Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 901 עד 950 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • odrp
    חבר
    מספר הפוסטים: 293

To: Chelsea

A place in Italy. But I assume there something else as well.

Chelsea
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

To: ronitik

I think that Aringo can help you on that.

I dont know of anyone specific, sorry :-(

Chelsea
    חבר

To: odrp

Thanks odrp!

Another question to the wise forum:

I saw in http://aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm that there are different ranking between different sources. Those can be quite different from each other. Which is tehmost reliable source? Business week/ Wall Streen Journal/ US News or Financial Times?

Chelsea
    חבר

Gilam,

I know that different MBA programs specialize in Different areas (Marketing, Engineering, Finance etc…)

Could you shed any light on the diffreent 'specializations' and which universities are stronger in those areas?

Hope that my questionis not too general…

I am now at the very first stage of inquiring for MBA.

Thanks!

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 2

To: Gilam

הי גילעם

אני בהליכים מתקדמים של הגשת מועמדות לקולומביה, הרווארד, ניו יורק וסלואן

ב גימאט קיבלתי 690 (34 במילולי) , בטופל פישלתי קצת וקיבלתי רק 263

אני לא סובל כרגע מעודף זמן מאחר ואני מעוניין להגיש לכולם בסיבוב השני

האם הציון בטופל יפגע בי מאוד?

האם שווה להשקיע זמן ולעשות אותו שוב (בפעם הראשונה לא למדתי) על חשבון זמני הקצר?

בתודה מראש

ותודה כללית על הפורום המועיל…

pilpelet
    חבר
    מספר הפוסטים: 50

To: abcmba

Hi abc,

I'm a fellow applicant but from what I gathered the TOEFL is used as a threshold. Since you cleared the hurdle (including HBS' 263 minimum), I don't think retaking it would be the best use of your time.

However, if you do not feel comfortable with this, it's only several hours to prepare for the exam in order to do well on it. And again: bare in mind that at the end of the day the essays are what distinguishes one applicant from the others rather than just statistics (GPA,GMAT,TOEFL,WE…).

Good Luck.

oren_halperin
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום גלעם,

רציתי לשאול לגבי נושא ההמלצות באפליקיישן.

אני עובד כיום בחברה בארץ בתחום השרותים ומגיש בימים אלו מועמדות לכמה בתי"ס למנה"ס בארה"ב.

הבעיה שלי היא שפרט לממליץ שלי (שאינו האחראי הישיר שלי) לא יודעים בחברה שאני עובד על תוכניותיי לעבור ללמוד בארה"ב, ובשלב זה איני מעונין לספר על כך.

מנסיונך, האם מבוצעות פניות מבתי"ס למנה"ס למקום העבודה?

כמו"כ האם מתקשרים/שולחים מיילים לממליצים עצמם בדר"כ?

אשמח לשמוע תשובתך בקרוב

תודה,

אורן

אלמוני
    לא פעיל

To: pilpelet

תודה פילפלת

מצד אחד, הרגעת אותי קצת

…מצד שני להיות גבולי זה לא נחמד

wizardofoz10
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: galitlevi

שלום

אני סטודנט למשפטים באוניברסיטה בישראל

רציתי לדעת אם יש לכם מידע על תנאי קבלה לתוכניות תואר שני במשפטים בארה"ב

האם לדעתכם יש אפשרות להתקבל עם ממוצע ציונים 80 לאוניברסיטה מובילה , בהנחה ששאר הדרישות הם טובות- מכתב בקשה מנוסח טוב, המלצות וכו'.. אם אין לכם מידע

אז אותה שאלה לעניין קבלה לתוכנית במנהל עסקים באוניברסיטה מובילה

manuzur
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: wizardofoz10

תוכנית למשפטים הציונים ומכתבי ההמלצה הם הכי חשובים – ממוצע 80 הוא גבולי אבל אפשר להתקבל לחלק מהאוניברסיטאות הטובות (אבל כנראה לא ייל או הרווארד) מנהל עסקים יש דגש חזק יותר על ניסיון עבודה ופעילות חברתית ומכתבי המלצה ולא רק על ציוני התואר ולכן הממוצע מספיק להתקבל בהנחה שיש לך ניסיון עבודה וכו'

wizardofoz10
    חבר

To: manuzur

תודה על התגובה המעודדת

wizardofoz10
    חבר

עוד דבר,

וסליחה על ההטרדה

יש לי גם תואר ראשון נוסף במדעי הרוח, ואני דובר יפנית, בנוסף ביליתי סימסטר בניו יורק בחילופי סטודנטים- האם פרטים אלו רלוונטיים

אם לא בייל או הרווארד, האם יש לי סיכוי בדיוק, פנסלבניה, סטנפורד, קורנל וכאלו

שוב תודה

manuzur
    חבר

do u have an email? it will be easier to contact u in the email

greenfeld
    חבר
    מספר הפוסטים: 282

Hi Manu,

I'm coming to the big city next week. It would be great if we can have lunch together…

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

Gilam,

I know that different MBA programs specialize in Different areas (Marketing, Engineering, Finance etc…)

Could you shed any light on the diffreent 'specializations' and which universities are stronger in those areas?

Hope that my questionis not too general…

Chelsea, important question. If you go to http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm
    you can click on the name of a program, and the first parameter mentioned is usually "area of strength". This should give you an indication of which area the school is considered strong in.

I am now at the very first stage of inquiring for MBA.

Thanks!

You're welcome. Good luck with your research!

Gilam

aringo
    חבר

To: abcmba

הי גילעם

אני בהליכים מתקדמים של הגשת מועמדות לקולומביה, הרווארד, ניו יורק וסלואן

ב גימאט קיבלתי 690 (34 במילולי) , בטופל פישלתי קצת וקיבלתי רק 263

אני לא סובל כרגע מעודף זמן מאחר ואני מעוניין להגיש לכולם בסיבוב השני

האם הציון בטופל יפגע בי מאוד?

האם שווה להשקיע זמן ולעשות אותו שוב (בפעם הראשונה לא למדתי) על חשבון זמני הקצר?

ציון ה-TOEFL משמש להערכת יכולת הקריאה/כתיבה שלך באנגלית, בעיקר לצורך הערכה אם תוכל להסתדר בלימודים באנגלית. 263 יעלה concern קטן, אם בכלל, בנושא הזה. עדיף היה TOEFL גבוה יותר, אבל גם ה-TOEFL הזה הוא אינדיקציה סבירה לכך ש"כנראה יהיה בסדר בלימודים מבחינת האנגלית". להערכתי מבחינת עלות-תועלת ולאור לחץ הזמן כדאי שתתמקד בשאר רכיבי האפליקיישן.

בתודה מראש

ותודה כללית על הפורום המועיל…

תודה, שמח לשמוע, ובהצלחה!

aringo
    חבר

To: oren_halperin

שלום גלעם,

רציתי לשאול לגבי נושא ההמלצות באפליקיישן.

אני עובד כיום בחברה בארץ בתחום השרותים ומגיש בימים אלו מועמדות לכמה בתי"ס למנה"ס בארה"ב.

הבעיה שלי היא שפרט לממליץ שלי (שאינו האחראי הישיר שלי) לא יודעים בחברה שאני עובד על תוכניותיי לעבור ללמוד בארה"ב, ובשלב זה איני מעונין לספר על כך.

מנסיונך, האם מבוצעות פניות מבתי"ס למנה"ס למקום העבודה?

כמו"כ האם מתקשרים/שולחים מיילים לממליצים עצמם בדר"כ?

לעיתים מבוצעת פניה, בד"כ היא תהיה אישית אל הממליץ ולא כללית אל מקום העבודה. כולם דוגמים, ורמת האינטנסיביות (כמה דוגמים) משתנה מאוניברסיטה לאוניברסיטה. בשנה שעברה, למשל, וורטון בדקו את רוב הממליצים של המועמדים שהתקבלו והודיעו שהם באים (תהליך הנקרא verification ונעשה ע"י חברת חקירות חיצונית). רוב בתיה"ס נקטו בתהליך דליל יותר, שכלל, ככל שידוע לי, פנייה באימייל או בטלפון אל אחד הממליצים (בד"כ לא של כל המועמדים, אלא של מדגם).

אשמח לשמוע תשובתך בקרוב

תודה,

בבקשה, מקווה שעזרתי.

aringo
    חבר

שלום

אני סטודנט למשפטים באוניברסיטה בישראל

רציתי לדעת אם יש לכם מידע על תנאי קבלה לתוכניות תואר שני במשפטים בארה"ב

האם לדעתכם יש אפשרות להתקבל עם ממוצע ציונים 80 לאוניברסיטה מובילה , בהנחה ששאר הדרישות הם טובות- מכתב בקשה מנוסח טוב, המלצות וכו'.. אם אין לכם מידע

אז אותה שאלה לעניין קבלה לתוכנית במנהל עסקים באוניברסיטה מובילה

ידידי הקוסם,

התשובה הכללית לשאלתך (בהקשר של MBA) היא כן. ממוצע התואר הראשון הוא אחד ממכלול רכיבים שועדת הקבלה שוקלת, וה"שקלול" של כל הרכיבים מביא את הועדה להחלטה בד"כ. אם שאר הרכיבים חזקים, תוכל להתקבל למקומות מובילים. תוכל לראות עוד פרטים על הרכיבים האלה ב:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm
    אם תרשום יותר מידע על נתוניך (נסיון עבודה, ציוני תארים ובחינות, צבא, תוכניות לעתיד – ראה את הרשימה המלאה בהודעה הראשונה בעמוד הראשון של שיחה זו) אוכל לתת לך הערכה כללית לגבי סיכויי קבלה לתוכניות שונות.

לימודי היפנית (מחזק "אוריינטציה בינ"ל"), התואר הנוסף (מחזק "analytical skills") וחילופי הסטודנטים (מחזק "אוריינטציה בינ"ל", אנגלית) כולם נתונים חיוביים שיסייעו לקבלה שלך. נתונים אחרים כגון נסיון העבודה, איכות ההמלצות והחיבורים וציון ה-GMAT יהיו, עם זאת, בעלי השפעה גבוהה יותר על סיכויי הקבלה שלך כיוון שהם משמשים כאינדיקציה העיקרית לפרמטרים המרכזיים כגון יוזמה, מנהיגות, יכולת לעבוד בצוות ו-analytical skills.

Chelsea
    חבר

To: All

Hi again (Gilam, or any other person who knows the answer)

A question (a few actually…) regarding the'GMAT' :

1- Who is able to see the GMAT score and how many exams were taken so far by an applicant?

2- Is it true that in several schools, taking a second or a third (or more) GMATs may serve as a disadvantage?

3- Does the higher grade always count?

Chelsea
    חבר

And as always- thank you!

(where are my manners….. )

I just saw I got myself a star

Chelsea
    חבר

Thanks!

It is interesting to see that many of the prestigious schools 'specialize' in non profitable organizations (MALKAR) … Any idea of how come it has such a strong presence? (I'd say it sounds like the way to get into politics…)

C.

Chelsea
    חבר

Question:

What are the possibilities for a spouse of an MBA student in teh US?

Do they get a working visa?

I know that I may be asking questions that were already discussed in this forum. If this is the case, I'll be glad to get a reference for such message.

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

Hi Chelsea,

your spouse can work in the us only if you have a J visa. This has some advantages and some limitations for you.

One of the reasons LBS is my first choice is that there he'll have no visa issues (a spouse gets automatically a working permit)

manuzur
    חבר

To: greenfeld

great

email me

ezur @ stern.nyu.edu

Chelsea
    חבר

To: dalit

thank you, and good luck!

shirlis
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

הי גלעם

הבנתי מהאתר והפורום שסיכויי הקבלה בסבב השלישי של ההרשמה נמוכים יותר.

היות ואקבל את ציון ה- GMAT רק בפברואר ולא הייתי רוצה להמתין שנה נוספת, תוכל להסביר בבקשה עד כמה ההרשמה בסבב השלישי הנה קריטית ומדוע ?

תודה שירלי

wizardofoz10
    חבר

[email protected]

אשמח למידע בנושא

mishra
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

שלום,

השנה התחלתי ללמוד כלכלה באוניברסיטת תל אביב. ואני מתכוון לסיים את התואר תוך שנתיים ולהגיש מועמדות לשנת 2007. אני יודע שזה נשמע רחוק אבל אני רוצה להבין את הדרישות כבר עכשיו כדי שיהיה לי מספיק זמן להתכונן.

אני מעוניין ללמוד בהרוורד, אין לי ביסוס רציונאלי לרצון זה, פשוט הייתי במקום (דוד שלי היה מרצה שם במשך שנה) ומאד התרשמתי. אני מניח שעוד אשב ואנתח את התוכניות האחרות הקיימות בארה"ב.

הניסיון התעסוקתי שלי מסתכם בשנה כ-QA לפני הצבא, קצין ביחידה עלית במודיעין (לא גלילות) ועכשיו כבר חצי שנה כ-QA בחצי משרה (שיהיה גם זמן ללמוד).

כרגע אני בשלבי הקמה של עמותה לקידום השחמט בישראל שתתרכז בעיקר בנוער – האם פעילות זאת יכולה להחשב כפעילות ציבורית?

אילו ציונים בתואר / GMAT / TOEFL עלי להשיג?

האם ישנם פעילויות נוספות שעלי לנקוט בשנתיים הקרובות שישפרו את סיכויי?

תודה מראש,

מיכאל

levym
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

הי גילעם,

ראשית, רציתי לציין שאני נהנה מאוד ומוצא את הפורום ככלי עזר נהדר למידע ראשוני וכללי לגבי מרבית שאלותיי.

אני נמצא כרגע בשלבים ראשוניים (מאוד!!!) של בירורים לגבי MBA בחו"ל.

מעט פרטים על עצמי:

בן 26, בוגר כלכלה וניהול-המכללה האקדמית של ת"א-יפו. ממוצע-86. כרגע בתהליכים של לימוד ל-GMAT. אני עובד כ-3 שנים באחת מחברות הסלולאר, כאשר בשנה וחצי האחרונות משמש בתפקיד ניהולי. (לא נציג שירות).

האם לאור הנתונים הנ"ל, ניתן לקבל התרשמות ראשונית לגבי סיכויי הקבלה שלי לאחד מה- top 10? מהו טווח ציוני ה-GMAT שיוכל ל"השאיר אותי במשחק?"

בצבא שירתתי ביחידה מובחרת בתור מפקד לוחמים (לא קצין) ולאחר הצבא טיילתי בדרום מזרח אסיה (כמו כל ישראלי "טוב" )- האם המידע הנ"ל יוכל להיות לי לעזר בעת ההרשמה?

מודה מראש על העזרה.

aringo
    חבר

Thanks!

It is interesting to see that many of the prestigious schools 'specialize' in non profitable organizations (MALKAR) … Any idea of how come it has such a strong presence? (I'd say it sounds like the way to get into politics…)

Well, life and culture in America lead to this. Nowadays, successful people in America are expected to "give something back" to the community. This has become a pretty strong norm. People who contribute their career to the community are often greatly appreciated, sometimes even more than those who "sell their soul" to capitalism. There's a lot to discuss around this, but this is, I think, the gist of it. Non-profit careers (and poisitions) are legitimate, highly appreciated careers/positions in the US. Some of my b-school friends, for example, currrently dedicate their careers to doing things like running a school district in San Diego, CA.

Gilam

aringo
    חבר

Question:

What are the possibilities for a spouse of an MBA student in teh US?

Do they get a working visa?

I know that I may be asking questions that were already discussed in this forum. If this is the case, I'll be glad to get a reference for such message.

Chelsea, the spouse may get a work permit – this depends on the Visa type (you need a J-1 visa, which you may get if a substantial portion of your tuition is paid for by a scholarship or certain types of organizations). Judging from forum messages, I think Dalit has become an expert on this subject so she may have a lot to add here…

Gilam

aringo
    חבר

To: shirlis

הי גלעם

הבנתי מהאתר והפורום שסיכויי הקבלה בסבב השלישי של ההרשמה נמוכים יותר.

היות ואקבל את ציון ה- GMAT רק בפברואר ולא הייתי רוצה להמתין שנה נוספת, תוכל להסביר בבקשה עד כמה ההרשמה בסבב השלישי הנה קריטית ומדוע ?

שירלי,

בכל שנה מתקבלים אנשים למרבית אם לא לכל בתיה"ס המובילים בסבב השלישי. עם זאת, קשה יותר להתקבל בסבב הזה כיוון שהאוניברסיטאות לא רוצות לחכות לרגע האחרון ומקוות לסגור את מרבית המקומות הפנויים כבר בסבב הראשון והשני.

אם את פונה בסביבות מרץ-אפריל-מאי, אולי כדאי לשקול בנוסף לסבבים שלישיים שהינם אחרונים גם אוניברסיטאות שיש להן סבבים שלישיים מתוך ארבעה בתקופה הזו. במקרה כזה, הסיכויים בסבב השלישי הם בד"כ בסדר גודל של הסבב השני. בד"כ יש סבבים כאלה במקומות כמו אוניברסיטת טקסס, דרדן, USC, בוושינגטון (אולין), ייל (אם כי לא השנה אם אני זוכר נכון) ועוד. בנוסף, יש בד"כ סבבים לפני-אחרונים בתקופה הזו ב-IESE, IMD, LBS, Ivey, RSM ומקומות נוספים מחוץ לארה"ב. אולי כדאי לך גם לשקול את תוכנית ינואר 2006 של אינסאד, שההרשמה אליה מתחילה בד"כ בתקופה הזו, או את תוכנית ינואר 2006 של קולומביה, שההרשמה אליה נערכת בקייץ.

תודה

בבקשה, מקווה שזה עוזר,

גילעם

aringo
    חבר

To: mishra

שלום,

השנה התחלתי ללמוד כלכלה באוניברסיטת תל אביב. ואני מתכוון לסיים את התואר תוך שנתיים ולהגיש מועמדות לשנת 2007. אני יודע שזה נשמע רחוק אבל אני רוצה להבין את הדרישות כבר עכשיו כדי שיהיה לי מספיק זמן להתכונן.

אני מעוניין ללמוד בהרוורד, אין לי ביסוס רציונאלי לרצון זה, פשוט הייתי במקום (דוד שלי היה מרצה שם במשך שנה) ומאד התרשמתי. אני מניח שעוד אשב ואנתח את התוכניות האחרות הקיימות בארה"ב.

הניסיון התעסוקתי שלי מסתכם בשנה כ-QA לפני הצבא, קצין ביחידה עלית במודיעין (לא גלילות) ועכשיו כבר חצי שנה כ-QA בחצי משרה (שיהיה גם זמן ללמוד).

כרגע אני בשלבי הקמה של עמותה לקידום השחמט בישראל שתתרכז בעיקר בנוער – האם פעילות זאת יכולה להחשב כפעילות ציבורית?

בהחלט. לא רק כפעילות ציבורית אלא גם (בהנחה שהעמותה תצליח מבחינת מספר משתתפים/מצטרפים) כפעילות מנהיגותית.

אילו ציונים בתואר / GMAT / TOEFL עלי להשיג?

מיכאל, אין סף מסויים שעליך לעמוד בו (לבד מה-TOEFL, שבו ציון מעל 260 בד"כ יעשה את העבודה). ככל שהציונים גבוהים יותר, טוב יותר. עם זאת, הרוורד מקבלת בכל שנה גם אנשים עם GMAT 620 או GPA של 78. תוכל לראות פירוט נוסף על שיקולי הקבלה ב-

האם ישנם פעילויות נוספות שעלי לנקוט בשנתיים הקרובות שישפרו את סיכויי?

ככלל, כל צעד שיחזק את הפרופיל שלך מבחינת שיקולי הקבלה המוזכרים בלינק הנ"ל יועיל לסיכויי הקבלה שלך. אם בעמותה שלך יהיו פעילים/חברים מאות אנשים זה יוסיף, מעל 1000 זה יהיה מצויין כהוכחה לכריזמה ויכולת המנהיגות שלך. בנוסף, בניית מערכת יחסים טובה עם ממליצים חזקים פוטנציאליים והתקדמות בעבודה לכיוון ניהולי יכולות לעזור.

תודה מראש,

בבקשה, מקווה שעזרתי קצת (על הנושא הזה של שנתיים מראש מישהו צריך לכתוב פעם ספר קטן…)

גילעם

aringo
    חבר

To: levym

הי גילעם,

ראשית, רציתי לציין שאני נהנה מאוד ומוצא את הפורום ככלי עזר נהדר למידע ראשוני וכללי לגבי מרבית שאלותיי.

ועל כך מגיעות הרבה תודות גם לחבר'ה של IIMBA – אסף, אודי, רועי, רוני, יינון וחבריהם…

אני נמצא כרגע בשלבים ראשוניים (מאוד!!!) של בירורים לגבי MBA בחו"ל.

מעט פרטים על עצמי:

בן 26, בוגר כלכלה וניהול-המכללה האקדמית של ת"א-יפו. ממוצע-86. כרגע בתהליכים של לימוד ל-GMAT. אני עובד כ-3 שנים באחת מחברות הסלולאר, כאשר בשנה וחצי האחרונות משמש בתפקיד ניהולי. (לא נציג שירות). יהיה טוב אם תוכל לציין את מס' האנשים שאתה מנהל – יש לכך משמעות מבחינת סיכויי הקבלה (פיתוח והפגנת יכולת הניהול). ראה פרוט של כל מה שטוב לציין בהודעה הראשונה בעמוד הראשון שבשיחה זו.

האם לאור הנתונים הנ"ל, ניתן לקבל התרשמות ראשונית לגבי סיכויי הקבלה שלי לאחד מה- top 10? מהו טווח ציוני ה-GMAT שיוכל ל"השאיר אותי במשחק?"

בצבא שירתתי ביחידה מובחרת בתור מפקד לוחמים (לא קצין) ולאחר הצבא טיילתי בדרום מזרח אסיה (כמו כל ישראלי "טוב" )- האם המידע הנ"ל יוכל להיות לי לעזר בעת ההרשמה?

בהחלט, המידע על פיקוד צבאי בהחלט מוסיף בהקשר של מנהיגות. טיולים בחו"ל ייתנו לך נקודות בפרמטר של international orientation.

מבחינת "להיות במשחק" – אתה במשחק של top 10. למעשה, כל אדם עם נתונים דומים שלך הוא במשחק של top 10. במשחק הזה, ציונים, חיבורים, המלצות, קורות חיים, ראיון – כולם כלים שעומדים לרשותך.
    GMAT של 600 ומעלה ישמור אותך במשחק הזה (אנשים מתקבלים עם GMAT 620 למקומות כמו הרוורד, קלוג, שיקגו). עם זאת, ככל שה-GMAT יהיה רחוק מהממוצע של המתקבלים לתוכנית (בד"כ סביב 700) כך יהיה קשה יותר לנצח… תוכל לראות פירוט של טווחי GMAT והשפעתם על סיכויים בעמוד הבא:

מודה מראש על העזרה.

בבקשה והרבה בהצלחה בתהליך,

גילעם

sow
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

גלעם שלום,

מעניין אותי לדעת: מתוך קבוצת ישראלים שהתקבלה בשנה שעברה לאחת מתוך האוניברסיטאות הטובות, האם תוכל לומר שהם שונים לחלוטין אלו מאלו או שישנם כאלה עם נתונים דומים?

האם כאשר יש שני אנשים עם אותו רקע פחות או יותר ( תואר ראשון במשפטים, ציונים דומים בקירוב, ישראלים, נסיון ניהולי ורקע צבאי דומה- האם עדיין יתכן שיתקבלו שניהם לאותה אוניברסיטה?

האם ישנה מכסה מסויימת לאוניברסיטאות כאלו של אנשים בכלל ושל ישראלים בפרט?

האם ישנה מדיניות לא לקבל אנשים באותה שנה מדרגת קרבה ראשונה?

תודה רבה

eddie
    חבר
    מספר הפוסטים: 22

מה הוא ציון הgmat

שאני צריך לקבל בשביל להיות מועמד ראוי לאחת מתוכניות הMba המובילות?

aringo
    חבר

To: sow

גלעם שלום,

מעניין אותי לדעת: מתוך קבוצת ישראלים שהתקבלה בשנה שעברה לאחת מתוך האוניברסיטאות הטובות, האם תוכל לומר שהם שונים לחלוטין אלו מאלו או שישנם כאלה עם נתונים דומים?

הן בנתונים והן ברקע, יש אלמנטים דומים ויש מרכיבים שונים. רבים מהמתקבלים הם עו"ד או אנשי היי טק. עדיין, רבים אחרים באים מתחומים שונים ומשונים – יזמים, אנשי נדל"ן, עסקים משפחתיים שונים (ביטוח, מלונאות ועוד…), רופאים/אנשי תעשיית הרפואה, אנשים שבאים מהתחום הציבורי/פוליטי ואחרים. תעבור על החברים שמציגים עצמם בשיחה הראשית כאן – תוכל לראות את המגוון…
    מבחינת ציונים – אם מדובר על Top 10, בערך חצי מהמתקבלים סיימו את התואר הראשון בהצטיינות. ה-GMAT של רבים נע סביב 680-710 ועם זאת יש מתקבלים (ונדחים) עם 770 ועם 620.

האם כאשר יש שני אנשים עם אותו רקע פחות או יותר ( תואר ראשון במשפטים, ציונים דומים בקירוב, ישראלים, נסיון ניהולי ורקע צבאי דומה- האם עדיין יתכן שיתקבלו שניהם לאותה אוניברסיטה?

בהחלט כן. הגיוון של הכיתה מבחינת רקע מקצועי נעשה בד"כ ברמת הכיתה כולה ולאו דווקא ברמה של לאום מסויים. כלומר – רוצים שיהיו בכיתה, נניח, 30-70 אנשים שבאים מתחום המשפטים, אבל אין הכרח שהם יבואו באופן "ייצוגי" מלאומים שונים.

האם ישנה מכסה מסויימת לאוניברסיטאות כאלו של אנשים בכלל ושל ישראלים בפרט?

הגודל המקורב של הכיתה (מה שנקרא בעברית "מחזור") נקבע מראש בכל שנה. ביה"ס שואף שיהיו בכיתה לפחות אחד-שניים מכל לאום/אזור, אבל הוא לא יתפשר באופן "בוטה" על איכות המועמדים כדי להשיג את זה. אם יקבלו 30 ישראלים לכיתה של 200, כמובן שזה יקשה מאוד על גיוון הכיתה מבחינת הלאום. מנגד, אם יש 30 מועמדים ישראלים מדהימים, הרבה יותר טובים מאחרים, דבר כזה יכול לקרות. לסיכום, ההחלטה על כמות הישראלים היא עפ"י איזשהו איזון בין איכות המועמדים ובין הרצון לגוון את הכיתה מבחינת הלאום.

האם ישנה מדיניות לא לקבל אנשים באותה שנה מדרגת קרבה ראשונה?

לא ידוע לי על מדיניות כזו בתוכנית כלשהי. אני מעריך שאין מדיניות כזו.

תודה רבה

בבקשה, מקווה שעזרתי…

גילעם

aringo
    חבר

To: eddie

מה הוא ציון הgmat

שאני צריך לקבל בשביל להיות מועמד ראוי לאחת מתוכניות הMba המובילות?

אדי, תוכל לראות התייחסות די מפורטת לנושא הזה ב:

בהצלחה,

גילעם

mishra
    חבר

בשבוע האחרון התעמקתי קצת בתוכניות השונות ובביקורות על בתי הספר השונים. כתוצאה מהמיני מחקר שעשיתי דעתי התחזקה עוד יותר – הרוורד זה בהחלט המקום שמהווה את פסגת שאיפותיי.

עכשיו, כשהמטרה הוגדרה, יש לי שנתיים כדי להגדיל את סיכויי הקבלה שלי למקסימום האפשרי. ראיתי באחת הביקורות שחשוב מאד שאחת ההמלצות תהיה מהמעביד האחרון וזה מעט הרתיעה אותי. אני שוקל בחודשים הקרובים להתפטר ממקום עבודתי ולנסות ולפתח עסק עצמאי. לנסות היה כנראה צנועה מדי… אני הולך לפתח עסק כעצמאי. הבעיה היא שאין מעביד. האם המלצה מלקוח גדול תספיק?

שאלה נוספת הינה לגבי העמותה שאני מכוון להקים (גם כן בחודשים הקרובים, אולי אחרי שהעסק יתחיל לרוץ), גילעם כתב שבמידה ויהיו בעמותה כ-300 חברים זה יכול להוות פקטור חיובי. השאלה היא מה ההגדרה של "חבר עמותה" האם זה מישהו שרק רשום, תורם סימלי, או שהכוונה לפעילים במחוייבות מלאה? האם כמות הכסף שאצליח לגייס לעמותה תישקל כפרמטר להצלחה? האם יש חשיבות לפעילויות של העמותה?

תודה מראש,

מיכאל

aringo
    חבר

To: mishra

בשבוע האחרון התעמקתי קצת בתוכניות השונות ובביקורות על בתי הספר השונים. כתוצאה מהמיני מחקר שעשיתי דעתי התחזקה עוד יותר – הרוורד זה בהחלט המקום שמהווה את פסגת שאיפותיי.

עכשיו, כשהמטרה הוגדרה, יש לי שנתיים כדי להגדיל את סיכויי הקבלה שלי למקסימום האפשרי. ראיתי באחת הביקורות שחשוב מאד שאחת ההמלצות תהיה מהמעביד האחרון וזה מעט הרתיעה אותי. אני שוקל בחודשים הקרובים להתפטר ממקום עבודתי ולנסות ולפתח עסק עצמאי. לנסות היה כנראה צנועה מדי… אני הולך לפתח עסק כעצמאי. הבעיה היא שאין מעביד. האם המלצה מלקוח גדול תספיק?

מיכאל, כשמדובר בעסק עצמאי שלך, ביה"ס מבין שאין אפשרות להביא המלצה ממישהו שפיקח על עבודתך. במקרה כזה, יעניין את ביה"ס לראות המלצה אחת או יותר ממישהו שפיקח על עבודתך בעבר. בנוסף, מאוד תעניין את ביה"ס מידת ההצלחה של העסק שלך (מכירות, רווחים, עובדים, מותג). להערכתי אחת התועלות המרכזיות של המלצה הקשורה לעסק שלך תהיה באישור/אישוש של הנתונים האלה. לקוח גדול או שותף יכולים לעשות את העבודה, וגם להעיד במידת מה על יכולתך לעבוד בצוות. לא תהיה ציפיה שתביא המלצה ממעסיק נוכחי כאשר מדובר בעסק משלך.

שאלה נוספת הינה לגבי העמותה שאני מכוון להקים (גם כן בחודשים הקרובים, אולי אחרי שהעסק יתחיל לרוץ), גילעם כתב שבמידה ויהיו בעמותה כ-300 חברים זה יכול להוות פקטור חיובי. השאלה היא מה ההגדרה של "חבר עמותה" האם זה מישהו שרק רשום, תורם סימלי, או שהכוונה לפעילים במחוייבות מלאה? כוונתי הייתה לכמות הפעילים/מתנדבים שעוזרים לעמותה ומעורבים בפעילותה (לאו דווקא בתשלום או במסגרת משרה).

האם כמות הכסף שאצליח לגייס לעמותה תישקל כפרמטר להצלחה?
    בהחלט.

האם יש חשיבות לפעילויות של העמותה?
    ישנה חשיבות משנית. כל עוד הפעילות חיובית ותורמת לעולם, זה מצויין. אם התחום מלהיב/מעניין/noble במיוחד זה נחמד, אך לא קריטי. להערכתי מידת הצלחת העמותה (כספים, חברים, כמות האנשים שנהנים מפעילות העמותה) היא מדד חשוב יותר.

תודה מראש,

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

mishra
    חבר

To: Assaf Wand

אסף, לא נראה לי שהבהרתי את עצמי כמו שצריך: חשבתי להקים את העמותה הרבה לפני שהחלטתי שאני רוצה ללמוד בחול, אפילו הרבה לפני שחשבתי שזו אופציה. זה קרה כשחזרתי להיות מעורב בעולם השחמט והבנתי כמה המצב הקשה של האיגוד פוגע בהתקדמות הנוער. אני רואה בתואר ה-MBA שלב בחיים, ולא מטרה סופית לכן אני לא מכוון את חיי אליו. אני שואל שאלות כדי להבין, ואם אני אוכל לפעול בחיי היום כך שסיכויי להצליח בשלב אחר בחיי ישתפרו אני לא רואה בזה שום פגם.

באותה מחשבה, אני חושב שלהיות מודע להשלכות של הפעולות שלי היום לרצונות שלי בעתיד זה דבר חיובי.

מיכאל

ORIT-F
    חבר

גילעם שלום,

אני מנסה להתקבל לPHD למספר אוניברסיטאות (NYU, UCLA, BU, ברקלי, קולומביה( בסוציולוגיה.

לצערי בגלל לחץ הזמנים וגם מתוך לחץ בחינות (לקבל ציון נמוך- אף על פי שאני תלמידה מצטיינת, אחרת לא הייתי שוקלת לימודים בחו"ל)

לא עשיתי את ה-GRE וה-TOFEL

שלוש שאלות

1. האם אני מבזבזת כסף ורצה לחינם לצורך המלצות ותירגומי עבודות לאנגלית מאחר וללא הבחינות לא יסתכלו על בכלל.

2. אני כן מתעדת לעשות את הבחינות אך בצורה מסודרת כעת עם קורס- האם יש טעם להוסיף מכתב שאני כרגע בתהליכי השלמה של הבחינות או שהאמריקאים לא אוהבים את זה.

3. האם תוכל להמליץ לי על מקומות לקורס TOFEL ו-GRE.

מקווה שתוכל לעזור לי אני די בלחץ.

אורית

aringo
    חבר

To: shoshy

גילעם שלום,

ראשית, אני רוצה לברך אותך ולהודות לך על הפורום המצויין הזה ועל הזמן שאתה מקדיש לכל אחד ואחת ועונה בסבלנות גם לשאלות שנשאלו כבר מספר פעמים.
    תודה על העידוד!

הפורום הוא מבחינתי ממש "מכרה זהב" בנוגע למידע אודות תואר שני במנהל עסקים

אז קודם כל – תודה!
    ותודה גם לחבר'ה של IIMBA שבזכותם הפורום הזה קיים.

נ.ב- לא להסמיק

כעת לשאלתי: אני כרגע רק מתעניינת בתואר שני בארה"ב במנהל עסקים ומהמחקר הקצר שערכתי גיליתי לאכזבתי הרבה שחלק גדול מהשיקולים שלקחתי בתואר הראשון -מדעי המחשב- יהיו כנראה בעייתיים עכשיו כשאנסה להתקבל לתואר שני. ואני אפרט. המטרה העיקרית שלי היתה כמובן לרכוש כמה שיותר ידע בתחום ולכן, למרות שהממוצע היה חשוב, בחרתי בקורסים היותר קשים,חלקם עם ממוצע קורס נמוך יחסית אך יוקרתיים מבחינת התרומה והאוניברסיטה. חלקם אפילו קורסים של תואר שני. מתוך כוונה להעמיק את הידע וללמוד כמה שיותר שפות בחרתי בקורסי בחירה שנחשבו תובעניים יותר למרות שיכולתי לבחור בקורסים שהממוצע בהם נע בין 90 ל100 (השיא היה קורס בחירה מסויים לא מתוך החוג למדעי המחשב, בו המרצה נתן בשיעור האחרון את כל השאלות שיהיו בבחינה וגם את התשובות .ואם כבר חשבתם ששמעתם הכל- אז המבחן היה גם עם חומר פתוח. אגב, לא ברור אם היה פקטור נוסף למקרה שמישהו לא היה מרוכז… אני מנחשת שכן.)

בכל מקרה, בשורה התחתונה הממוצע שלי נע סביב ה 80, באחוזון לא מספיק גבוה, בעוד שקורסים אחרים היו יכולים להעלות לי את הממוצע בלפחות 5 נקודות. ידוע לי שבחיבורים יש את החיבור האופציונלי בו ניתן לפרט את כל הסיבות והתרוצים אבל בוא נודה על האמת…זה לא נשמע כל כך טוב

כואב לי שנתון חשוב כמו GPA

שמשקלו נע סביב ה 20% משיקולי הקבלה יקלקל לי נתונים אחרים חזקים ועבודה קשה ומאומצת של שנים. מה ניתן לעשות כדי בכל זאת לחזק את הקטע הזה באפליקיישן ואיך לומר את הדברים בלי שזה ישמע כתרוץ.

שושי, מהשאלה שלך ברור שאת תהליך הקבלה ל-MBA את מכירה כבר די טוב. אז כבר עשית משהו מצויין לקראת קבלה. על סמך הסתכלות על מועמדים שהצליחו בשנים קודמות – היכרות עם התהליך ומחוייבות "טוטאלית" אליו הניבו חלק מהתוצאות היפות של ישראלים בשנים האחרונות.

ה-GPA הוא אינדיקציה ל-analytical skills, אחד הקריטריונים החשובים בתהליך הקבלה. ה-GMAT הוא האינדיקציה המרכזית השניה לכך. GMAT חזק ייתן קונטרה מצויינת ל-GPA ויהיה ההוכחה הטובה ביותר ל-analytical skills חזקים.

מעבר לכך, ישנם חיזוקים נוספים שניתן לתת ל-analytical skills, הם יוכלו לעזור קצת. למשל: להתחיל תואר שני ולהוציא ציונים חזקים מאוד עד למועד הפנייה. לעודד את כל הממליצים שלך להתייחס ליכולות האנליטיות שלך ולהדגיש אותן. לספר בקורות החיים על הישגים אנליטיים מרשימים (למשל: פיתוח אלגוריתם שתואר ע"י מגזין החברה כאלגוריתם המורכב היותר שפותח בשנה האחרונה, פטנט שנמצא בתהליכי רישום על שמך, וכו'). לציין בחיבור האופציונלי עובדות אובייקטיביות שמעידות על כך שאת "חכמה יותר" ממה שה-GPA משקף (להערכתי ההסבר על בחירת קורסים "קשים" הינו סובייקטיבי יחסית והאפקטיביות שלו מוגבלת) – ציון פסיכומטרי גבוה מאוד, הצטיינות חריגה בתיכון, הסלקטיביות של התוכנית שלמדת בה, עבודה תוך כדי הלימודים וכדומה.

מקווה שעזרתי קצת…שיהיה בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

ועוד שאלה קטנה, אם אפשר

יש ברשותי מכתבי המלצה מגורמים בכירים במשק . אין ספק שהם לא יעזרו כ"ממליצים עיקריים"- לא מכירים אותי מספיק לעומק- אבל הם בהחלט יוצאי דופן ולדעתי יכולים להביא ערך מוסף מסויים ולכן כדאי להוסיף אותם כנספחים -מה דעתך?

יש רק בעיה קטנה…. ההמלצות כולן בעברית ויהיה קצת מסובך לנסות לבקש אותן באגלית. יש לך מושג אם אפשר לצרף תרגום "רשמי" כלשהו בצמוד להמלצה המקורית בעברית?

שושי, נושא רגיש… התשובה לשאלה תלויה בזהות האוניברסיטה שאת פונה אליה ובתוכן ההמלצה. ככלל, הדבר אפשרי ובמקרים רבים עוזר. רצוי, אם אפשר, שההמלצות יופנו אל ועדת הקבלה ספציפית (בפתיחת המכתב) – כלומר, שייכתבו באנגלית עם הפנייה ספציפית. אם אין אופציה כזו, צירוף של מכתב נספח בעברית שלא נכתב ספציפית לביה"ס עם תרגומו לאנגלית (אפילו לא נוטריוני) יכול לעיתים להועיל ובמרבית המקרים (תלות בזהות האוניברסיטה ובתוכן ההמלצה) לא יזיק. רצוי גם שההקשר יהיה הקשר של פיקוח על עבודתך או עבודה משותפת.

תודה

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: ORIT-F

אורית, ההתמחות שלנו היא בנושא של MBA בחו"ל. לצערי אינני יודע את התשובות לשאלתך. את יכולה אולי לבדוק בקרן פולברייט, הייעוץ שלהם הוא לגבי כל תואר שהוא בארה"ב כך שסביר שהם יוכלו לעזור.

גילעם

reicho
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

Hi Gilam,

I have a somewhat delicate question: During my years at the Technion, I retook some courses in order to improve my relatively low grades in some courses. On the official transcript, the first time I took the course does not appear at all (nor does its initial low grade). My question is whether or not I should include the first time I took the course in the transcript template the schools require to fill out. If I do include them, the schools will be seeing some low grades which technically no longer exist (no proof of them on the transcript) and have no effect on my GPA. If I don't, my transcript might look a bit odd with some introductory courses towards the end of my degree. I will also be slightly deviating from the instruction of "Please be sure to add classes that you have withdrawn from, dropped, or failed (even if repeated)."

Any idea on what would be best?

Thank you,

Uri

shoshy
    חבר
    מספר הפוסטים: 141

Gilam,

A few questions regarding when to apply (R1 Vs R2).
    Many speculations and rumors are spread around this subject… Could you shed any light?

1- Is it possible to apply in R1 and get admitted in R2? Meaning, in case the application is ready for the first round, would it increase the chances of admission (if not for round one then for round two)? Is a rejection in R1 could eventually turn into an acceptance it R2?

2- Is it true that round one is known as the 'strongest round' where they accept the top candidates applying?

3- Do you know if the schools have a quota for each round? Can they reject a candidate in a certain round simply because he/she is located in the X+1 ranking for that certain round? (X being the quota).

4- If there were more admissions than the 'usual average' on R1 in a certain year, could it impact the number of admissions on R2 causing a R2 deduction based on an 'extremely successful first round'?

5- Do they actually read all applications first, and 'rank' all candidates according to their admission parameters? Or could they simply read a strong application and s.as, and decide they want to have this candidate, regardless of viewing the other applications and comparing between them?

Thanks a lot!

aringo
    חבר

To: reicho

Hi Gilam,

I have a somewhat delicate question: During my years at the Technion, I retook some courses in order to improve my relatively low grades in some courses. On the official transcript, the first time I took the course does not appear at all (nor does its initial low grade). My question is whether or not I should include the first time I took the course in the transcript template the schools require to fill out. If I do include them, the schools will be seeing some low grades which technically no longer exist (no proof of them on the transcript) and have no effect on my GPA. If I don't, my transcript might look a bit odd with some introductory courses towards the end of my degree. I will also be slightly deviating from the instruction of "Please be sure to add classes that you have withdrawn from, dropped, or failed (even if repeated)."

Any idea on what would be best?

Uri, good and important question. I'll try to answer this although I would have felt more confident if I knew which school we're talking about (possibly discuss with their admissions committee) and the entire context of your candidacy.

In any case, leaving these "excuses" aside, it's probably best to use a few rules to decide here: 1. Adhere to the instructions. 2. If the instructions are not clear, or do not exist, do what's ethical (what is ethical? that's a very subjective matter). 3. If it's ethical, do what's best for your candidacy.

Now, let us assume that the above instruction is the only instruction relevant to this in the application documents. The text of the instruction does not require that you provide the grades of courses that you repeated but did not initially fail. We're also not talking about courses that you dropped or that you withdrew from. So, there is no specific instruction and we can probably move to rule number 2.

I'd say the Technion is very helpful here on the ethical issue. They don't provide the previous grade on the official transcript. One could argue that not providing the previous grade means giving the student a real chance to improve the grade and to enjoy the fruits of the improvement without the "shadows of the past" haunting him. My feeling is that ethically you don't have to provide the previous grade, just as the technion does.

That brings us to rule number 3 – what's best for your candidacy. There is an advantage to showing your previous grades – showing determination, motivation, commitment, perseverance. However, there is a disadvantage – showing lower grades reflects on your analytical skills. Here comes the issue of context that I opened with. The context of your particular application (the grades, GMAT, resume etc.) is important here.
    If we assume an "average" context for a minute – I'd say it's probably best for your candidacy to use the technion method and to only provide the updated, improved grades.

Thank you,

Sure, hope this helps.

Gilam

aringo
    חבר

Gilam,

A few questions regarding when to apply (R1 Vs R2).
    Many speculations and rumors are spread around this subject… Could you shed any light?

1- Is it possible to apply in R1 and get admitted in R2? Meaning, in case the application is ready for the first round, would it increase the chances of admission (if not for round one then for round two)? Is a rejection in R1 could eventually turn into an acceptance it R2?

Shosy, this is rarely the case in the world's leading schools. In fact, I never heard of a school that uses this particular approach. There are some variations – INSEAD, for example, might offer you a place in the Singapore campus if the French campus is full, or might move you to the January intake if the September intake is full. So, in general, the answer to your question is no.

2- Is it true that round one is known as the 'strongest round' where they accept the top candidates applying?

It is true that this is what's known. Is it always true? No. But in most cases it is. The acual situation changes from school to school and, sometimes, from year to year.

3- Do you know if the schools have a quota for each round? Can they reject a candidate in a certain round simply because he/she is located in the X+1 ranking for that certain round? (X being the quota).

This changes from school to school (and sometimes from one year to the next – when a new admissions policy (or admissions head) comes in) and I do not know exactly what is the method used in each and every school. In general, what I hear is that there is no fixed quota in order to enable the "art" part of the process to play a part. There is a general quota or a range that can be deviated from. Usually each candidate gets a grade. So, for example, if the general quota for round one is 300-350 people, and if in the first round there is an overflow of very strong candidates, the school may accept 360 people that round, or may put some of them on the waiting list.

4- If there were more admissions than the 'usual average' on R1 in a certain year, could it impact the number of admissions on R2 causing a R2 deduction based on an 'extremely successful first round'?

Yes, this could be the case – the above example shows how this could happen.

5- Do they actually read all applications first, and 'rank' all candidates according to their admission parameters? Or could they simply read a strong application and s.as, and decide they want to have this candidate, regardless of viewing the other applications and comparing between them?

The first case is usually what happens in round-based systems (most schools). The second case is usually what happens in rolling admission systems, like the one used at Columbia.

Thanks a lot!

You're welcome. Good luck!

Gilam

shoshy
    חבר
    מספר הפוסטים: 141

שלום לכולם,

לאלו מכם שעשו כבר את ה GMAT הייתי שמחה לשמוע איפה לדעתכם הכי כדאי לעשות את הקורס- אם בכלל- , שיטות לימוד מומלצות וכו

תודה

מוצגות 50 תגובות – 901 עד 950 (מתוך 1,134 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.