Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: ???Any Israeli Applicants

מוצגות 50 תגובות – 51 עד 100 (מתוך 1,781 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Guests
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

בעניין NYU,

אולי לא הבהרתי את עצמי אני לא בחור שהתקבל אני בחורה (אני מיה)

המידע שלי גם הוא מהפורום ב- YAHOO ומשיחות בינינו. מלבד אלה שראית בפורום יש עוד מישהו. אני לא יודעת מה הרקע שלו.

רון
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

כן, התקבלתי לאחר הראיון, אבל לבסוף הלכתי לאחד מבתי הספר שהיו אז ב"חמישייה השניה". מאז סיום הלימודים ועד היום אני עובד בבנק השקעות בניו יורק כ-Associate.

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

שלום…

אכן שמחה גדולה למצא פורם שאפשר להתבטא בו בעברית…

אני מתלבטת כבר זמן מה לגבי חשיבות הדרוג של בתי הספר.

קיבלתי מידע על תכנית שבעיני נראית מאד מעניינת. מדובר על תכנית חד שנתית, 3 סמסטרים, כאשר כ"א מהסמסטרים נלמד במקום אחר (פריז-פילדלפיה-טוקיו). זוהי תכנית של אונ' טמפל.

העניין הוא שאני ממש לא מוצאת את התכנית הזו בשום דרוג. וזה מוביל אותי לשאלה הגדולה: עד כמה בארץ מכירים ומעריכם את שמות האוניברסיטאות, מלבד הרווארד וייל לצורך העניין?

כלומר, בהנחה שאני לא מתכוונת לגדל את ילדי בארה"ב ואני בהחלט צתכננת לחזור לפה מתי שהוא, אז עד כמה זה באמת משנה איפה למדתי?

אני מכירה את השיקולים של: את כבר הולכת להוציא הרבה כסף אז עדיף שזה יהיה במקום ששווה את זה, ואם אני לא הולכת לחיות בחו"ל אז האם אני בטוחה שאני רוצה להשקיע.

רוצה להשקיע, רוצה ללמוד בחו"ל, רוצה להגיע למקסימום, אבל מה עוד חוץ מזה?? ובכל, מה מונע מתוכנית כלשהי להיות מדורגת במקום טוב?

תודה רבה!!

Guests
    חבר

אוניברסיטת טמפל היא חרא של אוניברסיטה

והתוכנית הבינלאומית שלהם היא יחסית מאוד יקרה כי הטיסות והמגרוים נופלים עליך

והמגורים למשל בטוקיו מאוד מאוד יקרים

dalit
    חבר

למה חרא של אוניברסיטה?

DAROT
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

גם אני שומע על רמה מסוימת של בעיות בברקלי (פניתי לשם השנה) – פעילות די רצינית של קבוצות אנטי ישראליות, אוניברסיטה שמאלנית ואווירה לא הכי מדהימה. לא שמעתי על אף ישראלי שהתקבל ל-MBA שלהם השנה, למרות שזה לא אמור להיות מאוד קשה. לאן את חושבת לפנות חוץ מסטנפורד (הידועה בכינויה "mission impossible") ?

ציטוט: הכותב המקורי Guest ב- 01 מאי 03

הי כולם,

פעם ראשונה שאני רואה פורום כזה בעברית. תענוג.

מתכוונת להרשם לסתיו 4002, נוטה חזק לכיוון קליפורניה, ובי"ס החלום שלי הוא stanford. שאלה לאנשים שרוצים ללכת על ברקלי: אני יודעת שהוא בי"ס חזק, שהמוניטין שלו רק משתפר עם הזמן, יש לו סטטיסיטיקה של work placement לא רעה בכלל בשביל בי"ס בדירוג הזה, הענין הוא ששמעתי שהקמפוס שם מאוד אנטי ישראלי, ושהאוירה שם לא הכי נעימה מהבחינה הזו. מישהו יודע אחרת?

Guests
    חבר

עדיפות ראשונה שלי: stanford/mit/kellog. מתכוונת להרשם ללפחות 6 בי"ס. כנראה גם ל- hbs/w. מתלבטת בקשר לבי"ס מהעשיריה השניה. אולי cornell/yale. אם מישהו מכיר/יודע/היה אשמח לשמוע.

Guests
    חבר

אני דווקא דיברתי עם בחורה שעכשיו היא שנה שניה בברקלי (אחת משתי הישראליות שלומדות שם). היא עשתה חצי מההתמחות של הקיץ בארץ וחצי בלוס אנגלס וכשהיא הייתה פה דיברתי איתה.

היא הייתה ממש ממש מרוצה מהלימודים ומהאוניברסיטה. היא אומרת שיש אוירה קצת אנטי ישראלית בקמפוס אבל לא בבית ספר למנהל עסקים, ודווקא היא אומרת שיש התארגנות יהודית להלחם באוירה הזו…

Guests
    חבר

לא רע בכלל… מישהו יודע אם יש אפשרות לקחת הלוואה בגובה שכר הלימוד (לישראלי) אם אני מתקבל לתוכנית Top 10?

AssafB
    חבר

דיברתי לא מזמן עם בחור שעשה MBA בברקלי והיה מאוד מאוד מרוצה שם, מאוד אהב את האנשים והבי"ס – לא נתקל בבעיות כלשהן ומאוד אהב את המקום והאווירה – למרות שזה היה כבר לפני מספר שנים

Guests
    חבר

Why doesn't anyone here consider Michigan- great B school- cheaper accomodation

Columbia MBA grad.

עדי
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

היי,

מישהו מסוגל לספק מידע כלשהו לגבי תוכניותה- MBA, הטובות יותר בארצות הברית, המתמקדות בתחום הייעוץ הארגוני/התנהגות ארגונית?

Guests
    חבר

don't know about the us, but london business school has a great OB department (as well as great finance and strategy departments)

Guests
    חבר

Another great choice to consider is London Business School.

truly international program

one of the best b-schools in the world

u can't beat the location

special grant of 10K pounds for one israeli each year

Guests
    חבר

yeah but LBS is very expensive, it is a great school, but slightly over rated

In Europe INSEAD is number 1

Great schools which do not get enough attention are Mich. Duke, Chicago (forget Kellogg already)IMD

Guests
    חבר

LBS sucks! expensive and you won't geta job

Guests
    חבר

most business schools has such major in their management department.

follow the folloeing link to Wharton's program: http://www.wharton.upenn.edu/mbaresource/curriculum/mbamajor_mgmt_hr.html

however, I must warn you that it is not the most popular major .

Guests
    חבר

Wow!!

did i hit a sensitive nerve???

Lets get stright to the facts:

lbs tuitions are similar to those of other schools…maybe because it is a competitive market?? living expenses are higher since london itself is more expensive. however, you get to live in london and study right next to all the global financial institutions and big consulting houses, not to mention multinational companies with offices in london.

as for jobs, i can't see the correlation between lbs and not getting a job. statistically speaking, lbs statistics are consistent with those of top mba programs in the states. add this to the fact that, today, it is easier to get a work permit in europe than in the states. if u look at the israeli perspective, 4 out of 5 israelis have summer internship and 4 out of 5 israelis in the 2003 class have full time offers.

good luck and hope u make it into b-school/graduate/find a job or make a lot of money, whichever is applicable for u

Guests
    חבר

INSEAD is also a great school however LBS and INSEAD are different type of programs due to the length of the program, location, amount of electives, size of class etc. People might have different preferences.

As for the ranking, two things to remember:

In some ranking LBS is ranked higher than INSEAD and in others, IMD is ranked higher than both INSEAD and LBS.

ROI and unique requirements affect the rankings and since INSEAD is a one year program and requires three languanges upon graduation, LBS will never be able to compete with INSEAD on the ROI factor and the three languages requirment..

Guests
    חבר

לכל המעונינים לפנות ל UCBerkely . אני מכיר את הנציגה של בי"ס למנהל עסקים (HAAS) בארץ. אשמח לקשר ביניכם.

ינון

Guests
    חבר

לחבר שנמצא ברשימת ההמתנה של NYU, יש חדש?

אונטו
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

אודה לותיקים שבינינו אם תוכלו לתת לי איזשהו מושג על סיכויי הקבלה שלי לשנה הבאה ללונדון ביזנס סקול ול-IMD:

GMAT 680, שלוש שנים נסיון עבודה במשרד עו"ד בתחום המסחרי, קצין (מיל') בחיל אוויר (טכני), תואר ראשון משפטים בממוצע 86 (על סף הצטיינות), קצת פעילות פוליטית והרבה מוטיבציה…

תודה!

elemar
    חבר

לגבי WL ב-NYU: לא, עדיין מחכה לתשובה שם. לא שלחתי חומר בשבועות האחרונים, מתלבט אם צריך לשלוח עוד משהו. מה מצבך? שמעת משהו?

IWANNA
    חבר

גם אצלי אין חדש. לצערי לא שמעתי כלום.

במכתב הם אומרים כי הם מתחילים לעבור על רשימת ה WL בתחילת מאי, כך שאני מקווה לשמוע מהם בקרוב. אני מבטיח לעדכן ואנא עשה כך גם אתה באם תשמע משהו רלוונטי.

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 6

send me an e-mail to [email protected] and i will give u all the info u want re. london business school

ציטוט: הכותב המקורי אונטו ב- 11 מאי 03

אודה לותיקים שבינינו אם תוכלו לתת לי איזשהו מושג על סיכויי הקבלה שלי לשנה הבאה ללונדון ביזנס סקול ול-IMD:

GMAT 680, שלוש שנים נסיון עבודה במשרד עו"ד בתחום המסחרי, קצין (מיל') בחיל אוויר (טכני), תואר ראשון משפטים בממוצע 86 (על סף הצטיינות), קצת פעילות פוליטית והרבה מוטיבציה…

תודה!

d_hart
    חבר

מישהו יכול לתת לי הערכה לאן כדאי לי לפנות מבחינת סיכויים?

GMAT 690 תואר ראשון בהצטיינות (חשבונאות כלכלה). שנתיים נסיון עבודה במשרד רו"ח גדול. קצין מצטיין בחי"ר, אין כרגע פעילות ציבורית/התנדבותית. האם HBS יכול להיות רלוונטי? Wharton?

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

אם תעיין בפורומים של BusinessWeek תגלה שאין מתווה מוגדר לאנשים שמתקבלים ללימודים.

מה שמדגשים כל הזמן זה הגיוון ולכן אתה צריך לבחון היכן אתה שונה ומיוחד מהכלל (שמבחינתך הוא כל המועמדים הישראלים האחרים), קיימת חשיבות רבה מאוד למאמרים שאתה שולח, יכול להיות שעברת מספר חויות מיוחדות שמייחדות אותך ובאמת יאפשרו לך להתקבל לבתי הספר שציינת.

עצתי לך, לשאוף גבוה ככל שאפשר אבל להכין גם בית ספר או שניים שהם גיבוי ואליהם אתה מאמין שתוכל להתקבל בסבירות גבוהה יותר (אלו לא חייבים להיות בתי ספר נידחים אלה כאלה שיותר מתאימים לך מבחינת ה- Gmat החציוני שלהם ומבחינת החברות שמגייסות מהם בסוף התואר).

בהצלחה.

d_hart
    חבר

תודה רבה gbiron. האם אתה כבר אחרי התהליך?

יש לך מושג מתי יתפרסמו המאמרים/חיבורים של קלוג ו-ורטון? מתי היית ממליץ להתחיל לעבוד על זה?

האוניברסיטאות טוענות שאין להן הקצבות לפי ארצות. מה זאת אומרת שמבחינתי התחרות זה הישראלים האחרים?

ydolev
    חבר
    מספר הפוסטים: 31

בשיחה זו ניתן לקבל אינפורמציה והמלצות על אופן כתיבת ה-essays והמלצות מכאלה שעשו את זה והצליחו.

udi
    חבר

ציטוט: הכותב המקורי ארז ר ב- 26 מרץ 03

התחלתי לעבוד על האפליקיישן להגשה בסבב 1 בספטמבר 2003- מישהו יודע אם הקוראים של החיבורים שלי יהיו ישראלים? זה חשוב בעניין של איך להציג (או לנפח…) דברים כמו צבא ונסיון עבודה.

תור קשר עם גלעם

gbiron
    חבר

ציטוט: הכותב המקורי d_hart ב- 13 מאי 03

יש לך מושג מתי יתפרסמו המאמרים/חיבורים של קלוג ו-ורטון? מתי היית ממליץ להתחיל לעבוד על זה?

האוניברסיטאות טוענות שאין להן הקצבות לפי ארצות. מה זאת אומרת שמבחינתי התחרות זה הישראלים האחרים?

אני אישית עוד לפני התהליך, אבל כבר עוקב אחריו מאוד מקרוב למעלה משנה (חשבתי על להגיש מועמדות אבל החלטתי לצבור עוד ניסיון עבודה).

בנוגע למאמרים חדשים אני חושב שעדיין מוקדם, אני מודה שאני לא זוכר מתי הם התפרסמו שנה שעברה. אני ממליץ לך פשוט לפנות לבתי הספר ולשאול אותם, כעיקרון אני קראתי על אנשים שהגישו טפסי קבלה עם מאמרים של שנה לפני כן, לכן אתה יכול כבר להתחיל ולכתוב אותם.

בנוגע למיכסות, לא משנה מה האוניברסיטאות טוענות אתה בסוף תיבחן לעומת אלו שדומים לך כדי להחליט מי הכי ראוי, כאשר פונים לבצע מיון שכזה המיון הגיאוגרפי הוא הכרח. יכול להיות שאין מכה רישמית אבל אם תבחן את הנתונים היבשים תגלה שבממוצע לוורטון מתקבלים כ- 10 כל מחזור ואילו להרווארד באיזור ה- 6 (הערכות גסות שלי שלא נבדקו). המסקנה המתבקשת היא שאם אתה איש היי-טק לדוגמא, אם תהיה הטוב ביותר מבין הישראלים אתה תתקבל..

בהצלחה

YAELA
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

שאלה לגבי המלצות : יש למישהו טיפים לגבי איך לגשת לכותב ההמלצה, איך בדיוק לעבוד איתו. אני שואלת כי איכשהו בארץ כי הענין הזה פחות מוכר, ודי ברור לי שהבוס שלי לא כל כך יבין מאיפה נפלתי עליו. אז, לאלו מכם שהיו שם, אנא שתפו…

ydolev
    חבר
    מספר הפוסטים: 31

היי יעל,

הדבר מאד תלוי ברמת שיתוף הפעולה, הפתיחות ורמת האנגלית של הבוס שלך. רק את יודעת מה הרמה והתוכן הנדרשים, ולכן כדאי לך בעיקר לסמוך על עצמך בכל תהליך כתיבת ההמלצה.

שלחי לי אימייל ואשמח לספר לך מנסיוני.

עומר
    חבר
    מספר הפוסטים: 49

החיבורים מתפרסמים בתחילת/אמצע אוגוסט. ברוב האוניברסיטאות אתה יכול להיכנס לאתר ולתת את האימייל שלך וברגע שמתפרסם הם שולחים לך הודעה.

ציטוט: הכותב המקורי d_hart ב- 13 מאי 03

udi
    חבר

ברצוני לפתוח דיון בנושא בתי הספר השונים למנהל עסקים והמאפיינים של כל אחד מהם

udi
    חבר

ברצוני לפתוח דיון בנוגע לשאלות בקשר עם ראיונות להתקבל לבית ספר למנהל עסקים ודרך התנהגות בראיונות אלו.

stamguy
    חבר
    מספר הפוסטים: 32

Few tips for people on the thread
    (corresponds to few questions ask earlier + few tips from my personal experience)

The adcomm let Israelis read few essays in rare occasions where something sounds little too much to be true. Otherwise, at least in Wharton, they make sure that Israelis do not read other Israelis’ applications. The same policy goes for all other nationalities. You have to realize that in general, Americans and Europeans do not think highly on army people unless they are in special units etc’. Their system works different where the typically people from weaker levels of society volunteer to their armed forces. Don’t shy your experience, but definitely try to build on other strengths you have.

As for how much to ‘fix’ your story … please bear in mind that most people, and especially US citizens who went through application process for their undergrad, are very good in presenting themselves. You should do the same in the limit of reason BUT never tell a lie. If you are embarrassed by your own story when you tell it to a friend (Israeli) you probably went too far ahead with your story.

Be very careful from where and whom you take your information / advise from. Some people, inside and outside this board – fellow applicants, prospective, people like me (students), essay consultant, may think they know how the process works and may give you, with good intentions, information, or worse, advises based on their sometime narrow / biased experience that may lead you to wrong decisions. I personaly took a very bad advise in the past from the Fulbright guys thinking they supposed to know. Take every advice you get (including my own) with a grain of salt.

At the end of the day – it is all about you, your story… and your career.

All the information you could probably want exists on the businessweek’s board. Please read through this board. 99% of your questions (current and future) were already answered there. The Q&A there will open your mind to questions / issues you haven’t realized yet that you have.
    The link to board is:
    color=#800080http://www.businessweek.com/bschools/index.html
    There is also a great book I used in the process that called ‘how to get into top MBA program’ (or something like that) with all the information you could possibly need to plan your application process (some essay examples, recomm etc’)

Apply as early as you can. It is not a fair game across all rounds. Just look at this year’s statistics of Israelis accepted at Wharton / HBS this year (probably available on BW thread) to see what I mean.

Last but most important advise – do yourself a favor and do not underestimate the process and the competition … it is tough and sometimes painful getting in … but, from personal perspective, it is so much worth it.

If there are any specific questions on Wharton – I will be happy to answer.

Good luck to you all – and enjoy you summer.

Stam

tnmozes
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

To those of you considering Columbia, do not hesitate and file your application at the "Early decision" round. They say, unofficially, that it increases your chances of acceptance.

gbiron
    חבר

Do you have any other info regarding Columbia?

Would be happy to hear as much as posible

ציטוט: הכותב המקורי tnmozes ב- 15 מאי 03

To those of you considering Columbia, do not hesitate and file your application at the "Early decision" round. They say, unofficially, that it increases your chances of acceptance.

giladsch
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום לכולם ,

עשיתי קורס GMAT בחו"ל (קפלן) והוצאתי 620 , מישהו יודע היכן ניתן למצוא ספרים טובים ע"מ לשפר או קורס איכותי ?

תודה

gbiron
    חבר

אשמח אם אנשים כאן יחוו דיעה על בתי הספר השונים בארץ ללימודי GMAT

dalit
    חבר

אני עשיתי קורס בקידום והיה מצויין!! החלק הכמותי פחות תרם לי אבל האנגלית היה מעולה!! מיקד בדיוק על מה שצריך. ובסופו של דבר גם יצא יחסית בסדר לפעם ראשונה (650, E31, M49 AW4)

אגב, ניתן למצא ברשת כל מני בחינות. הבחינות של GMAT CRACK (אם אני לא טועה- זה השם), לא מומלצות וגם זה בלשון המעטה.

ציטוט: הכותב המקורי gbiron ב- 20 מאי 03

אשמח אם אנשים כאן יחוו דיעה על בתי הספר השונים בארץ ללימודי GMAT

Yaron
    חבר

Hi

Happy to say that I was just accepted to LBS

Would like to hear from other Israeli who will join LBS in Sep

Gilam, I owe you

Yaron Kniajer

אונטו
    חבר

סתםגאי, תודה על העצות המועילות שלך. זה תענוג לשמוע ממישהו שכבר עבר את זה. אתה יודע כמה אנשים התקבלו השנה לוורטון? איזה אחוז מתקבל לדעתך בלי הצטיינות בתואר הראשון?

stamguy
    חבר
    מספר הפוסטים: 32
    סתםגאי, תודה על העצות המועילות שלך. זה תענוג לשמוע ממישהו שכבר עבר את זה. אתה יודע כמה אנשים התקבלו השנה לוורטון? איזה אחוז מתקבל לדעתך בלי הצטיינות בתואר הראשון?
    ————————-
    12 people were accepted + 1 defered. Most of the students I know (including myself) were far of being in the top of their class in undergrad. It is a plus, but definitly not a must.
    hope it helps.
    dalit
    חבר

ציטוט: הכותב המקורי Yaron ב- 22 מאי 03

Hi Happy to say that I was just accepted to LBS Would like to hear from other Israeli who will join LBS in Sep Gilam, I owe you Yaron Kniajer

בהצלחה!!

Ichi-ban
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

LBS has a GBP10K Israeli scholarship.

Some schools have Jewish organizations' scholarships.

Ichiban

Ichi-ban
    חבר

That's a very specific subject…Should be easy enough.

Good luck.

IchiBan

עומר
    חבר
    מספר הפוסטים: 49

ichi – where are you applying?

Ichi-ban
    חבר

Insead, IMD if I'm sensible (maybe also Said for hedging).

H, W, S, K, Yale, MIT if I feel I can take a $120K 'mortgage'

As I see it, in the next decade or so it is going to be much harder for internationals to get jobs in the US industry. Plus my long-term goals don't fit in with working in an IB.

And since I will have to find a loan for at least 75% of the above sum, I guess that's a pretty unreasonable decision to take. So I think Europe might be less risky.
    IchiBan
מוצגות 50 תגובות – 51 עד 100 (מתוך 1,781 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.