Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • yarivhz
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: aringo

גילעם שלום,
    שמי יריב ואני עוד מעט בן 26. מסיים תואר ראשון בכלכלה וניהול באונ' ת"א .
    הציונים הסופיים שלי יהיו בכלכלה 94-95, ובניהול 95-96. בכל אחד מהחוגים אני על הסף שבין הצטיינות להצטיינות יתרה.
    טרם ביצעתי מבחן GMAT. בפסיכומטרי קיבלתי 723 (כמותי-140, אנגלית-144).
    בצבא הייתי מדריך לוחמה בטרור במשך כשנתיים. במהלך השירות הדרכתי ופיקדתי על קורסים, כאשר מתחתי לרוב שירתו 2-4 מדריכים וכ-10 עד 25 חניכים.
    במקביל ללימודים אני עובד כמדריך ירי ואבטחה – אני מעיר הכשרות למאבטחים (מיעוטם קבוצות מחו"ל), כאשר בכל הכשרה אני אחראי על כ10-25 חניכים (במקרים חריגים היו גם מדריכים תחתי, עד 3). אני קצת מפרט בעניין, כי אני מעוניין לדעת עד כמה הדבר נחשב לדעתך לניסיון ניהולי.
    בנוסף ביצעתי פרויקט כעוזר מחקר באוניברסיטה (אם כי לזמן קצר).
    אני מעוניין לעבוד בארץ סדר גודל של שנתיים עם סיום הלימודים (אולי שנה אחת) ואז ללמוד את ה-MBA באחת מאונ' ה TOP-10 (כאמור כנראה ב-2009).
    לגבי העבודה בשנתיים הקרובות, אני רוצה לעבוד כיועץ אסטרטגי (למשל בשלדור או במקינזי) או בתחום הפיננסי (מנהל תיקי השקעות או אנליסט בבית השקעות או בנק). נדמה לי כי 2 הכיוונים "בעלי-משמעות" אך שלא ניתן להתקדם בהם לתפקידים ניהוליים בכירים תוך זמן קצר כ"כ.
    אז יש לי כמה שאלות אליך…
    א. מבין אופציות העבודה לשנתיים הקרובות איזו תתרום לדעתך יותר לסיכויי הקבלה שלי? האם יש משמעות רבה לעבודה באירגון בינלאומי ידוע (כגון: מקינזי, פרוקטור אנד גמבל, HSBC) על-פני פירמה ישראלית?
    ב. מהם סיכויי הקבלה שלי לאונ' ה TOP-10?
    ג. מה לגבי סיכויי לזכות בהן במלגה?
    ד. מבין האונ' הנ"ל, אילו נחשבות המובילות בתחום ניהולי-פיננסי ואילו מובילות בתחום ניהולי-אסטרטגי?

תודה רבה רבה,
    יריב.

hagayp
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

גילעם שלום רב,

שמי חגי ואני מתעד להתחיל ללמוד הנדסת תעשיה וניהול (ככל הנראה בהתמחות במער' מידע) בבן גוריון בשנה הקרובה.

לפניכן שירתתי כמתכנת וראש צוות בצבא ואח"כ השתחררתי ועבדתי בחברת תוכנה גדולה (לא כמנהל).

הואיל וראיתי מוטיב חוזר בהסברים באתר שלכם על חשיבות בהכוונת הקריירה, הייתי שמח אם תוכל להכווין ולהציע כיצד להטוות את דרכי באוניברסיטה ולאחר מכן בכדי להביא למיטוב סיכויי להתקבל לתוכניות ה-MBA המובילות עם דגש על INSEAD.

היה ודבר זה מוסיף באופן כלשהו – ברצוני כמו כן להוסיף שבתור נער (16) הקמתי, ביחד עם משקיעים, חברת טכנולוגיה. כמו כן בבן-גוריון אני מקווה להתקבל לתוכנית למנהיגות של האוניברסיטה בה מסייעים לאוכלוסיות חלשות בסביבת האוניברסיטה (שהיא אחת הסיבות לבחירתי באוניברסיטה זו).

תודה מראש וישר כוח על האתר המעולה!

בברכה,

חגי

OYOY
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

To: All

היי ארינגו,

אודה אם תוכלו לתת לי חוות דעת על סיכויי הקבלה שלי.
    שמי אורן, בן 28, ואני מתכנן להגיש מועמדות ללימודים שמתחילים ב2008 (או ינואר 2009 אם מדובר ב IMD או INSEAD).

אני מתמקד במספר מצומצם של בתי ספר בארה"ב ובבתי ספר המובילים באירופה – LBS, INSEAD, IMD, IE, IESE. לאחר הלימודים אני מכוון לתעשיה או (אולי) ליעוץ באירופה.

לימודים:
    GMAT – 750
    BA מאוניברסיטת תל אביב במדעי המחשב וכלכלה – ממוצע 90 במדעי המחשב (מצטיין), ממצוע 95 בכלכלה (הצטיינות יתרה)
    מלגת הצטיינות בכלכלה 2004
    מצטיין דיקן בשנת 2003 (כלכלה)
    מצטיין דיקן בשנת 2002 (מדעי המחשב)

עבודה:
    עבדתי כבודק תוכנה במשרה חלקית בשנתי האחרונה ללימודים (שנה), כמו כן כעוזר מחקר בכלכלה לתקופה של 4 חודשים לאחר לימודיי.
    עשיתי INTERNSHIP בגרמניה 4 חודשים כמתכנת במוסד אקדמי.
    בשובי לארץ התחלתי לעבוד כ TECHNICAL CONSULTANT ועברתי לאנגליה (שם אני גר מזה שנה וחצי). בתפקיד הנוכחי אני מעורב הרבה עם לקוחות גדולים במספר מדינות באירופה ומבצע משימות מגוונות – ניתוח דרישות, יעוץ עסקי / ארגוני, הדרכות, הטמעת תוכנה, DESIGN וכתיבת קוד. לאחר שנה בתפקיד קיבלתי קידום (תואר חדש) ורני מצפה לקידום נוסף ב 4 חודשים הבאים (תואר חדש ויותר אחריות).
    סך הנסיון לאחר גמר הלימודים שנתיים ו 4 חודשים (נכון להיום)
    חשיפה בינלאומית:
    מלבד העבודה בגרמניה ואנגליה גרתי שנתיים בארה"ב (כילד) והשתתפתי בכנסים כנציג האוניברסיטה ב פינלנד. אני דובר עברית ואנגלית ברמת שפת אם ולומד גרמנית (בעבר למדתי ספרדית והגעתי לרמת שיחה טובה).

שאר ירקות:
    פעילות התנדבותית מעבר לצופים אין, אבל מגיל צעיר שיחקתי כדורסל מקצועני (ליגה שנייה ושלישית) כך שלא היה לי כמעט שמן פנוי. בצבא הייתי פקיד בתפקיד שאמנם שווה שורה ש APPLICATION אבל לא הרבה יותר. הייתי מעורב (אך כמובן לא הגורם המחליט) בהחלטות תקציביות ובבניהול פרויקטי תשתיות ארוכי טווח.

כאמור אשמח לשמוע את דעתכם על הפרופיל שלי. בנוסף, אני סקרן לשמוע מנסיונכם מה החסרונות של IMD והMBA בספרד (IE / IESE) שמשום מה אינם פופולריים עבור ישראלים.

תודה מראש וישר כח

robertok
    חבר
    מספר הפוסטים: 43

To: OYOY

שלום OYOY

תוכל למצוא באתר דרך החיפוש מספר קטעים שכתבתי על IMD. ככלל, הפרופיל שלי דומה לשלך במעט (GMAT, הצטיינות), אך היה לי יותר נסיון תעסוקתי בזמן תחילת הלימודים ותואר שני בהנדסה.

ב IMD מעריכים מאוד נסיון תעסוקתי רב, אך דווקא נסיונך הבינלאומי עשוי לפצות על שנות נסיון מועטות יחסית.

חסרונותיו העיקריים של IMD הנם גודל התוכנית (לדעתי יתרון, אך יש יחסית מעט בוגרים) וכך שאינו מוכר בארץ.

למרות אלו, ולמרות שידעתי מראש כי אחזור לישראל בתום הלימודים (סיבות אישיות), זהו בית הספר היחיד אליו ניגשתי.

במידה ותרצה מידע נוסף אתה מוזמן לפנות ישירות ב:

[email protected]

בברכה,

רוברטו

imayer
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

Gilam shalom,

I consider studying MBA at one of the Ivy League business schools in the states, and I'll need your counseling and preparing services.

I am a captain in the Israeli Air Force and my job is the head of "income section" in IAF budget department (managing two academic officers). I also work as a teaching assistant in two courses in TAU ("investment theory" and "options and derivatives") and hold an MSc. in finance with honors (a 93 average) from TAU.

I believe that I'll be able to get few good recommendations (from the IAF chief of staff, from the professor I work with and from a friend and a former colleague who finishes his MBA at Ross business school in Michigan this year).

I am afraid that my problem is the GMAT. Although I got a GMAT score of 700 in march 2003, my score on essays part was mediocre ( 2.5- 50Th percentile). I have several questions and I'll appreciate very much if you could answer me:
    · Do the universities pay any attention to the essay part of the GMAT? (Anyway I'll have to do the TOEFL and write essays to the university according to their specific questions).
    · I wand to apply for September 2008 (1 st round is October 2007)- is my GMAT still valid?
    · If I do the GMAT again, what will count? The higher score? The last score? The average?
    · Do you suggest me to take the GMAT again?

Finally, what do you think about my chances?

Thanks a lot,
    Itay

tal11
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: imayer

שלום גילעם!

ראשית כמובן תודה רבה על העבודה המדהימה שאתה עושה כאן.

אני הייתי רוצה לברר את סיכויי להתקבל לטופ10 ארה"ב .

אני בן 28.5 וסיימתי השנה תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת חיפה .

מצטיין דיקן בכל שנה ומקום ראשון במחזור בסיום התואר עם ממוצע 97.5 .

GMAT-770

(עד כאן הדברים החיוביים..)

נסיון תעסוקתי (משמעותי) – שנתיים נסיון באינטל במשרה חלקית של אנליסט פיננסי.

בהנחה כי אסתייע בשירותיי ארינגו , מהסיכויי להתקבל לטופ10 בארה"ב?

תודה מראש על התשובה

יום נעים , טל!

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: Shigol

ראשית כל אני יקדים ויאמר שאתה עושה עבודה נהדרת, תמיד כיף כל פעם מחדש לקרוא את תגובותיך להודעות, המשך כך!!!
    תודה רבה!

שאלה בשביל חבר שלא רשום.
    בן 30,

השכלה
    . תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול מאוניברסית בן גוריון במומוצע 85 – סה"כ חמש שנים
    תואר שני באקטואריה – עם תזה — מאוניברסיטת חיפה בממוצע 84 , מיד לאחר סיום התואר .הראשון
    חבר מלא באגודת האקטוארים הישראלית – כלל מעבר ארבעת מבחני המועצה – סה”כ שנתיים.

ניסיון תעסוקתי
    החל מהשנה החמישית בתואר הראשון ועד תחילת שנה שניה בתואר השני עבד במשרת סטודנט בחטיבת יעוץ אסטרטגי באחד הבנקים – סה"כ שנתיים.

מהשנה השניה ללימודי התואר השני ועד סיום הסטאז', בתפקיד אקטואר מתמחה באחת
    מחברות הביטוח – סה"כ שלוש שנים.

אקטואר באחד הבנקים, אחריות על עסקאות בשווי עשרות מיליוני שקלים, נוסף על כך תחת אחריותו ארבעה עובדי בנק.

התנדבות
    שנתיים חונך במסגרת פרויקט חונכות — פר"ח.
    שנתיים מתן שיעורים פרטיים בהתנדבות — הכנה לבגריויות לתלמידי תיכון.

ציון צפוי ב– GMAT
    700

מהם הערכותיך לגבי סיכויי הקבלה לאחת מהתוכניות המובילות בארה"ב ואירופה – עדיפות לארה”ב.

על בסיס המידע שלעיל, ועם חיבורים והמלצות חזקים, חברך יהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב-Duke ו- ,UCLA בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-NYU , מישיגן ולונדון ביזנס סקול, תחרותי בטאק, בין תחרותי לסטרצ' בברקלי (קרוב יותר לתחרותי) וב-IMD, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בייל, ב-MIT ובאינסאד, וסטרצ' בבהרוורד, סטנפורד, וורטון וקלוג.

בתודה מראש

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: isrguy

שלום גלעם

שמי גיא ואני בן 28

סיימתי תואר בהנדסת מערכות מידע באוניברסיטת בן גוריון ממוצע 83 GMAT 690

בצבא הייתי בתפקיד לוחם

ניסיון התעסוקתי שלי מגוון הייתי מנהל לקוחות בחברה אמריקאית עם אחריות על כיותר מ100 לקוחות שונים

בזמן הלימודים שילבתי במשך שנה שלמה עבודה שהייתה כמעט במשרה מלאה שעסקה בפיתוח עסקי של חברה בלונדון כאשר הייתי כ4 חודשים רצופים בלונדון יחד עם גיחות נוספות במהלך השנה.במסגרת תפקיד זה גם ניהלתי עד6 אנשים וגם הובלתי תהליכים עסקיים משמעותיים בחברה

בשנה האחרונה של התואר עבדתי בחברת התוכנה העולמית סאפ כתוכניתן במסגרת של תוכנית לסטודנטים מצטינים

כיום אני נכנס לתפקיד של ניהול פרוייקטים תפקיד שבעצם משלב את כל התפקידים השונים שביצעתי

שפות- אנגלית , ספרדית ועברית ברמה גבוהה

סינית וצרפתית ברמה בסיסית

לא מתכנן להגיש בקשה בשנה הקרובה אלא לאחר מכן השאלה שלי האם הנתונים שלי מספיקים ל1-10 והמובילות באירופה ואם לא האם שיפור הג'ימט שאותו עשיתי רק פעם אחת יכול להוות יתרון משמעותי

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-Duke, מועמד תחרותי בתוכניות כגון NYU, LBS, ו-Tuck, בין תחרותי לסטרצ' בברקלי ובשיקגו, וסטרצ' בהרוורד, סטנפורד, וורטון, קלוג. עם GMAT של 740 תהיה להערכתי מועמד תחרותי ב-INSEAD, ייל, ברקלי ו-IMD, בין תחרותי לחזק ב-Tuck ו-NYU, חזק ב-LBS וב-Duke, בין תחרותי לסטרצ' בקלוג, וורטון וסטנפורד, סטרצ' בהרוורד.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: yarivhz

גילעם שלום,
    שמי יריב ואני עוד מעט בן 26. מסיים תואר ראשון בכלכלה וניהול באונ' ת"א .
    הציונים הסופיים שלי יהיו בכלכלה 94-95, ובניהול 95-96. בכל אחד מהחוגים אני על הסף שבין הצטיינות להצטיינות יתרה.
    טרם ביצעתי מבחן GMAT. בפסיכומטרי קיבלתי 723 (כמותי-140, אנגלית-144).
    בצבא הייתי מדריך לוחמה בטרור במשך כשנתיים. במהלך השירות הדרכתי ופיקדתי על קורסים, כאשר מתחתי לרוב שירתו 2-4 מדריכים וכ-10 עד 25 חניכים.
    במקביל ללימודים אני עובד כמדריך ירי ואבטחה – אני מעיר הכשרות למאבטחים (מיעוטם קבוצות מחו"ל), כאשר בכל הכשרה אני אחראי על כ10-25 חניכים (במקרים חריגים היו גם מדריכים תחתי, עד 3). אני קצת מפרט בעניין, כי אני מעוניין לדעת עד כמה הדבר נחשב לדעתך לניסיון ניהולי. במקרים בהם היית boss של אנשים, הן בצבא והן בעבודתך כמדריך ירי ואבטחה, הדבר נחשב לנסיון ניהולי לכל דבר וייתן לך "נקודות" על נסיון מנהיגותי וניהולי. אם הניהול היה על בסיס פרוייקטלי (כלומר, לא היית בפועל ה-people manager של אותם אנשים – לא החלטת למשל על העלאות שכר) אז הוא בד"כ עדיין ייתן "נקודות" כאלה, אך משמעותית פחות. בנוסף ביצעתי פרויקט כעוזר מחקר באוניברסיטה (אם כי לזמן קצר).
    אני מעוניין לעבוד בארץ סדר גודל של שנתיים עם סיום הלימודים (אולי שנה אחת) ואז ללמוד את ה-MBA באחת מאונ' ה TOP-10 (כאמור כנראה ב-2009).
    לגבי העבודה בשנתיים הקרובות, אני רוצה לעבוד כיועץ אסטרטגי (למשל בשלדור או במקינזי) או בתחום הפיננסי (מנהל תיקי השקעות או אנליסט בבית השקעות או בנק). נדמה לי כי 2 הכיוונים "בעלי-משמעות" אך שלא ניתן להתקדם בהם לתפקידים ניהוליים בכירים תוך זמן קצר כ"כ.
    אז יש לי כמה שאלות אליך…
    א. מבין אופציות העבודה לשנתיים הקרובות איזו תתרום לדעתך יותר לסיכויי הקבלה שלי? האם יש משמעות רבה לעבודה באירגון בינלאומי ידוע (כגון: מקינזי, פרוקטור אנד גמבל, HSBC) על-פני פירמה ישראלית? כן, עבודה בארגון בינלאומי ידוע תתרום למועמדותך. גובה התרומה תלוי בשם הארגון. למשל, התרומה של עבודה במקינזי למועמדותך תהיה גבוהה. התרומה של פרוקטר אנד גמבל תהיה בינונית. מבין 2 האופציות שציינת, החזקה יותר להערכתי תהיה זו אשר בה תעבוד בשם חזק יותר וכן זו אשר תתחבר טוב יותר לתוכנית הקריירה שלך (אם כי נראה ששני הכיוונים שציינת "שוברים" את קו הקריירה של לוחמה בטרור אשר עליו שמרת עד כה).

ב. מהם סיכויי הקבלה שלי לאונ' ה TOP-10?
    ג. מה לגבי סיכויי לזכות בהן במלגה?

על בסיס הנתונים שבידי, עם חיבורים והמלצות חזקים, ובהנחה שתסיים את לימודיך בהצטיינות (רגילה) ותקבל 700 ב-GMAT, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב–דיוק, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לחזק, עם פוטנציאל למלגה משמעותית) בטאק ובמישיגן, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בברקלי, תחרותי בייל, ב-MIT, בקולומביה ובשיקגו, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בוורטון ובקלוג, בין תחרותי לסטרצ' בסטנפורד, סטרצ' בהרוורד.

ד. מבין האונ' הנ"ל, אילו נחשבות המובילות בתחום ניהולי-פיננסי ואילו מובילות בתחום ניהולי-אסטרטגי ?
    NYU, שיקגו, קולומביה ו-וורטון נחשבות לחזקות בתחום המימון. הרוורד, סטנפורד וטאק נחשבות לחזקות בניהול כללי.

תודה רבה רבה,
    יריב.

בבקשה ובהצלחה יריב!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: hagayp

גילעם שלום רב,

שמי חגי ואני מתעד להתחיל ללמוד הנדסת תעשיה וניהול (ככל הנראה בהתמחות במער' מידע) בבן גוריון בשנה הקרובה.

לפניכן שירתתי כמתכנת וראש צוות בצבא ואח"כ השתחררתי ועבדתי בחברת תוכנה גדולה (לא כמנהל).

הואיל וראיתי מוטיב חוזר בהסברים באתר שלכם על חשיבות בהכוונת הקריירה, הייתי שמח אם תוכל להכווין ולהציע כיצד להטוות את דרכי באוניברסיטה ולאחר מכן בכדי להביא למיטוב סיכויי להתקבל לתוכניות ה-MBA המובילות עם דגש על INSEAD.

היה ודבר זה מוסיף באופן כלשהו – ברצוני כמו כן להוסיף שבתור נער (16) הקמתי, ביחד עם משקיעים, חברת טכנולוגיה. כמו כן בבן-גוריון אני מקווה להתקבל לתוכנית למנהיגות של האוניברסיטה בה מסייעים לאוכלוסיות חלשות בסביבת האוניברסיטה (שהיא אחת הסיבות לבחירתי באוניברסיטה זו).

חגי, מה שבד"כ עוזר בהקשר של תוכנית הקריירה בשלב בו אתה נמצא הוא לחשוב על חוט המקשר את הדברים שעשית עד היום, ולהמשיך "לשזור" את החוט הזה בקריירה (וכן בלימודים ובפעילות ההתנדבותית/קהילתית) שלך מכאן ואילך. החוט המקשר יכול להיות התמקדות בתעשייה מסויימת (למשל: תוכנות אבטחה) או בתחום מקצועי מסויים (למשל: שיווק לצרכנים). העקרון של ה"חוט המקשר" הוא אחד מכמה עקרונות שיסייעו למועמדותך, ויש לשקול את העקרונות השונים זה מול זה בקבלת החלטות. למשל – אם מחד עומדת עבודה שמתחברת עם החוט המקשר אך בה לא תוכל להפגין מנהיגות (או: אינך צופה שתוכל להתקדם), ומנגד עומדת עבודה בה תנהל 10 אנשים (או, למשל, צפוי שתתקדם פעמיים בתוך שנתיים), סביר כי האלטרנטיבה השנייה חזקה יותר.

בנוסף לבחירות קריירה נבונות, יהיה טוב אם "תשים את הכוונת" על 2-3 ממליצים פוטנציאליים (אם יש מישהו בכיר מאוד/מפורסם שאתה יכול לעשות עבורו עבודה כלשהי זה מצויין) ותבנה איתם יחסים מעולים, תשקול פעילות ציבורית/חברתית/התנדבותית/פוליטית (אם היא בהקשר המנהיגותי/הבחרותי/יזמי זה טוב במיוחד), תבנה היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, תעקוב אחרי פורומים כגון זה, תחשוב אם יש לך כרגע (או בהמשך) הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), תגבש את מטרותיך לעתיד (תוכנית הקריירה), תצבור כמה הצטיינויות שאפשר בלימודים/עבודה/פעילות אחרת, תלמד על בתי הספר, תבקר בקמפוסים אם יוצא לך, ותבחר 2-3 בתי ספר שעליהם תשים את הפוקוס.

ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

תודה מראש וישר כוח על האתר המעולה!

בברכה,

חגי

תודה על הפירגון! בהצלחה חגי!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: OYOY

היי ארינגו,

אודה אם תוכלו לתת לי חוות דעת על סיכויי הקבלה שלי.
    שמי אורן, בן 28, ואני מתכנן להגיש מועמדות ללימודים שמתחילים ב2008 (או ינואר 2009 אם מדובר ב IMD או INSEAD).

אני מתמקד במספר מצומצם של בתי ספר בארה"ב ובבתי ספר המובילים באירופה – LBS, INSEAD, IMD, IE, IESE. לאחר הלימודים אני מכוון לתעשיה או (אולי) ליעוץ באירופה.

לימודים:
    GMAT – 750
    BA מאוניברסיטת תל אביב במדעי המחשב וכלכלה – ממוצע 90 במדעי המחשב (מצטיין), ממצוע 95 בכלכלה (הצטיינות יתרה)
    מלגת הצטיינות בכלכלה 2004
    מצטיין דיקן בשנת 2003 (כלכלה)
    מצטיין דיקן בשנת 2002 (מדעי המחשב)

עבודה:
    עבדתי כבודק תוכנה במשרה חלקית בשנתי האחרונה ללימודים (שנה), כמו כן כעוזר מחקר בכלכלה לתקופה של 4 חודשים לאחר לימודיי.
    עשיתי INTERNSHIP בגרמניה 4 חודשים כמתכנת במוסד אקדמי.
    בשובי לארץ התחלתי לעבוד כ TECHNICAL CONSULTANT ועברתי לאנגליה (שם אני גר מזה שנה וחצי). בתפקיד הנוכחי אני מעורב הרבה עם לקוחות גדולים במספר מדינות באירופה ומבצע משימות מגוונות – ניתוח דרישות, יעוץ עסקי / ארגוני, הדרכות, הטמעת תוכנה, DESIGN וכתיבת קוד. לאחר שנה בתפקיד קיבלתי קידום (תואר חדש) ורני מצפה לקידום נוסף ב 4 חודשים הבאים (תואר חדש ויותר אחריות).
    סך הנסיון לאחר גמר הלימודים שנתיים ו 4 חודשים (נכון להיום)
    חשיפה בינלאומית:
    מלבד העבודה בגרמניה ואנגליה גרתי שנתיים בארה"ב (כילד) והשתתפתי בכנסים כנציג האוניברסיטה ב פינלנד. אני דובר עברית ואנגלית ברמת שפת אם ולומד גרמנית (בעבר למדתי ספרדית והגעתי לרמת שיחה טובה).

שאר ירקות:
    פעילות התנדבותית מעבר לצופים אין, אבל מגיל צעיר שיחקתי כדורסל מקצועני (ליגה שנייה ושלישית) כך שלא היה לי כמעט שמן פנוי. בצבא הייתי פקיד בתפקיד שאמנם שווה שורה ש APPLICATION אבל לא הרבה יותר. הייתי מעורב (אך כמובן לא הגורם המחליט) בהחלטות תקציביות ובבניהול פרויקטי תשתיות ארוכי טווח.

כאמור אשמח לשמוע את דעתכם על הפרופיל שלי. בנוסף, אני סקרן לשמוע מנסיונכם מה החסרונות של IMD והMBA בספרד (IE / IESE) שמשום מה אינם פופולריים עבור ישראלים.

על בסיס המידע שלעיל, ועם חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד חזק (עם פוטנציאל למלגה משמעותית) ב-IE, IESE, ו-LBS ומועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לחזק) ב-IMD וב-INSEAD. בארה"ב תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית בבתי ספר כגון ייל, ברקלי, טאק ו-דיוק, בין תחרותי לחזק ב-MIT, קלוג, קולומביה ושיקגו, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בוורטון, תחרותי בסנטפורד ובין תחרותי לסטרצ' בהרוורד.

לגבי שאלתך על החסרונות של IMD והתוכניות הספרדיות – החסרונות היחסיים העיקריים שאני שומע עליהם הם: א. שם חלש יחסית בארה"ב (אם תהיה מעוניין לעבוד בארה"ב) ו-ב. קושי יחסי למצוא עבודה באזור/בארץ בה למדת אם אינך דובר את שפת המקום.

תודה מראש וישר כח

בבקשה ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

Gilam shalom,

I consider studying MBA at one of the Ivy League business schools in the states, and I'll need your counseling and preparing services.

I am a captain in the Israeli Air Force and my job is the head of "income section" in IAF budget department (managing two academic officers). I also work as a teaching assistant in two courses in TAU ("investment theory" and "options and derivatives") and hold an MSc. in finance with honors (a 93 average) from TAU.

I believe that I'll be able to get few good recommendations (from the IAF chief of staff, from the professor I work with and from a friend and a former colleague who finishes his MBA at Ross business school in Michigan this year).

I am afraid that my problem is the GMAT. Although I got a GMAT score of 700 in march 2003, my score on essays part was mediocre ( 2.5- 50Th percentile). I have several questions and I'll appreciate very much if you could answer me:
    · Do the universities pay any attention to the essay part of the GMAT? (Anyway I'll have to do the TOEFL and write essays to the university according to their specific questions).
    The importance of the essays part of the GMAT is low. However, your score will raise a concern – probably a small concern – about your English writing skills. A strong TOEFL score, and a good result in the TOEFL essays, could alleviate this concern. · I wand to apply for September 2008 (1 st round is October 2007)- is my GMAT still valid?
    At most leading schools, the GMAT score is valid for 5 years. The definitions regarding how to measure those 5 years are a little different for each program. You may wish to check with the specific schools to be certain, as your score is close to the cutoff date. Your score will probably hold in most programs.

· If I do the GMAT again, what will count? The higher score? The last score? The average?
    In most cases (unless specifically stated otherwise by the school), the lower scores have relatively low (or zero) impact, and the higher score counts the most by far.
    · Do you suggest me to take the GMAT again?
    If you improve your GMAT score by 30-50 points, it would have a significant effect on your chances. We are now in March, and the first round submission starts in August. So, you still have some time to work on the GMAT without significantly hurting your application quality. If you believe you can improve the score by 30 or more points, consider taking the exam again.

Finally, what do you think about my chances?
    Based on the information you provided, and assuming strong essays and recommendations, my estimate is that you would be between competitive and strong (closer to competitive) at Michigan, competitive at MIT, between competitive and stretch (closer to competitive) at Chicago, between competitive and stretch (closer to stretch) at Wharton, Columbia and Kellogg, and stretch at Harvard and Stanford

Thanks a lot,
    Itay
    You're very welcome, good luck Itay!

The aringo Team
    (Gilam)

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

Itay,

To qualify how ocncerned you should be with your GMAT score, consider this as well: most top notch school look for a balanced GMAT score, i.e. relatively similar scores in both the quatitative and verbal portions of the exam.

For instance, if you have a very high quant score (50-51) which is complemented by a relatively low verbal score (31-35), together with your 2.5 essay score, you might be at risk despite the altogether respectable 700 score!

If this is the case, I would recommend doing the GMAT again, since I know people who were rejected from leading schools with a 690 score on account that their verbal score was too low.

Furthermore, in a recent information session held by INSEAD, the speaker recommended that applicants submit scores that are over the 75th percentile (i.e. Q45 and V35).

(By the way, according to GMAC, an AWA score of 2.5 is not in the 50th percentile, but rather a 4.5 score…)

tal11
    חבר

שלום גילעם!

ראשית כמובן תודה רבה על העבודה המדהימה שאתה עושה כאן.

GMAT-770

תודה מראש על התשובה

יום נעים , טל!

epony
    חבר

To: tal11

טל, היות וגילעם עונה בימי שני, אני אנסה לחסוך לך קצת זמן ואחווה את דעתי (הבלתי מקצועית – לא יועיל, לא יזיק…)

הציונים שלך מעולים, וה-GMAT פנטסטי, אבל זהו כאמור רק אלמנט אחד מה-4 עליהם נשענת מועמדות חזקה (עוד פרטים ב-http://aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm):

• יכולות אקדמיות: אתה במצב מעולה פה, עם סיכוי טוב לקיזוז קל של חולשה/ות במקומות אחרים.
    • נסיון תעסוקתי: לוקה בחסר, ועלולה להיווצר תחושה שאתה "רץ" ל-MBA בלי נסיון מספיק… כדאי מאוד שתציין כאן את השירות הצבאי שלך (אפילו ע"י עריכת ההודעה המקורית), כי הוא נחשב לנסיון תעסוקתי לכל דבר.
    • נסיון ניהולי: גם כאן אתה חלש מאוד, לפחות עפ"י התיאור שלך… אולי השירות הצבאי שלך "יציל" אותך גם כאן.
    • נסיון אחר: עזרה לקהילה, התנדבות, חשיפה בינ"ל, התנסויות יוצאות דופן וכיו"ב… חשוב שיהיו לך כמה (בפרט לאמריקאים).

ככלל, לפחות עפ"י התיאור שלך, נוצר הרושם שאתה מועמד חזק מאוד מבחינה אקדמית, אך מרבית המוסדות המובילים בחו"ל יהססו לקבל אותך על-סמך נסיון תעסוקתי של שנתיים בלבד במשרה חלקית מפחד שהמועמדות שלך "שטוחה" מדי, וחסרה את העומק הבא מנסיון תעסוקתי, ניהולי והתנדבותי עשיר יותר.

אני חושש שאתה עלול ליפול בחלק מבתיה"ס למשבצת של: "כל שנה אנו דוחים עשרות מועמדים עם GMAT מעל 750"… אתה חייב למצוא דרכים להעמיק את המועמדות שלך דרך עמודי התווך שציינתי לעיל, אפילו במחיר דחיית ההגשה בשנה נוספת (כלומר הגשת מועמדות בעוד שנה וחצי, ולא בעוד חצי שנה, עם יותר נסיון תעסוקתי וקהילתי, ועם פוטנציאל ניהולי יותר ברור).

tal11
    חבר

תודה רבה על התשובה! אני עוקב אחרי התשובות שאתה נותן פה ולומד הרבה מכל תשובה שלך .

בסיכומו של עניין , צפיתי את התשובה . אני מודע לחולשות של הרזומה שלי , ואני אוסיף עוד אחת , אם כבר שאלת – אני לא הייתי בצבא .

כעת , אני מודע לנושאים בהם אני חלש . השאלה שלי היא כזו : במצב הנוכחי שלי , עם הנתונים הנוכחיים , מה המקום הכי טוב אליו להערכתך אוכל להיכנס?

המון המון תודה על התשובות! , היית לי לעזר רב.

טל

ohaberman
    חבר

שלום גילעם.
    אני לומדת רבות מתשובותיך בפורום וכעת אשמח לקרוא את דעתך על סיכוי ההקבלה שלי

אני בת 29 (אחגוג 30 במאי), בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות (ממוצע 73) במסלול האקדמי המכללה למנהל. בעלת רישיון רואי חשבון ישראלי.

אני בעלת 5 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון. מהם כ-3 שנים בתפקיד יעוץ בתחום מערכות מידע חשבונאיות ובקרת תהליכים חשבונאיים ועסקיים באחד ממשרדי Big 4.
    במהלך עבודתי במשרד זה, השתתפתי בתוכנית לחילופי עובדים ועבדתי במשרד הראשי בניו יורק למשך 4 חודשים. כמו כן, ביצעתי פרויקטים במדינות Latin America (פרו, קולומביה ומקסיקו).

במהלך שירותי הצבאי שירתתי בחיל האוויר.במסגרת תפקידי ניהלתי משרד של קצין בדרגת סגן אלוף. כמו כן, נתתי מענה לשאר קציני הענף (10 במספר)

עוד לא נבחנתי ב-GMAT אני מעריכה שהציון יהיה בטווח 660-700.

אשמח לדעת מה הערכתך לגבי סיכויי הקבלה והסיכויים לקבלת מלגה בתוכניות שמתמחות בשיווק ובניהול בין לאומי.

תודה וחג שמח.
    אסנת

tzahib
    חבר

שלום גילעם,

שמי צחי ואני בן 26.5

אודה אם תעריך את סיכויי הקבלה שלי ל- 10 הראשונות בארה"ב +קורנל + אוקספורד, קיימברידג' ולונדון ביזניס

רקע אקדמי :

לפני כשנתיים סיימתי בהצטינות (85.5) בוגר במדעים -בהנדסת ביו-טכנולוגיה במכללת אורט בראודה

במסגרת ההצטינות נשלחתי לאוניברסיטת רוצ'סטר, ניו יורק,למשך שנה, ולקחתי חלק פעיל כאחראי על פרוייקט במעבדה מובילה בעולם בחקר המוח -הוגשה תיזה בשפה האנגלית על מחקר זה.

חיסרון עיקרי : ג'ימאט 590, כאשר בחלק הכמותי קבלתי ציון 50 ובחלק המילולי 20.

הייתכן ששנת ההתמחות ברוצ'סטר תפצה במידה מסויימת על החלק המילולי בג'ימאט או שבוחנים את הציון הכללי באופן יבש ???

רקע צבאי : ספורטאי מצטיין, אחראי מדריכי כושר

רקע תעסוקתי: שנת מחקר ברוצ'סטר, הרצת/ניהול קמפיינים לבחירות לראשות העיר, בעל בית קפה והמנהל בפועל בשלוש השנים האחרונות ותחת ניהולי כ- 25 עובדים.

שונות/מיוחדים: אלוף ישראל בקראטה במשך כחמש שנים, ייצוג באליפיות אירופה ועולם, חבר סגל נבחרת ישראל (קפטן) בקראטה בשניים עשר השנים האחרונות. מדריך קראטה, מדריך חדר כושר, ומדריך ריקודי סלסה.

המלצות אפשריות: פוליטיקאים בכירים (קרבה משפחתית) , פרופסור בכיר ברוצ'סטר בעל שם עולמי בתחומו, יו"ר התאחדות הקראטה בישראל

התנדבות : מכין תלמידי תיכון לבגות במתמטיקה בחמש השנים האחרונות, מתנדב פעיל בבית תמחוי.

מודה מראש להערכתך..

gadid
    חבר

To: tzahib

ש

גלעם שלום,

תודה רבה על הפורום הנהדר ועל המידע הרב שארינגו מספקת- ישר כוח!
    יש לי שאלה לגבי סיכויי הקבלה שלי באוניברסיטאות המובילות בארה"ב.
    אני לומד מנהל עסקים ויחסים בינלאומיים/מדעי המדינה באוניברסיטה. ממוצע תואר 87 עם הצטיינות דיקאן. ציון gmat 630. בצבא הייתי מפקד צוות ביחידת מגלן ופיקדתי על כ-10 לוחמים. כחלק מהתואר אני מבצע עבודת מחקר על טרור בשיתוף עם גופי מחקר שונים. בשנה האחרונה אני עובד במשרה חלקית במלכ"ר המספק ייעוץ עסקי לפרוייקטים כלכליים בתור יועץ. מבחינת המלצות אני יכול להשיג הן מהאוניברסיטה והן מהצבא ממפקדים בדרגות סא"ל. ברור לי שה gmat חלש והניסיון התעסוקתי אינו מספיק, לאיזה אוניברסיטאות לדעתך יש לי סיכוי להתקבל נוכח הנתונים הללו? מה ניתן לשפר משמעותית בזמן קצר? עד כמה הצבא במקרה זה משמש כניסיון תעסוקתי משמעותי?
    מעריך את תשומת הלב
    תודה רבה
    ניקנור

lererer
    חבר

To: gadid

גלעם שלום,

ראשית תודה על תשובותיך בפורום , ניתן להעזר בהן רבות.

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי קסלתי לאחת מהטופ-10 בארה"ב

אני בן 27, בוגר תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. ממוצע תואר של 90.5 . אני מעריך שאני באזור ה-30% העליונים.

עבדתי כשנה וחצי בחברת ביוטכנולוגיה, מתוכן כשנה בתור סטודנט

הייתי בגרמניה במסגרת חילופי סטודנטים להכשרה מעשית למשך חודשיים

בצבא הייתי חוקר מודיעין אויר ושימשתי על תקן קצין (פיקוד על חייל אחד). קיבלתי 2 תעודות הצטיינות, האחת כחוקר להקי מצטיין והשניה כמצטיין הקורס. כשנתיים לאחר שחרורי חזרתי לצבא למספר חודשים (מילואים בתנאי קבע) בכדי לבצע פרויקט מחקרי.

לפני שירותי הצבאי עבדתי מספר חודשים בעיריית רחובות כאחראי הרישום לגני ילדים וניהלתי צוות של כ-5 עובדים.

שימשתי כקפטן נבחרת הכדורעף הבית ספרית במשך שנתיים.

gmat ציון

אין לי אך ציון הפסיכומטרי שלי היה 698 עם פטור באנגלית(בהנחה שקיימת איזושהי קורלציה בין שני הציונים).

המון תודה וחג שמח,

ערן

ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

Hi Gilam,

First of all i would like to join all the praise going on in these posts about your website and services.

I have a few general admittance questions.

I am 26.5 years old, american born and Israeli raised.

I spent 5 years as an officer in a classified unit in the Israeli airforce, in several positions including a commanding officer for at times more than 100 soldiers, instruction officer, course developer and several other positions. During which time i led several volunteer assignments for my unit such as the "Adoption" and cleaning of a public beach and the tutoring of young children in the area surrounding our base. (I still serve and volunteer often for reserve duty where i am still in charge of around 80 soldiers)

I am currently a Second year Computer science Student at the IDC currently maintaining an average of 92 (Dean's honor).

I have also been working as an analyst and programmer for the past 2 years, my latest position as a programmer for an Israeli based start up company.

I have not taken my GMAT yet but am expecting my grade to be around 750. (English is a mothertongue to me as well as my Psychometric score being along that same level (750)).

My questions are the following:

a. How would you assess my chances of being accepted to one of the US top 10 programs (I am currently leaning towards: Stanford, Wharton, Harvard, Duke, Dartmouth, Columbia and NYU)?

b. What steps should/can i take in the next year to better my chances of acceptance?

c. Since i am planning on using your services for applying, when should I plan on starting the process?

Thank you so much for your help

Ehud

aringo
    חבר

To: tal11

שלום גילעם!

ראשית כמובן תודה רבה על העבודה המדהימה שאתה עושה כאן. תודה על הפירגון!

GMAT-770

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ו-(לאור גילך) שיש לך נסיון עבודה סביר/מקצועי נוסף של 2-4 שנים לפני הלימודים (מה עשית בשנים האלה? תהיה לכך השפעה משמעותית על סיכויי הקבלה), תהיה להערכתי מועמד חזק (עם פוטנציאל למילגה משמעותית) במישיגן ובטאק, מועמד חזק בקולומביה ובשיקגו, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לחזק) ב-MIT, קלוג ו-וורטון, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בסטנפורד, בין תחרותי לסטרצ' בהרוורד.

תודה מראש על התשובה

יום נעים , טל!

בבקשה טל, ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: tzahib

שלום גילעם,

שמי צחי ואני בן 26.5

אודה אם תעריך את סיכויי הקבלה שלי ל- 10 הראשונות בארה"ב +קורנל + אוקספורד, קיימברידג' ולונדון ביזניס

רקע אקדמי :

לפני כשנתיים סיימתי בהצטינות (85.5) בוגר במדעים -בהנדסת ביו-טכנולוגיה במכללת אורט בראודה

במסגרת ההצטינות נשלחתי לאוניברסיטת רוצ'סטר, ניו יורק,למשך שנה, ולקחתי חלק פעיל כאחראי על פרוייקט במעבדה מובילה בעולם בחקר המוח -הוגשה תיזה בשפה האנגלית על מחקר זה.

חיסרון עיקרי : ג'ימאט 590, כאשר בחלק הכמותי קבלתי ציון 50 ובחלק המילולי 20.

הייתכן ששנת ההתמחות ברוצ'סטר תפצה במידה מסויימת על החלק המילולי בג'ימאט או שבוחנים את הציון הכללי באופן יבש ???
    בהנחה שהציון הושג לאחר שנת ההתמחות ולא לפניה, סביר כי הפיצוי יהיה מזערי עד זניח.

רקע צבאי : ספורטאי מצטיין, אחראי מדריכי כושר

רקע תעסוקתי: שנת מחקר ברוצ'סטר, הרצת/ניהול קמפיינים לבחירות לראשות העיר, בעל בית קפה והמנהל בפועל בשלוש השנים האחרונות ותחת ניהולי כ- 25 עובדים.

שונות/מיוחדים: אלוף ישראל בקראטה במשך כחמש שנים, ייצוג באליפיות אירופה ועולם, חבר סגל נבחרת ישראל (קפטן) בקראטה בשניים עשר השנים האחרונות. מדריך קראטה, מדריך חדר כושר, ומדריך ריקודי סלסה.

המלצות אפשריות: פוליטיקאים בכירים (קרבה משפחתית) , פרופסור בכיר ברוצ'סטר בעל שם עולמי בתחומו, יו"ר התאחדות הקראטה בישראל

התנדבות : מכין תלמידי תיכון לבגות במתמטיקה בחמש השנים האחרונות, מתנדב פעיל בבית תמחוי.

מודה מראש להערכתך..

צחי, עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה להערכתי בין תחרותי לסטרצ' בקורנל, באוקספורד ובקיימברידג' (יותר לכיוון התחרותי בקיימברידג'), סטרצ' ב-LBS וסטרצ' בתוכניות כגון טאק ומישיגן.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: gadid

תודה רבה על הפורום הנהדר ועל המידע הרב שארינגו מספקת- ישר כוח .תודה לך!
    יש לי שאלה לגבי סיכויי הקבלה שלי באוניברסיטאות המובילות בארה"ב.
    אני לומד מנהל עסקים ויחסים בינלאומיים/מדעי המדינה באוניברסיטה. ממוצע תואר 87 עם הצטיינות דיקאן אני אניח שכוונתך להצטיינות בתואר כולו ולא רק בשנה מסויימת. ציון gmat 630. בצבא הייתי מפקד צוות ביחידת מגלן ופיקדתי על כ-10 לוחמים. כחלק מהתואר אני מבצע עבודת מחקר על טרור בשיתוף עם גופי מחקר שונים. בשנה האחרונה אני עובד במשרה חלקית במלכ"ר המספק ייעוץ עסקי לפרוייקטים כלכליים בתור יועץ. מבחינת המלצות אני יכול להשיג הן מהאוניברסיטה והן מהצבא ממפקדים בדרגות סא"ל. ברור לי שה gmat חלש והניסיון התעסוקתי אינו מספיק, לאיזה אוניברסיטאות לדעתך יש לי סיכוי להתקבל נוכח הנתונים הללו?

להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה מועמד תחרותי בתוכניות כגון USC, UNC (חזק יותר בשניה). תהיה בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בקורנל וב-UCLA. תהיה בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בתוכניות כגון ברקלי, מישיגן וטאק. וורטון, קלוג, קולומביה, שיקגו יהיו סטרצ'.

מה ניתן לשפר משמעותית בזמן קצר?
    אולי להתקדם בעבודה הנוכחית? אולי לשפר את ה-GMAT? אולי לבנות קשר כמה שיותר חזק עם ממליצים פוטנציאליים?

עד כמה הצבא במקרה זה משמש כניסיון תעסוקתי משמעותי? סביר הצבא ישמש כנסיון תעסוקתי משמעותי במקרה שלך – עם חיבורים והמלצות סבירים הוא יתן לך "נקודות" משמעותיות על מנהיגות, ניהול ועבודת צוות.

מעריך את תשומת הלב
    תודה רבה
    ניקנור

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: lererer

גלעם שלום,

ראשית תודה על תשובותיך בפורום , ניתן להעזר בהן רבות. בבקשה.! שמח לשמוע.

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי קסלתי לאחת מהטופ-10 בארה"ב

אני בן 27, בוגר תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. ממוצע תואר של 90.5 . אני מעריך שאני באזור ה-30% העליונים.

עבדתי כשנה וחצי בחברת ביוטכנולוגיה, מתוכן כשנה בתור סטודנט

הייתי בגרמניה במסגרת חילופי סטודנטים להכשרה מעשית למשך חודשיים

בצבא הייתי חוקר מודיעין אויר ושימשתי על תקן קצין (פיקוד על חייל אחד). קיבלתי 2 תעודות הצטיינות, האחת כחוקר להקי מצטיין והשניה כמצטיין הקורס. כשנתיים לאחר שחרורי חזרתי לצבא למספר חודשים (מילואים בתנאי קבע) בכדי לבצע פרויקט מחקרי.

לפני שירותי הצבאי עבדתי מספר חודשים בעיריית רחובות כאחראי הרישום לגני ילדים וניהלתי צוות של כ-5 עובדים.

שימשתי כקפטן נבחרת הכדורעף הבית ספרית במשך שנתיים.

gmat ציון

אין לי אך ציון הפסיכומטרי שלי היה 698 עם פטור באנגלית(בהנחה שקיימת איזושהי קורלציה בין שני הציונים).

ערן, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל ציון ג'ימאט סביב 680, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בתוכניות כגון מישיגן, טאק ו-ייל (מעט לכיוון הסטרצ' בשלושתן), בין תחרותי לסטרצ' בו בשיקגו (יותר לכיוון התחרותי), בוורטון, בקולומביה, בקלוג ובהרוורד (האחרונים מאוהבים למדי בתחום הביוטכנולוגיה בימים אלה), וסטרצ' בסטנפורד.

המון תודה וחג שמח,

ערן

בבקשה. מקווה שעזרתי,

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: ohaberman

שלום גילעם.
    אני לומדת רבות מתשובותיך בפורום וכעת אשמח לקרוא את דעתך על סיכוי ההקבלה שלי

אני בת 29 (אחגוג 30 במאי), בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות (ממוצע 73) במסלול האקדמי המכללה למנהל. בעלת רישיון רואי חשבון ישראלי.

אני בעלת 5 שנות ניסיון בתחום ראיית החשבון. מהם כ-3 שנים בתפקיד יעוץ בתחום מערכות מידע חשבונאיות ובקרת תהליכים חשבונאיים ועסקיים באחד ממשרדי Big 4.
    במהלך עבודתי במשרד זה, השתתפתי בתוכנית לחילופי עובדים ועבדתי במשרד הראשי בניו יורק למשך 4 חודשים. כמו כן, ביצעתי פרויקטים במדינות Latin America (פרו, קולומביה ומקסיקו).

במהלך שירותי הצבאי שירתתי בחיל האוויר.במסגרת תפקידי ניהלתי משרד של קצין בדרגת סגן אלוף. כמו כן, נתתי מענה לשאר קציני הענף (10 במספר)

עוד לא נבחנתי ב-GMAT אני מעריכה שהציון יהיה בטווח 660-700.

אשמח לדעת מה הערכתך לגבי סיכויי הקבלה והסיכויים לקבלת מלגה בתוכניות שמתמחות בשיווק ובניהול בין לאומי.

אסנת, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT, נניח, 680, תהיי להערכתי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב- South Carolina – Moore (ניהול בין לאומי) ומועמדת חזקה ב-Thunderbird (ניהול בין לאומי) וב-USC (ניהול בין לאומי ושיווק). תהיי תחרותית ב-Duke (טובים למדי בשילוב שבין שיווק וניהול בין לאומי) ובמישיגן (שיווק), בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בקלוג (שיווק) ובאינסאד (ניהול בין לאומי) וסטרצ' בוורטון (טובים למדי בשילוב שבין שיווק וניהול בין לאומי).

תודה וחג שמח.
    אסנת

בבקשה. בהצלחה אסנת!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: ehudger

Hi Gilam,

First of all i would like to join all the praise going on in these posts about your website and services.

I have a few general admittance questions.

I am 26.5 years old, american born and Israeli raised.

I spent 5 years as an officer in a classified unit in the Israeli airforce, in several positions including a commanding officer for at times more than 100 soldiers, instruction officer, course developer and several other positions. During which time i led several volunteer assignments for my unit such as the "Adoption" and cleaning of a public beach and the tutoring of young children in the area surrounding our base. (I still serve and volunteer often for reserve duty where i am still in charge of around 80 soldiers)

I am currently a Second year Computer science Student at the IDC currently maintaining an average of 92 (Dean's honor).

I have also been working as an analyst and programmer for the past 2 years, my latest position as a programmer for an Israeli based start up company.

I have not taken my GMAT yet but am expecting my grade to be around 750. (English is a mothertongue to me as well as my Psychometric score being along that same level (750)).

My questions are the following:

a. How would you assess my chances of being accepted to one of the US top 10 programs (I am currently leaning towards: Stanford, Wharton, Harvard, Duke, Dartmouth, Columbia and NYU)?
    My impression is that, under the above assumptions and with strong essays and recommendations, you will be a strong candidate with potential for a signficiant scholarship at Duke, NYU and Tuck, a competitive candidate at Columbia and Wharton, between competitive and stretch (closer to competitive) at Stanford, stretch at Harvard.

b. What steps should/can i take in the next year to better my chances of acceptance?
    Assuming we only have a year (sounds like you have either more or less than that…) – get promoted at work, get the best GMAT and recommendations possible, write the best essays possible, network with students and alumni, possibly do another round of the same beach-cleaning/tutoring project that you did in "sadir" in miluim.

c. Since i am planning on using your services for applying, when should I plan on starting the process?

Once you contact us we'll let you know what is the earliest start date that we have available for you. You can contact us even 2 years in advance.

Thank you so much for your help

Ehud

You're welcome, Ehud. Good luck!

The aringo Team
    (Gilam)

eeee
    חבר

שלום גלעם ,

לחדשים שבינינו, האם תוכל להסביר מה זה מועמד תחרותי חזק, תחרותי, בין תחרותי לסטרצ' וסטרצ'?

מה זה alumni?

תודה

itayitay
    חבר

גילעם שלום,

יש לי שאלה לגבי MBA למטרת יזמות ופיתוח מוצר בהיי-טק.

אני בן 26, תואר ראשון בהצטיינות יתרה (מצטיין דיקן) במדעי המחשב-מתמטיקה ותואר שני בהצטיינות במדעי המחשב (בלי תיזה).
    שירתתי בתפקיד מחקרי ותכנות במדמ"ח כ3 שנים, כעת אני עובד כמתכנת בארץ ובשנה הקרובה כנראה אעבור לארה"ב לחברה גדולה (אולי אשנה תפקיד שם לניהולי).

קראתי שבבתי ספר מסויימים למינהל עסקים קיימות תוכניות הן לשיפור היכולות היזמיות והן לתחום הטכנולוגי. אני מעוניין בידע שיעזור לי לממש הזדמנויות עסקיות ולפתח מוצר בתחום הטכנולוגיה הן בחברה גדולה והן במסגרת START-UP.
    אני מתכוון לעבוד בארה"ב כ10 שנים ואז לחזור לארץ.

יש לי שתי שאלות:
    1. האם קיימות תוכניות MBA שיתאימו לפיתוח האישי שאני מעוניין בו? קראתי על SLOAN, אבל עדיין לא ברור לי שזה מתאים לכיוון אותו אני מחפש.

2. מהן סיכויי הקבלה לתוכנית בהתחשב בכך שאין לי ניסיון ניהולי ומטרתי היא לא להיות מנהל במובן הקלאסי אלא יותר מנהל מוצר מהפן האסטרטגי (ולא מפן המכירות). אני בוודאות מתכוון לשבור לכיוון התחום הזה בעוד כמה שנים, אבל כרגע אני עדיין נמנע מכך עקב הצורך בלמצוא עבודה בארה"ב. (אשתי מתכוונת ללמוד שם לדוקטורט והיא תתקבל בוודאות גבוהה)

תודה רבה על זמנך,
    איתי

ariel13
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

To: eeee

היי,
    אני לא גילעם אבל אנסה לענות בכל זאת.
    Stretch– מועמדים עם פרופיל ונתונים דומים לשלך בד"כ אינם מתקבלים לתכנית (דגש על בד"כ).
    Competitive– ועדת הקבלה תהסס או תתקשה להחליט באם לקבל אותך לתכנית.
    Strong– סיכויים גבוהים להתקבל לתכנית, ייתכן עם מילגה משמעותית.

Alumni– בוגרי תכניות, סטודנטים לשעבר שבמרבית בתיה"ס מהווים רשת בוגרים חזקה ששומרת על קשר עם בתה"ס.

בהצלחה,
    אריאל

ran305
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

שלום גילעם ,

הייתי רוצה שוב להודות לך על התמיכה שאתה נותן לכולנו לאורך כל הדרך .

בהמשך לשאלותיי הקודמות, טעיתי בהערכת הזמן הנידרש להשקעה בהתכוננות על מנת להוציא את ציון הגימאט לו ייחלתי (700) ומצבי הנוכחי דיי עגום (620- 50,23, 3.5

עקב העומס בעבודה אינני יודע מתי אוכל לגשת לבחינה שוב , לכן אודה לך באם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לאונ' הטופ 10 להן התייחסתי בשאלותיי בקודמות בתוספת לקורנל, יו סי אל איי, ואנ ווי יו.

בנוסף אודה לך על התייחסות לסיכויי הקבלה לאותן אונ' עם ציון גימאט של כ670

כל זאת כמובן מתוך הנחה של עבודה עם ארינגו, והמלצות מאוד חמות של הבוס הקודם והנוכחי.

בתודה מראש ,

רן

maiky
    חבר

גילעם חג שמח ,

ראשית תודה לך על כל המידע באתר -הוא ללא ספק מפשט את החיפוש

אשמח אם תוכל להעריך את סיכוי להתקבל לאחת מן התוכניות המובילות בחו"ל (אירופה/ארה"ב).אני מעוניינת להתחיל ללמוד בספטמבר 2008

אני בת 26 בוגרת תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים (מכללה למנהל)בממוצע 87.

אני כעת סטודנטית לתואר שני במשפטים מאונ' בר אילן (סיום באוקטובר)

בשירותי הצבאי הייתי קצינה (שחרור בדרגת סגן) במודיעין

במהלך לימודי עבדתי כשלוש שנים במשרד ראש הממשלה

שנתיים מתוכן בתפקיד מודיעני ובשנה האחרונה ככלכלנית

מזה חצי שנה אני עובדת כאנליסטית שיווקית בחברה בינ"ל

מבחינת התנדבותית אני חברה בפורום החברתי של החברה בה אני עובדת ואחראית על הקשר ותפעול כל הפעילות ההתנדבותית מול אחד מהמוסדות

כאמור אשמח אם תוכל להעריך את סיכוי או להמליץ מה יש לחזק בעיקר לתוכניות של INSEAD ,COLUMBIA & NYU STERN

המון תודה וחג שמח

aringo
    חבר

To: eeee

שלום גלעם ,
    לחדשים שבינינו, האם תוכל להסביר מה זה מועמד תחרותי חזק, תחרותי, בין תחרותי לסטרצ' וסטרצ'?

ברוך הבא! הרי ההסבר:

חזק

על פי מיטב ניסיוננו, יש סיכוי טוב שתתקבל, עם פוטנציאל למילגה משמעותית

תחרותי
    על פי מיטב ניסיוננו, ועדת הקבלה תתלבט לפני שתחליט. ההחלטה תושפע בין השאר מ:
    א. הפרופילים של מועמדים אחרים באותו סבב, וגם
    ב. זהותם (ומצב רוחם!) של חברי ועדת הקבלה הספציפיים שיוקצו לקריאת האפלייקישן שלך

סטרצ'
    על פי מיטב ניסיוננו, מועמדים עם פרופיל דומה מתקבלים לתוכנית זו לעיתים נדירות.

לעיתים אנו מעריכים שמועמד מסוים לא מתאים בדיוק לאחת ההגדרות אלא נמצא ביניהן, ולכן אנו מעריכים כי הוא "בין תחרותי לסטרצ'", למשל

מה זה alumni?
    בוגר של אוניברסיטה/תוכנית מסויימת

תודה
    בבקשה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: itayitay

גילעם שלום,

יש לי שאלה לגבי MBA למטרת יזמות ופיתוח מוצר בהיי-טק.

אני בן 26, תואר ראשון בהצטיינות יתרה (מצטיין דיקן) במדעי המחשב-מתמטיקה ותואר שני בהצטיינות במדעי המחשב (בלי תיזה).
    שירתתי בתפקיד מחקרי ותכנות במדמ"ח כ3 שנים, כעת אני עובד כמתכנת בארץ ובשנה הקרובה כנראה אעבור לארה"ב לחברה גדולה (אולי אשנה תפקיד שם לניהולי).

קראתי שבבתי ספר מסויימים למינהל עסקים קיימות תוכניות הן לשיפור היכולות היזמיות והן לתחום הטכנולוגי. אני מעוניין בידע שיעזור לי לממש הזדמנויות עסקיות ולפתח מוצר בתחום הטכנולוגיה הן בחברה גדולה והן במסגרת START-UP.
    אני מתכוון לעבוד בארה"ב כ10 שנים ואז לחזור לארץ.

יש לי שתי שאלות:
    1. האם קיימות תוכניות MBA שיתאימו לפיתוח האישי שאני מעוניין בו? קראתי על SLOAN, אבל עדיין לא ברור לי שזה מתאים לכיוון אותו אני מחפש.
    ב-MIT Sloan אכן קיים דגש חזק על יזמות ועל ניהול בסביבה טכנולוגית.דגש חזק על יזמות קיים גם ב-בבסון, ודגש חזק על ניהול בסביבה טכנולוגית קיים ב-קרנגי מלון.
    על יזמות קיים דגש די חזק גם בברקלי, בסטנפורד, בקולומביה (אם כי נראה שיש פער מסויים בין הדגש הרשמי לבין הביטוי שלו בפועל) ובקורנל. על ניהול בסביבה טכנולוגית קיים דגש די חזק גם ב-טקסס (מקקומבס) ואריזונה (אלר).

2. מהן סיכויי הקבלה לתוכנית בהתחשב בכך שאין לי ניסיון ניהולי ומטרתי היא לא להיות מנהל במובן הקלאסי אלא יותר מנהל מוצר מהפן האסטרטגי (ולא מפן המכירות). אני בוודאות מתכוון לשבור לכיוון התחום הזה בעוד כמה שנים, אבל כרגע אני עדיין נמנע מכך עקב הצורך בלמצוא עבודה בארה"ב. (אשתי מתכוונת ללמוד שם לדוקטורט והיא תתקבל בוודאות גבוהה)
    ניסיון מנהיגותי/ניהולי הוא אכן אחד מה-Admission Drivers החשובים ביותר אך אינו היחיד. שים לב גם שניתן להראות כי קיים פוטנציאל מנהיגותי שנובע לאו דווקא מניסיון ניהולי – לדוגמא, פעילות התנדבותית, התמודדות עם משבר משפחתי וכו' . עם זאת, במידה ותוכל לעבור לתפקיד ניהולי, להערכתי הדבר יחזק את מועמדותך. על בסיס המידע שלעיל, ועם חיבורים והמלצות חזקים ו-700 ב-GMAT, להערכתי תהיה תחרותי ב-MIT .

תודה רבה על זמנך,
    איתי
    בבקשה איתי ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: maiky

גילעם חג שמח
    ראשית תודה לך על כל המידע באתר -הוא ללא ספק מפשט את החיפוש. שמח לשמוע!
    אשמח אם תוכל להעריך את סיכוי להתקבל לאחת מן התוכניות המובילות בחו"ל (אירופה/ארה"ב).אני מעוניינת להתחיל ללמוד בספטמבר 2008

אני בת 26 בוגרת תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים (מכללה למנהל)בממוצע 87.
    אני כעת סטודנטית לתואר שני במשפטים מאונ' בר אילן (סיום באוקטובר)
    בשירותי הצבאי הייתי קצינה (שחרור בדרגת סגן) במודיעין
    במהלך לימודי עבדתי כשלוש שנים במשרד ראש הממשלה
    שנתיים מתוכן בתפקיד מודיעני ובשנה האחרונה ככלכלנית
    מזה חצי שנה אני עובדת כאנליסטית שיווקית בחברה בינ"ל
    מבחינת התנדבותית אני חברה בפורום החברתי של החברה בה אני עובדת ואחראית על הקשר ותפעול כל הפעילות ההתנדבותית מול אחד מהמוסדות
    כאמור אשמח אם תוכל להעריך את סיכוי או להמליץ מה יש לחזק בעיקר לתוכניות של INSEAD ,COLUMBIA & NYU STERN

על בסיס המידע שלעיל, ועם חיבורים והמלצות חזקים ונניח 680 ב-GMAT, תהיי להערכתי מועמדת תחרותית ב-דיוק, מישיגן, ו-LBS, בין תחרותית לסטרצ'ׁ(קרוב יותר לתחרותית) ב-טאק וברקלי, בין תחרותית לסטרצ' ב-MIT, שיקגו, קולומביה ו-INSEAD , בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בקלוג ו-וורטון, סטרצ' בהרוורד ובסטנפורד.
    סביר כי במידה ותוכלי לעבור לתפקיד ניהולי או לצבור נסיון ניהולי בתפקיד הנוכחי (או בפעילות ההתנדבותית שהזכרת) הדבר יחזק את מועמדותך. אם תסיימי את התואר השני בהצטיינות זה גם כן יסייע במידת מה. GMAT כמה שיותר גבוה וחיבורים והמלצות כמה שיותר חזקים יסייעו גם כן. ניסיון בינלאומי נוסף יחזק את מועמדותך ב-INSEAD להערכתי.
    המון תודה וחג שמח
    חג שמח ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: ran305

שלום גילעם ,
    הייתי רוצה שוב להודות לך על התמיכה שאתה נותן לכולנו לאורך כל הדרך .
    בהמשך לשאלותיי הקודמות, טעיתי בהערכת הזמן הנידרש להשקעה בהתכוננות על מנת להוציא את ציון הגימאט לו ייחלתי (700) ומצבי הנוכחי דיי עגום (620- 50,23, 3.5
    עקב העומס בעבודה אינני יודע מתי אוכל לגשת לבחינה שוב , לכן אודה לך באם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לאונ' הטופ 10 להן התייחסתי בשאלותיי בקודמות בתוספת לקורנל, יו סי אל איי, ואנ ווי יו.
    על סמך המידע הקודם שסיפקת, ועם חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי בקרנגי מלון, בין תחרותי לסטרצ' (לכיוון הסטרצ') בקורנל, דרדן, ו-UCLA, וסטרצ' ב-NYU, MIT, ברקלי, וורטון, וקולומביה.
    בנוסף אודה לך על התייחסות לסיכויי הקבלה לאותן אונ' עם ציון גימאט של כ 670
    כל זאת כמובן מתוך הנחה של עבודה עם ארינגו, והמלצות מאוד חמות של הבוס הקודם והנוכחי.
    במקרה זה תהיה להערכתי בין תחרותי לחזק (יותר לכיוון החזק) בקרנגי מלון, תחרותי בקורנל, דרדן, ו-UCLA, בין תחרותי לסטרצ' ב-NYU, ובין תחרותי לסטרצ' (יותר לכיוון הסטרצ') בברקלי. MIT, וורטון, וקולומביה יהיו סטרצ' להערכתי

בתודה מראש ,
    רן
    בבקשה רן. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: uriel

שלום לכולם !

ראשית אני רוצה להביע את הערכתי העמוקה לפעילות שאתם עושים כאן . אם אתם עוד לא יודעים , אז כדאי שתדעו : עבור הירוקים שבינינו הערך של המערכת כאן לא יסולא בפז . אז תודה תודה ושוב תודה! שמחים לשמוע!

אני מתכנן להתחיל את האפליקשן באוקטובר 2007 , אז אהיה בן 29 , כלומר שבהתחלת הלימודים אהיה בן 30.

אני אכתוב את קיצור קורות החיים שלי באופן של השתלשלות העניינים מגיל 18 עד היום, מכיוון שהבנתי שמסלול החיים הוא אלמנט מרכזי .

יש לי פטור משירות צבאי , מסיבות בריאותיות – על מנת להבהיר את העניין זה פרופיל 21 .אני לא יודע עד כמה זה משחק תפקיד , אבל בכל מקרה זה הנתון.

1996-1999:אחראי משמרת בפאב , אחראי על תפעול המקום , עבודה מול ספקים ו5 עובדים.

1999-2001:לימודי העשרה רב תחומיים באוניברסיטת תל אביב – פילוסופיה , אמנות , ספרות והיסטוריה.

2001-2004:סגן מנהל במסעדה, אחראי על 10 עובדים , קליטה סינון ולימוד עובדים , תפעול המקום ועבודה מול ספקים . כמו כן יזמתי מספר פרוייקטים מוצלחים לשיפור הפעילות העסקית של המקום

2004:רשיון מנהל תיקים ויועץ השקעות – לפני התמחות.

2004-2007:B.A כלכלה מנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב .

מקום ראשון בחוג בכל שנה . נניח אם כן לצורך ההערכות כי התואר יהיה בהצטיינות יתרה.

2005-2007:עבודה באינטל במשרת סטודנט כאנליסט עיסקי . קודמתי פעם אחת אך התפקיד עדיין איננו תפקיד ניהולי.

2007:GMAT ציון 780

אני לא יודע אם זה נחשב לפעילות התנדבותית , ובכל זאת:

קרוב ל12 שנים אני תומך חברתית באדם מאותגר חברתית ונפשית. אני לא כל כך יודע איך לפרוט את העניין למילים , אבל בגדול אפשר לומר שאני משתדל לפחות אחת לשבועיים להיפגש עימו לטייל ולבלות . בנוסף שיחות טלפון יומיות עידודים חיזוקים ועצות.

בנוסף , בשנת 2002 ארגנתי "ליגת משחקי כדורגל בשבת" שבשיאה השתתפו בה קרוב ל70 איש מכל האיזור . התחלתי בקטן אם כמה ילדים ולאט לאט הצטרפו אלינו עוד ועוד עד שזה נהיה מעין הפנינג משפחתי קבוע בשבתות .

הסיבה שאני לא יודע אם זה בכלל נחשב לפעילות התנדבותית או לא זה מכיוון שאין לכך תיעוד כעמותה או כארגון מתנדבים או משהו כזה, פשוט פעילות ספונטנית שבאה מהלב בלי מחשבה על תועלות עתידיות . זו האמת . אוריאל, היות וזה באמת קרה כדאי לציין את זה, גם אם אין לך הוכחות בכתב/תיעוד לכך.

נראה לי , לאור מה שקראתי באתר וגם שמעתי מחברים , שהמקצוענות של ארינגו כל כך משמעותית בתהליך עד שהיא בעצמה מהווה יתרון יחסי על שאר המועמדים .
    ממש טוב לשמוע… תודה רבה! אם כי עדיין יש לנו עוד הרבה מה לשפר… לכן , אני מתכוון להיעזר בשירותי ארינגו .

ברור לי שהחוזק שלי זה בתחום האקדמי והחולשה שלי היא בתחום ההתנדבותי והתעסוקתי .

אבל אני בכל זאת רוצה לדעת מה הם הסיכויים שלי בנתונים הנוכחיים להתקבל לאחד משלושת בתי הספר הבאים :

וורטון , סטנפורד והרווארד .

בנוסף , אם אפשר , מה הם הסיכויים שלי להתקבל ל:

MIT קלוג ושיקגו.

אוריאל, תחת ההנחה שציינתי למעלה וכן עם חיבורים והמלצות חזקים ועם התייחסות אפקטיבית ל-7-8 השנים שבין סיום התיכון לתחילת התואר הראשון (מידת האפקטיביות תלויה בין השאר בעובדות שתוכל לספר על התקופה הזו ועל הרציונל שעמד מאחורי החלטות הקריירה שלך מסיום התיכון ועד תחילת הלימודים – אתגר משמעותי וחשוב מבחינת הסיכויים), תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק (יותר לכיוון התחרותי) בוורטון ובסטנפורד, תחרותי עד חזק בקלוג, חזק ב-MIT ובשיקגו, ובין תחרותי לסטרצ' בהרוורד.

אז המון תודה לגילעם ושאר החבר'ה כאן , כמו גם בהצלחה!

אוריאל

בהצלחה אוריאל!

צוות ארינגו
    (גילעם)

idanva
    חבר
    מספר הפוסטים: 119

גילעם שלום!

נרשמתי לקורס GMAT 700 הקרוב שאמור להתחיל בסוף החודש. ראיתי שבסמגרת הקורס אני אעבור סדנת אפליקיישן.

שמעתי רבות מחברים שהשתמשו בשירותכם והמליצו על השירות שאתם נותנים ורציתי לדעת האם יש הבדל בין רישום דרך קידום אפליקיישן או ישירות דרך אתר ארינגו

תודה

חוני
    חבר

גילעם שלום.
    אני נמצא בראשיתו של תהליך הקבלה והייתי שמח לקבל את חוות דעתך על מספר שאלות, בהתאם לקורות החיים שאפרט בהמשך:
    1. מידת סיכויי לקבלה באונ' המובילות (top 10)
    2. בהינתן שהכיוונים המובילים אצלי הם מסחר בינ"ל, יזמות, ויעוץ פיננסי (לפי הסדר הזה) מהן האונ' שכדאי להשקיע בהן את מירב המאמץ – האונ' המובילות בתחומים אלו. ועל מה כדאי לשים את הדגש בתהליך הקבלה.
    3. קיימת חלופה שבה חברתי תבוא איתי ללמוד באותה האונ' ובאותו מסלול – האם כדאי לציין זאת במסמכי ההרשמה (יש סנטימנטים כלשהם לנושאים כאלו?) במידה ולא – האם יש אוניברסיטאות שבהם קבלתי ללימודים תבטיח לה רשיון עבודה/עדיפות בקבלת רשיון עבודה?

ולהלן קורות חיי:
    שמי חוני, בן 23 בדיוק.
    התחלתי לימודי כלכלה בן 14, סיימתי תואר ראשון באונ' הפתוחה ושני באונ' ב"ש לפני הגיוס, ללא דחיית שירות.
    תרגלתי, בן 17, קורס סטט' א' לכלכלנים במשך שנה לפני גיוסי באונ' בן גוריון ובמכללת ספיר.
    התגייסתי למחלקת תקציבים בחיל האוויר, שירתתי עד כה 4.5 שנים כקצין (דרגתי הנוכחית – סרן) ואני מתכוון לשרת שנתיים נוספות בקידום לתפקיד ניהולי יותר (תקן רס"ן). מעוניין להתקבל ללימודים לאחר השנתיים האלו, כשאהיה בן 25.
    תחומי התמחות/עיסוק עיקריים: אזרוח משימות (outsourcing)
    כמו כן, רכשתי נסיון מסויים במו"מ עסקי בחוזי תשתיות בינוי מול חברות אמריקאיות.
    בתחום החברתי – הייתי פעיל בתנועת נוער פוליטית בילדותי, כתבתי ספר (שלא פרסמתי) המתאר חוויות מסויימות שעברתי בצבא, אני אוהד כדורגל מסור ומנוי למשחקי קבוצתי 10 שנים… אני מציין את כל אלו במידה ויש להם איזה יתרון וואט סו אבר.

בנוסף.. אשמח לשמוע, אם אתם מסגירים סודות כאלה – מהו תעריף משוער של השכרת שירותיכם לעזרה בקבלה.

תודה רבה על עזרתך,

חוני.

oronu
    חבר

גילעם שלום,

ברצוני להתחיל לימודי MBA בקיץ בעוד שנה וחצי. (בהנחה שלשנה הבאה זה כבר מאוחר מדיי).

אני מכוון רק ל-TOP 10.

אני משתמש חדש וחברה של חבר שלי שמסתבר שמכרה שלך הפנתה אותי לפורום הזה וממה שהתרשמתי עד כה – יש פה רמה גבוהה של מידע ועזרה.

אז ככה, אני בן 27, מסיים השנה (07/2007) לימודי הנדסת בניין באוניברסיטת בן גוריון (ב"ש) בממצוע 80-81.
    עשיתי GMAT כמותי בלבד (ציון 49) רק כדי להבטיח לפחות לימודים בארץ (כרגע בראיונות לתוכנית מצטיינים באוניברסיטת בן גוריון HMBA). אעשה GMAT מלא ביולי-אוגוסט.
    שירתתי שנה בקורס טיס ואחרי שעפתי על רקע רמת טיסה, שירתתי כקצין מודיעין בחיל אויר. (כרגע בדרגת סרן מיל.).
    כדורגלן לשעבר (אם יש מלגות כדורגל ל-TOP 10…)
    עובד כרגע כמדריך כדורגל בבי"ס יסודי, מתנדב פעם בשבוע כמדריך כדורגל בפנימיה לנוער במצוקה.(התנדבתי בעבר, כל שירותי הצבאי במקלט לילדים במצוקה של ויצו).
    ביצעתי מילואים בתנאי קבע המהלך חופשות קיץ מהלימודים.

עדיפות לימודים לשיקגו/ניו-יורק אך כל אחת מ-10 הטובות באה בחשבון.
    המלצות יהיו לי – אחת חזקה מסגן אלוף מיל. והשניה מהמעסיק שלי כיום בפרויקט גמר (הוא במקרה גם מכיר אותי מילדות – אבא של חבר), אפשר גם אחת מהמקום בו אני מתנדב.
    מה סיכויי קבלתי על סמך נתונים אלו, מה חסר או כדאי להוסיף ואיזה ציון GMAT עליי להוציא.
    האם כדאי להעזר בחברה מקצועית (כך הומלץ לי כבר על ידי חבר שלומד ב-Kellog).

שאלה נוספת – יש לי חברה 4.5 שנים, בהנחה שאין עד אז חתונה – מה ההתייחסות של האוניברסיטה לכך (מבחינה כספית-הלוואה/מלגה, אשרת עבודה ובכלל).

תודה מראש – oronu

viv.
    חבר

שלום גילעם,

מה שלומך?

כרגע אני רק בודקת את האפשרות ללימודי mba ב top 10, אודה לך אם תוכל להעריך את הסיכוים שלי, ולומר לי מה ציון ה gmat הרצוי…

אני סטודנטית שנה ג' לתקשורת התמחות בשיווק ופרסום, במכללת ספיר (האם העובדה שאני לומדת במכללה מקטינה את הסיכוים שלי?) ממוצע שנתי עד כה 87.

מנהלת משמרת בחברת הלוין yes, מנהלת 70 נציגים במהלך משמרת

בשירות הצבאי הייתי קצינת מבצעים בגדוד חי"ר, פיקדתי על 14 חיילים (שיחרור בדרגת סגן)

בין היתר בעבר (גיל 18) לקחתי חלק בפעילות התנדבותית : מדריכה בתנועת נוער וחברה בקונגרס הציוני הצעיר (אם אני לא טועה כל נושא הפעילות החברתית משחק תפקיד, השאלה אם במקרה שלי לא זה לא קצת ישן?!?!)

לגביי המלצות אני אוכל לקבל המלצה מסמנכ"ל חברת(coo) yes, ממפקד שלי מהצבא שהוא בדרגת אל"מ וממרצה שהיא ד"ר למדעי המדינה ותקשורת.

המון תודה,

vivi

linatgo
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

Hello,

I have question regarding J-1 visa.

I understood that if I am on J-1 visa I will have some problems working afterwards in the US.
    According to the US embassy I have Two-Year Foreign Residence Requirement.
    Meaning that I can not be issued immigrant visas (greencards), fiancיe K,temporary worker H, or intra-company transferee L visas until I have resided and been physically present in the country of nationality or last residence for at least two years after I have finished the exchange visitor program.
    What does this actually mean?
    How people with J-1 visa able to work after graduation?
    Thank you very much in advance.
    Have a good day,
    Linat
    aringo
    חבר

To: idanva

גילעם שלום!

נרשמתי לקורס GMAT 700 הקרוב שאמור להתחיל בסוף החודש. ראיתי שבסמגרת הקורס אני אעבור סדנת אפליקיישן.

שמעתי רבות מחברים שהשתמשו בשירותכם והמליצו על השירות שאתם נותנים ורציתי לדעת האם יש הבדל בין רישום דרך קידום אפליקיישן או ישירות דרך אתר ארינגו

תודה

עידן, השירות זהה. ניתן להרשם ולקבל אותו טיפול ישירות דרך אתר ארינגו או דרך קידום.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: חוני

גילעם שלום.
    אני נמצא בראשיתו של תהליך הקבלה והייתי שמח לקבל את חוות דעתך על מספר שאלות, בהתאם לקורות החיים שאפרט בהמשך:
    1. מידת סיכויי לקבלה באונ' המובילות (top 10)
    2. בהינתן שהכיוונים המובילים אצלי הם מסחר בינ"ל, יזמות, ויעוץ פיננסי (לפי הסדר הזה) מהן האונ' שכדאי להשקיע בהן את מירב המאמץ – האונ' המובילות בתחומים אלו. ועל מה כדאי לשים את הדגש בתהליך הקבלה.
    3. קיימת חלופה שבה חברתי תבוא איתי ללמוד באותה האונ' ובאותו מסלול – האם כדאי לציין זאת במסמכי ההרשמה (יש סנטימנטים כלשהם לנושאים כאלו?) במידה ולא – האם יש אוניברסיטאות שבהם קבלתי ללימודים תבטיח לה רשיון עבודה/עדיפות בקבלת רשיון עבודה?

ולהלן קורות חיי:
    שמי חוני, בן 23 בדיוק.
    התחלתי לימודי כלכלה בן 14, סיימתי תואר ראשון באונ' הפתוחה ושני באונ' ב"ש לפני הגיוס, ללא דחיית שירות.
    תרגלתי, בן 17, קורס סטט' א' לכלכלנים במשך שנה לפני גיוסי באונ' בן גוריון ובמכללת ספיר.
    התגייסתי למחלקת תקציבים בחיל האוויר, שירתתי עד כה 4.5 שנים כקצין (דרגתי הנוכחית – סרן) ואני מתכוון לשרת שנתיים נוספות בקידום לתפקיד ניהולי יותר (תקן רס"ן). מעוניין להתקבל ללימודים לאחר השנתיים האלו, כשאהיה בן 25.
    תחומי התמחות/עיסוק עיקריים: אזרוח משימות (outsourcing)
    כמו כן, רכשתי נסיון מסויים במו"מ עסקי בחוזי תשתיות בינוי מול חברות אמריקאיות.
    בתחום החברתי – הייתי פעיל בתנועת נוער פוליטית בילדותי, כתבתי ספר (שלא פרסמתי) המתאר חוויות מסויימות שעברתי בצבא, אני אוהד כדורגל מסור ומנוי למשחקי קבוצתי 10 שנים… אני מציין את כל אלו במידה ויש להם איזה יתרון וואט סו אבר.

חוני, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, ושסיימת את התארים בציונים טובים (סביב 85 נניח) ושל ציון 700 ב-GMAT, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-דיוק וב-דרדן, בין חזק לתחרותי במישיגן, תחרותי בטאק, בברקלי וב-NYU, בין תחרותי לסטרצ' ב-MIT, שיקגו וקלוג, סטרצ' ב-וורטון, סטנפורד, קולומביה והרוורד.

מבחינת דגש על מסחר בינלאומי – אינני מכיר תוכנית מהמובילות ששמה דגש מיוחד על התחום הזה. ישנן תוכניות ששמות דגש על ניהול בסביבה בין-תרבותית ובין-לאומית (בין השאר – Thurderbird, USC, Wharton, Michigan). לגבי השילוב של מימון ויזמות כדאי שתסתכל על MIT (יזמות), בבסון (יזמות), ברקלי (יזמות), סטנפורד (יזמות), קולומביה (מימון, ויזמות במידת מה), קורנל (שילוב שניהם), NYU (מימון), וורטון (מימון, ויזמות במידת מה), שיקגו (מימון). לגבי דגש בתהליך הקבלה – מכל הידוע לי כרגע, נראה שהגיל בו עשית את התואר (הוא דבר מרשים וחריג שכדאי להדגיש (הן בהיבטים של יכולות אנליטיות והן בהיבטים של יוזמה ויכולות חברתיות). כדאי יהיה גם להדגיש את הפנים הבינלאומיים והעסקיים של הפעילות הצבאית (וטוב שאתה מתאר אותה במונחים עסקיים).

תוכל לראות נתוני דירוגים, מילגות, תנאי קבלה וכו' לגבי תוכניות אלה כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm

אם אתה וחברתך פונים יחד לאותה תוכנית ולאותו מחזור: בדרך כלל אנו ממליצים לציין שגם בן הזוג מגיש בקשה ובדרך כלל התוצאות טובות יותר יחסית לתוצאות שהיינו מצפים לראות אם כל אחד מבני הזוג היה פונה בנפרד.
    בהתבסס על ניסיון העבר, בתי הספר הבאים הם יחסית "ידידותיים יותר לזוגות":
    1) בתי ספר קטנים יותר (סטנפורד, טאק, וכו')
    2) בתי ספר המדורגים נמוך יותר. בתי ספר אלו מודאגים במיוחד לגבי ה"Yield" (מספר המתקבלים לעומת מספר הנרשמים בפועל). אם הם מרגישים שהם יכולים "להרוג שתי ציפורים במכה אחת" יתכן שהם יהיו נלהבים יותר להציע מקום בתוכנית לזוג.
    3) וורטון נחשבים לקצת (ממש קצת) יותר ידידותיים מאשר בתי ספר גדולים אחרים, על פי מה שאני רואה.

לגבי רשיון עבודה לחברה – ממה שאני שומע (וזה מחוץ לתחום מומחיותי…) על מנת שתהיה איזושהי השפעה עליה אתם צריכים להיות נשואים. ההשפעה אינה תלויה בזהות התוכנית שתפנה אליה. ההשפעה תלויה בסוג הויזה שתקבל, ובמרבית המקרים הויזה הזו לא תעניק רשיון עבודה לאישתך. כאמור, זו דעת "חובב" בלבד.

בנוסף.. אשמח לשמוע, אם אתם מסגירים סודות כאלה – מהו תעריף משוער של השכרת שירותיכם לעזרה בקבלה.

למידע בנוגע לעלויות ראה: http://aringo.co.il/HebrewSite/hAboutUs.htm

תודה רבה על עזרתך,

חוני.

בבקשה חוני, ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: oronu

גילעם שלום,

ברצוני להתחיל לימודי MBA בקיץ בעוד שנה וחצי. (בהנחה שלשנה הבאה זה כבר מאוחר מדיי).

אני מכוון רק ל-TOP 10.

אני משתמש חדש וחברה של חבר שלי שמסתבר שמכרה שלך הפנתה אותי לפורום הזה וממה שהתרשמתי עד כה – יש פה רמה גבוהה של מידע ועזרה. תודה, שמח לשמוע!

אז ככה, אני בן 27, מסיים השנה (07/2007) לימודי הנדסת בניין באוניברסיטת בן גוריון (ב"ש) בממצוע 80-81.
    עשיתי GMAT כמותי בלבד (ציון 49) רק כדי להבטיח לפחות לימודים בארץ (כרגע בראיונות לתוכנית מצטיינים באוניברסיטת בן גוריון HMBA). אעשה GMAT מלא ביולי-אוגוסט.
    שירתתי שנה בקורס טיס ואחרי שעפתי על רקע רמת טיסה, שירתתי כקצין מודיעין בחיל אויר. (כרגע בדרגת סרן מיל.).
    כדורגלן לשעבר (אם יש מלגות כדורגל ל-TOP 10…)
    עובד כרגע כמדריך כדורגל בבי"ס יסודי, מתנדב פעם בשבוע כמדריך כדורגל בפנימיה לנוער במצוקה.(התנדבתי בעבר, כל שירותי הצבאי במקלט לילדים במצוקה של ויצו).
    ביצעתי מילואים בתנאי קבע המהלך חופשות קיץ מהלימודים.

עדיפות לימודים לשיקגו/ניו-יורק אך כל אחת מ-10 הטובות באה בחשבון.

המלצות יהיו לי – אחת חזקה מסגן אלוף מיל. והשניה מהמעסיק שלי כיום בפרויקט גמר (הוא במקרה גם מכיר אותי מילדות – אבא של חבר), אפשר גם אחת מהמקום בו אני מתנדב.
    מה סיכויי קבלתי על סמך נתונים אלו, מה חסר או כדאי להוסיף ואיזה ציון GMAT עליי להוציא.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ו-680 ב-GMAT, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב-Duke, בין תחרותי לסטרצ' (יותר לכיוון התחרותי) ב-NYU, טאק ומישיגן, בין תחרותי לסטרצ' בברקלי, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-ייל, שיקגו, ו-MIT, סטרצ' בקולומביה, וורטון, קלוג, סטנפורד והרוורד.

ככל שציון ה-GMAT גבוה יותר, כך מועמדותך חזקה יותר (ראה http://aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm). עם זאת, ה-GMAT הוא רכיב אחד מכלל רכיבי הקבלה ומשקלו בד"כ עומד להערכתי על סדר גודל של 20% משיקולי הקבלה (המשקל משתנה מתוכנית לתוכנית וכן ככל שתתרחק מהממוצע של המתקבלים לאותה תוכנית). סביר כי "שינוי קידומת" ל-700 ישפר את סיכוייך במידה משמעותית למדי. בנוסף, מעבר לתפקיד ניהולי יסייע משמעותית למועמדותך להערכתי.

האם כדאי להעזר בחברה מקצועית (כך הומלץ לי כבר על ידי חבר שלומד ב-Kellog).
    אני מניח שחלק מהסיבה לשוני בתוצאות הקבלה של מועמדים ישראלים (ראה: http://aringo.co.il/HebrewSite/Results.htm) נובע מכך שיש משמעות למומחיות, ל-skill ולנסיון בתחום.

שאלה נוספת – יש לי חברה 4.5 שנים, בהנחה שאין עד אז חתונה – מה ההתייחסות של האוניברסיטה לכך (מבחינה כספית-הלוואה/מלגה, אשרת עבודה ובכלל).
    ככל הידוע לי לא תהיה לכך השלכה כלשהי מבחינת אשרת עבודה אם אינכם נשואים (והשלכות מוגבלות אם תהיו נשואים). בנוסף, ההשפעה על הסיכויים לקבלת מילגה או הלוואה (וההשפעה על סיכויי הקבלה) היא זניחה או אפס בד"כ.

תודה מראש – oronu

בבקשה ובהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

ShirleyB
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

גלעם שלום,

שמי שירלי ואני בת 28 מתל אביב.

אני בתחילתו של תהליך חיפוש בתי ספר בארה"ב ואשמח אם תוכל לייעץ לי לגבי סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות, ליתר דיוק מהם סיכויי הקבלה שלי לעשרת הגדולים ולעשרים הגדולים.

אז קצת עליי, אני מהנדסת תוכנה במקצועי בוגרת הטכניון בממוצע 80.5. אני עובדת כשנה בחברת תוכנה גדולה כמהנדסת תוכנה ולפני זה במהלך התואר עבדתי כשנה וחצי כמתכנתת בחברה אחרת (גם מאוד מוכרת).

שבוע שעבר ניגשתי ל GMAT והוצאתי 760 (50,42).

בצבא שירתי כקצינה בחה"א, התפקיד כלל פיקוד וניהול צוות צוות של 6 אנשים (ובתקופות מיוחדות גם 30).

התחום במנהל עסקים שמעניין אותי במיוחד הוא ניהול / ניהול בילאומי וייעוץ.

אשמח אם תוכל להתייחס לסיכויי הקבלה שלי לקולומביה, הרווארד ו MIT בפרט.

המון תודה על הזמן וההשקעה אני יודעת שאמרו את זה הרבה לפניי אבל זה נהדר לגלות מישהו מקצועי שתורם מזמנו כדי להציל כמה יהודים טובים…

שירלי

חוני
    חבר

גילעם שלום.
    מבקש לחדד נקודה אחת,
    מה אני צריך לעשות כדי להיות תחרותי בסטנפורד/וורטון/הארוורד?
    מה הם מחפשים? ציונים אקדמיים גבוהים? gmat גבוה במיוחד?
    היכן הדגש המרכזי שכדאי לי להשקיע בו?

ד"א – לא ציינתי, אבל אני מניח שאוכל לקבל המלצות טובות (וחלקן אפילו טובות מאוד) משלושה אלופי משנה לפחות.

ושוב תודה, אני יודע שזה וודאי נשמע כבר קלישאתי עבורך – אבל אתם עושים פה עבודת קודש.

ישר כח.

epony
    חבר

To: חוני

חוני,

תן לי לנסות לענות לך, אבל קח את דעתי השטחית משהו בערבון מוגבל, וחכה לתשובה הרצינית יותר של גלעם בכל מקרה.

ראשית כל, חשוב לציין שבכל הנוגע לאקדמיה ו-GMAT, יותר גבוה זה יותר טוב, למרות שלא צריך להגזים עם ה-GMAT – בתיה"ס המובחרים בהחלט מחפשים שעירים לעזאזל עם GMAT 750 ומעלה עליהם הם יוכלו להתראיין בעוד כמה חודשים ולהגיד: "גם השנה היו לנו מועמדים עם GMAT באחוזון העליון שלא התקבלו ללימודים"…

בכל אופן, הנה הדגשים לשלושת הגדולים (H/S/W בשבילך):

• הרווארד: אתה צריך להיות נשיא ויו"ר של כל מה שעשית בחיים, מועדת קישוט ביסודי, ועד הקמת עמותה לקידום האינטרסים של תלמידים עם קשיי למידה והורים באלפיון העליון. במילים אחרות, הם מחפשים מנהיגים, ולא יזיק אם הם (או ההורים שלהם) יהיו מפוצצים בכסף. לגישת הרווארד, המלצות מאל"מים זה נחמד, אבל למה לא מהמרטכ"ל, שר הביטחון או ראש הממשלה?
    • וורטון: המון פעילות קהילתית, ומצליחנות כללית בכל דבר שעשית… בניגוד להרווארד, אתה לא צריך להיות נשיא כל עמותה, אבל לא יזיק אם תהיה הגזבר – זה בכל זאת בי"ס עם התמחות חזקה בפיננסים, למרות שלא חייבים להגיד להם את זה בפנים, כדי לא לפגוע בתפיסת ה-Diversity וה-Brand שלהם.
    • סטנפורד: דבר ראשון, תזרוק את ההמלצות מהאל"מים – בסטנפורד מעדיפים בבירור אנשים בלי דם על הידיים… חוצמזה, לא תזיק גם כאן פעילות קהילתית, עם זיקה קלה למדעים (התארים המוקדמים שלך בהחלט יחזקו את המועמדות שלך כאן) ומחרתיות רדיקאלית מסויימת – פעילות בגרינפיס או הובלת יוזמה לחקיקה נגד שימוש בשקיות ניילון בסופרמרקטים בהחלט תתקבל בברכה!

הדגש הקריטי לכולם: מצויינות בכל דבר שנגעת בו – רק שבהרווארד זה הדבר הזה צריך להפוך לעסק, בוורטון למלכ"ר (אבל דיר באלאק אם הוא לא יהיה רווחי!) ובסטנפורד לצדקה…

ושוב, למען הסר ספק – כל הכתוב לעיל הינו פרי מוחו הקודח של איזה פסיכי אחד שרק הסתכל מהצד על כמה עשרות מועמדים ל-H/S/W, ולא ניסה את זה בעצמו… ולגילעם הפתרונים!

שיהיה המון בהצלחה!!!

epony
    חבר

To: uriel

אוריאל,

אם אתה מוצא דרך שבה יכולתי לסייג את דברי יותר, אשמח לשמוע!

אני אישית חושב שמותר להשתמש בהומור גם בנושאים הרי גורל כמו קבלה לתואר שני במנהל עסקים בחו"ל.

בכל אופן, אני תמיד מסייג את דברי ותמיד מפנה אנשים לגילעם, ואם למרות שברור שההודעות שלי לא נכתבו ע"י גילעם – בין אם כיוון שגילעם לא חתום עליהן ןבין אם מצויין בהן במפורש ויותר מפעם אחת שהכותב אינו גילעם ושיש לפנות גם לגילעם על-מנת לקבל תמונת מצב מדוייקת יותר – עדיין אנשים נמנעים מלפנות ישירות לגילעם בעקבות ההודעות שלי, אז אני מתנצל מקרב לב!

אף על פי כן ולמרות הכל, ובמחילה מכבודך, אני לא מתכוון להפסיק להגיב לשאלותיהם של אנשים, ואני די בטוח שכבר כתבתי בפורום הזה שאחד הכללים הכי חשובים בתהליך הקבלה ל-MBA בתכניות המובילות בעולם הוא: "אין הביישן למד" – תחשוב על זה…

crocop
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

To: epony

דווקא אני רוצה לומר שלפי דעתי התגובה של אפוני היא עניינית ואינפורמטיבית על אף שהיא מנוסחת בהומור, בסופו של דבר אתה צריך לשחק את המשחק לפי הכללים ולמכור את עצמך ולהציג דימוי שהב"ס מחפש, כולם חלק מהמשחק, הרי שאתה כותב career plan גם לך וגם לב"ס ברור שאין לזה הרבה משמעות וסביר להניח שאין לך מושג מה באמת אתה רוצה לעשות … ורוב הסיכויים שתעשה משהו אחר

מי שיכיר את חוקי המשחק היטב יוכל להצליח

כדרך אגב, ג'ורג' וו בוש למד בהרווארד ולא נראה לי שהיו לו נתונים אקדמיים מדהימים בלשון המעטה אבל זה יכול לעזור שאבא שלך הוא פוליטקאי מפורסם, גם לבה"ס יש את האינטרסים שלו, מה שאני רוצה להגיד זה שצריך לדעת מה הב"ס מחפש …

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.