Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 801 עד 850 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • michalshir
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: All

היי

לפי מה שקראתי האוניברסיטאות המובילות מקבלות ע"פ טוווח ציון "טופל" 250-300 .

הייתי מעוניינת לדעת עד כמה הם גמישים בנושא בארה"ב ובארופה , אני יודעת שלמשל IMDלא דורשים טופל

אם מקבלים ציון הנמוך מ- 250 האם כדאי לעשות שוב את המבחן?

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: mb3

Hi there,

I also think Chicago will be a great option with an amazing PhD program in Biology and really good quality of life for a family

Assaf

LPOW
    חבר
    מספר הפוסטים: 200

To: Assaf Wand

SURVEY: CHICAGO

A success story

Mar 16th 2006
    From The Economist print edition

Chicago has come through deindustrialisation looking shiny and confident, says John Grimond. Can other rustbelt cities do the same?

Alamy

APPEARANCES often deceive, but, in one respect at least, the visitor's first impression of Chicago color=#800080* is likely to be correct: this is a city buzzing with life, humming with prosperity, sparkling with new buildings, new sculptures, new parks, and generally exuding vitality. The Loop, the central area defined by a ring of overhead railway tracks, has not gone the way of so many other big cities' business districts—soulless by day and deserted at night. It bustles with shoppers as well as office workers. Students live there. So, increasingly, do gays, young couples and older ones whose children have grown up and fled the nest. Farther north, and south, old warehouses and factories have become home to artists, professionals and trendy young families. Not far to the east locals and tourists alike throng Michigan Avenue's Magnificent Mile, a stretch of shops as swanky as any to be found on Fifth Avenue in New York or Rodeo Drive in Beverly Hills. Chicago is undoubtedly back.

Back, that is, from what many feared would be the scrapheap. In 1980, when The Economist last published a survey of Chicago, it found a city whose “faחade of downtown prosperity” masked a creaking political machine, the erosion of its economic base and some of the most serious racial problems in America. There followed an intensely painful decade of industrial decline and political instability during which jobs, people and companies all left Chicago while politicians bickered and racial antagonisms flared or festered. Other cities with similar manufacturing economies, similar white flight and similar problems of race and class looked on in dismay. If Chicago, the capital of the Midwest, the city of big shoulders, the city that works, that toddlin' town (few places have generated so much braggadocio), were to descend into rust-bound decay, what chance was there for Pittsburgh, Cleveland, St Louis, Detroit and a score of smaller places?

Chicago's revival should not be judged merely by the manifest sparkle of the Loop and such districts as River North, the Gold Coast and Streeterville. A more telling indicator is the growth of population recorded in the most recent (2000) census: an increase of 4.0% for the city since 1990 (compared with 3.9% for Minneapolis, and losses of 5.4% for Cleveland, 7.5% for Detroit and 9.6% for Pittsburgh). Other signs of economic vigour include the arrival of Boeing, which moved its headquarters from Seattle to Chicago in 2001, the growth of the futures and derivatives markets embodied in the Chicago Mercantile Exchange and the Board of Trade, and the decision to expand O'Hare to ensure it keeps its place as the busiest (depending on the measurement) airport in the country.

Just as significant have been some of the events that have not happened. For 21 years after 1955, Chicago was run by Richard Daley senior, a machine politician of the old school whose style was already looking anachronistic when his police enthusiastically beat up dissenters (as well as journalists and bystanders) at the Democratic convention in 1968. By the time of his death in 1976, he looked like a throwback to an earlier age. Despotism, however, was then replaced by factionalism and racism, and when Chicago got its first black mayor, Harold Washington, in 1983, he was rendered all but impotent by the implacable hostility of 29 of the council's 50 aldermen. The squabbling earned the city the title of “Beirut on the lake”.

Since 1989, though, relative harmony has reigned under a second Mayor Richard Daley, who has skilfully modernised his father's approach to government, embracing rather than suppressing opponents and working with prominent businessmen to improve life in the city. Although the whiff of scandal has latterly been swirling through the ranks of his administration, most of the headlines have been about policy decisions, not political deadlock. And no wonder: many of the decisions, especially those concerning housing, education and the environment, have been bold, earning the mayor plenty of criticism but probably more approval.

mb3
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

To: Assaf Wand

Hi Assaf,

Thanks on your advice.
    How many Israelis study each year in Chicago? Can you give me further information about the school and why do you think it suits students with families? I actually plan to apply to Chicago in R2, for Sept 2007, but I am guessing that I will have low chances there.

Thanks,

Moshe.
    Leor
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: rocksrabbit

Hi Itzik,

It's Leor (We met at the MBA forum, and also served together the the armoured corps). I was just going to ask a question in the forum concerning the TOEFL. I'm taking the test on the 4th of April (I registered 2 days ago when I saw that GMAT appointments were available only in May…)

Actually I was interested to know if it's risky to take the TOEFL without any special preparation (Being an English speaker) or maybe I should postpone. I also wanted to make sure that the test in TLV is computer based but not the new internet based test – is this correct !?

Thanks and good luck

Leor Ben Yakov

dudy
    חבר
    מספר הפוסטים: 88

To: mb3

Hi Moshe,

In case you're interested in Tuck let me know – it's a very "family-friendly" school and location, and Dartmouth has an Ivy-League biology and medical schools which are highly valued. There's actually an Israeli finishing his post-doc in biology here, so you could talk with him if you're interested.

The school itself is very strong in both strategy and banking, so I think you'll be covered from that perspective as well.

Good luck!

Dudy, Tuck 07'

mb3
    חבר
    מספר הפוסטים: 39

To: dudy

Hi Dudy,
    Thanks on your willingness to help. My wife will be happy to talk with the Post-doc. I have done some research on Tuck, but I haven't had the opportunity to speak with alumni/student till now so I will be most thankful if I can ask you further questions on Tuck by phone.
    My email: face=Times New Roman color=#0000ff [email protected]
    Thanks,
    Moshe.
    Laker
    חבר
    מספר הפוסטים: 60

Does this mean that even if you have a score slightly above 267 it would be viewed as a concern? if, for example, someone receives 270-280 is that still a concern at HBS?

From what I understood the toefl is more of a "barrier", meaning that once you have passed each school's bar, then your "safe". Isn't that the case?

L

sefi
    חבר
    מספר הפוסטים: 31

To: Laker

It is definitely the case. If you are above the bar you are safe.
    JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

To: Gilam

גלעם שלום,

אני מאד מעריך את ההכוונה והייעוץ שאתה מעניק פה בפורום ומתוך הנסיונות החיוביים של חבריי עם ארינגו רציתי לשמוע ממך ביחס לסיכויי קבלה.

אני 28, עו"ד עם נסיון בתחום המסחרי והקניין הרוחני. עבדתי הן במשרדי עו"ד גדולים והן בחברות גדולות בארץ.

נסיון ורקע עם עבודה בחו"ל.

רקע של עבודה בNON PROFIT והתנדבות רבה בתחומים שונים.

GMAT 700

מעוניין לנסות להתקבל שוב (REAPPLICANT) ל:

Harvard, Columbia, NYU

או לחילופין לנסות להתקבל ל:

Stanford, UCLA

דעתך תתקבל בתודה.

יישר כוחך והמשך עבודה פוריה.

JCool

dovifransis
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

hi gilam,

you are not strong with checking up on your candidates lately….

so i'll inform you via the mail (along with the rest) that i got in to UCLA, UNC, VIRGINIA, and i still wait 4 an answer from kellogg.

thank your team on my behalf some of this acheivement is yours as it is mine.

thanks

dovi fransis 0577367364

gets
    חבר
    מספר הפוסטים: 67

Hello Gilam.
    Thank you very much for your help and information you providing!!!
    Few more question if you allow.
    Do I have to mention in the essays a particular field, like I-Banking or Tech. management, I would like to work in after graduating or on the other hand it is possible to mention few fields and to write that I would decide during the studies. Because it is relay difficult to decide based on the partial info I can get in Israel. What happens if I write that I want a major in finance and after addmission decides to concentrate on entrepreneurship and strategy, or any other field?
    When it is better to contact Aringo, now or after I will have a GMAT score?
    I also have some questions I would like to ask on private. Can you please contact me at ge_ts at yahoo dot com, or provide your contact info
    Best Regards,
    gets
    aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: JoeCool

גלעם שלום,

אני מאד מעריך את ההכוונה והייעוץ שאתה מעניק פה בפורום תודה על הפירגון! ומתוך הנסיונות החיוביים של חבריי עם ארינגו רציתי לשמוע ממך ביחס לסיכויי קבלה.

אני 28, עו"ד עם נסיון בתחום המסחרי והקניין הרוחני. עבדתי הן במשרדי עו"ד גדולים והן בחברות גדולות בארץ.

נסיון ורקע עם עבודה בחו"ל.

רקע של עבודה בNON PROFIT והתנדבות רבה בתחומים שונים.

GMAT 700

מעוניין לנסות להתקבל שוב (REAPPLICANT) ל:

Harvard, Columbia, NYU

או לחילופין לנסות להתקבל ל:

Stanford, UCLA

דעתך תתקבל בתודה.

יישר כוחך והמשך עבודה פוריה.

JCool

JCool, על סמך המידע שציינת ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד תחרותי עד חזק ב-UCLA ומועמד תחרותי ב-NYU. הרוורד וסטרפורד יהיו בסטרצ', ובקולומביה תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתי.

בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: dovifransis

hi gilam,

you are not strong with checking up on your candidates lately….

so i'll inform you via the mail (along with the rest) that i got in to UCLA, UNC, VIRGINIA, and i still wait 4 an answer from kellogg. GREAT NEWS DOVI!!!!!! WELL DONE!!!!!!! Very happy and relieved to hear!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

thank your team on my behalf some of this acheivement is yours as it is mine. Toda toda for the firgun Dovi. Frankly, with the positive and smart way you approached this process, this achievement is no one's but yours!

thanks

dovi fransis 0577367364

dovifransis
    חבר

hi gilam

please call me i would like to thank you in person

0577367364

aringo
    חבר

To: gets

Hello Gilam.
    Thank you very much for your help and information you providing!!!
    Few more question if you allow.
    Do I have to mention in the essays a particular field, like I-Banking or Tech. management, I would like to work in after graduating or on the other hand it is possible to mention few fields and to write that I would decide during the studies. Because it is relay difficult to decide based on the partial info I can get in Israel. What happens if I write that I want a major in finance and after addmission decides to concentrate on entrepreneurship and strategy, or any other field?
    Gets, yes, we do recommended that you present a cohesive career plan to the schools you are applying to (this plan is usually included in what we call the "Career Essay" – what are your future goals, why MBA, why now, why our schools, etc.) It will be good if your career plan is relatively focused.
    Regarding "what if I change my plans" – from my conversations with a variety of admission committees over the years, we get a clear picture that this is widely conventional and expected. Once you start your business school experience, you will be exposed to new career opportunities, to industries you haven't explored before, to lectures, projects, people and field tours that may change your career perspectives and, as a result, change your career plan. You are not expected to know all of this now, and it is clear that your career plan may change during your business school experience.
    When it is better to contact Aringo, now or after I will have a GMAT score?
    I also have some questions I would like to ask on private. Can you please contact me at ge_ts at yahoo dot com, or provide your contact info
    The admission chances are likely to be higher if you perform some of the items as early as possible (the career plan, which you mentioned above, is one of them). Therefore, it's probably best to kick off the process as early as possible – before the GMAT if possible.
    Best Regards,
    gets
    Good luck!
    Gilam
    jam
    חבר

גילעם שלום,

רציתי לקבל הערכה לגבי סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות המובילות בארה"ב.

סיימתי מדעי המחשב בירושלים בממוצע 91.5 (כנראה לא בהצטיינות, אבל 25% עליונים). בשנה ג' עבדתי בחצי משרה בחברת הייטק גדולה מאוד במונחים בינלאומיים.

מזה כחצי שנה אני מתכנתת בחברה גדולה במונחים ישראליים (נסחרת בנאסדק).

בצבא הייתי פקידת מבצעים בחיל האוויר. בפועל הייתי אחראית על 4 אנשים במשך כשנה וקיבלתי תעודת חיילת מצטיינת ממפקד הטייסת.

אני מעריכה שאוכל להוציא בסביבות 700 בGMAT.

לאילו אוניברסיטאות אני יכולה להיחשב רלוונטית? (טופ 10, טופ 20 וכו')

בנוסף, אני שוקלת אפשרות של עבודה של שנתיים בארה"ב בתחום ההייטק (התחלה בתכנות) ורק לאחריהן להגיש מועמדות. כמה זה ישנה את המצב?

תודה רבה.

aringo
    חבר

To: jam

גילעם שלום,

רציתי לקבל הערכה לגבי סיכויי הקבלה שלי לאוניברסיטאות המובילות בארה"ב.

סיימתי מדעי המחשב בירושלים בממוצע 91.5 (כנראה לא בהצטיינות, אבל 25% עליונים). בשנה ג' עבדתי בחצי משרה בחברת הייטק גדולה מאוד במונחים בינלאומיים.

מזה כחצי שנה אני מתכנתת בחברה גדולה במונחים ישראליים (נסחרת בנאסדק).

בצבא הייתי פקידת מבצעים בחיל האוויר. בפועל הייתי אחראית על 4 אנשים במשך כשנה וקיבלתי תעודת חיילת מצטיינת ממפקד הטייסת.

אני מעריכה שאוכל להוציא בסביבות 700 בGMAT.

לאילו אוניברסיטאות אני יכולה להיחשב רלוונטית? (טופ 10, טופ 20 וכו')

על סמך הנתונים/הנחות שלמעלה ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיי להערכתי תחרותית בתוכניות כגון קולומביה, וורטון וקלוג (קצת לכיוון הסטרצ' בשלושתן). הרוורד וסטנפורד יהיו סטרצ' להערכתי. תהיי להערכתי תחרותית בשיקגו, בברקלי, ב-NYU ובטאק ומועמדת חזקה עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון דיוק, קורנל, דרדן.

בנוסף, אני שוקלת אפשרות של עבודה של שנתיים בארה"ב בתחום ההייטק (התחלה בתכנות) ורק לאחריהן להגיש מועמדות. כמה זה ישנה את המצב?

אם הינך סביב גיל 25-26, ואם הדבר יתפתח לתפקיד ניהולי, סביר כי תהיה לכך תרומה משמעותית (נסיון בין לאומי, נסיון מנהיגותי). אם יש בכך כדי להקטין את הסיכוי שתשאי בתפקידי ניהול או שתצברי הישגים מנהיגותיים (בתוך/מחוץ לעבודה) לפני הגשת הבקשות, ייתכן שעדיף לבנות את עצמך בארץ.

תודה רבה.

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

YFEFFER
    חבר
    מספר הפוסטים: 35

To: dovifransis

Hi Dovi,

Congrats!!

I agree with Gilam- you do have a very positive approach to the entire process…

I'd love to hear more about your visit to the U.S. and how it affected your school choice… (I remeber we met at some reception just before you flew there)

Yoni.

dovifransis
    חבר

To: YFEFFER

hi man

talk with me when you have have the time 0577367364

zeevf
    חבר

שלום רב,

אני מעוניין מאוד להתקבל ל MIT ורציתי לשאול על סיכויי קבלה

יש לי 7 שנות ניסיון בתחום ה IT בשתי חברות בינלאומיות גדולות. בתפקיד הנוכחי הנני בעל רקורד מוכח של יזמות וניהול 2 אנשים בצורה מטריציונית ( ניהול טכני בלבד )

כמו כן ניסיתי ליצור כמה מיזמים לא קשורים לעבודה שעלו על שרטון אך לגבי אחד מהם היתה כתבה עלי בגלובס

סימן השאלה הגדול שלי כרגע הוא לגבי ציון התואר הראשון.

מאחר ועשיתי אותו באוניברסיטה הפתוחה תוך כדי עבודה תובענית , הממוצע הוא 76 ( תואר במדעים עם התמקדות במדעי המחשב )

כמו כן יש לי תעודת הנסאי מחשבים מצטיין שעשיתי בעתודה טכנולוגית.

עוד לא עשיתי GMAT. בדרך

מה צריך להיות ציון ה GMAT כדי להיות מועמד בעל סיכוי סביר ?

כמו כן אשמח לקבל פרטים של מועמדים שהתקבלו/סטודנטים/בוגרים של MIT

תודה רבה מראש. זאב

spiderman
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

Hi Gilam

I'm 29 (will be 30 at the time of submitting my application) father of two, and I want to attend INSEAD January, 2007.

I'm a lawyer at an Israeli leading firm and I’m handling very big transactions by myself (not common at such an office). At the time of admission I'll have 3 years experience (1 as an intern and 2 as a lawyer all in the same office)

I'm a Tel-Aviv graduate, LLB. Magna cum laude (grade – 88) & B.A. Economics (grade – 90)

I have a strong military back round as a comander (not an officer)

I will be able to get very good recommendations by known personas

Besides that I have an unusual back round that can provide a lot of materials to the essays.

I think that the only piece left to complete the puzzle is the GMAT score. What score do you think I need in order to be a strong/very strong contender at INSEAD.

Thanks in advance

Spiderman

orental
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

היי גילעם

יש לך הערכה השנה מה הסיכוי להיכנס לוורטון מרשימת המתנה ?

ידוע לי שמתוך כ-15 ישראלים שנרשמו לוורטון לפחות 5 לא יגיעו – האם הדבר מעלה את הסיכויים שלי כישראלי או שבשלב רשימת ההמתנה אני לא מושווה מול הפול של הישראלים אלא מול הפול הכללי ?

תודה,

אורן

ofir cohen
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

היי גילעם,

אני עומד לעשות את בחינת ה-GMAT בסוף אפריל ואז להתחיל את תהליך האפליקיישן.

רציתי לדעת באופן כללי באילו מהאונ' יש לי סיכויים גבוהים יותר להתקבל (לצורך שליחת ציון ה- GMAT אליהם).

תחום ההתעניינות שלי הוא ניהול כללי ואסטרטגיה.

עו"ד עצמאי בגיל 30, נשוי.

תואר ראשון במשפטים, ציון – 83.

בעבר – בעל עסק עצמאי למחשבים, מנהל מועדון רכב, פעיל בארגונים לטובת הקהילה.

הניסיון התעסוקתי העיקרי שלי הוא מהצבא : 6.5 שנים, תפקיד אחרון מ"פ (בגולני).

רציתי לדעת, אילו מהאונ' (ארה"ב אירופה, טופ 20) שמות יותר דגש על הרקע והניסיון המנהיגותי ופחות על ציון ה-GMAT (עדיין לא עשיתי אותו אך אני צופה לציון נמוך – פחות מ-600), ובהתאם לכך היכן סיכויי להתקבל גבוהים יותר.

(ברור לי שזה חלק משקלול רחב של החיבורים המלצות וכדומה)

תודה רבה,

אופיר

aringo
    חבר

To: zeevf

שלום רב,

אני מעוניין מאוד להתקבל ל MIT ורציתי לשאול על סיכויי קבלה

יש לי 7 שנות ניסיון בתחום ה IT בשתי חברות בינלאומיות גדולות. בתפקיד הנוכחי הנני בעל רקורד מוכח של יזמות וניהול 2 אנשים בצורה מטריציונית ( ניהול טכני בלבד )

כמו כן ניסיתי ליצור כמה מיזמים לא קשורים לעבודה שעלו על שרטון אך לגבי אחד מהם היתה כתבה עלי בגלובס

סימן השאלה הגדול שלי כרגע הוא לגבי ציון התואר הראשון.

מאחר ועשיתי אותו באוניברסיטה הפתוחה תוך כדי עבודה תובענית , הממוצע הוא 76 ( תואר במדעים עם התמקדות במדעי המחשב )

כמו כן יש לי תעודת הנסאי מחשבים מצטיין שעשיתי בעתודה טכנולוגית.

עוד לא עשיתי GMAT. בדרך

מה צריך להיות ציון ה GMAT כדי להיות מועמד בעל סיכוי סביר ?
    להערכתי:
    עם GMAT סביב 650-700, וכן חיבורים והמלצות טובים, MIT תהיה סטרצ' עבורך (כלומר, ישנו סיכוי מסויים, קטן, שזה "ייקח").
    עם GMAT סביב 750 וכן חיבורים והמלצות טובים, תהיה מועמד תחרותי ב-MIT.
    עם GMAT סביב 650-700 וכן חיבורים והמלצות חזקים מאוד, תהיה מועמד תחרותי ב-MIT (כלומר, MIT תהסס "היטב" לפני החלטה).

תוכל לראות טווחים של ציוני GMAT רצויים כדי להתקבל כאן:
    http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

כמו כן אשמח לקבל פרטים של מועמדים שהתקבלו/סטודנטים/בוגרים של MIT
    אולי כדאי להתחיל עם kassifo, הפעיל מאוד בפורום זה.

תודה רבה מראש. זאב

בבקשה. בהצלחה זאב!

גילעם

aringo
    חבר

To: spiderman

Hi Gilam

I'm 29 (will be 30 at the time of submitting my application) father of two, and I want to attend INSEAD January, 2007.

I'm a lawyer at an Israeli leading firm and I’m handling very big transactions by myself (not common at such an office). At the time of admission I'll have 3 years experience (1 as an intern and 2 as a lawyer all in the same office)

I'm a Tel-Aviv graduate, LLB. Magna cum laude (grade – 88) & B.A. Economics (grade – 90)

I have a strong military back round as a comander (not an officer)

I will be able to get very good recommendations by known personas

Besides that I have an unusual back round that can provide a lot of materials to the essays.

I think that the only piece left to complete the puzzle is the GMAT score. What score do you think I need in order to be a strong/very strong contender at INSEAD.

Based on the above data, I believe that with strong essays and recommendations and a GMAT score of around 680, you will be a copetitive candidate at INSEAD.

You can see more on admission criteria and the range of GMAT scores at: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm

Thanks in advance
    Spiderman
    You're welcome. Good luck!
    Gilam

aringo
    חבר

To: orental

היי גילעם

יש לך הערכה השנה מה הסיכוי להיכנס לוורטון מרשימת המתנה ?

ידוע לי שמתוך כ-15 ישראלים שנרשמו לוורטון לפחות 5 לא יגיעו – האם הדבר מעלה את הסיכויים שלי כישראלי או שבשלב רשימת ההמתנה אני לא מושווה מול הפול של הישראלים אלא מול הפול הכללי ?

ברשימת ההמתנה, בדומה למצב בתהליך הרגיל: יש משמעות ל"תחרות הישראלית" שלך אולם זהו אינו השיקול היחיד – זהו אחד ממכלול שיקולים. לדוגמא, ייתכן כי בשנה מסויימת תקבל וורטון 15 ישראלים, ובשנה אח"כ תקבל וורטון רק 5 ישראלים. החוזק של אותם מועמדים ישראלים, ושיקולים אחרים, ישפיעו על כמות המתקבלים הישראלים. עם זאת, הסיכוי כי וורטון תאפשר מחזור ללא ישראלים, או עם 30 ישראלים (מה שיבוא על חשבון איטלקים, הודים, רוסים וכדומה…) נמוכים יחסית.
    בשלב רשימת ההמתנה, בשונה מהתהליך הרגיל, כבר ידוע כמה ישראלים התקבלו עד כה ולכן למספר הישראלים שכבר התקבלו יש השפעה מסויימת על מספר הישראלים שייתקבלו מתוך רשימת ההמתנה.

נו, אני מקווה שלא בילבלתי אותך עם התיאוריה… ובצד הפרקטי – בהנתן שוורטון קיבלו השנה מספר גבוה של ישראלים ושישנו ישראלי אחד נוסף (שאני יודע עליו) שהולך להתקבל מתוך רשימת ההמתנה, ובהנחה שאתה אינך אותו ישראלי מדובר, ובהנתן שיש עוד ישראלים ברשימת ההמתנה, להערכתי (וזו הערכתי בלבד) הסיכוי של ישראלי ליציאה חיובית מרשימת ההמתנה נמוך יחסית.

תודה,

אורן

בבקשה. בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: ofir cohen

היי גילעם,

אני עומד לעשות את בחינת ה-GMAT בסוף אפריל ואז להתחיל את תהליך האפליקיישן.

רציתי לדעת באופן כללי באילו מהאונ' יש לי סיכויים גבוהים יותר להתקבל (לצורך שליחת ציון ה- GMAT אליהם).

תחום ההתעניינות שלי הוא ניהול כללי ואסטרטגיה.

עו"ד עצמאי בגיל 30, נשוי.

תואר ראשון במשפטים, ציון – 83.

בעבר – בעל עסק עצמאי למחשבים, מנהל מועדון רכב, פעיל בארגונים לטובת הקהילה.

הניסיון התעסוקתי העיקרי שלי הוא מהצבא : 6.5 שנים, תפקיד אחרון מ"פ (בגולני).

רציתי לדעת, אילו מהאונ' (ארה"ב אירופה, טופ 20) שמות יותר דגש על הרקע והניסיון המנהיגותי ופחות על ציון ה-GMAT (עדיין לא עשיתי אותו אך אני צופה לציון נמוך – פחות מ-600), ובהתאם לכך היכן סיכויי להתקבל גבוהים יותר.

(ברור לי שזה חלק משקלול רחב של החיבורים המלצות וכדומה)

הרוורד היא האוניברסיטה הבולטת ביותר בנושא הזה. מנהיגות היא שם המשחק. מתוך הישראלים שסייענו להם השנה, שניים התקבלו להרוורד עם ציון GMAT נמוך מ-600.

עם זאת, להערכתי הרוורד תהווה stretch עבורך. בנוסף – IMD, בייבסון, ג'ורג'טאון וקורנל גם הן תוכניות שממוצע ה-GMAT של המתקבלים אליהן נמוך ממה שהיה ניתן לצפות עפ"י הדירוגים והמוניטין של התוכנית.

תודה רבה,

אופיר

בבקשה. בהצלחה אופיר.

גילעם

shirichen
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

הי גילעם,

אם כבר עסקת בענייני רשימת המתנה – יש לך הערכה מה הסיכוי להתקבל ל – MIT/NYU מתוך רשימת המתנה?

תודה רבה

שירי

guylevit
    חבר
    מספר הפוסטים: 43

To: shirichen

Shiri,

Please contact me,

[email protected]

Guy

kassifo
    חבר
    מספר הפוסטים: 201

To: zeevf

אתה מוזמן ליצור איתי קשר:

[email protected]

aringo
    חבר

To: shirichen

הי גילעם,

אם כבר עסקת בענייני רשימת המתנה – יש לך הערכה מה הסיכוי להתקבל ל – MIT/NYU מתוך רשימת המתנה?

NYU – שמים מאות אנשים (סביב 500 להערכתי) ברשימת ההמתנה. אחת המטרות של רשימת ההמתנה הזו היא לראות מי באמת מתכוון לבוא ל-NYU אם יתקבל (מה שמכונה yield management – על מנת להגדיל את שעור הנרשמים מתוך המתקבלים). לעיתים הם שמים מועמדים חזקים ברשימת ההמתנה על מנת לבדוק את כוונותיהם לפני קבלתם. אם תאותתי באופן רציף על הפוקוס שלך על NYU ועל מוטיבציה להצטרף לתוכנית – זה עשוי מאוד לעזור. למשל – תשלחי להם אחת לכ-10 ימים מכתב ובו חזרה על הרצון שלך להצטרף ל-stern (ומדוע) ועדכוני קריירה/נתונים, אם יש. תצייני שאת באה אם את מתקבלת. תבקרי בקמפוס ובמשרד הקבלה, אם ניתן. תבקשי מסטודנטים ובוגרים לשלוח מכתבי תמיכה.

MIT – דומה ל-NYU, אך פחות קיצוני מבחינת ההשפעה של ה"קמפיין". עדיין, להערכתי קמפיין של מכתבים, הבעת מוטיבציה ונטוורקינג יסייע.

תודה רבה

שירי

הרבה הרבה הצלחה שירי. הרבה תלוי בך כאן.

גילעם

odedp
    חבר
    מספר הפוסטים: 61

היי גילעם,

יש לי שתי שאלות:

1. האם להערכתך ציון TOEFL גבוה יכול לפצות על חלק מילולי נמוך יחסית ב-GMAT, או שאין קשר בין הציונים?

2. רוב האוניברסיטאות דורשות שני ממליצים. מהי החשיבות של המלצה ממקום העבודה האחרון (בו אני עובד קצת יותר משנה) באם יש לי המלצות מעולות ממקום העבודה הקודם (שנתיים וחצי) ומהצבא (ארבע שנים)? האם אי הגשת ההמלצה מממקום העבודה האחרון יחשב כנקודה בעייתית עליה אני צריך לפרט? האם הם לוקחים בחשבון שלפעמים מועמדים לא מספרים בעבודה על הרצון ללמוד בחו"ל מחשש שזה יפגע בהם ?

תודה רבה מראש,

עודד

elvis
    חבר
    מספר הפוסטים: 5
    elvis
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

i'd like to talk to the guys who got into wharton / chicago / harvard plz send me an email to [email protected]

aringo
    חבר

To: odedp

היי גילעם,

יש לי שתי שאלות:

1. האם להערכתך ציון TOEFL גבוה יכול לפצות על חלק מילולי נמוך יחסית ב-GMAT, או שאין קשר בין הציונים?

עודד, להערכתי ה-TOEFL יפצה באופן חלקי. הציון המילולי הנמוך יעורר בין השאר concern שאולי יהיה לך קשה להצליח בלימודים ובעבודה באנגלית.בהקשר הזה ה-TOEFL בהחלט יעזור. הציון המילולי הנמוך גם פגע בציון ה-GMAT הכולל שלך, והציון הכולל לכשעצמו חשוב לרוב ועדות הקבלה (בין השאר בשל השפעתו של הציון הממוצע של המתקבלים/סטודנטים על הדירוגים והתדמית של האוניברסיטאות). בעניין הזה ה-TOEFL יתקשה לפצות.

2. רוב האוניברסיטאות דורשות שני ממליצים. מהי החשיבות של המלצה ממקום העבודה האחרון (בו אני עובד קצת יותר משנה) באם יש לי המלצות מעולות ממקום העבודה הקודם (שנתיים וחצי) ומהצבא (ארבע שנים)? האם אי הגשת ההמלצה מממקום העבודה האחרון יחשב כנקודה בעייתית עליה אני צריך לפרט? האם הם לוקחים בחשבון שלפעמים מועמדים לא מספרים בעבודה על הרצון ללמוד בחו"ל מחשש שזה יפגע בהם ?

במרבית המקרים ועדת הקבלה מצפה להמלצה ממקום העבודה הנוכחי ומעדיפה המלצה כזו (בעיקר היות וזוהי האינדיקציה העדכנית ביותר לביצועיך בעבודה). אם לא סיפקת המלצה כזו, יכול לעלות חשש כי אינך מצליח במקום העבודה הנוכחי או כי אינך מסתדר כיום עם הממונה/ממונים עליך. אם לא תספק המלצה כזו, כדאי לכן לכתוב note המבוסס ככל הניתן על עובדות (למשל – מהן האינדיקציות העובדתיות / הסטוריות לחשש כי זה יפגע בך? האם היו כבר X מקרים כאלה בעבר? האם תוכל לספר עובדתית על המקרים שהיו?), מסביר מדוע לא הבאת המלצה כזו, ומסיר ככל הניתן את החשש הנ"ל.

תודה רבה מראש,

עודד

בבקשה עודד. הרבה הצלחה בתהליך.

גילעם

mba_il
    חבר
    מספר הפוסטים: 11

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>פורום

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

אהלן גילעם,

אתה יכול לומר מתי אתם מפרסמים את הסטטיסטיקה של השנה באתר של ארינגו (לגבי מתקבלים ל-top mba schools )?

תודה,

אייל

idle
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

גלעם אהלן
    הגשתי מועמדות ללימודי MBA באנסיאד, ספטמבר 2006 סיבוב השלישי. הם הודיעו לי שהם החליטו להציע לי כסא למועד ספטמבר אך לצערם הקמפוס הצרפתי מלא ולכן הם מציעים לי את אחד מאחרוני המקומות בסינגפור. לחלופין אני יכול לעבור לרשימת ההמתנה לקבלה לקמפוס הצרפתי. קצת מידע: ע"פ נתוני אנסיאד, תהליך הגיוס שווה לחלוטין בין הקמפוסים – המגייסים אינם יודעים לאן שייכים התלמידים עד שלב הראיונות וכו'. בשיחה עם מנהלת אדמיניסטרטיבית: רשימת ההמתנה מורכבת ממועמדים מכל שלושת הסיבובים, היא נמשכת עד תחילת הלימודים עצמם וכל מקום שמתפנה, ועדת הקבלה דנה במי להכניס ע"פ גיוון הרקע שלו.
    תכל'ס:

1. מה אתה יודע על רשימת ההמתנה של INSEAD ? סיכויים וכו'
    2. האם אכן הגיוס והרזומה של שני הקמפוסים שווים? יש לי הרושם שלמרות הכל, הצרפתי נחשב יותר.
    3. ישנה אופציה נוספת – לבטל את המועמדות לספטמבר ולהרשם מחדש לסיבוב שני לינואר 2007 שנסגר עוד שבוע וחצי. כיצד יתייחסו למועמדות מחודשת על רקע כזה?

תודה מראש,
    idle

kerenz
    חבר
    מספר הפוסטים: 74

שלום גילעם,

רציתי להבין את סיכויי הקבלה שלי לתוכניות MBA שונות מה-top 10. אני בעיקר מתעניינת בברקלי, סטנפורד וקלוג.

הרקע שלי:

בהשכלתי אני מהנדסת תעשייה וניהול, טכניון, ממוצע 88.

מזה כשנה אני marketing product manager בחברת היי טק בינלאומית גדולה. כמו כן, ניהלתי צוות במשך שנה (בתחום התפעול).

בצבא שירתתי כקצינת מבצעים בחיל האויר ופיקדתי על 10 חיילים.

ציון ה-GMAT שלי הוא 650 (50 כמותי ו-27 מילולי).

תודה רבה,

קרן.

dalit
    חבר
    מספר הפוסטים: 556

To: kerenz

הי… שכחת בי"ס אחד ברשימה שלך

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159

שלום גילעם,

תודה על התרומה המרשימה שלך בפורום זה.

שמי שמעון חסון , בן 30, נשוי +1. סיימתי מדעי המחשב בממוצע 81. TOEFL: 270. GMAT: 700 (V39, M47, AWA 4.5).

בשנה השנייה ללימודי התחלתי לעבוד בבדיקות תוכנה ב-MEETU ולאחר 9 חודשים התפניתי למיזם שהקמתי יחד עם עוד חבר בו עסקתי קצת יותר משנה. היו לנו הישגים אך לא פעלנו לגיוס כסף ולא הפכנו את המיזם לחברה של ממש. במקביל מי שניהל אותי ב-MEETU הזמין אותי לפוליקום (שרכשה את MEETU). שם התחלתי כמנתח מתחרים ולאחר 3 חודשים הייתי המגויס הראשון לצוות ניהול המוצר שהוקם (בכפיפות למנהל קבוצת המוצרים). במסגרת תפקידי יצא לי לעבוד בסביבה בינלאומית ולנהל מספר פרויקטים. סה"כ עבדתי שנתיים בפוליקום. עברתי לפולוואפ, שם הייתי מנהל מוצר ולאחר מספר חודשים מוניתי למנהל תוכנית. במסגרת תפקידי ניהלתי קבוצה של מהנדסים האחראית על פיתוח של קו מוצרים. שוב, ניהול פרוייקטים מול גורמים שונים בחברה ומחוץ לה, עבודה עם "בלו צ'יפס" אבל גם ניהול והעצמת האנשים.
    אחרי שנה וחצי עזבתי את פולוואפ והיום אני מנהל שיווק מוצר באפסטיד (בכפיפות למי שניהל אותי
    בפולוואפ). (אני לא מציין כאן הישגים אבל אתה יכול להניח שאוכל לציין כאלו באפליקיישן).

קהילה (תמורה):

• 1998-1999: פר"ח (מלגה).
    • 1999-2000: לימוד אנגלית (מלגה).
    • 2000-2002: פורום סטודנטים עיריית מגדל העמק.
    • 2000-2002: ועדה לקשרי תעשייה – סטודנטים בחברה הכלכלית של מגדל העמק.
    • 2002-2003: חונך סטודנטים למדעי המחשב באונ' חיפה בפרויקט הגמר שלהם.
    • 2005-היום: צעירים בונים עתיד – עוזר בניהול המרכז והקשר עם העירייה וחונך ילדים.

מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול (מתקשר למה שעשיתי, למי שאני ול-למה MBA): החלום שלי זה לצבור ידע וניסיון כזה שיאפשר לי להקים חממה טכנולוגית ליזמים בעמק יזרעאל/מגדל-העמק.

1. אשמח אם תעריך סיכויי קבלה ומלגה ל:
    · שיקאגו
    · קלוג
    · סטנפורד
    · וורטון
    · הארוורד
    · מישיגן
    · ברקלי
    · קרנגי מלון
    · UCLA

2. האם הציון הכמותי (47) יהווה CONCERN באילו מהאוניברסיטאות שציינתי? היכולת הכמותית שלי גבוהה מזו המשתקפת בציון אך נלחצתי במבחן ופישלתי בחלק זה. אני מתלבט האם כדאי/חובה לגשת שוב או שעם שאר הנתונים שלי זה מספיק וכדאי שאנצל את הזמן עכשיו לאסטרטגיה וכו'.

3. בעקבות תאונת דרכים בטלנו את מסע הביקורים לקמפוסים שתוכנן לאפריל:
    3.1. האם בקיץ אפשר לבקר?
    3.2. האם מסע ביקורים בספטמבר/אוקטובר לא יכול להזיק מבחינת הכנת האפליקיישן (אני מניח שזו תקופה לחוצה)?
    3.3. האם האונ' מנהלות רישום של הנרשמים לביקור לעומת המגישים מועמדות ("נרשם שיגיע לביקור אך לא הגיע ולכן לא רציני לגבינו"). האם במקרה כזה יש צורך להסביר למה לא הגעתי במעמד הגשת המועמדות?

תודה רבה,
    שמעון

aringo
    חבר

To: אייל

אהלן גילעם,

אתה יכול לומר מתי אתם מפרסמים את הסטטיסטיקה של השנה באתר של ארינגו (לגבי מתקבלים ל-top mba schools )?

אייל, נפרסם סטטיסטיקות ל-2006 ברגע שיהיו לנו כל הנתונים (אחרי סיום שלב ה-waitlist) – בתחילת יולי להערכתי. עד אז תוכל לראות את סטטיסטיקות 2005 ב:

http://aringo.co.il/HebrewSite/Results.htm

בינתיים, אם למישהו יש נתונים לגבי מספר כולל של ישראלים שפנו/התקבלו לבי"ס מסויים, נודה על עדכון אל color=#[email protected]

תודה,

אייל

בבקשה אייל.

גילעם

aringo
    חבר

To: idle

גלעם אהלן
    הגשתי מועמדות ללימודי MBA באנסיאד, ספטמבר 2006 סיבוב השלישי. הם הודיעו לי שהם החליטו להציע לי כסא למועד ספטמבר אך לצערם הקמפוס הצרפתי מלא ולכן הם מציעים לי את אחד מאחרוני המקומות בסינגפור. לחלופין אני יכול לעבור לרשימת ההמתנה לקבלה לקמפוס הצרפתי. קצת מידע: ע"פ נתוני אנסיאד, תהליך הגיוס שווה לחלוטין בין הקמפוסים – המגייסים אינם יודעים לאן שייכים התלמידים עד שלב הראיונות וכו'. בשיחה עם מנהלת אדמיניסטרטיבית: רשימת ההמתנה מורכבת ממועמדים מכל שלושת הסיבובים, היא נמשכת עד תחילת הלימודים עצמם וכל מקום שמתפנה, ועדת הקבלה דנה במי להכניס ע"פ גיוון הרקע שלו.

תכל'ס:

1. מה אתה יודע על רשימת ההמתנה של INSEAD ? סיכויים וכו'

ככל הידוע לי ולמיטב הערכתי, הסיכויים ליציאה מרשימת ההמתנה לצרפת אינם גבוהים. הנך תלוי בעיקר בביטולים ובאנשים שיחליטו לא לקבל את הצעת אינסאד. אם הינך אחד מהמועמדים החזקים ביותר ברשימת ההמתנה, המצב טוב יותר כיוון שבכל שנה המקרים האלה קורים. הרבה תלוי במיקומך היחסי ברשימה הזו.

1. האם אכן הגיוס והרזומה של שני הקמפוסים שווים? יש לי הרושם שלמרות הכל, הצרפתי נחשב יותר.

זהו גם הרושם שלי. אם מטרתך עבודה במזרח – הקמפוס הסינגפורי חזק יותר להערכתי. אם מטרתך עבודה באירופה (או בארה"ב, שם המוניטין של אינסאד קיים, אם כי מוגבל ביותר), הקמפוס הצרפתי חזק הרבה יותר להערכתי.
    אם הינך "נייטרלי" או לא בטוח לגבי איזור עבודה, הקמפוס הצרפתי יהיה חזק יותר בהקשר של יוקרה וגיוס להערכתי.

1. ישנה אופציה נוספת – לבטל את המועמדות לספטמבר ולהרשם מחדש לסיבוב שני לינואר 2007 שנסגר עוד שבוע וחצי. כיצד יתייחסו למועמדות מחודשת על רקע כזה?

קשה לי לצפות את תמונת הסיכויים במקרה כזה – האם הם יהיו גבוהים יותר או נמוכים יותר מסיכוייך בפעם הקודמת? הדבר תלוי בין השאר בכמות הפונים לאינסאד מול כמות המקומות באינסאד לינואר (בהשוואה לכמות הפונים/המקומות לספטמבר האחרון) וביכולתך לשכנע את ועדת הקבלה בנכונות הצעד הזה.
    צעד אפקטיבי מקדים לכך עשוי להיות: להפעיל את כל הלחצים והערוצים האפשריים על מנת לקבל דחייה של תחילת הלימודים מספטמבר לינואר תוך מעבר קמפוס לצרפת.

תודה מראש,
    idle

בבקשה, מקווה שעזרתי במשהו…

גילעם

aringo
    חבר

שלום גילעם,

רציתי להבין את סיכויי הקבלה שלי לתוכניות MBA שונות מה-top 10. אני בעיקר מתעניינת בברקלי, סטנפורד וקלוג.

הרקע שלי:

בהשכלתי אני מהנדסת תעשייה וניהול, טכניון, ממוצע 88.

מזה כשנה אני marketing product manager בחברת היי טק בינלאומית גדולה. כמו כן, ניהלתי צוות במשך שנה (בתחום התפעול).

בצבא שירתתי כקצינת מבצעים בחיל האויר ופיקדתי על 10 חיילים.

ציון ה-GMAT שלי הוא 650 (50 כמותי ו-27 מילולי).

תודה רבה,

קרן.

קרן, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים תהיי להערכתי מועמדת תחרותית בתוכניות כגון ברקלי, NYU, שיקגו, Tuck – קצת לכיוון הסטרצ' בארבעתן, בייחוד בשיקגו. קלוג, וורטון, MIT יהיו סטרצ' להערכתי, קצת לכיוון התחרותית. סטנפורד יהיה סטרצ'. בדיוק ובדרדן תהיי בין תחרותית וחזקה להערכתי. ב-UCLA וב-LBS תהיי תחרותית להערכתי.

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: shimonh

שלום גילעם,

תודה על התרומה המרשימה שלך בפורום זה. תודה על הפירגון שמעון!

שמי שמעון חסון , בן 30, נשוי +1. סיימתי מדעי המחשב בממוצע 81. TOEFL: 270. GMAT: 700 (V39, M47, AWA 4.5).

בשנה השנייה ללימודי התחלתי לעבוד בבדיקות תוכנה ב-MEETU ולאחר 9 חודשים התפניתי למיזם שהקמתי יחד עם עוד חבר בו עסקתי קצת יותר משנה. היו לנו הישגים אך לא פעלנו לגיוס כסף ולא הפכנו את המיזם לחברה של ממש. במקביל מי שניהל אותי ב-MEETU הזמין אותי לפוליקום (שרכשה את MEETU). שם התחלתי כמנתח מתחרים ולאחר 3 חודשים הייתי המגויס הראשון לצוות ניהול המוצר שהוקם (בכפיפות למנהל קבוצת המוצרים). במסגרת תפקידי יצא לי לעבוד בסביבה בינלאומית ולנהל מספר פרויקטים. סה"כ עבדתי שנתיים בפוליקום. עברתי לפולוואפ, שם הייתי מנהל מוצר ולאחר מספר חודשים מוניתי למנהל תוכנית. במסגרת תפקידי ניהלתי קבוצה של מהנדסים האחראית על פיתוח של קו מוצרים. שוב, ניהול פרוייקטים מול גורמים שונים בחברה ומחוץ לה, עבודה עם "בלו צ'יפס" אבל גם ניהול והעצמת האנשים.
    אחרי שנה וחצי עזבתי את פולוואפ והיום אני מנהל שיווק מוצר באפסטיד (בכפיפות למי שניהל אותי
    בפולוואפ). (אני לא מציין כאן הישגים אבל אתה יכול להניח שאוכל לציין כאלו באפליקיישן).

קהילה (תמורה):

• 1998-1999: פר"ח (מלגה).
    • 1999-2000: לימוד אנגלית (מלגה).
    • 2000-2002: פורום סטודנטים עיריית מגדל העמק.
    • 2000-2002: ועדה לקשרי תעשייה – סטודנטים בחברה הכלכלית של מגדל העמק.
    • 2002-2003: חונך סטודנטים למדעי המחשב באונ' חיפה בפרויקט הגמר שלהם.
    • 2005-היום: צעירים בונים עתיד – עוזר בניהול המרכז והקשר עם העירייה וחונך ילדים.

מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול (מתקשר למה שעשיתי, למי שאני ול-למה MBA): החלום שלי זה לצבור ידע וניסיון כזה שיאפשר לי להקים חממה טכנולוגית ליזמים בעמק יזרעאל/מגדל-העמק.

1. אשמח אם תעריך סיכויי קבלה ומלגה ל:

שמעון, אניח חיבורים, המלצות ו-Application Forms חזקים. במקומות בהם הנך מועמד חזק, הסיכויים למילגה משמעותית (עשרות אחוזים משכר הלימוד) טובים. במקומות בהם הנך מועמד תחרותי, הסיכויים למילגה משמעותית (עשרות אחוזים משכר הלימוד) נמוכים להערכתי. תחת ההנחות שציינתי:
    · שיקאגו – תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתי.
    · קלוג – סטרצ' להערכתי, לכיוון התחרותי.
    · סטנפורד – סטרצ' להערכתי.
    · וורטון – בין תחרותי לסטרצ', קצת יותר לכיוון הסטרצ'.
    · הארוורד – סטרצ'.
    · מישיגן – תחרותי.
    · ברקלי – בין תחרותי לסטרצ' להערכתי, יותר לכיוון התחרותי.
    · קרנגי מלון – בין תחרותי לחזק, יותר לכיוון החזק.
    · UCLA – תחרותי.

2. האם הציון הכמותי (47) יהווה CONCERN באילו מהאוניברסיטאות שציינתי? להערכתי הסבירות לכך נמוכה, בייחוד לאור התואר שלך בציון מכובד במדעי המחשב. היכולת הכמותית שלי גבוהה מזו המשתקפת בציון אך נלחצתי במבחן ופישלתי בחלק זה. אני מתלבט האם כדאי/חובה לגשת שוב או שעם שאר הנתונים שלי זה מספיק וכדאי שאנצל את הזמן עכשיו לאסטרטגיה וכו'. אם להערכתך הסיכוי לשיפור בשתיים או שלוש נקודות הינו גבוה במסגרת מאמץ של שבועות ספורים שיש לך "אנרגיה" וזמן אליו, ולהערכתך הציון המילולי לא יירד, כדאי לעשות זאת לדעתי. אחרת הייתי מדלג על זה.

3. בעקבות תאונת דרכים מקווה שקלה! בטלנו את מסע הביקורים לקמפוסים שתוכנן לאפריל:
    3.1. האם בקיץ אפשר לבקר?
    אכן, אם כי התועלת מהביקור עלולה להיות נמוכה (עם לא מעט מזל, היא עשויה להיות גבוהה אפילו בקיץ בבתי הספר הקטנים יותר או המדורגים בעשירייה השנייה/שלישית).
    3.2. האם מסע ביקורים בספטמבר/אוקטובר לא יכול להזיק מבחינת הכנת האפליקיישן (אני מניח שזו תקופה לחוצה)?
    להערכתי כדאי שתתמקד בהגשות בתקופה הזו, אלא אם כבר הגשת לפני כן או אם הנסיעה לא תפגע בהכנת האפליקיישן. גם לביקור לאחר ההגשות עשוי להיות ערך משמעותי.

3.3. האם האונ' מנהלות רישום של הנרשמים לביקור לעומת המגישים מועמדות ("נרשם שיגיע לביקור אך לא הגיע ולכן לא רציני לגבינו"). האם במקרה כזה יש צורך להסביר למה לא הגעתי במעמד הגשת המועמדות?
    למיטב ידיעתי במרבית המקומות, אם לא בכולם, לא מנהלים השוואה כזו. עם זאת, במקומות קטנים (קורנל למשל) ייתכן כי ייזכרו את השם וייתהו מה קרה עם הביקור. אם הודעת לבי"ס מסויים שתגיע, אולי שווה לשלוח אליהם אימייל ולספר על תאונת הדרכים ועל ביטול הביקור.

תודה רבה,
    שמעון

בבקשה. בהצלחה שמעון!

גילעם

kerenz
    חבר
    מספר הפוסטים: 74

גילעם,

תודה רבה על התשובה.

על פי ניסיונך, האם כדאי להשקיע עכשיו את מרבית המשאבים בכתיבת החיבורים או בשיפור של ה-GMAT? האם שיפור של 30-50 נקודות הוא כה מהותי?

תודה, קרן.

austinpowers_2
    חבר
    מספר הפוסטים: 57

Hi,

I am not Gilam, but can I help from the recent applicant perspective.

The effort involved in the essays and application is much larger compared to fixing the GMAT. I assume that with your background you will stay in the area 50Q and with a little practice (I assume mainly in SC) you can improve to 3nV high 30 will give you a 700 score.

Application however can always be made better – reviewing, asking people whose opinion matters etc etc.

Good luck, Gil

yinona
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

Hi Gilam
    I am 29 years old and happily married.
    I am thinking about applying to the leading uni's in the US for a PHD.
    I have a B.A in Economics (GPA – 85) and about to finish my MBA (GPA -90 probably Summa Cum Laude) .
    About 3 years ago i took the GMAT Q test only and the score was 48.
    For the last 3 years i have been working in the Leading Bank in Israel in the Corporate Division which handles Credit risks of the biggest companies in Israel.
    I am thinking of Applying to : Wharton, MIT, NYU, Columbia ( or if you have any other preferences i will be happy to hear )
    What do you think my chances are and what GMAT score will i need ?
    I would really appreciate your answer – there are no friendly forums or places that you can get info for PHD candidates such as the MBA ones.
    Thanks,
    Yinon
    epony
    חבר
    מספר הפוסטים: 785

To: idle

idle,

לא מזמן ביקרתי באינסאד (צרפת) להתרשמות, ורציתי להציע לך תובנה שעשויה לעזור לך הסוגיה שהעלית לעיל.

הלימודים באינסאד הינם פחות או יותר ב-5 חטיבות של חודשיים כל אחת. את 2 החטיבות הראשונת אתה מחוייב ללמוד בקמפוס אליו נרשמת, אבל אח"כ אתה יכול לעבור באופן כמעט חופשי לקמפוס השני של אינסאד למשך 1-3 חטיבות (ו/או ללמוד חטיבה אחת ב-Wharton).

כלומר, אני סבור כי אין משמעות בפועל אין לאיזה קמפוס נרשמת במקור, מכיוון שאתה יכול להעביר למעלה ממחצית מלימודיך בקמפוס השני, ואם אתה קורץ לשוק העבודה האמריקני, אזי יש לך גם את האפשרות לבלות חודשיים ב-Wharton.

יתר על כן, אם תבלה את החטיבות המאוחרות בקמפוס הצרפתי, הרי שתוכל להשתתף באירועי הגיוס שם, וכך תהיה מבוטח מהסיכון כי המוניטין של הקמפוס בסינגפור חלש יותר מה של הקמפוס בצרפת.

דעתי האישית היא שאלא אם יש לך דחייה חזקה מלימודים בסינגפור, חבל לסכן את סיכויי הקבלה לאינסאד בכל צורה ואופן! בסופו של דבר, כמחצית מהלומדים באינסאד מחליפים קמפוסים במהלך הלימודים, כך שספק אם לא תוכל לעבור לקמפוס הצרפתי במהלך לימודיך…

לסיום, הנה הלינק הישיר לדף האינטרנט המתאר תכנית חילופי הקמפוסים (סינגפור, צרפת וארה"ב) באתר של אינסאד: http://www.insead.edu/mba/programme/prog_exchange.htm.

בהצלחה!!!

מוצגות 50 תגובות – 801 עד 850 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.