מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 295 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • crocop
    חבר
    מספר הפוסטים: 17
    m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: All

סתם דוגמא מצחיקה (ומייצגת לדעתי :) ) של האווירה הפתוחה בין מרצים לסטונדטים בסלואן:

קורס על Private Equity שמעביר אותו פיליפ קופר (תותח בתחומו לשעבר המנהל של private equity fund of funds של גולדמן סאקס והיום מנהל את אחת הקרנות המצליחות בתחום).

בתחילת השיעור המרצה (פיליפ) נכנס לכיתה ושואל: "מי מעוניין לעבור בפרייבט אקוויטי או בהדג' פאנד?"

חצי מהכיתה מרימה ידיים

ואז הוא שואל "מי ממכם שמעוניין לעבור בתעשייה יודע לשחק טקסס הולד'אם פוקר?"

בערך שליש מאלו שהרימו ידיים נשארים עם הידיים באוויר

ואז הוא שואל "מי יותר לשחק טקסס הולד'אם ממש טוב?"

שישה אנשים נשארים עם הידיים למעלה.

בקיצור, הוא קנה שני כרטיסים לארוע צדקה בבוסטון באותו ערב ( עלות כל כרטיס 2000 דולר) ורוצה להביא איתו סטודנט.

בארוע ח'ברה מצמרת הפרייבט אקויטי והדג' פאנד בחוף המזרחי משחקים פוקר אחד עם השנ, אוכלים אוכל טוב ומקשקשים… הזדמנות של החיים לעשות נטוורקינג ולמצוא עבודה בתחום (בתחום הזה הכל קשרים).

הוא הגריל סטודנט אחד מבן השישה ושלח אותו הביתה להתלבש (השיעור אחרי הצהריים).

הכי מצחיק שהמרצה מספר לנו שכל החברים שלו בתחום יהיו בטוחים שהוא הביא את הסטודנט לארוע כי הסטודנט הוא כריש רציני בפוקר ולכן יתנו לו המון כבוד…

:)

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

To: m_shahar

Awesome!

I enjoy Texas Hold’em alot. Gotta get some practice in before the fall.

AZ

Roy Ben-Ami
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

הי שחר ושות :)

איכשהו יוצא לי נסיעת עסקים אחרונה מהעבודה לארצות הברית, והחלטתי בדרך חזרה לקפוץ לבוסטון לשלושה ימים כדי לבדוק קצת את הקמפוס ואת הסביבה לפני אוגוסט.

אני אהיה בבוסטון עוד שבוע וחצי בין ה-13 ל-15 במאי.

אני יודע שזה השבוע האחרון של הלימודים אבל תהיתי אם מישהו מכם יוכל קצת להראות לי את המקום ואת המעונות (כמובן אם עוד לא התחילו המבחנים).

תודה מראש ובהצלחה בישורת האחרונה (בתקווה שהיא תגיע גם אלי מתי שהוא :) ),

רועי.

JoeCool
    חבר

To: Roy Ben-Ami

Roy,

Who will keep the BW forum busy while you are gone?

AZ

tabash
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

היי רועי,

ברוך הבא!!! נשמח לארח אותך. בגלל שזה השבוע האחרון הלימודים יהיו לא שיגרתיים בחלק מהמקצועות אבל זה לא צריך לשנות יותר מדי.

שלח לי מייל בהמשך השבוע ונוכל לתאם בדיוק את הלו"ז.

טל – 857-998-9134
    [email protected]

נתראה במהרה,

טל

tabash
    חבר

נ.ב

הרשת ב-MIT פתוחה לכל משתמש כך שנוכל לספק לך גישה לפורום (שאף אחד לא ידאג).

JoeCool
    חבר

To: tabash, All, Roy Ben-Ami

Tal,

I was referring to the BW forum.

Ask Roy to tell you about it when he is there. You guys will have a good laugh.

AZ

jhammer
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

השאלה מופנית לסטודנטים/בוגרים:
    אם אני ארצה אחרי התואר לעבוד באירופה (נניח בלונדון), האם זה אפשרי? כמה זה ריאלי? האם יש אנשים שעושים את זה (לא אירופאים במקור)? האם אתם ממליצים לעשות תואר באירופה במקרה כזה?
    m_shahar
    חבר

To: jhammer

היי,

דבר ראשון – לונדון שונה מאירופה. למיטב ידעתי, בכל אירופה יחסית קל להשיג עבודה במידה ואתה יודע את השפה המקומית מאחר והם צמאים ל"כוח עבודה שהתחנך באמריקה".

בלונדון המצב שונה כי הביקוש הרבה יותר גדול מההיצע ולכן יותר קשה יחסית למצוא עבודה שם.

בגדול, הסיכויים הספציפיים תלויים מאד באיזו עבודה אתה מחפש וכמה תהליך הגיוס תלוי ב-networking

ב-Consulting למשל כמעט ואין חשיבות ל-networking (לא צריך לדבר עם אנשים מהמשרד בלונדון), רק צריך לציין בבקשה לראיון שמעוניינים במשרד בלונדון וזה בדר"כ מספיק כדי שיראיינו אותך ואם אתה טוב/טובה אז תתקבל. למשל השנה מתוך עשרים ומשהו התמחויות שמקינזי הציעה לסטודנטים בסלאון שתיים הן בלונדון.

בתעשיות אחרות כמו פיננסים, יש חשיבות הרבה יותר גדולה לקשרים שאתה בונה עם האנשים שאיתם אתה אמור לעבוד. מן הסתם זה הרבה יותר קשה כשאתה ממוקם בבוסטון. למרות זאת, זה אפשרי וכל שנה יש מספר אנשים מסלואן שהולכים להתמחות/לעבוד בתחום בלונדון.

לגבי איפה כדאי ללמוד קשה לי לענות לך. זה מאד תלוי במה אתה רוצה לקבל מבית הספר.

לדוגמא: אם למשל אתה מעוניין להיות יזם בעתיד וליצור קשרים עם קהילת הון סיכון ויזמים אז נראה לי שעדיף לך ללכת ללמוד בסלואן. לעומת זאת אם אתה מאד ממוקד בפיננסים וסגור על זה שאתה רוצה לעבוד בפיננסים בלונדון אז כנראה שעדיף לך ללכת ללמוד בלונדון.

כמוכן -לדעתי הדבר הכי חשוב זה ללכת ללמוד בבית ספר שבו תרגיש בבית וזה תלוי ב"קליק" שיש לך עם סטודנטים/עם האווירה בבית ספר הספציפי.

מקווה שעזרתי,

שחר

tabash
    חבר

חברים,

אני נמצא באיזור בוסטון ככה"נ עד לתחילת – אמצע אוגוסט. אם אתם כבר יודעים מתי אתם מתכננים להגיע וצריכים עזרה – אתם מוזמנים לכתוב/להתקשר ואשתדל לעזור איפה שאוכל.

בהצלחה ומעבר חלק,

טל

y.c
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

Hello to all the students and alumni of my dream school!

I have a question regarding the aadmission rounds:

How important is it to submit my application in the first round vsthe other rouunds?

Thank you

Chapnik

p.s. are you going to attend a reception in israel for prospective israeli students in the near future?

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

To: chapnik

chapnik,

In last year's session, Debie (from Sloan's admissions) said that 2/3 of the students are from 2nd round. Personally, I did not get the impression that this is what happened this year, but maybe I am wrong. If you ask me – apply in the 1st round for all your first choice schools. It will only show that you truly want this school.

y.c
    חבר

To: Itair

Thanks itai!

can we continue off line?

Itair
    חבר

To: chapnik

JohnnyCash
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

Hi

I'm excited to start soon the Essays writing for next Year's MBA program

I have 2 questions:

1. What should I write to my old friend Rod Garcia? This is something I havent seen in other universities. What kind of a letter should I write?

2. I'll be in cambridge in the end of September. I'm planning to visit MIT at that time. I'll be happy to receive any assistance/advice regarding the visit (and of course I'll be curious to meet some of you while I'm there …)

Thanks

btw: the internet site is already updated with the essay topics for September 2008

yaniv1975
    חבר
    מספר הפוסטים: 46

Hi
    1.
    the letter to Rod is basically a cover letter. It should be a general letter that sums up your application.
    2.
    I recommend that you sign up for the ambassador program when you come visit, check it out on the school website.
    Also, I suggest you post on this forum a couple of weeks before your visit – I'm sure many of us will be available to show you around and take you to class with us

chao,
    Yaniv

Itair
    חבר

To: JohnnyCash

ג'וני,

המלצה חשובה לגבי ה cover letter : רבים לא מודעים לעובדה שהחיבור הזה הוא מכתב רשמי לכל דבר ויש לנסחו ולעצב אותו גם בהתאם. ראיתי כמה חיבורים של אנשים שפשוט רשמו חיבור בסגנון Why XXX רגיל כמו של שאר בתי הספר. כאן המקרה שונה. (דרך אגב אתה יכול לראות את זה מהתשובה של יניב שכתב שזה פשוט cover letter. אנשים בשלב שאתה נמצא בו בד"כ לא יודעים ממש מה זה ולכן חשוב לכוון בדיוק למה שרצו)

כמו כן הייתי ממליץ לך לא לפספס אף אחת מהשאלות (הרבות ביחס ל 500 מילים אני חייב לומר…) שנשאלות שם תוך שימת דגש על למה MIT.

זה מנסיוני המועט…

אדיר
    חבר

אז מי היה אתמול בארוע ה- Sloan-on-the-Road? ספרו חוויות :)

אני מאוד אהבתי לשמוע שתוכנית ה- MBA שלהם היא לא תוכנית "רגילה", ויש בה הרבה מאוד מן הפאן הטכני (למרות שהיתה אחת שהבהירה במפורש שהיא לא ממש אהבה את זה :)), ובנוסף שאחרי הסמסטר הראשון יש בחירה בכל סמסטר, ולמעשה שלושת הסמסטרים הבאים הם כמעט "תוכנית כבקשתך", מה שמאפשר גמישות מירבית הן בתחומי ההתעניינות והן בבניית תוכנית הנוחה לך. אהבתי מאוד לשמוע על האוירה בקמפוס ובלימודים, שאין אוירה תחרותית ושיש אוירה של שיתוף – מה שעוד יותר גרם לי לרצות לבקר את הקמפוס שלהם.

בקיצור, אני מאוד נהניתי.

אשמח לשמוע עוד חוויות מכאלו שהיו שם.
    אגב, בנוסף, אם מישהו (בעבר או בהווה) ניסה ו/או התקבל לתוכנית ה- LFM, אשמח לשמוע ממך כדי לשאול מספר שאלות.

תודה,

אדיר.

Danimmm
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

To: אדיר

אני הייתי,

היה מעניין לשמוע. אוירת בית היא בהחלט משהו חשוב (מאד !) בשיקולי בחירת בית הספר. העובדה שחלק גדול מהלימודים הם על בסיס הרצאות (גם בקורסי הבחירה) די מעייפת את אלה שלא מעוניינים להמשיך ולשבת כסטודנטים בכיתה.

היה חסר לי כיוון של learning through action.

Roy Ben-Ami
    חבר

אז כנראה לא הבנת…

MIT Sloan זה בדיוק הבית ספר שמשלב בין תאוריה ל-action.

הסיסמא של הבית ספר היא mens et manus שזה mind and hand שלמעשה משלב בין לימודי תאוריה לביצוע ממשי ב- workshops למיניהם גם בתקופת ה-SIP וגם במהלך שלושת הסמסטרים בעלי הבחירה.

אני בטוח שסטונדטים שלומדים שם עכשיו יוכלו לענות לך ביתר פירוט על הצד המעשי יותר.

בכל אופן, זוהי בדיוק המנטרה של הבית ספר וכדאי לזכור למי שכותב essays :)

והנה לינק שמסביר:

כאן

JohnnyCash
    חבר

Some more info:

How strict is the school regarding the essays word limit? for example most of the essays are restricted to 500 words but I surprisingly find myself to be quite philosopher and i easily exceed that. This is of course only a draft stage and I understand it will shrink, but still, if for example my final version is 540 words, would that be ok?

same question for the cover letter and resume

Thanks

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: JohnnyCash

Here's some info regarding essay word limits from the Aringo website:

1. The 10% rule of thumb: We believe that in many cases, the benefit from exceeding the limit by 10% will be more substantial than the harm.

• To the best of our knowledge, there is no "official" 10% rule at any school. Official variations of the limit policy are listed below.

• In most cases, the 10% rule will not apply to Harvard Business School.

• The 10% rule is based on the assumption that most schools do not count words and/or do not care much about the limits. The closer you get to the 110%, the justified the deviation should be. The 10% is not a fixed number, it's a rule of thumb, you can also take more if you believe it's justified.

2. Some schools provide an "approximate" or "recommended" limit. In such cases we believe that it's safe to stretch the limit by about 10-15%.

3. Some schools say "suggested length". That means that if it's really effective and engaging, you can succeed with a much longer essay.

4. Some schools give the length in pages. As a rule, we do not recommend exceeding the page limit. It's wise to check the minimal font&margins requirements.

5. Some schools provide a character limit. In most such cases, the essay (if typed or pasted into the textbox, rather than uploaded) will be cut off after the mentioned limit. We do not recommend trying to exceed the character limit.

Danimmm
    חבר

כל בתי הספר משלבים תאוריה ועשייה …

לדעתי, MIT עושים פחות מבהלך הלימודים יחסית לסטודנטים במישיגן או דארדן לדוגמא. הכל כמובן מנקודת מבט של אחד שבנתיים רק קורא ומגיע למפגשים….

שום ניסיון אישי.

Roy Ben-Ami
    חבר

כמובן שכל בתי הספר משלבים את שניהם.

אבל לא כל בתי הספר שמים את הקונספט הזה במוטו של הבית ספר (תאמת רק MIT שם את זה) – לדעתי זה רק מראה על החשיבות שנותנים לשילוב.

כהערת אגב, MIT כאוניברסיטה היא HUB של מהנדסים ואנשי הי טק שאוהבים לעסוק בעשייה ולא רק בתאוריה, לעומת לדוגמא אוניברסיטאות אחרות.. אההממ… שדוגלות ב- USECASES ONLY.
    שוב, זה לדעתי אחד החוזקים העיקריים של הבית ספר למינהל עסקים שם.

בכל מקרה, כפי שחברי ל-MIT יעצו לי, אני אתן לסטודנט נוכחי או בוגר להסביר יותר טוב את הנושא ואיך העשייה משתלבת בתוכנית הלימודים.

Roy Ben-Ami
    חבר

I believe 540 is stretching it. I would not go over 520.
    Same goes for the cover letter, try to stick to the word limit +- 20 or 30 words.

About the resume: If I remember correctly, MIT is very strict about it being 1 page ONLY. So do not write more than one page of resume.

Good luck!

amitk
    חבר

הייתי אתמול בארוע – והיה מעניין מאוד.

לדעתי, המצגות של בתיה"ס מאוד דומות אחת לשניה וקשה ללמוד מהן, ורק כשמדברים עם הסטודנטים/בוגרים אפשר באמת להתחיל להבין את ההבדלים האמיתיים באופי של בתיה"ס.

לצערי, כשבקרתי באוניברסיטאות לא הספקתי להגיע לבוסטון – אבל נראה לי שהצלחתי להבין קצת את האופי של MIT מהבוגרים אתמול: בסה"כ בית ספר מעולה עם סטודנטים ששומרים את הרגליים על הקרקע, פחות TOUCHY FEELY , יותר מעשי.

אני אשמח עם אחד הסטודנטים/בוגרים יגיד אם הרושם שנוצר לי מבוסס במציאות.

roik
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

האירוע היה מאורגן טוב והחברה נחמדים.

מעבר לקשקושים הרגילים בדומה לכל בתי הספר על מנהיגות, אווירה ולימודים פרקטיים (תראו לי בית ספר אחד בטופ 20 שלא מצהיר שהוא שם דגש על זה… ודרך אגב, case studies זה בהחלט סוג של לימודים פרקטיים) היה ניתן לקרוא בין השורות שלושה דברים מעניינים:

1) מאוד חשוב לבית הספר למכור שהוא אחד מבתי הספר החזקים ביותר בארה"ב (אין ספק שבית הספר מתחזק עם השנים אבל במנהל עסקים הוא עדיין לא נחשב בטופ 5 בקרב אמריקאים. ברנד ניים זה דבר שבונים במשך הרבה שנים.)

2) יש לבית הספר עננה רצינית שמעיבה עליו ונקראת הרווארד. לפעמים נדמה שהקרבה להרווארד מול פער הסטטוסים מוציאים את ביה"ס והסטודנטים מדעתם. בעיני הסטודנטים נשמעים די מגוחכים כשהם מלגלגים על ה"אח הגדול" כאשר ברור שרבים מהם היו נותנים הרבה בשביל להיות בצד השני של הנהר.

3) למרות הפן הטכנולוגי לכאורה של בית הספר, מעניין שרוב הסטודנטים דווקא לא ממשיכים לטכנולוגיה (כולל אלו שבאו מטכנולוגיה) אלא לייעוץ ולבנקאות השקעות וזאת בדומה לבתי ספר אחרים שלא "מתמחים" בטכנולוגיה ושיש להם יתרון על MIT בתחומים האלו.

Roy Ben-Ami
    חבר

שמח לשמוע שהיה אירוע מעניין ונחמד בדומה לשנה שעברה. :)

לגבי ההערה הראשונה שלך: MIT SLOAN הוא בטח ובטח בטופ 5 בקרב אמריקאים אבל לצורך הדיון אני אקבל גם טופ 7 . שוב בלי להיכנס למלחמות דירוגים כי זה לא יגמר (אבל אתה מוזמן להיכנס לביזנס וויק פורום ולהיווכח בעצמך), MIT ביחד עם שיקאגו, קלוג וקולומביה סוגרים את שבעה בתי הספר המובילים למנהל עסקים בארה"ב (אחרי הארווארד סטנפורד וורטון).

דרך אגב, אם אתה כבר מציין ברנד ניים, אז זה בדיוק הדירוג שלדעתי קובע: USNEWS

ההערה השנייה נכונה בעיקרה במובן זה שהרוב המוחלט היה הולך להארוארד אם היה מתקבל בכל הבתי ספר באשר הם (ולא רק MIT)). לגבי להוציא את הסטודנטים מדעתם אני לא כל כך בטוח, אולי רק לגביי… :) והלגלוג דרך אגב הוא הדדי :)

ההערה השלישית נכונה ועדיין הרוב הולך לפיננסי וייעוץ כמו בכל בתי הספר למנהל עסקים בארה"ב שם התמורה הכי גדולה. אבל למרות זאת, למי שעדיין מעדיף סביבה טכנולוגית אז היתרון הוא עצום. בנוסף, MIT חזק מאוד בתחום היעוץ גם כן, ולראייה שכל הישראלים השנה (בנים) שסיימו הולכים למקינזי.

בכל מקרה, בהצלחה באפליקשיינים השונים והלוואי שתהיה לך דילמה להתלבט בין כמה בתי ספר ולהעביר אליך את ההחלטה.

epony
    חבר

מחזק את רועי בכל שלושת ההערות להערות!

אדיר
    חבר

היי roik,

1) ע"פ ה- USNEWS ומספר דרוגים נוספים, MIT SLOAN נמצא לפחות בחמישיה הראשונה. לצורך העניין אם הוא בעשיריה הראשונה (והוא בטוח שם), זה מספק מבחינתי. אחד היתרונות החזקים לצורך העניין, שיש ל- MIT, הוא אכן ה- brand name. בית הספר של MIT טוב באותה מידה גם לישראל וגם לארה"ב. לעומת זאת, אם ארצה ללכת לבית הספר של CMU שמבחינת הזיקה שלו ל- IT management נחשב כאחד הטובים (בסקאלה של MIT), בארץ אני עלול להתקל בקשיים. כשאני מספר לאנשים על קרנגי מלון כאחד מהאוניברסיטאות אליהם אני שוקל להרשם, אז שואלים אותי, "מה זה?". לעומת זאת את MIT, סטאנפורד וברקלי הם מכירים, כמובן.

2) מסכים חלקית. זו לא בדיוק עננה אלא תחרות בריאה בין שתי אוניברסיטאות שרוצות שהטובים ביותר יבואו אליהם ונמצאות יותר מדי קרוב (גאוגרפית) אחת לשניה. אני לא בטוח שכולם היו רוצים להיות בצד השני של הנהר, כמובן שזה תלוי בתחום ההתמחות שמעניין אותך. אגב, לפני שנה הם עשו תוכנית משולבת של MBA מ- MIT עם תואר שני בממשל מבית הספר לפוליטיקה וממשל (KSG) בהארוורד. השנה התוכנית הזו לא מופיעה באתר, והם לא דיברו עליה מילה בכנס. מעניין אם זה במקרה…

3) אני חושב שגם יעוץ מדבר על טכנולוגיה במקרה הזה. יש לא מעט שהולכים לכיוון של IT Consultation אחרי שסיימו את MIT. דווקא MIT ידוע כאחד שלא מעט מבוגריו חוזר אל הטכנולוגיה (במידה והגיע משם), אך יותר הולך אל הצד הניהולי שלו, באופן טבעי.

באופן כללי אחרי הכנס התרשמתי ש- MIT מאוד מזכיר את הטכניון במידה מסויימת (שם אני עדיין לומד), אבל יותר את האספקטים החיוביים שלו. אם ב- MIT יש "עזרה הדדית", בטכניון יש את זה הרבה פחות. אני חושב שלמי שבא מהטכניון (ואני מצטער שאני מדבר על הטכניוניסטים והטכניון בכלל – אותם אני מכיר הכי טוב) ורוצה להמשיך בסביבה טכנולוגית-יצירתית-ניהולית, MIT SLOAN זה המשך טבעי בשבילו, וזה הרושם שקיבלתי מהכנס.

paz
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

To: אדיר

חלק ממה שאנשים אומרים פה מזכיר לי את התקופה שטיילתי בדרום אמריקה, אנשים אומרים לך אתה חייב לראות את X ואת Y וכל הישראלים כמו בתחנת רכבת הולכים לאותם מקומות

אז מה שאני אומר זה ברור שיש דירוגים ואי אפשר להתעלם מהם אבל עם כל הכבוד אנחנו חיים פה קצת בשלולית קטנה וארצות הברית זה ים גדול, זה שלא מכירים את CMU לא אומר שזה לא מקום טוב ולא נראה לי הגיוני לחזור לישראל מיד אחרי התואר

בכלל יש המון אוניברסיטאות טובות ואי אפשר לעשות דירוג גלובאלי, הדירוג יכול להיות לפי התמחות, אפשרויות תעסוקה, איכות סגל וכו' וכו'

ובכלל אז מה אם הרווארד מדורגת #1, אותי המקום הזה לא מעניין בכלל לפי מה שהתרשמתי מבה"ס, יכול להיות שלמישהו אחר זה מתאים, זה עניין של אופי, אני לא אלך להרווארד כי 'הוא מספר #1'

בשבילי מה שחשוב זה

דרוג טוב

התאמה לשאיפות מקצועיות

אנשים שאסתדר איתם

סביבה טובה (שלא יהיה קר מדי רוב השנה :-))

עלות

מה שהתרשמתי מ MIT הוא שהחברה שם קצת יותר 'חנונים' או ילדים טובים כאלה אבל כולם ממש נחמדים ועוזרים אחר לשני, זה באמת מזכיר את הטכניון

אדיר
    חבר

היי paz (איך עושים פה reply אישי?!?),

לגבי CMU, אני מסכים איתך ב- 100%. CMU זה מקום מעולה שמבחינתי יכול להיות מקום מצויין לא פחות, בשל העובדה שהוא מתמחה בדיוק בנושאים שמעניינים אותי ובסקאלת הטכנולוגיה הוא בין חמשת המקומות הראשונים בטכנולוגיה (הנדסת חשמל, מדעי המחשב, הנדסת מחשבים) וניהול טכנולוגי. כמו כן הדרוג שלו (סביבות ה- TOP 15) הוא מצויין מבחינתי. מה שנותן מבחינתי ל- MIT את היתרון זה השילוב הטכנולוגי המובהק (במידה ואתה מעוניין בו – למשל ה- LFM) ובכלל השילוב האינטגרלי של טכנולוגיה ואוניברסיטה, כמצופה מ"מכון טכנולוגי" כהגדרתו. בנוסף, כל עניין ה- innovations גם כן מאוד מעניין אותי. באופן דומה מתחמחים בזה סטנפורד (בה אתה יכול לעשות תואר נוסף טכנולוגי, אם ברצונך בכך) וברקלי (המעניקה לך סרטיפיקט על Management of Technology במידה ואתה מסיים סדרת קורסים מסויימת). הכי חשוב להפיק את המיטב מהתואר והמקום שבחרת. החזרה לישראל (במידה והיא רלוונטית לאנשים מסויימים) עשויה/עלולה להיות שיקול לאנשים מסויימים, אבל לדעתי זה לא השיקול המכריע כשמדובר על דרוגים גבוהים בארה"ב.

אגב, אם ב- MIT יש יותר "חנונים" והם גם עוזרים אחד לשני (לא סתם חנונים לא מתקשרים, בהם נתקלתי יותר מדי במהלך לימודיי בטכניון…), אז ל- MIT יש יתרון נוסף מבחינתי :)

Itair
    חבר

אני מוכרח לומר שמאז שנכנסתי לכל התהליך של ה MBA אני נתקל שוב ושוב בדיון הכל כך ילדותי ולא ענייני של פסילה של MIT בגלל הדימיון לטכניון.

דבר ראשון, בתור בוגר טכניון (כרגע גם עושה תואר שני בטכניון) ובתור מי שהיה מעורב בצורה מאסיבית ביותר בחיי הקמפוס בטכניון, אני חייב לומר שזה מקום מדהים, מוסד עם רמה אקדמית בסטנדטים אחרים לגמרי, חיי חברה ומעורבות של סטודנטים כמו שלא ראיתי בהרבה מוסדות אחרים. מקום שדוחף ליצירתיות, חדשנות, הרחבת אופקים ויזמות (את מי שזה מעניין כמובן) כמו שלא הרבה מקומות אחרים עושים.

לא אגזים שאומר שהתקופה שלי בטכניון הייתה היפה בחיי ואולי זאת הסיבה ש MIT, בגלל קווי הדימיון עם הטכניון, היה העדיפות הראשונה שלי (אני די בטוח שאם לא הייתי נוסע ל MBA, הייתי בוודאי ממשיך לדוקטורט בטכניון ).

אני חושב שהדימיון של MIT לטכניון לא צריך להיות סיבה לפסול את MIT – אולי להיפך. בוגרי טכניון היום בארץ מאיישים את המשרות הכי בכירות הן מבחינה טכנולוגית הנדסית והן מבחינה ניהולית (כן…כן… סתם דוגמא – מי שקצת מתעניין בקרנות הון סיכון יכול לראות בוגרי טכניון מככבים בתפקידים הכי בכירים בתעשייה הזאת).

כמובן שמי שמעוניין בקריירה בהיי טק, MIT זאת אכן אופציה טבעית, אבל גם מי שלא. מה אנשים חושבים? שסטודנט ב MIT שהגיע מתחום של מימון ורוצה להמשיך בתחום הזה, ימצא את עצמו פתאום במיקרוסופט בסוף התואר? ממש לא… (אפרופו מימון – MIT זה אחד מבתי הספר היותר חזקים במימון. דבי סיפרה שמתכננים בקרוב לפתוח בסלואן תואר מאסטר שכולו מימון על מנת לנצל יותר טוב את היכולות שיש לסלואן בתחום הזה).

אני באופן אישי לא מתכנן להמשיך בהיי טק אחרי MIT. ואני גם לא חושב שאדם צריך לבחור את בית הספר בהכרח לפי התווית של אותו בית ספר והקשר לתוכניות העתידיות שלו. למשל לללמוד מימון ב MIT נשמע לי כמו חוויה ממש מועילה, גם לאנשים בלי שום קשר לטכנולוגיה – גם מקבלים בסיס חזק ביותר במימון וגם נחשפים לסביבה טכנולוגית ולאו דווקא לסביבה שכולה מא' עד ת' עם אוריינטציה של מימון. מה רע? להזיק זה לא… זה רק יוסיף.

לגבי החברה בסלאון – אני חושב שאלה חברה איכותיים ביותר (ולראייה – חבריי העתידיים לכיתה ) והכנס שלשום רק חיזק אצלי את הדיעה הזאת. חברה באמת נחמדים, מוכנים לעזור בכל עת, ומה שהכי אהבתי זה הסגנון. בניגוד להרבה בתי ספר אחרים, החברה מסלואן באים עם ביסנס סטייל עדין במיוחד ולא אגרסיבי. זה משהו שאני מאוד אוהב ומאוד מתחבר אליו. דרך אגב, אני גם חושב שזה מאוד מתאים לאופי הישראלי – מה לעשות רובנו המכריע שהולך ל MBA בחול, לא ממש מגיע מרקע עסקי כבד ומהבחינה הזאת זה אחלה מקום להגיע אליו.

מה שמביא אותי לנקודה האחרונה וזה הקשר של MIT לארץ. ל MIT ולארץ יש כימיה אדירה ונדירה ואני חושב שזה מאוד חשוב. הסגנון שדיברתי עליו מקודם יחד עם הכימיה הזאת זה מה שלדעתי מביא לאחוזים ממש גבוהים של ישראלים שמתקבלים לסלואן ויותר מזה – להצלחה שלהם שם (ראו פוסטים קודמים של שחר).

רק לא מזמן היה בארץ בביקור סגן הדיקן של סלואן – פרופ' אפינגר (לא מובן מאליו אני חייב לומר). הסיבה להגעתו היתה חניכה של אחד הפרוייקים הגדולים של MIT והתעשייה והאקדמיה בארץ. יש הרבה שיתוף פעולה כזה בין סלואן לבין התעשייה והאקדמיה בארץ וזה משהו שבוגרי MIT יכולים רק להפיק ממנו (דרך אגב הפרוייקט שאני מדבר עליו נקרא TIM ומעורבים בו אנשי עסקים מכל ה TOP10 כולל מנהלים בכירים בארץ. דרך אגב הפרוייקט הזה הוא יוזמה של הטכניון… , ואולי זה גם המקום לציין שלא מעט מרצים בטכניון, נוסעים להרצות קורסים שלמים בסלואן).

דרך אגב, שמחתי לגלות (משהו שלא ממש היה ברור לי) גם ממה שהבוגרים אמרו בפאנל שלשום וגם ממה שהבנתי משיחות אישיות איתם אחרי המצגת, שבארץ יש רשת בוגרים ממש גדולה, הרבה מעבר למה שתיארתי לעצמי. הרשת החזקה הזאת יחד עם הקשר החזק שיש ל MIT ולארץ, הם לדעתי עוד סיבה טובה לבחור בסלואן. אם החברה האלה חנונים, אז סבבה, אני רוצה להיותר כזה חנון (טוב נו, לא נראה לי שיש לי כל כך ברירה….. ).

לפני כמה ימים התפרסמה ב YNET כתבה על נאומו של חיים הרצוג בעצרת האו"ם לפני יותר מ 30 שנה. נאמר שהנאום הזה נכנס לרשימת הנאומים הכי משפיעים בהיסטוריה. אני מקווה שהפוסט הזה שלי יכנס לרשימת הפוסטים המשפיעים ביותר (אני מוכן להצטמצם לפוסטים של החודש האחרון + לפורום הזה ולא והכניס גם את BW ושות' לעסק.. :)) ואנשים יתחילו לעשות את האנלוגיה הנכונה בין הטכניון ו MIT.

איתי

JohnnyCash
    חבר

Hi Itai

take it easy, I dont think people are bashing the Technion so much …

I also studied in the Technion and in general I can say people were very nice and cooperative

The only bummer about the Technion is that getting there an average above 91 is really difficult ('mitztayen nasi' at least in my faculty), I have a feeling that grades there are lower in general in comparisson with other schools and of course there arent too many girls but this is a different story and … I also think Haifa is boring :-)

I really hope that the 'brand' name Technion means something for the admissions commitee, because being in the Technion in the top 15% is not equivalent to being top 1% in some 'kuku' college

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

"לפני כמה ימים התפרסמה ב YNET כתבה על נאומו של חיים הרצוג בעצרת האו"ם לפני יותר מ 30 שנה. נאמר שהנאום הזה נכנס לרשימת הנאומים הכי משפיעים בהיסטוריה. אני מקווה שהפוסט הזה שלי יכנס לרשימת הפוסטים המשפיעים ביותר"

רמזון, אני מוכן להצביע עבורך

ולגופו של עניין, הסטיגמות כאן על ביה"ס קצת נובעות מבורות. זה נכון ש- MIT חזקה בהיי-טק אבל אם מישהו חושב שאם תלך לMIT יהיה לך יותר קשה להכנס ל- IB או ל- Consulting (או לכל תחום אחר) הוא חיי בסרט. אותו כנ"ל לגבי Chicago/Wharton/Columbia שנחשבים ביה"ס של מימון אבל שולחים טונות של אנשים להיי-טק (…CISCO/MS/Google). יש יותר אנשים אולי מMIT שהולכים להיי-טק אבל זה יותר בגלל העדפה שלהם. כל Top Schools טובים להכל למרות הנישה שלהם.

לגבי Sloan בפרט אני חושב שההשוואה לטכניון היא לא נכונה למרות ש-Sloan נמצא ב-MIT. אם אני לא טועה יש פחות מ40% מהנדסים במחזור שזה די דומה לשאר הביה"ס (אולי קצת יותר גבוה).

דבר אחרון, אני דווקא הייתי ממליץ למי שלא בא מרקע טכנולוגי אבל חושב ללכת לכיוון הזה להרשם לMIT. הסיבה – השם MIT על הרזומה נותן גושפנקא טכנולוגית גם למי שלא בא מהתחום ואין לו מושג בביטים ובייטים.

אני מקווה שחבריי שהולכים לMIT לא יכעסו עלי שנדחפתי

epony
    חבר

To: Itair, All

איתי,

דבר ראשון, שאפו על התגובה! אני חושב שכולנו מרוויחים מהכנות, היושרה וגם מהמידע והידע שנמצאים בתגובות כאלה!!

דבר שני, אני רוצה לחזק את הנקודה לגבי ניפוץ התדמית של בתי"ס מסויימים כבתי חרושת לסוג מסויים אחד של אנשי מקצוע. אתה התייחסת לטכניון ול-MIT – אחד מבתיה"ס הבודדים למנע"ס בארה"ב ששקלתי ברצינות להגיש להם מועמדות לפני שאישתי גדעה את החלום ה-MBA בארה"ב בעודו באיבו… לא שאני מתלונן – ואני ברשותך ארחיב את היריעה, שכן לדעתי מרבית בתיה"ס, הן בארץ והן בעולם סובלים מסטיגמות שונות ומשונות, שברבות השנים אולי העמיקו שורשים, אך במרבית המקרים גם איבדו אחיזה עם המציאות.

אני למשל יכול להעיד שאונ' ת"א בכלל לא מנוכרת, ולמעשה כ"כ נהניתי שם שהארכתי את התואר הראשון שלי לארבע שנים . לא זו אף זו, ככל שאני מתקרב להגשמת חלום ה-MBA, הולך ומתחוור לי ש-INSEAD אינו בית חרושת של תעשיית ה-Consulting – למעשה, זהו אחד מבתיה"ס שמפזרים את בוגריהם בצורה השווה ביותר בין פיננסים, ייעוץ ותעשייה!

אבל מה שבאמת חשוב לי להדגיש, זה שכל בתיה"ס שנמצאים בטופ 10 (כולל INSEAD ו-LBS האירופאיים) מבטיחים בסיכוי גבוה עד כדי הימור בגובה של כרבע מיליון דולר שבוגריהם ימצאו תעסוקה בכל תחום שבו יחפצו, ובכלל זה תמצא בוגרי MIT בפיננסים, שיחברו שם לבוגרי INSEAD לאחר תכנית MBA של 10 חודשים, ללא התמחות ומבלי נסיון קודם בפיננסים, ומי שלא מאמין מוזמן לגלוש לאתרים של כל בתיה"ס הנ"ל ולעיין בקפידה בדו"חות התעסוקה שלהם…

מכאן, שבסופו של דבר הפערים העיקריים בין בתי הספר המובילים למנע"ס הם באמת במושג הערטילאי הזה שנקרא Fit – אני מודה שזה נשמע חנטריש לא קטן, אבל כמישהו שעבר כמה מדורי גיהנום (וגן עדן) בשנה האחרונה בכל הנוגע ל-MBA בטופ 10, אני ממליץ בחום לכל מי שמרבית הדרך עוד לפניו לעשות את חשבון הנפש עם עצמו לגבי ההתאמה האישית (וחשוב לציין גם ההדדית) שלו עם כל אחת מהתכניות בהן הוא מעוניין ללמוד.

לסיכום, אני מחזק את איתי על דבריו, וממליץ לכל מי שנמצא כרגע בתהליך הסינון של בתיה"ס לקראת עונת האפליקיישנים העומדת בפתח לעשות שיעורי בית מאוד יסודיים, כולל ביקורים בקמפוסים אם הדבר מתאפשר, והכי חשוב: לא להסתכל רק על הקנקן, אלא גם על המוזג/ת

yaniv1975
    חבר
    מספר הפוסטים: 46

אהלן,
    משעשע לקראו את הדיון המעניין בנוגע לאיזה בית ספר עדיף על סמך מצגת פאוור-פוינט וביקור באוניברסיטה, לכן אנסה לחוות את דעתי כאחד שסוגר שנה ב MIT Sloan.

אז ראשית, אתחיל בנושא האווירה בבית ספר:
    מבחינה חברתית, הלימודים לא דומים בכלל לאוניברסיטה בישראל, אלא הרבה יותר מזכירים תיכון – הכיתה מגובשת, כולם מכירים את כולם, יש הווי, בילויים משותפים, רכילויות וכו. בקיצור, זה כמו קייטנה למבוגרים, כולל אפילו את השוקו והלחמניה בצהרים (שמגיע בצורה של סנדוויץ משובח ודיאט קולה ) שמחולק חינם בכל הרצאת אורח… פשוט כייף מבחינה חברתית. זה נובע מכמה סיבות 1. הבית ספר שם דגש חזק על נושא הגיבוש החברתי ואפילו מקדיש את השבוע הראשון ללימודים לכך. 2. הכיתה קטנה יחסית (60) ובסמסטר הראשון הכתה נשארת יחדיו בכל המקצועות, כך שמהר מאוד נוצרת דינמקה של כיתה מגובשת. 3. הגודל של השכבה קטן יחסית.

לגבי נושא הדירוג:
    במציאות שמעבר לטבלאות, כל פעם שאני מספר לאמריקאי שאני לומד ב MIT התגובה היא תמיד וואו/הסדרת בחיים והערות דומות. בעיני, זה אומר הכל – מבחינת מותג MIT הוא מותג מדהים בעוצמתו בארה"ב. דרך אגב, זו הסיבה ש Sloan שינה את השם שלו ל MIT Sloan, כדי להדגיש את הזיקה ל MIT.

כישראלי, אכן כל מה שעניין אותי לפני שהגעתי לכאן היה הדירוג והיוקרה של הבית ספר אך הופתעתי למצוא מספר רב של אנשים שהתקבלו להארוורד ולסלואן, ובחרו בסלואן. היום ברור לי מדוע הם בחרו כך – כל אחד צריך למצוא מקום שמתאים לו, מבחינה חברתית, אווירת לימודים ומיקום. לי למשל, אחרי 8 שנים בטייסת קרב קצת נמאס להיות בארגון תחרותי באופן אובססיבי. היום, בדיעבד, ברור לי שהאווירה ב MIT Sloan הרבה יותר מתאימה לי מאשר ב HBS. היות ולא ביקרתי בקמפוסים לפני שהגשתי מועמדות לא ידעתי על הבדלי האווירה שהיום אני מודע אליהם.
    אני מאוד אוהב את הגודל האינטימי של הבית ספר – להערכתי אני מכיר היטב מעל 200 איש מתוך כיתה של 300, כאשר את ה100 הנוספים אני מכיר באופן שטחי. זה די מדהים לדעתי. לגודל יש גם השפעה פרקטית – הכל זמין, נגיש ופשוט, בין אם זה פרופסור, מעבדה, או להתבלט בפעילות בתוך הקלאבים השונים. לשם המחשה, חבר שלי שלומד בוורטון סיפר לי שהוא לא מנסה אפילו ללכת להרצאות של כל התותחים, כי יש 1600 איש (800 מכל שכבה) שמנסים לתפוס מקום באודיטוריום… לעומתו, אני ישבתי 3 מטר מג'ף בזוז (מייסד ומנכל אמזון), מנכל ג'נרל מוטורס, קרלי פיורינה וכו ובסימסטר הבא אני הולך להיות בכיתה שג'ק וולש (האיש והאגדה) מלמד.

לגבי האווירה בבית ספר, כתבתי כאן בפורום (עמוד 4) באריכות על נושא האווירה בסלואן. אני חוזר על קטע שכתבתי (למאותגרי הפורום ולעצלנים ) שבעיני ממצה את נושא האווירה בבית ספר:

הרושם שקיבלתי במהלך החיפושים והלבטים אחר הבית ספר הנכון הוא שרוב בתי הספר בטופ טן ייתנו לך בגדול את אותם התכנים.הלכתי להמון כנסים ומפגשים, ולא פגשתי בוגר MBA אחד שלא אמר שהבי"ס שלו הוא הכי טוב. המסקנה שלי מזה היא שאו שכולם משקרים… או שפשוט כולם טובים, ואני צריך לבחור את הבי"ס בו האווירה והמסגרת תתאים לי בצורה הטובה ביותר
    בכל ארגון יש את "רוח הארגון". למרות שזה נשמע כמו דבר לא מוחשי – זה מורגש וקיים. כאן בבי"ס הרוח היא יצירתיות וחדשנות באמצעות טכנולוגיה. זו לא סיסמה – מעבר לכביש יש מעבדה של מדיה, לידה יש מעבדה של חומרים מרוכבים, ליד יש מעבדה של מכונות ולידה יש מעבדת מחשבים מטורפת שלכולם אתה יכול פשוט להכנס, לראות, לגעת ולדבר עם המהנדסים שמאחורי הטכנולוגיה.

עד כאן להפעם,

יניב

gili4u
    חבר
    מספר הפוסטים: 78

אחלה פוסט ..

אדיר
    חבר

היי yaniv1975,

את הרושם לגבי האוירה (שאותה חיזקת באמצעות הפוסט שלך) קיבלתי מהבוגרים שדיברו שם, בזמן המפגש ולאחריו.
    ספציפית אני מתעניין ב- LFM, אבל עכשיו עשית לי חשק ל- SLOAN באופן כללי. הצלחת להעביר בפוסט אחד מה שמצגת שלמה לא כ"כ הצליחה להעביר.

כל הכבוד… ותודה.

אדיר.

JohnnyCash
    חבר

Hi

I heard that it is a bit difficult for Israelis to get in the Hi-Tech industry because of green card issues. Thats why most Israelis find themselves eventually working in consulting or finance, what is your opinion regarding this?

Do you know Israelis that do not have a american citizenship that got to the Hi-tech industry? did you have to give up a good job because you were foreigners?

Thanks

Slovo
    חבר
    מספר הפוסטים: 96

הי JohnnyCash
    סלח לי שאני עונה בפורום הזה, למרות שלנושא אין דווקא שיוך ל MIT. אתה מוזמן לקרוא פוסט שלי ב May 04 2007 בנושא הזה, בפורום של Wharton. הוא מציין את סטטיסטיקות עבודת הקיץ של הסטודנטים מוורטון, רובם הלכו להייטק.

סלובו

JohnnyCash
    חבר

To: Slovo

Hi Tal, thanks for the answer

I read your post and I'm still not 'relaxed' because it is not clear if those students had american citizenship or not … and still its only internship …

I know I'm nagging but except for the polish genes I also like to know the 'real picture', the thing is I currently dont like my job too much and a main reason for the mba is to find a 'dream' job, not compromise …

given that, there is also a good chance ill probably wont find myself going back to Hi-Tech (in a different position) but it is interesting for me to know if as an israeli you are more limited in finding jobs, I heard that from several alumnis, maybe its related to the school ranking?

Thanks

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

To: Slovo

טל, אני מופתע שיש לך זמן להכנס לפורום.

חשבתי שב-IB עובדים נורא קשה….

אגב, בהמשך אם יהיה לך זמן יהיה מעניין אם תכתוב קצת על ההתמחות.IB זה תחום ש(כמעט) לא קיים בארץ ואני בטוח שמעניין פה רבים בפורום.

Or.R
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

To: JohnnyCash, Roy Ben-Ami

You job prospects are influenced by being a foreigner. This does not mean in any way or form that you will not be able to find a job; it just means that you need to be wise in your choice of career strategy.

For some types of jobs and some sectors, being a foreigner will make it harder for you to get job. A good example is brand management for a brand that mostly sells domestically (meaning, in the US). For example, your chances of receiving a job offer from "Frito Lay" in brand management post is quite slim if you are a foreigner because this company which makes, among other things, the notorious "Beef Jerky". Do you think that as an Israeli you have a god chance of marketing those horrendous pieces of dried beef to Hicks and Rednecks?

But if you got to a company like Microsoft and you do product management you can very well be offered a job that concentrates on EMEA (Europe, Middle East and Africa)

The reason a lot of Israelis go to consulting companies is because of three main reasons.
    The first being that these companies are more interested in you cognitive abilities than you country of origin and as long as you are "marketable" they do not care were you came from.
    The second, they have a solution for VISA problems. You are assigned to a different office in which getting a VISA is not a big issue (like Australia) and than sending you on engagements in the US. Under VISA type B1/B2 you can still meet with clients. They do that in the "blackout period" between the time that you are on OPT and the time were you can work under an H1b given for American school graduates.
    The third, the pay is good, the reputation is good and working for a top consulting firm can real open doors "makes you Kosher" for the American employment market

Even though you will, hopefully, graduate from a top b-school you still need a contingency plan. You can never know what those "crazy Yankees" might do. They stop the H1B altogether or do some other crazy things. Whatever you do, you should not start an MBA without having a contingency plan for what happens if SHTF (google it) with the US immigration system and/or job market.
    JoeCool
    חבר

To: roik, paz

Regarding Brand Name, I have been travelling throughout the East Coast these past couple of weeks (two more to go till we finally get to Boston!) and have met various prominant figures, in business and government, including a Senator and two Congressmen, and they were all very impressed with me being on my way to Sloan (one of them even offered me a job!).

MIT Sloan, is well known and highly respected in the necesary circles, not just for the MIT brand name but for the Sloan brand name as well. This to me is more important than any ranking.

Just wanted to share an important point that I was told about from one of the above mentioned Congressmen – apparently a number of years back some of the top recruiters of MBA's were complaining that recent grads lacked leadership skills. MIT was one of the few schools who immediately addressed this matter requiring courses and course work that would help strengthen the softer skills of business as well as leadership and ethics. Since, many schools have followed. I am very happy, that this fall I will (G-d willing) be attending a top school which not only teaches innovation but practices it as well.

AZ

JoeCool
    חבר

To: All, אדיר, Danimmm, Roy Ben-Ami, JohnnyCash, amitk, roik, paz, Or.R

As you saw from my previous post, I have not been in the forum for a while (wanted to give epony a chance to catch up with his postings ). I am sorry I am a little late to the whole Technion discussion.

When I was trying to decide between my other offers and MIT, a major issue were the people. I discussed this matter with an acquintance who happens to run the most succesful (and expensive) admissions consultancy agency in the U.S. He said I should focus on my goals and my needs from the programs, which is why I should go to MIT (better fit). When I asked about the "Geekiness" factor at MIT (all those techies and engineers) he laughed and said that in business it is better to be a cool nerd than a wild business man. After a good laugh he got serious and said that in addition to goals and needs I should also evaluate the fit with the people.

As I did not visit either of the schools or admit weekends I had only the Israeli accepted students to observe. Don;t get me wrong, all of the groups are wonderful people with whom I would be honored to learn and/or work alongside. This only made my decision that more complicated.

However, as a total non techie or engineer (I have never set foot in the Technion!), I can honestly say that if the Israelis of the classes of 07, 08 and 09 are representative of their entire Sloan classes then I have nothing to worry about. On the contrary, I might even learn to like techies/engineers

As for environment, Yaniv said it best. It is uncomparable to Israeli universities in any way. It is a totally different experience which encompasses hands-on activities, case studies and lectures, all combined to give you the best business educational experience possible.

I wish you all success in your applications so you can enjoy this wonderful experience as well.

AZ

m_shahar
    חבר

To: Danimmm

שלום,
    עלו פה בפורום כמה נקודות לא מבוססות, ואני רוצה להתייחס אליהם.
    דבר ראשון בנוגע לניסיון בפועל:
    כפי שנאמר פה פעמים רבות המוטו של אמאייטי הוא mind and hands ולכן יש דגש גדול מאד על הפרקטיקה. הדבר נכון שבעתיים לגבי אמאייטי סלואן.
    בסלואן יש תרבות מאד חזקה של לצאת החוצה ולעשות דברים בפועל במהלך הלימודים.
    בנוסף, בשנה האחרונה סלואן השיקה תוכנית חדשה שקוראים לה management in action ומטרתה לחזק עוד יותר את הפן המעשי בלימודים בסלואן (שכבר היה חזק מאד).

לדוגמא:
    שבוע שעבר חזרתי משבוע בטיוואן. בשבוע הזה המשכתי פרוייקט שעליו עבדתי בסמסטר האחרון והוא פיתוח קטנוע חשמלי חדשני לחברת סאן-יאנג SYM שמבוסס על טכנולוגית הגלגל-רובוט של ה MediaLab.
    את אב-הטיפוס של הקטנוע תוכלו לראות בתערוכה במילאנו באיטליה (אני מקווה שהם יטיסו אותי לשם גם) בנובמבר הקרוב. למרות שבפרוייקט הייתי מעורב גם בעיצוב הקטנוע, בשבוע האחרון התמקדתי בפיתוח תוכנית עסקית לייצור המוני ומכירת הקטנוע בשנת 2011.
    מטרת העל של התוכנית העסקית היא להחליף כמליון קטנועים בעיר טאייפיי ולספק שרות חדשני שמשלים את התחבורה הציבורית בעיר, דבר שיהיו לו השפעה עצומה על איכות הסביבה.
    במהלך הפרוייקט נפגשתי עם נשיא סאן-יאנג, נשיא פרוייקט רכבים חשמליים בארגון ממשלתי טיוואני, ראש מחלקת התחבורה בעיר טאייפיי ועוד.

המון סטודנטים עושים פרוייקטים מהסוג הזה או דומים במהלך הלימודים בסלואן, מתוך קורסים של MIT או מתוך קורסים של MIT SLOAN או ביוזמה עצמאית (כפי שאמרתי זו התרבות של בית הספר).

דוגמאות נוספות, רק של חברים קרובים שלי: עידו היה ברפובליקה הדומיניקנית ועבד עם השלטון על הפיכת DR למעצמת אאוטסורסינג. טל היה בניו-זילנד ועזר לייקב מקומי לחדור לשוק האמריקאי, ג'ייסון היה בויאטנם ועזר ל-VC מקומי, דיוויד יזם בעצמו פרוייקט בבייגינג ועוד… לדעתי בין 75%-90% מהסטודנטים בסלואן מעורבים בפרויקטים מהסוג הזה

פרויקטים נוספים שאני עשיתי במהלך הלימודים :
    ייעוץ לבית חולים מקומי שעבר שינוי בתוכנית המתמחים שלו (במסגרת קורס חובה בסמסטר הראשון בשנה הראשונה)
    עזרה לחברה בריטית שמפתחת מכשור רפואי לחדור לשוק האמריקאי (במסגרת MARKETING CLUB בסמסטר הראשון בשנה הראשונה)
    אסטרטגיית גדילה לאחד מהקולג'ים למבוגרים עובדים המצליחים בארה"ב (במסגרת ארגון ניו-סקטור בסמסטר השני בשנה השניה)
    פיתוח עסקי לסטארטאפ אינטרנטי שיצא מסלואן (סמסטר ראשון ושני בשנה השניה)
    איתור שוק לטכנולוגיה חדשנית שיצאה מאמאייטי (במסגרת קורס ITEAMS בסמסטר השני של השנה השניה)
    פרוייקט הקטנוע החדשני (דרך קבוצת smart cities media lab סמסטר שני בשנה השניה)

אלו פרויקטים ממשיים שכוללים עבודה רבה מחוץ לבית הספר, עם חברות אמיתיות ובעיות אמיתיות ונמשכו מספר חודשים כל אחד.
    לאלו יש להוסיף את הקורסים הרבים עם דגשים מעשיים שהזכרתי בעבר (ג'ק וולש, מכירות, private equity).
    בנוסף, גם בקורסים "תיאורטיים" שיטת הלימודים שמה דגש רב על הפרקטיקה (דהיינו לעשות דברים מעבר לcase discussion), למשל שימוש מרובה בסימולציות.

מקווה שעזרתי,
    שחר

yaron1
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

To: yaniv1975

הי יניב,

גם אני פסלתי את הרווארד בגלל האוירה התחרותית הפראית שהוא מייצר, ומוצאת חן בעיני האוירה של סלואן שאתה מספר עליה כאן. ודאי המותג החזק של MIT והקשר של MIT לארץ הם יתרונות בעיני.

אני מגיע מרקע טכנולוגי וחשוב לי להבין עד כמה הגמישות של סלואן באה לידי ביטוי בפועל. לגבי פרויקטים – האם יש מסגרת של פרויקטים ואפשר לבחור למה להצטרף? אילו סוגי פרויקטים? האם ניתן ליזום פרויקטים? לגבי הפרופסורים ואנשי העסקים – עד כמה הם נגישים? כיצד הם מסייעים בפרויקטים? לגבי המעבדות – האם ניתן ממש לעבוד יחד עם המהנדסים העובדים בהן? תוכל לספר על התנסות שלך?

תודה ובהצלחה בלימודים,
    ירון.

tabash
    חבר

היי ירון,

אמנם אני לא יניב אבל הפוסט שלך מעלה מספר שאלות מעניי בנוגע לקשר בין SLOAN ל-MIT כך שהחלטתי להוסיף את דעתי.

גמישות (באופן כללי) – בזמנו בחרתי את SLOAN גם בגלל שלדעתי הוא ביה"ס עם הגמישות הגדולה ביותר שאני מצאתי. נתחיל בעובדה שה-CORE (החלק ה"מובנה" בלימודים) הוא רק בן סימסטר אחד, דבר שמאפשר לך למעשה לעשות מה שאתה רוצה בשאר שלושת הסימסטרים וזה כולל להשתתף בתוכניות רשמיות יותר ורשמיות פחות של MIT. בנוסף, הגודל של ביה"ס ותפיסת MIT SLOAN בפרט ו-MIT בכלל של חשיבות הפרקטיקה (ראה את הפוסט המצויין של שחר) מאפשרת לסטודנטים ליצור תוכניות וליצור הזדמנויות בכיוונים שמעניינים אותם בין אם הם טכנולוגיים ובין עם הם עסקיים (תוכנית הכשרות בנושא SALES שגובשה ונדחפה ע"י סטודנט מהמחזור שלי לדוגמא). MIT בכלל הוא מקום שנותן לך להאמין שכל מה שאתה רוצה לעשות הוא (א) אפשרי ו-(ב) שווה ניסוי.

תוכניות רשמיות המשלבות את MIT הכללי ואת MIT SLOAN – יש עשרות תוכניות רשמיות שנועדו לקבץ סטודנטים ממספר דיסיפלינות ב-MIT לצורך הפיכת התגליות המדעיות למוצרים ברי שימוש בינהן אפשר לכלול את ה-100K, i-Teams, Venturship, פרוייקטים ב-MEDIA-LABS ועוד ועוד. מידת המעורבות שלך בתוכניות האלו תלויה בך ובכיוון אליו אתה רוצה ללכת. בקורסים כמו i-Teams (שזה קיצור ל-innovation teams) סטודנטים מכל MIT עובדים על הפיכת טכנולוגיות חדשות מהמעבדות למוצרים (חיפוש שווקים פוטנציאליים, הצגה ל-VC וכד') כשהם עובדים על זה בצמוד לחוקרים שפיתחו את הטכנולוגיות האלה במעבדות של MIT. כמובן שכל סטודנט מביא את האספקט שלו לפרוייקט והסטודנטים של SLOAN באים, מן הסתם, עם הידע והכיוון העסקי אבל היות וחלקם מהנדסים, מידת הINPUT שלהם תלויה בדינמיקה הקבוצתית ואם הם רוצים ומציגים רמה נאותה – אין ספק שהם ישתלבו גם בצד ה"טכנולוגי" של הפרוייקט אם הם רוצים (האם זה נכון לעשות – זאת שאלה אחרת לגמרי).

פרוייקטים לא רשמיים – באז היזמות ב-MIT הוא מדהים וסטודנטים רק מחפשים אנשים עם כישורים מגוונים כדי להפוך רעיונות לפרוייקטים ולסטארט-אפים. לכן, יש הרבה אירועים ב-MIT שכל מטרתם היא להפגיש אנשים כאלה ולתת לטבע לעשות את שלו. בין עם זה RECEPTION במרכז היזמות של SLOAN או כל ערב אחר בפאב של MIT (ה-MUDDY CHARLES שהוקמו בו עשרות START-UPS) האפשרויות שם ואם זה הכיוון אליו אתה רוצה ללכת – אין מקום טוב יותר להתנסות ולהתאמן. לאירועים הרשמיים והרשמיים פחות מגיעים מרצים שמחפשים סטודנטים לפרוייקטים או חברות, VCs שרוצים להשאר בקשר עם מחקרים מובילים, יזמים שמחפשים רעיונות ועוד ועוד. באופן אישי אני מכיר מספר אנשים שיצאו ממפגשים חברתיים כאלה עם חברות, שתיים מהן נמכרו מאוחר יותר ברווחים נאותים.

השם של MIT והמיקום שלו באחד מהמקומות המרכזיים בארה"ב (ובעולם) לטכנולוגיה ומדע מביא אלפי מדענים, אנשי עסקים ומשקיעים לקמפוס והבי"ס מטפח את הקשר עם התעשייה כיוון שהתפיסה שעומדת בבסיסו היא שחייבים למצוא שימושים פרקטיים למדע כדי שתהיה בו תועלת.

הנושא היחיד שצריך לחשוב עליו הוא מה אתה רוצה להשיג מהלימודים ב-MIT SLOAN והאם בכל רגע נתון אתה ממקסם את הפוטנציאל של המקום. לדוגמא, באיזו מידה אתה צריך להיות מעורב במדע מאחורי פרוייקט מסויים. מי שהולך לבי"ס למנהל עסקים צריך, לדעתי, לעשות switch בראש ממדען/מהנדס למנהל (או מנהל-מהנדס). ראיתי בקריירה שלי הרבה מנהלים שלא עשו את ה-switch הזה ונכשלו כמנהלים. אם הרצון הוא לבלות זמן משמעותי במעבדות של MIT, הכיוון הוא יותר של תואר מתקדם בהנדסה. אם הכיוון שלך הוא לבנות על הנסיון הטכנולוגי שלך ולהתקדם בניהול – MIT SLOAN הוא המקום האידאלי לזה.

בכל אופן, אני מקווה שהצלחתי לשפוך אור על האווירה המאוד מיוחדת של MIT בכלל ו-MIT SLOAN בפרט.

מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 295 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.