Home פורומים הפורומים Forum: תהליך הקבלה ארכיון 2: שאל את ארינגו: תהליך הקבלה

מוצגות 50 תגובות – 1,001 עד 1,050 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • oriel77
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

שלום גילעם,
    אני מתעניין לגבי האפשרות לעשות MBA בחו"ל, אבל כרגע ההתעניינות היא כללית משום שאני בתהליך של הקמת עסק. אני בוגר תואר ראשון בהסטוריה ומזה"ת בממוצע של 83, וקיבלתי 650 בפסיכומטרי. שירתתי ביחידה מובחרת ואני מדריך טיפוס צוקים. חוץ מזה יזמתי משלחת טיפוס יחודית (ביחד עם מטפס חולה )מאד לארה"ב למען גיוס הון לחקר מחלת הA.L.S התנדבתי גם ל'מפקד הלאומי' ול'משמר החינוך'.
    כאמור אני כרגע יוזם הקמת- קיר טיפוס ופארק אתגרי ורציתי לדעת מה הסיכויים שלי להתקבל לMBA באוניברסיטה טובה בארה"ב, אנגליה או צרפת לאחר שהעסק ירוץ וינוהל על-ידי מישהו אחר.
    כרגע אני עושה את הקורס -מועדון 700 של קידום בתקווה להשיג מעל 650 ב-Gmat.
    תודה מראש, אוריאל הרמן [email protected]

aringo
    חבר
    מספר הפוסטים: 1368

To: MoranY

היי גילעם,

רציתי לקבל מעט מיידע בנוגע לאפשרויות התעסוקה השונות שהאוניברסיטאות מציעות עבור בנות/בניי הזוג במהלך הלימודים. באופן פרטני אני מעוניין להגיש בקשות לקולומביה, הרוורד, LBS ו- Chicago.

מורן, ההתמחות שלנו היא תהליך הקבלה, כך שהידע שלי בנושא אפשרויות תעסוקה לבני זוג מוגבל. מי שמעודכנים יותר ממני בנושא הזה הם סטודנטים נוכחיים בעלי בן זוג – כדאי ליצור קשר עם כאלה. בתי הספר שהזכרת ידועים לי כתומכים באופן "ממוצע" בבני זוג (מנסים לעזור, יש מועדון של בני זוג וכדומה). ישנם בתי ספר אחרים (דיוק, טאק, קורנל, וורטון) המוכרים בתמיכתם החזקה יחסית בבני זוג. עם זאת, ככל שאני שומע לאורך השנים, פעילות אקטיבית של בן הזוג לחיפוש קשרים ועבודה מפיקה לעיתים קרובות תוצאות טובות לא פחות (ולעיתים אף יותר) בנושא של מציאת עבודה.

תודה,

מורן.

בבקשה, מקווה שעזרתי במשהו…

גילעם

aringo
    חבר

To: Roy Ben-Ami

שלום גילעם,

תודה רבה על כל העזרה שאתה מעניק כאן בפורום. מהסתכלות על התשובות שלך כאן בפורום למדתי רבות על כל התהליך ועל הסיכויים שלי. תודה רבה רועי!
    אבל בכל זאת אשמח לקרוא חוות דעת אישית על סיכויי להתקבל לאחת התוכניות המובילות כגון הארוורד, קולומביה, וורטון, סטנפורד או MIT (ואפילו על איזה אתה ממליץ לי להתמקד).

אני מסיים כרגע (עוד חודש) תואר ראשון בהנדסת מחשבים באוניברסיטה העברית בממוצע 90 אניח שממוצע התוארבטופ-20%, לא בהצטיינות, והייתי רוצה לנסות להתקבל לספטמבר 2007 (עוד שנה).

אני עובד שנתיים באינטל ירושלים בתור סטודנט אבל לא בתחום העסקי אלא בתור מתכנת. כמו כן יש לי נסיון הדרכה של שנה שנתיים אחרי הצבא גם כן בתחום התכנות.

אני מ"פ במילואים (סרן) ואני מפקד על סוללת תותחנים של כ-100 איש.

כמו כן עשיתי GMAT שבוע שעבר וקיבלתי 750 אבל אין לי עדיין ציון AWA (כמו כן עוד לא עשיתי TOEFL…. אני בבעייה אני יודע).

מה אתה חושב? מה הם סיכויי?

רועי, להערכתי עם חיבורים והמלצות חזקים תהיה מועמד תחרותי ב-MIT. בסטנפורד, בקולומביה ובוורטון תהיה בין תחרותי לסטרצ' (יותר לכיוון הסטרצ' בסטנפורד, יותר לכיוון התחרותי בקולומביה). הרוורד יהיה סטרצ' להערכתי.
    מבחינת סיכויים (ובהנחה של התעניינות בנושא של ניהול בסביבה טכנולוגית) כדאי אולי שתסתכל גם על ברקלי – שם הנך מועמד תחרותי להערכתי (לכיוון החזק).

בתודה מראש על כל העזרה,

רועי.

בבקשה. בהצלחה רועי!

גילעם

aringo
    חבר

To: Rov

היי גלעם

אני בן 23.5

כרגע אני עתודאי (סגן) בשירות סדיר ביחידה טכנלוגית באמ"ן

נותרה לי כשנה עד הכניסה לקבע. כנראה שעקב הצימצומים תהיה לי אפשרות להתשתחרר בתום השרות הסדיר, אם אני אלחץ מספיק חזק.

למדתי הנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב ממוצע 84.1 (40 אחוז עליונים)

כרגע אני באמצע התואר השני בהנדסה ביו-רפואית (אוניברסיטת תל אביב), אני כנראה אסיים בהצטיינות ואולי אף הצטיינות יתרה (התואר היה בבחינת הרחבת אופקים בשבילי ולא הלכתי על מסלול מחקרי, קרי עם עבודת תזה, אלא על מסלול עם עבודת גמר)

במהלך שרותי הובלתי מספר פרוייקטים בהם פקדתי על אנשים (הנדסאים וחיילים), למשך הפרוייקט והפעלתי אנשים בדרגות בכירות יותר (עד רב-סרן כולל) ואף שיתפתי פעולה עם יחידות אחרות ונגעתי בהיבטים כספיים ומתן שרות ללקוח.

במהלך לימודי צברתי נסיון עשיר בהדרכה (פר"ח, הדרכות סטודנטים,אינסוף שיעורים פרטיים וכו') ואף לימדתי בתיכון, מתוכם כחצי שנה כמורה במשרה מלאה (החלפתי מורה בחופשת לידה), כולל כתיבת מבחנים וכל הכרוך בללמד שתי כיתות מתמטיקה בתיכון. למדתי מהחוויה הזאת המון במישור האישי והמקצועי.

בנוסף אני מתנדב במתן שיעורי במסגרת בית ספר בתל אביב, לאוכלוסייות חלשות.

יש לי אח במשרה בחירה (מנכ"ל אזור רוסיה ומזרח אירופה) בחברה ישראלית גדולה.

כרגע אני עושה קורס GMAT מועדון (700) וצופה לקבל מעל 700 במבחן.

ביקרתי כבר באוניברסיטאות המענינות אותי (הרווארד, סלואן, סטנפורד), נכנסתי להרצאות ואף נפגשתי עם ישראלים רבים שבחלקם היו הלקוחות שלך.

מהתרשמותי מהאנשים שפגשתי בארה"ב ואין לי ספק כי אוכל להיות מועמד מאוד תחרותי והייתי רוצה לשמוע את דעתך על כך.

אני מתכנן להגיש מועמוד בסתיו הבא (לא הקרוב), כלומר תחילת לימודים בספט 2008 (להרוורד,סלואן, וורטון סטנפורד וכו') וככל הנראה אעזר בארינגו.

השאלה הגדולה שלי היא האם כדאי בכל זאת כדאי להישאר לשרות קבע, שגומל בתוכו תפקיד של רש"צ אבל גם מחייב ל3 שנים נוספות? מבחינה אישית אני מרגיש שכבר מיציתי את מה שאני יכול ללמוד מהצבא וההישארות תהיה רק לצורך חיזוק המועמדות ל MBA. לפי הרגשתי וממה שראיתי יש גם אנשים צעירים שלומדים במקומות האלה ואף ישראלים שעברו דרך ארינגו. אני לא מרגיש שמישהו שמתחיל ללמוד בגיל 25 יצליח להציג רזומה חזק משמעותית משלי, אם בכלל. מה דעתך?

רוב, נניח לרגע שהשיקול היחיד מבחינתך בהחלטה על הקבע הוא סיכויי קבלה ל-MBA (אינני מכיר את השיקולים האחרים, שהם, אני בטוח, חשובים לא פחות ואולי יותר). בנוסף נניח כי אם תתקבל ל-MBA ישנה סבירות גבוהה שתוכל להפסיק את שירות הקבע באמצע, ובנוסף נניח כי התפקיד שתעשה בקבע ירשים ועדת קבלה יותר מאשר תפקידים שתוכל למצוא באזרחות באותו זמן (הנחה סבירה להערכתי). תחת הנחות אלה, כדאי להערכתי שתמשיך בקבע, תפנה ל-2008 ותפסיק את הקבע אם תתקבל.

אם הסבירות שתוכל להפסיק את הקבע באמצע אינה גבוהה, ואם שתי ההנחות האחרות עומדות, הכיוון הסביר יותר הוא להשתחרר להערכתי. אם הסיבה היחידה לחתום 3 שנים קבע היא להגדיל את סיכויי הקבלה, ואם כבר "מאסת" בשירות (כפי שהבנתי) – סביר כי במהלך אותן 3 שנים שתצטרך לשרת כבר תוכל (אם תשתחרר ללא השנים האלה) להתקבל לתוכנית טובה וליסוע. האפשרות של לנסות שוב במשך שנתיים או שלוש חשובה לא פחות להערכתי מהיתרון (מבחינת סיכויי הקבלה) שבשירות הקבע.
    בכלל, קשה לי להמליץ לך ללכת על 3 שנים בקבע רק על מנת להגדיל את סיכויי הקבלה. מהנתונים שבידי וקצת היכרות עם מועמדי עבר יש לי תחושה שהתפקידים שתוכל לעשות בקבע עשויים להיות חזקים יותר מאלה שתקבל באזרחות בשנים הקרובות מבחינה ניהולית ומבחינת העניין. יכול להיות ששווה להתראיין קצת באזרחות, לראות מה מוצע לך ואולי לקבל פרספקטיבה מחודשת על האפשרויות שמציעה לך היחידה הטכנולוגית.

בתודה מראש

ROV

בבקשה. מקווה שעזרתי.

גילעם

aringo
    חבר

To: noac

גלעם,

אני פונה אלייך בנושא מעט לא שגרתי. אני עובדת בחברת איתור והשמה של בכירים בישראל- עמדה. אני מחפשת למשרה יזמית ואסטרטגית בתוך ענקית תוכנה בינלאומית שמפתחת גם בארץ, בוגרי תואר שני מהתוכניות המובילות בארה"ב שהשתלבו או בעלי רקע בהייטק. אם אתה מכיר אנשים כאלו, או שתוכל לייעץ לי להפנות אותי למישהו שיוכל, אודה לך מאוד.

כתובת המייל שלי: [email protected]

הטלפון שלי: 050-8479094

האתר של עמדה: http://www.emda.com

נועה,

ממה שאני רואה, כאן באתר מסתובבים כמה וכמה בוגרים בפרופיל שאת מחפשת. אולי כדאי שתשימי מדי פעם הודעה באחת השיחות הראשיות…

בהצלחה,

גילעם

aringo
    חבר

To: oriel77

שלום גילעם,
    אני מתעניין לגבי האפשרות לעשות MBA בחו"ל, אבל כרגע ההתעניינות היא כללית משום שאני בתהליך של הקמת עסק. אני בוגר תואר ראשון בהסטוריה ומזה"ת בממוצע של 83, וקיבלתי 650 בפסיכומטרי. שירתתי ביחידה מובחרת ואני מדריך טיפוס צוקים. חוץ מזה יזמתי משלחת טיפוס יחודית (ביחד עם מטפס חולה )מאד לארה"ב למען גיוס הון לחקר מחלת הA.L.S התנדבתי גם ל'מפקד הלאומי' ול'משמר החינוך'.
    כאמור אני כרגע יוזם הקמת- קיר טיפוס ופארק אתגרי ורציתי לדעת מה הסיכויים שלי להתקבל לMBA באוניברסיטה טובה בארה"ב, אנגליה או צרפת לאחר שהעסק ירוץ וינוהל על-ידי מישהו אחר.
    כרגע אני עושה את הקורס -מועדון 700 של קידום בתקווה להשיג מעל 650 ב-Gmat.
    תודה מראש, אוריאל הרמן [email protected]

אוריאל,

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים, של GMAT בסביבות ה-650 ושל תרחיש בו העסק שהקמת חי, כולל כמה אנשים ומנוהל ע"י מישהו אחר, תהיה להערכתי מועמד חזק בתוכניות כגון HEC בצרפת, MBS וקרנפילד באנגליה ו-USC, UNC בארה"ב. תהיה להערכתי תחרותי בקורנל, באוקספורד (קצת לכיוון הסטרצ') ובקיימברידג' ותחרותי (לכיוון ה-stretch) ב-LBS, בדרדן ובדיוק. תוכניות כגון קולומביה ו-וורטון יהיו סטרצ' להערכתי (אך לא מחוץ לתמונה). תוכל ללמוד עוד על מרבית התוכניות האלה ב: http://aringo.co.il/HebrewSite/h-schools.htm.

בהצלחה!

גילעם

noac
    חבר
    מספר הפוסטים: 9

To: Gilam

אני רואה, תודה על העזרה.

אבל בכל זאת, אולי יש מישהו כמה אנשים שמנסיונך והיכרותך אתה יכול להמליץ לי עליהם? אולי להפנות אותי אליהם או אותם אלי?

אני סבורה שמדובר במשרה מצויינת שיכולה לעניין את המוכשרים ביותר.

תודה רבה מראש,

נועה

oriel77
    חבר
    מספר הפוסטים: 3

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>תודה גילעם, עזרתי לי מאד
    אוריאל

Rov
    חבר
    מספר הפוסטים: 40

תודה רבה על התשובה גלעם

שאלה נוספת.

האם אם הנתונים הללו (לפני התחלת שירות הקבע) אהיה מועמד מספיק חזק בהארוורד,וורטון, סטנפורד, קלוג?

moran_yashinski
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

היי גילעם,

תודה רבה על התשובה.

יש לי מספר שאלות נוספות:

– האם ההלוואה שמקבלים מותנת בערבים? בכנס MBA ש"קידום" ערכה נאמר כי ההלוואה לא מותנית בערבים כלשהם, אך באתרים של חלק מהאוניברסיטאות מצויין במפורש שההלואה תלויה בערב.

– האם ניתן להשיג ארכה לוויזת הסטודנט לצורך עבודה בארה"ב? לפי מה שאני יודע, חלק מהמעסיקים נמנעים מלהעסיק בוגרי MBA תושבי חוץ מהסיבה ששהותם מוגבלת.עד כמה קשה לתושבי חוץ למצוא עבודה בארה"ב לאחר סיום התואר?

– האם בת הזוג שמצטרפת מקבלת וויזת עבודה?

– האם הגשת Application ב- Round 2 פוגעת משמעותית בסיכויי הקבלה. אני מעוניין להתקבל לאחת מהאוניברסיטאות הבאות: Chicago, Columbia, LBS, Harvard, והייתי מעוניין להשתמש בשירותכם לצורך הכנת ה- Application ל- Round 2.

– ולסיום(אם עדיין לא התעייפת :) ) רציתי לבקש שתעריך את סיכויי להתקבל לתוכניות הנ"ל:

סיימתי תואר B.A בהצטיינות במתמטיקה- מדעי המחשב מהטכניון. ציון ה- GMAT שלי הוא 690 (מילולי:34, כמותי: 50ת חיבורים: 4.5). ציון רישמי של ה- TOFEL עדיין לא קיבלתי ( הטווח הוא 220-277). הייתי מדריך ומפקד בחיל החימוש(פיקדתי על קבוצות של 20-30 חיילים) וכיום אני עובד כמהנדס תוכנה. במהלך לימודיי השתתפתי בתוכניות שונות שנותנות עזרה בלימודים לתלמידים ממשפחות מצוקה (חלקן בהתנדבות).

אני מתעניין בתוכניות MBA עם התמחות במימון. האם ישנן תוכניות אחרות שאתה מעריך שיש לי סיכוי טוב להתקבל אלייהן?

תודה רבה,

מורן.

JoeCool
    חבר
    מספר הפוסטים: 267

Gilam,

Based on your experience, what happens to someone who submits to Columbia Early Decision round, but then, for any reason, decides not to attend Columbia? Are there any other repercussions other then losing the $5,000 deposit?

Thanks.

droren
    חבר
    מספר הפוסטים: 42

<p align=left dir=ltr>To: All<br><hr></p>לגלעד שלום ,

מה שלומך? שמי דרור ואני בן 23 (עוד 3 ימים, אני מניח שעד שתענה זה יהיה בן 23 ויום )
    אני בחור שאפתני בעל שאיפות ומחשבות לעתיד הקרוב ולעתיד הרחוק
    אני עוקב אחרי הפורום זמן רב מאד והסיבה הרי ידועה
    אני מסיים בסמסטר הבא תואר ראשון במדעי המחשב וניהול באוניברסיטה הפתוחה
    הסיבה שלמדתי בפתוחה היא גם הרצון ללמוד בשיטה שכזאת שלדעתי היא נכונה וחשובה מאד לעתידי, וסיבה נוספת היא שרציתי לצבור ניסיון מקצועי בזמן עבודתי
    בפועל, התחלתי ללמוד בזמן הצבא שם שירתי כראש תחום אינטרנט באכ"א,תפקיד טכני ולא ניהולי, והמשכתי ללמוד בזמן שאני עובד כתוכניתן בכיר בחברת תוכנה במשך שנתיים ואני ממשיך לעבוד
    כאשר אסיים את התואר יהיה לי תואר ראשון פלוס 2.5 שנות ניסיון בתחום הפיתוח ואולי התחלה של תפקיד ניהולי כראש צוות או ניהול פרויקטמיזם בצורה זו או אחרת.
    אני בחור עם ראש מחשבתי, שאיפה להצלחה, ורצון להשלים את היעד בצורה הטובה ביותר מה שמשליך על השאיפה שלי ללמוד את התואר השני בארה"ב.
    רציתי לקבל ממך: א.כמה עצות ב.לשמוע את דעתך על סיכוי להתקבל בשלב זה של חיי
    נכון לעכשיו רשמתי לעצמי (על דפים כמובן) את השאיפות והיעדים שאליהם אני רוצה להגיע, כמובן שהשאיפה הראשית היא GMAT גבוהה וכבר סיימתי את שלב המחקר והספרים והחומרים הדרושים בדרך אלי על מנת להתחיל לתכנן את צורת הלמידה והמועד שאני אגש אליו
    יתכן כי אני נשמע ממהר מדי ולא שומר מרווח בין תואר לתואר אך אני חושב כי הזמן הנוכחי הוא מתאים לי אישית וכי ההנחה כי לפחות יעברו שנתיים מהיום עד שאהיה בשל להתקבל (אמן)
    ועכשיו אשמח לשמוע ממך אילו תחומם אני צריך לעבוד, האם בכלל יש לי סיכוי?
    חשוב לציין שתחום הניהול הטכנולוגי מאד קורץ לי בגלל השתייכותי לתחום ועיסוקי בו מגיל 10 ולאחר 2 כתבות שהתפרסמו עלי בעיתון (גלובס).
    ראיתי כי לתרומה לקהילה יש מרכיב חשוב? האם אתה ממליץ להתחיל או לא התחלתי עד עכשיו? אם כן, האם יש תחום מסוים שנחשב יותר

תודה לך והמשך שבוע טוב
    דרור.

JSJS
    חבר
    מספר הפוסטים: 10

To: All

Do schools really care what Israeli applicants did in the army?

Many people in the forum seem to emphasize that they were Kravi, or Modiin or Maglan Tsanchanim etc. I get the sense that these nuances are completely irrelevant to a U.S. business school, unless perhaps you were a combat fighter pilot.

Even in my company here in Israel, when we look at resumes, we look for relevant experience (BSc in computers, JAVA, C++ etc.) The army service is window dressing about as important as "Hobbies" or Tnuot noar.

danteleman2002
    חבר
    מספר הפוסטים: 152

To: JSJS

You need to understand there's a huge difference between how Israelis look at a resume and the way americans do.

The sooner you understand the difference and accept it, the easier it would be for you to "sell" yourself to schools and future employers.

Good luck,

Dan

porata
    חבר
    מספר הפוסטים: 50

To: JSJS

Hi JSJS,

IMHO, when serving as a soldier at a combat unit or any other non-leading role the effect is quite small (unless u are at a very special unit which u r able to rave about and is comparable to an elite US unit).

As with every thing one is able to squeeze the juice out of even the simplest military service and portray it in a most shining light.

I think one must remember the lack of mandatory army service which the americans have(it sounds like something bad) so such a service at another country by an international applicant might appeal to the Adcom as something different.

Another thing is that as a commander incharge of 30 – 40 soldiers the picture changes. for example an officer serving at a backwards unit (non combative) which has a 200k$ budget to handle is quite different. the same goes for roles which have high decision making capabilities and include planning and excecuting orders of high caliber.

Itair
    חבר
    מספר הפוסטים: 193

To: danteleman2002

Hi Dan,

Can you tell in brief how they look at the army service?

Thanks,

itai.

danteleman2002
    חבר

To: Itair

Itai,

Schools look at this expereince very favorably. You gain leadership experience (no matter at what level), team work, etc.

That said, keep in mind that you're competing with other Israelis so you need to think carfully what was it about your army experience that is unique.

Hope this helps,

Dan

Itair
    חבר

Dan,

Thanks a lot!

I understood that basically the army is considered as a work experience. How true is it? Can you confirm this?

Itai.

danteleman2002
    חבר

Itai,

That depends on the school and the interviewer. I'm not sure what the rules are for the different schools, except for Duke.

asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

Itai

Your military service should be emphasized.

How many of your future class mates protected their countries for 3-4 years of their lives?

How many of which were doing it as infantry soldiers?

And then, how many are diversified enough to contribute to their societies as individuals, to achieve first and second degree and work in an international company?

I hope that my point is clear.

Asaf

Itair
    חבר

To: asaf_sagy

Thanks Asaf. You have some good points there.
    Itair
    חבר

Dan,

Does it depend on the interviewer?? Isn't something that is being considered before, in the adnissions?

Itai.

danteleman2002
    חבר

Itai,

It is being considered by the adimission. What I meant to say is that you also need to think on how you present this exeprience in the interview, especially if you interview in Israel.

danteleman2002
    חבר

To: asaf_sagy

At this stage you're competing with other Israelis, not other internationals, so the point you're trying to make is less valid.

yanec
    חבר
    מספר הפוסטים: 4

Hi,

I would like to apply to cornell for 2007.

Is there any cornell grad here?

Yaniv

aringo
    חבר

To: moran_yashinski

היי גילעם,

תודה רבה על התשובה.

יש לי מספר שאלות נוספות:

– האם ההלוואה שמקבלים מותנת בערבים? בכנס MBA ש"קידום" ערכה נאמר כי ההלוואה לא מותנית בערבים כלשהם, אך באתרים של חלק מהאוניברסיטאות מצויין במפורש שההלואה תלויה בערב.

האמת שאני מומחה קטן מאוד בענייני הלוואות וויזות – ההתמחות שלנו היא איך להתקבל… למיטב ידיעתי מרבית ההלוואות דורשות co-signer (ערב) אזרח ארה"ב או תושב קבע. חלק מההלוואות מאפשרות ערב זר (בריבית גבוהה יותר) ויש מעט הלוואות שאינן דורשות ערב, ומספרן גדל משנה לשנה. באחת משיחותי עם ראש ועדת הקבלה החדש של וורטון הוא ציין שהם הולכים לשפר את תנאי ההלוואות. הרושם שלי הוא שגם הרוורד בכיוון הזה, וככלל שהמערכת נעה בכיוון של יותר הלוואות ובתנאים יותר נוחים.

– האם ניתן להשיג ארכה לוויזת הסטודנט לצורך עבודה בארה"ב? לפי מה שאני יודע, חלק מהמעסיקים נמנעים מלהעסיק בוגרי MBA תושבי חוץ מהסיבה ששהותם מוגבלת.עד כמה קשה לתושבי חוץ למצוא עבודה בארה"ב לאחר סיום התואר?

ככל שאני שומע, מרבית הישראלים שלומדים בתוכניות טופ-25 בארה"ב עובדים בארה"ב מייד לאחר הלימודים (90% כיום להערכתי). בד"כ ישנו רשיון עבודה לשנה לאחר הלימודים, והמעסיק מאריך אותו אם רצונו בכך (ממה שאני שומע, בד"כ אין בעיות בהארכה אם המעסיק מעוניין שתישאר).

– האם בת הזוג שמצטרפת מקבלת וויזת עבודה?

אני לא מעודכן בנושא הזה. ככל שידוע לי, בארה"ב בד"כ לא. אם יש לך ויזת J-1 (כאשר גורם חיצוני מממן חלק גדול מהלימודים) אז יש לבת הזוג אפשרות לעבוד. בחלק מהמקרים בת הזוג מוצאת עבודה בעצמה או באמצעות האוניברסיטה. באנגליה (LBS) בת הזוג מקבלת רשיון עבודה אוטומטי ככל הזכור לי – כדאי לוודא את זה.

– האם הגשת Application ב- Round 2 פוגעת משמעותית בסיכויי הקבלה. אני מעוניין להתקבל לאחת מהאוניברסיטאות הבאות: Chicago, Columbia, LBS, Harvard, והייתי מעוניין להשתמש בשירותכם לצורך הכנת ה- Application ל- Round 2.

מורן, בעקרון עדיף להגיש כמה שיותר מוקדם. עם זאת ישנם מקרים (MIT לפני שנתיים למשל) בהם מי שהגיש בסיבוב השני הרוויח. בד"כ החבר'ה של ועדות הקבלה אומרים שחשובה איכות האפליקיישן ולא הסיבוב אם כי, כאמור, זה רק חלק מהעניין לדעתי (תלוי בין השאר בכמות הישראלים המגישים אפליקיישן באותו סיבוב).

– ולסיום(אם עדיין לא התעייפת :) ) רציתי לבקש שתעריך את סיכויי להתקבל לתוכניות הנ"ל:

סיימתי תואר B.A בהצטיינות במתמטיקה- מדעי המחשב מהטכניון. ציון ה- GMAT שלי הוא 690 (מילולי:34, כמותי: 50ת חיבורים: 4.5). ציון רישמי של ה- TOFEL עדיין לא קיבלתי ( הטווח הוא 220-277). הייתי מדריך ומפקד בחיל החימוש(פיקדתי על קבוצות של 20-30 חיילים) וכיום אני עובד כמהנדס תוכנה. במהלך לימודיי השתתפתי בתוכניות שונות שנותנות עזרה בלימודים לתלמידים ממשפחות מצוקה (חלקן בהתנדבות).

אני מתעניין בתוכניות MBA עם התמחות במימון. האם ישנן תוכניות אחרות שאתה מעריך שיש לי סיכוי טוב להתקבל אלייהן?

מורן, להערכתי תהיה מועמד תחרותי בשיקגו, תחרותי עד חזק ב-LBS ובין תחרותי לסרטצ' בקולומביה. הרוורד יהיה סטרצ' להערכתי. בוורטון (חזק במימון) תהיה בין תחרותי לסטרצ' וב-NYU (די חזק במימון) תחרותי עד חזק (קרוב יותר לתחרותי). כדאי שתיתן מבט גם על UCLA (תחרותי עד חזק).

תודה רבה,

מורן.

בבקשה ובהצלחה!

גילעם

aringo
    חבר

To: JoeCool

Gilam,

Based on your experience, what happens to someone who submits to Columbia Early Decision round, but then, for any reason, decides not to attend Columbia? Are there any other repercussions other then losing the $5,000 deposit?

No other repercussions that I am aware of. Based on my past experience, this is the only repercussion.

Gilam

aringo
    חבר

To: droren

לגלעד שלום ,

מה שלומך? שמי דרור ואני בן 23 (עוד 3 ימים, אני מניח שעד שתענה זה יהיה בן 23 ויום )
    אני בחור שאפתני בעל שאיפות ומחשבות לעתיד הקרוב ולעתיד הרחוק
    אני עוקב אחרי הפורום זמן רב מאד והסיבה הרי ידועה
    אני מסיים בסמסטר הבא תואר ראשון במדעי המחשב וניהול באוניברסיטה הפתוחה
    הסיבה שלמדתי בפתוחה היא גם הרצון ללמוד בשיטה שכזאת שלדעתי היא נכונה וחשובה מאד לעתידי, וסיבה נוספת היא שרציתי לצבור ניסיון מקצועי בזמן עבודתי
    בפועל, התחלתי ללמוד בזמן הצבא שם שירתי כראש תחום אינטרנט באכ"א,תפקיד טכני ולא ניהולי, והמשכתי ללמוד בזמן שאני עובד כתוכניתן בכיר בחברת תוכנה במשך שנתיים ואני ממשיך לעבוד
    כאשר אסיים את התואר יהיה לי תואר ראשון פלוס 2.5 שנות ניסיון בתחום הפיתוח ואולי התחלה של תפקיד ניהולי כראש צוות או ניהול פרויקטמיזם בצורה זו או אחרת.
    אני בחור עם ראש מחשבתי, שאיפה להצלחה, ורצון להשלים את היעד בצורה הטובה ביותר מה שמשליך על השאיפה שלי ללמוד את התואר השני בארה"ב.
    רציתי לקבל ממך: א.כמה עצות ב.לשמוע את דעתך על סיכוי להתקבל בשלב זה של חיי
    נכון לעכשיו רשמתי לעצמי (על דפים כמובן) את השאיפות והיעדים שאליהם אני רוצה להגיע, כמובן שהשאיפה הראשית היא GMAT גבוהה וכבר סיימתי את שלב המחקר והספרים והחומרים הדרושים בדרך אלי על מנת להתחיל לתכנן את צורת הלמידה והמועד שאני אגש אליו
    יתכן כי אני נשמע ממהר מדי ולא שומר מרווח בין תואר לתואר אך אני חושב כי הזמן הנוכחי הוא מתאים לי אישית וכי ההנחה כי לפחות יעברו שנתיים מהיום עד שאהיה בשל להתקבל (אמן)
    ועכשיו אשמח לשמוע ממך אילו תחומם אני צריך לעבוד, האם בכלל יש לי סיכוי?
    חשוב לציין שתחום הניהול הטכנולוגי מאד קורץ לי בגלל השתייכותי לתחום ועיסוקי בו מגיל 10 ולאחר 2 כתבות שהתפרסמו עלי בעיתון (גלובס).
    ראיתי כי לתרומה לקהילה יש מרכיב חשוב? האם אתה ממליץ להתחיל או לא התחלתי עד עכשיו? אם כן, האם יש תחום מסוים שנחשב יותר

הרושם שלי הוא שבעוד שנתיים תהיה מועמד רלוונטי לתוכניות מובילות. אם תסיים את התואר בציון גבוה (טופ-20% או יותר) זה יהיה מצויין (יותר גבוה יותר טוב). אחריות ניהולית תעזור וכך גם הסטוריה של קידומים והצטיינויות בעבודה. כן, היות ומדובר על עוד שנתיים להערכתי יש מקום לפעילות חברתית. אם היא בהקשר של ניהול או של יוזמה/הקמה זה אידאלי, אך גם אם לא זה יוסיף.

תודה לך והמשך שבוע טוב
    דרור.

בבקשה, מקווה שעזרתי במשהו…

גילעם

osnat_z
    חבר

Dear Gilam,
    I wanted to ask for your expertise in 2 matters:

(I’m not sure yet where I’m applying but I have in my list Columbia and NYU for certain)

1 – If I apply by the January deadline instead of October, how will it affect my chances for getting in and scholarships?

2 – I’m thinking of changing Jobs and need you advice on recommendations.
    I’m 26 and currently work in an executive position in an advertising firm. I have very good relations with my CEO, former CEO, the company’s chairman and others. Also, I work with very influential clients many of whom will recommend me.
    Who should I approach for recommendations? Should I “use” some for one place and some for the other? Can I use the same ones for different Universities?

Thanks a lot,
    Osnat

Hoffmann
    חבר
    מספר הפוסטים: 32

To: osnat_z

Osnat,

NYU's first round is usually very late – December 1st.

Good luck,

Udi

asaf_sagy
    חבר
    מספר הפוסטים: 68

Hi Dan –

Not all Israelies were "fighters". Some built a career at 8200 or other inteligence units and became managers at their current profession when they celebrated 20-21. However, as I see it, others who commanded at infantry, artilery, etc. are more diversified and bring different aspects of content to the program.

I think that those people have their advantage, one which is valued by the Committees.

That's my hunch.

jonie_dow
    חבר
    מספר הפוסטים: 1

Hello Gilam,

1.Is there a table with deadlines for the several different application rounds in 2007 of the top 10 schools in the US? Any reference to a link will also be appreciated.

2. Do you provide services to Israelis living abroad? What's the importance of the personal contact with you – can you do that online?

Thank you,

Ron

dvasht
    חבר
    מספר הפוסטים: 138

היי גילעם,

האם תואר שני במערכות מידע (M.S.I.T) יעלה שאלות מצד ועדות הקבלה כשם שתואר שני במינהל עסקים יעלה? עד כמה זה יכול להזיק או אולי להוסיף?

תודה רבה והמשך יום נפלא

תומר

Causa Sui
    חבר
    מספר הפוסטים: 27

גלעם שלום

שמי שחר ואני מתעניין בסיכויי להתקבל ללימודים באחד מבתי הספר הטובים למנע"ס בארה"ב

מספר נתונים חשובים

בן 30

עו"ד במקצועי – שנתיים פרקטיקה + שנת התמחות

לימודים – תואר ראשון במשפטים ממוצע 85.5 (בסביבות 20% עליונים

צבא: מודיעין בתפקיד משמעותי

התנדבות – סיוע משפטי למעוטי יכולת

חונכות ללקויי למידה.

השמועה אומרת שלמרכיב הגיל יש חשיבות,האם זה נכון?

לאילו אוניברסיטאות אתה סבור שיש לי סיכוי להתקבל בהינתן הנתונים האמורים ובמיוחד בהתחשב בגילי?

aringo
    חבר

Dear Gilam,
    I wanted to ask for your expertise in 2 matters:

(I’m not sure yet where I’m applying but I have in my list Columbia and NYU for certain)

1 – If I apply by the January deadline instead of October, how will it affect my chances for getting in and scholarships?

NYU's first deadline was December 1 in previous years. My impression is that the difference in chances between the first round and the second round at NYU is relatively small but is not zero. It's probably better to submit the application in the first round if you can create a quality application by then.

2 – I’m thinking of changing Jobs and need you advice on recommendations.
    I’m 26 and currently work in an executive position in an advertising firm. I have very good relations with my CEO, former CEO, the company’s chairman and others. Also, I work with very influential clients many of whom will recommend me.
    Who should I approach for recommendations? Should I “use” some for one place and some for the other? Can I use the same ones for different Universities?
    Yes, you can use the same recommender for different universities. Normally, this is the most effective approach – pick the recommender who is likely to provide the best recommendation in terms of admission chances and use this recommender for all schools.

A few things to keep in mind here:

First, that the "best recommendation" is not only measured by content but is also measured by who the recommender is (preferably, a senior person, preferably a person who supervised your work directly (preferred) or indirectely, preferably a person who knows you closely, etc. See additional details on recommender selection at http://aringo.co.il/HebrewSite/h-Recommendations.htm

Second, that some universities have recommender requirements which are unique (like, professor, or peer, or 3 recommenders instead of the usual 2, etc.) – which would influence your use of recommenders. Therefore, it's important to read the updated, specific recommender requirements of each school.

It sounds like you should pick the best recommender out of the 3 mentioned above and use him/her for all schools.

Thanks a lot,
    Osnat

You're welcome. Good luck!

Gilam

aringo
    חבר

To: jonie_dow

Hello Gilam,

1.Is there a table with deadlines for the several different application rounds in 2007 of the top 10 schools in the US? Any reference to a link will also be appreciated.

I am not aware of such public table… we used to publish such table. However, schools sometimes change the deadlines without notice, in which case the table listed the wrong deadline for a few days until the deadline change was found. This made us decide to drop the table…

2. Do you provide services to Israelis living abroad? Yes. What's the importance of the personal contact with you – can you do that online? Yes, work is done by phone, screen share software and email.

Thank you,

Ron

Good luck Ron.

Gilam

aringo
    חבר

To: dvasht

היי גילעם,

האם תואר שני במערכות מידע (M.S.I.T) יעלה שאלות מצד ועדות הקבלה כשם שתואר שני במינהל עסקים יעלה? עד כמה זה יכול להזיק או אולי להוסיף?
    התואר הזה לא יעלה את אותן השאלות ש-MBA יעלה. במקרה של MBA, חשוב להסביר בצורה משכנעת מדוע אתה רוצה לעשות MBA נוסף. במקרה של תואר אחר, אם יווצר הרושם שהוא דומה ל-MBA (וספק אם רושם כזה יווצר – זה תלוי הרבה לא רק בשמו של התואר (כמה דומה ל-MBA) וברשימת הקורסים אלא גם במידת התעמקותו של הקורא) אז תעלה אותה השאלה (אם כי גם אז סביר שהיא תטריד פחות את ועדת הקבלה מאשר במקרה של MBA).

אם לא יווצר רושם כזה (מרבית המקרים) אז התואר בד"כ יוסיף למועמדות. התוספת היא בד"כ קטנה עד בינונית. התואר השני יכול לחזק את הצד האנליטי של המועמדות (אם הציונים חזקים) ויכול to reinforce את המחוייבות שלך לתוכנית הקריירה שהצבת ואת הסיכויים להגשמתה (אם תחום התואר תואם את התוכנית הזו). לעיתים הוא גם הזדמנות לפעילות חברתית/סטודנטיאלית נוספת.

תודה רבה והמשך יום נפלא

תומר

בבקשה, מקווה שעזרתי,

גילעם

aringo
    חבר

To: Causa Sui

גלעם שלום

שמי שחר ואני מתעניין בסיכויי להתקבל ללימודים באחד מבתי הספר הטובים למנע"ס בארה"ב

מספר נתונים חשובים

בן 30

עו"ד במקצועי – שנתיים פרקטיקה + שנת התמחות

לימודים – תואר ראשון במשפטים ממוצע 85.5 (בסביבות 20% עליונים

צבא: מודיעין בתפקיד משמעותי

התנדבות – סיוע משפטי למעוטי יכולת

חונכות ללקויי למידה.

השמועה אומרת שלמרכיב הגיל יש חשיבות,האם זה נכון?
    כאשר הגיל (בעת הפנייה) הוא 25-29, חשיבותו נמוכה. ככל שמתרחקים מהטווח הזה, חשיבותו גדלה. במקרה שלך נושא הגיל יהווה concern קטן למרבית ועדות הקבלה, אם בכלל. בכל שנה מתקבלים מאות אנשים בני "30 וקצת" לתוכניות ה-MBA המובילות. בהרוורד סביר שזה יהיה concern גדול יותר. גם בסטנפורד סביר שה-concern יהיה מעט יותר גדול מהממוצע.

לאילו אוניברסיטאות אתה סבור שיש לי סיכוי להתקבל בהינתן הנתונים האמורים ובמיוחד בהתחשב בגילי?

בהנחה של חיבורים והמלצות חזקים ושל GMAT, נניח, 680, תהיה להערכתי מועמד חזק עם פוטנציאל למילגה משמעותית בתוכניות כגון ג ורג טאון, USC, UNC. תהיה מועמד תחרותי (לכיוון החזק) בקורנל ותחרותי בטאק וב-NYU (הוספתי לינקים למידע על התוכניות שישראלים בד"כ פחות מכירים). קולומביה ו-MIT יהיו סטרצ' (לכיוון ה"תחרותי"), הרוורד, סטנפורד, וורטון וקלוג יהיו סטרצ' (יהיה קל יותר בוורטון ובקלוג). עם חיבורים והמלצות חזקים מאוד (יוצאי דופן) או עם קפיצה של כמה עשרות נקודות ב-GMAT, הערכות אלה יכולות לזוז רמה או שתיים לכיוון עוד יותר אופטימי.

בהצלחה!

גילעם

osnat_z
    חבר

Hi Gilam,

Thanks for your answer regarding recommendations. Now i just have to choose the schools…

I would appreciate your opinion judging from my info:

I’m 26 y.o. Female.

I have a B.A. in Business management from “Mihlala Leminhal”, specializing in Marketing and Investment Banking with an average grade of 80. I’m not sure of my percentage since they don’t provide it.

In the army I served as a Hebrew teacher for children in problem neighborhoods (A voluntary unit).

For the last 4-5 years, professionally, I have been working my way around marketing and the Internet and held several interesting positions).
    My current position is a head of the marketing projects division in an Israeli branch of an international Internet advertising agency. I work with some of the biggest companies in Israel.

I’m taking the GMAT now (Kidum 700 club), so I don’t have the score yet.

I was thinking towards NYU, Columbia…any suggestions?

Thanks!!

Osnat

Ori_no5
    חבר
    מספר הפוסטים: 49

גילעם שלום,

אני מתכוון לנסוע ל"יום פתוח" באוניברסיטת בוקוני ( יצא לי בפוקס על החופשה השנתית).

הפניתי את השאלה גם לפורום הרחב, אבל מתשובותיך הקודמות עולה שאתה מכיר את האוניברסיטה מקרוב ולכן אודה לך אם תוכל להתייחס באופן קצת יותר ספציפי.

רציתי לדעת איך בדיוק כדאי להתכונן. כלומר, האם צריך ליצור קשר מראש (אם כן, עם מי?) ומה בדיוק לצפות מהיום הזה? איזה תכנים אני אמור לקבל שם, ובכלל, איך לעשות את זה הכי פרקטי?

תודה,

אורי

m_shahar
    חבר
    מספר הפוסטים: 139

To: moran_yashinski

היי מורן,

רציתי להרחיב מעט את התשובה של גילעם.

לגבי הלוואות:
    מרבית האוניברסיטאות המדורגות גבוה נותנות הלוואה בלי ערבים.
    מבחינה עקרונית אין שום בעיה לקבל את ההלוואה ותהליך הבקשה הוא מאד פשוט (לשלוח 2 מסמכים אחד לבנק ואחד לאוניברסיטה בצרוף של תצלומי דרכון וויזה). לפעמים יש בעיות לוגיסטיות עד שמקבלים את ההלוואה ("טעית במילוי סעיף 4 בחלק ג'" וכו'.. אמריקאים, אין מה לעשות), אבל גם אז אין עם זה בדר"כ בעיה ואפשר להתחיל את התואר וללמוד (כאשר בחשבון הסטודנט יש חוב לאוניברסיטה…)

לגבי ויזות:
    יש 2 סוגי ויזות עיקריות לסטונדטים.
    F-1 ויזת ברירת המחדל לסטודנטים. בן הזוג מקבל ויזה F-2 שלא מאפשרת תעסוקה או לימודים! אם בן/בת הזוג רוצים ללמוד למשל, הם צריכים להגיש בקשה עצמאית לויזה F-1.
    J-1 ויזה לסטודנטים שממומנים על ידי חברות. בן הזוג מקבל ויזה J-2 ויכול להגיש בקשה לאישור עבודה (הבקשה בדרך כלל מתקבלת ואישור הבקשה לוקח מספר חודשים) שאחריה הוא יכול לעבוד.

לגבי עבודה לאחר התואר:
    עם ויזת F – לאחר שיש הצעת עבודה מקבלים אישור עבודה למשך שנה אחת. לאחר מכן המעביד צריך להגיש בקשה לויזת עבודה H1B בארה"ב.
    עם ויזת J – התהליך דומה, רק שאישור העבודה הוא למשך שנה וחצי.

יש עוד מספר הבדלים קטנים בין הויזות, תכנסי לאתר השגרירות האמריקאית כדי לקבל עוד פרטים.
    כדי לקבל ויזת J צריך לשלוח מכתב שחברה מוכנה לממן את התואר שלך ועוד כל מיני פרוצדורות שאני לא כל כך בקיא בהן (לי יש ויזת F), אבל אם את מעוניינת אני יכול לקשר אותך עם סטודנטים עם ויזת J.

את מוזמנת לשאול אותי עוד שאלות בפורום של MIT Sloan.
    בהצלחה,
    שחר

amirli
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

היי גילעם,

ראשית תודה רבה על הפורום המצויין !!

אני אשמח אם תוכל לתת לי מספר עצות והערכה על סיכויי להתקבל ל-LBS, קולומביה, NYU או תוכניות ברמה דומה בספט' 2008.

קצת על עצמי :

בן 23 רווק.

למדתי במסגרת העתודה לשני תארים בטכניון: BSC בהנדסה כימית ו-BA בכימיה אותם סיימתי בקצת יותר משלוש וחצי שנים בממוצע 75.

קורס ניהול פרוייקטים – בציון 90.

(GMAT – 660(Q49,V30 .

עדיין לא עשיתי את ה-TOFEL.

ניסיון עבודה :

אני משרת בצבא כקצין (עד תחילת ה-MBA אני אגיע לדרגת סרן) למעלה משנתיים בתפקיד של ניהול פרוייקטים בתחום האב"ך כאשר באחריותי 3 מהנדסים ופרוייקטים עתירי תקציב.

בתחום ההתנדבותי :

בשנה האחרונה אני עוזר לילד עם קשיי למידה בן 11, ובשלושה חודשים האחרונים אני יוזם פרוייקט התנדבות שיכלול עזרה ממגוון סוגים לילדים משכבות סציואקונומיות נמוכות ובו ישתתפו כמה עשרות אנשים.

אני מודע לכך שהיכולות האנליטיות שלי יהווה concern, אך הממליצים שלי (ד"ר בכימיה, וקצין בדרגה גבוהה) יוכלו להעיד בהמלצות על יכולותיי האנליטיות, מה שגם סיימתי תואר ייחודי מאוד (לא נעשה בשנים האחרונות בפקולטה) ב-3.5 שנים במקום ב-4.5. האם לדעתך חשוב שאשפר את ה-GMAT בזמן שנותר לי או שאתמקד באספקטים אחרים של ה-application ?

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי להתקבל לתכוניות שציינתי,

בתודה מראש!!

אמיר

shaysp
    חבר
    מספר הפוסטים: 86

To: amirli

היי, אמנם אני לא גילעם

אבל לדעתי שווה לך לנסות ולשפר את ציון ה GMAT

יש לך עוד זמן עד מועד האפליקיישן, עדיף לבוא עם ציון טוב יותר מאשר להתחיל להסביר הסברים. אני מניח ששילוב של ציון GMAT לא גבוה ביחד עם ציון תואר ממוצע ומטה יעלה חשש קל. לעומת זאת עם ציון GMAT שמתחיל ב-7 יהיה הרבה יותר קל להפיג את החשש מציון התואר.

דרך אגב, האם עשית קורס?

אם יש לך את הזמן, שווה להשקיע לדעתי, ביום שני תקבל גם את דעת המומחה

שי

Assaf Wand
    חבר
    מספר הפוסטים: 209

Hi Amir, I just thought I would add my two cents…

I would recommend for you to retake the GMAT, the reasoning behind that is your young age – in these days Admissions are very open to young applicant, HOWEVER, as a young applicant you have to have very strong objective measures since they assume that your other experiences are not as broad – hence you would probably need a high GMAT

One more note- from my knowledge of Columbia (and my fellow friends in here should feel free to correct me) I think that with your current experience and GMAT level you will be a real stretch to get in

Assaf

amirli
    חבר
    מספר הפוסטים: 7

To: shaysp

היי שי,

תודה על התגובה.

כן למען האמת עשיתי קורס בקידום (קורס 700) בעיקר בגלל שרציתי לשפר את הציון בחלק המילולי, אך לא הגעתי בבחינה לרמה שרציתי. אני מאמין שאם אני אחליט לקחת שוב את בחינה אני אתמקד בעיקר בחלק הזה ואוכל להגיע ל-7 המיוחל.

aringo
    חבר

Hi Gilam,

Thanks for your answer regarding recommendations. Now i just have to choose the schools…

I would appreciate your opinion judging from my info:

I’m 26 y.o. Female.

I have a B.A. in Business management from “Mihlala Leminhal”, specializing in Marketing and Investment Banking with an average grade of 80. I’m not sure of my percentage since they don’t provide it.

In the army I served as a Hebrew teacher for children in problem neighborhoods (A voluntary unit).

For the last 4-5 years, professionally, I have been working my way around marketing and the Internet and held several interesting positions).
    My current position is a head of the marketing projects division in an Israeli branch of an international Internet advertising agency. I work with some of the biggest companies in Israel.

I’m taking the GMAT now (Kidum 700 club), so I don’t have the score yet.

I was thinking towards NYU, Columbia…any suggestions?

Osnat, under the assumptions of strong essays and recommendations and a GMAT of, say, 670, I believe you will be a competitive candidate at NYU (a bit towards stretch) and between competitive and stretch at Columbia. I would also take a look at Tuck (management focuse, competitive), Darden (management focus, competitive, towards strong), INSEAD (management focus, competitive to stretch), Duke (marketing/management focus, competitive, towards strong), Yale (management, competitive), Kellogg (marketing, stretch).

Thanks!!

Osnat

Sure, hope this helps…

Gilam

aringo
    חבר

To: Ori_no5

גילעם שלום,

אני מתכוון לנסוע ל"יום פתוח" באוניברסיטת בוקוני ( יצא לי בפוקס על החופשה השנתית).

הפניתי את השאלה גם לפורום הרחב, אבל מתשובותיך הקודמות עולה שאתה מכיר את האוניברסיטה מקרוב ולכן אודה לך אם תוכל להתייחס באופן קצת יותר ספציפי.

רציתי לדעת איך בדיוק כדאי להתכונן. כלומר, האם צריך ליצור קשר מראש (אם כן, עם מי?) ומה בדיוק לצפות מהיום הזה? איזה תכנים אני אמור לקבל שם, ובכלל, איך לעשות את זה הכי פרקטי?

אורי,

לדעתי אכן כדאי שבית הספר יהיה מודע מראש לביקורך. כדאי להירשם מראש, אבל ניתן להגיע גם ללא הרשמה מוקדמת. במסגרת היום הפתוח אמורה להתקיים הרצאה לדוגמא, סיבוב היכרות בקמפוס, והרצאות של המסלולים הסצפיפיים.

במידה ובן זוג יצטרף אליך לתקופת הלימודים, כדאי לצרפו לביקור אם אפשר.תשתדל ליצור רושם חיובי בכל מפגש במקום – האנשים שאתה פוגש והקשרים שאתה יוצר עשויים לעזור לך בתהליך הקבלה. נסה לגרום להם לזכור אותך לחיוב.

זכור שנציגי בית הספר עשויים לתפקד כ"איש מכירות" והתייחס לכך בהתאם! ביכולתם למסור לך מידע רשמי ומוסמך, אך השתדל לדבר עם מגוון רחב ככל האפשר של גורמים, ובעיקר סטודנטים. הקדש תשומת לב מיוחדת לסטודנטים שדומים לך מבחינת רקע ומטרות.

הקדש מחשבה לסוג המידע שאתה מעוניין להשיג בביקור – בין אם מדובר בנושאים כללים כגון אופי חיי הלילה של בית הספר או בשאלה ספציפית לגבי קורס מסוים, הביקור יהיה יעיל יותר אם תקבע מראש מה ברצונך להשיג.

קבע פגישות עם אנשים שחולקים את תחומי העניין שלך לפני הגעתך. למד כמה שיותר על בית הספר לפני הביקור – כך תימנע מלבזבז זמן יקר ולא תביך את עצמך בשאלות על נושאים שמוזכרים באתר בית הספר.

כמה שאלו שאולי שווה לשאול אנשים שאתה נפגש עמם:
    מה אתה אוהב/לא אוהב באוניברסיטה?
    מה התחומים החזקים/חלשים של בית הספר?
    עד כמה תחרותיים הסטודנטים?
    מה הצדדים החזקים של בית הספר בהשוואה לאוניברסיטאות אחרות?
    מה הן צורות הבילוי החביבות על הסטודנטים?

השתדל להיפגש עם נציגי משרד הקבלה במידה ומתאפשר לך (סביר כי במקרה של בוקוני מדובר באותו אדם שיערוך את הביקור). במהלך השיחה הבע את התעניינותך בבית הספר, וודא ששאלותייך והערותייך משקפות היכרות עם בית הספר, אינטליגנציה, ונינוחות – למרות שמדובר במפגש בלתי פורמלי, הנציג איתו נפגשת עשוי לרשום לעצמו הערות לאחר המפגש!

תאם פגישה במשרד הסיוע הכלכלי (Financial Aid) במידה והנושא רלבנטי.

השתדל להיות נוכח בשיעור – במידה ויש לך זמן, הצטרף למספר שיעורים. השתדל לעשות זאת ללא תיאום של נציגי בית הספר – הם מעוניינים לחשוף בפניך את המרצים הטובים ביותר, בעוד אתה מעוניין להתרשם דווקא ממרצה "ממוצע". הדרך הטובה ביותר לעשות זאת: בקש מסטודנטים להמליץ לך על מרצה כזה, ואז פנה אליו ובקש את רשותו להשתתף בשיעור – במרבית המקרים הוא ישמח להענות לבקשתך.

תודה,

אורי

בבקשה, מקווה שעזרתי…

גילעם

aringo
    חבר

היי גילעם,

ראשית תודה רבה על הפורום המצויין !!

אני אשמח אם תוכל לתת לי מספר עצות והערכה על סיכויי להתקבל ל-LBS, קולומביה, NYU או תוכניות ברמה דומה בספט' 2008.

קצת על עצמי :

בן 23 רווק.

למדתי במסגרת העתודה לשני תארים בטכניון: BSC בהנדסה כימית ו-BA בכימיה אותם סיימתי בקצת יותר משלוש וחצי שנים בממוצע 75.

קורס ניהול פרוייקטים – בציון 90.

(GMAT – 660(Q49,V30 .

עדיין לא עשיתי את ה-TOFEL.

ניסיון עבודה :

אני משרת בצבא כקצין (עד תחילת ה-MBA אני אגיע לדרגת סרן) למעלה משנתיים בתפקיד של ניהול פרוייקטים בתחום האב"ך כאשר באחריותי 3 מהנדסים ופרוייקטים עתירי תקציב.

בתחום ההתנדבותי :

בשנה האחרונה אני עוזר לילד עם קשיי למידה בן 11, ובשלושה חודשים האחרונים אני יוזם פרוייקט התנדבות שיכלול עזרה ממגוון סוגים לילדים משכבות סציואקונומיות נמוכות ובו ישתתפו כמה עשרות אנשים.

אני מודע לכך שהיכולות האנליטיות שלי יהווה concern, אך הממליצים שלי (ד"ר בכימיה, וקצין בדרגה גבוהה) יוכלו להעיד בהמלצות על יכולותיי האנליטיות, מה שגם סיימתי תואר ייחודי מאוד (לא נעשה בשנים האחרונות בפקולטה) ב-3.5 שנים במקום ב-4.5. האם לדעתך חשוב שאשפר את ה-GMAT בזמן שנותר לי או שאתמקד באספקטים אחרים של ה-application ?

היות ומדובר על ספטמבר 2008, נראה ששתי הפעילויות האלה אינן סותרות. אם תחושתך היא שתוכל אולי לשדרג בכמה עשרות נקודות – שווה לדעתי לנסות, יש לך את הזמן לכך.

אשמח אם תוכל להעריך את סיכויי להתקבל לתכוניות שציינתי,

אמיר, הרושם הראשוני שלי הוא שעם חיבורים והמלצות חזקים, ועל סמך הנתונים האחרים שבידי כרגע, קולומביה תהיה סטרצ'. ב-NYU וב-LBS תהיה בין תחרותי לסטרצ' (לכיוון הסטרצ').

בתודה מראש!!

אמיר

בבקשה. בהצלחה אמיר!

גילעם

yair cass
    חבר
    מספר הפוסטים: 8

Dear Gilam

I'm interested in MBA studies abroad. I would like to know where can I get more information about expertise of each school ?

Moreover I would be grateful if you could estimate my chances of acceptance to leading programs such as HBS,Columbia,MIT,Kellog,Stanford etc.

Here is a short description:

I'm 26 years old

Have a BSc in electronic engineering from TAU Avg.93.5 (third in my class)

I'm studying for BA in economics at TAU (Avg~90).

I work in the defense industry for the past five years. Currently I'm the manager of a team of 15 engineers (prior to that I managed a team of 6 engineers for two years and got a promotion) with an R&D direct budget of 2M$/year and indirect R&D budget of 10M$/year.

I volunteered for the "Atidim program" as marketing representative for two years.

I still don't have GMAT score and I'm thinking of starting sep 2008

amir1210
    חבר
    מספר הפוסטים: 2

שלום גילם

הייתי שמח לקבל את התייחסותך בנושא הבא:

אני בן 28, ומעוניין ללמוד תואר שני במנהל עסקים בחו"ל

אין לי תואר ראשון, לאחרונה התחלתי ללמוד, ואני מעוניין להתקבל ישירות לתואר שני.

אני טייס בח"א, ושרתתי בצבא ב 9 השנים האחרונות

לפי מיטב ידיעתי באוניברסיטת

INSEAD

סיכויי הטובים ביותר, מכיוון שהם מחשיבים את שרותי הצבאי כנסיון ניהולי ויש אפשרות

להתקבל ללא תואר ראשון.

כוונתי היא להתחיל ללמוד בעוד כשנה וחצי.

כרגע אני מתמקד בביצוע ה

GMAT

ובהמשך אני מתכוון להירשם

האם הדבר נראה לך ראלי? אלו אוניברסיטאות רלוואנטיות? ואילו פעולות עלי לעשות כדי כדי להגדיל את סיכויי?

אשמח לשוחח בטל' או לקבוע פגישה

תודה רבה

מוצגות 50 תגובות – 1,001 עד 1,050 (מתוך 1,228 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.