Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 651 עד 700 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: yonis

Hi Gilam,

I also asked this today in another thread but I wanted to use this opportunity of you asnwering questions today:

Sorry this slipped through… I usually answer questions once a week on Monday, usually all at one shot…

How does Harvardapproach their word limits?

Meaning, is goind up to 10% above the word limits in the essays (400 words each) still ok? Or do they enforce the word limit rule more rigidly, and going over the 400 word limit a strict no no?

With HBS, my recommendation is to stick to the essay word limit. My impression is that they are relatively strict about this.

Thanks,

Y.S.

Much luck Yonis,

Gilam

aringo
    חבר

To: eladsm

שלום גילעם,

רציתי לדעת האם ניתן לצרף מכתב המלצה אחיד לכל בתי הספר במקום למלא בכל בית ספר את הטופס הנפרד והיחודי שלו? הממליצים שלי סיימו את תפקידם ואני לא מתכוון לבקש עוד המלצה. האם כדאי לערוך את המכתב המקורי כדי שיתאים לטופס של כל בית ספר?

לפני כמה שנים, כשעוד היה נהוג להגיש את רוב מכתבי ההמלצה בנייר, השאלה הזו היתה די "חמה". לינדה, ראש ועדת הקבלה של קולומביה, זרקה לי אז משהו שסיכם את הגישה של ועדות הקבלה די יפה: "הם יכולים לעשות את זה, אבל רק עם בתי ספר שפחות חשובים להם". ממליצים עשו זאת, וברבים מהמקרים זה פגע משהו בסיכויי הקבלה (בעיקר בהקשר של "אנחנו כנראה לא העדיפות הראשונה שלו").
    היום כשרבות מההגשות של ההמלצות הן ע"י הממליץ (אונליין) הגישה הזו מקבלת משנה תוקף. כשמדובר בהגשה אונליין, במקרים רבים הממליץ לא יכול להגיש מסמך אחיד אלא צריך לענות על כל שאלה ב"תיבה" נפרדת (דרך אגב, מעורבות שלך בטופס הזה – אחת האפשרויות שציינת – תהווה הפרה אתית). חלק מבתיה"ס (הרוורד למשל) יקבלו המלצת נייר במקרים חריגים, אם בכלל. האופציה האתית שנותרה לך היא שהממליץ ישלח המלצה אחידה בנייר לבתיה"ס שמאפשרים הגשה בנייר וכאן, כאמור, סביר כי תהיה פגיעה מסויימת באפליקיישן כפי שהיה גם בעבר.

סליחה על התשובה הארוכה, מקווה שהיא נתנה לך את כל התמונה…

גילעם

aringo
    חבר

To: michalshir

גלעם שלום,

רציתי לדעת האם יש לי סיכוי להתקבלת לאחת מתכניות או שאני בעיקר מבזבזת את זמני…

אני בת 26 מסיימת את התואר הראשון שלי במדעי המדינה ותרבות צרפת

עובדת בחמש חמש שנים האחרונות בתחום הפוליטי, בשנתיים האחרונות כיועצת פוליטית , לפני כן כדוברת הן של חברה ובהמשך כדוברת של חברי- כנסת , ע. עורכת לעיתון ילדים, וע. מנהל מחלקת פניות ציבור

הצבא הייתי מ"כית ולקראת סיום השרות עסקתי בתחום פיתוח ההדרכה וההכשרה של קורסי מפקדים/קצינים

אני נציגת ישראל בשיחות שלום עם פלסטינים ונציגת ישראל בארגון סטודנטים של האיחוד הארופאי

אני מסיימת עכשיו את התואר – עוד אין לי ציונים סופיים אני חושבת שזה יהיה בסביבות ה- 81

לצערי, אני מאוד לא חזקה בכל הקשור למבחנים כמו פסיכומטרי או GMAT

אני עושה עכשיו קורס אבל עם כל ההערכה העצמית לא נראה לי ש700 יהיה הציון…

אני מעוניינת להגיש מועמדות ל: INSEAD, IMD,LBS,HEC

יש באפשרותי להביא מכתבי המלצה חזקים מאישיים מהדרג הגבוהה בפוליטיקה הישראלית

מיכל, הרקע הציבורי העמוק יחסית שלך יהווה יתרון בתהליך. כך גם היותך אשה. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ו-GMAT בסביבות ה-650, תהיי להערכתי מועמדת חזקה ב-HEC, מועמדת תחרותית ב-LBS וב-IMD (קצת לכוןן החזקה ב-LBS) ובין תחרותית לסטרצ' באינסאד (כך גם בהרוורד, דרך אגב, אם כי יותר לכיוון הסטרצ' מאשר באינסאד).

בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: compactus

Hi Gilam and other members,

First I gotta congratulate You and all the members of the forum on their generous effort in providing vital and essential info. And now to business:

I want to study in London, as I aim to working in the city so I reckon I should focus on British business schools. I am 29, and spent the last 2 years in Melbourne, Australia working in Investment Banking (equity debt markets), after finishing my internship with one of the leading law firms in Tel Aviv. Prior to that I worked for 3 years as a bonds trader in one of the leading Israeli banks. I am a captain in the army (combat unit) and finished Tel Aviv University with LLB (score:80, as I was working full time), and have done significant community service while at Uni.

A few enquiries:

1. Without taking the GMAT, and without speculating on my future score, how would you asses my strength as a candidate for LBS? Can my overseas exp. could be leveraged to show a global prospective, commitment etc.?
    Absolutely. Your international professional experience will be a real plus at LBS. With strong essays and recommendations and a GMAT, of, say, around 670, you'll probably be a competitive-to-strong candidate at LBS.

2. What sorts of other options do I have in order to secure a good job in the city?
    Top-5 Amercian MBA programs, and INSEAD, will probably be as strong a "credential" for you in London. The Top-5 American programs may even be a stronger stepping stone for you in London if you'll apply to large American firms (JP Morgan, Merrill Lynch, etc.)

3. Considering application in sep 07, will I be considered a grandpa?

You will be older than the average MBA applicant, but, definitely at LBS, still within the conventional range. Most students at LBS are between 28 and 32, and usually about 5+% are older than 32.

Thanks in advance,

Jonathan

Hope I helped… good luck Jonathan!

Gilam

aringo
    חבר

To: eyal27

היי,

אני עדיין מ א ו ד טרי בקטע של ה MBA בחו"ל, ויש לי מספר שאלות לגבי מכתבי ההמלצה:

– רוב העבודה הניהולית שלי היתה תחת החברה המשפחתית, מה שאומר שהממליצה שלי היא לא אחרת מאשר אחותי !!! איך מתיחסים לזה ב top10 ?!

סביר כי המלצה מאחותך תתקבל בספקנות והחשיבות שייחסו לה תהיה נמוכה יחסית.

– יש אולי איזה מקום שבו שמורים מכתבי המלצה או חיבורים אישיים שעברו בהצלחה כך שאוכל אולי לקבל רמז לפני מה אני עומד… (אם מישהו מוכן לשלוח לי משהו שהוא אישית כתב או מאגר שמצא אני מ א ו ד אשמח)

אייל, תוכל לראות 3-4 דוגמאות לחיבורים כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-exampleessays.htm

תודה רבה מראש,

אייל.

בבקשה ובהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: Alonm

גלעם שלום,

אני מתלבט האם להגיש מועמדות ל Cass לתחילת לימודים בספטמבר השנה וזאת מכיון שבאפליקיישן דדליין מופיע התאריך 30 באפריל בלבד (ללא מועדים נוספים).

האם לדעתך העובדה שלא קיימים מועדים נוספים הסיכוי שלי להתקבל, בהנחה שאני מגיש את האפליקיישן בסוף אפריל, נמוך יותר מאשר מועמדים אחרים שכבר הגישו מועמדות לפני המועד האחרון?

בתודה,

אלון

אלון, מצטער… אינני מכיר את Cass… ההתמחות שלנו היא ב-20 תוכניות ה-MBA המובילות בעולם.

גילעם

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: kassifo

קודם צריך להתקבל לעבוד בביין ניו-יורק לכמה שנים…

משם, אפשר להתקדם…

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: achsaf

המייל שלי:

shahar.m

gmail.com

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

To: All

מישהו כאן מכיר במקרה אתר שבו ניתן למצוא רשימה של בתי ספר בארה"ב עם פירוט לגבי מספר חיבורים שצריך לכתוב והאם יש או אין ראיון אישי?

תודה.

yaniv1975
    חבר
    מספר הפוסטים: 46

To: Gilam

שלום

אשמח לקבל פרטים ממי שלומד בברקלי, ומוכן לספר קצת על האווירה בבית הספר

תודה מראש!

יניב

yonatan70
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

גילעם שלום.

קצת רקע אישי:

1. אני בן 35 , נשוי + ילדה מדהימה.

2. מבחינת הקריירה , אני עוסק בתחום הנדל"ן , תחילה בתחום השיווק ולאחר זמן מה בייזום , ניהול והשבחת פרויקטים.

3. אני כבר 13 שנה בתחום.

4. מבחינת השכלה אקדמאית אני בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) עם התמחות במקרקעין – מיסוי מקרקעין , ניהול והשבחת נכסים , ייזום פרויקטים.

5. כיום אני מועסק בחברת סלקום כמנהל נכסים ומומחה הרכשת נכסים.

6. אני יכול להעיד על עצמי שאני אמביציונר ,בעל רצון אז ומתמיד להצליח ולפתח את עצמי ככל שניתן בתחומי התענינותי. כמו כן יש לי נסיון של כמה שנים בקנייה ומכירה של נכסים דרך ההוצאה לפועל של מערכת בתי המשפט במיאמי,פלורידה, ארה"ב .

כמו כן אני בעל אזרחות זרה (צרפתית.

בגדול מטרתי היא לרכוש השכלה נוספת ומשמעותי (וכפי שבחנתי באתרי האוניברסיטאות באינטרנט ישנה התמחות כזאת בוורטון , MIT SLOAN , ובקורנל.

חשוב לציין שאני אמור להתחיל ב 19/01/06 קורס GMAT בקידום.

אין לי עדיין ציון אך מנסיון שלי בחיים הציון יהיה בסביבות ה 700.

בנוסף , חשוב שהציין שבכמעט בכל העבודות שעבדתי עד כה ניהלתי צוותים של בין 3-7 אנשים.

שאלתי היא:

מה סיכויי להערכתך להתקבל למסלול כזה באוניברסיטאות הספציפיות שהזכרתי ?

האם תוכל להמליץ על דרך פעולה אשר בסופה תתקבל המטרה הרצויה ?

בתודה מראש,

YONATAN

YFEFFER
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

To: m_shahar

Thanks a lot Shahar !

Itair
    חבר

גלעם שלום,

בחודשים אלה אני מסיים תואר ראשון בהנדסת חשמל בטכניון.
    הממוצע שלי כרגע מעט נמוך מה-91 (מה שאומר הצטיינות יתרה לעומת הצטיינות בלבד עם פחות מ- 91) . על מנת להגיע ל -91 אני זקוק להשקעה נוספת על מה שאני חייב על מנת לסיים את התואר והאמת שאני לא ממש בטוח שיש לי את הכוחות האלה (אני עובד במשרה מלאה ודי עסוק גם ככה עם נושא ה- GMAT). השאלה שלי עד כמה הדבר משמעותי כאשר דנים בבקשה שלי להתקבל (אני מדבר על ה- TOP-20 )?

תודה רבה,
    איתי.

motti_sh
    חבר
    מספר הפוסטים: 20

הי גילעם,

שאלה בנוגע לראיונות:

תוכל לפרט בבקשה, לגבי כל אחד משבעת בתי הספר המובילים בארה"ב, איזה חומר יש למראיין? האם רק את קורות החיים או את כל האפליקיישן?

תודה,

מוטי

LPOW
    חבר
    מספר הפוסטים: 200

To: Itair

I think the summa cum laude is worth the extra effort…. :)

eliko
    חבר
    מספר הפוסטים: 203

Hi Gilam,

do you have info on how many Israelies were admitted to Chicago ?

Best

eliko

גכגכ
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

הי גילעם,

אני ממתין לתשובות מSTERN. הגשתי בתחילת נובמבר את האפליקיישן.

יש לך מושג האם הם כבר שיחררו הזמנות לראיונות לישראלים?

האם אני צריך לקחת רגיעון של הדס כדי להשאר רגוע בתקופת ההמתנה הזאת??? :)

aringo
    חבר

To: yonatan70

גילעם שלום.

קצת רקע אישי:

1. אני בן 35 , נשוי + ילדה מדהימה.

2. מבחינת הקריירה , אני עוסק בתחום הנדל"ן , תחילה בתחום השיווק ולאחר זמן מה בייזום , ניהול והשבחת פרויקטים.

3. אני כבר 13 שנה בתחום.

4. מבחינת השכלה אקדמאית אני בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) עם התמחות במקרקעין – מיסוי מקרקעין , ניהול והשבחת נכסים , ייזום פרויקטים.

5. כיום אני מועסק בחברת סלקום כמנהל נכסים ומומחה הרכשת נכסים.

6. אני יכול להעיד על עצמי שאני אמביציונר ,בעל רצון אז ומתמיד להצליח ולפתח את עצמי ככל שניתן בתחומי התענינותי. כמו כן יש לי נסיון של כמה שנים בקנייה ומכירה של נכסים דרך ההוצאה לפועל של מערכת בתי המשפט במיאמי,פלורידה, ארה"ב .

כמו כן אני בעל אזרחות זרה (צרפתית.

בגדול מטרתי היא לרכוש השכלה נוספת ומשמעותי (וכפי שבחנתי באתרי האוניברסיטאות באינטרנט ישנה התמחות כזאת בוורטון , MIT SLOAN , ובקורנל.

חשוב לציין שאני אמור להתחיל ב 19/01/06 קורס GMAT בקידום.

אין לי עדיין ציון אך מנסיון שלי בחיים הציון יהיה בסביבות ה 700.

בנוסף , חשוב שהציין שבכמעט בכל העבודות שעבדתי עד כה ניהלתי צוותים של בין 3-7 אנשים.

שאלתי היא:

מה סיכויי להערכתך להתקבל למסלול כזה באוניברסיטאות הספציפיות שהזכרתי ?

יונתן, על סמך הנתונים וההנחות שלמעלה, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל ציוני תואר ראשון בסביבות 80, תהיה להערכתי מועמד חזק בקורנל ומועמד תחרותי (קצת לכיוון הסטרצ') בוורטון. ב-MIT תהיה בין סטרצ' לתחרותי להערכתי, יותר לכיוון הסטרצ'.

האם תוכל להמליץ על דרך פעולה אשר בסופה תתקבל המטרה הרצויה ?

בהחלט, תוכל לראות דרך פעולה כזו כאן: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/hTheProcess.htm
    אם יש לך שאלות לגבי האמור אשמח לענות.

בתודה מראש,

YONATAN

בבקשה יונתן, ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

גלעם שלום,

בחודשים אלה אני מסיים תואר ראשון בהנדסת חשמל בטכניון.
    הממוצע שלי כרגע מעט נמוך מה-91 (מה שאומר הצטיינות יתרה לעומת הצטיינות בלבד עם פחות מ- 91) . על מנת להגיע ל -91 אני זקוק להשקעה נוספת על מה שאני חייב על מנת לסיים את התואר והאמת שאני לא ממש בטוח שיש לי את הכוחות האלה (אני עובד במשרה מלאה ודי עסוק גם ככה עם נושא ה- GMAT). השאלה שלי עד כמה הדבר משמעותי כאשר דנים בבקשה שלי להתקבל (אני מדבר על ה- TOP-20 )?

איתי, במרבית תוכניות ה- Top-20 ההבדל בין הצטיינות יתרה להצטיינות יהיה משמעותי. לא מדובר בהבדל קטן/זניח, ומנגד לא מדובר בהבדל שמבטיח את קבלתך (ציון התואר הראשון הוא אחד ממכלול של 7 רכיבים שמשפיעים על סיכויי הקבלה ומשקלו, אם ננסה להמחיש במספרים, הוא בד"כ סדר גודל של 20% משיקולי הקבלה). המעבר להצטיינות יתרה ישפר משמעותית את סיכוייך להערכתי – אם כי, כידוע לגבי סיכויים, ייתכן שלא יהיה הבדל בתוצאה הסופית. עד כאן צד התועלת. לגבי העלות – אם ההשקעה בשיפור תבוא על חשבון החיבורים, או ע"ח קורות החיים או ע"ח 40-50 נקודות ב-GMAT, ייתכן שהיא לא מוצדקת. אם ההשקעה בשיפור לא תפגע בשאר רכיבי האפליקיישן הרי שמבחינת הסיכויים (ובהתעלם מהמחיר האישי – שיקול חשוב לדעתי, שכדאי לקחת בחשבון) כדאי לשפר.

כדאי לבדוק את התרגום האנגלי של המונחים העבריים בחוג שלך בטכניון. האם הצטיינות תתורגם כ- Cum Laude או כ- Magna Cum Laude? האם הצטיינות יתרה תתורגם כ-Summa Cum Laude או כ- Magna Cum Laude?
    אם מדובר בפער שבין Cum Laude ל- Summa Cum Laude – מדובר בפער משמעותי ביותר – פער אסטרטגי בהיבט של האפליקיישן.

תודה רבה,
    איתי.

בבקשה ובהצלחה איתי.

גילעם

aringo
    חבר

To: motti_sh

הי גילעם,

שאלה בנוגע לראיונות:

תוכל לפרט בבקשה, לגבי כל אחד משבעת בתי הספר המובילים בארה"ב, איזה חומר יש למראיין? האם רק את קורות החיים או את כל האפליקיישן?

ככל הידוע לנו, לגבי השנה הנוכחית:

קלוג – בד"כ רק את מה שהגשת בשלב שלפני הראיון (אם מדובר במראיין שהוא איש מקצוע בוועדת הקבלה, ומדובר בראיון שלאחר הגשה, יש לו גישה לכל האפליקיישן)
    סטנפורד – בד"כ רק את קורות החיים
    שיקגו – בד"כ רק את קורות החיים
    הרוורד – בד"כ את כל האפליקיישן (אם המראיין הוא איש מקצוע בוועדת הקבלה), והמראיין ישקיע בקריאתו ובאיתור נקודות שמהוות concern או דורשות הבהרה
    MIT – אם מדובר במראיין שהוא איש מקצוע בוועדת הקבלה (זהו בד"כ המקרה), יש לו גישה לכל האפליקיישן (ויתכנו שאלות follow up לגבי דברים שציינת באפליקיישן)
    טאק – בד"כ רק את קורות החיים
    קולומביה – בד"כ רק את קורות החיים
    וורטון – בד"כ רק את קורות החיים
    אינסאד – בד"כ רק את קורות החיים

ככלל, כאשר המראיין הוא סטודנט/בוגר (להבדיל מאיש מקצוע שעובד בוועדת הקבלה) בד"כ יהיו ברשותו קורות החיים בלבד.

תודה,

מוטי

בהצלחה מוטי!

גילעם

aringo
    חבר

To: eliko

Hi Gilam,

do you have info on how many Israelies were admitted to Chicago ?

I know about 4.

Best

eliko

Good luck with the waitlist Eliko!

Gilam

aringo
    חבר

To: גכגכ

הי גילעם,

אני ממתין לתשובות מSTERN. הגשתי בתחילת נובמבר את האפליקיישן.

יש לך מושג האם הם כבר שיחררו הזמנות לראיונות לישראלים?

האם אני צריך לקחת רגיעון של הדס כדי להשאר רגוע בתקופת ההמתנה הזאת??? :)

לא ידוע לי כרגע על ישראלי שזומן לראיון בסטרן. תחזיק מעמד…

גילעם

yonatan70
    חבר
    מספר הפוסטים: 18

היי גילעם.

קודם כל תודה רבה על התשובה לשאלה הקודמת שלי.

שאלתי השניה היא:

מה לגבי מסלול הנדל"ן בקולומביה ?

האם ישנה אפשרות לשלוח לך לעיון את קו"ח שלי ?

מה לגבי ברקלי ? האם תוכל להפנות אותי לסטודנט בעבר שעבר את המסלול אותו אני מעוניין לעבור על מנת שאוכל להחליך עימו קצת אינפורמציה ?

נ.ב : לאחר קריאה של מספר פעמים את המסלול שMIT נראה לי שבהשוואה לוורטון, קולומביה , ברקלי , וקורנל המסלול בMIT הוא הכי פחות מקצועני. האם אני צודק להערכתך/ידיעתך ?

ושוב, אין ספור תודות על כל האינפורמציה באתר ותשובותיך העינייניות.

בברכה,

YONATAN.

Itair
    חבר

גלעם,

שוב שלום ותודה רבה על התשובה המפורטת.

שאלה נוספת באותו עניין: אם נזניח לרגע את המחיר האישי הרי שיש כאן עוד גורם שהייתי רוצה את חוות דעתך לגביו:

מאחר ועל מנת לשפר את הממוצע שלי ולקבל הצטיינות יתרה הרי שלמעשה אני עדיין לא סוגר את התואר בראשון באופן רשמי – כלומר אני לוקח עוד סמסטר רק עם קורס בודד.

העניין שאני במקביל עובד במשרה מלאה (באינטל חיפה) ולכן אני חושש שלא יתחשבו לי בתקופה זו בתור נסיון עבודה מלא מאחר והתואר שלי עוד לא הסתיים רשמית.

בפועל הקורס הזה לא דורש ממני אפילו הגעה ללימודים כך שאני לא מחסיר אפילו שעת עבודה אחת.

מה משתלם יותר לאור הנתון הנוסף? האם כדאי לשפר בכל זאת?

אציין שאני מעוניין להגיש בקשה לספטמבר 2007 ואני כבר עובד במשרה מלאה בפועל כבר חצי שנה. (כלומר בשאיפה להגיע לשנתיים נסיון)

תודה,

איתי.

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

I believe 4 israelis were admitted to Chicago in the 1st round

The school is very positive for the second round

hope it helps

Assaf

eliko
    חבר

To: Assaf Wand

Thanks,

I am on the waitlist so I hope for positive news on round II

Best

eliko

nivster
    חבר
    מספר הפוסטים: 41

היי גילעם,

אני בן 28, רווק, בוגר תואר ראשון בממוצע 80 (עבדתי תוך כדי התואר במשרה מלאה).

מבחינת הקריירה, שירתתי ביחידה טכנולוגית בחמ"ן, ומאז (כ-7 שנים) אני בתחום ה-IT.

כיום ראש תחום בחברת תוכנה, מנהל כ-25 איש.

אני מתכוון להירשם ל-MBA מלא, לסטאנפורד, ברקלי ו-London Business school, כרגע עובד על ה-GMAT (מתכוון לגשת באפריל). בפסיכומטרי קיבלתי 725.

2 שאלות לי:

1. מה הסיכוי שלי להערכתך להתקבל לבתי הספר הנ"ל?

2. האם מבחינת ממליצים, האם ניתן להגיש המלצה של מישהו שסיים את סטאנפורד לא מזמן והאם זה מוסיף/גורע?

בתודה מראש,

ניב

eliko
    חבר

Good luck to all Harvard candidates today!

holding my fingers crossed for you guys.

Best

eliko

tom
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

הי גילעם!

הגשתי אפליקיישן ל-NYU בנובמבר, באתר שלהם מופיע שהראיונות ייתקיימו במהלך חודש ינואר וה-deadline הוא 15 בפברואר.

עד עכשיו לא קיבלתי שום זימון לראיון. האם ידוע לך כמה ישראלים קיבלו זימון כזה? האם זה עלול לנבא רעות???

האם ידוע לך מספר הישראלים שמתקבלים כל מחזור?

תודה מראש על ההתיחסות,

תום

aringo
    חבר

To: yonatan70

היי גילעם.

קודם כל תודה רבה על התשובה לשאלה הקודמת שלי.

שאלתי השניה היא:

מה לגבי מסלול הנדל"ן בקולומביה ?
    יונתן, על סמך הנתונים וההנחות של התכתבותנו בעמוד הקודם, ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל ציוני תואר ראשון בסביבות ה-80, תהיה להערכתי מועמד תחרותי למסלול הנדל"ן של קולומביה. ההערכה הזו מבוססת פחות מההערכות הרגילות שלי לגבי סיכויים כיוון שאין לנו הרבה סטטיסטיקת עבר לגבי המסלול הזה (מעט מועמדים ישראלים). להערכתי (הלא מבוססת) הפוקוס על מסלול הנדל"ן יחזק את סיכויי הקבלה שלך ל-MBA בקולומביה (אשר במקור הינם דומים, להערכתי, לסיכויי קבלתך לוורטון).

האם ישנה אפשרות לשלוח לך לעיון את קו"ח שלי ?
    בוודאי. שלח את קורות החיים דרך אתר ארינגו (http://aringo.co.il/HebrewSite/hregistration.htm – אני עובר על כל אחד מקורות החיים הנשלחים דרך האתר.

מה לגבי ברקלי ? האם תוכל להפנות אותי לסטודנט בעבר שעבר את המסלול אותו אני מעוניין לעבור על מנת שאוכל להחליך עימו קצת אינפורמציה ?
    אינני מכיר מישהו שעבר את מסלול הנדל"ן בברקלי…

נ.ב : לאחר קריאה של מספר פעמים את המסלול שMIT נראה לי שבהשוואה לוורטון, קולומביה , ברקלי , וקורנל המסלול בMIT הוא הכי פחות מקצועני. האם אני צודק להערכתך/ידיעתך ?
    אם כוונתך לתוכנית ה-MBA של MIT – להערכתי רמת המקצועיות של התוכנית דומה לזו של תוכניות top-10 אחרות.

ושוב, אין ספור תודות על כל האינפורמציה באתר ותשובותיך העינייניות.

בברכה,

YONATAN.

בבקשה ובהצלחה יונתן!

גילעם

aringo
    חבר

גלעם,

שוב שלום ותודה רבה על התשובה המפורטת.

שאלה נוספת באותו עניין: אם נזניח לרגע את המחיר האישי הרי שיש כאן עוד גורם שהייתי רוצה את חוות דעתך לגביו:

מאחר ועל מנת לשפר את הממוצע שלי ולקבל הצטיינות יתרה הרי שלמעשה אני עדיין לא סוגר את התואר בראשון באופן רשמי – כלומר אני לוקח עוד סמסטר רק עם קורס בודד.

העניין שאני במקביל עובד במשרה מלאה (באינטל חיפה) ולכן אני חושש שלא יתחשבו לי בתקופה זו בתור נסיון עבודה מלא מאחר והתואר שלי עוד לא הסתיים רשמית.

בפועל הקורס הזה לא דורש ממני אפילו הגעה ללימודים כך שאני לא מחסיר אפילו שעת עבודה אחת.

מה משתלם יותר לאור הנתון הנוסף? האם כדאי לשפר בכל זאת?

אציין שאני מעוניין להגיש בקשה לספטמבר 2007 ואני כבר עובד במשרה מלאה בפועל כבר חצי שנה. (כלומר בשאיפה להגיע לשנתיים נסיון)

נקודה טובה. להערכתי הפגיעה הפוטנציאלית כאן היא נמוכה יחסית. אם תציין כמה פעמים שמדובר במשרה מלאה (וזה יצויין גם בהמלצה הרלוונטית) סביר כי יתייחסו מהותית לעבודה הזו כאל משרה מלאה. תיתכן פגיעה קטנה (למשל – שבספירה הרשמית של חודשים במשרה מלאה לא תוכל לכלול את התקופה הזו. אם עשית 3 שנים צבא, זו בעייה קטנה יחסית). עם זאת, הנקודה נכונה וגם היא שיקול (פשלה שלי – הייתי צריך לעלות עליה בעצמי). להערכתי המסקנה הסופית מהשבוע שעבר נותרת בעינה גם לאחר לקיחה בחשבון של הנקודה הזו, ונותרה השאלה של המחיר האישי.

תודה,

איתי.

בהצלחה איתי!

גילעם

aringo
    חבר

To: nivster

היי גילעם,

אני בן 28, רווק, בוגר תואר ראשון בממוצע 80 (עבדתי תוך כדי התואר במשרה מלאה).

מבחינת הקריירה, שירתתי ביחידה טכנולוגית בחמ"ן, ומאז (כ-7 שנים) אני בתחום ה-IT.

כיום ראש תחום בחברת תוכנה, מנהל כ-25 איש.

אני מתכוון להירשם ל-MBA מלא, לסטאנפורד, ברקלי ו-London Business school, כרגע עובד על ה-GMAT (מתכוון לגשת באפריל). בפסיכומטרי קיבלתי 725.

2 שאלות לי:

1. מה הסיכוי שלי להערכתך להתקבל לבתי הספר הנ"ל?
    ניב, הנסיון הניהולי שלך מרשים ויסייע. בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, GMAT של 700-700+ ופנייה בסיבוב הראשון, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק בברקלי וב-LBS ובין תחרותי לסטרצ' (קצת יותר לכיוון הסטרצ') בסטנפורד.

2. האם מבחינת ממליצים, האם ניתן להגיש המלצה של מישהו שסיים את סטאנפורד לא מזמן והאם זה מוסיף/גורע?
    הפרט הזה מוסיף, בעיקר אם מדובר בבוגר MBA. למשל, אם בשאר הפרמטרים של ממליץ (למשל – הקשר יחסים (משך, עדכניות, עומק, פיקח על עבודתך?), רמת התלהבות, בכירות) הוא זהה למדי לממליץ פוטנציאלי אחר – הייתי בוחר בו. במכלול הפרמטרים להערכת ממליץ החשיבות של הפרמטר הזה בינונית עד גבוהה להערכתי.

בתודה מראש,

ניב

בבקשה והרבה הצלחה ניב.

גילעם

Going to Stanford
    חבר

I want to thank Gilam on all the answers he provided me and want to mention that his experience is one of the major factors that enabled me to gain admitting to most of the Schools I applied to.

A true professional!

Thank you Gilam!

aringo
    חבר

To: Going to Stanford

I want to thank Gilam on all the answers he provided me and want to mention that his experience is one of the major factors that enabled me to gain admitting to most of the Schools I applied to.

A true professional!

Thank you Gilam!

————————–
    Uh… now I have to guess who you are… 4 options… but I think I know. Thank you for the compliments.

Gilam

aringo
    חבר

To: tom

הי גילעם!

הגשתי אפליקיישן ל-NYU בנובמבר, באתר שלהם מופיע שהראיונות ייתקיימו במהלך חודש ינואר וה-deadline הוא 15 בפברואר.

עד עכשיו לא קיבלתי שום זימון לראיון. האם ידוע לך כמה ישראלים קיבלו זימון כזה?
    האם זה עלול לנבא רעות???

האם ידוע לך מספר הישראלים שמתקבלים כל מחזור?

ידוע לי על שניים שזומנו. מספר המתקבלים הישראלים "נזיל" – בד"כ בין 3 ל-8 בשנה. NYU שמה לא מעט אנשים על רשימת המתנה עד שיתבהר מי הולך לאן. אכן, עם כל יום שעובר סיכויי הזימון לראיון קטנים אם כי תיתכן (בייחוד אם אתה מועמד חזק מאוד) החלטת waitlist ללא ראיון.

תודה מראש על ההתיחסות,

תום

בהצלחה תום.

גילעם

aringo
    חבר

חברים,

בשבוע הבא אענה על שאלות ביום שלישי (במקום ביום שני). מקווה שזה מסתדר לכולם…

גילעם

Batman
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

שלום חברים,

במהלך החודשים האחרונים עבדתי בצורה אינטנסיבית על תהליך האפליקיישן לארבע תכניות מובילות בארה"ב. במסגרת התהליך, החלטתי להיעזר בשירותים של חברת ארינגו.

היום, לאחר שקיבלתי 3 תשובות חיוביות, ביניהן גם תשובה חיובית מבית ספר היעד שלי – קלוג, אני יכול להגיד בלב שלם שהעזרה של כל צוות ארינגו שיפרה משמעותית את האפליקיישן שלי ואפשרה לי להגשים חלום.

העזרה של ארינגו לא הסתכמה רק בעזרה מקצועית בפנייה לבתי הספר, אלא גם בחיזוק הביטחון העצמי שלי שביכולתי להגשים את החלום.

אשמח לחלוק עם כל אחד ואחת את דעותיי בנושא ולסייע ככל שניתן.

שיהיה בהצלחה לכולנו!

bilgrai
    חבר
    מספר הפוסטים: 45

זה היה ארוך, מייגע ולפרקים מייאש אבל בסופו של יום עשינו את מה שאפילו אנחנו חשבנו שלא אפשרי והתקבלנו, שנינו, לארבעה בתי ספר, כולל האפשרויות המועדפות עלינו.

אין ספק שההסתייעות בצוות של ארינגו העלתה את האיכות של החומר שהוגש בכמה רמות ולולא העזרה שלכם לא היינו היום בצרת העשירים האולטימטיבית של מועמדי MBA: התלבטות בין סטנפורד לוורטון…

תודה גדולה לצוות כולו!

בהצלחה לכל המועמדים. אם יש למישהו שאלות על התהליך, בתי הספר וכיו"ב, נשמח לענות.

עדי ואיל

ThankYouS
    חבר

I want to thank all of the amazing Aringo team,

For fulfilling all of my dreams and giving me rich mans headache of what school should I choose.

Thank you so much.

Me.

avroas
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

גלעם שלום,
    בכוונתי להתחיל בקרוב תהליך של הכנת אפליקשיין (אני מכוון לקלוגוורטוןMIT ) ורציתי לשמוע את דעתך בנושא איך כדאי לחזק את המועמדות. אני בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל (ממוצע 87, 17% עד כמה ציון זה מהווה נקו' חלשה ?) ולפני סיום תואר שני (ממוצע 84) שניהם באונ' ת"א, אני לפני ביצוע GMAT אם כי לפי הלימודים עד כה נראה כי ציון של 700-720 יהיה בר השגה. בצבא פיקדתי על מחלקה של 12 אנשים (לא קצין). מזה 3 שנים אני עובד בחברת מיקרוסופט בתפקיד מהנדס, שאלתי היא מאיזו פוזיציה יהיה טוב יותר להגיש מועמדות – השארות בעבודה הנוכחית כמהנדס פיתוח מוביל או מעבר אל חברה קטנה והרבה פחות ידועה לתפקיד של ניהול צוות (3-4 אנשים) ? . אגב, בכל מקרה מובטחת לי המלצה טובה מאד ממיקרוסופט.
    jackla
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>הי,

זה נראה כאילו הפקולטה שלנו הפכה למפעל MBA של ממש! לפני שנה בחור התקבל להארוורד, אני מתכנן על וורטון ועכשיו גם אתה בדרך.
    אין לי תשובות של ממש לשאלות שלך ( מצטער ) אבל מניסיון בת"א זה ממש לא בעיה לשפר ציונים של תואר שני, בגלל דרישת הנקודות הנמוכה (רק 24).
    שאלה אליך – מה התוכניות שלך לאחר התואר ? אתה מתכוון להמשיך בתוכנה או לעבור לתחום אחר ?

בהצלחה,
    יבגני

yaniv1975
    חבר
    מספר הפוסטים: 46

שלום גילעם

הגשתי להארוורד, מ.אי.טי וברקלי בסיבוב השני (בברקלי שלישי מתוך ארבעה). התשובות הסופיות אמורות להתקבל בסביבות מרץ – אפריל

השאלה שלי היא מתי מתחילים הראיונות? האם האם בקרוב, או ממש לקראת התשובות הסופיות

תודה,

יניב

aringo
    חבר

To: bilgrai

זה היה ארוך, מייגע ולפרקים מייאש אבל בסופו של יום עשינו את מה שאפילו אנחנו חשבנו שלא אפשרי והתקבלנו, שנינו, לארבעה בתי ספר, כולל האפשרויות המועדפות עלינו.

אין ספק שההסתייעות בצוות של ארינגו העלתה את האיכות של החומר שהוגש בכמה רמות ולולא העזרה שלכם לא היינו היום בצרת העשירים האולטימטיבית של מועמדי MBA: התלבטות בין סטנפורד לוורטון…

תודה גדולה לצוות כולו!

בהצלחה לכל המועמדים. אם יש למישהו שאלות על התהליך, בתי הספר וכיו"ב, נשמח לענות.

עדי ואיל

עדי ואיל, תודה על התודה, וכל כל הכבוד לכם!

גילעם

aringo
    חבר

To: ThankYouS

I want to thank all of the amazing Aringo team,

For fulfilling all of my dreams and giving me rich mans headache of what school should I choose.

Thank you so much.

Me

Well, I wish we knew who you are… but in any case, happy we could help. Thanks for the "firgun".

Gilam

aringo
    חבר

To: avroas

גלעם שלום,
    בכוונתי להתחיל בקרוב תהליך של הכנת אפליקשיין (אני מכוון לקלוגוורטוןMIT ) ורציתי לשמוע את דעתך בנושא איך כדאי לחזק את המועמדות. אני בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל (ממוצע 87, 17% עד כמה ציון זה מהווה נקו' חלשה ? הציון הזה טוב ומכובד. כמובן שהצטיינות היתה מחזקת עוד יותר את האפליקיישן שלך, אולם רבים מהמתקבלים לתוכניות שהזכרת הם בעלי ציונים דומים לשלך. ) ולפני סיום תואר שני (ממוצע 84) שניהם באונ' ת"א, אני לפני ביצוע GMAT אם כי לפי הלימודים עד כה נראה כי ציון של 700-720 יהיה בר השגה. בצבא פיקדתי על מחלקה של 12 אנשים (לא קצין). מזה 3 שנים אני עובד בחברת מיקרוסופט בתפקיד מהנדס, שאלתי היא מאיזו פוזיציה יהיה טוב יותר להגיש מועמדות – השארות בעבודה הנוכחית כמהנדס פיתוח מוביל או מעבר אל חברה קטנה והרבה פחות ידועה לתפקיד של ניהול צוות (3-4 אנשים) ? . אגב, בכל מקרה מובטחת לי המלצה טובה מאד ממיקרוסופט.
    על סמך הנתונים שבידי כרגע, אני "נייטרלי" בעניין, עם נטייה קטנה לטובת המעבר לחברה הקטנה, על מנת לצבור נסיון ניהולי. הנטייה הזו קטנה מאוד – כל נתון רלוונטי נוסף (למשל – מה עושה החברה הקטנה, איך תחום זה מתחבר למה שעשית במייקרוסופט, איך תחום זה מתחבר לתוכנית הקריירה שלך, איזה עתיד (לאחר ה-MBA) אתה צופה לעצמך במסגרת מייקרוסופט (אם בכלל), אילו הישגים יהיו לך במייקרוסופט בחודשים הקרובים אם תשאר שם) יכול "להפוך" אותה.
    בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: yaniv1975

שלום גילעם

הגשתי להארוורד, מ.אי.טי וברקלי בסיבוב השני (בברקלי שלישי מתוך ארבעה). התשובות הסופיות אמורות להתקבל בסביבות מרץ – אפריל

השאלה שלי היא מתי מתחילים הראיונות? האם האם בקרוב, או ממש לקראת התשובות הסופיות

תודה,

יניב

יניב, הראיונות יתבצעו (/מתבצעים) בשבועות הקרובים… ובמרבית המקרים, לפני תום פברואר.

בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: Batman

שלום חברים,

במהלך החודשים האחרונים עבדתי בצורה אינטנסיבית על תהליך האפליקיישן לארבע תכניות מובילות בארה"ב. במסגרת התהליך, החלטתי להיעזר בשירותים של חברת ארינגו.

היום, לאחר שקיבלתי 3 תשובות חיוביות, ביניהן גם תשובה חיובית מבית ספר היעד שלי – קלוג, אני יכול להגיד בלב שלם שהעזרה של כל צוות ארינגו שיפרה משמעותית את האפליקיישן שלי ואפשרה לי להגשים חלום.

העזרה של ארינגו לא הסתכמה רק בעזרה מקצועית בפנייה לבתי הספר, אלא גם בחיזוק הביטחון העצמי שלי שביכולתי להגשים את החלום.

אשמח לחלוק עם כל אחד ואחת את דעותיי בנושא ולסייע ככל שניתן.

שיהיה בהצלחה לכולנו!

נו, לפי פרופיל החבר אני יכול לנחש… תודה רבה על הפירגון! יש לך הרבה סיבות להיות עם טון של בטחון עצמי. כל הכבוד על התוצאות!

גילעם

michaligi
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

שלום,
    אודה אם מישהו יוכל לומר לי היכן מתפרסם מידע אודות מועדי מפגשי היכרות שמארגנות האוניברסיטאות השונות
    תודה

eliko
    חבר

Hi Gilam,

can you comment on the differances between businessweek and WSJ and UsNews rankings. How is it possible that a school like hbs is ranked 15-th at the WSJ rank for example. Also can you comment which of the rankings is most appreciated in the U.S.A

Thanks and a great week!

eliko

Hoffmann
    חבר
    מספר הפוסטים: 32

My 2 cents on rankings:

Rankings should only have a small influence to your decision upon which school you apply to / enroll.

Every major business publication has a different method to rank the schools, some do it by surveys (of students, alumni and employers) some do it by digging for numbers (school stats, reported salaries).

Besides the rankings you mentioned, the Economist and Financial Times also publish rankings.

The FT published his rankings this week: face=Times New Roman color=#800080 http://rankings.ft.com/rankings/mba/rankings.html

For example, the FT includes the following elements in its ranking
    face=Times New Roman color=#800080 http://news.ft.com/cms/c2f44862-8f2d-11da-b430-0000779e2340.pdf

I strongly recommend checking your fit to the school first (career opportunities, teaching style, location, people etc) and looking at rankings later as a tie breaker.

Udi

מוצגות 50 תגובות – 651 עד 700 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.