Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 101 עד 150 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • HDRLY
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

To: Gilam

הי גילעם, אני מתלבטת בין מספר אפשרויות תעסוקה בשנה הבאה (שנה מלאה לפני הסטאג'). יועצת פרלמנטרית; עבודה עם בכיר עסקי; חברת מקינזי אנד קומפני.

לאור נתוני לעיל, מה אתה חושב שהיה מקדם אותי באופן הבולט ביותר?

תודה, הדר

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: sharona

28.4.2005
    גילעם שלום

באיזה אוניברסיטה הלימודים נמשכים שנה אחת בלבד?

תוכניות של שנה אחת מקובלות בעיקר באוניברסיטאות אירופאיות, ביניהן אינסאד, אוקספורד, קיימברידג' ו-IMD. אבל יש תוכניות כאלה גם בארה"ב, לרוב במקביל לתוכניות הדו-שנתיות. בין השאר תוכלי למצוא תוכניות שנה בקולומביה, קורנל, פרדו, בייבסון, קלוג ואמורי.

אין באפשרותי לממן את הלימודים,
    באיזה אוניברסיטה יש לי סיכויים לקבל מלגה שתכסה את כל שכר הלימוד?

הסיכויים למלגה תלויים בעיקר בחוזק המועמד וביוקרת התוכנית. להערכתי (תחת ההנחות שרשמתי למטה) סיכוייך טובים לקבל מלגה משמעותית בטופ-20. בטופ 10 הסיכוי יפחת, אבל ישאר ריאלי.

האם יש אוניברסיטאות שיש לי בהם עדיפות לקבלת מלגה, כבוגרת טכניון?

ביה"ס אולין באוניברסיטת וושינגטון מעניק בכל שנה מלגה מלאה אחת לבוגרי הטכניון (מלגת בוהם).
    מלגות, על יתרונותיהן, אינן הדרך היחידה לשלם את שכר הלימוד. תוכלי לקרוא עוד על סיוע כלכלי ב:
    http://www.aringo.co.il/hebrewsite/h-finaid.htm

הנתונים שלי מצורפים למטה

תודה
    מיכל

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

גילעם שלום,

אני לומדת הנדסת תעשיה וניהול בטכניון – התמחות בכלכלה.
    ממוצע הציונים 91 – מצטיינת נשיא. כל הכבוד!
    ציון פסיכומטרי – 717.
    סיימתי קורס קצינות בהצטיינות ושירתי כקצינת ניהול בחה"י. כל הכבוד2!
    בשנה זו התחלתי לעבוד במשרת סטודנט בתחום הכלכלה בחברה גדולה.
    אני מעוניינת להשתלב באחת מתכניות MBA הטובות בעולם.
    מהם לדעתך סיכויי להשתלב בתכנית כזו?

התשובה תושפע חלקית מהעיתוי בו תגישי את האפליקיישן, ומכמות הנסיון המנהיגותי שתצברי עד אז. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ו– GMAT בסביבות הפסיכומטרי שלך, אני מעריך שתהיי מועמדת חזקה בתוכניות Top-10 ומועמדת תחרותית בתוכניות Top-5 כגון וורטון, סטנפורד, קלוג, אינסאד. לגבי הרוורד – נשמע שזה יהיה stretch מסויים, כאן הנסיון והרקע המנהיגותי ישחק תפקיד משמעותי במיוחד.

aringo
    חבר

To: bilgrai

שוב תודה על התשובה. בבקשה. ועכשיו לעניין אחר: אני וחברתי מנסים להתקבל ביחד ללימודים בחו"ל. הנתונים שלה דומים לנתונים שלי. האם כדי לרשום באפליקשיין שאנחנו מנסים להתקבל ביחד כזוג ? או שעדיף להצניע עניין זה ?

שאלה טובה! נתקלתי לא אחת בשאלה הזו.
    התשובה שלי לעניין הזה היא "נייטרלית". הפרמטר העיקרי שישפיע על האפקט של העובדה הזו ("אנחנו פונים ביחד") הוא עיני הקורא. אצל קורא אחד זה ייתן לך כמה נקודות, אצל קורא שני (או בי"ס אחר) זה אולי יוריד כמה נקודות ("גם אם נקבל אותו, הוא אולי לא יבוא אלא אם נקבל גם את חברתו"). כלומר, במקרה הזה אין לי תשובה נחרצת לצערי. אולי כדאי ללכת עם תחושת הבטן, ו/או להתייעץ עם אחרים.

גילעם

aringo
    חבר

To: mishra

גלעם שבוע טוב,

שלום מיכאל

לאחרונה התעוררו אצלי כמה שאלות:

ראשית, אני רוצה להבין עד כמה הציון של התואר הראשון קריטי.

ממוצע התואר הראשון הוא אחד מכ-7 רכיבים ששוקלת ועדת הקבלה. באופן גס, לצרכי המחשה, הייתי אומר שמשקלו ב"סל" שיקולי הקבלה הוא בד"כ כ-20%. כמו כל רכיב קבלה אחר, משקלו גדל ככל שהוא מתרחק (למעלה או למטה) מהממוצע של המתקבלים לאותו מוסד.

ממוצע התואר הראשון מעיד בעיקר על היכולת האנליטית שלך וניתן "לאזנו" במידה מסויימת ע"י GMAT גבוה ו/או עדויות אחרות (ממליצים) ליכולתך האנליטית. תוכל לקרוא עוד על המשקל היחסי של ממוצע התואר הראשון ב: http://www.aringo.co.il/hebrewsite/h-AdmissionCriteria.htm

אני לומד תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת ת"א (במסלול החד חוגי), ותכננתי את המערכת כך שאסיים את התואר בשנתיים (במקום שלוש). בנוסף ללימודים אני עובד בחצי משרה, ופעיל בעולם השחמט הישראלי (חבר בועדות, פורום, קידום נוער, ומועדונים חדשים, בנוסף לאימונים ומשחקי ליגה) עדות מצויינת לכישורים האנליטיים שלך! , לאור העובדה שאני לא רוצה לחסל לגמרי את הזמן הפנוי שלי (המופנה בין היתר לכתיבת שירה באנגלית ) הציונים שלי נראים מעט בעייתיים – אני מעריך שאסיים את התואר בציון ממוצע סביב ה-85.

רציתי לדעת האם ריבוי פעילויות וצמצום זמן התואר נלקחים בחשבון כהסבר לציונים נמוכים?

עובדות אלה בהחלט יהוו "נסיבות מקלות" ומשקלן תלוי באופן שבו תציג אותן. להערכתי כדאי להתמקד בהצגה "יבשה" יחסית של העובדות בניגוד ל"מכירה אגרסיבית" ונסיון לשכנע. הנסיבות המקלות יעזרו במידת מה להסביר את הציון אולם אינן בד"כ תחליף מלא ל"דבר האמיתי" (הצטיינות וכדומה).

האם GMAT גבוהה (מעל 700) יכול להספיק כדי להראות יכולות אנליטיות טובות?

להערכתי, ציון GMAT של 700 בתוספת להישגים בשחמט יספיקו על מנת שהיכולת האנליטית שלך לא תהווה concern משמעותי בפני וועדת הקבלה. במקרה כזה, רכיב ה"יכולת האנליטית" שלך (שהוא כאמור אחד מכ-7 רכיבי קבלה) יהיה חזק יותר משל מועמד אחר עם 670 ועם ממוצע תואר ראשון (ואחוזון בכיתה) זהה לשלך, וחלש יותר מרכיב ה"יכולת האנליטית" של מועמד אחר עם 700 ועם הצטיינות בתואר הראשון מאותו מוסד בו למדת.

מלבד זאת, הייתי רוצה (בהמשך לכמה דברים שנאמרו פה) לשמוע את דעתך על הכיוון של ייל כתוכנית MBA. ממה שקראתי באתרים שונים באינטרנט התוכנית עצמה מדהימה לא פחות מהרווארד (אם כי במתכונת אינטימית יותר), אבל יש לה בעיה קשה בתחום ההשמה עקב צעירותה וגודלה המצומצם של התוכנית. האם לדעתך, בטווח הזמן של שלוש-ארבע שנים התוכנית יכולה להציג שיפור משמעותי בתחום זה?

היות ואני בכל מקרה מתכנן לחזור לארץ אחרי הלימודים, חשובה לי בעיקר איכות התוכנית (מבחינה חברתית, תרבותית, חוויתית, ותוכנית (בסדר הזה)), אבל הייתי רוצה להחזיר כמה שיותר מההשקעה הכספית בתוכנית בשנת העבודה אחרי סיום התואר (בארה"ב).

גם אני שומע דברים נהדרים ותגובות חמות על התוכנית של ייל. להערכתי הסבירות כי התוכנית תלך ותעלה בדירוגים בשנים הקרובות היא טובה. זו המגמה שראינו ב-10 השנים האחרונות, להוציא הדירוג האחרון של ביזנס וויק. לפני כן התוכנית הגיעה למקום ה-14 בביזנס וויק עצמו, והיא נמצאת עכשיו במקומות דומים בדירוגים אחרים.

יתכן שכבוגר ייל בארץ יהיה לך יתרון מסויים מול בוגרים של תוכניות שמדורגות דומה בעולם ה-MBA, אך פחות ידועות באופן כללי. השם של ייל מוכר היטב גם בקרב מעסיקים שאינם בקיאים בדירוגי ה-MBA.
    כדאי שתסתכל בדירוג של פורבס, שמדרג בתי-ספר על-פי מהירות החזר השקעת ה-MBA. בדירוג זה ייל מדורגת במקום החמישי.

תודה מראש על התשובות,

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: HDRLY

שוב שלום, תודה על המענה המפורט.

בבקשה!

אני דיפדפתי כמעט בכל התשובות שנתת בארבעה-חמישה חודשים אחרונים (די קיצוני..), ובאף אחת מהן לא ראיתי שיכולת להצביע על מועמד פוטנציאלי כתחרותי להרוורד.

למרות הטענה (הכנראה נכונה) שלא ניתן לאפיין פרופיל אחיד או אפילו דומה בין המתקבלים, מעניין אותי לדעת בכל זאת, לפי ניסיונך, מהם נתונים "אחרים" ו/או בולטים במיוחד שמצביעים על התאמה אפשרית, וזאת בהנחה ששאר הפרמטרים באפליקיישן לפחות ממוצעים לפי דרישות התכנית (למשל, 707 ב-GMAT). סיבכתי אותך?! מצטערת…

הדר, ה"אלמנט הנוסף" שבד"כ הופך מועמד לתחרותי בהרוורד הוא הישג מנהיגותי חריג ו/או רצף עקבי של הישגים מנהיגותיים חריגים כגון: הבחרות לתפקיד בכיר, יזום והקמה של פרוייקט הסטורי/מצליח במיוחד, קצב קידומים קיצוני בעבודה, רתימה של בכירים למטרותיך, הובלה של מספר רב של אנשים להישג משמעותי וכדומה.

מקווה שעזרתי,

גילעם

aringo
    חבר

To: sharona

גילעם שלום ,

אני מתלבטת בקשר ללימודים בחו"ל.
    התכניות שלי כוללות לימודים לתואר שני בחו"ל או בארץ ,
    ואח"כ עבודה בארץ.
    האם לדעתך יש ערך מוסף ללימודים בחו"ל?

מיכל, התשובה לשאלה "האם זה נכון בשבילי" תלויה במקרה הספציפי של כל אחד. מעניין, יש תקופות (לאחרונה) בהן אני חושב שאם חוזרים אז עדיף לחזור מייד אחרי הלימודים, ותקופות אחרות (רוב הזמן…) בהן נראה שעדיף לחזור כמה שנים אחרי הלימודים מאשר מייד. תוכלי למצוא התייחסות כללית לשאלה ב: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-MBAabroad.htm

תודה רבה ,

בבקשה,

גילעם

aringo
    חבר

To: dimdim

שלום לכולם

האם החיבורים שנדרשים להליך הקבלה הם אותם חיבורים שנעשים במסגרת בחינת הגי-מאט?

מדובר בשני סטים שונים של חיבורים. האפליקיישן כולל שאלות שיש לענות עליהן בחיבורים, והשאלות משתנות בין תוכנית לתוכנית ומשנה לשנה. החיבורים ב-GMAT נעשים במסגרת הבחינה והם משמשמים לקביעת ציון ה-AWA, שהוא חלק מציון הבחינה.

גילעם

aringo
    חבר

To: nate77

Nate, would be great if you contact us through the site to get a specific reply for your particular case.

Gilam

aringo
    חבר

שלום גילעם

אני בעל תואר ראשון ושני במשפטים בממוצע 85

כיום אני יועץ משפטי של מס' רשויות מקומיות, אגודות שיתופיות וחברות פרטיות ועו"ד המתמחה במגוון תחומים.

ביצעתי פעילות התנדבותי ענפה בתחומי עיר מולדתי ויש לי המלצות מראש העיר הנוכחי והקודם ומבכיר במועצה להשכלה גבוהה.

אני מועמד למשרת צוער דיפלומטי ו/או למשרה במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה

בהנחה וציון הגי-מאט שלי יהיה 670 פלוס, לאלו תוכניות לדעתך אוכל להתקבל?

משה, על סמך המידע הזה ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בתוכניות כגון ייל, טאק, NYU, דיוק, שיקגו, אוקספורד, LBS. אני מעריך שהרוורד, סטנפורד, וורטון, MIT קלוג, אינסאד יהיו סטרצ' (וכדאי שתפנה לפחות לאחת מהן). להערכתי תהיה מועמד חזק בתוכניות כגון קורנל, דרדן, UCLA, USC וקרנגי מלון עם פוטנציאל למילגה משמעותית בחלקן.

אשמח אם תשיבני דבר

בברכה

בשמחה משה, והרבה הצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: HDRLY

הי גילעם, אני מתלבטת בין מספר אפשרויות תעסוקה בשנה הבאה (שנה מלאה לפני הסטאג'). יועצת פרלמנטרית; עבודה עם בכיר עסקי; חברת מקינזי אנד קומפני.

לאור נתוני לעיל, מה אתה חושב שהיה מקדם אותי באופן הבולט ביותר?

הדר, אני מניח שב"מקדם" כוונתך לסיכויי הקבלה. באופן כללי, להערכתי עבודה במקינזי תהיה החזקה מהשלוש מבחינת סיכויי הקבלה. זהותם של הבכיר, של הפרלמנטר ושל התפקיד במקינזי יכולים להשפיע על התשובה, אך להערכתי מקינזי "יגבר" ברובם המכריע של המקרים.

גילעם

yuval9898
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

היי גלעם או אסף..

קודם כל כל הכבוד ותודה רבה על המפעל הדי מדהים שהקמתם כאן.

אני בן 26.

אני חושב על לימודים אחת מהאוני' המובילות בארה"ב (העשירייה הראשונה ) ואולי גם LBS

אני רמ"ד באגף התקציבים של משרד הביטחון(4 שנות ניסיון עד כה),שם הובלתי מספר פרויקטיים מההיבט הכלכלי שלהם (הפרטות,פעולות מול משרדי ממשלה וגופי ביטחון.)וצברתי ניסיון מקצועי , ניהולי ופיקודי.- אני בתפקיד של רס"ן.

בנוסף, הנני עו"ד ( התמחות :חצי שנה במשרד עו"ד גדול בת"א וחצי שנה בביץת המשפט העליון)

ועשיתי שנה אחת מתוך שתי שנים להתמחות בראיית חשבון (באגף הכספים של משרד הביטחון)

בנוסף אני עוזר הוראה באוני' ובוגר תואר ראשון בכלכלה, חשבונאות ומשפטים מאת"א כולם בהצטיינות..ותואר שני בכלכלה(גם בהצטיינות..)

קיבלתי מספר פרסי הצטיינות (חייל מצטיין, מצטיין דיקאן)

הקמתי חברת ייצור בתחום המתכות (עיבוד ויציקה )שהגיעה למחזור מכובד ומעסיקה מעל 10 אנשים ועדיין עובדת אך אינני משמש בה בתפקיד מלא בשל שירותי הצבאי.

הייתי עוזר מחקר של פרופ' וכיום הנני עוזר הוראה.

אני יכול להשיג המלצות מפורטות וטובות של קצין בדרגת תא"ל ושל מנהל בכיר בשירות הציבורי.

פעילות התנדבותית: פעילות לאורך שנים בעזרה לילדים חולים בלימודים .והתנדבתי לאורך כמה שנים ב"יד ושם".

עדיין לא עשיתי גמאט אני מעריך כי אקבל בסביבות ה-700 (ציון הפסיכומטרי שלי…אם זה קשור…הוא 729)

וזהו..אני חושב שזה הכל…

מה הסיכוי שלי להיכנס לעשירייה הראשונה?האם להשלים גם את השנה השנייה לראיית החשבון?

שאלה נוספת היא מה הסיכוי שלי להתקבל לעבודה ב"בנק השקעות"או בחברת ייעוץ גדולה לאור זה שהרוב המוחלט של ניסיוני הוא מהצבא ולא מסחרי

תודה

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: motti_sh

Hi Motti,

Sadly- not enough Israelis will come to Chicago this year (13 in the previous class)-, but quite a few chose to join the London campus for the executive studies.

Chicago have a LOT of scholarships (I think the #1 in that sense) for students, a lot of these are merit based- I for one recieved a very nice scholarship.

Hope it helps in anyway

Assaf

motti_sh
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

To: Assaf Wand

אסף,

תודה רבה על המידע!

יש אפשרות לשוחח איתך באופן אישי יותר (כדי לקבל קצת פרטים על הלימודים בשיקאגו, החיים בשיקאגו, האופי של ביה"ס, ועוד)?

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

feel free to contact me at [email protected]

However, I think it would be best to ask in the special thread- ask about Chicago and some other students from the GSB can answer

hope it helps

Assaf

eliyered
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: All, Gilam

היי

אני מתעניין בנוגע לתוכניות לימודים במקומות הבאים

CORNELL

UCLA

NYU

MIT

אני מעוניין בעזרה לגבי סיכויי קבלה ו המלצות על עוד תוכניות.(שמתאימות לנתונים שלי)

נתונים לגביי:

ציון GMAT 640-

51 במתמטיקה

מהנדס תוכנה ומתמטיקאי ממוצע 92

קצין ומפקד צוות בצבא (על 20 חיילים)

3 שנות נסיון עבודה כמהנדס תוכנה

תודה, אליקו

ShayL
    חבר

גילעם שלום,

אני עובר על כל התשובות שפירסמת כאן בשנים האחרונות ומתפעל.

אבל דבר אחד לא ברור לי: זה כל מה שאתה עושה בחיים? מתפרנס בתחום שיש בו בערך מתחרה אחד על כל איזה 50 לקוחות בשנה??? במה עוד אתה עוסק?

מקווה שזה בסדר שאני שואל… פשוט מתפלא וסקרן.

שי

eliyered
    חבר

היי

CORNELL

UCLA

NYU

MIT

אני מעוניין בעזרה לגבי סיכויי קבלה ו המלצות על עוד תוכניות.(שמתאימות לנתונים שלי)

נתונים לגביי:

ציון GMAT 640-

51 במתמטיקה

מהנדס תוכנה ומתמטיקאי ממוצע 92

תודה, אליקו

aringo
    חבר

To: yuval9898

היי גלעם או אסף..

קודם כל כל הכבוד ותודה רבה על המפעל הדי מדהים שהקמתם כאן.

אני בן 26.

אני חושב על לימודים אחת מהאוני' המובילות בארה"ב (העשירייה הראשונה ) ואולי גם LBS

אני רמ"ד באגף התקציבים של משרד הביטחון(4 שנות ניסיון עד כה),שם הובלתי מספר פרויקטיים מההיבט הכלכלי שלהם (הפרטות,פעולות מול משרדי ממשלה וגופי ביטחון.)וצברתי ניסיון מקצועי , ניהולי ופיקודי.- אני בתפקיד של רס"ן.

בנוסף, הנני עו"ד ( התמחות :חצי שנה במשרד עו"ד גדול בת"א וחצי שנה בביץת המשפט העליון)

ועשיתי שנה אחת מתוך שתי שנים להתמחות בראיית חשבון (באגף הכספים של משרד הביטחון)

בנוסף אני עוזר הוראה באוני' ובוגר תואר ראשון בכלכלה, חשבונאות ומשפטים מאת"א כולם בהצטיינות..ותואר שני בכלכלה(גם בהצטיינות..)

קיבלתי מספר פרסי הצטיינות (חייל מצטיין, מצטיין דיקאן)

הקמתי חברת ייצור בתחום המתכות (עיבוד ויציקה )שהגיעה למחזור מכובד ומעסיקה מעל 10 אנשים ועדיין עובדת אך אינני משמש בה בתפקיד מלא בשל שירותי הצבאי.

יובל, כל הכבוד על ההישגים הנהדרים האלה, גם במישור האקדמי וגם במישור המקצועי!

הייתי עוזר מחקר של פרופ' וכיום הנני עוזר הוראה.

אני יכול להשיג המלצות מפורטות וטובות של קצין בדרגת תא"ל ושל מנהל בכיר בשירות הציבורי.

פעילות התנדבותית: פעילות לאורך שנים בעזרה לילדים חולים בלימודים .והתנדבתי לאורך כמה שנים ב"יד ושם".

עדיין לא עשיתי גמאט אני מעריך כי אקבל בסביבות ה-700 (ציון הפסיכומטרי שלי…אם זה קשור…הוא 729)

וזהו..אני חושב שזה הכל…

מה הסיכוי שלי להיכנס לעשירייה הראשונה?האם להשלים גם את השנה השנייה לראיית החשבון?

יובל, עפ"י הנתונים וההנחות שלמעלה ותחת הנחה נוספת של חיבורים/המלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למלגה משמעותית בתוכניות כגון דיוק, שיקגו, טאק. תהיה מועמד די חזק בתוכניות כגון וורטון, קלוג, קולומביה ותהיה מועמד תחרותי בסטנפורד ובהרוורד.

שאלה נוספת היא מה הסיכוי שלי להתקבל לעבודה ב"בנק השקעות"או בחברת ייעוץ גדולה לאור זה שהרוב המוחלט של ניסיוני הוא מהצבא ולא מסחרי

כאן אני מחוץ לתחום ההתמחות שלי… להערכתי הלא-מקצועית, סיכוייך טובים. הדבר תלוי בפרמטרים כגון: היכן תלמד, כמה אתה טוב בראיונות (ובייחוד בראיונות קייס) וכמה תהיה ממוקד ואינטנסיבי בהשקעה שלך במטרה זו. אם שני הפרמטרים האחרונים מתקיימים, סיכוייך טובים מאוד להערכתי.

תודה

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

גלעם שלום,

יש לי שתי שאלות בנוגע לפרטים שפירסמתם באתר של ארינגו – שתי השאלות נוגעות לביה"ס למנה"ע של אונ' שיקאגו, בו אני מתעניין:

1. תחת "קצת על התוצאות" פרסמתם נתונים בנוגע למספר המתקבלים לכמה בתי ספר. תוכל למסור פרטים בנוגע למספר הפונים והמתקבלים לשיקאגו.

מוטי, ידוע לי על לפחות ארבעה מתקבלים מארינגו. לא ידוע לי המספר הכולל של המתקבלים הישראלים.

2. תחת "קצת על סיוע כלכלי" פרסמתם נתונים בדבר מגלות שקיבלו מתקבלים לבתי ספר שונים. שיקאגו לא מופיע ברשימה. האם בשיקאגו אין מלגות? ידוע לך על מתקבלים לשיקאגו שקיבלו מלגות?

בד"כ אנחנו יודעים רק על מילגות של יוצאי ארינגו שיזמו אימייל עדכון. המילגות המוזכרות הן של מועמדים שיזמו עדכון כזה.
    אסף נתן לנו אינדיקציה מצויינת שיש כמות טובה של מילגות גם בשיקגו.

תודה

בבקשה ובהצלחה מוטי,

גילעם

aringo
    חבר

To: eliyered

היי

CORNELL

UCLA

NYU

MIT

נתונים לגביי:

ציון GMAT 640-

51 במתמטיקה

מהנדס תוכנה ומתמטיקאי ממוצע 92 אניח אם כך שהתואר הוא בהצטיינות

אליקו, בהנחה של חיבורים/המלצות/קו"ח חזקים, להערכתי תהיה מועמד תחרותי עד חזק בקורנל וב-UCLA עם פוטנציאל למילגה משמעותית בקורנל. תהיה מועמד תחרותי ב-NYU. להערכתי MIT יהיה סטרצ'. אם המיקוד שלך הוא על תוכניות שחזקות בניהול טכנולוגי, כדאי שתסתכל גם על קרנגי מלון (מועמד חזק), טקסס (מועמד חזק), ברקלי (מועמד תחרותי). אם המיקוד שלך הוא ניהול כללי, כדאי שתסתכל גם על דרדן (מועמד חזק), וורטון (סטרצ'), קלוג (סטרצ'), שיקגו (תחרותי), קולומביה (תחרותי עד סטרצ').
    בנוסף, אולי כדאי שתעשה GMAT נוסף אם זהו ציון ה-GMAT הראשון שלך.

תודה,

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: ShayL

גילעם שלום,

אני עובר על כל התשובות שפירסמת כאן בשנים האחרונות ומתפעל. תודה שי.

אבל דבר אחד לא ברור לי: זה כל מה שאתה עושה בחיים? אכן. מתפרנס בתחום שיש בו בערך מתחרה אחד על כל איזה 50 לקוחות בשנה??? 50? אתה אופטימי… במה עוד אתה עוסק?
    ארינגו היא העיסוק העיקרי שלי. אמנם אני לפעמים מתגעגע למשכורת שהייתה לי בחברת תוכנה בת"א לפני 3-4 שנים, אבל ארינגו יותר מתאימה לתחומי החוזק שלי ואני בהחלט נהנה מזה (בד"כ…).

מקווה שזה בסדר שאני שואל… פשוט מתפלא וסקרן.

בסדר גמור… שבת שלום,

גילעם

eliyered
    חבר

היי גילעם,

קודם כל המון תודה על התשובה המהירה.אני עשיתי GMAT פעמיים:

630 עם 49 במטמטיקה ו 640 עם 51 במתמטיקה.

אני רוצה לעשות עוד פעם בחודש הבא כי התוצאות בבית היו הרבה יותר גבוהות

האם לדעתך כדאי לגשת שוב?בדקתי ב CORNELL ,NYU,MIT ושם התוצאה הגבוהה היא הנחשבת.אשמח מאד לשמוע מה דעתך בעניין.

בנוסף,אשמח אם תוכל להמליץ לי אילו בתי ספר מתמחים במימון ,ואילו ביזמות טכנולוגית.בכל מקרה המון תודה העזרה וסופשבוע נעים.(נתת לי חומר למחשבה בתשובתך הקודמת)

תודה,

אליקו

dimdim
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

למי מבעלי הנסיון שיענה לי בכנות.

מבין קורסי ההכנה הקיימים והספרים הקיימים, מי לדעתכם הטוב ביותר לפיצוח בחינת הגי-מאט?

כי יש כ"כ הרבה היצע (אי טי אס, בארונס, פרינסטון, ,קיימברידג וקפלן)

אבקש תשובה כנה,

dimdim
    חבר

To: All

למי מבעלי הנסיון שיענה לי בכנות.

מבין קורסי ההכנה הקיימים והספרים הקיימים, מי לדעתכם הטוב ביותר לפיצוח בחינת הגי-מאט?

כי יש כ"כ הרבה היצע (אי טי אס, בארונס, פרינסטון, ,קיימברידג וקפלן)

אבקש תשובה כנה

בתודה והצלחה לכולם

,

ofek
    חבר
    מספר הפוסטים: 121

הי dimdim,

מנסיוני האישי אני ממליץ בחום על הקורס של מיטב-GMAT. המדריכים מצויינים, והיחס מאוד אישי בגלל קבוצת הלימוד הקטנה והאיכותית מאוד!

אני אישית שיפרתי את ציון ה-GMAT שלי בכמה אחוזים טובים לעומת הלימוד העצמי מספר של קפלן.

ihalpert
    חבר
    מספר הפוסטים: 93

אני עשיתי את הקורס של קידום ויש לי רק דברים טובים להגיד לגבי המכלול

ממליץ בחום וחושב שקורס זה דבר חיוני

(הציון שלי בסוף הקורס ובבחינה היה בכ 200 נקודות טוב יותר מהציון בבחינת כניסה – אם כי, זו היתה בחינה ללא כל הכנה מוקדמת, ואחרי שלא נגעתי במתמטיקה במשך 15 שנה)

dimdim
    חבר

תודה לכם על התשובות, אני מקווה שהבחירה שלי תהיה טובה, ולגבי ספר אני מבין שקפלן היא האופציה הטובה ביותר?

תודה שוב

ihalpert
    חבר

לגבי ספר – אין ספר (ביחיד) אלה מכלול של ספרים

מומלץ להשתמש במגוון ספרים. בנוסף, היתרון של הקורסים הוא שהם גם מספקים המון חומר עדכני וכן תרגולי מחשב נוספים

בקיצור – אם אתה רציני לגבי לימודים בחול – אל תוותר על קורס. אתה תצטער על זה אח"כ

dimdim
    חבר

To: ihalpert

היי

תודה.

נרשמתי לקורס של קידום ואני שמח שהמלצת לי על כך.

מבחינתי אני מוכן לעשות הכל כדי ללמוד בחו"ל.

אני מבין ומקווה שהצלחת להיכנס לשערי חו"ל, אבל אני נתקל בבעייה ברמה של הספרים.

הספר של אי.טי.אס מפוזר, השאלות מפוזרות ואין התמקדות בנושא אחד.

הספר של בארונס-שנותנים בקורס של קידום, קשה באופן יחסי לספר של אי.טי.אס

הספר של קפלן והתקליטור-קשים לאין שיעור מהאחרים.

מנסיון שלך עם הבחינה, על איזה מהם אתה ממליץ?

האם להיצמד לקורס בלבד, להנחיות של המדריכים ולתקליטור(שלדעתי מצויין, כי הוא מרכז כל נושא בנפרד)

או שכדאי גם לגעת בספרים אחרים? אשמח לשמוע המלצות.

דבר שני, יש איזו שיטה נרכשת או נלמד לפתור קריטיקל ריסונינג-כי השאלות האלו פשוט קשות..

תודה לך

ihalpert
    חבר

היי….

אז ככה.

אני עבדתי לפי ההוראות של המדריכים בקורס – הם מפצלים את התירגול בין הספרים השונים ובאופן מושכל והגיוני.

לא השתמשתי בשום דבר מעבר למה שקיבלתי במסגרת הקורס.

השאלות בחלקן באמת קשות – לא זוכר שום דבר ספציפי שלא למדתי בקורס, מתמודדים. עובד פה הכלל שעובד בחיים – מה שקשה לך מן הסתם קשה לכולם, ולכן לא צריך להתרגש.

שיהיה בהצלחה. ואם אתה באמת מוכן לעשות הכל – אני ממליץ לך להעזר בחברה של ארינגו. אני עבדתי איתם באופן חלקי (הם היו מלאים ולא יכלו ממש לעזור לי באופן מלא) והצטערתי מאוד שלא עבדתי איתם באופן מלא – מן הסתם היה עוזר לי להתקבל לעוד מקומות וחוזר ממני הרבה דפיקות לב

יחד עם זאת, אני חושב שאם לא הייתי עובד איתם בכלל, לא הייתי מתקבל לשום מקום.(הם עזרו לי להמנע מכמה טעויות שהיו מחסלות את האפליקשיון שלי ולא נותנות לי שום צאנס)

ישראל.

bilgrai
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

הי גילעם, לפני שבועות אחדים ייעצתי לי לגבי סיכויים הקבלה שלי לאוניברסיטאות הטובות בארה"ב. עכשיו שיפרתי את ה-GMAT שלי והציון שלי הוא 730.

האם תוכל להעריך בהתאם לציון זה את סיכויי הקבלה (אם יש צורך אחזור על נתוני האישיים).

aringo
    חבר

היי גילעם,

היי אליקו

קודם כל המון תודה על התשובה המהירה.

בבקשה! אני עונה בימי חמישי בדרך כלל, ושמת את השאלה ביום רביעי, ככה שיצא טוב…

אני עשיתי GMAT פעמיים:

630 עם 49 במטמטיקה ו 640 עם 51 במתמטיקה.

אני רוצה לעשות עוד פעם בחודש הבא כי התוצאות בבית היו הרבה יותר גבוהות

האם לדעתך כדאי לגשת שוב?בדקתי ב CORNELL ,NYU,MIT ושם התוצאה הגבוהה היא הנחשבת.אשמח מאד לשמוע מה דעתך בעניין.

אכן, ברובם המכריע של בתי הספר מחשיבים רק את התוצאה הגבוהה, כל עוד הינה בטווח השנים האחרונות (5 שנים ברוב בתי-הספר).
    נשמע שאתה מרגיש שתוכל
    לשפר את הציון. בדרך כלל השיפורים המשמעותיים שאני רואה הם בין הציון הראשון לשני. עם זאת, אם אתה מרגיש שתוכל לשפר ב-30-40 נקודות להערכתי כדאי לגשת שוב.
    אני מומחה קטן יחסית בתחום ה-GMAT, אולי כדאי לשאול גם את החבר'ה שעונים על שאלות GMAT כאן בפורום.

בנוסף,אשמח אם תוכל להמליץ לי אילו בתי ספר מתמחים במימון ,ואילו ביזמות טכנולוגית.בכל מקרה המון תודה העזרה וסופשבוע נעים.(נתת לי חומר למחשבה בתשובתך הקודמת)

לגבי יזמות וטכנולוגיה – MIT (יזמות וניהול בסביבה טכנולוגית), קרנגי-מלון (יותר לכיוון של ניהול בסביבה טכנולוגית), אוסטין (יזמות וניהול בסביבה טכנולוגית), סטנפורד (ניהול בסביבה טכנולוגית), ברקלי (ניהול בסביבה טכנולוגית), UCLA (יזמות), מרשל (אוניברסיטת דרום קליפורניה, יזמות), בייבסון (יזמות).

לגבי מימון – וורטון, שיקגו, NYU, קולומביה, UCLA, סיימון (רוצ'סטר). בנוסף, רוב בתיה"ס בטופ-10 נחשבים חזקים גם במימון (הרוורד, MIT, סטנפורד, קלוג).

תודה,

בבקשה, מקווה שעזרתי

גילעם

aringo
    חבר

הי גילעם, לפני שבועות אחדים ייעצתי לי לגבי סיכויים הקבלה שלי לאוניברסיטאות הטובות בארה"ב. עכשיו שיפרתי את ה-GMAT שלי והציון שלי הוא 730.

כל הכבוד על השיפור המשמעותי!

האם תוכל להעריך בהתאם לציון זה את סיכויי הקבלה (אם יש צורך אחזור על נתוני האישיים).

בהנחה של חיבורים, קורות חיים והמלצות חזקים, להערכתי תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון רוס (מישיגן), ג'והנסון (קורנל), דרדן, פוקואה (דיוק). תהיה מועמד תחרותי בתוכניות כגון קולומביה, שיקגו, MIT, אינסאד, וורטון, קלוג (בשתי האחרונות יהיה קצת יותר קשה). סטנפורד והרוורד יהיו סטרצ' אבל בהחלט עדיין בתמונה.

בהצלחה!

גילעם

eyam
    חבר
    מספר הפוסטים: 47

שלום גלעם

אני מעוניין מזה זמן רב להגיש מועמדות ללימודי MBA בארה"ב. אני רוצה להגיש לROUND 1/2 בקיץ/חורף הבאים עלינו לטובה (עבור תחילת לימודים ב2006)

אני בן 27, ועובד כ3 שנים כמפתח תוכנה במספר חברות סטארט אפ. בנוסף עבדתי כשנה במכירות ותמיכה של מוצר תוכנה מול השוק האמריקאי (במהלך לימודיי). במהלך עבודתי נחשפתי לעבודה מול חו"ל ולמגוון משימות מאתגרות אך אין לי נסיון ניהולי (רוב העבודה הייתה בתוך צוותי תוכנה).

אני בעל תואר ראשון במדעי המחשב עם ממוצע 80 וGMAT של 700.

התנדבתי בארגון המקדם ערכים ומוסר במנהל ציבורי.

הכיוון שלי הוא Product Management, General Management ותפקידים קשורים לMarketing. אני מעוניין לעזור את תחום הפיתוח אך לא לפסול לחלוטין את תחום הTECH למרות שזה לא מספר אחד בעדיפויות שלי.

יש לציין כי אני דובר אנגלית ברמת שפת אם.

יש לי העדפה חזקה ללמוד באיזור המערב – UCLA, Berkeley, Stanford אך ארצה להגיש גם לבתי ספר במזרח.

האם תוכל לכוון אותי לאילו בתי ספר יש לי סיכוי ראלי להתקבל? האם יש המלצות על בתי ספר שהם רלוונטיים עבור התחומים שציינתי? יש לציין כי איני מעוניין להתמקד בתחום המימון ונגזרותיו.

תודה מראש!

bilgrai
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

רוב תודות על התשובה. בשלב זה ההתלבטות היא כיצד לבחור ביה"ס ? מעבר לדירוגים השונים (אשר לדעתי הם שטחיים למדי), האם יש מקום בו ניתן למצוא סקירה של נקודות החלשות והחזקות של ביה"ס השונים ?

ehudal
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

אהלן,

הגעתי לפורום הזה בעקבות מספר חיפושים שביצעתי על MBA,וחשבתי להציג את עצמי:).

קוראים לי אהוד,אני בן 21.5 ,בוגר ממר"ם,ומאז שיחרורי מנהל חברה קטנה של פרסום באינטרנט(החברה היא פחות או יותר אני),המתעסקת בעיקר בפרסום דרך מנועי חיפוש,בעלת מחזור שנתי של כ80,000$.(אני יודע שזה יחסית נמוך,אבל כולנו מתחילים מאיפשהו:))

הסיבה לחיפוש שלי למידע על MBA,היא משום שאני עומד לפני בחירת מקום הלימודים שלי לתואר ראשון,ואני מתלבט בין למידת חשבונאות-כלכלה בתל-אביב לבין הנדסת חשמל בטכניון… (אני יודע… לא בדיוק תחומים חופפים…)
    ומכוון שהשאיפה הכי גדולה שלי(כיום לפחות),היא ללמוד לMBA בארה"ב,רציתי לבקש את עצת המשתתפים,בקשר למה לפי דעתם כדאי לי ללמוד לתואר ראשון,אם אני מעוניין כמה שיותר מהר אחרי התואר ללמוד לmba?

המון תודה על כל עזרה,

אהוד

eladho
    חבר
    מספר הפוסטים: 25

To: ehudal

אהלן אהוד. אני בדרך כלל נמנע מלענות על כאלה שאלות, כי בדרך כלל לא קיימת תשובה ברורה וחד משמעית. במקרה שלך רציתי לומר לך שני דברים:

1. ועדות הקבלה של בתי הספר למנהל עסקים מתעניינות בסיפור חייך, וחשובה הזרימה ההגיונית בו. אם עסקת עד כה בעולם המחשבים (בצבא), ועכשיו אתה עדיין בכיוון טכנולוגי, עם התפתחות לכיוון של שיווק, פרסום וכד', אזיי שאל את עצמך מה אתה יכול ללמוד שיעזור לך בכיוון הזה. כמו שאני מבין את הדברים, לא חשבונאות ולא הנדסת חשמל יעשו את זה (אלא אם כן יש לך איזו משיכה סמויה לתחומים האלה). כלכלה זה תמיד טוב. הייתי ממליץ לך לחפש חוג נוסף יחד עם כלכלה בת"א, למשל תקשורת, או אפילו ניהול. אם אתה ממש חייב את הצד המדעי, קח משהו שלא כובל אותך להגדרה ספציפית (כמו הנדסת אווירונאוטיקה). בגדול, אלא אם כן אתה מתנער מהעבר, אז זה כמו אבני דומינו- דאג שלפחות צד אחד יחפוף למה שעשית עד כה. מחשבים-כלכלה? מחשבים-ניהול? מחשבים-תקשורת? כלכלה-תקשורת? ניהול-תקשורת?

2. בלי נימה של התנשאות רציתי להוסיף ולומר שזה אחלה שאתה מתכנן קדימה, עוד לפני התואר הראשון, אבל בלי קמצוץ של התנשאות אומר לך שחשוב לזכור שתוכניות משתנות, ולך תדע מה יהיה איתך כשתסיים ללמוד. אפילו אעיז ואומר- לך תדע אם תתקבל (אף על פי שהנתונים שהצגת עד כה שמים אותך על מסלול בטוח לכך, ואל תצטנע עם 80,000$ כמחזור נמוך למישהו שרק שלשום היה בבקו"ם). לכן, ההמלצה שלי בעניין לימודים היא לנסות לקיים קו חיים בארץ, כאילו MBA יהיה או לא. כך, יהיה רצף הגיוני לכל דבר שתעשה.

ובכל מקרה, המון בהצלחה.

אלעד.

ehudal
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

To: eladho

אלעד,המון תודה על התשובה.

הסיבה העיקרית שלי להתלבטות בין חשבונאות-כלכלה,לבין הנדסת חשמל היא בשל העובדה שתוכניות אכן נוטות להשתנות,ואני רוצה לדעת(ולקוות..) שגם במידה ואני לא אמשיך בשל סיבה זו אחרת במסלול ל mba,אני עדיין יהיה עם מקצוע שנחשב ,יחסית,מתוגמל טוב בשוק.

אהוד

nitzan
    חבר

שלום גילעם,

קוראים לי ניצן ואני בן 27 והייתי רוצה להתייעץ איתך לגבי סיכויי הקבלה שלי לאונ' הבאות: הרווארד, קלוג, קולומביה, MIT, שיקאגו, INSEAD, וורטון וסנטפורד.

הרקע שלי:

7 שנים של ניהול פרוייקטי תוכנה (מהצבא – 8200 ואח"כ בחברת סטארט אפ תוך כדי התואר הראשון)

תואר ראשון במדעי המחשב ומנהל עסקים (בהצטיינות יתרה – ממוצע מעל 90)

שנה וחצי של ייעוץ אסטרטגי בחברת ייעוץ בינלאומית ידועה

כיום, אני אחראי על מחקר שוק ופיתוח אסטרטגיה בחברת היי-טק ידועה (שנסחרת בנאסד"ק) – עד לאוקטובר 2006, מועד תחילת הלימודים המתוכנן שלי, יהיה לי נסיון של שנה וחצי בתפקיד

ציון GMAT:

660 (50 בכמותי)

בהנחה שיהיו לי מכתבי המלצה וחיבורים חזקים, מהם סיכויי הקבלה שלי ?

בתודה רבה מראש,

ניצן

Eit
    חבר

Dear Gilam,

Let me first thank you for your time and for your wonderful site,

Here are afew details about myself:

I'm 27 years old,greduated from bar Ilan university with an average of 86 (Cum Laude),it's not "with excellence" how sould I write it in the application?

I was honorably discharged from the IDF as a first lieutenant

in the army I was an inteligence officer incharge of 4 people at the beginning and in my second position on 10 people.

I led many projects in my position including replacing the brigade inteligence officer during the beginning of the events on 2000 and I founded the inteligence department of the brigade in the middle sector on Gaza strip.

I've worked closely with the brigade commander ( a Colonel ) and right now he is a Division Commander (brigadier) – He can give me a worm recommendation.

In my reserves service I was a post commender – incharge of 30 people ,and in other times a vice commender of operation incharge of 100 people.

in my civil service right now I work as a supervisor ,the head of a service center of a company of the municipality (infrastructures) – inchagre of 9 people.

I want to make a career change into finance consulting – (I've already talk to alumni of MBA programs).

My GMAT is 650, 27 verble and 50 quantitive.

I was told to contact Aringo after doing the GMAT ,but then I was told that you are already booked ?

I am thinking about : columbia,NYU,Cornell Wharton and Yale.

I'll be glad if you answer me,and thanks a lot,

Eitan,

ofekino
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

לגלעם ולצוות ארינגו שלום,

הפורום הזה באמת מעולה, כל הכבוד על העבודה הטובה. מצאת כאן ממש שוק פורה וצמא למידע..

ברצוני לשאול אותך על סיכויי הקבלה שלי:

אני בן 25, מסיים עכשיו כלכלה וניהול באונ' ת"א בציון ממוצע 91 (זה לא מצטיין רשמי)

ציון פסיכומטרי 684

יש לי ניסיון של 3 שנים במכירות של מוצרי טכנולוגיה ואינטרנט

אין לי ניסיון ניהולי סטנדרטי; בעבודה שלי פיתחתי תפקיד של רכז הדרכה וחניכה שבו אני מעביר הדרכות מכירה, משובים, סימולציות וחניכה של נציגים חדשים. הניסיון הזה היה חשוב לי מאוד כי אני חושב שכל מנהל מעולה כדי שיהיה גם COACH מעולה.

התחום שלי זה שיווק והשאיפה שלי להיות מנהל שיווק עם ראייה אסטרטגית חזקה בדקתי כמה תוכניות MBA והרושם המתקבל הוא שישנה התמקדות בנושאים הטכניים כמו פיננסים ופחות בעיצוב מנהל חושב, יוזם, שיווקי. מה דעתך בנושא?

במהלך השנה הקרובה אני מתכוון לעסוק בשיווק בתחום של ניהול מוצר, ניהול מותג או ייעוץ עסקי-אסטרטגי

רציתי לשאול אותך איך אתה מעריך את סיכויי הקבלה שלי לשיקגו או לקלוג, ואם יותר קל לחצוב בהר מאשר להתקבל לשם אז.. איזה תוכניות MBA שמות דגש על שיווק, אסטרטגיה, יזמות בקרב המדורגים 10 עד 30 בארה"ב? מהם סיכויי הקבלה אליהם?

איזה GMAT אני צריך כדי להתקבל לשיקגו או לקלוג בהתחשב בנתונים האחרים שלי?

תודה רבה, ושוב כל הכבוד על העבודה המעולה כאן

אופק

yarivd
    חבר

To: Gilam, All

שלום לגלעם ולכולם,
    אני שוקל לבקר בקיץ במספר אוניברסיטאות פוטנציאליות בארה"ב.
    האם יש טעם לבקרן בחודש אוגוסט – ככל הנראה לא אספיק לעשות זאת קודם לכן, ואני מעוניין להתרשם לפני סבב הרישום של אוקטובר.
    במידה והתשובה שלילית – מהו המועד המוקדם ביותר, לאחר חופשת הקיץ, ומהו המועד המאוחר ביותר לפני חופש הקיץ, בהם ניתן יהיה להפיק את המירב מביקור באוניברסיטאות ?
    תודה,
    יריב.

danteleman2002
    חבר
    מספר הפוסטים: 152

To: yarivd

Yariv,

In general, August is a "dead" month as everyone is still out for their summer internships or are just returning to school.

The earliest date you could schedule a visit is September. I'd recommend to take advantage of the visits and set up interviews wherever you can.

Good luck,

yarivd
    חבר

To: danteleman2002, All

דן, תודה רבה על תשובתך.
    אני אכן שואף לבצע ראיונות בקמפוסים (אם וכאשר אוזמן). האם מדבריך עולה, כי ישנה דרך לבצע ראיונות כבר בספטמבר, או שמא התכוונת שעדיף לדחות את הביקור לחודשי הראיונות ?
    מחד הייתי רוצה להתרשם מהאוניברסיטאות בטרם אכין והגיש את מועמדותי אליהן, ומאידך אני מעוניין, כאמור, להתראיין בקמפוס. האם קיימת דרך לתפוס שתי ציפורים במכה ?
    אני מתלבט כלכלית האם להשקיע בשני ביקורים, ואם רק באחד אז באיזה (לפני הגשת מועמדות או בעת הראיונות), ודרך שכזו עשויה לפתור את הדילמה…
    שוב תודה,
    יריב.

aringo
    חבר

To: eyam

שלום גלעם

אני מעוניין מזה זמן רב להגיש מועמדות ללימודי MBA בארה"ב. אני רוצה להגיש לROUND 1/2 בקיץ/חורף הבאים עלינו לטובה (עבור תחילת לימודים ב2006)

אני בן 27, ועובד כ3 שנים כמפתח תוכנה במספר חברות סטארט אפ. בנוסף עבדתי כשנה במכירות ותמיכה של מוצר תוכנה מול השוק האמריקאי (במהלך לימודיי). במהלך עבודתי נחשפתי לעבודה מול חו"ל ולמגוון משימות מאתגרות אך אין לי נסיון ניהולי (רוב העבודה הייתה בתוך צוותי תוכנה).

אני בעל תואר ראשון במדעי המחשב עם ממוצע 80 וGMAT של 700.

התנדבתי בארגון המקדם ערכים ומוסר במנהל ציבורי.

הכיוון שלי הוא Product Management, General Management ותפקידים קשורים לMarketing. אני מעוניין לעזור את תחום הפיתוח אך לא לפסול לחלוטין את תחום הTECH למרות שזה לא מספר אחד בעדיפויות שלי.

יש לציין כי אני דובר אנגלית ברמת שפת אם.

יש לי העדפה חזקה ללמוד באיזור המערב – UCLA, Berkeley, Stanford אך ארצה להגיש גם לבתי ספר במזרח.

האם תוכל לכוון אותי לאילו בתי ספר יש לי סיכוי ראלי להתקבל?

האם יש המלצות על בתי ספר שהם רלוונטיים עבור התחומים שציינתי? יש לציין כי איני מעוניין להתמקד בתחום המימון ונגזרותיו.

על סמך הנתונים שציינת ובהנחה של המלצות וחיבורים חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בתוכניות כגון רוס (מישיגן), פיוקואה (דיוק), האאס (ברקלי) ואנדרסון (UCLA), דרדן (וירג'יניה), ג'והנסון (קורנל). ב-3 האחרונות יהיה קל יותר. תהיה מועמד חזק במרשל (USC) שבלוס אנג'לס ובטפר (קרנגי מלון) שחזקה בניהול בסביבה טכנולוגית.

בין התוכניות שמחשבות לחזקות בניהול כללי ובשיווק נמצאות רוס, פיוקואה, גויזואטה (תוכנית מצוינת באוניברסיטת אמורי באטלנטה), מקקומבס, שחזק גם בניהול בסביבה טכנולוגית (אוסטין -טקסס) והאאס (ברקלי).

תודה מראש!

בבקשה ובהצלחה.

גילעם

aringo
    חבר

רוב תודות על התשובה.

בבקשה!

בשלב זה ההתלבטות היא כיצד לבחור ביה"ס ? מעבר לדירוגים השונים (אשר לדעתי הם שטחיים למדי), האם יש מקום בו ניתן למצוא סקירה של נקודות החלשות והחזקות של ביה"ס השונים ?

מנקודת מבט ישראלית, הפורום הזה הוא מקום די טוב לכך אם יש לך קצת זמן פנוי. אם תעשה חיפוש לפי שם ביה"ס, אני מעריך שתמצא לא מעט מידע בעל ערך.

גילעם

aringo
    חבר

To: nitzan

שלום גילעם,

קוראים לי ניצן ואני בן 27 והייתי רוצה להתייעץ איתך לגבי סיכויי הקבלה שלי לאונ' הבאות: הרווארד, קלוג, קולומביה, MIT, שיקאגו, INSEAD, וורטון וסנטפורד.

הרקע שלי:

7 שנים של ניהול פרוייקטי תוכנה (מהצבא – 8200 ואח"כ בחברת סטארט אפ תוך כדי התואר הראשון)

תואר ראשון במדעי המחשב ומנהל עסקים (בהצטיינות יתרה – ממוצע מעל 90)

שנה וחצי של ייעוץ אסטרטגי בחברת ייעוץ בינלאומית ידועה שם החברה הזו חשוב לצרכי הערכת סיכויים, אני אניח שזה שם חזק למדי.

כיום, אני אחראי על מחקר שוק ופיתוח אסטרטגיה בחברת היי-טק ידועה (שנסחרת בנאסד"ק) – עד לאוקטובר 2006, מועד תחילת הלימודים המתוכנן שלי, יהיה לי נסיון של שנה וחצי בתפקיד

ניצן, כל הכבוד על נסיון העבודה המאוד מרשים הזה, ועל הציונים.

ציון GMAT:

660 (50 בכמותי)

בהנחה שיהיו לי מכתבי המלצה וחיבורים חזקים, מהם סיכויי הקבלה שלי ?

ניצן, הרבה יהיה תלוי באפליקיישן במקרה שלך. להערכתי בהרוורד (ששמה פחות דגש על ה-GMAT), קלוג, קולומביה, MIT, אינסאד, וורטון תהיה בין תחרותי לסטרצ'. בוורטון וקלוג יהיה להערכתי קצת יותר קל. סטנפורד יהיה סטרצ'. בשיקגו תהיה מועמד חזק למדי להערכתי.

בתודה רבה מראש,

בבקשה, מקווה שעזרתי!

גילעם

aringo
    חבר

To: Eit

Dear Gilam,

Let me first thank you for your time and for your wonderful site,

Here are afew details about myself:

I'm 27 years old,greduated from bar Ilan university with an average of 86 (Cum Laude),it's not "with excellence" how sould I write it in the application?

Eitan, if you are applying to American schools, you can write "Cum Laude". It is an American term.

I was honorably discharged from the IDF as a first lieutenant

in the army I was an inteligence officer incharge of 4 people at the beginning and in my second position on 10 people.

I led many projects in my position including replacing the brigade inteligence officer during the beginning of the events on 2000 and I founded the inteligence department of the brigade in the middle sector on Gaza strip.

I've worked closely with the brigade commander ( a Colonel ) and right now he is a Division Commander (brigadier) – He can give me a worm recommendation.

In my reserves service I was a post commender – incharge of 30 people ,and in other times a vice commender of operation incharge of 100 people.

in my civil service right now I work as a supervisor ,the head of a service center of a company of the municipality (infrastructures) – inchagre of 9 people.

Eitan, a lot of management experience for your young age. Well done!

I want to make a career change into finance consulting – (I've already talk to alumni of MBA programs).

My GMAT is 650, 27 verble and 50 quantitive.

I was told to contact Aringo after doing the GMAT ,but then I was told that you are already booked ? please contact us through the site so we can provide a response specific to your case.

I am thinking about : columbia,NYU,Cornell Wharton and Yale.

I'll be glad if you answer me,and thanks a lot,

Eitan,

Eitan, assuming strong essays, personal history and recommendations I believe that you will be a competitive candidate at Yale and NYU and a strong candidate at Cornell. Columbia and Wharton are likely to be a stretch, but not out of reach.

Hope this helps,

Gilam

aringo
    חבר

To: ofekino

לגלעם ולצוות ארינגו שלום,

שלום אופק

הפורום הזה באמת מעולה, כל הכבוד על העבודה הטובה. מצאת כאן ממש שוק פורה וצמא למידע..

ברצוני לשאול אותך על סיכויי הקבלה שלי:

אני בן 25, מסיים עכשיו כלכלה וניהול באונ' ת"א בציון ממוצע 91 (זה לא מצטיין רשמי)

ציון פסיכומטרי 684

יש לי ניסיון של 3 שנים במכירות של מוצרי טכנולוגיה ואינטרנט

אין לי ניסיון ניהולי סטנדרטי; בעבודה שלי פיתחתי תפקיד של רכז הדרכה וחניכה שבו אני מעביר הדרכות מכירה, משובים, סימולציות וחניכה של נציגים חדשים. הניסיון הזה היה חשוב לי מאוד כי אני חושב שכל מנהל מעולה כדי שיהיה גם COACH מעולה.

התחום שלי זה שיווק והשאיפה שלי להיות מנהל שיווק עם ראייה אסטרטגית חזקה
    יפה שאתה ממוקד.

בדקתי כמה תוכניות MBA והרושם המתקבל הוא שישנה התמקדות בנושאים הטכניים כמו פיננסים ופחות בעיצוב מנהל חושב, יוזם, שיווקי. מה דעתך בנושא?

אופק, ההתמחות שלי היא תהליך הקבלה. אין לי דעה חכמה בעניין הזה. כדעה "לא חכמה" – אני נוטה להסכים איתך, אם כי אני לא בטוח שיש לי רעיון איך לשפר את החסרון הזה במסגרת אקדמית (בניגוד לעבודה "בשטח").

במהלך השנה הקרובה אני מתכוון לעסוק בשיווק בתחום של ניהול מוצר, ניהול מותג או ייעוץ עסקי-אסטרטגי

רציתי לשאול אותך איך אתה מעריך את סיכויי הקבלה שלי לשיקגו או לקלוג,

על סמך הנתונים שרשמת ובהנחה של חיבורים, המלצות וקורות חיים חזקים ו- GMAT בסביבות 680, להערכתי בשיקגו תהיה תחרותי, וקלוג תהיה סטרצ'.

ואם יותר קל לחצוב בהר מאשר להתקבל לשם אז.. איזה תוכניות MBA שמות דגש על שיווק, אסטרטגיה, יזמות בקרב המדורגים 10 עד 30 בארה"ב?

מהם סיכויי הקבלה אליהם?

מתוך תוכניות כאלה לדעתי תהיה מועמד חזק (בסדר חוזק יורד) עם פוטנציאל למילגה משמעותית בבייבסון (בבוסטון – חזקים במיוחד ביזמות), מרשל (אוניברסיטת דרום קליפורניה – יזמות), ג'והנסון (קורנל – יזמות).
    להערכתי תהיה
    מועמד תחרותי בתוכניות כגון רוס (מישיגן – שיווק, יזמות), פיוקואה (דיוק – שיווק), דרדן (וירג'יניה – ניהול כללי, אסטרטגיה), האאס (ברקלי – יזמות, שיווק).

איזה GMAT אני צריך כדי להתקבל לשיקגו או לקלוג בהתחשב בנתונים האחרים שלי?

ציון ה-GMAT הוא אחד ממכלול שיקולי הקבלה. GMAT בסביבות ה-700 יסיר כל דאגה מוועדת הקבלה בנושא ה-GMAT שלך. GMAT משמעותית נמוך יותר יהיה concern שניתן יהיה לאזנו ע"י נתונים חזקים אחרים וחומרי הרשמה חזקים. GMAT גבוה יותר יסייע לאזן נתונים חלשים אחרים או חומרי הרשמה חלשים יחסית.

תודה רבה, ושוב כל הכבוד על העבודה המעולה כאן

בבקשה ותודה על המחמאה!

גילעם

aringo
    חבר

To: yarivd

שלום לגלעם ולכולם,
    אני שוקל לבקר בקיץ במספר אוניברסיטאות פוטנציאליות בארה"ב.

האם יש טעם לבקרן בחודש אוגוסט – ככל הנראה לא אספיק לעשות זאת קודם לכן, ואני מעוניין להתרשם לפני סבב הרישום של אוקטובר.

יריב, בד"כ ניתן לבקר גם באוגוסט. סביר שתוכל לקבל רושם על ביה"ס גם אם תבקר באוגוסט, אולם סביר שתפיק פחות מהביקור – פחות היכרות עם סטודנטים מקומיים, פחות יחס מנציגי ביה"ס או וועדת הקבלה, פחות אפשרות לבקר בשיעורים.

במידה והתשובה שלילית – מהו המועד המוקדם ביותר, לאחר חופשת הקיץ, ומהו המועד המאוחר ביותר לפני חופש הקיץ, בהם ניתן יהיה להפיק את המירב מביקור באוניברסיטאות ?

ברוב האוניברסיטאות, המועדים האלה חופפים את שנת הלימודים פחות או יותר – בד"כ עד אמצע מאי ומתחילת/אמצע ספטמבר. באתר של מרבית האוניברסיטאות ישנה כתובת אימייל דרכה ניתן ליצור קשר לתאם ביקורים ולקבל את התאריכים הספציפיים לאותה תוכנית.

בשנים האחרונות אני בד"כ שומע תגובות נלהבות מהמבקרים לגבי חשיבות הביקור (לעיתים די רחוקות יש מי שאומר שהביקור לא תרם לו הרבה).

תודה,

בבקשה.

גילעם

מוצגות 50 תגובות – 101 עד 150 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.