Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 851 עד 900 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

To: Idan28

היי עידן,

תשלח לי בבקשה מייל ל- dvasht at yahoo dot com, אני רוצה לדבר איתך.

תומר

guysiche
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: Niko

שלום רב גלעם,

אני מסיים כרגע את שנתי הראשונה בלימודי כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת תל אביב,

יש לי רצון עז ללמוד את התואר השני במנהל עסקים בהרווארד במיוחד או באוניברסיטאות שהן ברמה שלה לכן כבר עכשיו אני מתעניין בהליך הקבלה.

אני בן 26 והייתי קצין בצבא (שירתתי 5 שנים ופיקדתי בסוף על כ20 חיילים וקצינים)

לדעתי אוכל לסיים את התואר בממוצע של מעל 90 אך זה כל עוד אני לא אעבוד בתקופה,

השאלה שלי היא האם חשוב להתחיל לעבוד ולהתקדם בעבודה ולקבל המלצות , דבר אשר אני מניח יפגע לי בממוצע

או כדאי להשתדל להשקיע בלימודים , לנסות לסיים בהצטיינות ולהביא המלצות מהבוסים בפירמת רואי החשבון בה אתמחה (מה שאני מניח שלא יהיה קשור לתפקיד ניהולי למרות השנתיים של ההתמחות)

כמו כן האם ישנם טיפים נוספים שאפשר לדעתך לתת , שכבר מעכשיו אני אעבוד עליהם כדי שבבוא הזמן אהיה מועמד חזק לתוכניות הנ"ל?

בתודה רבה רבה מראש.

avina
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: aringo, aringo a

שלום גילעם

אשמח אם תוכל להעריך את סיכוי הקבלה שלי.

אני בן 30, לא עשיתי GMAT (עדיין), יש לי תואר שני בכלכלה, תואר ראשון בציון של 85. את הנסיון המקצועי שלי התחלתי כיועץ משכנתאות כעבודת סטודנט, מאוחר יותר עברתי מהתחום של הלוואות לתחום של השקעות. נכנסתי לחברת השקעות בתפקיד זוטר מאד במשך 3 השנים בהם עבדתי בחברה התקדמתי במעלה התפקידיםבקצב מהיר מאד ונהייתי הכלכלן הראשי של החברה הקמתי וניהלתי את המחלקה הכלכלית (BUY SIDE) של החברה. משם נכנסתי לעסקה עם משקיעים חיצוניים והקמתי חברת השקעות המונע חמישה כלכלנים וניהלה תיקי השקעות וקרנות נאמנות – בעקבות המשבר החברה נסגרה. היום אני מייעץ וסוחר באופו עצמאי ומחפש להעשיר את עצמי (השנה אני לוקח קורסים בחשבונאות על מנת להעשיר את הידע שלי בתחום)

אני מחפש תוכנית שמצד אחד תעזור לי להתמקצע בתחום הפיננסי ומצד שני תפתח אותי לתחומים נוספים שהעיקריים בינהם הם יזמות וטכנולוגיה. כמו כן מאד חשוב לי חינוך למנהיגות ואווירת לימודים הבנויה על עבודת צוות.

אני מעוניין לדעת את סיכויי להתקבל ל – סטנפורד. ברקלי, UCLA ו Wharton.

במידה ונראה לך שישנם עוד בתי ספר רלוונטים אשמח לדעת עבורם גם כן.

תודה

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

To: INMBA

ברכות לרגל קבלתך

קבלת המילגה

ועל הודעתך הראשונה בפורום

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: guysiche

שלום רב גלעם,

אני מסיים כרגע את שנתי הראשונה בלימודי כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת תל אביב,

יש לי רצון עז ללמוד את התואר השני במנהל עסקים בהרווארד במיוחד או באוניברסיטאות שהן ברמה שלה לכן כבר עכשיו אני מתעניין בהליך הקבלה.

אני בן 26 והייתי קצין בצבא (שירתתי 5 שנים ופיקדתי בסוף על כ20 חיילים וקצינים)

לדעתי אוכל לסיים את התואר בממוצע של מעל 90 אך זה כל עוד אני לא אעבוד בתקופה,

השאלה שלי היא האם חשוב להתחיל לעבוד ולהתקדם בעבודה ולקבל המלצות , דבר אשר אני מניח יפגע לי בממוצע

או כדאי להשתדל להשקיע בלימודים, לנסות לסיים בהצטיינות ולהביא המלצות מהבוסים בפירמת רואי החשבון בה אתמחה (מה שאני מניח שלא יהיה קשור לתפקיד ניהולי למרות השנתיים של ההתמחות)

כבמקרים רבים של שאלות tradeoff, הפרטים הספציפיים של כל אלטרנטיבה הם שיקבעו את ההחלטה הנכונה. למשל, אם הפגיעה בממוצע תעביר אותך מהצטיינות לאי-הצטיינות, צריך שהעבודה תהיה כזו שתתרום למועמדותך במידה גבוהה (למשל – דוגמה קיצונית: עבודה של יועץ במקינזי) על מנת שיהיה כדאי לך, בהיבט של סיכויי הקבלה, לעבוד בעבודה הזו.

לעומת זאת, אם העבודה תביא לירידת ממוצע מ-84 ל-82, אזי גם עבודה אשר תתרום באופן בינוני למועמדותך תהיה כדאית.

מידת התרומה של עבודה מסויימת למועמדות נקבעת בין השאר עפ"י הפרמטרים של מותג החברה, טייטל, קידומים, ניהול, הישגים, תקציב, חיבור לתוכנית הקריירה וגישה לממליצים.

כפי שאתה רואה מדובר כאן בהחלטה עם מספר נעלמים – ככל שתוכל להעריך בצורה מדויקת יותר את היתרונות והחסרונות של כל אופציה, על פי הפרמטרים הנ"ל, כך תוכל לבחור בצורה נכונה ומושכלת יותר.

כמו כן האם ישנם טיפים נוספים שאפשר לדעתך לתת , שכבר מעכשיו אני אעבוד עליהם כדי שבבוא הזמן אהיה מועמד חזק לתוכניות הנ"ל?

יהיה טוב אם "תשים את הכוונת" על 2-3 ממליצים פוטנציאליים (אם יש מישהו בכיר מאוד/מפורסם שאתה יכול לעשות עבורו עבודה כלשהי זה מצויין) ותבנה איתם יחסים מעולים, תשקול פעילות ציבורית/חברתית/התנדבותית/פוליטית (אם היא בהקשר המנהיגותי/הבחרותי/יזמי זה טוב במיוחד), תבנה היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, תעקוב אחרי פורומים כגון זה, תחשוב אם יש לך כרגע (או בהמשך) הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), תגבש את מטרותיך לעתיד (תוכנית הקריירה), תצבור כמה הצטיינויות שאפשר בלימודים/עבודה/פעילות אחרת, תלמד על בתי הספר, תבקר בקמפוסים אם יוצא לך, ותבחר 2-3 בתי ספר שעליהם תשים את הפוקוס.

ראה גם בעניין זה: : http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

בתודה רבה רבה מראש.

בבקשה. בהצלחה!

גילעם לוי
    aringo.co.il

aringoadmin
    חבר

To: avina

שלום גילעם

אשמח אם תוכל להעריך את סיכוי הקבלה שלי.

אני בן 30, לא עשיתי GMAT (עדיין), יש לי תואר שני בכלכלה, תואר ראשון בציון של 85. את הנסיון המקצועי שלי התחלתי כיועץ משכנתאות כעבודת סטודנט, מאוחר יותר עברתי מהתחום של הלוואות לתחום של השקעות. נכנסתי לחברת השקעות בתפקיד זוטר מאד במשך 3 השנים בהם עבדתי בחברה התקדמתי במעלה התפקידיםבקצב מהיר מאד ונהייתי הכלכלן הראשי של החברה הקמתי וניהלתי את המחלקה הכלכלית (BUY SIDE) של החברה. משם נכנסתי לעסקה עם משקיעים חיצוניים והקמתי חברת השקעות המונע חמישה כלכלנים וניהלה תיקי השקעות וקרנות נאמנות – בעקבות המשבר החברה נסגרה. היום אני מייעץ וסוחר באופו עצמאי ומחפש להעשיר את עצמי (השנה אני לוקח קורסים בחשבונאות על מנת להעשיר את הידע שלי בתחום)

אני מחפש תוכנית שמצד אחד תעזור לי להתמקצע בתחום הפיננסי ומצד שני תפתח אותי לתחומים נוספים שהעיקריים בינהם הם יזמות וטכנולוגיה. כמו כן מאד חשוב לי חינוך למנהיגות ואווירת לימודים הבנויה על עבודת צוות.

אני מעוניין לדעת את סיכויי להתקבל ל – סטנפורד. ברקלי, UCLA ו Wharton.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי תהיה מועמד בין חזק לתחרותי ב-UCLA, תחרותי ב-ברקלי, בין תחרותי לסטרצ' ב-וורטון ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-סטנפורד.

במידה ונראה לך שישנם עוד בתי ספר רלוונטים אשמח לדעת עבורם גם כן.

בהיבט של יזמות וטכנולוגיה, אולי כדאי לך (במידה שתרצה לבצע "פניה חדה" מהנושא הפיננסי) לבחון גם את קרנגי מלון (נחשבת לחזקה מאוד בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית) ואת בבסון (נחשבת לחזקה מאוד בתחום היזמות). להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בשתיהן. אפשרות נוספת היא MIT (נחשבת לחזקה בתחומי הטכנולוגיה והיזמות) – להערכתי תהיה מועמד תחרותי בתוכנית זו.

תודה

בבקשה. מקווה שעזרתי.

גילעם לוי
    aringo.co.il

Karnusha
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: All

שלום גלעם

אני בת 25, סיימתי תואר ראשון בתקשורת וכלכלה באוניברסיטת תל אביב בממוצע 91,

GMAT 710

במהלך התואר עבדתי בשני סטארט-אפים (QA ו-professional services) וכן השתתפתי בפרויקט מעורבות חברתית בחסות סיטי שנקרא "כלכלה אחרת"

אני עובדת היום בחברת יעוץ אסטרטגי (TASC), אני שם כבר שנה וחצי. אני מדווחת ישירות לשותף שהוא המנכ"ל וכן עובדת עם שותף נוסף, כך שאוכל לקבל מהם המלצות טובות, ייתכן כי גם מלקוחות.

הכיוון שמעניין אותי הוא ניהול כללי/אסטרטגיה/שיווק לא לגמרי סגורה.

מה סיכויי בהאורורד, סטנפורד MIT וברקלי? לאילו עוד אוניברסיטאות היית ממליץ לי לנסות, כאשר המגבלה שלי הוא שיהיו בערים עם אפשרויות תעסוקה (חבר היטקיסט…) ושלא יהיו ממוקדות מדי בפיננסים כי זה פחות מעניין אותי?

תודה רבה!

קרן.

avizik
    חבר

To: aringo a, aringo

שלום גלעם,
    שמי אבי, אני בן 31, נשוי + 1 בקרוב מאוד.
    סיימתי תואר מהנדס מע' תקשורת מאוני' בן-גוריון בממוצע 82.6 בשנת 2006.
    לצבא התנדבתי על אף שקיבלתי פטור על היותי חולה סכרת – דוגמא טובה לאופי והשגת מטרות.
    שרתתי בחיל האויר בטייסת 69 בתור מש"ק תחקור טיסה.
    לפני הלימודים עבדתי בסניף של רשת קמעונאית גדולה בתור מנהל משמרת והייתי אחראי על צוות רחב.
    במהלך התואר השתתפתי כשנתיים בפרוייקט פר"ח.
    יש לי נסיון תעסוקתי של 2.5 שנים בתור מהנדס professional services Tier 3.
    בתור חולה סכרת אני פעיל במסגרת האגודה לסכרת והתנדבתי די הרבה להדריך קבוצות ילדים.
    באופן לא רשמי אני מייעץ לילדים ומשפחות עם ילד סכרתי.
    מעבר לכך אני מדריך כדורסל מוסמך וכרגע מאמן קבוצת נערים – בעיניי תפקיד מנהיגותי חזק.
    בהתחשב בעובדה שציוני התואר לא משהו אך ייתכן GMAT 650-720, באיזו תכנית אני יכול
    להיחשב כמועמד חזק, תחרותי וכו'. אנא התייחס לתכניות של וורטון, סטנפורד,שיקאגו בות', קלוג,
    דיוק, MIT באופן ספציפי וכל תכנית אחרת שנראה לך תתאים באופן כללי.
    בתודה מראש,
    אבי.

Fogel
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

שלום גלעם,

תודה מראש על האפשרות להתייעץ ולקבל את הערכתך הראשונית לגבי סיכויי הקבלה לתכניות הMBA. בשעות המעטות של שוטטות ברחבי הפורום גיליתי אינפורמציה רבת ערך, אז ח"ח גם לכל הכותבים והמגיבים.

אני בוגר תואר ראשון בכלכלה מורחב עם חטיבה בניהול, מטעם אונ' ת"א, בציון 85. את התואר התחלתי באונ' הפתוחה בזמן השירות הצבאי, בה גם זכיתי להצטיינות יתרה ומלגה, ובתום השירות הצבאי – הכירו בלימודים אלו באונ' ת"א, שם השלמתי את יתרת התואר.

את השירות הצבאי, עשיתי בגל"צ במחלקת המחשוב והאולפנים של התחנה. בזמן השירות הייתי אחראי על צוות של 6 מש"קי מחשוב.
    התגייסתי כספורטאי (כדורגלן) וכך הגעתי לשירות בגל"צ.
    אני מאמין שאוכל לקבל המלצה חמה מראש המדור הטכני של גל"צ, אשר עבדתי תחתיו.

בזמן לימודי התואר הראשון (בו לצערי נכחתי מעט מאוד) עבדתי במשרה מלאה ++ בניהול מסעדה (התחלתי כברמן וקודמתי לניהול מלא לאחר חודשים ספורים). תחתי עבדו כ-50 עובדים, ובתחומי אחריותי היו כל תחומי הכספים, חוזים, פיתוח עסקי וכו'. אוכל להציג השגת מטרות ויעדים (כמותיים) בזמן עבודתי, כגון התרחבות לסניפים נוספים ופיתוח קייטרינג מצליח, עלייה משמעותית בהיקפי מכירות וברווחיות. אקבל המלצה חמה מאוד מהבעלים של המסעדה.

לקראת סיום התואר ולאחר שהפחתי בהיקף המוערבות שלי במסעדה עבדתי גם בחברה משפחתית העוסקת בתחומים שונים בשוק ההון.
    עבודתי בחברה היתה מגוונת וכללה בעיקר אנליזות BUT-SIDE וכן ניהול בפועל של תיקי לקוחות (אני בעל רשיון של "יועץ השקעות" ו"מנהל תיקי השקעות" מטעם הרשות לני"ע, לפני התמחות).

בשנה וחצי האחרונות אני עובד כיועץ בכיר (Senior Consultant ( במחלקה כלכלית של אחת מפירמות רואי החשבון הגדולות בעולם.
    אני עוסק בתחום של יעוץ לעסקאות, בעיקר בתחום הנדל"ן.
    הפרוייקטים הינם מגוונים מאוד, ורבים מהם אינם מקומיים.
    אני מאמין שאוכל לקבל המלצה חמה ממנהל בכיר (לא שותף).

בשנה האחרונה התנדבתי, במסגרת החברה, בארגון צ.ב.ע, המספק תמיכה לימודית וחברתית לילדים באזורים מוצלחים פחות.
    אני מאמין שאוכל לקבל המלצה מרכזת המתנדבים, אך היא תהיה בעלת אופי "קריר" יותר לנוכח ההיכרות הלא מעמיקה בינינו.

ציון הGMAT שלי הוא 690.

אני מכוון לאירופה, כאשר התכניות המועדפות עליי הינן:
    INSEAD, LBS, IE, IESE, ESADE, HEC

מה הם סיכויי להערכתך?

האם לשיפור ציון ה-GMAT ל-720 תהיה השפעה משמעותית על סיכויי?

אילו מהממליצים שפירטתי יהיו עדיפים לדעתך?

תודה מראש,
    טל

shablul
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

שלום גלעם,

שמי רועי, בן 29.
    סיימתי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת תל אביב בממוצע 90 (הצטיינות) לפני כשלוש שנים.
    עבדתי 4 שנים בחברה בינלאומית מאוד גדולה בקבוצה המפתחת תקשורת אלחוטית. והיום אני עובד בתחום דומה בחברה גדולה אחרת (ישראלית). אין לי נסיון ניהולי, אך יש לי נסיון צבאי פיקודי. אני משוכנע שאוכל לקבל המלצות חמות מאוד ממקום העבודה הקודם שלי ומזה הנוכחי.
    ציון ה- GMAT שלי הוא 760.
    הייתי מעוניין לדעת את הערכותיך לגבי סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות: הרווארד, סטנפורד, וורטון וקלוג.
    בנוסף הייתי רוצה לדעת באילו אוניברסיטאות(בעלות הדירוג הגבוהה ביותר) אתה מעריך את סיכויי כגבוהים לקבלת מלגה חלקית או מלאה.
    תודה,
    רועי.

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: Karnusha

שלום גלעם

אני בת 25, סיימתי תואר ראשון בתקשורת וכלכלה באוניברסיטת תל אביב בממוצע 91, (אעריך שלא סיימת בהצטיינות)

GMAT 710

במהלך התואר עבדתי בשני סטארט-אפים (QA ו-professional services) וכן השתתפתי בפרויקט מעורבות חברתית בחסות סיטי שנקרא "כלכלה אחרת"

אני עובדת היום בחברת יעוץ אסטרטגי (TASC), אני שם כבר שנה וחצי. אני מדווחת ישירות לשותף שהוא המנכ"ל וכן עובדת עם שותף נוסף, כך שאוכל לקבל מהם המלצות טובות, ייתכן כי גם מלקוחות.

הכיוון שמעניין אותי הוא ניהול כללי/אסטרטגיה/שיווק לא לגמרי סגורה.

מה סיכויי בהאורורד, סטנפורד MIT וברקלי? לאילו עוד אוניברסיטאות היית ממליץ לי לנסות, כאשר המגבלה שלי הוא שיהיו בערים עם אפשרויות תעסוקה (חבר היטקיסט…) ושלא יהיו ממוקדות מדי בפיננסים כי זה פחות מעניין אותי?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמדת תחרותית ב-MIT וב-ברקלי (קצת יותר חזקה בברקלי מאשר ב-MIT) ובין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-הרוורד וב-סטנפורד.

תוכניות נוספות שאולי כדאי לך לבחון: דיוק (נחשבת לחזקה בתחום השיווק – להערכתי תהיי מועמדת תחרותית עד חזקה שם) ו- UCLA (לאו דווקא נתפסת כחזקה בתחומי העניין שמעניינים אותך כרגע, אך ציינת שאת לא לגמרי סגורה עדיין אז זו עשויה אופציה עבורך – להערכתי תהיי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכנית זאת) ו-קלוג (חזקה בתחום השיווק, נמצאת בשיקגו. תהיי תחרותית שם להערכתי).

תודה רבה!

קרן.

מקווה שעזרתי, קרן. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: avizik

שלום גלעם,
    שמי אבי, אני בן 31, נשוי + 1 בקרוב מאוד.
    סיימתי תואר מהנדס מע' תקשורת מאוני' בן-גוריון בממוצע 82.6 בשנת 2006.
    לצבא התנדבתי על אף שקיבלתי פטור על היותי חולה סכרת – דוגמא טובה לאופי והשגת מטרות.
    שרתתי בחיל האויר בטייסת 69 בתור מש"ק תחקור טיסה.
    לפני הלימודים עבדתי בסניף של רשת קמעונאית גדולה בתור מנהל משמרת והייתי אחראי על צוות רחב.
    במהלך התואר השתתפתי כשנתיים בפרוייקט פר"ח.
    יש לי נסיון תעסוקתי של 2.5 שנים בתור מהנדס professional services Tier 3.
    בתור חולה סכרת אני פעיל במסגרת האגודה לסכרת והתנדבתי די הרבה להדריך קבוצות ילדים.
    באופן לא רשמי אני מייעץ לילדים ומשפחות עם ילד סכרתי.
    מעבר לכך אני מדריך כדורסל מוסמך וכרגע מאמן קבוצת נערים – בעיניי תפקיד מנהיגותי חזק.
    בהתחשב בעובדה שציוני התואר לא משהו אך ייתכן GMAT 650-720, באיזו תכנית אני יכול
    להיחשב כמועמד חזק, תחרותי וכו'. אנא התייחס לתכניות של וורטון, סטנפורד,שיקאגו בות', קלוג,
    דיוק, MIT באופן ספציפי וכל תכנית אחרת שנראה לך תתאים באופן כללי.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של ציון GMAT של 650 ושל חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד סטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בתוכניות כגון דרדן, UCLA, ו-דיוק, וסטרצ' ב-וורטון, סטנפורד, שיקגו, קלוג, MIT, מישיגן ו- ברקלי.

בהנחה של ציון GMAT של 720 ושל חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב-דרדן, UCLA, ו-דיוק (קרוב יותר לתחרותי בדיוק), תחרותי במישגן, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-MIT וב-ברקלי, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-וורטון ובקלוג, וסטרצ' ב-שיקגו, סטנפורד והרווארד.

בתודה מראש,
    אבי.

בבקשה, אבי. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: Fogel

שלום גלעם,

תודה מראש על האפשרות להתייעץ ולקבל את הערכתך הראשונית לגבי סיכויי הקבלה לתכניות הMBA. בשעות המעטות של שוטטות ברחבי הפורום גיליתי אינפורמציה רבת ערך, אז ח"ח גם לכל הכותבים והמגיבים.

אני בוגר תואר ראשון בכלכלה מורחב עם חטיבה בניהול, מטעם אונ' ת"א, בציון 85. את התואר התחלתי באונ' הפתוחה בזמן השירות הצבאי, בה גם זכיתי להצטיינות יתרה ומלגה, ובתום השירות הצבאי – הכירו בלימודים אלו באונ' ת"א, שם השלמתי את יתרת התואר.

את השירות הצבאי, עשיתי בגל"צ במחלקת המחשוב והאולפנים של התחנה. בזמן השירות הייתי אחראי על צוות של 6 מש"קי מחשוב.
    התגייסתי כספורטאי (כדורגלן) וכך הגעתי לשירות בגל"צ.
    אני מאמין שאוכל לקבל המלצה חמה מראש המדור הטכני של גל"צ, אשר עבדתי תחתיו.

בזמן לימודי התואר הראשון (בו לצערי נכחתי מעט מאוד) עבדתי במשרה מלאה ++ בניהול מסעדה (התחלתי כברמן וקודמתי לניהול מלא לאחר חודשים ספורים). תחתי עבדו כ-50 עובדים, ובתחומי אחריותי היו כל תחומי הכספים, חוזים, פיתוח עסקי וכו'. אוכל להציג השגת מטרות ויעדים (כמותיים) בזמן עבודתי, כגון התרחבות לסניפים נוספים ופיתוח קייטרינג מצליח, עלייה משמעותית בהיקפי מכירות וברווחיות. אקבל המלצה חמה מאוד מהבעלים של המסעדה.

לקראת סיום התואר ולאחר שהפחתי בהיקף המוערבות שלי במסעדה עבדתי גם בחברה משפחתית העוסקת בתחומים שונים בשוק ההון.
    עבודתי בחברה היתה מגוונת וכללה בעיקר אנליזות
    BUT-SIDE וכן ניהול בפועל של תיקי לקוחות (אני בעל רשיון של "יועץ השקעות" ו"מנהל תיקי השקעות" מטעם הרשות לני"ע, לפני התמחות).

בשנה וחצי האחרונות אני עובד כיועץ בכיר (Senior Consultant ( במחלקה כלכלית של אחת מפירמות רואי החשבון הגדולות בעולם.
    אני עוסק בתחום של יעוץ לעסקאות, בעיקר בתחום הנדל"ן.
    הפרוייקטים הינם מגוונים מאוד, ורבים מהם אינם מקומיים.
    אני מאמין שאוכל לקבל המלצה חמה ממנהל בכיר (לא שותף).

בשנה האחרונה התנדבתי, במסגרת החברה, בארגון צ.ב.ע, המספק תמיכה לימודית וחברתית לילדים באזורים מוצלחים פחות.
    אני מאמין שאוכל לקבל המלצה מרכזת המתנדבים, אך היא תהיה בעלת אופי "קריר" יותר לנוכח ההיכרות הלא מעמיקה בינינו.

ציון הGMAT שלי הוא 690.

אני מכוון לאירופה, כאשר התכניות המועדפות עליי הינן:
    INSEAD, LBS, IE, IESE, ESADE, HEC

מה הם סיכויי להערכתך?
    על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-HEC – Paris, ESADE ו-Instituto de Empresa, תחרותי עד חזק ב-IESE, תחרותי ב-LBS, ובין תחרותי לסטרצ' ב-אינסאד.

האם לשיפור ציון ה-GMAT ל-720 תהיה השפעה משמעותית על סיכויי?
    בהנחה של ציון GMAT של 720, תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-HEC, ESADE, IE, ו-IESE, תחרותי עד חזק (קרוב יותר לחזק) ב-LBS, ותחרותי ב-INSEAD.

אילו מהממליצים שפירטתי יהיו עדיפים לדעתך?

על בסיס המידע שפירטת, על פניו נראה לי שהמנהל הנוכחי ומנהל המסעדה יהיו הממליצים החזקים יותר בהיבט של היכולת להדגיש הישגים מרשימים ומבחינת רמת ההתלהבות. אולי כדאי לשקול להשתמש בהמלצה מגל"צ כ-extra recommendation, שחלק מהתוכניות המובילות מוכנות לקבל.

תודה מראש,
    טל
    בבקשה, טל. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: shablul

שלום גלעם,

שמי רועי, בן 29.
    סיימתי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת תל אביב בממוצע 90 (הצטיינות) לפני כשלוש שנים.
    עבדתי 4 שנים בחברה בינלאומית מאוד גדולה בקבוצה המפתחת תקשורת אלחוטית. והיום אני עובד בתחום דומה בחברה גדולה אחרת (ישראלית). אין לי נסיון ניהולי. אך יש לי נסיון צבאי פיקודי. אני משוכנע שאוכל לקבל המלצות חמות מאוד ממקום העבודה הקודם שלי ומזה הנוכחי.
    ציון ה- GMAT
    שלי הוא 760.
    הייתי מעוניין לדעת את הערכותיך לגבי סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות: הרווארד, סטנפורד, וורטון וקלוג.
    בנוסף הייתי רוצה לדעת באילו אוניברסיטאות(בעלות הדירוג הגבוהה ביותר) אתה מעריך את סיכויי כגבוהים לקבלת מלגה חלקית או מלאה.

רועי, על בסיס המידע שלעיל ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב-וורטון וב-קלוג (קרוב יותר לתחרותי בוורטון) תחרותי ב-סטנפורד ובין תחרותי לסטרצ' ב-הרוורד.
    להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון ברקלי, טאק, ו- מישיגן, ואולי אף ב-קולומביה (בהנחה שתגיש ב-early decision).
    תודה,
    רועי.

מקווה שעזרתי, רועי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

To: shablul

אהלן רועי,

סליחה על ההתפרצות לפורום של ארינגו. יש לך פרופיל מאד דומה לשלי בעת ההגשה לMBA (אתה יכול לראות בכרטיס שלי). הייתי מציע לך לשקול גם להגיש לשיקאגו, אני מעריך שאתה מועמד די תחרותי .

אתה מוזמן ליצור איתי קשר על גבי הפורום או לאימייל שלי ([email protected]) אם יש לך שאלות על שיקאגו.

בהצלחה,

אייל

shlomo ga
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

שלום,
    שאלה כללית בנושא אפליקיישן,
    כרגע אני סטודנט ובעוד שנתיים ארצה להגיש מועמדות לMBA
    איך אני יכול בשלב הזה לחזק את המועמדות שלי לאור העובדה שלי לי עוד שנתיים של הכנות?
    הבנתי שהכיוון צריך להיות תרומה לקהילה וקורסי מנהיגות למיניהם – אשמח למידע יותר ממוקד
    תודה רבה
    שלמה
    l;gfsr
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: אסטרו

גלעם וכל חברי הפורום,

יש לי שאלה לגבי האפליקיישן של שיקגו. יש שם "שאלה" של מצגת עם 4 שקפים. מה הכוונה שלהם שם?

אני מבין שזה בעיקר להראות יצירתיות אבל באיזה כיוון? זה אמור להיות מצחיקמשעשע? זה אמור להראות אדימשןדרייברס או להיות יותר בכוונה של "להראות לסטודנטים שאתה אחלה גבר ושווה לשבת איתך על בירה"?

אשמח להערות של כל חברי הפורום…

תודה

soliman888
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: l;gfsr

גילעם שלום רב,

הייתי מעוניין לשמוע את חוות הדעת שלך לגבי הסיכויים שלי להתקבל ל MBA בתוכנית שידוע בניהול כללי, אסטרטגיה, מימון ויזמות ב- TOP 15

קצת רקע עלי.

בן 25, עוד מעט תואר ראשון מנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית ממוצע 90, שירתתי 3 שנים ביחידת הדרכה מובחרת (בא"ח) כחלק מהתפקיד הצבאי שלי הייתי צריך לבקר, לאמן ולמשב אימונים רבים, בנוסף הייתי צריך להטמיע שיטות אימון ביחידות שהיו מתאמנות אצלי תו"כ פיתוח מקצועי והדרכתי של המפקדים. חלק חשוב נוסף היה הניית תהליכים ומיסוד הנושא למדריכים שבאו אחרי מכיוון שאני הייתי הראשון (הסיבה שאני מרחיב על העיסוק הצבאי שלי מכיוון שזהו הניסיון התעסוקתי הנרחב היחיד שיש לי)

אין לי ניסיון פיקודי אבל אפשר להגיד שיש לי ניסיון ארגוני (הייתי גם רס"פ עם אחריות על 10 אנשים).

עסקתי בפרויקטים של פיתוח מנהיגות באוניברסיטה, וגם הייתי מעורב כשנה בחלק מפרויקט התנדבות לקהילה עקב מלגה שקיבלתי (מקווה שיהיה לזה ערך מוסף).

אין לי ניסיון תעסוקתי אחרי התואר אבל חשבתי לרשום את באפליקשיון את הניסיון הצבאי כניסיון לאחר תואר

GMAT-700 אבל מאמין שאוכל לשפר ל 720

בהנחה שיהיו לי מאמרים והמלצות חזקות מה הסיכויים שלי לפי דעתך להתקבל לאחד מהתוכנית לעיל.

מה יהיה הערך של ההמלצה מהמפקדת בצבא? ואילו המלצות נוספות היית ממליץ לי להוסיף?

נ.ב. קראתי את כל 145 העמודים בפורום הזה והרשה לי לשבח אותך על עבודה מקצועית ומעמיקה בתחום הזה שאתה עוסק בוא ישר כוח!

איזה חלקים ברקע שלי היית ממליץ לי לחזק בהנחה שאני מעוניין להתחיל ללמוד תוך שנה?

תודה מראש

גל.

cmwyiyd
    חבר

שלום אני בן 31, נ+1 וסיימתי תואר ראשון בכלכלה ומ"ע וגם תואר שני ב-מ"ע באוניברסיטה העברית.
    יש לי ציונים טובים בשני התארים + נסיון צבאי (סמגד) וגם נסיון אזרחי (אני עובד מספר שנים בהייטק).
    שמעתי שיש אוניברסיטאות שלא מקבלות סטודנטים מעל גיל 30 ואני מעוניין לדעת למי אני לא צריך לפנות
    אם זה נכון.
    כמו כן ותתקנו אותי אם אני טועה גם התואר השני שעשיתי כבר במ"ע יכול לפעול לא לטובתי. זהו מה ששמעתי מידידה
    ואני לא בטוח אם זה נכון.
    תודה.
    יואב
    soliman85
    חבר

גילעם שלום רב,
    בהמשך להודעתי.
    לאילו בתי ספר ב top 20 להערכתך יש לי סיכוי להתקבל?

(קצת תיקון לקורות חיים שלי למעלה, פעם ראשונה שאני מנסח את זה) היה לי ניסיון פיקודי-ניהולי על צוותים של כ 10-15 חיילים. (הייתי אחראי על חלוקת משימות,ניתוב, בקרת ביצוע, מישוב, הקניית כלים וכו')

ועוד שאלה קצת לא קשורה.
    האם הבדל בין מישהו שסיים תואר ראשון מנהל עסקים בעברית או למשל בעמק יזרעאל עם אותו ציון?

ובהנחה שאותו מישהו יכול להתקבל לשני המסלולים שלמעלה האם לא עדיף להתקבל לעמק יזרעאל מכיוון ששם יש לו יותר סיכוי לבוא לידי ביטוי יותר טוב משאר התלמידים?

yoni_f2
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

גלעם שלום.

הייתי מעוניין אם תוכל בבקשה להעריך לאיזה תוכניות יהיה לי את הסיכוי הכי גבוהה להתקבל.

אני בין 27, עובד מזה כ-3 שנים בחברת Ernst&Young.

תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת ת"א ממוצע 82.

שירות צבאי: שנה בקורס טיס ושנתיים כלוחם ביחידה בחיל האויר. שנה כמפקד צוות 17 לוחמים בהכשרה.

ציון ג'ימאט 640.

אשמח לדעת על הסיכויים בין היתר ל: ESADE, IESE, LBS, OXFORD, CAMBRIDGE, EMPRESA.

בארה"ב: CORNELL, DARDEN, DUKE, EMORY, TUCK.

כמו כן, כל תוכנית אחרת שיהיה סביר להתקבל עם הנתונים האלו.

תודה מראש,

Or.R
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

To: yoni_f2

Yoni
    My stats at the time of application were similar to yours, I am now at Darden (was also admitted to 4 out of 4 that I have applied to + scholarships). Don’t worry too much about hard numbers, this last year I have met several very smart people at Darden with 600-620 GMAT score and this summer I met a Harvard grad with 610.
    If you can present your “story” in an appealing way and can have a substantial contribution to the school/learning experience, you have a more than a decent chance to get into most of the schools you listed.
    You can contact me at:
    Rothschildo10 ===@=== darden.virginia.edu
    aringo
    חבר

To: shlomo ga

שלום,
    שאלה כללית בנושא אפליקיישן,
    כרגע אני סטודנט ובעוד שנתיים ארצה להגיש מועמדות לMBA

איך אני יכול בשלב הזה לחזק את המועמדות שלי לאור העובדה שלי לי עוד שנתיים של הכנות?
    הבנתי שהכיוון צריך להיות תרומה לקהילה וקורסי מנהיגות למיניהם – אשמח למידע יותר ממוקד

באופן כללי – יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לחשוב על אפשרות להתחיל להתנדב, רצוי בהקשר מנהיגותי, או לחדש התנדבות שעשית בעבר, לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), להוציא GMAT טוב ובהמשך לכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.
    ראה גם בעניין זה : http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm
    תודה רבה
    שלמה

בבקשה, שלמה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: l;gfsr

גלעם וכל חברי הפורום,

יש לי שאלה לגבי האפליקיישן של שיקגו. יש שם "שאלה" של מצגת עם 4 שקפים. מה הכוונה שלהם שם?

אני מבין שזה בעיקר להראות יצירתיות אבל באיזה כיוון? זה אמור להיות מצחיקמשעשע? זה אמור להראות אדימשןדרייברס או להיות יותר בכוונה של "להראות לסטודנטים שאתה אחלה גבר ושווה לשבת איתך על בירה"?

אשמח להערות של כל חברי הפורום…

נתחיל עם הברור מאליו – המצגת צריכה לקדם את המועמדות שלך ככל שניתן. מה יקדם את המועמדות שלך? הייתי מחלק את זה לשלוש קטגוריות. הראשונה היא הבסיס. השניה היא מה שלעיתים קרובות עושה את ההבדל (או הורג את האפליקיישן!). השלישית חשובה, אך פחות משתי הראשונות.

1. קידום של Admission Drivers.
    יצירתיות (אחד האדמישן דרייברס שחשובים לשיקגו יותר מאשר לרוב בתי הספר האחרים) היא אדמישן דרייבר שקלאסי וקל לקדם דרך המצגת הזו. בנוסף כדאי לקדם אדמישן דרייברס אחרים אשר חשובים לשיקגו ואשר אינם מקודמים "מספיק" דרך שאר החומר (שאר החיבורים, טפסי ההרשמה/הסטוריה אישית, ההמלצות וכו'). הנושא של "לשבת על בירה" שציינת הוא (אם אני מבין אותך נכון) חלק מהאדמישן דרייבר של "יכולת עבודת צוות" (שאליו אולי נכנס גם הנושא של "חוש הומור" כתת-דרייבר) אשר עפ"י נסיוננו חשוב לשיקגו במידה בינונית (הרבה פחות מאשר לוורטון, טאק או סטנפורד למשל) ואשר כדאי לקדם אותו דרך המצגת אם הוא לא קודם "מספיק" דרך שאר החומר. היות ויש לך רק 4 שקפים (כן, והייתי ממליץ להשתמש ב-notes למצגת אם אתה יכול לקדם דרכם את המועמדות שלך, גם ולמרות ששיקגו מסתייגים מכך בעדינות), סביר שתהיה חייב לתעדף ולהחליט איך לנצל את "תקציב" המקום העומד לרשותך – באילו אדמישן דרייברס להתמקד.
    חשוב לעשות את הקידום של האדמישן דרייברס בעדינות, בצורה טבעית וייחודית ולא בצורה כפויה/מלאכותית, וכאן אנחנו מגיעים לסעיף הבא.

2. יצירת סימפטיה אצל הקורא.
    כאן נכנסת האומנות של בניית אפליקיישן להילוך גבוה. איך יוצרים מצגת שמצד אחד מקדמת אדמישן דרייברס ומצד שני מייצרת סימפטיה?

יצירת סימפטיה אצל הקורא חשובה לא פחות מקידום האדמישן דרייברס, אולי אף יותר.
    להבנתי, כאן גם אחד החוזקים של העורכים בארינגו (בעקבות שיחות עם ועדות הקבלה, החל משנת 2007 הנושא של יצירת סימפטיה הפך בהדרגה לחלק מרכזי בדרך של ארינגו, בדרך בה אנחנו מנחים, מאמנים, מודדים ובוחרים את הצוות).
    איך יוצרים סימפטיה? קודם כל ומעל הכל, דרך אותנטיות. אם הקורא מרגיש את הקול שלך מאחורי החיבור, מרגיש את האישיות שלך ואת הייחודיות שלך ואת האנושיות שלך ואת האופי שלך – אתה מקדם סימפטיה. בד"כ גם צניעות עוזרת לסימפטיה, וגם גילוי לב מקדם סימפטיה. חשיפה של קשיים אישיים, של חולשות, של עמקי הנפש, מקדמת סימפטיה. יצירת הזדהות אצל הקורא ("הבחור הזה הוא כמוני") מעוררת סימפטיה.
    אם הקורא מקבל תחושה שעבדת עם "טמפלייט", זה בד"כ פוגע בסימפטיה. אם הקורא מקבל תחושה שאתה מנסה להגיד לו מה שהוא רוצה לשמוע, זה בד"כ פוגע בסימפטיה. אם הקורא מקבל תחושה שאתה "מכונת אדמישן דרייברס" זה בד"כ פוגע בסימפטיה.
    עם זאת, when you play with the master carpenter's tools, chances are you will cut your hand. כלומר, רצוי ליצור את הסימפטיה (ככל שניתן) בצורה שפוגעת באופן מינימלי באדמישן דרייברס.

3. יצירת עניין אצל הקורא.
    הקורא של האפליקיישן שלך קרא ו/או יקרא עוד מאות מצגות כאלה. סביר שהוא עסוק ואולי גם שחוק מלעבור על כל כך הרבה חומר. אתה רוצה לבנות מצגת אשר הוא יקדיש לה זמן, אכן יקרא אותה עד הסוף (כן, אולי תתפלא, אבל זו המציאות…) ויזכור בסוף לפחות חלק ממה שקרא. אתה רוצה "לתפוס" את הקורא, ולא לאבד אותו.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: soliman888

גילעם שלום רב,

הייתי מעוניין לשמוע את חוות הדעת שלך לגבי הסיכויים שלי להתקבל ל MBA בתוכנית שידוע בניהול כללי, אסטרטגיה, מימון ויזמות ב- TOP 15

קצת רקע עלי.

בן 25, עוד מעט תואר ראשון מנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית ממוצע 90, אעריך שלא תסיים בהצטיינות שירתתי 3 שנים ביחידת הדרכה מובחרת (בא"ח) כחלק מהתפקיד הצבאי שלי הייתי צריך לבקר, לאמן ולמשב אימונים רבים, בנוסף הייתי צריך להטמיע שיטות אימון ביחידות שהיו מתאמנות אצלי תו"כ פיתוח מקצועי והדרכתי של המפקדים. חלק חשוב נוסף היה הניית תהליכים ומיסוד הנושא למדריכים שבאו אחרי מכיוון שאני הייתי הראשון (הסיבה שאני מרחיב על העיסוק הצבאי שלי מכיוון שזהו הניסיון התעסוקתי הנרחב היחיד שיש לי)

אין לי ניסיון פיקודי אבל אפשר להגיד שיש לי ניסיון ארגוני (הייתי גם רס"פ עם אחריות על 10 אנשים).

עסקתי בפרויקטים של פיתוח מנהיגות באוניברסיטה, וגם הייתי מעורב כשנה בחלק מפרויקט התנדבות לקהילה עקב מלגה שקיבלתי (מקווה שיהיה לזה ערך מוסף).

אין לי ניסיון תעסוקתי אחרי התואר אבל חשבתי לרשום את באפליקשיון את הניסיון הצבאי כניסיון לאחר תואר

ניסיון צבאי נחשב כניסיון עבודה לכל דבר. תוכל להסביר בחיבור האופציונלי או בחלק של ה-notes (יש ברוב התוכניות לפחות אחד מאלה) שלמרות שמדובר בניסיון לפני התואר, הוא מהווה חלק מהותי מהניסיון התעסוקתי שלך ומבחינת תחומי האחריות ואופי העבודה מדובר בתפקיד מקצועי לכל דבר.

GMAT-700 אבל מאמין שאוכל לשפר ל 720

בהנחה שיהיו לי מאמרים והמלצות חזקות מה הסיכויים שלי לפי דעתך להתקבל לאחד מהתוכנית לעיל.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-בבסון (נחשבת לחזקה בתחום היזמות), תחרותי עד חזק ב- UCLA (נחשבת לחזקה בתחום היזמות) וב-דרדן (נחשבת לחזקה בתחום הניהול הכללי), תחרותי ב- NYU (נחשבת לחזקה בתחום המימון), טאק, ו-מישיגן (נחשבות לחזקות בתחום הניהול הכללי), בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-ברקלי וב-MIT (שתיהן נחשבות לחזקות בתחום היזמות), ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-שיקגו וב-וורטון (שתיהן נחשבות לחזקות בתחום המימון) וגם ב-הרוורד (נחשבת לחזקה בתחום הניהול הכללי).

מה יהיה הערך של ההמלצה מהמפקדת בצבא? ואילו המלצות נוספות היית ממליץ לי להוסיף?

בהנחה שמדובר במפקדת שפיקחה עליך באופן ישיר, שהכירה אותך תקופת זמן משמעותית (נניח שנה או יותר), ושתוכל לכתוב המלצה נלהבת, אזי מדובר בהמלצה חזקה על פניו. בדרך כלל יהיה טוב להביא המלצות נוספות מאנשים אחרים שמתאימים לפרופיל הנ"ל – כלומר, פיקחו על עבודתך, מכירים אותך היטב, ומוכנים לכתוב המלצה נלהבת. מרצים באוניברסיטה מהווים ברוב המקרים (אלא אם כן התוכנית מציינת אחרת) בחירה חזקה פחות, אלא אם כן עבדת עבור מרצה ולכן הוא ממליץ עלייך גם במסגרת של "בוס".

נ.ב. קראתי את כל 145 העמודים בפורום הזה והרשה לי לשבח אותך על עבודה מקצועית ומעמיקה בתחום הזה שאתה עוסק בוא ישר כוח! תודה רבה!

תודה

איזה חלקים ברקע שלי היית ממליץ לי לחזק בהנחה שאני מעוניין להתחיל ללמוד תוך שנה?

כפי שכתבתי בתשובה קודמת היום, באופן כללי יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לחשוב על אפשרות להתחיל להתנדב, רצוי בהקשר מנהיגותי, או לחדש התנדבות שעשית בעבר, לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה אם אפשרי ורלבנטי, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה) ולכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.
    ראה גם בעניין זה : http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

תודה מראש

גל.

מקווה שעזרתי, גל. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: cmwyiyd

גילעם שלום רב,
    בהמשך להודעתי.
    לאילו בתי ספר ב top
    20 להערכתך יש לי סיכוי להתקבל?

(קצת תיקון לקורות חיים שלי למעלה, פעם ראשונה שאני מנסח את זה) היה לי ניסיון פיקודי-ניהולי על צוותים של כ 10-15 חיילים. (הייתי אחראי על חלוקת משימות,ניתוב, בקרת ביצוע, מישוב, הקניית כלים וכו')

ועוד שאלה קצת לא קשורה.
    האם הבדל בין מישהו שסיים תואר ראשון מנהל עסקים בעברית או למשל בעמק יזרעאל עם אותו ציון?

ובהנחה שאותו מישהו יכול להתקבל לשני המסלולים שלמעלה האם לא עדיף להתקבל לעמק יזרעאל מכיוון ששם יש לו יותר סיכוי לבוא לידי ביטוי יותר טוב משאר התלמידים?

בתוכניות בהן קורא האפליקיישן שלך יהיה ישראלי (מיעוטן של התוכניות המובילות) או שבהן תתראיין עם ישראלי (רוב התוכניות המובילות), סביר כי יוקרת המוסד בו אתה לומד תשפיע על סיכוייך במידה קטנה עד בינונית. במקרים בהם לא יהיה מעורב ישראלי בתהליך הקבלה שלך, סביר כי ההשפעה תהיה זניחה.
    בסיכומו של דבר, בממוצע (להבדיל מבמוסד ספציפי כזה או אחר) החשיבות של זהות המוסד במכלול שיקולי הקבלה לתוכניות המובילות היא נמוכה עד בינונית. לאורך השנים ראיתי מועמדים (לא רבים) שהתקבלו (עם ציונים טובים, אך לא חריגים) לתוכניות המובילות ועשו את התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה, במכללת רמת גן, וכדומה.
    לעומת זאת, החשיבות של האחוזון בכיתה היא בינונית עד גבוהה. כלומר, בתרחיש הממוצע (כאמור, המצב בכל תוכנית MBA הוא קצת שונה, כתלות בזהות הקוראים והמראיינים) עדיף לסיים בהצטיינות במכללת עמק יזרעאל מאשר באחוזון ה-30 באוניברסיטה העברית.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

שלום אני בן 31, נ+1 וסיימתי תואר ראשון בכלכלה ומ"ע וגם תואר שני ב-מ"ע באוניברסיטה העברית.
    יש לי ציונים טובים בשני התארים + נסיון צבאי (סמגד) וגם נסיון אזרחי (אני עובד מספר שנים בהייטק).
    שמעתי שיש אוניברסיטאות שלא מקבלות סטודנטים מעל גיל 30 ואני מעוניין לדעת למי אני לא צריך לפנות
    אם זה נכון.

ככל שאתה מבוגר יותר מ-30, יהיה לך קשה יותר להתקבל למרבית התוכניות המובילות. לא מדובר ב-deal breaker אלא בחסרון (קטן יחסית ב-וורטון למשל, וגדול יחסית בהרוורד למשל) אשר ניתן לאזנו ע"י נתונים חזקים אחרים. איתי במחזור בוורטון היו כמה חבר'ה בגיל 35 ומעלה, ובכל שנה מרבית התוכניות המובילות (להוציא את הרוורד, סטנפורד ואינסאד) מקבלות כל אחת כמה מועמדים סביב גיל 40.

כמו כן ותתקנו אותי אם אני טועה גם התואר השני שעשיתי כבר במ"ע יכול לפעול לא לטובתי. זהו מה ששמעתי מידידה
    ואני לא בטוח אם זה נכון.

העובדה שיש לך MBA תקשה על קבלתך – תצטרך לספק הסבר משכנע מדוע יש לך צורך ב-MBA נוסף. ישנן תוכניות (ברקלי למשל) בהן לא תוכל להתקבל בגלל שיש לך כבר MBA. תוכל לבדוק את היחס של התוכניות השונות למועמדים עם MBA כאן: http://aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.asp – יש להיכנס ללינקים של התוכניות שמעניינות אותך.
    תודה.
    יואב

בבקשה, יואב. מקווה שעזרתי.

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

To: yoni_f2

גלעם שלום.

הייתי מעוניין אם תוכל בבקשה להעריך לאיזה תוכניות יהיה לי את הסיכוי הכי גבוהה להתקבל.

אני בין 27, עובד מזה כ-3 שנים בחברת Ernst&Young.

תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת ת"א ממוצע 82.

שירות צבאי: שנה בקורס טיס ושנתיים כלוחם ביחידה בחיל האויר. שנה כמפקד צוות 17 לוחמים בהכשרה.

ציון ג'ימאט 640.

אשמח לדעת על הסיכויים בין היתר ל: ESADE, IESE, LBS, OXFORD, CAMBRIDGE, EMPRESA.

בארה"ב: CORNELL, DARDEN, DUKE, EMORY, TUCK.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב-Instituto de Empresa וב-ESADE, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-IESE, בין תחרותי לסטרצ' ב-אוקספורד וב-Cambridge, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-LBS.

בארה"ב תהיה להערכתי מועמד תחרותי ב-אמורי, בין תחרותי לסטרצ' ב-דרדן, קורנל, ו-דיוק ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-טאק.

כמו כן, כל תוכנית אחרת שיהיה סביר להתקבל עם הנתונים האלו.

תוכנית נוספת שאולי כדאי לך לבחון באירופה: HEC – Paris – להערכתי תהיה מועמד תחרותי בתוכנית זאת.

בארה"ב תוכל לבחון תוכניות כמו USC, UNC, ו- טקסס – להערכתי תהיה מועמד תחרותי בשלושתן.

תודה מראש,

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

guywt82
    חבר
    מספר הפוסטים: 24

To: aringo

היי גלעם.

אני מעוניין להירשם לתכנית MBA לשנת 2010 ורציתי להתייעץ איתך בשאלה מהם סיכויי הקבלה שלי בתכניות הבאות:

INSEAD, LBS, Chicago, Wharton, MIT, Harvard and Kellog.

על עצמי:

אני בן 27, סיימתי בהצטיינות יתרה (3%) את התואר הראשון שלי בכלכלה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה (ממוצע 93).

אני עובד כשני וחצי בחברת ספנות גלובלית בתור אנליסט שם אני פעיל בעיקר בפרוייקטים, יחסית גדולים. בנוסף יש לי ניסיו פיקודי בצבא בתור מש"ק בתותחנים (צוות של 10 אנשים).

ציון הGMAT שלי הוא 650 ובכוונתי לשפר כאשר אני מקווה ל700 ומעלה.

אני מאמין שאוכל לקבל המלצות חזקות מהבוס הקודם שלי (באותה העבודה) והמ"פ שלי במילואים (שם אני עדיין מש"ק) – שניהם מנהלים בכירים בחברות גדולות ומכירים אותי טוב מאוד.

אשמח לשמוע את חוות דעתך. ועוד 4 שאלות קטנות שעניינו אותי:

1. ציון הGMAT שלי מורכב מה29 מילולי ו-49 כמותי (ולכן אני בונה על שיפור במילולי). במידה ואגיש בכל זאת עם 650 כמה משפיעה העובדה שיש לי ציון נמוך במילולי בהשוואה להגשה עם ציון 650 שמורכב בצורה מאוזנת יותר, למשל אחוזון 70 ומעלה בשני החלקים.

2. יש לי ניסיון בהדרכה בארה"ב בתור מדריך ילדים במחנה, מטעם הסוכנות היהודית, של כחודשיים וחצי- כאשר מדובר פה על התנדבות ולא על עבודה. האם יש לזה מקום בכתיבת חיבורים ואם כן האם עדיף להציג את זה בתור התנדבות או בתור ניסיון תעסוקתי.

3. האם יש איזשהו יתרון לכך שלמדתי במסלול דו חוגי של כלכלה ופסיכולוגיה בתואר הראשון בגלל שזהו תואר שפחות מקובל (אני רק מניח פה) ב-MBA?

4. כשאתה מגדיר מועמד כ חזק/תחרותי/סטרצ' האם יש לך הערכה מהם סיכויי הקבלה עבור כל אחד מהם, כלומר האם העובדה שאתה סטרצ' אומרת שסיכויי הקבלה שלך הם נמוכים מ-50% למשל?

תודה רבה,

גיא

ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

To: guywt82

אהלן גיא,

כיוון שהיום יום חמישי ותאלץ להמתין עד יום שלישי כדי לקבל תשובות, אני אנסה לעזור לך בנוגע לשאלה השלישית שלך ואפנה אותך לעמוד 61 של נושא "שאל את ארינגו: תהליך הקבלה" חפש למטה את ההודעה ש Epony תוכל למצוא שם פירושים להגדרות ה Stretch, Competitive, Strong של גילעם.

בהצלחה,

אהוד

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

שלום גיא,

בהמשך ליוזמה המבורכת של אהוד – ועד שתבוא חוות הדעת הרשמית של גילעם – הנה עוד כמה תשובות:

1. הציון המילולי שלך ב-GMAT עלול להיות בעייתי בתכניות המובילות. INSEAD למשל מצהיר בבירור שעל ציון ה-GMAT שלך להיות מאוזן – דהיינו, שגם הציון המילולי וגם הציון הכמותי יהיו מעל האחוזון ה-70 (ועדיף מעל האחוזון ה-75). במילים אחרות – אתה צריך לכוון לציון מינימום של 34-35 בחלק המילולי של ה-GMAT. אני אפילו מכיר מישהי שהגישה עם ציונים קצת יותר נמוכים והתקבלה על תנאי עד שהיא שיפרה את הציון המילולי שלה!

2. לא הייתי מאפיין תואר ראשון דו-חוגי בכלכלה ופסיכולוגיה כ-"מיוחד", שכן רקע אקדמי בכלכלה הוא נפוץ מאוד בקרב מועמדים ל-MBA… כך גם לגבי תארים ראשונים בניהול, משפטים והנדסה. דוגמאות לתואר ראשון "מיוחד": פיזיקה, ביוטכנולוגיה, תיאטרון, פילוסופיה וכד'…

בהצלחה!

cmwyiyd
    חבר

יש לי 2 שאלות !
    שמתי לב שהרבה אוניברסיטאות דורשות עכשו שהממליצים שלי ישלחו את ההמלצות אונליין והשאלה שלי היא א. מה אני עושה עם ממליצים שלא מוכנים או לא יודעים לשלוח המלצה אונליין. ב. אני בהחלט מעוניין לראות את ההמלצה קודם (ולפעמים אני אפילו עוזר בהכנה שלה) אז איך אני יכול לראות את ההמלצה שהממליץ ישלח מהמייל שלו.

ועוד שאלה בקשר לראיונות: הבנתי שבראיונות מצפים ממני שאשאל את המראיין שאלה בקשר לאוניברסיטה שהוא מייצג. אפשר לתת לי רעיון לגבי סוג השאלות שאני יכול לשאול?

תודה על התשובות
    יואב

gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

הי יואב.

באופן כללי ברוב (ואולי בכל) בתי הספר תידרש לחתום על הצהרה שאתה מוותר על הזכות לראות את ההמלצות. למיטב הבנתי אם תסייע לכתוב אותן אתה מפר את "הקוד האתי".

עם זאת, ברור שאין לבתי הספר דרך אמיתית לעקוב אחרי זה. הממליצים מקבלים יוזר וסיסמא ומזינים את ההמלצה למערכת. בתי הספר לא יכולים לוודא שזה באמת הממליץ עצמו אם כי לעתים נדירות מתקשרים לממליץ לשאול.

לגבי הראיונות בעיקר שאלתי על הרקע של המראיין ואיך הלימודים בבית הספר תרמו לו. מה עשה לפני הלימודים, מה זכור לי במיוחד מהחוויה, אילו מרצים אהב במיוחד, מה הוא עושה היום. איך הלימודים הובילו אותו למסלול הזה וכיו"ב.

בהצלחה,
    ykalish
    חבר

To: aringo

שלום גילעם וצוות ארינגו,

קודם כל תודה על עבודכם הנאמנה והאדוקה בקידום מועמדים ישראלים בתפוצות. אין ספק שזה עוזר כי בהחלט רואים איך כמות הישראלים עולה משנה לשנה.

שמי יניב, אני בן 27 ואני בעיצומו של תהליכי הקבלה (בשיתוף עם חברתכם) לתוכניות המובילות ב-2010.

אני בוגר הנדסת מכונות מאוניברסיטת ת"א בהצטיינות (88.3), ציון GMAT 710. שירתתי בצבא כפקח טיסה (עבודה בצוות של 5-6 איש) ולאחר מכן כקצין שליטה (לא הייתי קצין אמנם) שזהו תפקיד יוקרתי בחיל האוויר והייתי אחראי על כ-6-7 אנשים.

עבדתי משרה חלקית כשנה וחצי בתואר בתור מהנדס מכונות בחברת הידראוליקה קטנה (כ-12 עובדים), סוג של חברת סטארט-אפ בעולם המכונות. בשנה האחרונה אני מנהל מוצר (וגם סוג של מנהל פרוייקטים) באותה חברה וכפוף ישירות למנכ"ל. יש לי אפשרות להביא המלצות חזקות גם מהצבא וגם מהעבודה. אני מעורב בהתנדבות בגוף שנקרא מגמה ירוקה ויש לי עוד קצת רקע התנדבותי מעברי.

1. רציתי לברר סיכויי קבלה לבתי ספר הבאים: קולומביה, שיקאגו, וורטון, הארוורד, MIT, NYU, סטאנפורד, מישיגן.

2. התכוונתי להגיש ל5-6 בתי-ספר בסיבוב הראשון אך מכיוון שאני מאד לחוץ בעבודה אני לא אספיק. מעבר לקולומביה שאני מתכוון להגיש סיבוב ראשון (וכנראה גם ווארטון כי התחלתי לעבוד על חיבורים שלהם), איזה עוד בית ספר הייתי ממליץ לנסות סיבוב ראשון. (אולי יש בתי ספר שיותר/פחות חשוב להם סיבוב ההגשה)

3. יש לי אפשרות לשלושה ממליצים ואני יודע שצריך רק שתיים: אחד מהצבא שהיום מפקד בסיס ( יותר מ-1000 איש), המנכ"ל והבעלים של החברה הנוכחית, ויש לי אפשרות להמלצה יחסית יותר רחוקה מפעילות התנדבתית שעשיתי פעם. בהנחה וכולם יכולים לתת לי המלצה חזקה, מה חשוב בממליץ – כמה הוא בכיר היום, כמה קרוב הוא היה אלי, כמה חזקה ההמלצה שלו או אולי שיקול אחר??

שוב, תודה רבה על עזרתכם,

יניב.

guy_b
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום גילעם וצוות ארינגו,

שמי גיא והנני בן 26 כרגע לקראת סיום תואר ראשון באקדמית תל אביב יפו , אסיים כנראה בממוצע של 85

כיום הנני עובד כשנתיים בבנק דיסקונט ואני מנהל צוות של כ-6 בנקאים והתנבתי כשנה עבור מילגה

בצבא שירתתי כמש"ק ביחידה מיוחדת במודיעין שדה (ללא ניסיון פיקודי) יש לי אפשרות לקבל המלצה חמה ממפקד ישיר בדרגת סא"ל

והייתי מעוניין לדעת אם אני רוצה להתקבל להתקבל לאוניברסיטות המובילות (אם תוכל להתייחס לדארדן גם אשמח) בעוד כ-3 שנים מהיום

מה היית ממליץ לעשות כדי לחזק את סיכויי הקבלה שלי ?

נ.ב : תוכל להניח גימט של 680 כמו הפסיכומטרי או 700

aringoadmin
    חבר

היי גלעם.

אני מעוניין להירשם לתכנית MBA לשנת 2010 ורציתי להתייעץ איתך בשאלה מהם סיכויי הקבלה שלי בתכניות הבאות:

INSEAD, LBS, Chicago, Wharton, MIT, Harvard and Kellog.

על עצמי:

אני בן 27, סיימתי בהצטיינות יתרה (3%) את התואר הראשון שלי בכלכלה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה (ממוצע 93).

אני עובד כשני וחצי בחברת ספנות גלובלית בתור אנליסט שם אני פעיל בעיקר בפרוייקטים, יחסית גדולים. בנוסף יש לי ניסיו פיקודי בצבא בתור מש"ק בתותחנים (צוות של 10 אנשים).

ציון הGMAT שלי הוא 650 ובכוונתי לשפר כאשר אני מקווה ל700 ומעלה.

אני מאמין שאוכל לקבל המלצות חזקות מהבוס הקודם שלי (באותה העבודה) והמ"פ שלי במילואים (שם אני עדיין מש"ק) – שניהם מנהלים בכירים בחברות גדולות ומכירים אותי טוב מאוד.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 650, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב- LBS, בין תחרותי לסטרצ' ב-אינסאד, קלוג ו- MIT (קרוב יותר לתחרותי), בין תחרותי לסטרצ' ב- וורטון ו-שיקגו, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-הרוורד.

בהנחה של ציון GMAT של 700, תהיה להערכתי מועמד חזק ב-LBS, בין תחרותי לחזק ב-INSEAD, ב-Kellogg וב-MIT, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בשיקגו ו-וורטון, ובין תחרותי לסטרצ' ב-הרוורד.

אשמח לשמוע את חוות דעתך. ועוד 4 שאלות קטנות שעניינו אותי:

1. ציון הGMAT שלי מורכב מה29 מילולי ו-49 כמותי (ולכן אני בונה על שיפור במילולי). במידה ואגיש בכל זאת עם 650 כמה משפיעה העובדה שיש לי ציון נמוך במילולי בהשוואה להגשה עם ציון 650 שמורכב בצורה מאוזנת יותר, למשל אחוזון 70 ומעלה בשני החלקים.

רוב התוכניות המובילות מעדיפות לראות איזון בין המילולי והכמותי, ובתי ספר מסוימים (אינסאד למשל) מצהירים זאת בפירוש. ציון מאוזן יותר יחזק את מועמדותך במידה קטנה ברוב בתי הספר ובמידה גדולה ב-INSEAD.

2. יש לי ניסיון בהדרכה בארה"ב בתור מדריך ילדים במחנה, מטעם הסוכנות היהודית, של כחודשיים וחצי- כאשר מדובר פה על התנדבות ולא על עבודה. האם יש לזה מקום בכתיבת חיבורים ואם כן האם עדיף להציג את זה בתור התנדבות או בתור ניסיון תעסוקתי.

באופן כללי יכול להיות לזה מקום בחיבורים לצורך קידום של מספר admission drivers כגון ניסיון בינלאומי, מנהיגות, עבודת צוות וכו'. עם זאת, יש כאן שאלה של אלטרנטיבות. המקום שלך בחיבורים הוא מוגבל והשאלה היא אם במקום המוגבל הזה יש דברים חזקים יותר שזה עשוי לבוא על חשבונם. אם כן, אז תסתפק בלציין את זה בקורות החיים/טפסי ההרשמה (נשמע לי שזה יותר מתאים לחלק של community activities מאשר לחלק של נסיון תעסוקתי).

3. האם יש איזשהו יתרון לכך שלמדתי במסלול דו חוגי של כלכלה ופסיכולוגיה בתואר הראשון בגלל שזהו תואר שפחות מקובל (אני רק מניח פה) ב-MBA?

להערכתי ההשפעה של העניין תהיה קטנה (אם כי כלכלה-פסיכולוגיה הוא יותר "מיוחד" מאשר כלכלה-ניהול למשל, כך שבהשוואה לכלכלה-ניהול זה אולי עדיף במעט, בהנתן שכל שאר הנתונים (ציונים וכו') הם זהים).

4. כשאתה מגדיר מועמד כ חזק/תחרותי/סטרצ' האם יש לך הערכה מהם סיכויי הקבלה עבור כל אחד מהם, כלומר האם העובדה שאתה סטרצ' אומרת שסיכויי הקבלה שלך הם נמוכים מ-50% למשל?

ההגדרות המעודכנות שלנו לנושא הזה (כולל האחוזים) הן:

Competitive:
    The admission committee will hesitate before making a decision. Estimated admission chances are somewhere around 50%. The result will be greatly influenced by:
    a. Profiles of other applicants in the same round, and
    b. The identity (and mood!) of the admission committee members reviewing the application.

Strong with potential for a significant scholarship:
    There is a good chance that you will be accepted, possibly with a significant scholarship. Estimated admission chances are somewhere around 75-80%.

Stretch:
    Candidates with similar profiles rarely get accepted to this program. Estimated admission chances are somewhere around 10%.

תודה רבה,

גיא

בבקשה, גיא. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

יש לי 2 שאלות !
    שמתי לב שהרבה אוניברסיטאות דורשות עכשו שהממליצים שלי ישלחו את ההמלצות אונליין והשאלה שלי היא א. מה אני עושה עם ממליצים שלא מוכנים או לא יודעים לשלוח המלצה אונליין. ב. אני בהחלט מעוניין לראות את ההמלצה קודם (ולפעמים אני אפילו עוזר בהכנה שלה) אז איך אני יכול לראות את ההמלצה שהממליץ ישלח מהמייל שלו.

לגבי השאלה הראשונה – ראשית, אפשר לנסות לשכנע – להסביר שמדובר בתהליך פשוט יחסית שיגזול מעט מזמנו של הממליץ. אפשר גם להציע לממליץ להיעזר במישהו שמורגל יותר בעבודה עם מחשב. במידה והממליץ עדיין לא מוכן, רוב בתי הספר יקבלו המלצה בנייר באופן חריג ועם הסבר מתאים (אם כי בחלקם, למשל הרוורד, יהיו פחות פתוחים לעניין הזה) אם כי ייתכן והדבר יפגע מעט ברושם (אם מדובר בממליץ מאוד בכיר סביר שזה יהיה מובן יותר).

לגבי השאלה השניה, על פי הנחיות בתי הספר השונים אינך אמור לראות את ההמלצה שהממליץ שולח, ואתה מתחייב שאכן לא ראית כאשר אתה מגיש את הבקשה.

ועוד שאלה בקשר לראיונות: הבנתי שבראיונות מצפים ממני שאשאל את המראיין שאלה בקשר לאוניברסיטה שהוא מייצג. אפשר לתת לי רעיון לגבי סוג השאלות שאני יכול לשאול?

בכל מקרה, עדיף שלא לשאול שאלות שמעידות על כל שאתה לא בטוח שאתה רוצה ללמוד באותה תוכנית ומתלבט לגביה.

במידה והמראיין הוא סטודנט לשעבר ניתן לשאול אותו שאלות כגון מה הוא ממליץ לעשות על מנת למקסם את חווית ה-MBA בתוכנית, קורסים או מרצים שהוא הפיק מהם ערך במיוחד, וכו'.

במידה והמראיין הוא נציג ועדת הקבלה, תוכל לשאול שאלות יותר "עדכניות", כגון שאלות ספציפיות על קורסים חדשים שראית, או על איזשהו שינוי בתוכנית הלימודים שקראת עליו לאחרונה. בכל מקרה, עדיף לא לשאול שאלות שניתן למצוא להם תשובה בקלות, באתר התוכנית נניח, כי אז אתה עלול ליצור רושם שלא התעמקת במחקר לגבי התוכנית.

תודה על התשובות
    יואב

בבקשה, יואב. מקווה שעזרתי.

aringoadmin
    חבר

To: ykalish

שלום גילעם וצוות ארינגו,

קודם כל תודה על עבודכם הנאמנה והאדוקה בקידום מועמדים ישראלים בתפוצות. אין ספק שזה עוזר כי בהחלט רואים איך כמות הישראלים עולה משנה לשנה. תודה!

שמי יניב, אני בן 27 ואני בעיצומו של תהליכי הקבלה (בשיתוף עם חברתכם) לתוכניות המובילות ב-2010.

אני בוגר הנדסת מכונות מאוניברסיטת ת"א בהצטיינות (88.3), ציון GMAT 710. שירתתי בצבא כפקח טיסה (עבודה בצוות של 5-6 איש) ולאחר מכן כקצין שליטה (לא הייתי קצין אמנם) שזהו תפקיד יוקרתי בחיל האוויר והייתי אחראי על כ-6-7 אנשים.

עבדתי משרה חלקית כשנה וחצי בתואר בתור מהנדס מכונות בחברת הידראוליקה קטנה (כ-12 עובדים), סוג של חברת סטארט-אפ בעולם המכונות. בשנה האחרונה אני מנהל מוצר (וגם סוג של מנהל פרוייקטים) באותה חברה וכפוף ישירות למנכ"ל. יש לי אפשרות להביא המלצות חזקות גם מהצבא וגם מהעבודה. אני מעורב בהתנדבות בגוף שנקרא מגמה ירוקה ויש לי עוד קצת רקע התנדבותי מעברי.

1. רציתי לברר סיכויי קבלה לבתי ספר הבאים: קולומביה, שיקאגו, וורטון, הארוורד, MIT, NYU, סטאנפורד, מישיגן.

מכיוון שאתה עובד עם ארינגו יש לך גישה לכלי להערכת סיכויי קבלה (לפני כשבועיים בוצע עידכון אחרון על סמך הסטטיסטיקות של מתקבלי 2009). מומלץ שתעבור עליו (עצמאית או עם המנחה האישי שלך) על בסיס ה-PDM שלך (יש בכלי הרבה יותר פרטים מאלה שלמעלה ויותר שימוש בסטטיסטיקה ולכן סביר שההערכה תהיה מדויקת יותר ממה שאתן כאן).

ובינתיים, הנה הערכה ראשונית… על סמך הנתונים שלעיל תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק (יותר לכיוון החזק) ב-NYU ובמישיגן, תחרותי בקולומביה, שיקגו ו-וורטון, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בסטנפורד וסטרצ' בהרוורד.

2. התכוונתי להגיש ל5-6 בתי-ספר בסיבוב הראשון אך מכיוון שאני מאד לחוץ בעבודה אני לא אספיק. מעבר לקולומביה שאני מתכוון להגיש סיבוב ראשון (וכנראה גם ווארטון כי התחלתי לעבוד על חיבורים שלהם), איזה עוד בית ספר הייתי ממליץ לנסות סיבוב ראשון. (אולי יש בתי ספר שיותר/פחות חשוב להם סיבוב ההגשה)

סטטיסטית, נראה שבוורטון, שיקגו, מישיגן, קולומביה, דיוק ו-UCLA יש יתרון משמעותי יחסית להגשה בסיבוב הראשון (אם כי, כאמור, ישנן שנים בהן המצב מתהפך, גם בתוכניות האלה! פרט לקולומביה). לעומת זאת, בסטנפורד, אינסאד, ברקלי, LBS וטאק היה לתוכניות 2008 למשל יתרון ברור להגשה בסיבוב השני. ב-MIT המצב מתנדנד "כמו מטוטלת" – היו שנים עם יתרון חזק למגישים בסיבוב הראשון (תוכנית 2008 למשל) והיו שנים עם יתרון חזק למגישים בסיבוב השני (למשל כאשר הם ראיינו ישראלים בארץ בסיבוב השני).

3. יש לי אפשרות לשלושה ממליצים ואני יודע שצריך רק שתיים: אחד מהצבא שהיום מפקד בסיס ( יותר מ-1000 איש), המנכ"ל והבעלים של החברה הנוכחית, ויש לי אפשרות להמלצה יחסית יותר רחוקה מפעילות התנדבתית שעשיתי פעם. בהנחה וכולם יכולים לתת לי המלצה חזקה, מה חשוב בממליץ – כמה הוא בכיר היום, כמה קרוב הוא היה אלי, כמה חזקה ההמלצה שלו או אולי שיקול אחר??

בהיעדר הנחיות אחרות מהתוכנית (ולעיתים קרובות יש!) נכון ל-2009 אנו מדרגים את השיקולים הבאים כ-"חשיבות גבוהה": פיקח על עבודתך (באופן ישיר עדיף על עקיף), בכירות הממליץ (שיקול שבד"כ מציב דילמות של tradeoff כי עומד בניגוד לשיקול הקודם), רמת ההתלהבות. את השיקולים הבאים אנו שמים בעדיפות בינונית: דוגמאות מפורטות, משך ההיכרות (בהנחה שמעל חצי שנה, אחרת חשיבות גבוהה). לנושא של recency (האם עבדתם יחד לאחרונה? או בעבר הרחוק?) אנו מייחסים חשיבות נמוכה.

שוב, תודה רבה על עזרתכם,

יניב.

בבקשה, יניב. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: guy_b

שלום גילעם וצוות ארינגו,

שמי גיא והנני בן 26 כרגע לקראת סיום תואר ראשון באקדמית תל אביב יפו , אסיים כנראה בממוצע של 85

כיום הנני עובד כשנתיים בבנק דיסקונט ואני מנהל צוות של כ-6 בנקאים והתנבתי כשנה עבור מילגה

בצבא שירתתי כמש"ק ביחידה מיוחדת במודיעין שדה (ללא ניסיון פיקודי) יש לי אפשרות לקבל המלצה חמה ממפקד ישיר בדרגת סא"ל

והייתי מעוניין לדעת אם אני רוצה להתקבל להתקבל לאוניברסיטות המובילות (אם תוכל להתייחס לדארדן גם אשמח) בעוד כ-3 שנים מהיום

מה היית ממליץ לעשות כדי לחזק את סיכויי הקבלה שלי ?

נ.ב : תוכל להניח גימט של 680 כמו הפסיכומטרי או 700

על סמך הנתונים שלעיל (ואין ספק שהם ישתנו ויתעבו בשלוש השנים הקרובות… אך אניח לצורך העניין רק את הנתונים שלעיל), של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 680, תהיה להערכתי מועמד חזק בתוכניות כגון אמורי, טקסס ו-USC, תחרותי ב-קורנל, תחרותי (קצת לכיוון הסטרצ') ב-דרדן,ב-מישיגן וב-דיוק, בין תחרותי לסטרצ' ב-טאק וסטרצ' בתוכניות כגון שיקגו ו-וורטון.
    בדומה למועמדים אחרים בשלב שלך – על מנת לחזק את מעומדותך יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים כרגע או בעתיד, לחשוב על אפשרות לחדש התנדבות שעשית בעבר או להתחיל התנדבות, לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, ללמוד עוד על התוכניות השונות ולהתמקד בכמה שמעניינות אותך במיוחד, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של תוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה) ולהוציא GMAT כמה שיותר גבוה.
    ראה גם בעניין הזה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

בהצלחה!

aviveyal
    חבר

צוות ארינגו שלום,

שמי אביב, אני בן 28, עובד מזה כ 4 שנים (מתוכם שנתיים במשרת סטודנט ושנתיים במשרה מלאה) באינטל בתפקיד מפתח מערכות מידע, בתפקיד הנוכחי אני מוביל פרויקט פיתוח תוכנה לצרכים פנים ארגוניים, אחראי על צוות של 3 מפתחים, על הניתוח העיסקי של המערכת ועל תקשורת עם לקוחות המערכת (מעל 300).

סיימתי תואר BSC בהנדסת מערכות מידע בטכניון בממוצע 80

טרם ניגשתי לGMAT אבל אני מעריך שהציון יהיה באיזור ה 720-750 (פסיכומטרי 740)

אוכל לקבל המלצות חזקות ממקום העובדה הנוכחי ומבכירים באגודת הסטודנטים בטכניון בה הייתי פעיל במשך 4 שנות הלימודים (בתור נציג נבחר לועידה)

רציתי לדעת מה סיכויי הקבלה לתוכניות המובילות בארה"ב.

תודה,

אביב

itayle7
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

גלעם וצוות ארינגו שלום,

שמי איתי,ואני מעוניין בהערכתך לגבי סיכויי הקבלה שלי לתוכניות ה – MBA של Cornell, IESE, UCLA ,ו- Darden.

סיימתי תואר בכלכלה וחשבונאות באוניברסיטה הפתוחה בהצטייינות (ממוצע של 94)
    בחצי שנה האחרונה אני נמצא בפרויקט התנדבותי של לימוד אנגלית בסין, ולפני כן תפקדתי במשך כ-3 שנים בתור CFO של רשת חנויות אופנה בארץ. במסגרת התפקיד ניהלתי כ-35 אנשים.
    לפני כן הייתי שחקן כדרוגל מקצועני במשך כ-4 שנים ואף הייתי חלק מנבחרות ישראל הצעירות.

החלק הבעייתי ב- application שלי הוא ציון ה- GMAT.
    ניגשתי לבחינה פעמיים וקיבלתי ציון מאוד נמוך של 620. (Q49 V27).
    למרות שאני סובל מבעיות של קשב וריכוז, עשיתי את בחינה בתנאים רגילים. כרגע אני עובד על המצאת אישורים שיספקו לי תנאים מועדפים.

אני יודע שהציון הנמוך של ה-GMAT הוא מכשול רציני אך איני יודע עד כמה.
    בהנחה של חיבורים חזקים, מה אתה חושב שהם הסיכויים שלי להתקבל לאחת מהאוניברסיטאות שציינתי?

בתודה מראש,

איתי

soliman85
    חבר

היי

חקרתי באינטרנט אודות כל מיני שילובים אפשריים וחלופות לMBA בדרך נתקלתי בתוכנית שממש מעניינת אותי היא קיימת בוורטון דיוק ודרמוט', תואר משולב של JD/MBA ב-3 שנים, רציתי לשאול אם מישהו מכיר בפן האישי אנשים שעשו את זה ואיך ההתרשמות שלהם מהתואר וכמו כן האם התואר הזה מקבל תלמידים בינלאומיים ברמה כזו כמו ש MBA. חיפשתי וקראתי והגעתי למסקנה שאין ממש חסרונות לתואר הזה חוץ מהשנה הנוספת ו 40% בשכר הלימוד. אבל בסוף יוצאים עם תואר JD/MBA שאנשים שיש להם כוונה לעבוד בחברות ייעוץ כמוני התואר הזה יכול להיות פשוט מושלם.

אודה לכם מאוד אם תוכלו לחוות את דעתכם

תודה, גל

yossipollak
    חבר
    מספר הפוסטים: 38

שלום.

אני עוד בשלב הגישושים, אבל שוקל ברצינות…
    0. עד כמה, לדעתכם, המצב הכלכלי בתקופה האחרונה מוריד מהכדאיות להשתתף בתוכנית MBA מהמובילות בארה"ב?
    1. אני שוקל את Columbia, בגלל שהתוכנית כוללת שנה אחת, האם יש בכך גם חיסרון? מה דעתכם על תוכנית זו בהשוואה לאלה שנחשבות יוקרתיות ממנה (Harvard, Stanford)? י
    2. אני מירושלים והבנתי שאין קורס Gmat מקומי, האם לימוד מספרים יכול להיות טוב מספיק? (לפסיכומטרי למדתי לבד, ואני חושב שקורס לא היה מוסיף)
    3. אני נשוי + 2, בקרוב 3, האם זה מגביל את סיכויי להתקבל לאנשהו?
    5. אני בן 26, תואר ראשון במתמטיקה מהעברית בירושלים, סיימתי תוך שנתיים במקום שלוש, בהצטיינות (92.5), מגיל 21 אני בחברת הייטק בירושלים בפיתוח אלגוריתמים, במסגרת התפקיד עבדתי עם חברות, וביקרתי בארה"ב, יפן וגרמניה, בשלוש השנים האחרונות מוביל פרויקט, ואחראי חלקית על 2-3 מפתחים; הפרויקט הוא עם חברה גדולה בארה"ב, ואני חושב שאוכל לקבל המלצה טובה מבכיר בחברה. עוד לא עשיתי Gmat, בפסיכומטרי קיבלתי 775, טעויות רק באנגלית, אבל עשיתי בכיתה יא, מאז שיפרתי את האנגלית שלי. אשמח לשמוע על סיכויי קבלתי, עם עזרה מארינגו לתכניות Columbia, Harvard, Stanford, Wharton, MIT
    6. אם אתחיל כעת, ואעבוד מהר ובעזרת ארינגו, האם יש לי סיכוי עדיין להתקבל לספטמבר 2010?

תודה רבה,
    יוסי

gileyal
    חבר

הי יוסי,

קודם כל המון בהצלחה. אני אשתדל לענות על שאלותיך אך כמובן שאני לא מחליף את גלעם. פשוט ממתין פה לטיסה:)

שאלה ראשונה – קשה מאד לדעת. הכל שאלה של מה תהיה האווירה הכלכלית ב-2011 ו-2012 שהן השנים שבהן אתה תלמד ככל הנראה. אני אישית מאמין שיהיה שיפור משמעותי לעומת המצב הקיים, אבל קשה מאד לדעת. סטודנטים שסיימו השנה התמודדו עם אווירה כלכלית מאד קשה. סטטיסטית פחות מצאו עבודה ורבים מאלו שמצאו עבודה נאלצו להתפשר כדי לקבל אותה (בתנאים, בתחום וכיו"ב). האם המצב יהיה כך ב-2012? אני מאמין שלא אבל אף אחד לא באמת יודע.

שאלה שניה – לקולומביה יש תוכנית פנטסטית. אכן, הרווארד וסטנפורד מדורגות מעליה אך קולומביה נחשבת לכל הפחות לאחת מעשר התוכניות הכי טובות בארה"ב וקשה מאד להתקבל אליה. אם אני לא טועה, בתוכנית הזו, כמו ברוב התוכניות הקצרות יותר, אין את שלב ההתמחות – שלב שהוא קריטי במסגרת ההשתלבות בתעשיה האמריקאית ואשר מניב לא פעם הצעות עבודה לסטודנט. בכלליות, רוב התוכניות לשנה אחת מתאימות לאנשים שנשארים בתעשיה שלהם ו/או חוזרים למקום העבודה שלהם ו/או מסוגלים למצוא עבודה גם ללא ההתמחות.

שאלה שלישית – זה מאד אישי. אני יודע שהקורס שעשיתי (קידום 700) תרם לי המון. אני צריך את המסגרת כי קל לי מאד לדחות למחר. מצד שני, ישנם כאלו שלא זקוקים לה. אני ממליץ לך להשיג בחינה לדוגמא ולראות כמה תקבל בתור התחלה. אם הפערים בין הציון שאתה שואף אליו לציון הנוכחי שלך קטנים, בהחלט אפשר להתגבר על זה לבד. אם הפער הוא מאה נקודות ומעלה, הייתי מתחיל לחפש פתרונות לימודיים.

שאלה רביעית – אני לא חושב שיש למצבך המשפחתי השפעה על סיכויי הקבלה (בכל אופן לא בצורה משמעותית) אבל יש לכך השלכה ענקית על יוקר המחיה שלך. האם אשתך תוכל לעבוד? במהלך התוכנית מאד קשה לייצר הכנסה מחוץ להתמחויות ואם תלך לקולומביה גם תגור באחת הערים הכי יקרות בעולם. אני יכול להגיד לך שהעלות הצפויה לאשתי ולי באבנסטון (עיר יחסית לא יקרה) מגיעה ל100,000 דולר לשנה, ואין לנו ילדים. ילד משמעותו גן, בילויים, בית יותר גדול ועוד המון הוצאות לא קטנות. מעבר לעובדה שלא לכולם יש את הכסף הזה, זה מאד משנה את ה-ROI של כל הסיפור. אני לא רוצה להוציא לך את הרוח מהמפרשים, אבל בהחלט כדאי לחפש אנשים שעשו את זה עם ילדים ולראות אם הם היו שבעי רצון מהתהליך.

שאלות אחרונות – נשאיר לגלעם.

בהצלחה!

whisky
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

הי יוסי,

MBA עם ילדים ומשפחה הוא חויה שונה. זו חויה מאתגרת: כלכלית, חברתית, זוגית ולעיתים גם נפשית.
    אני ממליץ לך לבדוק היטב את העלויות הכרוכות בחויה זו. אורכן של רבות מתוכניות ה DAYTIME האמריקאיות הוא שנתיים, תוכניות באורך של כשנה נפוצות יותר באירופה וקנדה. אני בטוח שאפוני ישמח לפרט לגבי התוכניות האירופיות, לגבי הקנדיות תוכל לשאול את יניב מIVEY.

כלכלית:
    כאשר אנחנו, זוגתי ואני, החלטנו לצאת להרפתקה זו חיפשנו איזורים גיאוגרפים שיאפשרו לנו רמת חיים סבירה תחת תקציב מוגבל. כמו שגיל ציין העלויות למשפחה חוצות את ה100000 דולר לשנה, (הן חוצות גם את ה $130000), תוכנית של שנה לרוב אינה "חוסכת" חצי משכר הלימוד (כ $45000 לשנה). אם אתה זקוק להלוואות למימון התואר, חלק מבתי הספר אינם מציעים הלוואות, על אחת כמה וכמה לסטודנט בינלאומי. ואלו שכן מציעים, לרוב הריבית על הלוואה זו דומה לריבית שמוצעת על ידי מלווים בשוק האפור…(תחשיב Default גבוה).
    כמו כן, אם הפרוטה אינה מצויה בכיסך, בדוק תוכניות שבהן הסיכוי לזכות במלגות גבוה יותר. גילעד, וחברות יעוץ אחרות, יוכלו להעריך זאת באופן מקצועי יותר.

חברתית:
    למד את בתי הספר, בדוק את מידת ההתאמה שלך ושל משפחתך (אחוז הנשואים, נסה לבדוק לכמה מהסטודנטים במחזור יש ילדים וגילם). אני מניח שרוב הסיכויים שלא תשתתף בכל מסיבות האחווה, ולכן מצא תוכנית שלא תמצא את עצמך כנטע זר.

זוגית:
    אולי צריך לבוא בראש סדר העדיפויות!
    אם זוגתך לא תהנה מהחויה, סיכוי נמוך שתצליח לסיים אותה.
    בתי הספר שאני מכיר מנסים, ככל שניתן, לשתף את בן/ת הזוג. למרות זאת, החויה היא בעיקר שלך, כשרוב העומס המשפחתי נופל על בן הזוג שלא לומד. שוב, שאל סטודנטים נוכחים על חווית בן הזוג והיכולת לערב אותו בתהליך, קשר בין זוגתך לבני/בנות זוג של סטודנטים על מנת שתלמד באופן ישיר על אורח החיים.

נפשית:
    טוב נו, פה מגיע החלק האישי יותר.
    יש כאלו שבוכים בשבוע הראשון, כאלו שבוכים באמצע הסימסטר הראשון וכאלו שיבכו בגיל 60 (איך לא התחלתי עם הבלונדה מ SECTION 2 – היום הייתי יכול להיות נשוי למנכלית GOOGLE…)
    תהליך הקבלה, הלימודים עצמם ומציאת העבודה מפילים עליך עומס נוסף – וודא עם עצמך שאתה מוכן למעמסה הנוספת.

אם יש לך שאלות נוספות, אל תהסס ליצור קשר.

אייל

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: yossipollak, All, gileyal, whisky

אהלן יוסי,

כמה תשובות מנסיון אישי (אני נשוי בלי ילדים…):

0. אנחנו עדים בשבועות האחרונים להתאוששות מסויימת בשווקים ולמרות שלא הייתי קופץ למסקנות, סביר להניח שהגרוע מכל כבר מאחורינו, ושבעוד שנתיים וחצי, כשהנושא יהיה רלונטי מבחינתך, לא יהיו לך דאגות לגבי תעסוקה ברמה שמטרידה את הבוגרים הטריים של מחזור 2009…
    יתר על כן, מנתוני התעסוקה של INSEAD לפחות, עושה רושם שהמשבר הנוכחי היה למעשה פחות נורא ממה שציפו. אחרי התפוצצות בועת ההיי-טק, עמד אחוז המחזיקים בהצעת עבודה עם תום הלימודים על 49% בלבד. אותו נתון בשנה האחרונה עומד על כ-65% – לא להיט, אבל הרבה יותר טוב מ-49%!!! חשוב גם לציין שהמספרים האלה קופצים משמעותית בשלושת החודשים שאחרי תום הלימודים. INSEAD למשל פרסם נתוני תעסוקה לבוגרים 3 חודשים אחרי תום הלימודים ואלה עמדו על למעלה מ-85% (לעומת כ-65% כאמור 3 חודשים לפני כן)!

1. ישנם מספר בתי"ס בארה"ב המציעים תכנית של שנה – כתבתי על כך הודעה די מקיפה לאחרונה, שאתה יכול למצוא כאן:http://mbachances.co.il/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=1&TopicID=100&ThreadPage=37 (בערך באמצע הדף).
    כעיקרון, התפיסה האמריקאית היא שתכניות של שנה מתאימות לאנשים שחוזרים למעסיק הקודם, לעסק המשפחתי, או לעסק עצמאי (קיים או חדש).
    באירופה יש אחוז גבוה יחסית של תכניות של שנה אחת, כך ששוק העבודה שם בשל יותר להעסיק את בוגרי התכניות הנ"ל גם במקרה של שינוי קריירה מהותי.

2. לאור הנתונים שהצגת (ציון פסיכומטרי, ציון תואר ראשון), עושה רושם שאתה בהחלט יכול ללמוד לבד ל-GMAT. אני במקומך הייתי משקיע בכמה ספרים ספציפיים להכנה ל-GMAT. המומלץ ביותר הוא הספר הרשמי של החברה המפקחת על הבחינה: The Official GMAT Review, 11th Edition. עוד ספר שכנראה תפיק ממנו הרבה תועלת הוא: Manhattan GMAT: Sentence Correction. את שניהם מומלץ להזמין ב-Amazon כי זה משמעותית יותר זול מלקנות אותם בארץ…

3. כשלעצמו, המצב המשפחתי לא מגביל אותך בשום בחינה. יחד עם זאת, שווה לשקול את כל מה שאייל (Whisky) כתב לך… ממה שחוויתי בעצמי וראיתי בעלי משפחות חווים, אם לאישתך יש תעסוקה כיום, שווה לנסות לסדר שתהיה לה תעסוקה גם בחו"ל. חשוב מאוד לבדוק את מידת התמיכה שכל ביה"ס נותן למסגרת המשפחתית (ב-INSEAD למשל יש אולם ייעודי למשפחות וילדים בשטח הקמפוס, כולל צעצועים, צבעים ושאר אביזרים), ומעבר לכך את איכות (ועלות) החינוך – ומסגרות אחרות לילדים קטנים – בכל עיר.

אישתי עבדה במשרה מלאה במהלך הלימודים שלי, והיא ממליצה על כך בחום (זה מעביר את הזמן וגם מכניס קצת כסף לקופה המשפחתית המדולדלת – לנו זה חסך את הצורך לקחת הלוואה כדי לממן את הלימודים והמחיה!) מעבר לזה, היא עוד מצאה זמן להוביל את מועדון חובבי היין של INSEAD (גם אני עזרתי לה קצת ;-) להשתתף באירגון מספר אירועים גדולים במהלך השנה, להיות חלק ממועדונים אחרים, וסתם להכיר חברים וחברות חדשות ולצאת איתם לבילויים בפריז, טיולי זוגות/משפחות באירופה הקלאסית (מדריד, אמסטרדם, עמק הלואר וכיו"ב), וכן הלאה והלאה…

עוד פרטים לגבי התנאים למשפחות ב-INSEAD אפשר למצוא כאן: http://www.insead.edu/mba/life/families.cfm

השנה שלנו ב-INSEAD עלתה לנו בסה"כ בערך 85,000 יורו (מתוכם כ-50,000 יורו שכ"ל), שהם כ-120,000 דולר, ולא חסכנו בכלום (בית גדול, שני רכבים, סופ"שים בחו"ל, מסעות קניות בפריז, חופשות מולדת וכיו"ב…) אפשר להעריך אם כך שתכנית של שנה בהחלט יכולה לחסוך לך 50% בהוצאות ביחס לתכנית של שנתיים (בהשוואה לסכומים שציינו החברים המכובדים אייל וגיל לעיל), גם אם לא לוקחים בחשבון שאתה גם "חוסך" הפסד הכנסה פוטנציאלי של עוד שנה מחוץ לשוק התעסוקה!
    דרך אגב, את כל העלויות הנ"ל אנחנו מעריכים שנחזיר תוך 3 שנים מתום הלימודים – קצת יותר ממשך הזמן הממוצע שלוקח לבוגר INSEAD להחזיר את ההשקעה בלימודים, אבל עדיין פחות מתכניות של שנתיים (שם הממוצע עומד על 3.5 שנים ומעלה)…

5. גילעם יכול לתת לך תשובה מפורטת יותר, אבל לעניות דעתי אתה בהחלט יכול להיות מועמד תחרותי עד חזק בכל התכניות שציינת (אולי קצת פחות מכך ב-Harvard)…

6. זה תלוי מן הסתם במקום הפנוי בארינגו, אבל באופן כללי התשובה היא כן. אני אישית התחלתי את התהליך עם ארינגו באוקטובר, ותוך חודשיים כבר הגשתי מועמדויות לספטמבר שאח"כ בסיבוב הקבלה השני של כמה בתי"ס (לרוב בתי הספר יש 3-4 סיבובי קבלה נפרדים לכל מועד תחילת לימודים…) הפרמטר הקריטי כאן הוא לא לעבוד מהר, אלא להיות מסוגל ומוכן להשקיע יותר שעות במסגרת הזמן הקצרה יותר שיש לך…

בהצלחה!

נ.ב. אני לא מתיימר להבין אותה, אבל אני מת על שיטת המיספור שלך ;-)

l;gfsr
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: אסטרו

שלום גלעם וכל "תושבי" הפורום,

אני כרגע בהתלבטות ומקווה לשמוע פידבקים מכמה שיותר אנשים (אני כמובן מתייעץ עם האדיטורית שלי בארינגו):

כרגע חזרתי מהג'ימאט עם רגשות מעורבים. קיבלתי 710 (51Q, 34V). הציון הדי טוב אבל ציפיתי לקצת יותר, בסימולציות הייתי בין 730-740.

עיקר השאלה שלי היא לגבי השיקולים בעד ונגד לעשות שוב. בפרט מה שמטריד אותי זה הציון המילולי הנמוך (אחוזון 68). לא עשיתי טופל עדיין, ואני מניח שה-AWA שלי יהיו בסיביבות 4.5.

אני מניח שאם אני אעשה עוד פעם, סיכוי סביר שאשפר ב-10-20 נקודות אבל כנראה לא יותר מזה. מכיוון שאני חייב להגיש סיבוב ראשון (מסיבות שלא אפרט כאן) אני מתלבט אם בכלל שווה לי "לגרד" את ה-730, אם במקום זה אני יכול לעבוד יותר על החיבורים והאפליקיישנים.

בגדול, אני בן 26, והתחלתי לעבוד בטבע בתפקיד מאד מעניין ויוצא דופן (תפקיד "עסקי". לא משרה ניהולית). יש לי ניסיון של שנה כאנליסט במשרת סטודנט בחברת ייעוץ מובילה בישראל. כמו כן הייתי קצין קרבי ושירתתי סה"כ 4 שנים. אני מסיים עכשיו את הלימודים באוניברסיטת תל אביב: כלכלה בהצטיינות יתרה וניהול באזור האחוזון ה-80.

ברור לי שיש הרבה שיקולים אישיים לגבי השאלה עם לגשת שוב, אבל אני מנסה להבין עד כמה, אם בכלל, זה משמעותי למצבי הספציפי (בדגש על המילולי הנמוך, הישגים אקדמאים גבוהים וניסיון תעוסקתי יחסית צנוע).

האם טופל גבוה יכול להוות מספיק קונטרה?

לא יודע אם זה משנה אבל אני כנראה אגיש ל5-6 תוכניות בינהם: סטנפורד, שיקגו, רוס, דיוק ודרדן. (בהתלבטות לגבי קלוג, טאק וברקלי).

אשמח לשמוע עוד תגובות מכמה שיותר אנשים.

תודה!

שי

nyaniv
    חבר
    מספר הפוסטים: 76

To: soliman85

לגבי תוכנית JDMBA, אני לא בטוח למה אתה חושב שזה יהיה מושלם לחברות ייעוץ בהנחה שאתה מדבר על ייעוץ ניהולי. יש פה ב-IVEY הרבה בתוכנית כזו, הם כולם מכוונים לLAW FIRMS לפי מיטב הבנתי זה תואר מכוון לאלה הרוצים לעבוד במשפטים.

הכל מקרה, כדי לבדוק את טענתך לגבי "יתרון בחברות ייעוץ", פנה לחברות ותשאל (אימייל, טלפון). עריכת דין זה מקצוע שיחסית קשה להעביר בין מדינות אזי תחשוב טוב איפה אתה יכול למנף את התואר. עוד דבר, יש כאן עניין של שיווק. ההנחה הראשית של רוב הסטודנטים היא שבתי ספר יודעים מה הם עושים ביחס לתעשייה ושכל פעולותיהם נטולות רבב: לדוגמא, שלמדתי בטכניון בחשמל-פיזיקה, והלכתי לירידי תעשייה נאמר לי "לא מחפשים פיסיקאים" כלומר זה שהמסלול היה מסלול מצטיינים וכלל את תכני שני התארים זה לא משנה, התפיסה של המעסיק משנה. תעשה JDMBA יניחו בצדק שאתה רוצה משפטים ולא כל חברה מחפשת עובדים בתחום זה (לפחות לא כמו את ה-MBA הכללי). ככלל, אל תסגור את עצמך. כמו שלא תעשה MBA בתחום הטכנולוגיה, לא חייב לעשות MBA בתחום המשפטים.

nyaniv
    חבר
    מספר הפוסטים: 76

To: yossipollak

אין שום השפעה למצב המשפחתי שלך לסיכויי הקבלה לבתי הספר. מה שכן, אתה חייב לבדוק טוב טוב למה אתה נכנס.

קח בחשבון שאתה תהיה מיעוט בכמעט כל תוכנית MBA , כלומר, רוב הסטודנטים יהיו ללא ילדים אם בכלל יהיו נשואים. זה אומר שכמעט כל מה שאתה רואה על חיי חברה בבית הספר, לא ממש רלוונטי בשבילך (כיוון שאתה תהיה קצת יותר עסוק + קצתהרבה יותר בוגר). שאל נשואים + ילדים על כל בית ספר אליו אתה מכוון, זוהי האינדיקציה הטובה ביותר להבין את חיי החברה שם.

כאבא לשניים או שלושה, אתה צריך לבדוק באופן מקיף יותר ממתחריך את כל הנושאים הלוגיסטיים: איפה לגור, איפה הגןבית ספר, איפה ישראלים עם ילדים, היכן רופא הילדים, תוך כמה זמן יהיה לך רכב וכו'. שאני אומר "שאל רק את אלה עם ילדים" אני אומר זאת כי השאר לא מבינים את הקשיים הלוגיסטיים. אני זוכר דוגמא מצחיקה ששאלו אותי מדוע נסענו ללונדון אונטריו ישר מטורונטו ולא עצרנו לישון… הייתי צריך להסביר שביתי, בת ששת החודשים דאז, קובעת מי ישן ומתי ועם JET LAG מבחינתה זה היה אמצע היום.

אני ממליץ לך לקחת טיסה לכל אחד מבתי הספר עליהם אתה חושב וללכת להירשם בWAITING LIST של גני ילדים ובתי ספר. פה בקנדה (וארה"ב) זה יכול להיות תור של שנה ויותר (תלוי לאיזה גן ילדים את מכוון, אצל היהודים זה אפילו יותר ארוך) ואם אתה רוצה שאישתך תעבוד ולא תשתגע, אתה צריך לוודא שיש לך מסגרת לילדים.

תוכנית של שנה מקטינה את הסיכון המשפחתי משמעותית, לדוגמא: אשתך נאמר לא נהנת, אתה יכול לומר "רק עוד X חודשים וגמרנו". בתוכנית של שנתיים אתה יכול לעשות בערך כלום….

יש אחוז גירושין גבוה בקרב סטודנטים לMBA (ללא ילדים) שכן השנה- שנתייים של תקציב סטודנט בסביבה זרה + עבודה של שעות ארוכות אחרי התואר כדי להחזיר את החובות – הרבה עומס על התא המשפחתי. אני לא מנסה להפחיד, אני תמיד מנסה לעזור לאנשים לא להיות מופתעים, ולהתכונן ככל שניתן. כלומר, דבר דבר ועוד פעם דבר עם אשתך, הפתעות = מריבות.

לגבי קולומביה, הסיכוי שלך להשיג גן ילדים טוב במנהטן הוא קלוש! אלא אם יש לך הרבה כסף והרבה קשרים (להיות יהודי זה לא קשרים, אתה סתם עוד אחד בין כמה מיליונים שיש שם).

בכלל, ככל שתסדר את צורת החשיבה לצורה הטבעית: דהיינו אתה מקום רביעי (חמישי, כי אחד בדרך) בדיון פה, מה שאישתך רוצה ומה שטוב לילדים יותר חשוב, יהיה לך יותר קל בהמשך.

לדוגמא: שאני הצגתי את IVEY לאשתי אמרתי: "אין ישראלים, אך יש גן ילדים טוב, זול וקרוב, שיעורי אנגלית חינם באוניברסיטה, מחייה זולה ולכן נחייה טוב יותר, זה רק שנה ויש קהילה יהודית פעילה וחזקה וקהילה מוסלמית עדינה (שלא כמו בטורנטו)."

עוד שאלות לשאול: איפה ממוקם בית הספר? קרוב למקום (בית חולים) שאפשר לטפל בילדים בעת הצורך? מה מכסה הביטוח הרפואי? תוכנית החיסונים דומה או שונה מישראל (קנדה זהה לישראל בעוד בארה"ב מסלול שונה.. יכול לעלות לך בטיסה לארץ לטיפת חלב אם אתה ממש לחוץ)? יש משפחה קרובה (היה לי שלב פה שהייתה לי שפעת עם 39.7 חום, גובל בהזיות, אשתי הייתה חולה וביתי עם חום גבוה. ידעתי שאם הכדורים לא עוזרים, אני אצטרך אשפוז, מי יטפל באשתי ובבתי? בארץ טלפון אחד למשפחה, בחו"ל תדאג שיהיה לך מישהו להתקשר אליו, לרוב אלה יהיו עוד ישראלים בתוכנית)?

אני גם עבדתי הרבה בחו"ל ולקחתי את אשתי ובתי איתי. אין לזה שום קשר ללעבור לחו"ל עם כל המשפחה, ולא זה לא מכין אותך.

שאתה עושה מחקר על בתי הספר תדאג לסגור את הפינות השונות לעיל + לחשוב עלויות (שנורא קשה לחזות מהארץ שכן עם ילדים יש לך הרבה טיולים לרופא והרבה השתתפות עצמית + תרופות מרשם לא מכוסות). אתה צריך BUFFER גדול יותר מזוגות ללא ילדים. עוד דבר, כמו שאתה יודע, כניסה לגן ילדים חדש גוררת אין ספור מחלות ילדים. כמו כן, כניסה למדינה חדשה עלולה לגרור אין ספור מחלות (עד שהגוף מסתגל), קח את זה בחשבון. בקנדה הממוצע לילד מתחת לגיל 5 הוא 13 הצטננויות בשנה (כן, נתון רשמי של רופאי ילדים). כמו שאתה יכול להסיק מזה, סט האתגרים מולך עולה על זה של אלה בלי ילדים, ומדובר בעלייה של מאות אחוזים לא עשרות.

הכל אפשרי אם אתה מתכונן כמו שצריך. כמו שאפוני אמר, בדוק טוב טוב (לא מאתר האינטרנט!) מה מציע הבית ספר למשפחות, דרוש לדבר עם מישהו עם ילדים ותבדוק מה הוא חושב על התמיכה במשפחות בבית הספר וכן הלאה.

אני מקווה שלא הפחדתי אותך, אך אם בזכותי תבחר תוכנית עם מירב האינפורמציה בידך ומינימום הפתעות אדע שאת חובתי כאבא בתוכנית MBA עשיתי (-:

gileyal
    חבר

אגב – גם לקלוג יש תוכנית פנטסטית שמשלבת את השניים. אם תרצה, אשמח לקשר אותך עם סטודנטי שהולך להשתתף בה.
מוצגות 50 תגובות – 851 עד 900 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.