מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 262 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: Limch

לימור,

ראיתי את הפוסטים האלה ב-BW (אפילו הגבתי עליהם שם, כי ראיתי עוד דיון על זה בפורום אחר), ואני בהחלט מתכוון להפנות שאלה בנושא ל-AdCom. כמו שכתבתי ב-BW, לישראלים יש לפחות אלטרנטיבות בבנקים מקומיים – בבנק הפועלים בטוח, כי אני מכיר מישהו שסיים INSEAD השנה ועכשיו מתחיל להחזיר שם הלוואה, וגם בבנק הבינ"ל למיטב ידיעתי. חוצמזה, יש לי הרגשה שהבעיה היא בעיקר של הודים, אבל הבנתי שההתנהלות של HSBC כלפי כל מבקשי ההלוואות היית המזעזעת (איבדו טפסים המון פעמים, לא עדכנו אף אחד במצב הבקשה, נתנו הודעת דחייה סופית רק חודש לפני הדדליין לתשלום 60% מהשכ"ל וכיו"ב…)

בכל מקרה, אני מציע שתירשמי לאירוע ומקסימום תאחרי או תשלחי מייל עידכון שאת לא יכולה להגיע ביום שני בצהריים או משהו. לדעתי הם מחלקים איזה משהו באירוע ורוצים לדעת כמה יחידות להביא (אחרת איך אפשר להסביר משפט כמו: "Pre-registration is required for logistic issues"?)

מקווה לראות אותך שם (מוטב מאוחר וגו'…)

epony
    חבר

Here's a link to a blog post concerning the INSEAD/HSBC debacle: http://invisibleink.wordpress.com/2006/11/12/financing-your-mba-through-loans/

And a quote to set the mood: "For those counting on getting a loan from HSBC, please consider alternatives. In fact, apply to a minimum of two loans. From our intake, we only had three HSBC applications accepted so far (based on our intranet info). HSBC Int. has been the source of frustration for all of us, there have been countless complaint letters directed to INSEAD and HSBC to sort out the situation. INSEAD is looking into how to solve this issue for future intakes. They are concerned that HSBC is not meeting the quality and the standard that a prestigious business school such as INSEAD would require."

Bottom line, don't count on HSBC. Instead, opt for local bank loans and explore other options through INSEAD.

Limch
    חבר
    מספר הפוסטים: 323

To: epony

epony – אני חושבת שזה די פשוט למה צריך להירשם – הם צריכים לדעת כמה כסאות צריך, זה קצת כמו לעשות אובר-בוקינג של 10% בטיסות, לא? :) בכל מקרה אני מאוד אשתדל להגיע, עם הקצב שהלו"זים שלי משתנים יש מצב שאני אצליח להתפנות (כבר חסמתי את אחר הצהריים בקלנדר כדי שלמקרה שהישיבה הנוכחית תזוז שלא ידחפו לי שם פגישה אחרת ), אם אני אראה שאני מגיעה בזמן אני אפילו ארים טלפון כדי שלא נתפספס :)

סופשבוע מקסים לכולם

epony
    חבר

אני באמת מקווה שלא נתפספס, כי שיחה קצרה עם אישתי הבהירה לי שאני לא אוכל להישאר לקוקטיילים – מסתבר שאני צריך להגיע להצגה בקאמרי ב-20:30

tshnaider
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

Hi

I am an RSM(Rotterdam).

If anyone needs some info about the RSM
    Please do not hesitate to contact me.

[email protected]

Leonid

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

אני ממליץ בחום על בדיקת אפשרות של מינוף נדלן. אם יש ברשותכם דירה או בית במינוף לא מוגזם אולי תוכלו לקחת הלוואה מהבנק למשכנתאות עם הנכס כערבון. היתרון הגדול הוא אופק החזרה ארוך מאוד שמגדיל לאין שיעור את הגמישות הפיננסית שלכם לאחר התואר. אני גם מכיר מישהו שלא היה לו נכס אבל לקח הלוואה על בסיס נכס של ההורים. אתם פשוט לא מתארים לכם איזה הבדל זה בהחזר החודשי.

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159

To: IchiBan

מעניין מאוד. אתה יכול בבקשה להרחיב על מה מדובר ומה הסדר גודל במונחי תשלום וריבית?

האם זה מפחית התשלום החודשי כי זה מפוזר על פני זמן ארוך יותר או שיש גם ריבית נמוכה יותר?

תודה רבה.

IchiBan
    חבר

To: shimonh

הכנס לאתר YNET, שם תוכל לחשב את ההחזר החודשי. ההחזר נמוך משמעותית ככל שאתה מאריך את האופק, כמובן – צריך לזכור שרוב הלוואות ה-MBA הן לשנים ספורות… גם הריבית יכולה להיות נמוכה יותר. אבל אני לא חושב שבכל מקרה

אני הלכתי לטפחות שבזמנו היתה להם תכנית הלוואות לטווח ארוך לבעלי משכנתא. אפילו קיבלתי גרייס חלקי לשנתיים. לקחתי חצי בריבית קבועה וחצי בפריים+.

epony
    חבר

הגמישות הפיננסית הגלומה באופק החזרה ארוך לרוב אינה משתלמת בחישוב עלויות המימון. במילים אחרות, ככל שההלוואה היא לזמן ארוך יותר, כך תשלומי הריבית לאורך זמן גדולים יותר. מה שכן, יתכן ומינוף נדל"ן הינו זול יותר מהלוואה "רגילה", שכן שיעבוד הנכס מקטין את הסיכון עבור הבנק.

IchiBan
    חבר

תודה על השיעור, יש לי תואר בכלכלה

עבור רבים מאיתנו, שם המשחק הוא החזר הגיוני בשנים הספורות שלאחר התואר ומבחינה זו הלוואה ארוכה לוקחת… NPV זה נחמד אם יש לך מזומן.

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: All

וויז מיר… נראה לי שאני צריכה לחזור על כמה קורסים… לא הבנתי שום מילה מהחמש הודעות אחרונות.

Limch
    חבר

To: dalit

תודה לאל, גם אני לא

epony
    חבר

To: Limch, IchiBan, dalit

Women…
    epony
    חבר

To: IchiBan, ofek, Limch

חברים, היה באמת נחמד לחבר פרצופים לשמות בכנס אינסאד מוקדם יותר הערב.

אודי, אני מתנצל שלא הצגתי את עצמי, כי דווקא רציתי מאוד לדבר איתך פנים אל פנים, אבל לצערי נאלצתי לצאת בשמונה ורבע, כך שלא היה לי ממש זמן לסמול טוק.

לימור, היה נהדר לפגוש את האישה והאגדה (אני שוקל למכור את העיפרון שבו השתמשת לחבר הפורום שיציע את המחיר הגבוה ביותר ).

אמיר, כרגיל נהניתי מאוד לפגוש אותך – אני מקווה שנתראה בקרוב בקפה רומא

חוצמזה, הספקתי להחליף גם מילה או שתיים עם קרן וניסן, אבל זהו בערך…

כל השאר (וגם אלה שכבר הוזכרו): אנחנו מתכווננים על מפגש פורום במוצ"ש הקרוב – פרטים תחת הדיון: "התקבלת? אנא אנא אנא עדכן"…

נתראה במוצ"ש (ואני אשמח גם לענות על שאלות לגבי הכנס עצמו, אם מישהו מעוניין)!

Limch
    חבר

To: epony, All

בהחלט היה ממש כיף !

קרן הייתה שם ולא דיברנו?! נו טוב, יש את מוצ"ש…

kerenz
    חבר
    מספר הפוסטים: 74

לימור??? היית שם? איפה ישבת? טוב, בכל מקרה שבת – סגור!

Limch
    חבר

To: kerenz

ישבתי ליד epony מקדימה מצד שמאל – טוב, נעשה השלמות במוצ"ש

IchiBan
    חבר

To: epony, Limch, kerenz

מקווה שלא הלאינו אתכם… תמיד שמח לענות על שאלות

ofek
    חבר
    מספר הפוסטים: 121

כנ"ל, מקווה שהיה מוצלח, נשמח לקבל מכם משוב בכדי שנוכל להעביר ל-INSEAD.

shila28
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: ofek

שלום לכולם!
    שמי הילה ואני סטודנטית לרפואה. למרות זאת אני מאוד מאוד מתעניינת ללמוד תואר שני MBA בחו"ל בעיקר באירופה .

INSEAD היא הבחירה הראשונה שלי .
    השאלה שלי עד כמה משפיע תחום העיסוק של המועמד על הקבלה ?
    נכון להיום אני עובדת בג'נרל אלקטריק במשרה סטודנטיאלית כבודקת תוכנה על מצלמות ההדמיה הרפואית שלהם .
    אני מחפשת להחליף עבודה ויש לי התלבטות בין שתיים:
    הטמעת מערכות תוכנה בבתי חולים או תפעול מערכות מסחר בורסאיות. האם הייתם ממליצים לי ללכת על הראשונה בגלל שתעניק לי יתרון בתחום התמחות מסויים או שפשוט עליי להראות המלצות מאוד טובות שמעידת על מצויינות ולא מאוד משנה תחום העיסוק?
    אשמח לשמוע את דעתכם…
    שיהיה לכולם יום מקסים
    הילה

epony
    חבר

To: shila28

שלום הילה!

לעניות דעתי, לתחום העיסוק של המועמד יש השפעה מסויימת על שיקולי ועדת הקבלה, אך חשוב לציין שלרוב תחומי עיסוק "אקזוטיים" כגון רפואה, אמנות או ספורט יהוו נקודת חוזק עבור המועמד הפוטנציאלי. זאת, משום שמרבית בתיה"ס המובילים למנע"ס מבקשים ליצור כיתות רב-גוניות ככל האפשר. בשל כך הם יעדיפו מועמדים בעלי ניסיון מקצועי שונה.

בכל מקרה, חשוב שתציגי נסיון בעבודה במשרה מלאה, ורצוי שתצברי ניסיון מקצועי של לפחות שנה (ועדיף שנתיים-שלוש) לאחר סיום התואר.

באשר להתלבטות בין התמחות מקצועית מסויימת למצויינות כללית בתחומים רבים, אני חושב שחשוב יותר שתראי פוטנציאל ניהולי, ולכן הייתי בוחר בנתיב המקצועי שיביא אותך למשרה ניהולית בהקדם. מצויינות באשר היא זה דבר שחשוב להדגיש כשמגישים מועמדות לתכנית MBA מובילה, אך מצויינות ניהולית חשובה אף יותר.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שבסופו של דבר ה-MBA הוא אמצעי ולא מטרה, ולכן הכי חשוב שתתכנני את חייך לפי העדפותייך האישיות, ולא לפי מה שאולי נדמה לך שכנראה ישמחו לקרוא בבי"ס כזה או אחר.

לסיום, אני ממליץ לך לבקר באתר האינטרנט של INSEAD, על מנת לקבל תמונה ברורה יותר של הדרישות שלהם ממועמדים פוטנציאליים.

מקווה שעזרתי ושיהיה הרבה בהצלחה בכל דרך בה תבחרי ללכת!

IchiBan
    חבר

To: shila28

הילה שלום,

איפוני צודק ורקע רפואי הוא אכן אקזוטי ונחשב. לעניות דעתי, אם את רוצה להמשיך בתחום הרפואי (פארמה למשל שמאוד חזקים באינסאד), בהנחה שאת מסיימת את לימודי הרפואה (לא ציינת), יהיה יתרון לעקביות.

אם את רוצה ללכת לכיוון חדש אז הגיוני להתחיל בכיוון זה לפני אינסאד. בתכנית של שנה ללא התמחות לא קל לשנות כיוון בצורה דרסטית.

בכל מקרה זוהי התלבטות כללית וכדאי לך גם לשאול את גילעם בת'רד המתאים.

בהצלחה

אודי

nadavr
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

epony,

Have you sent your credentials to INSEAD, and if you have, how did you sent them, how long it took them to arrive, and how did you knew that they had arrived?

Thanks,

Nadav.

epony
    חבר

To: nadavr

Nadav,

If you're relating to my undergraduate transcripts, then yes, I did send them to INSEAD in hard copy (it's the only way they accept these documents).

I ofund that the best way to send hard copy materials to schools was via EMS – Express Mail Service. This service costs 89 shekels per item (at least that's what it cost 2 months ago), and it guarantees the arrival of your item within 2-3 business days. You can also track the item while it's on its way – which I found to be as much fun as passing time on this forum while waiting for decision emails to arrive…

nadavr
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

Thanks a lot man,
    You have just solved me a dilemma.
    Nadav.
    epony
    חבר

INSEAD just updated its tuition for the Sep. 2007 and Jan. 2008 intakes:

For the classes commencing in September 2007 and January 2008 the academic fees are:

€ 48,800 (discounted rate for individuals)

or

€ 65,000 (full tuition for sponsoring companies)

These new fees represent a raise of more than 8% from the previous charges (€45,000 and €60,000 accordingly).

More info on: http://www.insead.edu/mba/admissions/feesandexpenses.htm

epony
    חבר

כאילו שהעצבים שלי לא מעורערים מספיק, החברים באינסאד החליטו למתוח את העצבים לכל המגישים בסיבוב השני (שהוא בד"כ הגדול ביותר).

נשארו עוד 24 שעות בערך עד פקיעת מועד קבלת ההחלטה על זימון לראיון למגישים בסיבוב השני ואף אחד עוד לא קיבל הודעה.

בהתחשב בעובדה שבשבוע שעבר אנשי הסיבוב הראשון התחילו לקבל הודעות סופיות 72 שעות לפני הדדליין, ההתנהלות הנוכחית מאוד מפתיעה (שלא לומר מדאיגה).

ובמילים אחרות: אני מטפס על הקירות כאן! שמישהו ירגיע אותי כבר!!

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

Chill Dude!

We believe in you…

ndh
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

מר אפוני היקר

אתה כבר בפנים. תירגע!

דרך אגב גם לי הודיעו ביום האחרון כי מתכוונים לזמן אותי וחזרו אליי רק שבועיים אחר כך

סוף שבוע טוב

ndh
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

מר אפוני היקר

אתה כבר בפנים. תירגע!

דרך אגב גם לי הודיעו ביום האחרון כי מתכוונים לזמן אותי וחזרו אליי רק שבועיים אחר כך

סוף שבוע טוב

Limch
    חבר

To: epony, ndh

Yeah epony, I'm with ndh on that one – You're sooooo innnnn already, so just hold on, it will come :))
    epony
    חבר

אפשר להירגע, הגיע הזימון לראיון מ-INSEAD…

בדיעבד, אני בכלל לא מבין על מה היה כל הלחץ

epony
    חבר

אני לא יודע אם עוד מישהו שמע את זה, אבל השמועה אומרת שדודי בלסר התראיין בתכנית של גיא פינס ב-HOT3 ביום רביעי והודיע שהוא לוקח הפסקה של שנה מדוגמנות החל מהקיץ הקרוב, כי הוא בדיוק התקבל ללימודי מנהל עסקים ב-INSEAD

מישהו יכול לאשר, להכחיש או להגיב בכל דרך אחרת על השמועה הזאת (רצוי מישהו שיכול לראות את התכנית של גיא פינס ב-VOD ולאשרר את העניין)?

Jonathan99
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

Dear Epony,

I also received an e-mail notifying me of a R2 interview at INSEAD. You can call me if you want to practice with each other before the interviews. I'm a native English speaker.

Jonathan

054-202-0152

Limch
    חבר

למה? כי עכשיו אתה עוד יותר רוצה ללכת ל-INSEAD?

דבר עם קרן…

lapidotm
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

I can tell you for certain that his profile is not on the list of accepted students, beleive me I checked. Perhaps he has applied, but he couldn't have been accepted. Maybe it's their strategy for finally increasing the percentage of girls.

and btw – congrats, hope to soon see your name on that list.

cheers

Michal

smiley
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

גם אני במרואיינים לאינסיאד..

בהצלחה לכולם !!

broadreach
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

To: smiley, epony, Jonathan99

ברכות על ההזמנה לראיון.

smiley
    חבר

To: broadreach

קיבלתי היום את פרטי המראיין באינסיאד..

בצורה מעניינת, הם איכשהו החליטו שאני אתראיין בביירות..

אולי הם מנסים להשכין שלום במזה"ת

משעשע

broadreach
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

איזה קטע.
    כנראה שהם לא מתענינים יותר מידי במריבות שכנים פרובינציאליות.

נקווה שימצאו לך משהו יותר קרוב בהקדם.

Yuval1
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: smiley

בקטנה, שמעתי שביירות יפה בתקופה הזו של השנה… בייחוד עכשיו כשיש להם כל מיני מכתשים מעשי אדם

smiley
    חבר

To: Yuval1

חבל, הם עדכנו לי למראיין ישראלי.

דווקא אני מאוד מעוניין לבקר…

Jonathan99
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

To: smiley

The last time I renewed my Israeli passport, I mentioned to the Misrad Hapnim clerk that I was thinking of visting Beirut on my foreign passport. (This was long before the war last summer). The clerk almost had a seizure on the spot!

Hey if Elchanan Tenenbaum can travel there to sell drugs, I think it's only fair to go there for an INSEAD interview.

odedp
    חבר
    מספר הפוסטים: 61

To: Jonathan99, smiley

אבל לאלחנן טננבאום לקח שלוש שנים לחזור ולפי מה שהבנתי אתה יותר בכיוון של תוכנית בת שנה.

למרות שהתוכנית של (LBS (Lebanon Business School קיבלה דירוג בינלאומי גבוה מאוד ואולי כדאי לשקול גם את זה.

בעצם, אולי התבלבלתי עם תוכנית LBS אחרת שבה מספר זהה של לבנונים

odedp
    חבר
    מספר הפוסטים: 61

To: Jonathan99, smiley

ואם ללעוס עוד קצת אז.. שמעתי שהמלגות ב- (HBS (Hamas Business School לא רעות בכלל ושהמצטיינים מקבלים 70 בתולות.

Ori_no5
    חבר
    מספר הפוסטים: 49

"אירופאים" שלום,

שאלה לגבי מלגות: מעבר למלגה שניתנת ע"י האוניברסיטה – האם מישהו מכיר איזשהו גוף יהודי באירופה שמפרגן לישראלים בכל הקשור למלגות?

אורי

Ori_no5
    חבר
    מספר הפוסטים: 49

בצ'אט "קבלת הצעת עבודה? אנא ספר עליה" יש בעיקר תגובות (יש לציין מעניינות ומלמדות) מהסטודנטים והבוגרים בארה"ב.

בתור נושא דרכון אירופאי שבאוקטובר הקרוב מתחיל MBA ב-Bocconi שבמילאנו, הייתי מאד שמח לשמוע קצת על הצעות עבודה של בוגרים באירופה. לא פחות חשוב, הצעות ל-interships במהלך הלימודים.

תודה

אורי

noau
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: Ori_no5

Hi ori,

Job search in INSEAD has just started, sorry…. but from last year there are couple of Israeli alumni working for the big consultancies in London and Amsterdam (Bain, BCG, McKinsey). Also, there are some working in Asia and in Europe (Amex, Consumer goods), and some in positions like bus development in companies in the UK. There are lots of opportunities if you have a European passport and even if not…

Good luck!

OYOY
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

Hi, I am looking to hear from Israelis who applied, studied or study in IESE or IE in spain.

Thanks in advance,

OYOY

siska
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

שלום,

אני מעוניינת ליצור קשר עם ישראלים שלומדים, למדו או בדרך ללימודים בקיימבריג.

יש לי כמה שאלות על התוכנית…

Siska

מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 262 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.