Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 901 עד 950 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • gileyal
    חבר
    מספר הפוסטים: 279

To: All

הי שי,

אני אכתוב כאן את דעתי שעשויה להיות לא פופולרית. לדעתי, למרות שהציון הכללי שלך עובר והוא אף מעל הממוצע, אין לך ברירה אלא לגשת שוב אם אתה חושב שיש סיכוי שתעבור את אחוזון השמונים באנגלית.

התוכניות המובילות (כמו אלו שציינת) מחפשות בדרך כלל איזון בין המילולי לכמותי (מדברים על אחוזון 80 בשני הצדדים או 75 בחלק מהתוכניות). כמו כל דבר, אפשר להתקבל גם עם GMAT נמוך מהממוצע או עם חלוקה שלא עומדת באיזון האמור אבל סטטיסטית סיכויי הקבלה שלך פוחתים משמעותית.

כלומר, לדעתי עדיף 680 עם חלוקה של אחוזון 80 בכל תחום מאשר 710 עם חלוקה שבה אחד התחומים נמוך משמעותית מאחוזון שמונים.

אני בטוח שתשמע גם דעות אחרות, אבל אני הייתי מציע לעשות מחקר מקיף על הדרישות של בתי הספר לפני שהייתי פוסל את הגישה שלי.

Yair
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

To: gileyal

היי שי,

אני בדיוק באותה דילמה שלך – קיבלתי 710 (Q51, V34, חיבורים 4.5) לפני שלושה שבועות ב-GMAT, ובסימולציות עמדתי על 740 בערך.

אני יכול להגיד לך שאני עוד לא החלטתי סופית, אבל אני עושה TOEFL ביום שישי הקרוב ואני חושב שאני אחליט אם לגשת שוב ל-GMAT או לא לפי הציון שאני אקבל בו. אם אני אצליח להוציא ציון טוב ב-TOEFL נראה לי שאני כבר אוותר על לעשות את ה-GMAT פעם נוספת.

עקרונית אני לא ממש חושש שאם אני אעשה GMAT פעם שנייה אני אפול מאוד חזק, אבל בגלל שאני לא מתכנן לקחת שוב חופש מהעבודה אני חושב שקיים סיכוי שאני לא אצליח לשפר ואולי אקבל ציון קצת יותר נמוך, וזה מה שקצת מפחיד אותי (למרות שרוב הבתי ספר מצהירים שמה שמעניין אותם זה הציון הגבוה).

gileyal
    חבר

חברים,

הטופל לא מהווה משקל נגדי לGMAT. הוא בודק ידיעת אנגלית בלבד בעוד שה-GMAT בודק הרבה דברים אחרים, בשפה האנגלית.

רוב בתי הספר מתייחסים לטופל כאל עובר נכשל בלבד וציון גבוה בו לא מכפה על ציון מילולי נמוך ב-GMAT.

מצטער אם אני "קיצוני" אבל נדמה לי שיש כאן אי הבנה בסיסית שחבל שתפלו בגללה.

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: aviveyal

צוות ארינגו שלום,

שמי אביב, אני בן 28, עובד מזה כ 4 שנים (מתוכם שנתיים במשרת סטודנט ושנתיים במשרה מלאה) באינטל בתפקיד מפתח מערכות מידע, בתפקיד הנוכחי אני מוביל פרויקט פיתוח תוכנה לצרכים פנים ארגוניים, אחראי על צוות של 3 מפתחים, על הניתוח העיסקי של המערכת ועל תקשורת עם לקוחות המערכת (מעל 300).

סיימתי תואר BSC בהנדסת מערכות מידע בטכניון בממוצע 80

טרם ניגשתי לGMAT אבל אני מעריך שהציון יהיה באיזור ה 720-750 (פסיכומטרי 740)

אוכל לקבל המלצות חזקות ממקום העובדה הנוכחי ומבכירים באגודת הסטודנטים בטכניון בה הייתי פעיל במשך 4 שנות הלימודים (בתור נציג נבחר לועידה)

רציתי לדעת מה סיכויי הקבלה לתוכניות המובילות בארה"ב.

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 730, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק בתוכניות כגון דרדן ו-דיוק, תחרותי בתוכניות כגון מישיגן ו-טאק, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) בתוכניות כגון MIT ו-ברקלי, בין תחרותי לסטרצ' בתוכניות כגון קלוג ו-וורטון, ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב לסטרצ') בתוכניות כגון שיקגו ו-סטנפורד.

תודה,

אביב

בבקשה, אביב. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: itayle7

גלעם וצוות ארינגו שלום,

שמי איתי,ואני מעוניין בהערכתך לגבי סיכויי הקבלה שלי לתוכניות ה – MBA של Cornell, IESE, UCLA ,ו- Darden.

סיימתי תואר בכלכלה וחשבונאות באוניברסיטה הפתוחה בהצטייינות (ממוצע של 94)
    בחצי שנה האחרונה אני נמצא בפרויקט התנדבותי של לימוד אנגלית בסין, ולפני כן תפקדתי במשך כ-3 שנים בתור
    CFO של רשת חנויות אופנה בארץ. במסגרת התפקיד ניהלתי כ-35 אנשים.
    לפני כן הייתי שחקן כדרוגל מקצועני במשך כ-4 שנים ואף הייתי חלק מנבחרות ישראל הצעירות.

החלק הבעייתי ב- application שלי הוא ציון ה- GMAT.
    ניגשתי לבחינה פעמיים וקיבלתי ציון מאוד נמוך של 620. (
    Q49 V27).
    למרות שאני סובל מבעיות של קשב וריכוז, עשיתי את בחינה בתנאים רגילים. כרגע אני עובד על המצאת אישורים שיספקו לי תנאים מועדפים.

אני יודע שהציון הנמוך של ה-GMAT הוא מכשול רציני אך איני יודע עד כמה.
    בהנחה של חיבורים חזקים, מה אתה חושב שהם הסיכויים שלי להתקבל לאחת מהאוניברסיטאות שציינתי?

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד סטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב- IESE, ותחרותי עד סטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- קורנל, UCLA, ו-דרדן.

בתודה מראש,

איתי

בבקשה, איתי. מקווה שעזרתי.

aringoadmin
    חבר

To: yossipollak

שלום.

אני עוד בשלב הגישושים, אבל שוקל ברצינות…
    0. עד כמה, לדעתכם, המצב הכלכלי בתקופה האחרונה מוריד מהכדאיות להשתתף בתוכנית MBA מהמובילות בארה"ב?

ראשית, משהו לקחת בחשבון – הוא הופך את התחרות לקשה יותר, כמו שאתה יכול לראות מתוצאות הקבלה של ישראלים השנה לעומת שנים קודמות.

תחום ההתמחות שלנו הוא "איך להתקבל"… לצערי אין לי תשובה מבוססת לשאלה הזו. ממעקב של 10 ומשהו שנים אחרי התחום דבר אחד אני יכול לומר – סביר שהמצב בשוק התעסוקה כאשר תסיים את התואר בעוד 2-3 שנים יהיה שונה מהמצב כיום. בד"כ אחרי תקופות של ירידות חדות בביקוש לבוגרים באו תקופות של עליות, ולהפך. סימני ההתאוששות לאחרונה מעודדים בהקשר הזה.

1. אני שוקל את Columbia, בגלל שהתוכנית כוללת שנה אחת, האם יש בכך גם חיסרון? מה דעתכם על תוכנית זו בהשוואה לאלה שנחשבות יוקרתיות ממנה (Harvard, Stanford)?

גם כאן אני רואה שהאנשים הטובים בפורום כבר ענו לך בגדול. בתוכניות של שנה אחת אכן בדרך כלל אין התמחות, שזהו חיסרון מסוים, תלוי בתוכניות שלך ובחשיבות של צבירת ניסיון כזה עבורך. קולומביה היא ללא ספק אחת מהתוכניות המובילות (טופ-7).

2. אני מירושלים והבנתי שאין קורס Gmat מקומי, האם לימוד מספרים יכול להיות טוב מספיק? (לפסיכומטרי למדתי לבד, ואני חושב שקורס לא היה מוסיף)

לצערי ה-GMAT זהו תחום שאינני מבין בו מספיק כדי לספק כאן תשובה מבוססת.

3. אני נשוי + 2, בקרוב 3, האם זה מגביל את סיכויי להתקבל לאנשהו?

הסיכוי שהדבר יפגע במועמדותך הוא קטן (בהרוורד), זניח (ברוב התוכניות) או אפס (בתוכניות עשיריה שניה/שלישית ובתוכניות שידידותיות יותר לגילאי 30+ כגון וורטון). כל התוכניות המובילות מקבלות כל שנה מועמדים נשואים + ילדים. התרחיש שבו זה יכול לפגוע במועמדותך הוא אם קורא הבקשה שלך או המראיין ישים לב לפרט הזה, יחשוב (דעתו הסובייקטיבית) שזה מוריד את סיכוייך להצליח בעתיד, ו-(כנגד המדיניות של ועדת הקבלה) יכניס את זה לשיקוליו.
    5. אני בן 26, תואר ראשון במתמטיקה מהעברית בירושלים, סיימתי תוך שנתיים במקום שלוש, בהצטיינות (92.5), מגיל 21 אני בחברת הייטק בירושלים בפיתוח אלגוריתמים, במסגרת התפקיד עבדתי עם חברות, וביקרתי בארה"ב, יפן וגרמניה, בשלוש השנים האחרונות מוביל פרויקט, ואחראי חלקית על 2-3 מפתחים; הפרויקט הוא עם חברה גדולה בארה"ב, ואני חושב שאוכל לקבל המלצה טובה מבכיר בחברה. עוד לא עשיתי Gmat, בפסיכומטרי קיבלתי 775, טעויות רק באנגלית, אבל עשיתי בכיתה יא, מאז שיפרתי את האנגלית שלי. אשמח לשמוע על סיכויי קבלתי, עם עזרה מארינגו לתכניות Columbia, Harvard, Stanford, Wharton, MIT

על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-MIT, תחרותי ב-קולומביה, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-וורטון, ובין תחרותי לסטרצ' ב-סטנפורד וב-הרוורד (קצת לכיוון הסטרצ' ב-הרוורד).

6. אם אתחיל כעת, ואעבוד מהר ובעזרת ארינגו, האם יש לי סיכוי עדיין להתקבל לספטמבר 2010?

פיזית אפשרי להכין אפליקיישן מהר. אולם, מרבית המועמדים מולם תתמודד (מהעולם כולו) השקיעו בתהליך של 2-10 חודשים בהכנת האפליקיישן שלהם: חשיבה, מחקר, אסטרטגיה, התלבטות, עיכול, כתיבה, עריכה, תיקון, נטוורקינג… ושוב חשיבה, ושוב שיפור
    סביר להניח שלתהליך מזורז (כולל GMAT) תהיה השפעה משמעותית על איכות האפליקיישן במידה ותגיש בסבב הראשון (הדדליינים של רוב התוכניות המובילות באוקטובר). אם תגיש בסבב השני (דדליינים בדצמבר-ינואר) סביר שתהיה לך אפשרות להכין בקשות באיכות גבוהה.
    ועוד משהו: במקרה הטוב (וזה ייתכן), אתה מועמד חזק מספיק כדי להתקבל גם בתהליך מזורז למרות ההשפעה על איכות האפליקיישן. במקרה הכי פחות טוב (ודי נדיר), האפליקיישן שתגיש יהיה כה בעייתי עד כי הוא "ישרוף" את השם שלך, ברמה כזאת או אחרת, באותה תוכנית. במקרה כזה, גם שנה אח"כ, כשתפנה באופן מסודר, תתחיל מנקודת מוצא קשה יחסית. המקרה הסביר הוא כי אם לא תתקבל השנה הדבר לא יפגע משמעותית (או לא יפגע בכלל) בסיכויי הקבלה שלך בשנה הבאה בהנחה שהאפליקיישן שלך יהיה סביר ושתוכנו לא "ישרוף" אותך.

תודה רבה,
    יוסי

בבקשה, יוסי. בהצלחה!

aringoadmin
    חבר

To: l;gfsr

שלום גלעם וכל "תושבי" הפורום,

אני כרגע בהתלבטות ומקווה לשמוע פידבקים מכמה שיותר אנשים (אני כמובן מתייעץ עם האדיטורית שלי בארינגו):

כרגע חזרתי מהג'ימאט עם רגשות מעורבים. קיבלתי 710 (51Q, 34V). הציון הדי טוב אבל ציפיתי לקצת יותר, בסימולציות הייתי בין 730-740.

עיקר השאלה שלי היא לגבי השיקולים בעד ונגד לעשות שוב. בפרט מה שמטריד אותי זה הציון המילולי הנמוך (אחוזון 68). לא עשיתי טופל עדיין, ואני מניח שה-AWA שלי יהיו בסיביבות 4.5.

אני מניח שאם אני אעשה עוד פעם, סיכוי סביר שאשפר ב-10-20 נקודות אבל כנראה לא יותר מזה. מכיוון שאני חייב להגיש סיבוב ראשון (מסיבות שלא אפרט כאן) אני מתלבט אם בכלל שווה לי "לגרד" את ה-730, אם במקום זה אני יכול לעבוד יותר על החיבורים והאפליקיישנים.

בגדול, אני בן 26, והתחלתי לעבוד בטבע בתפקיד מאד מעניין ויוצא דופן (תפקיד "עסקי". לא משרה ניהולית). יש לי ניסיון של שנה כאנליסט במשרת סטודנט בחברת ייעוץ מובילה בישראל. כמו כן הייתי קצין קרבי ושירתתי סה"כ 4 שנים. אני מסיים עכשיו את הלימודים באוניברסיטת תל אביב: כלכלה בהצטיינות יתרה וניהול באזור האחוזון ה-80.

ברור לי שיש הרבה שיקולים אישיים לגבי השאלה עם לגשת שוב, אבל אני מנסה להבין עד כמה, אם בכלל, זה משמעותי למצבי הספציפי (בדגש על המילולי הנמוך, הישגים אקדמאים גבוהים וניסיון תעוסקתי יחסית צנוע).

האם טופל גבוה יכול להוות מספיק קונטרה?

לא יודע אם זה משנה אבל אני כנראה אגיש ל5-6 תוכניות בינהם: סטנפורד, שיקגו, רוס, דיוק ודרדן. (בהתלבטות לגבי קלוג, טאק וברקלי).

שי, עפ"י נסיוננו, ברוב התוכניות המובילות הציון המילולי הנמוך יחסית יפגע במועמדות שלך במידה קטנה (במקרה הסביר והטוב) עד בינונית (במקרה הפחות סביר והפחות טוב). החריג הכי בולט לכך הוא INSEAD, שם הפגיעה תהיה קשה. רוב התוכניות אכן רוצות לראות איזון בין הציון המילולי לכמותי, וציון גבוה יותר במילולי היה עוזר, אם כי האחוזון ה-68 אינו נמוך מאוד (אלא קצת נמוך יותר מהרצוי). כמו כן, נדמה שיש באפשרותך "לתת קונטרה" לציון, גם באמצעות ה-TOEFL, וגם באמצעות סיום התואר בהצטיינות (בעיקר אם חלק מחומר הלימודים היה באנגלית).

בשורה התחתונה, יש כאן עניין של trade off: אם אתה יכול לעשות את ה-GMAT שוב בלי לפגוע בהכנת החיבורים ושאר חומרי האפלייקישן ואתה מאמין שתוכל לשפר ב-20 נקודות, כדאי לשקול זאת בחיוב (הדבר עשוי לעזור לך בעיקר בבתי הספר המדורגים גבוה מאוד, שם התחרות קשה יותר). במידה והדבר כן יפגע בהכנת הבקשות, במקרה הסביר ישתלם לך יותר להשקיע בהכנת הבקשות.
    כדאי אולי לשקול שוב אפשרות של הגשה בסיבוב השני.

אשמח לשמוע עוד תגובות מכמה שיותר אנשים.

תודה!

שי

בבקשה, שי. מקווה שעזרתי

yossipollak
    חבר
    מספר הפוסטים: 38

תודה רבה גילעם, אני מאוד מעריך את עזרתך;

תודה רבה ל- nyaniv, gileyal, whisky, epony, על התשובות המפורטות והמחכימות, חידשתם לי הרבה, ועזרתם מאוד.

יוסי 

ynet27
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

לגילעם וצוות ארינגו שלום,

שמי יוני ואני הייתי מעוניין לדעת מה הסיכויים שלי להתקבל לאחת מהתוכניות MBA הבאות Kellogg, Chicago, Stanford, Berkley.

אני בן 30, סיימתי תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון בממוצע 78.

אני עובד כבר קרוב ל 3 שנים בחברה המייצרת צבד"ים בתפקיד REGIONAL ACCOUNT MANAGER של אירופה. במסגרת התפקיד אני אחראי על כל מפיצי החברה באירופה, כולל מכירות, תמיכה ופגישה עם לקוחות החברה.

GMAT עשיתי השבוע וקיבלתי ציון של 740, AWA-4.

תודה מראש,

יוני

rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

נראה לי שכדאי שתבדוק עד כמה בתי הספר האלה מוערכים גם מהצד המשפטי אם כך
    ולמיטב ידיעתי כל השמות שהזכרת הם לא ממש שמות חזקים
    כמו הרווארד סטנפורד יל וכיוב'
    gileyal
    חבר

שיקגו, נורת'ווסטרן וסטנפורד הן בטופ 15 האמריקאי באופן קבוע במשפטים, אבל פנסילבניה (וורטון), הרווארד, ג'ורג'טאון וקולומביה נחשבות יותר בתחום.
    אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210
    סטנפורד דווקא נחשבת לטופ 5; שיקאגו ונורטווסטרן נחשבות לטופ 10 יחד עם UPenn. לפחות זה מה שאמרו לי חברים אמריקאים…

דירוג JD בארה"ב של US News

http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools/top-law-schools/rankings

Roy Ben-Ami
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

מסכים עם אייל.

אח שלי בדיוק סיים את ה-LLM וסטנפורד היא בטופ שלוש עם הארוורד וייל. הדירוג של USNEWS למשפטים הוא המקובל כאן.

KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

To: l;gfsr

שי,

דעתי על העניין – תתרכז בכתיבת חיבורים, כתיבת קורות חיים ברמה גבוהה וטיפול בהמלצות. היית קצין קרבי, אתה עובד בטבע שהיא חברה עם שם עולמי, עבדת כאנליסט – דבר שאוהבים בבתי ספר למנהל עסקים. יכולה להיות לך אפליקציה מצוינת אם תתרכז בהכנתה. ציון גבוה ב- 20 נקודות ממש לא יהיה קריטי בקבלת או לא… יש סיכוי מאוד נמוך שתפסיד מלגה בגלל הבדל כזה, אבל לדעתי לא שווה להלחיץ את עצמך, בייחוד אם אתה רוצה להתקבל סיבוב ראשון. אפליקציה גרועה תשפיע לרעה הרבה יותר מהבדל של 20 נקודות ב- GMAT. אני ממליץ להשקיע זמן בלדבר איתנו (הבוגרים והסטודנטים) ואולי גם לבקר בבתי הספר עצמם – לשני אלה תהיה השפעה גבוהה בהרבה על סיכויי קבלתך.

אחרי שתתקבל – לך לעשות GMAT שוב! בייחוד אם אתה חושב על קריירה בייעוץ אסטרטגי. לא יודעים זאת הרבה בארץ, אבל ה- GMAT ממשיך לשחק תפקיד גם בתוך בית הספר למנהל עסקים, בסיכוייך למצוא עבודה טובה. מכיוון ובציון המילולי שלך יש עוד הרבה מה לשפר, הייתי משקיע עכשיו מספר חודשים בלשפר את האנגלית שלך – היא גם ככה תשתפר מכתיבת האפליקציות וקורות החיים, אבל לקרוא ספר בשבועיים בחמישה שישה חודשים הקרובים ישפר לך את האנגלית בצורה מדהימה. כל מה שאתה צריך זה להעלות את האנגלית שלך ל- 44 – ויהיה לך ציון באיזור ה- 760-770 – שיעזור לך הרבה בעתיד.

מקווה שעזרתי,

ארנון

nyaniv
    חבר
    מספר הפוסטים: 76

אני מסכים מאה אחוז עם KATZA09.
    GMAT זה אחר הדברים שאתה שם בקורות החיים שאתה מגיש לחברות (לדוגמא, CONSULTING). הוא משמש בסינון מועמדים כאחד הקריטריונים. אתה לא עושה אותו רק בשביל בית הספר אלא בשביל ההמשך גם כן. אתה יודע שאתה יכול לפרק לו את הצורה, אז שב תאמר לעצמך שזה למטרה טובה ותפציץ!
    אני עשיתי את המבמחן פעמיים. פעם ראשונה לא למדתי כמו שצריך כי בתי נולדה שבועייים לפני המבחן וגם לישון לא הספקתי. התקבלתי עם הציון הקודם לIVEY ועדיין הלכתי לשפר את הציון כי שמעתי שיש סיכוי סביר שיסתכלו עליו אחרי זה. בשביל האנגלית הייתי יושב חזק על GMAT PREP (בנוסף למה ש KATZA09 כתב) ובודק בדיוק איפה אתה טועה ולמה). זה נותן בכיף 4 נקודות מילולי חינם (אצלי לדוגמא ראיתי שאם אני קורא את כל הREADING COMP לאט, אני לא טועה וכן שב-CR אני אוהב להסתבך ועלי TO KEEP IT SIMPLE). לגבי SC. יש לך בטח את ה-OC11, תרכוש את ה-OC12 גם כן ותדאג לפתור אותו.
    אל תרד בכמותי ואז זה כבר חצי מזל מה אתה מקבל 720-770, תלוי איפה אתה טועה (עשיתי את ה-GMAT PREP מיליון פעם אז התחלתי לשים לב לשרירותיות משהו בציון).
    פרק אותו!
    rash733
    חבר
    מספר הפוסטים: 274

אח שלי המייל שלך נשאר אותו דבר ?
    gileyal
    חבר

כן.
    misgav cpa
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום,

מישהו מכיר/יידע להכווין אותי למישהו שמכיר תוכניות לתואר שני בנדל"ן (לא מנהל עסקים עם תת התמחות בנדל"ן) בארה"ב ובאירופה?

תודה,

עידו

indig0
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום.

יש לי שאלה אסטרטגית.

אני שוקל להגיש מועמדות מספר מקומות באירופה (LBS INSEAD ESADE) . אני מתלבט אם לגשת לסיבוב ראשון או שני.

אמנם כבר היו ט'רדים לגבי זה , אבל הייתי שמח לקבל מידע עדכני וספציפי לבי"ס הנ"ל.

הדילמה היא שהקבלה ל LBS לדוגמא (לפי תאריכים של 2009) היא עוד חודשיים . אין לי הרבה זמן פנוי (עובד 9-10 שעות ביום)

השאלה אם כדאי לי לנסות להספיק , מה שאולי יביא לי ציון GMAT יותר נמוך אבל להספיק לסבב , או לכוון לסבב הבא ולהעלות סיכויים ב GMAT , כלומר טריידאוף של GMAT מול סבב.

מה אתם אומרים ? כמה משמעותי עניין הסבב ראשון / שני ?

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: indig0

indig0,

ציטוט מתשובה של גילעם לשאלה דומה מהחודש שעבר:

"סטטיסטית, נראה שבוורטון, שיקגו, מישיגן, קולומביה, דיוק ו-UCLA יש יתרון משמעותי יחסית להגשה בסיבוב הראשון (אם כי, כאמור, ישנן שנים בהן המצב מתהפך, גם בתוכניות האלה! פרט לקולומביה). לעומת זאת, בסטנפורד, אינסאד, ברקלי, LBS וטאק היה לתוכניות 2008 למשל יתרון ברור להגשה בסיבוב השני. ב-MIT המצב מתנדנד "כמו מטוטלת" – היו שנים עם יתרון חזק למגישים בסיבוב הראשון (תוכנית 2008 למשל) והיו שנים עם יתרון חזק למגישים בסיבוב השני (למשל כאשר הם ראיינו ישראלים בארץ בסיבוב השני)."

בכל הנוגע ל-INSEAD ו-LBS, לעניות דעתי אין יתרון משמעותי בין הגשה בסיבוב ראשון להגשה בסיבוב שני.
    הגשה בסיבובים מאוחרים יותר עלולה בהחלט להיות בעייתית יותר..!

אני אישית הייתי דוחה את המועמדות לסבב השני אם הייתי יודע שזה ישפר את האיכות שלה במידה בינונית או יותר.
    לדוגמה, הייתי דוחה את המועמדות לסיבוב שני אם הייתי יודע שאני אוכל לשפר את ה-GMAT מ-680 ל-720…

אם הייתי במקומך, הייתי עושה סימולציה של בחינת GMAT עכשיו כדי לקבל קריאת כיוון לגבי מידת ההשקעה הנדרשת ממך כדי להוציא ציון טוב בבחינה.

בהצלחה!

נ.ב. הדדליין לסיבוב הראשון של INSEAD עבור המחזור שמתחיל בספטמבר הבא הוא ה-30 לספטמבר, וזה של LBS בשנה שעברה היה 14 לאוקטובר, כך שהזמן בהחלט אוזל..!

guysiche
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: אייל

שלום רב גילעם אני מודה לך מראש על כל העזרה בהפעת הערפל בנושא התאר השני במנהל עסקים…

יש לי חלום ללמוד בהרווארד את התואר במנהל עסקים ורציתי לדעת אם יש מספר נושאים ששם שמים עליהם דגש רב יותר

כדי שאוכל כבר מהיום להתחיל "לעבוד" על זה…

שאלה שנייה: אני אהיה בסיבות גיל ה30 + לפי מה שאני צופה, כשאתחיל ללמוד את התואר השני

האם זה אמור להשפיע לרעה על סיכויי?

ושוב תודה מראש..

גיא

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 17

To: aringo

Hi,

I've been contemplating an MBA in the US for a couple of years now and lately started working towards that end at full throttle.

A bit about myself:

I'm 31, a software engineer by profession and currently working as an R&D manager in a software and telecommunication startup company (15 people in my group, ~25 employees total).

Served as software engineer, team leader and system architect in a technological unit of the intelligence corps – finished my service at the rank of Captain.

Graduate of the Technion (B.A., 90, cum laude) and Tel-Aviv University (M.Sc. 95 summa cum laude) – both in computer science.

GMAT score 770.

As my profile suggests, I'm thinking of applying to Stanford, Harvard, MIT, Berkeley and Columbia for the full program and was wondering about my chances for admission in the above with an emphasis on Stanford and Harvard. The buzz says that I'm too old for the latter two…

Thanks in advance,

Yotam.

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

לידיעת כולם, פורבס פרסמו לאחרונה את דירוג ה-MBA המעודכן שלהם.

כיאה למגזין פיננסי, פורבס שמים משקל רב על מדד ה-ROI (או Return on Investment) – כלומר, הם לוקחים בחשבון את העלויות הכרוכות בלימודי MBA (ספציפית, שכ"ל, הוצאות מחיה וגם השכר עליו "מוותר" הסטודנט הממוצע כדי להשתתף בתכנית), ומסתכלים על ההתקדמות בשכר מלפני הלימודים ועד חמש שנים אחרי הלימודים, בנסיון לכמת תוך כמה שנים מחזיר בוגר ה-MBA הממוצע את ההשקעה בלימודים (וכל מה שמסביב).

http://blog.clearadmit.com/2009/08/london-business-school-stanford-insead-top-2009-forbes-roi-mba-ranking
    http://www.forbes.com/2009/08/05/best-business-schools-09-leadership-careers-intro.html

בשורה התחתונה:

• סטנפורד מקום ראשון בארה"ב – 4.2 שנים בממוצע להחזיר את ההשקעה ב-MBA
    • LBS מקום ראשון באירופה – 3.6 שנים בממוצע להחזיר את ההשקעה ב-MBA
    • INSEAD מקום ראשון לתכניות של שנה – 2.6 שנים בממוצע להחזיר את ההשקעה ב-MBA

כפי שניתן לראות, הסיבה להפרדה בין תכניות של שנתיים ותכניות של שנה היא שתכניות של שנה הן משמעותית יותר "זולות" מתכניות של שנתיים.

בהצלחה!

נ.ב. למי שמעוניין, הייתה שיחה מעניינת בשבוע שעבר על הדירוג של פורבס בדיון של Darden בפורום זה

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: ynet27

גילעם וצוות ארינגו שלום,

שמי יוני ואני הייתי מעוניין לדעת מה הסיכויים שלי להתקבל לאחת מהתוכניות MBA הבאות Kellogg, Chicago, Stanford, Berkley.

אני בן 30, סיימתי תואר ראשון בהנדסת חשמל מהטכניון בממוצע 78.

אני עובד כבר קרוב ל 3 שנים בחברה המייצרת צבד"ים בתפקיד REGIONAL ACCOUNT MANAGER של אירופה. במסגרת התפקיד אני אחראי על כל מפיצי החברה באירופה, כולל מכירות, תמיכה ופגישה עם לקוחות החברה.

GMAT עשיתי השבוע וקיבלתי ציון של 740, AWA-4.
    על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי ב-ברקלי, בין תחרותי לסטרצ' ב-קלוג וב-שיקגו (קרוב יותר לסטרצ' בשיקגו), וסטרצ' ב-סטנפורד. יתכן שאוכל לתת לך הערכה מדויקת יותר אם תוסיף עוד פרטים, כגון מספר האנשים שאתה מנהל כרגע, מספר קידומים בקריירה, שירות צבאי, ופעילות התנדבותית אם יש.

תודה מראש,

יוני
    בבקשה, יוני. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: indig0

שלום.

יש לי שאלה אסטרטגית.

אני שוקל להגיש מועמדות מספר מקומות באירופה (LBS INSEAD ESADE) . אני מתלבט אם לגשת לסיבוב ראשון או שני.

אמנם כבר היו ט'רדים לגבי זה , אבל הייתי שמח לקבל מידע עדכני וספציפי לבי"ס הנ"ל.

הדילמה היא שהקבלה ל LBS לדוגמא (לפי תאריכים של 2009) היא עוד חודשיים . אין לי הרבה זמן פנוי (עובד 9-10 שעות ביום)

השאלה אם כדאי לי לנסות להספיק , מה שאולי יביא לי ציון GMAT יותר נמוך אבל להספיק לסבב , או לכוון לסבב הבא ולהעלות סיכויים ב GMAT , כלומר טריידאוף של GMAT מול סבב.

מה אתם אומרים ? כמה משמעותי עניין הסבב ראשון / שני ?

על פי ניסיון העבר אכן נראה שההבדלים בין סבב ראשון לשני ב-אינסאד וב-LBS קטנים (ולפעמים הם דווקא לטובת הסבב השני), כך שאם אתה חושב שתוכל להוציא ציון GMAT גבוה יותר ולהגיש בקשה חזקה יותר אם יהיה לך יותר זמן, סביר שעדיף שתגיש בסבב השני. להערכתי הדבר נכון גם לגבי ESADE ולגבי כמעט כל המקרים (כמו תוכנית ספטמבר באינסאד) בהם יש 4 סבבים.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: guysiche

שלום רב גילעם אני מודה לך מראש על כל העזרה בהפעת הערפל בנושא התאר השני במנהל עסקים…

יש לי חלום ללמוד בהרווארד את התואר במנהל עסקים ורציתי לדעת אם יש מספר נושאים ששם שמים עליהם דגש רב יותר

כדי שאוכל כבר מהיום להתחיל "לעבוד" על זה…

למרות שכל התוכניות המובילות מעוניינות במועמדים עם רקורד מנהיגותי מרשים, בהרוורד זה יותר משמעותי מבכל תוכנית אחרת. לכן, כל שיפור בהיבט המנהיגותי של הקריירה שלך עשוי לעזור – קידומים לתפקידי ניהול בכירים, ניהול של מספר גבוה ככל האפשר של עובדים, צבירת כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, הקמת משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה), פעילות התנדבותית בהקשר מנהיגותי, וכו'.

בנוסף, הרוורד יחסית "אוהבים" אנשים שבאים מרקע פוליטי, שבאים מעסק משפחתי גדול, או (במידת מה) כאלה שבאים מרקע צבאי חריג (טייסים, תלפיות וכדומה). כל אחד מאלה אינו מספיק לכשעצמו, אבל עוזר.

שאלה שנייה: אני אהיה בסיבות גיל ה30 + לפי מה שאני צופה, כשאתחיל ללמוד את התואר השני

האם זה אמור להשפיע לרעה על סיכויי?

להערכתי הדבר ישפיע על סיכוייך במידה בינונית וככל שתהיה מבוגר יותר מ-30 כך יהיה לך קשה יותר להתקבל (הרוורד היא אחת המתוכניות שמייחסת חשיבות גבוהה יחסית לגיל בהשוואה לתוכניות מובילות אחרות).

ושוב תודה מראש..

גיא

בבקשה, גיא. בהצלחה!

ronit
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

גילעם שלום,

שמי רונית, הופנתי אלייך על ידי מכר משותף.

ברצוני לברר על תוכניות ספציפיות המשלבות לימודי MBA ביחד עם לימודים במדיניות ציבורית, ממשל וכו'.

הסתכלתי בייחוד על תוכנית לאודר בוורטון המשלבת גם תואר MBA, אך גם שילוב של תוכניות דומות ב Harvard, MIT, Tuck, Tufts.

הרקע שלי: בצבא שירתתי בחיל אויר כקצינה בתחום תכנון משאבי אנוש.
    למדתי תואר ראשון בממשל במרכז הבינתחומי (תוכנית בינ"ל – בביה"ס לאודר – אפרופו), לאחריו עבדתי כשנה וחצי במכון ראות, מכון התומך בממשלה במגוון רחב של נושאים, בעיקר בתחום הכלכלי-חברתי ובתחום הביטחון הלאומי.

עסקתי בפעילות התנדבותיות שונות ומגוונות החל מחניכה של סטודנטים בינ"ל, הוצאה והשתתפות במשלחות הסברה על ישראל בחו"ל ופעילות בנובה, ייעוץ לעמותות וארגונים חברתיים.

כיום אני עובדת במחלקה אסטרטגית בחברת הייטק בינלאומית גדולה ומעוניינת להגיש את מועמדותי בינואר הקרוב.

כאמור אני מחפשת תוכנית אשר תעמיק ותעשיר את הידע שלי בכלים עסקיים אך עם זאת גם תרחיב את הידע והלהט האמיתי שלי בעולם הציבורי.

באם ניתן לקבוע פגישה עימך לגבי התוכנית הספציפית בוורטון אשמח מאוד. כמו כן אשמח להרחיב את הידע על התוכניות האחרות שהזכרתי או באם אתה מכיר תוכניות דומות בתחומים אלו. כמו כן מהם לדעתך הסיכויים שלי להתקבל לתוכנית כזו.

המון תודה,

רונית

merav
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: All, aringo a

שלום, אני בת 29 ויש לי תואר ראשון בביולוגיה ומתמטיקה באוניברסיטה העברית.

במהלך התואר השתתפתי בפרויקטים שונים(כגון מרכזי למידה ופרח) לשם עזרה לתלמידי

תיכון במתמטיקה ואנגלית ועבדתי בתור מורה למתמטיקה לתלמידי תיכון.

במקביל, השתתפתי בפרסום מאמר מדעי בתחום ביוסטטיסטיקה (ביולוגיה וסטטיסטיקה) שבו אני חוקרת ראשית ובעתיד יתפרסם מאמר מחקרי נוסף שגם בו אני חוקרת ראשית .

כיום, אני מעונינת לשנות כיוון ולהשתלב בתחום ההיטק ובעתיד להגיש מועמדות לתואר שני במנהל עסקים במסלולים המובילים בתחום הטכנולוגי בחו"ל (בעוד כשנתיים )

רציתי לשאול :

1) מה הם המסלולים המובילים בעולם ללימודי מנהל עסקים בתחום הטכנולוגי?

2) האם כדאי לי להתמקד, בשנתיים הבאות, ברכישת ניסיון עבודה בתחום(משרה מלאה ) או שכדאי לי לעבוד במשרת סטודנט ולרכוש השכלה של תואר ראשון או שני בתחום על מנת לשפר את סיכויי הקבלה שלי לתואר שני במנהל עסקים בחו"ל במסלולים המובילים?

3) עד כמה גילי עלול להשפיע על סיכויי הקבלה שלי למסלוילם אלו?

בנוסף, רציתי לציין שבגיל 23 צורפתי לרשימתו של מועמד לראשות העיר ירושלים. (זכינו במנדט) והשתתפתי בארגוניים העוסקים ביחסים שבין ישראלים לפלשתינים.

תודה,

מירב.

merav
    חבר

To: merav

נ.ב.
    מה הציון המינימנלי ב- GMAT ו-TOFFEL שממנו אוכל להתקבל?
    תודה,
    מירב

Yair
    חבר
    מספר הפוסטים: 59

שלום גילעם,

אני בעיצומו של תהליך הקבלה (נעזר בארינגו), ומתכנן להגיש מועמדות למספר אוניברסיטאות.
    יש לי שאלה אסטרטגית דומה לשאלה שנשאלה פה בפורום בשבוע שעבר – אני מתכנן להגיש בוודאות לסטנפורד, קולומביה, MIT ו-LBS. ככה"נ גם ל-NYU.

האם היית אומר שקיים יתרון כלשהו בלהגיש בחלק מהאוניברסיטאות הנ"ל בסיבוב השני ולא בראשון, אפילו בהנחה שאני יכול לסיים עם כתיבת החיבורים עד לדדליין ההגשה של הסיבוב הראשון לפחות ב-4 מתוך ה-5? אם כן, באיזה מהן היית ממליץ לי להגיש בסיבוב השני דווקא?

באותו הקשר, אני מתכנן לבקר בקולומביה ממש בתחילת אוקטובר. אני יודע שבקולומביה עקרונית יש יתרון בהגשה כמה שיותר מוקדמת. בהנחה שאני אספיק לבקר בקמפוס לפני הדדליין של הגשה בסיבוב הראשון (7/10 בקולומביה), ושהתאריך הכי מוקדם שאני יכול להגיש בו את המועמדות לקולומביה (מבחינת מוכנות שלי) הוא אמצע ספטמבר, האם היית ממליץ לי להגיש את המועמדות יותר מוקדם או לחכות שבועיים-שלושה ולהגיש ממש בדדליין, אז תהיה לי אפשרות לכתוב מעט על רשמים מהביקור?

תודה רבה מראש,
    יאיר
    aringo
    חבר

To: ronit

שמי רונית, הופנתי אלייך על ידי מכר משותף.
    ברצוני לברר על תוכניות ספציפיות המשלבות לימודי MBA ביחד עם לימודים במדיניות ציבורית, ממשל וכו'.
    הסתכלתי בייחוד על תוכנית לאודר בוורטון המשלבת גם תואר MBA, אך גם שילוב של תוכניות דומות ב Harvard, MIT, Tuck, Tufts.
    הרקע שלי: בצבא שירתתי בחיל אויר כקצינה בתחום תכנון משאבי אנוש.
    למדתי תואר ראשון בממשל במרכז הבינתחומי (תוכנית בינ"ל – בביה"ס לאודר – אפרופו), לאחריו עבדתי כשנה וחצי במכון ראות, מכון התומך בממשלה במגוון רחב של נושאים, בעיקר בתחום הכלכלי-חברתי ובתחום הביטחון הלאומי.

עסקתי בפעילות התנדבותיות שונות ומגוונות החל מחניכה של סטודנטים בינ"ל, הוצאה והשתתפות במשלחות הסברה על ישראל בחו"ל ופעילות בנובה, ייעוץ לעמותות וארגונים חברתיים.
    כיום אני עובדת במחלקה אסטרטגית בחברת הייטק בינלאומית גדולה ומעוניינת להגיש את מועמדותי בינואר הקרוב.
    כאמור אני מחפשת תוכנית אשר תעמיק ותעשיר את הידע שלי בכלים עסקיים אך עם זאת גם תרחיב את הידע והלהט האמיתי שלי בעולם הציבורי.
    באם ניתן לקבוע פגישה עימך לגבי התוכנית הספציפית בוורטון אשמח מאוד. כמו כן אשמח להרחיב את הידע על התוכניות האחרות שהזכרתי או באם אתה מכיר תוכניות דומות בתחומים אלו. כמו כן מהם לדעתך הסיכויים שלי להתקבל לתוכנית כזו.

רונית, כדאי אולי שתסתכלי גם על Yale ועל Thunderbird, שתי תוכניות שחזקות למדי בתחומים שציינת. בנוסף, חשוב אולי שתחליטי אם הפוקוס שלך הוא יותר על התחום הבינלאומי (תוכניות כמו Lauder וה-MBA של Thunderbird), על תחום המלכ"רים (Yale, Stanford) או על תחום הממשל (Harvard). הרושם שלי הוא שהפוקוס שלך הוא יותר על הסוג השלישי.
    על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, גיל סביב 25-30, ציון תואר של 85, וציון GMAT של 680, תהיי להערכתי מועמדת חזקה ב-Thunderbird, תחרותית עד חזקה (קרובה יותר לתחרותית) ב-
    טאק, תחרותית ב- MIT וב-Yale, בין תחרותית לסטרצ' (קצת קרוב יותר לתחרותית) ב- וורטון, ובין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב- הרוורד. ההתמחות שלנו היא בתוכניות המובילות, את התוכנית של Tufts אינני מכיר טוב מספיק לצערי.
    המון תודה,
    רונית
    בבקשה, רונית. בהצלחה!

aringo
    חבר

שלום, אני בת 29 ויש לי תואר ראשון בביולוגיה ומתמטיקה באוניברסיטה העברית.

במהלך התואר השתתפתי בפרויקטים שונים(כגון מרכזי למידה ופרח) לשם עזרה לתלמידי

תיכון במתמטיקה ואנגלית ועבדתי בתור מורה למתמטיקה לתלמידי תיכון.

במקביל, השתתפתי בפרסום מאמר מדעי בתחום ביוסטטיסטיקה (ביולוגיה וסטטיסטיקה) שבו אני חוקרת ראשית ובעתיד יתפרסם מאמר מחקרי נוסף שגם בו אני חוקרת ראשית .

כיום, אני מעונינת לשנות כיוון ולהשתלב בתחום ההיטק ובעתיד להגיש מועמדות לתואר שני במנהל עסקים במסלולים המובילים בתחום הטכנולוגי בחו"ל (בעוד כשנתיים )

רציתי לשאול :

1) מה הם המסלולים המובילים בעולם ללימודי מנהל עסקים בתחום הטכנולוגי?

התוכניות של קרנגי מלון, Texas, ברקלי, MIT, ו- סטנפורד נחשבות לחזקות במיחוד בתחום הניהול בסביבה טכנולוגית.

2) האם כדאי לי להתמקד, בשנתיים הבאות, ברכישת ניסיון עבודה בתחום(משרה מלאה ) או שכדאי לי לעבוד במשרת סטודנט ולרכוש השכלה של תואר ראשון או שני בתחום על מנת לשפר את סיכויי הקבלה שלי לתואר שני במנהל עסקים בחו"ל במסלולים המובילים?

בהנחה של התקדמות ממוצעת בקריירה באופציה 1, להערכתי אופציה זו תהיה קצת חזקה יותר מהאופציה השניה. במידה ואופציה 1 כוללת בתוכה אלמנטים מרשימים כגון עבודה בחברה בינלאומית ידועה, תפקיד ניהולי, מספר קידומים, וכו' אזי להערכתי אופציה זו תהיה משמעותית חזקה יותר מהאופציה השניה.

3) עד כמה גילי עלול להשפיע על סיכויי הקבלה שלי למסלולים אלו?
    בהנחה שתגישי את הבקשות בגיל 30-31, גילך יקשה מעט על סיכויי הקבלה שלך למרבית התוכניות המובילות. לא מדובר ב-deal breaker אלא בחסרון (גדול יחסית בסטנפורד למשל וקטן יותר בתוכניות אחרות) אשר ניתן לאזנו ע"י נתונים חזקים אחרים.

בנוסף, רציתי לציין שבגיל 23 צורפתי לרשימתו של מועמד לראשות העיר ירושלים. (זכינו במנדט) והשתתפתי בארגוניים העוסקים ביחסים שבין ישראלים לפלשתינים.

תודה,

מירב.
    נ.ב.
    מה הציון המינימנלי ב- GMAT ו-TOFFEL שממנו אוכל להתקבל?

לגבי GMAT מינימלי – ב-5 השנים האחרונות לא נתקלתי במועמד ישראלי שהתקבל לבי"ס טופ-10 עם פחות מ-580. זה קורה בכל שנה שמעטים בעולם מתקבלים עם פחות, אך נדיר יחסית. עם זאת, הממוצע של המתקבלים הוא בד"כ סביב 700-710, וככל שתתרחקי כלפי מטה מממוצע זה כך יהיה קשה יותר להתקבל.
    לגבי TOEFL, תוכניות מסוימות דורשות מינימום ספציפי בעוד אחרות לא מציינות מינימום כזה. תוכלי לבדוק את המדיניות בכל תוכנית כאן: http://aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.asp

מקווה שעזרתי, מירב. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: Yair

שלום גילעם,

אני בעיצומו של תהליך הקבלה (נעזר בארינגו), ומתכנן להגיש מועמדות למספר אוניברסיטאות.
    יש לי שאלה אסטרטגית דומה לשאלה שנשאלה פה בפורום בשבוע שעבר – אני מתכנן להגיש בוודאות לסטנפורד, קולומביה, MIT ו-LBS. ככה"נ גם ל-NYU.

האם היית אומר שקיים יתרון כלשהו בלהגיש בחלק מהאוניברסיטאות הנ"ל בסיבוב השני ולא בראשון, אפילו בהנחה שאני יכול לסיים עם כתיבת החיבורים עד לדדליין ההגשה של הסיבוב הראשון לפחות ב-4 מתוך ה-5? אם כן, באיזה מהן היית ממליץ לי להגיש בסיבוב השני דווקא?

על פי ניסיוננו עד כה, ב- קולומביה וב- NYU יש יתרון להגשה בסבב הראשון ובדרך כלל גם ב- סטנפורד המצב דומה. ב- MIT המצב משתנה משנה לשנה, וב- LBS להערכתי אין הבדל משמעותי בין הסבב הראשון והשני. מה שחשוב מאוד הוא האיכות. אם אתה מרגיש שהאיכות של האפליקיישן מעולה, לדעתי תגיש בסיבוב הראשון לארבע מהחמש. אם לא, תגיש את חלקן (LBS, MIT) בסיבוב השני.

באותו הקשר, אני מתכנן לבקר בקולומביה ממש בתחילת אוקטובר. אני יודע שבקולומביה עקרונית יש יתרון בהגשה כמה שיותר מוקדמת. בהנחה שאני אספיק לבקר בקמפוס לפני הדדליין של הגשה בסיבוב הראשון (7/10 בקולומביה), ושהתאריך הכי מוקדם שאני יכול להגיש בו את המועמדות לקולומביה (מבחינת מוכנות שלי) הוא אמצע ספטמבר, האם היית ממליץ לי להגיש את המועמדות יותר מוקדם או לחכות שבועיים-שלושה ולהגיש ממש בדדליין, אז תהיה לי אפשרות לכתוב מעט על רשמים מהביקור?

תלוי מה יהיה בביקור. בהנחה של ביקור ממוצע, ובהנתן שיטת ה-rolling admission של קולומביה, להערכתי עדיף שלא לדחות את ההגשה בשבועיים-שלושה רק בגלל הביקור. אולי אף תוכל להשתמש בביקור על מנת לברר מה מצב האפליקיישן שלך, ואולי תצליח איכשהו אף לפגוש מישהו שיהיה או היה מעורב בקריאת האפליקיישן שלך. במידת הצורך, תוכל אולי לשלוח מכתב או חומר לאחר הביקור (הפעולות האלה אינן סטנדרטיות ולא תמיד מקובלות, אבל, בהנחה שהן נעשות נכון – ראינו כמה וכמה הצלחות, גם בקולומביה, של אנשים שעשו דברים מחוץ לתלם, בחוכמה ובטעם). ראה עוד בהקשר של ביקור כאן: http://aringo.co.il/HebrewSite/CampusVisit.htm

תודה רבה מראש,
    יאיר

מקווה שעזרתי, יאיר. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: yotamki

Hi,

I've been contemplating an MBA in the US for a couple of years now and lately started working towards that end at full throttle.

A bit about myself:

I'm 31, a software engineer by profession and currently working as an R&D manager in a software and telecommunication startup company (15 people in my group, ~25 employees total).

Served as software engineer, team leader and system architect in a technological unit of the intelligence corps – finished my service at the rank of Captain.

Graduate of the Technion (B.A., 90, cum laude) and Tel-Aviv University (M.Sc. 95 summa cum laude) – both in computer science.

GMAT score 770.

As my profile suggests, I'm thinking of applying to Stanford, Harvard, MIT, Berkeley and Columbia for the full program and was wondering about my chances for admission in the above with an emphasis on Stanford and Harvard. The buzz says that I'm too old for the latter two…

Based on the information you provided, and assuming strong essays and recommendations, I believe that you will be a strong candidate at MIT and Berkeley, competitive to strong (closer to strong) at Columbia, competitive at Stanford, and competitive to stretch (a little closer to competitive) at Harvard.

In our experience, both Harvard and Stanford (especially Harvard) indeed attribute more significance to the age issue, so in my estimate your age will have a medium effect on your chances. I took this into account in the estimates provided above.

Thanks in advance,

Yotam.

You’re welcome, Yotam. Good luck!

The aringo Team
    (Gilam)

merav
    חבר

לאור הנתונים שציינתיי מה סיכוי הקבלה שלי ל color=#0066ccקרנגי מלון, color=#0066ccTexas, color=#0066ccברקלי, color=#0066ccMIT, ו- color=#0066cc סטנפורד

aringo
    חבר

לאור הנתונים שציינתיי מה סיכוי הקבלה שלי ל color=#000080color=#0066ccקרנגי מלון, color=#000080color=#0066ccTexas, color=#000080color=#0066ccברקלי, color=#000080color=#0066ccMIT, ו- color=#000080 color=#0066cc סטנפורד

מירב, אניח שציוני התואר שלך הם סביב 80, שה-GMAT יהיה 680, שיהיו לך חיבורים והמלצות חזקים ושתגישי את הבקשות בסביבות גיל 30-31. תחת ההנחות האלה, תהיי להערכתי מועמדת חזקה בטקסס, בין תחרותית לחזקה בקרנגי מלון (קרוב יותר לחזקה), בין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותית) בברקלי, בין תחרותית לסטרצ' ב-MIT, וסטרצ' בסטנפורד.

בהצלחה!

aringo
    חבר

חברים,

אני יוצא לחופשה (וקצת עבודה – ביקור ועדת קבלה…) בארה"ב. אענה שוב על שאלות ביום שלישי ה-1 בספטמבר.

בהצלחה לכולם עם ההכנות להגשה, ולהתראות בפורום בקרוב,

גילעם

liran
    חבר

liran
    חבר

To: אייל

גילעם שלום,

רציתי לדעת מהם סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות מובילות המתמחות בייעוץ אסטרטגי.

ציון הג'מאט שלי הוא 560. אני בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון בתקשורת מאוניברסיטת ת"א בממוצע 85.

יש לי שנתיים וחצי ניסיון כעורך דין (מתוכם שנה כמתמחה במשרד ממשלתי ושנה וחצי כעורך דין באותו משרד).יש לי המלצות חמות מיועץ ממעסיקי (אחת מהם בוגרת קולומביה) וכן מפרופסור וד"ר שעבדתי כמתרגל וכעוזר מחקר שלהם באוניברסיטה.

התנדבתי במשך 5 שנים במועצה לילד החוסה.

המון תודה,

Liran

liran
    חבר

To: liran

ועוד שני דברים ששכחתי…

אני בן 28 וקיבלתי ציון 5 בחיבורים.

שוב תודה,

liran

ehudger
    חבר
    מספר הפוסטים: 73

אהלן לירן,

אני אנסה לחסוך לך כמה ימים של המתנה וברור שהידע שלי לא מחליף את זה של גילעם רק רציתי להפנות אותך למשהו שנזכרתי שגילעם כתב

"לגבי GMAT מינימלי – ב-5 השנים האחרונות לא נתקלתי במועמד ישראלי שהתקבל לבי"ס טופ-10 עם פחות מ-580. זה קורה בכל שנה שמעטים בעולם מתקבלים עם פחות, אך נדיר יחסית. עם זאת, הממוצע של המתקבלים הוא בד"כ סביב 700-710, וככל שתתרחק כלפי מטה מממוצע זה כך יהיה קשה יותר להתקבל. "

אני ממש לא מנסה לבאס אותך וכמובן שזה לא אומר שהדבר בלתי אפשרי, רק רציתי להמליץ לך גם לשאול על תכניות שמעבר לטופ-10. יש המון תוכניות מעולות ביעוץ אסטרטגי כדאי שתתחיל לחקור עליהן ואני בטוח שגילעם יתן לך יותר מידע על זה ביום שלישי כשיחזור.

בכל מקרה אני מקווה שלא ביאסתי. שיהיה לך המון בהצלחה,

אהוד

merav
    חבר

שלום גילעם.
    בנוסף למה שכבר ציינתי רציתי להוסיף ששירתי ביחידת 8200 .
    ובנוסף רציתי להדגיש שבמהלך עבודתי במחקר הקמתי לראשונה וקידמתי (בהנחייתו של הפרופסור) את התחום ביוסטטיסטיקה במעבדה שלא הייתה נגישה לתחום זה בעבר וכעת אנו עומדים לפני פרסום בינלאומי של מחקר שני בתחום. (אני מציינת את זה כי אולי זה יכול לעזור לרקע היזמותי שלי )
    רציתי לשאול :
    1) אם אבחר באופציה השנייה ואסיים בשנתיים הקרובות תואר ראשון במדעי המחשב (כיוון שאני מעוניינת להשתלב בתחום המחשבים) בנוסף לתואר הקיים (מתמטיקה וביולוגיה בממוצע 80) וממוצע התואר במדעי המחשב יהיה גבוה יותר (87 או הצייטנות=מעל 90) מממוצע התואר בביולוגיה ומתמטיקה(דו-חוגי) כיצד יתיחסו לכך בוועדות הקבלה באוניברסיטאות המובילות ? האם הם יעשו ממוצע משוקלל של שני התארים או שיתייחסו לאחד התארים יותר מהשני? עד כמה הדבר ישפר את סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות המובילות ?

2) האם המידע הנוסף שציינתי בהתחלה משפר את סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות המובילות עם GMAT של 680-720 ותואר ראשון בממוצע 80 ?
    3) כיצד אוכל לשפר את סיכויי הקבלה שלי ל-MIT , סטנפורד ?

נ.ב
    אני מאד מעריכה את העבודה הרצינית שאתה עושה כאן, זה עוזר לי מאד . תודה .
    KatzA09
    חבר
    מספר הפוסטים: 80

מירב,

אני לא גלעם או נציג ארינגו, אבל חשוב לי להדגיש נקודה מסוימת שחשובה עבור הרבה מועמדים פוטנציאליים. הגיל שלך היום כבר די גבולי לבתי ספר למנהל עסקים. תזכרי שהממוצע הוא 28 ברוב בתי הספר, ואף פחות מזה בכמה מבתי הספר המובילים. הסיבה לכך היא פשוטה – לגיל תהיה השפעה קריטית בעד כמה תצליחי בעולם שאחרי בית הספר למנהל עסקים. לצורך דוגמא, מנכ"ל ג'נרל אלקטריק נבחר בדרך כלל בגיל 40 עד 45 – זאת אומרת שאם תסיימי בית ספר למנהל עסקים בגיל 35 בחיים לא יהיה לך סיכוי להגיע להיות מנכל ג'נרל אלקטריק – והרגע נהיית פחות אטרקטיבית לחלק משמעותי מבתי הספר למנהל עסקים. ואני אפילו לא מדבר על שיקולים אישיים כמו ההפסד הכספי שהתואר יוצר והזמן שנדרש על מנת לשלם את ההלוואות ולהחזיר את ההשקעה (שכוללת גם אובדן הכנסה ולא רק את עלות שכר הלימוד), והקמת משפחה.

בשלב זה, אם לימודי מנהל עסקים חשובים לך, הייתי מתרכז כמה שיותר מהר בלהגיש אפליקציה, ומהר. כל תואר נוסף שתעשי, או כל שיפור שתעשי לציון מסוים, לא יעזור מספיק כדי לתקן את הנזק ששנה נוספת של דחיית האפקליציה תגרום. שורה תחתונה, הייתי ממליץ לך לא להשקיע שנתיים בתואר ראשון נוסף. אין לזה ערך משמעותי לבתי הספר למנהל עסקים. ובטח לא לשיפור ציון מ-80 ל- 87. ציוני התואר הראשון הם בדרך כלל אחוז קטן מהשיקולי קבלה – הרבה פחות מהמאמרים, ציון הג'ימאט, וקורות החיים.

לגבי להשקיע שנתיים בקריירה, תלוי אם את מרגישה שיש לך ניסיון מספיק עד כה- נשמע שהיית מורה, ואולי היית קצינה אבל בטוח בתפקיד משמעותי בצבא – וזה בנוסף לניסיון שיש לך בהקמת התחום. נשמע לי כניסיון מספיק ואטרקטיבי, אם תציגי אותו נכון. יכול להיות מאוד שכדאי לך לשקול להגיש אפליקציה כבר השנה. אם לא, לעבוד שנה ולהגיש אפליקציה שנה הבאה היא אופציה גם כן. אבל תזכרי שאם תעבדי חמש שנים עכשיו ותצברי ניסיון מצוין, כנראה תגרמי יותר נזק לאפליקציה שלך מאשר תועלת – בשל העובדה שתהיי מבוגרת בחמש שנים ממה שאת היום.

שורה תחתונה – תחשבי מה המטרות של בתי הספר במנהל עסקים כשהם מקבלים אותך – הם רוצים מישהו שיהיה סופר מוצלח אחרי בית הספר למנהל עסקים ויגיע רחוק. בשביל זה צריכים להיות למועמד זה עוד הרבה שנים של עבודה פרודקטיבית אחרי התואר. חוץ מזה, הם רוצים מישהו שתמיד יכיר תודה להם על איך הם פיתחו אותו ועזרו לו. כמובן שמישהו שמגיע בגיל 35 עם חמישה תארים ראשונים ושני תארים שניים – ואני יודע שאני מגזים – כבר עבר את רוב ההתפתחות האישית שלו ולכן סיכויים סבירים שלא יחשוב שבית הספר למנהל עסקים זה מה שנתן את התרומה המשמעותית לחייו – ולכן אנשים כאלה הם פחות אטרקטיביים פשוט משום שהם יכירו פחות טובה לבית הספר שלהם, פחות יתרמו לו, ויהיו אנשי מכירות טובים פחות עבורו.

אני מקווה שאני עוזר ולא מפחיד יותר מדי, ובכל מקרה – בהצלחה!

ארנון

liran
    חבר

To: ehudger

אוהד שלום.

תודה על התגובה הכנה. אני אשמח לשמוע על תוכניות נוספות בייעוץ אסטרטגי שאינן בטופ 10.

liran

Gili_Kellogg
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

Kellogg Admissions Information Session in Tel-Aviv Sep 13th 2009

We cordially invite you to attend
    a Kellogg Information Session in Tel Aviv, Israel.

Beth Flye, Director of Admissions and Financial Aid, and Kellogg Alumni will present on
    the full-time MBA programs offered through the Kellogg School of Management.

Sunday, September 13, 2009
    6:30 – 9:00 p.m.
    Lexus Israel
    8 Hasadnaot Street
    Herzeliya-Pituach

Dear Israeli propspective MBA students,

We are happy to update that the Director of Admissions Ms. Beth Flye is personally coming to Israel to present the Kellogg School of Management MBA program to perspective Israeli students. It is a unique opportunity for you to meet the head of Kellogg’s admission and learn about the program. Kellogg Israeli Alumni and current students will also attend the event and will be happy to answer any questions you might have.

Space is limited, please RSVP.

http://www.kellogg.northwestern.edu/Programs/FullTimeMBA/Admissions_events/Off_Campus_events/eventItem.aspx?eventid=419

aringo
    חבר

גילעם שלום,

רציתי לדעת מהם סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות מובילות המתמחות בייעוץ אסטרטגי.

ציון הג'מאט שלי הוא 560. אני בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון בתקשורת מאוניברסיטת ת"א בממוצע 85.

יש לי שנתיים וחצי ניסיון כעורך דין (מתוכם שנה כמתמחה במשרד ממשלתי ושנה וחצי כעורך דין באותו משרד).יש לי המלצות חמות מיועץ ממעסיקי (אחת מהם בוגרת קולומביה) וכן מפרופסור וד"ר שעבדתי כמתרגל וכעוזר מחקר שלהם באוניברסיטה.

התנדבתי במשך 5 שנים במועצה לילד החוסה.

על בסיס המידע שלעיל (והמידע שהוספת בהודעה השניה) ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמדותך סטרצ' בתוכניות כגון Harvard, INSEAD, Tuck ו-Darden, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-IMD, בין תחרותי לסטרצ' ב-Ivey וב-IESE, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-UNC וב-USC ותחרותי ב-University of Illinois וב-Ohio State (שתי האחרונות פחות מוכרות לנו).
    כל התוכניות האלה נחשבות לחזקות יחסית בתחום האסטרטגיה/ניהול כללי.

המון תודה,

Liran

בבקשה, לירן. בהצלחה!

aringo
    חבר

שלום גילעם.
    בנוסף למה שכבר ציינתי רציתי להוסיף ששירתי ביחידת 8200 .
    ובנוסף רציתי להדגיש שבמהלך עבודתי במחקר הקמתי לראשונה וקידמתי (בהנחייתו של הפרופסור) את התחום ביוסטטיסטיקה במעבדה שלא הייתה נגישה לתחום זה בעבר וכעת אנו עומדים לפני פרסום בינלאומי של מחקר שני בתחום. (אני מציינת את זה כי אולי זה יכול לעזור לרקע היזמותי שלי )
    רציתי לשאול :
    1) אם אבחר באופציה השנייה ואסיים בשנתיים הקרובות תואר ראשון במדעי המחשב (כיוון שאני מעוניינת להשתלב בתחום המחשבים) בנוסף לתואר הקיים (מתמטיקה וביולוגיה בממוצע 80) וממוצע התואר במדעי המחשב יהיה גבוה יותר (87 או הצייטנות=מעל 90) מממוצע התואר בביולוגיה ומתמטיקה(דו-חוגי) כיצד יתיחסו לכך בוועדות הקבלה באוניברסיטאות המובילות ? האם הם יעשו ממוצע משוקלל של שני התארים או שיתייחסו לאחד התארים יותר מהשני? עד כמה הדבר ישפר את סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות המובילות ?

סביר שיתייחסו לשני הממוצעים בצורה דומה (כלומר, יקחו את שניהם בחשבון באותה מידה). להערכתי (לאור הדחייה של פנייתך על מנת להשלים את התואר הראשון הנוסף, ובהנחה של סיום התואר הזה בהצטיינות) הדבר ישפר את סיכוייך במידה קטנה.

2) האם המידע הנוסף שציינתי בהתחלה משפר את סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות המובילות עם GMAT של 680-720 ותואר ראשון בממוצע 80 ?

להערכתי המידע הנוסף שציינת משפר את סיכויי הקבלה שלך במידה קטנה עד בינונית (סביר יותר שקטנה), ותלוי בין השאר בתוכנית הקריירה שתציגי ועד כמה היא קשורה למחקר שביצעת.

3) כיצד אוכל לשפר את סיכויי הקבלה שלי ל-MIT , סטנפורד ?

לגבי MIT, יהיה טוב לחשוב אם יש לך כרגע הזדמנות להקים משהו חדש שיצליח (ארגון, מחלקה וכדומה) על מנת לחזק את הרקע היזמותי. זה עשוי לעזור גם בסטנפורד. לגבי סטנפורד, יעזור גם לחזק את האלמנט ההתנדבותי/קהילתי/ציבורי במועמדות שלך (אם יש לך שנתיים עד הפניה, זה ייתפס כאמין). ובנוסף, מה שנכון גם לגבי שאר התוכניות נכון גם כאן: לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה, להמשיך לעקוב אחרי וללמוד מאתר זה, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של התוכניות, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים, להוציא GMAT טוב, ולכתוב חיבורים, המלצות וקורות חיים כמה שיותר חזקים.
    ראי גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

נ.ב
    אני מאד מעריכה את העבודה הרצינית שאתה עושה כאן, זה עוזר לי מאד . תודה .

שמח מאוד לשמוע. בהצלחה!

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

To: aringo, liran

היי לירן,

אני לא רוצה לבאס אותך, אבל ה-GMAT שלך ייפגע מאוד בסיכויים שלך להתקבל לתוכנית מובילה באסטרטגיהניהול כללי בטופ 20 (ולפי דעתי קיבלת תחזיות מעט וורודות מארינגו, בכל אופן לגבי UNC). אלה הנתונים על ציון ה-GMAT מהכיתה שלי ב- UNC (ואני יודע שהשנה הנתונים אף יותר גבוהים):

GMAT (median) 690
    GMAT (mid 80% range) 590-750

אם יש לך את הכוחות והזמן, אני מציע לך לעשות שוב את ה-GMAT.

אל תהסס לפנות אליי אם יש לך שאלות נוספות.

בהצלחה,

תומר

liran
    חבר

גילעם שלום,

תודה על התשובה. רציתי לדעת מהם הסיכויים שלי לקבלת מלגה בהתחשב בנתונים שלי..

שוב תודה,

Liran

noa12
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום,

סיימתי השנה תואר ראשון במנע"ס בעברית בממוצע 87, אני בת 28 ובעלת ניסיון של יותר מ-5 שנים של ניהול (קצינה בצבא + ניסיון בחוץ).

עוד לא עשיתי ג'ימט, ואני לא לגמרי יודעת להעריך כמה אני אקבל אם להיות כנה. ציון הפסיכומטרי שלי הוא 682.

רציתי לדעת האם יש סיכוי ואם כן כמה הוא ממשי:) לאוניברסיטאות הבאות: (או לאוניברסיטאות אחרות שבהן הסיכויים טובים יותר?)

Cornell, Columbia, NYU, Duke, Ross, Kellogg

תודה!

מוצגות 50 תגובות – 901 עד 950 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.