Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 801 עד 850 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: מנקסטר

מנקסטר,

על פניו, הנתונים שלך מספיק טובים בשביל להתקבל לכל תכנית. מה שחשוב, אם כן, הוא להחליט מה חשוב לך. הנה רשימה (חלקית ושטחית) של הפרמטרים הקריטיים שאתה צריך להחליט מה דעתך לגבי כל אחד מהם כדי להתקרב להחלטה לגבי בתיה"ס השונים:
    1. מה אתה רוצה לעשות בחיים (שיווק ומימון הם די שונים אחד מהשני, אבל אולי תכנית שמתמחה בניהול כללי תהיה מעין ג'וקר שיתפוס לגבי שניהם)?
    2. איפה אתה רוצה לעשות את זה (ארה"ב, קנדה, אירופה, דרום אמריקה, דרום-מזרח אסיה וכו'…)?
    3. באיזה שפה אתה רוצה לחיות (הכי קל באנגלית, אבל אולי דווקא מדליק אותך להעביר שנה-שנתיים בספרד או בצרפת למשל…)?
    4. אם איזה סוג של אנשים אתה הכי מסתדר?
    5. כמה העלויות חשובות לך (האם אתה מוכן להקריב בכל הפרמטרים האחרים כדי להגדיל את הסיכויים שלך לקבל מלגה)?
    6. באיזה סוג של מקום אתה רוצה לגור (בכרך הגדול. בכפר נידח, או משהו באמצע)?

תכניות מובילות בחו"ל:

יש מספר גופים שמדרגים את בתיה"ס השונים לפי מדדי איכות הכוללים פרמטרים מציון ה-GMAT הממוצע, דרך מספר התלמידים בכל מחזור ועד התוספת הממוצעת לשכר אחרי הלימודים. הדירוגים המובילים הם של BusinessWeek (צריך ללחוץ על Full-Time MBA מתחת לתמונה כדי להגיע לטבלאות הרלוונטיות. הדירוג הזה יותר ממוקד בצפון אמריקה) ושל Financial Times (יותר בינ"ל). הפערים בדירוגים נובעים לרוב מהמשקלות השונים שכל דירוג נותן לפרמטרים השונים.

התכניות המובילות בארה"ב (לא בהכרח לפי דירוג כלשהו): Harvard, Stanford, Wharton, Chicago, MIT (Sloan), Kellogg, Columbia, Michigan (Ross), Dartmouth (Tuck), Virginia (Darden), UCLA (Anderson), Berkeley (Haas), Yale, NYU (Stern), North Carolina (Kenan Flagler), Duke, Cornell.
    התכניות המובילות בקנדה (לא בהכרח לפי דירוג כלשהו): Ivey, Queen's, Rotman.

התכניות המובילות באירופה (לא בהכרח לפי דירוג כלשהו): INSEAD (צרפת), LBS (אנגליה), IMD (שווייץ), IESE (ספרד), IE (ספרד), Cambridge (אנגליה), Oxford (אנגליה), HEC (צרפת), ESADE (ספרד), Bocconni (איטליה), RSM (הולנד).

מידע יותר מפורט לגבי מרבית התכניות הנ"ל אפשר למצוא ב-http://www.aringo.co.il.

בהצלחה!

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: kech

הייי,

אני בת 34 (כן, נכון, נזכרתי קצת מאוחר…). סיימתי תואר ראשון בסוציולוגיה באונ' העברית בממוצע 87.

עבדתי בתפקידים שונים (כולל אנליסטית בבזק, דיילת באל על ) ובחמש השנים האחרונות אני מנהלת (מנכ"לית) של חברה בתחום השירותים (שירותי ייעוץ לארגונים המובילים במדינת ישראל – עובדת מול מנכלים והנהלות). התקבלתי לחברה כעובדת זוטרה וזכיתי לקבל את ההזדמנות לנהל את החברה לאחר מס' חודשים בהם הייתי בתפקיד מכיוון שהחברה היתה על סף פשיטת רגל ולבעלי החברה פשוט לא היה מה להפסיד.

בארבע וחצי השנים האחרונות עשיתי מהפך הן ברמת המוצר, הקונספט העסקי, אסטרגיה וכמובן הפיכת החברה לרווחית מאוד.

מדובר בחברת בוטיק עם מחזור של מס' מיליוני דולים לשנה שבה כעשרה עובדים.

לאחר כחמש שנים שבהן צברתי ניסיון עסקי משמעותי ורשת קשרים עניפה עם בכירי השוק הישראלי, אני מרגישה חסר בידע אקדמי ותיאורטי שלדעתי יכול להקפיץ אותי מס' מדרגות קדימה ולקצר את האינטרוולים בדרך למימוש חזון הקריירה שלי.

לשם כך אני שוקלת להפסיק לשנה את העבודה וללכת ללמוד.

יש לציין כי מקום עבודתי הוא הגורם ששולח אותי ללימודים.

בעייתי היא שאני מעוניינת ללמוד באינסאד בינואר 2010 אולם עקב תפקידי לא יהיה ביכולתי לעשות GMAT

עד למועד זה.

יש לי חבר שהתקבל ללא תואר ראשון לאינסאד (הוא היה מפקד טייסת אז אולי זה מה שעזר…).

האם שמעתם על תקדים שבו מישהו התקבל ללא GMAT.

האם ניסיון תעסוקתי ניהולי ועסקי והעובדה שאני נשלחת ללימודים מטעם העבודה (כ"כ אני יכולה להביא המלצות מלקוחותיי שהם בכירי המנהלים בשוק הישראלי) יכולים לכפר על מחסור בGMAT?

לא זכור לי מקרה בו מישהו התקבל ל-INSEAD ללא GMAT. עם זאת, גם לא זכור לי מקרה בו מישהו ניסה… והתוכנית ידועה בגמישותה (כמו למשל בנושא של חוסר BA שהזכרת).

כ"כ אני משמשת כחברת דירקטוריון של אחת העמותות בישראל.

האם בכלל ישקלו את מועמדותי או שכדאי לי להמתין שנה ולעשות GMAT

כמו כולם???

אני ממליץ לך לכתוב מייל לאינסאד (לפי הכתובת שבאתר), להציג את הנסיון החריג שלך שהצגת כאן, ולראות אם תהיה אפשרות/נכונות להגמיש את הנושא של ה-GMAT. להערכתי הסיכוי לכך אינו גבוה, אך שווה לנסות. כבר הצלחת לגרום לדברים קשים לקרות…

אנא ייעצו!!!

תודה

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: dror85

Should i mention the fact I play poker for a living on my application?

From my experience, poker has really improved, among other things, my ability to manage risks and to analyze situations of incomplete information that occur frequently in business. In addition i believe this fact might help me stand out. I do understand, however, that it may impact the "seriousness" of my application in the eyes of those who don't understand the game and only see it as a form of gambling.

Please assume that other then this fact i am a competitive to stretch candidate at the institutions i am applying to.

Would really appreciate your feedback

It’s an interesting question and I’m not sure there is a clear-cut answer to it, as much will depend on the person who reads the application and their own attitude to this kind of information. There are also some questions that come to mind here: Is poker your only source of income, or do you have a “regular job” as well? Do you play in legally arranged tournaments/competitions? Have you had major success stories, i.e. winning a competition or a large sum of money? If the answer to these questions is “yes”, I would lean towards mentioning it and explaining, in an essay, the benefits you mentioned of engaging in poker and what makes it more of a challenge that requires skill, and less of a gamble.
    The specific way in which this is presented/worded will determine its exact impact on your candidacy. Will be good if you spend time and energy crafting these words carefully.

Good luck!

The aringo Team
    (Gilam)

aringoadmin
    חבר

To: amit190

שלום!

שמי עמית ואני סטודנט לכלכלה וחשבונאות בבן גוריון.אני מאמין שאסיים פה בהצטיינות(נניח ממוצע 87 וב15% הגבוהים)חשבתי לעשות GMAT ישר אחרי התואר ולנסות להתקבל כשאסיים את הGMAT.כלומר לדחות את הסטאז' לאחרי התואר השני.

הייתי לוחם בתפקיד לא פיקודי .אני עובד בפרסום אינטרנט בחברה קטנה כבר שנתיים ואני מרכז את ההתנדבות באחת העמותות בדרום(אחראי על כ30 סטודנטים)כשנתיים.עבדתי שנה במס הכנסה -טרום סטאז.

בפסיכומטרי הוצאתי 700 כך שאני מאמין שיהיה בסדר גם בGMAT.

האם יש לי סיכוי להתקבל לאחת התוכניות ב20 המובילות במנהל עסקים במצב הקיים? או שאצטרך לעבוד כמה שנים בראיית חשבון כדי להתקבל?

מה הוא טווח ציון הGMAT שאצטרך?
    ככל שנסיון העבודה שלך יורד מתחת ל-3 שנים של עבודה במשרה מלאה, כך קשה יותר (אם כי עדיין אפשרי בהחלט) להתקבל. נסיון לאחר לימודי התואר לכשעצמו אינו הכרחי, אם כי נסיון לאחר התואר בד"כ ייחשב ל"חזק" יותר בהשוואה לנסיון זהה שבוצע לפני התואר. כמו כן, ניסיון צבאי נחשב כניסיון עבודה לכל דבר.
    על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק בתוכניות כגון UNC, בבסון ו-טקסס, תחרותי בתוכניות כגון קורנל, דרדן, ו-UCLA, בין תחרותי לסטרצ' בתוכניות כגון דיוק ו-מישיגן, וסטרצ' בתוכניות כגון קולומביה, שיקגו, ו-סטנפורד.
    בהנחה של ציון GMAT של 720, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-UNC, בבסון ו-טקסס, תחרותי עד חזק ב-קורנל, דרדן, ו-UCLA, תחרותי ב-דיוק וב-מישיגן, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-קולומביה, שיקגו, ו-סטנפורד.

אם אבחן בנובמבר של שנת 2010,אוכל להרשם ללימודים שיפתחו בספטמבר 2011?

רוב התוכניות המובילות יאפשרו לך להיבחן עד מועד הדדליין, כך שברובן תוכל להספיק להגיש בסבב השני, ובמיעוטן אף בסבב בראשון. עם זאת, סביר (עפ"י נסיונם של מועמדים אחרים) שהלו"ז הזה יקשה עליך ליצור מסמכי אפליקיישן באיכות גבוהה – משהו שכדאי לקחת בחשבון.

תודה רבה

בבקשה, עמית. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: yovgav

גילעם / צוות ארינגו שלום ,

שמי יואב , אני סטודנט לכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן , כרגע שנה ב' . אני יודע שעדייין מוקדם לחשוב על תואר שני, אך למרות זאת אני מסתכל קדימה ומתכנן מספר שנים, כשהמטרה שלי היא לאחר סיום התואר הראשון לעבוד 2-3 שנים בתחום הפיננסי ולאחר מכן לעשות תואר שני באחת מהתכניות המובילות בארה"ב / אירופה .

חשבתי לעשות את בחינת ה-GMAT עכשיו , למרות שמדובר על תכנון לעוד 4 שנים בערך , כיוון שכרגע אני נמצא בשלב בו החומר טרי לי בראש , אני נמצא בראש של לימודים יותר מאשר אהיה כשאהיה שנתיים בתוך עבודה , והשיקול השני שלי הוא שכרגע יותר טוב לי לוותר על שלושה חודשים של חופש , או עבודה בעבודות זמניות מאשר לוותר על עבודה קבועה בעוד מספר שנים ,

השאלה שלי היא אם כדאי לי לעשות את הבחינה כעת או להמתין עם זה מספר שנים ?, האם יסתכלו המוסדות בעין רעה על כך שניגש מועמד עם בחינת GMAT מלפני 3-4 שנים ?

במרבית התוכניות המובילות ציון ה-GMAT תקף ל-5 שנים. ההגדרות מעט משתנות מתוכנית לתוכנית לגבי איך מודדים את 5 השנים האלה. להערכתי העובדה שניגשת למבחן לפני 3-4 שנים לא תשפיע לרעה על מועמדותך (סביר שלא תהיה לכך שום השפעה), אך יש כאן סיכון אחר – במידה ותוכניותך ישתנו ותחליט להגיש רק בעוד 5 שנים, יתכן שהציון כבר לא יהיה בתוקף, וגם זה שיקול שכדאי לקחת בחשבון. לבד מכך, נשמע שהשיקולים שהעלית בעד ביצוע הבחינה בקרוב הם שיקולים טובים, שמטים את הכף לטובת ביצוע הבחינה בקרוב. אם לא יילך הפעם, תוכל לעשות אותה שוב בעוד כמה שנים (בעוד שההפך אינו אפשרי…).

והאם ניסיון בעבודה או בשלות מבחינת גיל יתנו לי ערך מוסף לבחינה ?

תחום ההתמחות שלנו הוא מסמכי האפליקיישן ולא ה-GMAT. על פי ניסיוננו אין השפעה מיוחדת לגיל שבו אתה עושה את ה-GMAT (להפך, הגיל אולי יכול להקטין את היכולות כאשר מדובר בגיל מבוגר…) או לכמות הניסיון התעסוקתי שלך בעת ביצוע המבחן.

בשלב זה ממוצע הציונים שלי עומד על 91 , אני מניח שאסיים את התואר עם ממוצע +- 90 לענייננו, אעריך שלא מדובר בהצטיינות. בצבא שירתתי כקצין לוחם בתפקידים שונים , אני מתנדב כ-7 שנים (לא ברציפות) וציון הפסיכומטרי שלי הוא 709 ,

איזה ציון GMAT בגדול אצטרך לקבל על מנת שאהיה מועמד תחרותי למוסדות המובילים ? והאם כדאי לעשות את הבחינה עכשיו ?

לפני שאעריך את סיכוייך אסייג ואומר שמדובר בהערכות שתקפות להיום. מכיוון שאתה מתכוון להגיש רק בעוד 4 שנים בערך, דברים עשויים להשתנות במידה רבה (לדוגמא, תוכניות מסוימות עשויות להיות תחרותיות יותר או פחות, ההתקדמות בקריירה שלך עשויה להיות מרשימה יותר או פחות ממה שציפית, וכדומה).

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, התקדמות "ממוצעת" בקריירה, וציון GMAT של 680, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד סטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בתוכניות כגון דרדן ו-דיוק, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בתוכניות כגון מישיגן ו-טאק, וסטרצ' בתוכניות כגון קלוג, וורטון, ו-הרוורד.

בהנחה של ציון GMAT של 720, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק בדרדן ובדיוק, תחרותי במישיגן ובטאק, בין תחרותי לסטרצ' בקלוג ובוורטון (קרוב יותר לסטרצ' ב-וורטון), וסטרצ' בהרוורד.

תודה מראש על התשובה וההשקעה

יואב

בבקשה, יואב. מקווה שעזרתי.

צוות ארינגו
    (גילעם)

anter
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: All

לצוות ארינגו שלום,

שמי איתי, אני בן 29 ועובד כיום בקרן פרייווט אקוויטי.

אני מתלבט לגבי הגשת מועמדות במועד הקרוב. עיקר דאגתי היא כמובן עקב הההשקעה הרבה שנדרשת אל מול אפשרויות התעסוקה בסיום התואר שנשמע שהולכות והופכות מוגבלות יותר יותר. (לאחרונה שמעתי (שמועה) על 4 מסיימי וורטון בחוזרים לארץ).

אני בוגר לימודי כלכלה, חשבונאות וניהול באוניברסיטת ת"א. סיימתי בהצטיינות יתרה את לימודי הכלכלה ובהצטיינות בלימודי החשבונאות והניהול (1-3 במחזור). ציון ה-GMAT שלי הוא 700, והניסיון התעסוקתי שלי כולל כ-5 שנים בצה"ל (רס"ן במיל'), שנתיים כמטיס מזל"טים, כשנה בהתמחות בראית חשבון וכשנה במקום העבודה הנוכחי. כמו כן, אני מרצה לסטטיסטיקה ולחשבונאות במספר מסגרות.

הייתי שמח לדעת האם אכן חל שינוי משמעותי בשיעור המועסקים לאחר MBA בארה"ב וכן האם קיימים נתונים על שינוי מהותי בכושר ההשתכרות.

כמו כן, אשמח לדעת, למיטב שקלוכם, לאור הנתונים שהצגתי, מהם הם סיכויי הקבלה שלי לאונ' Tier 1 בארה"ב, ובהקשר זה האם יש לי סיכוי סביר לקבל מלגה.

תודה מראש על ההענות,

איתי

epony
    חבר

To: anter

שלום איתי,

היות ובדיוק "פיספסת" את גילעם (הוא עונה על שאלות מדי יום שלישי…), אני אשתדל ברשותך לענות לשאלותיך:

לצערי, המצב הכלכלי בהחלט עירבב את הקלפים בכל מה שנוגע ל-MBA בחו"ל. מצד אחד, בוגרים טריים (שקיבלו או יקבלו את התעודה ממש בשבועות אלה) די סובלים משוק עבודה בעייתי, והמגמה הזו החלה כבר בשנה שעברה. יחד עם זאת, חשוב לציין שמרבית הבוגרים עדיין מוצאים עבודה, גם אם זו לא עבודת חלומותיהם. בסופו של דבר, בוגרי MBA הם לרוב אנשים די מוכשרים, כך שאם מוכנים להתפשר, אפשר בהחלט למצוא עבודה, ואפילו כזו מהסוג המכניס (שלא לאמר מעניין!)
    מצד שני, כצפוי בעיתות משבר כלכלי, מספר הנרשמים לתכניות ה-MBA המובילות דווקא עלה, וזאת בשל העובדה שאנשים מוכשרים רבים מצאו עצמם מפוטרים או תקועים ללא בונוס ותוספת שכר, והחליטו שכדאי להסתתר מהסערה הפוקדת את השווקים בחיקו החם של קמפוס אקדמי מובחר.

בסופו של דבר, מי שמתעתד לעבור את התהליך חשוב שייקח בחשבון לא רק את שתי המגמות לעיל, אלא גם את האופק של המשבר הכלכלי הנוכחי. בימים אלה ממש מצביעים מספר כלכלנים בכירים ברחבי העולם על סימני התאוששות ראשונים, ועושה רושם שגם השווקים הפיננסים מראים איתותים חיוביים… מכאן, שמי שיחל ללמוד בעוד 3 חודשים בהחלט יכול למצוא את עצמו מסיים את הלימודים ב-"וואקום" חיובי בשוק העבודה – כאשר חברות מתחילות לראות שוב צמיחה ולגייס ברמות גבוהות מהממוצע כדי לתמוך במגמה זו.

כמובן שהנתונים הנ"ל עדיין שנויים במחלוקת, אבל סביר להניח שאדם כמוך, המתעתד להתחיל ללמוד בסתיו 2010, יכול בהחלט לקחת בחשבון תנאי שוק עבודה סבירים יותר מאלה שחוו וחווים בוגרי השנה והשנה שעברה…
    באשר לנתוני תעסוקה, אתה מוזמן לבקר באתרים של בתיה"ס המובילים בארה"ב ולבחון את דו"חות התעסוקה שלהם לשנת 2008. דו"חות התעסוקה לשנת 2009 צפויים סביב אוקטובר (4-5 חודשים לאחר סיום מחזור הלימודים של 2009).

עוד משהו ששווה לקחת בחשבון הוא שלחזור לארץ מיד אחרי הלימודים זה לא סוף העולם, למרות שסביר להניח שזו לא בהכרח השאיפה של כל מי שיוצא ללמוד בחו"ל. לדוגמה, בקרב בוגרי INSEAD בכמה שנים האחרונות (גם בשיא הבועה הפיננסית שקדמה למשבר) שיעור החוזרים לישראל מייד לאחר הלימודים עמד על כ-50%. מרביתם עובדים כיום כבכירים בהיי-טק, פיננסים, ייעוץ אסטרטגי, שיווק וכיו"ב…

נקודה אחרונה למחשבה: יש דברים שקשה להצמיד להם ערך כלכלי בתחשיבי ה-NPV וה-ROI שהייתי מצפה מאיש פיננסים כמוך לעשות בבואו לבחון את כדאיות היציאה ללימודי MBA בחו"ל. אלה דברים כגון: האנשים שאיתם תלמד; החשיפה לשווקים, חברות ומנהיגים; החוויה של לימודים ומגורים בחו"ל; וכיו"ב. כמישהו שסיים את חוק לימודיו ב-INSEAD לפני כמעט שנה (מדהים איך שהזמן עובר!), אני יכול לאמר לך שמלבד העובדה שאני מרוויח היום כפול ממה שהרווחתי לפני ה-MBA, הערך האמיתי של מכלול החוויות של השנה ב-INSEAD והשנה שאני עכשיו סוגר בחו"ל אחרי הלימודים לא יסולא בפז!

בהצלחה!

epony
    חבר

To: kech

kech,

INSEAD מקבל כמעט מדי שנה טייס ישראלי ללא תואר ראשון. הם מתייחסים לשנים ש-"בחורינו" השקיעו בבי"ס לטיס ובחה"א בכלל כ-"נסיון חיים" המקביל לתואר ראשון. למרבה האירוניה, אם היה לך GMAT סביר אבל לא היה תואר ראשון, היה לך יותר קל תיאורטית להתקבל ל-INSEAD מאשר במצבך הנוכחי…

לעניות דעתי, הסיכויים להתקבל ל-INSEAD ללא GMAT הם קלושים עד בלתי-קיימים. בשורה התחתונה, בניגוד לתואר ראשון, את ה-GMAT אפשר לעשות בהשקעה ממוצעת של 3 חודשים ואפילו פחות מכך, כך שמבחינת ביה"ס, אין עקרונית שום דבר שמונע ממך לגשת לבחינה בכל רגע נתון. דרך אגב, את לא צריכה לכוון לשמיים עם ה-GMAT, כל ציון מעל 600 יתקבל בברכה, כל עוד הוא מאוזן מבחינת שני חלקי הבחינה (כמותי ומילולי).

בסופו של דבר, את מתעדת לצאת להפסקה של שנה מהעבודה לטובת הלימודים, כך שאפשר להתייחס ל-GMAT בתור הצעד הקטן שאת לוקחת לפני הצעד הגדול של הלימודים עצמם.

מצד שני, עוד משהו שכדאי לך לשקול הוא לימודי Executive MBA… בהתחשב בעובדה שאת כבר מנהלת בכירה, אולי עדיף למצוא תכנית EMBA שלא בהכרח דורשת GMAT ואולי אף תאפשר לך להמשיך לעבוד (במשרה חלקית או אפילו מלאה). למרבית תכניות ה-MBA המובילות יש תכניות EMBA מקבילות (מצ"ב קישור לדירוג תכניות ה-EMBA של ה-FT) – אני אישית שמעתי דברים מאוד טובים על תכנית ה-EMBA של INSEAD, על התכנית המשולבת של LBS ו-Columbia ועל התכנית של Chicago Booth. עוד תכנית שיכולה להיות רלוונטית במיוחד עבורך היא התכנית המשולבת של קלוג-רקנאטי (אונ' ת"א בשיתוף עם ביה"ס Kellogg שבשיקאגו).

בהצלחה!

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

איתי,

בשיקגו יש מילגה מלאה לישראלים מצטיינים:

http://www.chicagobooth.edu/fulltime/admissions/scholarships/gsb-fellowships.aspx

לפי תאור הפרופיל הקצר שכתבת, הייתי אומר שאתה בהחלט תחרותי.

בהצלחה,

אייל

anter
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: epony

Epony ואייל,

תודה רבה על ההתייחסות,

אין ספק שהתהליך הזה אכן מרתיע, וטוב לשמוע את הרשמים של אלו שכבר עברו אותו.

אני מאמין שאבקש את עזרת הפורום גם בהמשך הדרך.

איתי

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 2

שלם גילעם!

אני סתיו, ואני רוצה להתקבל למוסדות נבחרים בניויורק NYU ו קולומביה. ציון GMAT משוער -650 לומד בימים אלה למבחן.
    סיימתי תואר שני בביולוגיה בממוצע 85 וזה גם ממוצע תואר ראשון שלי.
    ניסיון בעבודה:
    פתיחת וניהול בפועל של קייטרינג, עסק עצמאי שלי. מעסיק 5 עובדים מזה כשנתיים וחצי.
    בעבר ניהלתי סניף ראשי של סופרמקרט, ניהלתי 15 עובדים בערך.
    הייתי רוצה בבקשה לדעת האם הניסיון הזה נחשב למספיק כדי להתקבל תוכנית, וזאת בהנחה שלא אוכל להציג המלצות מבעלי הסופרמקרט.
    כמו כן לגבי אפשרויות המימון של התוכניות מה האפשריות לקבל מלא בהלוואה או מלגה לתוכניות לסטודנט ללא אפשרות מימון עצמי.
    תודה רבה!
    סתיו

May_be
    חבר
    מספר הפוסטים: 34

To: aringo a

לצוות ארינגו שלום,

אני רוצה להירשם שנה הבאה לאוניברסיטאות בארה"ב,

ואני מעוניינת לערוך ביקור באוניברסיטאות בסוף יוני / תחילת חודש יולי (בעיקר בבוסטון, ניו יורק והסביבה)

תהייתי האם אתם מקשרים בין סטודנטים באוניברסיטאות, לסטודנטים שרוצים לבקר, בהקשר למקום לינה וסיור באוניברסיטאות
    (זכור לי שבזמנו כשנרשמתי לארינגו נדרשתי לסמן בזמנו האם במידה ואתקבל אהיה מוכנה לארח אצלי סטודנטים מהארץ)

ולכן אני אשמח לקבל פרטים נוספים על התהליך, ומה התיאומים שאני צריכה בהקשר לסיור.

ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

שלום לשואלת…

אנסה לענות לך לפני התשובה הרשמית של מחר.

באופן כללי מאוד מאוד מאוד מאוד לא מומלץ להגיע בסוף יוני ואילך כיוון שבהרבה מהבתי ספר כבר אין לימודים והתלמידים רובם נמצאים בהתמחויות הקיץ שלהם…

לגבי הביקור עצמו בד"כ רצוי קודם כל להכנס לאתר של בית הספר, שם ניתן לתאם ביקור בכיתה ופעילויות נוספות(INFO SESSION, ארוחות צהריים עם סטודנט, סיורים וכו'…).
    סטודנטים ניתן להשיג מעל דפי הפורום כשתחליטי ספציפית באילו בתי ספר תרצי לבקר תוכלי לחפש בנושא המתאים. בכל מקרה משיחות עם לא מעט כאלה לא הייתי בונה עליהם בתור מקום לינה, לא כי הם לא מדהימים, ומלאי רצון לעזור (הם כן:)) פשוט כי נראה לי קצת לא מתאים ליפול על מישהו ככה…

בכל מקרה אם תרצי מידע נוסף את מוזמנת לפנות אלי בשמחה.

בהצלחה,

אהוד

אלמוני
    לא פעיל

שלום גילעם
    ההודעה הקודם אבדה במעמקי האינטרנט ולכן אנסה שוב,
    אני סתו בן 30 סטונדט לתואר שני בביולוגיה ממוצע 85, סיימתי תואר ראשון בביולוגיה בממוצא זהה.

ניסיון תעסוקתי: ניהול סופרמרקט גדול בתל אביב כשנה ממנה על 10עובדים במשמרת, סה"כ צוות של 30. – אין לחי יכולת להביא המלצה או אסמכתה לכך.
    פתיחה וניהול של עסק עצמאי שלי מתחום הקייטרינג, מנהל 5 עובדים קבועים.
    אני עתיד לעבור לניויורק בשנה הבאה ותקופה ממושכת וברצוני להתחיל ללמוד באחת התוכניות המובילות. ציון GMAT צפוי באזור 650.
    ארצה בעתיד לשלב את הניסיון המדעי עם העסקים ולהשתבלב בחברות ביומד בתחום הניהול, האם תואר שני בביולוגיה מההוה יתרון תחרותי לקבלה לתוכניות המובילות?
    רציתי לברר ספציפית התוכניות בניויורק סיטי, ולגבי תוכניות קרובות יחסית גאוגרפית וכמוכן ולגבי האפשרות שלי לקבל מילגת לימודים או מימון ממוסד מוביל בהתחשב העובדה שאין לי יכולת מימון עצמי.
    תודה רבה.

Rotem
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: May_be

גלעם שלום רב!

יש לי מספר שאלות ואודה לך אם תוכל לענות לי עליהם:

אני עו"ד בן 30 (למדתי בעיברית עם ממוצע 85).

לפני כשנתיים+ התחלתי לעבוד בתור בודק תוכנה זוטר מטעם חברת היטק גדולה בבנק ישראלי גדול.(המנכל של החברה נתן לי צ'אנס בעקבות ראיון ופגישה עימו)

לאחר 4 חודשים קודמתי לתפקיד של ראש צוות (ללא כל הכשרה ו/או נסיון קודם) וניהלתי במשך כשנתיים 3 צוותים של בדיקות תוכנה (כ-10 עובדים)

היום קודמתי לעבוד בתור יועץ אבטחת איכות בבנק (לא רק בדיקות אלא התחום הכללי של איכות-ליווי פרויקטים, ISO וכו').

אין זה המקרה הראשון שבו הגעתי למקומות יחסית "מוזרים" להשכלה והנסיון שלי, זה קרה כבר שעבדתי בתור מדריך ומרצה במוזאון לפיסיקה של מכון וייצמן ללא לימוד או כל השכלה פורמאלית, וכמו כן זה קרה גם שניהלתי את התפעול של חברה בת 20 עובדים בתור סטודנט שנה ג' ו ד'.

אני מעוניין ללמוד MBA בארה"ב, פחות איכפת לי המקום הספציפי אלא בעיקר מקום שהסיכוי שלי להתקבל אליו יהיה הגבוה ביותר, ושהשכר ההתחלתי לאחר סיום התואר יהיה משתלם, וכמובן, אני מעוניין ללמוד במקום אשר שם דגש על ניהול ויזמנות ואולי טיפה פחות על הקטע הפיננסי. אשמח אם תוכל להמליץ לי על מקומות ראלית, בהנחה שציון הגימאט שלי לא יהיה הפצצה (הכשרון שלי הוא במקום אחר :)…

אני מתכוון לגשת להבחן בספטמבר 2009-האם זה נראה לך ריאלי להתקבל כבר באוקטובר 2010? (משהוא כמו 3-4- חודשים לעבודה על הבקשות).

בנוסף, ניסיתי לפנות לאריגנו אבל נדחתי על ידכם (האמת..הופתעתי) האם זה בגלל שאין לי ציון גימאט?

תודה רבה

aringoadmin
    חבר

To: anter

לצוות ארינגו שלום,

שמי איתי, אני בן 29 ועובד כיום בקרן פרייווט אקוויטי.

אני מתלבט לגבי הגשת מועמדות במועד הקרוב. עיקר דאגתי היא כמובן עקב הההשקעה הרבה שנדרשת אל מול אפשרויות התעסוקה בסיום התואר שנשמע שהולכות והופכות מוגבלות יותר יותר. (לאחרונה שמעתי (שמועה) על 4 מסיימי וורטון בחוזרים לארץ).

אני בוגר לימודי כלכלה, חשבונאות וניהול באוניברסיטת ת"א. סיימתי בהצטיינות יתרה את לימודי הכלכלה ובהצטיינות בלימודי החשבונאות והניהול (1-3 במחזור). ציון ה-GMAT שלי הוא 700, והניסיון התעסוקתי שלי כולל כ-5 שנים בצה"ל (רס"ן במיל'), שנתיים כמטיס מזל"טים, כשנה בהתמחות בראית חשבון וכשנה במקום העבודה הנוכחי. כמו כן, אני מרצה לסטטיסטיקה ולחשבונאות במספר מסגרות.

הייתי שמח לדעת האם אכן חל שינוי משמעותי בשיעור המועסקים לאחר MBA בארה"ב וכן האם קיימים נתונים על שינוי מהותי בכושר ההשתכרות.

תחום ההתמחות שלנו הוא "איך להתקבל"… לצערי אין לי תשובה מבוססת לשאלה הזו. ממעקב של 10 ומשהו שנים אחרי התחום דבר אחד אני יכול לומר – סביר שהמצב בשוק התעסוקה כאשר תסיים את התואר בעוד 2-3 שנים יהיה שונה מהמצב כיום (ושאלת מליון הדולר היא – עד כמה שונה). בד"כ אחרי תקופות של ירידות חדות בביקוש לבוגרים באו תקופות של עליות, ולהפך.

כמו כן, אשמח לדעת, למיטב שקלוכם, לאור הנתונים שהצגתי, מהם הם סיכויי הקבלה שלי לאונ' Tier 1 בארה"ב, ובהקשר זה האם יש לי סיכוי סביר לקבל מלגה.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון דרדן, דיוק, ו- מישיגן, בין תחרותי לחזק בתוכניות כגון ברקלי ו- MIT, תחרותי בתוכניות כגון קלוג, קולומביה ו- שיקגו ובין תחרותי לסטרצ' ב-סטנפורד וב- הרוורד.

תודה מראש על ההענות,

איתי

בבקשה, איתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: 12345678910

שלם גילעם!

אני סתיו, ואני רוצה להתקבל למוסדות נבחרים בניויורק NYU ו קולומביה. ציון GMAT משוער -650 לומד בימים אלה למבחן.
    סיימתי תואר שני בביולוגיה בממוצע 85 וזה גם ממוצע תואר ראשון שלי.
    ניסיון בעבודה:
    פתיחת וניהול בפועל של קייטרינג, עסק עצמאי שלי. מעסיק 5 עובדים מזה כשנתיים וחצי.
    בעבר ניהלתי סניף ראשי של סופרמקרט, ניהלתי 15 עובדים בערך.
    הייתי רוצה בבקשה לדעת האם הניסיון הזה נחשב למספיק כדי להתקבל תוכנית, וזאת בהנחה שלא אוכל להציג המלצות מבעלי הסופרמקרט.

ככל שנסיון העבודה שלך (כולל צבא) יורד מתחת ל-3 שנים של עבודה במשרה מלאה, כך קשה יותר (אם כי עדיין אפשרי בהחלט) להתקבל. במקרה שלך אני רואה שיש לך נסיון עבודה של יותר מ-3 שנים, כך שעל פניו מדובר במספיק נסיון מבחינת הכמות. כאשר נסיון העבודה (כולל צבא) הוא מעל ל-3 שנים, הפרטים של נסיון העבודה (טייטל, הצטיינויות, הישגים וכדומה) חשובים בד"כ יותר מאורך הנסיון. בכל מקרה, חשוב לזכור שמדובר בהיבט אחד מתוך שבעה שועדת הקבלה בוחנת.
    עוד על תנאי הקבלה תוכל לקרוא כאן: http://aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

כמו כן לגבי אפשרויות המימון של התוכניות מה האפשריות לקבל מלא בהלוואה או מלגה לתוכניות לסטודנט ללא אפשרות מימון עצמי.

תחום המומחיות שלנו הוא "איך להתקבל"… תוכל לקרוא קצת בנושא הזה כאן: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-finaid.htm.

תודה רבה!
    סתיו

מקווה שעזרתי, סתיו. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: May_be

לצוות ארינגו שלום,

אני רוצה להירשם שנה הבאה לאוניברסיטאות בארה"ב,

ואני מעוניינת לערוך ביקור באוניברסיטאות בסוף יוני / תחילת חודש יולי (בעיקר בבוסטון, ניו יורק והסביבה)

תהייתי האם אתם מקשרים בין סטודנטים באוניברסיטאות, לסטודנטים שרוצים לבקר, בהקשר למקום לינה וסיור באוניברסיטאות
    (זכור לי שבזמנו כשנרשמתי לארינגו נדרשתי לסמן בזמנו האם במידה ואתקבל אהיה מוכנה לארח אצלי סטודנטים מהארץ)

ולכן אני אשמח לקבל פרטים נוספים על התהליך, ומה התיאומים שאני צריכה בהקשר לסיור.

אכן, במידה ואת עובדת עם ארינגו את יכולה להשתמש ב-Aringo Network על מנת ליצור קשר עם סטודנטים בקמפוס. אם את לא בטוחה איך לעשות זאת העורך שלך יוכל לעזור לך עם זה.
    בנושא של עיתוי הביקור בקמפוס ופרטים נוספים לגבי הביקור, מומלץ שתקראי קצת כאן: http://aringo.co.il/HebrewSite/CampusVisit.htm.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: 12345678910

שלום גילעם
    ההודעה הקודם אבדה במעמקי האינטרנט ולכן אנסה שוב,
    אני סתו בן 30 סטונדט לתואר שני בביולוגיה ממוצע 85, סיימתי תואר ראשון בביולוגיה בממוצא זהה.

ניסיון תעסוקתי: ניהול סופרמרקט גדול בתל אביב כשנה ממנה על 10עובדים במשמרת, סה"כ צוות של 30. – אין לחי יכולת להביא המלצה או אסמכתה לכך.
    פתיחה וניהול של עסק עצמאי שלי מתחום הקייטרינג, מנהל 5 עובדים קבועים.
    אני עתיד לעבור לניויורק בשנה הבאה ותקופה ממושכת וברצוני להתחיל ללמוד באחת התוכניות המובילות. ציון GMAT
    צפוי באזור 650.
    ארצה בעתיד לשלב את הניסיון המדעי עם העסקים ולהשתבלב בחברות ביומד בתחום הניהול, האם תואר שני בביולוגיה מההוה יתרון תחרותי לקבלה לתוכניות המובילות?

להערכתי התואר השני יתרום למועמדותך במידה קטנה.

רציתי לברר ספציפית התוכניות בניויורק סיטי, ולגבי תוכניות קרובות יחסית גאוגרפית וכמוכן ולגבי האפשרות שלי לקבל מילגת לימודים או מימון ממוסד מוביל בהתחשב העובדה שאין לי יכולת מימון עצמי.

על בסיס המידע שלעיל ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 650 תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד סטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-NYU וסטרצ' ב-קולומביה. לגבי אפשרויות המילגה או מימון, ראה תשובתי אליך מהיום (כאן למעלה) לגבי זה.

תודה רבה.

בבקשה, סתיו. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: Rotem

גלעם שלום רב!

יש לי מספר שאלות ואודה לך אם תוכל לענות לי עליהם:

אני עו"ד בן 30 (למדתי בעיברית עם ממוצע 85).

לפני כשנתיים+ התחלתי לעבוד בתור בודק תוכנה זוטר מטעם חברת היטק גדולה בבנק ישראלי גדול.(המנכל של החברה נתן לי צ'אנס בעקבות ראיון ופגישה עימו)

לאחר 4 חודשים קודמתי לתפקיד של ראש צוות (ללא כל הכשרה ו/או נסיון קודם) וניהלתי במשך כשנתיים 3 צוותים של בדיקות תוכנה (כ-10 עובדים)

היום קודמתי לעבוד בתור יועץ אבטחת איכות בבנק (לא רק בדיקות אלא התחום הכללי של איכות-ליווי פרויקטים, ISO וכו').

אין זה המקרה הראשון שבו הגעתי למקומות יחסית "מוזרים" להשכלה והנסיון שלי, זה קרה כבר שעבדתי בתור מדריך ומרצה במוזאון לפיסיקה של מכון וייצמן ללא לימוד או כל השכלה פורמאלית, וכמו כן זה קרה גם שניהלתי את התפעול של חברה בת 20 עובדים בתור סטודנט שנה ג' ו ד'.

אני מעוניין ללמוד MBA בארה"ב, פחות איכפת לי המקום הספציפי אלא בעיקר מקום שהסיכוי שלי להתקבל אליו יהיה הגבוה ביותר, ושהשכר ההתחלתי לאחר סיום התואר יהיה משתלם, וכמובן, אני מעוניין ללמוד במקום אשר שם דגש על ניהול ויזמנות ואולי טיפה פחות על הקטע הפיננסי. אשמח אם תוכל להמליץ לי על מקומות ראלית, בהנחה שציון הגימאט שלי לא יהיה הפצצה (הכשרון שלי הוא במקום אחר :)…

כדאי שתבחן את התוכניות של בבסון ושל UCLA – שתיהן נחשבות לחזקות יחסית בתחום היזמות. על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 680, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-בבסון ובין תחרותי לסטרצ' ב-UCLA.

אני מתכוון לגשת להבחן בספטמבר 2009-האם זה נראה לך ריאלי להתקבל כבר באוקטובר 2010? (משהוא כמו 3-4- חודשים לעבודה על הבקשות).

מרבית המועמדים עוברים תהליך של 4-10 חודשים (ברוטו, תוך כדי עבודה) על מנת להכין כ-5 בקשות באיכות גבוהה. על פניו זה נראה ריאלי, אם כי יתכן שעוד זמן היה מאפשר לך ליצור אפליקיישנס באיכות קצת גבוהה יותר. בנוסף, ייתכן שהגשה מוקדמת יותר היתה מסייעת לסיכוייך, אך בכל מקרה אחוז גבוה מהמתקבלים בכל שנה מתקבלים בהגשות ינואר (מה שנקרא "סבב שני" מתוך 3 או 4 סבבים).

בנוסף, ניסיתי לפנות לאריגנו אבל נדחתי על ידכם (האמת..הופתעתי) האם זה בגלל שאין לי ציון גימאט?

אין צורך בציון GMAT כדי להגיש פנייה לארינגו.

מספר המקומות הפנויים בארינגו מוגבל, לצערי. היינו רוצים שיהיה לנו יותר מקום.
    הסיבה לכך היא הקושי לבחור ולהכשיר מנחים אישיים מעולים.
    רק אחד מ-300 פונים לתפקיד של מנחה אישי בארינגו מקבל את הג'וב. התהליך הזה לוקח, באמת לצערנו, זמן…

תודה רבה

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

חברים,

אני יוצא לחופשה בשבוע הבא. אענה שוב על שאלות ביום שלישי ה-23 ביוני.

בהצלחה לכולם, ולהתראות בפורום ב-23,

גילעם

em2010
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: רזכהן

To the aringo team,

The major impact i experienced with Aringo was the mock-interview, the professionalism of facing what seemed to be the right questions and the attitude followed by a constructive feed back really made a difference for me.

Other than that, was the ability to capture the right experiences i had into the right MBA formula Aringo- talents seem to have.

Regards,

Erez Maor

IESE 2010

razia
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

To: Rotem

Rotem,

I think 3 month of preparation in order to submit 3-5 applications is doable (this is what I had, but it was intense). Just keep in mind that you probably won't be able to retake the GMAT in case of an unsatisfied score (God forbid )

In addition to Gilam’s recommendation, I would recommend you to examine UNC's program which is constantly ranked top 10 in entrepreneurship and top 20 overall. If you have any more questions feel free to shoot me an email at razi_avram at unc dot edu

Razi

Idan28
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: razia

הי גילעם,

בהמשך להתכתבות הקודמת שלנו (מצ"ב) נבחנתי שוב והפעם קיבלתי 720 (Q49; V40) שיפור של 20 נקודות.

בהתבסס על כך ועל הנתונים שלי המופיעים להלן (מהמודעה הקודמת) אשמח לקבל את דעתך בדבר סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר הבאים (וסיכויים למלגה ככל שקיימים כאלה):

Columbia, NYU, Harvard, MIT, Stanford, Berkeley, Chicago, Kellogg, Ross, Insead, LBS.

שוב תודה רבה,

עידן.

*********************************************************************************

הי גילעם,

שמחתי לגלות את הפורום האינפורמטיבי הזה. אין ספק שניתן לקבל כאן מידע מועיל שאינו נגיש בדרך אחרת. אני מודה לך מראש על זמנך. שמח לעזור!

אני בן 28 ושוקל להגיש מועמדות לתוכנית MBA בארה"ב או באירופה לשנת הלמודים 2010.

אני עו"ד. עברתי את בחינות הלשכה בנובמבר אשתקד לאחר התמחות של שנה במשרד מהגדולים והמובילים בארץ. התמחיתי במחלקת מיזוגים ורכישות. אני מניח שאוכל לקבל המלצה טובה מאוד מהשותף אצלו התמחיתי – אך לא מדובר בתפקיד ניהולי.

בחצי שנה האחרונה אני מתמחה בראיית חשבון במסגרת עבודתי כעו"ד במחלקת המיסים של אחד ממשרדי הרו"ח המובילים בארץ (שלוחה של פירמת ראית חשבון מובילה בעולם). בעוד כשנה וחצי אסיים את ההתמחות (כבר עברתי את בחינות המועצה) ואהיה גם רו"ח מוסמך. גם כאן תפקידי אינו כרוך, לפחות כרגע, בניהול אנשים, אך הוא כרוך באחריות רבה וליווי שוטף של לקוחות גדולים. סביר שאוכל לקבל המלצה מעולה מהמנהל הישיר שלי, שהינו סניור מנג'ר במשרד.

במהלך הצבא שירתתי ביחידת מודיעין של חיל האוויר ואף שירתתי עשרה חודשים בקבע – לא כקצין. התפקיד כלל ניהול משמרות של כשמונה עד חמישה עשר אנשים. בשנתיים האחרונות לשירות ביצעתי בנוסף תפקידים נלווים נוספים בעלי אחריות ניהולית רבה עם דגש על הדרכה ואדמיניסטרציה. אני מניח שאוכל לקבל המלצה מעולה מהמפקד הישיר שלי שהיה בזמנו בדרגת רב סרן.

למדתי באוניברסיטת תל אביב. סיימתי את התארים במשפטים (ממוצע 87 – סיום בהצטיינות – אחוזון 18.4) ובחשבונאות (ממוצע 85) בשנת 2007. במהלך השנה השניה בתואר השתתפתי בקליניקה משפטית של "יזמות עסקית וצדק כלכלי" המעודדת ומסייעת לצאת ממעגל האבטלה על ידי הקמת עסקים פרטיים. חשוב לי לציין כי במהלך כל תקופת הלימודים עבדתי, לעיתים ביותר מעבודה אחת, כדי לכלכל את עצמי ולשלם על לימודי (עבודות סטודנטיאליות שאינן רלוונטיות לניסיון התעסוקתי או למועמדות).

מעבר לקליניקה המשפטית ולחברות במועצת תלמידים בשנות התיכון (במהלכה הייתי פעיל מאוד) לא עסקתי בפעילות חברתית ו/או התנדבותית משמעותית אחרת.

במבחן ה- GMAT קיבלתי ציון 700 (Q49, V36). טרם קיבלתי את ציון החיבורים. אשמח לקבל את דעתך בדבר סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר הבאים:

Columbia, NYU, Harvard, MIT, Stanford, Berkeley, Chicago, Kellogg, Insead, LBS.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב- LBS וב- NYU, בין תחרותי לסטרצ' ב- ברקלי, אינסאד, ו- MIT, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- קלוג, וב- קולומביה, וסטרצ' ב- שיקגו, הרווארד, ו- סטנפורד.

בנוסף, במבחן ה- GMAT קיבלתי פחות ממה שציפיתי (בהתבסס על סימולציות רבות שעשיתי). בהנחה שאם אבחן שוב אצליח לקבל 730 (ממוצע התרגולים היה 740+) באיזו מידה זה יחזק את המועמדות שלי (בהתחשב גם בעובדה שניתן יהיה לראות שנבחנתי שנית)? כמו כן האם בכלל רלוונטי לדמיין קבלת מלגות/ מלגות חלקיות מחלק מהמוסדות הללו בהתחשב בנתונים שלי ו/או לאחר שיפור של ציון ה- GMAT?

בהנחה של ציון GMAT של 730, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-LBS וב-NYU, תחרותי בברקלי, MIT ו-אינסאד, בין תחרותי לסטרצ' ב-קלוג ובקולומביה, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-שיקגו וב-סטנפורד, וסטרצ' ב-הרווארד.

לאחרונה אני שוקל לעבור לעבוד בחברת ייעוץ (טרם פעלתי בנדון), במידה ואעשה זאת לפני הגשת המועמדות, באיזו מידה להערכתך, אם בכלל, זה ישפר את סיכויי הקבלה?

אני מניח שמדובר במשרת יועץ. התרומה של המעבר הזה תלויה במידה רבה בשם החברה אליה תצטרף (ובמידה מסוימת בהישגים/קידומים שתצבור וביכולת להביא משם המלצה חזקה אח"כ). במידה ומדובר במותג בינלאומי ידוע (למשל, מקינזי), להערכתי התרומה למעומדותך תהיה גבוהה. במידה ומדובר בחברה ישראלית קטנה, התרומה למועמדותך תהיה נמוכה עד בינונית להערכתי.

תודה רבה מראש על תשובתך,

עידן.

בבקשה, עידן. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: Idan28

הי גילעם,

בהמשך להתכתבות הקודמת שלנו (מצ"ב) נבחנתי שוב והפעם קיבלתי 720 (Q49; V40) שיפור של 20 נקודות.

בהתבסס על כך ועל הנתונים שלי המופיעים להלן (מהמודעה הקודמת) אשמח לקבל את דעתך בדבר סיכויי הקבלה שלי לבתי הספר הבאים (וסיכויים למלגה ככל שקיימים כאלה):

Columbia, NYU, Harvard, MIT, Stanford, Berkeley, Chicago, Kellogg, Ross, Insead, LBS.

עידן, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב-LBS, תחרותי עד חזק (יותר לכיוון התחרותי) ב-NYU וב-Michigan, תחרותי ב-ברקלי, וב-אינסאד, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-MIT, קלוג, שיקגו, ו-קולומביה, וסטרצ' ב-הרווארד וב-סטנפורד.

שוב תודה רבה,

עידן.

בבקשה, מקווה שעזרתי.

aringo
    חבר

To: em2010

תודה רבה ארז. כל הכבוד! שמח שיכולנו לעזור.
    גילעם

To the aringo team,

The major impact i experienced with Aringo was the mock-interview, the professionalism of facing what seemed to be the right questions and the attitude followed by a constructive feed back really made a difference for me.

Other than that, was the ability to capture the right experiences i had into the right MBA formula Aringo- talents seem to have.

Regards,

Erez Maor

IESE 2010

syc7
    חבר

To: aringo

שלום לכולם

לפני הכל אני רוצה להגיד שהתרשמתי מהאתר ומהמקצועיות, וגם מהתגובות הענייניות בפורום אפשר ללמוד הרבה מאוד כאן.

יש לי מספר שאלות חשובות מאוד ואם גילעם או כל משתמש אחר שמבין בנושא יוכל לעזור לי אשמח מאוד.

קוראים לי שרון ואני בן 20 (אני יודע שזה צעיר, תכף תבינו ) . התחלתי ללמוד במסלול לתלמידים חזקים בכיתה ז' בערך, וכרגע אני בשלבי סיום של תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטאת ת"א עם ממוצע צפוי של 80.

מאז שאני זוכר את עצמי החלום שלי היה להיות מנהל וללמוד בחו"ל באחת האוניברסיטאות הגדולות, וכבר מהגיל הצעיר הזה הייתי רוצה להגדיל את סיכויי הקבלה שלי כמה שניתן, דבר שמוביל לשאול אותי כמה שאלות:

1. האם נסיון של קצין טכנולוגי בצבא נחשב נסיון טוב? האם עדיף במקום זה נסיון בתור מהנדס בחברת הייטק? האם האוניברסיטאות השונות מבדילות בין היחידות ובין התפקידים או שאפשר לייפות במעט את המציאות?

2. בהתחשב בממוצע הלא גבוה במיוחד (80) מה הציון הריאלי שאליו אצטרך לכוון בGMAT על מנת לא לסגור לעצמי יותר מדי דלתות? האם הציון סוגר לי דלתות כבר מעכשיו (אם כן האם לשפר אותו ולאיזה ציון)

3. האם כדאי לי להתחיל בעבודות התנדבותיות כבר מעכשיו?

4. מהו שכר הלימוד באוניברסיטאות הגדולות? הבנתי שזה בסביבות ה100 אלף דולר לשנה, האם זה נכון?

תודה ענקית לכל עונה, שרון

דיבי9
    חבר

To: aringo

גילעם שלום,

אני בשלב בדיקת הקרקע לכל נושא לימודי הMBA בחו"ל והייתי רוצה לקבל (במידת האפשר) אינפורמציה כמה שיותר ספציפית אלי בהתחשב בנתונים האישיים שלי לריאליות של כל המסלול הזה עבורי. אני בוגר הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת ת"א בממוצע תואר ראשון של כ-82.14. לצערי בגין תאונת דרכים בשנה השניה ללימודים שהותירה אותי על כיסא גלגלים לא הסתדר לי לצבור ניסיון תעסוקתי בתור סטודנט כפי שנהוג , בגלל שגרה שיקומית די אינטנסיבית ועוד אי אלו שיקולים, ואת דף קורות החיים שלי מעטרים אחר כבוד עובדת היותי בוגר, אי אלו משרות טכנאות מחשבים ורשתות והרקוד הצבאי מחיל המודיעין שאני אסתכן בלהיות הנחתום שמעיד על עיסתו ואומר שהוא יכול להיחשב מרשים עם זאת אני לא בטוח במידת הרלוונטיות שלו, כאמור עברו מאז אי אלו שנים . אני כיום בשלב של התלבטות באיזה מסלול GMAT לבחור (האם להשאיר את 'הדלתות פתוחות' וללכת על הקורס המלא או מפאת ציוני התואר הראשון שלי שאולי, ותקן אותי אם אני טועה, יחייבו אותי להוציא איזה ציון קצה סקלה בGMAT לוותר על העניין ולהתמקד בקורס הכמותי מתוך שאיפה להיכנס לאוניברסיטת ת"א ובזה לסגור את הסיפור) למותר לציין שהשאיפה היא להתקבל לאוניברסיטה כמה שיותר נחשבת כאשר בגדול האוריינטציה שלי היא ניהול היי טק ודברים כאלה למרות שעוד דברים יכולים בהחלט לבוא בחשבון.. עוד דבר שמעניין אותי לדעת באותו הקשר הוא האם למיטב ידיעתך יש איזשהן מלגות/תקנים מיוחדים לאנשים עם מוגבלויות במקומות דנן (שהרי אם כבר אנחנו במצב של מביאים את הכיסא מהבית לכל מקום אז לפחות ננצל את לקבלה/לאיזה כתיבת חיבור מרגש וסוחט דמעות :-) לסיכומו של עניין, תוך שימת ההומור השחור בצד, מה שבאמת קריטי לי להבין זו מידת הריאליות שהנתונים שלי מאפשרים לי לשקול את האופציה הזאת, עם כל האהבה העצמית אני לא מתיימר לחשוב שאני איזה עילוי שיכול להוציא במבחן מהסוג הזה איזה ציון קצה ואם זה המצב אני חד משמעית אעדיף לרדת מהעניין.

המון תודה מראש.

danchik20
    חבר

שלום וברכה!

אשמח לקבל חוות דעת לגב סיכויי הקבלה שלי לתוכניות המובילות בארה"ב וההתאמה למסלול ע"ב הנתונים האישיים. אני בן 32, בעל תואר שלישי (ד"ר) בהנדסת חשמל בטכניון. את לימודי התואר הראשון בהנדסת חשמל ופיזיקה (תואר כפול) סיימתי כמצטיין נשיא. כרגע אני גם רס"ן בצבא ובתפקידי הנכחי מנהל מדור פיתוח של כ-30 איש – רובם מהנדסים. בעברי פיקדתי על צוות קטן יותר של כ-15 מפתחים וכן ניהלתי פרוייקט עליו עבדו כמה מאות אשים.

אדע להשיג המלצות מאנשי אקדמיה ואנשי צבא בכירים.

ה-GMAT שלי אמור להיות גבוהה, במבחני דמה אני מקבל בסביבת ה-720.

גם הטופל אמור להיות בסדר תודות לדוקטורת שרובו התבצע באנגלית.

אני מעוניין לעשות את התואר ע"מ לקבל בסיס אקדמי לטובת האפשרות להשתלב בתפקידי מפתח טכנולגיים בחברות בינלאומיות.

אשמח לקבל חוות דעת – תודה רבה מראש.

Avidor1
    חבר

שלום גלעם ,

לפני הכל רציתי לומר שאתה מנהל כאן יופי של פורום עם תושבות מועילות

אני סטודנט להנדסת חשמל באוניברסיטת בר אילן שנה ד, ממוצע של 82. כיום אני עובד בחברת "אלתא מערכות " כמהנדס אינטגרציה

בתחום המכ"ם. זוהי שנתי ה-4 בחברה כמהנדס.

אני חניך בפרוייקט "עתידים לתעשייה ולמגזר העסקי " המעודד צעירים בעלי פוטנציאל לאקדמיה ולמגזר העסקי

שירתתי בצבא בחיל הים , 3 שנים כמפקד קורס טכנאי אלקטרו אופטיקה( 4-10 חיילים ) וכמפקד קורס מפקדים של חיל הים (20-25 חיילים )כמו כן

הובלתי פרוייקט הטמעה של מערכת מידע המשמשת כיום את חיל הים .

בפרוייקט זה הובלתי צוות של 5 אנשים . הפרוייקט הוכתר כהצלחה.

על שירותי קיבלתי את התואר " מצטיין חיל הים " ע"י מח"י וכמו כן גם מצטיין בסיס ההדרכה של חיל הים.

בתקופת זו יזמתי את פיתוח קורס הטכנאים למתכונת הנמצאת כיום בשימוש

ע"י חיל הים.

בקיץ 2004 התנדבתי במחנה קיץ בארה"ב לילדים אשר הגיעו ממשפחות קשות יום וכמו כן ילדים בעלי אוטיזם קל.

כיום אני מתנדב בפרוייקט "אופק" לצעירים אתיופים שם אני מלמד ילדים לקראת בחינות הבגרות שלהם

כיום אני מתעניין בתוכניות למנהל עסקים : קולומביה

nyu ,קורנל, קרנגי מלון, שיקגו UCLA ,ג'ורג'טאון, דיוק, דרדן

אני מתכוון להתחיל ללמוד ל gmat

כבר בחודש הקרוב בהנחה של ציון פסיכמוטרי של 700+ אני מניח שגם ציון ה- gmat

יהיה בהתאם . את בחינת ה- TOEFL כבר עשיתי

ציון :100

ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקות האם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה ?

בברכה ובתודה מראש ,

אבידור

Ross
    חבר
    מספר הפוסטים: 24

שלום גלעם!
    אני כותב re-application לMIT ורציתי לשאול האם למישהו יש מושג איך צריך להיראות COVER LETTER בתור אחד של re-applicant.
    האם לכתוב פחות או יותר אותו דבר כמו בשנה שעברה עם איזכור קל של העובדה שאתה REAPPLICANT (נגיד, פסוק אחד בו אתה מפרט מה השגת בשנה האחרונה ואיך התקדמת)
    או
    לכתוב פסוק אחד כללי על הקריירה שלך עד לפני שנה שעברה ואז כל שאר החיבור – על מה עשית בשנה האחרונה ואיך התקדמת?

תודה!
    rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

היי אבידור

כתבת שאתה מתעניין בין היתר בג'ורג'טאון אני עדיין לא יכול לספר לך הרבה על היתרונות הרבים של התוכנית מהתרשמות אישית אלא רק על תהליך הקבלה ועל המידע שאספתי במהלכו מאחר והתקבלתי וטרם התחלתי ללמוד אבל אם אתה מעונין במידע אני אשמח לקשר אותך עם רון ואיתי שלומדים שם השנה

המייל שלי הוא yahoo .com @ RASH733

רן

aringoadmin
    חבר

To: syc7

שלום לכולם

לפני הכל אני רוצה להגיד שהתרשמתי מהאתר ומהמקצועיות, וגם מהתגובות הענייניות בפורום אפשר ללמוד הרבה מאוד כאן.

יש לי מספר שאלות חשובות מאוד ואם גילעם או כל משתמש אחר שמבין בנושא יוכל לעזור לי אשמח מאוד.

קוראים לי שרון ואני בן 20 (אני יודע שזה צעיר, תכף תבינו ) . התחלתי ללמוד במסלול לתלמידים חזקים בכיתה ז' בערך, וכרגע אני בשלבי סיום של תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטאת ת"א עם ממוצע צפוי של 80.

מאז שאני זוכר את עצמי החלום שלי היה להיות מנהל וללמוד בחו"ל באחת האוניברסיטאות הגדולות, וכבר מהגיל הצעיר הזה הייתי רוצה להגדיל את סיכויי הקבלה שלי כמה שניתן, דבר שמוביל לשאול אותי כמה שאלות:

1. האם נסיון של קצין טכנולוגי בצבא נחשב נסיון טוב? האם עדיף במקום זה נסיון בתור מהנדס בחברת הייטק? האם האוניברסיטאות השונות מבדילות בין היחידות ובין התפקידים או שאפשר לייפות במעט את המציאות?

ניסיון צבאי נחשב כניסיון עבודה לכל דבר. כמו כן, במקרים בהם היית boss של אנשים, הדבר נחשב לנסיון ניהולי לכל דבר וייתן לך "נקודות" על נסיון מנהיגותי וניהולי. ניסיון בתור מהנדס בחברת הייטק לאו דווקא "נחשב יותר", אלא אם כן מדובר בחברה בינלאומית ידועה (וגם אז, הצבא עדיין נחשב ל"מותג" ידוע יחסית). במידה ואחד מקוראי האפליקיישן שלך יהיה ישראלי (בדרך כלל במיעוט המקרים) או שהמראיין שלך יהיה ישראלי (ברוב המקרים), סביר שיבינו היטב את הרקע הצבאי שלך. עפ"י נסיוננו, כדאי להיצמד לעובדות ולאמת, ובו בעת להציג את ניסיונך והישגיך באופן המרשים ביותר האפשרי.

2. בהתחשב בממוצע הלא גבוה במיוחד (80) מה הציון הריאלי שאליו אצטרך לכוון בGMAT על מנת לא לסגור לעצמי יותר מדי דלתות? האם הציון סוגר לי דלתות כבר מעכשיו (אם כן האם לשפר אותו ולאיזה ציון)

לגבי ה-GMAT: ב-5 השנים האחרונות לא נתקלתי במועמד ישראלי שהתקבל לבי"ס טופ-10 עם ציון GMAT נמוך מ- 580 (בעשיריה השניה זה קורה יותר, ובעשיריה השלישית זה כבר די נפוץ). זה קורה בכל שנה שמעטים בעולם מתקבלים לטופ-10 עם פחות, אך נדיר יחסית. עם זאת, הממוצע של המתקבלים הוא בד"כ סביב 700-710, וככל שתתרחק כלפי מטה מממוצע זה כך יהיה קשה יותר להתקבל.
    לגבי ממוצע הציונים: בכל שנה בשנים האחרונות התקבלו ישראלים עם ממוצע כמו שלך ואף נמוך יותר (בטווח ה- 75-79, ולעיתים 70-74) לטופ-10 (ובהחלט גם לטופ-20 ו-30). ראה לגבי תנאי הקבלה:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm
    ממוצע גבוה יותר יחזק את מועמדותך – סיום התואר בהצטיינות למשל יחזק אותה במידה משמעותית.

3. האם כדאי לי להתחיל בעבודות התנדבותיות כבר מעכשיו?

התנדבות אכן יכולה לסייע, בייחוד אם היא תהיה בהקשר מנהיגותי. אם תתחיל פעילות כזאת כמה שנים לפני האפלייקישן סביר שבתי הספר יראו זאת בעין יפה ולא יחשדו שהדבר "תפור" לצורכי האפליקיישן.

4. מהו שכר הלימוד באוניברסיטאות הגדולות? הבנתי שזה בסביבות ה100 אלף דולר לשנה, האם זה נכון?

שכר הלימוד ברוב התוכניות המובילות נע סביב $45,000 בשנה. מומלץ לבדוק באתר של כל תוכניות מה העלויות הצפויות הן בהיבט של שכר הלימוד והן מבחינת הוצאות מחייה.

תודה ענקית לכל עונה, שרון

בבקשה, שרון. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: דיבי9

גילעם שלום,

אני בשלב בדיקת הקרקע לכל נושא לימודי הMBA בחו"ל והייתי רוצה לקבל (במידת האפשר) אינפורמציה כמה שיותר ספציפית אלי בהתחשב בנתונים האישיים שלי לריאליות של כל המסלול הזה עבורי. אני בוגר הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת ת"א בממוצע תואר ראשון של כ-82.14. לצערי בגין תאונת דרכים בשנה השניה ללימודים שהותירה אותי על כיסא גלגלים לא הסתדר לי לצבור ניסיון תעסוקתי בתור סטודנט כפי שנהוג , בגלל שגרה שיקומית די אינטנסיבית ועוד אי אלו שיקולים, ואת דף קורות החיים שלי מעטרים אחר כבוד עובדת היותי בוגר, אי אלו משרות טכנאות מחשבים ורשתות והרקוד הצבאי מחיל המודיעין שאני אסתכן בלהיות הנחתום שמעיד על עיסתו ואומר שהוא יכול להיחשב מרשים עם זאת אני לא בטוח במידת הרלוונטיות שלו, כאמור עברו מאז אי אלו שנים . אני כיום בשלב של התלבטות באיזה מסלול GMAT לבחור (האם להשאיר את 'הדלתות פתוחות' וללכת על הקורס המלא או מפאת ציוני התואר הראשון שלי שאולי, ותקן אותי אם אני טועה, יחייבו אותי להוציא איזה ציון קצה סקלה בGMAT לוותר על העניין ולהתמקד בקורס הכמותי מתוך שאיפה להיכנס לאוניברסיטת ת"א ובזה לסגור את הסיפור) למותר לציין שהשאיפה היא להתקבל לאוניברסיטה כמה שיותר נחשבת כאשר בגדול האוריינטציה שלי היא ניהול היי טק ודברים כאלה למרות שעוד דברים יכולים בהחלט לבוא בחשבון.. עוד דבר שמעניין אותי לדעת באותו הקשר הוא האם למיטב ידיעתך יש איזשהן מלגות/תקנים מיוחדים לאנשים עם מוגבלויות במקומות דנן (שהרי אם כבר אנחנו במצב של מביאים את הכיסא מהבית לכל מקום אז לפחות ננצל את לקבלה/לאיזה כתיבת חיבור מרגש וסוחט דמעות :-) לסיכומו של עניין, תוך שימת ההומור השחור בצד, מה שבאמת קריטי לי להבין זו מידת הריאליות שהנתונים שלי מאפשרים לי לשקול את האופציה הזאת, עם כל האהבה העצמית אני לא מתיימר לחשוב שאני איזה עילוי שיכול להוציא במבחן מהסוג הזה איזה ציון קצה ואם זה המצב אני חד משמעית אעדיף לרדת מהעניין.

לגבי ממוצע הציונים, ראה תשובתי לשאלה הקודמת. מועמדים עם ממוצע כמו שלך, ואף נמוך יותר, מתקבלים לתוכניות המובילות כל שנה, כך שעל פניו הממוצע שלך מספיק. עם זאת, חשוב לזכור שהממוצע הוא רק אחד מ-7 היבטים של האפליקיישן שועדת הקבלה בוחנת. עוד על תנאי הקבלה תוכל לקרוא כאן: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 650, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בחלק מתוכניות הטופ-30. עם GMAT 710 תהיה מועמד תחרותי בכמה מתוכניות הטופ-10. עם זאת חשוב לזכור שגם אם על הנייר אינך מועמד תחרותי אלא stretch, אתה עשוי להתקבל (אם כי המקרים האלה מעטים יחסית עפ"י נסיוננו).

לגבי המוגבלות: ישנן תוכניות שמציעות מילגות לאנשים בעלי רקע יוצא דופן או קשיים יוצאי דופן, ויתכן שאחת מהמילגות האלה תהיה רלבנטית עבורך. רצוי לבדוק מול התוכניות השונות.
    בהיבט של סיכויי הקבלה – להערכתי המצב הבריאותי שציינת יסייע מעט (בממוצע) לסיכויי הקבלה (אם מסיבות של סימפטיה, אם מסיבות של רצון לגוון את הכיתה ואם משיקולים של תדמית בית הספר). כפי שציינת, אכן תוכל לספר על הנושא בחיבור, למשל בהיבט של התגברות על מכשולים/נחישות וכו'.

המון תודה מראש.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: danchik20

שלום וברכה!

אשמח לקבל חוות דעת לגב סיכויי הקבלה שלי לתוכניות המובילות בארה"ב וההתאמה למסלול ע"ב הנתונים האישיים. אני בן 32, בעל תואר שלישי (ד"ר) בהנדסת חשמל בטכניון. את לימודי התואר הראשון בהנדסת חשמל ופיזיקה (תואר כפול) סיימתי כמצטיין נשיא. כרגע אני גם רס"ן בצבא ובתפקידי הנכחי מנהל מדור פיתוח של כ-30 איש – רובם מהנדסים. בעברי פיקדתי על צוות קטן יותר של כ-15 מפתחים וכן ניהלתי פרוייקט עליו עבדו כמה מאות אשים.

אדע להשיג המלצות מאנשי אקדמיה ואנשי צבא בכירים.

ה-GMAT שלי אמור להיות גבוהה, במבחני דמה אני מקבל בסביבת ה-720.

גם הטופל אמור להיות בסדר תודות לדוקטורת שרובו התבצע באנגלית.

אני מעוניין לעשות את התואר ע"מ לקבל בסיס אקדמי לטובת האפשרות להשתלב בתפקידי מפתח טכנולגיים בחברות בינלאומיות.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 720, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-קרנגי מלון וב-ברקלי, בין תחרותי לחזק ב-MIT, ותחרותי ב-סטנפורד. כל התוכניות הנ"ל נחשבות לחזקות בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית. בנוסף תהיה להערכתי תחרותי ב-Wharton ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-Harvard.

אשמח לקבל חוות דעת – תודה רבה מראש.

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: Avidor1

אני בן 30 בעל תואר שני בכלכלה

בעברי הקמתי וניהלתי מחלקה כלכלית באחד מבתי ההשקעות הגדולים בישראל

בשנת 2008 פתחתי חברת השקעות וניהלתי צוות של 3 כלכלנים

בעקבות המשבר חברת ההשקעות נסגרה

כיום אני לא עובד בעבודה מסודרת, ומשקיע את זמנים בביצוע תהליכי הקבלה ללימודים בארה"ב

כיצד עלי להציג את העבודה שכיום אני לא עובד בצורה שלא תפגע במועמדות שלי.

ברוב המקרים, תיפגע המועמדות שלך אם לא תוכל להציג הסבר חזק מספיק לעובדה שאינך עובד עכשיו. תלוי גם כמה זמן אינך עובד (לדוגמא, אם מדובר בתקופה של כמה שבועות, קל יהיה יותר להסביר שאתה בתהליך חיפוש עבודה, סינון הצעות וכו', לעומת תקופה של 6 חודשים ללא עבודה, נניח). יהיה טוב אם תוכל לספק הסברים עובדתיים/אובייקטיבים בעניין. העובדה שאתה משקיע את זמנך בתהליך הקבלה לאו דווקא תעזור כאן, מפני שרוב המועמדים עובדים על האפליקיישן תוך כדי עבודה במשרה מלאה.

כמו כן ביולי יש כנס במועדון שרתון. איזה רושם כדאי ליצור שם ואיך עדיף להתנהג

רצוי לנצל את ההזדמנות על מנת להכיר אנשים ולפתח קשרים שעשויים לסייע לך בתהליך הקבלה. נסה לדבר עם כמה שיותר נציגים וסטודנטים לשעבר של בתי הספר שמעניינים אותך. התנהג בנינוחות והפגן סקרנות והתלהבות לגבי התוכנית. הימנע מנימה שלילית כאשר אתה דן בתוכניות השונות, והשתדל ששאלותייך יהיו ספציפיות ומשמעותיות ככל האפשר (לדוגמא, שאלה לגבי נושא שניתן למצוא לגביו תשובה בקלות באתר התוכנית תיצור את הרושם שלא התעמקת בה הרבה).

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

שלום גלעם ,

לפני הכל רציתי לומר שאתה מנהל כאן יופי של פורום עם תושבות מועילות. תודה!

אני סטודנט להנדסת חשמל באוניברסיטת בר אילן שנה ד, ממוצע של 82. כיום אני עובד בחברת "אלתא מערכות " כמהנדס אינטגרציה

בתחום המכ"ם. זוהי שנתי ה-4 בחברה כמהנדס.

אני חניך בפרוייקט "עתידים לתעשייה ולמגזר העסקי " המעודד צעירים בעלי פוטנציאל לאקדמיה ולמגזר העסקי

שירתתי בצבא בחיל הים , 3 שנים כמפקד קורס טכנאי אלקטרו אופטיקה( 4-10 חיילים ) וכמפקד קורס מפקדים של חיל הים (20-25 חיילים )כמו כן

הובלתי פרוייקט הטמעה של מערכת מידע המשמשת כיום את חיל הים .

בפרוייקט זה הובלתי צוות של 5 אנשים . הפרוייקט הוכתר כהצלחה.

על שירותי קיבלתי את התואר " מצטיין חיל הים " ע"י מח"י וכמו כן גם מצטיין בסיס ההדרכה של חיל הים.

בתקופת זו יזמתי את פיתוח קורס הטכנאים למתכונת הנמצאת כיום בשימוש

ע"י חיל הים.

בקיץ 2004 התנדבתי במחנה קיץ בארה"ב לילדים אשר הגיעו ממשפחות קשות יום וכמו כן ילדים בעלי אוטיזם קל.

כיום אני מתנדב בפרוייקט "אופק" לצעירים אתיופים שם אני מלמד ילדים לקראת בחינות הבגרות שלהם

כיום אני מתעניין בתוכניות למנהל עסקים : קולומביה

nyu ,קורנל, קרנגי מלון, שיקגו UCLA ,ג'ורג'טאון, דיוק, דרדן

אני מתכוון להתחיל ללמוד ל gmat

כבר בחודש הקרוב בהנחה של ציון פסיכמוטרי של 700+ אני מניח שגם ציון ה- gmat

יהיה בהתאם . את בחינת ה- TOEFL כבר עשיתי

ציון :100

ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקות האם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה ?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-Georgetown וב-קרנגי מלון, תחרותי עד חזק ב-קורנל, UCLA, דרדן, NYU ו-דיוק (קרוב יותר לתחרותי ב-NYU וב-דיוק), ובין תחרותי לסטרצ' ב-קולומביה וב-שיקגו (קרוב יותר לסטרצ' ב-שיקגו).
    והסתייגות אחת לסיום: שים לב שציון ה-TOEFL שלך עלול להיות נמוך מהמינימום הנדרש בחלק מהתוכניות המובילות. תוכל לראות כאן סדרי גודל של מינימום TOEFL הנדרש בכל תוכנית (לחץ על שם התוכנית):

http://www.aringo.co.il/programs

בברכה ובתודה מראש ,

אבידור

מקווה שעזרתי, אבידור. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

גלעם שלום,

אני סטודנט למשפטים לתואר ראשון באונ' ת"א. עומדת בפני האפשרות להצטרף למסלול מואץ לתואר שני במשפטים. מדובר בתוספת של סמסטר אחד בלבד לתואר הראשון, בסופו אקבל גם תואר שני, ולכן באפשרות שיכולה להיות כדאית עבורי.

רציתי לדעת כיצד הדבר ישפיע על סיכויי הקבלה שלי ל-MBA ב-Top 10 והאם העובדה שיש לי תואר שני נוסף תפגע בסיכויי הקבלה?
    סביר שהתואר השני יחזק את המועמדות שלך (הבעייתיות קיימת במספר תוכניות במקרים שבהם למועמד כבר יש תואר שני במנהל עסקים – זה אינו המקרה שלך).

האם לעובדה כי התואר המדובר הושג במסלול מואץ מיוחד תהיה לדעתך השפעה חיובית מאזנת?
    סביר כי לעובדה זו תהיה השפעה חיובית, נמוכה להערכתי, על מועמדותך.

בתודה מראש!

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: Ross

שלום גלעם!
    אני כותב re-application לMIT ורציתי לשאול האם למישהו יש מושג איך צריך להיראות COVER LETTER בתור אחד של re-applicant
    .
    האם לכתוב פחות או יותר אותו דבר כמו בשנה שעברה עם איזכור קל של העובדה שאתה
    REAPPLICANT (נגיד, פסוק אחד בו אתה מפרט מה השגת בשנה האחרונה ואיך התקדמת)
    או
    לכתוב פסוק אחד כללי על הקריירה שלך עד לפני שנה שעברה ואז כל שאר החיבור – על מה עשית בשנה האחרונה ואיך התקדמת?

זו שאלה קשה, שאלה של "אומנות השכנוע". רבים ימליצו לך על האופציה השניה. להערכתי הגישה הנכונה היא איפשהו באמצע בין שתי האופציות שהצגת. תמיד טוב לענות על השאלה, ואם אתה מתבקש לכתוב על הישגיך לאורך הקריירה יהיה קצת מוזר אם תתייחס בעיקר לשנה האחרונה. עם זאת, כדאי לייחד חלק משמעותי מהמכתב (2-3 פסקאות נראה לי כמו המינון הנכון) להתפתחויות/הישגים בשנה האחרונה. התשובה הזו נכונה למקרה ה-"ממוצע". הנסיבות הספציפיות ישפיעו עליה. למשל, אם חלו התפתחויות רבות בקריירה/לימודים שלך בשנה האחרונה, כדאי יהיה להגדיל את המינון של השנה האחרונה.

תודה!

בבקשה. מקווה שעזרתי!

צוות ארינגו
    (גילעם)

מנקסטר
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום גלעם!

יש לי שאלה טכנית: אם למדתי אך ורק במוסדות ישראליים אך אני בעל אזרחות ארה"ב- האם אני חייב ב- TOEFL?

הגיעה לאזניי שמועה זדונית שבעלי אזרחות פטורים מהמבחן. זה נכון?

l;gfsr
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: אסטרו

היי גלעם,

שתי שאלות:

1. אני מתכנן להגיש מועמדות למספר בתי ספר בסיבוב הראשון. חלק מהתוכניות דורשות המלצה מהמעסיק הנוכחי. אני התחלתי עבודה חדשה השבוע ואני לא חושב שלבוס הנוכחי שלי יש מספיק "בשר" לכתוב לי המלצה (כרגע ההמלצות שלי הם מהבוס הקודם שלי וממפקד בצבא).

השאלה היא איך לעשות את זה: לכתוב את זה בחיבור האופציונלי או שכדאי לפנות ישירות לאדמישן ולשאול אותם?

2. יש לך נתונים לגבי מספר ההגשות השנה (בעקבות המשבר)? יש הטוענים שכמות הפניות עלתה ב-15%-20%. בעוד אחרים אומרים שהיא דווקא ירדה (בעיקר אצל ישראלים ובינלואמיים)… אשמח לשמוע מספרים ותחשות בטופ 15 האמריקאים,

תודה שוב על העזרה,

שי

INMBA
    חבר

לצוות ארינגו,

כשהחלטתי שאני הולך להגשים את החלום שלי ולעבור לארה"ב, לא היה לי כל ספק שאני צריך עזרה ויותר מכך – ידעתי שארינגו זה הכתובת הנכונה.

ואכן, לאחר חודשי עבודה מפרכים אך מהנים אין לי שום ספק שעשיתי את הבחירה הנכונה. בזכות העזרה, ההכוונה והעריכה המקצועית הצלחתי להתקבל לא לאוניברסיטה אחת, אלא לשלוש– Wharton, Berkeley ו-Kellogg ועוד לקבל מלגה משמעותית ב-Berkeley. אין לי ספק שאם לא הייתי נעזר בארינגו התוצאה הייתה שונה לחלוטין ואני רוצה להודות לצוות ארינגו, שבלעדיו לא הייתה מצליח להגיע כל כך רחוק.

איתמר נוביק

bigchance
    חבר

אהלן גילעם וצוות ארינגו

כל הכבוד על עבודת הקודש :-)

הייתי מעוניין לחוות דעת לגבי סיכויי הקבלה שלי :

תחילה נתונים יבשים : סיימתי עם GMAT של 730 , וממוצע תואר של 89 בתואר ברוקחות (בערך 30% עליונים).

אני בן 28 , בצבא שירתתי בחיל קשר בתחום המחשוב ובשלבים מסוימים פיקדתי על צוות של 7 אנשים למשך בסביבות חצי שנה. במהלך התואר עבדתי במעבדה של ראש המחלקה שלי בתור עוזר מחקר , למשך שנתיים. אחרי עבודה של חצי שנה כרוקח, התחלתי לעבוד בחברת תרופות קטנה יחסית , בה אני עובד כבר שנתיים , לא בתפקיד ניהולי.

אני מעוניין להמשיך להתמחות בתחום הפארמה (וספציפית בנישה של חברת התרופופת בה אני עובד) מהצד הניהולי-שיווקי ואני חושב ש-MBA יעזור לי בהקניית הכלים המתאימים להיכנס לתפקיד ניהולי טוב. לפי סקר שוק קצר שעשיתי, אני מעריך שהתוכניות שמתאימות לי הם הרוואד, וורטון, דיוק , קלוג ו-רוס. אשמח לדעת אם אתה מכיר אלטרנטיבות נוספות. אני מעוניין בנישת ה-marketing וה-strategy.

אשמח לשמוע חוות דעת לגבי הסיכויים שלי בבתי הספר האלה.

בנוסף – עד כמה משמעותי להגיש בסיבוב ראשון לעומת שני בבתי הספר שרשמתי מעלה? איזה יתרון יש בלהספיק להגיש עוד בסיבוב ראשון?

וגם – מספר אנשים אמרו לי שלא כדאי ממליצים מהאקדמיה, מה דעתך על זה בהתאם לנתונים שנתתי מעלה(האם המלצה מראש בית ספר עבורו עבדתי יכולה להיחשב כהמלצה תקפה?)

המון תודה מראש!

Idan28
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: bigchance

הי גילעם,

בהמשך להתכתבויות קודמות שלנו באתר (ושוב תודה רבה על כל התשובות) ובהתבסס על הנתונים שלי המופיעים בהמשך, אשמח אם תוכל להעריך באילו תוכניות לימוד בארה"ב ובאירופה יש לי סיכוי טוב לקבל מלגת לימודים מלאה (אם בכלל) ובאילו תוכניות להערכתך יש לי סיכוי טוב לקבל מלגה חלקית?

כמובן שהעדיפות הינה להתקבל לתוכניות המדורגות כמה שיותר גבוה, אשמח לשמוע על כל תוכנית שאתה מעריך כטובה.

אני עו"ד. עברתי את בחינות הלשכה בנובמבר אשתקד לאחר התמחות של שנה במשרד מהגדולים והמובילים בארץ. התמחיתי במחלקת מיזוגים ורכישות. אני מניח שאוכל לקבל המלצה טובה מאוד מהשותף אצלו התמחיתי – אך לא מדובר בתפקיד ניהולי.

בחצי שנה האחרונה אני מתמחה בראיית חשבון במסגרת עבודתי כעו"ד במחלקת המיסים של אחד ממשרדי הרו"ח המובילים בארץ (שלוחה של פירמת ראית חשבון מובילה בעולם). בעוד כשנה וחצי אסיים את ההתמחות (כבר עברתי את בחינות המועצה) ואהיה גם רו"ח מוסמך. גם כאן תפקידי אינו כרוך, לפחות כרגע, בניהול אנשים, אך הוא כרוך באחריות רבה וליווי שוטף של לקוחות גדולים. סביר שאוכל לקבל המלצה מעולה מהמנהל הישיר שלי, שהינו סניור מנג'ר במשרד.

במהלך הצבא שירתתי ביחידת מודיעין של חיל האוויר ואף שירתתי עשרה חודשים בקבע – לא כקצין. התפקיד כלל ניהול משמרות של כשמונה עד חמישה עשר אנשים. בשנתיים האחרונות לשירות ביצעתי בנוסף תפקידים נלווים נוספים בעלי אחריות ניהולית רבה עם דגש על הדרכה ואדמיניסטרציה. אני מניח שאוכל לקבל המלצה מעולה מהמפקד הישיר שלי שהיה בזמנו בדרגת רב סרן.

למדתי באוניברסיטת תל אביב. סיימתי את התארים במשפטים (ממוצע 87 – סיום בהצטיינות – אחוזון 18.4) ובחשבונאות (ממוצע 85) בשנת 2007. במהלך השנה השניה בתואר השתתפתי בקליניקה משפטית של "יזמות עסקית וצדק כלכלי" המעודדת ומסייעת לצאת ממעגל האבטלה על ידי הקמת עסקים פרטיים. חשוב לי לציין כי במהלך כל תקופת הלימודים עבדתי, לעיתים ביותר מעבודה אחת, כדי לכלכל את עצמי ולשלם על לימודי (עבודות סטודנטיאליות שאינן רלוונטיות לניסיון התעסוקתי או למועמדות).

מעבר לקליניקה המשפטית ולחברות במועצת תלמידים בשנות התיכון (במהלכה הייתי פעיל מאוד) לא עסקתי בפעילות חברתית ו/או התנדבותית משמעותית אחרת.

במבחן ה- GMAT קיבלתי ציון 720 (Q49, V40) (בפעם הראשונה קיבלתי 700). ציון החיבורים בשני המבחנים – 5.

תודה רבה מראש על תשובתך,

עידן.

aringoadmin
    חבר

To: מנקסטר

שלום גלעם!

יש לי שאלה טכנית: אם למדתי אך ורק במוסדות ישראליים אך אני בעל אזרחות ארה"ב- האם אני חייב ב- TOEFL?

הגיעה לאזניי שמועה זדונית שבעלי אזרחות פטורים מהמבחן. זה נכון?
    האזרחות האמריקאית כשלעצמה בדרך כלל לא תספיק כדי לקבל פטור. עם זאת, אני מכיר מקרים שבהם מועמדים התכתבו עם התוכניות השונות והציגו מידע נוסף (למשל, הם חייו מספר שנים בארה"ב בילדותם), ובמספר מקרים בתי הספר אכן אישרו פטור כזה.

תוכל למצוא כאן (תלחץ על השם התוכנית הרלוונטית) פרטים על תנאי הפטור מ-TOEFL בכל תוכנית: http://www.aringo.co.il/programs

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: l;gfsr

היי גלעם,

שתי שאלות:

1. אני מתכנן להגיש מועמדות למספר בתי ספר בסיבוב הראשון. חלק מהתוכניות דורשות המלצה מהמעסיק הנוכחי. אני התחלתי עבודה חדשה השבוע ואני לא חושב שלבוס הנוכחי שלי יש מספיק "בשר" לכתוב לי המלצה (כרגע ההמלצות שלי הם מהבוס הקודם שלי וממפקד בצבא).

השאלה היא איך לעשות את זה: לכתוב את זה בחיבור האופציונלי או שכדאי לפנות ישירות לאדמישן ולשאול אותם?

ברוב התוכניות הדרך האפקטיבית לעשות זאת היא אכן להתייחס לעניין בחיבור האופציונלי או ב-note, וברוב המקרים ההסבר הזה יהיה מספק. על מנת לחזק את העניין, אתה יכול לעשות בנוסף לכך גם אחד משני דברים:
    – לציין גם משהו כמו: "אם תרצו שאספק גם מכתב מהמעסיק הנוכחי, אעשה זאת בשמחה"
    – או לחילופין לספק מכתב גם מהבוס הנוכחי בתור המלצת extra (המלצה מעבר למכסה שהתקבלה). לא תמיד יהיה נכון לספק המלצת extra – בעניין הזה צריך לשים לב להנחיות ביה"ס לגבי המלצות extra (אם יש הנחיות כאלה).

2. יש לך נתונים לגבי מספר ההגשות השנה (בעקבות המשבר)? יש הטוענים שכמות הפניות עלתה ב-15%-20%. בעוד אחרים אומרים שהיא דווקא ירדה (בעיקר אצל ישראלים ובינלואמיים)… אשמח לשמוע מספרים ותחשות בטופ 15 האמריקאים,

עדיין אין לנו את המספרים הסופים. אנחנו סוגרים את הסקר השנתי (לגבי תוצאות השנה החולפת) באוגוסט בדרך כלל. עם זאת, ההתרשמות שלי כרגע היא שכמות המתעניינים הישראלים בנושא דומה לעבר (אולי אף עלתה מעט), וכמות הישראלים הפונים בפועל לארה"ב/אירופה ירדה מעט.
    כמות האמריקאים הפונים לתוכניות האמריקאיות המובילות עלתה באופן משמעותי.

תודה שוב על העזרה,

שי

בבקשה, שי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: bigchance

אהלן גילעם וצוות ארינגו

כל הכבוד על עבודת הקודש :-)

הייתי מעוניין לחוות דעת לגבי סיכויי הקבלה שלי :

תחילה נתונים יבשים : סיימתי עם GMAT של 730 , וממוצע תואר של 89 בתואר ברוקחות (בערך 30% עליונים).

אני בן 28 , בצבא שירתתי בחיל קשר בתחום המחשוב ובשלבים מסוימים פיקדתי על צוות של 7 אנשים למשך בסביבות חצי שנה. במהלך התואר עבדתי במעבדה של ראש המחלקה שלי בתור עוזר מחקר , למשך שנתיים. אחרי עבודה של חצי שנה כרוקח, התחלתי לעבוד בחברת תרופות קטנה יחסית , בה אני עובד כבר שנתיים , לא בתפקיד ניהולי.

אני מעוניין להמשיך להתמחות בתחום הפארמה (וספציפית בנישה של חברת התרופופת בה אני עובד) מהצד הניהולי-שיווקי ואני חושב ש-MBA יעזור לי בהקניית הכלים המתאימים להיכנס לתפקיד ניהולי טוב. לפי סקר שוק קצר שעשיתי, אני מעריך שהתוכניות שמתאימות לי הם הרוואד, וורטון, דיוק , קלוג ו-רוס. אשמח לדעת אם אתה מכיר אלטרנטיבות נוספות. אני מעוניין בנישת ה-marketing וה-strategy.

אשמח לשמוע חוות דעת לגבי הסיכויים שלי בבתי הספר האלה

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק ב-דיוק וב-מישיגן (קרוב יותר לתחרותי במישיגן), בין תחרותי לסטרצ' ב-קלוג וב-וורטון (קרוב יותר לסטרצ' בוורטון), וסטרצ' ב-הרוורד. תוכניות נוספות שאולי כדאי לך לבחון הן UNC (הנחשבת לחזקה יחסית בתחום הפארמה) בה תהיה מועמד חזק עם פוטציאל למילגה משמעותית, Berkeley (הנחשבת לחזקה למדי בהקשר של ביוטק, הנושק אולי לתחום ההתעיינות שלך) בה תהיה מועמד תחרותי ו-MIT (הנחשבת לחזקה למדי בהקשר של ביוטק) בה תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתי.

בנוסף – עד כמה משמעותי להגיש בסיבוב ראשון לעומת שני בבתי הספר שרשמתי מעלה? איזה יתרון יש בלהספיק להגיש עוד בסיבוב ראשון?

על פי נסיון העבר, הגשה בסבב הראשון עדיפה בד"כ. ישנן שנים בהם המצב מתהפך, וישנן תוכניות בהן המצב מתהפך. למשל, מבחינת אחוזי הקבלה הרושם שלי הוא שבקלוג לפעמים היה יתרון לסבב השני, וכך גם ב-MIT ובוורטון. בשורה התחתונה, הרושם שלי הוא שבממוצע ההשפעה החיובית של פניה בסבב הראשון היא קטנה עד בינונית. מידת ההשפעה תלויה באיכות וכמות המועמדים הפונים בכל סבב ובמדיניות של ועדת הקבלה הספציפית באותה תוכנית באותה שנה. ההשפעה נעה לאורך השנים ב-"גלים" – ככל שיותר ישראלים פונים בסבב הראשון, כך היתרון של הסבב הראשון קטן (או של השני גדל), ואז יש פחות פונים בראשון, וחוזר חלילה.

וגם – מספר אנשים אמרו לי שלא כדאי ממליצים מהאקדמיה, מה דעתך על זה בהתאם לנתונים שנתתי מעלה (האם המלצה מראש בית ספר עבורו עבדתי יכולה להיחשב כהמלצה תקפה?)

חשוב לקרוא את ההוראות הספציפיות של כל תוכנית בהקשר הזה. בהיעדר הוראות ספציפיות בנושא, אפשר לפעול לפי הכלל הבא:
    בהנתן שני ממליצים אשר זהים בכל שאר הפרמטרים (כגון: בכירות, משך ההיכרות, רמת ההתלהבות וכו'), המלצות מאנשים שפיקחו על עבודתך בד"כ משמעותית חזקות יותר מהמלצות של אנשים שלא פיקחו על עבודתך (כגון מרצים אשר הקשר שלך איתם היה קשר של הוראה בלבד). כמובן שאם מדובר במרצה/ראש בית ספר שפיקח על עבודתך – שעבדת כעוזר הוראה שלו למשל – אזי מדובר בהמלצה מהסוג הראשון (אם כי ייתכן שיש לך אלטרנטיבות חזקות יותר לממליצים מהעבודה, כיוון שאחד החסרונות של המלצה כזו הוא שמדובר על עבודה במשרה חלקית).

המון תודה מראש!

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: INMBA

הרבה תודה על הפירגון איתמר. מאוד מאוד שמח בשבילך. מאחל לך המון הצלחה בבחירת התוכנית ובכל מה שיבוא אחרי,

גילעם

לצוות ארינגו,

כשהחלטתי שאני הולך להגשים את החלום שלי ולעבור לארה"ב, לא היה לי כל ספק שאני צריך עזרה ויותר מכך – ידעתי שארינגו זה הכתובת הנכונה.

ואכן, לאחר חודשי עבודה מפרכים אך מהנים אין לי שום ספק שעשיתי את הבחירה הנכונה. בזכות העזרה, ההכוונה והעריכה המקצועית הצלחתי להתקבל לא לאוניברסיטה אחת, אלא לשלוש– Wharton, Berkeley ו-Kellogg ועוד לקבל מלגה משמעותית ב-Berkeley. אין לי ספק שאם לא הייתי נעזר בארינגו התוצאה הייתה שונה לחלוטין ואני רוצה להודות לצוות ארינגו, שבלעדיו לא הייתה מצליח להגיע כל כך רחוק.

איתמר נוביק

aringo
    חבר

To: Idan28

הי גילעם,

בהמשך להתכתבויות קודמות שלנו באתר (ושוב תודה רבה על כל התשובות) ובהתבסס על הנתונים שלי המופיעים בהמשך, אשמח אם תוכל להעריך באילו תוכניות לימוד בארה"ב ובאירופה יש לי סיכוי טוב לקבל מלגת לימודים מלאה (אם בכלל) ובאילו תוכניות להערכתך יש לי סיכוי טוב לקבל מלגה חלקית?

כמובן שהעדיפות הינה להתקבל לתוכניות המדורגות כמה שיותר גבוה, אשמח לשמוע על כל תוכנית שאתה מעריך כטובה.

במבחן ה- GMAT קיבלתי ציון 720 (Q49, V40) (בפעם הראשונה קיבלתי 700). ציון החיבורים בשני המבחנים – 5.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, אני מעריך שבתוכניות אמריקאיות כגון דרדן, קורנל, קרנגי מלון, UNC ו- UCLA תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית. באירופה תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון אוקספורד, IESE, ESADE, HEC – Paris, ו- Instituto de Empresa.

תודה רבה מראש על תשובתך,

עידן.

מקווה שעזרתי, עידן. בהצלחה!

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

סתם הערה – אם האנגלית שלך טובה, אין מה להתרגש מהטופל. הבחינה ברמה די בסיסית ולא צריך להשקיע יותר מכה שעות לימוד במידה ואתה בעל אנגלית ברמה גבוהה.

גם אני חשבתי לנסות לבקש פטור אבל כשראיתי מה נדרש מאלו שביקשו, הגעתי למסקנה שיותר פשוט לגשת לבחינה ולגמור עם זה.

מוצגות 50 תגובות – 801 עד 850 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.