Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 851 עד 900 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • roni12
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

To: Gilam

הי גילעם

אשמח לשמוע מה סיכויי להתקבל ל-mba 2007 לאוניברסיטאות הרשומות מטה, וכן האם יש משהו שאני יכולה לעשות כרגע כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלי.

כמו כן בתי הספר באירופה אינם מפרסמים ציון תואר ראשון ממוצע, אשמח אם תוסיף מידע על כך במידה ויש לך.

הנתונים שלי:

– בת 26, נשואה + 1.

– מבחן Gmat – ציון 680.

– תואר ראשון – מתמטיקה ומדעי המחשב – 77 (זה עקב אכילס שלי)

– נסיון תעסוקתי – 3 שנות נסיון לאחר התואר בארגון גדול מאד, גרף התקדמות תלול בשנים אלו, כיום מנהלת קבוצה של 6 אנשים, עם מספר הישגים מקצועיים וניהוליים מרשימים הרשומים לזכותי.

– פעילות התנדבותית – מרכזת ויוזמת פעילות התנדבותית מטעם הארגון. בזמן הלימודים לתואר עבדתי בהתנדבות כמרצה במכינה אקדמית. לאחר השירות הצבאי התנדבתי כמדריכת נוער כשלושה חודשים במחנה של הסוכנות היהודית בארה"ב.

בתי הספר בהם אני מתעניינת:

– LBS

– INSEAD

– IMD

– UCLA

– STANFORD

– MIT

– HARVARD

תודה רבה מראש

Aviad Gur
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

Dear Gilam,

I hope this email finds you in a good spirit and in good health.

First, I would like to apologize for the wordy email but it seems the only option.

My name is Aviad Gur, an Israeli student who recently graduated with my BComm degree from Canada. In addition, I have been working at IBI Investment House in Israel as an analyst and stocks / bonds broker within the international department.
    We met at one of the seminars you gave for overseas studies at KIDUM GMAT.
    I was referred to you by your office because I have a few questions which I believe you are the right person who could provide me with honest and unbiased answers.

I have been thinking about pursuing my MBA for a long time now. Until now I though about going back to Canada and apply to McGill University in Montréal. However, recently I have been accepted to the EMBAF (Executive MBA in Finance) program of the Hebrew University of Jerusalem which suite exactly my career goal to work in the Investment Banking and Corporate Finance field overseas. Please bear in mind that I would like to relocate to Canada (I am a permanent resident in Canada) after the program to pursue my career in finance in North America.
    Knowing how competitive this field is in North America I would appreciate if you could help me with the following questions:

1. What is the reputation of Israeli’s MBA programs and how it perceived in terms of
    employment for the top investment firms in the North American market (especially
    Canadians)? Please take into consideration that I would apply for positions after
    working several years at IBI in addition to my Canadian BComm and EMBAF.

2. Which one of the programs will benefit me more in the long run? regular MBA in
    Canadian university or the program I have been talking about? Please keep in
    mind that I am planning to work in the international markets and so the value of
    the degree for multinational companies is extremely important.

I would be deeply obligated to you if you could find the time to provide me with the answers for such an important decision.

Knowing how occupying you are I would like to thank you in advance for your time and effort.

Sincerely,

Aviad Gur

ofir cohen
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

שלום גילעם,

בהמשך לשיחתנו בסדנא האחרונה שעשית בקידום, פניתי לטלי ונאמר לי שכרגע אין באפשרותכם לעבוד עם עוד מועמד. אני אמתין בכל זאת עוד קצת זמן לפני שאפנה לאונ' (אולי יתפנה מקום), מפני שברור שאיתכם הסיכויים להתקבל גדולים הרבה יותר.

אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי ולתת לי הכוונה בסיסית לאילו מהאונ' כדאי לי להתכוונן.

מועד תחילת לימודים – ספט' 2007 (אם ישנה אפשרות לפני בחלק מהאונ' אז גם רלבנטי)

אני בן 30, נשוי.

עו"ד עצמאי מזה שנה. סיימתי את התואר בציון 83 (לא באחוזים העליונים בכיתה).

תו"כ התואר היה לי עסק למכירת מחשבים והקמתי וניהלתי מועדון רכב מסויים.

הייתי פעיל בכל מיני פעילויות למען הקהילה, ביניהן עזרתי משפטית לנזקקים (במסגרת פרוייקט).

שירתתי כ- 6.5 שנים בצבא בסדרת תפקידים כקצין. תפקידי האחרון היה מ"פ בגולני.

במילואים – אמור להתמנות כסמג"ד בזמן הקרוב. דרגה – רס"ן.

החלק הבעייתי – GMAT – 520.

הכיוון המועדף עלי הינו ניהול כללי ואסטרטגיה. מיקום האונ' – לא קריטי, רצוי ארה"ב.

לאור ה-GMAT הנמוך ולאור זאת שכנראה את האפליקיישן אעשה לבדי, לאילו מהאונ' לדעתך כדאי לי לפנות? היכן סיכויי יהיו הטוביםסבירים ביותר?

בנוסף, האם לדעתך יש טעם להתאמץ ולשפר את ה-GMAT בטווח הזמן הקרוב, בהנחה שהשיפור לא יכול להיות מאוד משמעותי, או שאולי אין טעם וזה לא ישנה הרבה בטווח ציונים הזה?

היכן לדעתך אני יכול לקבל מידע או לשאול בנוגע לעלותתועלת של אונ' שאינן נמצאות בין המובילות?

מודה לך מאוד על העזרה, על ההכוונה ועל תרומתך האדירה בתחום זה.

אופיר כהן.

dhallis
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: idle

idle,

אני מתחיל את הלימודים באינסאד סינגפור בספטמבר, ומתעתד לעבור לצרפת אחרי חצי שנה. כל מי שהתייעצתי איתו אמר לי שזאת האופציה הטובה ביותר.

עשיתי מחקר מעמיק בנושא. אתה מוזמן לפנות אליי ל-

doronhallis shtrudel gmail dot com

בהצלחה

idogruss
    חבר

שלום

אני מתעניין בלימודי תואר שני בניהול הפנאי ותיירות באוסטרליה, אירופה וארה"ב.

אני מתקשה למצוא בתי ספר מתאימים העונים על נושאים אלו ללא נגיעה בנושא המלונאות. האם יש לך המלצות מסוימות?

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: yinona

Hi Gilam
    I am 29 years old and happily married.
    I am thinking about applying to the leading uni's in the US for a PHD.
    I have a B.A in Economics (GPA – 85) and about to finish my MBA (GPA -90 probably Summa Cum Laude) .
    About 3 years ago i took the GMAT Q test only and the score was 48.
    For the last 3 years i have been working in the Leading Bank in Israel in the Corporate Division which handles Credit risks of the biggest companies in Israel.
    I am thinking of Applying to : Wharton, MIT, NYU, Columbia ( or if you have any other preferences i will be happy to hear )
    What do you think my chances are and what GMAT score will i need ?
    I would really appreciate your answer – there are no friendly forums or places that you can get info for PHD candidates such as the MBA ones.
    Thanks,
    Yinon
    Yinon,
    Our specialty is MBA programs. I wish I could help here, but I am not qualified at this point to answer this…
    Gilam

aringo
    חבר

To: roni12

הי גילעם

אשמח לשמוע מה סיכויי להתקבל ל-mba 2007 לאוניברסיטאות הרשומות מטה, וכן האם יש משהו שאני יכולה לעשות כרגע כדי לשפר את סיכויי הקבלה שלי.

כמו כן בתי הספר באירופה אינם מפרסמים ציון תואר ראשון ממוצע, אשמח אם תוסיף מידע על כך במידה ויש לך.

הנתונים שלי:

– בת 26, נשואה + 1.

– מבחן Gmat – ציון 680.

– תואר ראשון – מתמטיקה ומדעי המחשב – 77 (זה עקב אכילס שלי)

– נסיון תעסוקתי – 3 שנות נסיון לאחר התואר בארגון גדול מאד, גרף התקדמות תלול בשנים אלו, כיום מנהלת קבוצה של 6 אנשים, עם מספר הישגים מקצועיים וניהוליים מרשימים הרשומים לזכותי.

– פעילות התנדבותית – מרכזת ויוזמת פעילות התנדבותית מטעם הארגון. בזמן הלימודים לתואר עבדתי בהתנדבות כמרצה במכינה אקדמית. לאחר השירות הצבאי התנדבתי כמדריכת נוער כשלושה חודשים במחנה של הסוכנות היהודית בארה"ב.

בתי הספר בהם אני מתעניינת:

– LBS

– INSEAD

– IMD

– UCLA

– STANFORD

– MIT

– HARVARD

תודה רבה מראש

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, להערכתי תהיי מועמדת תחרותית ב- LBS וב-UCLA (לכיוון ה"חזקה" ב-UCLA). ב- IMD ואינסאד תהיי בין תחרותית לסטרצ' להערכתי, יותר לכיוון התחרותית. הרוורד, סטנפורד, ו-MIT יהיו סטרצ' להערכתי (MIT קצת לכיוון ה"תחרותי").
    על פי נסיוני, לבתיה"ס באירופה ציוני התואר הראשון חשובים במידה דומה לחשיבותם בארה"ב, ולעיתים קצת יותר. זיהית נכון את עקב אכילס. עם זאת, זהו "עקב מוגבל" בחשיבותו… אם אפשר לתת הערכה "וירטואלית", אני מעריך שמשקלו של התואר הראשון יהיה כ-20-25% משיקולי הקבלה במקרה שלך. משקלו יהיה מעט גבוה יותר מהרגיל כיוון שמרחקו מהציון הממוצע של המתקבלים גדול יחסית.

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: Aviad Gur

Dear Gilam,

I hope this email finds you in a good spirit and in good health.

First, I would like to apologize for the wordy email but it seems the only option.

My name is Aviad Gur, an Israeli student who recently graduated with my BComm degree from Canada. In addition, I have been working at IBI Investment House in Israel as an analyst and stocks / bonds broker within the international department.
    We met at one of the seminars you gave for overseas studies at KIDUM GMAT.
    I was referred to you by your office because I have a few questions which I believe you are the right person who could provide me with honest and unbiased answers.

I have been thinking about pursuing my MBA for a long time now. Until now I though about going back to Canada and apply to McGill University in Montrיal. However, recently I have been accepted to the EMBAF (Executive MBA in Finance) program of the Hebrew University of Jerusalem which suite exactly my career goal to work in the Investment Banking and Corporate Finance field overseas. Please bear in mind that I would like to relocate to Canada (I am a permanent resident in Canada) after the program to pursue my career in finance in North America.
    Knowing how competitive this field is in North America I would appreciate if you could help me with the following questions:

1. What is the reputation of Israeli’s MBA programs and how it perceived in terms of
    employment for the top investment firms in the North American market (especially
    Canadians)? Please take into consideration that I would apply for positions after
    working several years at IBI in addition to my Canadian BComm and EMBAF.

Aviad, the short answer is this: what is your opinion about the IAE MBA program in Argentina? I assume that you never heard of it, and have no opinion about the program. You may have an opinion about Argentina, which will reflect on some "feeling" that you'll have about what the IAE program is worth.

The longer answer: to the best of my knowledge, in most cases top finance employers in North America have not heard much about Israeli MBA programs. If you are lucky, it may be that one (or more) of the recruiters is a Jewish guy who did a "junior year abroad" in the Hebrew University or who has a relative who went to Tel Aviv University, etc. So, this may result in some positive attitude towards Israeli MBA programs. Otherwise, the attitude may stem from what this person thinks about Israel.

2. Which one of the programs will benefit me more in the long run? regular MBA in
    Canadian university or the program I have been talking about? Please keep in
    mind that I am planning to work in the international markets and so the value of
    the degree for multinational companies is extremely important.

I would be deeply obligated to you if you could find the time to provide me with the answers for such an important decision.

In light of the goal that you have stated (finance career in large North American companies, more likely Canadian), I'd have to say that a Canadian MBA program is significantly more likely to help you than an Israeli MBA program. The Canadian programs are more likely to be appreciated in the Canadian job market (with better access to the local job market), and more likely to be recognized and appreciated in the American market.

Having said that, I think that the identity of the program (whether Canadian or Israeli) will have a limited effect on your long-term career development. The other parts of your current resume, the decisions you will make, how you will do in the positions you will assume, contacts, luck and cricumstances are likely to have a larger effect on your long term career success. In other words, if you prefer to do the MBA here for personal reasons (that's what you feel like / family considerations, etc.) – I think that this would be a good tendency to follow.

Knowing how occupying you are I would like to thank you in advance for your time and effort.

Sincerely,

Aviad Gur

Hope I helped Aviad. Much much luck with your decisions and career.

Gilam

arg
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

הי גילעם

אשמח לקבל את חוות דעתך על סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות הבאות:

STANFORD

HARVARD

MIT

COLOMBIA

WHARTON

UCLA

אני בת 27, למדתי מערכות מידע בטכניון, סיימתי בממוצע 81. עבדתי שלוש שנים בחברה אמריקאית בתחום ההייטק מהמובילות בשוק וכיום מזה חודשיים אני עובדת בחברת הייטק בתחום התקשורת. בשתי העבודות אני עובדת בתחום של זיהוי צרכים,איפיון ובעיקר מימוש של מערכות מידע.

ציון ג'ימט 710

תודה…

aringo
    חבר

To: ofir cohen

שלום גילעם,

בהמשך לשיחתנו בסדנא האחרונה שעשית בקידום, פניתי לטלי ונאמר לי שכרגע אין באפשרותכם לעבוד עם עוד מועמד. אני אמתין בכל זאת עוד קצת זמן לפני שאפנה לאונ' (אולי יתפנה מקום), מפני שברור שאיתכם הסיכויים להתקבל גדולים הרבה יותר.

אודה לך אם תוכל להעריך את סיכויי ולתת לי הכוונה בסיסית לאילו מהאונ' כדאי לי להתכוונן.

מועד תחילת לימודים – ספט' 2007 (אם ישנה אפשרות לפני בחלק מהאונ' אז גם רלבנטי)

אני בן 30, נשוי.

עו"ד עצמאי מזה שנה. סיימתי את התואר בציון 83 (לא באחוזים העליונים בכיתה).

תו"כ התואר היה לי עסק למכירת מחשבים והקמתי וניהלתי מועדון רכב מסויים.

הייתי פעיל בכל מיני פעילויות למען הקהילה, ביניהן עזרתי משפטית לנזקקים (במסגרת פרוייקט).

שירתתי כ- 6.5 שנים בצבא בסדרת תפקידים כקצין. תפקידי האחרון היה מ"פ בגולני.

במילואים – אמור להתמנות כסמג"ד בזמן הקרוב. דרגה – רס"ן.

החלק הבעייתי – GMAT – 520.

הכיוון המועדף עלי הינו ניהול כללי ואסטרטגיה. מיקום האונ' – לא קריטי, רצוי ארה"ב.

לאור ה-GMAT הנמוך ולאור זאת שכנראה את האפליקיישן אעשה לבדי, לאילו מהאונ' לדעתך כדאי לי לפנות? היכן סיכויי יהיו הטוביםסבירים ביותר?

ראשית לגבי מקום בארינגו – אכן הקיבולת שלנו מוגבלת.
    עם זאת, מדי שבוע מתפנים מקומות (אנשים שמסיימים תהליך וכדומה).

אופיר, כדאי שתיתן מבט על התוכניות הבאות – הן בטופ-1% של תוכניות ה-MBA בארה"ב וחזקות יחסית בתחום הניהול/אסטרטגיה:
    דרדן (סטרצ' להערכתי), UNC (בין תחרותי לסטרצ'), קורנל (סטרצ'), אינדיאנה (kelley – תחרותי), USC (מרשל, בין תחרותי לסטרצ'), מרילנד (סמית', תחרותי), אמורי (סטרצ', קצת לכיוון התחרותי).

בנוסף, האם לדעתך יש טעם להתאמץ ולשפר את ה-GMAT בטווח הזמן הקרוב, בהנחה שהשיפור לא יכול להיות מאוד משמעותי, או שאולי אין טעם וזה לא ישנה הרבה בטווח ציונים הזה?

אם להערכתך השיפור יכול להיות משמעותי (נניח, 40 נקודות ומעלה), שווה לנסות לדעתי. דרך אגב, לא אחת אנשים משפרים משמעותית את הציון, גם כאשר לא צפו מראש כזה שיפור.

היכן לדעתך אני יכול לקבל מידע או לשאול בנוגע לעלותתועלת של אונ' שאינן נמצאות בין המובילות?

בנוסף למקורות הרגילים באינטרנט (פורומים, אתרי מידע) – בוגרים ישראלים של התוכניות האלה הם בד"כ מקור טוב לעניין. בתוכניות שציינתי, לעיתים קרובות אפשר לקבל את פרטי הבוגרים דרך משרד הקבלה של התוכנית (שלח אימייל למשרדי הקבלה ובקש פרטי בוגרים ישראלים).

מודה לך מאוד על העזרה, על ההכוונה ועל תרומתך האדירה בתחום זה.

אופיר כהן.

וואו… תודה על המחמאות אופיר. מקווה שעזרתי. מחזיק לך אצבעות.

גילעם

aringo
    חבר

To: idogruss

שלום

אני מתעניין בלימודי תואר שני בניהול הפנאי ותיירות באוסטרליה, אירופה וארה"ב.

אני מתקשה למצוא בתי ספר מתאימים העונים על נושאים אלו ללא נגיעה בנושא המלונאות. האם יש לך המלצות מסוימות?

ההתמחות שלי היא קבלה ל-MBA, מצטער…

גילעם

aringo
    חבר

To: arg

הי גילעם

אשמח לקבל את חוות דעתך על סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות הבאות:

STANFORD

HARVARD

MIT

COLOMBIA

WHARTON

UCLA

אני בת 27, למדתי מערכות מידע בטכניון, סיימתי בממוצע 81. עבדתי שלוש שנים בחברה אמריקאית בתחום ההייטק מהמובילות בשוק וכיום מזה חודשיים אני עובדת בחברת הייטק בתחום התקשורת. בשתי העבודות אני עובדת בתחום של זיהוי צרכים,איפיון ובעיקר מימוש של מערכות מידע.

ציון ג'ימט 710

תודה…

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים –

STANFORD – בין תחרותית לסטרצ' להערכתי

HARVARD – סטרצ' להערכתי

MIT – בין תחרותית לסטרצ', לכיוון התחרותית

COLUMBIA – תחרותית להערכתי, קצת לכיוון הסטרצ'

WHARTON – תחרותית להערכתי, קצת לכיוון הסטרצ'

UCLA – בין תחרותית לחזקה להערכתי, עם פוטנציאל למילגה משמעותית

בהצלחה!

גילעם

Aviad Gur
    חבר

Hi Gilam,
    Thank you very much for your honest opinion it is well appreciated.
    I will definitely take your words into my consideration and hopefully reach the right decision.

Have a great day,

Aviad Gur

smiley
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

הי גילעם, אשמח לקבל עזרתך בהערכת סיכויי הקבלה (ואופציות למילגה במידת האפשר) באוניברסיטאות הבאות:

סטנפורד

הרווארד

אינסיאד

שיקגו

קלוג

UCLA

בן 27, סיימתי בהצטיינות תואר במדעי המחשב בבן גוריון (ממוצע 90).
    עבדתי במשך מספר שנים (במהלך התואר וכשנה לאחריו) בתפקיד בכיר בחברה משפחתית בסדר גודל בינוני (ניהלתי בין היתר כעשרה עובדים) ובמשך השנה האחרונה כמהנדס תוכנה בחברת הייטק ידועה. ציון ה-GMAT שלי הוא 720 ואני משתדל לעסוק בין היתר במגוון פעילויות התנדבותיות.

המון תודה על העזרה

smiley
    חבר
    מספר הפוסטים: 51

Hi Gilam,

Since the hebrew message turned gibberish, I will rephrase it in English.

I will be grateful to get your assistance with estimating my chances of being accepted and getting a scholarship (if possible) for the following universities:

Stanford
    Harvard
    Insead
    Chicago
    Kellogg
    UCLA

I am 27 years old, graduated computer science (Bio-Informatics) in Ben Gurion Uni. cum laude (GPA 90). studied on a scholarship.
    I have worked for several years (during university and a year after graduating) in a senior position in a family business (I was managing around 10 people).
    For the last year I have been working as a software engineer in a global high tech company.
    Also, for the last few years I am involved with numerous volunteering activities.
    My GMAT score is 720 and TOEFL score is 283.

Thank a lot for your help !

shila28
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: smiley

שלום!

רציתי לשאול מה לדעתך הסיכויים של מועמד בעל הנתונים הבאים להתקבל לMBA :

תואר ראשון במדעי הבריאות ממוצע 92

GMAT – 710

ניסיון של 3 שנים בחברות ביורפואיות בכתיבה ובדיקה של אפליקציות רפואיות .

במיוחד מעניין אותי לדעת בנוגע לINSEAD

אבל אשמח לשמוע סיכויים לדעתך גם לאוני' אחרות

תודה ויום מקסים .

assaf
    חבר

הי גילעם,

אני בן 28.

תסלח לי על הבנאליות אבל כמו כולם אבקש קצת עזרה וכיוון.

קצת על עצמי:

שרתי באחת מהיחידות המובחרות בצבא.

למדתי בטכניון הנדסת מערכות מידע וסיימתי בממוצע 83.

כיום אני עובד כמפתח באחת מהחברות המובילות בעולם (מזה שנה וחצי).

ניגשתי למבחן GMAT ראשון וקיבלתי 670.

כעת אני ברשימת המתנה אצלכם, ובינתיים שוקל לשפר את ה-GMAT.

ראשית, אשמח אם תוכל לכוון אותי למוסדות אליהם יש לי סיכוי טוב להתקבל להערכתך (בהתחשב בציוני הנוכחי) כדי לעזור לי להחליט האם יש טעם בשיפור ה-GMAT.

ובנוסף, האם כניסה לרשימת ההמתנה בהכרח מבטיחה את עזרתכם?

JSJS
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

Dear Aviad,

I can perhaps answer your question from the opposite perspective… I studied law at McGill University in Canada and I came to Israel… Despite the fantastic reputation of the school, no one in Israel cared where I studied. The most important factor in my Israeli job search, was being a native-English speaker. I could have studied at the "University of Hicksville" – Beit Shean branch and no one would have cared.

Gilad's analogy to Argentina was perfect!!! Keep in mind that there are hundreds if not thousands of MBA programs in the U.S. and around the world, and every piddly university and college has the Chutzpah to offer "International MBA" and "Executive MBA" programs. It's unfortunate that the recruiters are unaware of the excellent education provided at Hebrew University, but they are unlikely to evaluate this degree any differently from an online MBA from Phoenix University, or that "Executive MBA" which they offer in Rishon Lezion from second tier City College of NY.

Because there is little value added in knowing Hebrew or having studied in Jerusalem, in the Canadian job market, you are best studying at one of the following places: McGill, Western, Queen's, University of Toronto, Harvard, Kellogg, HEC. Each school has its advantages and relative benefits to working in banking in Canada. If you want to work in Toronto, go to U of T or Western. If you want to work in Montreal, consider going to a French school such as HEC.

If you have a scholarship to the Hebrew U program, or if you can work full-time at an investment bank in Israel while you study, then I think you should consider staying in Israel. The job market in Tel Aviv is great for analysts and IB, especially if you have perfect English and experience from Chul. The grass always looks greener in Chul, but realistically if you complete the Hebrew U program and get into a good investment house in Tel Aviv, you can have a fantastic career here.

Aviad Gur
    חבר

To: JSJS

Dear JSJS,

I would like to thank you for your time and effort you put into your reply. Would you like to provide me with your name and phone number so we could talk?
    I am looking forward to your reply.

Thanks again,
    Aviad Gur
    JSJS
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

Aviad,

You can call me at 054-2020152 after 6:00 pm.

-Jonathan

arielt
    חבר
    מספר הפוסטים: 15

גילעם שלום,

אבקש הערכתך לגבי סיכויי להתקבל לאחת מהתוכניות הבאות – הרוואד, קולומביה, שיקגו, וורטון וברקלי, לספטמבר 07'.

נתוניי, בן 28.

מסיים שנה הבאה תואר ראשון במשפטים ומנהע"ס (התמחויות חשבונאות ומימון). ממוצע ציונים עד כה 96- ראשון שכבתי בשני התחומים.

רקע קודם – קורס חובלים – סיימתי כמצטיין. קורס מ"פ – סיימתי כמצטיין. סה"כ אורך שירות כ- 7 שנים. בתפקידי האחרון, ניהלתי ופיקדתי צוות של כ – 80 חיילים.

באמתחתי פעילויות התנדבות רבות.

עוד לא עשיתי gmat – להערכתי יהיה באזור 700+

ביכולתי להשיג המלצות ממרצים שמלמדים באוניברסיטאות המדוברות, אם כי בתחומים אחרים).

תודה

aringo
    חבר

To: smiley

Hi Gilam,

Since the hebrew message turned gibberish, I will rephrase it in English.

I will be grateful to get your assistance with estimating my chances of being accepted and getting a scholarship (if possible) for the following universities:

Stanford
    Harvard
    Insead
    Chicago
    Kellogg
    UCLA

I am 27 years old, graduated computer science (Bio-Informatics) in Ben Gurion Uni. cum laude (GPA 90). studied on a scholarship.
    I have worked for several years (during university and a year after graduating) in a senior position in a family business (I was managing around 10 people).
    For the last year I have been working as a software engineer in a global high tech company.
    Also, for the last few years I am involved with numerous volunteering activities.
    My GMAT score is 720 and TOEFL score is 283.

Thank a lot for your help !

With strong essays and recommendations, I believe that you will be a strong candidate at UCLA with potential for a significant scholarship, a competitive-to-strong candidate at INSEAD and Chicago, and a competitive candidate at Kellogg. At Stanford and Harvard you'll be between competitive and stretch. At Harvard "right in the middle" and at Stanford a bit closer to copetitive.

Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: shila28

שלום!

רציתי לשאול מה לדעתך הסיכויים של מועמד בעל הנתונים הבאים להתקבל לMBA :

תואר ראשון במדעי הבריאות ממוצע 92

GMAT – 710

ניסיון של 3 שנים בחברות ביורפואיות בכתיבה ובדיקה של אפליקציות רפואיות .

במיוחד מעניין אותי לדעת בנוגע לINSEAD

אבל אשמח לשמוע סיכויים לדעתך גם לאוני' אחרות

תודה ויום מקסים .

שילה, ראשית, אניח שמדובר במועמדת – מה שמגדיל את סיכויי הקבלה שלך (ביחס לסיכויי הקבלה של מועמדים). שנית, אניח שהתואר אינו בהצטיינות. בנוסף, אניח חיבורים והמלצות חזקים.

תחת הנחות אלה, להערכתי תהיי מועמדת תחרותית, לכיוון החזקה, באינסאד וב-IMD. תהיי מועמדת חזקה ב-LBS, באוקספורד ובקיימברידג'. בארה"ב תהיי להערכתי מועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון Duke וקורנל. תהיי מועמדת תחרותית בקולומביה, וורטון, קלוג, MIT. הרוורד יהיה סטרצ' להערכתי, קצת לכיוון התחרותי. בסטנפורד תהיי בין סטרצ' לתחרותית להערכתי.

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: assaf

אסף, על סמך הנתונים שלמעלה ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי במישיגן, בברקלי, ב-Tuck, ב-NYU וב-Yale. תהיה מועמד תחרותי עד חזק בדיוק, בדרדן, בקורנל וב-UCLA. תהיה מועמד חזק בקרנגי מלון ובג'ורג'טאון ומועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית ב-USC ובאמורי.

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: arielt

גילעם שלום,

אבקש הערכתך לגבי סיכויי להתקבל לאחת מהתוכניות הבאות – הרוואד, קולומביה, שיקגו, וורטון וברקלי, לספטמבר 07'.

נתוניי, בן 28.

מסיים שנה הבאה תואר ראשון במשפטים ומנהע"ס (התמחויות חשבונאות ומימון). ממוצע ציונים עד כה 96- ראשון שכבתי בשני התחומים.

רקע קודם – קורס חובלים – סיימתי כמצטיין. קורס מ"פ – סיימתי כמצטיין. סה"כ אורך שירות כ- 7 שנים. בתפקידי האחרון, ניהלתי ופיקדתי צוות של כ – 80 חיילים.

באמתחתי פעילויות התנדבות רבות.

עוד לא עשיתי gmat – להערכתי יהיה באזור 700+

ביכולתי להשיג המלצות ממרצים שמלמדים באוניברסיטאות המדוברות, אם כי בתחומים אחרים).

אריאל, כל הכבוד על ההישגים שלך. ההנחה שלי, אם כך, היא שכאשר תגיש את האפליקיישן התואר לא יהיה בידיך, ושתקבל את התואר ביולי 2007. הנחה זו משמעותית – אם מידע זה נכון, הדבר יקשה על סיכויי הקבלה (אם כי לחלוטין לא יבטל אותם – היו לנו מקרים כאלה ואני עצמי הייתי מקרה כזה).
    בנוסף, אניח חיבורים והמלצות חזקים וציון GMAT של 700. כמו כן אניח כי אף אחת מהאוניברסיטאות המדוברות לא תציב בטפסי האפליקיישן החדשים שלה (שיפורסמו ביולי-אוגוסט) תנאי לפיו לא ניתן להגיש אפליקיישן לפני סיום התואר הראשון.

תחת הנחות אלה, תהיה להערכתי מועמד תחרותי בברקלי ובשיקגו. עם זאת, כדאי שתברר ישירות מול משרדי הקבלה שלהם אם מבחינה טכנית מועמדותך רלוונטית גם בהיעדר ציוני תואר סופיים. בוורטון, הרוורד וקולומביה תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתי. כדאי לבצע את הבירור הזה גם מול שלושתם. הרוורד צפויים להיות הפתוחים ביותר לסיטואציה הזו, וורטון (וסטנפורד) אחריהם.

תודה

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

dragon
    חבר

היי גילעם,
    קודם כל תודה על עזרתך בפורום. מתגובתיך לאנשים אחרים ניתן ללמוד המון! אשמח לשמוע את דעתך לגבי סיכויי הקבלה ל wharton,chicago,columbia,MIT,harvard .
    בן 30, נשוי עם ילד
    בוגר תואר ראשון במדעי הרפואה בירושלים (סטודנט לרפואה שפרש אחרי 3 שנים לשנת הפסקה אקדמאית ולא חזר לעולם :-) בממוצע 82
    GMAT 710

TOEFL להערכתי יעבור את 260 לכיוון 280(מחכה לציון)

בצבא – קצין מבצעים בח"א/מפקד צוות של 20 חיילים (שנתיים בקבע,פעמיים קצין מצטיין)
    ניסון של 5 שנים בתפקידי ניהול (בין 10 ל 50 איש) ,יזמות ופיתוח עסקי בינלאומי בחברות בסדר גודל בינוני.

תודה רבה

indigo
    חבר

Gilam,
    Thanks for the great support and effort you are putting here. Just wanted your educated assessment on my MBAchances and compatibility with the different programs.
    I would like to commence studying either in 09/07 or 09/08, and I prefer LBS as I have a EU passport so I'd like to work in the UK, have worked in an anglosaxian environment, but would also consider a top 10 Uni. in the US – NYC area or California.
    The areas the interest me the most are either asset management/hedge funds or trading, and I would really like to work in the city of London upon graduating
    a bit it about me:
    I am 29 years old and have lived in the last 2 years in Johannesburg, South Africa.
    Gmat 660 (I am not required to do a tofel, if I am not mistaken)
    Education:
    Studied Law and Political science in TAU. (Avg. ~80).
    High School – I studied in a special program for gifted students with interdisciplinary emphasis ("Boier").
    Post graduate diploma studies of applied finance and Investments – Securities institute of SA. (finished with Avg. of 88).
    Work Exp.
    Worked as an analyst for an Investment house in Tel Aviv during my 2-3 year at Uni.
    Did my internship with a top tier law firm in TA, specializing in Corporate law.
    Have been working for a year and a half as asset/portfolio manager in an Asset management company in Johannesburg.
    Military Service: Officer (captain) with a combat unit.
    Extra curricular activities: In Israel – moderating a learning program for underprivileged high school students, during university and during my internship.
    In SA – member of an Israeli-SA young business leader organization – initiated a fund raising event for Israel.
    Travelled vastliy in the US, Africa, S.America, Australia, India, etc.
    How do you view my background? will the international exp. be a significant leverage? which areas need to be supported, or in other words where are my weaknesses?
    Thanks very much and sorry for the long post, I just wanted to present you with the majority of the info.
    mb12
    חבר

שלום גילעם ,

אני בן 29 ,

שירתי בצבא כמתכנת 4 שנים,

לאחר מכן,עשיתי בטכניון תואר בהנדסת חשמל, ממוצע של 92

אני עובד 4 שנים בחברה הייטק גדולה,

עשיתי GMAT

ובו קיבלתי 780

עשיתי גם את בחינת TOFEL וקיבלתי 297

מה הסיכויים להתקבל לTOP 5 ?

תודה מראש,

דני

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

To: mb12

התקבלת.

mb12
    חבר

To: kassifo

לכל אחת מהTOP 5 אני יכול להתקבל?

וזה כולל גם את התואר הכפול שיש בMiT(הנדסה+מנהל עסקים)?

פחות או יותר,

מהן 5 האוניברסטאות הטובות ביותר באר"הב?

kassifo
    חבר

טוב, קודם כל תסלח לי על החוש הומור היבש שלי.

אבל ברצינות, אני אשמח לדבר איתך על MIT ספציפית (או בכלל):

[email protected]

kassifo
    חבר

לשאלתך השניה: לדעתי 7 תוכניות הן ה-Top בארה"ב:

Harvard, Stanford, Wharton, Kellogg, Chicago, Columbia and MIT

לכל אחת יתרונות וחסרונות אבל אני לא חושב שההבדלים הם גדולים.

kkkkkkk
    חבר

איך NYU יחסית לשאר????????

kassifo
    חבר

To: kkkkkkk

NYU היא לא בטופ, לדעתי הקבוצה השניה של התוכניות כוללת את:

Michigan, Duke,Cornell, Darden, UCLA, Tuck, NYU, Berkley

שכחתי משהו?

אם מישהו רוצה להביע דעה אחרת – תפדל.

Slovo
    חבר
    מספר הפוסטים: 96

<P dir=ltr align=left>To: mb12, kassifo, kkkkkkk

לכל המתלבטים בנושא הדירוגים:

תחום הדירוגים הוא תחום מאוד דינמי, מכיוון שאין סמכות אחת וקריטריון אחד לדרג את הבתי הספר למהל עסקים, אלא קיימים שלל קריטריונים שונים שכמובן יוצרים דירוגים שונים. נהוג להתייחס לדירוג עיתוני הכלכלה המובילים בארה"ב (סילחו לי על העברית – ביזנס-ויק, פורבס, וול-סטריט ג'ורנל) כדירוגים המובילים, אבל שוב – זה הכל תלוי במתבונן..

להלן כמה לינקים שיכולים לעניין (ובכלל, כל חיפוש על GNIKNAR ו ABM וגוגל יתן תשובות די טובות) –

http://media.ft.com/cms/c51a4c7c-8f2d-11da-b430-0000779e2340.pdf

<FONT color=#0000cc>http://www.businessweek.com/bschools/05/geographic.htm/U

http://www.businessweek.com/bschools/04/index.html

http://online.wsj.com/public/resources/documents/MB_05_Scoreboard.pdf

http://www.usnews.com/usnews/edu/grad/rankings/mba/brief/mbarank_brief.php

http://mba.eiu.com/index.asp?layout=2002rankings

ואחרון חביב – מעניין במיוחד (!) – מחקר מקיף על דירוג השוואתי בין בתי ספר, כלומר לפי איזה בתי ספר קיבלנו אותך כאשר האחרים לא. (צריך להוריד את הקובץ המצורף בלינק, לא הצלחתי למצוא איך להוסיף אותו פה)

http://forums.businessweek.com/n/pfx/forum.aspx?msg=43497.1&nav=messages&webtag=bw-bschools

בהצלחה – טל

gets
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

Hi Kassifo.
    What do you think about CMU?
    Don't you think that Tuck should be in the first list (Top 7)?
    If you compare it to other programs by salary and placement percentage then it is second only to HBS, Wharton and Stanford.
    gets
    kassifo
    חבר

To: gets

איך אני נהייתי גלעם פתאום?

לא, TUCK הוא לא בטופ 7.

mb3
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

To: All

Hi,
    Tuck is ranked #1 in Well Street Journal and in Forbes. There are other ranking systems except BW (you don't have to be Gilam to notice this fact).
    Maybe H/W/S are more appreciated than Tuck does, but I will surely be glad to be accepted to this program.
    Thanks,
    Moshe.

kassifo
    חבר

To: mb3

לפי אותו דירוג HBS במקום 14…אל תאמין לכל מה שכתוב בעיתון.

בלי קשר, שיהיה לך בהצלחה!

dudy
    חבר
    מספר הפוסטים: 88

Dear Oren,

I am not sure where you bring this strong conviction of yours. I usually try to be a bit more cautious in my conclusions, but that's just me.

In any case, as a student at Tuck I would suggest you take a look at a few facts before you make your somewhat irresponsible comments:

1. Tuck is the only school which is ranked among the top-10 b-schools according to all the leading business journals in the world. I know that in Israel BusinessWeek is considered to be the top one for some unknown reason, but as an MIT alum you probably know that disregarding the Wall Street Journal's opinion completely is usually not the smartest move.

2. Tuck is ranked among the top-3 consistently in terms of recruiting: % of people finding jobs, average compensation at graduation, and average compensation 5 years after graduation. Newspapers like WSJ rank schools according to these numbers and that's the reason Tuck was #1 and other schools that you ranked among the top-7 had a lower rank.

3. Tuck has seen the highest increase in applications during the last year (and I believe also last year), among all the top-20 b-schools.

I, personally, don't know who the top-7 b-schools are (and I'm not sure when we decided that there are 7 and not 8 or 6). I am not even sure that it makes so much difference.

What I do know, is that people should make their decisions according to what they actually know about these schools, and not according to some urban legends that pass along the years. Therefore, my humble request from you is to let applicants figure out for themselves who their top-7 is, and be more careful in making strong declarations.

Thanks,

Dudy

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: dudy

דודי,
    ברשותך הייתי רוצה להוסיף שמן למדורה…

להלן התרשמותי מבתי הספר השונים:
    סטאנפורד – כולם שם מסטולים שמעשנים גראס כל היום! כשהייתי שם ניסו למכור לי תוכנית עסקית למשקה חשיש!
    ברקלי – הומואים ולסביות. לרחוץ ידיים טוב טוב אחרי הביקור כדי לא לחטוף מחלות.
    טאק- כל כך קר שם שהסטודנטים מסתובבים עם מחממי בייצים גם בקיץ! לאחרונה הפשירו שם מרצה לכלכלה שהיה קבור בקרח שלושים שנה ועכשיו הוא מלמד סטונדטים על ההשפעות האסטרטגיות של המלחמה הקרה…
    הרווארד – סנובים מנוולים. שמעתי על סטודנט במעונות שחברים מהכיתה גנבו לו את הכליה כשהוא ישן בלילה ומכרו לו אותה למחרת כדי לממן את הנשף המפאר שלהם!!!
    קולומביה – גנבים תאבי בצע. בהזדמנות זו אני רוצה להמליץ לכל אלו שהולכים לאירוע של קולומביה להחביא טוב טוב את הארנקים. בעיקר תזהרו שאוהד גרינפלד לא יעשה לכם את תרגיל העוקץ המפורסם שלו- "יש לך עודף ממאה שקל?"….

בקיצור, אמ איי טי שולטתתת!!!11

אין מה לעשות, מי כמוני יודע שההשוואה בין בתי ספר היא נושא רגיש – כל אחד רוצה להגן על כבודה של ההשקעה בת עשרות אלפי דולרים שלו.
    (נראה לי שאורן התייחס למה שנקרה MBA 7 ( color=#800080http://www.mba7gcf.com/SPAN/SPAN/SPAN/SPAN/SPAN color=#800080//SPAN) כמה בתי ספר שעובדים הרבה ביחד ונוטים להסתכל על עצמם כ- TOP 7 )

חשוב לזכור:
    1) יש המון דרוגים (לפחות 7 דירוגים שאני מכיר) כל אחד מסתכל על דברים אחרים ומשתמש במקורות מידע אחרים ולכן צריך להתייחס אליהם בזהירות הראויה.
    2) דרוגים זו סטטיסטיקה אבל ההצלחה שלך היא אישית. בשורה התחתונה לכל אמביאי מבית ספר נחשב בעולם תהיה השפעה מדהימה על הקריירה שלך (חוץ מטאק – אתה עלול עוד למצוא את עצמך מנקה שירותים בטרמינל הנטוש של דרמוט' ;) )
    3) לכל בית ספר יש דברים יחודיים לו שקשה לקבל במקומות אחרים וחשוב להבין מה הדבר הייחודי בבית הספר והאם הוא יתרום לך (למשל בסלואן אמאייטי יש קשר מדהים עם המחקר בשאר האוניברסיטה והמון הזדמניות להפוך את המחקר הזה למשהו עסקי – אבל זה לא רלוונטי אם דברים כאלו לא מעניינים אותך)
    4) בשורה התחתונה תוכניות האמביאי מאד מאד דומות אחת לשניה.

5) נושא נוסף שמבדיל בין בתי ספר הוא הגיוס בקמפוס – איזה חברות מגייסות באופן אקטיבי בקמפוס. לישראלים הדבר חשוב שבעתיים משום שלא תמיד יש לנו את המשאבים/קשרים לחפש עבודה בעצמנו. ככל הידוע לי כל החברות הנחשבות מגייסות באופן אקטיבי בכל הקמפוסים של הבתי ספר הנחשבים.

ולסיום, מהניסיון האישי שלי הדבר החשוב ביותר בהגשת מועמדות לבית הספר הוא ההרגשה האישית שלך בשיחות עם סטודנטים/בוגרים ובביקור בקמפוס – "האם יש קליק?".
    אם נחזור לסטטיסטיקה לרגע – חשוב להבין שבתי ספר שונים מחפשים תכונות קצת שונות במועמדים שלהם (והדבר משתקף בחיבורי ההרשמה), לכן למרות שכל סטודנט הוא עולם ומלואו יש הבדל באווירה הכללית בקמפוס וב-"Student Body " – אז תלכו לבית הספר שבו תרגישו בבית במשך כל השנתיים בלי קשר לעובדה שבית ספר מסויים מדורג קצת יותר גבוה מאחר (אלא אם כן התקבלתם להרווארד – אז תלכו לשם ותסבלו בשקט ;) סתם סתם הרווארד בית ספר מסריח – לא הייתי נוגע בו עם מקל).

ד"ש לכולם ובהצלחה בתהליך הקבלה/ לימודים/ קריירה

שחר

Top3
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: m_shahar

That's bullshit. Oren is right. Everybody knows that it's H/W/S. Then the rest of the M7 (Chicago, K, Columbia, MIT). Only then Tuck, etc.
    Aand that is not based only on ranking (although the US news, financial times and BW are the reliable rankings).
    kkkkkkk
    חבר

To: m_shahar

מה דעתך לגבי NYU ו DUKE?

goidelg
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

To: mb12, All, Aviad Gur, smiley, shila28, assaf, JSJS, arielt, Gilam, dragon, indigo, kassifo, kkkkkkk, gets, mb3, dudy, m_shahar, Top3

אוקיי, אני חושב שתפסתי את העסק. אם היום אני אוטוטו בן 19, בעוד 10 שנים אני צריך למצוא את עצמי עם התואר (הנדסת מחשבים) בממוצע גבוה ככל הניתן, אחרי קורס באנגלית (אני לא רע באנגלית, בכלל לא רע, אבל יש מה לשפר. 139 בפסיכו',94 ב5 יחידות), בברליץ או משהו, אחרי ג'ימאט מעל 700, וטופל (מה זה בעצם?) של מעל 270. אמת?

kassifo
    חבר

דודי, אתה טועה.

קודם כל תרשה לי להגיד שאם השתמע שאני מזלזל בבי"ס מסויים אז אני באמת מתנצל – לא זאת היתה כוונתי. גם אני הגשתי לבתי"ס ממה שאני קורא "הליגה השניה" וגם אני התקבלתי אליהם וגם אני הייתי הולך אליהם בשמחה (ואת זה אמרתי גם אז) ללא הרגשה שהתפשרתי על משהו.

לעניין הדירוגים, אני יכול להסביר לך מאד בקלות את ההפרשים בין הבתי"ס (שהם אגב מאד זניחים מבחינה סטטיסטית) אבל זה לא העניין. למשל, לעניין ההפרשים במשכורות – תסתכל על שיחה שהיתה כאן לפני כמה חודשים שמסבירה מאד יפה למה אם יש הרבה אנשים שהולכים לבנקים, למשל, הממוצע של הבי"ס עולה. אבל זה לא אומר כלום לגבי משכורת של בן-אדם בודד. אם תלך לעבוד במקינזי תרוויח בדיוק אותו דבר אם אתה מהארוורד או מקרנגי-מלון.

לדעתי – ותשים לב שהמילה "דעתי" הופיע בכל הודעה שלי,יש דירוגים שמשתנים מעיתון לעיתון ומשנה לשנה ויש את המציאות – את ה"תפישה" של השוק. נכון שהיא לא תמיד הוגנת (אני נניח לא מסכים על התפישה של השוק שסלואן הוא בי"ס של טכנולוגיה) אבל בינינו, לא הכל בחיים הוגן. אני מבטיח לך שמקינזי לא קוראת את כל הדירוגים ומחליטה לאיזה בתי"ס להתייחס כ-Core Schools שלהם.

אני לא חושב ש-Tuck הוא בי"ס לא טוב, אני בטח לא חושב ש-MIT הוא הכי טוב, אבל כן יש לי דעה לגבי מה שאני חושב שהשוק חושב. למשל, אני לא מכיר אף ישראלי שהתקבל ל-MIT וגם להארוורד או לסטנפורד ובחר את MIT. האם יש מישהו שהעדיף את Tuck על פניהם? אני באמת לא יודע…

לסיכום, אני אגיד לך ולכולם את מה שאני אומר לכל סטודנט פוטנציאלי שאני מדבר איתו: קח הכל בפרופוציה – אלו רק דעות של אנשים. גם גלעם, שאני מאד מעריך אותו, מביע את דעתו. תדבר עם כמה שיותר סטודנטים ובוגרים ולאט לאט תגבש את הדעה שלך!

בהצלחה.

dudy
    חבר
    מספר הפוסטים: 88

Oren,

You have basically emphasized what I was trying to say:

1. McKinsey and their "relatives" don't look at rankings. That's why McKinsey made Tuck a core school.

2. You are right – Israelis that are accepted to MIT and Wharton never choose MIT, because of "the market perception" you mentioned. But Americans, Indians, British and practicly everyone from the world does. In my class it is not hard to find students who were accepted to H/W/S and others, but prefered Tuck because it was better for them. I am sure there were dozens that chose the other way, which is great – because people make their own choices and don't base them on this legend of "market perception" which of course never changes or gets updated.

Anyway, I guess we just look at that from different perspectives, which is fine.

Dudy

shaysp
    חבר
    מספר הפוסטים: 86

To: goidelg

מצטער להגיד לך, אבל אתה לא בכיוון הנכון.

אתה צריך לחיות, לעשות, ללמוד ולחוות.

לגלות מה הדברים שאתה טוב בהם, מה הדברים שמעניינים אותך ומה הדברים שחשובים לך באמת.

וכל זה רק על קצה המזלג….

תזכור את ג'ון לנון.

"life is just what happens to you, while your busy making other plans"

וקח את הכל ברוח טובה

kassifo
    חבר

אני שמח לשמוע שאנחנו יותר קרובים בדעות שלנו.

סתם מסקרנות, למה החלטת שמקינזי נתנו יותר הצעות בטאק מאשר בסלואן? אני אפילו לא יודע כמה נתנו בסלואן.

כמה הם נתנו בטאק?

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

שלום לכולם,
    האמת שפתחנו דיון מעניין.. הייתי שמח לשמוע תגובות של סטודנטים/בוגרים נוספים – למרות שאני לא יודע אם הערוץ של גילעם הוא המקום…

דבר ראשון, אני מתנצל אם משהו נפגע מהאידיוטיזם והוולגריזם של תגובתי הקודמת (הושפעתי מהמאמר המצויין של דורון רוזנבלום color=#800080http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?contrassID=1&subContrassID=5&sbSubContrassID=0&itemNo=717114/SPAN
    )

דבר שני, דודי, מה נשמע?
    תקשיב לי – אני כבר עשיתי בעבר את הטעות של לזרוק מספרים ואחוזים בלי ביסוס ואכלתי הרבה חרא בגלל זה :) . הלקח שלי: כל פעם שמזכירים מספרים ואחוזים – לבדוק טוב טוב את המקורות.
    מקינזי: על פי BW בשנת 2004 הם גייסו מטאק (~250 סטודנטים) 4 אנשים ובשנת 2004 הם גיסו מ-MIT (~360 אנשים) 26 אנשים ! על פי החישוב שלי 4 מתוך 250 לעומת 26 מתוך 360 זה אומר שיש יותר אחוזים מ-MIT.
    (

http://www.businessweek.com/@@Q1LsbIQQojiTtBsA/bschools/04/full_time_profiles/sloan3.htm

face=Times New Roman color=#800080 http://www.businessweek.com/@@G2UwZYQQoTiTtBsA/bschools/04/full_time_profiles/tuck3.htm/SPAN
    )

האם יש לך נתונים יותר עדכניים? (חיפשתי אבל לא מצאתי נתונים עדכניים של טאק).

דבר שלישי, אני חושב שאנחנו מתמקדים בטפל לגבי ההבדלים בין בתי הספר…

אין חולק על כך שמבחינת Brand במקום הראשון עומדים בכבוד H/S/W (והייתי אומר אפילו שהרווארד מעל כולם …?!?).
    אבל כל בתי ספר המובילים הם בתי ספר מדהימים, בכל זאת מדובר על בתי הספר המובילים בעולם – תקציבים, איכות הפקולטה, הלימודים, הסטודנטים, החוויה, האפשרויות שנפתחות בפניך … חבל על הזמן.

אמנם, צריך לקחת כל השוואה בין בתי ספר שסטודנטים עושים פה בע"מ – אחרי הכל רוב המידע שיש לנו על בתי הספר שאנחנו לא לומדים בהם הוא מעדות שמיעה. אבל, יש לי כמה חברים קרובים בהרווארד ולכן אני חושב שאני כן יכול להשוות בין הרווארד לMIT Sloan.

ההרגשה האישית שלי היא שרוב ההבדלים בין בתי הספר שהם " TOP 10" (ויש בערך 15 בתי ספר כאלו) הם בשוליים:

איכות הפקולטה – בשני בתי הספר יש מרצים מעולים. מומחים מספר אחת בתחומם. גם אצלנו יש מרצים אלוהיים (למשל: קריסטין פורבס, לשעבר יועץ בכירה לנשיא בוש, color=#800080 http://web.mit.edu/kjforbes/www/SPAN/SPAN/SPAN/SPAN/SPAN//SPAN או ג'ק וולש שבא ללמד פה סמסטר הבא) וגם בהרווארד יש מרצים חבל"זים (למשל: קריסטנן, כותב הספר Innovator’s Dilemma).

איכות הלימודים – מלבד דגשים שונים על החומר, שיטות לימוד שנות וקורסים שיש בבתי ספר מסויימים ואין באחרים (למשל אצלנו יש קורס שנקרא G-Lab שבו הסטודנטים טסים לחו"ל, ניו זילנד, ברזיל מקסיקו, נפאל וכו' לעשות פרוייקט יעוץ לחברה בין לאומית גדול), בגדול לומדים את אותם דברים. אף אחד לא יודע באמת האם יותר טוב ללמוד 100% קייס או 50% קייס ובאיזה מקצועות זה יותר טוב.

קריירה (מאחר ומדובר בנושא הקרוב לליבי, כאן יש לי קצת יותר מידע) – לא ראיתי שום הבדל מבחינת האופציות הפתוחות בין סטודנטים אצלנו וסטודנטים בהרווארד. היו בדיוק אותן חברות שגייסו בקמפוס אצלנו ואצלם ובשני בתי ספר תהליך הקבלה לחברות זהה (אולי אולי יש הבדלים בשוליים כמו חברה קטנה X שמגייסת בהרווארד או חברה קטנה Y שמגייסת רק בMIT – אבל אני לא נתקלתי בכאלו). בכל השיחות שלי עם מגייסים מהחברות, מעולם לא נתקלתי בשמץ של התייחסות שונה בין סטודנטים בהרווארד לסטונדטים בסלואן – כולם התייחסו אליהם באותה הרמה.
    חשוב לדעת! כאן כן יש הבדלים בין בתי ספר TOP 10 לבין בתי ספר TOP 20 – בהחלט שמעתי שבחלק מבתי הספר לא מגייסות כל החברות הגדולות. לא כי בית הספר פחות טוב, אלא כי לפעמים לא שווה לחברות האלו להשקיע מאמץ גיוס בבית ספר שבו הם גייסו באופן היסטורי מספר נמוך של אנשים. אני ממליץ למועמדים לבדוק האם בבית הספר שאליו הם מתכוונים להגיש מגייסות כל החברות הגדולות בתעשייה שאליה הם מכוונים (שוב לא מדובר כאן על הבדל של שמיים וארץ, אבל הרבה יותר נוח כשהחברה מגייסת אצלך בקמפוס ולא כשאתה צריך לרדוף אחריה).

איכות הסטודנטים – אני לא מרגיש שיש שום הבדל באיכות הסטודנטים (כן יש הבדל ב"סוג הסטודנטים" – אתייחס לזה מאוחר יותר). האם עורך דין שהתעסק במיזוגים והולך ללמוד בהרווארד יותר איכותי מיזם הייטק שהקים סטארט אפ והלך ללמוד ב-MIT? בשני בתי הספר יש סטודנטים "כוכבים" (סטודטים שאומרים וואוו אחרי שקוראים את הרזומה שלהם) – אולי בהרווארד יש מעט יותר סטודנטים כאלו שהתקבלו גם להרווארד וגם לאמאייטי ובחרו בהרווארד – אבל מספרם באמת מועט מאד.
    חשוב להבין שמרבית הסטודנטים בבתי הספר האלו (בערך שני שליש) הם אמריקאיים שלהם שיקולים קצת שונים לגבי איזה בית ספר ללכת ללמוד בו (למשל – מיקום הרבה פעמים יותר חשוב להם מדירוג). האמריקאיים (אני מכליל כמובן) לא מגישים כמו כל הישראלים לכמה שיותר בתי ספר והולכים לזה עם הדרוג הגבוה ביותר שאליו התקבלו (שיטת השוטגאן) אלא יותר מתמקדים מראש ב"אופי" של בית הספר ומגישים לשניים שלושה בתי ספר עם סגנון דומה.

אז איפה כן יש הבדלים?
    מיקום! עיר גדולה לעומת עיר קטנה/פרוור, חוף מערבי לעומת חוף מזרחי לעומת חור במיד-אמריקה ;) וכו'.

אווירה בקמפוס, "גוף הסטודנטים" / סוג הסטודנטים שהולכים למקום – חשוב להבין שבתי הספר מחפשים סגנון קצת שונה של סטודנטים ולכן יש הרבה סטודנטים מעולים שלא יתקבלו להרווארד כי הרקע והסגנון שלהם שונה ממה שבית הספר מחפש ויש גם הרבה סטודנטים מעולים שלא יתקבלו לאמאיטי כי הרקע והסגנון שלהם שונה. גודל הכיתה מאד מאד משפיע על האווירה ועל הסגנון בקמפוס. גם היחס של הפקולטה והמנהלה לסטודנטים מאד מושפע מסגנון הסטודנטים (אחרי הכל הם מחפשים סטודנטים שיתאימו למקום) – למשל ב-MIT SLOAN היחסים הם מאד מאד פתוחים ומאד לא בירוקטיים.

דברים יחודיים לבית הספר – למשל ב-MIT SLOAN יש דגש מאד מאד גדול על יזמות ועל איך לבצע את הדברים בתכלס, כגון פרוייקטים שבהם הסטודנט מעורב (מה שהם קוראים לו Getting Things Done).

לגבי "רשת הבוגרים" – כאן אין לי מספיק ידע וקשה לי להעריך… הניחוש שלי שלישראלים זה קצת פחות רלוונטי. מה גם שיש סולידריות רבה בין הישראלים בוגרי ה-MBA ללא קשר לבית ספר הם שממנו הם באים (בניגוד לאווירה בפוסטים האחרונים ;)). בנוסף, למרבית החברות הגדולות (למשל מקינזי) יש רשת בוגרים משל עצמן שאותה הן מטפחות בקפידה – ולכן אחרי שעובדים בחברה גדולה כמה זמן רשת הקשרים מאד מאד מתרחבת ויש חשיבות פחותה לבית הספר שממנו הגעת.

לגבי ה-Brand – יש חשיבות מסויימת כשאתה מדבר עם אנשים שלא מכירים אותך, בעיקר האמריקאיים שמאד אוהבים מותגים. לא מעט פעמים כשאמריקאיים שמעו שאני מ-MIT הם ייחסו לי יכולות אנליטיות מופלאות (מה שנכון כמובן, אבל בלי קשר ישיר לכך שאני לומד ב-MIT).
    יש גם חשיבות לכוח הבינלאומי של מותג – למשל נראה לי שבארץ MIT יותר מוכר מוורטון.

זהו בערך, אשמח לשמוע דעות נוספות!
    )אשמח גם לשמוע את דעתכם לגבי מי יהיה השגריר הבא? מלודי, אפרת או נימרוד)

אם משהו רוצה לשאול אותי דברים יותר ספציפיים על ה-MBA, Recruiting, MIT Sloan
    הוא מוזמן לשלוח לי אי מייל ל:
    Shahar AT mit.edu.

Guy Kapulnik
    חבר

שלום לכולם! הצטרפתי לפורום לאחרונה והבנתי שצריך לספר קצת על עצמי, אז קודם כל כמה דברים כלליים:
    אני בן 26 ומתגורר בחיפה. אני נהנה לנגן בגיטרה ולשחק סקווש.

היום אני עובד בSAP     בתפקיד מתכנת.

בעל תואר מהנדס מערכות מידע מהטכניון בממוצע 80

עוד לא עשיתי GMAT, עושה בחודש… /

בצבא הייתי קצין בחיל האויר

ו: אני כרגע עובד על ה-GMAT…

אני מקווה לתרום לקהילת הפורום לפחות 20 הודעות בשנה הקרובה

אז בהצלחה לכולם,

Guy Kapulnik

מוצגות 50 תגובות – 851 עד 900 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.