Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 951 עד 1,000 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • Ori_no5
    חבר
    מספר הפוסטים: 49

To: Gilam

גילעם שלום,

אני מעוניין ללמוד בבוקוני, איטליה. במייל שקיבלתי מהם נכתב שממוצע ה GMAT של הסטודנטים שם הוא 660. קיבלתי 640 (קרוב…). אני בן 31, מהנדס תעשיה וניהול, נסיון תעסוקתי – קרוב ל-4 שנים בחברות היי-טק, בתחום התפעול.
    האם הציון והפרופיל הנ"ל יכולים להיות רלוונטיים?
    האם יש ערך מוסף להיותי ישראלי?
    האם יש ערך מוסף לעובדה שיש לי דרכון איטלקי?
    לא הצלחתי למצוא ישראלים שלומדים שם, האם אתה מכיר מישהו?

תודה

אורי

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: dvasht

Hi Gilam,

I will be gratefull if you could provide some information about Oxford, Cambridge and Georgetown MBA programs.

Sure. Both Oxford and Cambridge are relatively new programs. Oxford is considered a bit stronger in terms of rankings and reputation (and, consequently, is also a bit more selective – harder to get into). Both programs are "up and coming" in popularity and repuration, which seems to increase over time. In their admission process, both put relatively strong emphasis on grades (GPA/GMAT. This is true even though the average GMAT of admits is around 670). Cambridge has rolling admissions (like Columbia), which is quite unique. Both are friendly to applicants over 30, as most European programs are. Both are small one-year programs with the majority of the students being international (non-UK, with a relatively large amount of Asians at Oxford). Oxford is larger (200 vs. 100 at Cambridge). Both programs are friendly to Israelis and, on the admission side, are a good opportunity for Israelis since they're relatively less known here.

Georgetown is about as selective as the above two. Its reputation among employers (and candidates) is much stronger than its rankings suggest. Like Oxford and Cambridge, this reputation stems, to a large extent, from the power of the university's brand (rather than of the business school's per se – the opposite case for Wharton). 2 year program with both September and January intakes (quite unique in the US). Relatively strong on the non profit side as well as in international management education.

Thanx a lot

Tomer

Hope I helped a bit… good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: gili4u

היי גילעם,

אני מתלבט בין הגשת אפליקיישן למועדי ספטמבר, בסיבוב שני (ב- waiting list בארינגו כי מלא, יש לי שיחת התנעה בספטמבר!) או מועדי ינואר. הבעיה היא שאני לא ממש רואה אופציות חזקות בינואר, בגלל שהבנתי בקולומביה לא מומלץ (בהנחה שאנחנו לא חוזרים לעסק המשפחתי:) מועד ינואר (ללא התמחות בקיץ).

אני כרגע מעוניין באינסיאד, וורטון, קלוג, קולומביה, אולי שיקגו, אולי LBS.

אולי אתה חולק עליי, ואני מפספס משהו :) ?
    גילי, לא חולק עליך. אכן לתוכנית ינואר של קולומביה קל יותר להתקבל אם אתה בא מעסק (משפחתי או אחר) שאתה חוזר אליו, והתוכנית גם מתאימה יותר למי שהתמחות קיץ אינה חשובה לו. עם זאת, יש בתוכנית גם לא מעט סטודנטים "רגילים" שמועד ינואר ותוכנית מהירה פשוט התאימו להם יותר.
    תוכניות המתחילות בינואר (או בחודשים סמוכים לכך) יש גם בסיימון, אינסאד, גו'רג'טאון, Ivey, HEC Paris. מבין התוכניות בציינת, אכן רק באינסאד ובקולומביה יש תוכנית ינואר.

אני גם מצרף חלק מקורות החיים שלי (רק titles ללא פירוט ..)

תודה רבה על העזרה (כמו שאתה מרגיש בפורום – זה מאוד מוערך תודה!)
    PROFESSIONAL EXPERIENCE
    2005 to present
    PROFESSIONAL EXPERIENCE
    2005 to present CRM Consultant, Partner Communications Company, Ltd., Tel Aviv, Israel
    Israeli mobile communication operator representing over 2.5million subscribers

1998 to 2005 Founder and General Manager, Gili Comps, Ltd., Herzlia, Israel
    Software and hardware IT solutions for small and medium businesses

• Created an IT consulting service, developed it into a business with a customer base of over 100 companies, and sold it for a profit in 2005.
    • Managed the operations and HR of the company, including budgeting, market price analysis, inventory control, customer service, and training and directing a staff of 3-6 computer engineers.

2000 to 2003 Operational Teams Commander, Israel Defense Forces, Military Intelligence

1997 to 1998 Software and QA Engineer, New Dimensions, Ltd., Tel Aviv, Israel
    Software Solutions, purchased by BMC Software for $675 million

EDUCATION
    Bachelor of Arts in Business Administration, Interdisciplinary Center (IDC), Herzlia, Israel

2003 to 2006 Graduated with high honors and an overall GPA of 92.9
    Emphasis in Entrepreneurship and Information Technology

• One of 17 B.A. students selected to the rigorous Zell Entrepreneurship Program (modeled on IDC’s MBA program). As part of a team, I wrote a detailed business plan using applied marketing research, built a financial proforma projection, and created VC presentations.
    • Teaching Assistant: Computer Applications in Management, Arison School of Business, IDC
    • Member of the University Student Council, Business Class elected representative
    • Captain of the University Squash Team and recipient of the Outstanding Athlete Award

Computer Science Studies, Open University of Israel and Gymnasia Herzlia, Tel Aviv, Israel
    1997 to 2000 A university program for advanced high school students

• Selected as blab la high school with integrated university studies
    • Student Coordinator of a student foreign-exchange program established to promote the peace process through cross-cultural encounters and dialogue

OTHER

• Member, Herzlia City Council Committee representing the young adult population
    • Volunteer, Young Entrepreneurs of Israel, instructing and guiding high school students in ways to create value in a global enterprise

aringo
    חבר

To: Ori_no5

גילעם שלום,

אני מעוניין ללמוד בבוקוני, איטליה. במייל שקיבלתי מהם נכתב שממוצע ה GMAT של הסטודנטים שם הוא 660. קיבלתי 640 (קרוב…). אני בן 31, מהנדס תעשיה וניהול, נסיון תעסוקתי – קרוב ל-4 שנים בחברות היי-טק, בתחום התפעול.
    האם הציון והפרופיל הנ"ל יכולים להיות רלוונטיים?
    האם יש ערך מוסף להיותי ישראלי?
    האם יש ערך מוסף לעובדה שיש לי דרכון איטלקי?
    לא הצלחתי למצוא ישראלים שלומדים שם, האם אתה מכיר מישהו?
    הציון והפרופיל הנ"ל רלוונטיים בהחלט! בביקורי בועדת הקבלה שם (לפני שנה) קיבלתי רושם ברור שהם רוצים כמה ישראלים בכיתה בכל שנה, ומחפשים מועמדים איכותיים. כרגע יש שם אולי אחד בשנה בממוצע, כך שהיותך ישראלי בהחלט יעזור מבחינת הרצון של ועדת הקבלה לגוון את הכיתה.
    סביר כי הדרכון האיטלקי יעזור לקבלה (כי ועדת הקבלה תהיה "רגועה" יותר שיהיה לך קל יותר למצוא עבודה מכובדת לאחר התואר) ובייחוד יעזור לאחר התואר. לגבי ישראלים שלומדים שם כרגע, צור קשר עם לורה רוסו או פרנצ'סקה רובדה במשרד הקבלה, הן ישמחו לתת לך שמות.

תודה

אורי

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

חברים,

בד"כ אני עונה על שאלות בכל יום שני.
    ב
    יום שני הקרוב אהיה בחופשה (כן, גם מהפורום!). אענה שוב על שאלות ביום שני ה-3 ביולי.

בהצלחה לכולם בתהליך,

גילעם

asafs
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

גלעם שלום,

אני מעוניין ללמוד באינסיאד. עשיתי GMAT פעם אחת וקיבלתי ציון של 680 (כמותי -50, מילולי – 34). לפי מיטב הבנתי משיחה שקיימתי עם נציגת אינסיאד במפגש שהתקיים לפני כשבועיים עם מנהלת השיווק שלהם, מבחינת ה-GMAT מעניין אותם בעיקר שכל אחד מן הפרקים יהיה באחוזון גבוה מ-75%. בחלק המילולי אני לא עומד בקריטריון זה. הייתי רוצה לדעת האם באמת קיים צורך לחזור על ה-GMAT או שניתן להתגבר על כך באמצעות נתונים כלליים טובים וחיבורים טובים (שאר הנתונים שלי בקצרה – עו"ד בעל תואר כפול במשפטים (בהצטיינות) ובכלכלה מאונ' תל אביב, התמחות במשרד BIG4, כרגע עובד בתפקיד ניהולי בכיר בחברת אינטרנט (מנהל מכירות ופיתוח עסקי), ניסיון קודם (תוך כדי לימודים בכתיבה עיתונאית ובפרסום ויחסי ציבור), צבא ביחידות משא ומתן עם הפלסטינים, פעילות חברתית והתנדבותית ענפה, שפות: עברית אנגלית גרמנית בסיסית (מתחיל ללמוד סינית)? אם אני באמת חייב לחזור על ה-GMAT, האם, במידה והציון הכמותי ו/או הציון הכולל שלי יהיו נמוכים מן הציונים הנוכחיים אך הציון המילולי יעבור את הרף הנדרש, ועדת הקבלה תתיחס לציון הנוכחי שלי וציון בחלק המילולי כמספקים?

על בסיס המתואר לעיל, לאילו אוניברסיטאות נראה לך שהמועמדות שלי עשויה להיות חזקה (עדיפות מסויימת לתוכניות של שנה)?

תודה רבה

ZoharK
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

To: All

גילעם שלום רב יש לי שאלה

קיבלתי ב-TOEFL 267 (חיבורים 5.5)

בGMAT הוצאתי 720 – Q49 V39 AWA 6.0

אני חושב על וורטון, שיקגו וקולומביה.

הבנתי שה-TOEFL הוא ציון סף – ברגע שעברת הציון לא משנה.

השאלה היא – מהו הסף בכל אחד מהמקומות והאם כדאי לי לעשות עוד מבחן?

תודה רבה

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

To: damn

Leave it as it is – it is enough and not worth spending more time and money on it – put the time now in the essays and if you have any questions regarding Chicago send me an email to [email protected]

Assaf

dragon
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

היי גילעם,
    המון המון תודה על התשובה.
    האם תוכל לפרט קצת יותר כיצד אתה מבסס את הערכותיך? האם זו "תחושת בטן" על סמך הניסיון רב שנים או שישנם קריטריונים מוצהרים שהם חשובים יותר לאוניברסיטאות ספציפיות ואולי כדאי "לתקוף" אותם מזווית אחרת? הרי גם להרוורד מתקבלים אנשים עם רקע אנליטי חלש יחסית…

כנגזרת, מה להערכתך כדאי לעשות על מנת לשפר את סיכויי הקבלה?
    – שיפור ציון הGMAT?
    – הדגשת מנהיגות וכישורים חברתיים בחיבורים והמלצות?
    – המלצות מהALUMNI ?

כמו כן, אשמח לקבל את דעתך לגביי סיכויי הקבלה לסטנפורד – האם זה סטרצ'?

מצטער על כמות השאלות שצצו. 3 שבועות במילואים :-)

mishra
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

אתמול התברר לי שההמרה מציון תואר בארץ לשיטה האמריקאית איננו לינארי (90!=3.6) אלא בשיטה בדידה. הייתי רוצה לדעת איך ניתן להמיר את הציונים של אוניברסיטת ת"א ל-GPA.

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

To: mishra

היי,

אין נוסחא למעבר הזה. ישנם כלים ברשת שאפשר למצוא ושיכולים לחשב את ה-GPA. באופן כללי, זה תלוי במספר הקורסים שלקחת ומספר שעות הלימוד והנקודות לכל קורס.

assafs
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

גילעם שלום,

אני מעוניין להתחיל ללמוד בספט' 2007, בשאיפה באחד מבתיה"ס הבאים:

קולומביה,הרווארד, סטנפורד או וורטון.

במועד האפלקיישן אהיה בן 27, למדתי משפטים וכלכלה בת"א (ממוצעים של 82 ו 83 בהתאמה), כרגע אני מתמחה באחד ממשרדי עו"ד הגדולים. לפני ההתמחות ניסיתי את מזלי בGMAT ללא קורס אמנם אבל למדתי כחודשיים לקראת הבחינה. ציוני בבחינה 690( Q50/V33).

בצבא שירתתי כלוחם (ביצעתי תפקיד של מפקד צוות כחצי שנה) ביחידה מובחרת.

לנוכח מחסור בזמן בתקופת ההתמחות, איני משוכנע שכדאי לי לנסות להגיש למועד הנ"ל(ספט 2007) ללא שיפור GMAT, האם יש טעם לנסות לעבוד על אפליקשיין עם gmat נוכחי? האם עבורי, ללא ניסיון ניהולי משמעותי (מלבד הצבא), ועם ציוני תואר ראשון סטנדרטיים, GMAT גבוה עשוי לעשות את ההבדל?

אשמח לקבל הערות והארות,

תודה.

אסף.

Slovo
    חבר
    מספר הפוסטים: 96

To: assafs

הי אסף,

הרשה לי רגע להתגנב לשיחה, אני פשוט הגשתי השנה לארבעה בתי ספר (H/S/W/M), כאשר לי היה GMAT 680 Q51/V30 E5.5, את הרקע שלי אתה יכול לראות הפרופיל שלי (היה לי קצת יותר נסיון משלך בעבודה). התקבלתי ל W, התראיינתי ב H.

אני מאמין שהסיבה העיקרית לאי ההצלחה החלקית שלי (בשאר בתי הספר) היתה ה GMAT. לדעתי האפליקיישן היה חזק, ולמרות שהוצאתי ציון גבוה מאוד ב TOEFL עדיין הציון הנמוך יחסית באנגלית ב GMAT, וחוסר "קידומת 7" גרם לכך שלא התקבלתי. אמנם אין לי את היכולת לדעת בדיוק מה גרע באפליקיישן, אבל כאשר יש פער גדול יחסית בין הביצועים המתמטיקה לאנגלית (כמו במקרה שלך) יש לתת לזה הסברים וזה נראה חשוד. במקרה שלי לא היה מספיק זמן לנסות שוב את ה GMAT, ולכן לא יצא לי לשפר.

לכן, לדעתי, אם אתה מאמין שתוכל לשפר ולו במעט (לעבור את ה 700, לקבל ציון גבוה באנגלית, גם במחיר איבוד כמה נקודות במתמטיקה) שווה לעשות את זה. חבל "להיפסל" בחלק מבתי הספר על שטות קטנה שכזאת..

טל

assafs
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

To: Slovo

טל,

תודה רבה על הטיפ, ובהצלחה רבה בוורטון!

bdaniel
    חבר

הי גלעם,

שמעתי רבות על הפורום ועל רמת המקצועיות בייעוץ העצות ואשמח לעצתך בנושא מועמדות ל-MBA. אני מניח שעלי לספר קצת על עצמי על מנת שתשובתך תהיה יעילה עד תהיה עד כמה שניתן.

כיום אני משמש כ-corporate analyst באחת מחברות הסלולאר ואחראי בעיקר על ניתוחי ריווחיות, דירוג פרוייקטים, הנעת והובלת תהלכים, בקרה תקציבית וניתוחים כלכלים אחרים.

טרם תפקידי הנוכחי הייתי יועץ כלכלי בכיר באחת מה (big4) והתמחתי בהנפקת חברות בחו"ל ובהערכות שווי.

בשירותי הצבאי שירתי כמ"פ (סרן) ופיקדתי על כ-65 חיילים.

מתנדב במסגרת צ.ב.ע.

ציוני בGMAT הנו 650

אני בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהע"ס מהאוניברסיטה העברית בציון 85.

אשמח לתובנה לגבי סיכויי הקבלה שלי בייחוד למישיגן, טאק, קורנל, שיקגו וברקלי.

המון תודה ,

Ori_no5
    חבר
    מספר הפוסטים: 49

OK!
    החל מחודש יולי מתפנה לי זמן בעבודה (תחילת רבעון) ואשמח להתחיל את תהליך ה-
    Application
    אשמח לאינפורמציה לגבי הליווי והעזרה של ארינגו בתהליך.
    איך עושים זאת?
    תודה

אורי

Itair
    חבר

כנס לאתר של ארינגו ותמלא פרטים. יותר פשוט מזה? (לא נראה לי שאתה צריך את גלעם בשביל זה…)

Itair
    חבר

To: mishra, All

להלן לינק מאתר קולומביה שנותן הערכה לגבי ה- GPA:

http://www0.gsb.columbia.edu/mba/admissions/apply/instructions/gpa

mishra
    חבר
    מספר הפוסטים: 12

To: Itair

מעולה, תודה. אמנם נראת לי שיטה מעט מוזרה, אבל עכשיו ברור איפה כדאי להשקיע במועד ב'.
    dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

היי גילעם,

איך היה החופש? יש לי מספר שאלות ואודה לך אם תוכל להקדיש מעט מזמנך (שאני מבין שהוא יקר…)

אני בן 26.5, עובד בפירמת רו"ח KPMG במשך כשנה וחצי. במהלך התקופה קודמתי במהירות יחסית וכיום אני מרכז תיקים. אני אקבל המלצות חמות מאוד ממקום עבודתי ומלקוח של הפירמה.

סיימתי תואר ראשון באוניברסיטה העברית בחשבונאות ובכלכלה בממוצע 88 (אני מניח שזה משהו בסגנון של 20% עליונים- אגב איך מקבלים נתונים לגבי זה?).

בחודש מרץ 2007 אני אקבל תעודת ראיית חשבון לאחר סיום הסטאז- לציין את זה באפליקיישן?

ציון GMAT- 680 (א Q50, V31)

בצבא הייתי סמל צוות בפלחה"ן צנחנים.

מורה מחליף בבית ספר יסודי במהלך תקופת לימודי באוניברסיטה.

מתנדב במד"א מגיל 16 עד 18 נחשב?…

ולשאלות:

1. בתי הספר שאני שוקל להגיש אליהם מועמדות הם : ג'ורג'טאון, אמורי,קרנגי מלון, דרדן, דיוק, קורנל, ייל, MIT, GSB, אוקספורד, קיימברידג' ו- LBS.

איך אתה מעריך את סיכויי? (כולל סיכויים למילגה)

2. מה כדאי לי לשפר? ( אם אני מאמין שאני יכול להוציא GMAT מעל 700, האם זה שווה את המאמץ? האם לדחות את התוכניות בשנה, להתקדם עוד קצת בעבודה ולהוסיף פעילות התנדבותית?)

תודה רבה והמשך יום נפלא

תומר

roey
    חבר

גילעם שלום!
    אני מתעניין בלימודי ,mba ב – said business school, Oxford ואשמח אם תוכל לתת לי הערכה גסה של סיכויי הקבלה שלי שם, ולצורך פרספקטיבה כללית גם ב lbs וinsead.
    אני בן 28,נשוי, ועובד כשנה כמהנדס תוכנה בחברת סטארט-אפ די מצליחה(מבחינת גיוס הון, כיסוי עיתונאי, וחוזים קיימים) בתחום ה mobile security. בגלל אופי וגודל החברה(~60 איש) יצא לי לקבל יותר אחריות, וחופש ליוזמה אישית ממשרה מקבילה בענקית התוכנה הממוצעת. כמו כן, אני מניח שאוכל לקבל המלצות חמות עד דרגת המנכ"ל. אני מתכנן להתחיל "לגלגל" application עוד כשנה, כך שעד תחילת הלימודים יהיו לי להערכתי כשלוש שנות ניסיון.
    לקחתי את הgmat בשבוע שעבר וקיבלתי 710, אני מניח שיש באפשרותי לשפר בעוד כ20 נקודות (יש טעם?)
    מבחינת לימודים אקדמיים – למדתי לשני תארים במקביל – אחד בפיסיקה (ממוצע 76), ואחד במדעי המחשב (ממוצע 75). (למדתי את שני התארים במקביל צורך הרחבת אופקים, כשהייתי מודע לכך שאני אשלם על כך מחיר כבד מבחינת הממוצע. אולי שווה לציין שמתוך שישה אנשים שהתחילו את מסלול זה בשנתון שלי אני היחיד שסיים בסופו של דבר את שני התארים).
    בצבא הייתי מ"כ בפלוגת חי"ר ( פיקוד על כ12 איש).
    בתודה (אני מניח שזו הזדמנות להודות בשם כל חברי הפורום)
    רועי

נ.ב. – שמתי לב שכמה וכמה תוכניות מעודדות את הנבחנים לקחת שוב את ה gmat ללא חשש, תוך התחייבות שהן יתייחסו לציון הגבוה ביותר בלבד. אני מבין שהמטרה היא שממוצע התלמידים של בית הספר יהיה, בסופו של דבר, גבוה ככל האפשר, אך האם אתה חושב שניתן לסמוך ב100% על הבטחה זו?

benny
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

שלום לכולם,

שאלה שלי מתיחסת לנושא החיבור במסגרת GMAT.

איך ועדות קבלה מסתכלות עליו? האם יש ציון סף? והאם יש משמעות לציון בחיבור במסגרת TOEFL?

תודה מראש,

בני

Itair
    חבר

To: benny

למיטב ידיעתי חלק מוועדות הקבלה קוראות את החיבורים האלו, אך אני מניח שהחשיבות שלהם שולית. בדרך כלל אם יש לך ציון מעל 4 בחיבורים אז זה בסדר. הכל גם תלוי בציון שלך ב -GMAT וב- TOEFL, כלומר אם יש לך ציון ממש גבוה בשניהם אך אחד החיבורים יצא ממש לא טוב – אני מניח שזה לא משהו קריטי.

בכל מקרה, לא נראה לי שיפסלו מועמדות של מישהו בגלל חיבור לא טוב באחד מהמבחנים האלה.

בהצלחה.

shesek
    חבר
    מספר הפוסטים: 6

To: roey

Hi Roey, I'm addmited to Said Business so you are more than wellcome to ask questions

Sasha

[email protected]

aringo
    חבר

To: asafs

גלעם שלום,

אני מעוניין ללמוד באינסיאד. עשיתי GMAT פעם אחת וקיבלתי ציון של 680 (כמותי -50, מילולי – 34). לפי מיטב הבנתי משיחה שקיימתי עם נציגת אינסיאד במפגש שהתקיים לפני כשבועיים עם מנהלת השיווק שלהם, מבחינת ה-GMAT מעניין אותם בעיקר שכל אחד מן הפרקים יהיה באחוזון גבוה מ-75%. בחלק המילולי אני לא עומד בקריטריון זה. הייתי רוצה לדעת האם באמת קיים צורך לחזור על ה-GMAT או שניתן להתגבר על כך באמצעות נתונים כלליים טובים וחיבורים טובים (שאר הנתונים שלי בקצרה – עו"ד בעל תואר כפול במשפטים (בהצטיינות) ובכלכלה מאונ' תל אביב, התמחות במשרד BIG4, כרגע עובד בתפקיד ניהולי בכיר בחברת אינטרנט (מנהל מכירות ופיתוח עסקי), ניסיון קודם (תוך כדי לימודים בכתיבה עיתונאית ובפרסום ויחסי ציבור), צבא ביחידות משא ומתן עם הפלסטינים, פעילות חברתית והתנדבותית ענפה, שפות: עברית אנגלית גרמנית בסיסית (מתחיל ללמוד סינית)? אם אני באמת חייב לחזור על ה-GMAT, האם, במידה והציון הכמותי ו/או הציון הכולל שלי יהיו נמוכים מן הציונים הנוכחיים אך הציון המילולי יעבור את הרף הנדרש, ועדת הקבלה תתיחס לציון הנוכחי שלי וציון בחלק המילולי כמספקים?

אסף, המידע שבידי שונה מהדברים שהבנת ממנהלת השיווק של אינסאד (בהנחה שהבנתי נכון את מה שציינת…).
    ככל הידוע לי:
    – ברגע שעברת את ה-75% בשני התחומים, סיכוייך להתקבל גדלים ככל שציון ה-GMAT שלך גבוה יותר (וככל ששאר המסמכים (חיבורים, המלצות, קורות חיים) חזקים יותר). אם שני מועמדים עברו את ה-75% אולם ציונו של הראשון 650 וציונו של השני 720, סיכויי הקבלה של השני גבוהים משמעותית מסיכוייו של הראשון.

– אם לא עברת את ה-75% בשני התחומים, יש בכך קושי נוסף. עם זאת, לא מדובר ב-deal braker. למשל, אם מועמד יורד מה-75% בצד המילולי אך ה-TOEFL שלו נותן "קונטרה" טובה (270, למשל) ושאר הנתונים שלו (ציוני תואר, חיבורים, המלצות, קו"ח, ראיון) חזקים, המועמד תחרותי באינסאד.

– לאינסאד חשוב למקסם את מספר המועמדים היות וזהו אחד משני הפרמטרים המעצבים את נתון הסלקטיביות של ביה"ס (אחוז המתקבלים) אשר, בתורו, משפיע על מיקומו של ביה"ס בדירוגים.

אם להערכתך טובים הסיכויים שתשפר את הציון הכולל, כדאי לדעתי שתעשה שוב את המבחן. אם הציון הכולל יירד בכמה עשרות נקודות אך הציון המילולי יעבור את הסף, להערכתי סיכויי קבלתך יהיו דומים לסיכוייך כיום (יהיה משקל כלשהו, אם כי קטן יחסית, לציון הכולל הקודם).

על בסיס המתואר לעיל, לאילו אוניברסיטאות נראה לך שהמועמדות שלי עשויה להיות חזקה (עדיפות מסויימת לתוכניות של שנה)?

להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה מועמד חזק בתוכניות שנה באירופה כגון RSM, IESE, Esade, HEC (וסביר שאף באוקספורד ובקיימברידג') ובתוכניות שנה בארה"ב כגון Babson, Purdue, Case Western, Emory, Rochester ואולי גם בקורנל.

תודה רבה

בבקשה, מקווה שעזרתי.

גילעם

aringo
    חבר

To: damn

גילעם שלום רב יש לי שאלה

קיבלתי ב-TOEFL 267 (חיבורים 5.5)

בGMAT הוצאתי 720 – Q49 V39 AWA 6.0

אני חושב על וורטון, שיקגו וקולומביה.

הבנתי שה-TOEFL הוא ציון סף – ברגע שעברת הציון לא משנה.

השאלה היא – מהו הסף בכל אחד מהמקומות והאם כדאי לי לעשות עוד מבחן?

תחושתי היא שאין צורך במבחן נוסף. המינימום של שיקגו הוא 250. בוורטון ובקולומביה אין מינימום מוצהר, ואם עברת את ה-260 בד"כ אין בעיה. אם יש לך זמן/חשק לעשות עוד מבחן ותחושה חזקה שהציון ישתפר משמעותית זה לא יזיק לעשות עוד אחד אולם סביר כי בכל מקרה, בצירוף ציוני ה-AWA וחיבורי ה-TOEFL שלך, הציון הזה מספק.

תודה רבה

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: dragon

היי גילעם,
    המון המון תודה על התשובה.
    האם תוכל לפרט קצת יותר כיצד אתה מבסס את הערכותיך? האם זו "תחושת בטן" על סמך הניסיון רב שנים או שישנם קריטריונים מוצהרים שהם חשובים יותר לאוניברסיטאות ספציפיות ואולי כדאי "לתקוף" אותם מזווית אחרת? הרי גם להרוורד מתקבלים אנשים עם רקע אנליטי חלש יחסית…

ההערכות שלי באות בעיקר משילוב של ארבעה גורמים:
    1. הנתונים שלך
    2. נסיון מצטבר
    3. היכרות עם שיקולי הקבלה של בתי הספר השונים
    4. מגמות לעתיד
    – הנסיון המצטבר מבוסס על התוצאות של מועמדי עבר מול הנתונים שלהם.
    – ההיכרות עם שיקולי הקבלה של בתיה"ס באה הן מחומר פומבי (פורומים, מאמרים, ראיונות) והן משיחות שוטפות עם חברי ועדות הקבלה.
    – המגמות לעתיד קשורות בעיקר לתחושות לגבי מה צפוי בשנה הקרובה – כמות מועמדים אמריקאים? כמות/איכות המועמדים הישראלים? כמות המועמדים הבין-לאומיים? הגדלת/הקטנת מכסות בחלק מבתיה"ס? שינוי במדיניות הקבלה של חלק מבתיה"ס? וכדומה.

אכן, הרוורד בולט במיוחד במשקל הנמוך יחסית שהוא נותן לציון ה-GMAT ובמשקל הגבוה מאוד שהוא נותן להישגים מבוססי-מנהיגות. כמה ממועמדי ארינגו שהתקבלו להרוורד בשנים האחרונות היו עם GMAT נמוך מ-620 ועם הישגים מבוססי-מנהיגות חזקים ואני מאמין שהיו הצלחות כאלה גם מבין מי שלא הסתייעו בארינגו. לעיתים ה-GPA סייע לאזן את ה-GMAT במקרים אלה.

כנגזרת, מה להערכתך כדאי לעשות על מנת לשפר את סיכויי הקבלה?
    – שיפור ציון הGMAT?
    – הדגשת מנהיגות וכישורים חברתיים בחיבורים והמלצות?
    – המלצות מהALUMNI ?

כמו כן, אשמח לקבל את דעתך לגביי סיכויי הקבלה לסטנפורד – האם זה סטרצ'?

מצטער על כמות השאלות שצצו. 3 שבועות במילואים :-)

למעשה, כל מה שאמרת חשוב ויכול לעזור – בייחוד שני הראשונים. לגבי השני:
    חלק גדול מהאיכות האפליקיישן תלוי ברמת הסיכוי שיבחינו בנקודות החזקות שלך.
    לעיתים קרובות התהליך בועדת הקבלה מהיר מדי. זה תהליך אנושי ופספוסים קורים.
    למשל, היה לנו מקרה בו ועדת הקבלה לא שמה לב שהמועמד סיים את התואר בהצטיינות. המועמד רשם זאת בקורות החיים ובגליון הציונים אבל "פיספסו" את זה ודחו אותו בין השאר בגלל "חולשה אנליטית". זהו מקרה נדיר יחסית – אולם במקרים רבים פרטים חשובים פחות לא עוברים מהנייר אל שיקולי ועדת הקבלה.
    במקרה שלך, חשוב שלא יפספסו שהיית פעמיים קצין מצטיין ושניהלת 50 אנשים.

אכן, להערכתי סטנפורד יהיה סטרצ' במקרה שלך. אפרופו מגמות, סטנפורד קיבלו בעבר 1-3 ישראלים בשנה, ובשנתיים האחרונות המספר עלה משמעותית (5 מאלה שהסתייעו בארינגו השנה, ומספר זהה בשנה שעברה). עם חיבורים, טפסי הסטוריה אישית והמלצות חזקים זה יכול אולי לקרות – זו תהיה הצלחה גדולה ומכאן הסטרצ'.

בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: assafs

גילעם שלום,

אני מעוניין להתחיל ללמוד בספט' 2007, בשאיפה באחד מבתיה"ס הבאים:

קולומביה,הרווארד, סטנפורד או וורטון.

במועד האפלקיישן אהיה בן 27, למדתי משפטים וכלכלה בת"א (ממוצעים של 82 ו 83 בהתאמה), כרגע אני מתמחה באחד ממשרדי עו"ד הגדולים. לפני ההתמחות ניסיתי את מזלי בGMAT ללא קורס אמנם אבל למדתי כחודשיים לקראת הבחינה. ציוני בבחינה 690( Q50/V33).

בצבא שירתתי כלוחם (ביצעתי תפקיד של מפקד צוות כחצי שנה) ביחידה מובחרת.

לנוכח מחסור בזמן בתקופת ההתמחות, איני משוכנע שכדאי לי לנסות להגיש למועד הנ"ל(ספט 2007) ללא שיפור GMAT, האם יש טעם לנסות לעבוד על אפליקשיין עם gmat נוכחי? האם עבורי, ללא ניסיון ניהולי משמעותי (מלבד הצבא), ועם ציוני תואר ראשון סטנדרטיים, GMAT גבוה עשוי לעשות את ההבדל?

אסף, על סמך הנתונים האלה ובהנחה של חיבורים והמלצות חזקים הרוורד, סטנפורד וורטון יהיו סטרצ' להערכתי (וורטון יהיה הקל משלושתם עבורך). קולומביה יהיה קרוב לסטרצ'. כלומר, במרבית המקרים, אך לא בכולם, מועמדים עם נתונים דומים לשלך (קח בחשבון שנתוניך שבידי מוגבלים מאוד) אינם מתקבלים לתוכניות הנ"ל.
    שיפור של ה"קידומת" ב-GMAT ישפר במעט את סיכויי הקבלה. אם שיפור כזה יבוא על חשבון פגיעה משמעותית באיכות האפליקיישן סביר שעדיף לדלג עליו. שיפור משמעותי ב-GMAT (חמישים נקודות למשל) יסייע משמעותית אם אין פגיעה באיכות האפליקיישן (כלומר, אם הזמן שיש לך להקדיש לתהליך כמעט אינו מוגבל).

אשמח לקבל הערות והארות,

תודה.

אסף.

בבקשה. מקווה שעזרתי.

גילעם

aringo
    חבר

To: bdaniel

גלעם,

שמעתי רבות על הפורום ועל רמת המקצועיות בייעוץ העצות ואשמח לעצתך בנושא מועמדות ל-MBA. אני מניח שעלי לספר קצת על עצמי על מנת שתשובתך תהיה יעילה עד תהיה עד כמה שניתן.

כיום אני משמש כ-corporate analyst באחת מחברות הסלולאר ואחראי בעיקר על ניתוחי ריווחיות, דירוג פרוייקטים, הנעת והובלת תהלכים, בקרה תקציבית וניתוחים כלכלים אחרים.

טרם תפקידי הנוכחי הייתי יועץ כלכלי בכיר באחת מה (big4) והתמחתי בהנפקת חברות בחו"ל ובהערכות שווי.

בשירותי הצבאי שירתי כמ"פ (סרן) ופיקדתי על כ-65 חיילים.

מתנדב במסגרת צ.ב.ע.

ציוני בGMAT הנו 650

אני בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהע"ס מהאוניברסיטה העברית בציון 85.

אשמח לתובנה לגבי סיכויי הקבלה שלי בייחוד למישיגן, טאק, קורנל, שיקגו וברקלי.

המון תודה ,

להערכתי, בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה מועמד תחרותי בקורנל. במישיגן, בברקלי ובטאק תהיה בין תחרותי לסטרצ' (סביר כי ברקלי יהיה הקשה משלושתם במקרה זה). שיקגו יהיה סטרצ' להערכתי.

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: dvasht

היי גילעם,

איך היה החופש? יש לי מספר שאלות ואודה לך אם תוכל להקדיש מעט מזמנך (שאני מבין שהוא יקר…)

אני בן 26.5, עובד בפירמת רו"ח KPMG במשך כשנה וחצי. במהלך התקופה קודמתי במהירות יחסית וכיום אני מרכז תיקים. אני אקבל המלצות חמות מאוד ממקום עבודתי ומלקוח של הפירמה.

סיימתי תואר ראשון באוניברסיטה העברית בחשבונאות ובכלכלה בממוצע 88 (אני מניח שזה משהו בסגנון של 20% עליונים- אגב איך מקבלים נתונים לגבי זה? אם זה לא רשום על גליון הציונים אז סביר שבמזכירות החוג יוכלו לברר עבורך את הנתון הזה – אני לא בטוח ספציפית איך זה עובד לגבי האוניברסיטה העברית).

בחודש מרץ 2007 אני אקבל תעודת ראיית חשבון לאחר סיום הסטאז- לציין את זה באפליקיישן? בהחלט, זה לא יזיק וסביר שיוסיף קצת.

ציון GMAT- 680 (א Q50, V31)

בצבא הייתי סמל צוות בפלחה"ן צנחנים.

מורה מחליף בבית ספר יסודי במהלך תקופת לימודי באוניברסיטה.

מתנדב במד"א מגיל 16 עד 18 נחשב?… יהיה נחמד להזכיר את זה בחיבור, בקונטקסט רלוונטי.

ולשאלות:

1. בתי הספר שאני שוקל להגיש אליהם מועמדות הם : ג'ורג'טאון, אמורי,קרנגי מלון, דרדן, דיוק, קורנל, ייל, MIT, GSB, אוקספורד, קיימברידג' ו- LBS.

איך אתה מעריך את סיכויי? (כולל סיכויים למילגה)

תחת הנחה של חיבורים והמלצות חזקים, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית באמורי. תהיה מועמד חזק בקרנגי מלון ובג'ורג'טאון, מועמד תחרותי (לכיוון החזק) בקורנל, באוקספורד ובקיימברידג', מועמד תחרותי בדיוק, בדרדן, ב-LBS ובייל. ב-MIT ובשיקגו תהיה בין תחרותי לסטרצ' להערכתי.

2. מה כדאי לי לשפר? ( אם אני מאמין שאני יכול להוציא GMAT מעל 700, האם זה שווה את המאמץ? האם לדחות את התוכניות בשנה, להתקדם עוד קצת בעבודה ולהוסיף פעילות התנדבותית?)

"שינוי קידומת" ב-GMAT (עוד 20-30 נקודות) יסייע במידה בינונית, בהנחה שאיכות האפליקיישן תישאר זהה. קידום נוסף בעבודה יסייע במידה דומה להערכתי. פעילות התנדבותית בשנה הקרובה תסייע במידה בינונית עד מועטה להערכתי (אלא אם מדובר בפעילות אינטנסיבית מאוד או בפעילות מנהיגותית). בנוסף, לפניך עוד אפליקיישן שלם – משימה של בחירת אלפי מילים מתוך כל הצירופים/ניסוחים האפשריים – גם שם נמצא כרגע חלק גדול מה"מרווח" שלך לשינוי ולשיפור.

תודה רבה והמשך יום נפלא

תומר

מקווה שעזרתי. בהצלחה תומר!

גילעם

aringo
    חבר

OK!
    החל מחודש יולי מתפנה לי זמן בעבודה (תחילת רבעון) ואשמח להתחיל את תהליך ה-
    Application
    אשמח לאינפורמציה לגבי הליווי והעזרה של ארינגו בתהליך.
    איך עושים זאת?
    תודה

אורי

אורי, מלא את פרטיך באתר של ארינגו. בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: roey

גילעם שלום!
    אני מתעניין בלימודי ,mba ב – said business school, Oxford ואשמח אם תוכל לתת לי הערכה גסה של סיכויי הקבלה שלי שם, ולצורך פרספקטיבה כללית גם ב lbs וinsead.

אני בן 28,נשוי, ועובד כשנה כמהנדס תוכנה בחברת סטארט-אפ די מצליחה(מבחינת גיוס הון, כיסוי עיתונאי, וחוזים קיימים) בתחום ה mobile security. בגלל אופי וגודל החברה(~60 איש) יצא לי לקבל יותר אחריות, וחופש ליוזמה אישית ממשרה מקבילה בענקית התוכנה הממוצעת. כמו כן, אני מניח שאוכל לקבל המלצות חמות עד דרגת המנכ"ל. אני מתכנן להתחיל "לגלגל" application עוד כשנה, כך שעד תחילת הלימודים יהיו לי להערכתי כשלוש שנות ניסיון.
    לקחתי את הgmat בשבוע שעבר וקיבלתי 710, אני מניח שיש באפשרותי לשפר בעוד כ20 נקודות (יש טעם?)
    מבחינת לימודים אקדמיים – למדתי לשני תארים במקביל – אחד בפיסיקה (ממוצע 76), ואחד במדעי המחשב (ממוצע 75). (למדתי את שני התארים במקביל צורך הרחבת אופקים, כשהייתי מודע לכך שאני אשלם על כך מחיר כבד מבחינת הממוצע. אולי שווה לציין שמתוך שישה אנשים שהתחילו את מסלול זה בשנתון שלי אני היחיד שסיים בסופו של דבר את שני התארים).
    בצבא הייתי מ"כ בפלוגת חי"ר ( פיקוד על כ12 איש).
    בתודה (אני מניח שזו הזדמנות להודות בשם כל חברי הפורום)
    רועי

רועי, תחת הנחה של חיבורים והמלצות חזקים תהיה להערכתי מועמד תחרותי, לכיוון ה"חזק", באוקספורד. תהיה מועמד תחרותי ב-LBS ובין תחרותי לסטרצ' באינסאד. שיפור של 20 נקודות ב-GMAT יהיה בעל חשיבות בינונית עד נמוכה להערכתי.

נ.ב. – שמתי לב שכמה וכמה תוכניות מעודדות את הנבחנים לקחת שוב את ה gmat ללא חשש, תוך התחייבות שהן יתייחסו לציון הגבוה ביותר בלבד. אני מבין שהמטרה היא שממוצע התלמידים של בית הספר יהיה, בסופו של דבר, גבוה ככל האפשר, אך האם אתה חושב שניתן לסמוך ב100% על הבטחה זו?

להערכתי, במרבית המקרים לציון הנמוך יותר אכן ישנה השפעה קטנה. השפעה זו גדלה ככל שהפער בין הציונים גבוה יותר.
    אני אומר "מרבית המקרים" כיוון שישנם בתי"ס (הרוורד למשל, ובשנים קודמות גם NYU) בהם בוודאות לא יסתכלו על הציון הנמוך יותר.
    אם גם הציון הנמוך יותר מגיע לידיו של קורא האפליקיישן שלך (וזהו בד"כ המצב) ישנו סיכוי סביר כי לציון הנמוך יותר תהיה השפעה קטנה (זהו בד"כ המצב באינסאד, למשל).

בהצלחה,

גילעם

bdaniel
    חבר

היי גלעם,

המון תודה על התשובה הקודמת,

בהמשך לתשובתך האם תוכל להעריך מהי התרומה של ציון גבוה יותר ב-GAMT והאם השקעה נוספת במבחן נוסף תשפר משמעותית את סיכויי קבלתי?

בנוסף האם שווה להתחיל את תהליך האפליקשין השנה (כמובן בסיוע ארינגו…) או לחכות שנה נוספת. מהי התרומה היחסית לעוד שנת נסיון תעסוקתי?

תודה רבה, דניאל

gunr
    חבר

שלום גלעם

סיימתי לימודי מדעי המחשב ומנהל עסקים-יזמות לפני שנה בציון 91, בן 29 , תפקיד פיקודי ביחידה מיוחדת, עובד במשרד גדול לייעוץ אסטרטגי בתל אביב, GMAT 670 , שנת שירות לפני הצבא והתנדבות בפרויקט חברתי בלימודים.

רוצה להגיש להרווארד, קלוג, קולומביה, שיקאגו (אוניברסיטה)

האם כדאי לנסות לשפר GMAT (תמיד כדאי אבל אם תוכל להעריך את היעילות של צעד כזה) – חושב שיכול לשפר לסביבות ה- 700 אבל מי יודע…

איך ניתן ליצור איתך קשר לליווי מהלך הגשת המועמדות?

תודה

sharon.duchin
    חבר
    מספר הפוסטים: 5

גילעם שלום,

אני פונה אליך מספר שבועות לאחר סדנת חו"ל המצויינת שהעברת במסגרת קורס מועדון 700 בקידום ג'ימאט.

כהכנה לאפליקיישן שאגיש בשנה הבאה, הייתי רוצה לשאול בעצתך לגבי עניין מהותי:אחד הגורמים החלשים באפליקיישן שלי הוא ציון התואר הראשון שלי במדעי המחשב וכלכלה מהאוניברסיטה העברית (75).

אמנם יש באמתחתי קורסים נוספים שהקנו לי תעודות רשמיות – תעודה בניתוח מערכות בג'ון ברייס -ממוצע 94 ותעודה ביזמות תעשייתית ובניהול של אוניברסיטת ת"א וסטף ורטהיימר, אך אני חוששת שנתונים אלה לא יהיו תחרותיים מספיק מול מועמדים אחרים.

שאלתי היא- האם כדאי לנסות להתקבל לתואר שני קל יחסית ולו רק כדי להציג ציונים מרשימים יותר באפליקיישן?

אוסיף כי אני מצפה לג'ימט די גבוה – 700 ומעלה לפי מבחני הסימולציה.

כמו כן אני מכוונת גבוה מאוד – הרוורד, וורטון, אם.איי.טי, קלוג.

זכורה לי היטב אמירתך כי האפליקיישן הוא מכלול של כל הגורמים השונים, ובכל זאת , הייתי רוצה לדעת מהי דעתך ספציפית בעניין זה, בהינתן העבודה כי הישגיי בתחומים האחרים -מקצועיים וחברתיים- גבוהים מהממוצע (ניהול כ-45 חונכי פר"ח , ניהול מדור בצבא) , אך כאמור לא יוצאים מגדר הרגיל.

תשובתך חשובה לי מאוד היות ויש באפשרותי להירשם ללימודי תואר שני בזמן הקרוב וחשוב לי מאוד המשקל היחסי של הציונים, במיוחד עבור האוניברסיטאות בטופ 10. מאידך, באם הלימודים אינם כדאיים עבורי במידה רבה ביותר, אקדיש את השנה הבאה בעיקר להתקדמות מקצועית ופעילות חברתית.

הרבה תודה,

שרון

gili4u
    חבר
    מספר הפוסטים: 78

Hi Gilam,

I'd appreciate your thoughts in a career matter. I work in IT for quite a while (had my own business, and now consulting to a large company). I can either accept a promotion (more responsibilities), or move to investment banking as analyst (entry position). It is a career change, so it doesn't exactly show a clear track. Moreover, I want to change careers to strategic consultation after the MBA (not continue in investment banking). However, ironically, I believe I will have better business knowledge as an individual who experienced 2 industries … what do you think ?

aringo
    חבר

To: bdaniel

היי גלעם,

המון תודה על התשובה הקודמת,

בהמשך לתשובתך האם תוכל להעריך מהי התרומה של ציון גבוה יותר ב-GAMT והאם השקעה נוספת במבחן נוסף תשפר משמעותית את סיכויי קבלתי?

ה-GMAT שלך עומד כרגע על 650 אם אני זוכר נכון. בכל שנה, מתקבלים מועמדים עם GMAT כזה לכל אחת מהתוכניות המובילות בעולם.
    ה-GMAT הוא אחד משבעת רכיבי הקבלה (ראה: http://www.aringo.co.il/HebrewSite/h-AdmissionCriteria.htm) והוא מהווה בד"כ כ-20% משיקולי הקבלה להערכתי (יותר מכך כאשר הוא רחוק מממוצע ה-GMAT של המתקבלים לאותה תוכנית). לכן, להערכתי "שינוי קידומת" (700) ישפר משמעותית את סיכויי הקבלה שלך. מנגד, שיפור של 10-20 נקודות ישנה במעט (10 נקודות, אולי אף באופן זניח) את סיכויי הקבלה שלך.
    ההערכה לגבי תועלתו של השיפור מניחה שהשיפור אינו גורם לשינוי בשאר רכיבי הקבלה שלך. כלומר, אם שיפור של 20 נקודות ב-GMAT יבוא למשל על חשבון איכות האפליקיישן או יגרום להגשת האפליקיישן במרץ במקום בינואר (לדוגמא), ייתכן כי מאמץ השיפור דווקא יפגע בסיכויי הקבלה שלך.

בנוסף האם שווה להתחיל את תהליך האפליקשין השנה (כמובן בסיוע ארינגו…) או לחכות שנה נוספת. מהי התרומה היחסית לעוד שנת נסיון תעסוקתי?

או, הלוואי שהייתה תשובה אחת נכונה לשאלה הזו. התושה מאוד תלויה בנסיבות הספציפיות של המועמד, בנתוניו, בשיקולים מקצועיים ואישיים שלו, ובזהות ביה"ס. באופן כללי, הרושם שלי הוא שנסיון העבודה שלך עשיר יחסית. הגדלתו מבחינה כמותית לא תשנה משמעותית את סיכויי הקבלה שלך להערכתי. חיזוקו מבחינה איכותית (למשל, אם תנהל 20 איש בשנה הנוספת הזו – חיזוק משמעותי לנושא ה-leadership במקרה שלך) יגדיל את סיכויי הקבלה שלך. אם זהו המקרה, אז דחייה של שנה תסייע משמעותית אך, עדיין, ייתכן שאינה מוצדקת מסיבות אחרות (מבחינת שיקולים אישיים למשל, מבחינת הגיל שלך, או מבחינת תוקף ה-GMAT וכדומה).

תודה רבה, דניאל

בבקשה, מקווה שעזרתי,

גילעם

aringo
    חבר

To: gunr

שלום גלעם

סיימתי לימודי מדעי המחשב ומנהל עסקים-יזמות לפני שנה בציון 91, בן 29 , תפקיד פיקודי ביחידה מיוחדת, עובד במשרד גדול לייעוץ אסטרטגי בתל אביב, GMAT 670 , שנת שירות לפני הצבא והתנדבות בפרויקט חברתי בלימודים.

רוצה להגיש להרווארד, קלוג, קולומביה, שיקאגו (אוניברסיטה)

האם כדאי לנסות לשפר GMAT (תמיד כדאי אבל אם תוכל להעריך את היעילות של צעד כזה) – חושב שיכול לשפר לסביבות ה- 700 אבל מי יודע…

המקרה שלך דומה למקרה של השואל הקודם (bdaniel) – תשובתי, לכן, דומה, וראה גם את תשובתי אליו. להערכתי "שינוי קידומת" (700) ישפר משמעותית את סיכויי הקבלה שלך. לא "אסטרטגית" (כלומר, שינוי של "שמיים וארץ") אבל משמעותית (כלומר, זה יכול לעשות הבדל בתוצאה, כשם ששיפור משמעותי של החיבורים או של הראיון או של ציון התואר הראשון יכול לעשות הבדל בתוצאה). מנגד, שיפור של 10-20 נקודות ישנה במעט (10 נקודות, אולי אף באופן זניח) את סיכויי הקבלה שלך.
    ההערכה לגבי תועלתו של השיפור מניחה שהשיפור אינו גורם לשינוי בשאר רכיבי הקבלה שלך. כלומר, אם שיפור של 20 נקודות ב-GMAT יבוא למשל על חשבון איכות האפליקיישן או יגרום להגשת האפליקיישן במרץ במקום בינואר (לדוגמא), ייתכן כי מאמץ השיפור דווקא יפגע בסיכויי הקבלה שלך.

איך ניתן ליצור איתך קשר לליווי מהלך הגשת המועמדות?

לתחילת תהליך מלא את פרטיך ב- http://www.aringo.co.il.
    אני אבצע הערכה ראשונית של מועמדותך (על סמך קורות החיים ושאר המידע שתכתוב) ולפי זה נחליט על ההמשך.

תודה

בהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: sharon.duchin

גילעם שלום,

אני פונה אליך מספר שבועות לאחר סדנת חו"ל המצויינת תודה רבה… שהעברת במסגרת קורס מועדון 700 בקידום ג'ימאט.

כהכנה לאפליקיישן שאגיש בשנה הבאה, הייתי רוצה לשאול בעצתך לגבי עניין מהותי:אחד הגורמים החלשים באפליקיישן שלי הוא ציון התואר הראשון שלי במדעי המחשב וכלכלה מהאוניברסיטה העברית (75).

אמנם יש באמתחתי קורסים נוספים שהקנו לי תעודות רשמיות – תעודה בניתוח מערכות בג'ון ברייס -ממוצע 94 ותעודה ביזמות תעשייתית ובניהול של אוניברסיטת ת"א וסטף ורטהיימר, אך אני חוששת שנתונים אלה לא יהיו תחרותיים מספיק מול מועמדים אחרים.

שאלתי היא- האם כדאי לנסות להתקבל לתואר שני קל יחסית ולו רק כדי להציג ציונים מרשימים יותר באפליקיישן?

אוסיף כי אני מצפה לג'ימט די גבוה – 700 ומעלה לפי מבחני הסימולציה.

כמו כן אני מכוונת גבוה מאוד – הרוורד, וורטון, אם.איי.טי, קלוג.

זכורה לי היטב אמירתך כי האפליקיישן הוא מכלול של כל הגורמים השונים, ובכל זאת , הייתי רוצה לדעת מהי דעתך ספציפית בעניין זה, בהינתן העבודה כי הישגיי בתחומים האחרים -מקצועיים וחברתיים- גבוהים מהממוצע (ניהול כ-45 חונכי פר"ח , ניהול מדור בצבא) , אך כאמור לא יוצאים מגדר הרגיל.

תשובתך חשובה לי מאוד היות ויש באפשרותי להירשם ללימודי תואר שני בזמן הקרוב וחשוב לי מאוד המשקל היחסי של הציונים, במיוחד עבור האוניברסיטאות בטופ 10. מאידך, באם הלימודים אינם כדאיים עבורי במידה רבה ביותר, אקדיש את השנה הבאה בעיקר להתקדמות מקצועית ופעילות חברתית.

שרון, שאלה טובה שאלת.

ציוני התואר הראשון והשני מהווים בד"כ אינדיקציה ל"עוצמתו" של אחת מה-admission drivers החשובים ביותר – analytical skills.
    כלומר, בשפה יותר פשוטה, חשוב מאוד לוועדות הקבלה לדעת כמה את "חכמה".

אתן מספרים כדי להמחיש את הדברים בצורה פחות מדוייקת אך יותר ברורה. ה"חוכמה" היא בד"כ סדר גודל של 25% ממה שוועדת הקבלה מחפשת. ישנם בתי"ס (סטנפורד למשל, למיטב שיפוטי) בהם לנושא ה"חוכמה" משקל גדול יותר ואחרים בהם ל-admission driver הזה משקל גדול פחות (למשל, כי הם שמים הרבה דגש יחסית על יוזמה ועל יכולת לעבוד בצוות).

ציוני התארים הם בד"כ, נניח, סדר גודל של 40% מה"אינדיקציה לחוכמתך". ציון ה-GMAT ואינדיקציות אחרות (ציוני הקורסים האחרים שלקחת, דעת ממליצים, הישגים אנליטיים בעבודה) משלימים את תמונת ה-100%.

אם ממוצע התואר השני יהיה, נניח, גבוה ב-5 או אף ב-10 נקודות מממוצע התואר האשון, התרומה שלו לסיכויי הקבלה תהיה נמוכה להערכתי (לא אפס, אך נמוכה). אם התואר השני יהיה בהצטיינות, התרומה תהיה נמוכה עד בינונית (לכיוון הבינונית). אם הוא יהיה בהצטיינות יתרה, התרומה תהיה בינונית (עד גבוהה) להערכתי.

בכל מקרה, סביר כי במרבית התרחישים התואר השני לכשעצמו לא יעשה "מהפכה" בסיכויי הקבלה שלך. ועדות הקבלה רגילות לראות שיפור ציונים בין התואר הראשון לשני. האינדיקציה שנותן התואר הראשון לגבי מידת "חוכמתך" לא תיעלם. התואר השני יכול "לתת קונטרה" לאינדיקציה הזו. מה שיכול לעזור לא פחות הוא החלשה של האינדיקציה עצמה. איזכור חכם (עובדתי, אגבי, כזה שלא מעורר התנגדות) באפליקיישן של עובדות אשר "יחלישו" את האינדיקציה של התואר הראשון (כלומר, יגרמו לקורא להרגיש שציוני התואר הראשון לא משקפים את ה-analytical skills שלך) יכול לסייע משמעותית לסיכויי הקבלה שלך – אולי אף יותר מהסיוע שייתן התואר השני. כמובן שהשאלה היא מהי ה"תחמושת" שיש לך לצורך כך (לדוגמא: היית מצטיינת בתיכון? פסיכומטרי בטופ-1%? מחלה בתהלך התואר? עבודה במהלך התואר? וכדומה). ככל שה"תחמושת" חזקה יותר וככל שדרך השימוש ב"תחמושת" חזקה יותר, סיכויי הקבלה ישתפרו.

תרומה נוספת של התואר השני עשוייה להיות במישור של admission driver אחר – העתיד שלך. אם התואר השני יסייע משמעותית ליכולת שלך להגשים את תוכנית הקריירה שלך, יש בכך תרומה מסויימת (בד"כ נמוכה, להערכתי) לסיכויי הקבלה.

הרבה תודה,

שרון

בבקשה, שרון. הרבה הצלחה בהחלטה ובתהליך…

גילעם

aringo
    חבר

To: gili4u

Hi Gilam,

I'd appreciate your thoughts in a career matter. I work in IT for quite a while (had my own business, and now consulting to a large company). I can either accept a promotion (more responsibilities), or move to investment banking as analyst (entry position). It is a career change, so it doesn't exactly show a clear track. Moreover, I want to change careers to strategic consultation after the MBA (not continue in investment banking). However, ironically, I believe I will have better business knowledge as an individual who experienced 2 industries … what do you think ?

Gili, under the above assumptions and info, I believe that it will be better for your candidacy to go for the promotion:

– Promotions, per se, usually promote the candidacy. They are an indication for strong job performance.

– Your career path (past and future) will be easier to understand and to identify with.

– With the more senior position, your work responsibilities and achievements may be more impressive and more leadership oriented (I may be wrong about this – depends what the IT position is) than the analyst responsibilities and achievements.

Hope this helps…

Gilam

field
    חבר

I have experience in the media and PR field I have founded some interesting entitities in the army and in my university student body – I work in a big intertational news organization as a producer – and just finished my degree in a special program of political science philosophy and economics with an 86 ave. havent yet done the gmat got 701 in the psychometry I am 23 years old (younger than the average MBA student) I wanted to know if there is any chance to get into the top 10 without having any buisness experience besides having 4 soldiers during the army and 4 workers during my work in the university student body.

Thanks

Itair
    חבר

To: field

Assuming good applications and good GMAT you are definitely in the game.

Itai.

אייל
    חבר
    מספר הפוסטים: 210

אהלן גילעם,

אשמח לשמוע את דעתך לגבי העניין הבא :

באופן יחסית מפתיע קיבלתי 4.0 בציון ה-AWA ב-GMAT. עד כמה אתה חושב שהציון הנ"ל יפגע במועמדות שלי ?

עם ידעת ציון הAWA הנ"ל האם היית משנה את ערכותיך הקודמות לגבי סיכויי הקבלה שלי כפי שפירטת בתשובה הקודמת?

יש לציין שב -TOEFL קיבלתי 5.5 בEssay, האם זה משהו שיעזור לי?

ודבר אחרון, האם כדי להתייחס לעניין הזה איפשהו בapplications ?

המון תודה,

אייל

אהלן גילעם,

ראשית ארצה להודות לך על התרומה האדירה לפורום!! תודה רבה אייל!

כמובן אשמח אם תוכל לתת לי הערכה מלומדת לגבי סיכויי הקבלה ל MBA לספטמבר 2007.

כדי שתוכל לתת לי הערכה מבוססת יותר אשתדל לפרט לגבי נתוני :

כללי

בן 28, רווק. בעל אזרחות ישראלית/אמריקאית.

לימודים

B.sc בהנדסת אלק. מאוניברסיטת ת"א – ממוצע 90.6, מצטיין תואר (מדורג 8 מתוך 138)

M.sc בהנדסת אלק. מאוניברסיטת ת"א – סטודנט (אסיים לפני תחילת הMBA), ממוצע ~85

GMAT – ציון 770 (Q50,V44)

TOEFL – ציון 293

נסיון עבודה

מהנדס מערכת בחברת סמיקונדקטור מובילה (bluechip אחת מ-5 הגדולות) 3 שנים (אחת מהם כסטודנט), בעל תפקיד מפתח בהגדרת המוצר כולל חשיפה בינלאומית (עבודה מול בכירים). לא תפקיד ניהולי.

רכז פרוייקט חונכות בפקולטה להנדסה במשך שנתיים (תפקיד בשכר) – הייתי אחראי על כ – 20-25 חונכים שהעבירו שיעורים פרטיים לסטודנטים. התפקיד כלל גם גיוס חונכים וניהול כספים (תקציבים).

צבא

מש"ק לוט"ר (לוחמה בטרור) ביחידה מובחרת. במסגרת התפקיד, בתקופות מוגדרות פיקדתי בפועל על צוותי לוחמים בגודל 20-30 .

התנדבותי

נציג המחזור בוועד הסטודנטים של הפקולטה להנדסה במשך 4 שנים.

נציג המגמה להנדסת חשמל באגודת הסטודנטים במשך שנה.

פר"ח

מתנדב בארגון מת"ן בשנה האחרונה (ילדים בסיכון)

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי לתכניות הבאות:

1. Harvard

2.Stanford

3. Wharton

4. Chicago

אייל, להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה בין תחרותי לסטרצ' בהרוורד (לכיוון התחרותי, בזכות הפעילות המנהיגותית בפקולטה ובצבא), תחרותי (לכיוון ה"חזק") בסטנפורד, תחרותי עד חזק בוורטון ותחרותי עד חזק (יותר לכיוון החזק) בשיקגו.

תודה רבה מראש !!!

אייל

בבקשה והרבה הצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: field

I have experience in the media and PR field I have founded some interesting entitities in the army and in my university student body – I work in a big intertational news organization as a producer – and just finished my degree in a special program of political science philosophy and economics with an 86 ave. havent yet done the gmat got 701 in the psychometry I am 23 years old (younger than the average MBA student) I wanted to know if there is any chance to get into the top 10 without having any buisness experience besides having 4 soldiers during the army and 4 workers during my work in the university student body.

Thanks

You are referring to top-10 US programs? With strong essays and recommendations and a GMAT around your psychometric score I believe that you'll be competitive at some of the top-10 programs such as Darden (around 10), Cornell (around 10), Tuck (5-8, competitive to stretch), Michigan (5-10, competitive to stretch). Some of the other top-10 programs will be a stretch for you – but surprises happen every year.

Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: אייל

אהלן גילעם,

אשמח לשמוע את דעתך לגבי העניין הבא :

באופן יחסית מפתיע קיבלתי 4.0 בציון ה-AWA ב-GMAT. עד כמה אתה חושב שהציון הנ"ל יפגע במועמדות שלי ?

עם ידעת ציון הAWA הנ"ל האם היית משנה את ערכותיך הקודמות לגבי סיכויי הקבלה שלי כפי שפירטת בתשובה הקודמת?

יש לציין שב -TOEFL קיבלתי 5.5 בEssay, האם זה משהו שיעזור לי?

אייל, לאור ציון החיבורים שלך ב-TOEFL, הציון הכולל שלך ב-TOEFL וציון ה-verbal שלך ב-GMAT, להערכתי הפגיעה תהיה קטנה עד זניחה. ה-AWA משמש אחת מכמה אינדיקציות ליכולת הביטוי שלך בכתב באנגלית. היות ושאר האינדיקציות חזקות (ובעיקר האינדיקציה המקבילה של חיבורי ה-TOEFL), המשקל של אינדיקציית ה-AWA יהיה נמוך להערכתי. לפיכך, הערכתי אינה משתנה לגבי סיכויי הקבלה שלך.

ודבר אחרון, האם כדי להתייחס לעניין הזה איפשהו בapplications ?

אם יש לך הסבר עובדתי חזק ומשכנע ל-4 הזה, אז כן. אחרת (וסביר להניח שזהו המקרה) הייתי מדלג על זה.

המון תודה,

אייל

בבקשה אייל, מקווה שעזרתי.

גילעם

אהלן גילעם,

ראשית ארצה להודות לך על התרומה האדירה לפורום!! תודה רבה אייל!

כמובן אשמח אם תוכל לתת לי הערכה מלומדת לגבי סיכויי הקבלה ל MBA לספטמבר 2007.

כדי שתוכל לתת לי הערכה מבוססת יותר אשתדל לפרט לגבי נתוני :

כללי

בן 28, רווק. בעל אזרחות ישראלית/אמריקאית.

לימודים

B.sc בהנדסת אלק. מאוניברסיטת ת"א – ממוצע 90.6, מצטיין תואר (מדורג 8 מתוך 138)

M.sc בהנדסת אלק. מאוניברסיטת ת"א – סטודנט (אסיים לפני תחילת הMBA), ממוצע ~85

GMAT – ציון 770 (Q50,V44)

TOEFL – ציון 293

נסיון עבודה

מהנדס מערכת בחברת סמיקונדקטור מובילה (bluechip אחת מ-5 הגדולות) 3 שנים (אחת מהם כסטודנט), בעל תפקיד מפתח בהגדרת המוצר כולל חשיפה בינלאומית (עבודה מול בכירים). לא תפקיד ניהולי.

רכז פרוייקט חונכות בפקולטה להנדסה במשך שנתיים (תפקיד בשכר) – הייתי אחראי על כ – 20-25 חונכים שהעבירו שיעורים פרטיים לסטודנטים. התפקיד כלל גם גיוס חונכים וניהול כספים (תקציבים).

צבא

מש"ק לוט"ר (לוחמה בטרור) ביחידה מובחרת. במסגרת התפקיד, בתקופות מוגדרות פיקדתי בפועל על צוותי לוחמים בגודל 20-30 .

התנדבותי

נציג המחזור בוועד הסטודנטים של הפקולטה להנדסה במשך 4 שנים.

נציג המגמה להנדסת חשמל באגודת הסטודנטים במשך שנה.

פר"ח

מתנדב בארגון מת"ן בשנה האחרונה (ילדים בסיכון)

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי לתכניות הבאות:

1. Harvard

2.Stanford

3. Wharton

4. Chicago

אייל, להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה בין תחרותי לסטרצ' בהרוורד (לכיוון התחרותי, בזכות הפעילות המנהיגותית בפקולטה ובצבא), תחרותי (לכיוון ה"חזק") בסטנפורד, תחרותי עד חזק בוורטון ותחרותי עד חזק (יותר לכיוון החזק) בשיקגו.

תודה רבה מראש !!!

אייל

בבקשה והרבה הצלחה!

גילעם

MoranY
    חבר

היי גילעם,

רציתי לקבל מעט מיידע בנוגע לאפשרויות התעסוקה השונות שהאוניברסיטאות מציעות עבור בנות/בניי הזוג במהלך הלימודים. באופן פרטני אני מעוניין להגיש בקשות לקולומביה, הרוורד, LBS ו- Chicago.

תודה,

מורן.

Roy Ben-Ami
    חבר
    מספר הפוסטים: 82

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>שלום גילעם,

תודה רבה על כל העזרה שאתה מעניק כאן בפורום. מהסתכלות על התשובות שלך כאן בפורום למדתי רבות על כל התהליך ועל הסיכויים שלי.
    אבל בכל זאת אשמח לקרוא חוות דעת אישית על סיכויי להתקבל לאחת התוכניות המובילות כגון הארוורד, קולומביה, וורטון, סטנפורד או MIT (ואפילו על איזה אתה ממליץ לי להתמקד).

אני מסיים כרגע (עוד חודש) תואר ראשון בהנדסת מחשבים באוניברסיטה העברית בממוצע 90, והייתי רוצה לנסות להתקבל לספטמבר 2007 (עוד שנה).

אני עובד שנתיים באינטל ירושלים בתור סטודנט אבל לא בתחום העסקי אלא בתור מתכנת. כמו כן יש לי נסיון הדרכה של שנה שנתיים אחרי הצבא גם כן בתחום התכנות.

אני מ"פ במילואים (סרן) ואני מפקד על סוללת תותחנים של כ-100 איש.

כמו כן עשיתי GMAT שבוע שעבר וקיבלתי 750 אבל אין לי עדיין ציון AWA (כמו כן עוד לא עשיתי TOEFL…. אני בבעייה אני יודע).

מה אתה חושב? מה הם סיכויי?

בתודה מראש על כל העזרה,

רועי.

shimonh
    חבר
    מספר הפוסטים: 159

To: MoranY

היי מורן,

אני לא גילעם אבל מבדיקה שערכתי עולה שככל שהאוניברסיטה יותר מבודדת עולים הסיכויים שהיא תתאמץ למצוא אפשרויות תעסוקה לבני/בנות זוג. לדוגמא, ב-TUCK ו-MICHIGAN ROSS אני יודע שישנן אפשרויות. בטאק שמעתי שתומכים בהוצאת וויזת עבודה וגם במציאת עבודה. במישיגן החלו לאחרונה לתמוך בוויזות (בעקבות פעילות של בנות זוג של סטודנטים) אבל שם מצאו פתרונות יצירתיים גם לפני כן כי באן-ארבור יש קהילה יהודית שעוזרת…

בכמה מאתרי בתי הספר ישנו חלק שמוקדש לנושא.

שמעתי שבתי ספר שנמצאים במקומות מרכזיים (כדוגמאת אלו שציינת) אינם עושים רבות בנידון אבל שווה לבדוק מול סטודנטים.

בהצלחה,

שמעון.

Rov
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

היי גלעם

אני בן 23.5

כרגע אני עתודאי (סגן) בשירות סדיר ביחידה טכנלוגית באמ"ן

נותרה לי כשנה עד הכניסה לקבע. כנראה שעקב הצימצומים תהיה לי אפשרות להתשתחרר בתום השרות הסדיר, אם אני אלחץ מספיק חזק.

למדתי הנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב ממוצע 84.1 (40 אחוז עליונים)

כרגע אני באמצע התואר השני בהנדסה ביו-רפואית (אוניברסיטת תל אביב), אני כנראה אסיים בהצטיינות ואולי אף הצטיינות יתרה (התואר היה בבחינת הרחבת אופקים בשבילי ולא הלכתי על מסלול מחקרי, קרי עם עבודת תזה, אלא על מסלול עם עבודת גמר)

במהלך שרותי הובלתי מספר פרוייקטים בהם פקדתי על אנשים (הנדסאים וחיילים), למשך הפרוייקט והפעלתי אנשים בדרגות בכירות יותר (עד רב-סרן כולל) ואף שיתפתי פעולה עם יחידות אחרות ונגעתי בהיבטים כספיים ומתן שרות ללקוח.

במהלך לימודי צברתי נסיון עשיר בהדרכה (פר"ח, הדרכות סטודנטים,אינסוף שיעורים פרטיים וכו') ואף לימדתי בתיכון, מתוכם כחצי שנה כמורה במשרה מלאה (החלפתי מורה בחופשת לידה), כולל כתיבת מבחנים וכל הכרוך בללמד שתי כיתות מתמטיקה בתיכון. למדתי מהחוויה הזאת המון במישור האישי והמקצועי.

בנוסף אני מתנדב במתן שיעורי במסגרת בית ספר בתל אביב, לאוכלוסייות חלשות.

יש לי אח במשרה בחירה (מנכ"ל אזור רוסיה ומזרח אירופה) בחברה ישראלית גדולה.

כרגע אני עושה קורס GMAT מועדון (700) וצופה לקבל מעל 700 במבחן.

ביקרתי כבר באוניברסיטאות המענינות אותי (הרווארד, סלואן, סטנפורד), נכנסתי להרצאות ואף נפגשתי עם ישראלים רבים שבחלקם היו הלקוחות שלך.

מהתרשמותי מהאנשים שפגשתי בארה"ב ואין לי ספק כי אוכל להיות מועמד מאוד תחרותי והייתי רוצה לשמוע את דעתך על כך.

אני מתכנן להגיש מועמוד בסתיו הבא (לא הקרוב), כלומר תחילת לימודים בספט 2008 (להרוורד,סלואן, וורטון סטנפורד וכו') וככל הנראה אעזר בארינגו.

השאלה הגדולה שלי היא האם כדאי בכל זאת כדאי להישאר לשרות קבע, שגומל בתוכו תפקיד של רש"צ אבל גם מחייב ל3 שנים נוספות? מבחינה אישית אני מרגיש שכבר מיציתי את מה שאני יכול ללמוד מהצבא וההישארות תהיה רק לצורך חיזוק המועמדות ל MBA. לפי הרגשתי וממה שראיתי יש גם אנשים צעירים שלומדים במקומות האלה ואף ישראלים שעברו דרך ארינגו. אני לא מרגיש שמישהו שמתחיל ללמוד בגיל 25 יצליח להציג רזומה חזק משמעותית משלי, אם בכלל. מה דעתך?

בתודה מראש

ROV

noac
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

שלום גלעם,

אני פונה אלייך בנושא מעט לא שגרתי. אני עובדת בחברת איתור והשמה של בכירים בישראל- עמדה. אני מחפשת למשרה יזמית ואסטרטגית בתוך ענקית תוכנה בינלאומית שמפתחת גם בארץ, בוגרי תואר שני מהתוכניות המובילות בארה"ב שהשתלבו או בעלי רקע בהייטק. אם אתה מכיר אנשים כאלו, או שתוכל לייעץ לי להפנות אותי למישהו שיוכל, אודה לך מאוד.

כתובת המייל שלי: [email protected]

הטלפון שלי: 050-8479094

האתר של עמדה: http://www.emda.com

מוצגות 50 תגובות – 951 עד 1,000 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.