.
    ניתן לראות כאן דירוגים, נתוני מלגות ותחומי חוזק של התוכניות האלה:
    בהצלחה!

MOTTI
    חבר

שלום גלעם אני אשמח אם תעזור לי בכך שתעריך הסיכויים שלי להתקבל ל: INSEAD,UCLA,MICHIGAN,HEC,RSM

בגדול, בצבא הייתי במשטרה הכחולה בתפקיד שוטר סיור לאחר עשרה חודשים קודמתי לראש צוות (צוות של שני אנשים..)
    סיימתי קורס שוטרים בהצטיינות.

לאחר השירות הצבאי התחלתי ללמוד במכללה למנהל, מדעי המחשב במסלול ערב ובמקביל התחלתי לעבוד בתור מלצר
    במסעדה תוך מספר לא רב של חודשים קודמתי לסגן הראשון מתוך שלושה סגנים למנהל המסעדה. במסעדה עובדים 70 עובדים, 13 מנהלי משמרות (מסעדה גדולה מאוד).סה"כ שנתיים.

כרגע אני עובד במשרת סטודנט, בחברת היי טק גדולה ובמקביל ניגש בקרוב לגי מאט. ממוצע תואר 83,
    ציון גי מאט בין 680 ל 700.

אני רוצה להתחיל ללמוד בעוד שנה שנתיים.היום אני בן 26.

מה להערכתך הם הסיכויים שלי?

yar2
    חבר

שלום, כבר שאלתי את השאלה הזאת בפורום קולומביה,
    אני מתכנן להגיש מועמדות השבוע לקולומביה להרשמה מוקדמת לספטמבר 2012, בעיקר כי כבר הכנתי את כל החיבורים.
    אבל התפתחויות מהשבוע האחרון (הזדמנות קריירה די נדירה) גורמות לי לחשוב שגם אם אני אתקבל, אני אולי ארצה לדחות את הלימודים בשנה (ל-2013)

אני שואל את השאלה פה שוב בתקווה שאולי יהיה פה מישהו שמכיר מקרה שזה הצליח.

תודה מראש.

ariel1
    חבר

אהלן

אני מתעניין בתוכנית של BABSON COLLEGE, מבדיקה באתר שלהם הם דורשים לבחון אם התואר הראשון שקול לתואר אמריקאי

All applicants to our MBA programs must have a degree from an accredited college or university that is equivalent to a four-year U.S. bachelor’s degree

האם יש דרך לחסוך את השירות היקר הזה (באוניברסיטאות אחרות פשוט מבקשים גליון ציונים באנגלית) ?

תודה מראש !

aringo
    חבר

To: MOTTI

שלום גלעם אני אשמח אם תעזור לי בכך שתעריך הסיכויים שלי להתקבל ל: INSEAD,UCLA,MICHIGAN,HEC,RSM

בגדול, בצבא הייתי במשטרה הכחולה בתפקיד שוטר סיור לאחר עשרה חודשים קודמתי לראש צוות (צוות של שני אנשים..)
    סיימתי קורס שוטרים בהצטיינות.

לאחר השירות הצבאי התחלתי ללמוד במכללה למנהל, מדעי המחשב במסלול ערב ובמקביל התחלתי לעבוד בתור מלצר
    במסעדה תוך מספר לא רב של חודשים קודמתי לסגן הראשון מתוך שלושה סגנים למנהל המסעדה. במסעדה עובדים 70 עובדים, 13 מנהלי משמרות (מסעדה גדולה מאוד).סה"כ שנתיים.

כרגע אני עובד במשרת סטודנט, בחברת היי טק גדולה ובמקביל ניגש בקרוב לגי מאט. ממוצע תואר 83,
    ציון גי מאט בין 680 ל 700.

אני רוצה להתחיל ללמוד בעוד שנה שנתיים.היום אני בן 26.

מה להערכתך הם הסיכויים שלי?

שלום מוטי. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 690, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב-HEC, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-UCLA, ובין תחרותי לסטרצ' באינסאד ובמישיגן.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

גילעם

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: ariel1

אהלן

אני מתעניין בתוכנית של BABSON COLLEGE, מבדיקה באתר שלהם הם דורשים לבחון אם התואר הראשון שקול לתואר אמריקאי

All applicants to our MBA programs must have a degree from an accredited college or university that is equivalent to a four-year U.S. bachelor’s degree

האם יש דרך לחסוך את השירות היקר הזה (באוניברסיטאות אחרות פשוט מבקשים גליון ציונים באנגלית) ?

תודה מראש !

שלום אריאל,
    ההתמחות שלנו היא איך להתקבל לשלושים התוכניות המובילות, לכן אני קצת פחות מתמצא בתוכנית של בבסון… עם זאת, ע"פ נסיוננו, הדרישה שציינת למעלה היא דרישה נפוצה של תוכניות MBA ובדרך כלל תואר ראשון ישראלי מאוניברסיטה מוכרת בארץ עומד בדרישה הזו. ישראלים שהתקבלו בעבר לבבסון עשו בארץ תואר ראשון רגיל של 3 שנים.
    לא ציינת מהו התואר הראשון שלך, אבל בכל אופן מומלץ לוודא סופית מול ביה"ס אם אתה לא בטוח.
    בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

snowbolster
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

שלום גילעם,

אני עכשיו כותב אסייז לוורטון בנוגע להחלטה חשובה שביצעתי והאם הייתי מבצע אותה גם היום.

אני מתלבט בין 2 נושאים לכתוב עליהם: א) אני יכול לכתוב על זה שלא נשארתי בקבע אחרי צבא, ולהכניס את כל הקטע של מנהיגות, עבודת צוות, חוסר יצירתיות במסגרת וכד.
    ב) אני יכול לכתוב על זה שבחרתי ממש לפני כמה חודשים לעבוד בחברה קטנה ופחות מוכרת עם אפיק התקדמות ומקום לנתינה אישית לבין חברה בין הגדולות בעולם במקצוע שרצתה שאני אתחייב לכמות שנים מסויימת.

מה לדעתך יהיה סיפור יותר טוב, איפה אני אראה יותר מיוחד? כרגע אני חושב שעדיף שאני אלך על הסיפור הצבאי כי זה כנראה יותר מיוחד עבורם מבחירה של מקומות עבודה.

אשמח לתגובתך בהקדם.

aringo
    חבר

שלום גילעם,

אני עכשיו כותב אסייז לוורטון בנוגע להחלטה חשובה שביצעתי אני מניח שהכוונה שלך לחיבור על הזדמנות שויתרת עליה והאם הייתי מבצע אותה גם היום.

אני מתלבט בין 2 נושאים לכתוב עליהם: א) אני יכול לכתוב על זה שלא נשארתי בקבע אחרי צבא, ולהכניס את כל הקטע של מנהיגות, עבודת צוות, חוסר יצירתיות במסגרת וכד.
    ב) אני יכול לכתוב על זה שבחרתי ממש לפני כמה חודשים לעבוד בחברה קטנה ופחות מוכרת עם אפיק התקדמות ומקום לנתינה אישית לבין חברה בין הגדולות בעולם במקצוע שרצתה שאני אתחייב לכמות שנים מסויימת.

מה לדעתך יהיה סיפור יותר טוב, איפה אני אראה יותר מיוחד? כרגע אני חושב שעדיף שאני אלך על הסיפור הצבאי כי זה כנראה יותר מיוחד עבורם מבחירה של מקומות עבודה.

כדי לענות על התשובה הזו היטב, צריך להכיר את שאר החיבורים וההמלצות שלך – אילו תכנים נמצאים שם? למשל, אם יש שם כבר את התכנים המרשימים שאפשר להכניס לגבי הצבא, אז זה "מחליש" את האופציה הראשונה שציינת. או למשל, אם החברה הקטנה הנוכחית מקדמת את המטרות המקצועיות שהצגת בחיבור הראשון, אז אולי זה מחזק את האופציה השניה. עוד דוגמה – אם החיבורים שלך מקדמים כבר היטב תכונות של יזמות ויוזמה, אז זה מחליש קצת את האופציה השניה.
    על פניו, על סמך המידע שבידי כרגע, האופציה השניה נשמעת לי חזקה יותר:
    – ראשית, זו הזדמנות להזכיר שהיתה לך הצעת עבודה מהחברה המרשימה X (אני מניח שזה לא מוזכר במקום באפליקיישן, ויהיה כנראה חבל לא להזכיר את זה).
    – שנית, את התכנים על הצבא לגבי עבודת צוות ומנהיגות סביר שאפשר להכניס דרך מקומות אחרים (קורות חיים? חיבורים? המלצות?).
    – הנושא של חוסר יצירתיות במסגרת הוא טיפה "שלילי" אז ספק עד כמה הוא מקדם את המועמדות שלך.
    – אני מנחש שדרך האופציה השניה הקורא יכול לחזק את ההרגשה שלו שתוכנית הקריירה שלך ריאלית ו/או שיש לך רקע מתאים כדי להגשים אותה.
    – ההחלטה השניה טיפה מחזקת תכונות שועדת הקבלה מחפשת כמו יזמות ונכונות לקחת סיכונים.
    אשמח לתגובתך בהקדם.
    מקווה שעזרתי. בהצלחה!

מוצגות 50 תגובות – 1,301 עד 1,350 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.