Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • danteleman2002
    חבר
    מספר הפוסטים: 152

To: yarivd

Yariv,

A few points to think about:

1. Schools have different interviewing schedules which means that it could be difficult to get all of them in one visit

2. There are schools, like Duke, where an interview is not mandatory, but highly recommended. That means that everyone that applies can interview without an invitation. You can tie the interview in this case to the visit.

3. Many schools offer interviews in Israel by local alumni

4. Visiting the schools could add a lot of credibility to your application.

I feel that you'd be better off flying once to visit all the schools that you're interested in before applying. That would carry a lot of weight regardless of where you interview.

אלמוני
    לא פעיל
    מספר הפוסטים: 7

To: Gilam

(כינוי נוסף במערכת: nitzan)

גלעם,

תחילה תודה רבה על התשובה.

אשמח לקבל מספר הבהרות בקשר לתשובות שלך:

1. "הרבה יהיה תלוי באפליקיישן במקרה שלך" – הכוונה לחיבורים ולהמלצות, נכון ?

2. "בהרוורד (ששמה פחות דגש על ה-GMAT)" – הרווארד שמה פחות דגש על GMAT מהאונ' האחרות שרשמתי ?

3. "תהיה בין תחרותי לסטרצ'" – האם תוכל לאמוד את אחוזי הסיכוי (בגדול) ? (לדוגמא: "מועמד חזק – 70%, תחרותי – 50%, סטרצ' – 30%)

4. הכנסת את MIT כ"בין תחרותי לסטרצ'" עבורי. האם הרקע הטכנולוגי שלי לא עוזר לי להיות שם מועמד יותר חזק ?

5. האם ציון ה-GMAT שלי הוא הבעיה הכי גדולה שאתה מסתכל על הפרופיל שלי ? האם יש בעיות אחרות שקופצות לך לעין ?

6. ושאלה אחרונה…מתי בדרך כלל מתעדכנים האתרים של האונ' ואפשר להוריד את טפסי הAPPLICATION העדכניים ביותר ?

בתודה רבה מראש,

ניצן

LPOW
    חבר
    מספר הפוסטים: 200

To: ihalpert

have a question to the more experienced friends in this form.

Is it really worth it?

Just wondering if it’s worth giving up a fair job in Israel and leave the country for 5 years. When you come back you’ll be competing in a local market where the people you left behind established themselves and you’ll be broke as you had to repay your graduate loan.

Does an MBA really carry a premium in the local job market? – aren’t you considered an outsider?

Is it realistic to pay back the loan in 3 years?

Thanks!

David

ihalpert
    חבר
    מספר הפוסטים: 93

To: LPOW

Hi David,

All questions are vaild, true and somewhat disturbing if I am to be honest. I can not answer those questions in an authorative manner at this time, I guess I will know in 5 years time :-)

I think we need some 'older' alumnus to answer this question…

LPOW
    חבר

To: ihalpert

Guys,

My question is open to all – young and old… i really feel that a form like this should contain at least a roadmap to somebody considering an MBA – I would really appreciate some insight on the value of this degree.

Ihalperet,

I believe that you can provide some thougfhts for those who are at the beginning of this process.

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

I honestly think we answerd this question in the forum atleast 15 times

just scroll back and read some of the answers.

And YES I believe it is worth it- too long of an answer to elaborate :-)

Assaf

yarivd
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

To: danteleman2002, Gilam

דן וגלעם,

תודה רבה על תשובותיכם לשאלותיי בנושא ביקורים בקמפוסים.

יריב.

Eze_Nyc
    חבר
    מספר הפוסטים: 14

To: All

Hi Gilam & Everybody,

I've been reading the forum messages lately but havent really contributed too much of my own, so here it goes.

I am thinking about doing the MBA in fall 2006 (columbia, HBS, Stanford or Else). I graduated IDC Herzliya in Business, IT and Entreprenuership (cum laude) and i'm currently working for a market research company in NYC. I also started my own company in Israel (software) and I have some questions, for the experienced ones on the forum:

1.When would be the best time to start preparing my application? do

2. GMAT- course or not? should I try learning from the books? does the course really make a diff?

3. What can you tell me about one year programs (top)? i feel like not working for two years is really not for me.

I'm already in the work market, so i'm not really sure if the MBA is a must…. i would appreciate your advice.

Eze Vidra, Nyc

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: Eze_Nyc

Hi Gilam & Everybody,

I've been reading the forum messages lately but havent really contributed too much of my own, so here it goes.

I am thinking about doing the MBA in fall 2006 (columbia, HBS, Stanford or Else). I graduated IDC Herzliya in Business, IT and Entreprenuership (cum laude) and i'm currently working for a market research company in NYC. I also started my own company in Israel (software) and I have some questions, for the experienced ones on the forum:

1.When would be the best time to start preparing my application? do

Usually you may submit your application between October and March. However, it is usually (though not always) better to submit in October (what schools usually call the "first round") and not later than early January (what they usually call the "second round"). Ideally, assing yourself at least 3 months to think about, prepare and refine your first application. The subsequent ones will go faster, probably a few weeks for each. You can do this faster, though quality may be compromised. I also saw people who take 4 and 5 months to gradually and thoroughly prepare a solid application.

2. GMAT- course or not? should I try learning from the books? does the course really make a diff?

Good question. Statistically, I think that about 85-90% of the Israelis who apply to the top programs take a GMAT course. From what I hear, the course often does make a significant difference in results. May be best to ask additional members of this forum.

3. What can you tell me about one year programs (top)? i feel like not working for two years is really not for me.

Most programs in Europe are 1-year programs. In the US, Columbia, Kellogg, Cornell and others offer a 1-year (or close to 1 year) program. The fact that you lose only 1 year of work (income) is an advantage. However, especially in the US (which, as I understand, is your focus), the summer internship (between first and second year) often helps students get high-paying, high-profile positions. For that reason, quite a few of the students in the 1-year programs know prior to starting the program where they will work after they get their MBA.

I'm already in the work market, so i'm not really sure if the MBA is a must…. i would appreciate your advice.

Quite a few parameters influence the answer here: your goals for the future, your finanical resources, the specific preferences of employers in your industry, your mindset (feel like taking two years off to study and develop?), the value you ascribe to the international exposure and alumni network, family considerations… you can see a bit more on this issue at: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-MBAabroad.htm

Hope this helps,

Gilam

aringo
    חבר

To: achsaf

גלעם,

תחילה תודה רבה על התשובה.

בבקשה ניצן.

אשמח לקבל מספר הבהרות בקשר לתשובות שלך:

1. "הרבה יהיה תלוי באפליקיישן במקרה שלך" – הכוונה לחיבורים ולהמלצות, נכון ?

אכן. ובנוסף, לקורות החיים ולטפסי ההסטוריה האישית.

2. "בהרוורד (ששמה פחות דגש על ה-GMAT)" – הרווארד שמה פחות דגש על GMAT מהאונ' האחרות שרשמתי ?

אכן כן. הרוורד בד"כ לא תהסס לקחת מישהו עם GMAT 640 אם אין לה ספק שיש לו אינטיליגנציה טובה ויכולת מנהיגותית יוצאת מן הכלל.

3. "תהיה בין תחרותי לסטרצ'" – האם תוכל לאמוד את אחוזי הסיכוי (בגדול) ? (לדוגמא: "מועמד חזק – 70%, תחרותי – 50%, סטרצ' – 30%)

קצת קשה… נראה לי שהאחוזים שנתת כאן הם מייצגים למדי. להערכתי ניתן להעריך בקירוב את סיכויי הקבלה שלך לאוניברסיטה מסויימת לאחר קריאת האפליקיישן. גם אז, השאלה היא מי יהיו הקוראים ש"תיפול" עליהם ואפילו… באיזו שעה הם יקראו את החומר (תוכל למצוא מחקרים, למשל, שטוענים ששעור הדחיות גבוה יותר לאחר ארוחת הצהריים!).

4. הכנסת את MIT כ"בין תחרותי לסטרצ'" עבורי. האם הרקע הטכנולוגי שלי לא עוזר לי להיות שם מועמד יותר חזק ?

זוהי דעה פופולרית. לכן, חלק הארי של המועמדים ל-MIT באים מרקע טכנולוגי, וועדת הקבלה צריכה להחליט במי מביניהם לבחור. הועדה שואפת לגוון את הכיתה ולכן בד"כ רוצה שיהיו במחזור גם עורכי דין, רופאים, אנשי שיווק, מימון וכדומה, שהם מיעוט (יחסי) בקרב הפונים ל-MIT.

5. האם ציון ה-GMAT שלי הוא הבעיה הכי גדולה שאתה מסתכל על הפרופיל שלי ? האם יש בעיות אחרות שקופצות לך לעין ?

אם נניח שהחיבורים וההמלצות יהיו חזקים, אכן זהו ה-concern הראשון שסביר שיעלה בועדת הקבלה בבי"ס מוביל, אם כי מדובר ב-concern שתוכל בהחלט לאזנו ע"י חוזקים אחרים כגון ציוני התואר שלך.

6. ושאלה אחרונה…מתי בדרך כלל מתעדכנים האתרים של האונ' ואפשר להוריד את טפסי הAPPLICATION העדכניים ביותר ?

האפליקיישנס מתחילים "לטפטף" ביוני (לעיתים באופן חלקי – רק נושאי החיבורים), הרוב מפורסמים ביולי-אוגוסט, והאחרונים יוצאים בתחילת ספטמבר בדרך כלל.

בתודה רבה מראש,

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

Ohadbar1
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

שלום,

האם יש חיסרון כלשהו בהגשת מועמדות גם להרווארד וגם לסטנפורד.

(בשניהם ה-yield מאוד גבוה…) – איך ניתן להסביר זאת?

תודה

eliko
    חבר
    מספר הפוסטים: 203

היי גילעם,

שמי אלי וקיבלתי ממך יעוץ בשבועות קודמים כשציון ה GAMT שלי היה 640.

כרגע הציון 690.

הייתי מבקש המלצה על בתי ספר מתאימים לי ב TOP10 (עם עדיפות למימון או יזמות טכנולוגית)

אני מזכיר ממוצע תואר 92 בהנדסת מחשבים בעברית, נסיון פיקודי כקצין על 20 חילים.

בנוסף בערך 3 שנות נסיון עבודה כמהנדס תוכנה ,כרגע אני גם ממלא מקום ראש צוות

תודה,

אלי

אמנון
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

הי גילעם,

שאלתי אותך בעבר על סיכויי הקבלה שלי, ואין לי כוונה לחזור על השאלה שוב.

הנתונים הכלליים שלי (רק לרענון) הם: סטודנט לתואר ראשון מנהל עסקים ופילוסופיה ממוצע סיום יהיה 85, אין עדיין GMAT אבל מאמין שיהיה גבוה, בצבא קצין תחזוקה (סמ"פ מפקדה)…נסיון נוסף בתחום ההשקעות ושוק ההון.

בפעם הקודמת נתת X תוכניות מתאימות ובחרתי להתמקד בכמה: Harvard, Tuck, Columbia, Darden, Wharton, Chicago.

בנוסף ציינת כי תרומה חברתית תגביר את הסיכוי להתקבל, אז אחרי כל ההקדמות שאלתי היא זאת: בשנה האחרונה ללימודיי התואר יש לי אפשרות להשתתף בתוכנית "יזמים צעירים" – להוביל ולייעץ לקבוצה של כ-20 בני נוער בתהליך יזמי של הקמת עסק משלב הרעיון דרך הייצור ועד השיווק והמכירה של מוצר מסוים. האם השתתפות בתוכנית זו תגביר באופן משמעותי את האפליקיישן לתוכניות הטובות ביותר…?

אני מניח שלדרדן תהיה פחות בעיה להתקבל מלHBS, לכן – האם השתתפות בתוכנית כזו, יכולה להביא לחיזוק משמעותי של האפליקיישן?

אם תשאל למה לא לעשות את זה בכל מקרה – התשובה היא שכניסה לתוכנית דורשת השקעה רבה, והאלטרנטיבה (לכתוב סתם עבודה סמינריונית) תיקח ממני פחות משאבים אותם אני יכול לנצל לנסיון תעסוקתי (וגם להרוויח את לחמי…)…

מה דעתך?

יריב
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

אשמח לקבל מידע על התוכנית באוניברסיטת וושינגטון (בסיאטל)? מה תחומי החוזק, וכל מידע רלבנטי.

בתודה מראש

eliko
    חבר

היי גילעם,

השבוע יש לי הרבה שאלות.

שאלה נוספת – האם יש עדיפות גבוהה בהרבה לסיבוב ראשון על השני מבחינת סיכויי הקבלה?

כמו כן האם יש בכלל לדעתך הבדל בסיכויים?

תודה על כל העזרה,

אלי

motti_sh
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

הי גילעם,

שאלה קטנה:

עד כמה, לדעתך, הרצון של בית ספר ליצור גיוון ברקע של הסטודנטים שלו, מהווה שיקול בהליך הקבלה? עד כמה זה יכול לעזור לנרשמים שבאים מרקע לא טיפוסי, יחסית לבית הספר, להתקבל? עד כמה זה יכול לחפות על חולשות של פרמטרים אחרים באפליקיישין? איזה "הנחה" זה נותן בציון של הגימאט?

האם, למשל, עו"ד יכולים להתקבל ביתר קלות ל-אמ.אי.טי בגלל שהם שונים מהמהנדס הטיפוסי?

האם, למשל, מי שבא מהסקטור הציבורי יכול להתקבל ביתר קלות לוורטון, משום שוורטון לא נחשב חזק בתחום של מלכר"ים, ואולי יש לבהי"ס עניין לחזק את התחום?

תודה רבה על כל תשובותיך,

מוטי

aringo
    חבר

To: Ohadbar1

שלום,

האם יש חיסרון כלשהו בהגשת מועמדות גם להרווארד וגם לסטנפורד. (בשניהם ה-yield מאוד גבוה…) – איך ניתן להסביר זאת?

סליחה שחיכית כמה ימים לתשובתי – אני עונה בימי חמישי.
    אוהד, לא ידוע לי על חיסרון כזה.

מרבית המועמדים שפונים לשני בתיה"ס האלה נדחים משניהם או מתקבלים רק לאחר מהם. לכן ה-yield שלהם בחלקו הגדול לא בא "על חשבון" ביה"ס השני.

תודה

בבקשה – מקווה שזוהי תשובה מספקת,

גילעם

aringo
    חבר

To: eliko

היי גילעם,

היי אלי

שמי אלי וקיבלתי ממך יעוץ בשבועות קודמים כשציון ה GAMT שלי היה 640.

כרגע הציון 690.

כל הכבוד על השיפור המשמעותי!

הייתי מבקש המלצה על בתי ספר מתאימים לי ב TOP10 (עם עדיפות למימון או יזמות טכנולוגית)

אני מזכיר ממוצע תואר 92 בהנדסת מחשבים בעברית, נסיון פיקודי כקצין על 20 חילים.

בנוסף בערך 3 שנות נסיון עבודה כמהנדס תוכנה ,כרגע אני גם ממלא מקום ראש צוות

אלי, אנסה לכסות חלק מבתיה"ס בקטגוריות שהזכרת: להערכתי סטנפורד יהיה סטרצ', בקולומביה, וורטון ו-MIT תהיה בין תחרותי לסטרצ', בשיקגו, ברקלי ו-NYU תהיה תחרותי, בקרנגי-מלון וטקסס תהיה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית.

תודה,

בבקשה,

גילעם

aringo
    חבר

To: אמנון

הי גילעם,

שאלתי אותך בעבר על סיכויי הקבלה שלי, ואין לי כוונה לחזור על השאלה שוב.

הנתונים הכלליים שלי (רק לרענון) הם: סטודנט לתואר ראשון מנהל עסקים ופילוסופיה ממוצע סיום יהיה 85, אין עדיין GMAT אבל מאמין שיהיה גבוה, בצבא קצין תחזוקה (סמ"פ מפקדה)…נסיון נוסף בתחום ההשקעות ושוק ההון.

בפעם הקודמת נתת X תוכניות מתאימות ובחרתי להתמקד בכמה: Harvard, Tuck, Columbia, Darden, Wharton, Chicago.

בנוסף ציינת כי תרומה חברתית תגביר את הסיכוי להתקבל, אז אחרי כל ההקדמות שאלתי היא זאת: בשנה האחרונה ללימודיי התואר יש לי אפשרות להשתתף בתוכנית "יזמים צעירים" – להוביל ולייעץ לקבוצה של כ-20 בני נוער בתהליך יזמי של הקמת עסק משלב הרעיון דרך הייצור ועד השיווק והמכירה של מוצר מסוים. האם השתתפות בתוכנית זו תגביר באופן משמעותי את האפליקיישן לתוכניות הטובות ביותר…?

אני מניח שלדרדן תהיה פחות בעיה להתקבל מלHBS, לכן – האם השתתפות בתוכנית כזו, יכולה להביא לחיזוק משמעותי של האפליקיישן?

אם תשאל למה לא לעשות את זה בכל מקרה – התשובה היא שכניסה לתוכנית דורשת השקעה רבה, והאלטרנטיבה (לכתוב סתם עבודה סמינריונית) תיקח ממני פחות משאבים אותם אני יכול לנצל לנסיון תעסוקתי (וגם להרוויח את לחמי…)…

מה דעתך?

אמנון, להערכתי יהיה בכך חיזוק מסויים למועמדות שלך. לא מדובר בחיזוק גדול/אסטרטגי. יזמים צעירים נחשבת לעיתים לפעילות קצת "נדושה" בהקשר של אפליקיישנס. תוכל לראות למשל באחד הספרים (מונטאוק) התייחסות מזלזלת-משהו למועמדים הרבים המשתמשים בתוכנית הזו כדי לקדם את האפליקיישן שלהם (מצטער אם זה מאכזב לשמוע, חשבתי שחשוב שתדע…).

כאמור, להערכתי זה לא יפגע, ואולי יעזור קצת. בעניין הזה עוזר לבחון כל בי"ס לגופו, כי בתי-ספר שונים שמים דגש שונה על הפעילות החברתית. להערכתי בוורטון ובדרדן תהיה התרומה קצת משמעותית יותר.

גילעם

aringo
    חבר

To: יריב

אשמח לקבל מידע על התוכנית באוניברסיטת וושינגטון (בסיאטל)? מה תחומי החוזק, וכל מידע רלבנטי.

יריב, בארה"ב אנו מתמחים ב-30 התוכניות המובילות. אינני מכיר מקרוב את התוכנית הזו (בהנחה שאינך מתכוון לביה"ס "אולין" שבאוניברסיטת וושינגטון בסיינט-לואיס). היא מדורגת בסביבות המקום ה-50 בארה"ב. זוהי תוכנית בגודל בינוני, ותחומי החוזק שלה הם חשבונאות, יזמות, וניהול בינלאומי.

בתודה מראש

מקווה שעזרתי קצת,

גילעם

aringo
    חבר

To: motti_sh

הי גילעם,

שאלה קטנה:

עד כמה, לדעתך, הרצון של בית ספר ליצור גיוון ברקע של הסטודנטים שלו, מהווה שיקול בהליך הקבלה? עד כמה זה יכול לעזור לנרשמים שבאים מרקע לא טיפוסי, יחסית לבית הספר, להתקבל? עד כמה זה יכול לחפות על חולשות של פרמטרים אחרים באפליקיישין? איזה "הנחה" זה נותן בציון של הגימאט?

האם, למשל, עו"ד יכולים להתקבל ביתר קלות ל-אמ.אי.טי בגלל שהם שונים מהמהנדס הטיפוסי?

האם, למשל, מי שבא מהסקטור הציבורי יכול להתקבל ביתר קלות לוורטון, משום שוורטון לא נחשב חזק בתחום של מלכר"ים, ואולי יש לבהי"ס עניין לחזק את התחום?

מוטי, בדרך כלל רקע לא טיפוסי מוסיף בצורה משמעותית למועמדות (בהנחה שנעשה בו שימוש אפקטיבי). מידת ה"הנחה" בציון ה-GMAT משתנה מבי"ס לבי"ס ואף מקורא אחד לשני ומשנה אחת לשניה. למעשה, ההחלטה בסופו של יום יותר מבוססת על art (שיקולים איכותיים) מאשרעל science (שיקולים כמותיים) כך שקצת קשה לנקוב במספר ש"מייצג" את המשקל במונחי ציון GMAT. אני מעריך שהתרומה היא בד"כ משמעותית עד משמעותית מאוד, ואם תכריח אותי לכמת… 20-60 נקודות (אולם לעיתים גם יותר או פחות מכך), תלוי בנסיבות שהוזכרו למעלה.

להערכתי התשובה לשאלותיך לגבי MIT ו-וורטון היא כן, בייחוד במקרה השני. אם תקרא קצת ראיונות עם רוז מרטינלי (ראש ועדת הקבלה היוצאת של וורטון) תראה חיזוק לנקודה הנכונה שהעלית כאן לגבי וורטון.

תודה רבה על כל תשובותיך,

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

היי גילעם,

השבוע יש לי הרבה שאלות.

שאלה נוספת – האם יש עדיפות גבוהה בהרבה לסיבוב ראשון על השני מבחינת סיכויי הקבלה?

כמו כן האם יש בכלל לדעתך הבדל בסיכויים?

אלי, הרבה תלוי בתוכנית הספציפית ובשנה הספציפית. במרבית השנים, ובמרבית התוכניות, אחוז הישראלים המתקבלים בסיבוב הראשון גבוה יותר מבסיבוב השני. הדבר בלט בייחוד בהרוורד ובוורטון בשנים האחרונות. עם זאת, יש לכלל הזה לא מעט חריגים (למשל, MIT בעונה האחרונה).

ועדות הקבלה נותנות בד"כ את התשובה הבאה: זה לא משנה במיוחד אם תגיש בסיבוב הראשון או בשני, העיקר שתגיש אפליקיישן באיכות גבוהה" – שמעתי את הנוסח הזה פעמים רבות, כולל השבוע בביקור בניו המפשיר (טאק).

כדאי אולי לנסח את זה קצת אחרת: "חשוב מאוד להגיש אפליקיישן חזק, וחשוב גם כן, במרבית המקרים, להגיש אותו מוקדם".

תודה על כל העזרה,

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

dannielbarak
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום לגלעם ולכולם,

שמי דני, מהנדס תוכנה, עם שנתיים נסיון בפיתוח, שירות צבאי כקצין ונסיון פיקודי.

אני שוקל ברצינות MBA באחת מהתכניות המובילות בארה"ב, הכיוון שלי כפי שאני רואה אותו כיום הוא להשאר בתחום הטכנולוגיה לאחר הMBA ולעסוק בניהול פרוייקט/מוצר, ניהול צוות פיתוח, פיתוח עסקי, או יזמות בתחום הטכנולוגיה.

יש לי שתי דילמות לגבי הכדאיות של MBA עבורי :

1. כדאיות כלכלית – משכורות הבוגרים המפורסמות באתרי האוניברסיטאות המובילות הן סביב ה-100K$ בשנה הראשונה, מהנדס תוכנה בעל 2-3 שנות נסיון בארה"ב אינו משתכר הרבה פחות מכך. השאלה המתבקשת היא, האם יש כדאיות כלכלית לאיש טכנולוגיה כמוני שאינו מעוניין לעבור לתחום של Investment Banking או Consulting להשקיע 80K$ בשכר לימוד, ואובדן הכנסה של שנתיים, בשביל לנהל או לעסוק ביזמות בתחום הטכנולוגיה, כאשר מקפצת השכר אחרי הMBA איננה קיימת כמו בתחומי עיסוק אחרים.

2. פיתוח קריירה – כמהנדס תוכנה אפשרויות הקידום, לניהול ולתחומים משיקים לפיתוח כמו Technical Marketing למשל הן ריאליות.

במידה ויש לי אופצייה לעבוד בארה"ב, האם לא שווה פשוט לנסוע לעבוד שם בלי לעשות MBA.

תודה מראש.

דני

.

l_gidi
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

גלעם שלום
    שמי גידי ברצוני לשאול אותך שתי שאלות בנוגע לקורת החיים
    1) במהלך הלימודים עבדתי במשרה חלקית בנטויז'ן כתומך טכני. זה לא היה תחום הלימודים שלי (כלכלה וחשבונאות) ולא המשכתי בתחום (כיום אני רו"ח). האם לדעתך כדי לציין מידע זה בקורת החיים.
    2) בחצי השנה לשרותי הצבאי שרתי כטבח ואף נבחרתי לחייל מצטיין. האם לדעתך כדי לציין עובדה זו בקורות החיים לאור עובדת ההצטיינות והאם בארה"ב אין סטיגמה על טבחים כפי שיש בארץ כך שמידע כזה יפגע בסיכויי הקבלה.

תודה מראש
    גידי

eliko
    חבר

היי גילעם,

תודה על העזרה עד כה – ההכוונה עזרה לי רבות.

לאחר כל המידע שאספתי בזמן האחרון בעזרתך ובכלל ובהתאם לנתונים שלי נראה לי ככי אני אגש לסיבוב 1 לאוניברסיטאות הבאות:

MIT,STANFORD,NYU,CORNELL,BARKELY

האם הבחירה נראית לך הגיונית בהתאם לנתונים שלי (חלוקת סיכויים נכונה וכו')

המקומות הנ"ל הם האופטימליים מבחינת מה שאני רוצה.אשמח אם תוכל להתיחס מבחינת סיכויים ואם כדאי לי להחליף חלק מהם כדי להגביר סיכויים.

תודה מראש על כל העזרה,

אלי

dan300
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום גלעם,

ברצוני לשאול אותך על דעתך לגבי ביה"ס IESE בספרד

אני שוקל להירשם לבי"ס זה לשנה הקרובה. מה תוכל לספר על בי"ס זה מבחינת רמת הלימודים, אפשרויות התעסוקה שהוא מציע לבוגרים, האם בי"ס זה פופולארי בקרב סטודנטים ישראליים, ומידת הקושי בהשגת אישורי עבודה באירופה

בי"ס זה מדורג גבוה בדירוגים הרשמיים- 12 בפייננשל טיימס ו 7 בביזנס וויק. האם לדעתך ישנה הצדקה לדירוג זה ?

על פי מה נקבעים הדירוגים האלו , כמה הם אמינים ומה הם משקפים?

תודה

דן

moshes05
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

גילעם, שלום רב.

שמי משה שלם, בן 26. בעוד כחודש אני מסיים את לימודי התואר הראשון בתוכנית פכ"ם – פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה – באוניברסיטה העברית. כיום אני עומד על ממוצע של 87.
    מאוד מעוניין להתקבל ללימודי MBA בארה"ב בעשרת האוניברסיטאות המובילות. יש לציין כי בכוונתי לנסות את מזלי גם באחד המוסדות המכובדים באנגליה.
    ברצוני לדעת מהם להערכתך סיכויי הקבלה שלי:
    3 שנות שירות צבאי כמדריך צניחה בביה"ס לצניחה, מוסמך קורס פיקודי 09.
    3 שנים בעבודה כמאבטח במשרד הפנים, ירושלים.
    בשנה זו הנני עובד כעוזר מחקר לפרופסור בכיר בחוג לכלכלה, האוניברסיטה העברית.
    * אין לי ניסיון ניהולי.
    בעוד כחודש מתכוון להתחיל את ה-GMAT.
    נכון להיום, אני חש שכל אופציות ההתמחות מעניינות וחשובות, עם נטייה מסוימת לשוק ההון…
    אילו אוניברסיטאות תסתפקנה בניסיון התעסוקתי שלי ? או אולי כולן ? – השאלה נשאלת ללא קשר לציון ה-GMAT
    בתודה ובברכה,
    משה.

dan300
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

גלעם שלום,

אשמח לקבל מידע על אוניברסיטאות המפעילות תוכנית mba בסמסטר חורף בנוסף לתוכנית הרגילה המתחילה בסתיו

וכמו"כ האם יש אוניברסיטאות שעדיין ניתן להירשם אליהן לסמסטר הסתיו הקרוב

תודה רבה

דן

דן

dimdim
    חבר
    מספר הפוסטים: 16

שלום גילעם!

האם יש חשיבות לרקע סוציו-אקונומי בקבלת מועמד.

היום אני בן 29 כמעט ובגיל 24 סיימתי תואר ראשון ושני במשפטים

עם זאת, אני תושב עיר קטנה במיוחד ומגיע ממצב סוציו-אקונומי בעייתי, דבר שמקשה על ההתקדמות שלי במסגרות אחרות.(כמו המשך לימודים וכיוב')

אינני מחזיק גם רכב.

שאלתי לפיכך היא.

בהנחה ויש לי גי-מאט מעל 670, האם לרקע הסוציו אקונומי, יש משקל בקבלה לאוניברסיטה ו/או בקבלת מילגה???

תודה גילעם על תשובה כנה

anna
    חבר

To: All

שלום, שמי אנה ואני מסיימת השנה שנה שנייה מדעי-המח באוניברסיטת ת"א. אני מעוניינת לבדוק על אפשרויות של תואר שני / דוקטורט בחו"ל, האם תוכלו לעזור לי בכיווני חיפוש? אינני יודעת מהיכן להתחיל.

תודה רבה

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

Hello All,

As I mentioned, due to work related responsibilities I will not be able to travel to the U.S. in September. Therefore, rather then not go at all, I have decided to travel and visit the Schools (who were very welcoming) during July. I have a few questions regarding the planning of my trip.

1. What should I wear when visiting a school? How dressed up should I be? there are no interviews planned yet, but I will be attending a class. Does it matter which school it is? I plan to visit: Harvard, Columbia, NYU, Wharton, Yale.

2. Will any of you current students or recent Alumni of the following schools be around to meet and talk to for a half hour or so during the summer? I will be in the following cities for at least 1 day during my trip and would gladly make the effort to come meet with you: NY, Philadelphia, Boston, New Haven CT., Scranton PA., Baltimore MD., Washington D.C., Burlington VT. or anywhere in the near area (1 hr. drive away or so). I am especially intrested in Students/Alumni from Chicago and UCLA which I will not be visiting and of course all of the schools mentioned above: Harvard, Columbia, NYU, Wharton, Yale. Or anybody else who would like to share their wisdom and experience with me.

Thank you all very much, in advance,

Aaron

ofek
    חבר
    מספר הפוסטים: 121

To: JoeCool

Hi Aaron,

I did exactly the same trip as you did last winter (except for NYU).

No special dress code needed a nice botton shirt, pents and shoes would do fine (you wouldn't suffer now from the cold Boston winter).

By the way another small tip: you can take an Amtrek train straight from Philadelphia to New-Haven and save lots of time (I think it costs around 50$). From NYC to Philadelphia you can also take the train (Amtrek or New-Jersey Pike or something like that) cause Wharton is within walking distance from the train station (if weather alows).

Have fun, but don't expect too much of short visits, it gives you just a general very subjective perspective (meet there as many people as possible to get a better feel of the place).

aringo
    חבר

To: dannielbarak

שלום לגלעם ולכולם,

שמי דני, מהנדס תוכנה, עם שנתיים נסיון בפיתוח, שירות צבאי כקצין ונסיון פיקודי.

אני שוקל ברצינות MBA באחת מהתכניות המובילות בארה"ב, הכיוון שלי כפי שאני רואה אותו כיום הוא להשאר בתחום הטכנולוגיה לאחר הMBA ולעסוק בניהול פרוייקט/מוצר, ניהול צוות פיתוח, פיתוח עסקי, או יזמות בתחום הטכנולוגיה.

יש לי שתי דילמות לגבי הכדאיות של MBA עבורי :

1. כדאיות כלכלית – משכורות הבוגרים המפורסמות באתרי האוניברסיטאות המובילות הן סביב ה-100K$ בשנה הראשונה, מהנדס תוכנה בעל 2-3 שנות נסיון בארה"ב אינו משתכר הרבה פחות מכך. השאלה המתבקשת היא, האם יש כדאיות כלכלית לאיש טכנולוגיה כמוני שאינו מעוניין לעבור לתחום של Investment Banking או Consulting להשקיע 80K$ בשכר לימוד, ואובדן הכנסה של שנתיים, בשביל לנהל או לעסוק ביזמות בתחום הטכנולוגיה, כאשר מקפצת השכר אחרי הMBA איננה קיימת כמו בתחומי עיסוק אחרים.

2. פיתוח קריירה – כמהנדס תוכנה אפשרויות הקידום, לניהול ולתחומים משיקים לפיתוח כמו Technical Marketing למשל הן ריאליות.

במידה ויש לי אופצייה לעבוד בארה"ב, האם לא שווה פשוט לנסוע לעבוד שם בלי לעשות MBA.

דני, ההתמחות שלנו היא בתהליך הקבלה ובהכנת האפליקיישן, אני לא מרגיש שיש לי תשובה מקצועית לשאלות האלה… (עם זאת, אני חושב שבעבר ענו כאן על שאלות מסוג זה לא מעט פעמים, אולי חיפוש יעזור).

גילעם

aringo
    חבר

To: l_gidi

גלעם שלום

שמי גידי ברצוני לשאול אותך שתי שאלות בנוגע לקורת החיים
    1) במהלך הלימודים עבדתי במשרה חלקית בנטויז'ן כתומך טכני. זה לא היה תחום הלימודים שלי (כלכלה וחשבונאות) ולא המשכתי בתחום (כיום אני רו"ח). האם לדעתך כדי לציין מידע זה בקורת החיים.

בנסיבות שציינת אני מעריך שזה עשוי להועיל מעט, ובכל מקרה לא עשוי להזיק. אם המקום באפליקיישן לא מוגבל – נשמע לי שכדאי לציין את העבודה הזו.

2) בחצי השנה לשרותי הצבאי שרתי כטבח ואף נבחרתי לחייל מצטיין. האם לדעתך כדי לציין עובדה זו בקורות החיים לאור עובדת ההצטיינות והאם בארה"ב אין סטיגמה על טבחים כפי שיש בארץ כך שמידע כזה יפגע בסיכויי הקבלה.

גידי, להערכתי כדאי מאוד לציין שנבחרת לחייל מצטיין. היות ונשמע שהטבחות היתה תפקיד שולי יחסית בשלוש (?) שנות השירות שלך, והיות ולהערכתי תפקיד זה עשוי לעורר שאלות לגבי השתלבותו במכלול הקריירה שלך – אולי עדיף שלא לציין אותו (בהנחה שאין כאן בעייה אתית ושתאור התאריכים של השירות הצבאי יכלול את כל טווח השירות).

תודה מראש

בבקשה, מקווה שעזרתי,

גילעם

aringo
    חבר

היי גילעם,

תודה על העזרה עד כה – ההכוונה עזרה לי רבות.

שמח לשמוע!

לאחר כל המידע שאספתי בזמן האחרון בעזרתך ובכלל ובהתאם לנתונים שלי נראה לי ככי אני אגש לסיבוב 1 לאוניברסיטאות הבאות:

MIT,STANFORD,NYU,CORNELL,BARKELY

האם הבחירה נראית לך הגיונית בהתאם לנתונים שלי (חלוקת סיכויים נכונה וכו')

המקומות הנ"ל הם האופטימליים מבחינת מה שאני רוצה.אשמח אם תוכל להתיחס מבחינת סיכויים ואם כדאי לי להחליף חלק מהם כדי להגביר סיכויים.

אלי, עברתי שוב על נתוניך. אני מניח שהתואר (92) הוא בהצטיינות. להערכתי תהיה מועמד חזק בקורנל עם פוטנציאל למילגה משמעותית ומעומד תחרותי בברקלי וב-NYU. סטנפורד ו-MIT יהיו סטרצ' להערכתי (לא מחוץ לתמונה).

אסטרטגיית הפנייה שלך היא מאוזנת למדי. להערכתי היא אינה אסטרטגיה "בטוחה" ואינה "מסוכנת". אם תרצה להקטין סיכון, אתה יכול להוסיף את קרנגי או את אוסטין (בהנחה שהפוקוס שלך הוא באוריינטציה טכנולוגית).

תודה מראש על כל העזרה,

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: moshes05

גילעם, שלום רב.

שמי משה שלם, בן 26. בעוד כחודש אני מסיים את לימודי התואר הראשון בתוכנית פכ"ם – פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה – באוניברסיטה העברית. כיום אני עומד על ממוצע של 87.
    מאוד מעוניין להתקבל ללימודי MBA בארה"ב בעשרת האוניברסיטאות המובילות. יש לציין כי בכוונתי לנסות את מזלי גם באחד המוסדות המכובדים באנגליה.
    ברצוני לדעת מהם להערכתך סיכויי הקבלה שלי:
    3 שנות שירות צבאי כמדריך צניחה בביה"ס לצניחה, מוסמך קורס פיקודי 09.
    3 שנים בעבודה כמאבטח במשרד הפנים, ירושלים.
    בשנה זו הנני עובד כעוזר מחקר לפרופסור בכיר בחוג לכלכלה, האוניברסיטה העברית.
    * אין לי ניסיון ניהולי.
    בעוד כחודש מתכוון להתחיל את ה-GMAT.
    נכון להיום, אני חש שכל אופציות ההתמחות מעניינות וחשובות, עם נטייה מסוימת לשוק ההון…
    אילו אוניברסיטאות תסתפקנה בניסיון התעסוקתי שלי ? או אולי כולן ? – השאלה נשאלת ללא קשר לציון ה-GMAT

משה, מבחינת הדרישה הפורמלית לכ-3-4 שנים של נסיון תעסוקתי – הנסיון שלך בהחלט מספק (3 שנות הנסיון הצבאי במשרה מלאה יענו בד"כ על "סף המינימום" של דרישת הנסיון התעסוקתי). מבחינת אופי הנסיון שלך – העובדות כי: 1. הנסיון הניהולי שלך מועט, 2. כי אין לך עדיין נסיון לאחר התואר וכי 3. הנסיון הקיים (מדריך צניחה ומאבטח) לא מחובר לתואר האקדמי (או לתוכנית הקריירה?) שלך מותירות את נסיון העבודה שלך כאלמנט לא חזק יחסית במועמדות שלך לתוכניות המובילות בעולם. תוכל אולי לאזן את הקושי הזה ע"י אלמנטים חזקים אחרים – ציונים, חיבורים, המלצות, ראיון וכדומה, ואם אלה אכן יאזנו במידה מספקת אז להערכתי תוכל להיות מועמד תחרותי ב-15 התוכניות המובילות בעולם.

בתודה ובברכה,

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: dan300

גלעם שלום

אשמח לקבל מידע על אוניברסיטאות המפעילות תוכנית mba בסמסטר חורף בנוסף לתוכנית הרגילה המתחילה בסתיו

בקרב התוכניות המובילות: אינסאד, קולומביה (התוכנית ה"מואצת").

וכמו"כ האם יש אוניברסיטאות שעדיין ניתן להירשם אליהן לסמסטר הסתיו הקרוב

להערכתי אין תוכניות כאלה (לסתיו הקרוב) בקרב המובילות.

תודה רבה

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: dimdim

שלום גילעם!

האם יש חשיבות לרקע סוציו-אקונומי בקבלת מועמד.

היום אני בן 29 כמעט ובגיל 24 סיימתי תואר ראשון ושני במשפטים

עם זאת, אני תושב עיר קטנה במיוחד ומגיע ממצב סוציו-אקונומי בעייתי, דבר שמקשה על ההתקדמות שלי במסגרות אחרות.(כמו המשך לימודים וכיוב')

אינני מחזיק גם רכב.

שאלתי לפיכך היא.

בהנחה ויש לי גי-מאט מעל 670, האם לרקע הסוציו אקונומי, יש משקל בקבלה לאוניברסיטה ו/או בקבלת מילגה???

מרבית התוכניות פועלות בשיטה המכונה – need blind admissons. כלומר, החלטת הקבלה אינה תלויה בצורך של מועמד בסיוע כלכלי על מנת לממן את התואר. חלק מהאוניברסיטאות יבקשו דיווח על מצבך הכלכלי ותוכניותיך לגבי מימון התואר, אך לא יעשו שימוש במידע זה בהחלטת הקבלה. משיחות עם ראשי ועדות קבלה אני לומד לאורך השנים שרובם המכריע גם אכן פועל כך בשטח.
    מנגד, הקשיים הכלכליים יכולים (בשימוש אפקטיבי) להיות לעזר בבניית הדמות שלך בחיבורים.

לגבי קבלת מילגה מביה"ס – לרקע הסוציו-אקונומי יהיה משקל ברוב המקרים אם אתה אזרח המדינה בה נמצא ביה"ס.

תודה גילעם על תשובה כנה

בבקשה, מקווה שעזרתי,

גילעם

aringoadmin
    חבר
    מספר הפוסטים: 183

To: anna

שלום, שמי אנה ואני מסיימת השנה שנה שנייה מדעי-המח באוניברסיטת ת"א. אני מעוניינת לבדוק על אפשרויות של תואר שני / דוקטורט בחו"ל, האם תוכלו לעזור לי בכיווני חיפוש? אינני יודעת מהיכן להתחיל.

אנה, ההתמחות שלנו היא בתהליך הקבלה ל-MBA בחו"ל, נשמח לעזור אם תהיה לך שאלה בעניין הזה.

בהצלחה!

גילעם

eliko
    חבר

היי גילעם,

ברצוני לשאול כיצד עליי להציג את הנסיון התעסוקתי שלי.

כאשר אגיש את האפליקיישן יהיה לי נסיון כמהנדס תוכנה של שנה וחצי.(אוקטובר 2005)

עד לתחילת הלימודים שנתיים וחצי (ספטמבר 2006)

האם עליי להציג שנתיים וחצי או שנה וחצי.

מבחינת נסיון צבאי הייתי קצין שנתיים וסה"כ 4 שנים בצבא.

האם עליי להציג 4 שנים או שנתיים.

כמו כן עבדתי ב 60 אחוז משרה כתוכניתן כאשר הייתי סטודנט.

כיצד להחשיב זאת כנסיון עבודה – האם כשנה, האם בכלל לא,האם בנפרד.

שאלה נוספת : אני מתעניין כרגע בתוכנית של שיקגו.

האם נראה לך שסיכויי הקבלה שלי בה גבוהים מסיכויי ב MIT (אשמח אם תוכל לפרט מדוע אם התשובה חיובית)

תודה מראש על העזרה,

אלי

reutsp
    חבר

To: All, Gilam

היי ,

שמי רעות סימתי לא מזמן צבא עושה פסיכומטרי של מועד יולי.

יש לי אזרחות אוסטרית ואני מתעניינת בלימודי פסיכולוגיה, רציתי לדעת מה תנאי הקבלה? והאם התואר מוכר בארץ ? ובכלל…

תודה, רעות

moshes05
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

שלום שמי משה שלם, ואני מעוניין להתקבל ללימודי MBA בעשרת האוניברסיטאות הטובות בעולם. רציתי לדעת היכן מומלץ לעשות את קורס ה-GMAT ?
    (שמעתי על קידום, מכללת מיטב ו(GMAX

y_volkow
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

אהלן,
    רציתי לדעת האם נטילת חלק בתביעה ייצוגית של ארגון הירוקים שמטרתה שיקום נחל הירקון ושימורו הינה משהו שאני יכול להציג כפעולה חיובית במסגרת של פעילות התנדבותית, או שלחלופין זה עלול להתפס כמשהו שלילי (עצם נטילת החלק בתביעה).
    חשוב לציין שנטילת חלק בתביעה אין משמעותה השתתפות פעילה במשפט עצמו אלא רק צירוף שמי לרשימת התובעים.
    תודה ויום טוב
    יונתן
    LPOW
    חבר

כולם,

יש לי חשש מפרופיל הסטודנטים בהרווארד וסטנפורד. נראה כי יש שם אוכלוסיה מאוד צעירה (אפילו בוגרי ב.א. בני 22 ). האם יש סטודנטים מאוניברסיטאות אלו שיכולים להרחיב על גיל הסטודנטים? האם הישראלים קשישים? איך הסטודנטים הצעירים משתלבים לאור שיטת הקייס והעדר הנסיון?.

תודה!

shoshy
    חבר
    מספר הפוסטים: 141

לגבי סטנפורד- יש THREAD ממש פה בפורום. תוכל לשאול את יסמין או כל אחד מהחברה שם ויענו לך בשמחה

kless1974
    חבר
    מספר הפוסטים: 31

שלום גלעם (וסופשבוע נעים),

שמי דורון הני עו"ד בן 31, לומד כעת באינטנסיביות למבחן ה GMAT.

סיימתי תואר ראשון בניהול (91) ובתקשורת (90) בהצטיינות באוניברסיטת ת"א. סיימתי משפטים באוניברסיטת ת"א בממוצע 78.

מתרגל מזה 4 שנים במרכז הבינתחומי מקצועות מתחום השיווק והתקשורת (יסודות, תקשורת שיווקית משולבת, סמינר). עובד עם ראש החוג לשיווק ועם ראש התוכנית לתקשורת שיווקית משולבת.

התמחתי בפרקליטות האזרחית בת"א.

שירות צבאי בחיל המודיעין במערך המוטס לאחר איתור מראש לפרוייקט מיוחד של החיל.

פעילות חברתית: חונכות לילדים דיסלקטים במשך 7 שנים, נציג שנה א' במועצת הסטודנטים ועוד.

הקמתי שני עסקים בחיי. הראשון מייד עם תחילת לימודי המשפטים נוכחתי כי חברות ביטוח נמצאות במצוקה משום שאין להם ייצוג הולם בבית משפט לתביעות קטנות. שם, על פי הדין לא ניתן לשלוח עו"ד. לפיכך, הקמתי עסק אשר נתן שירותים לחברות הביטוח – סטודנטים למשפטים אשר ייצגו את חברות הביטוח בבית המשפט. סה"כ עובדים תחת ניהולי – 10 עובדים.העברתי את העסק לקולגה עם יציאתי לסטאז.

במקביל עבדתי גם קצת בהיי-טק (לנסות, זה היה אופנתי…) כמתכנת במוטורולה ולאחר מכן כמנהל מכירות בחברת סטארט-אפ.

לאחר הסטאז', פתחתי מיד משרד אשר תחום ההתמחות העיקרי הנו נזיקין וביטוח. מייצג כיום את אחת החברות הגדולות בישראל בבית דין פרטי שהקימו חברות הביטוח ליישוב סכסוכים בינהן. המשרד מונה כיום 6 עובדים.

יש לציין כי במקביל למדתי גם כמעט תואר שלם במדעי המחשב. הפסקתי אחרי למעלה משנתיים כי ראיתי שעתידי אינו בתחום (ממוצע של מעט מעל 80 )

מספר שאלות:

בהנחה שתוצאת מבחן ה GMAT תהה בסביבות ה 670-700:

1. אילו בתי ספר מעריכים באופן מיוחד את היוזמה להקים עסק לבד בגיל צעיר יחסית ?

2. האם כדאי להזכיר בכלל את הפרק בחיי בתחום המחשבים, במיוחד לאור העובדה שאת לימודי מדעי המחשב לא סיימתי.

3. האם היותי סטודנט מצטיין בניהול ובתקשורת מחפה על ציון התואר הנמוך יחסית בתואר במשפטים?

4. האם גילי (31) מהווה יתרון, ואם כן באילו בתי ספר במיוחד?

5. האם אזרחות אירופאית (פולנית במקרה שלי) מעניקה יתרון כלשהו בתהליך הקבלה לבתי ספר באירופה?

ולשאלת השאלות:

6. באופן כללי, הייתי מעוניין להגיש מועמדות לבתי הספר הבאים: NYU, Columbia, Michigan, Berkly, Stanford, Harvad, Duke, Kellog, Yale ו Wharton – האם אחשב מועמד בעל סיכויים טובים בבתי הספר לעיל ?

תודה על זמנך,

דורון

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: kless1974

Hi Doron,

I am just curious since I haven't seen any real connection between the schools you are planning to apply to- why not Chicago GSB

Chicago have an amazing entrepreneurship concentration that will really appreciate your experiences

Assaf

Chicago GSB class of 2005

nirreitman
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

Gila'm hi

I would like to start the process of MBA abroad and use aringo's services in the process could you please give me a rough estimate about my chances to different programs and tiers(1-10,10-20 etc)

Gmat score:650

Graduation score: T.A.U. Engineering faculty :75

Work experience:exstensive currently in 2nd managerial position in PTC an international PLM vendor; Channel Tech manager for Middle east & Africa

Additional info: lead and bass in a Rock group

Thanks

Nir

shoshy
    חבר
    מספר הפוסטים: 141

הי גלעם,

רציתי לשאול לגבי מידת האפקטיביות של מכתבי המלצה ע"י בוגרים של תכניות כגון קלוג והרוורד. האם ועדות הקבלה אוהבות את העובדה שמתקבל מכתב המלצה מבוגר שלהם, או שזה לא מועיל ואולי אף מזיק.

אני אשמח אם תתייחס פעם בהנחה שמדובר במישהו שמכיר את המועמד באופן שטחי ופעם באופן מעמיק יותר

(כלומר פעם ניתן להניח המלצה חמה ומפורטת ופעם המלצה יותר קצרה ו"קורקטית" אם כי עדיין המלצה)

תודה!

שושי

aringo
    חבר

To: dan300

שלום גלעם,

ברצוני לשאול אותך על דעתך לגבי ביה"ס IESE בספרד

ראשית, התנצלות בפניך ובפני כולם על האיחור בתשובות. אני במילואים השבוע ובתחילת שבוע הבא… אני עונה ככל שאוכל.

אני שוקל להירשם לבי"ס זה לשנה הקרובה. מה תוכל לספר על בי"ס זה מבחינת רמת הלימודים, אפשרויות התעסוקה שהוא מציע לבוגרים, האם בי"ס זה פופולארי בקרב סטודנטים ישראליים, ומידת הקושי בהשגת אישורי עבודה באירופה

להערכתי רמת הלימודים ב-IESE היא מהגבוהות באירופה (עדות אחת לכך היא: בית-הספר היחיד בעולם שמפרסם יותר cases מאשר IESE הוא הרווארד). הרווארד השתתפה בהקמת IESE והקשרים ביניהן נחשבים חזקים. בנוסף, בית-הספר מפעיל תוכניות חילופי סטודנטים עם יותר מעשרים בתי-ספר מובילים בארה"ב. להערכתי יש לו קשרים מצוינים עם המעסיקים ושם מותג מצוין באירופה, ובייחוד (בהפשר ניכר משאר אירופה) בספרד. אפשרויות התעסוקה שהוא מציע יהיו מגוונות ביותר בספרד, משמעותית פחות בשאר אירופה, ועוד פחות מזה בארה"ב ושאר העולם, למרות שגם שם סביר שהוא פותח, באופן מצומצם, אפשרויות תעסוקה.
    התוכנית אינה בין 10 הפופולריות בעולם בקרב ישראלים (השלישית בפופולריות באירופה). בד"כ יש שם כמה סטודנטים ישראלים בכל שנה. מבקרים מתארים את המקום כ"מזכיר בניין של תיכון" ובנוסף המוסד הוא בעל השפעות קתוליות חזקות. בנוסף, למרות שהלימוד הוא באנגלית יש שם דגש חזק על השפה הספרדית – חלק לא קטן מקורסי הבחירה הם בספרדית.

בי"ס זה מדורג גבוה בדירוגים הרשמיים- 12 בפייננשל טיימס ו 7 בביזנס וויק. האם לדעתך ישנה הצדקה לדירוג זה ?

לדעתי כן – מבחינת איכות הלימודים זהו למיטב הערכתי בית-ספר מצויין, אחד משבעת החזקים ביותר מחוץ לארה"ב.

על פי מה נקבעים הדירוגים האלו , כמה הם אמינים ומה הם משקפים?

באתרי הדירוגים תוכל למצוא מידע מפורט על הקריטריונים שמשמשים את הגוף המדרג, עם משקלים מקורבים של כל קריטריון. בצורה מאוד גסה – ביזנס וויק משתמש בסקרים המועברים בקרב סטודנטים ומעסיקים ובמדדים של מצוינות אקדמית, ופיננשל טיימס משתמש בעיקר במדדי המשכורות של הבוגרים, כן במדדי מצוינות אקדמית של המחלקה ועוד. ביזנס וויק משקף בעיקר את דעות הסטודנטים והמעסיקים על בית-הספר, ופייננשל טממס – את ההצלחה הכלכלית של הבוגרים.
    המגזינים העורכים את הסקרים הינם מוסדות גדולים ומכובדים, והדירוגים מתבצעים תחת פיקוח מתודולוגי די קפדני ככל הידוע לי. עם זאת, יש מידה לא מועטה של סובייקטיביות בסקרים, בייחוד בחלקים בהם מסופק מידע למגזין ע"י ביה"ס.

תודה

בבקשה, מקווה שעזרתי,
    גילעם

מוצגות 50 תגובות – 151 עד 200 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.