Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 401 עד 450 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • YAELA
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

In reply to rl_7 from January 29 2004 on 09:42

From what I’ve heard, it might jeopardize your chances of getting a student visa (in case you don’t get the green card) since in order to get a student vise you need to prove that you have no intentions of staying in the USA after graduation. So, I wouldn’t do it if I were you …

rl_7
    חבר
    מספר הפוסטים: 69

In reply to YAELA from January 29 2004 on 12:21

I think the same.

Thanks…

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

גבי, מיכל, יסמין – תודה על כל המילים הטובות.

גילעם

aringo
    חבר

In reply to rl_7 from January 28 2004 on 18:54

Gilam,

I'm thinking about registering to the green card lottery and I wonder whether it could prevent me from getting the student visa (in a case that I don't win the lottery) after getting accepted to a university.

Ronnie, I am a very small expert when it comes to post-admission issues… really can't give an informed opinion on this one. In any case, good luck with both the lottery and the admission process!

Gilam

ednali
    חבר

In reply to YAELA from January 29 2004 on 12:21

אמנם לא התנסתי בכך באופן מעשי, אך בהנחיות הרשמה להגרלת הגרין כארד מצויין בפרוש שהגשת הבקשה לא תפגע בבקשות אחרות שתגישי לאשרות שהיה . מלבד זאת שאלי עו"ד מומחה לעניני אשרות והגירה בפרום: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum

YAELA
    חבר

In reply to ednali from February 01 2004 on 08:07

בהמשך לסוגיית הויזה: שאלתי את אותה שאלה את מנהל הפורום ב- YNET שהוא עו"ד שמטפל בנושאי הגירה, והוא ציין באופן ספיציפי שויזת סטודנט מותנית בכך שהסטודנט אינו מתכוון להשתקע בארה"ב (כולל הבאת מסמכים שקושרים את מבקש הויזה לארץ כמו משפחה, עבודה וכו') ולכן ברור שבקשת גרין כארד סותרת את הדרישה הבסיסית הזאת. ייתכן ששווה לבדוק מול עו"ד אחרים. אני בכל אופן, לא הייתי לוקחת את הסיכון … אבל זה אני…

mbawannabe
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

חברה שלי התחילה ללמוד השנה בארצות הברית ואנחנו מילאנו את הטפסים לויזה שלה ביחד. אני לא זוכר ב-100% אבל אני די בטוח שבויזת סטודנט לא היינו צריכים להביא מסמכים שקושרים אותה לארץ. הדבר היחיד שהיה צריך זה להראות שיש כסף לשלם על השנה הראשונה. זה גם די טיפשי להוכיח שאתה קשור לארץ שאתה מבקש ויזה ל 3-5 שנים (שלוש שנים ל MBA ו-5 שנים לתואר ראשון). בראיון אפילו שאלו אותה אם היא מתכוונת להישאר בארצות הברית לאחר הלימודים והיא אמרה שהיא מתכננת להישאר את השנה הנוספת שהויזה מאפשרת ואח"כ היא לא יודעת מה יקרה, ולמרות זאת אישרו לה את הויזה בלי בעיות.

למרות זאת, אני לא הייתי נרשם להגרלה. בשביל סיכוי זכייה של 1:80 לא כדאי לקחת צ'נסים, ולמרות שאתה לא נדרש להוכיח שאתה לא מתכנן להתשקע, אני מניח שזה לא נראה הכי טוב בעולם אם נרשמת להגרלה.

Kudos
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

Hello Gilam,

I wonder if you know how many 2nd round Israelis (if any at all) received invites for Wharton's interviews? For Columbia interviews?

Thanks!

aringo
    חבר

I don't have these figures…

Gilam

eliziskind
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

הי גלעם,

הנני קצין עתודאי בצה"ל ועובד באחד מגופי התקציב העליונים בצבא.

אני משרת כאיש תקציבים לאחר שסיימתי בחיפה כלכלה-ראיית חשבון ומתכנן להירשם לשנת הלימודים של 2006. לתוכנית מנהל עסקים באחד מעשרת בתי הספר המובילים בארה"ב

כמה שאלות לי אליך, בתקווה שתוכל לפזר את "מסך העשן"

1. האם בתק' הקרובה – עד השחרור (כ3 שנים) כדאי להשלים תואר שני בכלכלה /במנהל עסקים? האם זה נותן העדפה מבחינת הקבלה או ההמלצות שעשויות לנבוע לי מכך? אם כן מה עדיף?

2. האם העובדה שסיימתי ב.א. בציון 80 עשויה להפריע לי?

3. מה באופן כללי עלי לעשות בזמני הפנוי כדי לקרב אותי לקבלה לבתי הספר? המלצות? ממי לבקש? אקדמיות או עסקיות?

4. האם לעובדה שהיתה בבעלותי חברת סטרט אפ ישנה משמעות? איך ניתן לקבל סרטיפיקציות על כך, אשר יהיו שרירות כהמלצות בבהי"ס למנע"ס?

בתודה רבה מראש.

אלי

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

In reply to Addi from February 05 2004 on 19:46

welcome

aringo
    חבר

In reply to eliziskind from February 06 2004 on 00:15

הי גלעם,

הנני קצין עתודאי בצה"ל ועובד באחד מגופי התקציב העליונים בצבא.

אני משרת כאיש תקציבים לאחר שסיימתי בחיפה כלכלה-ראיית חשבון ומתכנן להירשם לשנת הלימודים של 2006. לתוכנית מנהל עסקים באחד מעשרת בתי הספר המובילים בארה"ב

כמה שאלות לי אליך, בתקווה שתוכל לפזר את "מסך העשן"

1. האם בתק' הקרובה – עד השחרור (כ3 שנים) כדאי להשלים תואר שני בכלכלה /במנהל עסקים? האם זה נותן העדפה מבחינת הקבלה או ההמלצות שעשויות לנבוע לי מכך? אם כן מה עדיף?

אלי, תואר שני בכלכלה עשוי לשפר במעט את המועמדות שלך. תואר שני במנהל עסקים אינו מומלץ, כיוון שמחד מדובר בהשקעה לא קטנה מבחינתך ומנגד במקרים רבים תעלה השאלה: אז מדוע אתה רוצה לעשות זאת שוב?

2. האם העובדה שסיימתי ב.א. בציון 80 עשויה להפריע לי?

בעקרון הקריטריון החשוב ביותר בהקשר של הישגים אקדמיים הוא האחוזון בכיתה. ככל שהאחוזון הזה גבוה יותר כך טוב יותר. עם זאת, בכל שנה מתקבלים אנשים עם ממוצע 80 לבתי ספר מובילים – כאלו שנתונים אחרים שלהם מלהיבים וגוררים החלטה חיובית. "נתון אחר" במקרה שלך יכול גם לכלול את ציוני התואר השני, אם יהיה.

3. מה באופן כללי עלי לעשות בזמני הפנוי כדי לקרב אותי לקבלה לבתי הספר? המלצות? ממי לבקש? אקדמיות או עסקיות?

את ההמלצות כדאי לבקש חודשיים-שלושה לפני הגשת הבקשה. כרגע כדאי לחזק את מערכת היחסים עם ממליצים פוטנציאליים, בעיקר בהקשר מקצועי (אנשים שפיקחו על עבודתך).

מעבר לכך, ישנם מס' דברים שאולי תוכל לעשות כרגע כדי לחזק מועמדותך, זה משתנה מאדם לאדם – זה תלוי במכלול הנתונים שלך, במצב הקריירה ובאפשרויות הספציפיות שעומדות בפניך, נתונים אלה חסרים לי כרגע כדי לתת לך תשובה מבוססת.

4. האם לעובדה שהיתה בבעלותי חברת סטרט אפ ישנה משמעות? איך ניתן לקבל סרטיפיקציות על כך, אשר יהיו שרירות כהמלצות בבהי"ס למנע"ס?

בעקרון כן, אם כי זה מאוד תלוי באסטרטגיה של האפליקיישן שלך (זהות מקצועית, מטרות), במהות החוויה שהיתה לך שם ובתוצאותיה. האסטרטגיה והפרטים הנסיבתיים הספציפיים הם שקובעים מה כדאי להציג ואיך.

בתודה רבה מראש.

בבקשה והרבה בהצלחה!

ofirr
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

In reply to eliziskind from February 06 2004 on 00:15

שלום גילעם,

אני בוגר טכניון בהנדסת מכונות בממוצע 84, ציון ה-GMAT (ראשון) הוא 620,

יש לי ניסיון מקצועי של 9 שנים וניסיון ניהולי של כשנתיים, אני מתכוון לעשות עוד מבחן, איך אתה מציע לי להתחיל את תהליך האפליקציה על מנת שיתנהל בצורה הכי אפקטיבית ?

כיצד לבחור את האוניבסיטאות שעליהן אני 'הולך' ?

האם בוגר האוניברסיטה יכול לעזור בהמלצה ?

לאן לכוון בציון ה GMAT ?

תודה מראש,

אופיר.

aringo
    חבר

In reply to ofirr from February 09 2004 on 21:09

שלום גילעם,

אני בוגר טכניון בהנדסת מכונות בממוצע 84, ציון ה-GMAT (ראשון) הוא 620,

יש לי ניסיון מקצועי של 9 שנים וניסיון ניהולי של כשנתיים, אני מתכוון לעשות עוד מבחן, איך אתה מציע לי להתחיל את תהליך האפליקציה על מנת שיתנהל בצורה הכי אפקטיבית ?

תשובה קצרה: תרים לי טלפון ונתחיל בתהליך מסודר. תשובה ארוכה: ראשית חשוב להחליט מתי אתה פונה. אם אתה פונה לפחות לתוכנית אחת בחודשיים-שלושה הקרובים (תחרות קטנה יותר, פחות ישראלים חושבים על לפנות בתקופה הזו, מומלץ למי שחושב על התוכניות המוזכרות בלינק שבהמשך) כדאי להתחיל בהכנת האפליקיישן במקביל לשיפור ה-GMAT – להתחיל עבודה על קו"ח, חיבורים, המלצות, מומלץ להיעזר בנו או בשירות מקצועי אחר לשם הכנת חומרים אפקטיביים לקבלה שלך. תוכל לראות שמות של תוכניות רלוונטיות לתקופה הזו ב-

http://www.aringo.co.il/h-deadlines.htm

אם אתה חושב על לפנות באוקטובר הקרוב, יש מספר צעדים שניתן לעשות בשלב המוקדם הזה כדי לשפר את סיכוייך לכשתגיש את הבקשה (ראה תשובתי בעניין לשואל הקודם).

כיצד לבחור את האוניבסיטאות שעליהן אני 'הולך' ?

מומלץ לפנות לכ-5 תוכניות. אחת או שתיים שהן " סטרצ' " עבורך, אחת או שתיים בהן אתה תחרותי, ואחת בה אתה מועמד חזק. מומלץ לפנות למקומות בהם תרצה לגור – חלק מהמועמדים מעדיפים ערים גדולות ואחרים מעדיפים אזורים כפריים ושקטים יותר. אם יש לך תחום התעניינות מקצועי ברור (למשל: מימון) כדאי לפנות לתוכנית שחזקה בתחום הזה. אלה הם השיקולים העיקריים לבחירת תוכנית בדרך כלל.

האם בוגר האוניברסיטה יכול לעזור בהמלצה ?

בוגר בהחלט יכול לעזור במכתב תמיכה או בהמלצה (תלוי בהקשר של ההיכרות).

לאן לכוון בציון ה GMAT ?

ככל שה-GMAT שלך יהיה גבוה יותר כך טוב יותר. אם תשפר ל-650 ומעלה זה יהיה שיפור יפה.

תודה מראש,

בבקשה והרבה בהצלחה!

sharon_g
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

In reply to Gilam from February 10 2004 on 14:20

שלום גילעם

האם אתה יכול לפרט אילו תוכניות קיימות בחו"ל לשנה אחת – מברורים שאני עשיתי ראיתי שיש בקלוג, אינסיאד י.מ.ד (שוויץ) ונוטרה-דם

מישהו אמר לי שיש גם בקולומביה, אבל אני לא מצאתי על זה מידע באינטרנט

תודה רבה

ssssss
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

In reply to sharon_g from February 11 2004 on 15:39

שלום גילעם.

אני בן 25 ,

תוכניתן מגיל צעיר, ראש צוות פיתוח בחיל מודיעין (3 אנשים בצוות)

תואר ראשון בביואינפורמטיקה (אונ' תל אביב), התחלתי את לימודי בתוכנית למצטיינים באוניברסיטת תל אביב וסיימתי בשנה הראשונה בדיוק 100 נקודות זכות (כ66% מהתואר) בממוצע 94 (מצטיין דיקן). בסוף השנה הזאת הצטרפתי לחברת סטארט-אפ (כ30 איש) כCTO במשך שנתיים. את הלימודים המשכתי במהלך העבודה (Full Time +++) ולכן הממוצע הסופי שלי הינו 87.

במהלך השנה וחצי האחרונות אני משמש כיועץ לחברות ההי-טק המובילות בארץ ולאירגונים פיננסים גדולים. כיום אני שותף (משנה למנכ"ל) באחד המשרדים היוקרתים בארץ לייעוץ טכנולוגי/אסטרטגי ומשתכר כ-200K $ לשנה.

1) לאיזה בתי ספר בארה"ב ההית ממליץ לי לנסות להתקבל?

2)עד כמה זה ראלי ללמוד בטופ 5.

3)האם לדעתך ,מבחינה כלכלית זהו צעד נכון יחסית להכנסה הנוכחית שלי (שלפי נתונים יבשים גבוהה בהרבה מהשכר הממוצע לאחר סיום B-School)

4)מה ציוני הGMAT או TOFEL שאזדקק?

תודה שון

aringo
    חבר

In reply to sharon_g from February 11 2004 on 15:39

שרון, רוב תוכניות ה-MBA באירופה הן תוכניות של שנה בקירוב. בנוסף לתוכניות שהזכרת, תוכניות נוספות הן אוקספורד, קיימברידג', RSM ועוד. לרבות מתוכניות אלה יש תאריכי הגשה בחודשים הקרובים. גם בקורנל (לבעלי תואר שני) ובאמורי יש תוכניות שנה. לקולומביה יש תוכנית של שנה וחצי שנקראת the accelarated program, תוכל למצוא עליה פרטים באתר ביה"ס למנהל עסקים של קולומביה. תוכל למצוא קישור לבתיה"ס המוזכרים למעלה ב- http://www.aringo.co.il/h-schools.htm

בהצלחה

aringo
    חבר

In reply to ssssss from February 13 2004 on 00:24

שלום גילעם.

אני בן 25 ,

תוכניתן מגיל צעיר, ראש צוות פיתוח בחיל מודיעין (3 אנשים בצוות)

תואר ראשון בביואינפורמטיקה (אונ' תל אביב), התחלתי את לימודי בתוכנית למצטיינים באוניברסיטת תל אביב וסיימתי בשנה הראשונה בדיוק 100 נקודות זכות (כ66% מהתואר) בממוצע 94 (מצטיין דיקן). בסוף השנה הזאת הצטרפתי לחברת סטארט-אפ (כ30 איש) כCTO במשך שנתיים. את הלימודים המשכתי במהלך העבודה (Full Time +++) ולכן הממוצע הסופי שלי הינו 87.

במהלך השנה וחצי האחרונות אני משמש כיועץ לחברות ההי-טק המובילות בארץ ולאירגונים פיננסים גדולים. כיום אני שותף (משנה למנכ"ל) באחד המשרדים היוקרתים בארץ לייעוץ טכנולוגי/אסטרטגי ומשתכר כ-200K $ לשנה.

1) לאיזה בתי ספר בארה"ב ההית ממליץ לי לנסות להתקבל?

שון, הנתונים שלך מרשימים מאוד. אני אניח לצורך העניין שאתה רוצה להמשיך בתחום של ייעוץ אסטרטגי בעולם הטכנולוגי. תחת הנחה זו, ובהנחה של חיבודים חזקים ו-GMAT טוב, להערכתי תהיה תחרותי במקומות כגון MIT, Wharton, Chicago ואף סטנפורד. הרוורד יהיה stretch אבל לא מחוץ לתחום.

2)עד כמה זה ראלי ללמוד בטופ 5.

ריאלי במקרה שלך – ראה למעלה.

3)האם לדעתך ,מבחינה כלכלית זהו צעד נכון יחסית להכנסה הנוכחית שלי (שלפי נתונים יבשים גבוהה בהרבה מהשכר הממוצע לאחר סיום B-School)

שאלה קשה במקרה שלך. אני חושב שהחוויה תתן לך הרבה מבחינת ההתפתחות האישית והמקצועית – לראות עולם, לקבל אוריינצטיה עיסקית חזקה יותר ונגישות לאפשרויות תעסוקה מהמבוקשות ביותר בעולם. האם זה יהיה כדאי כלכלית? תלוי מאוד מה יקרה איתך אחרי הלימודים ומה היית עושה אם לא היית יוצא ללימודים, ואת זה קצת קשה לי לצפות. האם תרצה לחיות בחו"ל לאורך זמן? אם כן, זה יחזק את כדאיות הצעד מבחינה כלכלית.

4)מה ציוני הGMAT או TOFEL שאזדקק?

טופל מעל 270 יעשה את העבודה, וגם פחות מכך לא יהיה נורא. GMAT – החל מ-700 לא יהווה concern, גם קצת מתחת לזה לא יהיה נורא, ובכל מקרה – the more the merrier. ה-GMAT וה-TOEFL ביחד מהווים אחד מחמישה-שישה שיקולי קבלה מרכזיים, כך שאם צריך לכמת את זה אפשר לומר שהם 20% מהעניין.

תודה שון

הרבה בהצלחה, וכל הכבוד על כל מה שעשית עד כה.

ssssss
    חבר

In reply to Gilam from February 13 2004 on 09:55

שלום גילעם,

אני בת 23 , ואני אסיים תואר ראשון במדעי המדינה וסוציולוגיה בסימסטר הקרוב. למרות שזה אינו סופי אני מעריכה שהציון הסופי יהיה 82-83. אני מתלבטת לגבי המקצוע העתידי. בנוסף יש לי אזרחות אמריקאית. בצבא ההיתי מנחת ישומי מחשב עם מספר השתלמויות בממר"מ. במהלך הלימודים עבדתי בסוכנות נדל"ן כאחראית אתר האינטרנט של החברה (כ-2 שנתיים) ובמקביל הייתי אחראית לכח אדם. לאחרונה התחלתי לעבוד במשרד יעוץ לייזמים (כחצי שנה).

השאלות שלי :

1) בספרי הMBA מבקשים GPA בתחום של 1-4 , בצורה גסה לכמה שקול הממוצע שלי , איך מבצעים את החישוב

2) מכיוון שהתואר הראשון שלי לא מכוון אותי למקצוע ספציפי על איזה לימודי MBA היית ממליץ בכדי שאסיים את התואר אוכל להתחיל לעבוד בפלח שוק מסויים?

3) האם כדאי לי להשקיע יותר בשיפור הGPA שלי (לחזור על קורסים) או במבחני הTOFEl וGMAT, מה אחוז הGPA מסך כל השיקולים.

4)יש לי נטייה ליזמות (אך איני ממוקדת), האם יש לזה שיקול בלימוד MBA.

5)אני מעדיפה איזורים חמים, האם לדעתך זהו שיקול חשוב?

תודה נטלי

egeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 91

In reply to Gilam from February 13 2004 on 09:36

תודה רבה על העזרה

האם תואר שני במימון (לא מנהל עסקים אלא מימון עם תיזה) יכול להוות בעיה בקבלה לבתי ספר? אני חושבת שתואר כזה פשוט מתאים יותר תוכניות של שנה

aringo
    חבר

In reply to ssssss from February 13 2004 on 10:28

שלום גילעם,

אני בת 23 , ואני אסיים תואר ראשון במדעי המדינה וסוציולוגיה בסימסטר הקרוב. למרות שזה אינו סופי אני מעריכה שהציון הסופי יהיה 82-83. אני מתלבטת לגבי המקצוע העתידי. בנוסף יש לי אזרחות אמריקאית. בצבא ההיתי מנחת ישומי מחשב עם מספר השתלמויות בממר"מ. במהלך הלימודים עבדתי בסוכנות נדל"ן כאחראית אתר האינטרנט של החברה (כ-2 שנתיים) ובמקביל הייתי אחראית לכח אדם. לאחרונה התחלתי לעבוד במשרד יעוץ לייזמים (כחצי שנה).

השאלות שלי :

1) בספרי הMBA מבקשים GPA בתחום של 1-4 , בצורה גסה לכמה שקול הממוצע שלי , איך מבצעים את החישוב

ההנחיות לעיתים שונות קצת ממקום למקום – באופן כללי הממוצע שלך שקול ל- 0.82*4. כלומר, לוקחים את הממוצע, מחלקים במאה ומכפילים ב-4.

2) מכיוון שהתואר הראשון שלי לא מכוון אותי למקצוע ספציפי על איזה לימודי MBA היית ממליץ בכדי שאסיים את התואר אוכל להתחיל לעבוד בפלח שוק מסויים?

בעקרון היה טוב אם היית בוחנת, לאור הרקע שלך, תחומי העניין שלך והיכולות שלך, מהו התחום שהכי מתאים לך להתמחות בו ולהיות מחוייבת אליו בטווח הארוך. תחושת הבטן שלי – שאולי מדובר בשיווק. לאחר שעברת את התהליך הזה, מומלץ להתמקד בתחום שבחרת במהלך לימודי ה-MBA שלך.

3) האם כדאי לי להשקיע יותר בשיפור הGPA שלי (לחזור על קורסים) או במבחני הTOFEl וGMAT, מה אחוז הGPA מסך כל השיקולים.

אם תוכלי להפוך למצטיינת ע"י שיפור אחד או שניים זה יעזור. אם שיפור אחד או שניים יעביר אותך עשירון גם זה יעזור (למשל – 20% עליונים במחזור במקום 30% עליונים). ה-GPA אולי מהווה 15-20% מסך השיקולים ב"סל הקבלה".

4)יש לי נטייה ליזמות (אך איני ממוקדת), האם יש לזה שיקול בלימוד MBA.

לימודי MBA יכולים לסייע לך להיות יזמית טובה יותר מבחינת ההבנה של איך עסקים פועלים, איך לחשוב על ולבחור אסטרטגיה, איך לגשת לאתגרי שיווק ועוד. את הרעיון לעסק ואת הידע בתחום בו תקימי את העסק, תצטרכי לרכוש מנסיון והתנסות באותו תחום ספציפי. אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד יזמות היא… להקים עסק קטן.

5)אני מעדיפה איזורים חמים, האם לדעתך זהו שיקול חשוב?

אם זה חשוב לך – אז בוודאי שזה שיקול חשוב. החוף המערבי ודרום החוף המזרחי מציעים תוכניות MBA טובות שיתאימו לדרישה הזו.

תודה

בבקשה והרבה בהצלחה.

aringo
    חבר

In reply to egeg from February 13 2004 on 15:14

תודה רבה על העזרה

בבקשה

האם תואר שני במימון (לא מנהל עסקים אלא מימון עם תיזה) יכול להוות בעיה בקבלה לבתי ספר? אני חושבת שתואר כזה פשוט מתאים יותר תוכניות של שנה

לא אמור להוות בעיה, בייחוד אם תדעי להסביר בבהירות מדוע את צריכה את ה-MBA בנוסף לתואר שיש לך במימון. אכן יהיה קל יותר להסביר לתוכניות של שנה, אך להערכתי גם בתוכניות של שנתיים הסבר אפקטיבי יעבור די חלק.

גילעם

donner
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

In reply to Gilam from February 15 2004 on 11:36

שלום,

רציתי לברר מידע על מסלולים/בתי ספר שבהם ניתן לסיים את התואר במהלך שנה אחת.

האם כדאי "לדחוס" את הלימודים לשנה אחת?

האם העלות הכלכלית של לימודים בשנה אחת נמוך משמעותית מזה שנמשך שנתיים?

aringo
    חבר

In reply to donner from February 16 2004 on 16:10

רוב תוכניות ה-MBA באירופה הן תוכניות של שנה בקירוב – אינסאד, RSM, IMD, אוקספורד, קיימברידג' ועוד. לרבות מתוכניות אלה יש תאריכי הגשה בחודשים הקרובים. גם בארה"ב – בקורנל (לבעלי תואר שני), בקלוג, בקולומביה, באמורי ועוד – יש תוכניות שנה (לקולומביה יש תוכנית של שנה וחצי שנקראת the accelarated program, תוכל למצוא עליה פרטים באתר ביה"ס למנהל עסקים של קולומביה). ההתמחות שלנו זה תהליך הקבלה, אבל ככל שזכור לי העלות של תוכניות אלה היא בד"כ פרופורציונלית לזמן – כלומר, תוכנית של שנה תעלה בקירוב חצי מתוכנית של שנתיים ברוב המקרים.

בהצלחה!

Caesar
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

In reply to Gilam from February 15 2004 on 11:31

שלום גילעם,

אני בן 28, בוגר משפטים מאונ' ת"א עם ממוצע של 96.2, GMAT של 680. בצבא הייתי קצין טכני בתחום המחשבים, ניהלתי צוות של 8-10 אנשים. לאחר השחרור עבדתי במקביל ללימודים במשרה מלאה במשרות ניהוליות בתחום ה- IT. היום עובד כ- CTO של חברת היי-טק (מנהל קבוצה טכנית של 20 מתכנתים ואנשי IT מרוכזים בכמה צוותים). החל מהלימודים התנדבתי רבות באגודת הסטודנטים במיוחד בתחום זכויות האדם והשלום: יזמתי, ארגנתי, וניהלתי פרוייקטים ואירועים עם מאות מתנדבים ומשתתפים. כמו כן, בזמן הלימודים השתתפתי במספר רב יותר של אירועים וכנסים בינלאומיים בנושאי מנהיגות צעירה, זכויות האדם וכו' .

הגשתי מועמדות ב- R2 ל- GSB, Sloan, Haas, McCombs. לצערי שמעתי על האתר שלכם רק עכשיו, מאוחר מדי. מתכנן להגיש מועמדות גם ל- Insead במרץ והליעזר בשירותכם.

השאלות שלי:

1. מה הערכתך הגסה לכבי הסיכויים שלי?

2. האם ציון חלש יחסית ב- GMAT יכול להוריד הרבה מהסיכויים שלי, במיוחד ב- Stanford? האם הממצוע הגבוה שלי מתואר ראשון/ניסיון ניהולי עשיר/רקע התנגבותי יכולים "לכפר" על כך?

תודה רבה,

aringo
    חבר

In reply to Caesar from February 18 2004 on 16:55

שלום גילעם,

אני בן 28, בוגר משפטים מאונ' ת"א עם ממוצע של 96.2, GMAT של 680.

ממוצע מדהים במשפטים. כל הכבוד. לצורך תשובותי, אני מניח שזה סיום בהצטיינות או הצטיינות יתרה.

בצבא הייתי קצין טכני בתחום המחשבים, ניהלתי צוות של 8-10 אנשים. לאחר השחרור עבדתי במקביל ללימודים במשרה מלאה במשרות ניהוליות בתחום ה- IT. היום עובד כ- CTO של חברת היי-טק (מנהל קבוצה טכנית של 20 מתכנתים ואנשי IT מרוכזים בכמה צוותים). החל מהלימודים התנדבתי רבות באגודת הסטודנטים במיוחד בתחום זכויות האדם והשלום: יזמתי, ארגנתי, וניהלתי פרוייקטים ואירועים עם מאות מתנדבים ומשתתפים. כמו כן, בזמן הלימודים השתתפתי במספר רב יותר של אירועים וכנסים בינלאומיים בנושאי מנהיגות צעירה, זכויות האדם וכו' .

הגשתי מועמדות ב- R2 ל- GSB, Sloan, Haas, McCombs. לצערי שמעתי על האתר שלכם רק עכשיו, מאוחר מדי. מתכנן להגיש מועמדות גם ל- Insead במרץ והליעזר בשירותכם.

השאלות שלי:

1. מה הערכתך הגסה לכבי הסיכויים שלי?

בהנחה שעשית אפליקיישן חזק (ואני אומר בהנחה כי האפליקיישן – התוכן, האסטרטגיה והצורה -הוא להערכתי 50% מהעניין), אני מעריך שתתקבל ל- McCombs עם פוטנציאל למילגה מלאה. אתה מועמד תחרותי ב- Haas, Sloan וסביר שתתקבל לפחות לאחד מהם. ה- GSB (סטנפורד) ואינסאד יהיו סטרצ' קטן.

2. האם ציון חלש יחסית ב- GMAT יכול להוריד הרבה מהסיכויים שלי, במיוחד ב- Stanford? האם הממצוע הגבוה שלי מתואר ראשון/ניסיון ניהולי עשיר/רקע התנגבותי יכולים "לכפר" על כך?

אם נדמיין "סל קבלה" וירטואלי, בד"כ להערכתי ה-GMAT יהווה כ-15% מ"סל הקבלה" הזה.

בסטנפורד ובאינסאד, באופן חריג, האחוז הזה עולה משמעותית, אולי לכוון ה-30%. לכן ציינתי כי סטנפורד ואינסאד יהיו סטרצ' קטן. כמעט בכל מקום אחר, משקל ה-GMAT נמוך יותר ואתה תהיה מועמד חזק. הנסיון התעסוקתי שלך מרשים מאוד ובתקווה שיחד עם ה-GPA ועם אפליקיישן חזק הועדות יקלטו שמדובר כאן במועמד חזק.

תודה רבה,

בבקשה והרבה בהצלחה.

Caesar
    חבר

In reply to Gilam from February 18 2004 on 17:53

שלום גילעם,

תודה רבה על התשובה!!!

באפליקשן (במיוחד לסטנדפורד שהייתה הכי קשה מכולם) ניסיתי להעביר מסר שלמה עשיתי ומה למדתי עד עכשיו ומה חסר לי כדי להיות מנהל כללי מוצלח. בכך ניסיתי לחתור לכך ש- MBA מ- Top Mba program זה מה שאני צריך – אחרת יקח לי המון זמן והרבה שגיאות ללמוד זאת. ניסיתי לבנות מה אני יודע, מה אני צריך, ומה חסר לי – כאשר מה שחסר לי הכי טוב ללמוד בסטנפורד/Sloan וכו'.

מה דעתך על אסטרטגיה הנ"ל? האם זה מסר חזק לדעתך?

אני מתלבט על דבר אחד – כאשר דיברתי על מה אני עוד צריך פירטתי די הרבה דברים (Marketing&Sales/Org. Behaviour/Strategic Thinking/Finance).. האם זה לא נשמע כאילו חסר לי הרבה מדי?

תודה רבה,

ברק

נסים
    חבר
    מספר הפוסטים: 13

In the reference's section of Oxford's application form it is written that "The above named has made an application for admission onto the University of Oxford MBA. This is a rigorous and challenging course which provides individuals of outstanding potential with a broadly-based foundation in management. Applicants with anything less than an upper second class degree (GPA 3.5) or equivalent will not normally be accepted. All information given in this reference will be treated as confidential."

Does it mean that I shouldn't apply if my GPA is less than 3.5?
    Thank you,

Nissim

nimo2004
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

In reply to נסים from February 18 2004 on 20:47

גילעם,

שאלה לגבי אופציות אפשריות בשבילי:

GPA 3.1, .GMAT 680 תואר ראשון במדעי המחשב , ניסיון של 3 שנים בחברה אמריקאית גדולה, ניסיון רב כיזם, כולל חברה קטנה של מספר עובדים, ניסיון כמפקד בצבא.

יש לי המלצות טובות ופעילות התנדבותית משמעותית כיזם (יזמים צעירים).

מהם מוסדות הלימוד שהיית ממליץ לי (2 קשים , 2 רגילים ו2 קלים)?

שאלה נוספת, משום מה לא עשיתי את החיבורים בGMAT האם זה נורא?

תודה מראש,

aringo
    חבר

In reply to Caesar from February 18 2004 on 18:34

שלום גילעם,

תודה רבה על התשובה!!!

בבקשה, כבודו.

באפליקשן (במיוחד לסטנדפורד שהייתה הכי קשה מכולם) ניסיתי להעביר מסר שלמה עשיתי ומה למדתי עד עכשיו ומה חסר לי כדי להיות מנהל כללי מוצלח. בכך ניסיתי לחתור לכך ש- MBA מ- Top Mba program זה מה שאני צריך – אחרת יקח לי המון זמן והרבה שגיאות ללמוד זאת. ניסיתי לבנות מה אני יודע, מה אני צריך, ומה חסר לי – כאשר מה שחסר לי הכי טוב ללמוד בסטנפורד/Sloan וכו'.

מה דעתך על אסטרטגיה הנ"ל? האם זה מסר חזק לדעתך?

ברק, זה נשמע נחמד. למעשה, ככל שאני מבין אתה מציין למעשה שענית על השאלה Why MBA בצורה ברורה, וזה טוב.

אני מתלבט על דבר אחד – כאשר דיברתי על מה אני עוד צריך פירטתי די הרבה דברים (Marketing&Sales/Org. Behaviour/Strategic Thinking/Finance).. האם זה לא נשמע כאילו חסר לי הרבה מדי?

להערכתי לא. אתה לא צריך לדעת חומר שלומדים ב-MBA כדי להתקבל ללימודי MBA, אתה כן צריך לשכנע שאתה צריך MBA ושאתה מבין למה.

תודה רבה,

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

In reply to נסים from February 18 2004 on 20:47

In the reference's section of Oxford's application form it is written that "The above named has made an application for admission onto the University of Oxford MBA. This is a rigorous and challenging course which provides individuals of outstanding potential with a broadly-based foundation in management. Applicants with anything less than an upper second class degree (GPA 3.5) or equivalent will not normally be accepted. All information given in this reference will be treated as confidential."

Does it mean that I shouldn't apply if my GPA is less than 3.5?

Nisim, Both Oxford and Cambride put very high emphasis on analytical skills and academic stats. To the best of my knowledge, if your GPA is less than 3.5 the likelihood of you getting into Oxford is low (in fact, if I remember correctly, you can see that in the guidelines section of their application pdf). In other words, Oxford will be a stretch for someone with less than 3.5. If your other qualifications (work experience, recommendations, essays, etc.) are very strong, and your GPA is not far from 3.5, you are likely to be admitted. Otherwise, it will probably not work out.

Thank you,

Sure, much luck.

Gilam

aringo
    חבר

In reply to nimo2004 from February 18 2004 on 21:27

נימו היקר:

נסיון העבודה שלך מאוד מרשים. בוא גם נניח שיהיו לך חיבורים, המלצות ומסמך "personal history" חזקים. אינני יודע מה המטרות שלך לעתיד או תחום ההתעניינות, אני אניח שמדובר ב-general management.

האסטרטגיה שלך של "2 קשים, 2 רגילים, 2 קלים" מאוד חכמה לדעתי בראייה של טווח ארוך של קריירה. אני אישית הייתי אולי מוסיף עוד אחד לקשים ומוריד אחד מהקלים כי אני יחסית אוהב סיכון.

תחת ההנחות שלמעלה, הייתי מסתכל על הרוורד, קלוג, וורטון (בקשים), מישיגן, דיוק ודרדן (בסבירים), ו-UNC ואינדיאנה כגיבוי – שניהם בתי ספר מצויינים, מהטובים שבטובים בתוכניות ה-MBA בארה"ב.

לגבי החיבורים ב-GMAT, יש לנו לקוח שעשה על זה מחקר מעמיק בשנה שעברה כי הייתה לו אותה בעייה. היו תשובות שונות ממקומות שונים. תשלח לי אימייל ואתן לך את הפרטים שלו.

גילעם

Caesar
    חבר

In reply to Gilam from February 19 2004 on 17:49

שלום גילעם,

הייתי רוצה לשאול את דעתך על השאלה שנדונה רבות בפורום – האם אכן כדאי להתאמץ ככל האפשר להגיע לראיון קבלה בקמפוס? האם מנסיונך הדבר נכון במידה שווה לבתי ספר שמראיינים באמצעות חברי AdCom (כמו MIT) בקמפוס או בטלפון (ובכל אופן לא בישראל), וגם לגבי בתי ספר שמראיינים באמצעות בוגרים (כגון Stanford/Berkeley/McCombs והרבה אחרים)?

שאלה חשובה אחרת – במידה ואקבל זימון לראיונות למספר בתי הספר וארצה להגיע לראיונות בקמפוס לכולם/רובם, אצטרך לרכז אותם לזמן קצר יחסית. הבעיה היא שגם הזימונים וגם מועדי הראיונות שונים בתכלית בכל בית ספר. האם לדעתך זה אפשרי (במידה והחלטתי לטוס לראיון ל- MIT למשל) ליצור קשר עם Stanford אן Haas ולבקש מהם "להתקדם" עם ההחלטה האם בכלל לזמן אותי לרעיון, ואם כן, אז לנסות ולתאם את הראיון באותו חלון זמן שתהיה בארה"ב?

האם בכלל נתקלת בפרטיקה כזאת בפעילותך בתחום? האם בקשה הנ"ל, מוגבה בכך שאני נמצא בארה"ב לזמן מוגבל ביותר ורוצה לעשות ראיון בקמפוס הוא דבר קביל או שזה בקשה חצופה שאין לנסות אותה בכלל?

תודה רבה,

ברק

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

In reply to Gilam from February 19 2004 on 19:11

גילעם ידידי,

מה עמדתך בנוגע לקוד לבוש לראיונות בארץ ?

אינך חושב שחליפה תראה מלאכותית מדי ?

aringo
    חבר

In reply to Caesar from February 21 2004 on 17:38

שלום גילעם,

הייתי רוצה לשאול את דעתך על השאלה שנדונה רבות בפורום – האם אכן כדאי להתאמץ ככל האפשר להגיע לראיון קבלה בקמפוס? האם מנסיונך הדבר נכון במידה שווה לבתי ספר שמראיינים באמצעות חברי AdCom (כמו MIT) בקמפוס או בטלפון (ובכל אופן לא בישראל), וגם לגבי בתי ספר שמראיינים באמצעות בוגרים (כגון Stanford/Berkeley/McCombs והרבה אחרים)?

ברק, ברוב המקרים אנחנו ממליצים ליסוע, ובהרבה מקרים אנחנו ממליצים לא ליסוע. כמו רוב ההחלטות בתהליך הזה, התשובה "הנכונה" (אם יש כזו) תלויה בסיטואציה הספציפית. למשל, במקרה הזה- בזהות המועמד, במראה שלו, באנגלית שלו, באסטרטגיה, בתכנים, בזהות ביה"ס ובזהות המראיין.

שאלה חשובה אחרת – במידה ואקבל זימון לראיונות למספר בתי הספר וארצה להגיע לראיונות בקמפוס לכולם/רובם, אצטרך לרכז אותם לזמן קצר יחסית. הבעיה היא שגם הזימונים וגם מועדי הראיונות שונים בתכלית בכל בית ספר. האם לדעתך זה אפשרי (במידה והחלטתי לטוס לראיון ל- MIT למשל) ליצור קשר עם Stanford אן Haas ולבקש מהם "להתקדם" עם ההחלטה האם בכלל לזמן אותי לרעיון, ואם כן, אז לנסות ולתאם את הראיון באותו חלון זמן שתהיה בארה"ב?

האם בכלל נתקלת בפרטיקה כזאת בפעילותך בתחום? האם בקשה הנ"ל, מוגבה בכך שאני נמצא בארה"ב לזמן מוגבל ביותר ורוצה לעשות ראיון בקמפוס הוא דבר קביל או שזה בקשה חצופה שאין לנסות אותה בכלל?

בהחלט אפשר לבקש וזה להערכתי לא יזיק אם תעשה את זה בנימוס ובעדינות. בכל זאת, אתה נוסע חצי גלובוס, זו בקשה מקובלת ומתקבלת על הדעת שהשתמשנו בה בעבר.

תרים טלפון כדי לקבל עזרה בהכנה לראיון.

תודה רבה,

בבקשה ובהצלחה!

aringo
    חבר

In reply to gbiron from February 22 2004 on 08:22

Gur yakiri, I am quoting here from a past answer:

Unless otherwise instructed, you will usually be just great with "business casual" – khaki pants, button-down shirt (blue is usually good), black (modern) shoes, black socks. Shaved. For guys – to go on the safe side, short hair and no earrings. I would skip the tie part in Israel, unless otherwise requested.

Gilam

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

In reply to Gilam from February 22 2004 on 14:21

Got it…

Thanks

aweiss
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

In reply to Gilam from February 22 2004 on 14:21

גילעם שלום,

הגשתי מועמדות לסטנפורד ולאחרונה קיבלתי זימון לראיון אצל בוגר בישראל.

שמו Noam Karstaedt, MBA – 1986, אשר עובד בקרן הון סיכון Denali.

האם יש לכם ידע על המראיין וצורת הראיון אצלו? אולי אתה מכיר אנשים שהתראיינו

אצלו כדי שאוכל ליצור איתם קשר?

כמו כן, כל מידע נוסף/טיפים לראיון יעזרו מאוד.

תודה מראש!!!

gili
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

In reply to aweiss from February 27 2004 on 23:37

aweiss,

first of all, congratulations for the interview!

when did you get the "under review" mail?

Can you share your stat.?

Anyway, Good luck.

aweiss
    חבר

In reply to gili from February 28 2004 on 18:50

Hi gili,

I submitted my app on the deadline (Jan 6). Got the under review on Feb 6.

Stats: GMAT 690, TOEF 280, Work exp. on managerial position in hi-tech.

Good luck to you too!!!

eugene
    חבר

Shalom Gilam,

I am considering masters specialist program in Finance (not MBA) in one of the UK schools.

How considerable, in your opinion, (i.e. in terms of future salary and acceptability) is the difference between Cranfield school and such schools as Birmingham, Edinburg or Lancaster.

Thanks a lot in advance.

aringo
    חבר

In reply to aweiss from February 28 2004 on 21:07

In reply to aweiss from February 27 2004 on 23:37

גילעם שלום,

הגשתי מועמדות לסטנפורד ולאחרונה קיבלתי זימון לראיון אצל בוגר בישראל.

שמו Noam Karstaedt, MBA – 1986, אשר עובד בקרן הון סיכון Denali.

האם יש לכם ידע על המראיין וצורת הראיון אצלו? אולי אתה מכיר אנשים שהתראיינו

אצלו כדי שאוכל ליצור איתם קשר?

כמו כן, כל מידע נוסף/טיפים לראיון יעזרו מאוד.

awiess, המראיין הזה אישית אינו מוכר לנו… נוכל להכין אותך לראיון בסטנפורד אך, במקרה הזה, יותר עפ"י נסיוננו הקודם עם מי שהתקבל לסטנפורד ופחות עפ"י היכרות אישית עם המראיין הזה.

תודה מראש!!!

בבקשה, ושיהיה הרבה בהצלחה!
    גילעם

aringo
    חבר

In reply to eugene from February 28 2004 on 21:16

Shalom Gilam,

I am considering masters specialist program in Finance (not MBA) in one of the UK schools.

How considerable, in your opinion, (i.e. in terms of future salary and acceptability) is the difference between Cranfield school and such schools as Birmingham, Edinburg or Lancaster.

Thanks a lot in advance.

Eugene, my familiarity with these schools for Masters in Finance is very limited, I would rather not give you an uninformed opinion on this…

Gilam

omri
    חבר
    מספר הפוסטים: 66

In reply to Gilam from February 29 2004 on 10:17

Hi Gilam –

Is it true, abseed on your exp. that the invites for HBS are sent "atonce" and that one itnerviewer is conducting all interviewes? Hence, if one RD2 applicant received an invite that means that "all" were sent out and I should probably assume I will not be inviited?

Also, at W , what an impact does the interview have on the app, what is its weight?

thank a lot for your dedication to all of us on this forum!!!

Omer

dalit
    חבר

In reply to Gilam from February 29 2004 on 10:21

הי גלעם,

אני חושבת להחליף מקום עבודה. התפקיד החדש בהחלט מצביע על התקדמות בקריירה, אבל, אני לא אוכל לבקש מהמעסיקים החדשים המלצות (אני ממש לא ארצה שידעו שכבר יש לי תכנונים לעזוב… למרות שמדובר בעוד שנה וחצי).

מה דעתך?

תודה.

aringo
    חבר

In reply to omri from February 29 2004 on 10:21

Hi Gilam –

Is it true, abseed on your exp. that the invites for HBS are sent "atonce" and that one itnerviewer is conducting all interviewes? Hence, if one RD2 applicant received an invite that means that "all" were sent out and I should probably assume I will not be inviited?

Omer, HBS releases some of the invites early and some in the last minute, they don't all come out at once. The interviewer is not always the same person – there are a few people who conduct the interviews.

Also, at W , what an impact does the interview have on the app, what is its weight?

In this case, it is much more an art than a science. All in all, the interview is an important piece in the admission puzzle. The adcom will look at the interview report as one component in the applicant's data and may assign a lot, or little, weigth to it depending, for example, on the report's content and on the report's overall grade (was it far off from the other data?). They will use best judgement separately in each case. If the interview report is extreme (e.g. very negative or very positive) it will probably have significantly more weight than an "OK" report that fits with the candidante's other data.

thank a lot for your dedication to all of us on this forum!!!

You're welcome. Comments such as this one keep me going!

aringo
    חבר

In reply to dalit from February 29 2004 on 10:25

הי גלעם,

אני חושבת להחליף מקום עבודה. התפקיד החדש בהחלט מצביע על התקדמות בקריירה, אבל, אני לא אוכל לבקש מהמעסיקים החדשים המלצות (אני ממש לא ארצה שידעו שכבר יש לי תכנונים לעזוב… למרות שמדובר בעוד שנה וחצי).

מה דעתך?

דלית, אם בעת הגשת האפליקיישן את במקום העבודה החדש חודשיים-שלושה, סביר שזה יתקבל בהבנה אם לא תביאי המלצה (ההכרות קצרה מדי). אם בעת הגשת הבקשה את שם תקופה ארוכה יותר (למשל – חצי שנה) זה הופך קשה יותר לקבל את העובדה שלא הבאת משם המלצה. להמלצה מהמעסיק הנוכחי יש משקל משמעותי, ובד"כ ירצו לשמוע את חוות דעתו. כמובן, גם אם מדובר בתקופה ארוכה ניתן לספק הסברים, וייתכן שהם יתקבלו, אך ייתכן גם שזה יקשה (לא אסטרטגית, אבל במידה מסויימת) על המועמדות שלך. בכל מקרה…. הרבה בהצלחה!

גילעם

aweiss
    חבר

In reply to Gilam from February 29 2004 on 10:17

היי גילעם,

תודה על התשובה בנוגע לסטנפורד.

ביום שיש קיבלתי זימון לרעיון ל- McCombs עם בוגר משיראל.

אני חייב לבחור בין שניים: ארנון די-נור (VP ב- M-systems) או אורי ספקטור (מנהל מכירות ארצי של UMI).

האם יש לכם מידע עליהם?

תודה,

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

In reply to dalit from February 29 2004 on 10:25

דלית

אני במצב דומה – החלפתי מקום עבודה לפני מס' חודשים, מה שישאיר לי עוד שנה וקצת כאן. אצלי המניע העיקרי היה המנעות מסגירה צפויה של החברה הקודמת. אני אעשה את המקסימום כדי להוציא המלצה אפילו מקולגה אם זה יהיה אפשרי.

אבל הבעיה העיקרית מבחינתי היא איך מתחייבים ומשקיעים זמן מרץ ואמונה במשהו שאתה יודע שעשוי להסתיים בעוד שנה… עוד לא מצאתי את התשובה.

איצ'יבן

dalit
    חבר

In reply to IchiBan from February 29 2004 on 13:29

איצ'י…

אני מבינה למה אתה מתכוון… לגבי ההשקעה וכו'.

אני רוצה לעזוב מכל מני סיבות. מעבר לזה שכבר ממש נמאס לי, אני גם חושבת שעשיתי טעות כשדיברתי על לימודים בחו"ל. גם כשהבהרתי שמדובר בעוד הרבה זמן התחושה שלי היא שזה מה שעוצר אותי קצת כאן. (מבחינת קידום למשל)

לכן, הלקח הראשון למקום העבודה החדש הוא לשתוק. יכול להיות שגם במחיר של המלצות.

מוצגות 50 תגובות – 401 עד 450 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.