מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 262 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • YV
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

To: siska

היי SISKA

אני גם מתעניין בתוכנית שלהם ומחפש סטודנטים או בוגרים.

בינתיים הצלחתי לאתר בוגר ישראלי אחד. באתר של ארינגו תחת הפרטים אודות קיימברידג' יש פרטים של רונן – בוגר קיימברידג'.

אני דיברתי איתו והוא היה מאוד נחמד.

אם את מצליחה למצוא שמות של בוגרים או סטודנטים נוספים אשמח אם תוכלי לשתף אותי ואת שאר המתעניינים בתוכנית

siska
    חבר
    מספר הפוסטים: 19

To: YV

היי YV,

ניסיתי לתפוס את רונן אתמול, אבל היה תפוס… אולי בגלל שאתה דברת איתו??

בכל מקרה, היום דברתי עם אלון שרון שהוא איש יחסי הציבור של התכנית ובמקרה ישראלי. אני ממליצה לך לדבר איתו גם כן. אם אתה רוצה, שלח לי מייל ואני אתן לך את המייל ומספר טלפון שלו.

הוא נתן לי די הרבה אינפורמציה פורמלית על התוכנית, אבל מכיוון שהוא לא למד בה בעצמו, אני מעריכה שכל הקשור לחוויה עצמה של Judge, לרונן יש יותר מה לתרום…

בכל מקרה, המייל שלי הוא : [email protected]

Siska

austinpowers_2
    חבר
    מספר הפוסטים: 57

To: All

Last week was one of the best social event in Europe's MBA scene. The MBAT – an MBA Olympic tournement – over 2000 students from 15 schools.

Naturally, London Business School won the overall tounament (2nd time in a row!).

Follow the link for some pictures from the event, including our famous big red bus that crossed the English Chanal loaded with beer and returned with nothing but a big trophy :-)

http://mbat.londonsa.org/photos/index.php

epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

שלום לכולם,

רציתי להביא לידיעתכם שיצא לאור סיכום התעסוקה השנתי של INSEAD, ובו נתוני קריירה שלאחר ה-MBA לבוגרי INSEAD בשנתון 2006 (מסיימי יולי ודצמבר יחדיו).

את עלון הסיכום ניתן להוריד מהקישור הבא: http://www.insead.edu/mba/careers/documents/2006_Careers_report.pdf.

כמה נקודות מעניינות להתייחסות:

• 35% מבוגרי 2006 עובדים ב-Consulting, בעוד ש-29% מהם עובדים ב-Finance (מגמת עלייה הדרגתית מ-19% ב-Finance לפני 5 שנים).
    • מתוך 14 ישראלים שמסרו נתונים על תעסוקה לאחר ה-MBA, מחצית (7) חזרו לארץ מיד עם סיום התואר. השכר השנתי הממוצע של החוזרים עמד על כ-328 אלף ש"ח (ברוטו).
    • השכר השנתי הממוצע לכלל בוגרי התכנית ב-2006 עמד על כ-80 אלף יורו (ברוטו). כשני-שליש מהבוגרים דיווחו על קבלת מענק חתימה בסך 15 אלף יורו בממוצע.
    • אין כמעט הבדל בשכר הממוצע השנתי בין תחומי הייעוץ והפיננסים, אך מענק החתימה בפיננסים גבוה יותר (בכ-50%). יחד עם זאת, הסיכויים לקבל מענק חתימה כלשהו גובהים יותר בתחום הייעוץ (כמעט 75% לעומת כ-65% בפיננסים).
    • מתוך הבוגרים שלא הגיעו לתכנית עם רקע בייעוץ או פיננסים, למעלה מ-50% מצאו עבודה בתחומים אלה לאחר הלימודים.
    • 4 חברות הייעוץ הגדולות (McK, BCG, Bain ו-Booz) גייסו לשורותיהן יותר מ-80% מהבוגרים שפנו לתחום הייעוץ (ובסה"כ למעלה מרבע מכלל הבוגרים). כ-30% מהמשרות בתחום הייעוץ אויישו ע"י תלמידים שחזרו לזרועות המעסיק הקודם שלהם.
    • כמעט מחצית מהבוגרים שלא הולכים לתחומי הייעוץ או פיננסים, מוצאים עבודה בתחומי הביוטק, ביי-טק, מדיה או תקשורת.
    • כ-50% מבוגרי מחזור דצמבר 2006 של התכנית בחרו להצטרף להתמחות קיץ, כשני שליש התמחו בתחום הפיננסים, וכמחצית מאלה קיבלו הצעת עבודה במשרה מלאה ממקום ההתמחות.
    Ori_no5
    חבר
    מספר הפוסטים: 49

יש נתון אחד שקצת מפתיע. בסטטיסטיקה של: How did they find their jobs? בסה"כ 2% עשו זאת דרך ה-Internship. בהנחה שכולם מחוייבים ורוצים להשתתף ב-Internship כזה או אחר (ותקנו אותי אם אני טועה), איך יתכן שהאחוז כ"כ נמוך?

וגם מעניין אם ה- Career Services שמצויין שם הם פנימיים של האוניברסיטה (אני מניח כך כיון שהם ביחד עם Alumni). אם אכן כך, סחטיין…

austinpowers_2
    חבר
    מספר הפוסטים: 57

London statistics also looks good. These are stats for the class that graduated in 2006 (the class graduating next week looks promising as well, but stats are not out there)
    Most important to Israelis (career changers and/or staying in EU to pay debts):
    – Only 9% (!!!) returned to previous employer
    – Career changing: Far higher than other schools (as I am aware of):
    – 69% of those went into consulting had no prior experience
    – 65% of those who went into finance had no prior experience
    – A lower 28% in industry – which reflects the trend of interest in industry
    Other main stats:
    – 96% (out of 98% who answered survey) accepted an offer (2nd (!!) highest in the world if I am not mistaken)
    – Sector split: 33% industry, 25% consulting and 42% finance

For more details:
    face=Times New Roman color=#800080 http://www.london.edu/assets/documents/PDF/CS_MBA_2006_Employment_Report_030107.pdf

In terms on internship – stats for my class are not out yet. Last year’s (MBA2007) practically anyone that wanted an internship (all but 4 students) got one (‘rumour’ says that one student could not find a paid internship so took a pro-bono work in African and landed full time job in McKinsey job, after turning down offers from Bain and BCG…)

1st year is over. Had a great one. Anyone interested in more details – contact me in the London Business School Thread
    Bob
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

שלום חברים,

אני אשמח לעצתכם בנושא הבא. אני מתלבט מאוד בין 2 תוכנית שבסופן אני מתכוון לחזור לארץ או לחילופין בין האופציה של להישאר לבסוף בארץ ולעשות את התואר כאן.

אשמח לשמוע את דעתכם.

ראשית, התוכנית של Hec Paris. אינני יודע כמה מכירים אותה. קראתי על שניים שביקרו בקמפוס. אשמח לדעת אם יש אחרים שמכירים את התוכנית ואת המוניטין שלה באירופה. בכל מקרה ההתלבטות שלי במקרה הזה היא: מצד אחד, מדובר בתוכנית קצרה יחסית (16 חודשים) עם אפשרות התמחות נרחבת. מצד שני, חסרון גדול והוא שהתוכנית לא כלולה בתוכנית הבריטית לאישורי עבודה לבוגרי MBA (אם כן נחליט בעתיד לעבוד באנגליה) וכן מרוחקת כשעה נסיעה מפריס ובגדול די מבודדת.

שנית, התוכנית של IE במדריד. מצד אחד, תוכנית של שנה אחת בלבד ואפשרות חזרה לשוק העבודה מהירה יותר וכן תוכנית שמדורגת גבוהה יחסית. מצד שני, אין התמחות.

האופציה השלישית – היא שייתכן וכל המהלך הוא לא כדאי, לאחר חזרה מיידית לארץ. מצד אחד, חבל לוותר על הכשרה בינלאומית בתוכנית באירופה, על הקשרים וכל החוויה שמסביב. מצד שני, ייתכן וההשקעה – בייחוד בתוכניות המדוברות – לא משתלמת לאור התמורה.

אני נוטה כרגע לאופציה השלישית.

אשמח לשמוע את דעתכם.

Bob

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

To: Bob

אם בסופו של דבר הכל מסתכם לכסף, הייתי פשוט עושה חישוב של NPV עם הסתברויות רלוונטיות לארועים שונים. אם החוויה היא גם חלק מהעניין, הייתי מוסיף פרמיה ללימודים בחו"ל.

בנוסף, התוכנית הבריטית למתן אישורי עבודה לבוגרי MBA מבתי הספר המובילים בעולם בוטלה בשנה שעברה והיום יש שיטה יותר מסובכת למתן אישורי עבודה (שיטת הנקודות), כך שזה לא רלוונטי להחלטה בכל מקרה (או שכן?…).

תומר

Bob
    חבר

To: dvasht

היי תומר

תודה על התשובה. הלכתי ובדקתי את הנושא ואכן חל שינוי. כלומר התוכנית HSMP עדיין קיימת, אך היא מובנת בשיטה של Tier. בהנחה שמגיעים מחוץ לאנגליה, ניתן להגיש ל Tier 1 ולמעשה זהות בית הספר (בהנחה שלא מדובר באוניברסיטה באנגליה, שאז ניתן לקבל עוד נקודות על מנת להגיע לרמת נקודות מינימלית לאישור הבקשה) או טיב התואר השנה, לא משנה.

epony
    חבר

To: Bob

Bob,

יש פה שתי שאלות:
    1. האם זה בכלל שווה את זה?
    2. איזה תכנית עדיפה, IE או HEC?

התשובה ל-2 יחסית ברורה – לעניות דעתי, IE עדיפה על HEC פחות או יותר בכל פרמטר רלוונטי (דירוג, איכות, מיקום וכיו"ב…)

התשובה ל-1 תלויה בעיקר בך. יחד עם זאת, הנה כמה נקודות למחשבה:
    א. יש לא מעט בוגרי MBA שחוזרים מייד לארץ ונקלטים בשוק העבודה המקומי. יש בתי"ס עם רשתות בוגרים חזקות יותר בארץ, אבל נקודת ההנחה שלי היא שאם אתה מוכשר, רשת הבוגרים המקומית תהיה רק "בונוס", ולא שיקול עיקרי.
    ב. הרבה דברים יכולים להשתנות בשנה, ויכול שתמצא את עצמך משתעשע ברעיון של להישאר בחו"ל גם אחרי הלימודים, אפילו אם אתה בטוח ב-1,000 אחוז ברגע זה שאתה חוזר מייד לארץ.
    ג. כמו שאתה אומר בעצמך, יש פרמטרים מהותיים ב-"הרפתקאה" הזאת שמאוד קשים לכימות. החוויות, האנשים, רמת הלימודים וכיו"ב – אלה דברים שבכלל לא פשוט לשים עליהם תג מחיר.

בסופו של דבר, כאמור, ההחלטה היא שלך ורק שלך. כל מה שאני יכול זה להציע לך לקחת עוד שני דברים בחשבון: אל תסתכל רק על הכסף ולך עם הלב, לא עם הראש.

הדרך הכי בטוחה לגלות מה הלב שלך אומר לך היא מבחן הטלת המטבע. קח מטבע ותתכונן להטיל אותו. אם יוצא לך "עץ" אתה הולך ללמוד בארץ, ואם יוצא לך "פלי" אתה הולך ללמוד בחו"ל. הטל את המטבע. בדוק את התוצאה. אם התגובה הראשונה שלך אחרי שראית מה יצא היא להטיל שוב וללכת על "הטוב מ-3", הלב רוצה את מה שלא יצא לך…

בהצלחה!

yifthahs
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

To: epony

ואו, זו ממש שיטה מדעית….חבל שלא עשיתי את זה לפני שהגשתי ל-INSEAD

בכל מקרה בפורומים של הגויים כבר יש חבר'ה שמקבלים תשובות אז שוב מפלס הלחץ עולה

בהצלחה לכל מי שהגיש

יפתח

gil7
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

כן, זו שיטה לא רעה, אבל אולי בכל זאת כדאי גם לחשוב קצת עם הראש ולא רק עם הלב.
    epony
    חבר

To: gil7

גיל, אני לא נגד לחשוב עם הראש ומן הסתם קבלת החלטות מושכלת היא חלק מהותי מתהליך הפניה לתכניות MBA מובילות בחו"ל.

יחד עם זאת, חשוב לי מאוד להדגיש שחלק משמעותי מאוד מהערך המוסף שיש לשנים האלה בחו"ל אינו ניתן לכימות ו/או רציונאליזציה. זהו החלק ה-"חווייתי" הכרוך במעבר לחו"ל למספר שנים, להשתייכות לקבוצה מובחרת של אנשים חכמים וחברותיים בצורה בלתי רגילה, שמרביתם חולקים איתך ברמה כזאת או אחרת המון התלבטויות מהותיות לגבי החיים שלהם והעתיד שלהם. מעבר לכך, העסק לא נגמר רק בלימודים – אני חוגג שנה לתום הלימודים בימים אלה ממש וחברי הטובים ביותר בלונדון הם חברים לשעבר מספסל הלימודים! חוצמזה, בדיוק אירגנתי מיני-reunion בסופ"ש האחרון בלונדון, אליו הגיעו בערך רבע מהאנשים שלמדו איתי ב-INSEAD בשנה שעברה – היה גדול!!!

בכל מקרה, יש בחיים מקום גם לרגש וגם לשכל, ולפעמים (אולי אפילו לרוב) השכל גובר על הרגש. אבל אחד הדברים שחוויה אדירה כמו לימודי MBA בחו"ל מלמדת אותך היא שבכל הנוגע לדברים החשובים באמת, הלב יותר חשוב מהראש… קרא לזה Follow your bliss, Find your element או כל סיסמה/קלישאה אחרת – המסקנה זהה!

בהצלחה!

gili4u
    חבר
    מספר הפוסטים: 78

This reminded me of a discussion about "what is the right choice"; perhaps there is no "right" or better choice..

http://www.ted.com/talks/dan_gilbert_asks_why_are_we_happy.html

And since we are off-MBA-topic anyway, check out Dan Ariely's insights:

http://www.ted.com/talks/dan_ariely_on_our_buggy_moral_code.html

http://www.ted.com/talks/dan_ariely_asks_are_we_in_control_of_our_own_decisions.html

You can still think a lot about your decision, just thought some people will find these interesting…

G.

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

To: gili4u

ואם בקבלת החלטות עסקינן, בארי שוורץ בהרצאה מעניינת על פרדוקס חופש הבחירה:

http://www.ted.com/talks/barry_schwartz_on_the_paradox_of_choice.html

כנראה שעדיף להתקבל לבית ספר אחד בלבד…

gfgf1
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום לכולם,
    1.איזה תוכניות בUS/אירופה מתמקדות בENTREPENEURSHIP?
    2.איזה מהתוכניות היא שנה?ראיתי שבUS רוב התוכניות הן שנתיים
    3.איזה רשתות בוגרים הן הכי חזקות בארץ US/אירופה?
    תודה מראש G
    epony
    חבר

To: gfgf1

G,

1. לרוב התכניות המובילות יש מספיק קורסים בתחום היזמות שיאפשרו לכל אחד שמעוניין בכך "להתמחות" בנושא… אחת התכניות המובילות בתחום בארה"ב היא Babson, שאינה נחשבת בד"כ לתכנית בטופ 10, אבל מובילה כמעט כל דירוג בכל הנוגע להתמחות ביזמות! מלבדה, ראוי לציין גם את MIT כמובילה בתחום הזה. מעבר לכך, תמיד כדאי לקחת בחשבון את התכניות שנחשבות לטופ 3 המיתולוגיות בארה"ב: הרווארד, וורטון וסטנפורד… באירופה הייתי מציין את INSEAD, את LBS, את IE ואת IESE.

2. בארה"ב, ל-Babson יש תכנית של שנה (שמתחילה במאי), וגם לקולומביה (מתחילה בינואר), לקלוג ולקורנל (גם מתחילה במאי). מרבית תכניות השנה בארה"ב מציבות דרישות נוקדות יותר מהתכניות הסטנדרטיות של שנתיים בכל מה שנוגע לנסיון עסקי, בין אם במישור המקצועי (שנות נסיון, ניסיון ניהולי) ובין אם במישור האקדמי (תואר ראשון ולעיתים אף שני בניהול).
    באירופה התכניות התכניות המובילות באורך של כשנה הן: INSEAD (תכנית של 10 חודשים), IMD (שנה), אוקספורד (שנה), קיימברידג' (שנה), ESDAE בברצלונה (שנה בחל באפריל) ו-IE במדריד (מתחילה בנובמבר ונמשכת 13 חודש).

3. למיטב ידיעתי רשתות הבוגרים החזקות בארץ הן אלה של INSEAD ושל וורטון.

אני אישית אשמח לשמוע מאנשים אחרים מה הם חושבים על החוזק של רשתות הבוגרים בישראל של התכניות המובילות הן בארה"ב והן באירופה…

בהצלחה!

Avi
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

מעניין אם ההשפעה של רשתות הבוגרים חזקה יותר בישראל לעומת אירופה או ארה"ב.
    euro2010
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

בהמשך לאותה שיחה.

אני נוטה לפחות היום לכיוון של strategic planning ו consulting. אילו בית ספר אירופאים נחשבים למצטיינים בתחומים אלה?

בנוסף הייתי מאוד מעוניין לדעת האם בית ספר כמו LBS שנחשב למתמחה ב Finance וביזמות יראה מועמד שמתעניין בתחומים אחרים בעין פחות יפה. אם לנסח את זה בצורה יותר פרקטית, האם לדעתך זה יפגע בסיכויי הקבלה שלי אם בחיבור על יעדי הקריירה שלי ל LBS אכתוב שאני מעוניין לעבוד ב Strategic Planning?

תודה

epony
    חבר

To: euro2010

שלום,

LBS אמנם "שולח" כמעט חצי מהבוגרים שלו לקריירה בפיננסים, אבל הוא גם שולח כ-30% מהבוגרים ל-Consulting, כך שלא הייתי פוסל אותו רק בגלל שהוא מתוייג כבי"ס שמתמחה ב-Finance. ככלל, תכניות בסדר הגודל של INSEAD ו-LBS יפתחו בפניך פחות או יותר את אותן הדלתות (למרות שעדיין ייתכן של-LBS כן יהיה יתרון מסויים בפיננסים כמו של-INSEAD יהיה יתרון מסויים בייעוץ), כך שהבחירה ביניהן תלויה בגורמים אחרים כגון מיקום, עלויות, התאמה אישית (Fit) וכו'…

אי לכך, ומכיוון ש-Consulting הוא אחד התחומים שבהם MBA הוא כמעט דרישה מוקדמת, סביר שתזכה לחשיפה לתחום זה בכל בתיה"ס המובילים באירופה, כאשר ההבדל היחיד הוא שייתכן ובתכניות המדורגות יותר נמוך בסולם החשיפה תהיה רק לסניפים מקומיים של חברות בינ"ל ולחברות מקומיות.
    בתיה"ס שהייתי ממליץ להעיף בהם מבט הם: INSEAD, LBS, IMD, IESE, Oxford (Said), Cambridge (Judge), IE, ו-HEC – כאשר אוקסברידג' ו-HEC יהיו יותר מוכוונות לשוק המקומי שלהן (אנגליה וצרפת בהתאמה) מהשאר.

בהצלחה!

euro2010
    חבר

המון תודה על המידע,

ראיתי שלא התייחסת בשמות שהעלית ל ESADE מברצלונה, האם הוא לא נחשב בין השורה הראשונה של בתי הספר לעסקים באירופה/עולם?

epony
    חבר

ESADE בהחלט רלוונטי ונחשב תכנית טופ 10 באירופה. סליחה על ההשמטה ;-)
    emba
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

היי EPONY,

אני מעוניין להתקבל לאינסאד ונמצא כרגע בשלב הלימוד (קורס 700 בקידום) לGMAT.

רציתי לקבל ממך פרטים כלליים מנסיונך על סיכויי קבלה:

עד כמה ציון GMAT יכול לאזן פרמטרים אחרים באפליקיישן?

האם נסיון תעסוקתי (8 שנים כסוכן נסיעות בעסק משפחתי) שלא קשור ללימודי התואר הראשון (ביולוגיה מוזיקולוגיה מאונ' ת"א) נחשב משמעותי?

אני לא מרגיש שברזומה שלי ישנם דברים יוצאי דופן כמו התנדבויות או פעילויות ציבוריות למיניהן, האם זה יפריע לי להתקבל או פשוט לא יתן לי יתרון?

אני נשוי + 2 ויש לנו אזרחות אירופאית (סלובקיה), האם אתה מכיר ישראלים שלמדו באינסאד במצב דומה לשלי ויכולים לספר לי על אפשרות תעסוקה לבת הזוג

וסידור לילדים (גן פרטי או ציבורי, מה המחיר, האם יש גנים באנגלית, וכד'…).

האם זה נראה לך סביר להתחיל לבדוק את כל אלה לפני שהגשתי מועמדות?

דבר נוסף, האם שנת הלימודים באינסאד אינטנסיבית ברמה כזו שלא נשאר זמן להיות עם המשפחה בערבים ובסופ"ש?

תודה מראש.

epony
    חבר

To: emba

emba,

1. ציון GMAT גבוה יכול עקרונית לאזן פרמטרים אחרים המצביעים על יכולות אנליטיות, למשל ממוצע תואר ראשון נמוך יחסית.

2. כל נסיון תעסוקתי הוא רלוונטי – הכל שאלה של איך מציגים אותו באופן שיתרום הכי הרבה למועמדות שלך. כמה מחברי הטובים ביותר ב-INSEAD מעולם לא עבדו בתחום האקדמי שבו קיבלו תואר ראשון…

3. מחסור בפעילות מאורגנת מחוץ לעבודה עלול להוות חיסרון… מצד שני, זו לא חייבת להיות פעילות ציבורית או התנדבותית במובן המצומצם של המילה. יש אנשים שרשמו שהם מארגנים מסיבות רחוב, יש אנשים שדיברו על זה שהם מארגנים משחקי כדורגל, ויש כאלה שמתקנים מחשבים בחינם. יש המון דברים שאנחנו עושים מבלי לחשוב על כך פעמיים שיכולים להוות נסיון "אחר", מחוץ לשעות העבודה!

4. כשליש מהסטודנטים ב-INSEAD מגיעים לקמפוס עם בת זוג, וחלקם גם עם הילדים, כך שיש הרבה נסיון מצטבר בתחום הזה… רצ"ב קישור לאינפורמציה רלוונטית בעניין זה באתר של ביה"ס: http://www.insead.edu/mba/life/families.cfm – אפשר גם להוריד מדריך מקיף לבני זוג וילדים, כולל המלצות על רופאים, גנים, מטפלות, פעוטונים וכיו"ב…
    באשר לעבודה, עצם זה שיש לכם אזרחות אירופאית מאוד מקל על המצב, ומאפשר אפילו לעבוד בקמפוס אם זה רלוונטי – בחורה אחת שהגיעה עם ארוסה ל-INSEAD במחזור שמתחתי נשארה לעבוד בביה"ס גם אחרי שהוא סיים את הלימודים בתפקיד מעולה בתחום השיווק!

5. הלימודים ב-INSEAD הם בהחלט אינטנסיביים, ויש תקופות לחוצות שמשאירות מעט מאוד זמן פנוי. יחד עם זאת, לא שמעתי מאף הורה לילדים שהלימודים מונעים ממנו לראות את המשפחה – מבחינת הלו"ז הייתי אומר שזה די דומה לעבודה במשרה מלאה בתפקיד ניהולי…
    בסופו של דבר, הכל עניין של סדרי עדיפויות, והסטודנטים בעלי המשפחות בד"כ נכנסים לשיגרה של מפגשים חברתיים הכוללים משפחות אחרות – אפילו טיולי משפחות ברחבי אירופה!

אשמח לענות על עוד שאלות בכל עת ;-)

בהצלחה!

emba
    חבר

תודה!!

שנה טובה.

Fogel
    חבר

Hi everybody,

I have scheduled a small euro-trip to visit a few schools in Europe:

3-4/10 IE, Madrid

5-7/10 IESE + ESADE, Barcelona

7-8/10 LBS, London

9-10/10 INSEAD, Fontainebleau

I would be more than happy to meet current students and alumani and/or discuss some tips and pointers in order to get the most out of these visits.

HAG SAMEA!

Fogel
    חבר

My Mail is: Fogelman.Tal at Gmail

Cell P: 054-7657517

YV
    חבר

To: Fogel

אני אשמח להפגש איתך כשתהיה בברצלונה (ואם אני לא יוכל אז יש לנו 7 סטודנטים בשנה הראשונה שבטח גם ישמח לתת לך טיפים).

תשלח לי מייל ל [email protected] כמה ימים לפני ונתאם משהו.

בכל מקרה, אני מציע שתשלח מייל גם לאדמישיין ותתאם מולם את הביקור, ככה שתוכל גם להכנס לשיעור ולחוות בצורה טובה יותר את האופי של IESE.

אלעד ד
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

To: Fogel

היי!

אתה מוזמן ליצור איתי קשר לגבי הביקור במדריד. אני מתחיל את הלימודים בעוד כחודש (עם עוד 3 ישראלים) וכבר נמצא בעיר.

[email protected]

אלעד.

avim
    חבר
    מספר הפוסטים: 48

הי פוגל

אם אתה בעיר ורוצה להפגש עם ישראלים שלומדים בIESE תשלח מייל:
    overedge [–at-=] gmail [–dot=] com

יש כאן 7 ישראלים בשנה ראשונה ועוד 3 בשנה שניה, אני בטוח שלמישהו מאיתנו יהיה זמן להפגש איתך בבי"ס או על כוס בירה בעיר :)

euro2010
    חבר
    שלום לכולם,
    אני שוקל להגיש בקשה ל IESE ומאוד הייתי שמח לשמוע מסטודנטים או בוגרים על התכנית.
    באופן כללי, מדוע בחרתם דווקא בIESE? מה מייחד אותו מבתי ספר אחרים באירופה?
    מכיוון שאני מגיע מתחום ההיי טק ומעוניין לעבוד בעתיד בתחום האסטרטגיה ושיווק של חברות טכנולוגיה הייתי רוצה לדעת יותר על הלימודים בתחומים אלו בבית הספר. האם יש קורסים או מסלולים בנושאים אלו? פרויקטים מיוחדים, התנסויות או פעילויות בתחום?
    האם התואר כולל התנסויות מעשיות מעבר להתמחות בקיץ?
    תודה,
    YV
    חבר

אתה מוזמן לשלוח לי מייל ל- [email protected] ואני אשמח לענות על כל שאלה שיש לך
    gkamin
    חבר

אתה מוזמן לכתוב גם אליי ל[email protected]
    knfevg
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

I'd like to hear about your experience with IMD. so if someone here studied there – please advise.
    OYOY
    חבר
    מספר הפוסטים: 29

Hi knfevg,

I am a current student at IMD, graduating in a couple of weeks. I would be glad to answer any questions if you could be a bit more specific…

I had an incredible year in Lausanne and am quite sad it is ending, but some more direction would help me address your interests/concerns.

Cheers,

OYOY

אלעד ד
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

Hello to all!

In the past few months many Israelis turned to me with questions about IE business school in Madrid. The purpose of this post is to give those of you who are interested in studying here an idea of what it’s like to study in IE and live in Madrid. For the sake of clarity I will try to divide this long post into the different aspects.

Reputation and rankings –

IE’s MBA is a one year program (13 months including summer vacation) which is constantly ranked as one of the top 5 business schools in Europe. In the last few years the program was ranked top 10 worldwide by the important rankings (Financial Times, The Wall Street Journal, BusinessWeek).

Diversity –
    IE is considered to be one of the most international business schools in the world and it surely feels like it is. ~60 nationalities are represented in the program ( ~80 nationalities including other programs, such as the executive MBA, etc.) and no single nationality comprises more than 10 percent of the student body. I met here very divers, smart and sociable group of people .The school values teamwork and hence most assignments are group assignments. 6-7 students work groups are assigned in the beginning of each term with a focus on diversity within the group. For example, my work group members are: a marketer from Coca Cola Mexico, a consultant from Accenture Italy, a brand manager from Craft Portugal, an entrepreneur from Canada and an engineer /project manager from a large industrial company in Korea.
    This year biggest nationalities in school are: USA, India, and Italy.

The Israeli aspect –
    This year we are 5 Israelis in program. In the last few years the school has made a big effort to attract students from Israel (e.g. they are negotiating loans for Israelis with Bank Leumi). As part of this effort the school gave generous scholarships to Israelis in the last year. Generally speaking, the earlier you apply for a scholarship, the better are your chances of receiving a generous one.

Program structure and entrepreneurship –
    The program is comprised of 5 terms. The first 3 terms include core courses and the remaining two terms are dedicated to elective courses. One of the main focuses in the program is on innovation and entrepreneurship. Entrepreneurship is not limited only to founding a new business, but also deals with corporate venturing.
    For those of you who want to found their own business or want to have an intensive entrepreneurial learning experience, the school offers the venture lab, where you can build your own business plan with the guidance and supervision of very experienced professors. At the end of the venture lab, the different business plans are evaluated by real-world investors. Many students choose to continue with their venture lab businesses after graduation.

Internships –
    Although it’s a one year program there is opportunity to pursue an internship. You can either do a one month internship during summer vacation or you can do a 10 weeks internship during the third semester and summer vacation. A 10 weeks internship grants academic credit, and hence requires the approval of school in order to make sure that the internship is truly meaningful. I am not familiar with a case of an internship that wasn’t approved.

Bologna accords –
    Recently, the school has become a University which is recognized by the European high education agreement (the Bologna accords). This can give the MBA degree future benefits in many countries. A few reputable business schools are not recognized as universities and therefore degrees from these schools may not be eligible when applying for jobs in the public sector or NGOs. For more details please use this link:
    color=#800080 face=Calibrihttp://ec.europa.eu/education/higher-education/doc1290_en.htm

Madrid and Spain-
    Where should I start… Madrid is a great city to live in. The madrilטnos are very simpaticos and one of the biggest challenges is to handle the endless fiestas and social events this city offers … so far we are handling it pretty well J
    In addition to the amazing Madrid, Spain offers countless cheap and attractive weekend vacations – amazing beaches, ski in the Pyrenees, cheap flights to the rest of Europe and much more. If the location is an important factor for you, Madrid is definitely one of the best choices.

Why I chose IE –
    Personally, my reasons for choosing IE:
    It’s a one year, top program, with an opportunity to do an internship.
    the diversity and internationality of the school.
    The opportunity to learn Spanish (one of the most spoken languages in the world, the school offers free Spanish courses).
    The scholarships opportunities given to Israelis in school.
    Madrid is an amazing city!

You can get more information about the program at face=Calibrihttp://imba.ie.edu/ and if you have any questions feel free to contact me! [email protected]

Happy New Year,
    Elad.

MichalJ
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

To: אלעד ד

Hi Elad

Thank you SOOOO much for all the information given!!!!

I plan to come visit IE in three weeks or so (still not sure about the exact dates).

I woukd love to meet you, if it is ok with you of course…

I will contact you with more details.

Keep having fun, and- Happy new year.

Michal

JamesBond
    חבר

לכל מי שמתכנן לעבוד באנגליה לאחר התואר, כדאי להיות מודעים לשינויים בחוקי ההגירה לאנגליה שנכנסו לתוקף בשנה האחרונה ועלולים להקשות (במידת מה) על קבלת ויזת עבודה.

קצת רקע – באנגליה, ישנה תוכנית הגירה של אקדמאים שנקראת TIER-1 שמבוססת על שיטת ניקוד בקטגוריות שונות (גיל, השכלה, הכנסה). בעבר, בוגרי MBA מאוניברסיטאות מובילות היו זכאים בצורה כמעט אוטומטית לויזה (MBA היה נותן את מלא הנקודות הנדרשות לסף) אך אפשרות זו אינה קיימת יותר ויש צורך לצבור נקודות בקטגוריות השונות על מנת להגיע לסף הנדרש.
    בשנה האחרונה נעשו שני שינויים משמעותיים בחוקי ההגירה של TIER-1:
    1. יש צורך בתואר שני ומעלה על מנת לעמוד בדרישות – המשמעות היא שלא ניתן להגיש בקשה לויזה במהלך הלימודים ויש לחכות לסיום הלימודים.
    2. על מנת לצבור נקודות בסעיף ההכנסה, יש לכלול הכנסות מ-15 חודשים לפני הגשת הבקשה לויזה ולא ניתן, כפי שהיה בעבר, לכלול הכנסות מהתקופה שלפני הלימודים.

השורה התחתונה היא שלרוב בוגרי MBA מחוץ לאנגליה ללא הכנסות בזמן הלימודים, יקשה לעבוד בדרישות הסף של הויזה.
    מה כן ניתן לעשות?
    – ויזה בחסות המעסיק – ניתן לקבל ויזת עבודה בחסות המעסיק (שמשמש כספונסר). רוב המעסיקים הגדולים מורגלים בויזות ספונסר כך שזו אפשרות במידה ויש לך הצעת עבודה.
    – במידה ויש לך תואר שני (לפני ה-MBA), להוציא ויזת TIER-1 לפני הלימודים על סמך ההכנסות הקיימות. הויזה תקפה לשלוש שנים ואין חובה לעבור לאנגליה מיד עם קבלת הויזה.
    – לתלמידים שלומדים במוסדות באנגליה, יש אפשרות להוציא ויזה על בסיס הלימודים באנגליה. זו ויזה שאינה תלויה בהכנסות וכל בוגרי MBA באנגליה, זכאים לקבל אותה.

לתשומת ליבכם.

guywt82
    חבר
    מספר הפוסטים: 24

To: JamesBond

היי,

מכיוון שהעלת כבר את הנושא ברצוני לשאול שאלה נוספת על חוקי ההגירה באנגליה. לאדם בעל דרכון אירופאי יש יתרון באנגליה מבחינת ההרשאה לעבוד?

הבנתי מכמה סטודנטים (לפחות לפני השינוי בחוקי ההגירה עליו רשמת בפוסט) שלפעמים יותר קל להוציא ויזה בתור ישראלי מאשר להשתמש בדרכון האירופאי- אשמח אם תוכל להרחיב גם על אופציה זו.

תודה,

גיא

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

it depends which EU passport yuo have. I think for Romanaian and Bulgarian there some constraints.

We were there on my husbands POlish passport. For a year we were on a temporary visa and then we got our visa for 5 years. No problems at all.

for the non EU family members it does take ages to get the visa sorted out, although they can work during the process.

epony
    חבר

To: guywt82

גיא,

לי יש דרכון אירופאי ואני עובד בלונדון. לא הייתי צריך לעשות שום דבר כדי "לקבל" אישור עבודה – אזרחים אירופאים (מלבד חריגים כפי שדלית ציינה לעיל) זכאים אוטומטית לאישור עבודה באנגליה!
    הדבר היחיד שהייתי צריך לעשות – וגם זה אחרי שכבר היה לי חוזה ביד – הוא להירשם לביטוח הלאומי של הבריטים: פרוצדורה של בערך שעה…

הייתרון של הוצאת ויזה על הדרכון הישראלי הוא חיסכון פוטנציאלי במיסים (סיפור מורכב בפני עצמו ) ולאנשים מסויימים תהליך הוצאת אישור השהייה והעבודה לבן/בת הזוג יכול להיות יותר קצר.

חשוב לציין שבאקלים הכלכלי הנוכחי, יש חברות רבות שקיצצו בתקציב הוצאת הוויזות לעובדים פוטנציאליים, והן פשוט לא מגייסות אנשים שאין להם אישור עבודה באירופה, כך שדרכון אירופאי בהחלט יכול להיות יתרון!

בקיצור, אם יש לך דרכון אירופאי, רוב הסיכויים שעדיף לך להשתמש בו אם אתה מתכנן לעבוד באנגליה אחרי ה-MBA…

בהצלחה!

אור

erez
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

שלום,

מישהו יכול לתת אינפורמציה/להפנות אותי לאתר שמרכז אינפורמציה על מוסדות ל-MBA באנגליה?

תודה,

ארז.

pdima
    חבר
    מספר הפוסטים: 33
    היי ארז,

הדירוג של הפייננשל טיימס יכול לעזור באיתור תכניות מובילות בבריטניה:
    http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/global-mba-rankings

באופן כללי, התכניות המובילות הן הבאות:
    – London Business School
    – Oxford MBA – Said Business School
    – Cambridge MBA – Judge Business School
    – Imperial College – Tanaka Business School
    – Manchester Business School
    – Cranfield Business School
    – City University – Caas Business School

דימה

erez
    חבר

To: pdima

תודה רבה דימה!

ראיתי שאתה בוגר של קיימברידג', אז קודם כל סחטין, ורציתי לשמוע קצת על החוויה שעברת, אני אשמח אם תוכל לפרט קצת על הקטע המקצועי/לימודי – מה נראה לך שקיבלת שם שלא היית יכול לקבל בתוכניות הלימודים בארץ ובאופן חברתי איך זה היה?

תודה מראש!

ארז

pdima
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

היי ארז.

תודה!

שאלות מורכבות משהו :)

מה קיבלתי שם שלא הייתי יכול לקבל בארץ?
    – חוויה בינלאומית מדהימה. החשיפה שלך לאנשים מבריקים מקרוב ל-50 לאומים מאפשרת לך, ללמוד המון על עולם העסקים מנקודות מבט שונות ולהתפתח מבחינת יכולת לעבוד בסביבה רב-תרבותית. יותר מכך, החוויה עזרה לי להתפתח באופן אישי, בכך שנחשפתי להמון תפיסות עולם שונות ומשונות, ולמדתי לקבל אותן ואת עצמי בצורה אחרת. אני חושב שאני אדם טוב יותר ושלם יותר בגלל התכנית, וזאת, בעיקר משום שיצא לי לשתות בירה עם אנשים מבהוטן, צ'ילה, אוזבקיסטאן, לבנון, מצרים ועוד ועוד.
    – ההכנה והחשיפה לשוק העבודה הבינליאומי מאוד משמעותית ועוזרת. אתה לומד איך לכתוב קורות חיים, איך להתנהג בראיון ואיך, באופן כללי, למקסם את הסיכויים שלך להתקבל לעבודות מאוד נחשקות. אינני יודע עד כמה אוניברסיטאות בארץ תומכות בך בצורה כזאת. מעבר לזה, עצם היותך בחו"ל בתכנית בעלת שם, אתה נחשף להזדמנויות מאוד משמעותיות מבחינת הקריירה שלך. כל זה תקף, כמובן, במיוחד אם אתה רוצה קריירה בחו"ל.
    – חוויה מלאה וכוללת, שמנתקת אותך בצורה מאוד מוצלחת מהמציאות היומיומית ומאפשרת לך לבחון את עצמך, מקומך בחיים והעתיד שלך בצורה יותר אובייקטיבית. העובדה שהתכנית ממלאת את זמנך בקרוב למאה אחוז מזמנך בונה לך מעין מציאות של MBA, שהיא מאוד שונה מתכניות דומות בארץ, בהן אתה למעשה ממשיך בחיי היומיום שלך.
    – קיימברידג', כחוויה, היא מדהימה. אתה זוכה להיחשף לעולם שלם מעבר ל-MBA ולעולם העסקים. מבחינה פרקטית, רבים בתכנית השיגו באמצעות כך עבודות מעניינות, ואחרים פשוט עשו דברים מגניבים (בחור אחד, למשל, הפך ל"מפיק" של הקבוצה האוניברסיטאית שבנתה מכונית חשמלית והתחרתה בתחרות הבינלאומית השנתית בנושא. מעבר לזה, ברמה פחות פרקטית, אך בעיניי לא פחות חשובה, אתה זוכה לעשות דברים כמו להשתתף בהרצאה של סטיבן הוקינג, לשתות יין בארוחת ערב עם ראש ה-MI5 לשעבר, או ללמוד לחתור ולהשתתף בתחרויות עם ספורטאים אולימפים לשעבר.

מקווה שעזרתי.

אם יש לך שאלות יותר פרטניות. צור איתי קשר במייל.

בהצלחה!!

דימה

erez
    חבר

To: pdima

תודה רבה דימה!

אני אעשה קצת שיעורי בית נוספים ואולי אציק לך שוב בהמשך.. :)

JamesBond
    חבר

אני רוצה להפנות את תשומת ליבכם לשינויים בחוקי ההגירה בבריטניה שפורסמו השבוע.
    בריטניה מקשיחה את חוקי ההגיקה לאזרחים מחוץ לאיחוד האירופי והחל מאפריל 2011 מבטלת את ויזת Tier-1 General שהעניקה אישור עבודה לעובדים בעלי כישורים. כמו כן, תוטל מיכסה על כמות ויזות Tier-2 (ויזת ספונסר של מעסיק ספציפי).
    עדיין לא פורסם מה יעלה בגורל סטודנטים בבריטניה שכרגע זכאים לאישור עבודה בתום הלימודים או לגבי חידוש הויזות לאחר אפריל 2011.
    הייתי ממליץ להמשיך לעקוב אחרי הפירסומים בנושא אם בריטניה היתה אחד מיעדי התעסוקה לאחר הלימודים. מוקדם לקבוע כעת אך נראה שיהיה זה קשה יותר מבעבר.
    epony
    חבר

To: All, JamesBond

Here's a summary of the changes to the UK visa system (to take effect from April 2011):

• Only 1,000 visas will be granted from April 2011 to April 2012 under the Tier 1 Points Based System and these will be to people of exceptional talent, without a job offer.
    • An annual limit of 20,700 visas has been introduced under the skilled route, for people with job offers and whose occupations are at graduate level. This is believed to be the solution to the issues faced by businesses since the interim Tier 1 cap was introduced.

P.S. there may be more changes announced in the coming months, so current students should contact their schools' career services office and prospective students should contact their admission coordinators to get the full picture…

OYOY
    חבר

IMD is hosting an event with the Director of Admissions in Tel Aviv.

There will also be some alumni there to talk about their experiences and answer questions.

When: March 15, 2011, 18:30 – 21:00
    Where: KIDUM, Azrieli Center 3, 3rd floor, Tel Aviv 67023

Please register by email: [email protected]

OYOY
    חבר

To: OYOY

TheMarker interview with the head of admissions and marketing from IMD http://tinyurl.com/6bd5kj2
מוצגות 50 תגובות – 201 עד 250 (מתוך 262 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.