Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 701 עד 750 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • eliko
    חבר
    מספר הפוסטים: 203

To: Hoffmann

hey man ,

thanks!

not looking at rankings as a tie breaker but rather as a source of info.

Knowing what parameters build each rank can give info on strengths and weaknesses of each school….

Talk soon and Good luck!

asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

To: eliko

שלום לכולם.

האם לדעתכם הנחיית פרויקטים באוניברסיטה בהתנדבות, בתור נציג מהתעשייה, יכולה להיחשב באפליקיישן כתרומה לקהילה?

האם שירות מילואים ביחידה קרבית התנדבותית?

האם הדרכה בתתנועת נוער בתקופת התיכון?

תודה, אסף

guylevit
    חבר
    מספר הפוסטים: 43

Another two cents,

I also noticed the WSJ has "strange" ranking with HBS and Stanford very low and less familiar school ranked higher. I think the reason lies in WSJ ranking system – It is based on recruiters ranking. Factors that might be beneficial for the student are bad for the recruiters.

The example they gave in their article was Stanford – It is harder for them to recruit there, the graduates charge more and negotiate more than in less familiar schools and (at least when it comes to the first post graduate position) they don't necessarily contribute more than graduates of other schools.

The result is that recruiter like stanford graduates less, but for you, as a graduate, it shouldn't matter. (You will have more recruiters coming, and will be able to charge more…)

Graduates of other schools (don't remember the names) were ranked higher for being modest and hard working (and probably charging less), which again, might not contribute to the graduate, but definetly contribute to the recruiter.

Hope my insights help

Guy

austinpowers_2
    חבר
    מספר הפוסטים: 57

To: Gilam

Hi Gilam,

I got a surprisingly low score on my AWA – 4; my GMAT score is 720. I understood that rechecking takes up to 3 weeks. I already applied to London Business School and waiting for R2 intereview decisions, so I will not have time to get rechecked scores delivered on time.

My questions are:

• Do you know how much weight does LBS gives the AWA score?
    • Assuming I get shortlisted for interview, is there a point in mentioning it in the interview? If yes, can you recommend?

Thanks for your time.

Gil

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: austinpowers_2

4 awa is not low at all!! especially w/ 720 gmat. i wouldn't worry about it, and for sure wouldn't mention this to the interviewer!

good luck.

kfir
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

גלעם שלום

אני נירשמתי לקורס

GMAT

על מנת להיבחן באפריל עפ"י המלצתך בלוחות הזמנים לצורך תחילת לימודים בספמבר 2007.

אני שוקל להפסיק את הקורס ולהיבחן בתאריך מאוחר יותר מסיבות אישיות

אשמח לדעת מה ההשלכה של דחיית הבחינה מבחינת הלו"ז ? ומה התאריך האחרון הרלוונטי לגשת לבחינה על מנת להגיש בקשה בסיבוב הראשון?

אם הסיבוב הראשון לא רלוונטי אשמח לדעת מתי התאריך הבקשה לסיבוב שני ומה ההבדל בסיכויי הקבלה אם בכלל

תודה מראש

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

To: asaf_sagy

אסף מה קורה,

ראשית כל ברכותי על הצטרפותך לפורום. (עכשיו אצטרך לראות אותך גם כאן :) )

לשאלותיך:

1. הנחיית פרוייקט יכולה להועיל

2. מילואים – בוודאי ובוודאי

3. הדרכה בתיכון – אפילו אל תחשוב על זה

בהצלחה,

איתי.

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

גלעם שלום,

לפני כחצי שנה סיימתי תואר ראשון בהנדסת חשמל ומייד התחלתי תואר שני באותו תחום. כל זאת במקביל לעבודה במשרה מלאה. רציתי לדעת האם יש טעם לציין באפליקישן שאני עושה תואר שני, או שמה זה עלול אפילו לפגוע בי (כלומר אולי יכולים לחשוב שאם אני עושה תואר שני בהנדסה, ורוצה ללמוד MBA כנראה אני לא ממש "סגור" לגבי המשך דרכי, למרות שאני יותר מידי סגור, ואת התואר השני אני עושה יותר מתוך עניין אישי ותו לו)

תודה רבה,

איתי.

LPOW
    חבר
    מספר הפוסטים: 200

To: Itair

Its not a problem, could be an advantage.

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

איתי,

אני רואה שלימדתי אותך היטב :-).

לגבי השאלה שלך, הכל תלוי באיך שאתה מציג את זה. במקרה שלך, אין לך מה להוכיח מבחינת ציונים (יש לך מעל 90 בתואר ראשון, אחרת היה טעם) ויהיה לך קשה להראות איך ולמה זה משתלב עם השאיפות הניהוליות שלך (זה נראה כי אתה דווקא מתמקצע), במיוחד שלא מדובר על כך שאתה עושה את התואר, עובד כמה שנים ורק אז פונה לעסקים. תשמע, לכל דבר אתה יכול למצוא ספין חיובי, אבל לעניות דעתי במקרה הזה היתרון הוא זניח וסתם יכול לעורר שאלות.

אייל

נ.ב.

כמו שאתה יודע, גם אני באותו מצב, ואין מצב שאני מזכיר את זה.

jackla
    חבר
    מספר הפוסטים: 26

<p align=left dir=ltr>To: All
    <hr></p>איתי ואסף,

אני לא ממש מסכים עם איתי לגבי ההנחיה בתיכון.
    למעשה כל עוד מספרים את זה נכון, זה דווקא יכול להועיל. למשל אם אחרי התקופה המשכת בפעילות התנדבותית, אז אתה יכול להראות רצף של פעילות כזו שהתחילה כבר בתיכון.
    או אם מדובר במקרה מיוחד, כמו קבוצה של ילדים מעוטי יכולות, או בעלי צרכים מיוחדים.
    אתה צריך להראות מה למדת ( אני יודע שזה נשמע מטומטם – אבל ככה זה אפליקיישן) מהחוויה, ואיך השתמשת בידענסיון שרכשת בתנועת הנוער על-מנת להשתפר.

למעשה – כל פעילות צריכה להשתלב במסגרת כלל האפליקיישן ולצורך כך, לדעתי לפחות, פעילות בתנועת נוער בפירוש יכולה להועיל.

נ.ב. עכשיו הסתכלתי על הרקורד הצבאי של אסף ואני כבר רואה איך בחיבורים הוא עובר מלהנהיג בני נוער אל ביה"ס למ"כים שם הוא מנהיג חיילים כאשר לצורך כך הוא משתמש בניסיון שלו מתנועת הנוער…

Just my 2C
    יבגני

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

Hi Gilam,

can you comment on the differances between businessweek and WSJ and UsNews rankings. How is it possible that a school like hbs is ranked 15-th at the WSJ rank for example. Also can you comment which of the rankings is most appreciated in the U.S.A

Eliko, the main reason for the difference between rankings is the criteria they use. The Business Week rankings are based on a combination of student and corporate recruiter surveys (45% each), and an estimation of the schools' academic (and general) intellectual prestige and influence, which gives the remaining 10%. WSJ is based only on the opinions of MBA recruiters, who rate schools on about 30 different criteria. US News also uses a variety of factors, the most important of which are the opinions of peer academics and of recruiters. Other factors of the US News rankings are the post-MBA salary and the academic statistics of admits.

The variation in criteria it is enhanced further by the fact that some rankings rate only US schools, some rate US and Non-US schools separately, and some rate all schools on the same list. Different people and different industries/locations value different rankings, but generally the Business Week rankings are probably the most popular in the US. The Financial Times ranking in rather popular in Europe. Take a look at the Forbes ranking as well – they rank schools according to how much time it takes to pay back the tuition. You can find a summary of all rankings at http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm

Thanks and a great week!

eliko

Sure, hope this helps,

Gilam

aringo
    חבר

Dear all,

I usually answer questions on Monday. However, yesterday this site was down, so I'm answering the questions this morning, Tuesday… sorry for the delay.

Gilam

aringo
    חבר

Hi Gilam,

I got a surprisingly low score on my AWA – 4; my GMAT score is 720. I understood that rechecking takes up to 3 weeks. I already applied to London Business School and waiting for R2 intereview decisions, so I will not have time to get rechecked scores delivered on time.

My questions are:

• Do you know how much weight does LBS gives the AWA score?

Relatively low weight. My assessment is that a score of 4 with a GMAT of 720 is likely to raise a small concern at LBS, if at all.

• Assuming I get shortlisted for interview, is there a point in mentioning it in the interview? If yes, can you recommend?

Gil, I would mention it in the interview if a relevant question arises, and if I do not have something more effective (in terms of improving admission chances) to discuss in answering that question. For example, if the interviewer asks: "what do you think will be our greatest concern regarding your candidacy?" I would mention the AWA concern if there is no other concren which is more important, or which is easier to alleviate through your answer (usually, there is…).

Thanks for your time.

Gil

Good luck Gil!

Gilam

aringo
    חבר

To: kfir

גלעם שלום

אני נירשמתי לקורס

GMAT

על מנת להיבחן באפריל עפ"י המלצתך בלוחות הזמנים לצורך תחילת לימודים בספמבר 2007.

אני שוקל להפסיק את הקורס ולהיבחן בתאריך מאוחר יותר מסיבות אישיות

אשמח לדעת מה ההשלכה של דחיית הבחינה מבחינת הלו"ז ? ומה התאריך האחרון הרלוונטי לגשת לבחינה על מנת להגיש בקשה בסיבוב הראשון?

כפיר, גם אם תיגש לבחינה כמה חודשים מאוחר יותר, סביר כי תוכל להגיש בקשות השנה, אם כי הלו"ז יהיה פחות "אידאלי". התאריך האחרון לצורך הסיבוב הראשון יהיה במרבית המקרים בתחילת-אמצע אוקטובר (תלוי באוניברסיטה – מהו הדדליין שלה והאם ניתן לגשת ל-GMAT עד למועד הדדליין. בד"כ ניתן לגשת עד למועד הדדליין. בחלק מהמקומות ניתן לגשת גם עד שבוע אחרי הדדליין, ובאחרים יש לגשת עד שבוע (או יותר) לפני הדדליין). אידאלית, כאמור, תעשה את ה-GMAT ב-2-3 החודשים הקרובים, אך אם יש לכך מחיר אישי ייתכן שכדאי לדחות את הלו"ז שלך ועם זאת להסתדר יפה למרות הדחיה.

אם הסיבוב הראשון לא רלוונטי אשמח לדעת מתי התאריך הבקשה לסיבוב שני ומה ההבדל בסיכויי הקבלה אם בכלל

בד"כ הדדליינים של הסיבוב השני הם בתחילת ינואר.

ועדות הקבלה נותנות בד"כ את התשובה הבאה: זה לא משנה במיוחד אם תגיש בסיבוב הראשון או בשני, העיקר שתגיש אפליקיישן באיכות גבוהה". כדאי אולי לנסח את זה קצת אחרת: "חשוב מאוד להגיש אפליקיישן חזק, וחשוב גם כן, במרבית המקרים, להגיש אותו מוקדם". במרבית השנים, ובמרבית בתיה"ס, היה הבדל בין הסיבוב הראשון לשני (לטובת הראשון). לעיתים המצב הפוך בבי"ס מסויים בשנה מסויימת, ולעיתים ההבדל זניח, וישנן גם תיאוריות שונות לגבי סוגי מועמדים ("לא אופיניים") להם כדאי להגיש בסיבוב השני. עם זאת, בד"כ בחמש השנים האחרונות הכלל הנ"ל עבד.

תודה מראש

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

גלעם שלום,

לפני כחצי שנה סיימתי תואר ראשון בהנדסת חשמל ומייד התחלתי תואר שני באותו תחום. כל זאת במקביל לעבודה במשרה מלאה. רציתי לדעת האם יש טעם לציין באפליקישן שאני עושה תואר שני, או שמה זה עלול אפילו לפגוע בי (כלומר אולי יכולים לחשוב שאם אני עושה תואר שני בהנדסה, ורוצה ללמוד MBA כנראה אני לא ממש "סגור" לגבי המשך דרכי, למרות שאני יותר מידי סגור, ואת התואר השני אני עושה יותר מתוך עניין אישי ותו לו)

איתי, ראשית כדאי לבדוק אם יש לך ברירה אתית אם לציין את התואר השני או לא (תלוי בניסוח השאלה). בהנחה כי ציוני התואר השני (ובעיקר – האחוזון במחזור) דומים לציוני התואר הראשון (או טובים מהם) וכי התואר השני אמור להסתיים לפני תחילת ה-MBA, וכי תוכנית הקריירה שלך ממוקדת בתחום רלוונטי להנדסת חשמל (למשל – חומרה, מכשור רפואי), להערכתי כדאי לציין את התואר שני גם אם יש לך את הברירה האתית.

הרושם שלי משיחות לאורך השנים הוא שהשילוב של תואר מתקדם בהנדסה עם MBA הוא שילוב מקובל והגיוני בעיני מרבית ראשי ועדות הקבלה. לא מעט מהמנהלים הבכירים בהיי-טק, בארץ ובחו"ל, מחזיקים בשילוב כזה. התואר המתקדם בהנדסה עשוי להוות ייתרון מסויים בתהליכי קידום בעבודה, גם במסלולים הניהוליים בתעשיות הרלוונטיות. סביר כי עובדה זו, בצירוף הפגנת היכולת שלך להתקדם מהר ובמקביל (קריירה+תואר שני) תוסיף משהו למועמדותך.

תודה רבה,

איתי.

בבקשה. בהצלחה איתי.

גילעם

asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

To: jackla

יבגני !

סחתיין על החשיבה היצירתית. כנראה שאני אוסיף את ההדרכה לרצף המנהיגותי, אבל לא אוכל להשתמש בה כתרומה "מובהקת" לקהילה.

יש למישהו רעיון לפעילות בעלת אופי של תרומה לקהילה, אשר לא תיראה רע בוועדות הקבלה, עקב הקרבה להגשת האפליקיישן?

rotterar
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

Gilam,

I would like to know how do you assess my chances to apply successfully to Harvard full time MBA program for the class that begins in september 2007. My GMAT score is 740 (49 – m, 42 – v) I was on the dean's list for two years and finished with a 93 average. I work for a consulting firm for two years and as an assistant teacher at TAU (from which I graduated). Besides that I am the Chairman of the "Peres center for peace" young leaders team for the last year.

Thank you very much,

Ariel.

eliko
    חבר
    מספר הפוסטים: 203

היי גילעם,

אני נמצא ב WAITLIST בכמה תכניות.

לאחרונה קיבלתי הצעה לתפקיד ניהולי של צוות בגודל 5 אנשים.

בחרתי לעדכן שאני עוזב כי התקבלתי לאחת התכניות שהגשתי ואני יוצא ללימודים באוגוסט לכן לא לקחתי את התפקיד.

אני שוקל לשלוח מכתב המעדכן את ועדת הקבלה בנושא.

האם זה כדאי לדעתך, ואם כן באיזה אופן היית מציג את הסיטואציה.

תודה ואחלה שבוע

אליקו

aringo
    חבר

To: rotterar

Gilam,

I would like to know how do you assess my chances to apply successfully to Harvard full time MBA program for the class that begins in september 2007. My GMAT score is 740 (49 – m, 42 – v) I was on the dean's list for two years and finished with a 93 average. I work for a consulting firm for two years and as an assistant teacher at TAU (from which I graduated). Besides that I am the Chairman of the "Peres center for peace" young leaders team for the last year.

Ariel, assuming strong essays and recommendations, and assuming that you graduated the BA with distinction, my first impression is that you'll be between competitive and stretch at HBS for 2007, colser to competitive. The Peres activity will help. Any additional leadership achievements/experiences will get you even closer to competitive.

Thank you very much,

Ariel.

You're welcome. Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

היי גילעם,

אני נמצא ב WAITLIST בכמה תכניות.

לאחרונה קיבלתי הצעה לתפקיד ניהולי של צוות בגודל 5 אנשים.

בחרתי לעדכן שאני עוזב כי התקבלתי לאחת התכניות שהגשתי ואני יוצא ללימודים באוגוסט לכן לא לקחתי את התפקיד.

אני שוקל לשלוח מכתב המעדכן את ועדת הקבלה בנושא.

האם זה כדאי לדעתך, ואם כן באיזה אופן היית מציג את הסיטואציה.

אליקו, אני מניח שכוונתך למכתב המעדכן את ועדת הקבלה שקיבלת הצעה לתפקיד ניהולי.
    בד"כ אכן מועיל במצב של רשימת המתנה להיות בקשר מכתבים/עדכונים עם ועדת הקבלה, ולו רק בשל האינדיקציה שאתה עדיין מעוניין בביה"ס. לגבי העדכון על ההצעה שקיבלת – להערכתי התועלת מהעדכון תהיה נמוכה, ובניסוח סביר הוא לא צפוי לפגוע.

הייתי מזכיר את העדכון בדרך אגב – לא במוקד המכתב. אולי כדאי במקרה הזה שבמוקד המכתב תעדכן כי אתה מאוד מקווה שתוכל להצטרף לביה"ס השנה. תציין שמות של אנשים הקשורים לביה"ס מהם למדת עוד על ביה"ס מאז העדכון האחרון. אתה יכול לעדכן גם שקיבלת הצעת עבודה לתפקיד X אולם התקבלת לבי"ס Y ולכן דחית את ההצעה, אולם (אם זה אכן נכון) בי"ס Z (בו אתה בהמתנה, ובהנחה שהוא ידוע כמבוקש יותר מ-Y) הוא בעדיפות ראשונה אצלך ובטוח (אם זה אכן נכון) שתבוא אם תתקבל.

תודה ואחלה שבוע

אליקו

הרבה הצלחה אליקו,

גילעם

jackc
    חבר

To: Batman

הי בועז,

לקראת הראיונות שנקבעו לי אשמח לשוחח עמך

אתה יכול ליצור עמי קשר ב:

[email protected]

LPOW
    חבר
    מספר הפוסטים: 200

To: domi

I think your a strong candidate at LBS. Maybe you should consider r4 at the school for class comencing 2006.

Regards,

L

Batman
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: jackc

היי,

אני מנסה להשיג אותך במייל שהשארת, אך ללא הועיל. אנא צור איתי קשר ישירות ב[email protected]

תודה, בועז

aringo
    חבר

To: domi

Hi Gilam,

First I wanna congratulate you (like all others) on the tremendous effort you are doing here Thank you!. I would be glad to get your general assessment with regard to admitting into one of the top MBA programs. I don't have any particular preference at this stage, however I have a European passport so might as well be easier looking into the UK, Europe, rather than the US.

About me in a nut shell. I am 31 (I aim at the Sep 2007 programs) did an LLB in TAU (avg. ~80), Gmat 660 which I did about 2 years ago.

I worked as an analyst in one of the big banks for 2 years (full time) while I was studying. Upon graduation I did my internship in Financial Mkts. (mainly capital raising) in a top tier firm in Tel Aviv. After registration with the bar I flew abroad and have been working here ever since. Currently I am a VP of Corporate Affairs for a small Hi tech company. During my time with them we managed to grow significantly in employees and revenues, might be doing an IPO next year.

Apart from that, captain in the IDF, speak 3 languages, did some decent volunteer work as a student and as an intern with the community and extensive travelling basically to all continents.

Which programs do you think I might be able to be a competitive candidate and in which I will be a stretch? Will my age raise a concern? how do the different programs asses global exp. ?

Well, sounds like you accomplished a lot over the past 10 years! My impression is that with strong essays and recommendations you will be competitive at programs such as LBS, Tuck, NYU, Cambridge. You will be between competitive and stretch at INSEAD, Chicago, IMD. Wharton, Harvard, Columbia, Kellogg are likely to be a stretch. On the other hand, you will probably be between competitive and strong at programs such as Cornell, Duke, Darden, Oxford and a strong candidate at programs such as Emory, IESE, HEC, RSM and USC (Marshall).

Your international experience is likely to be a plus in most programs, and at INSEAD and LBS in particular. Your age is likely to be somewhat of a concern (not a deal breaker) in most programs, and at INSEAD, HBS and Stanford in particular. The age factor is likely to be less of a concern at Wharton and is not likely to be a concern at IMD.

Thank you,

You're welcome. Good luck!

Gilam

אייל
    חבר

אהלן גילעם,

מה לפי דעתך גיל ה-cutoff בביה"ס Stanford ו-Harvard (הלא רשמי כמובן) ?

הכוונה שלי היא מתי זה מתחיל "להדאיג" אותם.

האם המספר זז קצת צפונה כאשר מדובר על ישראלים (צבא …)?

תודה,

אייל

rocksrabbit
    חבר
    מספר הפוסטים: 70

היי גילעם

קוראים לי איציק קצב, שמעתי בעצתך וניגשתי שוב ושיפרתי את הציון GMAT ב 50 נקודות, אז קודם כל תודה. כמה שאלות:

אני צריך לעדכן אתכם בציון החדש (710)?

זה ישפר את הסיכוי שלי אצלכם?

איציק

חשמלטור
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

שלום,אני מעוניין לעשות תואר במנהל עסקים,

האם יש בMIT תואר כפול עם במנהל עסקים עם תואר שני במקצוע הנדסי?

אם כן,האם קשה להתקבל לשם?

והאם זה נותן מלגה למי שעושה את התואר הנ"ל?

אייל
    חבר

To: חשמלטור

יש תוכנית כזאת ב-MIT :

Leaders for Manufacturing (LFM)

אני חושב שצריך להתקבל לאחת הפקולטות (הנדסה או מנהל עסקים) ואז להגיש מועמדות לתכנית. ממה שאני יודע התכנית מפוקסת על תעשיה ורוב הסטודנטים הם אמריקאים.

אתה יכול למצוא יותר אינפורמציה בקישור:

http://lfm.mit.edu/

אייל

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

מה שאייל כתב נכון – התוכנית הכי פופולרית היא ה-LFM (שאגב, יש בה ישראלים כל שנה). קיימות גם תוכניות משולבות אחרות כמו ה-BEP (Biomedical Engineering Program) ועוד מספר אחרות. אתה יכול לפנות אליי אם תרצה מידע נוסף:

[email protected]

chen1
    חבר

Hi Gilam,

First of all, thanks for your informative insights in this forum!

I was wondering if you know how many israelis were accepted to Harvard R1 and Kellogg R1?

Also, do you know how many israelis received R2 invitations for Harvard so far?

Thanks

YFEFFER
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

שלום גילעם,

עבר קצת זמן מאז ש"הפצצתי" באיזו שאלה בת מינימום 300 מילה <-:

בכל אופן, אחרי שעשיתי כבר גמאט וטופאל (720, 287), הייתי בהרבה אירועים של אוניברסיטאות ודיברתי עם הרבה יותר בוגרים ואחראי קבלה ניגשתי לעשות סדר בכל החומר הרב שאגרתי על כל אוניברסיטה, במטרה להתמקד בחמש שאליהן אני אתכוונן ל07'.

השאלה שלי היא כזאת- איך לעזאזל אפשר למצוא ידיים ורגליים בים החומר שקיים?

לכל עיתון ואתר אינטרנט בנושא יש דירוגים וסטטיסטיקות משלו לכל תוכנית, יש את החומר הכתוב שכל בי"ס חילק בפגישות, יש את אתרי האינטרנט של כל בי"ס, יש אתרים עם בלוגים של סטודנטים מכל בי"ס ויש גם אתרים כמו האתר הנפלא הזה.

איך אתה ממליץ לקבל תמונה אחידה מכל ים המידע הזה ולהתמקד בחמש תוכניות?

אם אפשר, אשמח אם תוכל להתייחס לנק' הבאות (ולהוסיף כאוות נפשך כמובן<-:):

1. באילו מקורות מידע אתה ממליץ להיעזר (אתר האינטרנט של האונ', שיחה עם 2-3 סטודנטים, ודפי המידע שיש באתר ארינגו זה מספיק ?).

2. האם אתה ממליץ לעבור על כל אוניברסיטה לעומק או לסנן בשלב ראשון באופן שטחי (יחסית) ואז להתעמק, או לחילופין אולי בכלל שאשאיר כל זאת עד להתחלת העבודה מול המומחים של ארינגו (רק עוד חודש וחצי בערך >-:).

3. מהו פרק זמן ממוצע/סביר שיש להשקיע בתהליך/בסקירת כל אונ' ?

אני מבין שחלק מהתשובות תלויות בבן אדם שעובר את התהליך ובכל זאת מעריך מאוד את הנסיון האישי שלך.

תודה רבה,

יוני

YFEFFER
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

ממ… עוד עניין שנזכרתי בו –

איך לדעתך עלי להתייחס לסיווג התוכניות השונות לפי תחומי החוזק שלהן ?

יש לי הרגשה לא נעימה לגבי ביסוס יחסי לתוכנית מסוימת לפי מה "שכולם אומרים" לגבי החוזק שלה. למשל, באתר של ארינגו רשום לגבי כל תוכנית מהם תחומי החוזק שלה ולמרות שאני מאוד מעריך את המקצועיות שלכם, אישית, קשה לי לשלול תוכנית מסוימת בלי לדעת על סמך מה נקבע שהיא טובה רק/בעיקר למי שרוצה תחום X ולא Y… (על סמך אחוזי השמה, חברות המגייסות במקום, תוכניות הלימוד?)

דבר שני הוא שלא ברור לי כמה הגישה הזו "תופסת במציאות" – האם תוכנית מוערכת כמו וורטון למשל באמת טובה רק למי שרוצה מימון ואילו למי שרוצה שיווק כדאי לשאוף לקלוג ? או שאולי כבר בTOP ההבדלים האלו זניחים יותר וכדאי לתת להרגשה והיחס שמקבלים מהאנשים במקום משקל חשוב יותר ?

ודבר אחרון – כמובן שאני נעזר רבות בסקירות התמציתיות שיש באתר ארינגו לגבי כל תוכנית אבל אשמח אם תוכל להמליץ על מקורות מידע נוספים שלדעתך שווה לעבור עליהם.

תודה רבה על העזרה !

aringo
    חבר

To: אייל

אהלן גילעם,

מה לפי דעתך גיל ה-cutoff בביה"ס Stanford ו-Harvard (הלא רשמי כמובן) ?

הכוונה שלי היא מתי זה מתחיל "להדאיג" אותם.

האם המספר זז קצת צפונה כאשר מדובר על ישראלים (צבא …)?

אייל, למיטב נסיוני והערכתי, כאשר גיל המועמד הוא עד 29 בעת הפנייה, ה-concern לגבי הגיל הוא קטן, אם בכלל, בהרווד ובסטנפורד. עם זאת ייתכן כי גיל 27, למשל, יהווה יתרון קטן על גיל 29. להערכתי הדבר נכון גם כשמדובר בישראלים.

חשוב לזכור כי הגיל הוא שיקול אחד ממכלול רחב של שיקולים. שיקול זה הוא בעל חשיבות קטנה יחסית, אולם חשיבותו עולה ככל שגילך מתרחק מהגיל הממוצע.
    ומילת עידוד לסיום:
    בכל שנה מתקבלים לתוכניות האלה בני 33 ויותר, ולעיתים גם בני 40.

תודה,

אייל

בבקשה ובהצלחה אייל!

גילעם

aringo
    חבר

To: rocksrabbit

היי גילעם

קוראים לי איציק קצב, שמעתי בעצתך וניגשתי שוב ושיפרתי את הציון GMAT ב 50 נקודות, אז קודם כל תודה. כל הכבוד איציק! שמח לשמוע. כמה שאלות:

אני צריך לעדכן אתכם בציון החדש (710)?

זה ישפר את הסיכוי שלי אצלכם?

איציק

איציק, זה יהיה מצויין אם תעדכן (אם כי סביר שאזכור…). בכל מקרה, נשמע שאתה

עושה עבודה יסודית, וזה יהווה ייתרון שלך בתהליך.

גילעם

aringo
    חבר

To: chen1

Hi Gilam,

First of all, thanks for your informative insights in this forum! Thanks for the encouragement!

I was wondering if you know how many israelis were accepted to Harvard R1 and Kellogg R1?

I mostly know about the people we assisted (about 25% of the Israelis who applied to Harvard in the first round, I believe). We assisted a total of 4 Israelis who were accepted to Harvard in the first round. About Kellogg, we haven't run the whole survey yet – it's probably 3 or 4.

Also, do you know how many israelis received R2 invitations for Harvard so far?
    I'm not sure… I know of at least one.

Thanks

You're welcome.

Gilam

aringo
    חבר

To: YFEFFER

שלום גילעם,

עבר קצת זמן מאז ש"הפצצתי" באיזו שאלה בת מינימום 300 מילה <-:

בכל אופן, אחרי שעשיתי כבר גמאט וטופאל (720, 287), הייתי בהרבה אירועים של אוניברסיטאות ודיברתי עם הרבה יותר בוגרים ואחראי קבלה ניגשתי לעשות סדר בכל החומר הרב שאגרתי על כל אוניברסיטה, במטרה להתמקד בחמש שאליהן אני אתכוונן ל07'.

השאלה שלי היא כזאת- איך לעזאזל אפשר למצוא ידיים ורגליים בים החומר שקיים?

לכל עיתון ואתר אינטרנט בנושא יש דירוגים וסטטיסטיקות משלו לכל תוכנית, יש את החומר הכתוב שכל בי"ס חילק בפגישות, יש את אתרי האינטרנט של כל בי"ס, יש אתרים עם בלוגים של סטודנטים מכל בי"ס ויש גם אתרים כמו האתר הנפלא הזה.

איך אתה ממליץ לקבל תמונה אחידה מכל ים המידע הזה ולהתמקד בחמש תוכניות?

אם אפשר, אשמח אם תוכל להתייחס לנק' הבאות (ולהוסיף כאוות נפשך כמובן<-:):

1. באילו מקורות מידע אתה ממליץ להיעזר (אתר האינטרנט של האונ', שיחה עם 2-3 סטודנטים, ודפי המידע שיש באתר ארינגו זה מספיק ?).
    אתה יודע, "מספיק" זה עניין סובייקטיבי… סביר כי ככל שתדע יותר, טוב יותר. אולם כמובן שלמחקר הזה יש עלות (הזמן והאנרגיה שלך בעיקר). נשמע לי שאם תוסיף בוגר אחד ואת הפורום כאן לרשימה שציינת, אתה "מכוסה" היטב, יותר משאר הפונים הישראלים.

2. האם אתה ממליץ לעבור על כל אוניברסיטה לעומק או לסנן בשלב ראשון באופן שטחי (יחסית) ואז להתעמק, או לחילופין אולי בכלל שאשאיר כל זאת עד להתחלת העבודה מול המומחים של ארינגו (רק עוד חודש וחצי בערך >-:).
    שמע, עם כל הכבוד למומחים (ויש), אין תחליף ללמידה עצמית. נשמע לי שכדאי כרגע שתתמקד ב-2-3 תוכניות שאתה רוצה לפנות אליהן בוודאות, ותכיר אותן היטב. יהיה טוב אם אחת מהן תהיה תוכנית בה אתה מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה.

3. מהו פרק זמן ממוצע/סביר שיש להשקיע בתהליך/בסקירת כל אונ' ?
    כאמור, יש כאן שאלה של עלות אלטרנטיבית (עד כמה אתה עסוק בעבודה? יש לך חברה שרוצה קצת תשומת לב בערב?). להערכתי סדר גודל של 3-10 שעות לכל תוכנית הוא סביר בשלב הזה.

אני מבין שחלק מהתשובות תלויות בבן אדם שעובר את התהליך ובכל זאת מעריך מאוד את הנסיון האישי שלך.

בשמחה. מקווה שעזרתי. התחושה שקיבלתי היא שאתה עושה עבודה יסודית.

תודה רבה,

יוני

בהצלחה יוני!

גילעם

aringo
    חבר

To: YFEFFER

ממ… עוד עניין שנזכרתי בו –

איך לדעתך עלי להתייחס לסיווג התוכניות השונות לפי תחומי החוזק שלהן ?

יש לי הרגשה לא נעימה לגבי ביסוס יחסי לתוכנית מסוימת לפי מה "שכולם אומרים" לגבי החוזק שלה. למשל, באתר של ארינגו רשום לגבי כל תוכנית מהם תחומי החוזק שלה ולמרות שאני מאוד מעריך את המקצועיות שלכם, אישית, קשה לי לשלול תוכנית מסוימת בלי לדעת על סמך מה נקבע שהיא טובה רק/בעיקר למי שרוצה תחום X ולא Y… (על סמך אחוזי השמה, חברות המגייסות במקום, תוכניות הלימוד?)

דבר שני הוא שלא ברור לי כמה הגישה הזו "תופסת במציאות" – האם תוכנית מוערכת כמו וורטון למשל באמת טובה רק למי שרוצה מימון ואילו למי שרוצה שיווק כדאי לשאוף לקלוג ? או שאולי כבר בTOP ההבדלים האלו זניחים יותר וכדאי לתת להרגשה והיחס שמקבלים מהאנשים במקום משקל חשוב יותר ?

ודבר אחרון – כמובן שאני נעזר רבות בסקירות התמציתיות שיש באתר ארינגו לגבי כל תוכנית אבל אשמח אם תוכל להמליץ על מקורות מידע נוספים שלדעתך שווה לעבור עליהם.

את תחומי החוזק המצויינים באתר ארינגו קבעתי לפי "הדעה הרווחת" (למיטב ידיעתי, תוך נסיון לעקוב אחר השינויים שהיא עוברת משנה לשנה). ככל שתכנס לתחום שלנו תראה ש"הדעה הרווחת" חשובה. זוהי בד"כ דעתם של רבים מהמעסיקים (המחליטים בהתאם היכן למקד את הגיוסים שלהם). זהו במקרים רבים גם הפוקוס של רבים מהסטודנטים (והתעשייה אליה ייכנסו לאחר הלימודים). "הדעה הרווחת" משקפת לעיתים קרובות גם את "איכות החוויה" שתקבל באותו תחום באותה תוכנית – מבחינת הרמה האקדמית, איכות המועדונים והכנסים, איכות המבקרים החיצוניים, הפרוייקטים והסיורים, והפוקוס של הנטוורק שיהיה לך לאחר הלימודים.

בוורטון, לדוגמא, "איכות החוויה" שתקבל אם הפוקוס שלך הוא ניהול או שיווק היא גבוהה למדי. לשם המשל, קצת כמו רמת הסלט במסעדת בשרים מעולה. האיכות שתקבל בוורטון בתחום המימון (ה"בשר" במשל שלנו) – די מדהימה ברמה האקדמית, בפעילויות, בחשיפה, במגייסים ובנטוורק שתהיה לך לאחר הלימודים (רבים מהבוגרים יהיו בבנקי השקעות ובחברות פיננסיות אחרות). לדעתי, לכן, תחום החוזק הוא שיקול חשוב למדי מבין השיקולים שבבחירת התוכנית המתאימה.
    להערכתי שיחות עם סטודנטים הן דרך מהירה ויעילה יחסית ללמוד את תחום החוזק. אם יש תחום חוזק מובהק, הדבר די מורגש כבר בשנה הראשונה בד"כ. אם זיהית טעות או עדכון לאמור באתר ארינגו, אשמח ל"איתות".

תודה רבה על העזרה !

בבקשה.

גילעם

חשמלטור
    חבר

שלום לכולם,

בקשר לתואר המשולב של MSC +MBA?

שמתי לב שיש הרבה תוכניות על זה,

קודם כל,רציתי לשמוע קצת על התואר המשולב?

זה נכון שעובדים בחברה מוכרת שהיא בעצם ממנת לך את המלגה?
    ומה ההבדל בין התוכניות (הרי לפי מה שהבנתי יש כמה תוכניות)?
    ואיזה תוכנית הכי שווה לעשות?
    תודה מראש

חשמלטור
    חבר

שלום לכולם,

בקשר לתואר המשולב של MSC +MBA?

שמתי לב שיש הרבה תוכניות על זה,

קודם כל,רציתי לשמוע קצת על התואר המשולב?

זה נכון שעובדים בחברה מוכרת שהיא בעצם ממנת לך את המלגה?
    ומה ההבדל בין התוכניות (הרי לפי מה שהבנתי יש כמה תוכניות)?
    ואיזה תוכנית הכי שווה לעשות?
    תודה מראש

אייל
    חבר

לא ממש הבנתי את השאלה. אתה שואל על ה-LFM בMIT או על תוכניות משולבות בכלל ?

חשמלטור
    חבר

To: אייל

הכוונה היא כמובן לMIT

תואר משולב במקצוע הנדסי ומנהל עסקים..

אייל
    חבר

ממה שאני יודע (זה בעיקר מהאתר של MIT וגם מבחורה שלומדת שם – לימור) :

1. ה-LFM היא תכנית בה אתה עושה תואר שני בהנדסה עם תיזה ( אתה בוחר את סוג ההנדסה – חשמל, מחשבים, מכונות…) יחד עם תואר שני במנהל עסקים MBA. התכנית מובנית בצורה כזאת שכל סמסטר אתה עושה מספר קורסים בהנדסה ומספר קורסים במנהל עסקים ובסוף תיזה בהנדסה.

2. כפי שכתבתי קודם, התכנית ממוקדת יותר לכיוון תעשיה וכחלק מהמסלול עושים כל מיני ביקורים למפעלים.יש גם דגש בקורסי החובה במנהל עסקים על תיפעול חקר ביצועים ולוגיסטיקה. את התכנית ממנים כל מיני חברות מהתעשיה (הייטק, תעשיה מסורתית …) והמשמעות היא שכל מי שעושה את התכנית מקבל מילגה מלאה (אני כמעט בטוח). כחלק מהתכנית עושים התמחות אצל אחת מהחברות הממנות במשך חצי שנה.

זה פחות או יותר מה שאני יודע. אני מציע שתחרוש קצת יותר את הקישור שרשמתי בהודעה קודמת (מפורט שם די טוב). חוץ מזה יש כאן בפורום את אורן שעושה MBA בMIT והוא בטוח יודע יותר פרטים.

אייל

אייל
    חבר

אהלן גילעם,

יש לי עוד שאלה קטנה אם אפשר. ראיתי באתר שלכם שיש שוני באורך הלימודים בביה"ס השונים. הכוונה שלי היא למסלולים של שנתים, ראיתי שבוורטון ובMIT האורך הוא 18 חודשים לעומת 21-22 חודשים בביה"ס אחרים. הסתכלתי באתרים של ביה"ס אבל לא כ"כ הצלחתי להבין בדיוק.

בקיצור, המידע אצלכם מדויק?

תודה,

אייל

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

ושוב אייל צודק. התכניות ממומנת ע"י מספר חברות גדולות שהן מעין שותפות אסטרטגיות של הבי"ס. הסטודנטים משלמים שכ"ל נמוך מאד,אני חושב שמשהו כמו 10,000$ לשנה, ומקבלים כמובן שני תארים מ-MIT. עסקה לא רעה…אבל גם הרבה עבודה.

nate77
    חבר
    מספר הפוסטים: 52

אהלן גילעם,

מה היא דעתך על הכתבה שפורסמה ב"בוסטון גלוב" על כוונת בתי הספר המובילים להצר את יכולות המועמדים להשתמש בשירותי ייעוץ? האם אתה חושב שאנשים כמוני שמתכוונים להשתמש בכזה שירות צריכים לתחיל לדאוג? כמה זה רציני לדעתך?

תודה.

face=Times New Roman color=#800080 http://www.boston.com/news/education/higher/articles/2006/02/06/wrangling_over_applications

מה?
    חבר

To: All

יש כאן אנשים שלומדים בmit?

שיכולו לענותלעזור למי שרוצה לעשות תואר ראשון שם?

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: Infowell

I see that you are already getting acquinted to the culture of your new school

We got the information of your Stanford interview from the first post – no need to put it in each and everyone

I think you forgot the thread "MBA in Israel" and "Ask Yishi in UCLA"

I think you should do the interview and choose only after that

more options is always better- good for life, for financial aid etc'.

Assaf

Infowell
    חבר
    מספר הפוסטים: 71

To: Assaf Wand

Assaf,

Thanks for all the great info that you are providing us, the new applicants, here. Keep up the good work. :-)

P.S. I've deleted the redundant posts.

Take care.

dudy
    חבר
    מספר הפוסטים: 88

To: Assaf Wand

He could also add something in the "did you pass 700?" forum. Maybe something along the lines of:

"I got 800 but I studied only 4 minutes before the exam and finished it after one hour. My tip is just to be as smart as I am".

מוצגות 50 תגובות – 701 עד 750 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.