Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: ???Any Israeli Applicants

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 1,883 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • nili
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: Assaf Wand

Thanks Assaf!

momobaba
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

כאן אפשר לדבר על גילך, מקום מגורים, תוכניות, תחביבים, רקע שלך

היום אני עובד בחברה כלכלית בתפקיד יועץ

למדתיבת"א תואר מדעי סיימתי בממוצע 87

בצבא הייתי בסיירת מובחרת בתפקיד פיקודי

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא: האם זה באמת כדאי? אם כל האנשים מסביבי חושבים, מתכוננים או עושים MBA בחו"ל האם זה מאבד את יתרונו היחסי?

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום

אז בהצלחה לכולם,

momobaba

mb108
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

To: All

Today at 7pm: Online MBA Chat with the Chicago Graduate School of Business.

Participants:
    Ms. Kristen Pawlowski, Associate Director of Admissions, Chicago GSB
    Mr. Assaf Wand, second year student
    Mr. Moshe Sarfaty, first year student

This is your opportunity to learn about the school and to demonstrate your interest.

Time: Monday, 25.10, at 19:00 Israel time.

Reminder: you need to click "refresh" every few minutes to view the chat and it's progress

ofek
    חבר
    מספר הפוסטים: 121

To: ofersr

Hi Ofer,

I read the article in Globes too. I agree with you that the Canedian Prof. there does raise some true points which I agree with, such as that MBA doesn't gurentee successful manager, or that management is mostly experience. That is why I think an MBA could realy be of value only if it comes after some managing experience. That is why I don't understand the "trend" in some programs such as HBS of increasing the number of young college graduates…

However, I think stating that the statement that MBA will loose its importance in the near future as the article states is an exaggeration.

rubrub
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

אני בן 30. בעל תואר שני במשפטים וכלכלה וחושב ללמוד בארה"ב לימודים מתקדמים ובתקווה מעניינים יותר.

זה לאחרונה סיימתי את התיזה של התואר השני שלי. כיום אני עובד כיועץ משפטי במערכת בתי המשפט.

יש לי תואר ראשון במשפטים ומחשבים ותואר שני במשפטים וכלכלה.

בצבא הייתי קצין מודיעין.

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא:
    בשורה התחתונה ואחרי הכל – יש מלגות לזה?
    כאשר מדברים על נסיון של X שנים בעבודה – למה הכוונה? נסיון בניהול מסויים או כל נסיון תעסוקתי מכל סוג שהוא.

מבחינת השתתפות בפורום – אני בד"כ מאלה שרק מסתכלים על הודעות של אחרים, ולעיתים מוסיף מעט ממה שאני יודע.

אז בהצלחה לכולם,

rubrub

ofek
    חבר

To: rubrub

אהלן rub,

האם אתה רובי ששירת איתי ביחידה?
    אם כן ובעצם גם אם לא, הנסיון התעסוקתי שלך בצבא בחמ"ן (בהנחה ששירתת מספר שנים לא מועט בקבע, וכנראה גם בתפקידי רמ"ד וכו') בהחלט נחשב ניסיון ניהולי והוא בהחלט יתרון.

לגבי מלגות, אני לא ממש בקיא (ועדין לא התעניינתי יותר מדי בנושא) אבל ממה שהבנתי מאחרים כאן, יש בהחלט מלגות כאשר תוכנית מסויימת רואה בך מועמד אטרקטיבי מבחינתה לאור הנתונים האישיים (זה יכול להגיע עד 50% ואף יותר).

אתה יכול להסתכל בתקייה של גלעם, אני חושב שלאחרונה הוא נתן שם מעט מידע קונקרטי של מספר תוכניות שהוא נתקל בהן במילגות.

אם יש שאלות נוספות, אשמח לענות,

אופק

Yanivus
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: ofek

היי אמיר,

הסתדרת בסוף עם ה-Toefl?

יניב.

boazcn
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

בהצלחה לכל מגישי

MIT, Stanford

odrp
    חבר
    מספר הפוסטים: 293

To: boazcn

בהצלחה בועז! כרגע לחצתי על שני כפתורי ה-submit והופ ירדו להם עוד $455 מכרטיס האשראי שלי. יש לי תחושה שעד סוף ינואר אדע איך הלך…….

odrp
    חבר

בהצלחה בועז! כרגע לחצתי על שני כפתורי ה-submit והופ ירדו להם עוד $455 מכרטיס האשראי שלי. יש לי תחושה שעד סוף ינואר אדע אם זו היתה הוצאה או השקעה….

niryelinek
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

שלום לכולם

עזרתכם – האם רצוי לציין באפליקיישן שאני נשוי לאמרקאית – למרות אין לי עוד כרגע אזרחות?

niryelinek
    חבר

To: niryelinek

בנוסף לשאלתי האם מישהו מכיר יודע על בוגר ישראלי בBABSON?

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

I would mention it casualy- I mean by this – in one of the essays I would state why I am attracted to Business schools in the US or the specific school in the region where she is from etc' etc'

Assaf

egeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 91

תסתכל פה באתר לפני שנה בערך היה בוגר שלהם ישראלי שחזר בדיוק לארץ – אתה יכול ליצור איתו קשר

ואתה יכול לשלוח אימייל לאוניברסיטה או להילל באוניברסיטה ולבקש מהם שמות של ישראלים

boazcn
    חבר

To: odrp

כן

אני הגשתי כבר ל-MIT ונפרדתי מ-230 $ (אני חושב ש-MIT יקרים מהשאר)

ומחר נפרד משאר 225$.

אני חושב שכדאי לעשות איזה מסיבת "ביזבזנו המון כסף אז בואו נחגוג הלילה" עד לקבלת התוצאות. בכל מקרה נקווה שנקבל זימון לראיון לפני ינואר ואז זה ישפר את ההרגשה (בפורום של Wharton כבר כולם לחוצים על מי קיבל זימון לראיון ומי לא).

niryelinek
    חבר

שמי ניר, בן 29 גר כרגע במילאנו עם תוכניות להרשם לMBA לשנה הקרובה
    תחביבים : לגשת לGMAT…

היום אני עובד בפרימיום מרקטינג – מאקן אריקסון (קשר בראל) – מנהל שיווק בתחום הפרמיומים ומוצרי הפרסום. בשנת 2002 ניהלתי את פרוייקט מוצרי הפרסום למונדיאל לסניפי קולה ברחבי אירופה, בשנת 2004 ניהלתי את המשרד שלנו בפורטוגל בפרוייקט מוצרי הפרסום ליורו 2004 וכיום אני מנהל את המשרד שלנו במילאנו למוצרי הפרסום בתחרות הAmerica's Cup – אליפות העולם בשייט יאכטות

למדתי ניהול ובקרה תעשייתית התמחות במערכות מידע בפקולטה להנדסה – מכללת ספיר     סיימתי בממוצע 90

בצבא הייתי בגולני       בתפקיד סמ"פ

כיום אני בשלב הרישום לסיבוב השני

אשמח אם תוכלו לעזות לי בהתלבטות שלי בנוגע ללאן להרשם
    יש לי GMAT נמוך (610) אך אני יודע שגם בצד המנהיגותי וגם בנסיון העבודה יש לי נתונים מרשימים ולא שיגרתיים -אני ירשם בודאות לבבסון שמאד מעניינת אותי ואני יחסית בראנג' שלה אך האם יש לי סיכוי עם ציון GAMT שכזה (והוא כנראה לא ישתפר) להגיש לאונברסיטאות כמו הארווד, סטנפורד ושיקגו?

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום לפחות 20 הודעות בשנה הקרובה

אז בהצלחה לכולם,

niryelinek

dudy
    חבר
    מספר הפוסטים: 88

To: rubrub

היי

1. לגבי מלגות – תלוי בעיקר לאילו אוניברסיטאות אתה מנסה להתקבל ועד כמה אתה טוב. באופן עקרוני המלגות ל-MBA הן יחסית נדירות, בעיקר אם אתה מנסה להתקבל לאחת האוניברסיטאות המובילות. יש לך יותר סיכוי אצל חלק מהאוניברסיטאות שמדורגות 10-20, ואני בהחלט מצטרף להמלצה לברר עם גילעם לגבי אונ' ש"מצטיינות" במתן מלגות, יש כאלה. רוב האנשים שמתקבלים לאונ' המובילות מסתמכים יותר על הלוואות בתנאים נוחים של האונ', אבל אל תתן לי לרפות את ידיך.

2. בתור קצין מודיעין בהווה אני יכול להגיד לך שהניסיון שלך בצבא, בעיקר בתפקידים פיקודיים, נחשב בהחלט. כדאי, כמובן, שתדע להציג אותו באופן נכון אבל צריך לזכור שאצל האמריקאים צבא הוא עבודה לכל דבר.

שיהיה בהצלחה!

niryelinek
    חבר

To: iri

Hi Iri

Very intresting in Babson Year2006

Can you please send me your number to have a chat with u

Nir

[email protected]

Assaf Wand
    חבר

Hi Nir,

Send me an email to [email protected] and we'll work it through

Assaf

ofek
    חבר

To: Yanivus

אהלן יניב,

תודה על ההתעניינות, כן בסוף הסתדרתי: קיבלתי אישור מיוחד מ-Yale להגיש את ה-application ללא ציון של המבחן. אני ניגש למבחן בשבוע הבא ופשוט אתקשר ל-ETS לאחר מכן בבקשה לזרז את שליחת הציון… (עד ל-2nd round כבר בטח יהיה בסדר).

ofek
    חבר

To: boazcn, odrp

בהצלחה!

אני גם הצטרפתי אליכם במימון MIT …

אשמח לשמוע מכם עדכונים וכמובן שאעדכן גם אתכם אם נשמע מהם משהו…

odrp
    חבר

כנראה שהאינפלציה בארה"ב היא לפחות 10% השנה. שנה שעברה חוץ מ-Stanford כל ה-application עלו $200.

אין לי כח רגשי להתחיל להיכנס לפורום ב-BW בשביל לדעת מתי התחילו הזמנות לראיון. אשמח אם תספר פה בפורום כשאתה שומע על משהו שזז ב-S/H/K/M/W…

Yanivus
    חבר

בועז,

לאיזה פורום של Wharton אתה מתייחס?

יניב

niryelinek
    חבר

Hi Asaf

Thanks for your replay

Would love to talk to you

Send me your contact to [email protected]

dudy
    חבר
    מספר הפוסטים: 88

היי ניר

מבחינה עקרונית, אנשים עם GMAT נמוך משלך כבר התקבלו לכל אוניברסיטה שאתה יכול לחשוב עליה, אבל אין ספק שזה לא יהיה פשוט. עם זאת, לפחות מהתיאור הקצר של הקריירה שלך, בהחלט יכול להיות שיש לך פוטנציאל "לכפר" על זה.

מה שאני הייתי עושה במקומך זה קודם כל מנסה לשפר בכל זאת את ה-GMAT – יש לך בערך חודשיים שזה המון זמן. אם תגיע לאיזור ה-650 התמונה תשתנה כבר. מעבר לכך, אתה צריך לעשות איזשהו "ניהול סיכונים" מבחינת האוניברסיטאות – אם אתה מרגיש שתספיק לעשות נניח 3-4 אונ', אז אולי כדאי שאחת מהן תהיה stretch, בעיקר אם יש לך אוניברסיטה ספציפית שאתה רוצה.

בכל מקרה – לא הייתי עוצר בעצמי לגמרי רק בגלל GMAT, אם כל שאר הנתונים מצויינים. כמו כן, הייתי מחפש הרבה סיבות למה ה-GMAT הוא "סטיה" שאינה מעידה על יכולותיך האנאליטיות: ציון תואר ראשון גבוה וכו'.

boazcn
    חבר

To: Yanivus

http://s2s.wharton.upenn.edu/wh-wharton/messages?msg=4478.1

יש כבר רשימה של אנשים שקיבלו זימון לראיון.

הבנתי ש-HBS מתחיל לזמן רק באמצע נובמבר

boazcn
    חבר

הסבר על שיטת הזימון לראיונות של Wharton

http://adcomblog.wharton.upenn.edu/

Yanivus
    חבר

תודה על הלינק!!! באמת התחיל להצטבר שם לחץ….

יניב.

che
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

Hi.

I'm looking for an MBA program at APAC.

It could be Japan,China, Australia.

Does someone has any information regarding a top program in this area?

thanks.

Johnathan.

odrp
    חבר

To: che

היי, מישהו פה בפורום נרשם ל-Kellogg בסיבוב הזה?

ofek
    חבר

Hi,

There is off course the INSEAD campus in Singapore, but I don't know if that's what you are looking for.

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

To: ofek

מהכרותי הקצרה עם תכניות באוניברסיטאות יפניות לא הייתי ממליץ. ביפן באופן מכליל קשה מאוד להתקבל ללימודים באוניברסיטה אבל אז בערך נגמרת העבודה הקשה. ידידים רבים שלי למדו שם בתואר שני נושאים טריוויאלים שתכניות אחרות לא היו מלמדות בשנה א' תואר ראשון.

אבל יכול להיות שיש בתי"ס בודדים ששווים מבט. למשל IUJ בניגאטה שהוקמה בשיתוף עם TUCK.

אני הייתי במקומך הולך על הטוב ביותר: אינסאד, למרות שסינגפור היא מרכז עסקים של דר'-מז'- אסיה (בתור ישראלי האפשרויות מוגבלות באזור זה) ורחוקה מיפן, קוריאה ורוב סין. באוסטרליה יש תכניות טובות לפי מה ששמעתי.

dan309
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

מי עוד מגיש ל Berkeley מחר?

greenfeld
    חבר
    מספר הפוסטים: 282

To: dan309

מודה באשמה.

האמת שכבר הגשתי היום בבוקר. נשבר לי…

כמה אפשר לנסח מחדש "למה יש לי תשוקה" "מי הוא מנהיג שנתן לי השראה…" ועוד שטויות שכאלה

boazcn
    חבר

תראו כמה ארה"ב שונה מישראל

אולי לשרת החינוך יש משהו ללמוד מזה

"And the MBA is the second-most popular master’s degree, after the master’s in education" (!)

from the economist.com

pilpelet
    חבר
    מספר הפוסטים: 50

שבת שלום לכולם,

אני מעוניינת לשמוע מחברה שעברו ראיון בקלוג או שיקגו איך היה ואיזה סגנון שאלות שואלים.

חוץ מזה האם יש חברה ישראלים שקיבלו כבר זימון לראיון מוורטון?

boazcn
    חבר

To: pilpelet

הסתכלתי בהתכתבויות של שנה שעברה ועושה רושם שכתוב שמרבית הישראלים קיבלו את הזימון לראיון מוורטון באותו יום.

בכל מקרה בפורום של וורטון כתוב שכמעט אף אחד לא קיבל ראיון

הם עשו חישוב של אחוזים בודדים

ולכן למרות שכולם שם בלחץ עדיין הסיכויים טובים

50% ממגישי 1R אמורים לקבל זימון לראיון – 50% מתוכם מתקבלים.

בהצלחה

pilpelet
    חבר

זה לא נראה כ"כ הגיוני מה שאומרים שם כי יוצא שכ-32% מהמועמדים בסיבוב הראשון מתקבלים שזה הרבה מעל אחוזי הקבלה שלהם.

חוץ מזה, יש לי שאלה לגבי סטנפורד: הייתי בטוחה שהם מראיינים כ-50% מהמועמדים אבל במכתב שקיבלתי אחרי שהיגשתי היה כתוב שהם צופים שהם יראיינו בין 1000 ל-1250 מועמדים השנה ויש להם 5000-6000 מועמדים בשנה.

מה דעתך לגבי זה?

boazcn
    חבר

About Wharton:

from S2S:

• What percentage of applicants get called for interviews? 55%
    • What percent of students interviewed get admitted? 58%
    • Do they fill 1/3 of all the class seats for R1? N/A Please Ask AdCom

from BW:

In 2004, the B-school interviewed 55% of its full-time MBA applicants, and 100% of its admitted applicants.

5,622 people applied to the full-time MBA program in 2004. The school accepted 16% (selectivity) of those applicants, and 68% of admitted applicants (yield) enrolled in the program.

I guess what it means that R1 is the best round to submit the application (for example at MIT the % are : 20% at R1, 15% at R2). The 16% precenct is an avarage of all the rounds.

See, is they are expecting 5700 applicants this year , and only 1700 applied at R1 – that means that 3000 (!) haven't submitted their application yet !

As for Stanford – I don't know the 50% number. I know they only interview between 1000 to 1250. However , again if Wharton and Stanford numbers are close , that means that only 1500 people submitted their application to Stanford, so R1 chances are higher.

sugar
    חבר

שלום לגלעם,
    הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי:
    אז שמי שירי, אני בת 26 אני מעוניינת ללמוד בחו"ל (לונדון או קנדה).

יש לי תואר ראשון בכלכלה וכיום אני לומדת שנה ראשונה ל MBA בארץ.

השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל הן :
    1. איך משיגים מלגות לקנדה (בעיקר לאוניברסיטת MCgill) ?
    2. ביררתי בקונסוליה הבריטית, וקבלת מלגה ללונדון היא כמעט בלתי אפשרית, מה גם שהלימודים והמחייה שם נורא יקרים, יש איזושהיא מלגה שקל לקבל בלונדון?
    3. האם ידוע לך על אוניברסיטאות שקל להתקסל אליהן?
    4.עשיתי GMAT על מנת להתקבל ללימודים בארץ, אבל רק את החלק הכמותי, בו קיבלתי ציון טוב (48), האם על מנת להתקבל ללימודים בקנדה עליי לעשות את כל הבחינה מחדש?

אני אשמח מאוד לשמוע ממך עצות
    תודה רבה,
    שירי

אז בהצלחה לכולם,

sugar

ohadresh
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

Pilpelet,

As a 1st year student at Chicago GSB, I guess I can help you with preparing for the interview. Email me at [email protected]

Ohad.

ohadresh
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

Boaz,

I would agree that in most schools round I provides higher acceptance rates. However, round I applicants are typically considered stronger and thus it is not necessarily easier to be accepted in round I.

Ohad

che
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

כן, כנראה שאוסטרליה היא האופציה החזקה באזור הזה.

מישהו מכיר תכנית מעניינת שם? שיכולה להתחרות בכבוד בארה"ב ?

יונתן.

porata
    חבר

Hi Yonatan,

I think you can start by checking which top American program has academic ties with an Australian one. This can be done by entering the American school's website.

Or use this site:

http://www.princetonreview.com/mba/research/

After entering the scool of your choice click on the academics tab where you will see a list of international schools which are academicaly related to the initial school.

enjoy.

Assaf Wand
    חבר

To: dan309

Hi Yonathan,

I am currently a 2nd year student at University of Chicago GSB

However, I will be going to Sydney in Australia for an exchange program this January (Summer there :))

I will be attending AGSM- Australian Graduate School of Management – which is supposed to be one of Asia's leading schools- when you are looking at rankings look at Asia's ranking and not WW

hope it helps

Assaf

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

אני מכירה טוב מישהו שסיים MBA באדלייד.

תשאיר פה אי מייל אם אתה רוצה פרטים נוספים, ואני אקשר ביניכם.

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

כן, מערכת החינוך האמריקנית באמת נראית אחרת משלנו–אבל רק אם יש לך כסף… כידוע ארה"ב מובילה את העולם בלימודי מחקר אבל בפקולטות רבות רוב תלמידי המחקר בכלל לא אמריקנים, מה שמרמז על איכות הלימודים בתיכון ולפני זה.

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

בהצלחה לכל מי שמגיש לדיוק מחר.

מי באמת מגיש חוץ ממני?

רוני
    חבר

בת 30 מתגוררת ביפן

עורכת דין במקצועי

למדתי באוני' ת"א     

אני מעוניינת ללמוד תואר שני במנהל עסקים בהתכתבות בשפה האנגלית. אני מחפשת אוניברסיטה שנחשבת טובה אבל גם לא יקרה כל כך (וכמה שפחות פרוצידורה).אשמח לקבל המלצות. אלו אתרים מצביעים על דירוג האוניברסיטאות?

אז בהצלחה לכולם,

רוני

ורד
    חבר

הי , שמי ורד אני אמא לארבעה גרה בנווה שלום בת 39

היום אני מנהלת בריכה

יש לי תואר ראשון BSc. סיימתי בממוצע 87

בשלב זה אני מתעניינת באפשרות של MBA בחו"ל

הייתי שמחה לקבל מידע בנושא של מילגות לימודים בחו"ל קנדה
    ניו זילנד אוסטרליה או איטליה פורטוגל בנושאים של מנהל עסקים
    באזורי סכסוך פוליטי האם יש מילגות לנשים , אימהות , לעוסקים בקידום שלום באיזורינו

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום שאלות מעניינות וחדשות.

אז בהצלחה לכולם,

ורד

מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 1,883 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.