Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 801 עד 850 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: גיל ק.

היי גילעם, נדמה לי שאתה האוטוריטה בתחום כאן אז אני אפנה אליך שאלה מאוד כללית ובעצם כמה שאלות.

ראשית, הרשה לי להתנצל על הערפול. אני בימים אלו ממש החלטתי לנסות לסיים את הMBA שלי בארה"ב במקום ברקאנטי באונ ת"א.

סיימתי שנה ראשונה ל

MBA

במגמת התנהגות ארגונית ושיווק ואני מעוניין שיכירו לי בשנה הזו כך שתוותר לי רק שנה נוספת של לימודים בחו"ל.

אני מעוניין למשוך את זה לכיוון השיווק הפוליטי ( התואר הראשון שלי במדעי המדינה וכלכלה מבן גוריון).

ממוצע השנה הראשונה שלי הוא 86

הGMAT

הוא 670

אני בקרוב בן 27 עם עבר של עוזר מחקר, מורה בפרוייקט אמ"ץ, מארגן כנסים' סוכן וראש צוות

מכירות, ובשנה האחרונה שליח סוכנות בפלורידה ארה"ב.

אני אשמח במידה ותעזור לי להתמקד על היכן וכיצד ניתן לקבל מילגת לימודים ובאיזו אוניברסיטה באטלנטה, ניו יורק, וושיגטון

DC ופלורידה.

כדאי ללמוד

מי מדורגת גבוה בתחום השיווק, מי נהנית מיוקרה בארץ ובחו"ל מה הסיכוי שיכירו לי בשנה הראשונה, כמה זמן מראש עליי להגיש בקשות מילגה וקבלה ללימודים ומה קודם למה… הבקשה הבקשה והקבלה או קבלת ויזת סטודנט לארה"ב.

גיל, מרבית מילגות הלימודים לסטודנטים בינ"ל בתוכניות ה-MBA המובילות מבוססות על חוזק יחסי של המועמד. אם האוניברסיטה מאוד התלהבה מהמועמדות שלך, ורוצה מאוד שתבחר בה, היא תציע לך מילגה (בד"כ, עשרות אלפי דולרים בודדים, לעיתים מילגה מלאה) – מילגות אלה נקראות merit based scholarship, להבדיל ממילגות need based הניתנות בעיקר לאמריקאים, על סמך צורך כלכלי. ככל שתלך גבוה יותר בדירוגים, כך יהיה קשה יותר לקבל מילגות merit, ולכן במקרה שלך אולי כדאי שתסתכל על Emory, Georgetown ו-Warrington (אונ' פלורידה).

לגבי תחומי חוזק של אוניברסיטאות מובילות, תוכל לראות קצת פרטים ע"י לחיצה על שם האוניברסיטה ב: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm

בד"כ את הבקשה לויזת הסטודנט מגישים לאחר שהתקבלת לאוניברסיטה מסויימת. לגבי הסיכויים שיכירו לך בשנת הלימודים הראשונה מישראל – זה משתנה בין אוניברסיטאות, חלק נותנות פטורים מסויימים או waiver (ודורשות שתיקח קורס תחליפי/מתקדם במקום). אינני מתמצא בתחום הזה, ייתכן שתצטרך לברר את השאלה הזו ספציפית מול כל ועדת קבלה. אולי כדאי גם לברר ברקנאטי לגבי האפשרות של חילופי סטודנטים – שתאפשר לך "לבנות" באופן מלא על המסלול שכבר עשית ברקנאטי.

מצטער על חוסר המיקוד.. אני בינתיים מגשש

אין בעיה, מי לא מתחיל ככה?

תודה רבה

בבקשה ובהצלחה רבה.

manuzur
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: גיל ק.

Gil

i am not sure which university u are in Israel but some of them you can do a semester or two in the state in the top schools and u don't pay so much for that… so u should think about that also and check it with your school

donner
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: Gilam

גילעם שלום,

אני בשלבי התלבטות "מתקדמת" אם להתחיל לתכנן (ואז גם לעבור) את המסע המטורף של אפליקיישן ללימודים בחו"ל. עיקר ההתלבטות נעוצה בשאלת מידת הסיכויים שלי להצליח בסופו של המסע…. ואולי אתה יכול לעזור לי (ולו במעט) בהתלבטות הזו.

אני בת 24, עו"ד, למדתי משפטים וכלכלה באוניברסיטת תל אביב (את שניהם סיימתי בממוצעים של 81-82), ועכשיו אני עובדת כבר שנה כעו"ד במשרד בינוני (לאחר התמחות של שנתיים מלאות במשרד עו"ד גדול). רציתי לדעת איך לכוון מכאן את חיי (נשמע קצת דרמטי, הא?) כדי להבטיח סיכויים מקסימליים להתקבל לאחת האוניברסיטאות המובילות.

אני מתלבטת האם להמשיך כשכירה במשרד עו"ד (עבודה שאני אישית לא רואה איך אני מתקדמת בה בשנתיים הקרובות, מלבד קידום פנימי) , לנסות לחפש עבודה בתחום כלכלי (שבו, אני מאמינה, יש יותר אפשרויות קידום בטווח של שנתיים) או פשוט להתחיל, במקביל לעבודתי הנוכחית, בפעילות התנדבותית כלשהי (או שגם זה כבר לא "ייחודי" במסגרת אפליקיישן.

האם הציונים הבינוניים שלי יהוו בעיה?

אודה לך אם תוכל לתת לי הכוונה כלשהי (וגם מוטיבציה) כדי לתכנן את המהלך הזה.

אגב – לאור נסיוני הדל יחסית (אלא אם ההתמחות הארוכה שלי נחשבת), אני מניחה לא כדאי לי להירשם לשנה הקרובה, אלא לשנה שאחריה.

המון תודה, ושנה טובה!!!!!!!!

מיכל

itaik
    חבר

To: All

שלום לכולם,

אני נמצא בשלבי חשיבה מתקדמים (גם זה משהו…) לפני עזיבת תוכנית ה-MBA באוניברסיטת ת"א ונסיון להתקבל ל-INSEAD.

יש לי שאלות לרוב אז אני אטפטף אותן פה ושם.

כיצד מתייחסים בועדות הקבלה של בתי הספר הטובים בכלל ו-INSEAD בפרט לרקע צבאי? מצד אחד הרקע פיקודי וייחודי וכמובן שבעל פוטנציאל ענין גבוה אבל מצד שני המדובר פה על הצבא הישראלי ולא השוויצרי.. האם נושא השירות בצבא יוצר אנטגוניזם? האם כדאי לפרט או לצמצם בנקודה זו?

נותר לי רק לאחל לנו שיבוא כבר השלום ובעיותינו יהיו אחרות.

שנה טובה,

איתי

aringo
    חבר

To: motti_sh

גלעם,

יש לי שאלה אליך לא כאל מומחה להליך הקבלה אלא בתור בוגר וורטון:

רציתי לשאול מה באמת כל כך מייחד את ורטון? במה גדולתו אל בית הספר (מעבר לדירוג שלו בשנים עברו)? מה ההבדל בין ורטון לבין שיקאו, למשל (בי"ס בעל סדר גודל דומה, אשר גם הוא חזק במימון)? מה המאפיינים המחידים רק את ורטון (אם יש כאלה)?

מוטי, כמה מאפיינים שאני יכול לחשוב עליהם מיידית: 1. אווירה של צניעות, חבריות ושיתוף פעולה בין הסטודנטים וכן בין הסגל לבין הסטודנטים. 2. חוזק בתחום המימון שלהערכת רבים אין שני לו בעולם מבין בתיה"ס למנהל עסקים. 3. שקיפות, פייריות, פשטות ומינימום אגו בניהול בית הספר ופעולותיו. אפשר לראות את זה אף בתהליך הקבלה: שקיפות מצד ועדת הקבלה לגבי שיקוליה, הרבה מידע פנימי והסברים גלויים אונליין, גמישות ו"עדינות" בנושאים כמו הוספת ממליצי אקסטרא (חשוב לך להוסיף? אין בעיה. חשוב לך שזה יהיה בהרד קופי? בסדר), מגבלת המילים בחיבור (עברת ב-10%? לא נורא, אנחנו לא סופרים לך בקטנות) וכדומה.

תודה,

בבקשה ובהצלחה, מקווה שעזרתי קצת…

aringo
    חבר

To: donner

גילעם שלום,

אני בשלבי התלבטות "מתקדמת" אם להתחיל לתכנן (ואז גם לעבור) את המסע המטורף של אפליקיישן ללימודים בחו"ל. עיקר ההתלבטות נעוצה בשאלת מידת הסיכויים שלי להצליח בסופו של המסע…. ואולי אתה יכול לעזור לי (ולו במעט) בהתלבטות הזו. הלוואי, אנסה…

אני בת 24, עו"ד, למדתי משפטים וכלכלה באוניברסיטת תל אביב (את שניהם סיימתי בממוצעים של 81-82), ועכשיו אני עובדת כבר שנה כעו"ד במשרד בינוני (לאחר התמחות של שנתיים מלאות במשרד עו"ד גדול). רציתי לדעת איך לכוון מכאן את חיי (נשמע קצת דרמטי, הא?) כדי להבטיח סיכויים מקסימליים להתקבל לאחת האוניברסיטאות המובילות.

אני מתלבטת האם להמשיך כשכירה במשרד עו"ד (עבודה שאני אישית לא רואה איך אני מתקדמת בה בשנתיים הקרובות, מלבד קידום פנימי) , לנסות לחפש עבודה בתחום כלכלי (שבו, אני מאמינה, יש יותר אפשרויות קידום בטווח של שנתיים) או פשוט להתחיל, במקביל לעבודתי הנוכחית, בפעילות התנדבותית כלשהי (או שגם זה כבר לא "ייחודי" במסגרת אפליקיישן.

האם הציונים הבינוניים שלי יהוו בעיה?

אודה לך אם תוכל לתת לי הכוונה כלשהי (וגם מוטיבציה) כדי לתכנן את המהלך הזה.

מיכל, הציונים שלך יהיו מתחת לממוצע של התקבלים הישראליים לבתי הספר המובילים. עם זאת, העובדה שאת אישה תאזן את זה משמעותית כיוון שמספר המועמדות קטן יחסית וה"ביקוש" להן מצד בתיה"ס גדול. בנוסף תוכלי לאזן את נושא הציונים ע"י GMAT טוב, ע"י נסיון עבודה חזק שיוצג באופן אפקטיבי, ע"י חיבורים אפקטיביים, המלצות טובות ועוד. עם איזונים כאלה, אינני פוסל כלל את האפשרות שתתקבלי לאוניברסיטה בעשיריה הראשונה.

אגב – לאור נסיוני הדל יחסית (אלא אם ההתמחות הארוכה שלי נחשבת), אני מניחה לא כדאי לי להירשם לשנה הקרובה, אלא לשנה שאחריה.

זו שאלה מורכבת, שתלויה מאוד במה שיקרה איתך בשנה הזו. מבחינת גילך, אכן את צעירה יחסית ואין בעייה שתחכי שנה. מבחינת הנסיון, כאמור השאלה מורכבת ועם זאת אייני בטוח כלל שיש צורך שתחכי שנה מבחינת סיכויי הקבלה שלך. פתרון ביניים יכול להיות פנייה השנה לבי"ס אחד או שניים כדי להשתפשף בתהליך ובתקווה שאחד מהם גם יתפוס.

המון תודה, ושנה טובה!!!!!!!!

בהצלחה, ושנה טובה גם לך!

itaik
    חבר

שלום גילעם,

אני נמצא בשלבי חשיבה מתקדמים (גם זה משהו…) לפני עזיבת תוכנית ה-MBA באוניברסיטת ת"א ונסיון להתקבל ל-INSEAD.

כיצד מתייחסים בועדות הקבלה של בתי הספר הטובים בכלל ו-INSEAD בפרט לרקע צבאי? מצד אחד הרקע פיקודי וייחודי וכמובן שבעל פוטנציאל ענין גבוה אבל מצד שני המדובר פה על הצבא הישראלי ולא השוויצרי.. האם נושא השירות בצבא יוצר אנטגוניזם? האם כדאי לפרט או לצמצם בנקודה זו?

שנה טובה,

איתי

savi1
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

הי גילעם,
    שמי אבי ורק התחלתי ולברר על MBA בעשירייה הראשונה.
    עד שגיליתי את האתר והפורום לא כל כך ידעתי היכן להתחיל לחקור את הנושא ובזכותכם כעת יש לי כתובת לפנות אליה. אפילו רק לקרוא שאלות של אנשים. זה פשוט עוזר ותודה על כך.
    יש לי מספר שאלות בנושא:

1. אני בן 28 וסיימתי B.Sc בהנדסת מערכות מידע בטכניון בממוצע 84 (מצטיין דיקן) , אין לי כל ניסיון תעסוקתי בניהול (אני עובד רק 9 חודשים) ובתפקיד שאני נמצא בו עכשיו (Data analyst) אני לא רואה קידום כזה כיוון שאני נותן שירותים למחלקה שלי. האם כדאי לי לחכות עם התהליך (ואז אני עלול להיות מבוגר מידי) או להתחיל בתהליך עכשיו (ואז לא יהיה לי ניסיון ניהולי)?
    2. יש אפשרות לעבוד בארה"ב אחרי התואר? אין לי אזרחות זרה או גרין קארד אבל יש לי קרובי משפחה רחוקים בעלי אזרחות אמריקאית.
    3. מה היית ממליץ לעשות כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלי?
    4. יש מלגות ל MBA – באוניברסיטאות המובילות? כמה אחוזים מקבלים וכמה?
    5. יש תואר שני מחקרי במנהל עסקים באוניברסיטאות אלה? אם כן מבחינת תעסוקה ומשכורת הוא נחשב כמו MBA? האם הוא מעלה את הסיכויים למלגה?
    6. .איך נחשבת אוניברסיטת מרילנד? (יש לי המלצה מאוד חזקה שם)

7. איך נחשב London Buisness School ביחס לאוניברסיטאות האמריקאיות?

תודה רבה ושנה טובה לכולם.
    אבי.

eliziskind
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

hello Gilam.

My name is Eli, I am 24 years old, and as all the members here I wish to apply to one of the 10 best mba programs in the u.s. (I preffer Harvard).

I have a very impresive resume and strong reccomendations, but I scored low on the Gmat (very good in math but not so good in verbal) I have taken the test twice (the last time after I studied at Kidum) and still my improvement was not as expected.

MY q is what can I do to improve my score dramatically, how would the mba schools like a third time test taker, and is it possible to be accept with good math grade by itself ?

My cell is 056254186, please call me if you can.

Eli

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: motti_sh

Just wanted to correct the assumption made in here

Wharton is ~ 800 students per class , Chicago is ~ 520 per class

not the same size

A

Assaf Wand
    חבר

To: eliziskind

Eli- there is no problem at all with tons of GMAT

although I am quite skeptic regarding your great resume at your young age

Assaf

aringo
    חבר

To: itaik

שלום גילעם,

איתי, שאלה קשה וטובה שאלת. הרבה (המון) כאן תלוי בקורא הספציפי ש"נפלת" עליו היות ובד"כ (לא ידוע לי על מקרה הפוך) אין הנחייה של ועדת הקבלה לבודקים בנושא הזה. ישנה אווירה, וישנה הסתברות ליפול על מישהו "אנטי", וההסתברות הזו משתנה לפי ה"אווירה". ישנם מקומות (הרוורד, וורטון) בהם סביר יותר כי הנסיון הצבאי שלך יתקבל בגישה אוהדת. הוא ייחשב כנסיון עבודה לכל דבר, ולפעמים אפילו יקבל נקודות זכות כיוון שמדובר בנסיון מיוחד/פיקנטי/מנהיגותי יותר. לצבא יש שם של מקום בו נושא עבודת הצוות מאוד מפותח, ולכן סביר שתקבל נקודות סביב הנושא הזה אם תדגיש אותו בחיבורים. כנ"ל (אם כי להערכתי במידה פחותה יותר) גם לגבי מנהיגות.
    מנגד, ישנם מקומות בהם הסבירות ש"תיפול" על בודק "נגטיבי" גבוהה יותר. ברקלי היא דוגמה טובה, אם כי גם שם, להערכתי (וזו לא דעה פופולרית, אני יודע), רוב הסיכויים הם שהנסיון הצבאי שלך ייקרא וייתפס פשוט כנסיון עבודה לכל דבר. בבתי"ס בחוף המערבי הסיכויים שלך "ליפול" על בודק נגטיבי גבוהים יותר. כנ"ל, להערכתי, באירופה, פחות במוקומת כמו LBS ויותר במקומות כמו אינסאד ו-HEC.

שנה טובה,

מי ייתן. הגיע הזמן. שנה טובה גם לך, והרבה בהצלחה בדרך.

aringo
    חבר

To: savi1

הי גילעם,
    שמי אבי ורק התחלתי ולברר על MBA בעשירייה הראשונה.
    עד שגיליתי את האתר והפורום לא כל כך ידעתי היכן להתחיל לחקור את הנושא ובזכותכם כעת יש לי כתובת לפנות אליה. אפילו רק לקרוא שאלות של אנשים. זה פשוט עוזר ותודה על כך.
    יש לי מספר שאלות בנושא:
    1. אני בן 28 וסיימתי B.Sc בהנדסת מערכות מידע בטכניון בממוצע 84 (מצטיין דיקן) , אין לי כל ניסיון תעסוקתי בניהול (אני עובד רק 9 חודשים) ובתפקיד שאני נמצא בו עכשיו (Data analyst) אני לא רואה קידום כזה כיוון שאני נותן שירותים למחלקה שלי. האם כדאי לי לחכות עם התהליך (ואז אני עלול להיות מבוגר מידי) או להתחיל בתהליך עכשיו (ואז לא יהיה לי ניסיון ניהולי)?

אני צריך להכיר אותך די טוב כדי לענות על השאלה הזו בצורה שלמה. בייחוד – מה עשית בצבא, האם עסקת בפעילות נוספת במהלך התואר, מה תוכניותיך לעתיד ועד כמה חשוב לך להתחיל את התואר "מהר". אם הייתי מחוייב "לשלוף" כרגע תשובה על סמך המידע שיש לי, הייתי אומר שהגיוני להתחיל את התהליך עכשיו ולפנות כשתהיה מוכן עם אפליקיישן טוב, גם אם זה יהיה עוד השנה.

1. יש אפשרות לעבוד בארה"ב אחרי התואר? אין לי אזרחות זרה או גרין קארד אבל יש לי קרובי משפחה רחוקים בעלי אזרחות אמריקאית.

הויזה תאפר לך לעבוד בארה"ב לפחות שנה לאחר התואר.

1. מה היית ממליץ לעשות כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלי?

שאלה קצרה על עולם ומלואו… בתור התחלה, תעבור על שיקולי הקבלה ( color=#0000cc http://aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm) ותחשוב מה מהם באפשרותך לשפר בשנה הקרובה. אם יהיה לך רעיון ספציפי, אשמח לתת לך פידבק עליו. כמו שציינת למעלה, ביצוע תפקיד ניהולי, אם בעבודה ואם בהתנדבות, יכול לעזור. כנ"ל לגבי הקמה/ייזום של פרוייקט חדש, במסגרת העבודה או מחוצה לה.

1. יש מלגות ל MBA – באוניברסיטאות המובילות? כמה אחוזים מקבלים וכמה?
    בעקרון הכלל הוא: ככל שתלך נמוך יותר בדירוגים תוכל לקבל מילגות בקלות רבה יותר. המילגות בד"כ ניתנות מתוך התלהבות מהמועמד (על סמך מכלול נתוני האפליקיישן) ורצון להבטיח שהמועמד יבחר בתוכנית הזו דווקא. בד"כ לסטודנטים זרים לא יינתנו מילגות על סמך צורך כלכלי. בשנה האחרונה, המילגות שראיתי אצל לקוחות בד"כ נעו בין 10 ל-70 אלף דולר, ורובן היו סביב ה-20. היו מילגות יפות בוורטון (30), בייבסון (65), קרנגי מלון (70), דרדן (34) ועוד. יש מילגות נהדרות (מלאות) גם בקורנל, בוושינגטון-אולין (אם אתה בוגר טכניון), ב-MIT ועוד.

1. יש תואר שני מחקרי במנהל עסקים באוניברסיטאות אלה? אם כן מבחינת תעסוקה ומשכורת הוא נחשב כמו MBA? האם הוא מעלה את הסיכויים למלגה?

אכן בחלק מהמקומות (בעיקר באירופה) ישנו תואר שני במדעי הניהול, מדעי המימון וכו'. לעיתים הסיכויים למילגה גבוהים קצת יותר (הרבה יותר כשמדובר במסלול לדוקטורט). בעקרון התואר מיועד לאנשים שרוצים לעסוק יותר במחקר (אם בתעשיה ואם באקדמיה) ופחות בניהול.

1. .איך נחשבת אוניברסיטת מרילנד? (יש לי המלצה מאוד חזקה שם)

לצערי אין לי תשובה מושכלת בנושא, אינני מכיר אותה מקרוב.

7. איך נחשב London Buisness School ביחס לאוניברסיטאות האמריקאיות?

באירופה השם חזק מאוד, בין שלושת המובילים (בד"כ מקום 2 או 3). בארה"ב השם מוכר בעיקר בקרב המעסיקים הגדולים ובערים הגדולות, ובעיקר סביב תחום המימון. אני מעריך (הערכה גסה וסובייקטיבית לחלוטין, אינה מבוססת סטטיסטיקה) שההתייחסות הכללית אל LBS בארה"ב שקולה להתייחסות לתוכנית המדורגת סביב מקום 10-15 בארה"ב.

תודה רבה ושנה טובה לכולם.
    בבקשה ובהצלחה!
    aringo
    חבר

To: eliziskind

hello Gilam.

My name is Eli, I am 24 years old, and as all the members here I wish to apply to one of the 10 best mba programs in the u.s. (I preffer Harvard).

I have a very impresive resume and strong reccomendations, but I scored low on the Gmat (very good in math but not so good in verbal) I have taken the test twice (the last time after I studied at Kidum) and still my improvement was not as expected.

MY q is what can I do to improve my score dramatically
    This is a question for a GMAT expert… what I can tell you is that I do see dramatic improvement in GMAT scores, usually between the first one and the second one.

how would the mba schools like a third time test taker,
    In most cases, this will not be a concern, and the highest score will either be the only one counted (most often) or the one predominantly counted.

and is it possible to be accept with good math grade by itself ?
    You have to have a verbal grade in order to be accepted. Your overall score will be a consideration as well. A great math grade (and, in fact, a great overall GMAT) is part of the admission criteria but in and of itself will not get you in (or, in most cases, out of) a leading MBA program.

asafp
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

Hello Gilam,

I wish to apply to NYU or Columbia University.

My questions are:

1. Is there a corelation between the "psycometric exam" (israel) mark and the gmat? which is harder.

2. I dont understand how an Israeli who takes the gmat is compared to an American who takes it given that each the latter has the test given to him in his mother tongue?

3. How will my university GPA be converted to the 4.00 scale? I have a GPA of 84 at the Tel Aviv University in Electrical Engineering.

4. I will finish my university studies at the summer of 05. by then I have accumulated 3.5 years as a student at a High Tech company. Do you think this will be sufficient or should i wait for a few more years?

5. Does army service as an officer serve as some kind of employment experience worth mentioning or counting on as a job experience?

thanks alot,

Assaf

savi1
    חבר
    מספר הפוסטים: 21

הי גילעם,
    עזרת לי מאוד בפעם הקודמת והרבה תשובות אני מקבל מהפורום ומארינגו.
    יש לי מספר שאלות נוספות:

1. האם רקע התנדבותי של תמיכה בילדים חולי סרטן יעזור לי להתקבל או רק התנדבות פוליטית/ניהולית/פרויקטלית?
    2. אתה מכיר את התואר MIF (Master in Finance) של LBS? האם אפשר להתקבל אליו ללא ניסיון בתחום המימון? איך הוא נחשב ביחס ל- MBA עם התמחות במימון בכל הפרמטרים? יש מלגות ספציפיות לתואר הזה?
    3. מה הסיכויים לקבל מלגה בכלל ב-LBS ?
    4. האם תואר מאוניברסיטאות מאירופה מקנה אפשרות לעבוד שם?
    5. בצבא הייתי סגן קצין קישור עם הרש"פ. תפקיד ניהולי קטן מאוד שניתן בניסוח טוב לגרום לו להיות מפוצץ. האם זו הדרך? או שהם מכירים שם את הצבא הישראלי. ניסיון צבאי עוזר באירופה?

תודה רבה שוב.

חג שמח.

אבי

aringo
    חבר

To: asafp

Hello Gilam,

I wish to apply to NYU or Columbia University.

My questions are:

1. Is there a corelation between the "psycometric exam" (israel) mark and the gmat? which is harder.

I am no expert on the GMAT so please take my answer with a grain of salt. My impression is that there is a pretty close correlation in most cases. Someone who has a high psychometric is likely, assuming a similar level of preparation, to have a high GMAT. I think that most GMAT schools will tell you otherwise, and they probably know better than me. This is my impression.

2. I dont understand how an Israeli who takes the gmat is compared to an American who takes it given that each the latter has the test given to him in his mother tongue?

Well, yes, this is how it works. However, because of the desire to diversify the class, your competition is, to some extent, with other Israelis. The admission committee will try to accept at least a couple of Israelis in any case.

3. How will my university GPA be converted to the 4.00 scale? I have a GPA of 84 at the Tel Aviv University in Electrical Engineering.

Sometimes you will get specific conversion instructions by the school.
    The conversion isn't linear, nor is there a standard conversion method that I know of. If you don't have school-specific instructions, it may be best to search "GPA conversion" on google and use a conversion table/calculator that seems widely spread. Sorry I don't have a better answer on this for now – an area we should do more research on.

4. I will finish my university studies at the summer of 05. by then I have accumulated 3.5 years as a student at a High Tech company. Do you think this will be sufficient or should i wait for a few more years?

That depends on where you are applying and what are your credentials – military experience, grades, achievements at work, your age, GMAT, essay quality… in general, yes, it could be sufficient. In some cases, your chances will be significantly higher after a couple years of strong full-time work experience, but in other cases your chances may actually be high, or even higher, if you apply immediately (this was my personal case, I think).

5. Does army service as an officer serve as some kind of employment experience worth mentioning or counting on as a job experience?

Absolutely! This is a few years of full time, valuable work experience, especially if you had an opportunity to practice leadership and teamwork.

thanks alot,

Sure, much luck!

aringo
    חבר

To: savi1

הי גילעם,
    עזרת לי מאוד בפעם הקודמת והרבה תשובות אני מקבל מהפורום ומארינגו.
    אני מאוד שמח לשמוע! תודה על העידוד.

יש לי מספר שאלות נוספות:

1. האם רקע התנדבותי של תמיכה בילדים חולי סרטן יעזור לי להתקבל או רק התנדבות פוליטית/ניהולית/פרויקטלית?

אני רואה שעשית שיעורי בית. זה יעזור, בהחלט יוסיף "וי" לתחום של extracurricular activities.

1. אתה מכיר את התואר MIF (Master in Finance) של LBS? האם אפשר להתקבל אליו ללא ניסיון בתחום המימון?

אכן כן. למעשה, תוכל להתקבל אליו גם עם תואר ראשון באומנות ונסיון כמפקד טנק. במקרים חריגים תוכל להתקבל אפילו ללא תואר ראשון.
      אם אין לך רקע במימון, תוכל לעשות קורסי השלמה שהתוכנית מציעה בסטטיסטיקה וחשבונאות. עם זאת, איזה 80-90% מהמשתתפים בתוכנית הם בעלי נסיון עבודה בתחום המימון – לאו דווקא בגלל העדפות של ועדת הקבלה, אלא גם בגלל סוג האנשים שנמשכים לתוכנית.

איך הוא נחשב ביחס ל- MBA עם התמחות במימון בכל הפרמטרים? יש מלגות ספציפיות לתואר הזה?

הוא ייחשב חזק יותר, באופן טבעי, אם אתה מתכנן קריירה במימון, ובייחוד בהקשר מחקרי (למשל, מנהל מחלקת המחקר בבנק, או מנהל מחלקה של ניתוחי אפשרויות השקעה). סביר כי הוא יהיה פחות אפקטיבי אם תפנה לעבודות שלא בתחום המימון. ככל הידוע לי ישנן מספר מילגות הניתנות למועמדים אטרקטיביים במיוחד.

1. מה הסיכויים לקבל מלגה בכלל ב-LBS ?

המילגות ניתנות בד"כ על סמך חוזקך כמועמד. הסיכויים מאוד משתנים לפי איכות הנתונים שלך. בנוסף, ישנה מילגה של הקונסוליה הבריטית בישראל (כדאי ליצור עימם קשר ישירות), אינני בטוח אם המילגה הזו תוצע גם בשנה הקרובה.
    2. האם תואר מאוניברסיטאות מאירופה מקנה אפשרות לעבוד שם?

אם תעשה חיפוש לפי מילות מפתח על הפורום הזה, סביר שתמצא הודעה מאוד מפורטת שפורסמה בנושא הזה לפני איזה 10 חודשים. הנושא מורכב כיוון שהחוקים משתנים בין מדינות.

1. בצבא הייתי סגן קצין קישור עם הרש"פ. תפקיד ניהולי קטן מאוד שניתן בניסוח טוב לגרום לו להיות מפוצץ. האם זו הדרך? או שהם מכירים שם את הצבא הישראלי. ניסיון צבאי עוזר באירופה?

נסיון צבאי שמוצג בדרך אפקטיבית בד"כ יעזור לך להתקבל, גם באירופה. אינני בטוח מה הכוונה ב"ניסוח מפוצץ" (בייחוד בהקשר הפלסטיני…). הצגה של העובדות בצורה מרשימה תעשה בד"כ עבודה טובה של קידום מועמדותך.

תודה רבה שוב.
    בבקשה ובהצלחה!

porata
    חבר
    מספר הפוסטים: 50

הי גילעם,
    האם תוכל לסייע לי איזו תוכנית לדעתך תתאים לי ובה אהיה תחרותי ורלוונטי.
    כבר הצגתי את עצמי בקצרה. ארחיב מעט.

היום אני עובד בחברת בת של מוטורולה כסטודנט במחלקת פיתוח.
    לפני תעסוקה זו עבדתי באינטל במשך כשנה גם בתור סטודנט.
    אין לי רקע התנדבותי כלשהו או תרומה לציבור.(week point).

הנני סטודנט להנדסת חשמל באונ' ת"א ממוצע 84. מסיים בקיץ 05'.
    גילי הינו 28 ועד התאריך בו אני מעוניין להתחיל ללמוד אהיה בעל נסיון תעסוקתי של כשנה וחצי בתור מהנדס משרה מלאה וכשלוש שנות נסיון כסטודנט.
    עבדתי בנוסף גם בתור איש בטחון באל-על. כ-5 שנים בתור ראש צוות. ביצעתי שם פרויקטי הדרכה והשתתפתי בתכנון גיוס והכשרת עובדים חדשים.
    לימדתי בבית תוכנה מס' קורסים.

בצבא הייתי בנח"ל בתפקיד קצין קשר. פיקדתי על כ- 25 אנשים כולל קצין ונגד בתפקידי האחרון בצה"ל, בחטיבה בשטחים.
    סיימתי מצטיין במספר קורסים צבאיים וכמו כן במהלך שירותי הצבאי. שירתתי כ- 4.3 שנים.

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל. תאריך יעד 06' ספט.
    ואני רוצה להתחיל ללמוד ל gmat בעצמי ולהתחיל קורס יותר מאוחר.

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא:
    לאילו תוכניות אהיה רלוונטי/תחרותי.
    ציון הפסיכומטרי שלי 747. כאמור עדיין אין gmat. דובר אנגלית כצוצאה של מגורים של מס' שנים בחו"ל.
    אני מעוניין בלימודי ניהול בינלאומי ואסטרטגיה/ייעוץ.

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום לפחות 20 הודעות בשנה הקרובה.

אני ממש נפעם מהתשובות המקיפות שלך, גלעם.
    ממש תודה.

אסף.

HDRLY
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

שלום גילעם,

אני סטודנטית למשפטים באוניברסיטת ת"א. תואר ראשון אורך 3.5 שנים, ישנה תכנית יחסית חדשה לסטודנטים מצטיינים להשלים תואר שני מואץ ב-4 שנים.

אני לא מתייחסת כרגע לכל קורות חיי, מכיוון ושאלתי אלייך נוגעת לחשיבות או ליתרון אפשרי שיכול לתת לי תואר שני במשפטים בתהליך הקבלה. האם כדאי להשקיע עוד סמסטר בכדי לזכות בתואר נוסף, או שמדובר בשלב חסר חשיבות בדרך למסלול של טופ 10?

שאלה נוספת: אני במהלך לימודי ספרדית, לבד מרצוני האישי ללמוד את השפה הייתי מעוניינת לדעת מה חשיבות ידיעת שפות נוספות בתהליך הקבלה ובמהלך הלימודים בכלל, והאם ידיעת שפה ברמת דיבור טובה אולם לא שוטפת עוזרת בתהליך?

תודה על כל העצות והשקעה,

הדר.

aringo
    חבר

To: porata

הי גילעם,
    האם תוכל לסייע לי איזו תוכנית לדעתך תתאים לי ובה אהיה תחרותי ורלוונטי.
    כבר הצגתי את עצמי בקצרה. ארחיב מעט.

היום אני עובד בחברת בת של מוטורולה כסטודנט במחלקת פיתוח.
    לפני תעסוקה זו עבדתי באינטל במשך כשנה גם בתור סטודנט.
    אין לי רקע התנדבותי כלשהו או תרומה לציבור.(week point).

הנני סטודנט להנדסת חשמל באונ' ת"א ממוצע 84. מסיים בקיץ 05'.
    גילי הינו 28 ועד התאריך בו אני מעוניין להתחיל ללמוד אהיה בעל נסיון תעסוקתי של כשנה וחצי בתור מהנדס משרה מלאה וכשלוש שנות נסיון כסטודנט.
    עבדתי בנוסף גם בתור איש בטחון באל-על. כ-5 שנים בתור ראש צוות. ביצעתי שם פרויקטי הדרכה והשתתפתי בתכנון גיוס והכשרת עובדים חדשים.
    לימדתי בבית תוכנה מס' קורסים.

בצבא הייתי בנח"ל בתפקיד קצין קשר. פיקדתי על כ- 25 אנשים כולל קצין ונגד בתפקידי האחרון בצה"ל, בחטיבה בשטחים.
    סיימתי מצטיין במספר קורסים צבאיים וכמו כן במהלך שירותי הצבאי. שירתתי כ- 4.3 שנים.

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל. תאריך יעד 06' ספט.
    ואני רוצה להתחיל ללמוד ל gmat בעצמי ולהתחיל קורס יותר מאוחר.

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא:
    לאילו תוכניות אהיה רלוונטי/תחרותי.
    ציון הפסיכומטרי שלי 747. כאמור עדיין אין gmat. דובר אנגלית כצוצאה של מגורים של מס' שנים בחו"ל.
    אני מריח GMAT גבוה…
    אני מעוניין בלימודי ניהול בינלאומי ואסטרטגיה/ייעוץ.

אסף, בוא נניח GMAT מעל 700, חיבורים חזקים, המלצות חזקות. תחת ההנחות האלה, ובהנתן תחומי העניין שציינת, אני מעריך שתהיה תחרותי ב-Tuck, מישיגן, דיוק, Yale ותחרותי מאוד בדרדן (חזקים מאוד בניהול כללי) ובקורנל. MIT יהיה סטרצ' קטן, הרבה תלוי בהנחות שציינתי. הרוורד, סטנפורד יהיו סטרצ'. Thuderbird נחשב מס' 1 בארה"ב בניהול בינ"ל ותהיה בו תחרותי מאוד עם פוטנציאל למילגה משמעותית. הרבה גם תלוי במצב הביקוש בעוד שנה, כאשר תפנה. שנה שעברה היתה טובה לישראלים, ואני מניח שגם השנה תהיה די טובה.

אני ממש נפעם מהתשובות המקיפות שלך, גלעם.

תודה אסף. מקווה שעזרתי.

גילעם

aringo
    חבר

To: HDRLY

שלום גילעם,

אני סטודנטית למשפטים באוניברסיטת ת"א. תואר ראשון אורך 3.5 שנים, ישנה תכנית יחסית חדשה לתלמידים מוצלחים לעשות תואר שני מואץ ב-4 שנים.

אני לא מתייחסת כרגע לכל קורות חיי, מכיוון ושאלתי אלייך נוגעת לחשיבות או ליתרון אפשרי שיכול לתת לי תואר שני במשפטים בתהליך הקבלה. האם כדאי להשקיע עוד סמסטר בכדי לזכות בתואר נוסף, או שמדובר בשלב חסר חשיבות בדרך למסלול של טופ 10?

הדר, להערכתי התואר השני יכול לתת יתרון מסויים, בייחוד אם לא היית מצטיינת בתואר הראשון ואם ציונייך בתואר השני טובים יחסית. לא הייתי אומר שזה יתרון אסטרטגי, הייתי אומר שזה ייתן לך נקודות ויסייע לקבלה. עצם ההחזקה בתואר שני היא מרשימה, ואם מדובר בציונים טובים אז זה יחזק גם את נושא ה-analytical skills. אם ציוני התואר השני נמוכים יחסית, הם עשויים לחזק תדמית של "בעיית analytical skills" ולהחליש את סיכויי הקבלה שלך.

שאלה נוספת: אני במהלך לימושי ספרדית, לבד מרצוני האישי ללמוד את השפה הייתי מעוניינת לדעת מה חשיבות ידיעת שפות נוספות בתהליך הקבלה ובמהלך הלימודים בכלל, והאם ידיעת שפה ברמת דיבור טובה אולם לא שוטפת עוזרת בתהליך?

ידיעת שפות תתן לך קצת נקודות (אם בכלל) בנושא של analytical skills, ונקודות בנושא של "international orientation". ב"נקודות" הכוונה – הגדלת סיכויי קבלה. היות והקריטריון של international orientation הוא לא קריטריון קבלה מרכזי, הייתי אומר שההשפעה של ידיעת שפה נוספת היא בד"כ קטנה. ההשפעה יכולה לעלות אם את "רוכבת" על משבצת של ניהול בינ"ל מבחינת מטרותייך לעתיד.

תודה על כל העצות והשקעה,

בבקשה והרבה בהצלחה,

גילעם

momobaba
    חבר

to gilam,

i would like to ask a GMAT question:

i m concidering applying only next year. I have a GMAT score of 710 which i did 3 years ago. i m pretty sure that if i do it again i can score 750+

is it worth the effort?

aringo
    חבר

To: momobaba

to gilam,

i would like to ask a GMAT question:

i m concidering applying only next year. I have a GMAT score of 710 which i did 3 years ago. i m pretty sure that if i do it again i can score 750+

is it worth the effort?

Based on the above data and assuming that the GMAT effort will not come at the expense of other very important goals and obligations, yes, I think it is worth the effort.

Gilam

reicho
    חבר

Hi Gilam,

My name is Uri, and I've been doing a lot of reading on this site, so I figured it's about time I start writing.

A little about myself:

I graduated from the Technion with an 85 avg. (dean's list) in Information Systems Engineering (joint program of Computer Science and Industrial Engineering)and I worked as a student at Rafael for a year and a half – I helped design and implement Info Systems. I also worked in Teva during the first degree as a technical writer in their manufacturing plant. I now work as a software engineer in a small firm in Tel-Aviv. In the army, I was a shift supervisor in Intelligence (in charge of up to 20 people per shift).

I am thinking of applying to some B-schools, so I naturally have a few questions:

What schools are considered best for people with an engineering background like myself, who wish to combine the MBA with their technological expertise? If I seek a career change (mainly toward finance), will my engineering background have any negative effect?

As you can tell, I'm a bit undecided – Should I write/tell the B-schools about the two options I'm considering (IT or finance) as my "career goals", or is it wiser to focus on one concentration in the essays, depending on the school's strength?

I have a high GMAT score (770), but will my lack of full-time post-first degree work (only a year and a half by Sep. 2005) significantly hamper my chances?

Thank you very much,

Uri

aringo
    חבר

To: reicho

Hi Gilam,

My name is Uri, and I've been doing a lot of reading on this site, so I figured it's about time I start writing.

A little about myself:

I graduated from the Technion with an 85 avg. (dean's list) in Information Systems Engineering (joint program of Computer Science and Industrial Engineering)and I worked as a student at Rafael for a year and a half – I helped design and implement Info Systems. I also worked in Teva during the first degree as a technical writer in their manufacturing plant. I now work as a software engineer in a small firm in Tel-Aviv. In the army, I was a shift supervisor in Intelligence (in charge of up to 20 people per shift).

I am thinking of applying to some B-schools, so I naturally have a few questions:

What schools are considered best for people with an engineering background like myself, who wish to combine the MBA with their technological expertise?

Uri, among the leading schools that put strong emphasis on management in a technology-oriented company (with emphasis on information technology rather than biotechnology or aerospace or energy technology etc.) are MIT, Carnegie Mellon, Arizona (Eller), Texas (McCombs). This is the main strength of these schools (with MIT also being strong in entrepreneurship). Other than that, you will find pretty strong technology-management orientation at Wharton, Berkeley, Stanford.

If I seek a career change (mainly toward finance), will my engineering background have any negative effect?

This depends a lot on how you present this backgroud and what finance position you target. If you are able to show that your background is very applicable and relevant for succeeding in the targeted position (relevant skills, relevant experience) it could even be a plus. For example: doing investment analysis/research of technology companies, or running a team doing market/investment analysis using heavy-duty mathematical models or customized, unique software.

As you can tell, I'm a bit undecided – Should I write/tell the B-schools about the two options I'm considering (IT or finance) as my "career goals", or is it wiser to focus on one concentration in the essays, depending on the school's strength?

Excellent question. The best thing, and probably the hardest, is to do your research, exploration and deliberation and come up with a focused plan of what you want to do. Go through an internal process that brings you to a point where you have an hypothesis of where you want to go (you can change this plan at any point in time). In terms of admission effectiveness, my cumulative experience (and that's just my subjective understanding) is that you want to present the same plan, your own, personal, well-thought-of plan, to all the schools you are applying to.

I have a high GMAT score (770), well done! but will my lack of full-time post-first degree work (only a year and a half by Sep. 2005) significantly hamper my chances?
    In general, in light of your above professional experience, I believe this will not be a significant disadvantage. However, assuming that you are around 27 now, you are likely to be an even stronger candidate the year after if you achieve significant career progress.

Thank you very much,

You're welcome. Much luck in the process,

Gilam

polagogen
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום, גלעם!

אני מודע לך על הפורום שאתה מנהל ועל עזרתך !

ברצוני לבקש את עזרתך בנוגע לשאלות הבאות:

אני בת 31, בעלת תואר ראשון במערכות מידע/פיתוח תוכנה במכללה אמריקאית מ- ורמונט –

champlain college. GPA:2.75

יש לי 10 שנות ניסיון בחברות היי טק ישראליות בתחום ניהול רשתות תקשורת ותמיכה טכנית.

. שלי נמוך מהמבוקש על מנת להתקבל לתואר שני בארה"ב gpa

אני מעדיפה ללמוד ב – קולומביה או ניו יורק,

שאלתי אליך: האם ניתן במסגרת אוניברסיטה לשפר ציון ממוצע?

האם לדעתך יש לי סיכוי להתקבל בהתחשב לגיל שלי וממוצע יחסית נמוך?

האם ידע של שפות נוספות מהווה איזשהו איתרון עבור וועידת קבלה?

תודה על עזרתך וכל טוב, יוליה

kobim
    חבר

אירוני למדיי ההתייחסות שלך לפיגוע שנדחה…

aringo
    חבר

To: kobim

אכן, אירוני ועצוב… לא חלמתי שזה יהפוך למציאות.

aringo
    חבר

To: oren_halperin

שלום גילעם,

קוראים לי אורן ואני חדש בפורום. רציתי לשאול שאלה ספציפית לגבי

TOEFL מבחן ה

האם זה נכון שתוצאות המבחן טובות רק עד שנתיים מיום ביצועו, ואם כן, אם עשיתי את המבחן ב 8/12/2002 אז לפי מה נבדק העניין של השנתיים שהמבחן בתוקף: האם לפי מועד הגשת טפסי ההרשמה לאוניברסיטה או המועד שבו נבדקת הבקשה שלי באוניברסיטה

אורן, אינני יודע. אולי כדאי להתקשר אל אנשי ה-TOEFL ישירות (ראה טלפון בשיחה TOEFL משמאל).

גילעם

aringo
    חבר

To: polagogen

שלום, גלעם!

אני מודע לך על הפורום שאתה מנהל ועל עזרתך !

תודה, בשימחה.

ברצוני לבקש את עזרתך בנוגע לשאלות הבאות:

אני בת 31, בעלת תואר ראשון במערכות מידע/פיתוח תוכנה במכללה אמריקאית מ- ורמונט –

champlain college. GPA:2.75

יש לי 10 שנות ניסיון בחברות היי טק ישראליות בתחום ניהול רשתות תקשורת ותמיכה טכנית.

. שלי נמוך מהמבוקש על מנת להתקבל לתואר שני בארה"ב gpa

אני מעדיפה ללמוד ב – קולומביה או ניו יורק,

שאלתי אליך: האם ניתן במסגרת אוניברסיטה לשפר ציון ממוצע?
    יוליה, אם כוונתך לממוצע התואר הראשון – כדאי לבדוק את זה עם המכללה בה למדת – לברר איתם האם ניתן היום לשפר ציונים ולחזק את ממוצע התואר.

האם לדעתך יש לי סיכוי להתקבל בהתחשב לגיל שלי וממוצע יחסית נמוך?
    במרבית המקומות, הגיל יהווה בעיה קטנה, אם בכלל. לגבי ה-GPA – תלוי לאן את פונה. בייחוד אם מדובר ב-20-30 התוכניות המובילות, ה-GPA יצור concern משמעותי לגבי analytical skills. תוכלי לאזן את ה-concern הזה ע"י ציון GMAT, ע"י אינדיקציות אחרות ליכולות אנליטיות ו/או ע"י הסבר טוב לגובה ה-GPA. תצטרכי איזונים חזקים מאוד על מנת להתקבל למקומות המובילים.

האם ידע של שפות נוספות מהווה איזשהו איתרון עבור וועידת קבלה?
    בד"כ זה ייתן נקודות מעטות (בקריטריון של international orientation). אולי זה יקדם את מועמדותך קצת יותר אם זה מתחבר היטב ל-positioning שלך ומטרותייך לעתיד.

תודה על עזרתך וכל טוב, יוליה

בבקשה והרבה בהצלחה!

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

Are you from Haifa?

reicho
    חבר

To: dalit

Used to be… TA now

dalit
    חבר

so i think we were in high school together…

reicho
    חבר

אני מניח שאני יודע מי את, אבל בכל מקרה, בשבוע הבא אני עושה סבב אוניברסיטאות מאד דומה לשלך, רציתי לשאול אותך כמה שאלות יותר ספציפיות/טכניות לגבי כמה מהמקומות. איך אפשר ליצור איתך קשר?

אורי

Assaf Wand
    חבר

Feel free to contact us in Chicago GSB

Assaf

[email protected]

dalit
    חבר

תשאיר פה אי מייל , אני אצור איתך קשר

yariva
    חבר

גילעם שלום!

מאוד התרשמתי מהרצינות והיחס בתשובותיך אל חברי הפורום ואני מקוה שגם שאלותי יזכו לכך.

הנני בוגר תואר במשפטים ובמינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליהבממוצע נושק ל80

במגמת מימון, כיום אני מתמחה בפרקליטות תל אביב

בעברי רקע של שירות של קצין ביחידה מובחרת ,והמשך עבודה ופיקוד בממסד בטחווני ממלכתי,

חברתי מתעתדת לנסוע על מלגת ספורט (כאתלטית) ללימודים כאשר ישנם סיכויים מצוינים ללימודים בהרוורד .

שאלותי לגבי הן כדלקמן:

1. האם ישנם אוניברסטאות נוספות באזור בוסטון אשר מומלצות לילמודי תואר שני בהנחה שהקבלה להרוורד תהיה בשבילי קשה?

2. האם למרות שהממוצע שלי אינו בשחקים יש באפרותי להתקבל לתוכנית מובילה?

3. בשל העובדה שהנסיעה היא לתקופת זמן ארוכה ישנה אפשרות כיעל מנת לשפר את האנגלית לרמה בה ציון מבחן הטופל שלי יהיה ברמה מספיק גבוהה , בעיקר הקטע של החיבור, אנצל את השנה הראשונה רק ללקיחת קורסים לשיפור האנגלית שהיא כיום אנגלית של ישראלי רגיל לא ברמה הכי גבוהה, מה דעתך על כך?

4.האם יש סיכוי להשגת מילגת לימודים.

אודה לך מראש על תשובותיך ובטוחני שהן יהיו לנו לעזר רב

תודה

יריב ,

manuzur
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: yariva

in boston there is MIT and HBS which are the top

but also babson, boston college and boston university have good MBA prog and you can also get better scholarships in those schools

reicho
    חבר

[email protected]

Thanks

aringo
    חבר

גילעם שלום!

מאוד התרשמתי מהרצינות והיחס בתשובותיך אל חברי הפורום ואני מקוה שגם שאלותי יזכו לכך.

תודה.

הנני בוגר תואר במשפטים ובמינהל עסקים במרכז הבינתחומי בהרצליהבממוצע נושק ל80

במגמת מימון, כיום אני מתמחה בפרקליטות תל אביב

בעברי רקע של שירות של קצין ביחידה מובחרת ,והמשך עבודה ופיקוד בממסד בטחווני ממלכתי,

חברתי מתעתדת לנסוע על מלגת ספורט (כאתלטית) ללימודים כאשר ישנם סיכויים מצוינים ללימודים בהרוורד .

שאלותי לגבי הן כדלקמן:

1. האם ישנם אוניברסטאות נוספות באזור בוסטון אשר מומלצות לילמודי תואר שני בהנחה שהקבלה להרוורד תהיה בשבילי קשה?

יריב, בהנחה שמדובר על לימודי MBA, יש בבוסטון את MIT הנחשבת לאחת מ-7 המובילות בארה"ב, וכן את Boston College ו- Boston University הנמנות בד"כ על 50 התוכניות המובילות בארה"ב (מתוך כ-3000). בנוסף יש עוד עשרות תוכניות MBA, מפורסמות פחות, באזור בוסטון.

2. האם למרות שהממוצע שלי אינו בשחקים יש באפרותי להתקבל לתוכנית מובילה?
    כן. בכל שנה מתקבלים חבר'ה עם ממוצע כמו שלך לתוכניות המובילות בעולם. ציון התואר הראשון הוא אחד ממכלול שיקולי קבלה. אתה יכול לראות את המכלול, עם הערכת משקלים, ב:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

3. בשל העובדה שהנסיעה היא לתקופת זמן ארוכה ישנה אפשרות כיעל מנת לשפר את האנגלית לרמה בה ציון מבחן הטופל שלי יהיה ברמה מספיק גבוהה , בעיקר הקטע של החיבור, אנצל את השנה הראשונה רק ללקיחת קורסים לשיפור האנגלית שהיא כיום אנגלית של ישראלי רגיל לא ברמה הכי גבוהה, מה דעתך על כך?
    הקורסים בהחלט יכולים להועיל, אם כי ישראלים "רגילים" רבים מוציאים ציון מספק ב-Toefl ללא קורסים כאלה. אולי כדאי שתעשה את הטופל פעם אחת (עם הכנה בסיסית) לפני שאתה נכנס למאמץ כזה.

4.האם יש סיכוי להשגת מילגת לימודים.
    בעקרון הכלל הוא: ככל שתלך נמוך יותר בדירוגים תוכל לקבל מילגות בקלות רבה יותר. המילגות בד"כ ניתנות מתוך התלהבות מהמועמד (על סמך מכלול נתוני האפליקיישן) ורצון להבטיח שהמועמד יבחר בתוכנית הזו דווקא. בד"כ לסטודנטים זרים לא יינתנו מילגות על סמך צורך כלכלי. בשנה האחרונה, המילגות שראיתי אצל לקוחות בד"כ נעו בין 10 ל-70 אלף דולר, ורובן היו סביב ה-20. היו מילגות יפות בוורטון (30), בייבסון (65), קרנגי מלון (70), דרדן (34) ועוד. יש מילגות מלאות גם בקורנל, בוושינגטון-אולין (אם אתה בוגר טכניון), ב-MIT ועוד.

אודה לך מראש על תשובותיך ובטוחני שהן יהיו לנו לעזר רב

אני מקווה. בהצלחה!

yariva
    חבר

גילעם שלום!

תודה רבה על המענה המהיר , ברשותך עוד 2 שאלות קצרות

1. האם ידוע לך גם באילו מהן יש תוכנית מובילה לתואר שני במשפטים או מנהל ציבורי?

2. לאור הבנתי כי כמות מכתבי ההמלצה הינה מוגבלת מאלו מקורות בעברי הנך ממליץ לשלוח מכתבים?

3.האם בכוונה לא ציינת את הרווארד בהמלצותיך לאזור בוסטון? האם הסיכוי הוא באמת כה אפסי?

alon68
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום לכולם

אני מעוניין ללמוד לתואר שני במדינה מרכז אירופאית.

אנייודע כי קיימות מדינות (כמו גרמניה) שבהן הלימודים הם מוזלים או בחינם.

אני מתעניין לגבי מספר נושאים: תיירות, גיאוגרפיה, ותקשורת.

אשמח לדעת אם יש איזה שהוא גוף שנותן יעוץ בתחום זה. כיוון שיש לי רק מושג קלוש כיצד להתחיל את התהליך.

תודה אלון

Uri Mariash
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: Assaf Wand

שלום שמי אורי

אני עתודאי שסיים תואר בהנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב. הייתי רוצה לברר האם תואר שני בהנדסה מגדיל או מקטין את הסיכוים שלי להתקבל לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטות הטובות בחו"ל?

Uri Mariash
    חבר

שלום שמי אורי

אני עתודאי שסיים תואר בהנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב. הייתי רוצה לברר האם תואר שני בהנדסה מגדיל או מקטין את הסיכוים שלי להתקבל לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטות הטובות בחו"ל?

aringo
    חבר

גילעם שלום!

תודה רבה על המענה המהיר , ברשותך עוד 2 שאלות קצרות

1. האם ידוע לך גם באילו מהן יש תוכנית מובילה לתואר שני במשפטים או מנהל ציבורי?
    ההיכרות שלי היא עם תוכניות MBA…

2. לאור הבנתי כי כמות מכתבי ההמלצה הינה מוגבלת מאלו מקורות בעברי הנך ממליץ לשלוח מכתבים?
    זה קצת משתנה בין אוניברסיטאות – רצוי לקרוא את ההנחיות שהאוניברסיטה נותנת בעניין הזה. בד"כ המלצה אחת צריכה להיות מהמעסיק הנוכחי. מעבר לכך, המלצות ממי שפיקח על עבודתך/פעילותך בעבר הן בד"כ אפקטיביות. תוכל לראות עוד קצת על שיקולי בחירת ממליצים ב:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-Recommendations.htm

3.האם בכוונה לא ציינת את הרווארד בהמלצותיך לאזור בוסטון? האם הסיכוי הוא באמת כה אפסי?
    על סמך הנתונים החלקיים שבידי, להערכתי הרוורד יהיה עבורך stretch. אבל ייתכן שבפועל תהיה תחרותי יותר בהרוורד ממה שמסתמן מהנתונים הראשוניים (למשל, אם יש חוויות leadership חזקות בעברך, אם החיבורים יהיו אפקטיביים מאוד, אם ה-GMAT יהיה חזק וכו'). אני חושב ששווה לנסות, בייחוד לאור הנסיבות עם חברתך.

aringo
    חבר

To: Uri Mariash

שלום שמי אורי

אורי, התואר השני עשוי להגדיל את סיכוייך או להקטינם. עצם ההחזקה בתואר שני מרשימה בד"כ, וישנן תוכניות מקוצרות/ממוקדות שבהן הוא מועיל לקבלה. ברוב המקרים, הוא יגדיל את סיכוייך – בייחוד אם הציונים בתואר טובים, וטובים יותר (באופן יחסי לשאר הכיתה) מציוניך בתואר הראשון. התואר השני יכול להחליש במשהו את סיכוייך אם הציונים יהיו נמוכים יחסית לציוני התואר הראשון או אם הוא בא על חשבון נסיון עבודה/מנהיגות מרשים שיכלת לצבור במקומו.

בהצלחה,

גילעם

batel
    חבר

גלעם שלום,

שמי בתאל ואני בצעדיי הראשונים ללימודים אקדמאים במנהל עסקים בשלב זה אני מתלבטת בין לימודים לתואר ראשון באיטליה או בארה"ב רציתי לדעת אם החלטתי לכאן או לכאן יכולה להשפיע על סיכויי הקבלה שלי ללמודי תואר שני במנהל עסקים באחת מהאוניברסיטאות המובילות בארה"ב, האם הינם רואים זאת בעין אחרת בין אם הגעתי מאוני' באיטליה או מאוני' בארה"ב

אודה לך אם תוכל לענות לי מאחר וברצוני לנקוט צעדים מחושבים יותר לגבי העתיד שלי.

בתודה מראש בתאל חמו.

geifman2000
    חבר

שלום גילעם,

רציתי לברר לאילו אוניברסיטאות כדאי לי להגיש מועמדות. אני מעוניין להתחיל ללמוד בשנה הבאה, כך שאצטרך לגשת בסיבוב שני.

אני בן 25

בוגר כלכלה (ממוצע 84) והיסטוריה כללית (ממוצע 92) מאוניברסיטת תל אביב, סיימתי השנה.

בנוסף, הייתי בחילופי סטודנטים למשך סמסטר אחד באירופה.

GMAT 720

אני עובד כראש דסק כבר כשנה וחצי במדור הכלכלי של אחד העיתונים היומיים ומנהל צוות של 8 עורכים, וכן אחראי על כעשרים כתבים. (ראש הדסק הצעיר אי-פעם במדור הכלכלה). בתפקידי אני כפוף לעורך המדור הכלכלי.

בשירותי הצבאי, ולאחר מכן במשך כשלוש שנים כאזרח עבדתי כעורך בגלי צה"ל והייתי אחראי על צוות שנע בין 1 ל-4 אנשים – סך הכל 6 שנים.

ברוב זמן לימודי עבדתי חצי משרה עד משרה מלאה.

מכיוון שאני לא מכיר הרבה אנשים שעסקו בעיתונות והלכו למסלול כזה, אני מעריך שקורות החיים שלי אינם "קלאסיים", כלומר לא מהסוג הנפוץ בבתי הספר למינהל עסקים. איך ועדת הקבלה תתייחס לכך, וכן לגילי הצעיר. אני מרגיש שמבחינת ההתפתחות המקצועית, זה הזמן הנכון עבורי לגשת ללימודי MBA.

חשבתי לגשת ל

INSEAD, HBS, Wharton, Kellog Chicago

תודה, אריאל

Elnor
    חבר

To: geifman2000

Although I am not Gilam I thought I would chime in…

My impression is that as far as diversity goes you will be a good candidate.

In my class, for instance, we have a guy who worked as a photographer for the Washington post, a couple of cheffs and some more.

As long as you will be able to show the school how your contribution to the class will be unique and relevant, you will have a strong case (and don't discount your managerial experience – even though it isn't "pure" business experience – not everyone needs to be a banker/consultant).

מוצגות 50 תגובות – 801 עד 850 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.