Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 851 עד 900 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: batel

גלעם שלום,

שמי בתאל ואני בצעדיי הראשונים ללימודים אקדמאים במנהל עסקים בשלב זה אני מתלבטת בין לימודים לתואר ראשון באיטליה או בארה"ב רציתי לדעת אם החלטתי לכאן או לכאן יכולה להשפיע על סיכויי הקבלה שלי ללמודי תואר שני במנהל עסקים באחת מהאוניברסיטאות המובילות בארה"ב, האם הינם רואים זאת בעין אחרת בין אם הגעתי מאוני' באיטליה או מאוני' בארה"ב

בתאל, התשובה לשאלתך תלויה בנסיבות, כאשר שתי העיקריות שבהן הן להערכתי: האם תלמדי באחת האוניברסיטאות המובילות בארה"ב (אם כן, מחזק את האופצייה של ארה"ב) והיכן סביר יותר שתסיימי את התואר בהצטיינות/באחוזון גבוה. אם תוכלי לענות על שתי השאלות הנ"ל, יהיה קל יותר לתת לך תשובה מבוססת. בכל מקרה, התשובה תהיה בהקשר של סיכויי הקבלה ל-MBA במוסד מוביל בארה"ב, שהוא אחד ממכלול של שיקולים שכדאי לשקול כאשר מחליטים היכן ללמוד (בנוסף לשיקולים משפחתיים, אישיים, חברתיים, תחומי עניין ועוד).

אודה לך אם תוכל לענות לי מאחר וברצוני לנקוט צעדים מחושבים יותר לגבי העתיד שלי.

בתודה מראש בתאל חמו.

בבקשה ובהצלחה!

aringo
    חבר

To: geifman2000

שלום גילעם,

רציתי לברר לאילו אוניברסיטאות כדאי לי להגיש מועמדות. אני מעוניין להתחיל ללמוד בשנה הבאה, כך שאצטרך לגשת בסיבוב שני.

אני בן 25

בוגר כלכלה (ממוצע 84) והיסטוריה כללית (ממוצע 92) מאוניברסיטת תל אביב, סיימתי השנה.

בנוסף, הייתי בחילופי סטודנטים למשך סמסטר אחד באירופה.

GMAT 720

אני עובד כראש דסק כבר כשנה וחצי במדור הכלכלי של אחד העיתונים היומיים ומנהל צוות של 8 עורכים, וכן אחראי על כעשרים כתבים. (ראש הדסק הצעיר אי-פעם במדור הכלכלה). בתפקידי אני כפוף לעורך המדור הכלכלי.

בשירותי הצבאי, ולאחר מכן במשך כשלוש שנים כאזרח עבדתי כעורך בגלי צה"ל והייתי אחראי על צוות שנע בין 1 ל-4 אנשים – סך הכל 6 שנים.

ברוב זמן לימודי עבדתי חצי משרה עד משרה מלאה.

מכיוון שאני לא מכיר הרבה אנשים שעסקו בעיתונות והלכו למסלול כזה, אני מעריך שקורות החיים שלי אינם "קלאסיים", כלומר לא מהסוג הנפוץ בבתי הספר למינהל עסקים. איך ועדת הקבלה תתייחס לכך, וכן לגילי הצעיר. אני מרגיש שמבחינת ההתפתחות המקצועית, זה הזמן הנכון עבורי לגשת ללימודי MBA.

אריאל, להערכתי הרקע העיתונאי שלך יהווה ייתרון כיוון שהוא ייחודי יחסית (חוץ ממך אני מכיר עוד שני ישראלים מתחום העיתונות שפונים השנה. אני מעריך שלמעלה מ-95% מהפונים באים מרקע אחר).

הנסיון הניהולי שלך מרשים מאוד. הגיל אכן צעיר יחסית, אבל עדיין הוא בטווח של גיל "נורמלי" לפנייה, בייחוד במקומות כמו HBS ו-INSEAD אשר מנסים בשנים האחרונות להוריד את ממוצע הגיל של התמקבלים (הרוורד החלו לאחרונה בעידוד די איטנסיבי של פנייה מייד בסוף התואר הראשון).

חשבתי לגשת ל

INSEAD, HBS, Wharton, Kellog Chicago

בחירת בתי"ס תלויה בין השאר בהעדפות המיקום שלך, באופייך, בתוכניותיך לעתיד ובתחום שבו ברצונך להתמחות במהלך התואר. אנסה לענות ללא נתונים אלה. אני מעריך שתהיה מועמד תחרותי בשיקגו, קלוג, וורטון. INSEAD ו-הרוורד יהיו סטרצ'. באינסאד ציוני התואר הראשון יכולים להקשות קצת (אני מבין שלא היתה הצטיינות בתואר הראשון). נשמע לי שהאוריינטציה שלך ניהולית, והייתי מסתכל גם על Darden במקרה שלך בתור בי"ס נוסף בו תהיה תחרותי ועם פוטנציאל למילגה.

תודה, אריאל

בבקשה והרבה בהצלחה,

גילעם

hoilana
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: Gilam

גילעם שלום,

שמי אילנה. אני בת 26 . בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ומדעי המחשב( B.Sc) ותואר שני במדעי המחשב (M.Sc) שניהם באוניברסיטה העיברית.אני עובדת בקבוצת ה – R&D של אמדוקס 4 שנים , כרגע בתפקיד ראש צוות (GL).

לאחרונה החלטתי לנסות להתקבל לאחד מבתי הספר המדורגים כטובים ביותר ללימודי MBA.

שאלתי היא , במידה ועוד לא התחלתי בשום שלב של תהליך הקבלה , אם אתחיל אותו עכשיו , האם יש סיכוי שאוכל להתקבל לשנת הלימודים הבאה (זו שתפתח בספטמבר הקרוב) ?

תודה רבה מראש,

אילנה

o.k.
    חבר

גילעם שלום.

ראשית אצטרף למסורת הפתיח המרעיף ברכות על הפורום. הוא באמת מאוד עוזר ונותן המון מידע (חבל שגיליתי אותו רק עכשיו).

ולגוף השאלות :

1. האם במסגרת לימודי MBA בארה"ב נדרש ידע קודם. כלומר האם מי שלא לקח קורסים מסויימים במסגרת התואר הראשון שלו נדרש ללימודי השלמה לפני או במהלך הלימודים כפי שנהוג בכלל האוניברסיטאות בארץ?

1. איזה מהתוכניות המובילות מתמחות בתחום של ניהול כללי, יעוץ ארגוני וניהול השיווק. כלומר התחומים הפחות פיננסיים?

1. במהלך חודש ספטמבר פנו אליי באמצעות דוא"ל מספר תוכניות בהצעה להגיש מועמדות (רובן אומנם מתכניות לא מובילות אבל קיבלתי גם מ Dartmouth ו MIT ) האם זה משפר את סיכויי להתקבל למקומות אלו או שזהו הליך סטנדרטי?

תודה מראש

עודד

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: All

בהצלחה לכל מי שהגיש ל-LBS ביום ו'.

(יש פה עוד מישהו חוץ ממני?)

aringo
    חבר

To: hoilana

גילעם שלום,

שמי אילנה. אני בת 26 . בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ומדעי המחשב( B.Sc) ותואר שני במדעי המחשב (M.Sc) שניהם באוניברסיטה העיברית.אני עובדת בקבוצת ה – R&D של אמדוקס 4 שנים , כרגע בתפקיד ראש צוות (GL).

לאחרונה החלטתי לנסות להתקבל לאחד מבתי הספר המדורגים כטובים ביותר ללימודי MBA.

שאלתי היא , במידה ועוד לא התחלתי בשום שלב של תהליך הקבלה , אם אתחיל אותו עכשיו , האם יש סיכוי שאוכל להתקבל לשנת הלימודים הבאה (זו שתפתח בספטמבר הקרוב) ?

אילנה, פיזית זה אפשרי ואכן יש סיכוי.
    רוב האנשים מתחילים בתהליך מספר חודשים לפנייך. תוכלי לעשות את התהליך בצורה מזורזת ופיזית להספיק להכין את הדברים (GMAT, חיבורים, המלצות, TOEFL וכו'). סביר שאם היו לך עוד כמה חודשים היית עושה את הדברים ביסודיות ובאיכות גבוהה יותר. אלא אם נתונייך יוצאים מגדר הרגיל, סביר להניח שהיית מתקבלת למקומות טובים יותר לו היה לך יותר זמן, אבל עדיין ייתכן שתתקבלי למקום טוב ואפילו למקום מצויין. באופן כללי, פנייה בסיבובים השניים (ינואר בד"כ) היא בעלת סיכויים גבוהים יותר מפנייה בסיבובים השלישיים (מרץ בד"כ) אולם בכל שנה מתקבלים גם אנשים שפונים בסיבוב השלישי.

תודה רבה מראש,

בבקשה ובהצלחה אילנה.

aringo
    חבר

To: o.k.

גילעם שלום.

ראשית אצטרף למסורת הפתיח המרעיף ברכות על הפורום. הוא באמת מאוד עוזר ונותן המון מידע (חבל שגיליתי אותו רק עכשיו).

ולגוף השאלות :

1. האם במסגרת לימודי MBA בארה"ב נדרש ידע קודם. כלומר האם מי שלא לקח קורסים מסויימים במסגרת התואר הראשון שלו נדרש ללימודי השלמה לפני או במהלך הלימודים כפי שנהוג בכלל האוניברסיטאות בארץ?

לא נדרש ידע קודם מסויים על מנת להתקבל ללימודי MBA במוסדות המובילים. בד"כ אם חסר לך ידע מסויים (למשל: מתמטיקה, כלכלה, סטטיסטיקה) לא תקבל פטורים מהקורסים הבסיסיים (מי שמקבל את הפטורים בד"כ צריך להחליף אותם בקורסים אחרים, ברבים מהמקרים זה לא יוריד מעומס העבודה שלו). ייתכן אף שתצטרך לעשות קורס מקוצר של מס' שבועות לפני תחילת התואר – אותו תעשה עם רבים לחבריך לספסל הלימודים…

איזה מהתוכניות המובילות מתמחות בתחום של ניהול כללי, יעוץ ארגוני וניהול השיווק. כלומר התחומים הפחות פיננסיים?

קלוג, הרוורד, דרדן, דיוק, מישיגן, סטנפורד, טאק, קורנל, ברקלי, יל, קרנגי מלון, USC,UNC ועוד…

1. במהלך חודש ספטמבר פנו אליי באמצעות דוא"ל מספר תוכניות בהצעה להגיש מועמדות (רובן אומנם מתכניות לא מובילות אבל קיבלתי גם מ Dartmouth ו MIT ) האם זה משפר את סיכויי להתקבל למקומות אלו או שזהו הליך סטנדרטי?

זו בד"כ אינדיקציה שה-GMAT שלך חזק/מספק מבחינתם. המשלוח הוא חלק מתהליך השיווק של ביה"ס. עצם המשלוח אינו משפיע, ככל הידוע לי, על סיכויי הקבלה.

תודה מראש

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

niryelinek
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

הי גלעם,
    שמי ניר, בן 29 גר כרגע במילאנו עם תוכניות להרשם לMBA לשנה הקרובה

כיום אני עובד בפרימיום מרקטינג – מאקן אריקסון (קשר בראל) – מנהל שיווק בתחום הפרמיומים ומוצרי הפרסום. בשנת 2002 ניהלתי את פרוייקט מוצרי הפרסום למונדיאל לסניפי קולה ברחבי אירופה, בשנת 2004 ניהלתי את המשרד שלנו בפורטוגל בפרוייקט מוצרי הפרסום ליורו 2004 וכיום אני מנהל את המשרד שלנו במילאנו למוצרי הפרסום בתחרות הAmerica's Cup – אליפות העולם בשייט יאכטות

למדתי ניהול ובקרה תעשייתית התמחות במערכות מידע בפקולטה להנדסה – מכללת ספיר סיימתי בממוצע 90

בצבא הייתי בגולני בתפקיד סמ"פ

כיום אני בשלב הרישום לסיבוב השני

אשמח אם תוכלו לעזות לי בהתלבטות שלי בנוגע ללאן להרשם
    יש לי GMAT נמוך (610) אך יש לי מגבלות למידה (בעיות קשב וריכוז) (וכמובן את כל האישורים הדרושים) – לא ביקשתי תוספות זמן בGMAT כי אינני מאמין ולא רציתי מעולם שום יחס מיוחד.

יחד עם זאת – אני יודע שגם בצד המנהיגותי וגם בנסיון העבודה יש לי נתונים מרשימים ולא שיגרתיים.

איך לאור הנתונים הללו אתה רואה את הסיכויים שלי הארווד, סטנפורד, ושיקגו, וקלוג?

הרבה תודה מראש!

aringo
    חבר

To: niryelinek

הי גלעם,
    שמי ניר, בן 29 גר כרגע במילאנו עם תוכניות להרשם לMBA לשנה הקרובה

כיום אני עובד בפרימיום מרקטינג – מאקן אריקסון (קשר בראל) – מנהל שיווק בתחום הפרמיומים ומוצרי הפרסום. בשנת 2002 ניהלתי את פרוייקט מוצרי הפרסום למונדיאל לסניפי קולה ברחבי אירופה, בשנת 2004 ניהלתי את המשרד שלנו בפורטוגל בפרוייקט מוצרי הפרסום ליורו 2004 וכיום אני מנהל את המשרד שלנו במילאנו למוצרי הפרסום בתחרות הAmerica's Cup – אליפות העולם בשייט יאכטות

למדתי ניהול ובקרה תעשייתית התמחות במערכות מידע בפקולטה להנדסה – מכללת ספיר סיימתי בממוצע 90

בצבא הייתי בגולני בתפקיד סמ"פ

כיום אני בשלב הרישום לסיבוב השני

אשמח אם תוכלו לעזות לי בהתלבטות שלי בנוגע ללאן להרשם
    יש לי GMAT נמוך (610) אך יש לי מגבלות למידה (בעיות קשב וריכוז) (וכמובן את כל האישורים הדרושים) – לא ביקשתי תוספות זמן בGMAT כי אינני מאמין ולא רציתי מעולם שום יחס מיוחד.

יחד עם זאת – אני יודע שגם בצד המנהיגותי וגם בנסיון העבודה יש לי נתונים מרשימים ולא שיגרתיים. נכון!

איך לאור הנתונים הללו אתה רואה את הסיכויים שלי הארווד, סטנפורד, ושיקגו, וקלוג?

ניר, אני מניח שהתואר הראשון אינו בהצטיינות. להערכתי במקרה הזה סטנפורד וקלוג יהיו סטרצ' די גדול, בייחוד סטנפורד. שיקגו והרוורד יהיו סטרצ', כאשר בהרוורד המנהיגות שהפגנת בעבודה ובצבא תתן לך נקודות משמעותיות.
    האישורים וההסבר שנתת לגבי ה-GMAT (אינך רוצה יחס מיוחד) יהוו הקלה מסויימת על העניין (בהנחה שיוצגו נכון). בכל שנה רוב בתי הספר האלה מקבלים אנשים עם GMAT כמו שלך (בסטנפורד זה קורה פחות, בהרוורד זה קורה יותר) – בד"כ ה-GMAT הנמוך מאוזן במקרים כאלה ע"י חיבורים חזקים מאוד (ועובדות חזקות מאוד שעומדות מאחוריהם) ונתונים אחרים (ראיון, המלצות וכו').

הרבה תודה מראש!

בבקשה והרבה בהצלחה!

aringo
    חבר

To: ofir

גילעם שלום,

האם אתה יכול לפרט מעט על התוכנית של ייל? עד כמה היא מוכרת? מהן נקודות החוזקה של התוכנית וכו'. לא שומעים יותר מידי על התוכנית בפורומים ישראלים.
    תוכנית חדשה יחסית (בת 30 בערך) ששאבה את כוחה במידה רבה מהשם של האוניברסיטה על מנת "להתרומם". שמים די הרבה דגש על יכולות אנליטיות ולכן GMAT ו-GPA מקבלים יחסית הרבה משקל (ביה"ס היחיד מהמובילים שעד לאחרונה עוד ביקש המלצת פרופסור!). תוכנית הקריירה חשובה להם מאוד, אוהבים אנשים מפוקסים ורצוי עם "טוויסט" חברתי/ציבורי (אך ממש לא הכרחי כדי להתקבל). תוכנית בינונית בגודלה (סביב 500). חזקה בעיקר בניהול מלכ"רים, ניהול ציבורי ו(במידה פחותה יותר) ניהול כללי. פרופיל מגייסים הנגזר מהשילוב של בי"ס מוביל, איזור NY, דגש ניהולי – שילוב של בנקאות השקעות, ייעוץ אסטרטגי ושירותים פיננסיים. פופולריות נמוכה יחסית בקרב מועמדים ישראלים. הסטורית מדורגת סביב מקום 15-20 בד"כ (עם חריגות לשני הצדדים, זה הממוצע פחות או יותר). עם זאת, השם חזק יחסית, כנגזרת של שם האוניברסיטה, בייחוד אם המגייס פחות עוקב אחרי דירוגי תוכניות MBA.

תודה

בבקשה, מקווה שעזרתי קצת.

niryelinek
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

To: batel

גלעם שלום,

שמי בתאל ואני בצעדיי הראשונים ללימודים אקדמאים במנהל עסקים בשלב זה אני מתלבטת בין לימודים לתואר ראשון באיטליה או בארה"ב רציתי לדעת אם החלטתי לכאן או לכאן יכולה להשפיע על סיכויי הקבלה שלי ללמודי תואר שני במנהל עסקים באחת מהאוניברסיטאות המובילות בארה"ב, האם הינם רואים זאת בעין אחרת בין אם הגעתי מאוני' באיטליה או מאוני' בארה"ב

אודה לך אם תוכל לענות לי מאחר וברצוני לנקוט צעדים מחושבים יותר לגבי העתיד שלי.

בתודה מראש בתאל חמו.

ׁBat el

My wife is doing her maser at bocconi, Milan – If you need info you can contact her [email protected]

shauly
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

Hi Gilam,

Thanks in advance for your help !

Two questions :

1) What number of schools a typical MBA applicant applies to ?

I was thinking of three, my friend suggested ten :)

What would you advise ?

2) What is really the impact of the GMAT score on the admission decision? Is it like our "psychometry" for "toar rishon" ?

thanks ,

Shaul

IchiBan
    חבר
    מספר הפוסטים: 216

To: motti_sh

רק אם הוא כותב בלי שגיאות כתיב

aringo
    חבר

To: shauly

Hi Gilam,

Thanks in advance for your help !

Two questions :

1) What number of schools a typical MBA applicant applies to ?

I was thinking of three, my friend suggested ten :)

What would you advise ?

Israelis (the ones that I get follow) typically apply to 5-7 programs. I think more people apply to 5 than to 6 and more to 6 than to 7. There are people who apply to 1,2 or 8,9 programs, but I guess something like 80% apply to 5-7 programs.
    You may want to apply to at least 5 programs. However, what is right for you depends on your background, stats and personal perferences.

2) What is really the impact of the GMAT score on the admission decision? Is it like our "psychometry" for "toar rishon" ?

Shaul, I think that you can find a pretty good answer to this on: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm – if you have further questions on this let me know.

thanks

You're welcome. Much luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: motti_sh

שלום גלעם,

רציתי לשאול שאלה קטנה:

הם לדעתך לישראלי אשר פונה ללימודי מב"ע בארה"ב ואשר בא מן הסקטור הציבורי עשוי להיות סיכוי גבוהה יותר להתקבל (בגלל הוא "מיוחד") או דווקא סיכוי נמוך יותר?

כוונתי לתפקיד בסקטור הציבורי בעל זיקה לעולם העסקי (לא פקיד במשרד הרווחה)

כרגיל במקרים האלה, הרבה תלוי בפרטים הספציפיים של המועמד. באופן כללי, להערכתי התשובה היא כן – נכון לשנה זו (וסביר שגם בשנה הבאה), גבוה יותר.

להערכתי גם תפקידים ציבוריים שאינם בעלי זיקה עיסקית יכולים להיות אפקטיביים מאוד בתהליך הקבלה אם המועמד ממצב עצמו נכון מבחינת "מאיפה באתי, לאן אני הולך ולמה" (מה שידוע גם כ"מיצוב" של המועמד).

תודה,

בבקשה. בהצלחה מוטי.

hawk
    חבר

גלעם שלום,

לשאלה שלי אין קשר להודעה קיימת בפורום.

אני מעוניין לשמוע את דעתך לגבי ראיונות הקבלה.

בתי הספר אשר מבצעים ראיון קבלה לאחר סינון, לא מתחייבים לשריין את הראיון במועד מסוים. הם מפרסמים כי הראיון יתבצע בין מועד הגשת האפליקשיין למועד קבלת התשובות. במקרה של סיבוב שני, מדובר מתחילת ינואר ועד סוף מרץ במרבית המקרים.

אני מעוניין להגיש את האפליקשיין לרוב בתי הספר בתחילת ינואר, ולצאת לירח דבש של חודשיים החל מאמצע פברואר. קיים סיכוי כי אקבל זימון לראיון במהלך שהותי בחו"ל ולא אוכל לגשת אליו.

אני מעוניין לשמוע את דעתך לגבי חשיבות הראיון בתהליך הקבלה. תחת ההנחה שלא אוכל לדחות את הנסיעה, האם אני מקטין מהותית את סיכויי בכך שלא אהיה זמין לראיון ? האם אוכל להתקבל גם ללא הראיון ?

אשמח מאוד לשמוע את דעתך בנושא, היות ואני מתלבט כבר תקופה ארוכה.

תודה רבה !!

gilad
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

שלום לכולם,

אני לקראת מבחן גימאת ומעוניין לנסות ולהתמקד באונברסיטאות לקראת הגשת מועמדות.

לאור העובדה שיש כל כך הרבה אוניברסיטאות טובות איך כדאי להתחיל ולחפש? לפי איזה קריטריונים יש לגבש החלטה? מה ניתן למצוא באתרים הספציפיים של האוניברסיטאות שיכול לעזור לי? האם יש מישהו שיכול להמליץ באופן יותר ספציפי על המקום בו הוא לומד או למד? האם בבחירת מקום הלימודים יש מקום להתחשב בעובדה שאנו זוג נשוי?

כמו כן, האם יש משמעות לעובדה שיש לי דרכון אמריקאי והאם על אף האמור יש מקום לבחון לימודים באירופה? בוחנים את המועמדות שלי כישראלי או כאמריקאי?

אשמח לקבל מידע מכל מי שיכול.

תודה רבה,

גלעד

greenfeld
    חבר
    מספר הפוסטים: 282

To: Gilam, ofir

אני רק מבקש לדייק שמדובר בתכנית קטנה.

המספר 500 בו נוקב גלעם מתייחס לסטודנטים בשתי השנים גם יחד.

מדובר בתכנית של 250 סטודנטים בשנה

aringo
    חבר

To: hawk

גלעם שלום,

לשאלה שלי אין קשר להודעה קיימת בפורום.

אני מעוניין לשמוע את דעתך לגבי ראיונות הקבלה.

בתי הספר אשר מבצעים ראיון קבלה לאחר סינון, לא מתחייבים לשריין את הראיון במועד מסוים. הם מפרסמים כי הראיון יתבצע בין מועד הגשת האפליקשיין למועד קבלת התשובות. במקרה של סיבוב שני, מדובר מתחילת ינואר ועד סוף מרץ במרבית המקרים.

אני מעוניין להגיש את האפליקשיין לרוב בתי הספר בתחילת ינואר, ולצאת לירח דבש של חודשיים מזל טוב! החל מאמצע פברואר. קיים סיכוי כי אקבל זימון לראיון במהלך שהותי בחו"ל ולא אוכל לגשת אליו.

אני מעוניין לשמוע את דעתך לגבי חשיבות הראיון בתהליך הקבלה. תחת ההנחה שלא אוכל לדחות את הנסיעה, האם אני מקטין מהותית את סיכויי בכך שלא אהיה זמין לראיון ? האם אוכל להתקבל גם ללא הראיון ?

אם האוניברסיטה דורשת ראיון כחלק מתהליך הקבלה, סביר להניח שתצטרך להתראיין על מנת להתקבל. במקרה כזה, כדאי שתיצור קשר עם ועדת הקבלה, תציג בעדינות את הבעייה, תסביר כמה חשוב לך להתראיין ולהתקבל אליהם, ותראה אם יוכלו להציע לך פתרון (ראיון מוקדם, ראיון מאוחר, ראיון במדינה בה תטייל).

אם האוניברסיטה ממליצה על או נותנת אופציה של ראיון, ראשית כדאי שתחליט כמה חשוב שתתראיין לאור נתוניך ויכולת הראיון שלך. אם נתוניך, חיבוריך, המלצותיך וכו' חזקים, ואתה מעריך שאתה לא כוכב גדול בראיונות, אולי עדיף לדלג על אופציית הראיון. בזמנו ויתרתי על האופציה להתראיין בוורטון ונראה לי שזו היתה החלטה די טובה. אם השיקולים בעד ונגד נותנים תוצאה נייטרלית, עדיף להתראיין (מראה על מוטיבציה ורצינות). אם אתה מחליט בעד ראיון, כדאי ליצור קשר עם ועדת קבלה ולחפש פתרון כמו שדיברנו למעלה.

אשמח מאוד לשמוע את דעתך בנושא, היות ואני מתלבט כבר תקופה ארוכה.

תודה רבה !!

מקווה שעזרתי במשהו. הרבה בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: greenfeld

נקודה טובה. טעות שלי. אכן המספר 500 מתייחס לשתי השנים יחד.

גילעם

Hadarly
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

הי גילעם,

אני נמצאת בשלב בו אני צריכה להחליט לאיזה התמחות אני רוצה לפנות במסגרת לימודי המשפטים. ישנן 2 אופציות בפני, הראשונה היא עבודה במשרד עו"ד מהמובילים בארץ המתמחה במשפט אזרחי מסחרי. במסגרת העבודה נפגשים עם מנהלים ואנשי עסקים מכל המגזר העסקי, לומדים על עולם העסקים מהכיוון המשפטי. זו ההתמחות הכי קרובה שיש לעולם העסקים ה"רגיל". האפשרות השניה היא להתמחות במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה, מיותר לציין שזו התמחות מאד ייחודית, אולם הנגיעה לעולם העסקים אינה משתווה לזו של האפשרות הראשונה.

אני מאמינה שאלמד יותר על עולם העסקים ואף אצור קשרים טובים יותר במשרד הגדול, אולם עבודה עם היועץ "זוהרת" יותר ואף טומנת בחובה את האפשרות של המלצה מבכיר, לה ניתנות נק' נוספות בעת נסיונות הקבלה לתואר שני במנהל עסקים בארה"ב. הייתי שמחה אם היית יכול להאיר נק' נוספות ולחוות דעה.

אני רואה בשנתי כמתמחה שלב בדרך לארה"ב, לכן אודה לך אם תוכל לומר איזו התמחות יכולה לסייע לי יותר?

תודה על כל ההשקעה,

הדר

IchiBan
    חבר

To: Hadarly

גילעם,

מה שלומך?

התלבטות קטנה: קיבלתי קידום קטן בעבודה. מעבר להטבת תנאים, מדובר בשינוי קטן בתוכן התפקיד שניתן בקלות לשווק כשינוי משמעותי יותר (יותר אחריות, צוות קטן…). השינוי מבורך אך הוא רחוק מלהצדיק וויתור על תכניות. לאינסאד כבר נרשמתי, לאחרים ארשם בינואר.

איך אני יכול לציין את הקידום הזה בלי שאני פוגע בלוגיקה של "למה MBA עכשיו"?

תודה!

איצ'יבן

לולי
    חבר

גילעם שלום,

אודה לך אם תוכל להפנות אותי לתוכניות MBA בארה"ב אשר מאפשרות תחילת לימודים בסמסטר אביב. ידוע לי כי בקולומביה ישנה "תוכנית מואצת" המתחילה באביב ואינה כוללת התמחות בקיץ, אך רציתי לדעת האם קיימות תוכניות נוספות, בדגש על כאלו הכוללות התמחות.

תודה רבה,

לולי

hoilana
    חבר

גלעם שלום,

ברצוני לשאול מספר שאלות :

1. לאילו בתי ספר היית ממליץ לי לפנות אם אני מתענינת בתחום השיווק והאסטרטגיה ?

2. הצטרפתי היום לפורום, על סמך הנתונים שפרסמתי (ב- November 07 2004 ב- 20:31 ) תוכל לומר לי באילו בתי ספר אהיה תחרותית ?

3. בהמשך לשאלה הקודמת, בגלל הרקע הטכנולוגי – היי-טק יי שלי, האם יש טעם לפנות לבתי ספר שמחפשים אנשים מהתחום (מי הם ?) גם אם הם פחות חזקים בתחומי השיווק, אסטרטגיה וניהול כללי ?

4. האם ניתן להקפיא קבלה ללימודים (להתקבל עכשיו אך להתחיל רק ב 2006) ?

תודה רבה מראש ,

אילנה

galitlevi
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

Hello,

1. I am looking for a MBA program which concentrate/specialize in international business/finance.

2. I have already good economical background as well as experience of 4 years as a macro economist. I think that learning the courses of macro/micro economics at an undergraduate level will be unnecessary for me.

Therefore, I would like to know whether there are some good programs, which can mix both my requirements?

Thank you and good luck for all of you.

Galit Levi

aringo
    חבר

To: Hadarly

הי גילעם,

אני נמצאת בשלב בו אני צריכה להחליט לאיזה התמחות אני רוצה לפנות במסגרת לימודי המשפטים. ישנן 2 אופציות בפני, הראשונה היא עבודה במשרד עו"ד מהמובילים בארץ המתמחה במשפט אזרחי מסחרי. במסגרת העבודה נפגשים עם מנהלים ואנשי עסקים מכל המגזר העסקי, לומדים על עולם העסקים מהכיוון המשפטי. זו ההתמחות הכי קרובה שיש לעולם העסקים ה"רגיל". האפשרות השניה היא להתמחות במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה, מיותר לציין שזו התמחות מאד ייחודית, אולם הנגיעה לעולם העסקים אינה משתווה לזו של האפשרות הראשונה.

אני מאמינה שאלמד יותר על עולם העסקים ואף אצור קשרים טובים יותר במשרד הגדול, אולם עבודה עם היועץ "זוהרת" יותר ואף טומנת בחובה את האפשרות של המלצה מבכיר, לה ניתנות נק' נוספות בעת נסיונות הקבלה לתואר שני במנהל עסקים בארה"ב. הייתי שמחה אם היית יכול להאיר נק' נוספות ולחוות דעה.

אני רואה בשנתי כמתמחה שלב בדרך לארה"ב, לכן אודה לך אם תוכל לומר איזו התמחות יכולה לסייע לי יותר?

הדר, במרבית המקרים התמחות במשרד היועץ המשפטי לממשלה תהיה אפקטיבית יותר מבחינת סיכויי הקבלה. אני אומר "במרבית המקרים" כי הדבר תלוי גם בשאר הנתונים שלך ובמיצוב של האפליקיישן שלך. למשל – אם המטרות שלך לעתיד הן בעלות אוריינטציה ציבורית, ה"עוצמה" של התמחות אצל היועץ תהיה להערכתי גדולה בהרבה מהעוצמה של התמחות במשרד מסחרי גדול.

תודה על כל ההשקעה,

בבקשה ובהצלחה הדר.

aringo
    חבר

To: IchiBan

גילעם,

מה שלומך? תודה, הכל בסדר ידידי היפני. ומקווה שגם אצלך!

התלבטות קטנה: קיבלתי קידום קטן בעבודה. יפה! מעבר להטבת תנאים, מדובר בשינוי קטן בתוכן התפקיד שניתן בקלות לשווק כשינוי משמעותי יותר (יותר אחריות, צוות קטן…). השינוי מבורך אך הוא רחוק מלהצדיק וויתור על תכניות. לאינסאד כבר נרשמתי, לאחרים ארשם בינואר.

איך אני יכול לציין את הקידום הזה בלי שאני פוגע בלוגיקה של "למה MBA עכשיו"?

שאלה קשה והתשובה לה צריכה להיות מאוד ספציפית ואישית לך: לנסיבות שלך, לרקע שלך, לתוכניות שלך לעתיד, לכישורים שלך. אולי כדי למצוא את התשובה, כדאי לך לשאול את עצמך בשיא הכנות ובלי לחשוב על שיקולי "איך זה ייראה לוועדת הקבלה": אז למה MBA למרות הקידום? סביר מאוד להניח שהתשובות הכנות שתצליח להגיד לעצמך הן (במיצוב נכון וכנה) התשובות הטובות ביותר שתוכל לספק לוועדה. למשל: "אין לי מספיק כלים/ידע כדי לעשות את התפקיד הזה כמו שצריך ולכן אני צריך MBA" או "אני רוצה להתקדם בכיוון X והתפקיד הזה לא מקדם אותי לשם בעוד ש-MBA כן".

תודה!

מקווה שעזרתי קצת…

aringo
    חבר

To: לולי

גילעם שלום,

אודה לך אם תוכל להפנות אותי לתוכניות MBA בארה"ב אשר מאפשרות תחילת לימודים בסמסטר אביב. ידוע לי כי בקולומביה ישנה "תוכנית מואצת" המתחילה באביב ואינה כוללת התמחות בקיץ, אך רציתי לדעת האם קיימות תוכניות נוספות, בדגש על כאלו הכוללות התמחות.

לולי, בנוסף לקולומביה, בין השאר כדאי שתבדקי אופציות של שנה אחת (או שנה וקצת, רובן ללא התמחות) בקורנל, פרדו, בייבסון, קלוג, קייס ווסטרן, אמורי, רוצ'סטר. חלקן מציבות תנאים מסויימים (רקע מסויים). בנוסף, באירופה, במידה שהיא רלוונטית לך, תוכניות שנה אחת רבות, בין השאר באינסאד, אוקספורד, קיימברידג' ו-IMD.

תודה רבה,

בבקשה ובהצלחה!

aringo
    חבר

גלעם שלום,

ברצוני לשאול מספר שאלות :

1. לאילו בתי ספר היית ממליץ לי לפנות אם אני מתענינת בתחום השיווק והאסטרטגיה ?

בין השאר, מבין 20 המובילים – קלוג (שיווק), הרוורד (אסטרטגיה), טאק (אסטרטגיה), דיוק (שניהם), מישיגן (שניהם), דרדן (אסטרטגיה), סטנפורד (אסטרטגיה).

2. הצטרפתי היום לפורום, על סמך הנתונים שפרסמתי (ב- November 07 2004 ב- 20:31 ) תוכל לומר לי באילו בתי ספר אהיה תחרותית ?

להערכתי, על סמך המידע שסיפקת ובהנחה של אפליקיישן טוב ו-GMAT טוב (700+): קלוג (תחתרותית), הרוורד (סטרצ'), טאק (מועמדת חזקה, פוטנציאל למילגה), דיוק (פוטנציאל למילגה), מישיגן (פוטנציאל למילגה), דרדן (פוטנציאל למילגה), סטנפורד (סטרצ').

3. בהמשך לשאלה הקודמת, בגלל הרקע הטכנולוגי – היי-טק יי שלי, האם יש טעם לפנות לבתי ספר שמחפשים אנשים מהתחום (מי הם ?) גם אם הם פחות חזקים בתחומי השיווק, אסטרטגיה וניהול כללי ?

אילנה, להערכתי עדיף לך להתמקד בבתי הספר שחזקים בתחומים שמעניינים אותך. אני חושב שההבדל מבחינת סיכויי קבלה יהיה שולי, אם בכלל. יש הרבה סטיגמות בעניין הזה, אך להערכתי הרצון של ביה"ס לגוון את הכיתה חזק בד"כ, יאזן את ההעדפה של רקע מסויים (אם קיימת) ויביא להתעניינות בך גם (ואולי בייחוד) במקומות בהם יש פחות פונים מהרקע שלך.

4. האם ניתן להקפיא קבלה ללימודים (להתקבל עכשיו אך להתחיל רק ב 2006) ?

כן. ברוב המקומות (קלוג למשל) תוכלי לקבל הבטחה כזו אם היית מועמדת חזקה ותציגי סיבות משכנעות (זה נקרא deferral). במקומות אחרים (הרוורד) בד"כ לא תוכלי לקבל הבטחה מפורשת ותצטרכי לפנות שוב בשנה הבאה.

תודה רבה מראש ,

בבקשה ובהצלחה אילנה!

aringo
    חבר

To: galitlevi

Hello,

1. I am looking for a MBA program which concentrate/specialize in international business/finance.

2. I have already good economical background as well as experience of 4 years as a macro economist. I think that learning the courses of macro/micro economics at an undergraduate level will be unnecessary for me.

Therefore, I would like to know whether there are some good programs, which can mix both my requirements?

Galit: Wharton, Thunderbird, Columbia, NYU, UCLA are all probably a pretty good fit with your preferences.

Gilam

galitlevi
    חבר

Gil'am,

Thank you so much

Galit

לולי
    חבר

גילעם,

המון תודה, עזרת לי מאוד.

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

Hi I also Think Chicago GSB will be a great fit for your needs

A

hoilana
    חבר

תודה רבה על התשובות הקודמות , אך לאורן יש לי שאלה נוספת,

מה עדיף – בי"ס המדורג ב TOP-5 שאינו מתמחה בתחומי הענין שלי (כמו שיקגו) או בי"ס המדורג פחות גבוה אך כן מתמחה בהם (כמו מישיגן).

בשאלה מה עדיף אני מתכוונת קודם כל לרמת הלימוד בתחום וגם לחברות שבאות לגייס. האם לשיקגו, למשל , יבואו יותר חברות יעוץ בגלל שהוא מדורג ב TOP-5 למרות שהוא לא הכי נחשב בתחום האסטרטגיה, או שהחברות בכל תחום יעדיפו את מומחיות ביה"ס על פני דרוגו.

תודה,

אילנה

IchiBan
    חבר

כמובן שעזרת… תודה!

tomerc
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

To: IchiBan

gilam ,hey !
    i hope it's ok to send u this mail , i was'nt sure , but i thought it would'nt heart to try.
    my name is Tomer , i am 25 years old ,and in my last year(fourth year) at Ben Gurion University graduating in Communication System Engineering ,BSc.
    the reason i am writing this letter is not just to give u input about me and ask for your opinon, it's just that i am in quite a catch . i'll explain :
    i really want to do MBA in the states in one of the top schools , but i have a cash problem . if i can get a schoolarship for a significant part of the tuition , i can manage , and will go through with the process of trying to apply . but if i would'nt get the schoolarship i hoped for , it does'nt matter if they accept me.
    i just want to know what r my chances to get a schoolarship and to be accepted (the schoolarship issue is very important).
    i have a 92 average in the university (for all the years ), i have a 716 score on the psychometric exam.
    i think i could do pretty good on the GMAT (at least i hope soo). i have been doing community work by teaching high school students for final exams , and also taught astronomy in junior high , i recevied a letter of excellence from the university for that.
    i worked all my life but i can't say i have any real business experience .
    i would really appreciate a stright forward response , beacuse i don't have the necessary money to spare if the chances r very low.
    thanks alot ,and i hope i did'nt cause u any headache reading my mail! :-)
    thanks again
    Tomer

aringo
    חבר

To: לולי, IchiBan, hoilana

בכיף, שמח לשמוע!

גילעם,

המון תודה, עזרת לי מאוד.

aringo
    חבר

תודה רבה על התשובות הקודמות , אך לאורן יש לי שאלה נוספת,

מה עדיף – בי"ס המדורג ב TOP-5 שאינו מתמחה בתחומי הענין שלי (כמו שיקגו) או בי"ס המדורג פחות גבוה אך כן מתמחה בהם (כמו מישיגן).

בשאלה מה עדיף אני מתכוונת קודם כל לרמת הלימוד בתחום וגם לחברות שבאות לגייס. האם לשיקגו, למשל , יבואו יותר חברות יעוץ בגלל שהוא מדורג ב TOP-5 למרות שהוא לא הכי נחשב בתחום האסטרטגיה, או שהחברות בכל תחום יעדיפו את מומחיות ביה"ס על פני דרוגו.

אילנה, שאלה קשה שאלת… והתשובה לה סובייקטיבית. להערכתי, ההבדל ברמת הלימוד הוא די משמעותי. כלומר, אם בי"ס נחשב ממש טוב במשהו, רמת ואיכות הלימוד בו בתחום הזה בד"כ משמעותית חזקה יותר מבתחומים אחרים וגם ביחס לבתי ספר אחרים שאינם נחשבים חזקים באותו תחום. מעבר לכך, הלמידה מחוץ לכיתה (מועדונים, סיורים, ארועים) תהיה בד"כ חזקה יותר. גם הדרוג משפיע על רמת הלימוד ואיכות החוויה, אולם להערכתי מידת ההשפעה מתונה בהשוואה לקריטריון הראשון.

בהקשר של הגיוסים, להערכתי הדברים ברורים פחות. לדרוג (בעיני המעסיקים – לאו דווקא תואם את הדרוג האחרון במגזין מסויים. בד"כ תואם יותר את הדרוג הממוצע בעשרות השנים האחרונות) תהיה משמעות חזקה, לא פחות ואולי יותר מהמומחיות (תלוי כמובן בהפרש בדירוגים). כלומר, למרות שדרדן נחשב חזק במיוחד בניהול כללי ואסטרטגיה, סביר להניח שבשיקגו יהיו מגייסים חזקים באותה מידה, ואף יותר, מתחום הייעוץ האסטרטגי והם יגייסו לא פחות סטודנטים לשורותיהם, ואולי אף יותר (באחוזים).

שאלות טובות את שואלת… הרבה בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: tomerc

gilam ,hey !
    i hope it's ok to send u this mail , i was'nt sure , but i thought it would'nt heart to try.
    my name is Tomer , i am 25 years old ,and in my last year(fourth year) at Ben Gurion University graduating in Communication System Engineering ,BSc.
    the reason i am writing this letter is not just to give u input about me and ask for your opinon, it's just that i am in quite a catch . i'll explain :
    i really want to do MBA in the states in one of the top schools , but i have a cash problem . if i can get a schoolarship for a significant part of the tuition , i can manage , and will go through with the process of trying to apply . but if i would'nt get the schoolarship i hoped for , it does'nt matter if they accept me.
    i just want to know what r my chances to get a schoolarship and to be accepted (the schoolarship issue is very important).
    i have a 92 average in the university (for all the years Wow… yafe meod! I know that's very hard to get in that program. Will you graduate with distinction? Extra distinction?), i have a 716 score on the psychometric exam.
    i think i could do pretty good on the GMAT (at least i hope soo). i have been doing community work by teaching high school students for final exams , and also taught astronomy in junior high , i recevied a letter of excellence from the university for that.
    i worked all my life but i can't say i have any real business experience .
    i would really appreciate a stright forward response , beacuse i don't have the necessary money to spare if the chances r very low.
    thanks alot ,and i hope i did'nt cause u any headache reading my mail! :-)
    Tomer, merit-based scholarships at the top US MBA programs depend on your strength as a candidate. Need-based scholarships are usually not granted to foreign citizens.
    Your strengths as a candidate depend on a variety of criteria. You can see a basic layout of these criteria at: http://aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm
    Your chances of getting a scholarship depend, then, on your strength as a candidate and on the ranking/prestige of the school you are applying to. The lower the ranking, the higher (usually) the chances for scholarship.
    Assuming strong essays/recommendations/resume/interview, a strong GMAT (700+) and no additional work experience, your chances of getting a significant (30%+) scholarship at a school ranked 20-30 are probably high. As you go up towards 15, 10 etc., the chances become lower. The chances at top-5 places are probably low – but still this is not impossible. It mostly depends on the strength of the candidacy that you will be able to produce and present. Work experience and leadership are definitely things to work on in the coming years in that context. You do not need the work experience to be business experience.
    thanks again
    Sure. Hope I helped.
    Gilam

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

שלום גילעם,

הייתי שמח אם תוכל לענות לי על מספר שאלות שמטרידות אותי בקשר לתהליך הקבלה.

קצת רקע :

בן 27

B.sc בהנדסת אלק' מת"א ( ממוצע – 90.6, בהצטיינות).

צבא – מפקד (לא קצין) ביחידה מובחרת.

עבודה – מהנדס בחברת סמיקונדקטור אמריקאית מובילה (blue chip).

GMAT – עדיין לא נבחנתי, אבל נראה לי שיהיה בסדר (פסיכו' 760, אנגלית שפת אם).

התנדבותי – פר"ח , נציג אגודת הסטודנטים, רכז פרוייקט חונכות אחראי על כ-20 חונכים.

אזרחות אמריקאית.

עכשיו לשאלות :

החלום שלי הוא ללמוד בסטנפורד. ממה שאני שמעתי צריך להיות ממש סופרסטאר כדי להיות מועמד ריאלי. הבעיה שלי מתחלקת לשתים :

נסיון עבודה – אני אמנם שייך לצוות פיתוח יוקרתי, אך אין סיכוי שאצבור נסיון ניהולי (כדי להיות ראש צוות בתחום הנ"ל צריך לפחות 5-6 שנים נסיון עבודה). חוץ מזה, בגלל שאני עובד מעל 50 שעות בשבוע אין לי ממש זמן להתנדבות.

גיל – כרגע יש לי שנת עבודה נסיון כסטודנט ועוד חצי שנה כמהנדס. נראה לי שדרוש לי לפחות עוד שנה וחצי (אם לא יותר) נסיון, מה שאומר שאתחיל ללמוד לכל המוקדם בגיל 29 אם לא 30. ממה ששמעתי לסטנפורד יש עדיפות לצעירים יותר.

בקיצור, האם יש סיכוי ??? ואם כן, מה אוכל לעשות כדי לשפר אותו.

בתודה מראש,

אייל

ohadresh
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>אילנה,

אני רוצה להוסיף לתשובה של גלעם.

בבחירת בית ספר חשוב להסתכל על מספר גורמים: החשוב שבהם לדעתי הוא החברות שמגייסות on campus . תסתכלי על רשימת ה- recruiters שמגיעה לבתי הספר. ברגע שמקינזי מגיעים לקמפוס, לא אכפת להם מאיזה בית ספר את. (יש בתי ספר עם יותר סטודנטים שמקבלים הצעות מחברות בתחום מסויים. בהרבה מקרים המספרים מוטים מכיוון שיש הרבה סטודנטים שהגיעו מאותן חברות ופשוט ממשיכים שם, או עוברים מחברה אחת לשניה באותו תחום)

לגבי הקורסים – אני לוקח קורס מעולה ב Marketing Strategy, שמבוסס על קייסים של הארוורד (כמעט כל בתי הספר משתמשים באותם קייסים). בסמסמטר הקרוב אני לוקח קורס ב pricing strategy. צריך להבין שבשביל להתקבל לתפקידי אסטרטגיה חשוב להבין במספר תחומים: Marketing, Operations, חשבונאות, כלכלה ומימון בסיסיים לפחות. כך שחשוב לראות שבית הספר מציע מגוון רחב של קורסים.

אחד הדברים שעוזרים לי בשיקגו הוא דווקא ה flexible curriculum – העובדה שאני יכול לבחור איזה קורסים לקחת, וככה בעצם להתמקד בקורסים שיעזרו לי למצוא עבודה בתחום שלי (ייעוץ, אסטרטגיה).

בהצלהה,

אוהד רשף
    אוניברסיטת שיקגו

geifman2000
    חבר

שלום גלעם, ותודה מראש על התשובות המעמיקות שאתה מעניק.

רציתי לשאול שאלה שמשום מה לא עלתה כאן בפורום. במסלול דו חוגי באוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה מעניקה ציון לכל חוג בנפרד, וללא ממוצע משוקלל בין שני החוגים. בנוסף, לפעמים ניתן להיות מצטיין בחוג אחד, ולא בחוג השני.

אולם, בטופס הציונים און ליין יש מקום כביכול רק לחוג אחד, או לחשב את הממוצע המשוקלל בעצמי. האם כדאי למלא שני טפסים שונים – אחד לכל חוג; או לציין רק תחום אחד של הלימודים ולכתוב את כל הקורסים משני החוגים.

בנוסף, האם עלי להמיר את הציונים בעצמי לסקאלה של 1-4 או למלא אותם לפי מערכת הציונים הישראלית ולהניח להם לתרגם?

תודה מראש,

אריאל

aringo
    חבר

To: אייל

שלום גילעם,

הייתי שמח אם תוכל לענות לי על מספר שאלות שמטרידות אותי בקשר לתהליך הקבלה.

קצת רקע :

בן 27

B.sc בהנדסת אלק' מת"א ( ממוצע – 90.6, בהצטיינות).

צבא – מפקד (לא קצין) ביחידה מובחרת.

עבודה – מהנדס בחברת סמיקונדקטור אמריקאית מובילה (blue chip).

GMAT – עדיין לא נבחנתי, אבל נראה לי שיהיה בסדר (פסיכו' 760, אנגלית שפת אם).

התנדבותי – פר"ח , נציג אגודת הסטודנטים, רכז פרוייקט חונכות אחראי על כ-20 חונכים.

אזרחות אמריקאית.

עכשיו לשאלות :

החלום שלי הוא ללמוד בסטנפורד. ממה שאני שמעתי צריך להיות ממש סופרסטאר כדי להיות מועמד ריאלי. הבעיה שלי מתחלקת לשתים :

נסיון עבודה – אני אמנם שייך לצוות פיתוח יוקרתי, אך אין סיכוי שאצבור נסיון ניהולי (כדי להיות ראש צוות בתחום הנ"ל צריך לפחות 5-6 שנים נסיון עבודה). חוץ מזה, בגלל שאני עובד מעל 50 שעות בשבוע אין לי ממש זמן להתנדבות.

גיל – כרגע יש לי שנת עבודה נסיון כסטודנט ועוד חצי שנה כמהנדס. נראה לי שדרוש לי לפחות עוד שנה וחצי (אם לא יותר) נסיון, מה שאומר שאתחיל ללמוד לכל המוקדם בגיל 29 אם לא 30. ממה ששמעתי לסטנפורד יש עדיפות לצעירים יותר.

בקיצור, האם יש סיכוי ??? ואם כן, מה אוכל לעשות כדי לשפר אותו.

אייל, בסטנפורד הרבה תלוי בשלושה דברים: מספרים (GMAT, GPA), חיבור 1 (מה הכי חשוב לך) וחיבור 2 (תוכניותיך לעתיד ועוד). אם שלושת אלה חזקים, אתה יכול בהחלט להתקבל לסטנפורד. נראה שבראשון אתה בהחלט בכיוון. שני האחרים יכולים להיות חזקים גם עם חצי שנת עבודה וללא נסיון ניהולי בעבודה. להערכתי, לאור הגיל שלך והעובדה ש(עד כמה שהבנתי) אתה פונה לכל המוקדם באוקטובר הבא, אתה בשל לפנות באוקטובר הבא. אם תחליט לפנות עוד השנה סביר שזה יהיה בחודש מרץ (סיבוב 3) בו הסיכויים נמוכים יותר (אך גם בו אנשים מתקבלים בכל שנה), גם זו אופציה שאפשר לשקול אם חשוב לך לפנות עוד השנה. פניה בסיבוב ה-2 (ינואר השנה) תהיה מרתון מאוד מאוד רציני (GMAT, אפליקיישן…).
    בהנחה שתפנה באוקטובר, אולי כדאי שתעבוד ראשית על ה-GMAT ותוציא GMAT מצויין בחודשים הקרובים. אח"כ ובמקביל כדאי להתחיל לחקור את וללמוד על סטנפורד ועל הראש הייחודי שלהם בחיבורים.

בתודה מראש,

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: geifman2000

שלום גלעם, ותודה מראש על התשובות המעמיקות שאתה מעניק.

רציתי לשאול שאלה שמשום מה לא עלתה כאן בפורום. במסלול דו חוגי באוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה מעניקה ציון לכל חוג בנפרד, וללא ממוצע משוקלל בין שני החוגים. בנוסף, לפעמים ניתן להיות מצטיין בחוג אחד, ולא בחוג השני.

אולם, בטופס הציונים און ליין יש מקום כביכול רק לחוג אחד, או לחשב את הממוצע המשוקלל בעצמי. האם כדאי למלא שני טפסים שונים – אחד לכל חוג; או לציין רק תחום אחד של הלימודים ולכתוב את כל הקורסים משני החוגים.

אריאל, התשובה לשאלה הזו תלויה בשקלול של שני פרמטרים: מהן ההנחיות וההעדפות המדוייקות של האוניברסיטה הספציפית שאתה פונה אליה ומה עדיף לך כדי להראות מועמד כמה שיותר חזק. כשמדובר בהנחיה ברורה, הקריטריון הראשון צריך לגבור על השני. כשההנחיה מעורפלת, בד"כ השני גובר על הראשון. אני מקווה שזה עוזר… אם תכתוב את שם האוניברסיטה ואת נתוניך הרלוונטיים (באילו חוגים מדובר, מהם הציונים שלך, מהו ה-GMAT) אוכל לתת המלצה ספציפית, ייתכן שזה ייקח כמה ימים אם יהיה צורך בבירור מול האוניברסיטה.

בנוסף, האם עלי להמיר את הציונים בעצמי לסקאלה של 1-4 או למלא אותם לפי מערכת הציונים הישראלית ולהניח להם לתרגם?

כדאי להפעיל את שני הפרמטרים שהוזכרו למעלה. אם אין הנחייה של 1-4, בד"כ לגיטימי לתת את הציונים כפי שהם (1-100).

תודה מראש,

בהצלחה אריאל,

גילעם

רונית
    חבר

שלום לכולם

אני מתעתדת להגיש מועמדותי לתואר שני והתבקשתי לכתוב מכתב מוטיבציה "personal statement".

אני יודעת שקיימים אנשים מקצועיים שכותבים עבור תשלום מכתבים שכאלו אך אני לא מצליחה ליצור קשר עם אף אחד.

אודה מקרב לב באם אחד מכם מכיר אדם שכזה שעבור תשלום כותב מכתבים ויוכל לתת לי את פרטיו.

תודה רבה מראש

רונית

ro[email protected]

odrp
    חבר
    מספר הפוסטים: 293

To: רונית

רונית, יש כמה אנשים שיוכלו לסייע בניסוח, בחירת הנושא והגהה באנגלית. בכל מקרה את הכתיבה עצמה תצטרכי את לבצע. אני מציע שתתייעצי עם גילעם או תעברי על תכתובות דומות בפורום פה.

רונית
    חבר

To: odrp, Gilam

שלום רב,

לגבי המכתב מוטיבציה אין ספק שאני אכתוב אותו לבד, האמת היא שהוא כבר כתוב אבל אני יודעת שיש אנשים דוברי אנגלית שעבור תשלום עושים הגהה ותיקונים וניסוחים. אשמח לקבל טלפונים של אנשים כאלו.

המון תודה על העזרה

רונית

ro[email protected]

Chelsea
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

To: רונית

Do you really want someone to write this for you? I suggest that you consult with someone who may help you develop your ideas, but I think it will be best if you write it on your own…

There are several companies who can help you with your essays.

Good Luck!

ronitik
    חבר

To: Chelsea

i have already written it but i need someone native english to correct it. can you recommend me of someone?

thanks in advance

Chelsea
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

To: ronitik

Hi,

Anyone knows what is the meaning of Aringo?

מוצגות 50 תגובות – 851 עד 900 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.