Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • ayab
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: aringo

Hi Gilam,

I am 25 years old. I finished my Bsc in electrical engineering and computer science at Tel Aviv University (85 GPA), received 700 on the GMAT, and am currently taking a few classes in Tel Aviv University's business school.

I am interested in subscribing to Berkeley's Master of Financial Engineering program (MSc) and I would like to know if you can recommend of anyone who can help me with my application. Does Aringo deal with Msc applications as well as MBA applications?

Thanks in advance,

Aya

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: ayab

I think that Chicago GSB's concentration of Analytical Finance (one of the available concentrations) will be a great fit for your needs and background

A

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: ofer1

שלום גלעם

קודם כל ברצוני להודות לך על האינפורמציה הרבה והחשובה שהעברת בכנס לפני חודשיים תודה!

אני בוגר רפואה בן 30 ומתחיל השנה סטאג. בצבא הייתי חובש קרבי בחיל אוויר והעברתי הדרכות למילואימניקים,עבדתי כשנתיים במכירות ברשת אלקטרוניקהבמהלך לימודי,בשיעורים פרטיים דרך משרד המדע , והייתי שותף לפרוייקטים התנדבותיים-אך לא בתפקיד ניהולי …רציתי להתנדב לאורך שנת הסטאג על מנת לשדרג את קורות החיים והוצעו לי מספר אופציות שבינהן אני מתלבט

איזו אופצייה לדעתך עדיפה על מנת לשפר את סיכויי הקבלה להרווארד או אוניברסיטה אחרת מהטופ 10 ?

1. מגייס כספים מחברות גדולות במשק לפרוייקט של הסוכנות היהודית

2.רכז סניף בארגון "לתת" במסגרת התפקיד אני אחראי על מספר מתנדבים ותפעול שוטף של איסוף המזון בסניף

3.פרוייקט קהילתי בו אני מנהל 4 סטודנטים בהפעלה והקמת מרכז לימודי בשכונת מצוקה בירושלים

אשמח אם תדרג לי את 3 האופציות

עופר, התחושה שלי היא שאופציה 3 היא החזקה ביותר, וזאת ההנחה שבאומרך "מספר מתנדבים" באופצייה 2, כוונתך למשהו בסדר גודל של 3-5. תחת הנחה זו, אופציה 3 נותנת לך ניהול של כמות דומה של אנשים (אם באופציה 3 הכוונה לסטודנטים שכירים, זה עושה אותה אף חזקה יותר) וכן יש בה את אלמנט ההקמה (אם הבנתי נכון) – מה שעשוי לתת לך נקודות על admission drivers כגון יוזמה, יכולת שכנוע והבאת תוצאות.הישגים (הקמת משהו חדש).

על רקע הנסיון הניהולי שנותנת אופציה 2, ואשר אתה מציין כחולשה יחסית, נשמע שאופציה 2 חזקה יותר מאופציה 1.

סביר כי אופציה 3 היתה חזקה אף יותר ממה שהיא כרגע אם הפעילות/המרכז המוקם היה קשור לתחום הרפואה/ריפוי (מה שסביר שהיה מתחבר חזק יותר עם תוכנית הקריירה שלך).

האם בכלל תהיה להתנדבות זו משמעות לדעתך?
    אני חושב שעיקר הבעייה אצלי זה שלא ניהלתי אנשים תחתי למרות שהייתי שותף בפרוייקטים שונים-האם יש דרך אחרת לתקן את הנתון החסר-האם התנדבות זו היא הדרך הנכונה -או שעלי למצוא עבודה כלשהי במשרה חלקית?

להערכתי אופציות 2 ו-3 יתרמו תרומה קטנה עד בינונית למועמדותך (סביר שבינונית באופציה 3). אם היה מדובר בעבודה ולא בהתנדבות סביר כי התרומה למועמדותך בהקשר של מנהיגות היתה גדולה יותר, אך התרומה בהקשר של community contribution (שהוא בד"כ admission driver חשוב פחות מאשר מנהיגות, בייחוד בהקשר של הטייטל "רופא", אשר לכשעצמו, בהצגה נכונה, עשוי להביא כמה "נקודות" על תרומה לקהילה) היתה קטנה יותר. עם זאת, אם באופציה 3 אכן מדובר בהקמה, אז יש לנו כאן תועלות (יוזמה, תוצאות וכו' – שהוזכרו למעלה) אשר סביר כי לא יהיו לך במרבית המשרות החלקיות שתוכל למצוא. ולסיום, ישנו השיקול של היכולת להצליח בסטאז' במקביל למשרה חלקית, וישנה השאלה אם המשרה החלקית תהיה קשורה לתחום הרפואה (מה שיהפוך אותה לחזקה יותר). מקווה שהצגת השיקולי השונים תסייע לך לבחור נכון…

שוב המון תודה על כל העזרה פה בפורום

בבקשה, ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: benr

שלום לגלעם ולחברי הפורום המצויין הזה,

כמו רבים בפורום זה, אני מתלבט לגבי המשך לימודי בתחום המקצועי או הניהולי.

קצת רקע:

• בן 26. עדיין בצבא (עתודאי). עוד שנה משתחרר
    • תואר 1 במדעי המחשב מהטכניון בממוצע 90 אניח שבטכניון זו הצטיינות…
    • תואר 2 במדעי המחשב מאוניברסיטת תא בממוצע 92
    • נסיון תעסוקתי רב בתחום המחשבים (שנתיים לפני צבא וכמובן בצבא) – כרגע 7 שנות נסיון טכני
    • ניהול – הובלתי פרוייקט של 3-5 אנשים למשך שנה וחצי, ניהלתי צוות של 12 אנשים למשך שנה וחצי וכעת אני מוביל מדור של 25 איש (בסהכ אעשה זאת לתקופה של שנה וחצי)
    • נסיון (4 שנים) בהובלת פרוייקטים מורכבים ואפילו מספר כאלו במקביל
    • המלצות אופציונליות: מנחה לתואר השני, מפקדים מהצבא..
    • פסיכומטרי דיי טוב, אז אני משער שגם הGMAT יהיה סביר

מכיוון ואני מתלבט האם להתחיל MBA בארץ או בחו"ל, כרגיל, מה שיקבע בסוף זה רמת האוניברסיטאות והסיכוי למלגה.

מהן האפשרויות העומדות בפני בTOP10 ?
    מקווה שהבנתי נכון את השאלה… להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT סביב 700 תהיה מועמד תחרותי (קצת לכיוון הסטרצ') בהרוורד, סטרצ' בסטנפורד, תחרותי בוורטון, בשיקגו, בקולומביה, ב-MIT, באינסאד ובקלוג, תחרותי עד חזק (עם פוטנציאל למילגה משמעותית) בטאק, בברקלי ובמישיגן, וחזק (עם פוטנציאל למילגה משמעותית) בדרדן וב-דיוק.

מה עוד כדי לי לעשות בשנה הקרובה כדי לשפר סיכויי?
    נשמע שאתה בכיוון הנכון… יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לחשוב על אפשרות לחדש התנדבות שעשית בעבר (אם יש כזו. להתחיל כרגע התנדבות חדשה יכול לסייע אך יכול גם לפגוע אם זה ייראה "תפור" לצורך האפליקיישן), לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), להוציא GMAT טוב, לכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.
    ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

תודה מראש!

בבקשה ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: ido chen

Hi Gilam!

I am 26 years old. I finished my bachlor degree in economics and acounting in Bar ilan university with a 85 GPA. For the past year I am employed as an intern at PWC Israel, in an audit team. I will take the december 2007 CPA bar exam. I would like to begin the MBA program in September 2009 at one of the top ten schools.

During university, i was employed as an personal assitant to vice presidant of marketing in an investment company.

I did a four year military service in an elite field unit, the last two years i served as a commander in top secret missons.

I plan to take a GMAT course after the CPA bar and estimate the i will get about 700 and more.

I would appreciate it very much if you could estimate my chances on acceptance to the top ten schools.

Ido, assuming strong essays and recommendations, and under the above assumptions/information, my impression is that you will be a competitive-to-strong candidate in programs such as Duke, Darden, UCLA, Cornell. You will be competitive at Tuck, Berkeley (a bit towards stretch) and NYU, competitive-to-stretch at Wharton, Kellogg, MIT, Chicago. Harvard and Stanford will be a stretch.

Thanks again,

Ido

You're welcome. Good luck!

The aringo Team
    (Gilam)

aringo
    חבר

To: ayab

Hi Gilam,

I am 25 years old. I finished my Bsc in electrical engineering and computer science at Tel Aviv University (85 GPA), received 700 on the GMAT, and am currently taking a few classes in Tel Aviv University's business school.

I am interested in subscribing to Berkeley's Master of Financial Engineering program (MSc) and I would like to know if you can recommend of anyone who can help me with my application. Does Aringo deal with Msc applications as well as MBA applications?

Aya, I am not familiar with anyone who specializes in MFE or similar program (MiF etc.). We sometimes help with MFE applications, if we have the room and feel we could fit well with the specific candidate's needs.

Thanks in advance,

Aya

You're welcome. Good luck Aya!

The aringo Team
    (Gilam)

Ori1
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום גילעם

אני רוצה ללמוד תואר שני במנהל עסקים בטופ 30 . ידוע לי שתנאי קבלה בסיסי הוא ממוצע 80 ומעלה של התואר הראשון.

ממוצע התואר הראשון שלי 77. תואר ראשון במשפטים.

האם ממוצע זה מחסל את סיכויי להתקבל לטופ 30?

האם כדאי לי לנסות לתקן את הממוצע למשל בקורסים באוניברסיטה הפתוחה?

יודגש כי המכללה לא מאפשרת תיקון ציונים והוספת קורסים.

בתודה מראש

אורי

hedggie
    חבר

שלום,

רציתי לקבל הערכה לגבי סיכויי הקבלה שלי ללימודי אם. בי. איי. ב- TOP 20

על עצמי בקליפת אגוז:

1. אני בת 27, עורכת דין במקצועי מזה כשנתיים.

2. סיימתי תואר ראשון במשפטים באוניבסיטה העברית בציון 87.

3. מבחינת ניסיון תעסוקתי: אני עובדת בעריכת דין כשנה וחצי. לפני כן עשיתי התמחות וטרום התמחות במשך שנה וחצי בסה"כ. כעורכת דין, הייתי אחראית עד היום על עבודת ארבעה-חמישה מחמחים. מה זה אומר? לצורך ביצוע חלק מהמשימות שלי מוצמדים אלי מתמחים שמבצעים את העבודה תחת פיקוחיי. אני בודקת את העבודה שלהם, מעירה הערות, מנחה אותם וכו'.

לאור העובדה שמרבית המוסדות המובחרים, אם לא כולם, כך הבנתי, דורשים ניסיון ניהולי, האם הנתונים שלי בהיבט התעסוקתי לא יאפשרו לי להתקבל לטופ 20.

4. מכיוון שעד עכשיו עבדתי רק במקום אחד, הן בטרום התמחות, הן בהתמחות והן בעריכת דין, תהיה לי בעיה להשיג המלצה יותר ממעסיק אחד. מה אתם ממליצים לי לעשות בהקשר הזה? בעבר שקלתי להתנדב, אך לאור עבודה במשרה מאוד מלאה, לא הצלחתי למצוא זמן לזה. כדאי לי בכל זאת לנסות למצוא מקום להתנדבות על מנת להגדיל את הסיכויים שלי?

5. טרם עשיתי ג'ימאט, אך אני מתעתדת לעשותו בקרוב. עשיתי בעבר טופל והוצאתי 250. אם אחליט להגיש את מועמדותי ללימודים בחו"ל, אני מתכוונת כמובן לשפר את הציון.

אודה לקבלת תשובתכם לגבי הסיכויים שלי וגם המלצה/עצה איך ניתן להגדיל אותם.

תודה רבה מראש.

elad86
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

היי גילעם,

קודם כל תודה רבה על נכונתך לענות בפורום זה ובכלל כל הכבוד לארינגו.

אני בן 29 מהנדס אלקטרוניקה בוגר המכון הטכנולוגי חולון , עשיתי את התואר במסגרת המסלול הגמיש המאפשר עבודה ולימודים וסיימתי בממוצע של 79. תוך כדי התואר עבדתי במשרה מלאה ובעל ניסיון של כשבע שנות עבודה בתחום מאוד ספציפי של מקורות אנרגיה.

כמו כן אני מחזיק בתעודה של מנהל חשבונות בכיר, עסקתי בכך תוך כדי שירותי הצבאי- שותף במשרד מנהלי חשבונות.

הייתי בין המקימים של החברה הנוכחית בה אני עובד וכיום אני סגן מנהל פיתוח ואחראי גם על קשרי לקוחות ותמיכה טכנית למוצר בארץ ובעולם מנהל צוות של 7 אנשים. במהלך סבב ההשקעה האחרון בחברה עסקתי גם במצגות והסברים טכניים לכמה גופי השקעה גדולים בארץ.

יש לי קשרים טובים עם כמה שמות מאוד בולטים בענף ההשקעות וההון סיכון הישראלי ואין לי שום בעיה לקבל מהם המלצות חמות.

נרשמתי לקורס GMAT (מתחיל באמצע מרץ) פוטנציאל להוציא בסביבות ה- 700.

היות והייתי רוצה להתמחות בתחום המימון וההון סיכון, ברצוני לדעת את סיכוי הקבלה שלי ל: .Chicago GSB, LBS and Wharton

בתודה רבה,

אלעד

aringo
    חבר

To: Ori1

שלום גילעם

אני רוצה ללמוד תואר שני במנהל עסקים בטופ 30 . ידוע לי שתנאי קבלה בסיסי הוא ממוצע 80 ומעלה של התואר הראשון.

ממוצע התואר הראשון שלי 77. תואר ראשון במשפטים.

האם ממוצע זה מחסל את סיכויי להתקבל לטופ 30?
    אורי, בכל שנה בשנים האחרונות התקבלו ישראלים עם ממוצע של 75-79 (ולעיתים 70-74) לטופ-10 (ובהחלט גם לטופ-20 ו-30). ראה לגבי תנאי הקבלה:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

האם כדאי לי לנסות לתקן את הממוצע למשל בקורסים באוניברסיטה הפתוחה?
    אם תסיים כמה קורסים בהצטיינות או בציונים גבוהים באוניברסיטה הפתוחה, בייחוד בתחום בו אתה אולי יכול להתפס כחזק פחות (למשל: מתמטיקה?), הדבר יתרום למועמדותך במידה בינונית עד נמוכה (קרוב יותר לנמוכה) להערכתי.

יודגש כי המכללה לא מאפשרת תיקון ציונים והוספת קורסים.

בתודה מראש

אורי

בבקשה ובהצלחה אורי!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: hedggie

שלום,

רציתי לקבל הערכה לגבי סיכויי הקבלה שלי ללימודי אם. בי. איי. ב- TOP 20

על עצמי בקליפת אגוז:

1. אני בת 27, עורכת דין במקצועי מזה כשנתיים.

2. סיימתי תואר ראשון במשפטים באוניבסיטה העברית בציון 87.

3. מבחינת ניסיון תעסוקתי: אני עובדת בעריכת דין כשנה וחצי. לפני כן עשיתי התמחות וטרום התמחות במשך שנה וחצי בסה"כ. כעורכת דין, הייתי אחראית עד היום על עבודת ארבעה-חמישה מחמחים. מה זה אומר? לצורך ביצוע חלק מהמשימות שלי מוצמדים אלי מתמחים שמבצעים את העבודה תחת פיקוחיי. אני בודקת את העבודה שלהם, מעירה הערות, מנחה אותם וכו'.

לאור העובדה שמרבית המוסדות המובחרים, אם לא כולם, כך הבנתי, דורשים ניסיון ניהולי, האם הנתונים שלי בהיבט התעסוקתי לא יאפשרו לי להתקבל לטופ 20.

4. מכיוון שעד עכשיו עבדתי רק במקום אחד, הן בטרום התמחות, הן בהתמחות והן בעריכת דין, תהיה לי בעיה להשיג המלצה יותר ממעסיק אחד. מה אתם ממליצים לי לעשות בהקשר הזה? בעבר שקלתי להתנדב, אך לאור עבודה במשרה מאוד מלאה, לא הצלחתי למצוא זמן לזה. כדאי לי בכל זאת לנסות למצוא מקום להתנדבות על מנת להגדיל את הסיכויים שלי?

5. טרם עשיתי ג'ימאט, אך אני מתעתדת לעשותו בקרוב. עשיתי בעבר טופל והוצאתי 250. אם אחליט להגיש את מועמדותי ללימודים בחו"ל, אני מתכוונת כמובן לשפר את הציון.

אודה לקבלת תשובתכם לגבי הסיכויים שלי וגם המלצה/עצה איך ניתן להגדיל אותם.

מדי שנה מתקבלים לטופ-20 עורכי דין ישראלים עם רקע ניהולי דומה לשלך. העובדה שאת אישה עוד תקל על קבלתך. עם חיבורים, המלצות ו-GMAT סבירים, הטופ-20 אינו מחוץ לתמונה.

התנדבות אכן יכולה לסייע, בייחוד אם היא תהיה בהקשר מנהיגותי. בנוסף, אם היית בצבא יכול להיות שממליץ משם יהיה אלטרנטיבה טובה, במיוחד בנסיבות שציינת. יכול גם להיות שהצבא טומן בחובו נקודות ניהוליות שתוכלי להשתמש בהן לחיזוק מועמדותך. במקביל יהיה טוב אם תוכלי לצבור כמה שיותר הישגים והצטיינויות בעבודה ואולי להמשיך להרחיב את האחריות הניהולית שלך במסגרת העבודה (אולי אף בהתנדבות במסגרת המשרד. למשל – האם צריך עו"ד מסויים שיהיה אחראי על תיאום עבודת המתמחים? וכדומה…). כדאי גם שתמשיכי ללמוד על התוכניות המובילות השונות (ראי: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm), להתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד ולבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים.

תודה רבה מראש.

בבקשה, מקווים שעזרנו,

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: elad86

היי גילעם,

קודם כל תודה רבה על נכונתך לענות בפורום זה ובכלל כל הכבוד לארינגו. תודה אלעד!

אני בן 29 מהנדס אלקטרוניקה בוגר המכון הטכנולוגי חולון , עשיתי את התואר במסגרת המסלול הגמיש המאפשר עבודה ולימודים וסיימתי בממוצע של 79. תוך כדי התואר עבדתי במשרה מלאה ובעל ניסיון של כשבע שנות עבודה בתחום מאוד ספציפי של מקורות אנרגיה.

כמו כן אני מחזיק בתעודה של מנהל חשבונות בכיר, עסקתי בכך תוך כדי שירותי הצבאי- שותף במשרד מנהלי חשבונות.

הייתי בין המקימים של החברה הנוכחית בה אני עובד וכיום אני סגן מנהל פיתוח ואחראי גם על קשרי לקוחות ותמיכה טכנית למוצר בארץ ובעולם מנהל צוות של 7 אנשים. במהלך סבב ההשקעה האחרון בחברה עסקתי גם במצגות והסברים טכניים לכמה גופי השקעה גדולים בארץ.

יש לי קשרים טובים עם כמה שמות מאוד בולטים בענף ההשקעות וההון סיכון הישראלי ואין לי שום בעיה לקבל מהם המלצות חמות.

נרשמתי לקורס GMAT (מתחיל באמצע מרץ) פוטנציאל להוציא בסביבות ה- 700.

היות והייתי רוצה להתמחות בתחום המימון וההון סיכון, ברצוני לדעת את סיכוי הקבלה שלי ל: .Chicago GSB, LBS and Wharton

העובדה שאתה ממקימיה של חברה משמעותית היא מרשימה במיוחד – כדאי שההישג הזה יהיה בולט, מוצג בחדות (מבחינת המעורבות שלך – co-founder?) ובאופן כמה שיותר מרשים (בייחוד לגבי מצב החברה כיום) בחומרי ההרשמה שלך. האחריות הניהולית המשמעותית כיום תסייע גם כן.
    עם חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT, נניח, 700, תהיה להערכתי מועמד תחרותי (לכיוון החזק) ב-LBS ותחרותי (לכיוון ה-stretch) בוורטון וב-שיקגו.

בתודה רבה,

אלעד

בבקשה. בהצלחה אלעד!

צוות ארינגו
    (גילעם)

elad86
    חבר

הי גילעם,

תודה רבה על תגובתך.

האם סיכוי הקבלה NYU או Columbia גם הם נמוכים?

שכחתי לציין כי אני מעורב גם בקהילה בהתנדבות במד"א.

תודה רבה על עזרתך, אגב פניתי לארינגו לפני שבועיים ואני ברשימת המתנה אצלכם

אשמח לעבוד איתכם

אלעד

alexpaster
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

הי גילעם, תודה על תשובתך

צירפתי בהמשך את שאלתי הקודמת ותשובתך. רציתי לשאול מה לדעתך הופך אותי בכל אחד מהמוסדות לסטרץ. האם זה הגיל? ציון הגימאט? הניסיון

להבנתי הניסיון מכובד ולכן הייתי שמח לדעת במה אוכל להשתפר או למה כפי ששאלתי אתה לא רואה פה מועמדות חזקה – חשוב לי לדעת על סמך מה הגעת למסקנה זו כדי שאדע מה לשפר אם זה אפשרי

אני מתנצל שאני שואל שוב אך תשובה של חיבורים חזקים תמיד ניתנת ממכם ובצדק – זה מה שאתם מספקים, אך מתוכה אני לא יכול להסיק שום דבר או להבין את מקצועיות התשובה שלכם והאם היא נכונה או שיווקית בלבד

בתודה רבה מראש

אלכס

הי גילעם

תודה על האתר הנהדר

רציתי לקבל את הערכתך לגביי סיכויי להתקבל להרווארד ,אינסייד ומנהל עסקים בלונדון

אני בן 34 סיימתי תואר ראשון ושני בהנדסה בהצטיינות, עתודאי

סרן במילואים – תפקיד טכנולוגי, תפקיד אחרון – מנכל חברת סטארט אפ קטנה, ניהלתי בעבר כ-10 אנשים

הובלתי פרויקטים רבים במהלך שנות עבודתי

גימאט עוד לא עשיתי אבל נניח שאקבל 680

אלכס, על סמך הנתונים שלעיל ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתנו מועמד תחרותי (קצת לכיוון ה-stretch) ב-London Business School. באינסאד תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתנו (קרוב יותר לסטרצ'). הרוורד יהיה סטרצ'.

תודה ויום טוב

אלכס

בהצלחה אלכס!

צוות ארינגו
    (גילעם)

eliy
    חבר

שלום גילעם

אני אודה לך מאוד אם תיתן לי הערכה ראשונית לגבי סיכויי השתלבותי באחת התוכניות המובילות בארה"ב עם דגש על consulting או finance (לא סגור על ההעדפות) בשנת 2008.

אני בן 30 (31 השנה). עליתי מרוסיה לפני 13 שנה. שירתתי 7 שנים (טייס) כולל תפקיד פיקודי(ראש מדור )

סיימתי כלכלה באונ' תל אביב ב-2006- ציון 86. התנדבתי בשני פרוייקטים, באחד מהם הייתי ראש צוות.

עבדתי בחברת השקעות תוך כדי הלימודים. לאחר מכן בחברת יעוץ כלכלית. מלפני 4 חודשים אני אנליסט באחד הבנקים.

קיבלתי 650 ב gmat (47 כמותי, 34 מילולי).

השאלה העיקרית, האם ציון ה-gmat שלי לא נמוך מידי. במידה וכן, האם ניתן להציג את הצדדים החזקים שלי בצורה שיכסו על הפער.

אני אשמח לדעת באיזה תוכנית סיכויי הקבלה שלי סבירים.

תודה רבה.

אלי

ranhaimoff
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

שלום גלעם
    מכיוון שאני רק בשלב הגישושים לא אתייחס כרגע לנתונים האישיים שלי אך אציג שאלה שלדעתי חשובה לכל ה"מגששים"- בבואי לבחון את התוכניות הרבות הקיימות כיום בארה"ב, לאילו קריטריונים חשוב להתייחס כדי לוודא כי התוכנית אליה אני חושב להירשם באמת תהלום את שאיפותי וציפיותיי?
    שאלה נוספת, כיום אני מסיים את לימודיי. את פרוייקט הסיום שלי וכן 2 קורסים במהלך התואר עשיתי עם פרופסור המתמחה כיום בתחום היזמות הבינ"ל. אותו מרצה משמש גם כמרצה באוניברסיטת קולומביה ואני נמצא איתו ביחסים טובים. אני מאמין כי אם אבקש, אוכל לקבל מכתב המלצה חם.
    עד כמה מהווה הנושא יתרון? אם נניח היית מעריך את סיכויי קבלתי לשם כתחרותי, האם היה בכך מספיק כדי להבטיח את קבלתי?
    בתודה מראש
    רן
    epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: ranhaimoff

רן, לעניות דעתי לא קיים מקרה שבו ניתן להצביע בוודאות על גורם אחד ממכלול הקריטריונים לקבלה ולהתייחס אליו ככזה אשר מבטיח את הקבלה לבי"ס כזה או אחר.

יתר על כן, המלצה אקדמית, טובה ככל שתהיה, סובלת לעתים קרובות מנחיתות ביחס להמלצה מקצועית – כלומר, המלצה מאדם אשר פיקח על עבודתך במישור התעסוקתי ולא האקדמי, נחשבת ברוב המקרים לחזקה יותר…

בהצלחה!

ariel13
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

To: All

Hi,

The URL is an article regarding the financial problem of MBA students in the US and abroad.

Take a look: http://www.iht.com/articles/1995/02/14/fined.php

Ariel

likush
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

הי גילעם

קודם כל המון תודה על המידע באתר של ארינגו. הייתי רוצה לדעת על סיכויי הקבלה שלי

שמי לירון, אני בת 28. יש לי תואר ראשון בביולוגיה מאוניברסיטת באר שבע בממוצע 84 ותואר שני בביוכימיה מהפקולטה לרפואה בטכניון.(ציון לא נקבע כנראה 90 ומעלה) את התואר השני עשיתי במעבדה של פרופ' אהרון צ'חנובר (זוכה פרס נובל בכימיה לשנת 2004) והוא המנחה הישיר שלי והממליץ. בשנה האחרונה התנדבתי באגודת על"ם כחלק מצווה ניידות הלילה המאתר בני נוער במצוקה בשעות הלילה.

בצבא שירתתי בחיל המודיעין, כחלק מפרויקט חמ"ן תלפיות. הייתי אחראית על צוות של כ 15 אנשים ושירתתי 3 חודשים בקבע.

בין התואר הראשון לשני עבדתי כשנה בעסק משפחתי בארה"ב והייתי אחראית למערך הפצה של חברה המשווקת מוצרי קוסמטיקה וצעצועים לחנויות בארה"ב.

ברצוני להיתקבל לתוכנית של קורנל של תואר שני במנהל עסקים ב 12 חודשים המיועדת לבעלי תואר שני או שלישי במדע מדוייק. רציתי לדעת אם אתה מכיר את התוכנית, אם ידוע לך פרטים על סיכויי הקבלה ועל מה הם מחפשים. בנוסף הייתי רוצה לקבל את דעתך על סיכויי להיתקבל למסלול הרגיל של קורנל או לאחת מאוניברסיטאות ה TOP10אני עושה בימים אלו קורס GMAT בקידום.

תודה מראש. לירון

danikk
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום גלעם,

תודה על התשובות שאתה נותן והמידע הרב והמועיל שמפורסם פה.

החלטתי לבדוק אפשרות להתחיל MBA באחת מהתוכניות המובילות בארה"ב או באירופה, בתחום הפיננסי או הייעוץ האסטרטגי.

אני בן 30, בצבא הייתי מש"ק מסלול ופקדתי על 8 חיילים ביחידה מובחרת.

בוגר תעשייה וניהול בטכניון ממוצע 80.
    פסיכומטרי 707, GMAT 710.

במהלך התואר הראשון הייתי מעורב בפרויקט שבו לימדתי שנתיים כתות יסודי בשכונת מצוקה שיעורי מדעים, וחנכתי כשנה תלמיד בשכונה.

תוך כדי הלימודים ולאחר סיומם הייתי מנהל שווק ומנהל מוצר בחברת אינטרנט והייתי מעורב בפתוח מוצר מפתח בה. ניהלתי 10 עובדים.

כרגע אני עובד בחברה בתחום הבטחוני כמנהל בקרת פרויקטים-PMO ואחראי מערכות מידע. מנהל מטריציונית בתי תוכנה ועובדים בארגון.

אודה לך מאוד אם תעריך את סיכויי להתקבל ל-TOP 10/תוכניות מובילות באירופה.

התכנון לספטמבר 2008.

דני

omry25
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

גלעם, שוב שלום.

ענית לי תשובה מפורטת בנוגע לסיכויי הקבלה שלי במספר תכניות בטופ 10 לפני כשבועיים (עמוד 16 בפורום). הנתונים הם, להזכירך, כדלקמן:

אני עומד לסיים תואר כפול באוניברסיטת חיפה, משפטים (ממוצע 88, משהו כמו 20% עליונים) וכלכלה (זה היה המקצוע המשני, והציונים בהתאם נמוכים יותר- סביב ה- 75). אני מתחיל בספטמבר התמחות במשרד מסחרי בת"א, ואני מעוניין להמשיך למסלול של תואר שני במנהל עסקים מיד לאחר הסטאז', או אחרי עוד שנה.

עוד נקודות חזקות (לדעתי) שראוי לציין- הייתי חבר בכתב עת משפטי במסגרת הפקולטה, וגם כתבתי בעצמי (בניגוד לרוב כתבי העת בו עורכים מאמרים של אחרים..) מספר מאמרים ארוכים שהתפרסמו. אני לא יודע כמה חשובה יכולת ביטוי בכתב (לפחות בעברית) לוועדות הקבלה, אבל לפחות בעניין זה יש לי "קבלות" (ואני גם אוכל לקבל המלצה מהעורך, שהוא מרצה באוניברסיטה, וגם בארה"ב, במקומות כמו ברקלי). בנוסף- התנדבתי במסגרת סיוע משפטי לאוכלוסיות חלשות במשך כשנה.

נסיון תעסוקתי- 3 שנים שירות קרבי, בין היתר בתור מפקד על כ- 15 טירונים, ותפקיד הדרכתי שבמסגרתו הייתי אחראי על 3-4 אנשים. שנה בסלקום בתור נציג שירות, ושלוש שנים בתפקיד אבטחה (שכלל הרבה יותר אחריות מאשר מאבטח פשוט..) בבנק במהלך לימודיי. כאמור, תהיינה לי עוד שנה או שנתיים נסיון במשרד עו"ד.

לגבי ג'ימאט- אני מתכנן לגשת בחודשים הקרובים. בוא נצא משתי נקודות הנחה חלופיות- 700, 730.

אבקש לדעת האם יש תכניות בטופ 20 או 30, שבהן אני מועמד חזק, רצוי עם סיכויי קבלת מלגה משמעותית. העדיפות היא לתחומי שווק וניהול כללי (בטוח לא חשבונאות).

תודה ושבוע טוב,

עומרי.

danterner
    חבר

To: Slovo

שלום לכולם,

שמי דן ואני לומד כרגע כלכלה ומתמטיקה באוניברסיטת תל אביב.

רציתי לשאול אתת דעתכם לגבי ועדות הקבלה. כרגע הממוצע שלי בכלכלה עומד על 95 בערך, אבל הממוצע שלי במתמטיקה עומד על סביבות ה70-75 .

אני מתלבט אם להפסיק ללמוד מתמטיקה ולהמשיך ללמוד כלכלה בלבד או להמשיך בתואר המשולב.

האם לדעתכם ועדות הקבלה תתרשם לחיוב מהציונים בלבד או ששילוב כזה של תארים יכול להרשים יותר?

תודה,

דן

Assaf_N
    חבר

שלום גלעם,

קודם כל תודה על כל העזרה שאתה נותן בפורומים.

שמי אסף, בן 24 מתל אביב.

למדתי מדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה במקביל לתיכון, וסיימתי בממוצע 94 (הצטיינות ) עם סיום הבגרות.

שירתתי במשרד הבטחון במשך 6 שנים (3 שנים כחייל בחובה ועוד 3 כאזרח), מתוכן 4 בתור מנהל פרויקטים טכנולוגיים. בתפקיד זה הייתי אחראי על 10-15 אנשים מתחומי הנדסה שונים. במהלך השירות קיבלתי את פרס ראש אמ"ן על פרויקט שהובלתי.

בחצי שנה האחרונה עובד בחברת סטארט-אפ בתחום הסלולר, בתפקיד פיתוח בכיר (לא ניהול). עברתי כדי לראות מקרוב את הצד העסקי של הקמת חברה, ואיך מנסים להרוויח כסף (ולא רק להוציא אותו כשעובדים עבור המדינה…). האם העובדה כי עברתי מתפקיד ניהול לתפקיד פיתוח תפגע בסיכויי? כנראה (זה ההסכם עם החברה) שאקבל תפקיד ניהולי כשנגדל, אך זה יכול להיות מאוחר מדי בשביל טפסי ההרשמה.

עשיתי GMAT בשנת 2001 (רציתי לעשות MBA בתל אביב, בסוף לא הסתדר עם הצבא) וקיבלתי 730. האם הציון עדיין רלוונטי או שהוא ישן מדי? בכל מקרה כנראה שאעשה שוב. אשמח אם תענה גם בהנחה שאשפר את הציון.

ממליצים אופציונליים: בכיר במשרד הביטחון, מנכ"ל החברה הנוכחית שהיה מנכ"ל חברת סלולר גדולה באוסטרליה.

אין לי פרויקטים התנדבותיים משמעותיים.

הייתי מעוניין להתחיל לימודים באחת מתוכניות ה- Top 10 בספטמבר 2008. מה דעתך?

תודה,
    אסף

aringo
    חבר

To: eliy

שלום גילעם

אני אודה לך מאוד אם תיתן לי הערכה ראשונית לגבי סיכויי השתלבותי באחת התוכניות המובילות בארה"ב עם דגש על consulting או finance (לא סגור על ההעדפות) בשנת 2008.

אני בן 30 (31 השנה). עליתי מרוסיה לפני 13 שנה. שירתתי 7 שנים (טייס) כולל תפקיד פיקודי(ראש מדור )

סיימתי כלכלה באונ' תל אביב ב-2006- ציון 86. התנדבתי בשני פרוייקטים, באחד מהם הייתי ראש צוות.

עבדתי בחברת השקעות תוך כדי הלימודים. לאחר מכן בחברת יעוץ כלכלית. מלפני 4 חודשים אני אנליסט באחד הבנקים.

קיבלתי 650 ב gmat (47 כמותי, 34 מילולי).

השאלה העיקרית, האם ציון ה-gmat שלי לא נמוך מידי. במידה וכן, האם ניתן להציג את הצדדים החזקים שלי בצורה שיכסו על הפער.

אני אשמח לדעת באיזה תוכנית סיכויי הקבלה שלי סבירים.

אלי, תחת הנתונים שלמעלה, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בתוכניות כגון Simon (רוצ'סטר) ו-Austin ותחרותי (לכיוון הסטרצ') בתוכניות כגון קורנל, דרדן ו-UCLA. תהיה בין תחרותי לסטרצ' בוורטון, בהרוורד ובקלוג וסטרצ' ב-NYU, בסטנפורד ובקולומביה.
    בכל שנה מתקבלים ל-10 התוכניות המובילות מועמדים עם GMAT נמוך משלך (וגם נמוך מ-600). עם זאת, ה-GMAT שלך רחוק בכ-60 נקודות מהממוצע של המתקבלים לטופ-10, כך ששיפור משמעותי שלו יסייע. להערכתי, הצד שירשים ביותר במרבית המקרים הוא הרקע המקצועי והמנהיגותי שלך כטייס, אשר אותו חשוב להערכתי למנף היטב באפליקיישן הזה.

תודה רבה.

אלי

בבקשה. בהצלחה אלי!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: ranhaimoff

שלום גלעם
    מכיוון שאני רק בשלב הגישושים לא אתייחס כרגע לנתונים האישיים שלי אך אציג שאלה שלדעתי חשובה לכל ה"מגששים"- בבואי לבחון את התוכניות הרבות הקיימות כיום בארה"ב, לאילו קריטריונים חשוב להתייחס כדי לוודא כי התוכנית אליה אני חושב להירשם באמת תהלום את שאיפותי וציפיותיי?
    על קצה המזלג – מיקום, אווירה/culture של התוכנית (ניתן ללמוד מסטודנטים ובוגרים של אותה תוכנית), תחומי החוזק של התוכנית (מימון, שיווק וכו' – תוכל לראות תחומי חוזק ב-http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm), סיכוייך להתקבל, סיכוייך למילגה משמעותית, הרושם שלך לגבי האנשים שנפגשת איתם מאותה תוכנית (סטודנטים, בוגרים, מרצים, אדמיניסטרציה – האם אלה אנשים שהיית שמח לעבור איתם את התוכנית ושיהיו אח"כ ב-network שלך? – ביקור באוניברסיטה יכול מאוד לעזור בהקשר הזה).
    שאלה נוספת, כיום אני מסיים את לימודיי. את פרוייקט הסיום שלי וכן 2 קורסים במהלך התואר עשיתי עם פרופסור המתמחה כיום בתחום היזמות הבינ"ל. אותו מרצה משמש גם כמרצה באוניברסיטת קולומביה ואני נמצא איתו ביחסים טובים. אני מאמין כי אם אבקש, אוכל לקבל מכתב המלצה חם.
    עד כמה מהווה הנושא יתרון? אם נניח היית מעריך את סיכויי קבלתי לשם כתחרותי, האם היה בכך מספיק כדי להבטיח את קבלתי?
    אם מדובר במרצה בביה"ס למנהל עסקים של קולומביה, הדבר יהווה להערכתי יתרון קטן עד בינוני. ייתכן שיהיו לך ממליצים חזקים יותר (אשר בין השאר פיקחו עליך במסגרת של עבודה) ושיהיה לך עדיף להשתמש בו כ-extra recommendation או כ-support email. אם לא מדובר במרצה מה-business school, הדבר יהווה יתרון קטן עד זניח (וייתכן שעדיף לא להשתמש בו כלל – תלוי באלטרנטיבות).
    במרבית התרחישים, התרומה לא תהיה מספיקה כדי להבטיח קבלתך או כדי לחזק אותה באופן אסטרטגי.
    בתודה מראש
    רן
    בבקשה. בהצלחה רן!

aringo
    חבר
    היי גילעם!
    ראשית מה שלומך? הכי חשוב .מצוין, תודה!
    אני די מתחיל בפורום אז אשמח אם תוכל לענות פחות במונחים מקצועים. בהחלט. בנוסף, בהודעה הבאה אשים קצת פרשנות של המונחים המקצועיים.
    ברצוני להעריך את סיכויי הקבלה שלי שאדע אם בכלל להתחיל את תהליך הגשת האפליקיישן (אנא תביע את דעתך).
    כרגע אני בן 27 בוגר טכניון בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול ממוצע ציונים 91 (הצטיינות נשיא).
    בצבא שירתתי בחיל האוויר במהלכם ניהלתי צוותים של כ 10 אנשים (בתור סדיר אך לא קצין).
    במהלך הלימודים עבדתי כשנה באינטל (במהלכן לא ניהלתי אמנם אבל הזזתי הרבה אנשים בחו"ל בעזרת מהלכים שיזמתי כגון הוצאת משלוחים הכנסות סחורה למחסנים וכ"ו).
    כמו כן (לא יודע אם זה תורם) חנכתי סטודנטים במהלך לימודי הן אקדמית והן דרך פרויקט משולב עם הצבא לסטודנטים ממקומות מצוקה חנכתי חברתית כלומר הסתגלות מהירה למוסדות גדולים והתרכזות במטרה הגדולה.
    בנוסף (שוב לא יודע רלוונטיות) עבדתי במינהל מקרקעי ישראל שנה לפני הצבא ושנה אחרי הצבא ברישום אנשים לטאבו.
    כיום אני עובד בתעשיית מולכים למחצה בפאב בצוות של מהנדסי תעשיה וניהול.
    ב gmat קיבלתי 690 ורוצה להירשם באוגוסט כלומר לספטמבר 2008.
    אשמח אם תוכל להעריך סיכויי קבלה לקולומביה,הווארד,שיקגו,סטנפורד,וורטון.
    העובדה שסיימת את לימודיך בהצטיינות נשיא מרשימה במיוחד. עם חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי תחרותי (קצת לכיוון החזק) בשיקגו, תחרותי בו
    ורטון ובקולומביה
    , וסטרצ' בהרווארד ובסטנפורד (לכיוון התחרותי בסטנפורד).

בהצלחה תומר!
    צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: likush

הי גילעם

שמי לירון, אני בת 28. יש לי תואר ראשון בביולוגיה מאוניברסיטת באר שבע בממוצע 84 ותואר שני בביוכימיה מהפקולטה לרפואה בטכניון.(ציון לא נקבע כנראה 90 ומעלה) את התואר השני עשיתי במעבדה של פרופ' אהרון צ'חנובר (זוכה פרס נובל בכימיה לשנת 2004) והוא המנחה הישיר שלי והממליץ יפה! זה יעזור. בשנה האחרונה התנדבתי באגודת על"ם כחלק מצווה ניידות הלילה המאתר בני נוער במצוקה בשעות הלילה.

בצבא שירתתי בחיל המודיעין, כחלק מפרויקט חמ"ן תלפיות. הייתי אחראית על צוות של כ 15 אנשים ושירתתי 3 חודשים בקבע.

בין התואר הראשון לשני עבדתי כשנה בעסק משפחתי בארה"ב והייתי אחראית למערך הפצה של חברה המשווקת מוצרי קוסמטיקה וצעצועים לחנויות בארה"ב.

ברצוני להיתקבל לתוכנית של קורנל של תואר שני במנהל עסקים ב 12 חודשים המיועדת לבעלי תואר שני או שלישי במדע מדוייק. רציתי לדעת אם אתה מכיר את התוכנית, אם ידוע לך פרטים על סיכויי הקבלה ועל מה הם מחפשים. בנוסף הייתי רוצה לקבל את דעתך על סיכויי להיתקבל למסלול הרגיל של קורנל או לאחת מאוניברסיטאות ה TOP10אני עושה בימים אלו קורס GMAT בקידום.

לגבי אופציית השנה של קורנל – עם חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT 680-700 תהיי שם להערכתי מועמדת תחרותית עד חזקה (יותר לכיוון החזקה) עם פוטנציאל למילגה משמעותית. התוכנית הזו שמה דגש גבוה יחסית על כישורים כמותיים, על ציונים ועל היקף נסיון העבודה והחיבור שלו לתוכנית הקריירה שלך. יש להם התמחויות ביזמות, ניהול בינ"ל, שיווק, יזמות במדינות מתפתחות ועוד. די נפוצים בתוכנית הזו מקרים של חברות ששולחות את העובדים שלהם לתוכנית, בדומה ל-EMBA.
    תחת ההנחות שציינתי, תהייה להערכתי מועמדת תחרותית עד חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בקורנל (יותר לכיוון החזקה), תחרותית בתוכניות כגון ברקלי, דרדן, דיוק ואף שיקגו, בין תחרותית לסטרצ' בקולומביה ובוורטון, סטרצ' בהרוורד ובסטנפורד.

תודה מראש. לירון

בבקשה. בהצלחה לירון!

aringo
    חבר

To: danikk

שלום גלעם,

תודה על התשובות שאתה נותן והמידע הרב והמועיל שמפורסם פה. ותודה על הפירגון!

החלטתי לבדוק אפשרות להתחיל MBA באחת מהתוכניות המובילות בארה"ב או באירופה, בתחום הפיננסי או הייעוץ האסטרטגי.

אני בן 30, בצבא הייתי מש"ק מסלול ופקדתי על 8 חיילים ביחידה מובחרת.

בוגר תעשייה וניהול בטכניון ממוצע 80.
    פסיכומטרי 707, GMAT 710.

במהלך התואר הראשון הייתי מעורב בפרויקט שבו לימדתי שנתיים כתות יסודי בשכונת מצוקה שיעורי מדעים, וחנכתי כשנה תלמיד בשכונה.

תוך כדי הלימודים ולאחר סיומם הייתי מנהל שווק ומנהל מוצר בחברת אינטרנט והייתי מעורב בפתוח מוצר מפתח בה. ניהלתי 10 עובדים.

כרגע אני עובד בחברה בתחום הבטחוני כמנהל בקרת פרויקטים-PMO ואחראי מערכות מידע. מנהל מטריציונית בתי תוכנה ועובדים בארגון.

אודה לך מאוד אם תעריך את סיכויי להתקבל ל-TOP 10/תוכניות מובילות באירופה.

התכנון לספטמבר 2008.

דני, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי באינסאד, תחרותי עד חזק בלונדון ביזנס סקול וב-IMD, חזק ב-IESE, תחרותי עד חזק (יותר לכיוון החזק) באוקספורד ובקיימברידג', תחרותי עד חזק בדרדן, דיוק, NYU, תחרותי בברקלי ובטאק, בין תחרותי לסטרצ' בשיקגו, בקולומביה (לכיוון התחרותי), בוורטון, בקלוג. סטרצ' בהרוורד ובסטנפורד.

דני

בהצלחה דני!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: omry25

גלעם, שוב שלום.

ענית לי תשובה מפורטת בנוגע לסיכויי הקבלה שלי במספר תכניות בטופ 10 לפני כשבועיים (עמוד 16 בפורום). הנתונים הם, להזכירך, כדלקמן:

אני עומד לסיים תואר כפול באוניברסיטת חיפה, משפטים (ממוצע 88, משהו כמו 20% עליונים) וכלכלה (זה היה המקצוע המשני, והציונים בהתאם נמוכים יותר- סביב ה- 75). אני מתחיל בספטמבר התמחות במשרד מסחרי בת"א, ואני מעוניין להמשיך למסלול של תואר שני במנהל עסקים מיד לאחר הסטאז', או אחרי עוד שנה.

עוד נקודות חזקות (לדעתי) שראוי לציין- הייתי חבר בכתב עת משפטי במסגרת הפקולטה, וגם כתבתי בעצמי (בניגוד לרוב כתבי העת בו עורכים מאמרים של אחרים..) מספר מאמרים ארוכים שהתפרסמו. אני לא יודע כמה חשובה יכולת ביטוי בכתב (לפחות בעברית) לוועדות הקבלה, אבל לפחות בעניין זה יש לי "קבלות" (ואני גם אוכל לקבל המלצה מהעורך, שהוא מרצה באוניברסיטה, וגם בארה"ב, במקומות כמו ברקלי). בנוסף- התנדבתי במסגרת סיוע משפטי לאוכלוסיות חלשות במשך כשנה.

נסיון תעסוקתי- 3 שנים שירות קרבי, בין היתר בתור מפקד על כ- 15 טירונים, ותפקיד הדרכתי שבמסגרתו הייתי אחראי על 3-4 אנשים. שנה בסלקום בתור נציג שירות, ושלוש שנים בתפקיד אבטחה (שכלל הרבה יותר אחריות מאשר מאבטח פשוט..) בבנק במהלך לימודיי. כאמור, תהיינה לי עוד שנה או שנתיים נסיון במשרד עו"ד.

לגבי ג'ימאט- אני מתכנן לגשת בחודשים הקרובים. בוא נצא משתי נקודות הנחה חלופיות- 700, 730.

אבקש לדעת האם יש תכניות בטופ 20 או 30, שבהן אני מועמד חזק, רצוי עם סיכויי קבלת מלגה משמעותית. העדיפות היא לתחומי שווק וניהול כללי (בטוח לא חשבונאות).

עומרי, אם נניח חיבורים והמלצות חזקים ו-ג'ימאט 710, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב- :
    Austin, Kelley, UNC
    אוסטין נחשב די טוב בשיווק (יותר בהקשר של מוצרים טכנולוגיים) ושני האחרים נחשבים לחזקים יחסית הן בשיווק והן בניהול.

תודה ושבוע טוב,

עומרי.

בבקשה. הרבה הצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)
    .

aringo
    חבר

To: Assaf_N

שלום גלעם,

קודם כל תודה על כל העזרה שאתה נותן בפורומים.

שמי אסף, בן 24 מתל אביב.

למדתי מדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה במקביל לתיכון, וסיימתי בממוצע 94 (הצטיינות ) עם סיום הבגרות.

שירתתי במשרד הבטחון במשך 6 שנים (3 שנים כחייל בחובה ועוד 3 כאזרח), מתוכן 4 בתור מנהל פרויקטים טכנולוגיים. בתפקיד זה הייתי אחראי על 10-15 אנשים מתחומי הנדסה שונים. במהלך השירות קיבלתי את פרס ראש אמ"ן על פרויקט שהובלתי.

בחצי שנה האחרונה עובד בחברת סטארט-אפ בתחום הסלולר, בתפקיד פיתוח בכיר (לא ניהול). עברתי כדי לראות מקרוב את הצד העסקי של הקמת חברה, ואיך מנסים להרוויח כסף (ולא רק להוציא אותו כשעובדים עבור המדינה…). האם העובדה כי עברתי מתפקיד ניהול לתפקיד פיתוח תפגע בסיכויי? כנראה (זה ההסכם עם החברה) שאקבל תפקיד ניהולי כשנגדל, אך זה יכול להיות מאוחר מדי בשביל טפסי ההרשמה.
    ההסבר שלך לגבי הסיבה לכך מקל על העניין. עם זאת, להערכתי מועמדותך היתה מעט חזקה יותר אם היית נשאר בתפקיד הניהולי, וחזקה יותר אם היית מתקדם שלב נוסף לתפקיד ניהולי בכיר יותר.

עשיתי GMAT בשנת 2001 (רציתי לעשות MBA בתל אביב, בסוף לא הסתדר עם הצבא) וקיבלתי 730. האם הציון עדיין רלוונטי או שהוא ישן מדי? בכל מקרה כנראה שאעשה שוב. אשמח אם תענה גם בהנחה שאשפר את הציון.
    במרבית התוכניות המובילות ציון ה-GMAT תקף ל-5 שנים. ההגדרות מעט משתנות מתוכנית לתוכנית לגבי איך מודדים את 5 השנים האלה, אולם כמעט בכל המקרים הציון שלך לא יהיה תקף היות ואנו כבר ב-2007.

ממליצים אופציונליים: בכיר במשרד הביטחון, מנכ"ל החברה הנוכחית שהיה מנכ"ל חברת סלולר גדולה באוסטרליה.

אין לי פרויקטים התנדבותיים משמעותיים.

הייתי מעוניין להתחיל לימודים באחת מתוכניות ה- Top 10 בספטמבר 2008. מה דעתך?
    להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT דומה למה שהיה לך, תהיה מועמד תחרותי במרבית תוכניות הטופ-10. תהיה תחרותי בשיקגו ובמישיגן (קצת לכיוון החזק), תחרותי בוורטון ובקלוג, תחרותי בסטנפורד (מעט לכיוון הסטרצ'), בין תחרותי לסטרצ' בהרוורד.

תודה,
    אסף

בבקשה. בהצלחה אסף!
    צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: hbs07

גילעם שלום,

אני מודה לך מראש על זמנך היקר ואשמח לשמוע את דעתך על מועמדותי.

אני בן 24, מעוניין להתחיל את לימודי ה MBA בספטמבר 2008.

להלן קורותיי במס' נקודות:

– תואר ראשון בהנדסת מחשבים בטכניון (ציון 82). את התואר התחלתי בגיל 16 בתוכנית המצוינים של הטכניון ובמקביל להמשך לימודי בביה"ס ולעבודתי באינטל.
    – אינני יודע אם זה מוסיף, אך לחלק מן הבגרויות ניגשתי באופן עצמאי כבר בכיתה י'.
    – בנוסף השתתפתי במספר תחרויות והגעתי להישגים מרשימים: אולימפיאדה הארצית למדעי המחשב – דורגתי בעשירייה הפותחת, זכיתי בתחרות מדענים צעירים במקום שלישי. התחרות הייתה במימון אינטל והדבר הוביל להצעת העבודה שקיבלתי מאינטל בגיל 16 (הייתי העובד הצעיר ביותר באינטל העולמית).
    – הסיבה לציון הנמוך יחסית בתואר היא בעיה רפואית ממנה סבלתי במחצית הראשונה של התואר, בנוסף במקביל לתואר עבדתי לפחות יומיים בשבוע באינטל. בנוסף אני מתכוון לאזן נק' בעייתית זו באמצעות Gmat חזק (מהו להערתך ציון Gmat שמאזן נק' זו ככל שציון ה-GMAT שלך יהיה גבוה יותר כן ייטב מבחינת הסיכויים. ככל שה"איזון" יהיה חזק יותר, כך טוב יותר. ) וציון הישגים במהלך הלימודים (כמו למשל בנק' הבאה).
    – שיפרתי את מקודד ה mp3 הפופולארי בעולם ופרויקט זה זכה להצלחה רבה בעולם. פרויקט זה הוא פרויקט קוד-פתוח, ומעבר לעבודה האקדמאית, המשכתי לתמוך ולפתח את הפרויקט כאשר חלק ניכר מעבודה זו נעשה ועדיין נעשה מיוזמתי ועל חשבון זמני החופשי. האם להערכתך ניתן להציג נק' באופן שבו אקבל עליה גם נק' של community contribution. רעיון יפה… זה יהיה קשה – ההצלחה תלויה הן בניסוח (ובמיקום של זה – פחות בקו"ח ויותר בחיבורים ובהמלצות) והן בזהות הקורא. יש מקום לנסות לקדם את הנקודה הזו לדעתי.
    – סה"כ 9 שנות ניסיון: 6 שנים באינטל ועוד כ 3 שנים במשרד ראש הממשלה. במהלכם הייתי ראש צוות / פרויקט של כ 5-10 אנשים.
    – כיום עובד כיועץ חיצוני למשרד ראש הממשלה וכאנליסט חברות תוכנה (בהיקף של כיום בשבוע) בחממה הטכנולוגית של האחים עופר (הצעת עבודה זו קיבלתי לאחר שהגעתי לחממה והצגתי בפניהם מיזם שהרצתי).
    – התנדבתי לשירות צבאי של כשנה במשרד ראש הממשלה.
    – המלצות: מנכ"ל אינטל חיפה ומשרד ראש הממשלה.

1. אשמח לשמוע את הערכתך לסיכויי הקבלה שלי למקומות הבאים, כאשר אתה יכול להניח חיבורים והמלצות חזקים, ביקור באוניברסיטאות, ואשמח אם תחלק את תשובתך לפי שני ציוני Gmat – הראשון 700 והשני לבחירתך ציון > 700 שמשפיע על סיכויי הקבלה (אנא ציין אותו):
    HBS, וורטון, סטנפורד, קולומביה, NYU, MIT, ברקלי.

להערכתי תחת ההנחה הראשונה (ועם מינוף טוב של נושא ה-"עובד הצעיר ביותר באינטל בעולם") תהיה תחרותי ב-MIT, בברקלי, ב-NYU ובהרוורד (לכיוון הסטרצ' באחרון) ובין תחרותי לסטרצ' בוורטון, בקולומביה ובסטנפורד. עם GMAT 740 תהיה תחרותי עד חזק (לכיוון החזק) ב-NYU ובברקלי, תחרותי בוורטון, בהרוורד (קצת לכיוון הסטרצ'), בסטנפורד, בקולומביה וב-MIT.

2. האם תוכל לציין תוכניות נוספות שבהן להערתך הנני מועמד חזק (ספציפית בניהול, אסטרטגיה ויזמות) ?
    תחת ההנחה השנייה, תהיה להערכתי מועמד חזק בקורנל, בדרדן וב-UCLA.

3. אני נמצא כעת בפרשת דרכים בחיי ויכול לבחור במספר אופציות. האם תוכל לציין בבקשה את הנק' אשר להערתך אני כמועמד חלש בהם בעיני ועדת הקבלה, ולהציע דרכים כיצד ניתן לאזן אותם? (אני מתכוון לעשות כל מה שאוכל על מנת למקסם את הפוטנציאל שלי כמועמד ולכן אתה מוזמן להתפרע J) . אשמח אם תוכל לכוון אותי מתוך מטרה למקסם את סיכויי הקבלה שלי ל HBS בראש ולשאר הרשימה בהמשך.
    הנקודות המרכזיות הן ציון התואר הראשון (שהוא טוב, אך יכול להיות יותר טוב), מנהיגות/ניהול בהווה ו(במידה מועטה) הקושי המסויים בלהבין את עיסוקך כיום ואת פעילותך במשרד הבטחון. להערכתי קבלת תפקיד ניהולי מרשים בהווה או התמקדות ב"כיום אני מקים סטארט-אפ, והנה נתונים ראשוניים על זה שהוא מצליח" יוכלו לעזור.

4. האם לדעתך חסר לי פעילות התנדבותית, ומה תהיה תרומתה של פעילות התנדבותית נוספת ? תרומה נמוכה להערכתי, אם כי לא זניחה ואיזו סוג של פעילות תתרום לי מבחינת סיכויי הקבלה – פעילות התנדבותית חברתית (למשל עבודה עם ילדים) או פעילות התנדבותית בתחומים יותר מקצועיים (למשל התנדבות בפרויקט יזמים צעירים) אני נייטרלי בין שתי אופציות אלה. מנגד, ככל שההקשר יהיה יותר מנהיגותי, כך יהיה טוב יותר להערכתי. האם עדיף לחפש תפקיד התנדבותי ניהולי? מה לגבי הקמה של עמותה שתעזור לקהילה ? האם יש ערך להקמת מיזם אינטרנט ללא מטרת רווח ואשר תורם לקהילה ? אכן, 3 האפשרויות האחרונות נשמעות אפשרויות טובות – הקשר מנהיגותי/יזמי לפעילות קהילתית!

מתנצל על מבול השאלות,
    שוב – המון תודה.
    אני מודה לך על פעילותך בפורום הזה, אשר הוא מכרה "זהב" וכל שנותר הוא לכרות מידע זה. תודה רבה על הפירגון! בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

Dear all,

To clarify the "rules of the game" for this thread:

1. We answer questions every Monday.

2. We use the following terminology for chances evaluation:

Stretch
    To the best of our experience, candidates with similar profiles rarely
    get accepted to this program.

Competitive
    To the best of our experience, the admission committee will hesitate before making a decision. The result will be greatly influenced by:
    a. Profiles of other applicants in the same round, and
    b. The identity (and mood!) of the admission committee members reviewing the application.

Strong
    To the best of our experience, there's a good chance that you will get in, possibly with a significant scholarship.

Hope this helps…

The aringo Team

likush
    חבר

שוב, שלום.

בהמשך להודעה שכתבתי לך (היא מצורפת למטה ושוב, תודה רבה על הייעוץ): כתבת שאחד מהדברים שהוועדה בודקת במסגרת הקבלה לתוכנית של 12 חודשים בקורנל הוא "היקף נסיון העבודה והחיבור שלו לתוכנית הקריירה שלך".

האם העובדה שבקורות החיים שלי אין ממש ניסיון משמעותי בתעשייה (מחוץ לאוניברסיטה) במיקצוע שלי לא תפגע בסיכויי? (כי הערכת אותי כמועמדת חזקה)

תודה שוב. לירון

הי גילעם

שמי לירון, אני בת 28. יש לי תואר ראשון בביולוגיה מאוניברסיטת באר שבע בממוצע 84 ותואר שני בביוכימיה מהפקולטה לרפואה בטכניון.(ציון לא נקבע כנראה 90 ומעלה) את התואר השני עשיתי במעבדה של פרופ' אהרון צ'חנובר (זוכה פרס נובל בכימיה לשנת 2004) והוא המנחה הישיר שלי והממליץ יפה! זה יעזור. בשנה האחרונה התנדבתי באגודת על"ם כחלק מצווה ניידות הלילה המאתר בני נוער במצוקה בשעות הלילה.

לגבי אופציית השנה של קורנל – עם חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT 680-700 תהיי שם להערכתי מועמדת תחרותית עד חזקה (יותר לכיוון החזקה) עם פוטנציאל למילגה משמעותית. התוכנית הזו שמה דגש גבוה יחסית על כישורים כמותיים, על ציונים ועל היקף נסיון העבודה והחיבור שלו לתוכנית הקריירה שלך. יש להם התמחויות ביזמות, ניהול בינ"ל, שיווק, יזמות במדינות מתפתחות ועוד. די נפוצים בתוכנית הזו מקרים של חברות ששולחות את העובדים שלהם לתוכנית, בדומה ל-EMBA.
    תחת ההנחות שציינתי, תהייה להערכתי מועמדת תחרותית עד חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בקורנל (יותר לכיוון החזקה), תחרותית בתוכניות כגון ברקלי, דרדן, דיוק ואף שיקגו, בין תחרותית לסטרצ' בקולומביה ובוורטון, סטרצ' בהרוורד ובסטנפורד.

תודה מראש. לירון

בבקשה. בהצלחה לירון!

eyal4
    חבר

גלעם שלום רב,

בימים אלו התחלתי את תהליך האסטרטגיה של ארינגו, במקביל ללימודי GMAT.
    אני עתיד לגשת למבחן בתחילת מאי, מתוך מטרה להגיש את המועמדות בסיבוב הראשון
    אשמח אם תוכל להביע את דעתך, בהתבסס על הפרטים שיפורטו להלן, לאילו בתי ספר היית ממליץ לי להגיש מועמדות ומהם סיכויי הקבלה.

אני בן 27,בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בר-אילן בממוצע 91,

בצבא שירתתי כמש"ק תכנון בחיל האויר ובמסגרת התפקיד הייתי אחראי על כמות משתנה של כ-20 חיילים.

אני עובד מזה שנתיים ככלכלן ויועץ במחלקה הכלכלית של חברת ייעוץ ישראלית, אשר מעניקה שירותי ייעוץ לחברות הגדולות במשק ולרשויות ממשלתיות וכפוף ישירות למנכ"ל החברה. במסגרת התפקיד אני אחראי על כמות משתנה של 2-20 עובדים (תלוי בפרויקט) וכמו-כן באחריותי לתכנן מודלים כלכליים, מחקרי שוק ולהעריך פוטנציאל כלכלי של פרוייקטים מסוימים.

לבסוף, אני משחק כדורסל מקצועי במשך 5 שנים (לאורך כל תקופת הלימודים ובמקביל לעבודתי כיום)

התחומים שמעניינים אותי הם ניהול כללי, ניהול בינלאומי ושיווק.

אין לי ספק שבמסגרת הליך גיבוש האסטרטגיה עם ארינגו (ובמיוחד עם עמית) אקבל הערכת סיכויים מדויקת יותר, אולם אשמח לשמוע את התרשמותך.

בתודה מראש,

איל

eliy
    חבר

גילעם שלום

תודה על התשובה

אני אנסה להתכונן להגשת המועמדות עם הציון הנוכחי תוך כדי הכנה למבחן נוסף. במידה והתגובות מהסיבוב הראשון יהיו לא מעודדות אז אעשה שוב.

תודה.

foxx2
    חבר

לצוות ארינגו היקר,

התקבלתי לבית הספר היחיד אליו ניגשתי – INSEAD. כמי שמגיעה מהעולם האקדמי (דוקטורט במדעי החיים), זכיתי בארינגו לשיעורים הראשונים במנהל עסקים – שווק עצמי. הצוות מקצועי מיומן וקשוב, כל שאלה נענתה מיד ואכן כמו שציינו קודמי ישנה תחושה של "בן יחיד". מן השלב הראשון הוצמדה לי עורכת אישית מיומנת ומסורה אשר היוותה את אשת הקשר שלי לכל שאלה ועניין. גם בסוגיות שאינן בתחום אחריותה הרשמי יכולתי לפנות אליה ולקבל במהרה תשובה עדכנית מאיש הצוות הרלוונטי. עבורי זהו יתרון אדיר – שילוב של צוות מקצועי ומרושת היטב עם איש קשר אישי החוסך בירוקרטיה מיותרת.

התהליך כולו היה עבורי חשוב ומלמד מאין כמותו – למדתי שפה חדשה, כיצד לתרגם את קורות חיי והשגי (האקדמיים ברובם) לשפה עסקית. מודה שקיטרתי פה ושם וחשתי התנגדות לשכתוב המייגע ולדקויות, אך עם תוצאות לא מתווכחים.

מיכל לפידות

INSEAD 2008

yaron1
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

ליעם שלום,

ראשית, יישר כוח על האתר ועל העזרה שמחממת את הלב! סקרתי את כל אתר ארינגו והודעות מהפורומים השונים והמידע מועיל מאד.

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לאחת מ-10 התוכניות הבכירות בארה"ב ובפרט סטנפורד, הרווארד, קרנגי-מלון, קולומביה, MIT, NYU, Yale (אני עדיין עובד על צמצום הרשימה…) ואת הסיכויים למלגה. אני מתעניין בעיקר ביזמות ואסטרטגיה, אז אשמח אם תוכל להמליץ על מי מהתוכניות יותר מתאימות ומי מהן מוערכות יותר בישראל. אני מכוון לתחילת לימודים בספטמבר 2008. כמו כן, אשמח אם תציין נקודות חלשות בקורות החיים שלי שאוכל לשפר.

אני בן 30, בעל תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה בהצטיינות ובעל תואר שני במדעי המחשב בהצטיינות יתרה (התפרסם מאמר בנושא התיזה בכנס אקדמי), שניהם מאוני' ת"א. אין עדיין ציון GMAT, נניח 680 עד 720. יש לי ניסיון של כ-10 שנים במחקר ופיתוח טכנולוגיות מידע, מערכות ואלגוריתמים אשר התאפיינו בעשייה עם יוזמה, ראש גדול והבאת דברים לידי סיום. למעלה מ-6 שנים מהניסיון הוא ביחידה מובחרת במודיעין כקצין מקצועי (זכיתי בתעודת הוקרה של היחידה) והיתר בתעשייה. ניסיוני הניהולי בצבא כולל הובלת פרויקט באג 2000 למערכת מבצעית גדולה אשר דרש תיאום בין גורמים רבים, הפעלת איש נוסף כראש פרויקט, וכן הובלת צוות של חמישה אנשים נוספים למספר חודשים עד לשחרור. ניסיוני הניהולי בתעשייה הוא בהפעלה של איש עד שלושה אנשים בסדרת פרויקטים קטנים, כולל מיקור חוץ, כאשר העבודה השוטפת מחוברת למכירות ופיתוח עסקי ולעתים ישירות ללקוחות וספקים. להערכתי אוכל להשיג המלצות מממונה ישיר ועקיף, ויתכן מסמנכ"ל איתו עבדתי ישירות. לגבי פעילויות התנדבותיות, ליוויתי עולה חדש בתקופת הלימודים בתיכון (אין תעודה) וכן לימדתי במשך שנה בפרויקט קהילתי ביוזמת הצבא בזמן השירות (יש תעודה). לגבי יוזמה אזרחית, אינני בטוח אם זה רלוונטי, אני אחד ממארגני עתירה לבג"ץ מרובת משתתפים.

תודה מראש, ירון.

anatshi
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

To: Or.R

Hi,

My husband and I had a successful experience. Shoot me an email if you want to discuss.

Anat

[email protected]

aringo
    חבר

To: eyal4

גלעם שלום רב,

בימים אלו התחלתי את תהליך האסטרטגיה של ארינגו, במקביל ללימודי GMAT.
    אני עתיד לגשת למבחן בתחילת מאי, מתוך מטרה להגיש את המועמדות בסיבוב הראשון
    אשמח אם תוכל להביע את דעתך, בהתבסס על הפרטים שיפורטו להלן, לאילו בתי ספר היית ממליץ לי להגיש מועמדות ומהם סיכויי הקבלה
    .
    אני בן 27,בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בר-אילן בממוצע 91,
    בצבא שירתתי כמש"ק תכנון בחיל האויר ובמסגרת התפקיד הייתי אחראי על כמות משתנה של כ-20 חיילים.

אני עובד מזה שנתיים ככלכלן ויועץ במחלקה הכלכלית של חברת ייעוץ ישראלית, אשר מעניקה שירותי ייעוץ לחברות הגדולות במשק ולרשויות ממשלתיות וכפוף ישירות למנכ"ל החברה. במסגרת התפקיד אני אחראי על כמות משתנה של 2-20 עובדים (תלוי בפרויקט) וכמו-כן באחריותי לתכנן מודלים כלכליים, מחקרי שוק ולהעריך פוטנציאל כלכלי של פרוייקטים מסוימים.
    לבסוף, אני משחק כדורסל מקצועי במשך 5 שנים (לאורך כל תקופת הלימודים ובמקביל לעבודתי כיום
    )
    התחומים שמעניינים אותי הם ניהול כללי, ניהול בינלאומי ושיווק
    .
    אין לי ספק שבמסגרת הליך גיבוש האסטרטגיה עם ארינגו (ובמיוחד עם עמית) אקבל הערכת סיכויים מדויקת יותר, אולם אשמח לשמוע את התרשמותך
    .
    בהנחה שציון ה-GMAT שלך יהיה בסביבות ה-700, ועם חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה בין תחרותי לסטרצ' בקולומביה, וורטון וקלוג, תחרותי ב-MIT, שיקגו, ברקלי, NYU ו-אינסיאד, ובין תחרותי לחזק ב-טאק, מישיגן, LBS ודיוק.

תוכל למצוא מידע לגבי תחומי החוזק של התוכניות השונות – על מנת לראות אילו מהתוכניות המובילות חזקות בתחומים שמעניינים אותך – כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm

בתודה מראש,

איל

בהצלחה בתהליך איל!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: Or.R

Hi

It turned out to be somewhat long so…

I have been "lurking" around this forum for several months and I am especially thankful for the comments and replies from גילעם which give me a better insight on the whole process.

I am currently in the "assessment" stage in which I looking for target schools (while working on my GMAT) my main objective right now is to look for some "married applicants friendly" B-schools.
    My future wife and I have just started to put into action our "MBA initiative" and I would be thankful for comments from the forum's participants. Our main concern is what happens if we are admitted to different and geographically distant B-schools.
    I would like to know if you know of any school that will most likely have a positive, and preferably enthusiastic, approach to a couple that applies to its MBA program?
    Based on past experience, the following schools are relatively more "couple-friendly":
    1. Smaller schools
    (Stanford, Tuck, etc.).
    2. Lower-ranked schools. These schools are particularly concerned about "yield" (number admitted vs. number enrolled). If they get the feeling that they can "kill two birds with one stone" they may be more excited to take on the couple.
    3. Wharton – are a bit (just a bit) more friendly than other large schools as much as I can see.

The second thing comes up because I am approaching the GMAT test date. In what light do admission boards see an applicant that redid his GMAT? Is it preferable to "delete" the score if I am not sure that I got a good enough score or that wont hurt me in case I get a substantially higher score?
    In most cases (unless specifically stated otherwise by the school), the lower scores have relatively low (or zero) impact, and the higher score counts the most by far. Still, some schools (such as INSEAD) take a look at the lower scores. Therefore, yes, if you're convinced that the score is low and you can get a better score (or had a better score) it may behoove your candidacy not to report that score.

The last issue that I would be thankful for if it would be addressed is your opinion and assessment regarding our competitive strength of our profiles in terms of admission chances.

The missus
    She Would be 29 by the admission deadline for fall 2008, she has a Bachelors in accounting and economics from the Hebrew university with a GPA of a bit over 80. She currently prepares for the GMAT and we will assume a certainly possible score in the upper 600s (670-690)

She works for a large financial services and consulting firm (we happened to work for the same firm) as a Risk Management Consultant, she has about 3 years of work experience post graduation work experience.
    Her military service is was as an instructor at the Dental Nurse course.

Now for some extra information which, hopefully, will catch the eye of the admission board.
    She has a dual citizenship and can speak four languages (Hebrew, English, Swedish and French). She worked in Europe for a year and did several courses in England and Sweden.

Based on the information you provided and assuming strong essays and recommendations, she would be between a competitive and strong (closer to strong) candidate in Darden and Cornell, strong (with potential for scholarship) at Babson, Tepper, Emory, Thunderbird and UNC, between competitive and strong in Duke, competitive at Tuck and Michigan, between competitive and stretch at NYU and Berkeley, and a stretch at MIT, Wharton, Harvard, Kellogg and Stanford.

Now it's my turn.
    I would be 29 by the admission deadline for fall 2008. I have a Bachelors degree from the Hebrew university in the fields of Economics and Accounting, I have recently passed the CISA exam (Certified Information Systems Auditor) – got the highest ever Israeli office score and I would probably hold another professional certification by the time the applications would be sent out.
    Regrettably, my GPA is LOW – 73. This is attributed to the need to work nearly full time (80% position) during my studies, being called nearly every semester for military reserve duty and mainly due to fact that I was diagnosed as suffering from Dysgraphia – it is practically impossible to read my handwriting, though I mange very well due to the invention of computer keyboards and PDA's .
    If PowerPrep simulations are worth anything I can expect a GMAT score in the lower 700s (690-730) with a promising quant score of 51.

I worked for about two years in a "niche firm" that specialized in investigative and forensic auditing where I was mostly involved in computer based fraud and fraud analysis. Later I moved to an international consulting firm where I work as a Senior IT Consultant specializing in financial systems like dealing room systems, financial risk management systems etc'.

My military service was as a team commander (Mafkatz) and later as a platoon sergeant I was in charge of "coaching" – חונך of newer team commanders.

Now for the target schools (I would appreciate if you could comment on other potential schools)
    Darden, Tepper, Babson, Thunderbird, Cornell, UNC, Emory, MIT, Duke, Tuck.

Based on the information you provided and assuming strong essays and recommendations, you would also be between a competitive and strong candidate at Cornell, strong (with potential for scholarship) at Babson, Tepper, Emory, Thunderbird and UNC, competitive at Duke and Darden and Tuck, and a stretch at MIT.

Did Aringo ever support a couple who went through the admission process for an MBA?
    Does anybody know of a couple who went successfully through such a process?
    Yes, we did support 3 (if I remember correctly) over the years. We usually recommended to mention that the spouse is also applying, and usually the results were relatively good compared to the results we could have expected if each of them was applying independently.

Good Luck!

The aringo Team
    (Gilam)

aringo
    חבר

To: yaron1

ליעם שלום,

ראשית, יישר כוח על האתר ועל העזרה שמחממת את הלב! תודה רבה! סקרתי את כל אתר ארינגו והודעות מהפורומים השונים והמידע מועיל מאד.

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לאחת מ-10 התוכניות הבכירות בארה"ב ובפרט סטנפורד, הרווארד, קרנגי-מלון, קולומביה, MIT, NYU, Yale (אני עדיין עובד על צמצום הרשימה…) ואת הסיכויים למלגה. אני מתעניין בעיקר ביזמות ואסטרטגיה, אז אשמח אם תוכל להמליץ על מי מהתוכניות יותר מתאימות ומי מהן מוערכות יותר בישראל. אני מכוון לתחילת לימודים בספטמבר 2008. כמו כן, אשמח אם תציין נקודות חלשות בקורות החיים שלי שאוכל לשפר.

אני בן 30, בעל תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה בהצטיינות ובעל תואר שני במדעי המחשב בהצטיינות יתרה (התפרסם מאמר בנושא התיזה בכנס אקדמי), שניהם מאוני' ת"א. אין עדיין ציון GMAT, נניח 680 עד 720. יש לי ניסיון של כ-10 שנים במחקר ופיתוח טכנולוגיות מידע, מערכות ואלגוריתמים אשר התאפיינו בעשייה עם יוזמה, ראש גדול והבאת דברים לידי סיום. למעלה מ-6 שנים מהניסיון הוא ביחידה מובחרת במודיעין כקצין מקצועי (זכיתי בתעודת הוקרה של היחידה) והיתר בתעשייה. ניסיוני הניהולי בצבא כולל הובלת פרויקט באג 2000 למערכת מבצעית גדולה אשר דרש תיאום בין גורמים רבים, הפעלת איש נוסף כראש פרויקט, וכן הובלת צוות של חמישה אנשים נוספים למספר חודשים עד לשחרור. ניסיוני הניהולי בתעשייה הוא בהפעלה של איש עד שלושה אנשים בסדרת פרויקטים קטנים, כולל מיקור חוץ, כאשר העבודה השוטפת מחוברת למכירות ופיתוח עסקי ולעתים ישירות ללקוחות וספקים. להערכתי אוכל להשיג המלצות מממונה ישיר ועקיף, ויתכן מסמנכ"ל איתו עבדתי ישירות. לגבי פעילויות התנדבותיות, ליוויתי עולה חדש בתקופת הלימודים בתיכון (אין תעודה) וכן לימדתי במשך שנה בפרויקט קהילתי ביוזמת הצבא בזמן השירות (יש תעודה). לגבי יוזמה אזרחית, אינני בטוח אם זה רלוונטי, אני אחד ממארגני עתירה לבג"ץ מרובת משתתפים.

ירון, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בקרנגי-מלון, מועמד תחרותי ב-NYU, ב-ייל ובקולומביה, בין תחרותי לסטרצ' ב-MIT, בין תחרותי לסטרצ' (יותר לכיוון הסטרצ') בסטנפורד, וסטרצ' בהרוורד. מבין אלה, הרוורד נחשבת לחזקה ביותר באסטרטגיה, MIT לממוקדת (ואלי חזקה) ביותר ביזמות, סטנפורד לחזקה בשילוב שבין שניהם, -וייל לחזקה יחסית באסטרטגיה. אני חושב ש סדר העוצמה של השמות האלה בישראל דומה למדי לסדר העוצמה שלהם בקרב שמות ה-MBA המובילים היום בארה"ב – הרוורד כשם החזק ביותר, סטנפורד אחריו, ואז קולומביה ו-MIT, אח"כ ייל ו-NYU, ואז קרנגי-מלון.

תודה מראש, ירון.

בבקשה ירון. מקווה שזה עזר… בהצלחה!

צוות ארינגו
    גילעם

ronenaronov
    חבר

שלום גילעם,

אני מקווה שהדרך שלי לפניה ע"י ביצוע REPLY להודעה שלך הינה קבילה ואני לא מקלקל את מבנה הפורום.

שמי רונן, אני בן 30, נשוי + ילד בדרך.

סיימתי תואר ראשון בהנדסת חשמל באוניברסיטת תל – אביב עם ממוצע של 75.

שירתתי כעתודאי בח"א. תפקיד ראשון של שנתיים כמפקד מחלקת טכנאי ל"א (15 אנשים), במהלך השירות גם פיקדתי על כל הגף לתקופה של מספר חודשים (כ – 100 אנשים).

תפקיד שני ביצעתי כקצין פרוייקט במטה ח"א. הפרוייקט אותו ניהלתי היה פרויקט של כ – 5 מיליון דולר בו הייתי צריך לנהל מספר רב של קבלני משנה. במהלך השירות עשיתי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת ת"א בעידוד ח"א, אך למעשה המשכתי באותו תפקיד, כך שפחות או יותר בזבזתי את התואר. השתחררתי בדרגת סרן על תקן רב – סרן.

כיום הנני עובד בתפקיד של מהנדס אפליקציה בחברת אורבוטק, תפקיד שמערב אינטראקציה רציפה עם לקוחותינו (בעיקר APAC), נראה שאקודם לתפקיד מהנדס מערכת בזמן הקרוב.

היום ביצעתי את בחינת ה – GMAT והוצאתי בה 740.

אני מעונין ללמוד באחת מאוניברסיטאות ה – TOP10 בארה"ב, אלו שנראים לי יותר מעניינים הם הרוורד, וורטון, סטנפורד, קולומביה ו – MIT-Sloan. הייתי מעונין לדעת מה סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות הנ"ל ולאוניברסיטאות אחרות הנכללות ב – TOP10.

תודה,

רונן

epony
    חבר

To: ronenaronov

רונן,

דבר ראשון, אל תדאג! ההודעה שלך בהחלט עומדת בסטנדרטים הנוקשים של הפורום.

שנית, למיטב ידיעתי העובדה שכבר יש לך MBA עלולה להחליש את מועמדותך עד כדי דחייה על הסף בחלק מבתי הספר המובילים למנע"ס! בכל אופן, אני בטוח שגלעם יתייחס לנושא בתשובתו (שתגיע ביום שני הקרוב – זה הנוהל…)

חוצמזה, מברוק על ה-GMAT ושיהיה בהצלחה!

fritzy
    חבר

גילעם שלום,
    אני בת 26 ומעוניינת להתקבלת לinsead לתחילת לימודים בינואר 2008.
    קצת על עצמי…
    בצבא הייתי חיילת ולאחר מכן קצינה (סגן) במחלקה לקשרי חוץ ועבדתי במדור האחראי על קשרי החוץ של צה"ל עם צבא ארה"ב. במסגרת התפקיד תכננתי תרגילים משותפים וביקורים הדדיים של קצינים בכירים מצה"ל בארה"ב וגנרלים אמריקאים בארץ והייתי עוזרת ראש מנהלת של שני תרגילים משותפים (צה"ל – צבא ארה"ב) גדולים רב זרועיים.
    למדתי מדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון וסיימתי את לימודי בהצטיינות(ממוצע 91).
    עבדתי כשנה וארבעה חודשים בnice systems כמתכנתת והתפטרתי לפני שלושה חודשים.
    לאחר ה mba אני רוצה לעשות שינוי כיוון ולעבוד בארגונים חברתיים שאינם למטרות רווח, בעקר בארץ אם זה יתאפשר.
    מתכננת לעשות את הgmat בחודש הבא ומקוה לקבל מעל 700.
    פרטים נוספים עלי – דוברת אנגלית וצרפתית ברמה גבוהה.
    בכיתה ח' גרתי שנה בפריז עם המשפחה במסגרת שליחות ולפני השירות הצבאי גרתי בפריז 8 חודשים לבד ולמדתי צרפתית בסורבון.
    הייתי רוצה לדעת מה לדעתך הסיכויים שלי להתקבל לinsead בהתחשב בנסיון המועט יחסית שיש לי בעבודה והעובדה שאני לא רוצה להמשיך באותו תחום לאחר סיום התואר.
    תודה רבה.

aringo
    חבר

To: foxx2

כל הכבוד מיכל!!! בהצלחה בהמשך!

צוות ארינגו

לצוות ארינגו היקר,

התקבלתי לבית הספר היחיד אליו ניגשתי – INSEAD. כמי שמגיעה מהעולם האקדמי (דוקטורט במדעי החיים), זכיתי בארינגו לשיעורים הראשונים במנהל עסקים – שווק עצמי. הצוות מקצועי מיומן וקשוב, כל שאלה נענתה מיד ואכן כמו שציינו קודמי ישנה תחושה של "בן יחיד". מן השלב הראשון הוצמדה לי עורכת אישית מיומנת ומסורה אשר היוותה את אשת הקשר שלי לכל שאלה ועניין. גם בסוגיות שאינן בתחום אחריותה הרשמי יכולתי לפנות אליה ולקבל במהרה תשובה עדכנית מאיש הצוות הרלוונטי. עבורי זהו יתרון אדיר – שילוב של צוות מקצועי ומרושת היטב עם איש קשר אישי החוסך בירוקרטיה מיותרת.

התהליך כולו היה עבורי חשוב ומלמד מאין כמותו – למדתי שפה חדשה, כיצד לתרגם את קורות חיי והשגי (האקדמיים ברובם) לשפה עסקית. מודה שקיטרתי פה ושם וחשתי התנגדות לשכתוב המייגע ולדקויות, אך עם תוצאות לא מתווכחים.

מיכל לפידות

INSEAD 2008

aringo
    חבר

To: ronenaronov

שלום גילעם,

אני מקווה שהדרך שלי לפניה ע"י ביצוע REPLY להודעה שלך הינה קבילה ואני לא מקלקל את מבנה הפורום. לא קלקלת, ברוך הבא!

שמי רונן, אני בן 30, נשוי + ילד בדרך.

סיימתי תואר ראשון בהנדסת חשמל באוניברסיטת תל – אביב עם ממוצע של 75.

שירתתי כעתודאי בח"א. תפקיד ראשון של שנתיים כמפקד מחלקת טכנאי ל"א (15 אנשים), במהלך השירות גם פיקדתי על כל הגף לתקופה של מספר חודשים (כ – 100 אנשים).

תפקיד שני ביצעתי כקצין פרוייקט במטה ח"א. הפרוייקט אותו ניהלתי היה פרויקט של כ – 5 מיליון דולר בו הייתי צריך לנהל מספר רב של קבלני משנה. במהלך השירות עשיתי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת ת"א – בעידוד ח"א, אך למעשה המשכתי באותו תפקיד, כך שפחות או יותר בזבזתי את התואר. השתחררתי בדרגת סרן על תקן רב – סרן.

כיום הנני עובד בתפקיד של מהנדס אפליקציה בחברת אורבוטק, תפקיד שמערב אינטראקציה רציפה עם לקוחותינו (בעיקר APAC), נראה שאקודם לתפקיד מהנדס מערכת בזמן הקרוב.

היום ביצעתי את בחינת ה – GMAT והוצאתי בה 740.

אני מעונין ללמוד באחת מאוניברסיטאות ה – TOP10 בארה"ב, אלו שנראים לי יותר מעניינים הם הרוורד, וורטון, סטנפורד, קולומביה ו – MIT-Sloan. הייתי מעונין לדעת מה סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות הנ"ל ולאוניברסיטאות אחרות הנכללות ב – TOP10.

רונן, על בסיס המידע שלעיל, ועם חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב-דיוק, תחרותי ב-NYU, טאק, ומישיגן, בין תחרותי לסטרצ' בשיקגו, קולומביה ו-MIT, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בוורטון וסטרצ' בהרוורד ובסטנפורד.

היות וכבר יש לך MBA, אינך רשאי להגיש מועמדות לחלק מתוכניות ה-MBA המובילות, וביניהן דרדן, קלוג וברקלי.

תודה,

רונן

בבקשה רונן, ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: fritzy

גילעם שלום,
    אני בת 26 ומעוניינת להתקבלת לinsead לתחילת לימודים בינואר 2008.
    קצת על עצמי…
    בצבא הייתי חיילת ולאחר מכן קצינה (סגן) במחלקה לקשרי חוץ ועבדתי במדור האחראי על קשרי החוץ של צה"ל עם צבא ארה"ב. במסגרת התפקיד תכננתי תרגילים משותפים וביקורים הדדיים של קצינים בכירים מצה"ל בארה"ב וגנרלים אמריקאים בארץ והייתי עוזרת ראש מנהלת של שני תרגילים משותפים (צה"ל – צבא ארה"ב) גדולים רב זרועיים.
    למדתי מדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון וסיימתי את לימודי בהצטיינות(ממוצע 91).
    עבדתי כשנה וארבעה חודשים בnice systems כמתכנתת והתפטרתי לפני שלושה חודשים.
    לאחר ה mba אני רוצה לעשות שינוי כיוון ולעבוד בארגונים חברתיים שאינם למטרות רווח, בעקר בארץ אם זה יתאפשר.
    מתכננת לעשות את ה gmat בחודש הבא ומקוה לקבל מעל 700.
    פרטים נוספים עלי – דוברת אנגלית וצרפתית ברמה גבוהה.
    בכיתה ח' גרתי שנה בפריז עם המשפחה במסגרת שליחות ולפני השירות הצבאי גרתי בפריז 8 חודשים לבד ולמדתי צרפתית בסורבון.
    הייתי רוצה לדעת מה לדעתך הסיכויים שלי להתקבל לinsead בהתחשב בנסיון המועט יחסית שיש לי בעבודה והעובדה שאני לא רוצה להמשיך באותו תחום לאחר סיום התואר.
    על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיי להערכתי מועמדת תחרותית עד חזקה באינסאד (יותר לכיוון החזקה).

תודה רבה.

בבקשה – ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

Shigol
    חבר

ראשית כל אני יקדים ויאמר שאתה עושה עבודה נהדרת, תמיד כיף כל פעם מחדש לקרוא את

תגובותיך להודעות, המשך כך!!!

שאלה בשביל חבר שלא רשום.

בן 30,

השכלה

. תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול מאוניברסית בן גוריון במומוצע 85 – סה"כ חמש שנים

תואר שני באקטואריה – עם תזה מאוניברסיטת חיפה בממוצע 84 , מיד לאחר סיום התואר .הראשון

חבר מלא באגודת האקטוארים הישראלית – כלל מעבר ארבעת מבחני המועצה – סה”כ שנתיים.

ניסיון תעסוקתי

החל מהשנה החמישית בתואר הראשון ועד תחילת שנה שניה בתואר השני עבד במשרת סטודנט בחטיבת יעוץ אסטרטגי באחד הבנקים – סה"כ שנתיים.

מהשנה השניה ללימודי התואר השני ועד סיום הסטאז', בתפקיד אקטואר מתמחה באחת

מחברות הביטוח – סה"כ שלוש שנים.

אקטואר באחד הבנקים, אחריות על עסקאות בשווי עשרות מיליוני שקלים, נוסף על כך תחת אחריותו ארבעה עובדי בנק.

התנדבות

שנתיים חונך במסגרת פרויקט חונכות פר"ח.

שנתיים מתן שיעורים פרטיים בהתנדבות הכנה לבגריויות לתלמידי תיכון.

ציון צפוי ב– GMAT

700

מהם הערכותיך לגבי סיכויי הקבלה לאחת מהתוכניות המובילות בארה"ב ואירופה – עדיפות לארה”ב.

בתודה מראש

isrguy
    חבר

שלום גלעם

שמי גיא ואני בן 28

סיימתי תואר בהנדסת מערכות מידע באוניברסיטת בן גוריון ממוצע 83 GMAT 690

בצבא הייתי בתפקיד לוחם

ניסיון התעסוקתי שלי מגוון הייתי מנהל לקוחות בחברה אמריקאית עם אחריות על כיותר מ100 לקוחות שונים

בזמן הלימודים שילבתי במשך שנה שלמה עבודה שהייתה כמעט במשרה מלאה שעסקה בפיתוח עסקי של חברה בלונדון כאשר הייתי כ4 חודשים רצופים בלונדון יחד עם גיחות נוספות במהלך השנה.במסגרת תפקיד זה גם ניהלתי עד6 אנשים וגם הובלתי תהליכים עסקיים משמעותיים בחברה

בשנה האחרונה של התואר עבדתי בחברת התוכנה העולמית סאפ כתוכניתן במסגרת של תוכנית לסטודנטים מצטינים

כיום אני נכנס לתפקיד של ניהול פרוייקטים תפקיד שבעצם משלב את כל התפקידים השונים שביצעתי

שפות- אנגלית , ספרדית ועברית ברמה גבוהה

סינית וצרפתית ברמה בסיסית

לא מתכנן להגיש בקשה בשנה הקרובה אלא לאחר מכן השאלה שלי האם הנתונים שלי מספיקים ל1-10 והמובילות באירופה ואם לא האם שיפור הג'ימט שאותו עשיתי רק פעם אחת יכול להוות יתרון משמעותי?

epony
    חבר

To: isrguy

היי גיא! (מצטער, זה היה מתבקש)

אני לא גילעם, אבל אני אנסה לעזור קצת מנסיוני (לא יועיל, לא יזיק…)

בסה"כ, ממה שאתה כותב, יש לך GMAT ממוצע, תואר ראשון ממוצע ונסיון תעסוקתי עשיר, כולל תפקידי ניהול וחשיפה בינ"ל מכובדת. (מה שחסר זו התייחסות לפעילות קהילתית…)

לעניות דעתי, אלא אם תשפר את ה-GMAT בצורה משמעותית (740 ומעלה), התרומה של שיפור ציון ה-GMAT תהיה קטנה עד זניחה (ואם תשיג שיפור משמעותי, התרומה שלו תהיה קטנה עד בינונית).

בהצלחה!

מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.