Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 701 עד 750 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: gadishyoni

גילם שלום ,

אני רוצה ללמוד באינסאד בספטמבר 2005 אך ע"מ לשפר את סיכויי אגיש את מועמדותי גם ל- IMD ו LBS

אני בן 25.5, יליד צרפת (בעל אזרחות) דובר צרפתית ברמה מצוינת וספרדית ברמה בינונית

בנערותי הייתי חניך מדריך ורכז(בהתנדבות) בתנועת הנוער צופי ים בה הדרכתי וריכזתי עד 25 איש.

בצבא סיימתי קורס חובלים וכסגן מפקד דבורה פיקדתי על 10 אנשים (לצערי, השתחררתי לפני כניסתי לקבע מסיבות רפואיות)

אני בוגר הנדסת תעשיה וניהול באוניברסיטת ת"א, ממוצע תואר 86

טרם ביצעתי GMAT אבל אני מכוון לציון גבוה ע"מ לכפר על ממוצע לא מצטיין

לפיכך, אני אניח GMAT של 700. גם אניח אפליקיישן חזק.

עובד בארבע שנים האחרונות בחברת ייעוץ בנושאי הנדסת תעשיה וניהול וניתוח מערכות כיועץ ולאחרונה כמנהל פרוייקטים בפועל (ללא ה Title)- עבדתי שנתיים בחצי משרה ושנתיים במשרה מלאה.

יוני, עם ההנחות שלמעלה, אני חושב שתהיה מועמד תחרותי ב-LBS.
    IMD שמים הרבה דגש על נסיון עבודה. זו תוכנית קטנה מאוד. אני מעריך שזה יהיה stretch מסויים אבל לא בלתי אפשרי.
    INSEAD – שוב, stretch. ה"צרפתיות" תהווה ייתרון, אך, כפי שציינת, הם רגישים לנושא של ציונים. אפליקיישן חזק יוכל אולי לאזן את זה, לא יהיה קל.

תודה

בבקשה ובהצלחה.

aringo
    חבר

To: levgeny

היי,

אני סימתי תואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטת Derby בישראל.

השאלה שלי ,האם יש לי סיכוי להתקבל לMBA בחו"ל ?

ומה אני צריך לעשות בישביל זה ?

אכן, בכל שנה מתקבלים חבר'ה ממכללות רבות. היו לנו חבר'ה שהתקבלו לטופ-10 מהמרכז הבין תחומי, מכללת ר"ג ועוד.

ראיתי את שאלתך הבאה לגבי תנאי הקבלה – תוכל לראות פרוט על זה, כולל התייחסות לנושא של נסיון עבודה וטווחי GMAT, ב:

http://aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

תודה מראש,

בהצלחה, יבגני.

levgeny
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: Gilam

גלעם,

תודה על תשובתך,

בנוסף הייתי רוצה לשאול על המלגות ללימודי MBA בארה"ב :

1) מה הוא תהליך קבלת מלגה, אם בכלל קיים כזה ?

2) האם גודל המלגה תלוי באוניברסיטה בה נעשה תואר ראשון ?

3) איפה ניתן למצואה אינפורמציה נוספת בנושא ?

תודה ,

יבגני

edi
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

בקשר לתואר ראשון בארה"ב

האם אני יכול להיתקבל לאוניברסיטאות הטובות בארה"ב(משפטים) אם יש לי 270 בtoefl

1487 בsat?

ועוד שאלה: האם קל יותר להיתקבל לתואר שני במנהל עסקים למי שיים תואר ראשון במשפטים באוניברסיטה בכירה בארה"ב ממי שסיים בישראל?

egeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 91

To: edi

ממה שאני יודע יש בעיה אחת מרכזית – אין בארה"ב תואר ראשון במשפטים.. משפטים זה תואר שני באר"ה ואתה חייב להיות כבר עם תואר ראשון – בדיוק כמו תואר שני במנהל עסקים

edi
    חבר

To: egeg

אתה צודק, באמת אין תואר ראשון במשפטים.

ירדתי מהרעיון של ללמוד משפטים, גיליתי שיש מסלול לתואר כפול באוניברסיטת וורטון שבפנסילבניה בניהול וטכנולוגיה והשאלה היא האם אני אצליח להיתקבל אם הנתונים שלי?

שמתי לב שבניגוד לאתרים של האוניברסיטאות בישראל אין באתרים של האוניברסיטאות בארצות הברית אין סף מינימלי של sat.

אז איך יודעים האם דאי להגיש מועמדות או לא?

האם יש יתרון בקבלה לתואר שני במנהל עסקים למי שסיים את התואר הראשון באותה האוניברסיטה?

egeg
    חבר

אני חושב שהרבה מבתי ספר מעדיפים לא לקבל אותך אחרי תואר ראשון שם – כי הקורסים דומים והערך המוסף של ךמהתואר לא תמיד גדול במיוחד

השאלה למה אתה רוצה ללמוד גם תואר ראשון וגם תואר שני בארה"ב? זה יחסית הרבה כסף והלוואות

לגבי סף הקבלה לתואר ראשון – אני מצטער אבל אני ממש לא מבין בעניין אז אני לא יכול לתת לך טיפים או מידע בנושא

edi
    חבר

אני רוצה להמשיך לחיות בארצות הברית אחרי שאני אסיים את הלימיודים לכן אני מעריך שאני אצליח להחזיר את ההלוואות.

לפי מה שאתה אומר אני צריך לבחור האם לעשות תואר ראשון בארצות הברית או תואר ראשון בישראל ותואר שני בארצות הברית(בגלל שאחרי תואר ראשון לא יקבלו אותי לתואר שני)?

זה נשמע קצת לא הגיוני

egeg
    חבר

יקבלו אותך לתואר שני – אבל אם תעשה תואר ראשון במנהל עסקים בוורטון אז הסיכוי שלך לתואר שני במנהל עסקים בוורטון הוא יותר קטן… זה בטח לא יפגע בסיכויים שלך לתואר שני בהרוורד סטנפורד וכו'… גם אם תעשה תואר ראשון בכלכלה בהרוורד זה לא יפגע לך בסיכויים לתואר שני במנהל עסקים בהרוורד…

מה שאמרתי רק שבתי ספר למנהל עסקים לא אוהבים לקחת מישהו שעשה תואר ראשון במנהל עסקים בבית הספר שלהם לתואר שני – כי הערך המוסף שהוא יקבל לא מאוד גדול

e_shigol
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: All

שלום!

אני מעוניין ללמוד לתואר ראשון בארה"ב, כרגע אני נמצא בשלב של התלבטויות קשות לגבי בחירת המקצוע שבו אני אתמקד,כמובן במקצוע שבו השכר גבוה

כרגע אין לי עדיפות לשום מקצוע מיוחד ועל כן כל עצה רלוונטית ושימושית, אני מאוד מבקש דוגמאות ספיציפיות.

egeg
    חבר

To: e_shigol

פיזיקה גרעינית

כימיה פיזיקלית

ביולוגיה מולקולרית

הנדסת גרעין

אסטרופיזיקה

הנדסה ביו רפואית

לימודי תלמוד ויהדות

לימודי עברית

גאופיזיקה

גאולוגיה

אם אתה צריך רעיונות לעוד כמה תארים ראשונים – אני מוכן למכור לך תמורת שקל אחד

e_shigol
    חבר

בבקשה תתיחס לשאלה שלי ברצינות (בשביל לימודי עברית אני מעדיף להישאר בארץ)

במקרה ולא הבנתה את בקשתי, אני מעוניין לדעת מהם המקצועות הריווחיים ביותר מבחינת שכר בתנאי שאני אלמד באוניברסיטאות המובילות בארצות הברית(הרוורד,ייל ועוד…)

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

עורכי דין במשרדים מובילים בצפון- מזרח ובחוף המערבי מפציצים 100K-150K דולר לשנה כבר בשלב מוקדם של הקריירה.

מבחינת תוחלת הרווח זה עולה על כל דבר, גם על הייטק.

aringo
    חבר

To: levgeny

גלעם,

תודה על תשובתך,

בבקשה יבגני.

בנוסף הייתי רוצה לשאול על המלגות ללימודי MBA בארה"ב :

1) מה הוא תהליך קבלת מלגה, אם בכלל קיים כזה ?

בד"כ (בארה"ב) המילגות ניתנות על סמך אפליקיישן – רואים מועמד חזק, מציעים לו מילגה.

2) האם גודל המלגה תלוי באוניברסיטה בה נעשה תואר ראשון ?

בד"כ לא. ישנן מילגות מיוחדות בהן זה רלוונטי – למשל המילגה ב-Olin (סיינט לואיס) לישראלים בוגרי הטכניון.

3) איפה ניתן למצואה אינפורמציה נוספת בנושא ?

אם תעשה חיפוש בפורום הזה לפי המילה מילגות בעברית ובאנגלית אני חושב שתמצא מס' הפניות לאתרים/מסמכים רלוונטיים.

egeg
    חבר

מצבך מאוד רע אם ככה אתה בחור את מקצוע שאתה הולך ללמוד… תחשוב מה אתה רוצה לעשות בחיים שלך ועל פי זה תחליט מה ללמוד

ורק שתדע שמורה פרטי לעברית מרוויח עשרות דולרים לשעה – ובלי מס – אתה יכול להיות מיליונר עם תואר בעברית

aringo
    חבר

בקשר לתואר ראשון בארה"ב

האם אני יכול להיתקבל לאוניברסיטאות הטובות בארה"ב(משפטים) אם יש לי 270 בtoefl

1487 בsat?

ועוד שאלה: האם קל יותר להיתקבל לתואר שני במנהל עסקים למי שיים תואר ראשון במשפטים באוניברסיטה בכירה בארה"ב ממי שסיים בישראל?

לגבי תואר ראשון – אינני מתמחה בנושא זה.

לגבי השאלה השניה – להערכתי בד"כ כן (בהנחה שמדובר בתואר ראשון שקיים בארה"ב) אם מדובר בתואר ראשון מטופ-10, ויותר מכך אם התואר הראשון הוא בטופ-5 (מבחינת שמות האוניברסיטאות המובילות בארה"ב – הרוורד, סטנפורד, יל, פרינסטון וכו').

R2D2
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

יקבלו אותך לתואר שני – אבל אם תעשה תואר ראשון במנהל עסקים בוורטון אז הסיכוי שלך לתואר שני במנהל עסקים בוורטון הוא יותר קטן… זה בטח לא יפגע בסיכויים שלך לתואר שני בהרוורד סטנפורד וכו'… גם אם תעשה תואר ראשון בכלכלה בהרוורד זה לא יפגע לך בסיכויים לתואר שני במנהל עסקים בהרוורד…

מה שאמרתי רק שבתי ספר למנהל עסקים לא אוהבים לקחת מישהו שעשה תואר ראשון במנהל עסקים בבית הספר שלהם לתואר שני – כי הערך המוסף שהוא יקבל לא מאוד גדול

פשוט לא נכון. אל תטעה/י פה אנשים סתם

.

e_shigol
    חבר

הבנתי שאין תואר ראשון במשפטים, ולכן צריך ללמוד תואר ראשון בתחום אחר, מה הם התחומים האפשריים?

אני יודע שקשה מאוד להיתקבל לאוניברסיטאות הבכירות, אבל מה שאני לא יודע זה מה הם המבחנים שאני צריך לעבור בשביל ללמוד עריכת דין בייל או בהרוורד, משהו יודע אולי?

לפי מה שציין lchiban

עורכי דין מרוויחים סכומים יפים מאוד

השאלה היא האם עורכי דין מרוויחים יותר מאנשים שיש להם תואר שני במנהל עסקים?

hbs2007
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

Hi,

I'm no expert but I do have a cousin who graduated from Harvard Law School. What I heard is that the admissions criteria relate basically to your statistics – undergraduate GPA, LSAT (like GMAT but for law school) and some essays. Unlike bschools – the top law schools will hardly admit people without extremely high GPAs or top LSAT scores. I also think that the essays you write have to be eloquently put (use euphemism!) and reflect your ability to state a case.

Good Luck

edi
    חבר

בתנאי שהמטרה הסופית שלי היא ללמוד לתואר שני במנהל עסקים, האם כדאי להשקיע בשביל ללמוד לתואר ראשון בוורטון במנהל וטכנולוגיה(שני תארים) ואחר כך ללמוד לתואר שני במנהל עסקים או שעדיף ללמוד לתואר ראשון בישראל ואחר כך לנסות להיתקבל לתואר שני במנהל עסקים?

בהערכה גסה, כמה מרוויח מי שסיים ניהול וטכנולוגיה בוורטון?

R2D2
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

בתנאי שהמטרה הסופית שלי היא ללמוד לתואר שני במנהל עסקים, האם כדאי להשקיע בשביל ללמוד לתואר ראשון בוורטון במנהל וטכנולוגיה(שני תארים) ואחר כך ללמוד לתואר שני במנהל עסקים או שעדיף ללמוד לתואר ראשון בישראל ואחר כך לנסות להיתקבל לתואר שני במנהל עסקים?

Yes. If you can – go to Wharton.

edi
    חבר

To: all

תודה, ומה הייתרונות ומה הסיבות?

IchiBan
    חבר

אם לא הבנת מדברי, אז אם תעבוד במשרדי העו"ד הנכונים, תוחלת הרווח היא גבוהה יותר מבכל תחום אחר.

גם אני חושב שבחירת מקצוע לפי זה היא מגוחכת – אולי תגלה שאתה לא טוב בזה ושלא תרוויח מספיק? אולי יש לך ראש ל-day trading? לאסטרופיסיקה? ריקוד אקזוטי??

edi
    חבר

To: IchiBan

אפילו יותר ממנהל עסקים לתואר שני?

gadishyoni
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

שלום לכולם,

ראשית, תודה לגילעם על התגובות המהירות לשאלות שמועלות באתר.

יש לי מס' שאלות כלליות :

1. אם נכשלים בסבב ראשון האם אפשר לגשת לסבב שני ?

האם יהיה ריאלי לנסות שוב לאחר שנה בהנחה ולא היו התפחויות משמעותיות?

2.בהנחה שהמטרה של רובנו היא למצות את החוויה של TOP 5 MBA ,אני מאמין שכדאי להגיע לתחילת התכנית כמה שיותר מנוסים בשלים (ובוגרים) ומצד שני the sooner the better.

ברור לי שזה tradeoff שכל אחד צריך לעשות בעצמו אבל האם נראה לכם שלהתחיל ללמוד בתכניות באירופה כגון INSEAD LBS IMD בגיל 26.5 זה סביר?

3.היום אני יכול לתכנן טיול ארוך בחו"ל מייד עם הגשת האפליקשיין המלא, כלומר לתאם את הראיון ב VC וכדומה.

4. האם העוובדה שאני נוסע לחו"ל לטיול של מס' חודשים מייד לאחר הגשת המועמדות תיראה כנקודה שלילית? (אני עוזב את העבודה )

בתודה מראש,

יוני

aringo
    חבר

To: gadishyoni

שלום לכולם,

ראשית, תודה לגילעם על התגובות המהירות לשאלות שמועלות באתר.

תודה לך על התודה… לא הייתי אומר שמהיר זה הצד החזק שלי כאן (אני בד"כ עונה בימי שני וחמישי) אבל אני מקווה שהאיכות סבירה…

יש לי מס' שאלות כלליות :

1. אם נכשלים בסבב ראשון האם אפשר לגשת לסבב שני ?

לא שמעתי על בי"ס שמאפשר זאת. אפליקיישן לאוניברסיטה מסויימת (בניגוד ל-GMAT) אפשר לעשות שוב רק אחת לשנה.

האם יהיה ריאלי לנסות שוב לאחר שנה בהנחה ולא היו התפחויות משמעותיות?

תלוי למה דחו אותך. בד"כ החבר'ה שמגיעים אלינו כפונים פעם שניה (מה שנקרא re-applicants) הם בעלי נתונים גבוהים מאוד (תואר בהצטיינות, GMAT 700 ומעלה ואף 750 ומעלה) שבעייתם היתה באפליקיישן. כמעט כל ה-re-applicants שאנחנו תומכים בהם השנה הם כאלה.
    במקרה כזה, גם אם לא היו התפתחויות משמעותיות, יש סיכוי סביר להערכתי שתוכל להתקבל לאחת האוניברסיטאות שנדחית מהן או לאוניברסיטה ברמה דומה.
    אם סיבת הדחייה היא אחרת (למשל – אפליקיישן מצויין אך בעיית נסיון עבודה), בד"כ יהיה צורך בשיפור אותו נתון בעייתי על מנת להתקבל למקומות שנדחית מהם.
    ושוב, כמו כל דבר בתחום הזה, המון תלוי במקרה הספציפי. למשל – בכמה "פיספסת" את הרף ועד כמה "שרפת את עצמך" (ובתקווה שלא) באפליקיישן הראשון.

2.בהנחה שהמטרה של רובנו היא למצות את החוויה של TOP 5 MBA ,אני מאמין שכדאי להגיע לתחילת התכנית כמה שיותר מנוסים בשלים (ובוגרים) ומצד שני the sooner the better.

ברור לי שזה tradeoff שכל אחד צריך לעשות בעצמו אבל האם נראה לכם שלהתחיל ללמוד בתכניות באירופה כגון INSEAD LBS IMD בגיל 26.5 זה סביר?

להערכתי זה סביר (אם כי בהחלט בצד הצעיר של הסקאלה) באינסאד ו-LBS, טיפה צעיר מדי ב-IMD אבל לא בלתי אפשרי.

3.היום אני יכול לתכנן טיול ארוך בחו"ל מייד עם הגשת האפליקשיין המלא, כלומר לתאם את הראיון ב VC וכדומה.

4. האם העוובדה שאני נוסע לחו"ל לטיול של מס' חודשים מייד לאחר הגשת המועמדות תיראה כנקודה שלילית? (אני עוזב את העבודה )

תלוי בתמונה השלמה של העבר שלך והתוכניות לעתיד שהצגת. באופן כללי, בהנחה שהתמונה נבנתה נכון והנתונים תומכים בכך (למשל, שלא עזבת עבודה אחרי 6 חודשים) תהיה פגיעה קטנה להערכתי, או שלא תהיה פגיעה כלל (שוב, תלוי בנסיבות הספציפיות).

בתודה מראש,

בבקשה ובהצלחה!

compactus
    חבר

hi gilam,

at first i'd like to congratulate you and the other guys on the forum as you are doing a tremendous effort. i would like a brief assessment on my options regarding MBA. Naturally, i'm aware that it's very subjective and influenced by so many factors and criteria that it's almost impossible to give a defendant picture, but anyway…here are the highlights of my background and my career and study objectives:

background:

I'm m/27,curruntly i'm doing my 1 year internship at a top 10 israeli law firm, practicing corporate law, securities, Domestic and American financial markets and prospectuses/

I graduated from TAU faculty of Law with an average of ~80. Mostly due to the fact that i worked full time(2 years) as a foreign securities trader in one of the large Israeli banks. Apart from that i participated in managing a special program sponsored by an american fund which allowed underprivileged teenagers to learn the basics of the Law. prior to that i worked at my first year at a start up company as information analyst.

Army service – officer, 4 years (1 keva) with the intelligence – managing and commanding a team with vast responsibilities.

apart from that i spent alot of time traveling so i might add that to my cultural background. Apart from English i have good command in Spanish and some german.

Objectives:

My main interests are Investment banking/Securities Dealing/hedge funds. I think i will be able to bring added value combining exp. background in Law

and of course a future MBA. My first choice would be LBS but of course good American univ. are always in the ball game. Haven't done my gmat but i wouldn't expect 700, being realistic i would say 650-670 is more likeable. with these kind of background where do you think i might be excepted? and which schools are the best for me regarding my future intentions?

i'd like to add that the earliest i could start is at the age of 29, is it considered fine?

thanks for reading such a long post but i did try to pour in as much info as possible.

Nitzan

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

שלום,

אני בוחן את האפשרות ללכת ללמוד לתואר בארה"ב ורציתי לשאול

אם יש איזה שהוא סיכוי שבמידה ואתקבל תוכל בת זוגתי לקבל אישור עבודה שם?

תודה רבה

שחר

odrp
    חבר
    מספר הפוסטים: 293

בשם כל הסטודנטים בחוג לארכיאולוגיה תת-ימית ולימודי אוזבקיסטן (קלאסיים), הרשה לי למחות על כך שלא אזכרת אותנו.

egeg
    חבר

To: odrp

אכן אני מצטער על הטעות התמימה בדברי – בעיקר שלימודי אוזבקיסטן כיום לאור איום הטרור מהווה את אחד מהמקצועות המכניסים ביותר בארהב, אחרי לימודי אירן ופרס הקלאסיים

yuvala
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: m_shahar

Shahar,

If your wife (and wife only, since this doesn't apply to other significant others) wants to work, you should obtain a J visa and not an F visa which is usually the default. In order to obtain J, you need to show that you have some external funding (preferably a company, but in any event NOT your family) that will pay at least half of your tuition. Also, you need to show that you have enough resources to pay for 2 years, not only tuition but the school’s budget estimates (around 65-75k a year for a couple without kids), while you only need to prove 1 year for F, and that usually means that you either have enough in your bank (plus the external funding) or that you complement it with a loan.

From your perspective, J may limit your stay – as soon as you graduate you must find a job immediately or leave the US (if you do find one beforehand, you can extend it up to 18 months). Some people consider it as a problematic constraint.

You should also consider that once you show the school that you have some external funding, your chances to get any non-merit financial support cease to exist.

When you arrive to the US with J, your wife needs to apply for a work permit that takes about 3 months. Then, she can work anywhere.

Finally, your wife can also try to find work without a permit and hope that someone will sponsor her H visa (H, unlike J, is employer specific). It's obviously harder to find such an employer.

Good luck

m_shahar
    חבר

יובל תודה רבה על התשובה המפורטת.

יש לי עוד שאלה שאותה אני רוצה להפנות לגלעם, בנוגע להתלבטות הקשורה ל"תכנון" קורות החיים לאחר שהגעתי להחלטה עקרונית כי אני מעוניין ללכת למסלול של

MBA בעוד כשנתיים בארה"ב.

מבחינת קורות החיים שלי עד היום:

אני (כמעט) בן 27. סיימתי תואר ראשון במדעי המחשב בהצטיינות באוניברסיטה העברית לפני כשנתיים. עבדתי כמהנדס תוכנה במהלך התואר ואחריו בחברת סטארטאפ במשך כשלוש וחצי שנים. לפני כחצי שנה עברתי לחברת סטרטאפ חדשה.

נקודות נוספות שצריך לציין: במהלך התואר הייתי סגן יו"ר אגודת הסטודנטים בגבעת רם ואחראי על 10 רכזים במשך כשנתיים.

לפני האוניברסיטה עבדתי בתור מנהל אבטחת איכות והייתי אחראי על צוות של 4

בודקי תוכנה למשך מספר חודשים

בצבא שרתתי כחייל במודיעין חיל אויר.

לפני הצבא הייתי מספר שנים מדריך בתנועת נוער צופי ים.

לאחר ההקדמה הארוכה, אני מגיע ללב העניין:

.אני מרגיש שהחולשה שלי בקורות חיים היא שלא הייתי בתפקיד ראש צוות תוכנה עדיין

אני לא כל כך מרוצה בחברת הסטארט אפ החדשה שאני נמצא בה , אני שוקל לעזוב את החברה ולנסות להיות עצמאי ויחד עם חבר להקים חברה לפתרונות תוכנה.

השאלה שלי היא מבחינת ההסתכלות של ועדות הקבלה על קורות החיים,

האם זה שלא הייתי בתפקיד ניהולי ספציפי למקצוע שלי עשוי להפריע? האם עדיף לי לנסות להשאר בסטרטאפ במטרה להיות שם ראש צוות? או שדווקא הניסיון לעשות את זה לבד יכול להתקבל בחיוב? כמוכן האם יש השלכה שלילית לכך שעזבתי מקום עבודה לאחר תקופה קצרה יחסית?

תודה רבה על העזרה

שחר

IchiBan
    חבר

אתה צריך שאני אנקד?

בתוחלת, כן. עו"ד מתחיל יכול לעבור את ה-120K דולר שנתי במשרדים מובילים – מול 100K-110K בממוצע בבנקאות וכד'.

IchiBan
    חבר

גילעם, (או מי שמכיר את אינסאד מנסיון אישי)

לגבי חיבורים, מנסיונך

– האם כלל החריגה של 10% ממגבלת המילים, המקובל בארה"ב (האמנם?), תקף גם באינסאד? הדיאטה קשה לי…

– האם כדאי לשלב מעט הומור כל עוד זה בהקשר, כדי להיות מענין? עם אמריקאים מרובעים אני לא בטוח שזה תמיד עובד…

תודה!

איצ'יבאן

IchiBan
    חבר

וגם:

האם להניח שאותו אדם קורא את כל החיבורים שלי, לפי סדר, ומסתכל באותו זמן גם על הקו"ח? או שזה רנדומלי לגמרי, וכדאי לחזור על הפרטים החשובים בכל הזדמנות (איפה עבדתי, מה עשיתי, כמה שפות אני יודע וכד')

aringo
    חבר

To: compactus

hi gilam,

at first i'd like to congratulate you and the other guys on the forum as you are doing a tremendous effort.

Thanks!

i would like a brief assessment on my options regarding MBA. Naturally, i'm aware that it's very subjective and influenced by so many factors and criteria that it's almost impossible to give a defendant picture, but anyway…here are the highlights of my background and my career and study objectives:

background:

I'm m/27,curruntly i'm doing my 1 year internship at a top 10 israeli law firm, practicing corporate law, securities, Domestic and American financial markets and prospectuses/

I graduated from TAU faculty of Law with an average of ~80. Mostly due to the fact that i worked full time(2 years) as a foreign securities trader in one of the large Israeli banks. Apart from that i participated in managing a special program sponsored by an american fund which allowed underprivileged teenagers to learn the basics of the Law. prior to that i worked at my first year at a start up company as information analyst.

Army service – officer, 4 years (1 keva) with the intelligence – managing and commanding a team with vast responsibilities.

apart from that i spent alot of time traveling so i might add that to my cultural background. Apart from English i have good command in Spanish and some german.

Objectives:

My main interests are Investment banking/Securities Dealing/hedge funds. I think i will be able to bring added value combining exp. background in Law

and of course a future MBA. My first choice would be LBS but of course good American univ. are always in the ball game. Haven't done my gmat but i wouldn't expect 700, being realistic i would say 650-670 is more likeable. with these kind of background where do you think i might be excepted? and which schools are the best for me regarding my future intentions?

Nitzan, you obviously want to look at schools with expertese in finance. I think that with a strong application you will be competitive at LBS, NYU and possibly Chicago. Wharton and Columbia will be a bit of a stretch but not out of the question. I would also look at UCLA and Berkeley. I think that you will be a fairly strong candidate at these too. At LBS, you may want to consider the MiF program. You may also want to look at Oxford and Cambridge if you are interested specifically in the UK. If possible, and you are happy about both, then you may want to focus your future plans on trading rather than on IB.

i'd like to add that the earliest i could start is at the age of 29, is it considered fine? Yes. I assume you are referring to the time in which you will start school (rather than start the application process).

thanks for reading such a long post but i did try to pour in as much info as possible.

You're welcome. Much luck with the process!

Gilam

aringo
    חבר

To: m_shahar

יובל תודה רבה על התשובה המפורטת.

יש לי עוד שאלה שאותה אני רוצה להפנות לגלעם, בנוגע להתלבטות הקשורה ל"תכנון" קורות החיים לאחר שהגעתי להחלטה עקרונית כי אני מעוניין ללכת למסלול של

MBA בעוד כשנתיים בארה"ב.

מבחינת קורות החיים שלי עד היום:

אני (כמעט) בן 27. סיימתי תואר ראשון במדעי המחשב בהצטיינות באוניברסיטה העברית לפני כשנתיים. עבדתי כמהנדס תוכנה במהלך התואר ואחריו בחברת סטארטאפ במשך כשלוש וחצי שנים. לפני כחצי שנה עברתי לחברת סטרטאפ חדשה.

נקודות נוספות שצריך לציין: במהלך התואר הייתי סגן יו"ר אגודת הסטודנטים בגבעת רם ואחראי על 10 רכזים במשך כשנתיים.

לפני האוניברסיטה עבדתי בתור מנהל אבטחת איכות והייתי אחראי על צוות של 4

בודקי תוכנה למשך מספר חודשים

בצבא שרתתי כחייל במודיעין חיל אויר.

לפני הצבא הייתי מספר שנים מדריך בתנועת נוער צופי ים.

לאחר ההקדמה הארוכה, אני מגיע ללב העניין:

.אני מרגיש שהחולשה שלי בקורות חיים היא שלא הייתי בתפקיד ראש צוות תוכנה עדיין

לא הייתי אומר שזו חולשה שלך כאדם (-: כמועמד – אכן נגעת בנקודה נכונה. מסלול הקריירה (כמו אצל ישראלים רבים) אינו מסלול של התקדמות הדרגתית.

אני לא כל כך מרוצה בחברת הסטארט אפ החדשה שאני נמצא בה , אני שוקל לעזוב את החברה ולנסות להיות עצמאי ויחד עם חבר להקים חברה לפתרונות תוכנה.

השאלה שלי היא מבחינת ההסתכלות של ועדות הקבלה על קורות החיים,

האם זה שלא הייתי בתפקיד ניהולי ספציפי למקצוע שלי עשוי להפריע?

שחר, אם האלטרנטיבה השניה היא שיהיה תפקיד ניהולי – אכן, עדיף שיהיה תפקיד ניהולי.

האם עדיף לי לנסות להשאר בסטרטאפ במטרה להיות שם ראש צוות? או שדווקא הניסיון לעשות את זה לבד יכול להתקבל בחיוב? כמוכן האם יש השלכה שלילית לכך שעזבתי מקום עבודה לאחר תקופה קצרה יחסית?

עם ההיכרות המוגבלת שלי עם הנתונים, אני קצת חושש לתת תשובה החלטית. הייתי אומר שהרבה תלוי במה יקרה עם החברה שתקים בשנה וחצי הקרובות, ומה היה קורה בסטארט אפ הנוכחי אם היית נשאר בו. אם החברה שתקים תמריא, ותהיה לך בה עבודה ניהולית, אני מניח שזה בד"כ ייתפס כחזק יותר מאשר מצב בו קודמת לראש צוות בעבודה הנוכחית. את נושא העזיבה לאחר תקופה קצרה תוכל להקל ע"י הסבר טוב, כנה וברור מדוע עזבת.

תודה רבה על העזרה

בבקשה ובהצלחה.

aringo
    חבר

גילעם, (או מי שמכיר את אינסאד מנסיון אישי)

לגבי חיבורים, מנסיונך

– האם כלל החריגה של 10% ממגבלת המילים, המקובל בארה"ב (האמנם?), תקף גם באינסאד? הדיאטה קשה לי…

תלוי מי קורא. בתוך אותה ועדת קבלה יכול להיות מצב בו אחד יחליק את זה ואחר יתעצבן קצת. ההמלצה שלי – לעשות את המאמץ ולשמור על מגבלת המילים.

– האם כדאי לשלב מעט הומור כל עוד זה בהקשר, כדי להיות מענין? עם אמריקאים מרובעים אני לא בטוח שזה תמיד עובד…

אבסולוטלי! הומור "נכון" יכול לעזור מאוד. מומלץ בחום.

תודה!

וד"ש

aringo
    חבר

וגם:

האם להניח שאותו אדם קורא את כל החיבורים שלי, לפי סדר, ומסתכל באותו זמן גם על הקו"ח? או שזה רנדומלי לגמרי, וכדאי לחזור על הפרטים החשובים בכל הזדמנות (איפה עבדתי, מה עשיתי, כמה שפות אני יודע וכד')

הרבה תלוי בבודק. המלצתי, בשקלול היתרונות והחסרונות – להניח שהוא מכיר את קורות החיים ושהוא קורא את החיבורים לפי הסדר. למעט בחזרה על פרטי קורות החיים בחיבורים.

IchiBan
    חבר

תודה!

odrp
    חבר

מזמן לא היתה פה התחכמות, אז החלטתי לעזור ולנקד:

בַּתּוֹחֶלֶת, כֵּן. עוֹ"ד מַתְחִיל יָכוֹל לַעֲבוֹר אֶת הַ-120K דּוֹלָר שְנַתִי בְּמִשְׂרָדִים מוֹבִילִים – מוּל 100K-110K בִּמְמוּצָע בְּבַּנְקָאוּת וְכָד'.

IchiBan
    חבר

To: odrp

מחיה השפה העברית משמין מנחת בקברו…

עוד שניה מבטלים את הפתח, הצירה, הקמץ הקטן ועוד… אם לא תזהר תהפוך לדינוזאור…

odrp
    חבר

כל עוד משאירים לנו את החטף סגול והקובוץ אני רגוע.

yanat
    חבר

שלום לכולם,

שמי ענת. אני כרגע מסיימת שנה שנייה במשפטים ובמנהל עסקים. (לפני עוד שנתייים) הייתי מעוניינת ללמוד בעתיד לתואר שני במוסד מוביל בארה"ב. אני מתעניינת בעיקר בלימודי תואר שני במשפטים אבל מעניין אותי לדעת גם באופן כללי לגבי תהליך הקבלה.

שאלותיי הם:

ראשית, אם מישהו יודע ויכול לתת פרטים על לימודי תואר שני במשפטים, מהם הנתונים שרלבנטים לקבלה? איזה ממוצע נדרש בערך כדי להתקבל ולקבל אולי מילגה. ואם לא, אז איפה אפשר לברר את הפרטים הללו. חשוב לי לדעת פחות או יותר כדי שאשפר ציונים במקרה הצורך. מאיפה מתחילים לברר?

המון תודה.

ענת.

greenfeld
    חבר
    מספר הפוסטים: 282

To: yanat

שלום ענת,

ציונים, המלצות וקו"ח.

השלושה דלעיל צריכים לכוון אותך לקראת לימודי ה- LLM.

אז מה עושים?!

1. משתדלים במבחנים ובוחרים קורסי בחירה שיאפשרו לך להוציא ציונים גבוהים יחסית.

2. נוטלים חלק בפרוייקטים "איכותיים" – לדוגמא: עבודה ב"משפטים", "עיוני משפט", "פלילים" ושאר פרסומים משפטיים.

3. מנסים להיות עוזרי הוראה, עוזרי מחקר, מתרגלים, בודקי עבודות וכד'. מומלץ לחפש את המרצים שלמדו בחו"ל. המלצה מהם תעזור לך מאד.

4. פעילויות התנדבותיות: תוכנית "הלב במשפט" סיוע משפטי בסנגוריה הציבורית, "אדם, טבע ודין" וכד'.

5. מחליטים האם רוצים לעשות קודם כל התמחות או מעבר ישיר לארה"ב לאחר הלימודים בארץ (פחות מומלץ לטעמי).

אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לפנות אלי. נדמה לי שעדיף שאת שאלותיך תפני בפורום "Any Israeli applicants"

Greenfeld

yanat
    חבר

To: greenfeld

היי,

ממוצע 09 מספיק או שצריך יותר?

כדאי להתמחות במקום מסוים או שזה לא ממש משנה?

המון תודה.. ואני אעתיק את השאלה לפורום שהמלצת עליו..

yanat
    חבר

To: greenfeld

היי,

ממוצע 09 מספיק או שצריך יותר?

כדאי להתמחות במקום מסוים או שזה לא ממש משנה?

המון תודה.. ואני אעתיק את השאלה לפורום שהמלצת עליו..

ziv111
    חבר

Hi Gilam,

I scored 267 on the Toefl. My English grade on the GMAT was 36 (79%). I am applying to INSEAD, Kellogg and Wharton.

Should I retake the toefl?

thanks,

Roni.

aringo
    חבר

To: ziv111

Hi Gilam,

I scored 267 on the Toefl. My English grade on the GMAT was 36 (79%). I am applying to INSEAD, Kellogg and Wharton.

Should I retake the toefl?

Roni, my hunch is that you do not need to re-take the TOEFL.

thanks,

You're welcome. Good luck!

m_shahar
    חבר

לכל המעוניינים , מצאתי כתבה ישנה של YNET

שמכרזת מידע על MBA

את הרוב אתם בטח יודעים, אבל למי שמתחיל להתעניין בתהליך זה יכול לעזור

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2662676,00.html

מוצגות 50 תגובות – 701 עד 750 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.