Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 1: ???Any Israeli Applicants

מוצגות 50 תגובות – 1,351 עד 1,400 (מתוך 1,781 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: dudy

על מה צריך לשים את הדגש בחיבורים ל- MIT?

MH1603
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

To: dalit

Since my husband just got excepted to a MBA program in the U.S., I will have some geographical limitations on where I choose to apply, therefore I am still not sure, since if I get accpted to a program not in the geographical area of his school, I will be in a big dilema.

P.S.

If I am not mistaking you know me personaly, since you were in my GMAT class.

nate77
    חבר
    מספר הפוסטים: 52

To: nate77

שלום לכולם!

אני כעת מתחיל את צעדיי הראשונים בתהליך,וכצעד בסיסי רציתי לדעת מהיכן ניתן להוריד הסברים+דוגמאות למבחנים בנוגע לgmat

dalit
    חבר

To: MH1603

I just had to read the first line to understand we know eachother…

How are you? How is the appliaction going?

dudy
    חבר
    מספר הפוסטים: 88

היי דלית, מה קורה?

לגבי דגש בחיבורים, אני לא יכול להגיד שאני מכיר מספיק. אני מניח שבגלל של-MIT יש כיתות קטנות יחסית, הקטע החברתי קצת יותר משמעותי שם. כמובן שאם תוכלי להראות שתנצלי את ההזדמנויות הטכניות המיוחדות של המקום בקריירה העתידית שלך, זה יעזור.

בכל מקרה, אם את מאוד מתעניינ תגידי לי ואני אקשר אותך עם חבר טוב שמתחיל ללמוד שם השנה.

assaff
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום לכולם!

היום אני עובד בהייטק       בתפקיד presale

למדתי הנדסת מחשבים

בצבא הייתי במודיעין

אני מתכונן לפנות לתוכניות ה-MBA שלColombia

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא:
    איך משיגים מלגה
    איך מתקבלים

נחייה ונראה

אז בהצלחה לכולם,

assaff

egeg
    חבר
    מספר הפוסטים: 91

To: assaff

מלגה זה כמעט בלתי אפשרי להשיג – האוניברסיטאות נותנות מלגות אבל בסכומים קטנים יחסית

ככל שאתה מוכן להתפשר על הרמה (דירוג) של האוניברסיטה – אתה תוכל לקבל מלגה טובה יותר כי בית הספר ירצה לשכנע אותך לבוא אליהם… יש בתי ספר שמנסים עכשיו להעלות למשל את ממוצע הגמאט שלהם אז הם נותניפ מלגות גבוהות לאנשים עם ציון גבוה כמו רוצסטר או אמורי

dudy
    חבר

To: Yanivus, dalit

היי

הרגשתי לא מספיק בטוח עם התשובה שנתתי, אז בדקתי שוב.

ממה שאני מבין, ב-MIT ניתן למצוא קורסים שהם ללא ספק יותר "quantitative" מאשר באוניברסיטאות אחרות. בחלק לא מבוטל מהקורסים שם נדרש ליישם מיומנויות מתימטיות לא טריביאליות (הכוונה למשהו שהוא יותר מסטטיסטיקה לכלכלנים).

עם זאת, במהלך לימודי החובה זה לא מאוד בולט, וגם בשלב קורסי הבחירה ניתן בהחלט לא לבחור קורסים בעלי דרישות כאלו. עם זאת, אם למדת בטכניון זה יכול להיות דווקא נכון עבורך לקחת כמה קורסים כאלה ולזכות ביתרון יחסי על פני סטודנטים של אוניברסיטאות אחרות

mayab
    חבר
    מספר הפוסטים: 33

To: egeg

Thanks!

Yanivus
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

To: dudy, dalit

דודי, תודה על התשובות שלך. אתה בהחלט עוזר.

שאלה נוספת בנוגע ל-MIT עוסקת בתשתית הפיזית של SLOAN. קראתי במספר מקומות (לא הכי מעודכנים, אני חייב להודות) שהתשתית של ביה"ס במצב לא טוב, ויש הרבה סטודנטים שמתאכזבים מהתנאים.

אחרי שביקרתי במספר בתי ספר בארה"ב ההבדלים האלו נראים לי יותר משמעותיים ממה שחשבתי בתחילה. לקחת משכנתא כדי לשבת בכיתות נוחות ומאובזרות לעומת לשבת בכיתות עם שולחנות וכסאות עץ, בתנאים לא אידאליים, זאת סוגיה מעניינת.

אין לי ספק שזוהי לא סיבה לפסול בי"ס, אולם לאור המחירים שהם גובים, זה בהחלט שיקול. האם יש לך מידע אם SLOAN שיפר את התנאים מלפני מספר שנים (~2000)?

dalit
    חבר

To: Yanivus

עכשיו אני בטוחה שאני יודעת מי אתה…

ברוך הבא!!

Yanivus
    חבר
    מספר הפוסטים: 36

תודה תודה. ברכות גם לך….

kensei
    חבר

ומה לגבי ממוצע קצת מתחת ל- 80 (78.3), ותואר במשפטים, אבל GMAT די גבוה – אמור להספיק? (וסליחה על השאלה הפולנית…)

egeg
    חבר

To: kensei

אני לא ועדת קבלה אז אני לא יכול לתת לך תשובה מדויקת – ובעיקר שזה משתנה בין בית ספר לסית ספר… אבל ממה שדיברתי וביררתי ועשיתי די הרבה מחקר בנושא אז הבנתי שבתי הספר מסתכלים על הגמאט ועל ציוני התואר שלך כאינדיקציה לכך שתוכל להתמודד עם העומס של הלימודים שלהם… אם אתה מגיע מרקע הנדסי ופישלת בחלק המתמטי של הכמאט בית הספר עדיין יבין שאתה יכול להתמודד עם מתמטיקה למנהל עסקים.. לגבי משפטים אני לא ממש יודע אבל אם יש לך גמאט גבוהה ואתה יכול להסביר קצת בחיבורים שבתואר ראשון לא השקעת בלימודים כי (עבודה התנדבות או סתם בילת הרבה) אז אני בטוח שתסתדר…

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

egeg מי אתה??? אתה מסקרן אותי…

kensei
    חבר

רב תודות. נקווה שאתה צודק

egeg
    חבר

To: kassifo

kassifo

אני לא כזה מסתורין – אני עמוק בתוך קטע ההרשמה. נרשמתי לפני שנתיים לארה"ב והתקבלתי לכמה מקומות ובסוף לא נסעתי בגלל שקיבלתי תפקיד חדש שמאוד רציתי והשנה שוב נרשמתי ואני בדרך לסינגפור עוד מעט

פשוט עשיתי עבודת מחקר מטורפת בכל מה שנוגע לבתי ספר במנהל עסקים – דיברתי עם סטודנטים, מרצים, בוגרים וכל מה שזז ויש לו אינפורמציה לגבי התואר הזה

czeev
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

Nate, I applied after less than 2 years at a Big 4 place and I got in. It doesn't really matter the length of your work but what you can present in the application.

That aside, don't expect the schools to give you an advantage for working in a Big 4 place. Although these places are considered prestigious and leading in Israel, it is not the case in the US. There, the leading places are McK, BCG, Bain, Goldman, Morgan and such.

I am not saying you don't have a good chance. many people from Big 4 got in this year to top schools (I personally know of 6 and there are probably more that I don't know of). But don't expect that the name of your firm will by you a spot – you need to show in the application why they should take you.

About the grades: 80 is not low and you can easily compensate with a good GMAT.

kassifo
    חבר

אנחנו מכירים? היית בכנס בבינתחומי לפני שבוע?

egeg
    חבר

לא – אני מבלה את מרבית השבוע שלי בעבודה ומנסה מעט מאוד גם להיות עם המשפחה… אבל אם אני לא טועה נפגשנו בכנס שהיה בבינתחומי לפני כמעט שנה של אחת מהאוניברסיטאות ודיברנו (אני כמעט בטוח שזה היית אתה) אתה עובר עם משפחה לארה"ב? אישתך קיבלה אישור עבודה?

kassifo
    חבר

הייתי בכמה כנסים בבינתחומי לפני שנה אבל לא זכור לי שנפגשנו. אשתי ואני טסים לבוסטון בעוד כמה שבועות, ולא – אין לה אישור עבודה, ננסה לעבוד על זה כשנגיע.

kensei
    חבר

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

אני בן 32, מתגורר כיום ליד מודיעין אך מתעתד לעבור לת"א בשבועות הקרובים; בכוונתי הלירשם ללימודי MBA בארה"ב אשר יתחילו בספטמבר 05;

היום אני עובד כיועץ בכיר בחברת TASC, שהנה חברה לייעוץ אסטרטגי וכלכלי

למדתימשפטים באונ' העברית, סיימתי ב- 98, ואפילו עסקתי בתחום כמה שנים (כתובע פלילי) לפני שעברתי לייעוץ

בצבא הייתי במודיעין

אני מתכונן לפנות לתוכניות ה-MBA של מישיגן, קלוג ואינסיאד; הגשתי בעבר בקשות ל- 5 בי"ס בארה"ב (במקביל), אך לא התקבלתי

אחת השאלות שיש לי בנושא MBA בחו"ל היא – האם הגיל שלי צפוי להוות בעיה?

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום את הפרספקטיבה של מועמד "זקן"…

אז בהצלחה לכולם,

kensei

gbiron
    חבר
    מספר הפוסטים: 213

על איזו ויזה אשתך נוסעת ?

עם F2 אני לא בטוח שהיא תוכל להשיג אשרה בארה"ב (אלא אם כן תצא מארה"ב ותגיש בקשה ל H1B).

gbiron
    חבר

ידידי,

אני לא חושב שיש נתון אחד ספציפי שפוסל אותך מלהתקבל ל- MBA. הכל ששאלה של איך אתה מסביר את הנקודה הבעייתית. לדעתי נכון יהיה להסביר בחיבור של למה MBA, למה עכשיו אילו צרכים תוכנית ה- MBA הרלוונטית עונה אצלך ובעיקר למה היא עדיפה על תוכנית executive.

אגב, אולי יהיה נכון יותר מבחינתך לפנות לתוכניות של שנה ולא שנתיים (אינסייד כמו שציינת, התוכנית הקצרה של קלוג ואחרות) בעיקר אם אתה מתכוון להישאר באותו תחום עיסוק.

kassifo
    חבר

To: gbiron

נכון גור, עם F2 היא לא יכולה לעבוד, אבל ננסה להשיג לה עבודה בקונסוליה או בארגון אחר שיוכל לסדר לה ויזת עבודה.

gbiron
    חבר

מחזיק לכם אצבעות….

aviran
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז, באופן כללי אני בן 28 (נושק ל- 29)
    בעל תואר ראשון במשפטים(ממוצע 85) ותואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה.

היום אני במהלך תקופת התמחות במשפטים במשרד גדול בתל אביב אשר צפויה להסתיים ב- 31.8.04.

בצבא עברתי מספר תפקידים, בחלקם ניהוליים.

בשלב זה אני רק מתעניין באפשרות של MBA בחו"ל, אך באם יש לי סיכויים להתקבל לטופ 10, שלב זה יסתיים במהירות ואעבור לשלב ה"תכ'לס".

אני מעוניין בעיקר במידע על אפשרויות הקבלה לתוכניות ה- MBA של ה- טופ 10 בארה"ב (הרווארד, סטנפורד, וורטון, MIT, NYU, שיקגו וכו'…).
    שמעתי על הפורום מחבר והחלטתי להיכנס לעניינים.

אני מקווה לתרום לפורום ככל שאוכל.

אז בהצלחה לכולם,

aviran

galanos
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: All

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לפני כמה ימים והבנתי שאני צריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:

אני בן 30 וגר בתל אביב

אני עובד בחברת הייטק בתור מנהל שיווק.

בעבר עבדתי בפיתוח מערכות בחברה הייטק גדולה.

למדתי הנדסת מערכות מידע באוניברסיטת ב"ש

בצבא הייתי קצין חי"ר

אני מתכנן להירשם לתוכניות MBA בארה"ב שמתחילות ב – ספטמבר 2005.

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום בכל נושא שאוכל וכמובן לקבל אינפורציה עדכנית מבעלי הנסיון

בהצלחה לכולנו

ofirr
    חבר
    מספר הפוסטים: 28

שלום לך,

גם אני בגילך המתקדם = 32…

לאילו מקומות הגשת בקשה ? האם קבלת הסבר למה לא התקבלת ?

בהצלחה באפליקיישן השנה !

dalit
    חבר

To: galanos

ברוך הבא!

אתה כבר יודע לאן אתה פונה?

dalit
    חבר

To: gbiron

גור,

מתי אתה נוסע?

(לא יצא לי לחזור אלייך…)

galanos
    חבר

תודה,

אין לי עדיין short list אבל אני מניח שזה יהיה ב top 10.

תחומי העניין שלי הם שיווק ואסטרטגיה וזה יכול היה למקד אותי לתוכניות מסוימות אך לפי הערכות ששמעתי כדאי לכוון למדורגות הטובות ביותר כך שעדיין לא גיבשתי דיעה משל עצמי.

gbiron
    חבר

אני כאן עד סוף אוגוסט….

אם תרצי תשלחי לי טלפון ואצור עמך קשר.

galanos
    חבר

דלית,

יש לך המלצה בהתאם למה שהצגתי?

dalit
    חבר

ה-תכנית בשיווק היא קלוג. מעבר לזה עד כמה שאני יודעת יש גם את דיוק.

לגבי אסטרטגיה – אין לי שמץ.

egeg
    חבר

אסטרטגיה – אינסיאד, הרווארד, טאק, סטנפורד, דיוק

קצת פחות נחשבים אבל גם מאוד טובים ממה שאני יודע – אמורי ואוניברסיטת ניו יורק.

שווה לך לדעתי לחשוב דווקא על איזה עבודה אתה רוצה ואז לבדוק איפה מגגיסים בתחום – למשל אם אתה רוצה יעוץ אסטרטגי אז תבדוק איפה מקניזי וכו' מגייסים

mayab
    חבר

שלום לכולם,

אני מחפשת לקבל קצת מידע לגבי סטנפורד ווורטון.

האם התקבלו השנה מועמדים ישראליים?

המשך בילוי נעים,

מיה

nate77
    חבר

To: aviran

שלום לכולם!

בימים אלו אני מתחיל את צעדי הראשונים בתהליך שהמטרה היא ספטמבר 2006 (כן זה עוד המון זמן) עקב מורכבותו של התהליך רציתי להתייעץ אתכם המומחים ..כיצד עלי לחלק את הזנן בצורה אפקטיבית?והאם יש נקודות שאצטרך לשים עליהם דגש כבר בימים אלו,לדוגמא:פעילות התנדבותית,GMAT וכו'

בברכה

nate77

nate77
    חבר

To: czeev

תודה רבה !

אשמח לקבל יותר פרטים..מה דעתך להשאיר לי כתובת מייל?

nate 77

dudy
    חבר

היי

הייתי מציע לך לחלק את ההכנה לשני חלקים:

1. דברים שאינם תלויים בכלום ועדיף לך להפטר מהם לפני שתכנס לתקופת לחץ. לדוגמה: GMAT, TOEFL וכו'

2. אתה צריך לעשות ניתוח כללי אבל חד של ה"תכונות" הבסיסיות שלך ולאתר את נקודות החולשה (למשל: ציוני תואר ראשון נמוכים, ללא פעילות קהילתית, ללא ניסיון מקצועי וכו'). עכשיו יהיה לך יותר קל למקד את ההשלמות כפי שציינת

שיהיה בהצלחה!

czeev
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

[email protected]

feel free to contact me

Chen

msarfaty
    חבר
    מספר הפוסטים: 69

דברים שאפשר (וכדאי) להתחיל לעשות כשיש לך הרבה זמן:

1. התנדבות בקהילה – בכל application תצטרך להראות פעילות שאינה קשורה ללימודים ולעבודה. מה שמעניין אותם בזה הם שני דברים (ככה לפחות נראה לי): הראשון הוא שאתה אדם עם תחומי עניין נוספים פרט למה שאתה חייב לעשות (תזכור שמי שקורא את ה application ברוב בתי הספר הם סטודנטים, והשאלה שהם שואלים את עצמם היא "האם זה אדם שהייתי שמח אם היה לומד איתי?") הדבר השני הוא תרומה לקהילה בה אתה חי, שוב מההיבט של "כמה המועמד הזה יתרום לכיתה?". תחשוב על משהו שתוכל לכתוב עליו ב application וירשים אותם. עזרה לנזקקים למיניהם, משמר אזרחי, מד"א…. באותו הקשר, לא יזיק אם תאמץ תחביב מעניין (גידול פיראנות, טיפוס הרים, וכד')

2. GMAT ו TOEFL – גמור עם זה מה שיותר מוקדם. שלוש סיבות: האחת – שיהיה לך זמן לשפר את הציון אם תרגיש צורך. השניה – תשתמש בציון כדי להכליל אותו בשלל הנתונים שלך על מנת לעזור לך להחליט באילו בתי ספר אתה מועמד תחרותי. השלישית – לפנות זמן לחלקים המייגעים יותר של ה application.

3. קשרים – תתאפס על בתי הספר שמעניינים אותך ותתחיל ליצור קשר עם סטודנטים, בוגרים, מרצים ואנשי ועדת הקבלה. אף פעם לא מוקדם מדי לעשות את זה וככה גם יש סיכוי שמישהו יזכור את שמך וגם תלמד יותר על התכניות.

4. אם יש לך זמן, מוטיבציה וכסף – תכנן ביקור בבתי הספר. זה תמיד מרשים אותם שאתה בא כל כך מרחוק כדי להכיר את התכנית (מראה שאתה באמת מעוניין בהם ושאתה אדם שעושה שיעורי בית) וזה גם יעזור לך לקבל תחושה יותר אמיתית של אופי המקום. מרחוק, בעיקר בפרוספקטים, הכל יפה ומאורגן היטב וכולם עוזרים ונחמדים.

5. להחליט (ואני אומר את זה בשיא האובייקטיביות, כמובן) ששיקגו זה בית הספר בשבילך.

מקווה שעזרתי, משה.

R2D2
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

To: mayab

לסטנפורד התקבלו 6 ישראלים השנה ולוורטון 8~.

mayab
    חבר

To: R2D2

מכיר מישהו מהם? הייתי שמחה לדבר עם מישהו מהם כדי לקבל תחושה טובה יותר של אופי המקום.

kensei
    חבר

To: ofirr

פניתי להרווארד, סטנפורד, וורטון, קלוג ומישיגן. שאפתני, אני יודע…

לא קיבלתי עדיין הסבר למה לא התקבלתי, אבל לא מזמן קיבלתי הזמנה לפידבק סשן של מישיגן (15 דקות בטלפון), ובכוונתי להענות, אז אם יהיה לי משהו לחדש אני כמובן אעדכן.

איך אתה מתכוון לנטרל את מוקש הגיל?

תודה על האיחולים!

kensei
    חבר

למישהו יש ניסיון קודם עם feedback session למועמדים שלא התקבלו, ובפרט – להליך כזה במישיגן? אם כן – איך זה עובד, איזה סוג של פידבק ניתן לקבל, מה כדאי לשאול ועד כמה אפשר לקחת את התשובות ברצינות (או שזה סתם שטאנץ, בקטע של לצאת ידי חובה)?

תודה מראש

R2D2
    חבר
    מספר הפוסטים: 17

To: mayab

Post your email and I'll try to make sure that someone from each school will contact you.

mayab
    חבר

GREAT! Appreciate that!

[email protected]

rl_7
    חבר

אני אשמח גם לקבל פרטים ליצירת קשר עם בוגר/סטודנט בסטנפורד

תודה

rl_7
    חבר

Can anybody give some details about the MBA program of UCLA?

מוצגות 50 תגובות – 1,351 עד 1,400 (מתוך 1,781 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.