Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 451 עד 500 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

In reply to dalit from February 29 2004 on 13:40

לשתוק זה חכם כמובן, אבל כשאני אגיש בקשות אנסה לבנות סיפור סימפטי סביב זה (אולי נאשים את אשתי…) כדי שהמעסיק או קולגה אחרת יכתוב לי המלצה. כמובן בידיעה שהמחיר האפשרי הוא עצירת הקידום במקרה שלא אתקבל ואשאר בארץ – אבל כרגע זה נראה לי מחיר סביר (מכאן ניתן להסיק שאני לא מדלג כל בוקר לעבודה…)

mbawannabe
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

In reply to IchiBan from February 29 2004 on 14:43

Ichi, I saw you on the MIT dinner at Stefan Brown. Kinda curious, what do you do now? don't give the mane of the company but what field?

I'v been reading your posts for over a year now (ever since the good old days of BW, which this thread has totaly killed :-( ). I miss BW…

IchiBan
    חבר

In reply to mbawannabe from February 29 2004 on 15:24

הייתי ביעוץ אסטרטגי ופיתוח עסקי, עכשיו אני מנהל שיווק בתעשיה קלה (אחריות על שווקים מסוימים בעולם, החברה בעיקר מייצאת).

כנראה שבפורומים, כמו בבוליביה ובתאילנד, הישראלים מעדיפים להסתובב בחבורות שלהם ולקשקש בעברית, גם אלה שבמוצהר הולכים לבלות שנים רבות בעבודה בחו"ל…

אני כבר משוטט בפורומים די הרבה זמן אבל גם שעתי קרבה… נרשם בקיץ הקרוב לאינסאד וסעיד. ואת/ה?

IchiBan
    חבר

In reply to IchiBan from February 29 2004 on 15:41

חוץ מזה ב-BW כבר הכל בתשלום. איכס.

mbawannabe
    חבר

In reply to IchiBan from February 29 2004 on 15:41

אני התקבלתי לשיקגו (סיבוב ראשון) ומחכה לתשובה מ-MIT בסיבוב השני.

mbawannabe
    חבר

In reply to IchiBan from February 29 2004 on 15:43

על מה אתה מדבר? הפורום ב-BW לא בתשלום, וזה הדבר היחיד שאי פעם עיניין אותי. בכל מקרה לא הסתכלתי על הדברים האחרים. הדירוגים שלהם די מפגרים.

בהצלחה באינסאד ואוקספורד. יש לך אזרחות אירופאית?

IchiBan
    חבר

In reply to mbawannabe from February 29 2004 on 16:00

סחתיין… שיקגו ואולי MIT…כל הכבוד בחירה קשה (אישית אני הייתי בוחר שיקגו כדי לקחת גם 1-2 קורסים במדע המדינה).

לשאלתך 1: פרט לפורום ולדירוג, כמעט כל התוכן בתשלום.

לשאלתך 2: אין לי אזרחות אירופית (וגם לא כוונה להשתטח על מדרגות שגרירות פולין).

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

In reply to IchiBan from February 29 2004 on 16:57

איצ',

הגיע הזמן שגם לזקן השבט יהיה MBA…

ועם מעט מזל אולי גם לי..

mbawannabe
    חבר

In reply to IchiBan from February 29 2004 on 16:57

עדיין לא נתנו לי אפשרות לבחור

איצ', איך זה שיש לך רק כוכב אחד? אתה לא מתבייש???

gbiron
    חבר

In reply to mbawannabe from February 29 2004 on 17:49

מה משמעות הכוכבים ואיך משיגים כאלו ?

גם כאן זה קשרים ???

mbawannabe
    חבר

In reply to gbiron from February 29 2004 on 18:02

אין לי מושג, פשוט שמתי לב שיש לי שני כוכבים. יכול להיות שמי שרשאי להיכנס לפורום המוגבל לאלה שהתקבלו מקבל עוד כוכב

תגיד, ברוח הסקר שאני מנהל פה בגלל השיעמום הטוטאלי שאני נמצא בו, לאן נרשמת השנה, ואיפה הדברים עומדים?

gbiron
    חבר

In reply to mbawannabe from February 29 2004 on 18:58

נשמע הגיוני ההסבר שלך…

המלצתי לך – אם אתה כל כך משועמם, סע הביתה.

וכאמור בכל זאת ברוח הסקר וכדי להשביע את תיאבונך… הגשתי מועמדות לסיבוב השני בשלושה בתי ספר:

1. שיקאגו – טרם שמעתי וכידוע לך שומעים כשבועיים לפני הסוף, נקווה שלא תפסת את המקום האחרון.

2. NYU – ממתין להזמנה לראיון.

3. LBS – התראינתי זה מכבר ממתין לתשובה סופית.

mbawannabe
    חבר

In reply to gbiron from February 29 2004 on 19:06

אני לא תפסתי את המקום האחרון. אם כבר תפסתי את המקון הראשון, כי אחרי התקבלו עוד 4 אנשים. אם אתה רוצה להאשים מישהו תאשים את MIKIK. :-)

בהצלחה, מקווה שיהיו לך חדשות טובות בחודש הקרוב

gbiron
    חבר

In reply to mbawannabe from February 29 2004 on 19:42

אתה רוצה להגיד שסה"כ התקבלו כבר חמישה… יהיה ממש צפוף שם בכל כמו בטיול בדרום אמריקה, בכל מקום יהיו ישראלים…

mbawannabe
    חבר

In reply to gbiron from February 29 2004 on 19:44

כן, התקבלו חמישה. אישה אחת וארבעה מהמין הפחות יפה

eugene
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

In reply to Gilam from February 29 2004 on 10:21

Gilam,

and what about MBA program in Cranfield?

The reason I am thinking of this school is thatI have a very limited managerial experiance for LBS or american schools, but I think it's good enough for Cranfield.

thanks again

IchiBan
    חבר

In reply to mbawannabe from February 29 2004 on 17:49

אין לי ענין בכוכבים וכיבודים… (או שפשוט אין לי מושג איך משיגים כוכבים)

IchiBan
    חבר

In reply to Gilam from February 29 2004 on 10:54

גילעם אהלן,

שאלה שקשורה רק בעקיפין ל-MBA:

קיבלתי פיצויים מהעבודה הקודמת ובא לי לנצל אותם כדי לעשות סדנה לשיפור יכולת שיווק ופרזנטציה, תקשורת בין אישית וכד'. אתה מכיר משהו בסגנון? אני לא מחפש סדנה לאנשי מכירות, לא סדנה לכתיבת קו"ח וראיונות עבודה, ולא סדנה להעצמה נשית (זה מה שראיתי שיש עד כה). משהו יותר כללי, אינטליגנטי ומעניין. יש לך רעיונות?

תודה, איצ'יבן

omri
    חבר
    מספר הפוסטים: 66

In reply to eugene from February 28 2004 on 21:16

Hi Gilam,

I wanted to seek your input on deferrals. I guess this depends on the school, but do u have general tips. Also, what is the policy at Wht. specifically, if you happen to know.

THnx

Omer

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

In reply to eugene from February 29 2004 on 21:59

Gilam,

and what about MBA program in Cranfield?

The reason I am thinking of this school is thatI have a very limited managerial experiance for LBS or american schools, but I think it's good enough for Cranfield.

Eugene, Cranfield is a top-15 school in Europe, a very established and mature program, much stronger among UK employers than among MBA rankings… a tightly-knit, mature student body with strong administration (and weak marketing), personal treatment, strong alumni network. All in all, I think they are much stronger in reality, and in the job market, than on paper. And they are close to London, which is good for recruiting… However, Cranfield students often have more work experience than students in other schools. I am not sure your relatively short work experience will make it easier for you there vs. LBS and others.

thanks again

Sure, much luck with the process.

Gilam

aringo
    חבר

In reply to IchiBan from March 01 2004 on 15:49

גילעם אהלן,

שאלה שקשורה רק בעקיפין ל-MBA:

קיבלתי פיצויים מהעבודה הקודמת ובא לי לנצל אותם כדי לעשות סדנה לשיפור יכולת שיווק ופרזנטציה, תקשורת בין אישית וכד'. אתה מכיר משהו בסגנון? אני לא מחפש סדנה לאנשי מכירות, לא סדנה לכתיבת קו"ח וראיונות עבודה, ולא סדנה להעצמה נשית (זה מה שראיתי שיש עד כה). משהו יותר כללי, אינטליגנטי ומעניין. יש לך רעיונות?

איצ'יבן, אני רואה שאתה לא מפסיק לחדש! לצערי ההיכרות שלי עם התחום בארץ מועטה ביותר, לא עשיתי משהו כזה כאן, עשיתי איזה שתיים כשעבדתי בניו יורק, לי אישית זה לא מאוד עזר (אני לומד יותר טוב מקריאה, לדעתי אפילו דייל קרנגי לא רע בעניין הזה), בכל מקרה אני פרזנטר חלש יחסית (העולם מתחלק לשני סוגים: קוראים-כותבים ומקשיבים-מדברים…)

רק בינינו, תוכל לשלוח לי את הפרטים של הסדנה להעצמה נשית?

גילעם

aringo
    חבר

In reply to omri from March 01 2004 on 17:05

Hi Gilam,

I wanted to seek your input on deferrals. I guess this depends on the school, but do u have general tips. Also, what is the policy at Wht. specifically, if you happen to know.

Omer, we specialize in the admission process, unfortunately I know much less about post-admission issues… I do know that the deferellas game is usually highly personalized – per school, and often per case. Negotiation and persuasion skills often play a big role in this game, and school rules can be flexed for the right candidates and the convincing cases.

Gilam

IchiBan
    חבר

In reply to Gilam from March 02 2004 on 09:10

יש די הרבה כאלה, תתפלא. רק לגברים לא מתייחסים…

תודה בכ"ז!

mbaq
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

אהלן גילעם,

מאחר ואנחנו בעונת הניתוחים והספקולציות, תהיתי לגבי מטרת הראיון ומשקלו בהליך הקבלה. ברור לי שזה משתנה ממועמד למועמד, ובין האוניברסיטאות, ובכל זאת אם באופן כללי, כמי שהיה חלק מההליך תוכל לתת קצת מידע לגבי מטרת הראיון, מה מחפשים ומה משקלו.

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

In reply to IchiBan from March 01 2004 on 15:49

אם תמצא משהו שווה, תגיד לי… גם אני הולכת לקבל פיצויים מהעבודה וחשבתי על משהו דומה…

(אחרת הכל ילך על בגדים, וחבל…)

IchiBan
    חבר

In reply to dalit from March 03 2004 on 09:33

דווקא יש, אבל לנשים בלבד – חפשי בגוגל את מירה חניק

dalit
    חבר

In reply to IchiBan from March 03 2004 on 14:12

אני לא ממש אוהבת את כל עניין ה- Girl Power הזה…

אני חושבת שזה רק מחליש. אז אם תמצא משהו מעניין בכל זאת, אני אשמח לשמוע.

IchiBan
    חבר

In reply to dalit from March 04 2004 on 09:33

ממש אתמול שמעתי על שתי אפשרויות:

יעוץ אישי בפילת ($100 לשעה כפול בערך 20 שעות!)

או

סדנה קבוצתית במכללת גישות (1700-705105) במחיר הוגן בהרבה – אני שוקל ללכת על זה.

אם את נרשמת תעדכני אותי!

dalit
    חבר

In reply to IchiBan from March 04 2004 on 13:04

מצחיק שאתה מזכיר את פילת… זה מקום העבודה אותו אני עוזבת…

IchiBan
    חבר

In reply to dalit from March 04 2004 on 13:16

aringo
    חבר

In reply to mbaq from March 02 2004 on 11:51

mbaq, אתה שואל על הראיונות… עולם ומלואו… מאיפה להתחיל? אני רואה שצפית היטב את התשובה שלי… זה כל כך משתנה בין בתי ספר ובין מראיינים באותו בית ספר שקשה לתת "כללי זהב". באופן כללי, משקל הראיון שלפני הקבלה בד"כ (אבל לא תמיד) קצת יותר נמוך ממשקלו של ראיון שמבוצע לאחר סינון אפליקיישנס. משקלו של ראיון שמבוצע ע"י חבר ועדת קבלה במשרה מלאה בד"כ גבוה יותר ממשקלו של ראיון שמבוצע ע"י בוגר או סטודנט. משקלו של ראיון שהדו"ח שלו קיצוני לאחד הצדדים בד"כ גבוה יותר ממשקלו של ראיון שהדו"ח שלו "בסדר גמור". הדבר נכון בייחוד לגבי ראיונות שלאחר סינון אפליקיישנס. באופן גס ו"וירטואלי" (כי אין באמת משקולות, זה יותר art מאשר science) הייתי אומר שהראיון תופס 10-30% משיקולי הקבלה, ולעיתים אף יותר.מטרות הראיון העיקריות הן לקבל התרשמות עליך שלא דרך ניירות ולהעריך את רמת האנגלית שלך. בעיה שעולה לעיתים קרובות לגבי מועמדים ישראלים, אפילו אלה שמשקיעים המון בהכנת החיבורים, ההמלצות וקורות החיים, היא של איכות הביצוע (תוכן, צורה) בראיון. שנה שעברה, למשל, היה לנו בחור טוב שלא התקבל לאוניבסיטה מובילה מסויימת. באביב ישבתי עם ראש ועדת הקבלה ושאלתי מה קרה כדי ללמוד לעתיד. לאחר בירור קצר התברר שהבחור "נפל" בראיון, והיה ללא ספק מתקבל עם ראיון מוצלח. זאת נראית לי תופעה שחוזרת על עצמה. לסיכום – עם החברים, בן הזוג, איתנו או עם אחרים – כדאי לתרגל באינטנסיביות לקראת הראיון.

בהצלחה.

גילעם

gbiron
    חבר

In reply to IchiBan from March 04 2004 on 15:43

מצטער שאני קוטע את השיחה… אבל התקבלתי לשיקאגו – דון התקשר אלי לפני שעה וקצת ואני מיידע את העולם כולו… הטלפון המשיך רצף מטורף של ימים מצוינים עבורי…

yoni s.
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

In reply to gbiron from March 06 2004 on 00:43

Did you get into other programms?

gbiron
    חבר

In reply to yoni s. from March 06 2004 on 23:21

Awaiting Desicion from LBS and NYU

IchiBan
    חבר

אני ממש מופתע

מזל טוב!

gbiron
    חבר

In reply to IchiBan from March 07 2004 on 09:15

חביבי,

בקרוב אצלך…

aringo
    חבר

גור, כל הכבוד!!! משום מה גם אני לא מופתע. ברכותיי על שיקגו ועל שאר הדברים הטובים.

גילעם

dalit
    חבר

מזל טוב!!!!!!!!!

gbiron
    חבר

In reply to Gilam from March 07 2004 on 14:23

תודה רבה מכובדי, תזקוף לך נקודה על התמיכה והייעוץ.

IchiBan
    חבר

In reply to dalit from March 07 2004 on 14:25

ד"א נרשמתי לגישות, אפשר לבוא לשני שיעורים נסיון ואם לא מתאים אז לקבל החזר.

כרגע אין להם את המינימום הדרוש, אבל הם קרובים.

dalit
    חבר

In reply to IchiBan from March 07 2004 on 15:36

תספר איך היה…

IchiBan
    חבר

In reply to gbiron from March 07 2004 on 10:00

לא יודע לגבי מה איחלת לי… אבל בכל מקרה שניהם יגיעו פלוס מינוס בעוד שנה… אם ירצה ובעזרתו.

ebty
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

In reply to IchiBan from March 07 2004 on 17:56

Hi, i consider to study in the US, MBA, and i want to know how the calculate the GPA.

IchiBan
    חבר

In reply to ebty from March 08 2004 on 08:19

Rule of thumb is to divide your average by 25. How each school calculates GPA and uses it may differ, but this should give you a general idea.

mbaq
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

In reply to Gilam from March 05 2004 on 17:29

הי גילעם,

קצת באיחור אבל תודה על התשובה לגבי הראיונות.

ebty
    חבר

In reply to IchiBan from March 08 2004 on 09:17

Is there any difference where from i got my degree (Technion for example).

IchiBan
    חבר

In reply to ebty from March 08 2004 on 18:30

Of course you could say a few words about the Technion in your essays – but don't count on every adcomm member to know it.

egeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 91

היי גילעם

אשמח לשמוע קצת מידע על אוניברסיטת מרילנד, בתחום המימון אם אתה קצת מכיר ויכול לתת לי פרטים

aringo
    חבר

In reply to ebty from March 08 2004 on 18:30

Is there any difference where from i got my degree (Technion for example).

Ebty, usually the most important thing about your undergraduate studies is the relative rank in class. The field of study and the name of the university are usually less important when it comes to Israeli candidates (there may be some differentiation, depending whether the admission committee member knows something about Israeli universities or not).

The Technion has one interesting significance in this context – there is a full tuition scholarship + annual stipend for Technion graduates at the Olin b-school (Washington University in St. Louis) – the Bohm scholarship. You may want to look into that.

Good luck,

Gilam

ebty
    חבר

In reply to Gilam from March 09 2004 on 14:27

Thanks

מוצגות 50 תגובות – 451 עד 500 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.