Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,351 עד 1,400 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • snowbolster
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

To: aringo

שלום גילעם,
    תודה על התשובה הזריזה.

הצבא יהיה מוזכר רק בקורות חיים, העבודה מוזכרת בעיקר בהקשר לשליטה בשפה וקצת באסיי הראשון. אני דווקא חשבתי שהצבא ירשים אותם יותר עם האפקט המנהיגותי והמשתמע מכך. החיבור שלי מבוסס כולו על יזמות, אז אני לא בטוח שהאפשרות לגבי העבודה היא טובה יותר כי בכל החיבורים אני מדבר על יזמות בצורה זאת או אחרת.

האם בהנתן השיקולים האלה אתה עדיין חושב שעדיף לכתוב את הגרסה השניה?

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: snowbolster

שלום גילעם,
    תודה על התשובה הזריזה.

הצבא יהיה מוזכר רק בקורות חיים, העבודה מוזכרת בעיקר בהקשר לשליטה בשפה וקצת באסיי הראשון. אני דווקא חשבתי שהצבא ירשים אותם יותר עם האפקט המנהיגותי והמשתמע מכך. החיבור שלי מבוסס כולו על יזמות, אז אני לא בטוח שהאפשרות לגבי העבודה היא טובה יותר כי בכל החיבורים אני מדבר על יזמות בצורה זאת או אחרת.

האם בהנתן השיקולים האלה אתה עדיין חושב שעדיף לכתוב את הגרסה השניה?

העדכון הזה הופך את האפשרויות ליותר שקולות בעיני. נשמע שלשתי האפשרויות יש יתרונות וחסרונות עם משקל דומה, וכאן נכון אולי ללכת עם "תחושת הבטן" על סמך התמונה הכוללת של התכנים שיש לך בכל החיבורים וההמלצות. אם הצעת העבודה מהחברה הגדולה יכולה להכנס איפשהו (בהמלצה? בחיבור אחר?) אז אז מחליש עוד את האופציה הזו. עדיין, בנושא של הצבא מטריד אותי קצת העניין של ה"שליליות" – המוקד הוא "למה עזבתי את הצבא", משאיר את הקורא עם תחושה של "הוא עזב". אז חשוב להציג את זה בצורה כמה שיותר חיובית (היייתי צריך לבחור בין קריירה X לבין קריירה צבאית, ובחרתי בקריירה X) ואז נשמע שהצבא אכן אולי טיפה עדיף.
    בהצלחה!
    Lee K
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

ניתן לבצע בדיקה של חבילת החיבורים שהכנתם לאוניברסיטה מסוימת (Aringo Test Drive – אחד משירותי התמיכה המהירה).

בשל הקירבה לדדליינס, מספר המקומות מוגבל.

השירות פתוח למצטיינים ו/או ללקוחות ארינגו בלבד.

להזמנת מקום ופרטים פנו אל: [email protected]

בהצלחה לכולם!

לי

סמנכ"לית לקוחות

ארינגו

MoshikLavi
    חבר

שלום גילעם,

אצטט שוב את הודעתי ותשובתך מיולי:

"

שלום גילעם וצוות ארינגו,

אצטט את ההודעה שלי (עם תשובתכם) מלפני מספר חודשים:

"
    היי צוות ארינגו,

היי מושיק.

שמי משה (מושיק) לביא וקודם כל רציתי להגיד לכם כל הכבוד על ההשקעה בפורום ובאתר, מאוד מהנה לקרוא. תודה. כיף לשמוע!

שנית, אשמח להערכת סיכויי להתקבל לMBA למספר אוניברסיטאות שאני שוקל להגיש אליהן: (כמובן לסיבוב שני)
    Columbia
    MIT
    NYU
    Harvard
    Stanford
    Tuck
    Booth
    Wharton
    אני בן 25, בוגר ממר"ם ושירותי הצבאי היה ביחידת מחשוב (של ח"א, ללא קבע), ישירות לאחר הצבא עברתי לעבוד במוסד ביטחוני ישראלי (בתפקיד מחשובי) בארה"ב (וושינגטון) ואני עובד כאן עד היום.
    במקביל לעבודה FULL TIME, אני מסיים בקרוב תואר ראשון בתקשורת ופרסום באוניברסיטה ממוצעת בארה"ב (GPA: 3.96, SUMMA CUM LAUDE) ורוצה להתחיל ללמוד בספטמבר 2011.
    עשיתי GMAT לפני כשנה וקיבלתי 730 (מתמטיקה אחוזון 86, אנגלית אחוזון 89).
    ניהלתי מעל ל20 איש בתקופת הצבא, אין לי רקע התנדבותי כלל, קודמתי מספר פעמים בעבודתי הנוכחית וגם בצבא.
    אני לא יודע אם זה חיסרון, אך הבקשות שאגיש יהיו כאשר נשאר לי עוד סמסטר אחד לסיים את התואר הראשון (מסיים במאי 2011 ורוצה להתחיל MBA כבר בספטמבר 2011)

גם אני הגשתי במצב דומה… ברוב התוכניות שציינת זה יקשה משמעותית על קבלתך. כדאי להתכתב כבר עכשיו מול כל אחת מהתוכניות האלה, להסביר את המצב ולשמוע את תגובתם (התגובה עשויה לעזור לך בניסוח ההסבר לנושא באפליקיישן, ואולי בהחלטה באילו בתי"ס עדיף להשקיע/לא להשקיע בפניה אליהם במצב הזה).
    אם נניח שאין את הסוגיה הזו (נניח שהבי"ס אומר לך: אין שום בעיה, זה עניין טכני, תגיש), אז על בסיס המידע שלעיל, ובהנחה של חיבורים וההמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-
    color=#0066ccTuck ו- color=#0066ccNYU, בין תחרותי לחזק ב- color=#0066ccColumbia, בין תחרותי לחזק (קרוב מאוד לתחרותי) ב- color=#0066ccWharton, Chicago ו- color=#0066ccMIT ובין תחרותי לסטרץ' ב- color=#0066ccStanford וב- color=#0066ccHarvard.

המון המון תודה,
    מושיק.

בבקשה. מקווה שעזרתי
    "

קודם כל המון תודה על התשובה :)

שנית, מפאת חוסר בזמן, הגשתי בשנה שעברה רק לTuck, Wharton וNYU (כולם סיבוב שני) ואחרי שהייה בWL של NYU ו-Tuck לא התקבלתי לאף בית ספר (עבדתי על החיבורים לבד ולצערי בלי יותר מדי זמן להשקיע בהם).

השנה אני מתכנן לעבוד איתכם על החיבורים ולהגיש שוב לבתי ספר מעט שונים: Columbia Early Decision, Tuck Early Decision, NYU R1, Haas R1, Booth R1, LBS R1, Esade R1, Harvard R1.

שאלתי העיקרית היא האם סיכויי הקבלה שלי עכשיו באמת גבוהים יותר בגלל שכבר סיימתי את התואר הראשון (מאי 2011) ואני לא מגיש כמו שנה שעברה תוך כדי התואר? אכן, וגם בשל העובדה שאתה מגיש בסיבובים ראשונים וב-Early Decision, שזה, בממוצע, טוב יותר לסיכויים (במידה קטנה עד בינונית) מאשר הגשות מאוחרות יותר.
    חשוב לי לציין שעבדתי במשרה מלאה תוך כדי כל התואר הראשון שלי ונשארתי לעבוד באותו המקום ואותה המשרה גם לאחר סיום התואר (תחום התואר [תקשורת ופרסום] לא קשור ישירות למשרה שבה אני עובד).
    אני אהיה בן 26.5 בעת ההגשה, ז"א בן 27 וקצת עם תחילת הלימודים.

שאלתי השנייה היא אם יש בכלל טעם להגיש לTuck וNYU כאשר רק לפני מספר שבועות ירדתי מהWL שלהם ואני כבר מגיש שוב בלי שום שינוי משמעותי בחיי (פרט לסיום התואר)?
    לדעתי כן. ראשית, בגלל שאתה מגיש מוקדם יותר השנה וסביר שזה יעזור בשתי התוכניות האלה. שנית, בגלל שבהגשה הנוספת אתה מראה נחישות ועקביות ברצון שלך להתקבל לשתי התוכניות האלה. ושלישית, בגלל סיום התואר.

כמובן שאשמח לקבל את הערכתכם לסיכויים שלי בשאר בתי הספר שציינתי לעיל.
    בהנחה של חיבורים וההמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק ב-Tuck, ב-ESADE וב-NYU, בין תחרותי לחזק ב-Columbia, ב-LBS וב-Haas, תחרותי ב-Chicago ובין תחרותי לסטרץ' ב-Harvard.
    מודה לכם מקרב לב,
    מושיק.

בבקשה מושיק. בהצלחה!

גילעם
    "

קודם כל שוב המון תודה על התשובה, אני מאוד מעריך זאת.
    בכלליות, הזמן והעבודה שאתם משקיעים כאן פשוט ראויים להערכה גדולה!

רציתי לעדכן אותך שלא מזמן (אוגוסט 18) הייתי במפגש בתי ספר של KAPLAN כאן בוושינגטון (road to business school) ודעתי על התוכניות שאני רוצה להגיש אליהן השתנתה משמעותית.

הבנתי מאנשי ועדות הקבלה של בתי הספר שהם בעשירייה השלישית והרביעית (מבחינת דירוג) שהסיכויים שלי לקבל מלגה משמעותית בהתחשב בנתונים שלי הם מאוד מאוד גבוהים (וכמובן הרבה יותר גבוהים מאשר בבתי הספר שתכננתי להגיש אליהם בהתחלה),
    קפצתי גם לבקר ב Georgetown – McDonough והרושם שלי הוא מאוד חיובי. יש בבי"ס אווירה טובה ואנשים הרבה יותר פתוחים מאלו שפגשתי בבתי ספר אחרים. נתוני התעסוקה והמשכורת ההתחלתית גם כן לא רחוקים מהעשירייה הראשונה.

בקיצור, לאחר חושבים שעשיתי, החלטתי להקדיש את כל המאמצים שלי לג'ורג'טאון לסיבוב ראשון ובהתאם לתשובה, לראות מה אני עושה הלאה.

אני חושב שאוכל להתמודד עם החיבורים לבד (בגלל שמדובר בבית ספר מעשירייה שלישית), אבל כמובן שאצור איתכם קשר במידה ואצטרך עזרה.

שוב תודה רבה על התמיכה ועל הפורום הנפלא הזה,
    מושיק.

HardCandy
    חבר

שלום לגילעם ולחברי הפורום היקרים,

ראשית, תודה רבה לגילעם, לצוות ארינגו, ולחברי הפורום. בדרך כלל אני קוראת סמויה כאן אבל אני מאוד נהנית לקרוא את הפורום ולהיעזר במידע המהימן והשימושי שיש כאן (ומבסוטה עד הגג מארינגו עד כה, אבל את מלוא השבחים אשמור לאחרי תוצאות האפליקיישן. טפו טפו טפו :-)).

אני עובדת במקינזי, בעברי הייתי מהנדסת חומרה באינטל, בוגרת הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת ת"א בהצטיינות ובוגרת חמ"ן תלפיות ו-8200.

ציון ג'ימאט 720.

פרטים נוספים: בת 28. עבדתי בקלאב מד בצוות בידור. עבדתי הרבה בחו"ל במקינזי. רקדתי בלהקת מחול מקצועית בשנות הילדות.

אני מתכננת להגיש להרוורד ולסטנפורד, ומתלבטת על בית ספר נוסף לסיבוב ראשון (ובתקווה שלא אצטרך להגיש בסיבוב שני).

אני מתלבטת בין קולומביה ל-MIT, והייתי שמחה לקבל את התייחסותו של גילעם ושל חברי הפורום לשאלות הבאות:

* ראשית, מהם סיכויי הקבלה שלי לכל ארבעת בתי הספר המדוברים (הרוורד, סטנפורד, MIT, קולומביה)?

* שמעתי שלקולומביה יש הרבה יותר סיכויים להתקבל בסיבוב ראשון ('החלטה מוקדמת') מאשר בסיבוב שני. האם זה מה שאתם מכירים? האם ב-MIT המצב דומה?

* קולומביה מצהירים כי הם גובים 'דמי רצינות' של 6000 דולר מהמתקבלים מיד אחרי הקבלה בסיבוב ראשון. האם מניסיונכם הם אכן תמיד גובים אותם? כמו-כן, כמה זמן לוקח להם להחזיר תשובות בדרך כלל? האם יתכן שכבר אקבל תשובות מבתי הספר האחרים לפני שאצטרך לשלם במידה ואתקבל? (אני מתכננת להגיש להם בעוד כשבועיים, יחסית סמוך למועד תום הסיבוב הראשון שלהם. בתי הספר האחרים צפויים להחזיר תוצאות באמצע דצמבר).

* במידה ואגיע לרשימת המתנה באחד מבתי הספר, כמה זמן בתי הספר משאירים מועמדים על רשימות המתנה? וספציפית לגבי קולומביה – מה קורה אז עם 6000 הדולר המדוברים?

זהו, הרבה שאלות :-) תודה רבה, שבוע מצוין, ובהצלחה לכולם – מי יתן וכולנו נקבל את בית הספר המועדף עלינו!

Ice
    חבר
    מספר הפוסטים: 30

גלעם שלום.
    קוראים לי שמעון, אני בן 26, ואני מתכנן להגיש השנה למספר בתי ספר, והייתי שמח אם תוכל להעריך את הסיכויים שלי במספר דברים.

קצת רקע עלי:
    אני בוגר ממר"ם, עשיתי את התואר הראשון במכללת ראשון(המסלול האקדמי) במדעי המחשב בממוצע ציונים 74.
    השבוע עשיתי ג'ימאט וקיבלתי 650 ( Q50, V28).
    לאחר השחרור, עבדתי בחברה בינלאומית גדולה (888), שם נכנסתי במפתח תוכנה, וקודמתי לתפקיד של ארכיטקט מערכת ואחראי הדרכה. בהמשך הייתי אחראי על תהליך הכשרה של צוותי offshore באוקראינה.
    לאחר כשנה ו8 חודשים עזבתי על מנת להקים סטארט-אפ בתחום האבטחת מידע עם עוד שני שותפים שלא צלח לאחר שנה של עבודה.
    לאחר מכן, הקמתי חברת ייעוץ בתחום התוכנה לסטארט-אפים ויעצתי למספר חברות בינלאומיות שעבדו בסין וקוריאה.
    כחלק מהתחום אחריות באחת החברות, הייתי אחראי ישירות על מספר צוותי פיתוח והניהול היומיומי שלהם.
    במקביל לחברת הייעוץ הקמתי מיזם נוסף עם עוד שני שותפים שהמוצר שלו מושק בימים אלו ממש.

בהנתן הנתונים הנ"ל אשמח אם תוכל לתת הערכה שלך לסיכוי להתקבל ל:
    סטנפורד, טאק, קולומביה, LBS וברקלי.

ולמלגה ב:
    UCLA, UNC,DUKE, BABSON, CORNELL

כמו כן, האם הסיכוי ישתנה משמעותית בנ"ל בהנתן שיפור ה GMAT ל700 וצפונה?

תודה!

aringo
    חבר

To: MoshikLavi

הרבה הצלחה מושיק!

גילעם

aringo
    חבר

To: Ice

גלעם שלום.
    קוראים לי שמעון, אני בן 26, ואני מתכנן להגיש השנה למספר בתי ספר, והייתי שמח אם תוכל להעריך את הסיכויים שלי במספר דברים.

שלום לך שמעון.

קצת רקע עלי:
    אני בוגר ממר"ם, עשיתי את התואר הראשון במכללת ראשון(המסלול האקדמי) במדעי המחשב בממוצע ציונים 74.
    השבוע עשיתי ג'ימאט וקיבלתי 650 ( Q50, V28).
    לאחר השחרור, עבדתי בחברה בינלאומית גדולה (888), שם נכנסתי במפתח תוכנה, וקודמתי לתפקיד של ארכיטקט מערכת ואחראי הדרכה. בהמשך הייתי אחראי על תהליך הכשרה של צוותי offshore באוקראינה.
    לאחר כשנה ו8 חודשים עזבתי על מנת להקים סטארט-אפ בתחום האבטחת מידע עם עוד שני שותפים שלא צלח לאחר שנה של עבודה.
    לאחר מכן, הקמתי חברת ייעוץ בתחום התוכנה לסטארט-אפים ויעצתי למספר חברות בינלאומיות שעבדו בסין וקוריאה.
    כחלק מהתחום אחריות באחת החברות, הייתי אחראי ישירות על מספר צוותי פיתוח והניהול היומיומי שלהם.
    במקביל לחברת הייעוץ הקמתי מיזם נוסף עם עוד שני שותפים שהמוצר שלו מושק בימים אלו ממש.

בהנתן הנתונים הנ"ל אשמח אם תוכל לתת הערכה שלך לסיכוי להתקבל ל:
    סטנפורד, טאק, קולומביה, LBS וברקלי.

ולמלגה ב:
    UCLA, UNC,DUKE, BABSON, CORNELL

עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-בבסון, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-UNC, בין תחרותי לסטרצ' בקורנל וב-UCLA, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') ב-Duke, ב-LBS ובטאק, וסטרצ' בסטנפורד, בקולומביה ובברקלי.

כמו כן, האם הסיכוי ישתנה משמעותית בנ"ל בהנתן שיפור ה GMAT ל700 וצפונה?
    עם חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT 700 תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית ב-בבסון, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לחזק, עם פוטנציאל למלגה משמעותית) ב-UNC, תחרותי בקורנל וב-UCLA, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-Duke, ב-LBS ובטאק, בין תחרותי לסטרצ' בקולומביה ובברקלי ובין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בסטנפורד.

תודה!

בבקשה. בהצלחה!

aringo
    חבר

To: HardCandy

שלום לגילעם ולחברי הפורום היקרים,

ראשית, תודה רבה לגילעם, לצוות ארינגו, ולחברי הפורום. בדרך כלל אני קוראת סמויה כאן אבל אני מאוד נהנית לקרוא את הפורום ולהיעזר במידע המהימן והשימושי שיש כאן (ומבסוטה עד הגג מארינגו עד כה, אבל את מלוא השבחים אשמור לאחרי תוצאות האפליקיישן. טפו טפו טפו :-)).

אני עובדת במקינזי, בעברי הייתי מהנדסת חומרה באינטל, בוגרת הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת ת"א בהצטיינות ובוגרת חמ"ן תלפיות ו-8200.

ציון ג'ימאט 720.

פרטים נוספים: בת 28. עבדתי בקלאב מד בצוות בידור. עבדתי הרבה בחו"ל במקינזי. רקדתי בלהקת מחול מקצועית בשנות הילדות.

אני מתכננת להגיש להרוורד ולסטנפורד, ומתלבטת על בית ספר נוסף לסיבוב ראשון (ובתקווה שלא אצטרך להגיש בסיבוב שני).

אני מתלבטת בין קולומביה ל-MIT, והייתי שמחה לקבל את התייחסותו של גילעם ושל חברי הפורום לשאלות הבאות:

* ראשית, מהם סיכויי הקבלה שלי לכל ארבעת בתי הספר המדוברים (הרוורד, סטנפורד, MIT, קולומביה)?
    להערכתי את מועמדת תחרותית עד חזקה בהרוורד ובסטנפורד (קרוב יותר לתחרותית בסטנפורד), ומועמדת חזקה ב-MIT ובקולומביה, כאשר הסיכון העיקרי בשניהם הוא שהם ישימו אותך בוייטליסט (יותר סביר) או ידחו אותך (פחות סביר) כדי לשפר את נתוני ה-Selectivity ובעיקר ה-Yield שלהם (מתוך הנחה שלא תבואי אם תתקבלי). כדי לחדד עוד את הנקודה – יש בתי"ס שמרגישים שזה מחזק את התדמית שלהם להגיד (בכנסים למשל): "הנה, שנה שעברה דחינו מישהו עם GMAT 780" או "השנה אפילו דחינו שניים ממקינזי".

* שמעתי שלקולומביה יש הרבה יותר סיכויים להתקבל בסיבוב ראשון ('החלטה מוקדמת') מאשר בסיבוב שני. האם זה מה שאתם מכירים? האם ב-MIT המצב דומה?
    עפ"י נסיוננו, בקולומביה החשיבות היא בינונית, כאשר חשוב לא פחות מתי אתה מגיש בתוך הסיבוב (rolling admission). ב-MIT עפ"י נסיוני החשיבות הממוצעת היא נמוכה (אבל עדיין חיובית ולא זניחה) – אני אומר נמוכה בין השאר כי זכורה לי למשל שנה שבה היה משמעותית קל יותר לישראלים להתקבל ל-MIT בסיבוב השני.

* קולומביה מצהירים כי הם גובים 'דמי רצינות' של 6000 דולר מהמתקבלים מיד אחרי הקבלה בסיבוב ראשון. האם מניסיונכם הם אכן תמיד גובים אותם? כמו-כן, כמה זמן לוקח להם להחזיר תשובות בדרך כלל? האם יתכן שכבר אקבל תשובות מבתי הספר האחרים לפני שאצטרך לשלם במידה ואתקבל? (אני מתכננת להגיש להם בעוד כשבועיים, יחסית סמוך למועד תום הסיבוב הראשון שלהם. בתי הספר האחרים צפויים להחזיר תוצאות באמצע דצמבר).
    נתקלתי בעבר במקרים בהם ישראלים "יצאו" מההתחייבות הזאת בטיעונים שונים ומשונים (ו/או בדחיה ומשיכה של מועד התשלום עד שהיו להם תשובות) ותוך מאמצי אכיפה מועטים יחסית מהצד של קולומביה. חשוב לזכור שהמדיניות בנושא הזה משתנה משנה לשנה לפי הצוות שם, אבל זה היה הקו הכללי שראיתי עד כה. סביר להניח שברוב המקרים תתבקשי לשלם לקולומביה לפני שיהיו לך תשובות מהתוכניות האחרות.

* במידה ואגיע לרשימת המתנה באחד מבתי הספר, כמה זמן בתי הספר משאירים מועמדים על רשימות המתנה? וספציפית לגבי קולומביה – מה קורה אז עם 6000 הדולר המדוברים?
    ברוב המקומות, בד"כ עד יוני-יולי. כלומר, ייתכן שתקבלי תשובה חיובית לפני כן, אבל ייתכן גם שתהיה לך תשובה סופית רק ביוני או יולי.
    בקולומביה את צריכה לשלם את ה-6000 דולר רק אם התקבלת (אין צורך לשלם אותם אם שמו אותך ברשימת המתנה). ואם שילמת אותם ואח"כ קיבלת תשובה חיובית מרשימת המתנה כלשהי – סביר שהפסדת אותם.

זהו, הרבה שאלות :-) תודה רבה, שבוע מצוין, ובהצלחה לכולם – מי יתן וכולנו נקבל את בית הספר המועדף עלינו!

בהצלחה יקירתי! מקווה שעזרתי. מחזיק אצבעות.

גילעם

Amit Shamir
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: friday

שלום גילעם

תודה על האפשרות לקבל את דעתך.

אני בן 29, סיימתי בהצטיינות תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת בן-גוריון ואני בעל MBA מאוניברסיטת ת"א
    בצבא שירתי כקצין – שנה קבע. חלק מתפקידי היו מפקד בקורס קצינים (בה"ד 1), סמ"פ, קמב"ץ ומדריך ראשי.
    בחלק מתפקידי פיקדתי על כ-90 חיילים, מפקדים וקצינים. קיבלתי תעודת הצטיינות גדודית בטירונית והועלתי בדרגה לפני המחזור שלי, בנוסף קיבלתי צל"ש ממפקד החיל על תפקידי כקצין
    אני משרת פעיל במילואים מזה 6 שנים.

באוניברסיטה נבחרתי לנציג חוג של כלכלה ולאחר מכן למזכ"ל(יו"ר) מועצת הסטודנטים. במסגרת התפקיד נבחרתי להיות חבר בוועדת כספים ושותף בבניית התקציב (מיליונים בודדים). כיהנתי בדירקטוריון של חברת הבת כיו"ר ועדת ביקורת וכחבר בוועדת הכספים (מחזור של מעל 10 מיליון ש"ח)

עבדתי כשנה וחצי כאנליסט במחלקת הכספים ב- E&Y, פירמת ראיית החשבון הגדולה בארץ ואחת מה- BIG 4. העבודה התבצעה באופן שוטף מול השותפים הבכירים ביותר של הפירמה כולל סגן יו"ר, מנכ"ל ו CFO

לאחר מכן יצאתי לדרך עצמאית, הקמתי חברת השקעות בניירות ערך (נוסטרו – השקעות לטווח ארוך, לא מסחר יומי) – כעת רק 2 עובדים. יש לי לקוחות שאני מנהל את כספם, שאינם בני משפחה. בנוסף אני יועץ אסטרטגי עצמאי לאחד מחמשת הבנקים הגדולים ואני כותב סקירות כלכליות לבית השקעות העוסק בתעודות סל – אחד משני הגדולים.

אני מתחתן כעת, ואשתי בעלת אזרחות אמריקנית (אם זה משנה למשהו)

אני מתעניין בבתי הספר הבאים:

LBS, INSEAD, Chicago, Columbia, Wharton, Harvard

אשמח לדעת את סיכויי הקבלה שלי בהתחשב בציון GMAT של 680-700 והגשה בסיבות הראשון – אז אהיה בן 30.
    באילו בתי ספר העובדה כי יש לי כבר MBA תפריע בצורה המשמעותית ביותר?
    הסיבה שאני חושב לצאת ללימודים בחו"ל היא כי אני מרגיש שהפערים ברמת הלימוד וברמת הקשרים הינם מהותיים.
    למדתי את ה MBA במקביל להקמת העסק, סיימתי אותו ב 3 סמסטרים בלבד – כך שמבחינתי זה היה "על הדרך" ואני מעוניין ללמוד לעומק ולפתח קשרים בינלאומיים

תודה מראש

עמית

IdoSh
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

To: Amit Shamir

שלום גילעם,

אשמח לקרוא את דעתך על המועמדות שלי:

אני עידו, בן 25, בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות (שניהם בבהצטיינות – magna cum laude) מאוניברסיטת תל אביב. עבור השנה השניה שלי בחשבונאות קיבלתי פרס מצטיין דיקאן (3% עליונים), ומלגה. עבור השנה השלישית (סיימתי באוגוסט 2011) צופה לקבל הצטיינות דיקאן בשני החוגים (לא יודע איזה אחוזון זה בכלכלה) ופרס כספי. ללא שום קשר לחובות האקדמיות שלי, למדתי קורס מבוא די גדול בספרדית.

במהלך הלימודים עבדתי כמדריך פסיכומטרי במכון קטן (קצת פחות משנה), לקחתי חלק בתוכנית מצטיינים של סניף KPMG (פירמת רו"ח) המקומי והתנדבתי בפרויקט 'יזמים צעירים'. במסגרת היזמים הקבוצה שלי זכתה בפרסים קטנים, שום דבר גדול.

לפני הצבא יצאתי לשנת שירות במסגרת גרעין נוער ונח"ל של הנוער העובד באשקלון. הייתי אחראי על הקן הגדול במחוז, עם עוד בחור ובחורה. התגייסתי לקורס טיס וסיימתי שירות רגיל במודיעין בתור אנליסט (במהלך השירות הייתי מושבת עקב בעיה רפואית מספר חודשים לא מבוטל).

כיום מתמחה בראיית חשבון בסניף המקומי של KPMG ולומד לבד למבחני המועצה (דבר די חריג, להערכתי למעלה מ-80% לומדים למבחנים האלו דרך מוסדות ההשכלה הגבוהה השונים). במקביל לעבודה נבחרתי כיו"ר מועדון הדיבייט של אוניברסיטת תל אביב (האם פעילות זו תיחשב כהתנדבות בראיית ועדות הקבלה? זה צורך ממני לא מעט שעות).

GMAT – 720

מתעניין ב-Penn, Columbia, Chicago, MIT, Kellogg, Harvard & NYU
    מתכוון להתחיל ללמוד ב-2013 (אהיה אז בן 27 וקצת).

תודה רבה.

aringo
    חבר

To: Amit Shamir

שלום גילעם

תודה על האפשרות לקבל את דעתך.

אני בן 29, סיימתי בהצטיינות תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת בן-גוריון ואני בעל MBA מאוניברסיטת ת"א
    בצבא שירתי כקצין – שנה קבע. חלק מתפקידי היו מפקד בקורס קצינים (בה"ד 1), סמ"פ, קמב"ץ ומדריך ראשי.
    בחלק מתפקידי פיקדתי על כ-90 חיילים, מפקדים וקצינים. קיבלתי תעודת הצטיינות גדודית בטירונית והועלתי בדרגה לפני המחזור שלי, בנוסף קיבלתי צל"ש ממפקד החיל על תפקידי כקצין
    אני משרת פעיל במילואים מזה 6 שנים.

באוניברסיטה נבחרתי לנציג חוג של כלכלה ולאחר מכן למזכ"ל(יו"ר) מועצת הסטודנטים. במסגרת התפקיד נבחרתי להיות חבר בוועדת כספים ושותף בבניית התקציב (מיליונים בודדים). כיהנתי בדירקטוריון של חברת הבת כיו"ר ועדת ביקורת וכחבר בוועדת הכספים (מחזור של מעל 10 מיליון ש"ח)

עבדתי כשנה וחצי כאנליסט במחלקת הכספים ב- E&Y, פירמת ראיית החשבון הגדולה בארץ ואחת מה- BIG 4. העבודה התבצעה באופן שוטף מול השותפים הבכירים ביותר של הפירמה כולל סגן יו"ר, מנכ"ל ו CFO

לאחר מכן יצאתי לדרך עצמאית, הקמתי חברת השקעות בניירות ערך (נוסטרו – השקעות לטווח ארוך, לא מסחר יומי) – כעת רק 2 עובדים. יש לי לקוחות שאני מנהל את כספם, שאינם בני משפחה. בנוסף אני יועץ אסטרטגי עצמאי לאחד מחמשת הבנקים הגדולים ואני כותב סקירות כלכליות לבית השקעות העוסק בתעודות סל – אחד משני הגדולים.

אני מתחתן כעת מזל טוב!, ואשתי בעלת אזרחות אמריקנית (אם זה משנה למשהו)

אני מתעניין בבתי הספר הבאים:

LBS, INSEAD, Chicago, Columbia, Wharton, Harvard

אשמח לדעת את סיכויי הקבלה שלי בהתחשב בציון GMAT של 680-700 והגשה בסיבות הראשון – אז אהיה בן 30.

על סמך המידע שלעיל ובהנחה של GMAT 700 ושל חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בשיקגו, אינסאד (טיפה לכיוון החזק), קולומביה ו-וורטון, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-LBS, ובין תחרותי לסטרצ' בהרוורד (הגיל יקשה קצת, אבל הנושאים של יו"ר, צל"ש, ניהול בצבא, הקמת עסק שהתרומם – יעזרו).

באילו בתי ספר העובדה כי יש לי כבר MBA תפריע בצורה המשמעותית ביותר?
    בששת בתי הספר שציינת הנושא של MBA נוסף מקשה במידה קטנה עד בינונית (קרוב יותר לבינונית). סיכויי קבלתך לא ייפגעו רק אם ההסבר שלך לצורך ב-MBA נוסף יהיה משכנע. בברקלי וב-Duke, לעומת זאת, בעלי MBA אינם רשאים להגיש מועמדות. חשוב לבדוק ספציפית לגבי כל תוכנית שאתה שוקל – המידע הזה נמצא בחלק התחתון של כל עמוד תוכנית ב-www.aringo.co.il/programs
    הסיבה שאני חושב לצאת ללימודים בחו"ל היא כי אני מרגיש שהפערים ברמת הלימוד וברמת הקשרים הינם מהותיים.
    למדתי את ה MBA במקביל להקמת העסק, סיימתי אותו ב 3 סמסטרים בלבד – כך שמבחינתי זה היה "על הדרך" ואני מעוניין ללמוד לעומק ולפתח קשרים בינלאומיים

תודה מראש

עמית

בהצלחה עמית!
    גילעם

aringo
    חבר

To: IdoSh

שלום גילעם,

אשמח לקרוא את דעתך על המועמדות שלי:

אני עידו, בן 25, בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות (שניהם בבהצטיינות – magna cum laude) מאוניברסיטת תל אביב. עבור השנה השניה שלי בחשבונאות קיבלתי פרס מצטיין דיקאן (3% עליונים), ומלגה. עבור השנה השלישית (סיימתי באוגוסט 2011) צופה לקבל הצטיינות דיקאן בשני החוגים (לא יודע איזה אחוזון זה בכלכלה) ופרס כספי. ללא שום קשר לחובות האקדמיות שלי, למדתי קורס מבוא די גדול בספרדית.

במהלך הלימודים עבדתי כמדריך פסיכומטרי במכון קטן (קצת פחות משנה), לקחתי חלק בתוכנית מצטיינים של סניף KPMG (פירמת רו"ח) המקומי והתנדבתי בפרויקט 'יזמים צעירים'. במסגרת היזמים הקבוצה שלי זכתה בפרסים קטנים, שום דבר גדול.

לפני הצבא יצאתי לשנת שירות במסגרת גרעין נוער ונח"ל של הנוער העובד באשקלון. הייתי אחראי על הקן הגדול במחוז, עם עוד בחור ובחורה. התגייסתי לקורס טיס וסיימתי שירות רגיל במודיעין בתור אנליסט (במהלך השירות הייתי מושבת עקב בעיה רפואית מספר חודשים לא מבוטל).

כיום מתמחה בראיית חשבון בסניף המקומי של KPMG ולומד לבד למבחני המועצה (דבר די חריג, להערכתי למעלה מ-80% לומדים למבחנים האלו דרך מוסדות ההשכלה הגבוהה השונים). במקביל לעבודה נבחרתי כיו"ר מועדון הדיבייט של אוניברסיטת תל אביב (האם פעילות זו תיחשב כהתנדבות בראיית ועדות הקבלה? זה צורך ממני לא מעט שעות פעילות זו היא מה שנקרא extracurricular activity. זה שונה מ-community activity היות ומדובר בפעילות במסגרת התואר והאוניברסיטה. סביר שהפעילות הזו כמעט ולא "תיתן לך נקודות" על התנדבות, אבל היא כן יכולה לתת נקודות על נושאים כמו מנהיגות, יכולת להציג בפני קהל, יכולת להבחר וכדומה).

GMAT – 720

מתעניין ב-Penn, Columbia, Chicago, MIT, Kellogg, Harvard & NYU
    מתכוון להתחיל ללמוד ב-2013 (אהיה אז בן 27 וקצת).

עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה להערכתי מועמד חזק ב-NYU, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בקלוג, MIT וקולומביה, תחרותי בשיקגו וב-Wharton ובין תחרותי לסטרצ' בהרוורד.
    תודה רבה.

בהצלחה עידו!

גילעם

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

חברים,

החל מהשבוע הבא נענה בימי שלישי על שאלות שהצטברו (במקום בימי ראשון).

תודה ובהצלחה לכולם בהגשות הקרובות,

גילעם

daniel99
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

To: aringo a

גילעם שלום,
    האם תוכל להעריך את סיכויי קבלתי למוסדות מובילים בעיקר בארההב? (עדיפות נמוכה לאירופה)
    שמי דניאל יבין, בן 27, התחלתי ללמוד לתואר ראשון בגיל מאוחר, אך תוך עבודה במשרות מלאות מאז שחרורי מהצבא.
    היום אני לומד בלימודי ערב במכללת נתניה ומתחיל בימים אלו שנה ב', כרגע בהצטיינות יתרה (ממוצע 95) לתואר ראשון במנהל עסקים, וקיבלתי תעודת מצטיין נשיא המכללה האקדמית.
    בגיל 18 יצאתי לשנת שירות בעיירת פיתוח (דחיית השירות הצבאי בשנה) במסגרת הנוער העובד.
    מגיל 22 ועד היום עבדתי מספר שנים תחילה כרכז קן בתנועת נוער ולאחר מכן כרכז אזורי (מנהל) כולל ניהול אנשים,צוותים ותקציבים, לפני שנתיים עזבתי את תחום החינוך וניהול החינוך ועברתי לעבוד בחברת סאטרטאפ בתל אביב בתפקידי כאחראי פרוייקטים, מנהל צוות, מתכנתים, המוצר עצמו וכו'.
    במשך כל הזמן הזה , החל משנת השירות לפני הצבא, ומייד לאחר השירות הצבאי ובאופן קבוע ב5 שנים האחרונות אני מתנדב בארגונים למען הקהילה (עבודת שטח בשכונות מצוקה בהתנדבות מלאה)

אני מתעתד לסיים לחלוטין את התואר שלי (כלומר קבלת הציון האחרון ואישור התואר) רק בתחילת יולי 2013,
    אך יהיו אלו רק סמינר ועוד קורס אחד שאשאיר לסמסטר האחרון, כלומר בחודש פברואר 2013 יהיו ברשותי לפחות 95% מציוני התואר הראשון.

שאלתי היא, האם אוכל להתחיל ללמוד כר בספטמבר 2013?
    האם מועמדתי תהיה חזקה לדעתך?
    (ציון פסיכומטרי 705, באנגלית ציון מושלם בפסיכומטרי. עוד לא התחלתי GMAT)

שאלה אחרונה והיא תהיה רלוונטית בהתאם לתשובתך, אם אעשה מאמץ מיוחד ואסיים לחלוטין את התואר שלי עד סוף חודש מרץ 2013 – זה ישפר משמעותית משהו?
    תודה מראש

daskalel
    חבר

שלום רב,
    אני בן 23, סטודנט שנה ב' לתואר ראשון במנהל עסקים (התמחות משולבת – שיווק ומערכות מידע) במכללה למנהל.
    עתיד לסיים את התואר בספטמבר 2012 (מסלול ערב), כיום עומד על ממוצע 88 (15% עליונים), GMAT 750.

עובד כיום (מזה כשנה) כסמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת ייעוץ ארגוני מהגדולות בארץ (מנהל צוות של כ-20 עובדים) – קיבלתי את התפקיד לאחר שלושה קידומים בחברה ובמסגרתו פיתחתי והקמתי 2 תת מחלקות נוספות הכפופות לי. בעברי ניסיון ניהולי הן במסגרת צבאית והן בבתי עסק קודמים (לפני הגיוס).

אני מייסד ויו"ר מועדון הדיבייט של המכללה, כמו כן מלמד דיבייט באנגלית בתיכונים (מזה כשנתיים), בנוסף, התנדבתי במד"א כ-5 שנים, לקחתי חלק בפרויקט StandWithUs (דיפלומטיה צעירה) במסגרתו הקמנו פרויקט בינלאומי שמטרתו להציג את ישראל כמדינה מובילה בתחום הטכנולוגיה, נבחרתי למדריך מצטיין בעמותת "חינוך לפסגות" וכ"מצטיין מעורבות חברתית" של המכללה בשנת 2011. כמו כן, חבר בפרויקט יזמות חדש במכללה, במסגרתו אנו אמורים להקים חברה יזמית (על כל המשתמע מכך). בנוסף, מסייע לראש מחלקת פרוייקטים בינלאומיים במכללה בהקמת פרויקטים נוספים בזירה הבינלאומית ובשיתוף המכללה.

אני מעוניין להגיש מועמדות לספטמבר 2013 (אהיה אז בן 25) באחת מהאוניברסיטאות – Harvard Columbia, Wharton, LBS,
    אשמח אם תוכל לעזור לי להעריך את סיכויי הקבלה לאחת מאלו?
    כמו כן, האם יש נתון ספציפי שהיית מציע לשים עליו דגש בשנה הקרובה כהכנה לאפליקיישן?
    שאלה אחרונה – האם נכון יהיה להשאר בתפקיד הנוכחי בעבודה עד לאפליקיישן, או לחפש תפקיד בחברה אחרת (כדי להרחיב את הניסיון מצד אחד, אבל לפגוע בנקודות על קידום ופיתוח מחלקות מצד שני?)

aringo
    חבר

To: daniel99

גילעם שלום,
    האם תוכל להעריך את סיכויי קבלתי למוסדות מובילים בעיקר בארההב? (עדיפות נמוכה לאירופה)
    שמי דניאל יבין, בן 27, התחלתי ללמוד לתואר ראשון בגיל מאוחר, אך תוך עבודה במשרות מלאות מאז שחרורי מהצבא.
    היום אני לומד בלימודי ערב במכללת נתניה ומתחיל בימים אלו שנה ב', כרגע בהצטיינות יתרה (ממוצע 95) לתואר ראשון במנהל עסקים, וקיבלתי תעודת מצטיין נשיא המכללה האקדמית.
    בגיל 18 יצאתי לשנת שירות בעיירת פיתוח (דחיית השירות הצבאי בשנה) במסגרת הנוער העובד.
    מגיל 22 ועד היום עבדתי מספר שנים תחילה כרכז קן בתנועת נוער ולאחר מכן כרכז אזורי (מנהל) כולל ניהול אנשים,צוותים ותקציבים, לפני שנתיים עזבתי את תחום החינוך וניהול החינוך ועברתי לעבוד בחברת סאטרטאפ בתל אביב בתפקידי כאחראי פרוייקטים, מנהל צוות, מתכנתים, המוצר עצמו וכו'.
    במשך כל הזמן הזה , החל משנת השירות לפני הצבא, ומייד לאחר השירות הצבאי ובאופן קבוע ב5 שנים האחרונות אני מתנדב בארגונים למען הקהילה (עבודת שטח בשכונות מצוקה בהתנדבות מלאה)

אני מתעתד לסיים לחלוטין את התואר שלי (כלומר קבלת הציון האחרון ואישור התואר) רק בתחילת יולי 2013,
    אך יהיו אלו רק סמינר ועוד קורס אחד שאשאיר לסמסטר האחרון, כלומר בחודש פברואר 2013 יהיו ברשותי לפחות 95% מציוני התואר הראשון.

שאלתי היא, האם אוכל להתחיל ללמוד כר בספטמבר 2013?

עפ"י נסיוננו, הלו"ז הזה יקטין משמעותית את סיכוייך להתקבל לתוכניות המובילות. זה לא בלתי אפשרי, אבל נדיר יחסית, ומאפיין בד"כ גילאים צעירים יותר.
    האם מועמדתי תהיה חזקה לדעתך?
    (ציון פסיכומטרי 705, באנגלית ציון מושלם בפסיכומטרי. עוד לא התחלתי GMAT)
    בהנחה שתפנה לתחילת לימודים בספטמבר 2014, ושל ציון GMAT 700 וחיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק בתוכניות כגון Tepper, USC, UNC, תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי) בתוכניות כגון Cornell, UCLA, תחרותי בתוכניות כגון Duke, Darden, NYU, בין תחרותי לסטרצ' בתוכניות כגון קולומביה וקלוג, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בתוכניות כגון Wharton, MIT וסטרצ' בהרוורד ובסטנפורד.

תוכל לקרוא על מלגות עבר, דירוגים וכו' של התוכניות האלה ב-aringo.co.il/programs

אני מציע גם שתתכתב במייל עם חלק מהתוכניות שציינתי למעלה – תציין בדיוק את המצב שלך ותראה מה תגובתם. אשמח אם תשתף אותנו ואת שאר חברי הפורום כאן בתגובות שקיבלת… יצטרף לנסיון המצטבר בנושא.

שאלה אחרונה והיא תהיה רלוונטית בהתאם לתשובתך, אם אעשה מאמץ מיוחד ואסיים לחלוטין את התואר שלי עד סוף חודש מרץ 2013 – זה ישפר משמעותית משהו?
    הבדל זניח להערכתי.
    תודה מראש
    בבקשה. בהצלחה דניאל!
    גילעם

aringo
    חבר

To: daskalel

שלום רב,
    אני בן 23, סטודנט שנה ב' לתואר ראשון במנהל עסקים (התמחות משולבת – שיווק ומערכות מידע) במכללה למנהל.
    עתיד לסיים את התואר בספטמבר 2012 (מסלול ערב), כיום עומד על ממוצע 88 (15% עליונים), GMAT 750.

עובד כיום (מזה כשנה) כסמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת ייעוץ ארגוני מהגדולות בארץ (מנהל צוות של כ-20 עובדים) – קיבלתי את התפקיד לאחר שלושה קידומים כל הכבוד! בחברה ובמסגרתו פיתחתי והקמתי 2 תת מחלקות נוספות הכפופות לי. בעברי ניסיון ניהולי הן במסגרת צבאית והן בבתי עסק קודמים (לפני הגיוס).

אני מייסד ויו"ר מועדון הדיבייט של המכללה, כמו כן מלמד דיבייט באנגלית בתיכונים (מזה כשנתיים), בנוסף, התנדבתי במד"א כ-5 שנים, לקחתי חלק בפרויקט StandWithUs (דיפלומטיה צעירה) במסגרתו הקמנו פרויקט בינלאומי שמטרתו להציג את ישראל כמדינה מובילה בתחום הטכנולוגיה, נבחרתי למדריך מצטיין בעמותת "חינוך לפסגות" וכ"מצטיין מעורבות חברתית" של המכללה בשנת 2011. כמו כן, חבר בפרויקט יזמות חדש במכללה, במסגרתו אנו אמורים להקים חברה יזמית (על כל המשתמע מכך). בנוסף, מסייע לראש מחלקת פרוייקטים בינלאומיים במכללה בהקמת פרויקטים נוספים בזירה הבינלאומית ובשיתוף המכללה.

אני מעוניין להגיש מועמדות לספטמבר 2013 (אהיה אז בן 25) באחת מהאוניברסיטאות – Harvard Columbia, Wharton, LBS,
    אשמח אם תוכל לעזור לי להעריך את סיכויי הקבלה לאחת מאלו?

להערכתי תהיה מועמד חזק ב-LBS, בין תחרותי לחזק (קרוב יותר לחזק) בקולומביה, בין תחרותי לחזק בוורטון, ותחרותי בהרוורד.

כמו כן, האם יש נתון ספציפי שהיית מציע לשים עליו דגש בשנה הקרובה כהכנה לאפליקיישן?
    כל התקדמות נוספת בעבודה תעזור (ולו במספר המנוהלים) – אם כי מה שכבר יש מרשים ביותר.
    סיום התואר ב-10% עליונים ללא הצטיינות (אם יש אופציה כזו) יכול גם כן לעזור במידה בינונית. סיום התואר בהצטיינות יעזור במידה בינונית עד גבוהה.

שאלה אחרונה – האם נכון יהיה להשאר בתפקיד הנוכחי בעבודה עד לאפליקיישן, או לחפש תפקיד בחברה אחרת (כדי להרחיב את הניסיון מצד אחד, אבל לפגוע בנקודות על קידום ופיתוח מחלקות מצד שני?)

השאלה העיקרית היא מה יהיה התפקיד החדש. האם מספר המנוהלים יהיה גבוה יותר? האם הטייטל יהיה בכיר אפילו יותר? האם מדובר בחברה עם שם בינלאומי חזק (או, בעדיפות שניה, חברה גדולה ומופרסמת בשוק הישראלי – משמעותית יותר מאשר החברה הנוכחית בה אתה עובד)? האם תפסיק לקבל קידום גם שם לפני ההגשה? האם צפויים הישגים מרשימים במיוחד או קבלת פרס "מנהל מצטיין" כלשהו בתפקיד הזה? וכדומה. ככל שהתשובות ליותר שאלות כאלה הן "כן", כך כדאי יותר לעשות את המהלך, ולהיפך.
    שאלה משנית היא מה יקרה בעבודה הנוכחית אם לא תעזוב אותה – האם צפויים עוד קידומים? עוד מנוהלים? עוד שינויים/הישגים מרשימים? ככל שהתשובות לשאלות אלה הן "כן", כך כדאי פחות לעשות את המהלך, ולהיפך.
    בהצלחה!
    גילעם
    daniel99
    חבר

גילעם שלום,
    שוב דניאל בקשר לתשובתך, ראשית תודה רבה על ההשקעה!
    שנית, כתבתי לי שהלו"ז קצר – רציתי לדעת אם תוכל להרחיב?
    התוכנית שלי היא להשלים השנה שנה ב', ובשנת תשע"ג לסיים את התואר, ככל ההנראה כבר במרץ 2013, ולהשיג את הבקשות להתקבל לקראת ספטמבר 2013.
    האם הבעייה היא טכנית (כלומר לא מאפשרים להגיש?) או שבתי הספר רואים זאת בעין לא יפה?

בכל מקרה קיבלתי את עצתך ופניתי לבתי הספר, מרובם נשמע שאין כל בעייה – אבל כמובן שאין לי יכולת להסיק מכך על סיכויי הקבלה (באספקט של זמן סיום התואר וההגשה להתקבל)

הנה מספר תשובות:
    1. תשובה MIT
    Not a problem at all, Daniel. Many college/university applicants are in the same situation as yours.
    2. תשובה מ UNC
    You may apply with the grades that you currently have. If and when you are admitted, we will need your full transcript.
    MBA Admissions

משיקגו לעומת זאת המצב שונה, שם הם אמרו שלפני ההגשה הכל צריך להיות סגור ולעמוד בדד ליין

AL12
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום,

ראשית רציתי לציין כי הפורום עוזר מאוד, מעניין ובאופן כללי נותן מושג ממש טוב לגבי מהם תנאי הקבלה והתהליך עצמו ללימודי MBA בחו'ל. ישר כוח!

לשאלתי:

אני בן 22, אני מקווה להתחיל ללמוד ב2012 כלכלה ויחסים בין לאומיים / מנע'ס באחת מהאונ' בארץ. קראתי הרבה לאחרונה אודות לימודי MBA בחו'ל ואני מתעניין לגבי האפשרות הזאת (בעיקר מסקרנות).

השאלה שלי היא כזאת: עד כמה הגיוון בתואר משנה? כלומר – אם כמועמד אהיה עם תואר בכלכלה ויחסים בין לאומיים או תואר שנחשב 'רגיל' של כלכלה ומנהל עסקים, מה יקדם אותי מבחינת תנאי הקבלה? באופן כללי, אני די מתלבט לגבי התחומים הללו.

שאלה נוספת – לגבי פעילות התנדבותית – אני פעיל בעמותת 'אחריי' כמדריך (מדריך קבוצה של כ15-20 חניכים) פעמיים בשבוע, 4 שעות שבועיות. האם זה מספק מבחינת 'פעילות התנדבותית' ? האם זה 'יימצא חן' בעיני ועדת הקבלה? אני מתכוון לכך שהיתה לי אפשרות להתנדב בגרינפיס שנחשב ל'מותג' יותר האם יש הבדל בכך? (העדפתי 'אחריי' פשוט כי אני יותר מאמין ברעיון).

האם ניסיון פיקודי בצבא נחשב כניסיון ניהולי בעיני ועדת הקבלה? בצבא פיקדתי על צוות (15 חיילים בערך) וכן פיקדתי על קורס קצר (חודשיים) שכלל העברת שיעורים בכיתה (בערך 20 חניכים), העברת הרצאות, מצגות, בניית הקורס עצמו וכו'.

תודה ויום טוב.

aringo
    חבר

To: daniel99

גילעם שלום,
    שוב דניאל בקשר לתשובתך, ראשית תודה רבה על ההשקעה!
    שנית, כתבתי לי שהלו"ז קצר – רציתי לדעת אם תוכל להרחיב?
    התוכנית שלי היא להשלים השנה שנה ב', ובשנת תשע"ג לסיים את התואר, ככל ההנראה כבר במרץ 2013, ולהשיג את הבקשות להתקבל לקראת ספטמבר 2013.
    האם הבעייה היא טכנית (כלומר לא מאפשרים להגיש?) או שבתי הספר רואים זאת בעין לא יפה?
    ברוב המקומות המצב בו אתה מגיש את האפליקיישן לפני שיש לך את כל ציוני התואר הראשון מקשה משמעותית על סיכויי הקבלה (אם, לעומת זאת, יש לך את כל הציונים אבל עדיין אין לך רשמית את התואר ההשפעה על סיכויי הקבלה היא קטנה עד זניחה). ככל שאתה יורד בדירוגים, הנושא הזה פחות בעייתי בד"כ. בחלק קטן מהמקומות (בעיקר בטופ-10), כמו שיקגו למשל, המניעה היא טכנית – לא ניתן להגיש את האפליקיישן ללא כל ציוני התואר. גם במקומות האלה, עפ"י נסיוננו, התכתבות עם ועדת הקבלה להסבר של הנסיבות יכולה לעזור.
    היות ויש מגמה של התוכניות המובילות "להצעיר את הכיתה" ולקבל מועמדים סופר-מוכשרים גם אם הם בני 22, יש היום יותר פתיחות לנושא הזה מאשר בעבר.

בכל מקרה קיבלתי את עצתך ופניתי לבתי הספר, מרובם נשמע שאין כל בעייה – אבל כמובן שאין לי יכולת להסיק מכך על סיכויי הקבלה (באספקט של זמן סיום התואר וההגשה להתקבל)

הנה מספר תשובות:
    1. תשובה MIT
    Not a problem at all, Daniel. Many college/university applicants are in the same situation as yours.
    2. תשובה מ UNC
    You may apply with the grades that you currently have. If and when you are admitted, we will need your full transcript.
    MBA Admissions

משיקגו לעומת זאת המצב שונה, שם הם אמרו שלפני ההגשה הכל צריך להיות סגור ולעמוד בדד ליין

תודה דניאל! בהצלחה.

גילעם

aringo
    חבר

To: nissanel

שלום,

ראשית רציתי לציין כי הפורום עוזר מאוד, מעניין ובאופן כללי נותן מושג ממש טוב לגבי מהם תנאי הקבלה והתהליך עצמו ללימודי MBA בחו'ל. ישר כוח!
    תודה ניסן.

לשאלתי:

אני בן 22, אני מקווה להתחיל ללמוד ב2012 כלכלה ויחסים בין לאומיים / מנע'ס באחת מהאונ' בארץ. קראתי הרבה לאחרונה אודות לימודי MBA בחו'ל ואני מתעניין לגבי האפשרות הזאת (בעיקר מסקרנות).

השאלה שלי היא כזאת: עד כמה הגיוון בתואר משנה? כלומר – אם כמועמד אהיה עם תואר בכלכלה ויחסים בין לאומיים או תואר שנחשב 'רגיל' של כלכלה ומנהל עסקים, מה יקדם אותי מבחינת תנאי הקבלה? באופן כללי, אני די מתלבט לגבי התחומים הללו.

במרבית המקרים החשיבות של התחום בו עשית את התואר נמוכה. הדבר נובע בעיקר מהרצון של התוכניות המובילות לגוון את הכיתה: שיהיו גם מהנדסים, גם כלכלנים, גם רואי חשבון, ואפילו גם כמה מוזיקאים, כמה רופאים וכדומה. דוגמה קיצונית כדי להמחיש את העניין: אם 70% מהפונים לתוכנית MBA מסויימת הם מהנדסי תוכנה, למשל, אז סביר שהעובדה שאתה מהנדס תוכנה תקשה על סיכוייך להתקבל. אם רק שניים מכל הפונים הם פסיכולוגים, אז סביר שהעובדה שאתה אחד מהם תקל במידת מה על סיכוייך להתקבל.
    בהקשר שלך – היות והשילוב עם יחב"ל הוא טיפה יותר ייחודי, הוא יתרום להערכתי למועמדותך במידה נמוכה עד זניחה. עם הנושא של יחב"ל משתלב עם הרקע/הנסיון עבודה שלך ועם תוכנית הקריירה שתציג לאוניברסיטאות, אז השילוב עם יחב"ל יתרום להערכתי במידה קטנה עד בינונית בהשוואה לשילוב עם מנהל עסקים.

שאלה נוספת – לגבי פעילות התנדבותית – אני פעיל בעמותת 'אחריי' כמדריך (מדריך קבוצה של כ15-20 חניכים) פעמיים בשבוע, 4 שעות שבועיות. האם זה מספק מבחינת 'פעילות התנדבותית' ? האם זה 'יימצא חן' בעיני ועדת הקבלה? אני מתכוון לכך שהיתה לי אפשרות להתנדב בגרינפיס שנחשב ל'מותג' יותר האם יש הבדל בכך? (העדפתי 'אחריי' פשוט כי אני יותר מאמין ברעיון).
    הצורך של ועדות הקבלה לראות פעילות קהילתית שונה מתוכנית לתוכנית. בהרוורד, למשל, לכמות ההתנדבות חשיבות נמוכה עד זניחה. לאופי ההתנדבות (עד כמה היתה שם יוזמה, מנהיגות, ניהול וכדומה) חשיבות גבוהה. בסטנפורד לעומת זאת יש חשיבות גם לעצם זה שהתנדבת, וככל המרבה הרי זה משובח. בד"כ אין "סף" של כמות התנדבות. ברוב התוכניות – ככל המרבה הרי זה משובח, וככל שמדובר בפעילות שמפגינה יותר admission drivers כגון ניהול, יוזמה, חשיפה בינ"ל, עבודת צוות וכדומה – טוב יותר.
    אכן, בהיבט של המותג, התנדבות בגרינפיס חזקה יותר למועמדות מהתנדבות ב"אחרי". עם זאת, המותג הוא רק פרמטר אחד. אופי הפעילות (קידום admission drivers) חשוב יותר בד"כ.

האם ניסיון פיקודי בצבא נחשב כניסיון ניהולי בעיני ועדת הקבלה? בצבא פיקדתי על צוות (15 חיילים בערך) וכן פיקדתי על קורס קצר (חודשיים) שכלל העברת שיעורים בכיתה (בערך 20 חניכים), העברת הרצאות, מצגות, בניית הקורס עצמו וכו'.
    אכן כן. עם זאת, יש חשיבות ל-recency. היות ומדובר בניהול שבוצע כמה שנים לפני הגשת הבקשה, העוצמה שלו מבחינת סיכויי קבלה תהיה נמוכה יותר (במידה בינונית להערכתי) בהשוואה לתפקיד ניהולי זהה שמבוצע בעת ההגשה.

תודה ויום טוב.

בהצלחה!

ashibud
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: All

גילעם שלום רב.

אני בן 22, לקראת סיום שירות חובה בתפקיד פיקודי, ולומד מזה כשנה וחצי כלכלה ומדעי-המחשב באוניברסיטה הפתוחה.

אני אמנם בראשית הדרך, אך כבר מעכשיו אני מתכוונן ברצינות על לימודי המשך MBA באחת התכניות הנחשבות בארהב אירופה.

בגלל השלב המוקדם בו אני נמצא, לא אבקש ממך הערכה לגבי סיכויי קבלה מדויקים, עדיין אין לי GMAT וכו'.

חשוב לי מאד לדעת האם להיותי בוגר של האוניברסיטה הפתוחה תהיה השפעה כלשהיא על סיכויי הקבלה שלי בעתיד ואם כן מהי (חיוביתשלילית)?

מצאתי דעות לכאן ולכאן בנושא, מכיוון שלפתוחה יש חסרונות אך גם יתרונות שבאים לידי ביטוי בצורה חזקה יותר מאשר לימודים באונ' רגילה כגון משמעת עצמית גבוהה מאד, למידה עצמאית וכו'. תכונות שאולי יכולות להוות יתרון

בעמדות ותפקידי ניהול.

בכל מקרה, מצבי בלימודים הוא כזה: סיימתי כרגע קורסים בהיקף של שנת לימודים אקדמאית מלאה, עם ממוצע של 98 בינתיים (הצטיינות נשיא שנתית).

יש באפשרותי לאחר השחרור לעבור באפיק מעבר אותו השלמתי לכל אונ' אחרת בארץ כתלמיד שנה ב'. מבחינתי אני מעדיף להישאר בפתוחה מ-2 סיבות מרכזיות:

1. עם המעבר לאונ' סגורה אחרת אמנם אהיה פטור מכל הקורסים שלמדתי, אך הציונים שהשגתי בהם לא ייחשבו לממוצע התואר, קריטריון שלהבנתי די חשוב בקבלה לMBA בעתיד. כלומר, סביר להניח שאסיים בפתוחה עם ממוצע טוב יותר מאשר אסיים באונ' סגורה אחרת, משום שהקורסים הולכים ונהיים קשים יותר ושליש תואר בממוצע גבוה כזה יכול להשפיע על ממוצע התואר כולו.

2. אני מאד אוהב את הלימודים בפתוחה ומסתדר היטב עם צורת הלימוד.

הסיבה שהתחלתי ללמוד בפתוחה היא בגלל היותי חייל וזו הדרך היחידה בה ניתן ללמוד במקביל לשירות הצבאי, למרות שיש לי פסיכומטרי טוב יחסית שמאפשר לי קבלה לאונ' האחרות. (נראה שה"חיסרון" הבולט בפתוחה בעיני אנשים הוא שלא צריך שם תנאי קבלה, וזו לא הסיבה שהלכתי ללמוד שם.)

בקיצור, מה דעתך? האם כדאי להישאר בפתוחה ולנסות להמשיך לשמור על אותה רמת ציונים? או שההבדל בין הפתוחה לאונ' אחרות בישראל הוא גדול ועדיף בכל מחיר תואר מאונ' סגורה?

אודה מאד לתשובתך! תודה רבה!

aringoadmin
    חבר

To: ashibud

גילעם שלום רב.

אני בן 22, לקראת סיום שירות חובה בתפקיד פיקודי, ולומד מזה כשנה וחצי כלכלה ומדעי-המחשב באוניברסיטה הפתוחה.

אני אמנם בראשית הדרך, אך כבר מעכשיו אני מתכוונן ברצינות על לימודי המשך MBA באחת התכניות הנחשבות בארהב אירופה.

בגלל השלב המוקדם בו אני נמצא, לא אבקש ממך הערכה לגבי סיכויי קבלה מדויקים, עדיין אין לי GMAT וכו'.

חשוב לי מאד לדעת האם להיותי בוגר של האוניברסיטה הפתוחה תהיה השפעה כלשהיא על סיכויי הקבלה שלי בעתיד ואם כן מהי (חיוביתשלילית)?

מצאתי דעות לכאן ולכאן בנושא, מכיוון שלפתוחה יש חסרונות אך גם יתרונות שבאים לידי ביטוי בצורה חזקה יותר מאשר לימודים באונ' רגילה כגון משמעת עצמית גבוהה מאד, למידה עצמאית וכו'. תכונות שאולי יכולות להוות יתרון

בעמדות ותפקידי ניהול.

בדרך כלל החשיבות של זהות המוסד במכלול שיקולי הקבלה לתוכניות המובילות היא נמוכה עד בינונית (תלוי במידה שבה מעורבים ישראלים בתהליך הקבלה של התוכניות שתפנה אליהן). לאורך השנים ראיתי מועמדים (לא רבים) שהתקבלו (עם ציונים טובים, אך לא חריגים) לתוכניות המובילות ועשו את התואר הראשון באוניברסיטה הפתוחה. להערכתי המקרה הסביר הוא שבתרחיש הממוצע הנושא של האוניברסיטה הפתוחה יפגע במועמדותך במידה נמוכה עד בינונית (בהשוואה ללימודים באוניברסיטת תל אביב, למשל), קרוב יותר לנמוכה. אני מסכים איתך לגבי התכונות שהפתוחה מפתחת (ושנדרשות ממי שמצליח שם) – עפ"י נסיוננו ועדות הקבלה בד"כ לא מודעות/"מתמחרות" את הנושא הזה.

בכל מקרה, מצבי בלימודים הוא כזה: סיימתי כרגע קורסים בהיקף של שנת לימודים אקדמאית מלאה, עם ממוצע של 98 בינתיים (הצטיינות נשיא שנתית).

יש באפשרותי לאחר השחרור לעבור באפיק מעבר אותו השלמתי לכל אונ' אחרת בארץ כתלמיד שנה ב'. מבחינתי אני מעדיף להישאר בפתוחה מ-2 סיבות מרכזיות:

1. עם המעבר לאונ' סגורה אחרת אמנם אהיה פטור מכל הקורסים שלמדתי, אך הציונים שהשגתי בהם לא ייחשבו לממוצע התואר, קריטריון שלהבנתי די חשוב בקבלה לMBA בעתיד. כלומר, סביר להניח שאסיים בפתוחה עם ממוצע טוב יותר מאשר אסיים באונ' סגורה אחרת, משום שהקורסים הולכים ונהיים קשים יותר ושליש תואר בממוצע גבוה כזה יכול להשפיע על ממוצע התואר כולו. נכון, וייתכן גם שיהיה קשה יותר להצטיין באוניברסיטה "סגורה" בגלל ההבדלים בפרופיל הסטודנטים.

2. אני מאד אוהב את הלימודים בפתוחה ומסתדר היטב עם צורת הלימוד.

הסיבה שהתחלתי ללמוד בפתוחה היא בגלל היותי חייל וזו הדרך היחידה בה ניתן ללמוד במקביל לשירות הצבאי כדאי יהיה לציין את זה באפליקיישן, למרות שיש לי פסיכומטרי טוב יחסית שמאפשר לי קבלה לאונ' האחרות. (נראה שה"חיסרון" הבולט בפתוחה בעיני אנשים הוא שלא צריך שם תנאי קבלה, וזו לא הסיבה שהלכתי ללמוד שם.)

בקיצור, מה דעתך? האם כדאי להישאר בפתוחה ולנסות להמשיך לשמור על אותה רמת ציונים? או שההבדל בין הפתוחה לאונ' אחרות בישראל הוא גדול ועדיף בכל מחיר תואר מאונ' סגורה?
    בוא נניח לרגע שמדובר באוניברסיטה מה"יוקרתיות" ביותר בארץ – תל אביב, העברית, טכניון. לאור כל מה שציינת, התחושה שלי (בהיבט של סיכויי הקבלה בלבד) היא שאם להערכתך תסיים בפתוחה בהצטיינות וב"סגורה" לא בהצטיינות, עדיף להשאר בפתוחה. אם תסיים בכל מקרה בהצטיינות, אז עדיף לעבור לאוניברסיטה "סגורה". אם תסיים בהצטיינות יתרה בפתוחה מול הצטיינות רגילה בסגורה, זה די שקול בעיני. אם מדובר ב"סגורות" כגון בן גוריון או הבין תחומי, זה מחזק מעט את הנטייה לכיוון הפתוחה.

אודה מאד לתשובתך! תודה רבה!

בבקשה. מקווה שעזרתי. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

ashibud
    חבר

גילעם, תודה רבה ! עוד 2 שאלות ברשותך:

1. אשמח אם תוכל לפרט באילו מוסדות מעורבים ישראלים הועדות הקבלה ומהי מידת ההשפעה במקרה כזה? האם במצב כזה גם יכול להוות יתרון?
    (אולי הנציג הישראלי יהיה כן מודע ליתרונות של בוגרי הפתוחה שציינתי קודם.)

2. האם הגיוון בתואר ( דו חוגי ) מהווה יתרון או חיסרון כלשהוא? משום שהמעבר לאוניברסיטה אחרת מתאפשר בחוג אחד בלבד, אולי זה גם שיקול..

שוב המון תודה!  

MOTTI
    חבר

שלום גלעם אני אשמח אם תעזור לי בכך שתעריך הסיכויים שלי להתקבל ל: INSEAD,UCLA,MICHIGAN,HEC,RSM

בגדול, בצבא הייתי במשטרה הכחולה בתפקיד שוטר סיור לאחר עשרה חודשים קודמתי לראש צוות (צוות של שני אנשים..)
    סיימתי קורס שוטרים בהצטיינות.

לאחר השירות הצבאי התחלתי ללמוד במכללה למנהל, מדעי המחשב במסלול ערב ובמקביל התחלתי לעבוד בתור מלצר
    במסעדה תוך מספר לא רב של חודשים קודמתי לסגן הראשון מתוך שלושה סגנים למנהל המסעדה. במסעדה עובדים 70 עובדים, 13 מנהלי משמרות (מסעדה גדולה מאוד).סה"כ שנתיים.

כרגע אני עובד במשרת סטודנט, בחברת היי טק גדולה ובמקביל ניגש בקרוב לגי מאט. ממוצע תואר 83,
    ציון גי מאט בין 680 ל 700.

אני רוצה להתחיל ללמוד בעוד שנה שנתיים.היום אני בן 26.

מה להערכתך הם הסיכויים שלי?

שלום מוטי. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 690, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב-HEC, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לתחרותי) ב-UCLA, ובין תחרותי לסטרצ' באינסאד ובמישיגן.

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

גילעם

קודם כל תודה על התגובה הקודמת.

מאז קיבלתי 700 בGMAT.

ושכחתי לציין התנדבות של שנה בתוכנית פר"ח במהלך השנה הראשונה בלימודים.

יש לי כרגע כמה אפשרויות שניצבות בפני, אשמח אם תעזור לי לבחור באפשרות שתשפר את הסיכויים שלי להתקבל לתוכנית מובילה:

1.לעבור לעבוד במשרה מלאה בתפקיד מהנדס תוכנה באחת מחברות התוכנה המובילות כמו: אינטל, מייקרוסופט…

2.לעבור לעבוד בתפקיד מנהל פרוייקטים בסטארט אפ מבוסס.

3.ליזום חברת סטארט אפ ביחד עם שני חברים בתחם הWEB שאני לא יודע לאן היא תתפתח.

איזה מהאפשרויות עדיפה?

לאחר השינוי בGMAT ובהנחה שאני אבחר באפשרות העדיפה ביותר, מהם הסיכויים שלי להתקבל לתוכנית מובילה בארה"ב בהנחה שאני מתחיל ללמוד בעוד שנתיים.(בגיל 28)

אני שוקל להתנדב בגרינפיס בתפקיד שטח, זה ישפר את הסיכויים שלי?

aringoadmin
    חבר

To: MOTTI

קודם כל תודה על התגובה הקודמת.

מאז קיבלתי 700 בGMAT. מצוין

ושכחתי לציין התנדבות של שנה בתוכנית פר"ח במהלך השנה הראשונה בלימודים.

יש לי כרגע כמה אפשרויות שניצבות בפני, אשמח אם תעזור לי לבחור באפשרות שתשפר את הסיכויים שלי להתקבל לתוכנית מובילה:

1.לעבור לעבוד במשרה מלאה בתפקיד מהנדס תוכנה באחת מחברות התוכנה המובילות כמו: אינטל, מייקרוסופט…

2.לעבור לעבוד בתפקיד מנהל פרוייקטים בסטארט אפ מבוסס.

3.ליזום חברת סטארט אפ ביחד עם שני חברים בתחם הWEB שאני לא יודע לאן היא תתפתח.

איזה מהאפשרויות עדיפה?

אם הסטארטאפ (אפשרות 3) יצליח (נניח, גיוס כמה מליונים או הכנסות של כמה מליונים) ואתה שם בתפקיד מנכ"ל או נשיא, סביר שזו האפשרות החזקה ביותר.
    אחרת, יש שאלה של מה יקרה (קידומים לתפקידי ניהול, הישגים) בכל אחת משתי האופציות הראשונות. אם נניח שהסטארטאפ ימשיך להיות במצב די טוב, על פניו הן די שקולות, עם יתרון קטן לאופציה השניה (שסביר שיהיו לה פנים ניהוליים יותר, והיא גם טיפה יותר מיוחדת בהשוואה לראשונה). הזהות המדויקת של החברות ושל התפקידים יכולה לשנות קצת את התשובה הזו.

לאחר השינוי בGMAT ובהנחה שאני אבחר באפשרות העדיפה ביותר, מהם הסיכויים שלי להתקבל לתוכנית מובילה בארה"ב בהנחה שאני מתחיל ללמוד בעוד שנתיים.(בגיל 28)
    אם נניח שתלך על אפשרות 2, ויהיה מסלול קידום סביר, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בתוכניות כגון UCLA, וקורנל, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב מאוד לתחרותי) בתוכניות כגון מישיגן, דיוק, דארדן, טאק, בין תחרותי לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בקולומביה, וסטרצ' בוורטון וסטנפורד.

ראה דירוגים, מלגות ועוד לגבי התוכניות האלה ב: http://www.aringo.co.il/programs

אני שוקל להתנדב בגרינפיס בתפקיד שטח, זה ישפר את הסיכויים שלי?
    תרומה קטנה להערכתי.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringoadmin
    חבר

To: ashibud

גילעם, תודה רבה ! עוד 2 שאלות ברשותך:

1. אשמח אם תוכל לפרט באילו מוסדות מעורבים ישראלים הועדות הקבלה ומהי מידת ההשפעה במקרה כזה? האם במצב כזה גם יכול להוות יתרון?
    (אולי הנציג הישראלי יהיה כן מודע ליתרונות של בוגרי הפתוחה שציינתי קודם.)
    עפ"י נסיוני כאשר מעורב ישראלי יש בכך חסרון מסוים (אלא אם הוא למד בפתוחה…). ישראלים מעורבים בשלב הראיון כמעט בכל התוכניות (בהרוורד, ייל ו-MIT פחות מאשר ברוב התוכניות האחרות). בשלב האפליקיישן (חיבורים וכו') ברוב התוכניות המעורבות של הישראלים היא לא סדירה (כלומר, אם יש סטודנט ישראלי בועדת קבלה ייתכן ש"תיפול" עליו וייתכן שלא). אני אומר ברוב התוכניות כי גם כאן יש חריגים (בהרוורד למשל אין קוראי אפליקיישן ישראלים כרגע).

דרך אגב, כאשר מדובר למשל במכללה למנהל מול מכללת רמת גן, או באוניברסיטת ת"א מול אוניברסיטת חיפה, יש להערכתי יותר משמעות למעורבות הישראלים (למשל, אם למדת במכללת רמת גן, סביר שישראלי ייחס לזה פחות "יוקרה" מאשר למכללה למנהל, בעוד שאמריקאי או אירופאי אולי לא יבדיל בין השתיים). בהקשר של האוניברסיטה הפתוחה, אני חושב שהיחס של ישראלים ושל זרים יהיה די דומה (הקונספט של open university קיים בהרבה מדינות).

2. האם הגיוון בתואר ( דו חוגי ) מהווה יתרון או חיסרון כלשהוא? משום שהמעבר לאוניברסיטה אחרת מתאפשר בחוג אחד בלבד, אולי זה גם שיקול..

יתרון קטן להערכתי. זה מחבר אותך עם שני תחומים/מותגים, יכול בעיקר להוסיף.

שוב המון תודה!

בבקשה. בהצלחה!

צוות ארינגו
    (גילעם)

aringo
    חבר

שלום,

בקרוב חלקכם יקבלו זימונים לראיונות.

בכל שנה, יועצי ההכנה לראיון מתמלאים כאשר הראיונות עצמם מתקרבים.

אם יש לכם יועץ בארינגו, הכי טוב לתאם ישירות איתו.

אם אין לכם יועץ בארינגו, מומלץ להזמין מקום מייד כאשר נודע לכם על הראיון (כן, גם אם הוא בעוד חודש J ), כאן:

http://www.aringo.co.il/clientinfo/InterviewPrepForm.htm

בהצלחה!

קארין ציגלר

מנכ"לית ארינגו

gali haroety
    חבר

To: aringo a, aringo

היי,
    סיימתי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול לפני שנה.
    עוד לא התחלתי GMAT ורק בתחילת השבוע התחלתי להתעניין בבתי ספר באירופה ל-MBA (אני מתעניינת רק באירופה).
    רציתי לדעת באיזה בתי ספר ניתן להירשם עד מרץ כי לפי החישוב שלי רק בסוף פברואר אוכל לסיים GMAT.
    באיזה בתי ספר ניתן להתחיל בתאריכים כמו ינואר/פברואר/מרץ 2013? כלומר מעין סמסטר אביב שלנו, אם בכלל?
    תודה רבה,
    גלי
    aringo
    חבר

To: gali haroety

היי,
    סיימתי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול לפני שנה.
    עוד לא התחלתי GMAT ורק בתחילת השבוע התחלתי להתעניין בבתי ספר באירופה ל-MBA (אני מתעניינת רק באירופה).
    רציתי לדעת באיזה בתי ספר ניתן להירשם עד מרץ כי לפי החישוב שלי רק בסוף פברואר אוכל לסיים GMAT.

החל מאמצע ינואר ישנם כ-40 תאריכי הרשמה (שאינם הסבב האחרון) לתוכניות ה-MBA המובילות בעולם (טופ-25). לא מדובר בסבב ההרשמה האחרון (שבו בד"כ משמעותית קשה יותר להתקבל). תוכלי לראות תאריכי הרשמה מאמצע ינואר לתוכניות (כולל אירופאיות) שמתחילות ב- 2012 או בתחילת 2013 כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-deadlinesCurrent.htm

באיזה בתי ספר ניתן להתחיל בתאריכים כמו ינואר/פברואר/מרץ 2013? כלומר מעין סמסטר אביב שלנו, אם בכלל?
    ישנן מספר תוכניות אירופאיות שניתן להתחיל באזור ינואר-אפריל, כגון INSEAD, IMD, HEC Paris, IE, RSM.
    תוכלי למצוא רשימה מלאה כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/JanuaryPrograms.htm

תודה רבה,
    גלי

בבקשה גלי.

בהצלחה!

צוות ארינגו
    (קארין)

Tania
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

שלום גילעם,

שמי טניה, כתבתי לך בפורום לפני כשנה וחצי אך הרבה השתנה ולכן הייתי רוצה לקבל את חוות דעתך שוב.

אני בת 25, סיימתי תואר ראשון בכלכלה וניהול באוניברסיטת תל אביב בממוצע 93 בהצטיינות. כמו כן בשנה השניה הייתי מצטיינת רקטור ובשנה השלישית מצטיינת דיקן. בשנה השלישית עבדתי כעוזרת מחקר בפקולטה והרצתי ניסויים בתחום השיווק ותורת המשחקים.

היום ניגשתי לראשונה לבחינת הג'ימאט וקיבלתי 710 (49 בכמותי ו-38 במילולי)

בצבא שירתתי במודיעין אלקטרוני 8200 בחיל הים. השתתפתי בפעילויות מבצעיות, הכשרתי חיילים צעירים ופקחתי על עבודתם.

לאחר סיום לימודי, עברתי התמחות בחדר המסחר של בנק שוויצרי פרטי בז'נבה (בעשיריית הבנקים הפרטיים הגדולים בעולם) במשך חצי שנה. בתום ההתמחות התחלתי לעבוד בקרן גידור קטנה שעוסקת בהשקעות בשווקים מתעוררים. מקום עבודתי הוא באתונה, יוון, אך העבודה כוללת גם נסיעות רבות בעיקר למדינות בהן הקרן משקיעה. בקרן אני מתעסקת במסחר וגם בייעול מערכות המידע (אני גם יודעת קצת תכנות). עד ספטמבר 2012, בתקווה שאתקבל ללימודים, תקופת עבודתי בקרן תהיה שנה וחודשיים.

בשנת הלימודים האחרונה יזמתי פרוייקט התנדבותי ביישוב בו גרתי, שמורכב ברובו מעולים מברית המועצות לשעבר ואחוז גבוה של קשישים ניצולי שואה שאינם דוברי עברית. פניתי לראש המועצה והצעתי את שירותי בעזרה לתושבים בקשיי שפה וטכנולוגיה. בתמיכתו ועזרתו פתחתי שירות שבועי בו הייתי מתנדבת ועוזרת לקשישים בתרגום מכתבים, חשבוניות ומסמכים, קביעת תורים לרופאים, מילוי טפסי בקשות לעזרה כלכלית וכספי פיצויים מגרמניה וכל הקשיים האחרים הנובעים מחוסר ידיעת השפה העברית או הגישה למקורות מידע מקוונים. כאשר טסתי לז'נבה להתמחות, מצאתי מחליף אך לאחר שהבנתי שלא אחזור לארץ לאחר ההתמחות, סיימתי את הפרוייקט.

אני מתכננת להגיש את מועמדותי בינואר הקרוב, לסבב השני. אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות הבאות:
    Harvard, Stanford, Wharton, Columbia, NYU, UCLA, LBS

כמו כן, האם יש איזו אוניברסיטה נוספת שיכולה לדעתך להתאים לפרופיל שלי ושכדאי לשקול?

תודה מראש על התשובה,
    טניה

Tania
    חבר

אם אפשר להוסיף שאלה קטנה להודעה הקודמת:
    לא ציינתי את העבודה בה עבדתי בין הצבא לבין התואר (לפני 4.5 שנים) כי אני לא בטוחה עד כמה זה רלוונטי.
    לאחר הצבא עבדתי חצי שנה בחדר כושר בתור עוזרת המנהלת. מכיוון שהמקום רק נפתח, הייתי שותפה לכל ההחלטות והאספקטים בניהולו: בניית לו"זים, פתיחת חוגים, מציאת עובדים ומדריכים, החלטות בנוגע להתרחבות המקום, שיווק ופרסום. הייתי אחראית על מכירת מנויים, על צוות המדריכים ועובדי התחזוקה ועל הפעילות השוטפת. בתקופה שבה עבדתי במקום, עמדנו ביעדים, מספר המנויים גדל בקצב גבוה והראנו תוצאות מרשימות.
    האם לדעתך זהו ניסיון שכדאי לציין בקורות חיים ויכול לתרום מעט למועמדותי? או שהוא לא מספיק משמעותי ועדיף להשמיט?

שוב המון המון תודה!
    אני מאוד נהנית לקרוא את ההודעות בפורום וזהו מקור מידע מעולה!
    טניה

aringo
    חבר

To: Tania

שלום גילעם,

שמי טניה, כתבתי לך בפורום לפני כשנה וחצי אך הרבה השתנה ולכן הייתי רוצה לקבל את חוות דעתך שוב.

אני בת 25, סיימתי תואר ראשון בכלכלה וניהול באוניברסיטת תל אביב בממוצע 93 בהצטיינות. כמו כן בשנה השניה הייתי מצטיינת רקטור ובשנה השלישית מצטיינת דיקן. כל הכבוד! בשנה השלישית עבדתי כעוזרת מחקר בפקולטה והרצתי ניסויים בתחום השיווק ותורת המשחקים.

היום ניגשתי לראשונה לבחינת הג'ימאט וקיבלתי 710 (49 בכמותי ו-38 במילולי)

בצבא שירתתי במודיעין אלקטרוני 8200 בחיל הים. השתתפתי בפעילויות מבצעיות, הכשרתי חיילים צעירים ופקחתי על עבודתם.

לאחר סיום לימודי, עברתי התמחות בחדר המסחר של בנק שוויצרי פרטי בז'נבה (בעשיריית הבנקים הפרטיים הגדולים בעולם) במשך חצי שנה. בתום ההתמחות התחלתי לעבוד בקרן גידור קטנה שעוסקת בהשקעות בשווקים מתעוררים. מקום עבודתי הוא באתונה, יוון, אך העבודה כוללת גם נסיעות רבות בעיקר למדינות בהן הקרן משקיעה. בקרן אני מתעסקת במסחר וגם בייעול מערכות המידע (אני גם יודעת קצת תכנות). עד ספטמבר 2012, בתקווה שאתקבל ללימודים, תקופת עבודתי בקרן תהיה שנה וחודשיים.

בשנת הלימודים האחרונה יזמתי פרוייקט התנדבותי ביישוב בו גרתי, שמורכב ברובו מעולים מברית המועצות לשעבר ואחוז גבוה של קשישים ניצולי שואה שאינם דוברי עברית. פניתי לראש המועצה והצעתי את שירותי בעזרה לתושבים בקשיי שפה וטכנולוגיה. בתמיכתו ועזרתו פתחתי שירות שבועי בו הייתי מתנדבת ועוזרת לקשישים בתרגום מכתבים, חשבוניות ומסמכים, קביעת תורים לרופאים, מילוי טפסי בקשות לעזרה כלכלית וכספי פיצויים מגרמניה וכל הקשיים האחרים הנובעים מחוסר ידיעת השפה העברית או הגישה למקורות מידע מקוונים. כאשר טסתי לז'נבה להתמחות, מצאתי מחליף אך לאחר שהבנתי שלא אחזור לארץ לאחר ההתמחות, סיימתי את הפרוייקט.

אני מתכננת להגיש את מועמדותי בינואר הקרוב, לסבב השני. אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות הבאות:
    Harvard, Stanford, Wharton, Columbia, NYU, UCLA, LBS

טניה, על סמך הנתונים שלמעלה ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים והגשה בינואר, תהיי להערכתי מועמדת תחרותית עד חזקה ב-LBS וב-UCLA (קרוב יותר לחזקה בשתיהן), תחרותית עד חזקה ב-NYU, תחרותית עד חזקה (קרוב יותר לתחרותית) בקולומביה, תחרותית ב-Wharton, ובין תחרותית לסטרצ' בסטנפורד ובהרוורד (קרוב יותר לתחרותית בשתיהן להערכתי).

כמו כן, האם יש איזו אוניברסיטה נוספת שיכולה לדעתך להתאים לפרופיל שלי ושכדאי לשקול?
    אם התוכניות שלך לעתיד קשורות ב-finance, שווה שתשקלי גם את שיקגו (תחרותית). ראי דירוגים, מלגות עבר וכו' ב: http://aringo.co.il/Chicago_MBA.htm.

לגבי העבודה בחדר הכושר – לאור הנסיון התעסוקתי המרשים שלך לאחר התואר, לאור גילך, לאור ההישגים שם, ולאור העובדה שסיימת את התואר לא כל כך מזמן, נשמע לי ששוה להזכיר את זה ברזומה, ממש בקצרה.

תודה מראש על התשובה,
    טניה

בבקשה טניה. מקווה שעזרתי… הלו"ז שלך די קצר…! בכל שאלה את מוזמנת ליצור קשר ב- 03-9708829.

צוות ארינגו
    (גילעם)

EyalKl
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

שלום רב,

אני בן 26 סיימתי ללמוד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת תל אביב בשנת 2007 בממוצע 92 (10 אחוז עליונים).
    ציון Gmat 720 Q50 V37 AWA 4.5.

כיום אני משרת ביחידה טכנולוגית גדולה של חיל המודיעין. כרגע אני מתחיל את התפקיד השלישי שלי ביחידה. בתפקיד זה אהיה אחראי על מגוון מערכות בתחום התקשורת האלחוטית. במהלך התפקיד אפקד כ-10 אנשים.
    לפני כן הייתי אחראי על פרויקט טכנולוגי בתחום הלווינות במשך שנתיים(בלי אנשים מתחתי).
    ותפקיד לפני זה ביחידה שזה היה תפקידי הראשון שלי בה הייתי אחראי על מגוון מערכים של תקשורת אלחוטית במסגרת תפקיד זה פיקדתי על כ-5 אנשים.
    לפני הגיוס לצבא ובמהלך הלימודים עבדתי שנתיים ב-80 אחוז משרה בחברת startup בתחום התקשורת האלחוטית. הייתי חבר בצוות אלגוריתמים אשר פיתח יכולות במערכת שהיו הכרחיות לצורך הצלחת התוכנית העסקית של החברה. החברה נמכרה לחברה אמריקאית כשנה וחצי אחרי שהתחלתי לעבוד בה.

מזה כשנתיים וחצי אני מתנדב בבית הספר ביאליק רוגוזין בדרום תל אביב. במסגרת ההתנדבות אני יושב פעם בשבוע כשעתיים שלוש עם ילדים של עובדים זרים ועוזר להם להתכונן לבגרויות במגוון המקצועות. כמו כן אני מסביר להם על תהליך הגיוס לצה"ל וכמה זה חשוב להשקיע וללכת למיונים השונים. במסגרת הפרויקט בביאליק רוגוזין היו תוצאות מצוינות בשנים האחרונות ואחוזי הבגרות והגיוס לצה"ל הכפילו את עצמם. יש לציין שרוב אוכלוסיית הבית ספר הנה של ילדי עובדים זרים ולכן חשוב מאוד לעזור להם להשתלב בחברה. כמו כן נעשה סרט ("לא עוד זרים") על הפעילות בבית הספר. סרט אשר זכה באוסקר על הסרט התיעודי הקצר.

אני מעוניין להתחיל ללמוד בקיץ 2013, אהיה בן 27 בעת הגשת הבקשות לבתי הספר השונים ובן 28 בתחילת הלימודים.

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לבתי ספר הבאים:
    Wharton,Harvard,Chicago Booth,Columbia,Kellog,MIT,Austin,Stanford

כמו כן, האם יש משהו ספציפי שניתן לשים עליו דגש או משהו לשפר במהלך השנה הקרובה אשר יכול לחזק את המועמדות?

תודה מראש על התשובה.

Tania
    חבר

שלום גילעם,
    המון תודה על התשובות.
    אם אפשר עוד שאלה לגבי מבחן הטופל. אני ניגשת למבחן השבוע כך שאת הציון אקבל רק באמצע דצמבר ואני חוששת שאולי לא אצליח לעבור את רף ה-109 שמציבים ב-HBS. חיפשתי כאן בפורום הודעות על הנושא וההודעה האחרונה נכתבה לפני מספר שנים כך שאולי משהו השתנה.
    מנסיונך, האם יש טעם להגיש גם עם ציון שלא עומד ברף ועד כמה לדעתך זה יפגע בסיכויי קבלתי? האם אתה ממליץ לנסות בכל זאת?
    האם ועדת הקבלה בוחנת את האפליקיישן במלואו למרות הציון או שמא אפליקיישן שלא עומד בתנאי נופל בסינון ראשוני כלשהו?
    האם זה יכול לעזור אם אגש למבחן שוב בינואר (לאחר הדדליין) ואכתוב על כוונתי לעשות זאת באפליקיישן? האם הם יתחשבו בציון כזה שהתקבל באיחור?
    תודה רבה מראש,
    טניה.
    aringo
    חבר

To: EyalKl

שלום רב,

אני בן 26 סיימתי ללמוד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת תל אביב בשנת 2007 בממוצע 92 (10 אחוז עליונים).
    ציון Gmat 720 Q50 V37 AWA 4.5.

כיום אני משרת ביחידה טכנולוגית גדולה של חיל המודיעין. כרגע אני מתחיל את התפקיד השלישי שלי ביחידה. בתפקיד זה אהיה אחראי על מגוון מערכות בתחום התקשורת האלחוטית. במהלך התפקיד אפקד כ-10 אנשים.
    לפני כן הייתי אחראי על פרויקט טכנולוגי בתחום הלווינות במשך שנתיים(בלי אנשים מתחתי).
    ותפקיד לפני זה ביחידה שזה היה תפקידי הראשון שלי בה הייתי אחראי על מגוון מערכים של תקשורת אלחוטית במסגרת תפקיד זה פיקדתי על כ-5 אנשים.
    לפני הגיוס לצבא ובמהלך הלימודים עבדתי שנתיים ב-80 אחוז משרה בחברת startup בתחום התקשורת האלחוטית. הייתי חבר בצוות אלגוריתמים אשר פיתח יכולות במערכת שהיו הכרחיות לצורך הצלחת התוכנית העסקית של החברה. החברה נמכרה לחברה אמריקאית כשנה וחצי אחרי שהתחלתי לעבוד בה.

מזה כשנתיים וחצי אני מתנדב בבית הספר ביאליק רוגוזין בדרום תל אביב. במסגרת ההתנדבות אני יושב פעם בשבוע כשעתיים שלוש עם ילדים של עובדים זרים ועוזר להם להתכונן לבגרויות במגוון המקצועות. כמו כן אני מסביר להם על תהליך הגיוס לצה"ל וכמה זה חשוב להשקיע וללכת למיונים השונים. במסגרת הפרויקט בביאליק רוגוזין היו תוצאות מצוינות בשנים האחרונות ואחוזי הבגרות והגיוס לצה"ל הכפילו את עצמם. יש לציין שרוב אוכלוסיית הבית ספר הנה של ילדי עובדים זרים ולכן חשוב מאוד לעזור להם להשתלב בחברה. כמו כן נעשה סרט ("לא עוד זרים") על הפעילות בבית הספר. סרט אשר זכה באוסקר על הסרט התיעודי הקצר.

אני מעוניין להתחיל ללמוד בקיץ 2013, אהיה בן 27 בעת הגשת הבקשות לבתי הספר השונים ובן 28 בתחילת הלימודים.

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי הקבלה שלי לבתי ספר הבאים:

שלום אייל. על סמך המידע שלמעלה, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בוורטון, בשיקגו, ב-MIT, בקולומביה ובקלוג (בשני האחרונים תחרותי במיוחד) בין תחרותי לסטרצ' בהרוורד ובסטנפורד (קרוב יותר לתחרותי בסטנפורד), וחזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית באוסטין.
    כמו כן, האם יש משהו ספציפי שניתן לשים עליו דגש או משהו לשפר במהלך השנה הקרובה אשר יכול לחזק את המועמדות?

יהיה טוב לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים, לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בתפקיד החדש, לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של התוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים (האסטרטגיה – משהו שכדאי לעשות (אפשר גם בעזרת ארינגו – תרגיש חופשי להתקשר אלי בשעות הערב) כבר בשלב בו אתה נמצא).
    ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

תודה מראש על התשובה.

בבקשה. בהצלחה איל!
    03-9708829
    aringo
    חבר

To: Tania

שלום גילעם,
    המון תודה על התשובות.
    אם אפשר עוד שאלה לגבי מבחן הטופל. אני ניגשת למבחן השבוע כך שאת הציון אקבל רק באמצע דצמבר ואני חוששת שאולי לא אצליח לעבור את רף ה-109 שמציבים ב-HBS. חיפשתי כאן בפורום הודעות על הנושא וההודעה האחרונה נכתבה לפני מספר שנים כך שאולי משהו השתנה.
    מנסיונך, האם יש טעם להגיש גם עם ציון שלא עומד ברף ועד כמה לדעתך זה יפגע בסיכויי קבלתי? האם ועדת הקבלה בוחנת את האפליקיישן במלואו למרות הציון או שמא אפליקיישן שלא עומד בתנאי נופל בסינון ראשוני כלשהו?
    האם זה יכול לעזור אם אגש למבחן שוב בינואר (לאחר הדדליין) ואכתוב על כוונתי לעשות זאת באפליקיישן? האם הם יתחשבו בציון כזה שהתקבל באיחור?
    עפ"י נסיון העבר הסף הזה הוא בד"כ קשיח – תנאי סף נוקשה. עם זאת, שווה להתכתב איתם לגבי זה כי ישנם מקרים חריגים (כן, אפילו בהרוורד…) והנסיבות שאת מציינת (לגשת שוב בינואר) יכולות אולי לעבור (רוב הסיכויים שלא, עפ"י נסיוני, אבל שווה אולי להתכתב איתם בשביל הסיכוי שאולי הנסיבות הספציפיות שלך, והנתונים החזקים שלך, יערערו שם משהו…).
    תודה רבה מראש,
    טניה.
    בהצלחה טניה!
    גילעם

thunder123
    חבר

שלום גילעם,
    הייתי מעוניין לקבל הערכה אודות סיכויי הקבלה שלי.

אני בן 28, בוגר תואר כפול בהנדסת חומרים וכימיה מהטכניון בממוצע 85 (מצטיין דיקן סמסטר 8). בשנתי האחרונה בטכניון עבדתי בפקולטה להנדסת חומרים ובפקולטה לכימיה כעוזר מחקר בעת ביצוע פרויקט מתקדם בתחום הX-RAY והקריסטלוגרפיה (עם שילוב טכנולוגיה ירוקה), תחום מחקר אשר הינו תחת פרופסור דן שכטמן מהפקולטה להנדסת חומרים בטכניון (זוכה פרס נובל בכימיה בשנת 2011). בנוסף ליוויתי קבוצה מפרויקט תגלית שבאה מוושינגטון DC.

בצבא שירתתי כ3.5 שנים (3 שנים +4 חודשים קורס קדם צבאי) ביחידה 8200 בתפקיד מודיעיני מבצעי, בסוף השירות הייתי מדריך קורס מודיעיני.
    לא יודע אם זה רלוונטי אך ברשותי אזרחות אירופאית (פולנית)

לאחרונה חזרתי משהות של כשנה באמריקה הלטינית, במהלך שהותי יצא לי להתנדב במעון לילדים חוסים בגואטמלה, ובסוף עבדתי כ8 חודשים בחברת מזגנים צ'יליאנית redel (חברה קטנה), שם עשיתי מגוון תפקידים -מהנדס בטיחות, עזרה בתרגום של מסמכים מאנגלית לספרדית (לא תרגום מוסמך), עזרתי ביצירת קשר עם השוק האסיאתי ממנו רצינו לייבא סחורה וניהלתי ותחזקתי קשר זה. הגעתי לעבודה הזאת עקב רצון לצבור ניסיון מגוון ועל הדרך לשפר את הספרדית שלי.

אני לא בהכרח מחפש בתי ספר שהם טופ 10 ודי גמיש, מחפש בנוסף לאירופה וארה"ב גם באוסטרליה ועם אתה מכיר טובים אשמח לשמוע גם על כאלו באמריקה הלטינית. גורם חשוב עבורי הוא עניין המלגה היות ואין לי תקציב לממן תואר של 50 אלף דולר לשנה. בנוסף רציתי לציין שמעניין אותי בעיקר תחום הייעוץ האסטרטגי.

שמעתי על אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס המעניקה מלגה מלאה לבוגרי הטכניון, מה סיכויי להיכנס לשם.

לא ברור לי עד כמה המועמדות שלי חזקה והאם יש לי צורך בניסיון תעסוקתי משמעותי נוסף לפני הגשת הבקשה. במידה ואוכל להתחיל בתהליך כעת אני ארשם לקורס GMAT בקרוב. האם יש דברים נוספים שעליי להתמקד בהם בתקופה הקרובה ושיוכלו לחזק את מועמדותי?

יש לי בינתיים כמה אפשרויות, איזו מביניהם לטעמך תשפר את סיכויי-

-לעבוד כמהנדס תהליך באינטל (אני יודע שהשם אינטל מהווה מותג מושך לבתי ספר אלו אך מדובר בעבודה הנדסית די שחורה של משמרות ואני לא יודע אם זה יתרום לי יותר מדי בכל הנוגע לניהול)

-עבודה כיועץ במשרד הביטחון.

– אופציה לשליחות עם הסוכנות היהודית למדינה בחו"ל.

-בנוסף אני מנסה כעת להיכנס לעבוד בחברות ייעוץ אסטרטגי, דבר לא פשוט, האם אתה חושב שזה פרקטי לנסות להתקבל לחברות אלו וללמוד את כל עניין הCASE INTERVIEW לבד ללא MBA.

רציתי לציין כי הפורום הוא ממש מכרה זהב של מידע.
    תודה רבה,

aringo
    חבר

To: thunder123

שלום גילעם,
    הייתי מעוניין לקבל הערכה אודות סיכויי הקבלה שלי.

אני בן 28, בוגר תואר כפול בהנדסת חומרים וכימיה מהטכניון בממוצע 85 (מצטיין דיקן סמסטר 8). בשנתי האחרונה בטכניון עבדתי בפקולטה להנדסת חומרים ובפקולטה לכימיה כעוזר מחקר בעת ביצוע פרויקט מתקדם בתחום הX-RAY והקריסטלוגרפיה (עם שילוב טכנולוגיה ירוקה), תחום מחקר אשר הינו תחת פרופסור דן שכטמן מהפקולטה להנדסת חומרים בטכניון (זוכה פרס נובל בכימיה בשנת 2011). בנוסף ליוויתי קבוצה מפרויקט תגלית שבאה מוושינגטון DC. אניח לצורך הערכת הסיכויים שתוכל לקבל המלצה חמה מפרופ' שכטמן (אם זה לא נכון, ההשפעה על הערכת הסיכויים שלמטה תהיה קטנה עד בינונית, קרוב יותר לקטנה).

בצבא שירתתי כ3.5 שנים (3 שנים +4 חודשים קורס קדם צבאי) ביחידה 8200 בתפקיד מודיעיני מבצעי, בסוף השירות הייתי מדריך קורס מודיעיני.
    לא יודע אם זה רלוונטי אך ברשותי אזרחות אירופאית (פולנית)

לאחרונה חזרתי משהות של כשנה באמריקה הלטינית, במהלך שהותי יצא לי להתנדב במעון לילדים חוסים בגואטמלה, ובסוף עבדתי כ8 חודשים בחברת מזגנים צ'יליאנית redel (חברה קטנה), שם עשיתי מגוון תפקידים -מהנדס בטיחות, עזרה בתרגום של מסמכים מאנגלית לספרדית (לא תרגום מוסמך), עזרתי ביצירת קשר עם השוק האסיאתי ממנו רצינו לייבא סחורה וניהלתי ותחזקתי קשר זה. הגעתי לעבודה הזאת עקב רצון לצבור ניסיון מגוון ועל הדרך לשפר את הספרדית שלי.

אני לא בהכרח מחפש בתי ספר שהם טופ 10 ודי גמיש, מחפש בנוסף לאירופה וארה"ב גם באוסטרליה ועם אתה מכיר טובים אשמח לשמוע גם על כאלו באמריקה הלטינית. גורם חשוב עבורי הוא עניין המלגה היות ואין לי תקציב לממן תואר של 50 אלף דולר לשנה. בנוסף רציתי לציין שמעניין אותי בעיקר תחום הייעוץ האסטרטגי.

שמעתי על אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס המעניקה מלגה מלאה לבוגרי הטכניון, מה סיכויי להיכנס לשם.

בהנחה של GMAT 700 ושל חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק בוושינגטון, קרוב יותר לחזק. בנוסף, בהתאם להעדפות שציינת למעלה (סיכוי למילגה, ייעוץ אסטרטגי), כדאי אולי שתיתן מבט על דארדן (תחרותי), מישיגן (תחרותי), טאק (בין תחרותי לסטרצ', קרוב יותר לתחרותי), UCLA (תחרותי), Kelley (חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית), USC (חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית), מרילנד-סמית (חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית), Ivey (חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית), IESE (בין תחרותי לחזק), IMD (תחרותי), IPADE (חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית).
    תוכל לראות מידע על מלגות עבר לישראלים ברוב התוכניות האלה ב: http://www.aringo.co.il/programs
    לא ברור לי עד כמה המועמדות שלי חזקה והאם יש לי צורך בניסיון תעסוקתי משמעותי נוסף לפני הגשת הבקשה. נסיון (ולו קצר) נוסף במשרה מלאה יעזור במידה קטנה עד בינונית להערכתי (תלוי באיזו עבודה מדובר). במידה ואוכל להתחיל בתהליך כעת אני ארשם לקורס GMAT בקרוב. האם יש דברים נוספים שעליי להתמקד בהם בתקופה הקרובה ושיוכלו לחזק את מועמדותי?
    תשקול לחזק את הקשר עם ממליצים פוטנציאליים (מה שלום פרופסור שכטמן? :-) , לבקר בקמפוסים אם יוצא לך, לצבור כמה שיותר הישגים ניהוליים והצטיינויות בעבודה החדשה (אם תהיה), לבנות היכרויות עם סטודנטים ובוגרים של התוכניות שאתה מתעניין בהן, לחשוב מהן מטרותיך המקצועיות בטווח הקצר והארוך לאחר הלימודים (האסטרטגיה – משהו שכדאי לעשות (אפשר גם בעזרת ארינגו – תרגיש חופשי להתקשר אלי בשעות הערב) כבר בשלב בו אתה נמצא).
    ראה גם בעניין זה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm

יש לי בינתיים כמה אפשרויות, איזו מביניהם לטעמך תשפר את סיכויי-

-לעבוד כמהנדס תהליך באינטל (אני יודע שהשם אינטל מהווה מותג מושך לבתי ספר אלו אך מדובר בעבודה הנדסית די שחורה של משמרות ואני לא יודע אם זה יתרום לי יותר מדי בכל הנוגע לניהול)

-עבודה כיועץ במשרד הביטחון.

– אופציה לשליחות עם הסוכנות היהודית למדינה בחו"ל.

-בנוסף אני מנסה כעת להיכנס לעבוד בחברות ייעוץ אסטרטגי, דבר לא פשוט, האם אתה חושב שזה פרקטי לנסות להתקבל לחברות אלו וללמוד את כל עניין הCASE INTERVIEW לבד ללא MBA.
    כן, זה אפשרי – אנשים עם רקע דומה לשלך מתקבלים בכל שנה לחברות הייעוץ המובילות בארץ. ראה גם: http://www.analytical.co.il

האפשרויות שציינת הן שקולות למדי להערכתי מבחינת ההשפעה על סיכויי הקבלה. בראשונה הפרטים הספציפיים ברורים. בשניה, בשלישית וברביעית הפרטים הספציפיים יכריעו את העוצמה של התפקיד בהקשר של סיכויי הקבלה (למשל: באופציה 2 – ממליצים פוטנציאליים, באופציה 3 – תפקיד ניהולי?, באופציה 4 – זהות החברה).

רציתי לציין כי הפורום הוא ממש מכרה זהב של מידע.
    תודה רבה,
    בבקשה. בהצלחה!
    קארין – 03-9708829 (אפשר להתקשר גם בשעות הלילה כי אני על שעון ניו יורק…)
    ארינגו

matanzin
    חבר

שלום,

רציתי לבקש הערכה על סיכויי הקבלה שלי.

אני בן 26, מסיים תואר במדעי המחשב וכלכלה באונ' תל אביב בממוצע 94.
    בצבא שירתתי 5 שנים כקצין ב8200.
    מאז השחרור אני עובד כבר 3 שנים בחברת הייטק, מתוכם שנתיים כראש צוות פיתוח.
    לצערי אני לא עוסק בהתנדבות.

רציתי לדעת מהם סיכויי הקבלה שלי לסטנפורד, הרווארד ואם-איי-טי,
    ומהו ציון הGMAT שאיתו סביר שהמועמדות שלי תהיה חזקה.
    (בפסיכומטרי קיבלתי 744).

כמו כן הבנתי שרוב בתי הספר למנהל עסקים מוכנים לקבל ציון GRE במקום GMAT,
    רציתי לשאול האם הדבר פוגע בסיכויי הקבלה, והאם ידוע לך מהו ציון ה GRE שמקביל ל 700 ב GMAT.

תודה מראש!

aringo
    חבר

To: matanzin

שלום,

רציתי לבקש הערכה על סיכויי הקבלה שלי.

אני בן 26, מסיים תואר במדעי המחשב וכלכלה באונ' תל אביב בממוצע 94. אניח שהתואר בהצטיינות (בשני החוגים).
    בצבא שירתתי 5 שנים כקצין ב8200.
    מאז השחרור אני עובד כבר 3 שנים בחברת הייטק, מתוכם שנתיים כראש צוות פיתוח.
    לצערי אני לא עוסק בהתנדבות.

רציתי לדעת מהם סיכויי הקבלה שלי לסטנפורד, הרווארד ואם-איי-טי,
    ומהו ציון הGMAT שאיתו סביר שהמועמדות שלי תהיה חזקה.
    (בפסיכומטרי קיבלתי 744).

הספקת הרבה עד גיל 26… על סמך המידע שלעיל ובהנחה של GMAT 720 ושל חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בהרוורד ובסטנפורד ובין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) ב-MIT. שיפור ה-GMAT ל-770 למשל יהפוך אותך להערכתי בין תחרותי לחזק ב-MIT (קרוב יותר לחזק), תחרותי בהרוורד ובין תחרותי לחזק (קרוב יותר לתחרותי) בסטנפורד.

כמו כן הבנתי שרוב בתי הספר למנהל עסקים מוכנים לקבל ציון GRE במקום GMAT,
    רציתי לשאול האם הדבר פוגע בסיכויי הקבלה, והאם ידוע לך מהו ציון ה GRE שמקביל ל 700 ב GMAT.
    הפגיעה בסיכויי הקבלה היא איפשהו בין קטנה לאפסית… הסיבה שהיא לא תמיד אפס היא שועדות הקבלה יותר רגילות לראות ציוני GMAT, וממוצע ה-GMAT של המתקבלים גם משפיע (חלקית) על חלק מהדירוגים של בתי הספר – כלומר, לרוב בתיה"ס יש תמריץ מסויים לקבל מועמדים עם GMAT גבוה.
    ה-GRE המקביל ל-700 ב-GMAT הוא סדר גודל של 1420-1440 (תלוי גם בחלוקה הפנימית).
    תודה מראש!
    בבקשה. בהצלחה!
    (גילעם)

אלמוני
    לא פעיל

ליגאל, לי וצוות ארינגו הנפלאים.

תודה רבה על כל העזרה בתהליך הארוך והסבוך הזה של קבלה לתואר שני במנהל עסקים בחו"ל.
    התקבלתי עם מלגה של 25% לאוניברסיטת דיוק, כאשר ציון הג'ימאט שלי בכלל נמוך יותר מהממוצע של האוניברסיטה.
    אין לי ספק שלא הייתי יכול לעשות את זה בלי יגאל המדהים שליווה אותי לאורך כל הדרך במקצועיות ומסירות עד אין קץ.
    אני שמח מאוד שבחרתי בארינגו ואני ממליץ לכל מי ששואל אותי לבחור בשירותים של ארינגו.

בברכה,
    אביב כנעני, דיוק 2014

שיפל
    חבר

שלום רב,
    קוראים לי שי, אני בת 29 ובעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ת"א.

סיימתי את התואר הראשון עם ממוצע 92. במהלך התואר הראשון התקבלתי לתוכנית ייחודית של האיחוד האירופי במלגה מלאה ולמדתי בוינה, תוך כדי התמחות באו"ם.
    לאחר סיום התואר עבדתי כ-3 שנים בחשב הכללי משרד האוצר בתקופת המשבר הכלכלי העולמי. בתפקיד זה עסקתי ברגולציה וניהלתי מספר פרויקטים וצוותים.
    במהלך העבודה באוצר עשיתי MBA "על הדרך" תוך כדי עבודה מאומצת (ממוצע 91), ואני מעוניינת לרכוש MBA מאחת האוניברסיטאות המובילות בארה"ב.

במהלך השנים עסקתי רבות בהתנדבות ובפעילות חברתית – בוינה יזמתי פורום לסטודנטים ישראלים וערבים (פלסטינאים, לבנונים, מצרים וכיו"ב) תוך השגת מימון מהאוניברסיטה ליוזמה, הייתי חברה בוועדת מורים תלמידים ובוועדת קשרי החוץ של אגודת הסטודנטים, סייעתי לקליטת עולים חדשים וכדומה.

כיום אני עוסקת באסטרטגיה באחת החברות הגדולות במשק.

יש בידי המלצות חזקות ממנהלים שעבדו עמי וממרצים בכירים באוניברסיטה. טרם עשיתי GMAT.

אשמח לקבל אינדיקציה לגבי סיכויי הקבלה שלי ל-MBA או דוקטורט במנהל עסקים.
    כמו כן, האם העובדה שאני כבר בעלת MBA פוגעת בסיכויי הקבלה?

תודה רבה,
    שי

aringo
    חבר

To: שיפל

שלום רב,
    קוראים לי שי, אני בת 29 ובעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ת"א.

סיימתי את התואר הראשון עם ממוצע 92. אניח שזה על סף הצטיינות. במהלך התואר הראשון התקבלתי לתוכנית ייחודית של האיחוד האירופי במלגה מלאה ולמדתי בוינה, תוך כדי התמחות באו"ם.
    לאחר סיום התואר עבדתי כ-3 שנים בחשב הכללי משרד האוצר בתקופת המשבר הכלכלי העולמי. בתפקיד זה עסקתי ברגולציה וניהלתי מספר פרויקטים וצוותים.
    במהלך העבודה באוצר עשיתי MBA "על הדרך" תוך כדי עבודה מאומצת (ממוצע 91), ואני מעוניינת לרכוש MBA מאחת האוניברסיטאות המובילות בארה"ב.

במהלך השנים עסקתי רבות בהתנדבות ובפעילות חברתית – בוינה יזמתי פורום לסטודנטים ישראלים וערבים (פלסטינאים, לבנונים, מצרים וכיו"ב) תוך השגת מימון מהאוניברסיטה ליוזמה, הייתי חברה בוועדת מורים תלמידים ובוועדת קשרי החוץ של אגודת הסטודנטים, סייעתי לקליטת עולים חדשים וכדומה.

כיום אני עוסקת באסטרטגיה באחת החברות הגדולות במשק.

יש בידי המלצות חזקות ממנהלים שעבדו עמי וממרצים בכירים באוניברסיטה. טרם עשיתי GMAT.

אשמח לקבל אינדיקציה לגבי סיכויי הקבלה שלי ל-MBA או דוקטורט במנהל עסקים.

כמו כן, האם העובדה שאני כבר בעלת MBA פוגעת בסיכויי הקבלה?
    שי שלום. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT 700 ובהתעלם מעניין ה-MBA הנוסף (אליו אתייחס תיכף…), תהיי להערכתי מועמדת תחרותית בתוכניות כגון וורטון וקולומביה, בין תחרותית לחזקה (קרוב יותר לתחרותית) בתוכניות כגון NYU, אינסאד ומישיגן, חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון UCLA, דרדן וקורנל, ובין תחרותית לסטרצ' (קרוב יותר לסטרצ') בהרוורד ובסטנפורד.
    תוכלי לקרוא על התוכניות האלה (דירוגים, תחומי חוזק, מלגות עבר ועוד) ב-aringo.co.il/programs
    בתחתית כל כל עמוד תוכנית מוזכר היחס שלהם לנושא של MBA נוסף. יש תוכניות כגון ברקלי בהן לא ניתן להתקבל אם כבר יש ברשותך MBA. ברוב האחרות הסיכויים קטנים אם יש ברשותך כבר MBA (אבל היו לנו לאורך השנים כמה מועמדים שהתקבלו והיה להם כבר MBA, אחד מהם הוא יועץ בארינגו, אפשר לקשר אותך איתו). מה מידת הפגיעה בסיכויים? תלוי בנסיבות שתציגי (למה את צריכה MBA נוסף). בד"כ הפגיעה היא בינונית עד גבוהה.
    בעניין של תוכניות דוקטורט, קצת יותר קשה לי לתת הערכה מבוססת… על פניו, לפי התיאור שלך ועל סמך ההנחות שציינתי, את מועמדת חזקה בתוכניות כגון NYU וקולומביה.
    תודה רבה,
    שי
    בהצלחה שי!
    קארין – 03-9708829 (אפשר להתקשר גם בלילה – אני על זמן ניו יורק…)
    צוות ארינגו

aringo
    חבר

To: AC200

ליגאל, לי וצוות ארינגו הנפלאים.

תודה רבה על כל העזרה בתהליך הארוך והסבוך הזה של קבלה לתואר שני במנהל עסקים בחו"ל.
    התקבלתי עם מלגה של 25% לאוניברסיטת דיוק, כאשר ציון הג'ימאט שלי בכלל נמוך יותר מהממוצע של האוניברסיטה.
    אין לי ספק שלא הייתי יכול לעשות את זה בלי יגאל המדהים שליווה אותי לאורך כל הדרך במקצועיות ומסירות עד אין קץ.
    אני שמח מאוד שבחרתי בארינגו ואני ממליץ לכל מי ששואל אותי לבחור בשירותים של ארינגו.

בברכה,
    אביב כנעני, דיוק 2014

כל הכבוד לך אביב! וזה המון בזכותך.

ברכות, שאפו, ותודה על הפירגון!

קארין
    (צוות ארינגו)

שיפל
    חבר

תודה רבה על התשובה!
    Itamarz1
    חבר

To: All, שיפל, aringo, daniel99, nissanel, ashibud, aringo a, MOTTI, gali haroety, Tania, EyalKl, thunder123, matanzin, AC200

שלום רב,

רציתי לשאול עד כמה ביקור בקמפוס עשוי לשפר את סיכויי להתקבל לבית הספר, אם יוצאים מנקודת הנחה שאני מלכתחילה מועמד תחרותי (אם כי לאו דווקא חזק) באותו בית ספר? האם העובדה שאני מגיע כל הדרך מישראל יכולה לשנות משהו בסיכויי הקבלה?

רב תודות,

איתמר

aringo
    חבר

To: Itamarz1

שלום רב,

רציתי לשאול עד כמה ביקור בקמפוס עשוי לשפר את סיכויי להתקבל לבית הספר, אם יוצאים מנקודת הנחה שאני מלכתחילה מועמד תחרותי (אם כי לאו דווקא חזק) באותו בית ספר? האם העובדה שאני מגיע כל הדרך מישראל יכולה לשנות משהו בסיכויי הקבלה?

רב תודות,

איתמר

איתמר, אכן, ביקור בקמפוס יכול בנסיבות מסוימות לשפר את סיכויי הקבלה. לאחרונה עידכנו את המאמר באתר ארינגו בנושא הזה – תוכל למצוא את התשובות לשאלותיך (וקצת יותר…) כאן:

http://aringo.co.il/HebrewSite/CampusVisit.htm

בהצלחה!

קארין
    (צוות ארינגו)

usamba13
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

שלום חברים,
    אני מתכוון להרשם בקרוב למספר (6-7) מוסדות ותהיתי האם הם מקבלים את ציוני התואר הראשון שלי
    אוטומטית מהאוניברסיטה בה למדתי (הטכניון במקרה שלי) בדומה להעברה האוטומטית של ציוני
    מבחן ה GMAT, או שאני צריך לשלוח לכל אחת מהאוניברסיטאות גיליון בנפרד?
    או אולי שליחה של גיליון סרוק (קובץ PDF) מספיקה ?
    מה בדיוק הנוהל?

תודה.

מוצגות 50 תגובות – 1,351 עד 1,400 (מתוך 1,709 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.